Uživatelská příručka

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Uživatelská příručka"

Transkript

1 Uživatelská příručka

2 Uživatelská příručka aplikace Norton 360 Dokumentace verze 1.0 Copyright 2007 Symantec Corporation. Všechna práva vyhrazena. Software spadající pod tuto licenci a dokumentace jsou považovány za komerční počítačový software podle definice v dokumentu FAR část a řídí se omezenými právy dle definice v dokumentu FAR v části dokumentace Komerční počítačový software omezená práva a v dokumentu DFARS část Práva ke komerčnímu počítačovému softwaru nebo dokumentaci komerčního počítačového softwaru a dalších následných nařízení. Veškeré použití, úpravy, vydávání kopií, výkon, zobrazení nebo odhalení licencovaného softwaru a dokumentace vládou Spojených států bude pouze v souladu s podmínkami tohoto ujednání. Symantec, logo Symantec, Norton, Ghost, GoBack, LiveUpdate, Norton AntiSpam, Norton AntiVirus, Norton Internet Security, Norton 360, a Norton SystemWorks, jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Symantec Corporation nebo jejích poboček ve Spojených státech amerických a jiných zemích. Windows je ochranná známka společnosti Microsoft Corporation. Jiné názvy mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků. Produkt popsaný v tomto dokumentu je distribuován s licencí omezující jeho použití, kopírování, distribuci a dekompilaci či reverzní překlad. Žádná část tohoto dokumentu nesmí být reprodukována v jakékoli formě a jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu společnosti Symantec Corporation nebo jejích případných poskytovatelů licencí. TATO DOKUMENTACE JE POSKYTOVÁNA TAK, JAK JE A SPOLEČNOST SYMANTEC CORPORATION SE ZŘÍKÁ VEŠKERÝCH VÝSLOVNĚ UVEDENÝCH NEBO PŘEDPOKLÁDANÝCH PODMÍNEK, PROHLÁŠENÍ A ZÁRUK, VČETNĚ PŘEDPOKLÁDANÝCH ZÁRUK TÝKAJÍCÍCH SE OBCHODOVATELNOSTI, VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL A NEPORUŠENÍ ZÁKONA, S VÝJIMKOU ROZSAHU, VE KTERÉM JSOU TAKOVÁTO ZŘEKNUTÍ PRÁVNĚ NEPLATNÁ. SPOLEČNOST SYMANTEC CORPORATION NENÍ ZODPOVĚDNÁ ZA ŽÁDNÉ NÁHODNÉ NEBO NÁSLEDNÉ ŠKODY VZNIKLÉ VE SPOJENÍ S VYKONANOU PRACÍ NEBO POUŽITÍM TÉTO DOKUMENTACE. INFORMACE OBSAŽENÉ V TÉTO DOKUMENTACI PODLÉHAJÍ ZMĚNÁM BEZ PŘEDCHOZÍHO UPOZORNĚNÍ. Symantec Corporation Stevens Creek Blvd. Cupertino, CA 95014, USA

3 Obsah Kapitola 1 Kapitola 2 Aktivace Než začnete... 5 Aktivace aplikace Norton Začínáme Spuštění aplikace Norton Aktivace aplikace Norton Průzkum hlavního okna... 8 Vysvětlení stavu aplikace Norton Správa zpráv a výstrah Zobrazování podrobných informací Další informace Řešení podpory pro oblast EMEA Rejstřík

4 4 Obsah

5 Aktivace 1 Tato kapitola obsahuje následující témata: 1 Než začnete 1 Aktivace aplikace Norton 360 Než začnete w Než začnete, ukončete všechny spuštěné programy, zavřete otevřené soubory a ověřte, že jste připojeni k Internetu. Během aktivace se mohou zobrazit zprávy společnosti Microsoft. Postupujte podle pokynů společnosti Microsoft a potom pokračujte v aktivaci aplikace Norton 360. Aktivace aplikace Norton 360 w Norton 360 je již na vašem počítači nainstalována; aby však byla možná kompletní ochrana, je třeba dokončit aktivaci. Abyste mohli produkt aktivovat, musíte pracovat v režimu online. Máte-li s aktivací potíže, přejděte na web společnosti Symantec. V Internetu přejděte na následující adresu: Aktivace produktu Norton Proveďte jednu z následujících akcí: 1 Pokud se panel aplikace Norton 360 otevře automaticky, klepněte na tlačítko Další. 1 Na hlavním panelu Windows klepněte postupně na položky Start > Všechny programy > Norton 360 > Norton Přečtěte si licenční smlouvu a potom klepněte na tlačítko Souhlasím. Pokud licenční smlouvu nepřijmete, nemůžete pokračovat v aktivaci. 3 V okně Aktivace vyberte požadovanou možnost a potom klepněte na tlačítko Další.

6 6 Aktivace Aktivace aplikace Norton 360 w 4 Zobrazí-li se panel účtu Norton Account, proveďte jednu z následujících akcí: 1 Pokud již účet Norton máte, vyplňte část Přihlásit k již existujícímu účtu Norton. 1 Chcete-li vytvořit nový účet Norton Account, vyplňte část Vytvořit účet Norton Account. Chcete-li mít přístup k zálohování online, musíte mít účet Norton. 5 Klepněte na tlačítko Další. 6 Pokud se zobrazí panel Zabezpečení, společnost Symantec doporučuje nechat zaškrtnutá všechna políčka pro používání produktů společnosti Norton k ochraně počítače a potom klepnutím na tlačítko Další panel zavřít. 7 Při provádění rychlé kontroly počítače postupujte podle pokynů uvedených na obrazovce aplikace Norton 360. Pokud se vám nedaří aktivovat produkt Pokud se nemůžete připojit k serverům společnosti Symantec za účelem aktivace produktu, zkontrolujte nejprve, zda nemáte nainstalován software s funkcí dětského zámku nebo zda tento software nepoužíváposkytovatel internetových služeb, který vám připojení může blokovat. Pokud používáte software s funkcí rodičovského zámku, mohou se vyskytnout problémy s připojením. Jestliže se domníváte, že připojení blokuje funkce rodičovského zámku, můžete ji nakonfigurovat tak, aby proces aktivace neblokovala. Chcete-li změnit konfiguraci, bude nutné se přihlásit k softwaru rodičovského zámku jako správce nebo se přihlásit k Internetu prostřednictvím poskytovatele Internetu jako správce.

7 Začínáme 2 Tato kapitola obsahuje následující témata: 1 Spuštění aplikace Norton Aktivace aplikace Norton Průzkum hlavního okna 1 Vysvětlení stavu aplikace Norton Správa zpráv a výstrah 1 Zobrazování podrobných informací 1 Další informace Spuštění aplikace Norton 360 Aplikace Norton 360 chrání každý počítač, ve kterém je nainstalována. K zajištění ochrany není nutno aplikaci spouštět. Pokud aplikace Norton 360 zjistí situaci vyžadující pozornost uživatele, lze problém vyřešit automaticky. Aplikaci Norton 360 lze nastavit tak, aby uživatele upozornila na situace, které vyžadují pozornost. Uživatel se pak může rozhodnout, jaké kroky uskuteční. Aplikaci Norton 360 můžete kdykoli spustit a změnit nastavení, zkontrolovat stav ochrany nebo provést preventivní údržbu. Všechny funkce programu jsou dostupné z hlavního okna. Spuštění aplikace Norton Proveďte jednu z následujících akcí: 1 Na hlavním panelu systému Windows poklepejte na ikonu Norton Na hlavním panelu Windows klepněte postupně na položky Start > Všechny programy > Norton 360 > Norton Poklepejte na ikonu Norton 360 na ploše.

8 8 Začínáme Aktivace aplikace Norton 360 Aktivace aplikace Norton 360 Abyste mohli používat veškeré funkce aplikace Norton 360 musí ji nejprve aktivovat. Pokud jste produkt neaktivovali během instalace, bude se pravidelně zobrazovat upozornění Je nutná aktivace, dokud aktivaci neprovedete. w Aktivací produktu omezujete softwarové pirátství a získáváte záruku, že používáte originální software společnosti Symantec. Produkt je třeba aktivovat v časovém období uvedeném v upozornění, jinak přestane fungovat. Produkt lze aktivovat přímo z upozornění Je nutná aktivace. Aplikaci lze aktivovat i z hlavního okna. Aktivace by měla trvat jen několik minut. Aktivace produktu z upozornění na aktivaci 1 V okně výstrahy klepněte na tlačítko Obnovit. 2 Klepněte na tlačítko OK. 3 V okně Aktivace klepněte na tlačítko Další. 4 V okně Aktivace byla úspěšná klepněte na tlačítko Dokončit. Aktivace produktu z hlavního okna 1 Klepněte na položku Účet. 2 Klepněte na možnost Aktivace aplikace Norton 360. Průzkum hlavního okna Po spuštění aplikace Norton 360 se otevře hlavní okno. Hlavní okno umožňuje přístup ke všem funkcím, možnostem, nápovědě a podpoře aplikace Norton 360. Umožňuje také zobrazení celkového stavu kategorií ochrany, včetně ochrany počítače a webové ochrany, zálohování souborů a souborů, které byly staženy při používání Internetu.

9 Začínáme Průzkum hlavního okna 9 Hlavní okno obsahuje tři oblasti, které umožňují přístup k úlohám a službám. Jedná se o tyto oblasti: Odkazy Stavový panel V horní části hlavního okna jsou zobrazeny následující odkazy: 1 Prověřování Otevře se stránka podrobností o prověřování s informacemi o hrozbách, které byly nalezeny nebo vyřešeny během posledního prověření. 1 Úlohy a nastavení Otevře se stránka Úlohy a nastavení, která umožňuje ruční prověřování, zálohování, aktualizaci produktu a správu účtu Norton. Umožňuje také úpravy nastavení ochrany před viry a spywarem, nastavení brány firewall, zálohování a zabezpečení. 1 Účet Otevře se stránka Správa účtu. která umožňuje správu účtu Norton, obnovení odběru a aktivaci produktu. Tuto stránku můžete také použít k doporučení tohoto produktu přátelům, zakoupení úložného prostoru a zobrazení nebo změny přezdívky, která je spojena s vaším účtem Norton. 1 nápověda Otevře nápovědu online aplikace Norton Podpora Otevře webovou stránku podpory, která vám pomůže při řešení problémů týkajících se aplikace. Stavový panel je umístěn ve středu hlavního okna a zobrazuje celkový stav kategorií zabezpečení. Stav bude mít označení Bezpečný, je-li počítač zabezpečený, nebo označení Ohrožené, pokud nějaká oblast vyžaduje vaši pozornost. V této oblasti je také tlačítko Opravit. Vyžaduje-li nějaká oblast vaši pozornost, je to vyjádřeno v jedné nebo několika kategoriích zabezpečení.

10 10 Začínáme Vysvětlení stavu aplikace Norton 360 Kategorie zabezpečení Kategorie zabezpečení představují největší oblast hlavního okna a obsahují následující informace: 1 Zabezpečení počítače Uvádí informace o celkovém stavu ochrany a umožňuje přístup na stránku Zabezpečení počítače, na které zjistíte stav ochrany související s internetovými předvolbami. Chcete-li tuto stránku otevřít, klepněte na tlačítko Podrobnosti. 1 Zabezpečení transakcí Uvádí celkový stav zabezpečení a umožňuje přístup na stránku Zabezpečení transakcí, na které zjistíte stav ochrany související s ochranou před phishingem. Podrobné informace o nejnovějších hrozbách a řešeních najdete na webových stránkách Symantec Security Response. Chcete-li tuto stránku otevřít, klepněte na tlačítko Podrobnosti. 1 Zálohování Uvádí celkový stav zálohování a umožňuje přístup na stránku Zálohování, na které zjistíte stav nastavení zálohování. Soubory můžete zálohovat nebo obnovit i ručně. Chcete-li tuto stránku otevřít, klepněte na tlačítko Podrobnosti. 1 Optimalizace počítače Uvádí celkový stav a umožňuje přístup na stránku Optimalizace počítače, na které zjistíte stav odstraňování nepotřebných souborů a optimalizace disku. Umožňuje také optimalizaci pevného disku a ruční spuštění prověřování. Vysvětlení stavu aplikace Norton 360 Viz Barvy stavu a bezpečné užívání výpočetní techniky na straně 10. Po spuštění aplikace Norton 360 se v hlavním okně zobrazí základní informace o jejím stavu. Barva stavového panelu v horní části okna označuje aktuální stav počítače. Pokud událost vyžaduje zásah uživatele, stavový panel bude obsahovat popis problému. Pokud je nutno vyřešit více událostí, stavový panel zobrazí i více událostí. Pokud aplikace Norton 360 zjistí problémy, nabídne tlačítko pro řešení problémů. Pod stavovým panelem aplikace Norton 360 se zobrazí jednotlivé stavové oblasti pro každou funkci zabezpečení. Stavové oblasti informují o tom, kolik problémů je třeba vyřešit pro každou funkci. Stavové oblasti funkcí zabezpečení také nabízí odkazy Podrobnosti, které umožňují přístup k dalším informacím. Barvy stavu a bezpečné užívání výpočetní techniky V aplikaci Norton 360 jsou pro indikaci stavu funkcí zabezpečení používány tři barvy. Červená Označuje jeden a více problémů ohrožujících zabezpečení počítače Žlutá Označuje jeden a více problémů, které vyžadují pozornost

11 Začínáme Správa zpráv a výstrah 11 Zelená Značí, že je počítač zabezpečený. Správa zpráv a výstrah Aplikace Norton 360 zobrazuje zprávy různými způsoby a na různých místech. Zprávy se mohou zobrazovat na následujících místech: Hlavní panel na pracovní ploše systému Windows Několik typů zpráv aplikace Norton 360 se zobrazuje v dolní pravé části pracovní plochy systému Windows. Pokud byl počítač například vypnut nebo jste po určitou dobu nebyli připojeni k Internetu, zobrazí se zpráva o tom, že ochrana nemusí být aktuální. Dále se zobrazí zpráva v případě, že bylo vypnuto zabezpečení. Tato zpráva varuje, že počítač nemusí být bezpečný, a zobrazí nápovědu k zapnutí požadovaného nastavení. Ve většině případů stačí klepnout na varování, které otevře aplikaci Norton 360; potom můžete problém vyřešit. Celkový stav v hlavním okně aplikace Norton Výstrahy a jiné zprávy se zobrazují uprostřed 360 horní části hlavního okna. Barva indikuje naléhavost zprávy. Je-li barva varování zelená, všechno je v pořádku. Pokud je zpráva červená, je nutno postupovat podle pokynů ve zprávě, aby bylo zabezpečení zajištěno i nadále. Norton 360 kategorie a podrobnosti Změní-li se stav kategorie, změní se barva varování. Zelený kruh se zaškrtávací značkou znamená, že jsou všechny položky dané kategorie v dobrém stavu. Žluté nebo červené kruhy označují problémy, které byste měli prověřit. Pokud klepnete na libovolnou kategorii, zobrazí se informace o položkách, které vyžadují pozornost. Většinou je součástí popisu problému i odkaz, který vám pomůže situaci řešit. Pokud jste upozorněni na něco, co nechcete měnit, můžete varování upravit tak, aby vás aplikace Norton 360 na tento problém již neupozorňovala.

12 12 Začínáme Zobrazování podrobných informací Zobrazování podrobných informací V hlavním okně aplikace Norton 360 jsou zobrazeny souhrnné informace o každé ze čtyř funkcí zabezpečení aplikace Norton 360. O každé funkci zabezpečení si můžete přečíst podrobné informace. Zobrazení podrobností o funkci zabezpečení 1 V hlavním okně aplikace Norton 360 klepněte na odkaz Podrobnosti pod požadovanou funkcí zabezpečení: 1 Aktuální stav funkce zabezpečení. 1 Seznam a výsledky kontrol prováděných danou funkcí zabezpečení. V některých případech mohou výsledky kontroly zahrnovat odkaz Podrobnosti umožňující přístup k dalším informacím. 1 Seznam činností, které můžete provést. 2 Po kontrole podrobností klepněte na tlačítko Zavřít. Další informace Přístup k nápovědě S použitím aplikace Norton 360 vám pomůže produktová dokumentace. Potřebné informace naleznete v počítači a na webovém serveru společnosti Symantec. Nápověda je k dispozici v celém obsahu produktu společnosti Symantec. V nápovědě naleznete odkazy na informace, které vám pomohou s dokončením požadovaných specifických úkolů. Nápověda online obsahuje průvodce všemi funkcemi produktu a úlohami, které lze provést. Otevření nápovědy 1 V hlavním okně klepněte na položku Nápověda. 2 Klepněte na kartu v levém podokně okna Nápověda. Máte následující možnosti: Obsah Zobrazuje nápovědu podle témat. Rejstřík Uvádí všechna klíčová slova témat nápovědy v abecedním pořadí Hledat Otevře pole pro vyhledávání, do kterého můžete zadat slovo nebo frázi. Témata nápovědy lze vytisknout. Postup pro tisk témat nápovědy 1 V okně Nápověda klepněte na kartu Obsah. 2 V seznamu Obsah vyberte téma, které chcete vytisknout, a klepněte na tlačítko Tisk. 3 Vyberte, zda chcete vytisknout pouze vybrané téma, nebo téma a všechna jeho podřízená témata. 4 Klepněte na tlačítko OK.

13 Začínáme Další informace 13 Zobrazení nápovědy okna a panelu Potřebujete-li pomoc, nápověda okna a panelu vám poskytne nápovědu pro okno nebo panel. Postup zobrazení nápovědy okna a panelu 4 Přístup k oknu nebo panelu nápovědy získáte klepnutím na položku Nápověda v jakémkoli okně nebo panelu. Přístup k webu společnosti Symantec K webovému serveru společnosti Symantec můžete přejít pomocí prohlížeče. Webové stránky technické podpory společnosti Symantec lze rovněž zobrazit pomocí libovolného okna a panelu aplikace Norton 360. Přístup na webový server společnosti Symantec z prohlížeče 1 Spusťte webový prohlížeč. 2 Přejděte na následující adresu: Přístup k webovému serveru společnosti Symantec z aplikace 4 Webové stránky technické podpory společnosti Symantec lze zobrazit prostřednictvím libovolného okna a panelu aplikace, a to klepnutím na položku Podpora.

14 14 Začínáme Další informace

15 Řešení podpory pro oblast EMEA O podpoře Vítá vás podpora společnosti Symantec V několika snadných krocích vám nabízíme široký výběr možností, jak najít odpověď na váš dotaz nebo řešení problému: Jak používat tuto příručku Pomoc s instalací, konfigurací a řešením technických problémů produktů Symantec. 1 Pomocí níže uvedené tabulky určete, jaký typ podpory potřebujete. 1 Přejděte k příslušnému oddílu a k řešení problému využijte volitelné možnosti naší podpory prostřednictvím webu. 1 Pokud naše podpora prostřednictvím webu nevyřešila váš problém, obraťte se na nás prostřednictvím u, konverzace nebo telefonu. Naše následující tabulka vám pomůže najít podporu pro běžné problémy a dotazy: Problém Služby zákazníkům Odborná pomoc Antivirová odborná pomoc a odstraňování virů Nelze aktivovat produkt Otázky týkající se obnovení odběru Zakoupení produktu online Získání informací o produktu nebo zkušební verze

16 16 Řešení podpory pro oblast EMEA Služby zákazníkům Problém Služby zákazníkům Odborná pomoc Antivirová odborná pomoc a odstraňování virů Zakoupení inovace produktu Problémy při stahování produktu Výměna vadných disků CD a příruček Problémy při instalaci nebo po instalaci Problémy s připojením k Internetu Nelze odesílat nebo přijímat y Produkt zobrazuje chybovou zprávu Chybová zpráva služby LiveUpdate Zjištění a odstranění viru nebo spywaru Poradenství k zabezpečení a ochraně počítače Služby zákazníkům Možnosti podpory oddělení služeb zákazníkům 1 Podpora prostřednictvím webu 1 Podpora prostřednictvím u 1 Telefonická podpora 1 Telefonní čísla podpory oddělení služeb zákazníkům

17 Řešení podpory pro oblast EMEA Podpora prostřednictvím webu 17 Podpora prostřednictvím webu Odpovědi na otázky týkající se služeb zákazníkům naleznete na Webovém serveru odborné pomoci společnosti Symantec: Potřebujete-li pomoci s aktivací produktu nebo máte dotazy týkající se přihlášení k odběru, přečtěte si následující odstavce: Služby odběrů Součástí produktů Symantec Internet Security je služba odběrů, která vás opravňuje k získávání aktualizací prostřednictvím služby LiveUpdate. Tyto aktualizace poskytují nejnovější definice virů a spywaru a také opravy a vylepšení produktu. Doba, po kterou je služba odběru poskytována, se u jednotlivých produktů Symantec liší. Když se budete blížit ke konci období služby odběru, budete vyzváni k jejímu obnovení. Otevřete okno produktu, klepněte na tlačítko LiveUpdate a postupujte podle pokynů na obrazovce. Máte-li dotazy týkající se služby odběru, přejděte na adresu: Aktivace produktu Některé produkty Symantec používají aktivaci produktu k ochraně uživatelů před pirátským a padělaným softwarem. Během instalace budete vyzváni k zadání aktivačního kódu produktu. Kód produktu naleznete nejčastěji na štítku na obalu disku CD-ROM. Pokud jste produkt stáhli z obchodu Symantec Store, byl kód produktu uložen při stahování v počítači. Máte-li dotazy týkající se aktivace produktu, přejděte na adresu: Podpora prostřednictvím u Formulář online pro zprávu oddělení služeb zákazníkům Chcete-li poslat oddělení služeb zákazníkům, můžete použít náš formulář online pro zprávu oddělení služeb zákazníkům na adrese: Odpověď dostanete em. Telefonická podpora Potřebujete-li další pomoc, obraťte se telefonicky na zástupce podpory společnosti Symantec Zde vyberte svůj jazyk a potom vyberte Domácnosti, domácí kanceláře a malé firmy.

18 18 Řešení podpory pro oblast EMEA Telefonní čísla podpory oddělení služeb zákazníkům Telefonní čísla podpory oddělení služeb zákazníkům Země Intl. země Telefonní číslo Belgie (+32) Dánsko (+45) Finsko (+358) Francie (+33) Irsko (+353) Itálie (+39) Izrael (+972) Jihoafrická republika (+27) Kanada (Francouzština) (+1) Lucembursko (+352) Německo (+49) or * Nizozemsko (+31) Norsko (+47) Polsko (+48) Rakousko (+43) Saudská Arábie (podpora pouze v angličtině) (+966) Španělsko (+34) Švédsko (+46)

19 Řešení podpory pro oblast EMEA Korespondenční adresa služeb zákazníkům 19 Země Intl. země Telefonní číslo Švýcarsko (+41) Velká Británie (+44) Korespondenční adresa služeb zákazníkům Symantec Consumer Support PO Box 5689 Dublin 15 Irsko Odborná pomoc Možnosti odborné pomoci 1 Podpora prostřednictvím webu 1 Podpora prostřednictvím u 1 Podpora prostřednictvím konverzace 1 Telefonická podpora Podpora prostřednictvím webu Společnost Symantec poskytuje ZDARMA odbornou pomoc prostřednictvím Webového serveru odborné pomoci: Pro řešení běžných problémů s produktem jsou k dispozici nástroje AutoFix. Můžete také prohledat naši bezplatnou knihovnu řešení online, kde najdete návody na odstranění mnoha běžných problémů. Podpora prostřednictvím u Chcete-li poslat zástupci odborné pomoci, můžete použít náš formulář online pro odeslání zprávy, který se nachází na adrese: Odpověď dostanete em.

20 20 Řešení podpory pro oblast EMEA Podpora prostřednictvím konverzace Podpora prostřednictvím konverzace Telefonická podpora Podpora prostřednictvím konverzace online se zástupcem odborné pomoci je k dispozici na adrese: Společnost Symantec poskytuje zpoplatněnou telefonickou odbornou pomoc. Další informace o cenách a zásadách najdete na Webovém serveru odborné pomoci: Země Intl. země Telefonní číslo Belgie (+32) Dánsko (+45) Finsko (+358) Francie (+33) Irsko (+353) Itálie (+39) Izrael (+972) Jihoafrická republika (+27) Kanada (Francouzština) (+1) (450) Lucembursko (+352) Německo (+49) or * Nizozemsko (+31) Norsko (+47) Polsko (+48)

21 Řešení podpory pro oblast EMEA Podpora starých a nadále neprodávaných verzí 21 Země Intl. země Telefonní číslo Rakousko (+43) Řecko (podpora pouze v angličtině) (+30) Saudská Arábie (podpora pouze v angličtině) (+966) Španělsko (+34) Švédsko (+46) Švýcarsko (+41) Turecko (podpora pouze v angličtině) (+90) Velká Británie (+44) * Poznámka: Naše volitelná telefonická odborná pomoc je zpoplatněná služba. Ceny a další podrobnosti najdete na adrese Společnost Symantec Corporation si vyhrazuje právo na změnu tarifu bez předchozího upozornění. Jedná se o službu za poplatek, který je účtován po minutách. Informace o cenách najdete na webovém serveru. Podpora starých a nadále neprodávaných verzí Zpravidla platí, že interaktivní podpora online a telefonická podpora produktů Symantec pro domácí uživatele je k dispozici po dobu dvou let od data uvedení dané verze produktu. Máte-li například aplikaci Norton AntiVirus 2007, telefonická a interaktivní podpora online je k dispozici po dobu dvou let od uvedení této verze produktu. Po ukončení služeb interaktivní podpory online a telefonické podpory pro danou verzi produktu můžete dále vyhledávat odpovědi v knihovně řešení pro příslušný produkt na našem webu. Pro další podporu daného produktu doporučujeme inovaci produktu na nejnovější verzi. Další informace naleznete v našich zásadách podpory online:

22 22 Řešení podpory pro oblast EMEA Řešení pro viry a spyware Řešení pro viry a spyware Myslíte, že by váš počítač mohl být infikovaný spywarem nebo virem? Nabízíme odborné rady a poradenství při potížích, jejichž cílem je identifikace a odstranění hrozeb a ochrana počítače před všemi hrozbami: 1 Podpora prostřednictvím webu 1 Telefonická řešení pro viry a spyware Podpora prostřednictvím webu Současné prostředí online je stále důmyslnější a komplikovanější, což platí také o hrozbách, které se v něm vyskytují. Nabízíme veškeré nejnovější informace o zabezpečení ve snadno dostupné formě. Na našem webu budete moci: 1 prohledávat zdarma knihovnu virů a bezpečnostních rizik s informacemi a postupy odstraňování pro všechny hrozby, 1 číst bezpečnostní upozornění týkající se vašeho výpočetního prostředí, 1 spouštět zdarma prověřování online na přítomnost virů, 1 spouštět zdarma prověřování online na přítomnost bezpečnostních hrozeb, 1 používat zdarma nástroje pro odstranění vzdorovitých hrozeb, 1 číst články o zabezpečení počítačů, počítačové kriminalitě a mnoho jiných informací. Navštivte web: Telefonická řešení pro viry a spyware Společnost Symantec nabízí specializovanou službu pro ochranu před viry a spywarem. Jejím prostřednictvím se můžete obrátit na vysoce kvalifikované techniky, kteří vám pomohou odstranit libovolné hrozby a zabezpečit počítač. Služba nabízí také pokyny k lepší ochraně počítačového prostředí do budoucna. Výhody služeb pro ochranu před viry a spywarem: 1 Diagnostika spywarových a virových infekcí: Můžeme určit, zda váš problém způsobuje virová nebo spywarová infekce, takže budete přesně vědět, co musíte udělat. 1 Odstraňování spywaru a virů: Některé viry a spyware se mohou usadit hluboko v operačním systému, takže je obtížné je odstranit dokonce i pomocí nejnovějšího bezpečnostního softwaru. Naši poradci s certifikací pro produkty Norton vás provedou odstraněním dokonce i toho nejvíce vzdorovitého nebezpečného spywaru nebo viru z vašeho počítače. 1 Odpovědi ve zvolené formě: Naši poradci s certifikací pro produkty Norton mohou hrozbu identifikovat a poslat vám písemné pokyny, provést vás celým procesem nebo dokonce odstranit hrozbu prostřednictvím vzdáleného ovládání vašeho počítače. (Za předpokladu, že je k dispozici funkční připojení k Internetu) 1 Poradenství k zabezpečení a ochraně systému: Kromě identifikace a odstranění hrozeb budou naši poradci s certifikací pro produkty Norton poskytovat také rady, tipy a triky k lepší ochraně vašeho počítače před neustále narůstajícími hrozbami online.

23 Řešení podpory pro oblast EMEA Podpora prostřednictvím webu 23 1 Následná komunikace prostřednictvím u: Chceme mít jistotu, že váš problém byl vyřešen. Záleží nám na dobrém stavu vašich počítačů a na vaší spokojenosti a proto vám dáváme možnost vyjádřit váš názor, abychom mohli ještě dále zlepšit naše služby. Poradenství po telefonu je zpoplatněno. Podrobné informace o cenách a další informace najdete na našem webu: Země Intl. země Telefonní číslo Belgie (Francouzština) (+32) Belgie (Vlámština) (+32) Kanada (Francouzština) (+1) Dánsko (+45) Finsko (+358) Francie (+33) Irsko (+353) Itálie (+39) Jihoafrická republika (+27) Německo (+49) Nizozemsko (+31) Norsko (+47) Polsko (+48) Rakousko (+43) Španělsko (+34) Švédsko (+46) Švýcarsko (+41)

24 24 Řešení podpory pro oblast EMEA Podpora prostřednictvím webu Země Intl. země Telefonní číslo Velká Británie (+44) ClubSymantec * Poznámka: Naše volitelná telefonická služba odstraňování virů a spywaru je zpoplatněná. Ceny a další podrobnosti najdete na adrese Společnost Symantec Corporation si vyhrazuje právo na změnu tarifu bez předchozího upozornění. Navštivte ClubSymantec a přihlaste se zdarma k odběru měsíčního bulletinu ClubSymantec Zveme vás k návštěvě webu ClubSymantec, vašeho univerzálního informačního centra, kde najdete vše o zabezpečení Internetu a další témata týkající se počítačů. Protože jste zákazníkem společnosti Symantec, chceme, abyste mohli používat počítač bezpečně, zábavně a produktivně. Ať již používáte počítač ke správě osobních financí, k nakupování online nebo ke sdílení nejnovějších digitálních fotografií s přáteli a rodinou, ClubSymantec je zde, aby vám pomohl zajistit jeho bezproblémovou funkci. Naším cílem je soustavně poskytovat vhodné nástroje a informace, abyste drželi krok s nejnovějším vývojem v oblasti zabezpečení Internetu. Webové stránky ClubSymantec pravidelně aktualizujeme a dodáváme nové články, multimédia a jiné prostředky podpory. Web ClubSymantec je vaše místo zábavy, vaše místo, kde naleznete odpovědi na otázky, a co je nejdůležitější vaše místo pro učení! Chcete-li se dozvědět více, přejděte na adresu a z rozevírací nabídky vyberte svoji zemi. Bylo vynaloženo veškeré úsilí pro zajištění správnosti uvedených informací. Nicméně zde uvedené informace se mohou změnit bez upozornění. Společnost Symantec si vyhrazuje právo provést takové změny bez předchozího upozornění.

25 Rejstřík A aktivace 8 B barvy, Norton Ch chybové zprávy 11 H hlavní okno barvy stavu 11 ochrana 8 odkazy 8 souhrn stavů 8 stavové zprávy 11 I instalace problémy 5 ze staženého souboru 5 K kategorie hlavní okno 8 kategorie v aplikaci Norton 360 zobrazování podrobných informací 12 kategorie zabezpečení 8 M místní zprávy 11 N nápověda tisk 12 získání přístupu 12 Norton 360 barvy 10 hlavní okno 11 ikona plochy 7 podrobnosti 12 stav 10 O odkazy na podrobnosti 12 P podrobnosti hlavní okno 8 problémy s aktivací 6 Prověřování 8 R řešení potíží aktivace 6 S stav 10 stavový panel 8 U Úlohy a nastavení 8 Účet 8

26 26 Rejstřík V výstrahy 11 Z získání přístupu Podpora Symantec 13 webový server společnosti Symantec 13 zprávy 11

Uživatelská příručka aplikace Norton 360

Uživatelská příručka aplikace Norton 360 Uživatelská příručka Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila z tohoto návodu obálku, aby snížla dopad svých produktů na životní prostředí. Tato příručka byla vytištěna

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka Uživatelská příručka k aplikaci Norton 360 Online Dokumentace verze 2.0 Copyright 2008 Symantec Corporation. Všechna práva vyhrazena. Software spadající pod tuto licenci a dokumentace

Více

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka.

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Uživatelská příručka Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila z tohoto návodu obálku, aby snížla dopad svých produktů

Více

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka.

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Uživatelská příručka Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Chráníme více lidí před více online hrozbami než kdokoli jiný na světě. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec

Více

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka.

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Uživatelská příručka Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Chráníme více lidí před více online hrozbami než kdokoli jiný na světě. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec

Více

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka.

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Uživatelská příručka Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila z tohoto návodu obálku, aby snížla dopad svých produktů

Více

Uživatelská příručka aplikace Norton AntiVirus

Uživatelská příručka aplikace Norton AntiVirus Uživatelská příručka Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila z tohoto návodu obálku, aby snížla dopad svých produktů na životní prostředí. Tato příručka byla vytištěna

Více

Uživatelská příručka. Chráníme více lidí před více online hrozbami než kdokoli jiný na světě.

Uživatelská příručka. Chráníme více lidí před více online hrozbami než kdokoli jiný na světě. Uživatelská příručka Chráníme více lidí před více online hrozbami než kdokoli jiný na světě. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila z tohoto návodu obálku, aby snížla

Více

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka.

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Norton TM AntiVirus Uživatelská příručka Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila z tohoto návodu obálku, aby snížla dopad

Více

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka.

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Uživatelská příručka Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila z tohoto návodu obálku, aby snížla dopad svých produktů

Více

F-Secure Mobile Security for Windows Mobile

F-Secure Mobile Security for Windows Mobile F-Secure Mobile Security for Windows Mobile 1. Instalace a aktivace Předchozí verze Instalace Aktivace Pokud máte nainstalovanou předchozí verzi aplikace F-Secure Mobile Security, je třeba ji ukončit.

Více

Začínáme s programem QuarkXPress 10.1

Začínáme s programem QuarkXPress 10.1 Začínáme s programem QuarkXPress 10.1 OBSAH Obsah Doplňková dokumentace...3 Požadavky na systém...4 Požadavky na systém: Mac OS X...4 Požadavky na systém: Windows...4 Instalování: Mac OS...5 Přidávání

Více

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Stručná příručka Klikněte sem pro stažení nejnovější verze dokumentu ESET NOD32 Antivirus poskytuje

Více

Stručná uživatelská příručka aplikace Symantec Protection Center. Verze 2.0

Stručná uživatelská příručka aplikace Symantec Protection Center. Verze 2.0 Stručná uživatelská příručka aplikace Symantec Protection Center Verze 2.0 Stručná uživatelská příručka aplikace Symantec Protection Center Software popsaný v této příručce je poskytován na základě licenční

Více

Norton AntiVirus Gaming Edition Příručka k produktu

Norton AntiVirus Gaming Edition Příručka k produktu Norton AntiVirus Gaming Edition Příručka k produktu Chráníme více lidí před více online hrozbami než kdokoli jiný na světě. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila

Více

Příručka Univerzálního tiskového ovladače

Příručka Univerzálního tiskového ovladače Příručka Univerzálního tiskového ovladače Brother Universal Printer Driver (BR-Script3) Brother Mono Universal Printer Driver (PCL) Brother Universal Printer Driver (Inkjet) Verze B CZE 1 Souhrn 1 Brother

Více

STRUČNÁ PŘÍRUČKA. Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers

STRUČNÁ PŘÍRUČKA. Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers STRUČNÁ PŘÍRUČKA Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers Obsah 1. Úvod...1 2. Nutné podmínky...1 3. Instalace Ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers...2 3.1 Před začátkem instalace...2 3.2

Více

Stručná uživatelská příručka aplikace Symantec Protection Center 2.1

Stručná uživatelská příručka aplikace Symantec Protection Center 2.1 Stručná uživatelská příručka aplikace Symantec Protection Center 2.1 Stručná uživatelská příručka aplikace Symantec Protection Center 2.1 Software popsaný v této příručce je poskytován na základě licenční

Více

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs Software Capture Pro Začínáme A-61640_cs Začínáme se softwarem Kodak Capture Pro Software a Capture Pro Limited Edition Instalace softwaru: Kodak Capture Pro Software a Network Edition... 1 Instalace softwaru:

Více

Norton Security. Uživatelská příručka aplikace

Norton Security. Uživatelská příručka aplikace Norton Security Uživatelská příručka aplikace Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila z tohoto návodu obálku, aby snížla dopad svých produktů na životní prostředí.

Více

Messenger. Novell 1.0 UMÍSTĚNÍ DOKUMENTACE K PROGRAMU NOVELL MESSENGER. www.novell.com STRUČ NÁ ÚVODNÍ PŘ ÍRUČ KA

Messenger. Novell 1.0 UMÍSTĚNÍ DOKUMENTACE K PROGRAMU NOVELL MESSENGER. www.novell.com STRUČ NÁ ÚVODNÍ PŘ ÍRUČ KA Novell Messenger 1.0 STRUČ NÁ ÚVODNÍ PŘ ÍRUČ KA www.novell.com Novell Messenger je produkt, který nezávisle na platformě slouží k rychlému zasílání zpráv v podnicích pomocí adresáře Novell e-directory

Více

Uživatelská příručka aplikace

Uživatelská příručka aplikace Uživatelská příručka aplikace Uživatelská příručka aplikace Norton Internet Security Software popsaný v této příručce podléhá licenční smlouvě a lze jej používat pouze při dodržení jejích podmínek. Verze

Více

Jak obnovit ztraceny dokumentu

Jak obnovit ztraceny dokumentu ID článku: 316951 - Poslední aktualizace: dubna 2007 - Revize: 1 Jak obnovit ztraceny dokumentu Zobrazení původního anglického článku a jeho překladu vedle sebe. UPOZORNĚNÍ: TENTO ČLÁNEK BYL STROJOVĚ PŘELOŽENMicrosoft

Více

Norton 360TM. Uživatelská příručka aplikace

Norton 360TM. Uživatelská příručka aplikace Norton 360TM Uživatelská příručka aplikace Uživatelská příručka aplikace Norton 360 Software popsaný v této příručce podléhá licenční smlouvě a lze jej používat pouze při dodržení jejích podmínek. Verze

Více

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista OBSAH Kapitola 1: SYSTéMOVé POžADAVKY...1 Kapitola 2: INSTALACE SOFTWARU TISKáRNY V SYSTéMU WINDOWS...2 Instalace softwaru pro lokální tisk... 2 Instalace softwaru

Více

F-Secure Mobile Security for S60

F-Secure Mobile Security for S60 F-Secure Mobile Security for S60 1. Instalace a aktivace Předchozí Instalace Předchozí verzi aplikace F-Secure Mobile Anti-Virus není třeba odinstalovat. Po instalaci nové zkontrolujte nastavení aplikace

Více

F-Secure Anti-Virus for Mac 2015

F-Secure Anti-Virus for Mac 2015 F-Secure Anti-Virus for Mac 2015 2 Obsah F-Secure Anti-Virus for Mac 2015 Obsah Kapitola 1: Začínáme...3 1.1 Správa registrace...4 1.2 Jak se lze ujistit, že je počítač chráněn...4 1.2.1 Ikony stavu ochrany...4

Více

Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series

Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series Autorská práva a licence 2006 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Reprodukce, úpravy nebo překlad jsou bez předchozího písemného

Více

Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11

Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11 Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11 RYCHLÝ ÚVODNÍ LIST NOVELL Při instalaci nové verze systému SUSE Linux Enterprise 11 postupujte podle následujících pokynů. Tento dokument obsahuje

Více

Share online 3.1. 1. vydání

Share online 3.1. 1. vydání Share online 3.1 1. vydání 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People a Nseries jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Nokia Corporation. Nokia tune

Více

SOFTWARE PRO KONTROLU DIABETU. Instalační příručka

SOFTWARE PRO KONTROLU DIABETU. Instalační příručka SOFTWARE PRO KONTROLU DIABETU Instalační příručka 2010, Medtronic MiniMed, Inc. Všechna práva vyhrazena. Paradigm, Paradigm Link a CareLink jsou registrované ochranné známky společnosti Medtronic, Inc.

Více

Jak používat program P-touch Transfer Manager

Jak používat program P-touch Transfer Manager Jak používat program P-touch Transfer Manager Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry příslušného výrobku podléhají změnám bez předchozího upozornění. Společnost

Více

Pro uživatele nástroje RICOH Smart Device Connector: Konfigurace zařízení

Pro uživatele nástroje RICOH Smart Device Connector: Konfigurace zařízení Pro uživatele nástroje RICOH Smart Device Connector: Konfigurace zařízení OBSAH 1. Pro všechny uživatele Úvod... 3 Jak číst tuto příručku... 3 Ochranné známky...4 Co je to RICOH Smart Device Connector?...

Více

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Březen 2015 Začínáme Mobilní přístup na portál Novell Vibe může správce portálu Vibe deaktivovat. Pokud nemůžete přistupovat k mobilnímu rozhraní Vibe podle

Více

Příručka Google Cloud Print

Příručka Google Cloud Print Příručka Google Cloud Print Verze 0 CZE Definice poznámek V celé příručce uživatele je použit následující styl poznámek: Poznámky uvádějí, jak reagovat na situaci, která může nastat, nebo poskytují tipy,

Více

Příručka Síťová komunikace Řada stolních počítačů Evo Řada pracovních stanic Evo

Příručka Síťová komunikace Řada stolních počítačů Evo Řada pracovních stanic Evo b Příručka Síťová komunikace Řada stolních počítačů Evo Řada pracovních stanic Evo Číslo dokumentu: 177922-224 květen 2002 Tato příručka obsahuje definice a pokyny k použití funkcí řadiče síťového rozhraní

Více

Norton. AntiVirus. Uživatelská příručka k aplikaci

Norton. AntiVirus. Uživatelská příručka k aplikaci Norton TM AntiVirus Uživatelská příručka k aplikaci Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila z tohoto návodu obálku, aby snížla dopad svých produktů na životní prostředí.

Více

SOFTWARE PRO KONTROLU DIABETU

SOFTWARE PRO KONTROLU DIABETU SOFTWARE PRO KONTROLU DIABETU Instalační příručka 2007, Medtronic MiniMed. Všechna práva vyhrazena. Paradigm a Paradigm Link jsou registrované ochranné známky společnosti Medtronic, Inc. CareLink, Com-Station

Více

Instalační příručka pro Windows Vista

Instalační příručka pro Windows Vista Instalační příručka pro Windows Vista Než je možno tiskárnu použít, musíte připravit hardware a instalovat ovladač. Ve Stručném návodu k obsluze a v této Instalační příručka pro Windows Vista naleznete

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka Uživatelská příručka aplikace Norton AntiVirus Software popisovaný v této knize je chráněný licenční smlouvou a jeho použití je možné pouze v souladu s ní. Dokumentace verze 11.0 Ochranná

Více

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA.

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA. Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti NETGEAR, Inc. v USA a jiných zemích. Informace zde uvedené podléhají změnám

Více

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Aktualizace Windows RT na verzi Windows RT 8.1 Nainstalováním nejnovějších aktualizací Windows zajistěte, aby byl počítač s Windows RT v aktuálním stavu Zjištění

Více

Uživatelská příručka služby IM and Presence v aplikaci Cisco Unified Communications Manager verze 9.0(1)

Uživatelská příručka služby IM and Presence v aplikaci Cisco Unified Communications Manager verze 9.0(1) Uživatelská příručka služby IM and Presence v aplikaci Cisco Unified Communications Manager verze 9.0(1) První vydání: May 25, 2012 Americas Headquarters Cisco Systems, Inc. 170 West Tasman Drive San Jose,

Více

ESET SMART SECURITY 6

ESET SMART SECURITY 6 ESET SMART SECURITY 6 Microsoft Windows 8 / 7 / Vista / XP / Home Server Stručná příručka Klikněte zde pro stáhnutí poslední verze dokumentu ESET Smart Security poskytuj e nej moderněj ší ochranu počítače

Více

Průvodce převodem dat z programu Medicus 2 do programu Medicus Komfort

Průvodce převodem dat z programu Medicus 2 do programu Medicus Komfort Průvodce převodem dat z programu Medicus 2 do programu Medicus Komfort 1. O převodu V tomto průvodci vás krok za krokem seznámíme s postupem, jak převést data ze stávajícího programu Medicus 2 (dále jen

Více

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen TM Executive 7.

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen TM Executive 7. Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen TM Executive 7. Popisy uvedené v této příručce jsou založeny na operačním systému Windows 7. Přečtěte si tuto příručku před zahájením

Více

Zálohování a obnova. Uživatelská příručka

Zálohování a obnova. Uživatelská příručka Zálohování a obnova Uživatelská příručka Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows je ochranná známka společnosti Microsoft Corporation registrovaná v USA. Informace uvedené v této

Více

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

InsideBusiness Payments CEE

InsideBusiness Payments CEE InsideBusiness Payments CEE Referenční příručka k novému vzhledu Přístupová cesta do střední a východní Evropy InsideBusiness Payments CEE Potřebujete pohodlný a bezproblémový přístup k úplné nabídce služeb

Více

Jak spustit program P-touch Editor

Jak spustit program P-touch Editor Jak spustit program P-touch Editor Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry tohoto produktu se mohou bez upozornění změnit. Společnost Brother si vyhrazuje právo

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE T-Mobile Internet Manager pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE Obsah 03 Úvod 04 Požadavky na hardware a software 04 Připojení zařízení k počítači 05 Uživatelské rozhraní 05 Výběr sítě 06 Připojení k internetu

Více

Příručka pro správu systému

Příručka pro správu systému Příručka pro správu systému Medtronic MiniMed Northridge, CA 91325 USA 800-646-4633 (800-MiniMed) 818.576.5555 www.minimed.com Zástupce pro ES Medtronic B.V. Earl Bakkenstraat 10 6422 PJ Heerlen Nizozemsko

Více

Příručka nastavení funkcí snímání

Příručka nastavení funkcí snímání Příručka nastavení funkcí snímání WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_CS 2004. Všechna práva vyhrazena. Uplatňovaná ochrana autorských práv se vztahuje na všechny formy a záležitosti

Více

Širokopásmový bezdrátový směrovač 300Mb/s BR 6428nS Průvodce rychlou instalací Verze 1.0 / Prosinec, 2010

Širokopásmový bezdrátový směrovač 300Mb/s BR 6428nS Průvodce rychlou instalací Verze 1.0 / Prosinec, 2010 Širokopásmový bezdrátový směrovač 300Mb/s BR 6428nS Průvodce rychlou instalací Verze 1.0 / Prosinec, 2010 1 COPYRIGHT Copyright Edimax Technology Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena. Žádná část této publikace

Více

INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka

INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka Popis funkce Softwarový nástroj INISOFT Update je univerzálním nástrojem pro stahování, údržbu a distribuci programových aktualizací

Více

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 1. Dříve než spustíte instalaci Vítáme Vás při instalaci nové verze aplikace eliška. Před samotnou instalací, prosím, ověřte, že jsou splněné následující podmínky:

Více

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Obsah 1.1... Příprava na aktualizaci 1.2... SyncTool software

Více

Příručka pro rychlé uvedení do provozu USB modem Vodafone Mobile Broadband K4607-Z. Navrženo společností Vodafone

Příručka pro rychlé uvedení do provozu USB modem Vodafone Mobile Broadband K4607-Z. Navrženo společností Vodafone Příručka pro rychlé uvedení do provozu USB modem Vodafone Mobile Broadband K4607-Z Navrženo společností Vodafone Vítejte ve světě mobilních komunikací 1 Úvod 2 Nastavení USB modemu 4 Windows 7, Windows

Více

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Datacard Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Co potřebujete Tiskárna karet je zapnuta a připravena k tisku karet ve stavu Ready, a stavová dioda

Více

2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt.

2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 23 června 2014 Obsah 3 Obsah...5 Přístup k programu...5 Poštovní schránky...5 Připojování

Více

Reinstalace programu

Reinstalace programu Reinstalace programu 0 Reinstalace programu AMICUS Před reinstalací programu AMICUS si připravte licenční list programu, zálohovací médium odpovídající kapacity (nejlépe flash disk nebo externí disk) a

Více

8. E-mail, kalendář a kontakty kdekoliv a kdykoliv. Verze dokumentu: 1.0 Autor: Marián Henč, Microsoft Časová náročnost: 25 minut

8. E-mail, kalendář a kontakty kdekoliv a kdykoliv. Verze dokumentu: 1.0 Autor: Marián Henč, Microsoft Časová náročnost: 25 minut 8. E-mail, kalendář a kontakty kdekoliv a kdykoliv Verze dokumentu: 1.0 Autor: Marián Henč, Microsoft Časová náročnost: 25 minut Úvod Pro úspěšnou realizaci tohoto scénáře budete pracovat jako uživatel

Více

Česká verze. Instalace ve Windows XP a Vista

Česká verze. Instalace ve Windows XP a Vista LW311 Sweex Bezdrátový LAN Cardbus adaptér 300 Mb/s Nevystavujte bezdrátový Cardbus adaptér 300 Mb/s nadměrným teplotám. Neumisťujte jej na přímé sluneční světlo ani do blízkosti zdrojů tepla. Zařízení

Více

Příručka pro instalaci, aktivaci, správu a deinstalaci SelectionProfessional

Příručka pro instalaci, aktivaci, správu a deinstalaci SelectionProfessional Příručka pro instalaci, aktivaci, správu a deinstalaci SelectionProfessional Impressum Veškerá autorská práva vyhrazena. Bez našeho písemného schválení není dovoleno žádným způsobem kopírovat tuto příručku

Více

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Obsah 1. Instalace SecureStore... 2 2. Nastavení Internet Exploreru... 3 3. První přihlášení...

Více

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool UPOZORNĚNÍ: Pro používání Toolboxu, potřebujete přístup

Více

Průvodce migrací pro aplikaci Symantec Endpoint Protection

Průvodce migrací pro aplikaci Symantec Endpoint Protection Průvodce migrací pro aplikaci Symantec Endpoint Protection Průvodce migrací pro aplikaci Symantec Endpoint Protection Software popsaný v této příručce podléhá licenční smlouvě a lze jej používat pouze

Více

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Postup přechodu na podporované prostředí Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Obsah Zálohování BankKlienta... 3 Přihlášení do BankKlienta... 3 Kontrola verze

Více

Online tisk 4.0. 1. vydání

Online tisk 4.0. 1. vydání Online tisk 4.0 1. vydání 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People a Nseries jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Nokia Corporation. Nokia tune

Více

Uživatelská příručka. Čeština

Uživatelská příručka. Čeština Uživatelská příručka 1 Práce se skenerem Tato příručka popisuje používání plochého skeneru dokumentů HP Scanjet 8270 a jeho příslušenství, řešení problémů při instalaci a kontaktování oddělení podpory

Více

1 Informace o kameře Česky

1 Informace o kameře Česky WC NX Ultra Cz.fm Page 72 Friday, September 5, 2003 8:42 AM 1 Informace o kameře Česky Pohled zepředu Pohled zboku 1 2 3 4 1. Spoušt Stisknutím tohoto tlačítka spustíte aplikaci PC-CAM Center nebo pořídíte

Více

Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG)

Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG) Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG) I. Instalace TV DIGITAL OnGuide Pokud máte aplikaci TVCenter 6 nainstalovanou z originálního CD, vložte tento disk do mechaniky Vašeho PC a počkejte

Více

Příručka připojení k webu

Příručka připojení k webu Příručka připojení k webu Verze 0 CZE Příslušné modely Tato Příručka uživatele se vztahuje na následující modely: ADS-2500W a ADS-2600W Definice poznámek V celé příručce uživatele používáme následující

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP v4.0

Více

Kaspersky ONE. univerzální zabezpečení. Ochrana různých zařízení

Kaspersky ONE. univerzální zabezpečení. Ochrana různých zařízení Kaspersky ONE univerzální zabezpečení Ochrana různých zařízení Ochrana notebooku Rizikem pro notebooky jsou nezabezpečená připojení Wi-Fi. Komplexní ochranné technologie neustále monitorují veškerý příchozí

Více

Síťová instalace a registrace pro progecad

Síťová instalace a registrace pro progecad Síťová instalace a registrace pro 1 Obsah 1 Obsah... 1 2 Úvod... 1 3 Jak začít... 2 3.1 Instalace NLM Serveru pro... 2 3.2 Registrace NLM Serveru pro... 2 3.3 Přidávání a aktivace licencí... 2 3.4 Instalace

Více

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku.

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. Začněte zde Vyrovnání tiskových kazet bez počítače Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. 1 Zkontrolujte, zda je v

Více

plussystem Příručka k instalaci systému

plussystem Příručka k instalaci systému plussystem Příručka k instalaci systému Tato příručka je určena zejména prodejcům systému a případně koncovým uživatelům. Poskytuje návod, jak provést potřebná nastavení komponent. ITFutuRe s.r.o. 26.2.2015

Více

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2014

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2014 CUZAK Instalační příručka Verze 2.0 2014 Copyright 2014 Altair Software s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Všechna práva vyhrazena. Všechna informace, jež jsou publikována na v tomto dokumentu, jsou chráněna

Více

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET)

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) 1. Instalace plovoucí síťové verze zahrnuje dvě části: a) instalace serveru a b) lokální instalace na připojených pracovních

Více

IP kamery DIGITUS Plug&View

IP kamery DIGITUS Plug&View IP kamery DIGITUS Plug&View Stručný průvodce instalací Obsah balení 1 IP kamera Plug&View 1 napájecí zdroj s kabelem 1 kabel s ethernetem 1 stručný průvodce instalací 1 disk CD s nástroji 1 odnímatelná

Více

Aktualizace map přístrojů ZENEC

Aktualizace map přístrojů ZENEC Aktualizace map přístrojů ZENEC v.5.1 Obsah 1.1... Příprava na aktualizaci 1.2... SyncTool software 1.3... Příprava USB flash disku pro Toolbox software 1.4... Naviextras Toolbox 1.4.1... Požadavky 1.4.2...

Více

ESET NOD32 Antivirus. pro Kerio. Instalace

ESET NOD32 Antivirus. pro Kerio. Instalace ESET NOD32 Antivirus pro Kerio Instalace Obsah 1. Úvod...3 2. Podporované verze...3 ESET NOD32 Antivirus pro Kerio Copyright ESET, spol. s r. o. Eset software spol. s r.o. Classic 7 Business Park Jankovcova

Více

Příručka pro aktualizaci firmwaru

Příručka pro aktualizaci firmwaru Model č. Příručka pro aktualizaci firmwaru Tato příručka obsahuje pokyny pro aktualizaci firmwaru ovladače zařízení a firmwaru PDL. Tyto aktualizace si můžete stáhnout z našeho webového serveru. O balíčku

Více

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 1 2 Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení netbooku Lenovo IdeaPad S100. Manuál, který právě držíte v rukou, se může stát vaším užitečným poradcem. Poradí

Více

Medicus edávky. Uživatelská příručka. 2012 CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.

Medicus edávky. Uživatelská příručka. 2012 CompuGroup Medical Česká republika s.r.o. Uživatelská příručka 2012 CompuGroup Medical Česká republika s.r.o. Uživatelská příručka 800 876 008 www.medicus.cz medicus@cgm.cz CompuGroup Medical Česká republika s.r.o. Lékařský software Medicus Čs.

Více

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu.

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Poznámka: Tento manuál popisuje vzhled USB modemu a postup přípravy modemu, instalace

Více

Uživatelská příručka BlackBerry Internet Service

Uživatelská příručka BlackBerry Internet Service BlackBerry Internet Service Verze: 2.5 SWDT228826-291226-0617042504-010 Obsah Začínáme...3 BlackBerry Internet Service základy webových stránek...3 Řešení potíží s BlackBerry Internet Service webovými

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka i Obsah McAfee Internet Security 3 McAfee SecurityCenter...5 Funkce programu SecurityCenter...6 Použití programu SecurityCenter...7 Vyřešení nebo ignorování potíží ochrany...17 Práce

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové

Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové 1 5. 6. 7. 8. Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové schránky Nastavení vyzvánění SMS a MMS Nastavení

Více

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige VMG1312-B30B)

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige VMG1312-B30B) GTS Czech s.r.o., Přemyslovská 43, 130 00 Praha 3, Česká republika tel. 800 990 990 // info@gts.cz Návod nastavení modemu a spuštění služby (platné pro Zyxel Prestige VMG1312-B30B) Úvod Vážený zákazníku,

Více

GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM

GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM PRU VODCE RYCHLÝM SPUŠTE NÍM NAVIGACE ÚVODNÍ STRANA C ESKY Začínáme Při prvním použití navigace se automaticky spustí počáteční nastavení. Postupujte následovně: Vyberte jazyk programu.

Více

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) Příprava Při instalaci elišky doporučujeme nemít spuštěné žádné další programy. Pro instalaci elišky je třeba mít administrátorská práva na daném počítači.

Více

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista Předmluva Tento návod slouží k nastavení připojení k síti Internet prostřednictvím služby Internet ONE, která využívá připojování pomocí protokolu

Více

OMEZENÁ ZÁRUKA VÝROBCE NOKIA NA TELEFON NOKIA SE SYSTÉMEM WINDOWS

OMEZENÁ ZÁRUKA VÝROBCE NOKIA NA TELEFON NOKIA SE SYSTÉMEM WINDOWS OMEZENÁ ZÁRUKA VÝROBCE NOKIA NA TELEFON NOKIA SE SYSTÉMEM WINDOWS DŮLEŽITÉ! Tato omezená záruka výrobce ( záruka ) se vztahuje pouze na originální výrobky Nokia s telefonem Windows prodané autorizovaným

Více

Modul 2. Druhá sada úkolů:

Modul 2. Druhá sada úkolů: Zadání Druhá sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada2. 1. Ve složce Ulohy vytvořte šest nových složek (podle obrázku) a pojmenujte

Více