ZÁKLADNÍ ŠKOLA G.A.LINDNERA ROŽĎALOVICE

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZÁKLADNÍ ŠKOLA G.A.LINDNERA ROŽĎALOVICE"

Transkript

1 okres Kladno (3.třída) hornický skanzen Lidice vodní park Čabárna okres Mělník (6.třída) hrad Kokořín CHKO Kokořínsko zámek Nelahozeves okres Rakovník (9.třída) hrad Křivoklát zámek Lány zřícenina Krakovec okres Beroun (5.třída) Karlštejn okres Praha-západ (4.třída) Okoř Posázavský pacifik Jílové u Prahy (znak Černošic) okres Příbram (mateřská škola) město Příbram Svatá Hora hornické muzeum Cílem tohoto kalendáře je doporučit vybrané zajímavosti bývalých okresů Středočeského kraje za cíle školních exkurzí a rodinných výletů. ZÁKLADNÍ ŠKOLA G.A.LINDNERA ROŽĎALOVICE Toulky Středočeským krajem Středočeský kraj je největším samostatným územně správním celkem České republiky. Jeho rozloha km 2 zabírá téměř 14% území České republiky. K 31.březnu 2005 žilo ve Středočeském kraji obyvatel. Tento velice různorodý region v centrální části Čech, jedinečný a mnohotvárný, obklopuje hlavní město Prahu. Na rozdíl od ostatních krajů leží jeho sídlo v kraji sousedním, na území Prahy. Vzhledem ke krásné a zajímavé krajině jsou mnohá místa Středočeského kraje vyhledávanými cíli turistů. Leží zde několik chráněných krajinných oblastí, z nichž mezi nejvýznamnější patří Český ráj, biosférická rezervace UNESCO Křivoklátsko nebo geologicky zajímavý Český kras se známými Koněpruskými jeskyněmi. Oblíbeným místem tuzemských i zahraničních rekreantů jsou toky téměř všech zdejších velkých řek - Berounky, Jizery, Labe i Sázavy. Kraj je proslaven i vzácnými historickými památkami patří mezi ně především hrady jako Karlštejn, Křivoklát, Konopiště, Kokořín, Český Šternberk. Prakticky všechna města ve Středočeském kraji se právem mohou pyšnit středověkým historickým centrem. Skutečnou perlou mezi nimi je bezpochyby Kutná Hora, která je zapsána na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Ale i ostatní města jako Kolín, Mělník, Mladá Boleslav, Slaný, Kladno, Beroun, Rakovník, Příbram, Benešov a další mají co nabídnout. okres Mladá Boleslav (školní družina) 100 let automobilové historie v Škoda auto muzeu okres Nymburk okres Kolín (2.třída) skanzen Kouřim (8.třída) město Nymburk Společnost přátel starého Nymburka okres Kutná Hora (7.třída) chrám sv. Barbory Sedlec zámek Kačina okres Praha-východ (1.třída) Brandýs nad Labem Stará Boleslav svatý Václav okres Benešov (školní klub) Týnec nad Sázavou zámek Jemniště hrad Konopiště Kontakt: Tyršova Rožďalovice (

2 K tématu okres Mladá Boleslav za školní družinu nakreslili Pavel Burian, Lukáš Drobeček, Bára Nechánská, Erik Machalka a Patrik Staněk.

3 1 Pondělí Montag Monday Lundi LEDEN JANUAR JANUARY - JANVIER Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Mittwoch Wednesday Mercredi Čtvrtek Donnerstag Thursday Jeudi Pátek Freitag Friday Vendredi Sobota Samstag Saturday Samedi Neděle Sonntag Sunday Dimanche 1 Nový rok Karina Radmila Diana Dalimil Tři králové Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana Pravoslav Edita Radovan Alice Ctirad Drahoslav Vladislav Doubravka Ilona Běla Slavomír Zdeněk Milena Miloš Zora Ingrid Otýlie Zdislava Robin Marika Základní škola G.A.Lindnera, Rožďalovice, okres Nymburk * Tyršova 278, Rožďalovice, ( , ) : okres Mladá Boleslav 100 let automobilové historie Škoda Auto muzeum Jízdní kolo Slavia - Koncem roku 1895 začali v Mladé Boleslavi dva nadšení členové Klubu českých velocipedistů, mechanik Václav Laurin a knihkupec Václav Klement vyrábět vlastní jízdní kola pod značkou Slavia. Už v prvních dvou letech společného podnikání uvedli na trh pět modelů kol vlastní konstrukce. Byla mezi nimi kola cestovní, dámská i polozávodní a již tehdy na své výrobky poskytovali dvouletou záruku. Na jaře 1899 přibyl do výrobního programu i první bicykl s přídavným motorem, zrodila se motocykletta L&K. První automobil Voituretta - první automobil Laurin & Klement, model Voiturette A s kapalinou chlazeným vidlicovým dvouválcem o objemu 1005 cm3 a výkonu 7 k, se zrodil v roce 1905 a ihned se stal prodejním úspěchem. Následovaly typ B (za tři roky se ho vyrobilo na tehdejší dobu neskutečných 250 kusů), model C měl již objem motoru 2042 cm 3 a výkon 12 k.v roce 1906 vznikly první čtyřválce; typu D se sice vyrobily jen dva kusy, zato čtyřapůllitrový čtyřválec E byl v dalších letech dodáván pro osobní i užitkové verze. Díky umu a fortelu zaměstnanců všech profesí si firma brzy vytvořila stabilní postavení na rozvíjejícím se mezinárodním trhu. Typ 105/120 model M a Škoda Favorit - Výroba "stodvacítek", typové řady 105/120/130, definitivně skončila až v roce Na veletrhu v Brně měl ale už v roce 1987 světovou premiéru zcela nový vůz, Škoda Favorit. Konečná podoba Favoritu byla dílem legendárního italského návrháře Bertoneho. Dalším provedením bylo kombi Forman a užitkový pick-up. Základní motorizací pro Favorit byl čtyřválec OHV o objemu 1289 cm3 s výkony od 40 do 50 kw. Superb, Nová Octavia, Fabia Combi a Sedan - přicházely i další karosářské verze modelu Fabia; Fabia Combi měla světovou premiéru v roce 2000 (verze Sedan v roce 2001). V roce 2001 rozšířila Škoda výrobní program o třetí modelovou řadu; v nových výrobních provozech v Kvasinách byla zahájena výroba největšího modelu, luxusní limuzíny Superb. V roce 2004 se dočkal svého nástupce model Octavia. Nová Škoda Octavia, vyráběná v provedení liftback a Combi (také s pohonem 4x4), je dnes nejmodernějším modelem ve výrobním programu značky. V nabídce se objevila i sportovní verze RS. Díky svým kvalitám získala nová Octavia řadu mezinárodních ocenění, včetně prestižního titulu Automobil roku v několika evropských zemích.

4 K tématu okres Nymburk za 8.třídu nakreslila Eva Kubálková.

5 2 Pondělí Montag Monday Lundi ÚNOR FEBRUAR FEBRUARY - FÉVRIER Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Mittwoch Wednesday Mercredi Donnerstag Thursday Jeudi Freitag Friday Vendredi Samstag Saturday Samedi Sonntag Sunday Dimanche Hynek Nela/Hromnice Blažej Jarmila Dobromila Vanda Veronika Milada Apolena Mojmír Božena Slavěna Věnceslav Valentýn Jiřina Ljuba Miloslava Gizela Patrik Oldřich Lenka Petr Svatopluk Matěj Liliana Dorota Alexandr Lumír Základní škola G.A.Lindnera, Rožďalovice, okres Nymburk * Tyršova 278, Rožďalovice, ( , ) : okres Nymburk Výlet do Nymburka Město Nymburk bylo založeno ve 13. století českým králem Přemyslem Otakarem II., který sem povolal německé a holandské kolonisty. Ti mu dali první jméno Neumburk, latinsky Novum Castrum Nový hrad. Město bylo vybudováno na základech starší, již v pravěku opevněné osady při brodu řeky přes Labe, na staré žitavské obchodní cestě. Již záhy po svém založení se Nymburk stal jedním z měst, které chránily Prahu. Za vlády Jana Lucemburského přibylo městu mnoho výsad. Také král Karel IV. přispěl k bohatství města. Tento rozkvět trval až do konce 16. století. Třicetiletá válka zanechala bohaté a výstavní město v rutinách. Císař Ferdinand III. v roce 1635 město obnovil, ale k hospodářskému rozkvětu již nedošlo. Významná událost se stala roku 1870, kdy se vybudovala železnice. Nymburk byl několikrát poškozen ohněm. Ten nejničivější požár přišel v roce 1838, kdy shořelo 83 domů. Tehdy byl zcela zničen starobylý ráz města, zůstaly jen gotické stavby z doby Václava II. a Jana Lucemburského (valy, hradby, kostel). I přesto všechno nabízí Nymburk svým návštěvníkům mnoho krásných a zajímavých míst. Spolu se Společností přátel starého Nymburka připravilo vycházkovou poznávací trasu se 45 zastávkami a zve Vás na její prohlídku. Navštivte i Vy Nymburk a věříme, že Vás nezklame! Obrázky: 1) dřevěný most (r.1910), 2) pohled na kostel a hradby, 3) alej na ostrově 4) plánek města.

6 K tématu okres Kolín za 2.třídu nakreslil Martin Košťák.

7 3 Pondělí Montag Monday Lundi BŘEZEN MÄRZ MARCH - MARS Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Mittwoch Wednesday Mercredi Donnerstag Thursday Jeudi Freitag Friday Vendredi Samstag Saturday Samedi Sonntag Sunday Dimanche Bedřich Anežka Kamil Stela Kazimír Miroslav Tomáš Gabriela Františka Viktorie Anděla Řehoř Růžena Rút/ Matylda Ida Elena/Herbert Vlastimil Eduard Josef Světlana Radek Leona Ivona Gabriel Marián Emanuel Dita Soňa Taťána Arnošt Kvido Základní škola G.A.Lindnera, Rožďalovice, okres Nymburk * Tyršova 278, Rožďalovice, ( , ) : okres Kolín Skanzen Kouřim Na ploše necelých tří hektarů se nachází nedaleko města Kouřim skanzen lidové architektury, který byl založen v roce Je to vlastně záchranný regionální skanzen, protože podnět k založení dal vznik vodárenské nádrže Želivka. Vodní plocha zaplavila zajímavé památky lidové architektury. V roce 1976 byla otevřena první část skanzenu a časem se stal i speciálním zařízením, zaměřeným na ukázky stavebních technik. Poslední objekty sem byly dopraveny v roce V průběhu roku se tu pořádají slavnosti, národopisné akce a výstavy. K nejzajímavějším stavbám určitě patří chalupa malozemědělce, stojící dříve v Budči. Rozlehlá rychta z Bradlecké Lhoty má bohatě skládanou a malovanou lomenici a 5 prostor. Roubená kovárna pochází z roku 1774 z obce Starý Bydžov. Zvláštností je, že na svém původním místě přečkala velmi mnoho požárů a do roku 1958 sloužila stále svému původnímu účelu. Skoro veškeré zařízení kovárny bylo dovezeno z Louňovic pod Blaníkem. U cesty nedaleko kovárny stojí Boží muka z červeného pískovce. Pocházejí z roku Kouřimský skanzen vlastní i nejstarší polygonální stodoly. Původní záměr 38 větších staveb se sice nepodařilo naplnit, ale i tak je tu na co koukat.

8 K tématu okres Kutná Hora za 7.třídu nakreslil Jiří Vlček.

9 4 Pondělí Montag Monday Lundi DUBEN APRIL APRIL - AVRIL Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Mittwoch Wednesday Mercredi Čtvrtek Donnerstag Thursday Jeudi Pátek Freitag Friday Vendredi Sobota Neděle Samstag Sonntag Saturday Sunday Samedi Dimanche 1 2 Hugo Erika Richard Ivana Miroslava Vendula Heřman/Hermína Ema Dušan Darja Izabela Julius Aleš Vincenc Anastázie Irena Rudolf Valérie Rostislav Marcela Alexandra Evženie Vojtěch Jiří Marek Oto Jaroslav Vlastislav Robert Blahoslav Základní škola G.A.Lindnera, Rožďalovice, okres Nymburk * Tyršova 278, Rožďalovice, ( , ) : Kutná Hora - město významných historických památek leží 70 km východně od Prahy. Vzniklo ke konci 13. stol. u bohatých nalezišť stříbrných rud. Ve středověku byla Kutná Hora po Praze druhým nejbohatším českým městem. okres Kutná Hora Dominantou města je gotický chrám svaté Barbory, který je zasvěcen patronce havířů. Stavět se začal v roce 1388 a vlivem nejrůznějších událostí byla stavba ukončena až roku Sedlec je část Kutné Hory a proslavil se hřbitovním kostelem Všech svatých s kostnicí, kde se uchovávají pozůstatky více než obětí moru. Z lidských kostí a lebek tu jsou sestaveny pyramidy, svícny, kalichy a lustry. V roce 1995 bylo na Seznam světového dědictví UNESCO zařazeno historické centrum Kutné Hory. Zámek Kačina 8 km od Kutné Hory patří k nejkrásnějším projevům empírového slohu v českých zemích. Na zámku je umístěno Muzeum českého venkova, unikátem je originál ruchadla bratranců Veverkových.

10 K tématu okres Praha-východ za 1.třídu nakreslila Eliška Kulichová.

11 5 KVĚTEN MAI MAY - MAI Pondělí Montag Monday Lundi Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Mittwoch Wednesday Mercredi Čtvrtek Donnerstag Thursday Jeudi Pátek Freitag Friday Vendredi Sobota Samstag Saturday Samedi Neděle Sonntag Sunday Dimanche Svátek práce Zikmund Alexej Květoslav Klaudie Radoslav Stanislav Státní svátek Ctibor Blažena Svatava Pankrác Servác Bonifác Žofie Přemysl Aneta Nataša Ivo Zbyšek Monika Emil Vladimír Jana Viola Filip Valdemar Vilém Maxmilián Ferdinand Kamila Okres Praha-východ Brandýs nad Labem Stará Boleslav se skládá ze dvou měst, ve kterých najdeme tyto zajímavé objekty. Na místě dnešního zámku byla počátkem 14.století postavena tvrz chránící most přes Labe, ta byla v 15.století přestavěna na gotický hrad, který byl poslednímu českému majiteli Arnoštu Krajíři z Krajku zkonfiskován císařem Ferdinandem I. Největšího rozkvětu dosáhl za vlády císaře Rudolfa II., z jehož období pochází cenný reliéf Klanění tří králů od G.B.Quadriniho. Od roku 1995 je zámek v majetku města. V letech vznikl monumentální chrám Nanebevzetí Panny Marie. Stavby stojí na místě původního kostela z 11.století. Nejcennějším vybavením kostela je Paládium země české. Kostel sv. Václava založil kníže Břetislav I. V letech Stojí na místě staršího kostela sv. Kosmy a Damiána. Před dveřmi tohoto kostela byl zabit sv. Václav a je v něm pochován. Dále se v tomto městě nachází okresní muzeum sídlící v měšťanském domě postaveném v 16.století, kostel sv. Pavla postavený v letech , staroboleslavská brána postavená roku 1351 na popud císaře Karla IV., dřevěný most spojující oba břehy Labe a socha českého patrona sv. Václava od Stanislava Suchardy z počátku 20.století. Základní škola G.A.Lindnera, Rožďalovice, okres Nymburk * Tyršova 278, Rožďalovice, ( , ) : Svatý Václav nakreslený Blankou Malou, Patrikem Staňkem a Pavlem Andělem.

12 K tématu okres Benešov za školní klub nakreslili Dominika Berkyová, František Štěpánek, Vojtěch Martinec, Barbora Benešová a Sandra Bartošová.

13 6 Pondělí Montag Monday Lundi ČERVEN JUNI JUNE - JUIN Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Mittwoch Wednesday Mercredi Čtvrtek Donnerstag Thursday Jeudi Pátek Freitag Friday Vendredi Sobota Samstag Saturday Samedi Neděle Sonntag Sunday Dimanche okres Benešov Za blanickými rytíři pojedeme krajinou JZ od Prahy. Uvidíme hluboké údolí řeky Sázavy, romantické parky, hrady, zámky, tvrze i zříceniny. Jako první nás upoutá jeden z našich nejstarších dochovaných hradů v městě Týnec nad Sázavou. Zdejší zajímavostí je románská rotunda s věží z Laura Jarmil Tamara Dalibor Dobroslav Norbert Iveta Medard Stanislava Gita Bruno Antonie Antonín Roland Vít Zbyněk Adolf Milan století, která byla ve 13. století doplněna mohutnou hranolovou věží. Neobyčejnou malebností se vyznačují zříceniny tvrze Kouty, ležící na ostrůvku uprostřed rybníčka při okraji stejnojmenné osady. Složitý komplex budov na půdorysu písmene H je zámek Jemniště, který byl Leoš Květa Alois Pavla Zdeňka Jan Ivan Adriana Ladislav Lubomír Petr a Pavel Šárka Základní škola G.A.Lindnera, Rožďalovice, okres Nymburk * Tyršova 278, Rožďalovice, ( , ) : po restituci navrácen J. Sternbergovi. Králem trasy, kterou jsme se vydali, však zůstává Konopiště původně raně gotický hrad ze 13. století. Vyniká honosně zařízenými interiéry a cennými sbírkami. Za prohlídku jistě stojí i přilehlá Růžová zahrada s antickými sochami. Být v blízkostí bájného Blaníku a ošidit se o výhled z dřevěné rozhledny, by bylo jistě škoda. Rytíři v čele s knížetem Václavem by nám to jistě ani neodpustili.

14 K tématu okres Praha-západ za 4.třídu nakreslila Barbora Benešová (zřícenina hradu Okoř).

15 7 Pondělí Montag Monday Lundi ČERVENEC - JULY JULI - JUILLET Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Mittwoch Wednesday Mercredi Čtvrtek Donnerstag Thursday Jeudi Pátek Freitag Friday Vendredi Sobota Neděle Smastag Sonntag Saturday Sunday Samedi Dimanche 1 2 Jaroslava Patricie Radomír Prokop Cyril a Metoděj Mistr Jan Hus Bohuslava Nora Drahoslava Libuše/Amálie Olga Bořek Markéta Karolína Jindřich Luboš Martina Drahomíra Čeněk Ilja Vítězslav Magdaléna Libor Kristýna Jakub Anna Věroslav Viktor Marta Bořivoj 31 Ignác Základní škola G.A.Lindnera, Rožďalovice, okres Nymburk * Tyršova 278, Rožďalovice, ( , ) : Okres Praha-západ Okres Praha-západ má rozlohu 586 km 2. V 80 obcích žije přibližně obyvatel (údaje z roku 2000). Povrch tvoří od Vltavy k Berounce Pražská plošina, na jihu kopce Brd a Benešovské pahorkatiny. Díky aktivnímu saldu migrací však obyvatel přibývá (v roce 1999 o 2,1%). Podél dolního toku Berounky je pás sídel s obytnou i rekreační funkcí. V průmyslu a stavebnictví je zaměstnáno 39% ekonomicky aktivního obyvatelstva. Výrazný pohyb je vykazován za prací a službami do Prahy a opačně za rekreací do chatových osad. Okoř je romantická zřícenina poměrně velkého, ale vojensky i historicky málo významného hradu pražského měšťana. Podle výsledků archeologického výzkumu existoval na nevysokém útesu nad údolím Zákolanského potoka hrad už ve 13. století. Dnešní hrad však nechal vystavět až v polovině století následujícího bohatý pražský měšťan František Rokycanský. Do stavby dominantní mohutné hranolové věže bylo tehdy pojato zdivo kaple staršího objektu včetně zazděných okenních kružeb. Přes svůj mohutný vzhled byl Okoř vždy jen málo významným sídlem bez strategické polohy a většího souvislého hospodářského zázemí. Posázavský pacifik, železniční trať Praha - Vrané - Čerčany (Dobříš) a trati Čerčany - Kácov - Světlá nad Sázavou. Fotografie zachycuje příjezd k Měchenickému mostu. Regionální muzeum v Jílovém u Prahy. Muzeum sídlí v gotickém domě zvaném Mince, sloužícím do roku 1420 hornímu úřadu, kde královský hormistr vybíral od těžařů daně ve zlatě. Expozice muzea zahrnuje historii dolování zlata, historii regionu, dějiny trampingu, koutek přírody a výstavu na nádvoří. Najdete zde dějiny těžby a zpracování zlata na našem území, popis hlavních primárních ložisek zlata v ČR, kompletní zpracování dějin těžby v jílovském zlatonosném revíru, ukázku hlavních nerostů a hornin jílovského revíru, ukázky geologických a důlních map a pracovních nástrojů, informace o Ostrovském klášteře u Davle, o slavném Posázavském pacifiku, o keltském osídlování a opidu Na Závisti u Zbraslavi, o plavcích a řekách Sázavě a Vltavě a samozřejmě o městu Jílovém a zakladateli muzea Leopoldu Čihákovi. Dále je zde expozice vývoje trampingu od počátku ve 20. letech 20. století až do současnosti, expozice o přírodě s preparáty ptáků a drobných savců. V letních měsících si na nádvoří návštěvníci mohou vyzkoušet rýžování zlata ze zlatonosného písku řeky Sázavy. Amatérští geologové zde mají možnost najít si ukázky zdejších hornin a nerostů z materiálu z důlních hald.

16 K tématu okres Příbram za mateřskou školu My, permoníci, z II.třídy školky v Rožďalovicích aneb Kdo najde nejvíce stříbra?.

17 8 Pondělí Montag Monday Lundi SRPEN AUGUST AUGUST AOÛT Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Mittwoch Wednesday Mercredi Čtvrtek Donnerstag Thursday Jeudi Pátek Freitag Friday Vendredi Sobota Samstag Saturday Samedi Neděle Sonntag Sunday Dimanche okres Příbram Příbram, čtyřicetitisícové správní centrum jednoho z největších okresů v České republice, patří k známým historickým královským horním městům. Rozkládá se na úpatí Brd 60 km jihozápadně od Prahy. Oskar Gustav Miluše Dominik Kristián Oldřiška Lada Soběslav Roman Vavřinec Zuzana Klára Alena Alan Hana Jáchym Petra Helena Ludvík Bernard Johana Bohuslav Sandra Bartoloměj Radim Luděk Otakar Augustýn Evelína Vladěna Pavlína Základní škola G.A.Lindnera, Rožďalovice, okres Nymburk * Tyršova 278, Rožďalovice, ( , ) : Se jménem arcibiskupa Arnošta z Pardubic v polovině 14. století je na Příbramsku spjata pověst o vzniku dřevěné sošky P. Marie Svatohorské a svatohorské kaple, tyčící se nad městem, která byla jezuity od roku 1658 postupně přebudována v honosný chrám, architektonický klenot českého baroka. Svaté Hora se časem stala slavným poutním místem. Pokud chcete shlédnout gotickou sošku Madony s děťátkem a další architektonické skvosty Svaté Hory, je třeba k tomuto místu zdolat 365 schodů z centra Příbrami. Příbram vešla do povědomí svojí slavnou hornickou a hutnickou minulostí. Báňská činnost zde existovala podle archeologických nálezů již od 10.století. Z písemných materiálů je známo, že již ve 14.století se zde dolovalo stříbro a to se střídavými úspěchy až do 20. století. Nejvýznamnějším průmyslovým podnikem v dějinách města a regionu byly Uranové doly Příbram. Uranové doly ukončily dobývací práce v roce Někdejší slávu dolování připomíná Okresní muzeum Příbram Hornické muzeum na Březových Horách.

18 K tématu okres Beroun za 5.třídu nakreslila Sandra Bartošová.

19 9 ZÁŘÍ SEPTEMBER SEPTEMBER-SEPTEMBRE okres Beroun Karlštejn Pondělí Montag Monday Lundi Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Mittwoch Wednesday Mercredi Čtvrtek Donnerstag Thursday Jeudi Pátek Freitag Friday Vendredi Sobota Samstag Saturday Samedi Neděle Sonntag Sunday Dimanche Linda / Samuel Adéla Bronislav Jindřiška Boris Boleslav Regína Mariana Daniela Irma Denisa Marie Lubor Radka Jolana Ludmila Naděžda Kryštof Zita Oleg Matouš Darina Berta Jaromír Zlata Andrea Jonáš Václav Michal Jeroným Základní škola G.A.Lindnera, Rožďalovice, okres Nymburk * Tyršova 278, Rožďalovice, ( , ) : Karlštejn je nejznámějším a také nejvíce dochovaným českým hradem. Není divu, že tak starobylý a pohádkový hrad má svá strašidla. A není jich právě málo. Vypráví se, že již samotné stavbě nepřály pekelné mocnosti a snažily se dílo mařit. Karel IV. proto povolal vyhlášené rytíře, aby se s ďábly utkali. Jak se však ukázalo, ani ti nejudatnější s pekelníky nic nezmohli. Ty nakonec vypudil až prostý, ale chytrý ovčák, který se na hradě občas zjevuje. Potkáme ho nejspíš za měsíční noci, oblečeného do kožichu, jak vede na provaze berana podivného vzhledu. Neprochází se tady pro nic za nic hlídá karlštejnský poklad. Karlštejn má také svou Bílou paní, mlžnou přízračnou postavu, která sedává na roubení studny a pláče. Je to prý duch první Karlovy ženy Blanky z Valois. Někdy se vydává na cesty do podhradního městečka, klepe na dveře jednotlivých stavení a ptá se, zda jsou všichni doma. Když lidé přesvědčí, prozradí jim, kdo z nemocných se uzdraví a kdo naopak zemře. Proto se jí lidé báli, v noci nikomu neotvírali a dokonce i zakrývali okna, jen aby Bílou paní ani koutkem oka nezahlédli. Jiná pověst tvrdí, že se na hradbách v době úplňku občas zjevuje Bílých paní dokonce dvanáct. Jde o přízraky umučených panen. Kdysi se dvanáct vojáků rozhodlo, že je ze zakletí vysvobodí. Podmínkou bylo, že během celého roku nesmějí opustit hrad. Slib dodržel jen jejich velitel, ostatní slovo nedodrželi a za to je stihl strašlivý trest - jednou ráno je našli mrtvé s uřezanými hlavami.

20 K tématu okres Rakovník za 9.třídu nakreslil Peter Berky (hrad Křivoklát).

21 10 Pondělí Montag Monday Lundi Úterý Dienstag Tuesday Mardi ŘÍJEN OKTOBER OCTOBER-OCTOBRE Středa Mittwoch Wednesday Mercredi Čtvrtek Donnerstag Thursday Jeudi Pátek Freitag Friday Vendredi Sobota Samstag Saturday Samedi Neděle Sonntag Sunday Dimanche 1 Igor Olívie/Oliver Bohumil František Eliška Hanuš Justýna Věra Štefan/Sára Marina Andrej Marcel Renáta Agáta Tereza Havel Hedvika Lukáš Michaela Vendelín Brigita Sabina Teodor Nina Beáta Erik Šarlota/Zoe Státní svátek Silvie Tadeáš Štěpánka Základní škola G.A.Lindnera, Rožďalovice, okres Nymburk * Tyršova 278, Rožďalovice, ( , ) : okres Rakovník Nejatraktivnější rekreační oblastí okresu je Křivoklátsko s unikátní přírodou a významnými kulturními a historickými památkami. Tento půvabný kout okresu je také nazýván podle známého českého novináře a spisovatele krajem Oty Pavla. Ve svých knihách poeticky zachytil zvláštní kouzlo, kterým na člověka působí krajina v údolí řeky Berounky. Má pamětní síň v Branově. Nejznámější památkou okresu je státní hrad Křivoklát. Je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů. Jeho počátky sahají až do 12. století. Proslul jako obávané vězení s hladomornou a mučírnou. K jeho záchraně a restaurování došlo až v období romantismu v 19. století, především zásluhou Fürstenberků, kteří ho vlastnili až do roku Můžete na hradě uvidět - nádhernou hradní kapli, královský a rytířský sál s expozicí gotického malířského a sochařského umění, knihovnu s 53 tisíci svazky, bohaté fürstenberské muzeum a obrazárnu, proslulé vězení a mučírnu s mučícími nástroji, monumentální Velkou věž s loveckými sbírkami a výhledem do okolí, slavnou věž Huderku s černou kuchyní a vyhlídkovou terasou, galerii s příležitostnými výstavami starého i současného výtvarného umění. V okolí vás také zaujme zámek Lány - představuje výstavní raně barokní zámek z roku Vznikl přestavbou původního renesančního zámku z roku Od roku 1918 je majetkem státu a před rokem 1921 byl upraven na letní sídlo prezidentů republiky. Tomuto účelu slouží i dnes. Rozsáhlý park (110 ha) je přístupný veřejnosti. Na hřbitově je pochován první prezident Československé republiky T. G. Masaryk. Navštívit zde můžete také výstavní síň T. G. Masaryka a muzeum sportovních vozů. V jižní části okresu navštivte zříceninu hradu Krakovec, který představuje jeden z vrcholů české hradní architektury 14. století. Prohlídka zříceniny hradu Krakovec zahrnuje návštěvu jeho odvážně klenutých prostor, temných sklepů, torza nádherné kaple. Pojďte s námi za trilobity. V obci Skryje naleznete památník J. Barranda u paleontologického naleziště trilobitů. Máte rádi záhady a tajemství? Pak nezapomeňte na Kounovské kamenné řady (14 kamenných řad z prehistorických dob, nacházejících se v lese Na Rovině asi 2 km severně od obce Kounov s naučnou stezkou). Jsou to pravidelné řady menších balvanů. Při zkoumání jejich minulosti a významu narazíte na spoustu zajímavostí. Nikdo dodnes neví, k čemu kameny sloužily. Možná právě vy tuto záhadu odhalíte. Šťastnou cestu při toulkách po Rakovnicku přejí žáci 9.třídy. Na textu se podíleli: Jan Malý, Barbora Tumová, Lucie Rennerová, Jan Bendl.

22 Památník Lidice (Ondřej Bartoš) Hornický skanzen (Markéta Bajerová) Naučná stezka (Anna Antošová) Replika středověkého hradu Lidový skanzen v Třebízi (Tereza Šitnerová) (Monika Nováková) K tématu okres Kladno za 3.třídu nakreslili výše uvedení žáci. Hornický skanzen (Adam Kubálek)

23 11 LISTOPAD-NOVEMBER NOVEMBER-NOVEMBRE Pondělí Montag Monday Lundi Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Mittwoch Wednesday Mercredi Čtvrtek Donnerstag Thursday Jeudi Pátek Freitag Friday Vendredi Sobota Samstag Saturday Samedi Neděle Sonntag Sunday Dimanche Felix Památka zesnulých Hubert Karel Miriam okres Kladno Vyřešením této křížovky získáte v tajence název okresu, který Vás zve na návštěvu. 1. Zřícenina hradu v Českém ráji. 2. Nejdelší česká řeka. 3. Hlavní město České republiky. 4. Lázeňské město v okrese Nymburk. 5. Nejvyšší hora České republiky. 6. Nížina v okolí řeky Labe. TIPY NA VÝLETY Hornický skanzen Mayrau Tato zajímavá památka evropského významu se nachází ve Vinařících. Důl je zachován ve stavu, v jakém byl v den ukončení těžby. Selská stavení Dobový skanzen původních selských stavení se nachází v rodišti spisovatele Václava Beneše Třebízského - v Třebízi. Vodní park Vodní park Čabárna a záchranná stanice pro ptáky Aves se nachází 5 kilometrů za Kladnem směrem na Brandýsek. Naučná stezka je dlouhá 1 kilometr. Liběna Saskie Bohumír Bohdan Evžen Martin Benedikt Tibor Sáva Leopold Otmar Mahulena Romana Alžběta Nikola Albert Cecílie Klement Emílie Kateřina Artur Xenie René Zina Ondřej Základní škola G.A.Lindnera, Rožďalovice, okres Nymburk * Tyršova 278, Rožďalovice, ( , ) : Lidice Obec, vypálená za 2. světové války fašisty. Její tragický osud připomíná areál zdejšího památníku. Replika středověkého hradu Otevřel ji podnikatel Pavel Orna v Červeném Újezdu. K vidění jsou zde stará lidová řemesla i dobové výtvory. Rock na valníku Hudební festival probíhá vždy poslední srpnový víkend ve Slaném.

24 K tématu okres Mělník za 6.třídu nakreslila Markéta Fadrhoncová.

25 12 PROSINEC-DECEMBER DECEMBER-DÉCEMBRE Pondělí Montag Monday Lundi Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Mittwoch Wednesday Mercredi Čtvrtek Donnerstag Thursday Jeudi Pátek Freitag Friday Vendredi Sobota Samstag Saturday Samedi Neděle Sonntag Sunday Dimanche Iva Blanka Svatoslav Barbora Jitka Mikuláš Benjamín/Ambrož Květoslava Vratislav Julie Dana Simona Lucie Lýdie Radana Albína Daniel Miloslav Ester Dagmar Natálie Šimon Vlasta Adam a Eva Hod boží Štěpán Žaneta Bohumila Judita David Silvestr Základní škola G.A.Lindnera, Rožďalovice, okres Nymburk * Tyršova 278, Rožďalovice, ( , ) : Okres Mělník Mělník Mělník je starobylé královské věnné město a proslavilo se především pěstováním vinné révy. Císař Karel IV. sem dal přivézt vinnou révu z Burgundska a Champagne, čímž zvelebil mělnické vinařství. Již v 10. století zde stával kamenný hrad, později přestavěný na zámek. Ten vystřídal spoustu majitelů, od roku 1753 do současnosti je ve vlastnictví rodu Lobkowitzů. Ze zámecké vyhlídky se sochou Karla IV. z 19. století je vyhlídka na soutok řek Labe a Vltavy i památnou horu Říp. Dominantou města je chrám sv. Petra a Pavla, pod nímž najdeme kostnici s pozůstatky 10 až 15ti tisíci lidí. Hrad Kokořín a CHKO Kokořínsko Kokořín je gotický hrad ze 14. století, umístěný na pískovcovém ostrohu uprostřed lesů. Od poloviny 17. století nebyl hrad obýván a pustl. V letech byl hrad rekonstruován do současné podoby. V současnosti je v něm umístěna expozice českého romantického umění. Hrad i okolní krajina inspirovaly mnoho romantických malířů, K. H. Mácha zde umístil děj svého románu Cikáni. Kokořínsko je lesnatý kraj, plný pískovcových skal, roklí a romantických zákoutí. Přírodní skalní útvary vytvářely často bizarní tvary např. Obří hlava, Žába, Kanec, Sněhurka a sedm trpaslíků a další. Návštěvníkům se nabízí nedotčená příroda, několik hradů a zámků a zachovalá dřevěná architektura. Oblast je protkána velkým množstvím turistických a cyklistických stezek. Zámek Nelahozeves Zámek začal vznikat v roce V současné době patří rodu Lobkowitzů. K velmi zajímavým prostorům patří Rytířských sál s kamenným krbem a nástěnnou malbou. K nejobdivuhodnějším zámeckým sbírkám patří obrazárna s díly významných evropských mistrů Bruegela, Canaletta, Rubense a Velasqueze. V zámeckých prostorách můžeme najít středověké relikviáře a další náboženské předměty, sbírku keramiky, stříbrné nádobí, staré hudební nástroje a rukopisy Beethovena a Mozarta.

Happy Hill Sochor 2013. mira kube photography

Happy Hill Sochor 2013. mira kube photography 2013 mira kube photography Út 1 Nový rok 01/ 2013 St 2 Karina Čt 3 Radmila Pá 4 Diana So 5 Dalimil Ne 6 Tři králové Po 7 Vilma Út 8 Čestmír St 9 Vladan Čt 10 Břetislav Pá 11 Bohdana So 12 Pravoslav Ne

Více

Snad naše malé ohlédnutí za uplynulou sezónou potěší nejen nás samotné, ale i ostatní obdivovatele motocyklové krásy...

Snad naše malé ohlédnutí za uplynulou sezónou potěší nejen nás samotné, ale i ostatní obdivovatele motocyklové krásy... Snad naše malé ohlédnutí za uplynulou sezónou potěší nejen nás samotné, ale i ostatní obdivovatele motocyklové krásy... Děkujeme autorům fotografií za propůjčení jejich snímků Tisk: www.point4me.com Zvláštní

Více

Čtrnáctidenní kalendář 2013

Čtrnáctidenní kalendář 2013 Čtrnáctidenní kalendář 2013 1. týden 2. týden 31.12. Silvestr 7.1. Vilma 1.1. Den obnovy samostatného českého státu, Nový rok 8.1. Čestmír 2.1. Karina 9.1. LOGOTYP 24PRINT - POZITIVNÍ A Vladan 3.1. Radmila

Více

PONDĚLÍ Štěpán/2.svátek vánoční 27. PONDĚLÍ Karina 3. ÚTERÝ Žaneta 28. ÚTERÝ Radmila 4. STŘEDA Diana 5. STŘEDA Bohumila 29.

PONDĚLÍ Štěpán/2.svátek vánoční 27. PONDĚLÍ Karina 3. ÚTERÝ Žaneta 28. ÚTERÝ Radmila 4. STŘEDA Diana 5. STŘEDA Bohumila 29. 0 LEDEN 6 Štěpán/.svátek vánoční 7 Žaneta 8 Bohumila 9 Judita 0 David Silvestr Nový rok/den obnovy samostatného českého státu 5. týden LEDEN. týden Karina Radmila Diana 5 Dalimil 6 Tři králové 7 Vilma

Více

Už 10 let pomáháme dětem po těžkých úrazech

Už 10 let pomáháme dětem po těžkých úrazech Už 10 let pomáháme dětem po těžkých úrazech 2016 Od roku 2012 začal nadační fond rozšiřovat svou pomoc i do dalších měst a nemocnic v rámci celé České republiky. Díky všem dárcům a partnerům získal nadační

Více

Jizerské hory 2016. Foto Milan Drahoňovský

Jizerské hory 2016. Foto Milan Drahoňovský Jizerské hory 0 Foto Milan Drahoňovský JIZERSKÉ HORY 0 Prezidentská chata Nový rok Karina Radmila Diana Dalimil Tři králové Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana Pravoslav Edita Radovan Alice Ctirad Drahoslav

Více

OBEC DĚTMAROVICE. Kalendář do každé rodiny 2014

OBEC DĚTMAROVICE. Kalendář do každé rodiny 2014 OBEC DĚTMAROVICE Kalendář do každé rodiny ..... 0 Nový rok Karina Radmila Diana Dalimil Tři králové Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana Pravoslav Edita Radovan Alice Ctirad Drahoslav Vladislav Doubravka

Více

Slévárna litiny a hliníku s více než stoletou tradicí

Slévárna litiny a hliníku s více než stoletou tradicí 2016 Vážení zákazníci, vážení přátelé, před čtyřmi lety oslavila slévárna ALFE BRNO, s. r. o., sté výročí od svého založení. V roce 1992 jsme začali znovu budovat naši slévárnu. Nestačilo však zúročit

Více

Volejbalové centrum nad Metují KALENDÁŘ 2015-2016

Volejbalové centrum nad Metují KALENDÁŘ 2015-2016 Volejbalové centrum nad Metují KALENDÁŘ 2015-2016 Volejbalové centrum nad Metují KALENDÁŘ 2015-2016 Volejbalové centrum vzniklo v roce 2012 za účelem obnovení volejbalové tradice a popularizace mládežnického

Více

Rodinný plánovací kalendář. Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Rodinný plánovací kalendář. Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu Rodinný plánovací kalendář Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu Lenka Šilerová Leden 2014 1 2 3 4 5 6 10 11 12 13 14 15 16 1 1 1 20 21 22 23 24 25 26 2 2 2 30 31 Nový rok Karina/Vasil Radmila/Radomil

Více

narozeninový kalendář

narozeninový kalendář narozeninový kalendář Staré Bojkovice, Sušilova ulice 1 St. svátek - Nový rok 2 Karina 3 Radmila 4 Diana 5 Dalimil 6 Tři králové 7 Vilma 8 Čestmír 9 Vladan 10 Břetislav 11 Bohdana 12 Pravoslav 13 Edita

Více

TÝDENNÍ STOLNÍ KALENDÁŘ 2012 ŽDÁNICKO MIKROREGION. Archlebov Dambořice Dražůvky Lovčice Násedlovice Uhřice Žarošice Ždánice Želetice

TÝDENNÍ STOLNÍ KALENDÁŘ 2012 ŽDÁNICKO MIKROREGION. Archlebov Dambořice Dražůvky Lovčice Násedlovice Uhřice Žarošice Ždánice Želetice ŽDÁNICKO MIKROREGION TÝDENNÍ STOLNÍ KALENDÁŘ 0 Archlebov Dambořice Dražůvky Lovčice Násedlovice Uhřice Žarošice Ždánice Želetice PROSINEC/LEDEN 0/0 0 LEDEN 0 Štěpán. svátek vánoční Žaneta Bohumila Judita

Více

Daňový kalendář 2012. LEDEN 2012 Po Út St Čt Pá So Ne 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Daňový kalendář 2012. LEDEN 2012 Po Út St Čt Pá So Ne 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 LEDEN 2012 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Mt Fuji 2. 1. 2012 daň z příjmů listopad 2011 9. 1. 2012 spotřební daň splatnost daně za listopad

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA G.A.LINDNERA ROŽĎALOVICE

ZÁKLADNÍ ŠKOLA G.A.LINDNERA ROŽĎALOVICE ZÁKLADNÍ ŠKOLA G.A.LINDNERA ROŽĎALOVICE Zpracovali žáci navštěvující školní družinu. 1 LEDEN JANUAR JANUARY - JANVIER Pondělí Montag Monday Lundi Úterý Dienstag Tuesday Mardi Středa Mittwoch Wednesday

Více

Jarní prázdniny ÚNOR. 8 Petr Hladík 21 Martin Jiránek. 28 Martin Jiránek. Nj obchod, služby a cestovní ruch. Nj obchod, služby a cestovní ruch

Jarní prázdniny ÚNOR. 8 Petr Hladík 21 Martin Jiránek. 28 Martin Jiránek. Nj obchod, služby a cestovní ruch. Nj obchod, služby a cestovní ruch 9 8 6 7 5 ÚNOR Nj obchod, služby a cestovní ruch 1 Petr Hladík 14 Hynek 09:00-12:00 Valentýn 10:30 2 Rekvalifikace PC - Eva Sýkorová 15 Nela 09:00-12:00 Jiřina Nj - konverzace 3 Šárka Kuthanová Blažej

Více

Leden 2013. Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt. Nebezpečné odpady

Leden 2013. Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt Pá So Ne Po Út St Čt. Nebezpečné odpady Leden 0 0 Nový rok Karina Radmila Diana Dalimil Tři králové Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana Pravoslav Edita Radovan Alice Ctirad Drahoslav Vladislav Doubravka Ilona Běla Slavomír Zdeněk Milena Miloš

Více

PROSINEC LEDEN. Díky vám můžeme jít dál. 2. svátek vánoční. Pondělí Štěpán. Úterý Žaneta/Melánie. Středa Bohumila. Čtvrtek Judita.

PROSINEC LEDEN. Díky vám můžeme jít dál. 2. svátek vánoční. Pondělí Štěpán. Úterý Žaneta/Melánie. Středa Bohumila. Čtvrtek Judita. PROSINEC LEDEN 6 7 8 9 0 ndělí Štěpán erý Žaneta/Melánie ředa Bohumila vrtek Judita tek David bota Silvestr děle Nový rok D. svátek vánoční átní svátek Den obnovy samostatného českého státu Díky vám můžeme

Více

vaše obec pro rok 2016

vaše obec pro rok 2016 vaše obec pro rok 2016 BĚHEM LEDNA HLASTE STAVY VODOMĚRŮ NA TEL. ČÍSLE 602 434 058 (MOŽNO ISMS) 1 P Nový rok Bohoslužby na Nový rok s VP a přáním starosty 2 S Karina 3 N Radmila 4 P Diana 5 Ú Dalimil 6

Více

KALENDÁŘ 2012. Milí přátelé!

KALENDÁŘ 2012. Milí přátelé! KALENDÁŘ Milí přátelé! Dostává se Vám do rukou náš kalendář pro rok. Jsme rádi, že se ho díky sponzorům podařilo vydat a doufáme, že Vás bude úspěšně provázet po celý rok! Žijeme mezi vámi, někteří z nás

Více

KALENDÁŘ. pro vinohradníky a vinaře

KALENDÁŘ. pro vinohradníky a vinaře KALENDÁŘ pro vinohradníky a vinaře Vydal: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, Hroznová, Brno, www.ukzuz.cz Vydáno za podpory společnosti CCV Informační systémy, Kopečná, Brno, www.ccv.cz Redakční

Více

Kladské pomezí Foto Lubomír Imlauf

Kladské pomezí Foto Lubomír Imlauf KRAJEM NÁCHODSKA A BROUMOVSKA Kladské pomezí Foto Lubomír Imlauf 1 Leden January Januar Styczeń Foto Lubomír Imlauf 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Nový

Více

Rok: 1951 Obor: Diplomovaná sestra Třídní učitel: Věra Hrušková Absolventi: Obor:Diplomovaná sestra Třídní učitel: Marie Mikříková Absolventi:

Rok: 1951 Obor: Diplomovaná sestra Třídní učitel: Věra Hrušková Absolventi: Obor:Diplomovaná sestra Třídní učitel: Marie Mikříková Absolventi: Seznam absolventů Rok: 1951 Obor: Diplomovaná sestra Třídní učitel: Věra Hrušková Marta Vrbová, Božena Vaňková, Božena Trnková, Ludmila Štěpánová, Milada Stejskalová ( Bendová), Anna Stanová, Karolina

Více

ČESKÁ INSPIRACE MĚSTA PLNÁ ŽIVOTA

ČESKÁ INSPIRACE MĚSTA PLNÁ ŽIVOTA ČESKÁ INSPIRACE MĚSTA PLNÁ ŽIVOTA 0 www.ceskainspirace.cz Pod poetickým názvem Česká inspirace se představuje osm historických měst: Hradec Králové, Cheb, Jindřichův Hradec, Kutná Hora, Litomyšl, Polička,

Více

53. TÝDEN PONDĚLÍ. Bohumila ÚTERÝ. Judita STŘEDA. David ČTVRTEK. Silvestr PÁTEK. Nový rok Den obnovy samostatného českého státu SOBOTA.

53. TÝDEN PONDĚLÍ. Bohumila ÚTERÝ. Judita STŘEDA. David ČTVRTEK. Silvestr PÁTEK. Nový rok Den obnovy samostatného českého státu SOBOTA. P R O S I N E C 2 0 1 5 / L E D E N 2 0 1 6 53. TÝDEN 28 Bohumila 29 Judita 30 David 31 Silvestr 1 Nový rok Den obnovy samostatného českého státu 2 Karina 3 Radmila, Radomil socha pohanského boha Radegasta

Více

Rodinný plánovací kalendář Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Rodinný plánovací kalendář Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu Rodinný plánovací kalendář Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu 2013 Leden 2013 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Nový rok/átní svátek

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Evidenční číslo materiálu: 466 Autor: Jan Smija Datum: 17. 4. 2013 Ročník: 8. Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Zeměpis Tematický okruh: Česká republika Téma:

Více

MLADOSMOLIVECKO 2013

MLADOSMOLIVECKO 2013 MLADOSMOLIVECKO 2013 Vážení spoluobčané, je to již pátý rok, kdy pro Vás vydáváme náš obecní kalendář. První dvě vydání byla zaměřena na současnost našich obcí, další dvě vydání byla srovnáním současnosti

Více

SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO

SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO kalendář 20 Soukromá vysoká škola ekonomická je první vysokou školou ve Znojmě. Její vznik se datuje k 31. 3. 2005. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy udělilo akreditaci bakalářskému studijnímu

Více

Beskydy. pondělí. pondělí. úterý. úterý. středa. středa. čtvrtek. čtvrtek. pátek. pátek. sobota. sobota. neděle. neděle

Beskydy. pondělí. pondělí. úterý. úterý. středa. středa. čtvrtek. čtvrtek. pátek. pátek. sobota. sobota. neděle. neděle Beskydy domov šelem 2015 Velké šelmy v Beskydech Beskydy jsou jedinou oblastí v České republice, kde se volně pohybují medvěd, vlk a rys. Pouze v případě rysa ostrovida lze populaci označit za stabilní,

Více

Prosinec / Leden. Po 28. Út 29. St 30. Čt 31 Silvestr. Pá 1 Nový rok, Státní svátek Den obnovy samostatného českého státu.

Prosinec / Leden. Po 28. Út 29. St 30. Čt 31 Silvestr. Pá 1 Nový rok, Státní svátek Den obnovy samostatného českého státu. Jeseníky 8 594031 500582 Prosinec / Leden 53. týden 2015/ Po 28 Bohumila Út 29 Judita St 30 David Čt 31 Silvestr Pá 1 Nový rok, Státní svátek Den obnovy samostatného českého státu So 2 Karina Ne 3 Radmila

Více

POJĎTE S NÁMI NA VÝLET

POJĎTE S NÁMI NA VÝLET ZŠ NOVOSEDLICE 2015 POJĎTE S NÁMI NA VÝLET BOREČ, DUCHCOVSKÝ VIADUKT, VAŇOVSKÝ VODOPÁD, MALÁ PEVNOST TEREZÍN, KOMÁŘÍ VÍŽKA, MILEŠOVKA, GRÜNDWALDSKÉ VŘESOVIŠTĚ, POMNÍK PŘEMYSLA ORÁČE, MALHOSTICKÝ RYBNÍK,

Více

KALENDÁŘE PRO ROK 2016

KALENDÁŘE PRO ROK 2016 Specialista v oblasti produkčního digitálního tisku KALENDÁŘE PRO ROK 0 in-press CZ s.r.o. Opletalova 0/. 0 Havířov - Šumbark Tel.: 0, 0, 0 E-mail: in-press@tiskovyservis.eu (pro dotazy, informace) E-mail:

Více

Statistika babyboxů ke dni 12. listopadu 2015

Statistika babyboxů ke dni 12. listopadu 2015 Statistika babyboxů ke dni. listopadu 2015 pořadí den datum čas jméno místo 2006 1. sobota 17. 2. 2006 20:10 Sonička Praha Hloubětín 2. sobota 25. 2. 2006 21:30 Lenka Praha Hloubětín 3. neděle 26. 2. 2006

Více

Seznam absolventů ve školním roce 2007/2008

Seznam absolventů ve školním roce 2007/2008 Seznam absolventů ve školním roce 2007/2008 Třída: Třídní učitelka: HT 4. A 65-42-M/004 Hotelnictví a turismus Mgr. Danica Lokajíčková 1. Kateřina Baslová 16. Alena Kukuczková 2. Vojtěch Beseda 17. Lenka

Více

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková

Více

MIKROREGION IVANČICKO

MIKROREGION IVANČICKO MIKROREGION IVANČICKO JINÝMA OČIMA VE SPOLUPRÁCI S FOTOKLUBEM IVANČICE FotKI PF 2013 MIKROREGION IVANČICKO www.mikroregion.ivancice.cz MIKROREGION IVANČICKO zahrnuje osm obcí a tři města: Čučice, Dolní

Více

KUPREV: seznam osob s platným certifikátem k 31.10.2014 titul příjmení jméno město Bc. Absolonová Miroslava Nový Bohumín Mgr. Akporiso Renata Praha

KUPREV: seznam osob s platným certifikátem k 31.10.2014 titul příjmení jméno město Bc. Absolonová Miroslava Nový Bohumín Mgr. Akporiso Renata Praha KUPREV: seznam osob s platným certifikátem k 31.10.2014 titul příjmení jméno město Bc. Absolonová Miroslava Nový Bohumín Mgr. Akporiso Renata Praha 10 Mgr. Babuljaková Tereza Mgr. Baďurová Marie Jeseník

Více

Třída: 1.A. třídní učitel: Mgr. Rešková Ludmila Počet celkem: 15 z toho chlapců: 8 dívek: 7 P.Č PŘÍJMENÍ JMÉNO

Třída: 1.A. třídní učitel: Mgr. Rešková Ludmila Počet celkem: 15 z toho chlapců: 8 dívek: 7 P.Č PŘÍJMENÍ JMÉNO Třída: 1A třídní učitel: Mgr Rešková Ludmila Počet celkem: 15 z toho chlapců: 8 dívek: 7 PČ PŘÍJMENÍ JMÉNO 1 BOBÁLOVÁ Veronika 2 DOLEŽEL Radim 3 GOROLY Radek 4 HARAKAL Filip 5 HARAKALOVÁ Dominika 6 CHALOUPKA

Více

DĚLNÍK NA DŮLNÍCH STAVBÁCH. Zuzana Brziaková, 8 let, ZŠ Palackého 1351, Moravská Třebová

DĚLNÍK NA DŮLNÍCH STAVBÁCH. Zuzana Brziaková, 8 let, ZŠ Palackého 1351, Moravská Třebová DĚLNÍK NA DŮLNÍCH STAVBÁCH. Zuzana Brziaková, 8 let, ZŠ Palackého 1351, Moravská Třebová Pondělí Monday Montag Lunes Lundi Úterý Tuesday Dienstag Martes Mardi Středa Wednesday Mittwoch Miércoles Mercredi

Více

Adamec Tomáš Adamus Vít ADRA Praha AJ shop.cz - učebnice Armáda spásy Arnika Atrosat Media s.r.o. Bajtková Daniela Barbora Horinová Bardoň Karel

Adamec Tomáš Adamus Vít ADRA Praha AJ shop.cz - učebnice Armáda spásy Arnika Atrosat Media s.r.o. Bajtková Daniela Barbora Horinová Bardoň Karel Adamec Tomáš Adamus Vít ADRA Praha AJ shop.cz - učebnice Armáda spásy Arnika Atrosat Media s.r.o. Bajtková Daniela Barbora Horinová Bardoň Karel Bartečková Daniela Bartečková Martina Bartošek Pavel Bc.

Více

7. Návesní rybník. 1. Rybník Zrcadlo. 8. Pilský rybník. 2. Bučický rybník

7. Návesní rybník. 1. Rybník Zrcadlo. 8. Pilský rybník. 2. Bučický rybník 1. Rybník Zrcadlo 2. Bučický rybník Chráněná ptačí oblast Rožďalovické rybníky Pro kalendář naší školy, ve které se zaměřujeme na environmentální výchovu, jsme tentokrát vybrali téma Chráněná ptačí oblast

Více

PRAHA Prague Prag 2012

PRAHA Prague Prag 2012 Architektura jižní Čechy NK0 Česká republika, x cm eská republika Czech Republic Tscheschische Republik 8 0 8 0 8 0 PRAHA Prague Prag 8 0 8 0 8 0 NK0 Praha, x cm NK0 Krajiny x, cm x cm Kč Krajiny 8 0 8

Více

Veronika Jašíková, 10 let LEDEN 2008

Veronika Jašíková, 10 let LEDEN 2008 1 Út 2 St 3 Čt 4 Pá 5 So 6 Ne 7 Po 8 Út 9 St 10 Čt 11 Pá 12 So 13 Ne 14 Po 15 Út 16 St 17 Čt 18 Pá 19 So 20 Ne 21 Po 22 Út 23 St 24 Čt 25 Pá 26 So 27 Ne 28 Po 29 Út 30 St 31 Čt Veronika Jašíková, 10 let

Více

Kreslí květy ledové, jen on umí takové. Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana Pravoslav 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20.

Kreslí květy ledové, jen on umí takové. Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana Pravoslav 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. HÁDANKOVÝ KALENDÁŘ 2013 ZŠ Novosedlice CHEMICKÉ POKUSY VE ŠKOLE Leden 2013 Nový rok, Den obnovy samostatného českého státu Karina Radmila Diana Dalimil Tři králové Vilma Čestmír Vladan Břetislav Bohdana

Více

DĚTMAROVICE. Kalendář do každé rodiny

DĚTMAROVICE. Kalendář do každé rodiny 01 Kalendář do každé rodiny . 1.... 1 0 1 1 Nový rok Karina Radmila Diana Dalimil Tři králové Vilma Čestmír Vladan Břetislav 1 1 1 1 1 1 Bohdana Pravoslav Edita Radovan Alice Ctirad Drahoslav 1 0 1 Vladislav

Více

Budujeme naučné stezky, poskytujeme praktické informace. Vysazujeme stromy pro krajinu, zvířata i lidi.

Budujeme naučné stezky, poskytujeme praktické informace. Vysazujeme stromy pro krajinu, zvířata i lidi. Barevné Beskydy 013 Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union. Vážení přátelé, je tu další rok

Více

Z HISTORIE OBCE - VÝROČÍ OBČANŮ

Z HISTORIE OBCE - VÝROČÍ OBČANŮ Z HISTORIE OBCE - VÝROČÍ OBČANŮ roky 1996-2014 1996 v únoru ve věku 51 let zemřel starosta obce pan Vladimír Stehlík v březnu ve věku 87 let zemřela paní Božena Pečová v dubnu slaví zlatou svatbu manželé

Více

Základní umělecká škola Brandýs n. Labem - Stará Boleslav

Základní umělecká škola Brandýs n. Labem - Stará Boleslav KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE VE HŘE NA DECHOVÉ NÁSTROJE DŘEVĚNÉ DNE 20. A 21. 3. 2012 20. března 2012 ZAHÁJENÍ V 9.00 HOD. 9.10 hod. Kategorie 1 Bláhová Klára Horká Ema Chaloupková Kateřina Chvapilová Aneta Mislerová

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_132 Datum: 2.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_132 Datum: 2.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

JMENNÝ SEZNAM ŽÁKŮ V UČEBNĚ

JMENNÝ SEZNAM ŽÁKŮ V UČEBNĚ JMENNÝ SEZNAM ŽÁKŮ V UČEBNĚ RED IZO: 600008541 Název školy: Gymnázium, Písek, Komenského 89 Zkušební místo: Gymnázium, Písek, Komenského 89 Název zkoušky: Anglický jazyk - didaktický test Učebna dle informačního

Více

OHŇOSTROJ MALIČKOSTÍ. Iveta Pilařová

OHŇOSTROJ MALIČKOSTÍ. Iveta Pilařová 2007 OHŇOSTROJ MALIČKOSTÍ Iveta Pilařová KAL_ROS07_FINAL_02.indd 1 22.9.2006 18:33:09 Ohňostroj maličkostí V tomto kalendáři bych chtěla představit výběr svých kreseb, skic a maleb z období téměř deseti

Více

1. kategorie (do 7let) Zvláštní cena J. Em. Dominika kardinála Duky OP pro Svatováclavskou kapli Jakub Flachs - ZUŠ Jagellonská, Plzeň

1. kategorie (do 7let) Zvláštní cena J. Em. Dominika kardinála Duky OP pro Svatováclavskou kapli Jakub Flachs - ZUŠ Jagellonská, Plzeň CHRÁM SV. VÍTA výtvarný a literární projekt českých a slovenských škol pořádaný k 670. výročí položení základního kamene katedrály sv. Víta Hnutím Na vlastních nohou VÝSLEDKOVÁ LISTINA Zvláštní cena J.

Více

Dům č. p. 181 Dům č. p. 182 Dům č. p. 183 Dům č. p. 184 Dům č. p. 185 Dům č. p. 186 Dům č. p. 187

Dům č. p. 181 Dům č. p. 182 Dům č. p. 183 Dům č. p. 184 Dům č. p. 185 Dům č. p. 186 Dům č. p. 187 Dům č. p. 181 Dům na bývalém pozemku velkostatku zvaném Prozdol, postavil v r. 1936 Dobeš Jakub z č. 103 s manželkou Marií roz. Zálešáková z č. 55. Manželé byli bezdětní. V roce 1965 jej předali neteři

Více

VÝHERCI spotřebitelské soutěže "Letní hra o večeři v Curychu s Rogerem Federerem a další sladké ceny"

VÝHERCI spotřebitelské soutěže Letní hra o večeři v Curychu s Rogerem Federerem a další sladké ceny VÝHERCI spotřebitelské soutěže "Letní hra o večeři v Curychu s Rogerem Federerem a další sladké ceny" Hlavní výhra: večeře s Rogerem Federerem v Curychu pro jednu osobu Cebo Filip Janíková Miluše 1. kolo:

Více

TITUL FORMAT(mm) EAN kód TITUL FORMAT(mm) EAN kód

TITUL FORMAT(mm) EAN kód TITUL FORMAT(mm) EAN kód INDEX TITUL FORMAT(mm) EAN kód 1 Hundertwasser 340x440 8586015018558 2 Zdeňek Hajný 420x560 8586015017841 2 Art 420x560 8586015017650 3 Impresionisté 420x560 8586015017575 3 Claude Monet 420x560 8586015017605

Více

Průběžné výsledky VI. ročníku L YŽAŘSKÉHO POHÁRU VYSOČINY

Průběžné výsledky VI. ročníku L YŽAŘSKÉHO POHÁRU VYSOČINY Myšáci dívky 2003 a mladší Pořadí Jméno rok Klub 1 Keliárová Barbora 2004 A Ski Třebíč 11 30 30 30 8 13 18 24 123 164 8 2 Slováčková Tereza 2004 Sokol Předklášteří 30 30 30 30 30 120 150 5 3 Kůpová Sára

Více

Brno. Liberec. Karlovy Vary

Brno. Liberec. Karlovy Vary Brno Největší moravské město leží na soutoku Svitavy a Svratky. Jeho dominantou je hrad Špilberk. Je významným průmyslovým a kulturním centrem, městem veletrhů. Otázka: Které město leží pod horou Ještěd?

Více

1 Fitness center Báry a Hanky Šulcové

1 Fitness center Báry a Hanky Šulcové BENJAMÍNCI - AEROBIK 1 Fitness center Báry a Hanky Šulcové TRENÉR: Mgr. Bára Ptáčková Brousková Lucie Kulhánková Klára Svobodová Veronika HerrmannováTereza ManďákováAdéla Šnajdrová Nela Jančíková Barbora

Více

Přestupní karta hasičů pro vyšší kola ročníku 2012

Přestupní karta hasičů pro vyšší kola ročníku 2012 P L Z E Ň S K Ý povolen za okres / kraj ne Valečková Štěpánka Domažlice/Plzeňský Plzeň-jih/Plzeňský Růžková Pavla Domažlice/Plzeňský Plzeňs-sever/Plzeňský Kacerovská Kristýna Domažlice/Plzeňský Klatovy/Plzeňský

Více

Výsledková listina 56. ročníku Běhu Černou Horou konaného 8.5.2014

Výsledková listina 56. ročníku Běhu Černou Horou konaného 8.5.2014 Výsledková listina 56. ročníku Běhu Černou Horou konaného 8.5.2014 Starší žáci 1999-2000 start.čís. čas 2 300m 1 KOTYZA Daniel VSK Univerzita Brno 1 8:27 2 PRÁŠEK Štefan VSK Univerzita Brno 6 8:54 3 HLADKÝ

Více

Sběr papíru duben 2016

Sběr papíru duben 2016 List1 Sběr papíru duben 2016 1.A 433 1.B 374 2.A 641 2.B 613 3,A 550 3.B 812 4.A 474 4.B 385 5.A 256 5.B 924 6.A 471 6.B 138 7.A 171 7.B 235 8.A 486 9.A 335 9.B 300 celkem 7598 1000 900 800 700 600 500

Více

Malujeme, kreslíme, copak si tu zlepšíme?

Malujeme, kreslíme, copak si tu zlepšíme? 2014 Hanka Bartošková / 5. ročník, ZŠ Bystré Pomocná značka ZRCADLO na křižovatce v ulici Hradčany v Bystrém Projekt pro žáky základních škol na území Poličska Výtvarné zpracování návrhu, jak vylepšit

Více

2015 Motýlí pastviny

2015 Motýlí pastviny Motýlí pastviny 2015 Pastviny, kde se daří motýlům, vyhledává i ťuhýk obecný. Hmyz a myši si napichuje do zásoby na keře. Beskydské zimě se vyhýbá, odlétá do Afriky. pondělí úterý středa čtvrtek pátek

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č.j.: 903/2015 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 858 ze dne 11.11.2015 Poskytnutí dárkových poukázek jubilantům městské části - listopad, prosinec 2015 Rada městské části I. s

Více

Podpořené žádosti jednotlivců ze sbírky Světluška v roce 2014

Podpořené žádosti jednotlivců ze sbírky Světluška v roce 2014 Podpořené žádosti jednotlivců ze sbírky Světluška v roce 2014 3 376 098 Kč Žadatel Předmět žádosti Schválený příspěvek Adam H. z Lomnice nad Popelkou Dotykový tablet 7 925 Kč Adéla K. Praha Dotykový tablet

Více

Příjmení Jméno Kompostér Ulice

Příjmení Jméno Kompostér Ulice Příjmení Jméno Kompostér Ulice Anlaufová Ludmila 1 Štefánikova Babincová Oldřiška 1 Hájov Bajer Jaromír 1 Místecká Bajer Adam 1 Místecká Balcárek Radomír 1 Lomená Baroňová Kateřina 1 Nová Bayer Pavel 1

Více

Základní um lecká škola Brandýse n. Labem - Stará Boleslav Výsledková listina 20. 3. 2012 Dechové nástroje d né výsledky Postupy jsou zvýrazn

Základní um lecká škola Brandýse n. Labem - Stará Boleslav Výsledková listina 20. 3. 2012 Dechové nástroje d né výsledky Postupy jsou zvýrazn Dechové nástroje dřevěné výsledky Postupy jsou zvýrazněny žlutě Stejskalová Judita 2 fagot 1. místo Říčany Šrámek Radovan 5 fagot 1. místo Říčany Vraný Jan 8 fagot 1. místo Kolín Berczik Tibor 8 fagot

Více

Ráda bych tě pozvala na svou narozeninovou oslavu která se koná 15.6.2013. Sraz je ve Stromovce ve 12:00. Doufám že přijdeš.

Ráda bych tě pozvala na svou narozeninovou oslavu která se koná 15.6.2013. Sraz je ve Stromovce ve 12:00. Doufám že přijdeš. Julie Kubrychtová Milady Horákové1 Praha 17000 Kateřina Hejlíková Studentská2 Praha 16000 Selma Faustusová Kaprova3 Praha 11000 Tereza Vogničová Milady Horákové4 Praha 17000 Dominika Juričková Studentská5

Více

60m - elektricky Koudelková Zuzana 270593 e 8.10 V Břeclav 121010 17 e -2.2 8.19 T UH 280910 17 e 8.19 1 Zlín 081010 17 e 8.27 1 UH 210410 17 e -2.

60m - elektricky Koudelková Zuzana 270593 e 8.10 V Břeclav 121010 17 e -2.2 8.19 T UH 280910 17 e 8.19 1 Zlín 081010 17 e 8.27 1 UH 210410 17 e -2. 60m - elektricky Koudelková Zuzana 270593 e 8.10 V Břeclav 121010 17 e -2.2 8.19 T UH 280910 17 e 8.19 1 Zlín 081010 17 e 8.27 1 UH 210410 17 e -2.3 8.47 T UH 280912 19 Havlíková Kristina 210394 e 8.34

Více

Jméno Příjmení disciplína 1 disciplína 2 disciplína 3 disciplína 4

Jméno Příjmení disciplína 1 disciplína 2 disciplína 3 disciplína 4 Jméno Příjmení disciplína 1 disciplína 2 disciplína 3 disciplína 4 Renata Albertová LYŽE OBŘÍ SLALOM Jakub Albrecht BĚŽKY KLASIKA LYŽE OBŘÍ SLALOM LYŽE SLALOM Marko Aleksič LYŽE SLALOM Zdeněk Arnošt LYŽE

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 5.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 5.4. Anotace: Valticko lednický areál a Pálava jako turistický region specifika, kulturní památky, využitelnost z hlediska turistického ruchu Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou

Více

Vám přeje obec Grygov

Vám přeje obec Grygov Šťanou 2014 ceu v roce Vám přeje obec Grygov Leden 2014 Radim Kubáček, 8 let 1 Nový rok Den obnovy samoatného átu... 2 Karina...Mše v kapli sv. Jana Nemuckého 3 Radmila...Vánoční prázdniny - koc 4 Diana...Tříkrálová

Více

nejmladší žactvo Rok. nar. JEDNOTA mladší žákyně - I. KATEGORIE: 2005-2007 25 m

nejmladší žactvo Rok. nar. JEDNOTA mladší žákyně - I. KATEGORIE: 2005-2007 25 m PŘEBOR ŽUPY DR.BUKOVSKÉHO - PLAVÁNÍ - 3.11.2013 KATEGORIE: nejmladší žactvo 2008 a mladší Bartošek Adam 2009 Slavíkovice hry ve vodě Bartošek Matěj 2011 Slavíkovice hry ve vodě Daněk Jan 2008 Vyškov hry

Více

PROSECCO SUPERIOR CUP 2013, 27.7.2013-27.7.2013, Mariánské Lázně Kategorie: Společná Brutto Výsledková listina

PROSECCO SUPERIOR CUP 2013, 27.7.2013-27.7.2013, Mariánské Lázně Kategorie: Společná Brutto Výsledková listina PROSECCO SUPERIOR CUP 2013, 27.7.2013-27.7.2013, Mariánské Lázně Kategorie: Společná Brutto Výsledková listina Pořadí Jméno Klub reg. číslo HCP Kolo 1 Skóre HCP po 1 KOPEJTKOVÁ Stanislava RGCML 0040113

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_137 Datum: 11.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_137 Datum: 11.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

STŘEDNÍ ŠKOLA GASTRONOMICKÁ A HOTELOVÁ s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA GASTRONOMICKÁ A HOTELOVÁ s.r.o. ZN: MZ2016/008 Určení oponentů maturitních prací ve školním roce 2015/2016 Podle 15 odst. 4 vyhlášky č. 177/2009 Sb. o podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitou, ve znění pozdějších

Více

Výsledky 5. ročníku běhu Zelenským údolím

Výsledky 5. ročníku běhu Zelenským údolím Výsledky 5. ročníku běhu Zelenským údolím Předškolní děti 1 dívky 2009 a ml. trať: 60m 1. Bechyňová Eliška 2009 Beruška Klatovy 0:21 2. Ouřadová Šárka 2009 Klatovy 00:22 3. Benešová Klára 2009 Brnířov

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 7.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 7.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Plavecký oddíl Autoškoda Mladá Boleslav. 38. Cena Mladé Boleslavi a Memoriál Miroslava Tottera Mladá Boleslav, 26.09.2015

Plavecký oddíl Autoškoda Mladá Boleslav. 38. Cena Mladé Boleslavi a Memoriál Miroslava Tottera Mladá Boleslav, 26.09.2015 Strana 1 z 46 Plavecký oddíl Autoškoda Mladá Boleslav 38. Cena Mladé Boleslavi a Memoriál Miroslava Tottera Mladá Boleslav, Plavecký bazén: Mladá Boleslav na Štěpánce, Na Celně 1456, 293 01 Bazén: 25m,

Více

Akce: Zahájení územního řízení kanalizační přípojky Mladkov příloha č.1

Akce: Zahájení územního řízení kanalizační přípojky Mladkov příloha č.1 1 Mladkov st.256 Baranowski Libor, Mladkov 1, 561 67 1 Mladkov st.256 Dlouhá Irena, Petrovičky 1, Mladkov, 561 67 1 Mladkov st.256 Hejkerlík Vojtěch, Mladkov 1, 561 67 1 Mladkov st.256 Hejkerlíková Jarmila,

Více

Datum Přihlášení žáci tř. Název kurzu učebna

Datum Přihlášení žáci tř. Název kurzu učebna Datum Přihlášení žáci tř. Název kurzu učebna 25.6. Žáková Dominika 1.B Zážitková pedagogika s psychologií 105 Tichá Ester 2.C Zážitková pedagogika s psychologií Kirčevová Karolína 2.C Zážitková pedagogika

Více

Orlík Tour Kooperativy

Orlík Tour Kooperativy 1 Felt team Holýšov 1 20 6952 Jakub VLAS 00:38:50.1 2 24 3851 Miroslav VLAS 00:39:11.8 2 Fišeráci 1 36 6815 Jaroslav FIŠER 00:44:28.3 2 37 3843 Jaroslav FIŠER 00:44:30.6 3 KOVIS 1 38 3908 David KOVÁŘ 00:45:06.1

Více

Machov - dostavba splaškové kanalizace v části Machova, Nízké Srbské a v Machovské Lhotě - domovní přípojky Soupis pozemků dotčených stavbou

Machov - dostavba splaškové kanalizace v části Machova, Nízké Srbské a v Machovské Lhotě - domovní přípojky Soupis pozemků dotčených stavbou Machov - dostavba splaškové kanalizace v části Machova, Nízké Srbské a v Machovské Lhotě - domovní přípojky Soupis pozemků dotčených stavbou Stoka A2-1 10001 105/49 4259 Městys Machov Machov 119, 549 63

Více

OBVODNÍ BÁŇSKÝ ÚŘAD pro území krajů Moravskoslezského a Olomouckého

OBVODNÍ BÁŇSKÝ ÚŘAD pro území krajů Moravskoslezského a Olomouckého OBVODNÍ BÁŇSKÝ ÚŘAD pro území krajů Moravskoslezského a Olomouckého Veleslavínova 18, P.O. BOX 103, 702 00 Ostrava Mor. Ostrava VÁŠ DOPIS / ZE DNE NAŠE ZNAČKA VYŘIZUJE / LINKA OSTRAVA SBS/25113/2014/OBÚ-05/9/511/Ing.Sk

Více

V Y R O Z U MĚNÍ. Úřad městyse Pozořice, stavební úřad Na Městečku 14, Pozořice ÚČASTNÍKA ŘÍZENÍ O PODANÉM ODVOLÁNÍ

V Y R O Z U MĚNÍ. Úřad městyse Pozořice, stavební úřad Na Městečku 14, Pozořice ÚČASTNÍKA ŘÍZENÍ O PODANÉM ODVOLÁNÍ Úřad městyse Pozořice, stavební úřad Na Městečku 14, Pozořice Č.j: StÚ 2855/2011-25-Ca-ÚŘSP-Vyro-/ Pozořice, dne: 19.9.2012 Vyřizuje: Bronislava Častková E-mail: su.pozorice@volny.cz Telefon: 544 226 055

Více

Vltavský maratón 2007 - výsledky

Vltavský maratón 2007 - výsledky Vltavský maratón 2007 - výsledky 9.6.2007 Braník Maminky s kočárky 1. 121 STODOLOVÁ Anna MODŘANY 1973 7:09.0 2. 39 VŇUKOVÁ Jana PRAHA 4 1999 7:12.7 3.7 3. 13 SCHMIDTOVÁ Jitka PRAHA 4 1974 7:39.1 30.1 4.

Více

Kontakty na pracovníky oddělení sociálně-právní ochrany dětí a kurátory pro mládež ORP Libereckého kraje

Kontakty na pracovníky oddělení sociálně-právní ochrany dětí a kurátory pro mládež ORP Libereckého kraje Kontakty na pracovníky oddělení sociálně-právní ochrany dětí a kurátory pro mládež ORP Libereckého kraje Městský úřad Česká Lípa odbor sociálních věcí a zdravotnictví, oddělení sociálně-právní ochrany,

Více

VÝSLEDKY. Mistrovství ČR MAŽORETEK REGION CUP Těšany 2015 POSTUP MORAVA - POM, BAT POSTUP JAROMĚŘ - CLASSIC, MIX, 2 BATON. 2BATON SENIORKY solo

VÝSLEDKY. Mistrovství ČR MAŽORETEK REGION CUP Těšany 2015 POSTUP MORAVA - POM, BAT POSTUP JAROMĚŘ - CLASSIC, MIX, 2 BATON. 2BATON SENIORKY solo POSTUP MORAVA - POM, BAT POSTUP JAROMĚŘ - CLASSIC, MIX, 2 BATON 2BATON SENIORKY solo 1 62.10 POSTUP Batelov - Jannies Batelov Suránová Sabina 2 59.20 POSTUP Písek - LV 2 Vavříková Lucie BAT KADETKY solo

Více

1 82.90 POSTUP Jeseník - Taneční studio Lenky Bachové Lukášová Hana Čížková Lucie Šimčíková Natálie Ambrožová Anna Benová Vendula Kučerová Zuzana

1 82.90 POSTUP Jeseník - Taneční studio Lenky Bachové Lukášová Hana Čížková Lucie Šimčíková Natálie Ambrožová Anna Benová Vendula Kučerová Zuzana Mistrovství ČR mažoretek JAROMĚŘ2014 VÝSLEDKY SÓLOFORMACÍ BATON A MIX MINI solo 1 82.70 POSTUP Ostrava 2 - TOM Krokodýl Nguyenová Zuzana 2 82.30 POSTUP Jeseník - Taneční studio Lenky Bachové Šimčíková

Více

A je tu Středočeský kraj. Tu to prezentaci vytvořila Irena Havlíčková Zš a Mš Hrubý Jeseník okres Nymburk

A je tu Středočeský kraj. Tu to prezentaci vytvořila Irena Havlíčková Zš a Mš Hrubý Jeseník okres Nymburk A je tu Středočeský kraj Tu to prezentaci vytvořila Irena Havlíčková Zš a Mš Hrubý Jeseník okres Nymburk Hrady a zámky Karštejn Jeden z nejznámějších českých hradů byl postaven v letech 1348 1367 na příkaz

Více

VLŠ 2011 docházka doplněná

VLŠ 2011 docházka doplněná VLŠ 0 docházka doplněná Záznamový list o účasti ve VLŠ 0 Družstvo č. Maňák Jaroslav Bušanský Petr Bártů David Coufal Vojtěch Fichtnerová Adéla Hajský Stanislav Horáček Denis Hůlková Anna Karpíšek Matěj

Více

MISTROVSTVÍ ČECH MAŽORETEK 2014

MISTROVSTVÍ ČECH MAŽORETEK 2014 MISTROVSTVÍ ČECH MAŽORETEK 2014 HRADEC KRÁLOVÉ 17.5.2014 STARTOVNÍ LISTINA SKUPINY PÓDIOVÉ SESTAVY DOPOLEDNÍ PROGRAM 9:00 POM-POM DĚTI 1 Kostelec nad Orlicí 2 Marlen I 2 Hradec Králové A-team minikadetky

Více

Rozpis HN na školní rok 2015/2016

Rozpis HN na školní rok 2015/2016 Rozpis HN na školní rok 2015/2016 Třída: PHV A Učitel: R. Hubálková-Bártová Středa: 15:00-15:45, č. 417 Filipová Bára Hejduková Kamilla Ella Hekš Prokop Kafka Vojtěch Komárek Matěj Kuchárová Lucie Lusk

Více

Výsledková listina 63. ročníku MO - Z5 ze dne 22. 1. 2014

Výsledková listina 63. ročníku MO - Z5 ze dne 22. 1. 2014 Výsledková listina 63. ročníku MO - Z5 ze dne 22. 1. 2014 Úspěšní řešitelé: Jméno Škola 1. př. 2. př. 3. př. Celkem I. Dang Anh Dung Základní škola Brno, Sirotkova 36 6 6 6 18 Zemene Karolína Základní

Více

Čokoládová tretra. Frýdek-Místek 6. 5. 2015. Chlapci 2010-2011 - 60 m. Dívky 2010-2011 - 60 m. Chlapci 2008/2009-60 m

Čokoládová tretra. Frýdek-Místek 6. 5. 2015. Chlapci 2010-2011 - 60 m. Dívky 2010-2011 - 60 m. Chlapci 2008/2009-60 m Čokoládová tretra Frýdek-Místek 6. 5. 2015 Chlapci 2010-2011 - 60 m 1 Mynarz Ondřej 2010 Slezan FM 13.39 s 2 Pavelka Lucas 2010 FM 14.05 3 Klech Richard 2010 Slezan FM 14.11 4 Růžička Ondra 2010 Rychlokanoistika

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_131 Datum: 22.3.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_131 Datum: 22.3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

POHÁR ROZHLASU okresní kolo 17.5.2016

POHÁR ROZHLASU okresní kolo 17.5.2016 Běh - 60m Děvčata starší 1. Štekrová Veronika ZŠ JAK Louny 8,2 718 2. Taušková Karolína ZŠ Přemyslovců Ln 8,3 690 3. Divišová Tereza ZŠ JAK Louny 8,5 635 4. Jánská Karolína ZŠ Přemyslovců Ln 8,5 635 5.

Více

Pracovní list k exkurzi. Královská cesta + fotodokumentace

Pracovní list k exkurzi. Královská cesta + fotodokumentace Pracovní list k exkurzi Královská cesta + fotodokumentace Čp 07/04 Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Cílová skupina: Klíčová slova: Očekávaný výstup: Člověk a svět práce Pracovní činnosti

Více

SPORTOVNÍ PLAVÁNÍ - SP 1 Pondělí 16,30-18,00 Trenéři : Úterý 17,00-19,00 René Lakomý Středa 17,00-18,00 Petra Kahánková Čtvrtek 16,30-18,00 Pátek

SPORTOVNÍ PLAVÁNÍ - SP 1 Pondělí 16,30-18,00 Trenéři : Úterý 17,00-19,00 René Lakomý Středa 17,00-18,00 Petra Kahánková Čtvrtek 16,30-18,00 Pátek SPORTOVNÍ PLAVÁNÍ - SP 1 Pondělí 16,30-18,00 Trenéři : Úterý 17,00-19,00 René Lakomý Středa 17,00-18,00 Petra Kahánková Čtvrtek 16,30-18,00 Pátek 15,00-17,00 Sobota 8,00-10,00 Duranová Duranová Dvořák

Více

Brandýs nad Labem Stará Boleslav 1913

Brandýs nad Labem Stará Boleslav 1913 Brandýs nad Labem Stará Boleslav 1913 2013 Pohledy na město a jeho proměny Dobové fotografie letecké fotografie aktuální fotografie zajímavosti o městě Program kulturních a sportovních akcí důležitá telefonní

Více