KULTURNÍ PŘEHLED ZÁŘÍ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KULTURNÍ PŘEHLED ZÁŘÍ 2015. www.kulturakoprivnice.cz"

Transkript

1 KULTURNÍ PŘEHLED ZÁŘÍ 2015

2 Neděle 6. září hodin Kinosál KDK NEDĚLNÍ POHÁDKA V KINOSÁLE Divadlo emillion Cirkus plný loutek Dvojice klaunů vám zábavnou formou předvede pestrou škálu loutkových umělců, kouzla a prvky magie. Diváci uvidí loutkářské technologie dávno zapomenuté i zcela nově objevené. K vidění budou: fakír a jeho dvě tanečnice, divocí psi, donský kozák, stepaři ze Skotska, krásná akrobatka, drezůra koní, žena, zvedající těžká břemena, kouzelná bedna a mnohem, mnohem více. Délka představení: 50 minut Vstupné: 50 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice.

3 Středa 9. září hodin Kinosál KDK KONCERT LÁĎA KERNDL 70 Koncert u příležitosti životního jubilea hudební legendy Ládi Kerndla. 16. května 2015 oslavil Láďa Kerndl své 70. narozeniny. Láďa Kerndl působí na hudební scéně více jak 50 let. Začínal v 17 letech ve Večerním Brně, kde vystupoval po boku Ljuby Hermanové. Téměř 24 let působil v zahraničí a na zaoceánských lodích, jako bubeník, kytarista, ale především jako zpěvák. Od roku 1994 po velmi těžké nemoci působí na naší hudební scéně. Vystupoval jako sólista v orchestru Gustava Broma, účinkuje s Big Bandem Felixe Slováčka, se symfonickými orchestry, ale i dalšími hudebními orchestry a Big Bandy. Zpíval v muzikálu Zpívání v dešti v Národním divadle v Brně. Koncertuje po celé republice na svých vystoupeních a jazzových festivalech. V zahraničí účinkuje především na jazzových festivalech. V roce 2002 absolvoval koncertní turné po Evropě s klarinetistou Joe Muranei (USA), což je poslední žijící člen orchestru L. Amstronga. Je stálým hostem pořadů České televize, TV NOVA, PRIMA a Slovenské televize. Účinkoval například také ve 13 dílech pořadu Miroslava Donutila Na kus řeči. Natočil a vydal 17 CD, 2 DVD. Hrál hlavní roli ve filmu Ostrov sv. Heleny po boku Pavla Bobka, Bolka Polívky a Táni Vilhelmové. Je spoluautorem knihy Moře, přístavy a lásky. Držitel několika platinových a zlatých desek. V roce 2010 obdržel od prezidenta republiky vyznamenání Stříbrnou plaketu. Svým osobitým hlasem a projevem prezentuje světové evergreeny, filmové melodie, swingové a jazzové skladby. Vstupné: 180 Kč. Abonenti Divadelního předplatného mají slevu 25 %. Tuto slevu je třeba uplatnit osobně v IC Kopřivnice, při ONLINE PRODEJI nelze slevu uplatnit. Předprodej vstupenek od v IC Kopřivnice.

4 Sobota 12. září hodin Velký sál KDK JAVOŘINKA Kulturní dům Kopřivnice zve všechny milovníky dechové hudby a tance k příjemnému sobotnímu podvečeru s Javořinkou. Úspěch a popularita Javořinky z Lichnova u Nového Jičína v posledních letech stále stoupá. Důkazem jsou nejen spontánní potlesky publika, ale i 15 vítězství v soutěžním pořadu Českého rozhlasu Ostrava pod názvem Chtěl bych mít kapelu a 5 vítězství v soutěžním pořadu Dechová paráda Českého rozhlasu Olomouc. V červnu 2009 získala kapela cenu diváků na 14. ročníku Žváčkova festivalu dechových hudeb v Konici. Příznivci Javořinky si mohou své oblíbené písničky poslechnout i na dvou CD. První se jmenuje Jdeme k Vám a vzniklo v roce 2003, druhé má název Na tych lichnovskych lukach a vyšlo v roce Své posluchače si Javořinka našla i za hranicemi České republiky, a to v Polsku, Holandsku a Německu. Vstupné: 50 Kč. Předprodej vstupenek od v IC Kopřivnice. Úterý 15. září hodin kostel sv. Bartoloměje KONCERT V RÁMCI SVATOVÁCLAVSKÉHO HUDEBNÍHO FESTIVALU 2015 L. Janáček Suita pro smyčce L. Boccherini Stabat mater Janáčkův komorní orchestr Jakub Černohorský, umělecký vedoucí Eva Dřízgová-Jirušová, soprán Vstupné: 180 Kč, 120 Kč senioři, studenti, ZTP, ZTP/P, 50 Kč děti do 15 let. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice.

5 Sobota 19. září hodin start běhu prostranství před Technickým muzeem Tatra BĚH RODNÝM KRAJEM EMILA ZÁTOPKA 13. ročník memoriálu olympijského vítěze Emila Zátopka KOPŘIVNICE Běh rodným krajem Emila Zátopka centrum města Hlavní závod se startem v Kopřivnici a cílem v Rožnově pod Radhoštěm má délku 22,3 km. Je součástí Českého běžeckého poháru 2015 a Moravskoslezského běžeckého poháru hod. prezentace závodníků v ZŠ dr. Milady Horákové Před odstartováním běhu koncert Městského dechového orchestru Kopřivnice. V hod. start před Technickým muzeem Tatra v centru města. Závod bude odstartován za účasti paní Dany Zátopkové. Lidový běh Běháme pro zdraví s Jarmilou Kratochvílovou centrum Kopřivnice hod. prezentace účastníků u ZŠ dr. Milady Horákové; v 9.00 hod. start; malá odměna pro účastníky. Běh dětí Kopřivnicí 6. ročník centrum města hod. prezentace u ZŠ dr. Milady Horákové; hod. starty jednotlivých kategorií; sladké odměny a trička pro všechny zúčastněné děti. ROŽNOV POD RADHOŠTĚM Valašské muzeum v přírodě v Rožnově p. R., Dřevěné městečko hod. Den města s Během rodným krajem Emila Zátopka hod. doběh závodníků do cíle v Dřevěném městečku od hod. slavnostní vyhlášení vítězů v amfiteátru za účasti hostů hod. kulturní program v amfiteátru.

6 Čtvrtek 24. září 2015 Komorní scéna Aréna ZÁJEZD NA ŽHAVÉHO KANDIDÁTA NA INSCENACI ROKU 2015 Werner Schwab LIDUMOR, ANEB MÁ JÁTRA BEZE SMYSLU Jen pro přihlášené účastníky. Čas a místo odjezdu budou účastníkům sděleny individuálně. Pátek 25. září hodin Velký sál KDK NA STOJÁKA Notoricky známá zábavná show NA STOJÁKA!, kterou můžete znát z HBO či ČT, míří poprvé živě i do Kopřivnice. Můžete se těšit na dvouhodinovou porci neotřelé zábavy v podání 4 výtečných stand up komiků. Marek Daniel (můžete znát jako Tondu Blaníka), Petr Vydra, Arnošt Frauenberg a Petr "Nasty" Cerha (Evropa2). Ať už všechny znáte nebo ne, po vystoupení jejich jména rozhodně nezapomenete! Vstupné: 250 Kč. Předprodej vstupenek od v IC Kopřivnice. Středa 30. září hodin Kinosál KDK CESTY IVO ŠMOLDASE Zábavný pořad básníka, scénáristy, překladatele, moderátora a také vtipného glosátora Ivo Šmoldase, ve kterém vypráví historky ze života, glosuje aktuální dění u nás a najde si i čas, aby odpověděl na dotazy diváků. Pořad moderuje Michal Herzán. Jeho hostem bude sexuolog Radim Uzel. Vstupné: 150 Kč. Předprodej vstupenek od v IC Kopřivnice.

7 PŘIPRAVUJEME NA ŘÍJEN Čtvrtek 8. října hodin Velký sál KDK Jeff Baron NÁVŠTĚVY U PANA GREENA Filmová a divadelní agentura Praha DIVADLO V RÁMCI DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO Hrají: Stanislav Zindulka a Matěj Hádek Náhodná automobilová nehoda přivádí do styku dva muže, kteří by se jinak nikdy nesetkali a navždy změní jejich život. Rozdělují je dvě generace, a co začíná jako komedie kontrastu kultur, se vyvíjí ve vyhrocený příběh o riziku osamělosti, předsudků a netolerance. Jak týdny plynou, vytváří se přátelství, prověřují se lidské vztahy a odhalují se tajemství. Vstupné: I. sektor 300 Kč, II. sektor 250 Kč. Děti do 15 let, studenti a držitelé karty ZTP mají slevu 50 %. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. Sobota 10. října hodin Velký sál KDK LA GIOIA LA GIOIA je seskupení tří zpěváků, kteří interpretují populární písně ve stylu belcanto. Repertoár tvoří nejen skladby světové hudební scény, ale hlavně pozoruhodné úpravy známých slovenských a českých hitů, které v jejich podání znějí originálním způsobem. LA GIOIA znamená v překladu z italštiny radost. A právě s radostí, španělským temperamentem a italskou vášní přichází trio za Vámi, aby poskytlo nevšední a jedinečný hudební zážitek. PETER ĎUROVEC baryton, PETER ŠEVČÍK baryton, MATEJ VANÍK tenor. Vstupné: 250 Kč. Předprodej vstupenek od v IC Kopřivnice.

8 Čtvrtek 22. října hodin Velký sál KDK Matthieu Delaporte, Alexandre de la Palletière JMÉNO Divadlo Verze (Praha) DIVADLO V RÁMCI DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO Hrají: Roman Zach, Jana Janěková ml., Petr Lněnička, Jan Dolanský, Linda Rybová Mluvit se dá o všem. Mezi dobrými přáteli a příbuznými by vlastně žádné téma nemělo být tabu. Když se ale úspěšný realitní makléř Vincent na večeři u své sestry Elizabeth, učitelky francouzštiny, a švagra Pierra, profesora literatury, svěří se záměrem dát svému synovi kontroverzní jméno, zdá se, že hranice civilizované konverzace byla překročena. Středostavovské předsudky jsou podle všeho přece jen větší, než se přítomní liberálové domnívali. Ke skutečné eskalaci dojde po odhalení nálože, která se skrývá v rodinné historii. Jméno je brilantní komedií podle nejlepší francouzské tradice. Polštářová bitva omezenců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že svá omezení už dávno překonali. Hra nabízí vysoce komický pohled na sebejisté zastánce svobodného myšlení. Vstupné: I. sektor 300 Kč, II. sektor 250 Kč. Děti do 15 let, studenti a držitelé karet ZTP mají slevu 50 %. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. Pátek 23. října hodin Malý sál KDK Jan Burian EKOLOGIE DUŠE Písničky a vyprávění na téma současného života člověka obklopeného médii, ohromovaného supermarkety a superstary. Co se dá dělat, abychom si uchovali zdravý rozum a kulturní úroveň. Jan Burian je písničkář, muzikant, hudební skladatel, básník, publicista, spisovatel, moderátor. Předprodej vstupenek bude upřesněn.

9 Středa 28. října hodin Kinosál KDK VALÉRIE ZAWADSKÁ A DOLEŽALOVO KVARTETO PŘEDSTAVUJÍ A. DVOŘÁKA Smyčcový kvartet č. 10 Es dur, op. 51, Slovanský 1. Allegro ma non troppo 2. Dumka (Elegia). Andante con moto 3. Romanza. Andante con moto 4. Finale. Allegro assai Smyčcový kvartet č. 12 F dur, op. 96, Americký 1. Allegro ma non troppo 2. Lento 3. Molto vivace 4. Finale. Vivace ma non troppo Program doprovází výňatky ze života a korespondence skladatele Antonína Dvořáka přednesené vynikající českou herečkou Valérií Zawadskou. Doležalovo kvarteto mladá generace hudebníků navazující spolehlivě na dlouholetou tradici české kvartetní školy. V roce 2003 převzali tito hudebníci štafetu od zakladatele souboru Karla Doležala a důstojně pokračují v jeho existenci, která sahá do roku V současném složení Václav Dvořák a Ondřej Pustějovský housle, Martin Stupka viola a Jan Zvěřina violoncello hraje Doležalovo kvarteto od roku 2008 a již stihlo uspět na soutěži Maxe Regera v Německu, odkud si v říjnu 2009 odneslo 3. cenu. Vstupné: 120 Kč. Předprodej vstupenek od v IC Kopřivnice. Středa 4. listopadu hodin Kinosál KDK ONDŘEJ RUML ZPÍVÁ JEŽKA, VOSKOVCE A WERICHA Legendární písně Voskovce, Wericha a Ježka v podání Ondřeje Rumla a Matěj Benko Quintetu. Předprodej vstupenek bude upřesněn.

10 DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ Od 1. srpna 2015 byl spuštěn prodej všech nepotvrzených rezervací a dalších volných míst pro nové předplatitele. I když pro novou sezónu neznáme přesně ještě data dvou představení, věříme, že obě inscenace jsou hodny čekání, až organizátoři termíny s účinkujícími sjednají a oznámí nám je. CENY V sezóně ceny předplatného zůstávají: 1. sektor přízemí (1. 6. řada) a tribuna v přízemí Cena vstupenky bez předplatného: 300 Kč Cena vstupenky v rámci předplatného: 250 Kč Celková cena předplatného: 1500 Kč 2. sektor přízemí ( řada), boxy po stranách v přízemí, balkon Cena vstupenky bez předplatného: 250 Kč Cena vstupenky v rámci předplatného: 200 Kč Celková cena předplatného: 1200 Kč VÝHODY PŘEDPLATNÉHO S předplatitelskou průkazkou získáváte v průběhu sezóny slevu 25 % na divadelní speciály a na vybrané koncerty ty, které organizuje a smluvně s umělci zajišťuje přímo Kulturní dům Kopřivnice. Navíc, pokud se s námi vydáte na některý z divadelních zájezdů, tak jako abonenti nebudete platit dopravu.

11 SKLADBA NABÍDKY DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO Předplatné sestává z šesti her. Výhodou zakoupení předplatného je nižší cena za jednotlivé vstupenky a jistota stálého místa. Čtvrtek 22. října 2015 MATTHIEU DELAPORTE, ALEXANDRE DE LA PALLETIÈRE JMÉNO Brilantní komedie podle nejlepší francouzské tradice. DIVADLO VERZE PRAHA Čtvrtek 12. listopadu 2015 JAN KRAUS NAHNILIČKO Neobyčejně trefná groteska o začátcích naší nové demokratické reality, divoká devadesátá léta. DIVADLO PETRA BEZRUČE - OSTRAVA Čtvrtek 18. února 2016 ALESSANDRO BARICCO NOVECENTO (1900) Strhující příběh geniálního klavíristy. MĚSTSKÉ DIVADLO MLADÁ BOLESLAV Čtvrtek 17. března 2016 MILOŠ ORSON ŠTĚDROŇ VELVET HAVEL Nejúspěšnější inscenace roku 2014! Hudebně-divadelní projekt věnující se osobnosti Václava Havla. DIVADLO NA ZÁBRADLÍ - PRAHA

12 Tyto hry zatím nemají přesně stanoveno datum konání: Duben 2016 HÁNUSZ MIRÓ SMOLÍKOVI A JEJICH PODIVUHODNÉ DOBRODRUŽSTVÍ Představení s písničkami na motivy kultovního maďarského animovaného seriálu. DIVADLO STUDIO DVA - PRAHA Květen 2016 EDWARD ALBEE KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ? Slavné komorní drama plné překvapivých zvratů i absurdních krutých her. MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ Upozorňujeme, že termíny představení se mohou změnit!

13 DIVADELNÍ ZÁJEZDY I v nové sezóně obohacujeme kopřivnickou nabídku o představení, která se odehrají přímo v divadelním prostoru, ve kterém vznikla. My Vás za nimi dovezeme. Držitelé abonentek nehradí dopravu. ZÁJEZD NA ŽHAVÉHO KANDIDÁTA NA INSCENACI ROKU září 2015 Komorní scéna Aréna: Werner Schwab LIDUMOR, ANEB MÁ JÁTRA BEZE SMYSLU ZÁJEZD NA HERECKÝ KONCERT NEJVYŠŠÍ KVALITY 28. ledna 2016 Národní divadlo moravskoslezské: Moliére ŠKOLA PRO ŽENY ZÁJEZD NA ANTICKOU TRAGÉDII 10. dubna 2016 Národní divadlo Brno: Sofoklés KRÁL OIDIPÚS DIVADELNÍ SPECIÁLY Vlastníci abonentky mají na divadelní speciály slevu 25 %. Středa 16. prosince 2015 LÉČIVÉ DIVADLO GABRIELY FILIPPI: ANDĚLÉ V MÉM SRDCI Skutečné příběhy žen, které komunikují s anděly. Čtvrtek 21. ledna 2016 ANDREJ IVANOV, MARCELA MAGDOVÁ TO VŠECHNO ONA Duel Ljuby Krbové a Jana Battěka o patologii lásky v kontextu současného technického pokroku.

14 PROGRAM KINA KOPŘIVNICE NA ZÁŘÍ Datum Kč Kč ÚT FK: Malá z rybárny 110/90 ST 2. TENTO DEN KINO NEHRAJE! ČT 3. Andílek na nervy 100 Nenasytná Tiffany 90 PÁ 4. Andílek na nervy 100 Nenasytná Tiffany 90 SO 5. Fantastická čtyřka 110 Krycí jméno 110 U.N.C.L.E. Datum Kč Kč Kč NE 6. Divadlo Emillion: Cirkus plný loutek 50 Fantastická čtyřka Datum Kč Kč PO 7. Fantastická čtyřka 110 Krycí jméno 110 U.N.C.L.E. ÚT FK: Filmový dobrodruh Karel Zeman 100/80 ST 9. TENTO DEN KINO NEHRAJE! ČT 10. Pride 90 Rytmus: Sídliskový 110 sen PÁ 11. Pride 90 Rytmus: Sídliskový 110 sen Datum Kč Kč Kč SO 12. Uuups! Noe Hitman: 100 Pixely 100 zdrhnul Agent NE 13. Uuups! Noe Hitman: 100 Pixely 100 zdrhnul Agent Datum Kč Kč PO 14. Pixely 100 Hitman: Agent ÚT FK PROJEKT 100: Vynález zkázy 100/80 ST 16. TENTO DEN KINO NEHRAJE! ČT 17. Cesta vzhůru 100 Pixely 3D 130 PÁ 18. Cesta vzhůru 100 Pixely 3D Krycí jméno U.N.C.L.E. 110

15 Datum Kč Kč Kč Mune Bláznivá SO 19. Strážce 110 Gangster Ka dovolená měsíce NE 20. Mune Strážce měsíce 110 Gangster Ka 120 Bláznivá dovolená Datum Kč Kč PO 21. Gangster Ka 120 Bláznivá dovolená 110 ÚT FK: Malý pán 90/70 ST 23. TENTO DEN KINO NEHRAJE! ČT 24. Rytmus: Sídliskový 100 Everest 3D 140 sen PÁ 25. Rytmus: Sídliskový 100 Everest 3D 140 sen Datum Kč Kč Kč Mune - Labyrint: SO 26. Strážce měsíce 3D 130 Zkoušky ohněm 110 Sinister NE 27. Mune Strážce měsíce 3D 130 Labyrint: Zkoušky ohněm Sinister Datum Kč Kč PO 28. Labyrint: Zkoušky 110 Sinister ohněm ÚT FK KAMERA OKO: Chlapec a svět 80/60 ST 30. TENTO DEN KINO NEHRAJE!

16 PROGRAM NEDĚLNÍCH POHÁDEK V KINĚ KOPŘIVNICE Každý měsíc od září 2015 až do června 2016 se můžete těšit na jednu pohádku v prostorách kinosálu KDK. Začínáme vždy v hodin. Cena vstupného je 50 Kč. Předprodej vstupenek probíhá v Informačním centru Kopřivnice. Neděle 6. září 2015 DIVADLO EMILLION Jihlava Cirkus plný loutek Neděle 18. října 2015 DIVADLO KAPSA Andělská hora Zvířátka a loupežníci aneb o Jankovi a jeho zvířátkách Neděle 1. listopadu 2015 DIVADLO 100 OPIC Praha DlouŠiBy Neděle 13. prosince 2015 RYBNÍKÁŘI České Budějovice Cesta do betléma s Rybníkáři Neděle 17. ledna 2016 DIVADÝLKO MRAK Havlíčkův Brod Čarodějná pohádka Neděle 14. února 2016 BILBO COMPAGNIE Praha Klaun Pingu Neděle 6. března 2016 DIVADLO PLYŠOVÉHO MEDVÍDKA Prostějov Ostrov odpadků Neděle 3. dubna 2016 DIVADLO VÍTI MARČÍKA Hluboká nad Vltavou Zlatovláska Neděle 8. května 2016 DIVADÝLKO KUBA Plzeň Není drak jako drak Neděle 5. června 2016 DIVADLO TRAMTARIE Olomouc Hugo z hor

17 BIJÁSEK PODZIM 2015 Bijásek je promítání určené pro děti školou povinné. Nabízí jim seznámení s kinem a učí je přivyknout atmosféře sledování filmů v kinosále. Za výhodné vstupné mohou děti shlédnout pohádky odpovídající jejich věku. Animované pohádky jsou dětem dobře srozumitelné a jejich délka je přiměřená jejich schopnosti udržet pozornost. Na sezónu Podzim 2015 je připraveno 8 pohádek vždy v pondělí od hodin v období od září 2015 do ledna Představení jsou prioritně určená pro družiny. Cena permanentky na všech 8 pohádek činí 280 Kč. Děti si ji mohou pořídit v jednotlivých školních družinách, nebo přímo v pokladně Kulturního domu Kopřivnice. Pro veřejnost je cena jednoho filmu 60 Kč. Pondělí 14. září 2015 Chlapec a svět Pondělí 21. září 2015 Chlapec a svět Pondělí 5. října 2015 Píseň moře Pondělí 12. října 2015 Píseň moře Pondělí 19. října 2015 Sputnik Pondělí 26. října 2015 Sputnik Pondělí 2. listopadu 2015 Malý pán Pondělí 9. listopadu 2015 Malý pán Pondělí 16. listopadu 2015 Asterix a Obelix: Sídliště Bohů Pondělí 23. listopadu 2015 Asterix a Obelix: Sídliště Bohů Pondělí 30. listopadu 2015 Ovečka Shaun ve filmu Pondělí 7. prosince 2015 Ovečka Shaun ve filmu Pondělí 14. prosince 2015 Hurá na fotbal Pondělí 21. prosince 2015 Hurá na fotbal Pondělí 4. ledna 2016 SpongeBob ve filmu: Houba na suchu Pondělí 11. ledna 2016 SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

18 PŘÍME PŘENOSY Z METROPOLITNÍ OPERY V NEW YORKU Jubilejní desátá sezóna přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku představí kromě pěti nových titulů i bonusovou Kouzelnou flétnu. Sezóna nabídne 11 titulů vždy v sobotu v období od října 2015 do dubna Vstupné 300 Kč, při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 250 Kč. VSTUPENKY LZE KOMBINOVAT S BALETNÍMI PŘÍMÝMI PŘENOSY. VSTUPENKY NENÍ MOŽNÉ VRACET! Sobota 3. října 2015 od hodin G. Verdi - Trubadúr Sobota 17. října 2015 od hodin G. Verdi - Othello Sobota 31. října 2015 od hodin R. Wagner - Tannhäuser Sobota 21. listopadu 2015 od hodin A. Berg - Lulu Sobota 12. prosince 2015 od hodin W. A. Mozart - Kouzelná flétna Sobota 16. ledna 2016 od hodin G. Bizet - Lovci perel Sobota 30. ledna 2016 od hodin G. Puccini - Turandot Sobota 5. března 2016 od hodin G. Puccini - Manon Lescaut Sobota 2. dubna 2016 od hodin G. Puccini - Madame Butterfly Sobota 16. dubna 2016 od hodin G. Donizetti - Roberto Devereux Sobota 30. dubna 2016 od hodin R. Strauss - Elektra

19 PŘÍME PŘENOSY BOLSHOI BALLETU Baletní soubor moskevského Bolšoj Těatru patří k nejšpičkovějším baletním souborům světa. Sezóna nabídne sedm titulů vždy v neděli v období od října 2015 do dubna Vstupné 300 Kč, při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 250 Kč. VSTUPENKY LZE KOMBINOVAT S PŘÍMÝMI PŘENOSY MET. VSTUPENKY NENÍ MOŽNÉ VRACET! Neděle 11. října 2015 od hodin Giselle Neděle 8. listopadu 2015 od hodin Drahokamy (záznam) Neděle 6. prosince 2015 od hodin Dáma s kaméliemi Neděle 20. prosince 2015 od hodin Louskáček (záznam) Neděle 24. ledna 2016 od hodin Zkrocení zlé ženy Neděle 13. března 2016 od hodin Spartakus (záznam) Neděle 10. dubna 2016 od hodin Don Quijote

20 PROGRAM MĚSTSKÉ KNIHOVNY NA ZÁŘÍ Úterý 1. září 2015 úterý 29. září 2015 Čítárna knihovny KDK MŮJ DOBROVOLNICKÝ SVĚT Dobrovolnické centrum Adra Frýdek-Místek ve spolupráci s Městskou knihovnou Kopřivnice pořádají výstavu fotografií s příběhy autora Dalibora Zaciose. Otevírací doba: Po, Út, Čt, Pá v době a Vstup volný.

21 AKADEMIE TŘETÍHO VĚKU Akademie třetího věku (A3VK) je koncipována jako zájmové semestrální studium určené posluchačům starším 55 let. Lektory jsou odborníci v daných oborech, studium však neposkytuje středoškolské ani vysokoškolské vzdělání, ani žádnou kvalifikaci. Jeho cílem je poskytnout lidem smysluplnou náplň volného času, možnost dozvědět se něco nového, porovnat své dosavadní vědomosti a zkušenosti s novými poznatky, splnit si svou touhu zabývat se obory, na které nebyl dosud čas. Po ukončení každého semestru obdrží posluchači potvrzení o úspěšném absolvování kurzu. Obdržení osvědčení je podmíněno minimálně 50 % účastí na uskutečněných přednáškách. Zimní semestr probíhá od října do konce ledna, letní od února do konce května. Výuka probíhá zpravidla ve středu odpoledne, a to dvě vyučovací hodiny jednou za 14 dní. Zájemci si mohou vyzvednout přihlášku v městské knihovně. Výše zápisného činí 300 Kč za posluchače na jeden semestr (v případě projektu Virtuální univerzita 3. věku se výše zápisného může lišit). Počet účastníků je omezen, o pořadí rozhoduje datum podání přihlášky a zaplacení kurzu. Kurzovné se nevrací, pouze v případě nenaplnění kurzu (minimálně 10 účastníků). Každý přihlašující může vyplnit přihlášky pouze pro dvě osoby! Zpravidla se lze přihlásit jen na jedno téma přednášek. Více informací podá paní Lucie Kazlepková na telefonu nebo u

22 Zimní semestr Akademie třetího věku nabízí v zimním semestr čtyři níže uvedená témata přednášek. Přihlášky budou k dispozici v pondělí 7. září 2015 od 7.30 hodin v čítárně městské knihovny. Studijní poplatky: A3VK 300 Kč, VU3V a Kurz setkání s výtvarnými technikami II. 350 Kč ASTRONOMIE Hvězdárna Valašské Meziříčí vždy ve středu od hodin, Akademická posluchárna 14. října Dějiny astronomie (Mgr. Radek Kraus) 11. listopadu Orientace na noční obloze + praktikum u dalekohledu (Martina Exnerová) 25. listopadu Sluneční soustava (Mgr. Sylvie Gorková) 9. prosince Komety (Jiří Srba) 6. ledna Vesmír (Martina Exnerová) 20. ledna Hvězdy (Mgr. Sylvie Gorková) 3. února Technika a techniky pozorování (Mgr. Radek Kraus) 17. února Optika a teleskopy (Mgr. Radek Kraus) NA CO MŮŽEME BÝT HRDI OPTIMISTICKÁ PROCHÁZKA ČESKÝMI DĚJINAMI Mgr. Ladislav Cvíček vždy ve středu od hodin, Akademická posluchárna 7. října 6. století října listopadu listopadu prosince prosince ledna ledna

23 DĚJINY ODĚVNÍ KULTURY II. VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze - Ing. Petr Tylínek vždy v úterý od 9.00 hodin, Akademická posluchárna 6. října Z bitevních polí třicetileté války na dvůr Ludvíka XIV. 20. října V rytmu menuetu hravého rokoka 3. listopadu Epocha pozdního rokoka Ludvíka XVI. a její revoluční závěr 10. listopadu Návrat šlechty a kult bohatého měšťáka doby biedermeieru 1. prosince Druhé rokoko navrací nejen krinolínu 15. prosince Evropa dotančí k přelomu 19. a 20. století SETKÁNÍ S VÝTVARNÝMI TECHNIKAMI II. Mgr. art. Anna Georgiadu vždy ve středu od 9.00 hodin, Čítárna knihovny 7. října 21. října 4. listopadu 18. listopadu 2. prosince 16. prosince Upozorňujeme, že udané termíny a témata se mohou z organizačních důvodů změnit. Děkujeme za pochopení.

24 Služby Informačního centra města Kopřivnice: nejen turistické informace o Kopřivnici a Lašské bráně Beskyd, prodej propagačních materiálů, předmětů a suvenýrů, pohlednic, map, turistických deníků, vizitek a známek, Kopřivnických novin, parkovacích hodin, přístup k PC s internetem (1 min./1 Kč) a bezplatné připojení pomocí wifi, černobílý i barevný tisk a kopírování až do formátu A3, skenování až do formátu A3, laminování ve formátu A6 a menší, A5, A4, A3, kroužková vazba ve formátu A4, prodej vstupenek na akce kulturního domu, Kina Kopřivnice a vybrané kulturní akce v Kopřivnici a okolí, prodej jízdenek Student Agency, RegioJet, Leo Express, předprodej vstupenek sítí TicketPortal, TicketStream, TicketArt, Colosseum Ticket, Musical Art Ostrava, Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě, Dům kultury města Ostravy, příjem plakátů pro Plakátovací službu Kopřivnice, příjem objednávek na razítka a jejich součásti značky Colop, příjem informací o akcích k zařazení do kalendáře akcí, stojany s týdeníkem 5+2 dny a měsíčníkem Trubač. Pokladna kina a kulturního domu Rezervace a prodej vstupenek na kulturní akce a do kina probíhá v informačním centru v přízemí kulturního domu. pondělí pátek: sobota, neděle, svátky: a Ve dnech s večerním programem otevřeno až do začátku programu. Kontakt: , , Chcete dostávat kulturní přehled elektronicky na svůj ? Napište nám na:

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2015 2016

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2015 2016 Kulturní dům Kopřivnice DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2015 2016 Vážení diváci, rok se s rokem sešel a je zde opět nová nabídka Divadelního předplatného. Nepřestává mě udivovat, kolik divadel na našem území působí

Více

KULTURNÍ PŘEHLED ÚNOR 2015. www.kulturakoprivnice.cz

KULTURNÍ PŘEHLED ÚNOR 2015. www.kulturakoprivnice.cz KULTURNÍ PŘEHLED ÚNOR 2015 www.kulturakoprivnice.cz AKTUALITY Z KULTURNÍHO DOMU KOPŘIVNICE ONLINE PRODEJ VSTUPENEK 1. prosince spustil Kulturní dům Kopřivnice online prodej vstupenek. Vstupenky na kulturní

Více

KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2015. www.kulturakoprivnice.cz

KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2015. www.kulturakoprivnice.cz KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2015 www.kulturakoprivnice.cz Pátek 1. května 2015 14.00 hodin Prostranství před KDK PRVOMÁJOVÉ BALÁBILÉ Pohodové sváteční odpoledne pro celou rodinu. Program: 14.00 14.40 hodin

Více

INFORMACE OBJEDNÁVKY:

INFORMACE OBJEDNÁVKY: 2. polovina roku 2015 INFORMACE OBJEDNÁVKY: Na všechny akce uvedené v naší nabídce přijímáme písemné objednávky na adrese: Městské kulturní středisko, Karlovo nám. 47, 674 01 Třebíč Písemné objednávky

Více

KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2014. www.kulturakoprivnice.cz

KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2014. www.kulturakoprivnice.cz KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2014 www.kulturakoprivnice.cz Čtvrtek 1. května 2014-14.00 až 18.30 hodin Prostranství před KDK PRVOMÁJOVÉ BALÁBILÉ Pohodové sváteční odpoledne pro celou rodinu Prvomájové odpoledne

Více

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2014 2015

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2014 2015 Kulturní dům Kopřivnice DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2014 2015 Vážení diváci, s radostí se k Vám vracím po roce, abych Vám představila novou divadelní nabídku v Kulturním domě Kopřivnice. Pokračuje ve filozofii,

Více

RALLYCROSSOVÝ ZÁVOD LEGEND 1. - 2. června 2013

RALLYCROSSOVÝ ZÁVOD LEGEND 1. - 2. června 2013 ČERVEN 2013 ROČNÍK XVIII. ČÍSLO 6 RALLYCROSSOVÝ ZÁVOD LEGEND 1. - 2. června 2013 Ve dnech 1. a 2. června se na Sedlčanské kotlině uskuteční RALLYCROSSOVÝ ZÁVOD LEGEND (Memoriál Miroslava Šefra). Součástí

Více

KULTURNÍ KALENDÁŘ ZÁŘÍ. Přehled kulturních, společenských a vzdělávacích akcí ve městě Sedlčany ZÁŘÍ 2015 1

KULTURNÍ KALENDÁŘ ZÁŘÍ. Přehled kulturních, společenských a vzdělávacích akcí ve městě Sedlčany ZÁŘÍ 2015 1 ZÁŘÍ 2015 KULTURNÍ KALENDÁŘ Přehled kulturních, společenských a vzdělávacích akcí ve městě Sedlčany Komediální film Vybíjená vznikl podle stejnojmenné knihy oblíbeného spisovatele Michala Viewegha. Natáčel

Více

KULTURNÍ PŘEHLED LISTOPAD 2014. www.kulturakoprivnice.cz

KULTURNÍ PŘEHLED LISTOPAD 2014. www.kulturakoprivnice.cz KULTURNÍ PŘEHLED LISTOPAD 2014 www.kulturakoprivnice.cz Sobota 1. listopadu 2014 15.00 hodin Velký sál KDK FRANTIŠKOVO ČAROVÁNÍ S MAJDOU Františkovo čarování s Majdou je dětské představení volně navazující

Více

NOVINY. Pelhřimovské. Nenechte si ujít!

NOVINY. Pelhřimovské. Nenechte si ujít! Číslo 1 Ročník XVI Zdarma 17. ledna 2014 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 564/103 303, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK 10. 6 strana. 2 strana. 13 strana. 14 strana WWW.DK-OSTROV.CZ. Ceny dětského festivalu. Tyfloart 2012. Úspěchy Cykloteamu Ostrov

OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK 10. 6 strana. 2 strana. 13 strana. 14 strana WWW.DK-OSTROV.CZ. Ceny dětského festivalu. Tyfloart 2012. Úspěchy Cykloteamu Ostrov OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK ZDAR MA 10 2012 2 strana 6 strana 13 strana 14 strana Tyfloart 2012 Ceny dětského festivalu Rohovor s Helen Schargo Úspěchy Cykloteamu Ostrov WWW.DK-OSTROV.CZ ÚVODNÍK OBSAH Vážení spoluobčané,

Více

BŘEZEN 2015 ROČNÍK XX. ČÍSLO 3

BŘEZEN 2015 ROČNÍK XX. ČÍSLO 3 BŘEZEN 2015 ROČNÍK XX. ČÍSLO 3 Návštěva předškoláčků z mateřských škol mezi budoucími spolužáky v 1. základní škole Sedlčany. Halový turnaj TATRAN Sedlčany 2015 V neděli 1. února jsme v tělocvičně SOU

Více

Územní plán k diskusi

Územní plán k diskusi Územní plán k diskusi 11 2012 zprávy z magistrátu VAŠE MAKLÉŘKY Pospěšte, ať do vánoc bydlíte!! Petra Michlíková tel.: +420 602 145 144 www.loyd.cz K.Vary - Stará Role NOVINKA! byt K.Vary centrum NOVINKA!

Více

březen 2015 VERZE PRO MOBILY 5. 3. ZDENĚK IZER 6. 3. - 8. 3. LOUNSKÉ DIVADLENÍ 24. 3. ANNA KARENINA

březen 2015 VERZE PRO MOBILY 5. 3. ZDENĚK IZER 6. 3. - 8. 3. LOUNSKÉ DIVADLENÍ 24. 3. ANNA KARENINA březen 2015 LOUNSKÝ MĚSÍČNÍK LOUNSKÝ MĚSÍČNÍK Všeobecný měsíční přehled kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných v Lounech a okolí. VRCHLICKÉHO DIVADLO: 5. 3. ZDENĚK IZER A ŠÁRKA VAŇKOVÁ

Více

Derniéra jako posun. Obsah

Derniéra jako posun. Obsah Obsah Skupina Priessnitz obdržela Cenu města Jeseník... 2 Matrika... 2 Stomatologická pohotovost... 3 Technické služby není to tak jednoduché.... 4 Tříkrálová sbírka opět rekordní... 5 Karneval v kalamitě...

Více

Radniční listy. Začíná zimní údržba. zářil rekordy. Karlovarské ČÍSLO 11 2011

Radniční listy. Začíná zimní údržba. zářil rekordy. Karlovarské ČÍSLO 11 2011 ČÍSLO 11 2011 Karlovarské Radniční listy LISTOPAD 2011 ročník XVI. 25.000 výtisků www.mmkv.cz distribuce zdarma do schránek Začíná zimní údržba strana 7 Tourfilm zářil rekordy strany 10 11 SC-310599/3

Více

2015 září. Hankův dům. Městské muzeum. ZUŠ R. A. Dvorského. 4 Reportáže

2015 září. Hankův dům. Městské muzeum. ZUŠ R. A. Dvorského. 4 Reportáže Vydává město Dvůr Králové nad Labem Přehled kulturních a sportovních akcí příloha NKR 2015 září Kino Svět Městská knihovna MC Žirafa 2 Královská věnná města Co se chystá v zoo? 3 Pokračuje seriál o stromech

Více

Radniční listy. Karlovarské. 110. výročí. Úvodní slovo náměstka primátorky Jana Balka ZAJÍMAVOSTI ČÍSLA: Radniční listy 1

Radniční listy. Karlovarské. 110. výročí. Úvodní slovo náměstka primátorky Jana Balka ZAJÍMAVOSTI ČÍSLA: Radniční listy 1 KARLOVARSKÉ RADNIČNÍ LISTY INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ MAGISTRÁTU MĚSTA KARLOVY VARY Karlovarské Radniční listy XII. ROČNÍK ČÍSLO 6 ĆERVEN 2007 110. výročí chrámu svatých prvonejvyšších apoštolů Petra a Pavla

Více

Karlovarské. Slovo primátorky

Karlovarské. Slovo primátorky KARLOVARSKÉ RADNIČNÍ LISTY INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ MAGISTRÁTU MĚSTA KARLOVY VARY Karlovarské Radniční listy XII. ROČNÍK ČÍSLO 2 ÚNOR 2007 Primátorka města Vás srdečně zve na 3. PLES města Karlovy Vary dne

Více

únor 2015 NOVĚ VERZE PRO MOBILY FESTIVAL 3D FILMŮ Kino Svět Louny 15. 2. MICHAL NESVADBA 16. 2. HRDÝ BUDŽES 17. 2. BOHEMIA BALET

únor 2015 NOVĚ VERZE PRO MOBILY FESTIVAL 3D FILMŮ Kino Svět Louny 15. 2. MICHAL NESVADBA 16. 2. HRDÝ BUDŽES 17. 2. BOHEMIA BALET únor 2015 LOUNSKÝ MĚSÍČNÍK LOUNSKÝ MĚSÍČNÍK Všeobecný měsíční přehled kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných v Lounech a okolí. VRCHLICKÉHO DIVADLO: 15. 2. MICHAL NESVADBA 16. 2. HRDÝ

Více

červen 2015 KL O U N S K Ý M Ě S Í Č N ÍLOUNSKÝ kulturní a sportovní MĚSÍČNÍK ABONMÁ 2015/2016 V PRODEJI 13.6.

červen 2015 KL O U N S K Ý M Ě S Í Č N ÍLOUNSKÝ kulturní a sportovní MĚSÍČNÍK ABONMÁ 2015/2016 V PRODEJI 13.6. červen 2015 KL O U N S K Ý M Ě S Í Č N ÍLOUNSKÝ kulturní a sportovní KL O U N S K Ý M Ě S Í Č N Í MĚSÍČNÍK Všeobecný měsíční přehled kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných v Lounech a

Více

NOVINY. imov. kých služeb e-mail: noviny. ofesionálo hotníci Městská správ

NOVINY. imov. kých služeb e-mail: noviny. ofesionálo hotníci Městská správ Číslo 16 Ročník X 19. září í 2008 Zdarma P e l h ø i m o v s k é NOVINY Zpr Zpravodaj Městského úřadu Pelhř imov,, kulturníc ulturních zařízení a tec echnic hnickýc kých služeb e-mail: noviny viny@kzpe.cz,

Více

OSTROVSKÝ. MĚSÍČNÍK Srpen 2015. www.dk-ostrov.cz

OSTROVSKÝ. MĚSÍČNÍK Srpen 2015. www.dk-ostrov.cz OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK Srpen 2015 www.dk-ostrov.cz AKTUALITY Z MĚSTA INFORMACE O VYDÁNÍ Ostrovský měsíčník vydává Dům kultury Ostrov v nákladu 8000 kusů měsíčně. Distribuce je zajišťována zdarma do každé ostrovské

Více

VIII/2010. Téma měsíce: BYSTŘICKO SE PREZENTOVALO V PRAZE. Rozhovor s Karlem Pačiskou a Josefem Vojtou

VIII/2010. Téma měsíce: BYSTŘICKO SE PREZENTOVALO V PRAZE. Rozhovor s Karlem Pačiskou a Josefem Vojtou ROČNÍK V., SRPEN 2010, 6800 VÝTISKŮ, ZDARMA VIII/2010 Bystřicko se prezentovalo v Praze strana 1-2 Slévárenské sympozium 2010 strana 5 Program kulturního domu strana 8-9 Jak se mění Bystřice n. P. strana

Více

janáčkova filharmonie ostrava 62. koncertní sezóna 2015-2016

janáčkova filharmonie ostrava 62. koncertní sezóna 2015-2016 janáčkova filharmonie ostrava 62. koncertní sezóna 2015-2016 Reinhold Friedrich trubka 29. 8. 2015 ODNH 11. 2. 2016 C3 15. 2. 2016 K5 hlavní host sezóny Reinhold Friedrich Od roku 1986, kdy získal druhou

Více

Pohádkový les již po dvacáté

Pohádkový les již po dvacáté Říjen 2014 / www.svitavy.cz DVĚ ORIGINÁLNÍ VÝSTAVY V MUZEU 11 TÝDEN KNIHOVEN S PROGRAMEM 12 CÉČKO ZÍSKALO OCENĚNÍ 14 MINITENISTÉ NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 16 Pohádkový les již po dvacáté Dýně se valí...

Více

ZPRAVODAJ MĚSTA BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM A MIKROREGIONU BYSTŘICKO

ZPRAVODAJ MĚSTA BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM A MIKROREGIONU BYSTŘICKO BYSTŘICK ZPRAVODAJ MĚSTA BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM A MIKROREGIONU BYSTŘICKO SRPEN 2013 / ROČNÍK VIII. 6900 VÝTISKŮ, ZDARMA AUTO MOTO VETERÁNI KONEČNĚ V BYSTŘICI NASTÁLO 9. 8. 2013 představili v prostorách

Více

Jižní listy. V zábřežském parku byla vysazena lípa Svobody

Jižní listy. V zábřežském parku byla vysazena lípa Svobody 5/2015 ZPRAVODAJ ÚMOB OSTRAVA-JIH WWW.OVAJIH.CZ JIZNI.LISTY@OVAJIH.CZ Jižní listy 5 Slavnosti obvodu nabídnou pestrý program 6 Komorní klub nabízí koncerty i přednášky 20 Klienti DPS Odborářská mají fitness

Více

Volby do zastupitelstva města Havířova Seznam zvolených zastupitelů na základě výsledků voleb konaných 20. a 21. října 2006

Volby do zastupitelstva města Havířova Seznam zvolených zastupitelů na základě výsledků voleb konaných 20. a 21. října 2006 Občanská demokratická strana - 14 mandátů MUDr. Emilie Večeřová Ing. Radek Foldyna Ing. Petr Podstavka Bc. Zdeněk Fikáček Libor Čtvrtka MUDr. Radomil Schreiber Ing. Tomáš Foldyna MUDr. Karel Žďánský Ing.

Více

Náměstím se nesly maorské a peruánské rytmy. Změny počasí napáchaly škody i v Zábřeze. Číslo 15/2015 vydáno dne 26. 8. 2015.

Náměstím se nesly maorské a peruánské rytmy. Změny počasí napáchaly škody i v Zábřeze. Číslo 15/2015 vydáno dne 26. 8. 2015. Číslo 15/2015 vydáno dne 26. 8. 2015 Změny počasí napáchaly škody i v Zábřeze Prázdninové výkyvy počasí dělaly problémy nejen hasičům vyjíždějícím častěji než kdy jindy v suchých dnech k řadě požárů. Dlouhotrvající

Více