PES Přenosný elektronický snímač

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PES Přenosný elektronický snímač"

Transkript

1 PES Přenosný elektronický snímač

2 Profil společnosti Firma TOMST působí na českém trhu již od roku 1995, původně pod názvem Tomáš Haase - TOMST, od roku 2004 pak jako společnost s ručením omezeným TOMST s.r.o. V současné době má 11 stálých zaměstnanců a spolupracuje též s řadou externích programátorů a pracovníků vývoje. Jednatelem společnosti je její zakladatel pan Tomáš Haase. Hlavní náplní její činnosti je výzkum, vývoj a výroba elektronických zařízení na bázi technologie ibutton americké společnosti MAXIM/DALLAS. V současnosti se výrobní proces TOMSTu soustřeďuje na dva hlavní výrobky: > Systém PES systém kontroly obchůzek strážných > Systém TLD přístupový a docházkový systém Pochlubit se může zejména svým celosvětově unikátním systémem detekce pokusů o úmyslné poškození snímačů technologií ANTI-VANDAL. Společnost nabízí též výrobu individuálních kontrolních systémů šitých na míru dle přání zákazníka. Jedinečnost, dlouholeté zkušenosti v oboru a vysoká úroveň kvality výrobků společnosti TOMST s.r.o. představují tajemství úspěchu nejen doma, ale i v zahraničí. V současné době má TOMST s.r.o. zastoupení v mnoha zemích celého světa, účastní se významných mezinárodních výstav a veletrhů, za svou činnost získala řadu ocenění: 1999 Tomáš Haase získal certifikát ASD (Authorized Software Developer), ocenění určené firmám, jež úspěšně vyvinuly a uvedly na trh produkty na bázi technologie ibutton Na veletrhu IFSEC v anglickém Birminghamu společnost TOMST s.r.o. získala prestižní ocenění Finalista roku v oblasti bezpečnostních technologií.

3

4 PES - Přenosný elektronický snímač Systém přenosných elektronických snímačů PES má své nezastupitelné místo všude tam, kde potřebujeme sledovat pohyb osob a věcí v závislosti na místu a čase. Své užití nachází především v oblasti kontroly a evidence činnosti strážných, ale i v řadě dalších aplikací. Kontrolní systém PES je založený na světově uznávané technologii ibutton americké společnosti MAXIM/DALLAS. Díky svým unikátním vlastnostem poskytují snímače PES svým uživatelům řadu výhod a se svými parametry představují opravdu jedinečný produkt na trhu.

5 Klíčové vlastnosti snímačů PES Ergonomický design Malý rozměr (90 mm) a hmotnost (49 g) snímače PES spolu s dalšími konstrukčními vlastnostmi z něj činí velmi chytrý, bezpečný a uživatelsky pohodlný nástroj kontroly činnosti zaměstnanců. Technologie ANTI-VANDAL Celosvětově unikátní systém ochrany snímačů PES před všemi možnými druhy poškození. ANTI-VANDAL umožňuje detekovat a zaznamenat pokusy o zničení snímače. Díky této technologii se snímače PES právem řadí k nejodolnějším na trhu. Kapacita Snímače PES poskytují kapacitu zápisu až událostí. Nízké provozní náklady Pětiletá záruka a desetiletá životnost baterie zaručují uživateli nízké náklady na provoz systému. Široké možnosti uplatnění v řadě odvětví lidské činnosti, jako např.: kontrola strážní služby, revize zařízení, kontrola oprávněnosti přístupu do objektu, poštovní služby, úklidové služby a mnohé další. Tři typy snímače PES : PES profi, PES forte, PES mini, s různými parametry a v různých cenových kategoriích. Navíc kromě základních prvků systému PES (snímače, čipy, adaptér) TOMST s.r.o. nabízí široké další příslušenství. Software WinKontrol uživatelsky přívětivý software pro snadné zpracování načtených dat. Umožňuje tvorbu celé řady výpisů.

6 Technologie ANTI-VANDAL Technologie ANTI-VANDAL představuje unikátní systém ochrany snímačů PES proti pokusům o zničení. Systém poskytuje snímačům PES extrémní odolnost vůči různým druhům úmyslného i neúmyslného poškození, které je schopen detekovat a zaznamenat. Technologie ANTI-VANDAL minimalizuje množství pokusů o zničení snímače. Nejdůležitější druhy ochrany a detekce: Vodotěsnost Odolnost vůči vysokým teplotám a velkým výkyvům teplot Detekce 3 úrovní intenzity nárazu: malý, střední a silný náraz. Snímače jsou odolné vůči přetížení až 10 G. Detekce pokusu o zničení snímače přepětím. Snímače jsou odolné vůči přepětí až 265 V. Detekce pokusu o vybití baterie snímače zkratem na čtecí sondě. V případě takového pokusu snímač zůstane nepoškozen a životnost baterie zůstane zachována. Odolnost vůči mikrovlnnému záření. Systém dokáže rozpoznat pokus o zničení snímače v mikrovlnné troubě.

7

8 Tři typy snímačů PES Vyrábíme tři typy snímačů PES: PES profi, PES forte a PES mini, s následujícími parametry: PES mini rozměr: 90x18 mm, váha: 49g ochrana: ANTI-VANDAL kapacita: 200 událostí životnost baterie: 10 let záruka: 2 roky/100 ANTI-VANDAL bodů PES forte rozměr:90x18 mm, váha: 49g ochrana: ANTI-VANDAL kapacita: 1000 událostí životnost baterie: 10 let záruka: 2 roky/500 ANTI-VANDAL bodů PES profi rozměr: 90x18 mm, váha: 49g ochrana: ANTI-VANDAL kapacita: až událostí v závislosti na konfiguraci snímače životnost baterie: 10 let záruka: 5 let/1000 ANTI-VANDAL bodů Na rozdíl od snímačů PES mini a PES forte, jejichž parametry jsou pevně dané, snímače PES profi představují velmi flexibilní nástroj pro monitorování zaměstnanců. Uživatelé si mohou zvolit z několika různých nastavení snímače PES profi. PES profi snímače se liší časovým rozlišením. Lze nastavit minutové a sekundové časové rozlišení. Rozhodující pro nastavení snímače je, zda bude uživatel stahovat data do počítače oběma způsoby, tedy jak nepřímo prostřednictvím datového čipu, tak přímo ze snímače. V takovém případě bude z důvodu omezené kapacity datového čipu kapacita snímače 2000 událostí. Pokud se uživatel rozhodne, že bude stahovat data do počítače pouze přímo, přiložením snímače k adaptéru, bude maximální kapacita snímače PES profi událostí, v závislosti na konfiguraci snímače.

9 Princip fungování systému PES Každý snímač PES má jedinečné výrobní číslo, které jej jednoznačně identifikuje. Každý ibutton čip je rovněž opatřený jedinečným identifikačním číslem. Čipy tak lze využít pro identifikaci osob nebo místa či objektu. Přiložením snímače k ibutton čipu snímač načte identifikační číslo čipu a zaznamená též údaje o čase a datu načtení. Navíc jsou všechny snímače PES vybavené unikátní technologií ANTI-VANDAL, která je chrání před možným poškozením. Ke zpracování dat ze snímače slouží vyhodnocovací software (např. WinKontrol 2007). Načtená data lze ze snímače nahrát do počítače dvěma způsoby: přímo postavením snímače do TMD USB adaptéru nepřímo data ze snímače se nejprve nahrají do datového čipu, který slouží jako sběrnice dat. Nadřízený tak s sebou nemusí nosit nic než datový čip s klíčenkou. Teprve po příchodu do své kanceláře nahraje data z datového čipu prostřednictvím USB adaptéru do počítače. Vyhodnocovací software představuje užitečný nástroj pro analýzu načtených dat a tvorbu různých druhů výpisů.

10 PES - Řešení šitá na míru Kontrolní systém PES nabízí snadné a rychlé řešení pro sledování pohybu osob či věcí. Uplatnění nachází všude tam, kde je potřeba kontrolovat a zaznamenávat čas a místo pohybu osob či věcí. Kontrola obchůzek strážných hlavní a nejznámější použití. Systém PES představuje ideální řešení pro tuto oblast zejména díky technologii ANTI-VANDAL. Princip fungování je velmi jednoduchý. Prostřednictvím vyhodnocovacího software WinKontrol se přidělí snímače ke konkrétnímu objektu. Každý strážný dostane jedinečný čip s klíčenkou pro svou identifikaci a přihlásí se k danému objektu přiložením snímače ke svému osobnímu čipu. Během obchůzky musí navštívit různá místa v objektu. Na každém takovém stanovišti přiloží snímač ke kontrolnímu bodu (čipu), aby zaznamenal čas kontroly. Po skončení směny nebo série směn se data načtená do snímače nahrají ze snímače do počítače, a to buď přímo, prostřednictvím TMD USB adaptéru, nebo nepřímo, s pomocí datového čipu. Z dat stažených do software WinKontrol lze generovat různé druhy výpisů Poštovní služby Každý doručovatel je vybaven klíčenkou s čipem pro jednoznačnou identifikaci. Na začátku směny se přihlásí tak, že přiloží snímač ke svému osobnímu čipu. Každá poštovní schránka obsahuje kontrolní bod v podobě identifikačního čipu připevněného na dně schránky. Pokud tedy poštovní doručovatel chce načíst snímačem kontrolní bod, musí nejprve vybrat všechny dopisy ze schránky. Zdravotnictví Snímače PES mohou být používány všude tam, kde je potřeba kontrolovat a monitorovat práci zdravotníků v závislosti na místu a čase. S pomocí snímačů lze kontrolovat časy příchodů a odchodů zdravotních sester u pacientů doma. Aplikace je také využívána jednotkami intenzívní péče, kde je potřeba sledovat pacienty v pravidelných a krátkých intervalech.

11 Úklidové služby Princip fungování je obdobný. Pracovník úklidu má klíčenku s čipem, který jej jednoznačně identifikuje. Na začátku směny se zaregistruje přiložením snímače k osobnímu čipu. V každé místnosti přiloží snímač ke kontrolnímu bodu a načte čas své návštěvy. Inspekce, např. inspekce životního prostředí, požární inspekce, inspekce výtahů, MHD, revizní kontroly, atp. představují další širokou oblast použití systému PES. Inspektor načte snímačem kontrolní bod na každém kontrolovaném místě, aby prokázal čas své návštěvy. V této aplikaci nacházejí velké uplatnění tzv. keypady, které inspekčním pracovníkům umožňují zaznamenat různé neočekávané události. Snímače PES představují univerzální nástroj pro monitorování zaměstnanců v závislosti na místu a čase, který lze využít také v mnoha dalších oblastech, jako jsou: školství, armáda, distribuce zboží, přeprava kontejnerů, přeprava vratných obalů atd. Vaše vlastní aplikace Snímače PES můžete využít i v řadě individuálních, Vašich vlastních aplikací. Rádi Vám poskytneme DLL knihovnu a také naši programátoři jsou připraveni pomoci Vám splnit individuální požadavky.

12 PES - Hardwarové příslušenství USB adaptér prostřednictvím tohoto USB připojení můžete zadat nové kontrolní body do systému a získat informace z datového čipu. Adaptér slouží též jako hardwarový klíč pro program WinKontrol. Jsou dva typy USB adaptéru: TME-USB adaptér umožňuje spojení mezi snímačem, datovým čipem a počítačem. Slouží pro nepřímý přenos dat do počítače prostřednictvím datového čipu. TMD-USB adaptér ve srovnání s TME adaptérem nabízí výhodu přímého stažení dat ze snímače PES do počítače. Uživatel tedy nepotřebuje datový čip. KeyPad užitečný nástroj, který slouží strážným i jiným zaměstnancům k zaznamenání různých neočekávaných událostí, např. rozbitého okna, odemčených dveří apod. Načtením čipu nebo konkrétní předem stanovené kombinace čipů na KeyPadu snímačem strážný zaznamená zjištěnou událost do snímače. Ve výpisu se pak zobrazí jméno strážného a událost včetně času a místa, kde byla zjištěna a zaznamenána. Při přesném nastavení trasy lze snadno identifikovat, kde se daná událost stala.

13 Kontrolní bod Jako kontrolní body používáme ibutton čipy DS 1990A-F5 americké společnosti MAXIM/DALLAS. Každý čip obsahuje unikátní kód, který slouží k identifikaci kontrolního bodu. Čip lze připevnit na zeď v různých typech úchytů: Plastový úchyt Kovový úchyt ANTI-VANDAL úchyt kovový bezpečnostní úchyt. K umístění čipu do tohoto typu úchytu je nutné použít speciální nástroj. Čip nelze z ANTI-VANDAL úchytu vyjmout bez poškození úchytu. Čip s klíčenkou každý zaměstnanec (např. strážný) má klíčenku s unikátním čipem pro svou identifikaci. Jako tento identifikační čip používáme ibutton čip DS 1990A-F5. Datový čip standardní produkt DS 1996A-L5 americké společnosti MAXIM/DALLAS. Používá se jako přenosný nosič dat podobně jako USB přenosné zařízení. Díky datovému čipu není nutné mít ve střeženém objektu počítač ani odnášet snímače pryč z objektu. Nadřízený může stahovat data ze snímačů pomocí tohoto čipu. Datový čip představuje chytré a efektivní řešení. Jeho kapacita činí 2000 událostí. Datový čip lze též využít jako nástroj pro nastavení času a data do snímače. Pokud je třeba, používá se také k upgradu firmwaru snímače.

14 Vyhodnocovací software WinKontrol 2007 WinKontrol 2007 je uživatelsky přívětivý software pro snadné a pohodlné používání systému PES. Lze jej provozovat v operačních systémech Windows XP, 2000 i Windows Vista. Program WinKontrol představuje centrum zpracování a vyhodnocení dat stažených ze snímačů PES. Je vítaným pomocníkem vedoucích pracovníků, kteří tak mohou získat komplexní informaci o tom, jak zaměstnanci plní své povinnosti. Program umožňuje nastavit jména a identifikaci zaměstnanců, kontrolních bodů a událostí. Lze definovat různé typy tras sérií kontrolních bodů v určitém pořadí a také směn. WinKontrol software nabízí řadu nastavení tras: trasa s chybějícími kontrolními body, trasa s kontrolními body navíc, trasa s přesně definovaným směrem obchůzky, trasa s náhodným pořadím kontrolních bodů. Hlavní úlohou programu WinKontrol je profesionální tvorba výpisů. Uživatel má k dispozici více než dvacet různých výpisů, od prostého výpisu trasy až po výpisy za jednotlivé zaměstnance. Jmenujme např.: výpis snímače/skupiny snímačů; výpis zaměstnance/skupiny zaměstnanců; výpis kontrolního bodu; výpis trasy a další Uživatel také může upravit stávající výpisy dle svých individuálních potřeb. Výpisy lze vytisknout nebo exportovat do formátu html či csv. Důležitou rolí programu WinKontrol 2007 je komunikace s TMD adaptérem, datovým čipem a snímačem. Prostřednictvím softwaru WinKontrol můžete aktualizovat firmware adaptéru i snímače PES. WinKontrol 2007 podporuje i vyhodnocení docházky. Díky této funkci lze nyní používat systém PES v řadě dalších aplikací. Řešení docházky pomocí systému PES je vhodné zvláště pro mobilní zařízení, kde je potřeba kontrolovat příchody a odchody zaměstnanců. Zaměstnanci mají čip s klíčenkou pro svou identifikaci. Na každém kontrolním stanovišti (autobus, výtah) je kontrolní bod pro odchody a kontrolní bod pro příchody zaměstnanců. Snímač PES pak představuje jakousi mobilní bránu, která zaznamenává odchody a příchody zaměstnanců. Program WinKontrol lze provozovat v síti (sdílená databáze). Je k dispozici v několika různých překladech. Jsme rovněž připraveni připravit další překlady dle potřeb našich zákazníků. Uživatelé mohou využít širokých možností programu včetně automatického upgradu aplikace z internetu. Licence STANDARD Program umožňuje kompletní práci s daty a čipy. Kapacita databáze je 10 zaměstnanců a 50 kontrolních bodů. Licence neumožňuje nastavit různá hesla pro jednotlivé uživatele, program nedovolí práci v síti. Licence PROFESSIONAL nabízí neomezenou kapacitu databází, nastavení individuálních hesel, práci v síti a další funkce.

15 Ostatní produkty TLD TOMST LOCK DEVICE Systém TLD představuje komplexní řešení přístupu do budov. Místo mnoha různých zámků a těžkých svazků klíčů, které dříve museli zaměstnanci nosit s sebou, jim nyní stačí pouze jediné identifikační médium pro vstup do všech prostor připojených k systému. Identifikační médium čip nebo kartu přiložíme ke čtecímu terminálu, který identifikuje dané médium a pošle informaci kontrolní jednotce TLD-L(E). TLD-L(E) jednotka vyhodnotí dané médium a sepne nebo odmítne sepnout relé, které ovládá zámek, výtah, poplašné zařízení či jiné připojené zařízení. Systém TLD nabízí také kompletní kontrolu docházky, dokáže rozpoznat čas kontaktu a různé druhy průchodu (příchod, odchod na oběd, služební cestu, odchod k lékaři apod.). rftagy měření času Kromě řešení kontroly přístupu a monitorování činnosti zaměstnanců společnost TOMST s.r.o. soustředí část své činnosti také na řešení individuálních zakázek šitých na míru. Systém rf TAGů představuje sofistikované řešení pro měření času závodníků, například cyklistů. Jeho hlavním přínosem je bezpečné určení pořadí závodníků.

16 TOMST s.r.o. Rímská 678/ Praha 2 Česká Republika tel.: fax: web: PES000101CZ Výhradní distributor pro ČR: Za strašnickou vozovnou Praha 10 Copyright 2008 TOMST tel.: web:

Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren

Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Pro jednoduchou centralizovanou správu tiskáren a multifunkčních systémů ŘÍZENÍ PROVOZU SNADNÁ METODA PRO SPRÁVU VAŠICH TISKÁREN A MULTIFUNKČNÍCH SYSTÉMŮ Udržet

Více

Zpracovaná data o docházce lze přehledně tisknout nebo exportovat do mzdových a výrobních systémů. podnikejte s přehledem

Zpracovaná data o docházce lze přehledně tisknout nebo exportovat do mzdových a výrobních systémů. podnikejte s přehledem Docházka RON SOFTWARE Docházkový systém slouží k evidenci docházky, sledování pohybu zaměstnanců v průběhu pracovní doby, k přípravě podkladů pro zpracování mzdové agendy. Používáním docházkového systému

Více

ekey TOCAnet Váš prst je Vašim klíčem

ekey TOCAnet Váš prst je Vašim klíčem ekey TOCAnet Váš prst je Vašim klíčem Biometrická síť SYSTÉM ŘÍZENÍ PŘÍSTUPU Představte si...... nový zaměstnanec nebude potřebovat klíče, karty ani kódy pro vstup do budovy společnosti.... centrální řízení

Více

Manuál pro mobilní aplikaci Patron-Pro. verze pro operační systém Symbian

Manuál pro mobilní aplikaci Patron-Pro. verze pro operační systém Symbian Manuál pro mobilní aplikaci Patron-Pro verze pro operační systém Symbian 1 1. Popis Aplikace je určena pro mobilní telefony NOKIA s operačním Symbian a vybavené technologií NFC. Slouží pro správu identifikačních

Více

Novinky ve verzi 1.14 (datum vydání 2. 4. 2014)

Novinky ve verzi 1.14 (datum vydání 2. 4. 2014) Novinky ve verzi 1.14 (datum vydání 2. 4. 2014) Zpracování docházky jako automatizovaná služba Největší novinkou v této verzi aktualizace je zajisté automatizovaná služba zpracování docházky zaměstnanců.

Více

WiVo Agenda 2.0 Software pro státní správu

WiVo Agenda 2.0 Software pro státní správu WiVo Agenda 2.0 WiVo Agenda 2.0 Software pro státní správu WiVo Agenda 2.0 je prostředek pro efektivní správu obsahu zasedání, řízení hlasování a diskuse, tvorbu usnesení a protokolů při zasedání městského

Více

Vstupní jednotka E10 Návod na použití

Vstupní jednotka E10 Návod na použití Návod na použití Přístupový systém Vstupní jednotka E 10 Strana 1 Obsah 1 Úvod:... 3 2 Specifikace:... 3 3 Vnitřní obvod:... 3 4 Montáž:... 3 5 Zapojení:... 4 6 Programovací menu... 5 6.1 Vstup do programovacího

Více

Přístupové systémy Your Keeper

Přístupové systémy Your Keeper Přístupové systémy Your Keeper 1. Bez monitoringu průjezdu Vjezd a výjezd pomocí bezkontaktních karet SBC500/1000 (KP500) Řídící jednotka (KP500) Závora SBC007 (správa jednotky SBC) Paměťová jednotka SBC500/1000

Více

Systém pro zabezpečení garážových stání a dálkového otevírání vjezdových bran GEWA

Systém pro zabezpečení garážových stání a dálkového otevírání vjezdových bran GEWA Systém pro zabezpečení garážových stání a dálkového otevírání vjezdových bran GEWA Celý systém se skládá z několika částí (modulů) : 1. elektronické a mechanické zabezpečení společných prostor garážových

Více

SecureDigital Cards CompactFlash Cards

SecureDigital Cards CompactFlash Cards Paměťové karty SecureDigital Cards CompactFlash Cards SDHC UHS-I 85MB/s Class 10 CompactFlash 150MB/s - vyměnitelné paměťové umožňuje data přepisovat a mazat, tak často, jak je kartou a UDMA koncového

Více

E KR20 Hybridní RFID přístupová čtečka

E KR20 Hybridní RFID přístupová čtečka ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI SYSTÉMŮ ENTRY Přístupové systémy slouží k zajištění ochrany vstupu do prostorů s využitím bezkontaktních přístupových karet, číselných kódů nebo biometrických znaků. Využití systémů

Více

Přístupový systém. BIS Czechphone (RFID)

Přístupový systém. BIS Czechphone (RFID) ELEKTROFA.PAVELEK,s.r.o. Montážní návod Přístupový systém BIS Czechphone (RFI) verze pro PŮVONÍ ESIGN zvonkových tabel verze 1. ELEKTROFA.PAVELEK s.r.o. Pobočka Czechphone: Průmyslová 969/15 77 25, Bolatice

Více

program PSReader v3.x

program PSReader v3.x Manuál program PSReader v3.x pro konfiguraci a správu přístupového systému (PS) BIS/DALLAS Obsah: 1. Obsluha přístupového systému (PS) pomocí PC... str. 2 1.1. Zvolení metody vyčítání... str. 2 1.2. První

Více

MSA PLUS Elektrosvařovací jednotky

MSA PLUS Elektrosvařovací jednotky Elektrosvařovací jednotky Nová generace jednotek Nová rukojeť Ochrana kabelů proti poškození Grafický displej Dobře čitelný, s nastavitelným kontrastem Jednoduchá klávesnice pro snadné ovládání v uživatelském

Více

Nabídka POS pokladen. Selva váhy s.r.o.

Nabídka POS pokladen. Selva váhy s.r.o. Nabídka POS pokladen od provozovna: tel.: 573351740, 573351742, 573352830, fax.: 573352831 zpracoval: 775 111 583 strana 1 z 7 Úvod I. Základní charakteristika dodavatele Společnost byla založena v březnu

Více

TC-502L. Tenký klient

TC-502L. Tenký klient TC-502L Tenký klient Popis přístroje Tenký klient s kompletní podporou pro připojení do systémů Windows 7, Vista, Windows 2008, Windows 2003, Windows XP Pro, Linux servery. Disponuje 1x rozhraním LAN 10/100,

Více

OD Series www.orbiz.co.kr sales@orbiz.co.kr

OD Series www.orbiz.co.kr sales@orbiz.co.kr OD Series www.orbiz.co.kr sales@orbiz.co.kr I. HD-SDI Hybrid Porovnání rozlišení SD(Analog) a HD-SDI DVR SD DVR zobrazí maximálně rozlišení o velikosti D1 (720*576) což není mnoho. Ale HD-SDI (Serial Digital

Více

2N Helios IP. produktová prezentace

2N Helios IP. produktová prezentace 2N Helios IP produktová prezentace Základní vlastnosti Kompletní řešení dveřní komunikace hlas, video, klávesnice a přístupový systém v jedné krabici IP prostředí LAN podporující SIP PoE podpora Vzdálený

Více

WiVo Education Software pro školy, školicí střediska, edukační účely

WiVo Education Software pro školy, školicí střediska, edukační účely WiVo Education WiVo Education Software pro školy, školicí střediska, edukační účely WiVo Education snadno a rychle vytváří testy, zkracuje dobu zkoušky a vyhodnocení testů širokého počtu posluchačů na

Více

A vítězem se stává... Leitz Icon! Inteligentní tiskárna štítků získala ocenění GOOD DESIGN & if Design.

A vítězem se stává... Leitz Icon! Inteligentní tiskárna štítků získala ocenění GOOD DESIGN & if Design. Únor 2015 A vítězem se stává... Leitz Icon! Inteligentní tiskárna štítků získala ocenění GOOD DESIGN & if Design. Chicago/Hamburg/Stuttgart, únor 2015: Nová tiskárna štítků Leitz Icon od tradičního prémiového

Více

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND. Řešení pro snadné vytvoření domácí sítě

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND. Řešení pro snadné vytvoření domácí sítě Wi-Fi router TP-LINK WR842ND Řešení pro snadné vytvoření domácí sítě TP-LINK WR842ND TP-LINK WR842ND je Wi-Fi router, který díky upravenému OpenWrt firmware podporuje všechny CDMA USB modemy používané

Více

Phasec 3. - detektor z řady defektoskopů

Phasec 3. - detektor z řady defektoskopů Phasec 3 tel.: 222500101-105 - detektor z řady defektoskopů V Phasec 3 Series je defektoskop na bázi vířivých proudů a byl navržen k detekci chyby železných a neželezných kovů a je vhodný pro téměř všechny

Více

REVEXprofi Přístroj získal na veletrhu Elektrotechnika 2007 ocenění "Zlatý výrobek" Měřené veličiny:

REVEXprofi Přístroj získal na veletrhu Elektrotechnika 2007 ocenění Zlatý výrobek Měřené veličiny: REVEXprofi - špičkový přístroj pro kontroly a revize el. spotřebičů dle ČSN 33 1610 a pro kontroly pracovních strojů dle ČSN EN 60204-1 Přístroj získal na veletrhu Elektrotechnika 2007 ocenění "Zlatý výrobek"

Více

SVĚT WEBDISPEČINKU 01/2007 ČERVENEC

SVĚT WEBDISPEČINKU 01/2007 ČERVENEC SVĚT WEBDISPEČINKU 01/2007 ČERVENEC VÍTEJTE Obsah Úvodník 2 WEBDISPEČINK: Novinky a přehledy 3 Téma měsíce : Vedení knihy jízd 1. 4 GPS on-line jednoty 5 Redakce Adresa redakce: HI Software Development

Více

Mnohostranné bezpečnostní řešení

Mnohostranné bezpečnostní řešení Mnohostranné bezpečnostní řešení Xesar Uzamykací systém pro komplexní použití Mnohostranné bezpečnostní řešení pro profesionální použití Systém Xesar je další inovací v nabídce společnosti EVVA. Tento

Více

Odemykací systém firmy Raab Computer

Odemykací systém firmy Raab Computer Odemykací systém firmy Raab Computer Systém RaabKey se používá pro otevírání dveří bez klíčů - pomocí bezkontaktních čipových klíčenek - čipů. Po přiblížení čipu ke čtečce na vzdálenost cca 3 až 5 cm dojde

Více

Docházkový systém Docházka 3000 - Software

Docházkový systém Docházka 3000 - Software Docházkový systém Docházka 3000 - Software - Propracovaný čistě český program Docházka 3000 vyhovující naší legislativě (plus slovenská lokalizace) - Snadná instalace, jednoduché ovládání, možnost síťového

Více

Všeobecné obchodní podmínky produktu BUILDpower. Článek I. Úvodní ustanovení

Všeobecné obchodní podmínky produktu BUILDpower. Článek I. Úvodní ustanovení platné od 1. 9. 2009 Článek I. Úvodní ustanovení 1. Všeobecné obchodní podmínky upravují obchodní vztah mezi společností (dále zhotovitelem) a zákazníky či klienty společnosti (dále objednatelem). Obecným

Více

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE T-Mobile Internet Manager pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE Obsah 03 Úvod 04 Požadavky na hardware a software 04 Připojení zařízení k počítači 05 Uživatelské rozhraní 05 Výběr sítě 06 Připojení k internetu

Více

VYUŽÍTÍ SYSTÉMŮ AUTOMATICKÉ IDENTIFIKACE V KONFEKČNÍ VÝROBĚ

VYUŽÍTÍ SYSTÉMŮ AUTOMATICKÉ IDENTIFIKACE V KONFEKČNÍ VÝROBĚ VYUŽÍTÍ SYSTÉMŮ AUTOMATICKÉ IDENTIFIKACE V KONFEKČNÍ VÝROBĚ ČÁROVÉ KÓDY nejstarší a nejrozšířenější metoda automatické identifikace pro automatický sběr dat kombinace tmavých čar a světlých mezer data

Více

Přístupový a docházkový systém

Přístupový a docházkový systém Přístupový a docházkový systém eseries Nadčasový docházkový a přístupový systém Název eseries označuje novou řadu produktů identifikačního systému Aktion s revoluční technologií ACTIVE DEVICE. Instalace,

Více

Příloha č. 1 zadávací dokumentace - Technická specifikace

Příloha č. 1 zadávací dokumentace - Technická specifikace Obsah Příloha č. 1 zadávací dokumentace - Technická specifikace Stávající stav... 2 Část č. 1 veřejné zakázky - Tablety posádek... 4 Část č. 2 veřejné zakázky - Tiskárny... 5 Část č. 3 veřejné zakázky

Více

LEPTOSKOP Měření Tloušťky Nanesených Vrstev

LEPTOSKOP Měření Tloušťky Nanesených Vrstev LEPTOSKOP Měření Tloušťky Nanesených Vrstev LEPTOSKOPY jsou již několik desetiletí osvědčené přístroje pro nedestruktivní měření tloušťky nanesených vrstev na kovech magnetoinduktivní metodou (EN ISO 2178)

Více

www.gacc.cz www.gacc.sk Vlastnosti a funkce docházkového/přístupového programu JOB ABACUS PRO 4.xx

www.gacc.cz www.gacc.sk Vlastnosti a funkce docházkového/přístupového programu JOB ABACUS PRO 4.xx www.gacc.cz www.gacc.sk Vlastnosti a funkce docházkového/přístupového programu JOB ABACUS PRO 4.xx ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI job abacus pro 4.XX Docházkový software JOB ABACUS PRO zpracovává v prostředí Windows

Více

OMEZOVAČ ČASU. Uživatelská příručka. PS Media, s.r.o.

OMEZOVAČ ČASU. Uživatelská příručka. PS Media, s.r.o. OMEZOVAČ ČASU Uživatelská příručka Instrukce pro zdárné používání programu Omezovač, který zajistí, aby vaše ratolesti nestrávily mládí u monitoru počítače. PS Media, s.r.o. www.omezovac.cz OMEZOVAČ ČASU

Více

CCS Monitor je vynikající řídící a kontrolní prostředek pro veškerá služební vozidla jak ve státní správě tak i v soukromém sektoru

CCS Monitor je vynikající řídící a kontrolní prostředek pro veškerá služební vozidla jak ve státní správě tak i v soukromém sektoru Obecný popis produktu CCS Monitor CCS Monitor je vynikající řídící a kontrolní prostředek pro veškerá služební vozidla jak ve státní správě tak i v soukromém sektoru systém je založen na využívání celosvětové

Více

Přístupový systém. BIS Czechphone (RFID) DALLAS Czechphone. Montážní návod. ELEKTRO-FA.PAVELEK s.r.o. ISO 9001, 14001

Přístupový systém. BIS Czechphone (RFID) DALLAS Czechphone. Montážní návod. ELEKTRO-FA.PAVELEK s.r.o. ISO 9001, 14001 ELEKTRO-FA.PAVELEK s.r.o. ISO 9001, 14001 Platnost od 27.4.2010 Vypracoval: Daniel Stryja Přístupový systém BIS Czechphone (RFID) DALLAS Czechphone Montážní návod Obsah 1. Popis modulu přístupového systému

Více

Tomáš Kantůrek. IT Evangelist, Microsoft

Tomáš Kantůrek. IT Evangelist, Microsoft Tomáš Kantůrek IT Evangelist, Microsoft Správa a zabezpečení PC kdekoliv Jednoduchá webová konzole pro správu Správa mobilních pracovníků To nejlepší z Windows Windows7 Enterprise a další nástroje Cena

Více

A Unique Imprint. ...Cenově výhodný inkjet systém s vysokým tiskovým rozlišením nám umožnil prodávat výrobky do většiny světa.

A Unique Imprint. ...Cenově výhodný inkjet systém s vysokým tiskovým rozlišením nám umožnil prodávat výrobky do většiny světa. A Unique Imprint HSA Systems je předním výrobcem průmyslových inkoustových tiskáren. Společnost byla založena v Dánsku v roce 1993 a její hlavní činností je vývoj a výroba in-koustových tiskáren s vysokým

Více

Clino Guard Bezpečnost bez omezení

Clino Guard Bezpečnost bez omezení Clino Guard Bezpečnost bez omezení Systémy péče o osoby se ztrátou orientace 02 03 Ochrana osob se ztrátou orientace Systém péče o osoby se ztrátou orientace Clino Guard od firmy Ackermann podstatně usnadňuje

Více

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0553 Elektronická podpora zkvalitnění výuky CZ.1.07 Vzděláním pro konkurenceschopnost

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0553 Elektronická podpora zkvalitnění výuky CZ.1.07 Vzděláním pro konkurenceschopnost Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0553 Elektronická podpora zkvalitnění výuky CZ.1.07 Vzděláním pro konkurenceschopnost Projekt je realizován v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurence

Více

EVIDENCE DOCHÁZKY SE ČTEČKOU INTAGRAL. příručka uživatele

EVIDENCE DOCHÁZKY SE ČTEČKOU INTAGRAL. příručka uživatele EVIDENCE DOCHÁZKY SE ČTEČKOU INTAGRAL příručka uživatele Obsah 1. Úvod 2. Instalace čtečky 3. Instalace programu 4. Nastavení programu 4.1. Nastavení směny 4.2. Nastavení přesčasů 4.3. Nastavení výjimek

Více

Docházkový systém slouží k evidenci docházky, sledování pohybu zaměstnanců v průběhu pracovní doby, k přípravě podkladů pro zpracování mzdové agendy.

Docházkový systém slouží k evidenci docházky, sledování pohybu zaměstnanců v průběhu pracovní doby, k přípravě podkladů pro zpracování mzdové agendy. Docházkový systém slouží k evidenci docházky, sledování pohybu zaměstnanců v průběhu pracovní doby, k přípravě podkladů pro zpracování mzdové agendy. Používáním docházkového systému dosáhnete omezení chybovosti

Více

VLASTNOSTI A FUNKCE JOB ABACUS PRO 3.XX

VLASTNOSTI A FUNKCE JOB ABACUS PRO 3.XX VLASTNOSTI A FUNKCE DOCHÁZKOVÉHO PROGRAMU JOB ABACUS PRO 3.XX ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI job abacus pro 3.XX Docházkový software JOB ABACUS PRO zpracovává v prostředí Windows data z docházkových a přístupových

Více

GPS lokátor s online sledováním Návod k obsluze

GPS lokátor s online sledováním Návod k obsluze GPS lokátor s online sledováním Návod k obsluze www.spionazni-technika.cz Stránka 1 1. Specifikace Sledovací zařízení PROFI disponuje umožňuje online sledování pohybu vozu, i jeho historii až 3 měsíce

Více

ALL-IN-ONE A3 TISK KOPÍROVÁNÍ SKENOVÁNÍ FAXOVÁNÍ. www.brother.cz

ALL-IN-ONE A3 TISK KOPÍROVÁNÍ SKENOVÁNÍ FAXOVÁNÍ. www.brother.cz ALL-IN-ONE A3 TISK KOPÍROVÁNÍ SKENOVÁNÍ FAXOVÁNÍ www.brother.cz A3 inkoustová řešení Brother Věnujete-li většinu času práci a podnikání, oceníte zařízení, které šetří váš čas a peníze. Když budete tisknout

Více

Databáze prodejců. Tlačítka. Vytvoří kartu nového prodejce (Alt+N); Změní vybraného prodejce Uloží nového prodejce nebo změnu (Alt+U);

Databáze prodejců. Tlačítka. Vytvoří kartu nového prodejce (Alt+N); Změní vybraného prodejce Uloží nového prodejce nebo změnu (Alt+U); Databáze prodejců Tlačítka Vytvoří kartu nového prodejce (Alt+N); Změní vybraného prodejce (Alt+E); Uloží nového prodejce nebo změnu (Alt+U); Při zakládání nového prodejce zadejte jeho číslo (musí to být

Více

Instalace programu OZO. z www stránek či odkazu z e-mailu

Instalace programu OZO. z www stránek či odkazu z e-mailu Instalace programu OZO z www stránek či odkazu z e-mailu První instalaci programu OZO pro rok 2015 si vždy musíte zvolit volbu PLNÁ VERZE PROGRAMU. Upgrade programu OZO 2015 si můžete stahovat až v době,

Více

Toshiba EasyGuard v akci:

Toshiba EasyGuard v akci: Toshiba EasyGuard v akci Toshiba EasyGuard v akci: Satellite Pro U200 Plně přizpůsobitelná profesionální platforma nabízí prvotřídní spolehlivost a zabezpečení. Technologie Toshiba EasyGuard zahrnuje sadu

Více

KRONOS GUARD NET Obslužný software pro obchůzkový systém v reálném čase Active Guard. Instalace na pobočky

KRONOS GUARD NET Obslužný software pro obchůzkový systém v reálném čase Active Guard. Instalace na pobočky KRONOS GUARD NET Obslužný software pro obchůzkový systém v reálném čase Active Guard Instalace na pobočky Manuál Vydání 1.1b Verze SW 1.4 Instalace na pobočky Aktualizace 17.3.2010 1 1. Instalace SW Kronos

Více

Záznamník teploty a vlhkosti vzduchu USB Data Logger DS-100 Návod k použití

Záznamník teploty a vlhkosti vzduchu USB Data Logger DS-100 Návod k použití Klikněte na ikonu a zvolte odpovídající jazyk Záznamník teploty a vlhkosti vzduchu USB Data Logger DS-100 Návod k použití Nápověda (Help option) O aplikaci (About information) Všechna nastavení, provedená

Více

PATH DATA=. PATH DATA=

PATH DATA=. PATH DATA= Program Pam5 postup instalace nebo přeinstalace Celý následující instalační proces je nutno provádět pod jménem uživatele Windows, pod kterým pak budeme s programem pracovat!!! 1. Z mého webu (http://betak-dr.cz/)

Více

www.macte.cz www.supplypro.com

www.macte.cz www.supplypro.com AUTOMATIZOVANÉ SKLADOVÉ SYSTÉMY Listopad 2012 Kdo jsme. MACTE, spol. s r.o. Lautnerova 3171/4 787 01 ŠUMPERK CZECH REPUBLIC Naše společnost působí na trhu více než 20 let: Produkty: - distributor ochranných

Více

Docházka INTRAWEB. Osobní údaje

Docházka INTRAWEB. Osobní údaje Docházka INTRAWEB Ve docházkovém systému je možno používat také tenkého klienta. Přes internetový prohlížeč je možno sledovat docházku zaměstnanců, žádat o dovolenou, schvalovat docházku, atd. Zákazníci,

Více

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ Xtreamer Wonder Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Xtreamer Wonder Xtreamer Wonder je zcela nový media hub na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex A9 procesorem a grafikou Mali

Více

HLEDÁTE TO SPRÁVNÉ SPOJENÍ.

HLEDÁTE TO SPRÁVNÉ SPOJENÍ. MarConnect. Zpracování měřených dat HLEDÁTE TO SPRÁVNÉ SPOJENÍ. VYTVOŘÍ JEJ MARCONNET. Nejaktuálnější informace k produktům MARCONNECT naleznete na našich webových stránkách: www.tm-technik.cz Naše nové

Více

TECHNICKÁ DOKUMENTACE TOUCHBOX

TECHNICKÁ DOKUMENTACE TOUCHBOX 1 TECHNICKÁ DOKUMENTACE TOUCHBOX VERZE: 2015-02-16 2 POPIS ZAŘÍZENÍ Komunikační terminál (PC) s 7 dotykovým displejem, mnoha komunikačními a ovládacími možnostmi. Řídicím modulem pro celou jednotku je

Více

Nastavení telefonu Nokia 700

Nastavení telefonu Nokia 700 Nastavení telefonu Nokia 700 Telefon Nokia 700, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je potřeba

Více

Zlepšete bezpečnost a komunikaci ve zdravotnických zařízeních a nemocnicích IP vnitřní a venkovní video interkomy a IP paging systémy

Zlepšete bezpečnost a komunikaci ve zdravotnických zařízeních a nemocnicích IP vnitřní a venkovní video interkomy a IP paging systémy Zlepšete bezpečnost a komunikaci ve zdravotnických zařízeních a nemocnicích IP vnitřní a venkovní video interkomy a IP paging systémy HIP video interkomy a IP paging systémy společnosti 2N umožní zvýšit

Více

NFC Marketing. Nejmodernější způsob On-Demand poskytování obsahu do mobilních telefonů.

NFC Marketing. Nejmodernější způsob On-Demand poskytování obsahu do mobilních telefonů. NFC Marketing Nejmodernější způsob On-Demand poskytování obsahu do mobilních telefonů. Co je to NFC marketing? Jedná se nejmodernější způsob jak poskytnout Vaše marketingové sdělení, nebo Vaší reklamu

Více

OptiFit základní informace. Technická data. Pro testovací použití:

OptiFit základní informace. Technická data. Pro testovací použití: Pro testovací použití: OptiFit základní informace Monitor pohybu a spánku v jednom zařízení Monitorování aktivity 3D technologií: kroky, vzdálenost, spálené kalorie, čas aktivity v hodinách, a plnění denního

Více

Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost_dodávka ICT

Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost_dodávka ICT TECHNICKÉ PODMÍNKY NABÍDKY pro nabídku na veřejnou zakázku Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost_dodávka ICT Druh zadávacího řízení: Otevřené nadlimitní řízení na dodávky dle 27 zákona č.137/2006

Více

Vývoj, výroba, prodej a montáž docházkových a identifikačních systémů. Podpora k docházkovému systému Docházka 3000

Vývoj, výroba, prodej a montáž docházkových a identifikačních systémů. Podpora k docházkovému systému Docházka 3000 BM Software, Němčičky 84, 69107 Němčičky u Břeclavi Vývoj, výroba, prodej a montáž docházkových a identifikačních systémů Tel: 519 430 765, Mobil: 608 447 546 e-mail: bmsoft@seznam.cz web: http://www.dochazka.eu

Více

Vstup: 5V/1000 mah (max.) Vhodné pro: iphone, Smart Phone, mobily, MP3/MP4,

Vstup: 5V/1000 mah (max.) Vhodné pro: iphone, Smart Phone, mobily, MP3/MP4, USBpromo.cz POWER BANKY A SOLÁRNÍ NABÍJEČKY Ceny k 15.10.2014 KÓD bez DPH při 100 ks OBRÁZEK POPIS, SPECIFIKACE, POČET NABITÍ SPECIFIKACE KAPACITA (v mah) BALENÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ TERMÍN DODÁNÍ POTISK STANDARDNÍ

Více

pro komplexní řešení agendy neziskových organizací se zaměřením na sociální služby zdravotně postiženým NABÍDKOVÝ LIST

pro komplexní řešení agendy neziskových organizací se zaměřením na sociální služby zdravotně postiženým NABÍDKOVÝ LIST pro komplexní řešení agendy neziskových organizací se zaměřením na sociální služby zdravotně postiženým NABÍDKOVÝ LIST Nabídkový list informačního systému modularis Informační systém modularis je typickým

Více

ZÁKLADNÍ POKYNY PRO INSTALACI PROID+ Z INSTALAČNÍHO MÉDIA

ZÁKLADNÍ POKYNY PRO INSTALACI PROID+ Z INSTALAČNÍHO MÉDIA ZÁKLADNÍ POKYNY PRO INSTALACI PROID+ Z INSTALAČNÍHO MÉDIA Vážený zákazníku, máte k dispozici médium, s jehož pomocí můžete na svém systému zprovoznit funkce čipové karty ProID+. Pro správnou funkčnost

Více

Komponenty systému RFID

Komponenty systému RFID Systém RFID Technologie radiofrekvenční identifikace (RFID) je nejrychlejší, nejsnadnější a nejefektivnější způsob pro vyhledávání, identifikaci a správu knihovních položek. Budete překvapeni, co může

Více

GTL GENERATOR NÁSTROJ PRO GENEROVÁNÍ OBJEKTŮ OBJEKTY PRO INFORMATICA POWERCENTER. váš partner na cestě od dat k informacím

GTL GENERATOR NÁSTROJ PRO GENEROVÁNÍ OBJEKTŮ OBJEKTY PRO INFORMATICA POWERCENTER. váš partner na cestě od dat k informacím GTL GENERATOR NÁSTROJ PRO GENEROVÁNÍ OBJEKTŮ OBJEKTY PRO INFORMATICA POWERCENTER váš partner na cestě od dat k informacím globtech spol. s r.o. karlovo náměstí 17 c, praha 2 tel.: +420 221 986 390 info@globtech.cz

Více

Novinky v aplikaci. Nový modul Trasy Nové ceny GPS jednotek Security. Rychlý průvodce Administrátora, Alerty, Autopůjčovnou

Novinky v aplikaci. Nový modul Trasy Nové ceny GPS jednotek Security. Rychlý průvodce Administrátora, Alerty, Autopůjčovnou Nový modul Trasy Nové ceny GPS jednotek Security v aplikaci V Security funkcích, které jsou nově ve verzích Car Control Basic a Standard, vás seznámíme s možností využití alertů například pro dohled nad

Více

RON PORTÁL, RON KLIENT, KIOSKY

RON PORTÁL, RON KLIENT, KIOSKY RON PORTÁL, RON KLIENT, KIOSKY PROGRAM PREZENTACE Představení společnosti Obecně o RON portálu Seznámení s vlastnostmi jednotlivých agend Přínosy nasazení portálu ve vaší společnosti Řešení pro mobilní

Více

Návod a popis funkcí pro klávesnici W1-E originální anglický manuál je nedílnou součástí tohoto českého návodu.

Návod a popis funkcí pro klávesnici W1-E originální anglický manuál je nedílnou součástí tohoto českého návodu. Návod a popis funkcí pro klávesnici W1-E originální anglický manuál je nedílnou součástí tohoto českého návodu. FLAJZAR electronics, s.r.o. V 1.00 2010 Upozornění: Před prvním uvedením do provozu se ujistěte,

Více

Bezpečnostní politika společnosti synlab czech s.r.o.

Bezpečnostní politika společnosti synlab czech s.r.o. Bezpečnostní politika společnosti synlab czech s.r.o. Platnost dokumentu: 14. ledna 2015 Datum vypracování: 8. ledna 2015 Datum schválení: 13. ledna 2015 Vypracoval: Schválil: Bc. Adéla Wosková, Ing. Jaroslav

Více

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu.

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Poznámka: Tento manuál popisuje vzhled USB modemu a postup přípravy modemu, instalace

Více

OKsmart a správa karet v systému OKbase

OKsmart a správa karet v systému OKbase OKsmart a správa karet v systému OKbase Od personalizace a sledování životního cyklu karet až k bezkontaktní autentizaci a elektronickému podpisu Spojujeme software, technologie a služby Martin Primas

Více

1. Diagnostika kotle prostřednictvím řídící jednotky

1. Diagnostika kotle prostřednictvím řídící jednotky Diagnostika kotlů KP Pro diagnostiku poruchových a přechodných stavů, které se na kotlích KP mohou vyskytnout jsou k dispozici následující technické prostředky: diagnostika kotle diagnostika kotle diagnostika

Více

Excel a externí data KAPITOLA 2

Excel a externí data KAPITOLA 2 Excel a externí data KAPITOLA 2 V této kapitole: Připojení databáze Microsoft Access Data z webových stránek a z textových souborů Data z databází Program Microsoft Query Práce se soubory typu XML Velkou

Více

Převodník PRE 10/20/30

Převodník PRE 10/20/30 Převodník PRE 10/20/30 PRE10/20/30 slouží pro připojení zařízení Elektrobock (centrální jednotka PocketHome, termostatu PT41 aj.) do sítě Ethernet. Připojené zařízení je tak možno ovládat z libovolného

Více

Informační Systém pro Psychiatrii HIPPO

Informační Systém pro Psychiatrii HIPPO Informační Systém pro Psychiatrii HIPPO Informace, doporučení a nutná nastavení pro zajištění správné funkce Pinel Plus v OS Windows a Linux Ochranné známky HIPPO je registrovaná ochranná známka společnosti

Více

Ruční snímače čárových kódů Datové terminály Aplikační generátor

Ruční snímače čárových kódů Datové terminály Aplikační generátor Hotel Čertousy, Praha, 11. 5. 2011 Ruční snímače čárových kódů Datové terminály Aplikační generátor Jindřich Miler Snímače čárových kódů Argox Ruční CCD snímač AS-8000, Ruční bezdrátový CCD snímač AS-8020

Více

HLEDÁTE TO SPRÁVNÉ A UNIVERZÁLNÍ SPOJENÍ. VYTVOŘÍ JEJ MARCONNECT.

HLEDÁTE TO SPRÁVNÉ A UNIVERZÁLNÍ SPOJENÍ. VYTVOŘÍ JEJ MARCONNECT. - HLEDÁTE TO SPRÁVNÉ A UNIVERZÁLNÍ SPOJENÍ. VYTVOŘÍ JEJ MARCONNECT. Nejaktuálnější informace k produktům MARCONNECT naleznete na našich webových stránkách: www.mahr.cz, WebCode 213 Naše nové digitální

Více

IsoMatch Tellus CHYTŘE EFEKTIVNĚ SNADNĚ. Budoucnost zemědělství

IsoMatch Tellus CHYTŘE EFEKTIVNĚ SNADNĚ. Budoucnost zemědělství IsoMatch Tellus Budoucnost zemědělství IsoMatch Tellus IsoMatch Tellus je nejnovější terminál, vyvinutý společností Kverneland Group. Pomocí rozhraní ISOBUS komunikuje se všemi kompatibilními stroji a

Více

Internet - způsoby připojení

Internet - způsoby připojení Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09 Karlovy Vary Autor: Ing. Hana Šmídová Název materiálu: VY_32_INOVACE_08_INTERNET_P2 Číslo projektu: CZ 1.07/1.5.00/34.1077

Více

Jednoduše bezpečný. Nový bezkontaktní bezpečnostní zámek CET

Jednoduše bezpečný. Nový bezkontaktní bezpečnostní zámek CET Jednoduše bezpečný Nový bezkontaktní bezpečnostní zámek CET Bezpečnostní zámek CET CET kombinuje princip mechanického zamykání s elektronicky kódovaným aktuátorem. Všestranný Zámky CET se používají pro

Více

Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ

Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ Název projektu Číslo projektu Název školy Autor Název šablony Název DUMu Stupeň a typ vzdělávání Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ CZ.1.07/1.5.00/34.0748

Více

Profesionálové měří digitálně!

Profesionálové měří digitálně! Budoucnost zavazuje Profesionálové měří digitálně! testo 523, 556, 560 Novinka testo 560, usnadnění práce pomocí digitální techniky 1 2 3 Přesné výsledky měření - vysoce přesné senzory měří vysoký tlak,

Více

Součásti systému LOGICA

Součásti systému LOGICA Součásti systému LOGICA Autonomní nouzová svítidla, svítidla s bezpečnostními tabulkami a elektroinvertery umožňují instalaci systému nouzového osvětlení do malých, středně velkých i velkých aplikací.

Více

CAR MONITOR. MONITORING VOZIDEL - SYSTÉMY GPS a GSM

CAR MONITOR. MONITORING VOZIDEL - SYSTÉMY GPS a GSM PREZENTACE CAR MONITOR CAR MONITOR MONITORING VOZIDEL - SYSTÉMY GPS a GSM CAR MONITOR 1.1FUNKCIONALITY SYSTÉMU Monitoring vozidel Generování automatické knihy jízd On-line sledování pohybu vozidel Sledování

Více

Multifunkční terminál AXT-300/310

Multifunkční terminál AXT-300/310 TECHNICKÁ DOKUMENTACE VÝROBKU Multifunkční terminál AXT-300/310 Popis zařízení: Terminál s integrovanou 1.3 MegaPixeovou kamerou je založený na platformě průmyslového PC (x86). Je vhodný pro systémy docházky,

Více

Modul Účetní centrála

Modul Účetní centrála Modul Účetní centrála účetnictví pro živnostníky a malé společnosti O I Ú / Ú... 1 Instalace modulu Účetní centrála / Účetní klient verze 12.000 a vyšší...1 On-line...1 Off-line...1 Ú / Ú...3 Modul Účetní

Více

Systém pro evidenci a vyhodnocování hovorů

Systém pro evidenci a vyhodnocování hovorů Systém pro evidenci a vyhodnocování hovorů ALL.COM software, s.r.o. AMI Praha a.s. 11. září 2007 Vypracovali: Tomáš Čihák, tomas.cihak@ami.cz Jiří Zíka, zika@allsoft.cz ALL.COM software, s.r.o. sídlo Zavadilova

Více

STRUČNÁ PŘÍRUČKA. Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers

STRUČNÁ PŘÍRUČKA. Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers STRUČNÁ PŘÍRUČKA Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers Obsah 1. Úvod...1 2. Nutné podmínky...1 3. Instalace Ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers...2 3.1 Před začátkem instalace...2 3.2

Více

Návod k aktualizaci firmwaru pro Web Server OZW672... a OZW772...

Návod k aktualizaci firmwaru pro Web Server OZW672... a OZW772... Návod k aktualizaci firmwaru pro Web Server OZW672... a OZW772... Informace Připojení Dostupnost Uživatelské rozhraní 1 Rozdíl mezi aktualizací aplikačních souborů přístrojů a aktualizací firmwaru Aktualizace

Více

NATIS s.r.o. Seifertova 4313/10 767 01 Kroměříž T:573 331 563 E:natis@natis.cz www.natis.cz. Videoendoskopy a příslušenství

NATIS s.r.o. Seifertova 4313/10 767 01 Kroměříž T:573 331 563 E:natis@natis.cz www.natis.cz. Videoendoskopy a příslušenství Videoendoskopy a příslušenství Strana 2 Úvod Jsme rádi, že vám můžeme představit katalog videoendoskopů a jejich příslušenství. Přenosné videoendoskopy model V55100 a X55100 s velkým barevným LCD displejem,

Více

1. Terminálová aplikace. 2. Instalace. 3. Nastavení. HARRACHOV CARD Instalace, nastavení a používání terminálové aplikace

1. Terminálová aplikace. 2. Instalace. 3. Nastavení. HARRACHOV CARD Instalace, nastavení a používání terminálové aplikace 1. Terminálová aplikace Kartový systém Harrachov Card sestává ze 3 částí: - Veřejných webových stránek na adrese www.harrachovcard.cz, kde mohou zákazníci i poskytovatelé najít informace o systému, zobrazit

Více

JAZZ RESTAURANT JAZZ HOTEL

JAZZ RESTAURANT JAZZ HOTEL JAZZ RESTAURANT JAZZ HOTEL Spolupráce s fiskální tiskárnou Elcom EFox 1 / 9 JAZZ RESTAURANT JAZZ HOTEL Spolupráce s fiskální tiskárnou Elcom EFox 2012 Václav Petřík JAZZWARE.CZ Příručka k programu Jazz

Více

ČESKÁ VERZE. CITO CounterControl. Návod pro uživatele. CITO ProcessLine

ČESKÁ VERZE. CITO CounterControl. Návod pro uživatele. CITO ProcessLine ČESKÁ VERZE CITO CounterControl Návod pro uživatele CITO ProcessLine 1 Obsah Obsah Úvod 3 Varování 3 Všeobecné bezpečnostní předpisy 3 Přístroj CITO CounterControl 4 Instalace softwaru a ovladače 4 Instalace

Více