PES Přenosný elektronický snímač

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PES Přenosný elektronický snímač"

Transkript

1 PES Přenosný elektronický snímač

2 Profil společnosti Firma TOMST působí na českém trhu již od roku 1995, původně pod názvem Tomáš Haase - TOMST, od roku 2004 pak jako společnost s ručením omezeným TOMST s.r.o. V současné době má 11 stálých zaměstnanců a spolupracuje též s řadou externích programátorů a pracovníků vývoje. Jednatelem společnosti je její zakladatel pan Tomáš Haase. Hlavní náplní její činnosti je výzkum, vývoj a výroba elektronických zařízení na bázi technologie ibutton americké společnosti MAXIM/DALLAS. V současnosti se výrobní proces TOMSTu soustřeďuje na dva hlavní výrobky: > Systém PES systém kontroly obchůzek strážných > Systém TLD přístupový a docházkový systém Pochlubit se může zejména svým celosvětově unikátním systémem detekce pokusů o úmyslné poškození snímačů technologií ANTI-VANDAL. Společnost nabízí též výrobu individuálních kontrolních systémů šitých na míru dle přání zákazníka. Jedinečnost, dlouholeté zkušenosti v oboru a vysoká úroveň kvality výrobků společnosti TOMST s.r.o. představují tajemství úspěchu nejen doma, ale i v zahraničí. V současné době má TOMST s.r.o. zastoupení v mnoha zemích celého světa, účastní se významných mezinárodních výstav a veletrhů, za svou činnost získala řadu ocenění: 1999 Tomáš Haase získal certifikát ASD (Authorized Software Developer), ocenění určené firmám, jež úspěšně vyvinuly a uvedly na trh produkty na bázi technologie ibutton Na veletrhu IFSEC v anglickém Birminghamu společnost TOMST s.r.o. získala prestižní ocenění Finalista roku v oblasti bezpečnostních technologií.

3

4 PES - Přenosný elektronický snímač Systém přenosných elektronických snímačů PES má své nezastupitelné místo všude tam, kde potřebujeme sledovat pohyb osob a věcí v závislosti na místu a čase. Své užití nachází především v oblasti kontroly a evidence činnosti strážných, ale i v řadě dalších aplikací. Kontrolní systém PES je založený na světově uznávané technologii ibutton americké společnosti MAXIM/DALLAS. Díky svým unikátním vlastnostem poskytují snímače PES svým uživatelům řadu výhod a se svými parametry představují opravdu jedinečný produkt na trhu.

5 Klíčové vlastnosti snímačů PES Ergonomický design Malý rozměr (90 mm) a hmotnost (49 g) snímače PES spolu s dalšími konstrukčními vlastnostmi z něj činí velmi chytrý, bezpečný a uživatelsky pohodlný nástroj kontroly činnosti zaměstnanců. Technologie ANTI-VANDAL Celosvětově unikátní systém ochrany snímačů PES před všemi možnými druhy poškození. ANTI-VANDAL umožňuje detekovat a zaznamenat pokusy o zničení snímače. Díky této technologii se snímače PES právem řadí k nejodolnějším na trhu. Kapacita Snímače PES poskytují kapacitu zápisu až událostí. Nízké provozní náklady Pětiletá záruka a desetiletá životnost baterie zaručují uživateli nízké náklady na provoz systému. Široké možnosti uplatnění v řadě odvětví lidské činnosti, jako např.: kontrola strážní služby, revize zařízení, kontrola oprávněnosti přístupu do objektu, poštovní služby, úklidové služby a mnohé další. Tři typy snímače PES : PES profi, PES forte, PES mini, s různými parametry a v různých cenových kategoriích. Navíc kromě základních prvků systému PES (snímače, čipy, adaptér) TOMST s.r.o. nabízí široké další příslušenství. Software WinKontrol uživatelsky přívětivý software pro snadné zpracování načtených dat. Umožňuje tvorbu celé řady výpisů.

6 Technologie ANTI-VANDAL Technologie ANTI-VANDAL představuje unikátní systém ochrany snímačů PES proti pokusům o zničení. Systém poskytuje snímačům PES extrémní odolnost vůči různým druhům úmyslného i neúmyslného poškození, které je schopen detekovat a zaznamenat. Technologie ANTI-VANDAL minimalizuje množství pokusů o zničení snímače. Nejdůležitější druhy ochrany a detekce: Vodotěsnost Odolnost vůči vysokým teplotám a velkým výkyvům teplot Detekce 3 úrovní intenzity nárazu: malý, střední a silný náraz. Snímače jsou odolné vůči přetížení až 10 G. Detekce pokusu o zničení snímače přepětím. Snímače jsou odolné vůči přepětí až 265 V. Detekce pokusu o vybití baterie snímače zkratem na čtecí sondě. V případě takového pokusu snímač zůstane nepoškozen a životnost baterie zůstane zachována. Odolnost vůči mikrovlnnému záření. Systém dokáže rozpoznat pokus o zničení snímače v mikrovlnné troubě.

7

8 Tři typy snímačů PES Vyrábíme tři typy snímačů PES: PES profi, PES forte a PES mini, s následujícími parametry: PES mini rozměr: 90x18 mm, váha: 49g ochrana: ANTI-VANDAL kapacita: 200 událostí životnost baterie: 10 let záruka: 2 roky/100 ANTI-VANDAL bodů PES forte rozměr:90x18 mm, váha: 49g ochrana: ANTI-VANDAL kapacita: 1000 událostí životnost baterie: 10 let záruka: 2 roky/500 ANTI-VANDAL bodů PES profi rozměr: 90x18 mm, váha: 49g ochrana: ANTI-VANDAL kapacita: až událostí v závislosti na konfiguraci snímače životnost baterie: 10 let záruka: 5 let/1000 ANTI-VANDAL bodů Na rozdíl od snímačů PES mini a PES forte, jejichž parametry jsou pevně dané, snímače PES profi představují velmi flexibilní nástroj pro monitorování zaměstnanců. Uživatelé si mohou zvolit z několika různých nastavení snímače PES profi. PES profi snímače se liší časovým rozlišením. Lze nastavit minutové a sekundové časové rozlišení. Rozhodující pro nastavení snímače je, zda bude uživatel stahovat data do počítače oběma způsoby, tedy jak nepřímo prostřednictvím datového čipu, tak přímo ze snímače. V takovém případě bude z důvodu omezené kapacity datového čipu kapacita snímače 2000 událostí. Pokud se uživatel rozhodne, že bude stahovat data do počítače pouze přímo, přiložením snímače k adaptéru, bude maximální kapacita snímače PES profi událostí, v závislosti na konfiguraci snímače.

9 Princip fungování systému PES Každý snímač PES má jedinečné výrobní číslo, které jej jednoznačně identifikuje. Každý ibutton čip je rovněž opatřený jedinečným identifikačním číslem. Čipy tak lze využít pro identifikaci osob nebo místa či objektu. Přiložením snímače k ibutton čipu snímač načte identifikační číslo čipu a zaznamená též údaje o čase a datu načtení. Navíc jsou všechny snímače PES vybavené unikátní technologií ANTI-VANDAL, která je chrání před možným poškozením. Ke zpracování dat ze snímače slouží vyhodnocovací software (např. WinKontrol 2007). Načtená data lze ze snímače nahrát do počítače dvěma způsoby: přímo postavením snímače do TMD USB adaptéru nepřímo data ze snímače se nejprve nahrají do datového čipu, který slouží jako sběrnice dat. Nadřízený tak s sebou nemusí nosit nic než datový čip s klíčenkou. Teprve po příchodu do své kanceláře nahraje data z datového čipu prostřednictvím USB adaptéru do počítače. Vyhodnocovací software představuje užitečný nástroj pro analýzu načtených dat a tvorbu různých druhů výpisů.

10 PES - Řešení šitá na míru Kontrolní systém PES nabízí snadné a rychlé řešení pro sledování pohybu osob či věcí. Uplatnění nachází všude tam, kde je potřeba kontrolovat a zaznamenávat čas a místo pohybu osob či věcí. Kontrola obchůzek strážných hlavní a nejznámější použití. Systém PES představuje ideální řešení pro tuto oblast zejména díky technologii ANTI-VANDAL. Princip fungování je velmi jednoduchý. Prostřednictvím vyhodnocovacího software WinKontrol se přidělí snímače ke konkrétnímu objektu. Každý strážný dostane jedinečný čip s klíčenkou pro svou identifikaci a přihlásí se k danému objektu přiložením snímače ke svému osobnímu čipu. Během obchůzky musí navštívit různá místa v objektu. Na každém takovém stanovišti přiloží snímač ke kontrolnímu bodu (čipu), aby zaznamenal čas kontroly. Po skončení směny nebo série směn se data načtená do snímače nahrají ze snímače do počítače, a to buď přímo, prostřednictvím TMD USB adaptéru, nebo nepřímo, s pomocí datového čipu. Z dat stažených do software WinKontrol lze generovat různé druhy výpisů Poštovní služby Každý doručovatel je vybaven klíčenkou s čipem pro jednoznačnou identifikaci. Na začátku směny se přihlásí tak, že přiloží snímač ke svému osobnímu čipu. Každá poštovní schránka obsahuje kontrolní bod v podobě identifikačního čipu připevněného na dně schránky. Pokud tedy poštovní doručovatel chce načíst snímačem kontrolní bod, musí nejprve vybrat všechny dopisy ze schránky. Zdravotnictví Snímače PES mohou být používány všude tam, kde je potřeba kontrolovat a monitorovat práci zdravotníků v závislosti na místu a čase. S pomocí snímačů lze kontrolovat časy příchodů a odchodů zdravotních sester u pacientů doma. Aplikace je také využívána jednotkami intenzívní péče, kde je potřeba sledovat pacienty v pravidelných a krátkých intervalech.

11 Úklidové služby Princip fungování je obdobný. Pracovník úklidu má klíčenku s čipem, který jej jednoznačně identifikuje. Na začátku směny se zaregistruje přiložením snímače k osobnímu čipu. V každé místnosti přiloží snímač ke kontrolnímu bodu a načte čas své návštěvy. Inspekce, např. inspekce životního prostředí, požární inspekce, inspekce výtahů, MHD, revizní kontroly, atp. představují další širokou oblast použití systému PES. Inspektor načte snímačem kontrolní bod na každém kontrolovaném místě, aby prokázal čas své návštěvy. V této aplikaci nacházejí velké uplatnění tzv. keypady, které inspekčním pracovníkům umožňují zaznamenat různé neočekávané události. Snímače PES představují univerzální nástroj pro monitorování zaměstnanců v závislosti na místu a čase, který lze využít také v mnoha dalších oblastech, jako jsou: školství, armáda, distribuce zboží, přeprava kontejnerů, přeprava vratných obalů atd. Vaše vlastní aplikace Snímače PES můžete využít i v řadě individuálních, Vašich vlastních aplikací. Rádi Vám poskytneme DLL knihovnu a také naši programátoři jsou připraveni pomoci Vám splnit individuální požadavky.

12 PES - Hardwarové příslušenství USB adaptér prostřednictvím tohoto USB připojení můžete zadat nové kontrolní body do systému a získat informace z datového čipu. Adaptér slouží též jako hardwarový klíč pro program WinKontrol. Jsou dva typy USB adaptéru: TME-USB adaptér umožňuje spojení mezi snímačem, datovým čipem a počítačem. Slouží pro nepřímý přenos dat do počítače prostřednictvím datového čipu. TMD-USB adaptér ve srovnání s TME adaptérem nabízí výhodu přímého stažení dat ze snímače PES do počítače. Uživatel tedy nepotřebuje datový čip. KeyPad užitečný nástroj, který slouží strážným i jiným zaměstnancům k zaznamenání různých neočekávaných událostí, např. rozbitého okna, odemčených dveří apod. Načtením čipu nebo konkrétní předem stanovené kombinace čipů na KeyPadu snímačem strážný zaznamená zjištěnou událost do snímače. Ve výpisu se pak zobrazí jméno strážného a událost včetně času a místa, kde byla zjištěna a zaznamenána. Při přesném nastavení trasy lze snadno identifikovat, kde se daná událost stala.

13 Kontrolní bod Jako kontrolní body používáme ibutton čipy DS 1990A-F5 americké společnosti MAXIM/DALLAS. Každý čip obsahuje unikátní kód, který slouží k identifikaci kontrolního bodu. Čip lze připevnit na zeď v různých typech úchytů: Plastový úchyt Kovový úchyt ANTI-VANDAL úchyt kovový bezpečnostní úchyt. K umístění čipu do tohoto typu úchytu je nutné použít speciální nástroj. Čip nelze z ANTI-VANDAL úchytu vyjmout bez poškození úchytu. Čip s klíčenkou každý zaměstnanec (např. strážný) má klíčenku s unikátním čipem pro svou identifikaci. Jako tento identifikační čip používáme ibutton čip DS 1990A-F5. Datový čip standardní produkt DS 1996A-L5 americké společnosti MAXIM/DALLAS. Používá se jako přenosný nosič dat podobně jako USB přenosné zařízení. Díky datovému čipu není nutné mít ve střeženém objektu počítač ani odnášet snímače pryč z objektu. Nadřízený může stahovat data ze snímačů pomocí tohoto čipu. Datový čip představuje chytré a efektivní řešení. Jeho kapacita činí 2000 událostí. Datový čip lze též využít jako nástroj pro nastavení času a data do snímače. Pokud je třeba, používá se také k upgradu firmwaru snímače.

14 Vyhodnocovací software WinKontrol 2007 WinKontrol 2007 je uživatelsky přívětivý software pro snadné a pohodlné používání systému PES. Lze jej provozovat v operačních systémech Windows XP, 2000 i Windows Vista. Program WinKontrol představuje centrum zpracování a vyhodnocení dat stažených ze snímačů PES. Je vítaným pomocníkem vedoucích pracovníků, kteří tak mohou získat komplexní informaci o tom, jak zaměstnanci plní své povinnosti. Program umožňuje nastavit jména a identifikaci zaměstnanců, kontrolních bodů a událostí. Lze definovat různé typy tras sérií kontrolních bodů v určitém pořadí a také směn. WinKontrol software nabízí řadu nastavení tras: trasa s chybějícími kontrolními body, trasa s kontrolními body navíc, trasa s přesně definovaným směrem obchůzky, trasa s náhodným pořadím kontrolních bodů. Hlavní úlohou programu WinKontrol je profesionální tvorba výpisů. Uživatel má k dispozici více než dvacet různých výpisů, od prostého výpisu trasy až po výpisy za jednotlivé zaměstnance. Jmenujme např.: výpis snímače/skupiny snímačů; výpis zaměstnance/skupiny zaměstnanců; výpis kontrolního bodu; výpis trasy a další Uživatel také může upravit stávající výpisy dle svých individuálních potřeb. Výpisy lze vytisknout nebo exportovat do formátu html či csv. Důležitou rolí programu WinKontrol 2007 je komunikace s TMD adaptérem, datovým čipem a snímačem. Prostřednictvím softwaru WinKontrol můžete aktualizovat firmware adaptéru i snímače PES. WinKontrol 2007 podporuje i vyhodnocení docházky. Díky této funkci lze nyní používat systém PES v řadě dalších aplikací. Řešení docházky pomocí systému PES je vhodné zvláště pro mobilní zařízení, kde je potřeba kontrolovat příchody a odchody zaměstnanců. Zaměstnanci mají čip s klíčenkou pro svou identifikaci. Na každém kontrolním stanovišti (autobus, výtah) je kontrolní bod pro odchody a kontrolní bod pro příchody zaměstnanců. Snímač PES pak představuje jakousi mobilní bránu, která zaznamenává odchody a příchody zaměstnanců. Program WinKontrol lze provozovat v síti (sdílená databáze). Je k dispozici v několika různých překladech. Jsme rovněž připraveni připravit další překlady dle potřeb našich zákazníků. Uživatelé mohou využít širokých možností programu včetně automatického upgradu aplikace z internetu. Licence STANDARD Program umožňuje kompletní práci s daty a čipy. Kapacita databáze je 10 zaměstnanců a 50 kontrolních bodů. Licence neumožňuje nastavit různá hesla pro jednotlivé uživatele, program nedovolí práci v síti. Licence PROFESSIONAL nabízí neomezenou kapacitu databází, nastavení individuálních hesel, práci v síti a další funkce.

15 Ostatní produkty TLD TOMST LOCK DEVICE Systém TLD představuje komplexní řešení přístupu do budov. Místo mnoha různých zámků a těžkých svazků klíčů, které dříve museli zaměstnanci nosit s sebou, jim nyní stačí pouze jediné identifikační médium pro vstup do všech prostor připojených k systému. Identifikační médium čip nebo kartu přiložíme ke čtecímu terminálu, který identifikuje dané médium a pošle informaci kontrolní jednotce TLD-L(E). TLD-L(E) jednotka vyhodnotí dané médium a sepne nebo odmítne sepnout relé, které ovládá zámek, výtah, poplašné zařízení či jiné připojené zařízení. Systém TLD nabízí také kompletní kontrolu docházky, dokáže rozpoznat čas kontaktu a různé druhy průchodu (příchod, odchod na oběd, služební cestu, odchod k lékaři apod.). rftagy měření času Kromě řešení kontroly přístupu a monitorování činnosti zaměstnanců společnost TOMST s.r.o. soustředí část své činnosti také na řešení individuálních zakázek šitých na míru. Systém rf TAGů představuje sofistikované řešení pro měření času závodníků, například cyklistů. Jeho hlavním přínosem je bezpečné určení pořadí závodníků.

16 TOMST s.r.o. Rímská 678/ Praha 2 Česká Republika tel.: fax: web: PES000101CZ Výhradní distributor pro ČR: Za strašnickou vozovnou Praha 10 Copyright 2008 TOMST tel.: web:

Všechny informace a vyobrazení obsažené v tomto dokumentu mají informativní charakter. Výrobce si vyhrazuje právo na změnu sortimentu, technické

Všechny informace a vyobrazení obsažené v tomto dokumentu mají informativní charakter. Výrobce si vyhrazuje právo na změnu sortimentu, technické Všechny informace a vyobrazení obsažené v tomto dokumentu mají informativní charakter. Výrobce si vyhrazuje právo na změnu sortimentu, technické specifikace nebo designu bez předchozího upozornění. Kopírování

Více

DOCHÁZKA PROFESIONÁLNÍ DOCHÁZKOVÝ A PŘÍSUPOVÝ SYSTÉM

DOCHÁZKA PROFESIONÁLNÍ DOCHÁZKOVÝ A PŘÍSUPOVÝ SYSTÉM DOCHÁZKA PROFESIONÁLNÍ DOCHÁZKOVÝ A PŘÍSUPOVÝ SYSTÉM OBSAH DOCHÁZKA... 1 Firemní profil... 2 Kontaktní informace... 2 Popis docházkového a přístupového systému... 3 Služby... 8 Výhody nabízeného řešení...

Více

Obsah dokumentu. Hotelový systém ACS-line, http://www.acsline.cz. strana 2 (celkem 14)

Obsah dokumentu. Hotelový systém ACS-line, http://www.acsline.cz. strana 2 (celkem 14) Obsah dokumentu Obsah dokumentu...2 Popis výrobního systému ACS-line...3 Přínosy elektronické sběru výrobních dat:... 3 Princip výrobního systému... 3 Obecné schéma výrobního systému:... 3 Zakázkový systém

Více

zařízení je vybaveno rozhraním ETHERNET zařízení je vybaveno rozhraním USB zařízení je připojitelné na sběrnici G-link zařízení je vybaveno

zařízení je vybaveno rozhraním ETHERNET zařízení je vybaveno rozhraním USB zařízení je připojitelné na sběrnici G-link zařízení je vybaveno Vysvětlivky značek, uváděných u výrobků: Vysvětlivky písmen v označení výrobků: identifikace - kontaktní čipy DALLAS zařízení je vybaveno rozhraním ETHERNET B bezkontaktní technologie EMmarin identifikace

Více

Aktualizace POHODA, release 9300 ŘÍJEN 2009

Aktualizace POHODA, release 9300 ŘÍJEN 2009 Aktualizace POHODA, release 9300 ŘÍJEN 2009 Moje POHODA 1 OBSAH 2 Novinky ve verzi Říjen 2009 Ing. Petr Klička generální ředitel 9 Kolik podob má POHODA? 10 POHODA a Windows 7 11 Vyšperkovaný e-shop 12

Více

ČIPOVÝ PŘÍSTUPOVÝ SYSTÉM

ČIPOVÝ PŘÍSTUPOVÝ SYSTÉM Středoškolská technika 2013 Setkání a prezentace prací středoškolských studentů na ČVUT ČIPOVÝ PŘÍSTUPOVÝ SYSTÉM Zbyšek Kubát Střední průmyslová škola elektrotechnická Ječná 3é, Praha 2 Nové Město Vedoucí

Více

Firma, která vymyslela fi rewall Snadná Barracuda Networks Přidaná hodnota Šifrování

Firma, která vymyslela fi rewall Snadná Barracuda Networks Přidaná hodnota Šifrování ČERVEN 2011 / ročník XII, č. 3 BEZPEČNOST V ICT Firma, která vymyslela firewall Rozhovor se šéfem české pobočky Check Pointu Miloslavem Lujkou Snadná a efektivní obrana Barracuda Networks nedostižná hodnota

Více

MAJETEK OPERATIVNÍ EVIDENCE MAJETKU ÚČETNÍ A DAŇOVÉ ODPISY INVENTARIZACE POMOCÍ ČÁROVÉHO KÓDU

MAJETEK OPERATIVNÍ EVIDENCE MAJETKU ÚČETNÍ A DAŇOVÉ ODPISY INVENTARIZACE POMOCÍ ČÁROVÉHO KÓDU MAJETEK OPERATIVNÍ EVIDENCE MAJETKU ÚČETNÍ A DAŇOVÉ ODPISY INVENTARIZACE POMOCÍ ČÁROVÉHO KÓDU Obsah nabídky MAJETEK... 1 Firemní profil... 2 Kontaktní informace... 2 Software Evidence majetku... 3 Tiskárny

Více

KEMAS O PCS. PCS spol. s r. o., divize Security je autorizovaným partnerem a servisním střediskem depotních systémů KEMAS.

KEMAS O PCS. PCS spol. s r. o., divize Security je autorizovaným partnerem a servisním střediskem depotních systémů KEMAS. KEMAS O PCS PCS spol. s r. o., divize Security poskytuje dodávky kvalitních technologií vyhovujících velkým, středním i malým aplikacím s profesionální technickou podporou a servisem. V rámci nabízených

Více

informační systém money Průvodce systémem Nejmodernější technologické řešení www.money.cz

informační systém money Průvodce systémem Nejmodernější technologické řešení www.money.cz money informační systém S5 Průvodce systémem Nejmodernější technologické řešení www.money.cz OBSAH Řešení pro vaši společnost... 3 Flexibilní podnikový systém... 3 Vícevrstvá aplikace... 4 Vlastnosti systému...

Více

Nejmodernější technologické řešení. informační systém. money. Průvodce systémem. www.money.cz

Nejmodernější technologické řešení. informační systém. money. Průvodce systémem. www.money.cz Nejmodernější technologické řešení money informační systém S5 Průvodce systémem www.money.cz Obsah 01 Řešení pro vaši společnost 3 02 Flexibilní podnikový systém 4 03 Vícevrstvá aplikace 5 04 Vlastnosti

Více

Podnikové informační systémy

Podnikové informační systémy Podnikové informační systémy 1 2 BYZNYS EVO 3 MODERNÍ BYZNYS EVO je moderní a vyspělý podnikový informační systém kategorie ERP. Jedná se o komplexní software, který je postaven na technologiích 21. století,

Více

Bezdrátový přenos energie využívaný u technologií RFID

Bezdrátový přenos energie využívaný u technologií RFID Bezdrátový přenos energie využívaný u technologií RFID The Wireless Transmission of Energy Used in RFID Bc. Petr Hlavica Diplomová práce 2013 UTB ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky, 2013 4 ABSTRAKT

Více

Katalog produktů. www.aktion.cz

Katalog produktů. www.aktion.cz Katalog produktů www.aktion.cz B E Z K O N T A K T N Í I D E N T I F I K A Č N Í S Y S T É M Moderní identifikační systém (ID) využívající bezkontaktní identifikátory (karet) 125 khz nebo 13,56 MHz. Je

Více

informační systém money Roztočte svůj byznys naplno www.money.cz

informační systém money Roztočte svůj byznys naplno www.money.cz money informační systém S5 Roztočte svůj byznys naplno www.money.cz Obsah Očima našich zákazníků Úvodem... 3... 4 Slovo ředitele... 5 Money S5: Podnikový informační sytém... 7 Systémová charakteristika...

Více

Historie systému DOMINUS MILLENNIUM

Historie systému DOMINUS MILLENNIUM Historie systému DOMINUS MILLENNIUM Produktová řada ústředen a ostatních komponentů bezpečnostního systému Dominus Millennium byla uvedena na trh v roce 1999 jako nástupce staršího typu ústředen pod označením

Více

Katalog produktů a služeb (2013)

Katalog produktů a služeb (2013) Ing. Karel Janeček Prostějovičky 79 798 03 Plumlov Stránka 2 Základní informace o produktech Katalog produktů a služeb (2013) O Yamaco Software je rodinnou firmou, která působí na trhu informačních technologií

Více

HiPath IP telefonie. Komplexní řešení podnikové komunikace

HiPath IP telefonie. Komplexní řešení podnikové komunikace HiPath IP telefonie Komplexní řešení podnikové komunikace HiPath: Odpověď na požadavky zítřka Žijeme v době, kdy kvalitní a efektivní komunikace má zásadní vliv na ziskovost podniků a firem. A to bez rozdílu

Více

ZÍSKEJTE VÍCE S BYZNYS ERP

ZÍSKEJTE VÍCE S BYZNYS ERP ZÍSKEJTE VÍCE S BYZNYS ERP R R BYZNYS ERP Informační systémy BYZNYS ERP nabízejí nejmodernější technologie, pohodlnou každodenní práci a rozsáhlé možnosti ve zpracování dat, včetně správy dokumentů, obchodních

Více

Obsah. Naše vize Jsme trvale a eticky rostoucí celosvětová firma. Náš cíl Poskytujeme nejlepší řešení, která vám usnadní život.

Obsah. Naše vize Jsme trvale a eticky rostoucí celosvětová firma. Náš cíl Poskytujeme nejlepší řešení, která vám usnadní život. 1. O nás 2N TELEKOMUNIKACE a.s. je přední evropský výrobce telekomunikačních zařízení zaměřených na SME, LME a operátorská řešení, pečující o zákazníky z více než 120 zemí světa. Naše produktové portfolio

Více

Print2PDF verze 9. Příručka uživatele

Print2PDF verze 9. Příručka uživatele Print2PDF verze 9 Příručka uživatele Obsah 1. Převod do formátu PDF... 6 1.1. PDF... 6 1.2. Print2PDF verze 9... 6 1.3. Bližší charakteristika základních komponent... 6 1.3.1. Tiskový ovladač Print2PDF...

Více

Plastové karty jako prostředek identifikace i mobilních plateb

Plastové karty jako prostředek identifikace i mobilních plateb Plastové karty jako prostředek identifikace i mobilních plateb Plastic cards as a means of identification and mobile payments Bc. Miroslav Skoumal Diplomová práce 2010 UTB ve Zlíně, Fakulta aplikované

Více

Ek onomický s ystém POHOD STORMWARE s.r.o.

Ek onomický s ystém POHOD STORMWARE s.r.o. Příručka uživatele Příručka uživatele Ekonomický systém POHODA Příručka uživatele 2012 STORMWARE s.r.o. Příručka k programu POHODA pro Windows ve verzi Říjen 2012, release 10200 Příručka popisuje program

Více

Monitorování zaměstnanců v pracovním procesu

Monitorování zaměstnanců v pracovním procesu Monitorování zaměstnanců v pracovním procesu Monitoring Employees in the Work Process Bc. David Kopecký Diplomová práce 2012 ABSTRAKT Diplomová práce na téma Monitorování zaměstnanců v pracovním procesu

Více

Moderní systémy řízení podniků a správy dat

Moderní systémy řízení podniků a správy dat Technický týdeník 23 5. 18. 11. 2013 23 Petr Špinar, Schneider Electric: Ucelenou nabídkou produktů a služeb pro datová centra jsme na trhu jedineční Kompletní vybavení pro centrum brněnské univerzity

Více

Professional. UMTS: T-Mobile píše novou kapitolu Data sviští měsíc zdarma Kancelář v kapse

Professional. UMTS: T-Mobile píše novou kapitolu Data sviští měsíc zdarma Kancelář v kapse čtvrtletník pro firemní klientelu společnosti T-Mobile Czech Republic 2 05 Professional UMTS: T-Mobile píše novou kapitolu Data sviští měsíc zdarma Kancelář v kapse > T-Mobile Obsah str. 6 str. 11 str.

Více

IKOS D3. Systém evidence docházky

IKOS D3. Systém evidence docházky 3 IKOS D3 Systém evidence docházky Docházkový systém IKOS-D3 ve spojení s terminály pro sběr dat je určen pro automatizovanou evidenci docházky, řízení přístupů osob do vymezených prostor, sledování výrobních

Více

Ek onomický s ystém POHOD STORMWARE s.r.o.

Ek onomický s ystém POHOD STORMWARE s.r.o. Příručka uživatele Příručka uživatele Ekonomický systém POHODA Příručka uživatele 2010 STORMWARE s.r.o. Příručka k programu POHODA pro Windows ve verzi Říjen 2010, release 9600 Příručka popisuje program

Více

Aktualizace POHODA, release 9500 KVĚTEN 2010

Aktualizace POHODA, release 9500 KVĚTEN 2010 Aktualizace POHODA, release 9500 KVĚTEN 2010 Moje POHODA 1 OBSAH 2 Novinky ve verzi Květen 2010 Ing. Karel Nekuža obchodní ředitel 12 Aktualizace 13 POHODA ONLINE 14 Případová studie 16 POHODA E1 17 Efektivní

Více