IP kamera YIGO YG-IP056D Uživatelský manuál. (Pro Windows)

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "IP kamera YIGO YG-IP056D Uživatelský manuál. (Pro Windows)"

Transkript

1 IP kamera YIGO YG-IP056D Uživatelský manuál (Pro Windows)

2 1. Přehled výrobku Jedná se o IP kameru pro místní sítě (LAN) a větší sítě (WAN). Dálkové sledovací přístroje poskytují čisté, vysoce integrované a levné řešení. Pomocí místní sítě a funkce webové služby lze natáčené video vysílat skrze síť na libovolné místo. Přístup je jednoduchý pomocí webového prohlížeče. Kameru lze využít ve velkých obchodech, školách, továrnách, rodinách a mnoha jiných místech. Jednoduché k instalaci a ovládání. 1.1 Obsah balení Kompletní sada vybavení obsahuje následující díly. Poznámka: Pokud si vyberete funkci Wi-Fi, balení by mělo obsahovat Wi-Fi anténu. Než IP kameru nainstalujete, zkontrolujte, zda balení obsahuje všechny díly. Pokud něco chybí, kontaktujte svého distributora. 1.2 Vlastnosti výrobku - Výkonný vysokorychlostní video procesor. - Vysoce citlivý 1/5'' CMOS senzor. - Využívá kompresi MJPEG a má na výběr z video definic VGA/QVGA/QQVGA. Podporuje nastavení video parametrů a splňuje požadavky uživatelů na více prohlížečů. - Vnitřní mikrofon může zachycovat audio. - Infračervené noční vidění pro podporu dálkového nočního vidění a monitorování po celé dny. - Zabudovaný webový server pro podporu zobrazení více stránek v prohlížeči. - Víceúrovňový management a definice hesla. - Podporuje wifi sítě (Wi-Fi/802.11/b/g), vnitřní Wifi modul může vytvářet nová monitorovací wi-fi prostředí. - Podporuje detekci pohybu, kterou lze sledovat celý prostor kolem. Může posílat y, komunikovat přes FTP a posílat poplašné zprávy skrze poplašné servery, atd. Má mnoho poplašných funkcí. - Pohyb: horizontálně 270, vertikálně Malé rozměry a jednoduchá instalace vhodná pro všechna místa. - Podporuje UPNP. Může ji podporovat pro získání auto port mapy v routeru. - Podporuje zobrazení mobilním telefonem. - Podporuje dálkové vylepšení. - Tovární nastavení dává každému zařízení vlastní sériové číslo a DDNS. Když je přístroj připojen k internetu, lze jej navštívit pomocí DDNS. - Výrobce může klientovi poskytnout software, více obrazů, dlouhé nahrávání, video playback, atd.

3 2. Vzhled a rozhrání přístroje 2.1 Vzhled přístroje Obrázek 1: Vzhled přístroje 1. Citlivý otvor: Podle okolního osvětlení určí, zda aktivovat infračervenou LED. 2. Infračervená LED 3. Objektiv: CMOS senzor. Objektive můžete hýbat ručně pro nastavení zaostření. 4. Vestavěný mikrofon Varování: Prosím, manipulujte s kamerami opatrně, může se poškodit jejich vnitřní zařízení.

4 2.2 Rozhraní přístroje Obrázek 2: Rozhraní přístroje Obrázek 3: Tlačítko reset LAN: RJ-45/ Base T DC5V: napájení 5V/2A Tlačítko reset: Stiskněte a držte toto tlačítko po pět sekund. Pusťte vypínač a IP kamera se resetuje zpět na původní tovární parametry. 3. Instalace zařízení Systémové požadavky: CPU: 2.06GHZ nebo více, operační paměť: 512M nebo více. Síťová karta: 10M nebo více, grafická karta: Microsoft DirectX 9 nebo vyšší. Doporučený operační systém: WindowsXP, Vista, 7, 8. Podporované internetové prohlížeče: Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome, atd. 3.1 Instalace hardwaru IP kameru byste měli nainstalovat podle následujících kroků, abyste se ujistili, že bude fungovat správně. Zvláště dbejte na prostředí, do něhož kameru nainstalujete.

5 1) IPCAM. Zapojte DC adaptér do IP kamery. Poznámka: Použijte DC adaptér se standardní konfigujrací IP kamery. Použitím necertifikovaného adaptéru můžete kameru zničit. 2) Zapojte do IP kamery kabel. Druhý konec byste měli zapojit do DSL nebo routeru. Dále se ujistěte, že funguje napájení kamery správně a IP kamera i PC jsou na stejném subnetu (může se jednat o LAN, ale také můžete použít kabel pro propojení PC a IP kamery). Obrázek 4: Ukázka spojení sítě

6 3) Když používáte IP kameru poprvé, IP adresa IP kamery se získá automaticky. (Před použitím se ujistěte, že "DHCP" funkce serveru v LAN routeru byla otevřena nebo systém otevře "DHCP" funkci serveru). To je pro uživatele velmi pohodlné k použití, protože je to použitelné pro různá prostředí LAN sítí. Obrázek 5 4) IP a DNS server vašeho PC můžete najít následovně:

7 Obrázek 6 5) IP adresu zařízení lze změnit, ale její IP by měla být stejná jako subnetu PC. Obrázek 7

8 Když testujeme IP kameru a kontrolujeme, zda se spouští bez problémů nebo se správně připojuje, můžeme pracovat ve Windows (START-RUN-CMD) a poté vložit: ping do příkazového okna. Obrázek 8: ping IP kamery Zkontrolujte, zda můžete ověřit ping IP kamery. Pokud ano, znamená to, že IP kamerta funguje správně a je správně připojená. 3.2 Instalace softwaru Instalace softwaru je velice jednoduchá. Musíte pouze spustit instalační program, poté již vše funguje správně. Vložte, prosím, CD do mechaniky na PC. CD se samo automaticky spustí a otevře instalační rozhraní:

9 Obrázek 9: Rozhraní instalace softwaru Pokud se rozhraní neotevře, otevřete CD a klikněte na "autorun.exe". Poté najděte "search.exe" (search tool). Klikněte a nainstalujte do svého PC LAN nástroje. Poté dejte zobrazit "IP camera tool" na ploše počítače pro nalezení LAN nástroje. "IP camera tool".

10 4. IP kamera v LAN 4.1 Propojení v LAN Obrázek 10: Propojení mezi několika IP kamerami a routerem 4.2 Nalezení a nastavení IP adresy zařízení Před nalezením IP kamery: 1. Ujistěte se, že má IP kamera dobré připojení k napájení a síti. 2. Router by měl mít otevřenou DHCP, protože tovární nastavení IP kamery je získat automaticky IP. 3. Když IP kameru zapojíte do napájení, měli byste čekat dvacet sekund, potom začne fungovat. Nalezení IP kamery Když spustíte Search tool "IP camera Tool", můžete najít IP kameru ukazující IP adresu, port a název. Když použijete Wi-Fi spojení, najdete Wi-Fi IP adresu. Pro detaily můžete zobrazit následující obrázek. Obrázek 11

11 Poznámka: "IP camera tool.exe" použijte pouze pro nalezení adresy a portu IP akmery v LAN. Nástroj nenalezne IP adresu a port IP kamery ve WAN. Jsou tři případy: 1. V LAN nebyla nalezena žádná IP kamera. Po zhruba minutě hledání se zobrazí "not found IP server". 2. IP kamery byly nainstalovány v LAN. Všechny IP kamery budou zapsány a celkový počet je zapsán v seznamu výsledků hledání, jak vidíte na obrázku IP kamery nainstalované v LAN nesdílí stejný subnet s monitorovacím PC. V seznamu výsledků se zobrazí zpráva "Subnet doesn't match, dbclick to change!". Klikněte levým tlačítkem myši pro výběr této výzvy a klikněte pravým tlačítkem myši, vyberte Network Configuration pro nastavení IP adresy kamery na stejný subnet jako LAN. Šest možností Vyberte seznam IP kamer a klikněte pravým tlačítkem myši. Je na výběr šest možností. Basic properties, Network Configuration, Upgrade Firmware, Refresh Camera List, Flush Arp, About IP camera tool. Viz obrázek 12. Obrázek 12

12 Basic properties (základní vlastnosti) Zde se nachází některé informace o zařízení jako ID zařízení, verze firmwaru a verze web UI. Obrázek 13 Network Configuration (nastavení sítě) Na této stránce můžete nastavit parametry sítě. IP address: vyplňte přidělenou IP adresu a ujistěte se, že má stejný subnet jako Subnet Mask: základní nastavení zařízení je: Gateway: ujistěte se, že má stejný subnet jako IP adresa PC. Základní nastavení je DNS server: IP adresa IPS poskytovatele sítě. (Také může zobrazit stav místního spojení ze síťové karty). Viz následující obrázek.

13 Obrázek 15 Http Port: LAN port přidělený vybavení, obvykle 80. Uživatel a heslo: základní nastavení jména administrátora a hesla: admin/žádné heslo. Povolit použití DHCP: systém přidělí vašemu zařízení IP adresu pouze pokud vaše brána podporuje DHCP (případ většiny bran). DHCP checkbox: při kontrole zařízení dostane IP z DHCP serveru (ujistěte se, že router, který propojuje zařízení, má funkci DHCP). Poznámka: Pokud se zobrazí "Subnet doesn't match, dbclick to change!", nastavte prosímještě jednou IP adresu IP kamery. Upgrade firmwaru Pro vylepšení firmwaru a Web UI vložte správného uživatele a heslo. (Uživatel by měl mít práva administrátora.)

14 Obrázek 16 Obnovení seznamu kamer Seznam kamer obnovte ručně. Vyčištění Arp bufferu Když mají jak síťové připojení, tak bezdrátová síť na zaříézení fixní IP adresu. Může nastat problém, když lze najít IP adresu kamery, ale nelze otevřít webovou stránku kamery. Zkuste vyčistit arp buffer. About IP camera tool Můžete zobrazit verzi nástrojů IP kamery a ActiveX. 4.3 Přihlášení IP kamery Dvakrát klikněte na IP adresu IP kamery. Otevře se prohlížeč a zobrazí stránku přihlášení kamery. Například: Doporučujeme používat Internet Explorer, má více funkcí. Obrázek 17 Základní nastavení IP kamery je, že uživatelské jméno je admin a není nastavené žádné heslo. Klikněte na "Sign in" pro vstup na monitorovací stránku.

15 Obrázek 18 Obrázek 19 Když se uživatel přihlásí, může sledovat obraz z kamery. V tu samou chvíli může provádět

16 nastavení dle toho, jaká má povolení (Administrator, Operator nebo Visitor). Ve Firefox a Safari vypadá obraz následovně: Obrázek 20

17 Obrázek Práce IP kamery 4.41 Pro návštěvníka (Visitor) Například: Pokud svítí kontrola 1 zeleně (viz obrázek), první cesta je ve stavu detekce (lze zobrazit pomocí prohlížeče Internet Explorer). Obrázek 22 Pravý horní roh je oblastí indikace stavu, která může ukazovat stav až devíti IP kamer.

18 Když je kontrolka šedá, znamená to, že IP kamera není připojená. Zelená znamená, že IP kamera je připojená. Žlutá znamená, že jsou se spojením problémy. Červená znamená poplach. Pokud chcete zachytit devět zobrazení, klikněte na ikonu. OSD: zobrazí na videu datum a čas. OSD funkci můžete zrušit nebo vybrat jinou barvu. (OSD: on-screen display) Fotografie: Pro uchování fotografie obrazu stiskněte ikonu Nahrávání: Klikněte na ikonu Audio: Klikněte na ikonu. pro nahrávání, nahrávání zastaví pro audio mód,. může poslouchat hlas v monitorovacím okruhu. Interkom: Klikněte na ikonu pro mód Talk. Ikona se změní na člověkem v monitorovacím rozsahu. a uživatel může mluvit s Poznámka: název souboru je: název zařízení_aktuální čas.avi. Například: IPCAM_ avi. Znamená to, že název zařízení je IPCAM a čas konce nahrávání byl v 13:44:42 dne 11 října roku Pokud používáte detekci pohybu a při poplachu vám bude zaslán , název púřiloženého obrázku bude: číslo zařízení(název)_aktuální čas.jpg.

19 4.42 Pro operátora Když se přihlásíte jako operátor, můžete ovládat otáčení/sklon kamery a nastavení parametrů videa. Obrázek 23 Vertikální pohyb. Horizontální pohyb. Zastavit. Vypínač výstupu I/O. Ovládání infračerveného světla. Otáčení obrazu (nahoru a dolů). Otáčení obrazu (doprava a doleva). Nastavit přednastavené (až 4 předvolby) Rozlišení: VGA (640 x 480) / QVGA (320 x 240) Pracovní mód: 50 Hz/60Hz/outdoor Barevné parametry: klikněte na + nebo - pro nastavení jasu a kontrastu.

20 4.43 Pro administrátora Když se přihlásíte jako administrátor, můžete nastavovat veškeré parametry. Klikněte na "For Administrator" a vstupte do rozhraní nastavení. Obrázek 24 Alias Settings: můžete vložit jiný název zařízení. Data & Time settings: nastavení data a času. Users Settings: pro tento systém lze vložit až osm účtů. Zde může osm uživatelů konfigurovat svá jména a hesla jako administrátor, operátor nebo návštěvník. Visitor: v tomto módu můžete pouze zobrazovat. Operator: Můžete ovládat směr IP kamery a nastavit některé parametry. Administrator: Můžete nastavit některé pokročilé konfigurace IP kamery. UpnP Settings: Při přístupu k IP kameře se ujistěte, že stav UpnP je Succeed. Upgrade Device Firmware: vylepšení firmwaru zařízení a web UI. Restore Factory Settings: obnoví tovární nastavení zařízení. Reboot Device: restartuje zařízení. Back: Návrat do módu monitorování.

21 5. Návštěva IP kamery skrze internet 5.1 Způsob připojení přes internet Obrázek Související nastavení a přihlášení IP kamery 1. Pokud síť vaší IP kamery využívá statickou IP, stačí pouze vložit tuto IP adresu a port IP kamery do prohlížeče, když chcete kameru navšívit. 2. Pokud používáte ADSL pro vytáčení a surfování online, měli byste IP kameře pořídit WAN IP adresu nebo konfigurovat DDNS. 1) Jsou čtyři způsoby získání WAN IP adresy: (1) Použití u pro zaslání IP funkce internetu Po úspěčném nastavení u bude na váš zaslána IP, když byla internetová IP nebo port změněny. Pokud se jedná o dynamickou IP, uživatel musí vložit tuto IP adresu, aby navštívil IP kameru. (2) Získat z nějaké internetové stránky Získat WAN IP adresu je snadné. Můžete otevřít v počítači prohlížeč za podmínky, že IP kamera a PC mají stejný subnet. Například: nebo atd. Ta vám sdělí následovně WAN IP adresu.

22 (3) Získat z MSN a MSN účtu IP kamery (detaily 3.53) (4) Získání z routeru Jako příklad si vezmeme "Nur8555N" z routeru "Xinxiang". A. Podle manuálu k routeru je IP routeru B. Přihlašte se na router. Vložte do prohlížeče Zjistěte stav routeru a najděte WAN routeru (v tomto případě je IP WAN ), jak vidíte na následujícím obrázku 27). Obrázek 27 Nyní můžete navštívit IP kameru z internetu. Měli byste tak učinit vložením správné IP adresy. Například: Poznámka: Ujistěte se, že jsou k dispozici porty UPNS. UPNP můžete otevřít následujícími způsoby. Vstupte do stránky nastavení routeru (detaily najdete v manuálu routeru), abyste umožnili UPNP. Nebo umožněte funkci virtuálního mapování. Přidejte IP adresu a port zařízení do seznamu virtuálního mapování. Obrázek 28

23 Uživatelé mohou navštívit IPCAM přes internet. Vložte adresu. Například 2) Službu DDNS (dynamická DNS) lze zafixovat a dynamická IP adresa odpovídá zařézení v reálném čase. Stručně řečeno, kdokoliv surfuje po internetu nebo jej jakkoliv používá, DDNS zajišťuje, že zafixovaný název domény může být navštíven z uživatelského zařízení. Naše výrobky byly konfigurovány na služby DDNS. O název domény také můžete zažádat na registračních stránkách. Například: Obrázek 30 Musíte vyplnit DDNS a port. Například: (http://icam0001.ihome365.org:8999). Prohlížeč přejde na přihlašovací stránku IP kamery.

24 Obrázek 31

25 Vyplňte uživatelské jméno a heslo pro vstup. Obrázek 32 Může se stát, že vložíte název domény, ale nemůžete IP kameru otevřít v prohlížeči, jako níže. Otevřete prosím zařízení a zkontrolujte stav IP kamery v oblasti místní sítě. Potvrďte, zda je aktivována funkce UPNP a zda se DDNS daří připojit.

26 Obrázek 34 Musíte úspěšně nastavit port funkce mapování, abyste zkontrolovali, zda je funkce UPNP umožněná. Pokud nebyla, umožněte ji (viz manuál k routeru)! Pokud používáte router TPLINK, následujte tyto instrukce. Skrze UPNP automatický port mapování k síti: vložte IP adresu routeru do prohlížeče (například "http:// / >, IP adresa routeru je napsaná na štítku na krytu routeru - nastavte ji, prosím, podle své vlastní IP adresy), otevřete stránku routeru "forward rules"> >"upnp set", abyste zajistili, že aktuální stav upnp je "already available", jak vidíte níže: Poznámka: Některá rozhraní routeru nemají možnost "UPNP Settings". V takovém případě otevřete virtuální server IP kamer ve své místní síti mapování spojení IP adresy a čísla portu.

27 Obrázek 36

28 6. Přístup k IP kameře skrze mobilní zařízení jako mobilní telefon, Ipad, atd. Existují dva způsoby přístupu k IP kameře: jeden je přímo vložit do prohlížeče IP adresu. Je možné vložit buď IP adresu nebo DDNS. Další možností je využití klenta. 6.1 Vložte IP adresu do prohlížeče 1) Jako příklad si vezmeme IPAD: Otevřete prohlížeč "Safari". Vložte IP adresu IP kamery, například:

29 Vyberte dle vašich požadavků jazyk a vyberte mód přihlášení v závislosti na vašem prohlížeči. Obrázek 39 Vložte vaše přihlašovací jméno a heslo. Základně je nastaveno jméno admin a žádné heslo.

30 Vyberte mód Server Refresh. Obrázek 42

31 Vyberte mód Server Push. Obrázek Nyní si jako příklad vezmeme zařízení se systémem Android: Otevřete menu. Otevřete prohlížeč a vložte do něj IP adresu IP kamery, například: Obrázek 44

32 Vložte uživatelské jméno a heslo IP kamery a klikněte na "sign in". Pak vyberte přihlašovací rozhraní. Obrázek Instalace klienta pro přístup k IP kameře Je mnoho softwarových klientů pro podporu IP kamer, několik programů od třetích stran také podporuje naše IP kamery. Následující postup je pro software od výrobce (verze pro Android). 1. Program se nachází buď na CD přiloženém ke kameře nebo se dá stáhnout z https://play.google.com/store/search?q=reecam&c=apps (1) Instalační soubor ipcamera.apk. Prostředí pro spuštění: Android verze 1.6 nebo vyšší. Poznámka: Před instalací se ujistěte, že je mobilní telefon připojen k internetu. (2) Metoda instalace: 2.1 Vložte do mobilního telefonu s Android SD kartu. 2.2 Propojte mobilní telefon pomocí USB kabelu s počítačem. 2.3 Vyberte model USB spojení pro váš telefon. Ve složce "Tento počítač" uvidíte SD kartu. 2.4 Zkopírujte na SD kartu soubor ipcamera.apk. 2.5 Odpojte zařízení, najděte skrze "File Management" ipcamera.apk a spusťte jej. 2.6 Aplikace ipcamera se ukáže po instalaci na domovské obrazovky. (3) Proces práce softwarem: Nejprve se ujistěte, že jste přes Wi-Fi připojení k internetu. Poté dejte přes aplikaci Play vyhledávat "reecam".

33

34 Kameru můžete editovat, modifikovat její konfiguraci nebo vymazat její činnost. Kameru přidanou do seznamu kamer můžete sledovat v reálném čase, ovládat její PTZ a nastavit zapnutí a vypnutí audia, interkom a video: Obrázek 51

35 2. Proces nastavení IP kamery pro iphone a ipad. Požadavky firmwaru: kompatibilní s iphone, ipod touch a ipad. Systémové požadavky: Vyžaduje ios 4.2 nebo vyšší. Software (ipcamera) si můžete stáhnout z App Store: itunes.apple.com/cn/app/reecam/id ?mt=8 Postup probíhá následovně:

36

37 7. Další nastavení 7.1 Nastavení sítě 7.11 Základní nastavení sítě Pokud má router, na který je připojena IP kamera, funkci DHCP, můžete vybrat možnost "Obtain IP from DHCP Server" nebo vyplnit parametry sítě ručně. Http port: Ve většině případů můžete nechat hodnotu 80, nicméně, pokud váš poskytovatel internetu blokuje tento port, můžete přepnout na jiné číslo, například 85, 8080, 8888, 9000, atd. Rozsah je od 0 do 65535, dávejte pozor na stejné segmenty u více zařízení musí být nastavené jiné porty. Port nesmí být v konfliktu s jiným softwarem nebo zařízením. a. Najděte modifikační nástroje v LAN Obrázek 58 b. "For administrator", "Basic network setting" - změna portu. Obrázek 59

38 7.12 Nastavení WIFI 1) Vložte nastavení bezdrátové sítě bezdrátového routeru, abyste zjistili SSID. Kanál (méně než 10). Autentifikace kódování je níže: Obrázek 61

39 Jako administrátor se přihlašte na kameru, otevřete stránku nastavení bezdrátové LAN, vyplňte všechna nastavení (pozor, aby byla stejná jako routeru) a poté odpojte kabel. Funkce bezdrátové sítě lze nyní použít. Příklad je níže. Obrázek 62 Obrázek 63

40 7.13 Nastavte bod po bodě bezdrátové spojení Adhoc 1) Otevřete rozhraní základních nastavení sítě, zkontrolujte stav zařízení. Obrázek 64 2) Otevřete rozhraní nastavení bezdrátové LAN sítě, vyberte jako typ sítě Adhoc, můžete definovat SSID jako 001. (Zařízení se restartuje. Neodpojujte napájení. Prosím, počkejte...) Obrázek 65

41 3) Odpojte RJ45 od IP kamery. Použijte laptop nebo jiné zařízení s funkcí wifi (včetně chytrých telefonů, atd.) pro nalezení vámi pro procesu 2 definované SSID. Pak proveďte spojení. Obrázek 66 Klikněte na bezdrátovou síť a zkontrolujte stav spojení IP kamery. Dávejte pozor na to, že IP adresa vašeho připojeného laptopu musí odpovídat vaší IP kameře. Pokud ne, resetujte prosím IP adresu vašeho laptopu ručně. Obrázek 67 4) Nyní můžete použít nástroj IP kamery pro vložení IP adresy kamery přímo do prázdné stránky prohlížeče. 1. Navštivte kameru pomocí nástroje IP kamery: Obrázek 68

42 2. Vložte IP adresu do prohlížeče. Vložte uživatelské jméno a heslo do přihlašovacího rozhraní. Obrázek 69 Klikněte na "Sign in" a přihlašte se na kameru. Obrázek 70

43 7.2 Nastavení více zařízení Přidejte kamery do LAN. Na stránce nastavení více zařízení (Multi-Device Settings) vidíte všechna zařézení nalezená v LAN. První zařízení je toto zařízení v základním nastavení. Můžete přidat více kamer do LAN monitoringu. Tento webový software podporuje až devět kamer současně. Klikněte na "The 2ND Device" a dvakrát klikněte na položku v "Device List in LAN", Alias, Host a Http Port se vyplní automaticky. Vložte správné uživatelské jméno a heslo, poté klikněte na "add". Přidejte stejným způsobem více kamer. Nakonec nezapomeňte na tlačítko "setting". Obrázek 71 Přidejte kamery na internet. Nejprve se ujistěte, že přidaná kamera se může připojit na internet pomocí IP adresy nebo DDNS domény. Například takto: nebo Můžete vložit Host: , Http port: 9999 nebo Host: IPcam.dyndns.org. Vložte správné uživatelské jméno a heslo, poté klikněte na "add". Stejným způsobem přidejte více kamer. Obrázek 72

44 Obrázek Nastavení MSN Vyplňte váš MSN účet a heslo, poté přidejte účet, který potřebujete, aby přijal IP adresu IP kamery do svého seznamu IPCAM MSN (obrázek 67), Klikněte na "submit" a poté raději restartujte IP kameru. Poté se přihlašte ke svému MSN pro přidání účtu IPCAM MSN na MSN seznam, který přijde IP adresu IP kamery. (Vyplňte MSN účet a heslo pro IP kameru. Přidejte kolem deseti MSN účtů.) Obrázek 74 Nejprve se přihlašte a klikněte na "add contacts", vyberte Add Contact, poté vyplňte MSN účet IP kamery v "instant messaging address". Klikněte na next, abyste rozeslali nabídky.

45 Obrázek 75 Další: Obrázek 76 Obrázek 77

46 Když se MSN účet IP kamery ukáže online, můžete s ní chatovat. Vložením příkazu "url?" se ukáže účet kamery s IP adresou, jak vidíte níže: Obrázek 78 Můžete vložit do prohlížeče IP adresu a poté si prohlížet obraz IP kamery, jak vidíte níže: Obrázek 79 Pozor: Nejprve byste měli vyplnit MSN účet IPCAM.

47 7.4 Nastavení služby DDNS Služba DDNS: tento systém podporuje protokoly od některých poskytovatelů DDNS: Dyndns.org. Systém podporuje DDNS jako topicam.org, peanut shell, 3322.org, DynDNS poskytované IP. Uživatel a heslo: uživatelské jméno a heslo použité při získávání názvu domény (detaily: 8.1) DDNS Host: název domény Továrně nastavená DDNS (Factory DDNS) Zařízení má pro každý výrobek jednu unikátní DDNS, která je na štítku na spodní straně. Uživatel musí pouze vyplnit tuto DDNS IP adresu a port v prohlížeči, poté může monitorovat vzdálenou IP kameru. Obrázek 80: Továrně nastavená DDNS Poznámka: Když používáte pro přístup ke kameře název domény a UPNP není úspěšná, musíte na routerech nastavit funkci mapování.

48 7.4.2 DDNS třetích stran Uživatel nemusí používat pouze továrně nastavenou DDNS, ale klidně také DDNS systém od třetích stran. Například z Jediné, co musí uživatel udělat, je získat volnou DDNS a poté ji vyplnit do "set box", jak vidíte níže. Uložením této volby je možné používat DDNS. Obrázek 81 Poznámka: název domény třetí strany je uskutečněním analytické cesty. Vložte doménu do prohlížeče, udrží si tento řetězec znaků. Pokud port zařízení není 80, tak přidejte dvojtečku a číslo portu. Například: 7.5 Mail a služba FTP 1) Konfigurujte ovou schránku pro přijímání a odesílání mailů. ová schránka se používá pro přijímání obrázků zaslaných po spuštění poplachu a IP adresy systému po úspěšném připojení. Poznámka: V Alarm Service Settings -> zaškrtněte zasílání mailu při poplachu. Mailová služba se tam aktivuje. Obrázek 82

49 Konfigurujte ovou schránku pro přijímání a odesílání mailů. ová schránka se používá pro přijímání obrázků zaslaných po spuštění poplachu a IP adresy systému po úspěšném připojení. Sender: Toto zařízení odesílá y. Receiver: Pro přijímání ů od Sender můžete nastavit až čtyři příjemce. SMTP Server: SMTP server pro schránku odesilatele. Need Authentication: Pokud schránka odesilatele vyžaduje autentifikaci, měli byste ji zkontrolovat a poté vložit přihlašovací jméno a heslo SMTP. Mail test: Nastavte prosím parametry mailu a klikněte na "Submit". Zobrazí se výsledky testu. Obrázek 83 Gmail se nastaví stejně. Potřebuje pouze, abyste vyplnili správnou adresu SMTP serveru, uživatelské jméno a heslo. Obrázek 84 Upozornění na internetovou IP adresu: V této možnosti, pokud se změní internetová IP adresa, IP bude zaslána mailem. 1 Nelze se připojit k serveru. 2 Chyba sítě, zkuste prosím později. 3 Chyba serveru.

50 4 Nesprávné uživatelské jméno nebo heslo. 5 Odesilatel odmítnut serverem. Možná server potřebuje autentifikovat uživatele. Zkontrolujte a zkuste znovu. 6 Příjemce odmítnut serverem. Možná kvůli anti-spamovému nastavení serveru. 7 Zpráva odmítnuta serverem. Možná kvůli anti-spamovému nastavení serveru. 8 Server nepodporuje autentifikační mód používaný zařízením. Report IP by Mail: když se změní ipcam port nebo internetová IP, odešle se internetová IP mailem. Například: IPCAM's url is Ujistěte se, že port je pomocí funkce UPNP nebo Virtual Map správně naveden k routeru. 2) Použití a nastavení FTP serveru Pokud už máte FTP server (ipcam.com) a ipcam, můžete vyplnit následující parametry: Obrázek 85 FTP server LAN sítě se nastavuje následovně: 1. Vytvořte účet

51 2. Pokračujte krok po kroku, dokud nedokončíte nastavení. Obrázek Spusťte server

52 Pokračujte, dokud nedokončíte: Obrázek Lze použít účet IPCAM. Obrázek 90

53 5. Nastavte následovně FTP server IP kamery. Obrázek Nastavení a testování je dokončeno úspěšně. Když se spustí poplach, IP kamera nahraje obrázky na FTP server do hlavní složky (viz obrázek). Obrázek 92 FTP Server: adresa FTP serveru. FTP port: port je obvykle 21. FTP Mode: podporuje standardní (POST) mód a pasivní (PASV) mód. Upload Image Now: nahraje ihned obrázek, kdy není schránka kontrolována. Když je kontrolována, můžete nastavit interval vstupu nahrávání (sekundy).

54 7.6 Detekce pohybu Vstupte na stránku Alarm Service Settings pro konfiguraci funkce detekce pohybu (Motion Detection). 1) Motion Detect Armed Pro spuštění poplachu zařízení uskuteční zařízení různá měření. - Pošle em informace o poplachu. - Nahraje obrázky na FTP server a může nastavit časový interval pro posílání obrázků. 2) Nastavení času poplachu Detekční zařízení má pouze jednu akci poplachu. Vždy lze také spouštět poplach ve stanovený čas. Pro poplach ve specifikovaný čas musíte nejprve nastavit čas systému, časovou zónu a poté vyberte periodu poplachu. Viz obrázek. Obrázek 93 Rozhraní nastavení času poplachu Motion Detect Armed Když umožníte tuto možnost, kamera může být nastavena, aby odesílala em poplach a zahrávala obrázky. Na monitorovací stránce kamery zelená ikona zčervená a uslyšíte zvuk poplachu.

55 Motion Detect Sensibility Můžete vybrat citlivost poplachu od nízké po vysokou (úroveň 10). Vyšší číslo znamená vyšší citlivost! Alarm Input Armed I/O piny: 1) Výstup (+5V), 2) Výstup, 3) Vstup poplachu, 4, Vstup (GND) Vstupní piny: Vstupní piny lze použít pro jednosměrné externí vstupní senzory (pin3 a pin4). Například můžete propojit infračervený senzor (PIR) pro detekci pohybu. Když se externí senzor spustí, IPCAM lze naprogramovat, aby odeslala s obrázkem nebo ovládala vnitřní výstupní relé. Obrázek 94 IO napojení na alarm Umožní napojení IO na alarm. Pin1 bude mít výstup +5V, když se spustí poplach, a výstup LOW, když se alarm automaticky uvolní. Vypínač on/off Ruční ovládání Pin1.

56 Send Mail on Alarm Odešle obrázek a poté, co je spuštěn poplach. (Nejprve byste měli dokončit nastavení mailové služby.) Obrázek 95 Upload Image on Alarm Umožní odeslání obrázku při poplachu a nastaví interval nahrání (sekundy). Obrázek 96

57 REC automatically and save to PC Když umožníte detekci pohybu a otevřete v PC stránku monitorování kamery. Pokud je spuštěný poplach, REC (nahrávání) začne automaticky po několik sekund a uloží se do PC. Obrázek 97 REC se uloží do umístění v PC. Obrázek 98

58 7.7 Nastavení času a data IP kamery a nastavení PTZ Pokud je IP kamera připojena k internetu, může automaticky kontrolovaz čas a datum skrze NTP server. Je potřeba vybrat správnou časovou zónu IP kamery. Jinak je třeba datum a čas nastavit skrze PC. Obrázek 99 Přednastavení a rychlost PT. Obrázek Vylepšení firmwaru zařízení Obrázek 101 Vylepšení firmwaru IP kamera má dva druhy programu: jeden je systémový firmware, druhý je firmware aplikace. Je možné je vylepšovat odděleně. 7.9 Nastavení zálohy a obnovení Klikněte na "Set" v "Backup". Dostanete se k BIN souboru obnovení nastavení. a vyberte tento soubor pro

59 Obrázek Dodatek 8.1 Registrace a žádost o DDNS službu 1. Uživatelé využívající DDNS poprvé. Pro získání domény si musíte založit účet. Krok 1: Jděte na a dejte Create Account (vytvořit účet). Vyplňte Domain name (název domény).dyndns.org a klikněte na Add (přidat). Obrázek 103 Krok 2: vložte vaše informace

60 Obrázek 104 Obrázek 105 Krok 3: Po minutě obdržíte od DynDNS Support, v němž bude odkaz pro potvrzení.

61 Například: htttps://account.dyn.com/eml/createconf/iilhmzhrje5of_6yxtyv1a Obrázek 106 Krok 4: Otevřete odkaz pro aktivací vašeho názvu domény, jak vidíte níže. Přihlašte se po aktivaci do svého účtu. Obrázek 107 Krok 5: Zkontrolujte všechny DDNS služby, vybereme zkušební verzi na 14 dní.

62 Obrázek 108 Krok 6: Klikněte na odkaz, uvidíte obrázek níže. Vložte své informace.

63 Obrázek 109 Krok 7: Nyní jste získali dynamický název domény (obrázek 105) a můžete jej použít v nastavení DDNS služby. (detaily: 7.4).

64 Obrázek U DDNS, která byla nastavena úspěšně, můžete vyplnit IP CAMERA. Když je nastavení úspěšné, stav IP bude zobrazen následovně: Obrázek 111

65 Obrázek Jak nastavit DDNS online? První způsob: Menu "start" - "run" -> vložte CMD, klikněte na "enter". Zkontrolujete tak stav DDNS. Viz níže: Obrázek 112 Skrze příkaz PING lze získat informace o odezvě sítě. Dokazuje to, že název domény byl online. Pokud název domény není úspěšný, důvody mohou být následující: (1) DDNS nemá správné parametry. (2) konfigurace DNS adresy je špatná.

IP kamera YIGO YG-IP063D Uživatelský manuál. (Pro Windows)

IP kamera YIGO YG-IP063D Uživatelský manuál. (Pro Windows) IP kamera YIGO YG-IP063D Uživatelský manuál (Pro Windows) 1. Přehled výrobku Jedná se o IP kameru pro místní sítě (LAN) a větší sítě (WAN). Dálkové sledovací přístroje poskytují čisté, vysoce integrované

Více

Venkovní voděodolná P2P IP KAMERA WNS-HW28 UŽIVATELSKÝ MANUÁL

Venkovní voděodolná P2P IP KAMERA WNS-HW28 UŽIVATELSKÝ MANUÁL Venkovní voděodolná P2P IP KAMERA WNS-HW28 UŽIVATELSKÝ MANUÁL OBSAH BALENÍ 1x IP kamera 1x Wi-Fi anténa 1x Napájecí zdroj (napětí 12V) 1x Originální CD s instalačním softwarem INSTALACE HARDWARE 1. Kameru

Více

1. Základní údaje. 2. Připojení kamery k počítači. 3. Nastavení kamery. Vnitřní IP kamera WaveRF IPC07IPT Návod k obsluze

1. Základní údaje. 2. Připojení kamery k počítači. 3. Nastavení kamery. Vnitřní IP kamera WaveRF IPC07IPT Návod k obsluze Vnitřní IP kamera WaveRF IPC07IPT Návod k obsluze 1. Základní údaje 1.1 Popis produktu 1.2 Přední strana kamery 1.3 Zadní strana kamery a popis portů 2. Připojení kamery k počítači 3. Nastavení kamery

Více

J M K UP 009 IP KAMERA T865. Uživatelská příručka. Stručný průvodce instalací

J M K UP 009 IP KAMERA T865. Uživatelská příručka. Stručný průvodce instalací J M K UP 009 IP KAMERA T865 Uživatelská příručka Stručný průvodce instalací T865 IP kamera Stručný průvodce instalací Připojení k síti Připojte síťový kabel do příslušné zásuvky vzadu na kameře. Použijte

Více

P2P IPCAM IP 01 Uživatelská příručka

P2P IPCAM IP 01 Uživatelská příručka P2P IPCAM IP 01 Uživatelská příručka IP -01 P2P manuál Poznámka: Obrázky jsou pouze orientační. 1.Instalace Hardware 1.1 Otevřete balení kamery a jako první nainstalujte WiFi antenna na kameru 1.2 Vložte

Více

DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE!

DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE! DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE! Tento dodatek k uživatelské příručce obsahuje postup nastavení USB portu pro ADSL modem CellPipe 22A-BX-CZ Verze 1.0 01/2004 Úvod Vážený zákazníku, tento text popisuje

Více

Wi-FI kamera. Uživatelský manuál www.kameryip.cz. IP kamera se skládá z několika zařízení, která jsou umístěna v jednom společném krytu.

Wi-FI kamera. Uživatelský manuál www.kameryip.cz. IP kamera se skládá z několika zařízení, která jsou umístěna v jednom společném krytu. Wi-FI kamera Uživatelský manuál IP kamera se skládá z několika zařízení, která jsou umístěna v jednom společném krytu. Nejprve senzor s optikou snímá obraz který ho převádí na videosignál. Tento signál

Více

Převodník PRE 10/20/30

Převodník PRE 10/20/30 Převodník PRE 10/20/30 PRE10/20/30 slouží pro připojení zařízení Elektrobock (centrální jednotka PocketHome, termostatu PT41 aj.) do sítě Ethernet. Připojené zařízení je tak možno ovládat z libovolného

Více

IP Kamery RELICAM Verze 1 UŽIVATELSKÝ MANUÁL

IP Kamery RELICAM Verze 1 UŽIVATELSKÝ MANUÁL IP Kamery RELICAM Verze 1 UŽIVATELSKÝ MANUÁL Pro ovládací rozhraní kamer Sérií RC-ID10xF RC-IW10xF RC-ID10xV RC-IW10xV RC-ID20xV RC-IW20xV Důležité upozornění: Informace o nastavení operačních systémů

Více

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž.

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Obsah 1 Úvod... 1 2 Návod pro připojení do webového rozhraní... 1 2.1 Připojení kamery k WiFi síti... 4 2.2 Postup nastavení

Více

Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení.

Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení. Instalace Připojení zařízení POZN Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení. Pomocí ethernetového síťového kabelu připojte WAN-port vašeho routeru k LAN-portu modemu.

Více

Instalace. Připojení zařízení. Vypněte všechna připojená síťová zařízení, včetně vašeho PC, modemu a routeru.

Instalace. Připojení zařízení. Vypněte všechna připojená síťová zařízení, včetně vašeho PC, modemu a routeru. Instalace Připojení zařízení Vypněte všechna připojená síťová zařízení, včetně vašeho PC, modemu a routeru. Pomocí ethernetového síťového kabelu připojte WAN-port vašeho routeru k LAN-portu modemu. Pomocí

Více

/ NVR-4008 / NVR-4016

/ NVR-4008 / NVR-4016 DINOX rekordéry: NVR-4004 NVR-4008 NVR-4016 Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 Před instalací NVR... 3 Instalace NVR... 3 Instalace pevného disku... 3 Přední panel... 5

Více

IP kamery DIGITUS Plug&View

IP kamery DIGITUS Plug&View IP kamery DIGITUS Plug&View Stručný průvodce instalací Obsah balení 1 IP kamera Plug&View 1 napájecí zdroj s kabelem 1 kabel s ethernetem 1 stručný průvodce instalací 1 disk CD s nástroji 1 odnímatelná

Více

V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND.

V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND. Instalace V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND. Připojení zařízení Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení. Vypněte všechna

Více

Průvodce instalací software

Průvodce instalací software Průvodce instalací software Tato příručka vysvětluje, jak nainstalovat software přes USB nebo síťové připojení. Síťové připojení není k dispozici pro modely SP 200/200S/203S/203SF/204SF. Chcete-li ručně

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

755-250 IP Kamera 2009.4 V3.0 Uživatelský Návod

755-250 IP Kamera 2009.4 V3.0 Uživatelský Návod 755-250 IP Kamera 2009.4 V3.0 Uživatelský Návod Obsah 1 Úvod... 3 2 Funkce... 3 3 Vyobrazení a Ovládání... 4 3.1 Vyobrazení přístroje... 4 3.2 Ovládání... 4 4 Připojení k Síti... 5 4.1 Postup pro připojení...

Více

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 1. Systémové požadavky... 3 2. Připojení do sítě... 4 3. Přístup pomocí webového

Více

Návod k obsluze. IP kamera Minitar MWIPC-1510G

Návod k obsluze. IP kamera Minitar MWIPC-1510G Návod k obsluze IP kamera Minitar MWIPC-1510G Úvod MWIPC-1510G je bezdrátová web kamera, která umožňuje přes internet zprostředkovat obraz odkudkoliv na světě, aniž by musel být zapnutý počítač. Může se

Více

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA.

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA. Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti NETGEAR, Inc. v USA a jiných zemích. Informace zde uvedené podléhají změnám

Více

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů. verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů. verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013 Strana 1 Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013 Wi-Fi router TP-LINK WR842ND spolu s upraveným OpenWrt 1 firmware zajistí připojení a distribuci internetu

Více

V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND.

V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND. Instalace V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND. Připojení zařízení Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení. Vypněte všechna

Více

Uživatelský manuál Dahua DH-DVR0404/0804 LF-AS

Uživatelský manuál Dahua DH-DVR0404/0804 LF-AS Dahua DH-DVR0404/0804 LF-AS Obsah 1. Obsah balení a instalace pevného disku... 1 1.1 Obsah balení... 1 1.2 Instalace pevného disku (HDD)... 2 1.2.1 Otevření skříně... 2 1.2.2 Demontáž krytu DVR... 2 1.2.3

Více

OBSAH. Všechna práva vyhrazena. www.kguardsecurity.com

OBSAH. Všechna práva vyhrazena. www.kguardsecurity.com OBSAH Průvodce nastavením sítě..2 Nastavení statické IP.... 5 Nastavení DHCP. 7 Nastavení Kguard free DDNS.. 11 Příručka Port Forwading z IE... 13 Příručka Port Forwarding pro mobilní telefon 17 Použití

Více

P-870HN-5xb. Instalační příručka. Bezdrátová brána 802.11n VDSL2 se 4 porty

P-870HN-5xb. Instalační příručka. Bezdrátová brána 802.11n VDSL2 se 4 porty Bezdrátová brána 802.11n VDSL2 se 4 porty Výchozí nastavení: IP adresa: http://10.0.0.138 Uživatelské jméno: admin Heslo: admin Instalační příručka Vydání 1, 7/2011 Copyright 2011. Všechna práva vyhrazena.

Více

s anténou a podstavcem CD-ROM obsahující návod a informace o záruce Ethernetový kabel (CAT5 UTP nekřížený) ADSL kabel (standardní telefonní kabel)

s anténou a podstavcem CD-ROM obsahující návod a informace o záruce Ethernetový kabel (CAT5 UTP nekřížený) ADSL kabel (standardní telefonní kabel) ČESKY Toto zařízení lze nastavit pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 6.2.3. DSL-G664T Bezdrátový ADSL směrovač Než začnete 1. Pokud jste

Více

NSA310 + 500 GB HDD. Příručka k rychlé instalaci. Multimediální server s jedním diskem. Výchozí přihlašovací údaje. Webová adresa: nsa310 Heslo: 1234

NSA310 + 500 GB HDD. Příručka k rychlé instalaci. Multimediální server s jedním diskem. Výchozí přihlašovací údaje. Webová adresa: nsa310 Heslo: 1234 NSA310 + 500 GB HDD Multimediální server s jedním diskem Výchozí přihlašovací údaje Webová adresa: nsa310 Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci irmware 4.22 Vydání 2, 1/2012 Kde jsou k nahlédnutí certifikace

Více

Uživatelský manuál P2P bezdrátové IP kamery

Uživatelský manuál P2P bezdrátové IP kamery Uživatelský manuál P2P bezdrátové IP kamery PC klientská verze 2.1 Stručné instrukce: Skutečné Plug and Play (P2P) je zcela nová technologie na trhu s IP kamerami. IP kamery se tak snadněji instalují a

Více

Bezdrátový router AC1600 Smart

Bezdrátový router AC1600 Smart Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

Uživatelský manuál WEB SERVICE V3.0 IP kamer Dahua

Uživatelský manuál WEB SERVICE V3.0 IP kamer Dahua WEB SERVICE V3.0 IP kamer Dahua Obsah 1. Úvod...1 2. Přihlášení...1 3 Nastavení (Setup)...3 3.1.1. Kamera Obraz (Conditions)...3 3.1.2.1 Kamera Video Video...3 3.1.2.2. Kamera Video snímek (Snapshot)...4

Více

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál Centrální Monitorovací Systém manuál CMS Centrální monitorovací systém Manuál VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 630 (pracovní doba 8.00 16:30)

Více

Přístupový bod Powerline 500 Wi-Fi XWNB5201 Instalační příručka

Přístupový bod Powerline 500 Wi-Fi XWNB5201 Instalační příručka Přístupový bod Powerline 500 Wi-Fi XWNB5201 Instalační příručka Technická podpora Děkujeme, že jste si vybrali výrobek společnosti NETGEAR. Po dokončení instalace zařízení vyhledejte štítek se sériovým

Více

IP kamera - venkovní 2011-7 V3.18. Uživatelský manuál T871 T871

IP kamera - venkovní 2011-7 V3.18. Uživatelský manuál T871 T871 v souladu se skutečnými scénami (scenériemi). Uživatel to může změnit výměnou na barevnou čočku, což vyřeší tento problém, avšak barevná čočka je použitelná pouze za denního světla. 4) Nelze najít zařízení

Více

Easy, Reliable & Secure. Bezdrátový router N150 (N150R)

Easy, Reliable & Secure. Bezdrátový router N150 (N150R) Easy, Reliable & Secure Bezdrátový router N150 (N150R) Ochranné známky Značky a názvy výrobků jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných vlastníků. Informace mohou být změněny bez

Více

Návod k instalaci, provozu a údržbě brány MODBUS. Návod k instalaci, provozu a údržbě. Brána Modbus

Návod k instalaci, provozu a údržbě brány MODBUS. Návod k instalaci, provozu a údržbě. Brána Modbus Návod k instalaci, provozu a údržbě Brána Modbus Obsah 1 Představení... 3 2 Úvodní informace... 3 3 Instalace... 5 4 Svorkovnice... 6 4.1 Svorky pro připojení k PC... 6 1 Představení... 1 2 Úvodní informace...

Více

DVR/NVR Uživatelský manuál. Uživatelský manuál Dahua DVR/NVR

DVR/NVR Uživatelský manuál. Uživatelský manuál Dahua DVR/NVR Uživatelský manuál Dahua DVR/NVR Obsah 1. Obsah balení a instalace pevného disku... 1 1.1 Obsah balení... 1 1.2 Instalace pevného disku (HDD)... 1 1.2.1 Otevření skříně... 1 1.2.2 Demontáž krytu DVR...

Více

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige VMG1312-B30B)

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige VMG1312-B30B) GTS Czech s.r.o., Přemyslovská 43, 130 00 Praha 3, Česká republika tel. 800 990 990 // info@gts.cz Návod nastavení modemu a spuštění služby (platné pro Zyxel Prestige VMG1312-B30B) Úvod Vážený zákazníku,

Více

Uživatelská příručka k síťovému projektoru

Uživatelská příručka k síťovému projektoru Uživatelská příručka k síťovému projektoru Obsah Příprava...3 Připojení projektoru k vašemu počítači...3 Kabelové připojení... 3 Dálkové ovládání projektoru pomocí webového prohlížeče...5 Podporované rozlišení...7

Více

BEZDRÁTOVÝ ŠIROKOPÁSMOVÝ ROUTER 11N 300MBPS

BEZDRÁTOVÝ ŠIROKOPÁSMOVÝ ROUTER 11N 300MBPS BEZDRÁTOVÝ ŠIROKOPÁSMOVÝ ROUTER 11N 300MBPS Průvodce rychlou instalací DN-70591 ÚVOD DN-70591 je kombinovaným drátovým/bezdrátovým síťovým zařízení navrženým pro specifické síťové požadavky malých podniků,

Více

DI-784 11a/11g dvoupásmový 108Mb/s bezdrátový směrovač. 5V DC Power Adapter

DI-784 11a/11g dvoupásmový 108Mb/s bezdrátový směrovač. 5V DC Power Adapter Toto zařízení lze nakonfigurovat pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 6.2.3. DI-784 11a/11g Dvoupásmový 108Mb/s bezdrátový směrovač Než začnete

Více

Telefonní adaptér SIPURA SPA-PAP2T Stručný průvodce instalací a konfigurací

Telefonní adaptér SIPURA SPA-PAP2T Stručný průvodce instalací a konfigurací Telefonní adaptér SIPURA SPA-PAP2T Stručný průvodce instalací a konfigurací Pro veškeré vaše dotazy ohledně konfigurace námi dodaných adaptérů je vám k dispozici technická podpora firmy IPCOM.CZ. Telefon:

Více

LAN adaptér. Návod k použití

LAN adaptér. Návod k použití LAN adaptér Návod k použití Popis adaptéru Adaptér je určen k propojení loggeru řady S/Rxxxx a PC počítače pomocí sítě Ethernet. V případě vzniku alarmu na loggeru umí LAN adaptér vyslat informační e-mail

Více

Kamery Zoneway jsou určeny pro odbornou montáž, doporučujeme instalaci kamery svěřit odborníkům 用 户 手 册 2013-05 V4.0

Kamery Zoneway jsou určeny pro odbornou montáž, doporučujeme instalaci kamery svěřit odborníkům 用 户 手 册 2013-05 V4.0 Kamery Zoneway jsou určeny pro odbornou montáž, doporučujeme instalaci kamery svěřit odborníkům 用 户 手 册 IP Kamery Zoneway Uživatelský manuál 2013-05 V4.0 Index 1. PŘEDSTAVENÍ PRODUKTU... 3 1.1. SHRNUTÍ...

Více

P-661HNU-Fx. Instalační příručka. Bezdrátový N router/modem ADSL2+ s funkcí 3G-backup

P-661HNU-Fx. Instalační příručka. Bezdrátový N router/modem ADSL2+ s funkcí 3G-backup Bezdrátový N router/modem ADSL2+ s funkcí 3G-backup Výchozí nastavení: IP adresa: http://10.0.0.138 Uživatelské jméno: admin Heslo: admin Instalační příručka Vydání 2, 1/2012 Copyright 2011. Všechna práva

Více

NBG-417N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový router N-lite pro domácí užití

NBG-417N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový router N-lite pro domácí užití Bezdrátový router N-lite pro domácí užití Výchozí nastavení: LAN Port: LAN1 LAN4 IP adresa: http://192.168.1.1 Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci Verze 1.00 Prosinec 2008 Vydání 1 Copyright 2008.

Více

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista OBSAH Kapitola 1: SYSTéMOVé POžADAVKY...1 Kapitola 2: INSTALACE SOFTWARU TISKáRNY V SYSTéMU WINDOWS...2 Instalace softwaru pro lokální tisk... 2 Instalace softwaru

Více

Řada P-27xx. Příručka k rychlé instalaci

Řada P-27xx. Příručka k rychlé instalaci Modely P-2701RL VoIP adaptér (ATA) / brána s podporou klasické linky (Lifeline) P-2702R VoIP adaptér (ATA) / brána Firmware 1.01 Vydání 1, 9/2010 Výchozí nastavení: IP adresa: http://192.168.1.1 Uživatelské

Více

Odborný manuál pro kamery IPS/Zoneway NC8xx

Odborný manuál pro kamery IPS/Zoneway NC8xx Odborný manuál pro kamery IPS/Zoneway NC8xx 2014 Kamery jsou určené pro odbornou montáž. Pro správnou konfiguraci kamery jsou nutné základní znalosti fungování počítačových sítí a operačního systému Windows.

Více

BEZDRÁTOVÁ IP KAMERA SE SKLÁPĚNÍM A OTÁČENÍM NÁVOD K POUŽITÍ / QUICK GUIDE / RYCHLÁ PŘÍRUČKA KATALOGOVÉ ČÍSLO: APM-J011-WS

BEZDRÁTOVÁ IP KAMERA SE SKLÁPĚNÍM A OTÁČENÍM NÁVOD K POUŽITÍ / QUICK GUIDE / RYCHLÁ PŘÍRUČKA KATALOGOVÉ ČÍSLO: APM-J011-WS CZ BEZDRÁTOVÁ IP KAMERA SE SKLÁPĚNÍM A OTÁČENÍM NÁVOD K POUŽITÍ / QUICK GUIDE / RYCHLÁ PŘÍRUČKA KATALOGOVÉ ČÍSLO: APM-J011-WS Děkujeme, že jste si zakoupil námi distribuovaný výrobek! IE Prohlížeč www.global-export-import.hu

Více

STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA)

STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA) STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA) INSTALACE A NASTAVENÍ Krok 1. Připojení skeneru k počítači Pomocí kabelu USB připojte skener k počítači 1. Zapojte síťový adaptér do konektoru skeneru. 2. Zapojte druhý konec

Více

A9 Smart TV Box. Uživatelská příručka

A9 Smart TV Box. Uživatelská příručka A9 Smart TV Box Uživatelská příručka Součásti balení Součásti balení jsou následující: Přehrávač Uživatelská přiručka Audio-video kabel Dálkové ovládání Napájecí adaptér Baterie USB Kabel (volitelné) Bezdrátová

Více

BDVR HD IR. Návod na použití

BDVR HD IR. Návod na použití Vážený zákazníku, děkujeme Vám za zakoupení přenosného záznamového zařízení DVR. Před použitím si pozorně přečtěte tento návod na použití. Popis zařízení 3 1) HDMI konektor 2) USB konektor 3) Konektor

Více

Uživatelská příručka. Linksys PLEK500. Síťový adaptér Powerline

Uživatelská příručka. Linksys PLEK500. Síťový adaptér Powerline Uživatelská příručka Linksys PLEK500 Síťový adaptér Powerline Obsah Přehled............... 2 Funkce...................... 2 Jak funguje síť Powerline............... 3 Příklad instalace 3 Instalace sítě

Více

SIPURA telefonní adaptér Model: SPA-2100 Instalační a konfigurační příručka 1/6 Krok 1: Síťové požadavky instalace 1. Prosím, zkontrolujte, zda balení obsahuje následující věci: A). Sipura SPA-2100 B).

Více

AR-7084gA / AR-7084A/ AR-7084gB / AR-7084B

AR-7084gA / AR-7084A/ AR-7084gB / AR-7084B Bezdrátový router ADSL 2+ AR-7084gA / AR-7084A/ AR-7084gB / AR-7084B Průvodce rychlou instalací Verze 1.0 / Listopad 2006 1. Informace o výrobku Děkujeme, že jste zakoupili výrobek firmy Edimax. Je to

Více

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A Toto zařízení lze nakonfigurovat pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 7.0 Než začnete AirPlus G 802.11g/2.4 GHz bezdrátový víceportový tiskový

Více

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige 870HN-53b)

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige 870HN-53b) GTS Czech s.r.o., Přemyslovská 43, 130 00 Praha 3, Česká republika tel. 800 990 990 // info@gts.cz Návod nastavení modemu a spuštění služby (platné pro Zyxel Prestige 870HN-53b) Úvod Vážený zákazníku,

Více

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Obsah 1. Úvod... 2 2. Systémové požadavky... 2 3. Instalace Ladibug... 3 4. Připojení... 6 5. Začínáme používat Ladibug... 7 6.

Více

První použití notebooku GIGABYTE

První použití notebooku GIGABYTE Gratulujeme Vám ke koupi notebooku GIGABYTE! Tato příručka vás provede nastavením Vašeho notebooku při jeho prvním spuštění. Konečná konfigurace produktu závisí na daném modelu zakoupeném v prodejně. GIGABYTE

Více

Rikomagic MK902 II. Uživatelská příručka CZ

Rikomagic MK902 II. Uživatelská příručka CZ Rikomagic MK902 II Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Rikomagic MK902 II MK902 II je revoluční TV Box na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým procesorem RK3288 a grafikou Mali T764. S

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

TerraMaster U1. Domácí NAS server pro multimédia. Uživatelská příručka

TerraMaster U1. Domácí NAS server pro multimédia. Uživatelská příručka TerraMaster U1 Domácí NAS server pro multimédia Uživatelská příručka Pohled zepředu a zezadu Pohled zepředu: LED indikátor Po zapnutí se rozsvítí modré LED světlo, které značí, že je server zapnutý. Po

Více

Signalizace a ovládací prvky. Konektory a připojení

Signalizace a ovládací prvky. Konektory a připojení PH-WEB je zařízení, sloužící ke správě jednotlivých prvků systému PocketHome přes webové rozhraní. Z libovolného místa na světě lze, prostřednictvím sítě Internet, zjišťovat informace o jednotlivých prvcích

Více

Průvodce rychlou instalací síťové kamery AXIS 206/206M

Průvodce rychlou instalací síťové kamery AXIS 206/206M Průvodce rychlou instalací síťové kamery AXIS 206/206M Strana 1 Průvodce rychlou instalací síťové kamery AXIS 206/206M Přední část Zamykací objímka Zadní část Sériové číslo Indikátor stavu (vnější prstenec)

Více

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Obsah 1.1... Příprava na aktualizaci 1.2... SyncTool software

Více

Instalace a základní administrátorské nastavení 602LAN SUITE 5 Groupware

Instalace a základní administrátorské nastavení 602LAN SUITE 5 Groupware Instalace a základní administrátorské nastavení 602LAN SUITE 5 Groupware Obsah Úvod...2 Instalace...2 Doporučená hardwarová konfigurace......2 Podporované operační systémy......2 Ještě před instalací......2

Více

i-tec WPOINT - WiFi Repeater 300Mbps WPS (WPOINT-REPEAT) Manuál

i-tec WPOINT - WiFi Repeater 300Mbps WPS (WPOINT-REPEAT) Manuál i-tec WPOINT - WiFi Repeater 300Mbps WPS (WPOINT-REPEAT) Manuál Úvod WPOINT - WiFi Repeater je kombinované zařízení pro využití v bezdrátových sítích (standardu 802.11 b/g/n) i kabelových sítích (Ethernet

Více

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE T-Mobile Internet Manager pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE Obsah 03 Úvod 04 Požadavky na hardware a software 04 Připojení zařízení k počítači 05 Uživatelské rozhraní 05 Výběr sítě 06 Připojení k internetu

Více

V okně Network nastavte požadované parametry IP. IP adresa musí být z rozsahu sítě, kde GNOME485 budete provozovat. Totéž se týká masky a brány.

V okně Network nastavte požadované parametry IP. IP adresa musí být z rozsahu sítě, kde GNOME485 budete provozovat. Totéž se týká masky a brány. Připojte převodník GNOME485 na napájecí zdroj s napětím v rozsahu 5..30V DC. Dodržte polaritu napájení, jinak může dojít k poškození. Rozsvítí se zelená kontrolka nad napájecími vodiči. Připojte komunikační

Více

Programovací software ConfigTool. Základní obsluha a postup připojení k zařízení přes USB a GPRS. Verze 2.00

Programovací software ConfigTool. Základní obsluha a postup připojení k zařízení přes USB a GPRS. Verze 2.00 Programovací software ConfigTool Základní obsluha a postup připojení k zařízení přes USB a GPRS Verze 2.00 Vážený zákazníku. Tento stručný uživatelský manuál Vás přehlednou a jednoduchou formou seznámí

Více

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu.

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Poznámka: Tento manuál popisuje vzhled USB modemu a postup přípravy modemu, instalace

Více

Návod na jednoduchou a rychlou instalaci Vodafone ADSL/VDSL modemu

Návod na jednoduchou a rychlou instalaci Vodafone ADSL/VDSL modemu Návod na jednoduchou a rychlou instalaci Vodafone ADSL/VDSL modemu Obsah Úvod 1 1. Máte v balení všechno? 2 2. Začněte modemem 3 3. A teď už stačí modem zapnout... 4 4.... a nastavit si ho v počítači 5

Více

EW-7416APn V2 & EW-7415PDn Průvodce instalací pro Macintosh

EW-7416APn V2 & EW-7415PDn Průvodce instalací pro Macintosh EW-7416APn V2 & EW-7415PDn Průvodce instalací pro Macintosh 09-2012 / v2.0 0 Začínáme Předtím, než začnete tento přístupový bod používat, prosím zkontrolujte, zda v balení nechybí žádná položka a pokud

Více

VoIP telefon Gigaset A580IP

VoIP telefon Gigaset A580IP VoIP telefon Gigaset A580IP Návod na instalaci a nastavení V tomto návodu popisujeme nastavení telefonu Gigaset A580IP. Instalace voip telefonu : Po vybalení z krabice telefon složíme podle přiloženého

Více

Nastavení služby T-Mobile GPRS. pro přístup na Internet z počítače s operačním systémem Windows

Nastavení služby T-Mobile GPRS. pro přístup na Internet z počítače s operačním systémem Windows Nastavení služby T-Mobile GPRS pro přístup na Internet z počítače s operačním systémem Windows Obsah Úvod Instalace modemu Nastavení počítače Obecné parametry nastavení Úvod Tento manuál slouží jako návod

Více

NWA1100. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový přístupový bod Business 802.11g. Výchozí přihlašovací údaje IP adresa: http://192.168.1.

NWA1100. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový přístupový bod Business 802.11g. Výchozí přihlašovací údaje IP adresa: http://192.168.1. Bezdrátový přístupový bod Business 802.11g Výchozí přihlašovací údaje IP adresa: http://192.168.1.2 Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci Firmware v1.00 Červenec 2008 Vydání 1 Copyright ZyXEL Communications

Více

HD WIRELESS N OUTDOOR CLOUD CAMERA DCS-2330L INSTALAČNÍ PŘÍRUČKA

HD WIRELESS N OUTDOOR CLOUD CAMERA DCS-2330L INSTALAČNÍ PŘÍRUČKA HD WIRELESS N OUTDOOR CLOUD CAMERA DCS-2330L INSTALAČNÍ PŘÍRUČKA OBSAH BALENÍ HD WIRELESS N OUTDOOR CLOUD CAMERA DCS-2330L NAPÁJECÍ ADAPTÉR ADAPTÉR ČESKY ETHERNETOVÝ KABEL (CAT5 UTP) PŘI NASTAVENÍ PŘIPOJTE

Více

Dotykový 8" LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T

Dotykový 8 LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T Dotykový 8" LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T Bezpečnost 1. Používejte prosím pouze adaptér přiložený jako příslušenství. 2. Nevystavujte tento výrobek přímému slunečnímu světlu, teplu nebo vlhku. 3. Nepoužívejte

Více

Instalační příručka. pro NAS servery řady AS10XXT

Instalační příručka. pro NAS servery řady AS10XXT Instalační příručka pro NAS servery řady AS10XXT Obsah Obsah balení... 3 Instalace hardwaru... 4 Instalace pevných disků... 4 Napájení, připojení a první zapnutí... 7 Instalace softwaru... 8 CD Instalace...

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka ibaby Monitor M2 - uživatelská příručka easyapple.cz Uživatelská příručka ibaby Monitor M2 - uživatelská příručka Obsah! easyapple.cz Úvod! 2! Obsah balení! 2! Funkce a vlastnosti zařízení! 2! Specifikace

Více

NWA1100-N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový přístupový bod 802.11b/g/n PoE

NWA1100-N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový přístupový bod 802.11b/g/n PoE Bezdrátový přístupový bod 802.11b/g/n PoE Výchozí přihlašovací údaje IP adresa: http://192.168.1.2 Uživatelské jméno: admin Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci Firmware v1.00 3/2011 Vydání 1 Copyright

Více

Uživatelský manuál záznamové zařízení Dahua HDCVI

Uživatelský manuál záznamové zařízení Dahua HDCVI Uživatelský manuál záznamové zařízení Dahua HDCVI Tento dokument je autorským dílem společnosti TSS Group s.r.o. a vztahuje se na něj ochrana dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon) v platném znění. Informace

Více

Česká verze. Úvod. Instalace hardwaru. LC202 Sweex Powerline Ethernet adaptér 200 Mbps

Česká verze. Úvod. Instalace hardwaru. LC202 Sweex Powerline Ethernet adaptér 200 Mbps LC202 Sweex Powerline Ethernet adaptér 200 Mbps Úvod Nevystavujte Sweex Powerline Ethernet adaptér 200 Mbps nadměrným teplotám. Neumísťujte zařízení na přímé sluneční světlo ani do blízkosti zdrojů tepla.

Více

Broadway 2T. Stručný průvodce instalací

Broadway 2T. Stručný průvodce instalací Stručný průvodce instalací Broadway 2T Vítejte! Děkujeme Vám za zakoupení produktu PCTV Systems Broadway 2T. Postupujte podle pokynů tohoto stručného průvodce, abyste mohli rychle začít sledovat TV na

Více

Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520

Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520 Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520 Obsah Obsah...1 1. Úvod...2 Balení...2 Požadavky na systém...2 Vlastnosti...3 Popis...3 Klávesy...4 Konektory...4 2. Hardwarová instalace...5 3.

Více

Ethernetový komunikátor ETH-BOX1

Ethernetový komunikátor ETH-BOX1 Ethernetový komunikátor ETH-BOX1 NÁVOD K POUŽITÍ Poslední aktualizace: 22.12.2011 Ethernetový komunikátor ETH-BOX1 1 Malý ethernetový komunikátor umožňující pohodlné ovládání libovolného zařízení přes

Více

Manuál snadné instalace počítače All-in-One Compaq 100eu

Manuál snadné instalace počítače All-in-One Compaq 100eu Manuál snadné instalace počítače All-in-One Compaq 100eu Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení All-in-One PC Compaq 100eu od HP. Manuál první pomoci, který právě držíte v rukou, se může stát vaším

Více

Instalační manuál pixel-fox

Instalační manuál pixel-fox Instalační manuál pixel-fox Verze 01/2011 V5 (CZ) - Subject to change without notice! Systémové požadavky: Aktuální minimální systémové požadavky pro používání software pixel-fox na vašem PC jsou: - IBM

Více

IP adaptér Linksys SPA-1001 (SIP) Stručný průvodce instalací a konfigurací

IP adaptér Linksys SPA-1001 (SIP) Stručný průvodce instalací a konfigurací IP adaptér Linksys SPA-1001 (SIP) Stručný průvodce instalací a konfigurací Pro veškeré vaše dotazy ohledně konfigurace námi dodaných adaptérů je vám k dispozici technická podpora firmy VoIPCOM. Telefon:

Více

ibaby Monitor M3 dětská chůvička - uživatelská příručka&

ibaby Monitor M3 dětská chůvička - uživatelská příručka& ibaby Monitor M3 dětská chůvička - uživatelská příručka& easyapple.cz ibaby Monitor M3 dětská chůvička Uživatelská příručka Obsah 1 Úvod...4 1.1 1.2 1.3 Obsah balení...4 Vlastnosti zařízení a funkce...4

Více

Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou

Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou Návod k použití Hlavní výhody produktu: Dokonalé maskování skryté kamery nová a neokoukaná Velmi kvalitní HD obraz a kvalitní zvuk Kompatibilita s modely

Více

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ Xtreamer Wonder Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Xtreamer Wonder Xtreamer Wonder je zcela nový media hub na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex A9 procesorem a grafikou Mali

Více

Obsah Předmluva... 1 Autorská práva... 1 Ochrana a bezpečnost při instalaci... 1 Záruka... 1 Vybalení zařízeni... 2 Instalace zařízení...

Obsah Předmluva... 1 Autorská práva... 1 Ochrana a bezpečnost při instalaci... 1 Záruka... 1 Vybalení zařízeni... 2 Instalace zařízení... Obsah Předmluva... 1 Autorská práva... 1 Ochrana a bezpečnost při instalaci... 1 Záruka... 1 Vybalení zařízeni... 2 Instalace zařízení... 2 Instalace pod operačním systémem Mac (OS 9.x, OS X, OS X.x)...

Více

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) Příprava Při instalaci elišky doporučujeme nemít spuštěné žádné další programy. Pro instalaci elišky je třeba mít administrátorská práva na daném počítači.

Více

ADW-4401B. Bezdrátový Ethernet/ADSL router. Uživatelský manuál

ADW-4401B. Bezdrátový Ethernet/ADSL router. Uživatelský manuál ADW-4401B Bezdrátový Ethernet/ADSL router Uživatelský manuál Obsah: Kapitola 1: Úvod... 3 1.1 Celkový pohled... 3 1.2 Vlastnosti... 3 1.3 Obsah balení... 3 Kapitola 2: Popis zařízení... 4 2.1 Popis předního

Více

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další Autodiagnostika ROBEKO Diagnostický kabel VAG1 VAGR1 Instalace pro operační systémy Windows 1. Úvod : Před použitím kabelu je nutné nejprve nainstalovat příslušné ovladače v operačním systému Vašeho počítače.

Více

Příručka Google Cloud Print

Příručka Google Cloud Print Příručka Google Cloud Print Verze 0 CZE Definice poznámek V celé příručce uživatele je použit následující styl poznámek: Poznámky uvádějí, jak reagovat na situaci, která může nastat, nebo poskytují tipy,

Více

HWg-STE HWg-STE PoE MANUÁL

HWg-STE HWg-STE PoE MANUÁL HWg-STE HWg-STE PoE MANUÁL Bezpečnost práce Zařízení odpovídá požadavkům norem platných v ČR, je provozně odzkoušeno a je dodáváno v provozuschopném stavu. Pro udržení zařízení v tomto stavu je nutno řídit

Více