IP kamera YIGO YG-IP056D Uživatelský manuál. (Pro Windows)

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "IP kamera YIGO YG-IP056D Uživatelský manuál. (Pro Windows)"

Transkript

1 IP kamera YIGO YG-IP056D Uživatelský manuál (Pro Windows)

2 1. Přehled výrobku Jedná se o IP kameru pro místní sítě (LAN) a větší sítě (WAN). Dálkové sledovací přístroje poskytují čisté, vysoce integrované a levné řešení. Pomocí místní sítě a funkce webové služby lze natáčené video vysílat skrze síť na libovolné místo. Přístup je jednoduchý pomocí webového prohlížeče. Kameru lze využít ve velkých obchodech, školách, továrnách, rodinách a mnoha jiných místech. Jednoduché k instalaci a ovládání. 1.1 Obsah balení Kompletní sada vybavení obsahuje následující díly. Poznámka: Pokud si vyberete funkci Wi-Fi, balení by mělo obsahovat Wi-Fi anténu. Než IP kameru nainstalujete, zkontrolujte, zda balení obsahuje všechny díly. Pokud něco chybí, kontaktujte svého distributora. 1.2 Vlastnosti výrobku - Výkonný vysokorychlostní video procesor. - Vysoce citlivý 1/5'' CMOS senzor. - Využívá kompresi MJPEG a má na výběr z video definic VGA/QVGA/QQVGA. Podporuje nastavení video parametrů a splňuje požadavky uživatelů na více prohlížečů. - Vnitřní mikrofon může zachycovat audio. - Infračervené noční vidění pro podporu dálkového nočního vidění a monitorování po celé dny. - Zabudovaný webový server pro podporu zobrazení více stránek v prohlížeči. - Víceúrovňový management a definice hesla. - Podporuje wifi sítě (Wi-Fi/802.11/b/g), vnitřní Wifi modul může vytvářet nová monitorovací wi-fi prostředí. - Podporuje detekci pohybu, kterou lze sledovat celý prostor kolem. Může posílat y, komunikovat přes FTP a posílat poplašné zprávy skrze poplašné servery, atd. Má mnoho poplašných funkcí. - Pohyb: horizontálně 270, vertikálně Malé rozměry a jednoduchá instalace vhodná pro všechna místa. - Podporuje UPNP. Může ji podporovat pro získání auto port mapy v routeru. - Podporuje zobrazení mobilním telefonem. - Podporuje dálkové vylepšení. - Tovární nastavení dává každému zařízení vlastní sériové číslo a DDNS. Když je přístroj připojen k internetu, lze jej navštívit pomocí DDNS. - Výrobce může klientovi poskytnout software, více obrazů, dlouhé nahrávání, video playback, atd.

3 2. Vzhled a rozhrání přístroje 2.1 Vzhled přístroje Obrázek 1: Vzhled přístroje 1. Citlivý otvor: Podle okolního osvětlení určí, zda aktivovat infračervenou LED. 2. Infračervená LED 3. Objektiv: CMOS senzor. Objektive můžete hýbat ručně pro nastavení zaostření. 4. Vestavěný mikrofon Varování: Prosím, manipulujte s kamerami opatrně, může se poškodit jejich vnitřní zařízení.

4 2.2 Rozhraní přístroje Obrázek 2: Rozhraní přístroje Obrázek 3: Tlačítko reset LAN: RJ-45/ Base T DC5V: napájení 5V/2A Tlačítko reset: Stiskněte a držte toto tlačítko po pět sekund. Pusťte vypínač a IP kamera se resetuje zpět na původní tovární parametry. 3. Instalace zařízení Systémové požadavky: CPU: 2.06GHZ nebo více, operační paměť: 512M nebo více. Síťová karta: 10M nebo více, grafická karta: Microsoft DirectX 9 nebo vyšší. Doporučený operační systém: WindowsXP, Vista, 7, 8. Podporované internetové prohlížeče: Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome, atd. 3.1 Instalace hardwaru IP kameru byste měli nainstalovat podle následujících kroků, abyste se ujistili, že bude fungovat správně. Zvláště dbejte na prostředí, do něhož kameru nainstalujete.

5 1) IPCAM. Zapojte DC adaptér do IP kamery. Poznámka: Použijte DC adaptér se standardní konfigujrací IP kamery. Použitím necertifikovaného adaptéru můžete kameru zničit. 2) Zapojte do IP kamery kabel. Druhý konec byste měli zapojit do DSL nebo routeru. Dále se ujistěte, že funguje napájení kamery správně a IP kamera i PC jsou na stejném subnetu (může se jednat o LAN, ale také můžete použít kabel pro propojení PC a IP kamery). Obrázek 4: Ukázka spojení sítě

6 3) Když používáte IP kameru poprvé, IP adresa IP kamery se získá automaticky. (Před použitím se ujistěte, že "DHCP" funkce serveru v LAN routeru byla otevřena nebo systém otevře "DHCP" funkci serveru). To je pro uživatele velmi pohodlné k použití, protože je to použitelné pro různá prostředí LAN sítí. Obrázek 5 4) IP a DNS server vašeho PC můžete najít následovně:

7 Obrázek 6 5) IP adresu zařízení lze změnit, ale její IP by měla být stejná jako subnetu PC. Obrázek 7

8 Když testujeme IP kameru a kontrolujeme, zda se spouští bez problémů nebo se správně připojuje, můžeme pracovat ve Windows (START-RUN-CMD) a poté vložit: ping do příkazového okna. Obrázek 8: ping IP kamery Zkontrolujte, zda můžete ověřit ping IP kamery. Pokud ano, znamená to, že IP kamerta funguje správně a je správně připojená. 3.2 Instalace softwaru Instalace softwaru je velice jednoduchá. Musíte pouze spustit instalační program, poté již vše funguje správně. Vložte, prosím, CD do mechaniky na PC. CD se samo automaticky spustí a otevře instalační rozhraní:

9 Obrázek 9: Rozhraní instalace softwaru Pokud se rozhraní neotevře, otevřete CD a klikněte na "autorun.exe". Poté najděte "search.exe" (search tool). Klikněte a nainstalujte do svého PC LAN nástroje. Poté dejte zobrazit "IP camera tool" na ploše počítače pro nalezení LAN nástroje. "IP camera tool".

10 4. IP kamera v LAN 4.1 Propojení v LAN Obrázek 10: Propojení mezi několika IP kamerami a routerem 4.2 Nalezení a nastavení IP adresy zařízení Před nalezením IP kamery: 1. Ujistěte se, že má IP kamera dobré připojení k napájení a síti. 2. Router by měl mít otevřenou DHCP, protože tovární nastavení IP kamery je získat automaticky IP. 3. Když IP kameru zapojíte do napájení, měli byste čekat dvacet sekund, potom začne fungovat. Nalezení IP kamery Když spustíte Search tool "IP camera Tool", můžete najít IP kameru ukazující IP adresu, port a název. Když použijete Wi-Fi spojení, najdete Wi-Fi IP adresu. Pro detaily můžete zobrazit následující obrázek. Obrázek 11

11 Poznámka: "IP camera tool.exe" použijte pouze pro nalezení adresy a portu IP akmery v LAN. Nástroj nenalezne IP adresu a port IP kamery ve WAN. Jsou tři případy: 1. V LAN nebyla nalezena žádná IP kamera. Po zhruba minutě hledání se zobrazí "not found IP server". 2. IP kamery byly nainstalovány v LAN. Všechny IP kamery budou zapsány a celkový počet je zapsán v seznamu výsledků hledání, jak vidíte na obrázku IP kamery nainstalované v LAN nesdílí stejný subnet s monitorovacím PC. V seznamu výsledků se zobrazí zpráva "Subnet doesn't match, dbclick to change!". Klikněte levým tlačítkem myši pro výběr této výzvy a klikněte pravým tlačítkem myši, vyberte Network Configuration pro nastavení IP adresy kamery na stejný subnet jako LAN. Šest možností Vyberte seznam IP kamer a klikněte pravým tlačítkem myši. Je na výběr šest možností. Basic properties, Network Configuration, Upgrade Firmware, Refresh Camera List, Flush Arp, About IP camera tool. Viz obrázek 12. Obrázek 12

12 Basic properties (základní vlastnosti) Zde se nachází některé informace o zařízení jako ID zařízení, verze firmwaru a verze web UI. Obrázek 13 Network Configuration (nastavení sítě) Na této stránce můžete nastavit parametry sítě. IP address: vyplňte přidělenou IP adresu a ujistěte se, že má stejný subnet jako Subnet Mask: základní nastavení zařízení je: Gateway: ujistěte se, že má stejný subnet jako IP adresa PC. Základní nastavení je DNS server: IP adresa IPS poskytovatele sítě. (Také může zobrazit stav místního spojení ze síťové karty). Viz následující obrázek.

13 Obrázek 15 Http Port: LAN port přidělený vybavení, obvykle 80. Uživatel a heslo: základní nastavení jména administrátora a hesla: admin/žádné heslo. Povolit použití DHCP: systém přidělí vašemu zařízení IP adresu pouze pokud vaše brána podporuje DHCP (případ většiny bran). DHCP checkbox: při kontrole zařízení dostane IP z DHCP serveru (ujistěte se, že router, který propojuje zařízení, má funkci DHCP). Poznámka: Pokud se zobrazí "Subnet doesn't match, dbclick to change!", nastavte prosímještě jednou IP adresu IP kamery. Upgrade firmwaru Pro vylepšení firmwaru a Web UI vložte správného uživatele a heslo. (Uživatel by měl mít práva administrátora.)

14 Obrázek 16 Obnovení seznamu kamer Seznam kamer obnovte ručně. Vyčištění Arp bufferu Když mají jak síťové připojení, tak bezdrátová síť na zaříézení fixní IP adresu. Může nastat problém, když lze najít IP adresu kamery, ale nelze otevřít webovou stránku kamery. Zkuste vyčistit arp buffer. About IP camera tool Můžete zobrazit verzi nástrojů IP kamery a ActiveX. 4.3 Přihlášení IP kamery Dvakrát klikněte na IP adresu IP kamery. Otevře se prohlížeč a zobrazí stránku přihlášení kamery. Například: Doporučujeme používat Internet Explorer, má více funkcí. Obrázek 17 Základní nastavení IP kamery je, že uživatelské jméno je admin a není nastavené žádné heslo. Klikněte na "Sign in" pro vstup na monitorovací stránku.

15 Obrázek 18 Obrázek 19 Když se uživatel přihlásí, může sledovat obraz z kamery. V tu samou chvíli může provádět

16 nastavení dle toho, jaká má povolení (Administrator, Operator nebo Visitor). Ve Firefox a Safari vypadá obraz následovně: Obrázek 20

17 Obrázek Práce IP kamery 4.41 Pro návštěvníka (Visitor) Například: Pokud svítí kontrola 1 zeleně (viz obrázek), první cesta je ve stavu detekce (lze zobrazit pomocí prohlížeče Internet Explorer). Obrázek 22 Pravý horní roh je oblastí indikace stavu, která může ukazovat stav až devíti IP kamer.

18 Když je kontrolka šedá, znamená to, že IP kamera není připojená. Zelená znamená, že IP kamera je připojená. Žlutá znamená, že jsou se spojením problémy. Červená znamená poplach. Pokud chcete zachytit devět zobrazení, klikněte na ikonu. OSD: zobrazí na videu datum a čas. OSD funkci můžete zrušit nebo vybrat jinou barvu. (OSD: on-screen display) Fotografie: Pro uchování fotografie obrazu stiskněte ikonu Nahrávání: Klikněte na ikonu Audio: Klikněte na ikonu. pro nahrávání, nahrávání zastaví pro audio mód,. může poslouchat hlas v monitorovacím okruhu. Interkom: Klikněte na ikonu pro mód Talk. Ikona se změní na člověkem v monitorovacím rozsahu. a uživatel může mluvit s Poznámka: název souboru je: název zařízení_aktuální čas.avi. Například: IPCAM_ avi. Znamená to, že název zařízení je IPCAM a čas konce nahrávání byl v 13:44:42 dne 11 října roku Pokud používáte detekci pohybu a při poplachu vám bude zaslán , název púřiloženého obrázku bude: číslo zařízení(název)_aktuální čas.jpg.

19 4.42 Pro operátora Když se přihlásíte jako operátor, můžete ovládat otáčení/sklon kamery a nastavení parametrů videa. Obrázek 23 Vertikální pohyb. Horizontální pohyb. Zastavit. Vypínač výstupu I/O. Ovládání infračerveného světla. Otáčení obrazu (nahoru a dolů). Otáčení obrazu (doprava a doleva). Nastavit přednastavené (až 4 předvolby) Rozlišení: VGA (640 x 480) / QVGA (320 x 240) Pracovní mód: 50 Hz/60Hz/outdoor Barevné parametry: klikněte na + nebo - pro nastavení jasu a kontrastu.

20 4.43 Pro administrátora Když se přihlásíte jako administrátor, můžete nastavovat veškeré parametry. Klikněte na "For Administrator" a vstupte do rozhraní nastavení. Obrázek 24 Alias Settings: můžete vložit jiný název zařízení. Data & Time settings: nastavení data a času. Users Settings: pro tento systém lze vložit až osm účtů. Zde může osm uživatelů konfigurovat svá jména a hesla jako administrátor, operátor nebo návštěvník. Visitor: v tomto módu můžete pouze zobrazovat. Operator: Můžete ovládat směr IP kamery a nastavit některé parametry. Administrator: Můžete nastavit některé pokročilé konfigurace IP kamery. UpnP Settings: Při přístupu k IP kameře se ujistěte, že stav UpnP je Succeed. Upgrade Device Firmware: vylepšení firmwaru zařízení a web UI. Restore Factory Settings: obnoví tovární nastavení zařízení. Reboot Device: restartuje zařízení. Back: Návrat do módu monitorování.

21 5. Návštěva IP kamery skrze internet 5.1 Způsob připojení přes internet Obrázek Související nastavení a přihlášení IP kamery 1. Pokud síť vaší IP kamery využívá statickou IP, stačí pouze vložit tuto IP adresu a port IP kamery do prohlížeče, když chcete kameru navšívit. 2. Pokud používáte ADSL pro vytáčení a surfování online, měli byste IP kameře pořídit WAN IP adresu nebo konfigurovat DDNS. 1) Jsou čtyři způsoby získání WAN IP adresy: (1) Použití u pro zaslání IP funkce internetu Po úspěčném nastavení u bude na váš zaslána IP, když byla internetová IP nebo port změněny. Pokud se jedná o dynamickou IP, uživatel musí vložit tuto IP adresu, aby navštívil IP kameru. (2) Získat z nějaké internetové stránky Získat WAN IP adresu je snadné. Můžete otevřít v počítači prohlížeč za podmínky, že IP kamera a PC mají stejný subnet. Například: nebo atd. Ta vám sdělí následovně WAN IP adresu.

22 (3) Získat z MSN a MSN účtu IP kamery (detaily 3.53) (4) Získání z routeru Jako příklad si vezmeme "Nur8555N" z routeru "Xinxiang". A. Podle manuálu k routeru je IP routeru B. Přihlašte se na router. Vložte do prohlížeče Zjistěte stav routeru a najděte WAN routeru (v tomto případě je IP WAN ), jak vidíte na následujícím obrázku 27). Obrázek 27 Nyní můžete navštívit IP kameru z internetu. Měli byste tak učinit vložením správné IP adresy. Například: Poznámka: Ujistěte se, že jsou k dispozici porty UPNS. UPNP můžete otevřít následujícími způsoby. Vstupte do stránky nastavení routeru (detaily najdete v manuálu routeru), abyste umožnili UPNP. Nebo umožněte funkci virtuálního mapování. Přidejte IP adresu a port zařízení do seznamu virtuálního mapování. Obrázek 28

23 Uživatelé mohou navštívit IPCAM přes internet. Vložte adresu. Například 2) Službu DDNS (dynamická DNS) lze zafixovat a dynamická IP adresa odpovídá zařézení v reálném čase. Stručně řečeno, kdokoliv surfuje po internetu nebo jej jakkoliv používá, DDNS zajišťuje, že zafixovaný název domény může být navštíven z uživatelského zařízení. Naše výrobky byly konfigurovány na služby DDNS. O název domény také můžete zažádat na registračních stránkách. Například: Obrázek 30 Musíte vyplnit DDNS a port. Například: (http://icam0001.ihome365.org:8999). Prohlížeč přejde na přihlašovací stránku IP kamery.

24 Obrázek 31

25 Vyplňte uživatelské jméno a heslo pro vstup. Obrázek 32 Může se stát, že vložíte název domény, ale nemůžete IP kameru otevřít v prohlížeči, jako níže. Otevřete prosím zařízení a zkontrolujte stav IP kamery v oblasti místní sítě. Potvrďte, zda je aktivována funkce UPNP a zda se DDNS daří připojit.

26 Obrázek 34 Musíte úspěšně nastavit port funkce mapování, abyste zkontrolovali, zda je funkce UPNP umožněná. Pokud nebyla, umožněte ji (viz manuál k routeru)! Pokud používáte router TPLINK, následujte tyto instrukce. Skrze UPNP automatický port mapování k síti: vložte IP adresu routeru do prohlížeče (například "http:// / >, IP adresa routeru je napsaná na štítku na krytu routeru - nastavte ji, prosím, podle své vlastní IP adresy), otevřete stránku routeru "forward rules"> >"upnp set", abyste zajistili, že aktuální stav upnp je "already available", jak vidíte níže: Poznámka: Některá rozhraní routeru nemají možnost "UPNP Settings". V takovém případě otevřete virtuální server IP kamer ve své místní síti mapování spojení IP adresy a čísla portu.

27 Obrázek 36

28 6. Přístup k IP kameře skrze mobilní zařízení jako mobilní telefon, Ipad, atd. Existují dva způsoby přístupu k IP kameře: jeden je přímo vložit do prohlížeče IP adresu. Je možné vložit buď IP adresu nebo DDNS. Další možností je využití klenta. 6.1 Vložte IP adresu do prohlížeče 1) Jako příklad si vezmeme IPAD: Otevřete prohlížeč "Safari". Vložte IP adresu IP kamery, například:

29 Vyberte dle vašich požadavků jazyk a vyberte mód přihlášení v závislosti na vašem prohlížeči. Obrázek 39 Vložte vaše přihlašovací jméno a heslo. Základně je nastaveno jméno admin a žádné heslo.

30 Vyberte mód Server Refresh. Obrázek 42

31 Vyberte mód Server Push. Obrázek Nyní si jako příklad vezmeme zařízení se systémem Android: Otevřete menu. Otevřete prohlížeč a vložte do něj IP adresu IP kamery, například: Obrázek 44

32 Vložte uživatelské jméno a heslo IP kamery a klikněte na "sign in". Pak vyberte přihlašovací rozhraní. Obrázek Instalace klienta pro přístup k IP kameře Je mnoho softwarových klientů pro podporu IP kamer, několik programů od třetích stran také podporuje naše IP kamery. Následující postup je pro software od výrobce (verze pro Android). 1. Program se nachází buď na CD přiloženém ke kameře nebo se dá stáhnout z https://play.google.com/store/search?q=reecam&c=apps (1) Instalační soubor ipcamera.apk. Prostředí pro spuštění: Android verze 1.6 nebo vyšší. Poznámka: Před instalací se ujistěte, že je mobilní telefon připojen k internetu. (2) Metoda instalace: 2.1 Vložte do mobilního telefonu s Android SD kartu. 2.2 Propojte mobilní telefon pomocí USB kabelu s počítačem. 2.3 Vyberte model USB spojení pro váš telefon. Ve složce "Tento počítač" uvidíte SD kartu. 2.4 Zkopírujte na SD kartu soubor ipcamera.apk. 2.5 Odpojte zařízení, najděte skrze "File Management" ipcamera.apk a spusťte jej. 2.6 Aplikace ipcamera se ukáže po instalaci na domovské obrazovky. (3) Proces práce softwarem: Nejprve se ujistěte, že jste přes Wi-Fi připojení k internetu. Poté dejte přes aplikaci Play vyhledávat "reecam".

33

34 Kameru můžete editovat, modifikovat její konfiguraci nebo vymazat její činnost. Kameru přidanou do seznamu kamer můžete sledovat v reálném čase, ovládat její PTZ a nastavit zapnutí a vypnutí audia, interkom a video: Obrázek 51

35 2. Proces nastavení IP kamery pro iphone a ipad. Požadavky firmwaru: kompatibilní s iphone, ipod touch a ipad. Systémové požadavky: Vyžaduje ios 4.2 nebo vyšší. Software (ipcamera) si můžete stáhnout z App Store: itunes.apple.com/cn/app/reecam/id ?mt=8 Postup probíhá následovně:

36

37 7. Další nastavení 7.1 Nastavení sítě 7.11 Základní nastavení sítě Pokud má router, na který je připojena IP kamera, funkci DHCP, můžete vybrat možnost "Obtain IP from DHCP Server" nebo vyplnit parametry sítě ručně. Http port: Ve většině případů můžete nechat hodnotu 80, nicméně, pokud váš poskytovatel internetu blokuje tento port, můžete přepnout na jiné číslo, například 85, 8080, 8888, 9000, atd. Rozsah je od 0 do 65535, dávejte pozor na stejné segmenty u více zařízení musí být nastavené jiné porty. Port nesmí být v konfliktu s jiným softwarem nebo zařízením. a. Najděte modifikační nástroje v LAN Obrázek 58 b. "For administrator", "Basic network setting" - změna portu. Obrázek 59

38 7.12 Nastavení WIFI 1) Vložte nastavení bezdrátové sítě bezdrátového routeru, abyste zjistili SSID. Kanál (méně než 10). Autentifikace kódování je níže: Obrázek 61

39 Jako administrátor se přihlašte na kameru, otevřete stránku nastavení bezdrátové LAN, vyplňte všechna nastavení (pozor, aby byla stejná jako routeru) a poté odpojte kabel. Funkce bezdrátové sítě lze nyní použít. Příklad je níže. Obrázek 62 Obrázek 63

40 7.13 Nastavte bod po bodě bezdrátové spojení Adhoc 1) Otevřete rozhraní základních nastavení sítě, zkontrolujte stav zařízení. Obrázek 64 2) Otevřete rozhraní nastavení bezdrátové LAN sítě, vyberte jako typ sítě Adhoc, můžete definovat SSID jako 001. (Zařízení se restartuje. Neodpojujte napájení. Prosím, počkejte...) Obrázek 65

41 3) Odpojte RJ45 od IP kamery. Použijte laptop nebo jiné zařízení s funkcí wifi (včetně chytrých telefonů, atd.) pro nalezení vámi pro procesu 2 definované SSID. Pak proveďte spojení. Obrázek 66 Klikněte na bezdrátovou síť a zkontrolujte stav spojení IP kamery. Dávejte pozor na to, že IP adresa vašeho připojeného laptopu musí odpovídat vaší IP kameře. Pokud ne, resetujte prosím IP adresu vašeho laptopu ručně. Obrázek 67 4) Nyní můžete použít nástroj IP kamery pro vložení IP adresy kamery přímo do prázdné stránky prohlížeče. 1. Navštivte kameru pomocí nástroje IP kamery: Obrázek 68

42 2. Vložte IP adresu do prohlížeče. Vložte uživatelské jméno a heslo do přihlašovacího rozhraní. Obrázek 69 Klikněte na "Sign in" a přihlašte se na kameru. Obrázek 70

43 7.2 Nastavení více zařízení Přidejte kamery do LAN. Na stránce nastavení více zařízení (Multi-Device Settings) vidíte všechna zařézení nalezená v LAN. První zařízení je toto zařízení v základním nastavení. Můžete přidat více kamer do LAN monitoringu. Tento webový software podporuje až devět kamer současně. Klikněte na "The 2ND Device" a dvakrát klikněte na položku v "Device List in LAN", Alias, Host a Http Port se vyplní automaticky. Vložte správné uživatelské jméno a heslo, poté klikněte na "add". Přidejte stejným způsobem více kamer. Nakonec nezapomeňte na tlačítko "setting". Obrázek 71 Přidejte kamery na internet. Nejprve se ujistěte, že přidaná kamera se může připojit na internet pomocí IP adresy nebo DDNS domény. Například takto: nebo Můžete vložit Host: , Http port: 9999 nebo Host: IPcam.dyndns.org. Vložte správné uživatelské jméno a heslo, poté klikněte na "add". Stejným způsobem přidejte více kamer. Obrázek 72

44 Obrázek Nastavení MSN Vyplňte váš MSN účet a heslo, poté přidejte účet, který potřebujete, aby přijal IP adresu IP kamery do svého seznamu IPCAM MSN (obrázek 67), Klikněte na "submit" a poté raději restartujte IP kameru. Poté se přihlašte ke svému MSN pro přidání účtu IPCAM MSN na MSN seznam, který přijde IP adresu IP kamery. (Vyplňte MSN účet a heslo pro IP kameru. Přidejte kolem deseti MSN účtů.) Obrázek 74 Nejprve se přihlašte a klikněte na "add contacts", vyberte Add Contact, poté vyplňte MSN účet IP kamery v "instant messaging address". Klikněte na next, abyste rozeslali nabídky.

45 Obrázek 75 Další: Obrázek 76 Obrázek 77

46 Když se MSN účet IP kamery ukáže online, můžete s ní chatovat. Vložením příkazu "url?" se ukáže účet kamery s IP adresou, jak vidíte níže: Obrázek 78 Můžete vložit do prohlížeče IP adresu a poté si prohlížet obraz IP kamery, jak vidíte níže: Obrázek 79 Pozor: Nejprve byste měli vyplnit MSN účet IPCAM.

47 7.4 Nastavení služby DDNS Služba DDNS: tento systém podporuje protokoly od některých poskytovatelů DDNS: Dyndns.org. Systém podporuje DDNS jako topicam.org, peanut shell, 3322.org, DynDNS poskytované IP. Uživatel a heslo: uživatelské jméno a heslo použité při získávání názvu domény (detaily: 8.1) DDNS Host: název domény Továrně nastavená DDNS (Factory DDNS) Zařízení má pro každý výrobek jednu unikátní DDNS, která je na štítku na spodní straně. Uživatel musí pouze vyplnit tuto DDNS IP adresu a port v prohlížeči, poté může monitorovat vzdálenou IP kameru. Obrázek 80: Továrně nastavená DDNS Poznámka: Když používáte pro přístup ke kameře název domény a UPNP není úspěšná, musíte na routerech nastavit funkci mapování.

48 7.4.2 DDNS třetích stran Uživatel nemusí používat pouze továrně nastavenou DDNS, ale klidně také DDNS systém od třetích stran. Například z Jediné, co musí uživatel udělat, je získat volnou DDNS a poté ji vyplnit do "set box", jak vidíte níže. Uložením této volby je možné používat DDNS. Obrázek 81 Poznámka: název domény třetí strany je uskutečněním analytické cesty. Vložte doménu do prohlížeče, udrží si tento řetězec znaků. Pokud port zařízení není 80, tak přidejte dvojtečku a číslo portu. Například: 7.5 Mail a služba FTP 1) Konfigurujte ovou schránku pro přijímání a odesílání mailů. ová schránka se používá pro přijímání obrázků zaslaných po spuštění poplachu a IP adresy systému po úspěšném připojení. Poznámka: V Alarm Service Settings -> zaškrtněte zasílání mailu při poplachu. Mailová služba se tam aktivuje. Obrázek 82

49 Konfigurujte ovou schránku pro přijímání a odesílání mailů. ová schránka se používá pro přijímání obrázků zaslaných po spuštění poplachu a IP adresy systému po úspěšném připojení. Sender: Toto zařízení odesílá y. Receiver: Pro přijímání ů od Sender můžete nastavit až čtyři příjemce. SMTP Server: SMTP server pro schránku odesilatele. Need Authentication: Pokud schránka odesilatele vyžaduje autentifikaci, měli byste ji zkontrolovat a poté vložit přihlašovací jméno a heslo SMTP. Mail test: Nastavte prosím parametry mailu a klikněte na "Submit". Zobrazí se výsledky testu. Obrázek 83 Gmail se nastaví stejně. Potřebuje pouze, abyste vyplnili správnou adresu SMTP serveru, uživatelské jméno a heslo. Obrázek 84 Upozornění na internetovou IP adresu: V této možnosti, pokud se změní internetová IP adresa, IP bude zaslána mailem. 1 Nelze se připojit k serveru. 2 Chyba sítě, zkuste prosím později. 3 Chyba serveru.

50 4 Nesprávné uživatelské jméno nebo heslo. 5 Odesilatel odmítnut serverem. Možná server potřebuje autentifikovat uživatele. Zkontrolujte a zkuste znovu. 6 Příjemce odmítnut serverem. Možná kvůli anti-spamovému nastavení serveru. 7 Zpráva odmítnuta serverem. Možná kvůli anti-spamovému nastavení serveru. 8 Server nepodporuje autentifikační mód používaný zařízením. Report IP by Mail: když se změní ipcam port nebo internetová IP, odešle se internetová IP mailem. Například: IPCAM's url is Ujistěte se, že port je pomocí funkce UPNP nebo Virtual Map správně naveden k routeru. 2) Použití a nastavení FTP serveru Pokud už máte FTP server (ipcam.com) a ipcam, můžete vyplnit následující parametry: Obrázek 85 FTP server LAN sítě se nastavuje následovně: 1. Vytvořte účet

51 2. Pokračujte krok po kroku, dokud nedokončíte nastavení. Obrázek Spusťte server

52 Pokračujte, dokud nedokončíte: Obrázek Lze použít účet IPCAM. Obrázek 90

53 5. Nastavte následovně FTP server IP kamery. Obrázek Nastavení a testování je dokončeno úspěšně. Když se spustí poplach, IP kamera nahraje obrázky na FTP server do hlavní složky (viz obrázek). Obrázek 92 FTP Server: adresa FTP serveru. FTP port: port je obvykle 21. FTP Mode: podporuje standardní (POST) mód a pasivní (PASV) mód. Upload Image Now: nahraje ihned obrázek, kdy není schránka kontrolována. Když je kontrolována, můžete nastavit interval vstupu nahrávání (sekundy).

54 7.6 Detekce pohybu Vstupte na stránku Alarm Service Settings pro konfiguraci funkce detekce pohybu (Motion Detection). 1) Motion Detect Armed Pro spuštění poplachu zařízení uskuteční zařízení různá měření. - Pošle em informace o poplachu. - Nahraje obrázky na FTP server a může nastavit časový interval pro posílání obrázků. 2) Nastavení času poplachu Detekční zařízení má pouze jednu akci poplachu. Vždy lze také spouštět poplach ve stanovený čas. Pro poplach ve specifikovaný čas musíte nejprve nastavit čas systému, časovou zónu a poté vyberte periodu poplachu. Viz obrázek. Obrázek 93 Rozhraní nastavení času poplachu Motion Detect Armed Když umožníte tuto možnost, kamera může být nastavena, aby odesílala em poplach a zahrávala obrázky. Na monitorovací stránce kamery zelená ikona zčervená a uslyšíte zvuk poplachu.

55 Motion Detect Sensibility Můžete vybrat citlivost poplachu od nízké po vysokou (úroveň 10). Vyšší číslo znamená vyšší citlivost! Alarm Input Armed I/O piny: 1) Výstup (+5V), 2) Výstup, 3) Vstup poplachu, 4, Vstup (GND) Vstupní piny: Vstupní piny lze použít pro jednosměrné externí vstupní senzory (pin3 a pin4). Například můžete propojit infračervený senzor (PIR) pro detekci pohybu. Když se externí senzor spustí, IPCAM lze naprogramovat, aby odeslala s obrázkem nebo ovládala vnitřní výstupní relé. Obrázek 94 IO napojení na alarm Umožní napojení IO na alarm. Pin1 bude mít výstup +5V, když se spustí poplach, a výstup LOW, když se alarm automaticky uvolní. Vypínač on/off Ruční ovládání Pin1.

56 Send Mail on Alarm Odešle obrázek a poté, co je spuštěn poplach. (Nejprve byste měli dokončit nastavení mailové služby.) Obrázek 95 Upload Image on Alarm Umožní odeslání obrázku při poplachu a nastaví interval nahrání (sekundy). Obrázek 96

57 REC automatically and save to PC Když umožníte detekci pohybu a otevřete v PC stránku monitorování kamery. Pokud je spuštěný poplach, REC (nahrávání) začne automaticky po několik sekund a uloží se do PC. Obrázek 97 REC se uloží do umístění v PC. Obrázek 98

58 7.7 Nastavení času a data IP kamery a nastavení PTZ Pokud je IP kamera připojena k internetu, může automaticky kontrolovaz čas a datum skrze NTP server. Je potřeba vybrat správnou časovou zónu IP kamery. Jinak je třeba datum a čas nastavit skrze PC. Obrázek 99 Přednastavení a rychlost PT. Obrázek Vylepšení firmwaru zařízení Obrázek 101 Vylepšení firmwaru IP kamera má dva druhy programu: jeden je systémový firmware, druhý je firmware aplikace. Je možné je vylepšovat odděleně. 7.9 Nastavení zálohy a obnovení Klikněte na "Set" v "Backup". Dostanete se k BIN souboru obnovení nastavení. a vyberte tento soubor pro

59 Obrázek Dodatek 8.1 Registrace a žádost o DDNS službu 1. Uživatelé využívající DDNS poprvé. Pro získání domény si musíte založit účet. Krok 1: Jděte na a dejte Create Account (vytvořit účet). Vyplňte Domain name (název domény).dyndns.org a klikněte na Add (přidat). Obrázek 103 Krok 2: vložte vaše informace

60 Obrázek 104 Obrázek 105 Krok 3: Po minutě obdržíte od DynDNS Support, v němž bude odkaz pro potvrzení.

61 Například: htttps://account.dyn.com/eml/createconf/iilhmzhrje5of_6yxtyv1a Obrázek 106 Krok 4: Otevřete odkaz pro aktivací vašeho názvu domény, jak vidíte níže. Přihlašte se po aktivaci do svého účtu. Obrázek 107 Krok 5: Zkontrolujte všechny DDNS služby, vybereme zkušební verzi na 14 dní.

62 Obrázek 108 Krok 6: Klikněte na odkaz, uvidíte obrázek níže. Vložte své informace.

63 Obrázek 109 Krok 7: Nyní jste získali dynamický název domény (obrázek 105) a můžete jej použít v nastavení DDNS služby. (detaily: 7.4).

64 Obrázek U DDNS, která byla nastavena úspěšně, můžete vyplnit IP CAMERA. Když je nastavení úspěšné, stav IP bude zobrazen následovně: Obrázek 111

65 Obrázek Jak nastavit DDNS online? První způsob: Menu "start" - "run" -> vložte CMD, klikněte na "enter". Zkontrolujete tak stav DDNS. Viz níže: Obrázek 112 Skrze příkaz PING lze získat informace o odezvě sítě. Dokazuje to, že název domény byl online. Pokud název domény není úspěšný, důvody mohou být následující: (1) DDNS nemá správné parametry. (2) konfigurace DNS adresy je špatná.

Wi-FI kamera. Uživatelský manuál www.kameryip.cz. IP kamera se skládá z několika zařízení, která jsou umístěna v jednom společném krytu.

Wi-FI kamera. Uživatelský manuál www.kameryip.cz. IP kamera se skládá z několika zařízení, která jsou umístěna v jednom společném krytu. Wi-FI kamera Uživatelský manuál IP kamera se skládá z několika zařízení, která jsou umístěna v jednom společném krytu. Nejprve senzor s optikou snímá obraz který ho převádí na videosignál. Tento signál

Více

Bezdrátové/Kabelové IP kamery MJPEG Uživatelský manuál Verze pro J IP kamery

Bezdrátové/Kabelové IP kamery MJPEG Uživatelský manuál Verze pro J IP kamery Bezdrátové/Kabelové IP kamery MJPEG Uživatelský manuál Verze pro J IP kamery 1 Úvod Dostává se Vám do ruky IP kamera, bezdrátová verze. Je kombinací vysoké užitné hodnoty a kvalitní technologie. Pomocí

Více

IP kamera Power Energy Mobile NC532W

IP kamera Power Energy Mobile NC532W H Série venkovní IP kamera Power Energy Mobile NC532W Duben 2012 V1.2.0.1.5 Návod k použití Obsah 1 ÚVOD... 4 2 FUNKCE A VLASTNOSTI... 4 3 VZHLED A ROZHRANÍ KAMERY... 6 3.1 VZHLED... 6 3.2 KONEKTORY IP

Více

H.264 DVR. 4/8/16-CH vestavěný digitální video rekordér. Uživatelský manuál V2.1B

H.264 DVR. 4/8/16-CH vestavěný digitální video rekordér. Uživatelský manuál V2.1B H.264 DVR 4/8/16-CH vestavěný digitální video rekordér V2.1B Uživatelský manuál Poznámky Napájení tohoto DVR je poskytováno pomocí adaptéru DC 12V3A, prosíme zkontrolujte před instalací zásuvku a ujistěte

Více

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA CZ UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA 10" LCD DVR MONITOR + 4 CH H.264 LAN DVR + 4 X IR LED KAMERA SET KATALÓGOVÉ ČÍSLO: DL1004+4XC137+HDD Děkujeme Vám, že jste si zakoupili námi distribuovaný, moderní sledovací systém

Více

EU3C Profi View IP100. Síťová IP Kamera. Návod k použití

EU3C Profi View IP100. Síťová IP Kamera. Návod k použití EU3C Profi View IP100 Síťová IP Kamera Návod k použití 1 Obsah 1 ÚVOD...... 5 1.1 CHARAKTERISTIKA... 5 1.2 OBSAH BALENÍ... 5 1.3 SEZNÁMENÍ S IP KAMEROU... 6 1.3.1 Součásti IP kamery... 6 1.3.2 Indikace

Více

NÁVOD PRO UŽIVATELE A ADMINISTRÁTORA

NÁVOD PRO UŽIVATELE A ADMINISTRÁTORA NÁVOD PRO UŽIVATELE A ADMINISTRÁTORA UPOZORNĚNÍ Zabezpečovací kamery mohou být zákony Vašeho státu zakázány. Síťová kamera není jenom kamera vybavená velmi výkonným web serverem, ale také mnohostranný

Více

Síťový videorekordér Absolution

Síťový videorekordér Absolution Síťový videorekordér Absolution Uživatelská příručka Obsah 1. Bezpečnostní upozornění... 3 2. Poznámky... 3 3. Základní informace o produktu... 3 3.1. Charakteristika... 3 3.2. Vlastnosti... 3 3.3. Instalace...

Více

AVN90X Megapixelová síťová kamera

AVN90X Megapixelová síťová kamera PUSH VIDEO AVN90X Megapixelová síťová kamera Uživatelský manuál Prosím přečtěte si pečlivě návod před zapnutím přístroje. Návod uschovejte pro pozdější použití. N90x_system_V0.9 DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ POZOR

Více

Kapitola 1. Úvod... 4 Vlastnosti... 4 Specifikace... 6

Kapitola 1. Úvod... 4 Vlastnosti... 4 Specifikace... 6 Úvod 1 Kapitola 1. Úvod... 4 Vlastnosti... 4 Specifikace... 6 Video...6 Audio...6 Konektory...7 Poplach...7 2.1 Přední panel...13 2.2 Zadní panel...15 2.3 Dálkové ovládání...16 3.1 Zapojení...18 3.2 Instalace

Více

Uživatelský návod. Úvod. IP kamera wifi megapixel, objektiv. Vlastnosti: IP kamera wifi. IP kamera wifi

Uživatelský návod. Úvod. IP kamera wifi megapixel, objektiv. Vlastnosti: IP kamera wifi. IP kamera wifi IP kamera wifi IP kamera wifi Úvod IP kamera wifi megapixel, objektiv Uživatelský návod Produkty mají vložený systémový software a 38 speciálních modulů s vysokým rozlišením pro IP kamery, vlastní kompresi,

Více

Digitální videorekordéry Movitec

Digitální videorekordéry Movitec Digitální videorekordéry Movitec Verze 2014.04-04 Veškerá práva vyhrazena. Publikování, šíření nebo kopírování jakékoli části této příručky bez předchozího souhlasu MOVIBIO s.r.o. je zakázáno. 1. Bezpečnostní

Více

Uživatelský manuál OXE DV2004H / DV2008H. Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál.

Uživatelský manuál OXE DV2004H / DV2008H. Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál. Uživatelský manuál OXE DV2004H / DV2008H Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál. Kapitola 1 Úvod Hlavní funkce Optimalizovaná komprese

Více

Užívateľský manuál ku DVR záznamníkom TVT

Užívateľský manuál ku DVR záznamníkom TVT Užívateľský manuál ku DVR záznamníkom TVT Důležité upozornění Vykřičník v trojúhelníku upozorňuje uživatele na operace vyžadující zvýšenou opatrnost a dodržování pokynů uvedených v návodu. Symbol blesku

Více

REALTIME DVR 6016 - pro 16 kamer + 4x Audio, H.264

REALTIME DVR 6016 - pro 16 kamer + 4x Audio, H.264 REALTIME DVR 6016 - pro 16 kamer + 4x Audio, H.264 Důležité upozornění Vykřičník v trojúhelníku upozorňuje uživatele na operace vyžadující zvýšenou opatrnost a dodržování pokynů uvedených v návodu. Symbol

Více

IP kamery AVtech. Instalační manuál Návod k použití

IP kamery AVtech. Instalační manuál Návod k použití Návod k použití Děkujeme, že jste si zakoupili kameru AVtech. Před vlastní instalací ověřte, zda máte požadovaný model s odpovídajícím napájením. Důležité poznámky k bezpečnosti 1. Před vlastní instalací

Více

HMR-IP20DAI / DAIP. Uživatelský manuál

HMR-IP20DAI / DAIP. Uživatelský manuál HMR trade, s.r.o. Pelhřimovská 2/1071 140 00 Praha 4 tel.: +420 241 402 168-9 fax: +420 241 402 167 www.hmrtrade.cz info@hmrtrade.cz HMR-IP20DAI / DAIP Uživatelský manuál Varování: Pro snížení rizika požáru

Více

Bezpečnostní kamerový Systém Model: DVR-6304S-A H.264 Uživatelská příručka Vážený zákazníku, děkujeme za nákup našeho produktu. Tato uživatelská příručka Vás provede instalací systému a seznámí Vás s funkcemi

Více

logf... mail... toboolean... B.8. Příklady... PTZ Preset tour... PTZ Preset tour s tlačítky stop a restart... Závěr...

logf... mail... toboolean... B.8. Příklady... PTZ Preset tour... PTZ Preset tour s tlačítky stop a restart... Závěr... Obsah Úvod... 5 Důležitá upozornění... 6 1. O IPCorderu... 7 1.1. Popis systému... 7 1.2. Systémové požadavky... 8 1.3. První spuštění... 9 Nalezení IPCorderu... 9 Příprava úložiště... 10 Průvodce nastavením...

Více

Wireless-N300 ADSL2+ modem router DGN2200B

Wireless-N300 ADSL2+ modem router DGN2200B Wireless-N300 ADSL2+ modem router DGN2200B Uživatelská příručka Bezdrátový modem router standardu 802.11n (Wireless-N 300) NETGEAR DGN2200B Prosinec 2010 Verze 1.0 Česká verze, prosinec 2010 (c) 2010 NETGEAR,

Více

NÁVOD PRO UŽIVATELE A ADMINISTRÁTORA

NÁVOD PRO UŽIVATELE A ADMINISTRÁTORA NÁVOD PRO UŽIVATELE A ADMINISTRÁTORA UPOZORNĚNÍ Zabezpečovací kamery mohou být zákony Vašeho státu zakázány. Síťová kamera není jenom kamera vybavená velmi výkonným web serverem, ale také mnohostranný

Více

Seznam tabulek. 5.1. Proměnné IPCorderu pro stavové monitory... 27 5.2. Proměnné kamer pro stavové monitory... 27

Seznam tabulek. 5.1. Proměnné IPCorderu pro stavové monitory... 27 5.2. Proměnné kamer pro stavové monitory... 27 Obsah Úvod... vi Důležité upozornění... vii 1. O IPCorderu... 1 1.1. Popis systému... 1 1.2. Systémové požadavky... 2 1.3. První spuštění... 2 Stručný průvodce instalací... 2 Discover... 2 Příprava disků...

Více

MVC-100 - GSM / GPRS / EDGE kamera 50020

MVC-100 - GSM / GPRS / EDGE kamera 50020 MVC-100 - GSM / GPRS / EDGE kamera 50020 1. Bezpečnostní poučení Doporučujeme důkladně přečíst následující upozornění před instalací a manipulací s kamerou. Předejdete tak možným rizikům a úrazům. Upozornění:

Více

AVTECH Megapixelové kamery IVS IP Návod k použití

AVTECH Megapixelové kamery IVS IP Návod k použití AVTECH Megapixelové kamery IVS IP Návod k použití 1. Úvodní seznámení 1.1 Popis základních vlastností kamery 1.2 Obsah balení 1.3 Vyobrazení a popis přístroje 1.4 Popis zadního panelu 1.5 Připojení externích

Více

Uživatelská příručka programu SmartSolutions

Uživatelská příručka programu SmartSolutions Uživatelská příručka programu SmartSolutions 2011 www.lexmark.com Obsah O programu SmartSolutions...4 Co je to SmartSolutions?...4 Doporučené systémové požadavky...5 Popis Střediska řešení...7 Popis Střediska

Více

NVR REKORDÉR EN-9004 / EN-9109 PŘÍRUČKA PRO INSTALACI A PROVOZ

NVR REKORDÉR EN-9004 / EN-9109 PŘÍRUČKA PRO INSTALACI A PROVOZ NVR REKORDÉR EN-9004 / EN-9109 PŘÍRUČKA PRO INSTALACI A PROVOZ PŘED ZAPOJENÍM PŘÍSTROJE SI NEJPRVE PEČLIVĚ PŘEČTĚTE TUTO PŘÍRUČKU! Obsah Bezpečnostní upozornění...3 Instalace...5 Instalace HDD do rekordéru...5

Více

FULL D1 DVR. Uživatelský manuál

FULL D1 DVR. Uživatelský manuál FULL D1 DVR Uživatelský manuál Inteligentní Sledování (IVS) NOVÉ grafické MENU ovládané MYŠÍ Prosím přečtěte si pečlivě návod před zapnutím přístroje. Návod uschovejte pro pozdější použití. 700_708h_m769_769-b_769h_798ha_759ha_679ha_706h_796ha_704h_757ha_677ha_677d_792d_792ha_675d_675ha_Manual_V1.7

Více

IP dveřní video telefon Uživatelský manuál. Popis částí a ovládacích prvků

IP dveřní video telefon Uživatelský manuál. Popis částí a ovládacích prvků IP dveřní video telefon Uživatelský manuál Popis částí a ovládacích prvků 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Povětrnostní stříška. Chrání kameru před deštěm a sněhem. IR LED. Zajišťují přisvětlení za zhoršených světelných

Více

DVR UŽIVATELSKÝ MANUÁL SHA-116.V2. www.kguardsecurity.com

DVR UŽIVATELSKÝ MANUÁL SHA-116.V2. www.kguardsecurity.com DVR UŽIVATELSKÝ MANUÁL SHA-116.V2 Obsah Kapitola 1. Vlastnosti... 5 Kapitola 2. Panel... 6 Kapitola 3.Instalace... 9 3.1. Instalace(HDD)... 9 3.2. Připojení kamery a monitoru... 10 3.3. Připojení napájení...

Více

Síťové kamery. Uživatelský manuál

Síťové kamery. Uživatelský manuál Síťové kamery Uživatelský manuál Děkujeme Vám za zakoupení našeho výrobku. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo požadavky, obraťte se, prosím, na našeho prodejce. Manuál je platný pro síťové kamery. Tento

Více