ZNAČKA VYSOČINA regionální produkt byla udělena novým výrobkům

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZNAČKA VYSOČINA regionální produkt byla udělena novým výrobkům"

Transkript

1 ZNAČKA VYSOČINA regionální produkt byla udělena novým výrobkům Ručně malované hedvábné výrobky Hana Čihalová Březinova 126, Jihlava Tel.: Web.: Přírodní neboli pravé hedvábí je vytvořeno výměšky žláz bource morušového, motýla latinsky zvaného Bombyx mori. Tyto výměšky v podobě vláken na vzduchu rychle tuhnou a motýl z nich vytváří kuklu. Hedvábné vlákno se získává rozvinutím této kukly a jeho délka je 3-4 kilometry. Hedvábí pochází původně z Číny a výrobní monopol si Čína udržela až do 6.století našeho letopočtu. Později se rozšířilo hedvábnictví po jižní Evropě, a to především díky dvěma mnichům. Přírodní hedvábí má v oděvním trhu nezastupitelné místo, a to hlavně pro své užitné vlastnosti. V létě nás příjemně ochladí a v zimě naopak zahřeje. Pravé hedvábí je považováno za skutečně luxusní materiál. S výrobou hedvábí je úzce spjato i jeho zdobení. K malbě na hedvábí můžeme použít různé techniky jako jsou batika, akvarel, vosková technika, stékaná technika, malba pomocí kontur atd... Malovat můžeme nejen na různé rozměry šátků a šál a na různé materiály, jako je pongee, chiffon, habutai, satén a další, ale můžeme také zdobit malbou oděvy, kravaty, pouzdra na brýle, brože atd... Možnosti jsou skutečně obrovské a je na našem vkusu, co se nám líbí a zda- li si z té široké škály vybereme...

2 Klobása Vysočina Zemědělská a.s. Krucemburk, akciová společnost Koželužská 385, Krucemburk Tel.: , mob Web: Klobása Vysočina je vyráběna z kvalitního čerstvého vepřového a hovězího masa, soli a směsi koření. Surovina pro výrobu je z místních surovin. Dříve se všechny výrobky vyráběly z výhradně vlastních surovin. Vlastní zvířata byla porážena v blízkých jatkách. Po postupném zrušení jatek v Chotěboři, Žďáru n. S a Hlinsku bylo upuštěno od zpracování výhradně vlastního masa, neboť není možné vizit vlastní zvířata na jatky a vlastní maso zpět. Nyní se maso nakupuje v regionálních jatkách, které odebírají zvířata chovaná i naší společností. Toto maso lze proto považovat za místní surovinu, neboť tyto jatky odebírají zvířata od místních chovatelů. Výrobek je vyráběn částečně z hovězího masa, přičemž chov hovězího dobytka lze považovat z a typický pro Vysočinu, kde se chová již několik století. Domácí výroba je na Vysočině tradiční jež mnoho let. Výše uvedená klobása získala 1. místo v soutěži Klobásu Vysočiny 2009, která se konala v Hořepníku.

3

4 Vinuté perly, šperky z vinutých perel Jana Pašková Rypáčkova 295/6, Třebíč Tel.: Vinuté perly jsou jedny z nejstarších technologií, první zmínky jsou již v době bronzové. Po navinutí základního tvaru se mohou perly dekorovat různými technikami skleněnou nití, skleněnou drtí, případně plátkovým zlatem a stříbrem. Módním hitem jsou 3D efekty a květinové vzory. Každá perla je originálem. Při kompletaci vinutých perel do šperků používám nejčastěji originálně barevné hedvábné šnůrky, tzv. krepsatén.

5 Pivo Chotěboř Pivovar Chotěboř, s.r.o. Průmyslová 1755, Chotěboř Tel.: Web. Pivovaru Chotěboř, který vyrábí pivo tradiční českou technologií z moravského sladu, žateckého chmele a vody z Českomoravské vrchoviny. Chotěbořské pivo kvasí v otevřených kádích, dokvašuje v ležáckých tancích, má výbornou plnost, říz, barvu, pěnivost a harmonickou hořkost. Pivo Chotěboř Pivo Chotěboř je pivo vyráběné tradiční českou recepturou, vařené dvourmutovým způsobem, kvašené v otevřených kádích a dokvášené v ležáckých tancích po dobu minimálně 30 dní. Produktem výrobního procesu je pivní škála: Na rozdíl od piva, které produkují velké nadnárodní společnosti, má pivo Chotěboř charakteristickou barvu, vysokou plnost, výraznou chlebnatost, harmonickou hořkost, typický říz a výbornou ulpívající pěnivost.

6 Originál světlé výčepní pivo obsah alkoholu 4,1 % v objemu Charakter: Světlé výčepní pivo lahodné chuti s jemnou chmelovou hořkostí a chmelovým aroma. Je určeno pro širokou veřejnost, pro osvěžení při turistice, chalupaření, kutilství a k regeneraci sil po namáhavých výkonech. Je vhodné k uhašení každodenní žízně zejména v letním období. Prémium pivo světlý ležák obsah alkoholu 5,1 % v objemu Charakter: Světlý ležák obdařený příjemnou vůní, vyrovnanou chutí chmelu a sladu, s krátkým osvěžujícím nahořklým dozvukem. Je vařený podle staré české tradice, má zlatavou barvu a hustou pěnu. Je určen pro opravdové labužníky a příznivce tradiční české dvanáctky, k přátelskému posezení a k různým společenským a kulturním akcím. Černé Prémium pivo tmavý ležák obsah alkoholu 4,6 % v objemu

7 Charakter: Tmavé pivo s karamelovou nasládlou, plnou chutí určené především ženám, ale i ostatním milovníkům pivních lahůdek. Je uvařeno ze čtyř druhů sladů ve specifickém poměru. Má vyrovnanou chuť, jemnou hořkost, granátovou barvu a hustou pěnu. Vhodné ke konzumaci při různých oslavách, přátelských setkáních a rodinných akcích. Speciál speciální karamelové pivo obsah alkoholu 6 % v objemu Charakter: Speciální pivo s přídavkem karamelového sladu charakteristické plnou jedinečnou chutí. Je uvařené třírmutovým způsobem. Má osobitou chuť, jantarovou barvu, voňavou hořkost a jemnou hustou pěnu. Ocení je vyznavači vícestupňových piv. Je vhodné ho podávat i při obchodních jednáních, na rautech a recepcích. Patron nealkoholické pivo obsah alkoholu max. 0,5 % v objemu Charakter: Nealkoholické pivo s jemným přídavkem karamelového a barvícího sladu. Má oku lahodící barvu a jemně sladovou příchuť. Chlazené příjemně osvěží na dlouhých cestách. Je určeno všem příznivcům nesladkých nealkoholických nápojů, tedy nejen řidičům!

8 Pivovar Chotěboř nově nabízí nealkoholické pivo Patron Pivovar Chotěboř doplnil svůj sortiment, v květnu začal nabízet nové nealkoholické pivo Patron. Novinka doplňuje desítku Originál, dvanáctky Prémium a Černé Prémium a třináctiapůlstupňový karamelový Speciál. Patron bude stát10 korun, je k dostání v lahvích, zákazníci jej najdou všude tam, kde se dají kupovat i další druhy chotěbořského piva, tedy přímo v pivovaru, v obchodních sítích Jednota či Billa, řidiči si ho mohou koupit u čerpacích stanic.