Tato ukázková hra tě provede několika koly hry Magic: The Gathering. Karty představují země a bytosti, které za tebe bojují.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Tato ukázková hra tě provede několika koly hry Magic: The Gathering. Karty představují země a bytosti, které za tebe bojují."

Transkript

1 Tato ukázková hra tě provede několika koly hry Magic: The Gathering. Karty představují země a bytosti, které za tebe bojují. PRAVIDLA

2 V této ukázkové hře máš k dispozici dva balíčky, každý po 11 kartách. Jeden z vás bude Zlatý hráč a druhý bude Stříbrný hráč. Zlatý hráč bude hrát s balíčkem, kde jsou červené a černé karty. Stříbrný hráč si vezme druhý balíček. Dobře si balíčky prohlédněte. Najdete v nich dva typy karet - země a bytosti. Abyste mohli zahrát bytost, musíte zaplatit zeměmi. Bytosti za tebe bojují. V klasické hře začíná každý hráč s dvaceti životy, pro naši ukázkovou hru bude stačit životů 5 (také balíčky v klasické hře jsou o mnoho větší, než tyto). Cílem hry je snížit počet soupeřových životů na 0. Tyto karty si vezmi do ruky: Spineless Thug, Goblin Raider, Scathe Zombies, Hill Giant, Swamp, 2x Mountain. Tyto karty si vezmi do ruky: Eager Cadet, Grizzly Bears, Glory Seeker, Trained Armodon, Plains, 2x Forest. (4 karty) karty ve tvé ruce Zbytek karet polož na hromádku vedle sebe rubem nahoru (této hromádce se říká ). karty ve tvé ruce (4 karty) Zbytek karet polož na hromádku vedle sebe rubem nahoru (této hromádce se říká ). Hraješ první. To znamená, že si nelízneš kartu z knihovny. Vezmi horu (Mountain) a polož ji do hry. Každé kolo můžeš vyložit pouze jednu zemi. Tím pádem tvoje kolo končí. Tvá strana hracího stolu by na konci kola měla vypadat takto: Vezmi pláň (Plains) ze své ruky a vylož ji na hrací stůl. 3. Vezmi Eager Cadet a vylož ho z ruky do hry. Stojí tě jednu bílou (W), takže tapni pláň (otoč ji o 90 ) jako cenu. Můžeš hrát pouze jednu zemi za kolo, takže jsi hotov. Tvá strana hracího stolu by na konci kola měla vypadat takto: Eager Cadet (4 karty) hora (Mountain) (3 karty) taplá pláň (Plains)

3 1. Odtapni si taplé karty. (Momentálně žádné nemáš, takže tuto fázi přeskoč.) 2. Lízni si kartu z knihovny. 3. Vylož bažinu (Swamp). 4. Vylož Goblin Raider. Stojí 1 R (jedna jakákoli a jedna červe- ná). To znamená, že musíš tapnout jednu horu (Mountain) a jednu další zemi jako cenu. Takže nyní tapni obě své země. Goblin Raider má u sebe poznámku: Goblin Raider can t block (Goblin Raider nemůže bránit). Tento fakt bude za chvíli důležitý. Víc toho nyní udělat nemůžeš, tvoje kolo končí. Tvá strana hracího stolu by na konci kola měla vypadat takto: Goblin Raider 1. Odtapni (Vrať do původní polohy) svoje taplé karty. 2. Lízni si kartu. 3. Vylož les (Forest). 4. Zaútoč na zlatého hráče Eager Cadetem! Tapni ho, aby jsi ukázal, že Cadet útočí. Goblin Raider nemůže bránit, takže Cadet udělí 1 zranění zlatému hráči. Jeho počet životů se snížil z 5 na Vylož Grizzly Bears. Medvědi stoji 1 G (jednu jakoukoli a jednu zelenou). Tapni tedy les a jednu další zemi, aby jsi tuto cenu zaplatil. To je pro toto kolo vše. Tvá strana hracího stolu by na konci kola měla vypadat takto: taplý Eager Cadet Grizzly Bears (3 karty) taplá hora (Mountain) taplá bažina (Swamp) (2 karty) taplá pláň (Plains) taplý les (Forest) taplá hora (Mountain) taplá bažina (Swamp) (3 karty) Goblin Raider Jednou za kolo, kdykoliv poté co si lízneš, můžeš útočit se všemi nebo jen některými svými bytostmi. Útočit však také vůbec nemusíš. Jak funguje útok: L Tvé bytosti můžou útočit pouze na protihráče. Nemůžou útočit na ostatní karty. Pokud bytost útočí, je nutné ji tapnout. L Když útočíš bytostí, již netapuješ žádné země. L Každá bytost má sílu a odolnost. Jsou to čísla napsaná v pravém dolním rohu na každé bytosti. První číslo je síla. Udává, kolik je schopna bytost udělit zranění, když útočí. Druhé číslo je odolnost. Když bytost obdrží v jednom kole tolik zranění (nebo více), kolik má odolnost, zemře. L Pokud není útočící bytost zabráněna, udělí zranění, které je rovno její síle, přímo protihráči. Pokud je zabráněna, udělí všechna zranění bránící bytosti.

4 1. Odtapni si všechny své taplé karty. 2. Lízni si kartu. 3. Vylož horu (Mountain). 4. Zaútoč na stříbrného hráče Goblin Raiderem! Tapni ho, aby jsi ukázal, že Raider útočí. Stříbrný hráč ho zabrání Grizzly Bears. Bytosti spolu budou bojovat a obě zemřou. Jakmile je jedna z tvých bytostí zničena, musíš ji položit do hřbitova,, aby jsi uká- zal, že už není dále ve hře. Stříbrný hráč neobdrží žádné zranění. 5. Vylož Scathe Zombies. Zombie stojí 2 B (dvě a jednu černou). To znamená, že jako poplatek musíš tapnout jednu bažinu a dvě další země. Nyní je tapni. Tvá strana hracího stolu by na konci kola měla vypadat takto: 1. Odtapni si taplé karty. 2. Lízni si kartu. 3. Vylož les (Forest). 4. Neútoč na zlatého hráče Eager Cadetem. Pokud by jsi zaútočil, Scathe Zombies by ho zabránily a Cadet by souboj prohrál. 5. Vylož Trained Armodon. Stojí 1 G G (jednu a dvě zelené). To znamená, že jako poplatek musíš tapnout dva lesy a jednu další zemi. Nyní je tapni. To je pro toto kolo vše. Tvá strana hracího stolu by na konci kola měla vypadat takto: Scathe Zombies Eager Cadet Trained Armodon Goblin Raider (hřbitov) (2 karty) taplé hory (Mountain) taplá bažina (Swamp) Grizzly Bears (hřbitov) (1 karta) taplá pláň (Plains) taplé lesy (Forest) Když tě protihráč napadne, můžeš se svými bytostmi bránit. Pokud to uděláš, útočící bytosti nezraní tebe, ale budou bojovat s bránícími bytostmi. Jak bránit: L Můžeš bránit pouze odtaplými bytostmi. Bytosti se při bránění netapují. L Každá odtaplá bytost může bránit pouze jednoho útočníka. Ale více bytostí se může na jednoho útočníka spojit a bránit ho společně. Útočící hráč rozhodne, jak rozdělí zranění mezi bránící bytosti. L Pokud bytost zabráni jinou, začnou spolu bojovat. Navzájem si udělí zranění rovno jejich silám. Pokud bytost obdrží zranění rovno své odolnosti (nebo více), zemře. L Na konci kola všechny zranění z přeživších bytostí zmizí. Goblin Raider Grizzly Bears

5 Už víte jak na to? Pokračujte v hraní, hra končí, jakmile má jeden z vás 0 životů. Pokud vám dojdou karty, dohrajte hru s nalízanými kartami. (V běžné hře prohraješ, když ti dojdou karty v knihovně, ale také máš o mnoho větší balíček.) Nezapomeň: L Každé kolo má tyto fáze: 1. Odtapneš si karty. 2. Lízneš si kartu. 3. Vyložíš zemi z ruky (pokud nějakou máš). 4. Můžeš zaútočit jednou nebo více bytostmi (ale nemusíš). 5. Vyložíš bytosti. Hráč, který začíná, si nelíže v prvním kole. L Můžeš hrát pouze jednu zemi za kolo. L Za bytost platíš pouze při vykládání, při útočení už ne. L Bytosti útočí pouze na protihráče, nikdy ne na jiné karty. L Můžeš útočit jen jednou za kolo. L Bytosti se tapují pouze při útočení, při bránění se netapují. Dobrá rada na závěr: Můžeš blokovat jednoho útočníka více obránci. Takto si můžeš poradit i se silnějšími bytostmi, pokud je zablokuješ dvěma nebo třemi bytosmi menšími. Útočící hráč poté udělí zranění do blokujících bytostí dle svého výběru. Pokud jsi ještě Magic nehrál, navštiv nebo kde se o této hře dozvíš mnoho dalších zajímavých informací. Pokud už zvládáš hru se základním balíčkem, je čas na opravdovou bitvu. Přesně pro Tebe jsou tady připravené balíčky 9. edice! Předkonstruovaný balíček je připraven pro okamžitou hru. Stačí jej vyndat z krabičky, zamíchat a můžeš hrát. Tento balíček je postaven výhradně z karet Deváté Edice, základní sady celého Magicu, a tak je přímo stvořen pro začínající hráče, kteří chtějí získat cit pro hru a více se seznámit s jednotlivými barvami Magicu. Pro každou barvu existuje jeden předkonstruovaný balíček. Takovýto balíček obsahuje čtyřicet karet. Až budeš připraven na hru se zkušenějšími hráči, budeš potřebovat balíček alespoň šedesátikartový. Toho můžeš dosáhnout přidáním sedmi zemí a třinácti kouzel, které lze získat z doplňkových balení boosterů. Také můžeš spojit dva různé předkonstruované balíky a získat tak dvoubarevný balík se šedesáti kartami prostě odeber pět zemí obou typů a pět kouzel obou barev a zamíchej zbytek balíků dohromady. Poté, co si se šedesátikaretním balíkem několikrát zahraješ, zkus ho začít upravovat. Vyndej karty, které ti nepřipadají dobré a přidej nové karty, které sis rozbalil v boosterech nebo vyměnil s kamarády a nyní je chceš vyzkoušet. Balíček můžeš měnit vcelku libovolně, pouze dej pozor, abys nezařadil více než čtyři stejné karty (kromě základních zemí, těch můžeš hrát libovolný počet). Dobrou myšlenkou ale je použít jenom jednu nebo dvě barvy a zařadit alespoň dvacet čtyři zemí. Magic je především o hraní s kartami, které se ti líbí, tak začni experimentovat!

6 Červená: Oheň a chaos Červená mana vzniká v hlubinách země z lávy, vulkanických skal a ohně. Červená magie představuje chaos, ničení a agresi. To je to, co získáš, když kolem sebe házíš oheň a kameny! Mágové používající červenou manu nemlátí prázdnou slámu. Užívají svá kouzla k ničení a destrukci. Červené kouzlo dokáže vytřást zem zpod soupeřových nohou nebo usmažit nepřítele lávovou koulí či elektrickým bleskem. Červení mágové ale nejsou zvlášť opatrní. Dokážou vytvořit ohnivé deště zraňující naprosto všechno včetně nich samotných. Červené bytosti jsou agresivní. Dokonce hodně agresivní. Bohužel, čím více jsou agresivní, tím méně jsou chytré. Jeden příklad za všechny - goblini. Jsou malí, ale nebojácní a jsou jich stovky. Obři, ogři a orci jsou další typy červených příšer. Jsou větší a silnější než goblini, ale stejně hloupí. Draci jsou mezi červenými bytostmi výjimkou. Draci jsou obrovští, chytří a nejednají v rukavičkách. Goblini jsou pro ně popcorn. Správný červený mág má na své straně barikády obě skupiny gobliny i draky. Zelená: Příroda a život Lesy všech druhů jsou plné zelené many. Ta vzniká z přírody a života. Zelená kouzla se zaměřují na rychlou produkci many a její využití k vyvolání největších bytostí, které kdy svět spatřil. Mágové využívající zelenou manu spoléhají na bytosti, které za ně vykonají veškerou špinavou práci. Většina zelených kouzel ti buď dává více potřebné many, nebo dělá z tvých příšer ještě větší a hrozivější bestie. Zelená kouzla také dokáží ničit artefakty a očarování (enchantmenty), dát ti více životů nebo třeba oživit země v bytosti. Především je však zelená jednoznačnou špičkou ve vyvolávání velkých příšer, které následně ještě zvětší. Všechny lesní bytosti jsou zelené. Elfové a druidi bojují, aby chránili své lesní domovy. Nespočetná množství zvířat, jako třeba obří opice, medvědi a pavouci, se také potulují mezi stromy a hledají potravu. Elementálové žijící v hlubinách hvozdů jsou mocní duchové přírody. Obří červi (wurms) se podobají drakům, jen nemají nohy ani křídla. S těmito potvorami na své straně prosadíš zákony džungle. Bílá: Zákon a pořádek V Magicu je bílá barvou dobra, světla a léčení. Bílé bytosti určují zákony a následně je prosazují ohněm i mečem. Mnoho bílých karet představuje rytíře a vojáky na bitevním poli. Jelikož bílá získává svou sílu ze slunce, mnoho jejích potvor žije na pláních nebo v oblacích. Andělé jsou mocní ochránci nebeských výšin a klerici pomáhají slabým a zraněným. Bílá kouzla umí vyčistit ze stolu enchantmenty a zbavit nepřátelské příšery vůle bojovat. Ochrání před zraněním tebe i tvé jednotky. Také ti dokáží přidat životy, čímž otupí snahu soupeře vyhrát. Většina bílých bytostí není zrovna velká, zato si v boji často vzájemně pomáhají. Pracují společně jako perfektně sehraná bojová jednotka. Mnoho bílých balíků obsahuje spousty malých bytostí, které můžeš zahrát na začátku hry a vyvinout tak brzký tlak na soupeře. Dále budeš mít k dispozici spoustu bílých obranných kouzel na ochranu svých bytostí i sebe samotného. Pokud soupeř nenajde způsob, jak si poradit s tvou armádou, zavládne pořádek.

7 Modrá: Iluze a podvody Jak se člověk může dostat na ostrov? Jedině vodou nebo vzduchem. A modrá mana, pocházející z ostrovů, ovládá právě vodu a vzduch. Modrá je také barvou mysli. Žádná jiná barva tak nemiluje učení nových kouzel a vymýšlení nových potvor jako modrá. Stejně jako mysl a vlny, modrá magie je těžko předvídatelná. Modrá kouzla často matou soupeře nebo maří jejich plány pomocí všemožných triků. Mágové používající modrou manu mají rádi situaci pod kontrolou, a tak se naučili vypořádat s kouzly hned v okamžiku seslání. Co nedokážou zastavit, to ukradnou. Modré bytosti přichází ve všech možných podobách a tvarech. Čarodějové (Wizards) můžou být malí vzrůstem, ale magické vědy, které studují, jsou velmi mocné. Iluze jsou imaginární potvory schopné měnit podobu nebo zmizet kdykoli se jim zamane. Obloha je plná ptáků, dráčků a džinů. Musíš být zároveň chytrý i vychytralý, aby ses stal modrým mágem. Černá: Smrt a nákaza Zdrojem černé many je temnota a hniloba bažin. Ve hře Magic černá kouzla představují smrt, zkaženost a temnější stranu věcí. Jsou to právě černé příšery, kdo miluje noc - v černé objevíš všechny druhy krys, impů a zombií. Černá kouzla dokážou být nebezpečná. Některá tě zraní ve chvíli, kdy je použiješ, ale to jen proto, aby ještě více zranila nepřátele. Mnoho černých kouzel vyhlazuje bytosti. Jiná dokáží ustrašit tvé soupeře k smrti nebo je obrat o karty z ruky. Mágové používající černou manu se vyžívají v zneklidňování a terorizování svých nepřátel. Černé potvory přichází v téměř jakkoli děsivé nebo nechutné podobě a velikosti. Většina z nich jsou nemrtví, jako kostlivci a zombie, nebo hmyz a krysy, kteří na nich hodují. Bývají poměrně malé, ale zase se těžko blokují či ničí. Černá také vlastní strašlivé duchy a spektry, které dokáží nahlodat duše smrtelníků. Černá mana tě učiní silným-pokud jsi za to ochoten zaplatit. Vrcholem Magicu jsou doplňkové balíčky tzv. boostery. Díky nim si můžeš doplnit svou armádu o nespočet bojovníků, kouzel a jiných karet, které budou pro Tvé soupeře určitě nepříjemným překvapením. V boosterech najdeš 15 náhodně namíchaných karet z konkrétní edice (třikrát do roka vychází nová edice sledujte na které nemůžeš jiným způsobem získat! Navíc zde můžeš najít i speciální metalické karty! Staň se zkušeným hráčem Magicu a postav si svůj první balíček! Nevíš jak na to? Podívej se na a přečti si o nových strategiích!

8 Magic: The Gathering znamenal v roce 1993 naprostou revoluci ve světě her. Dnes tuto skvělou hru hraje již přes aktivních hráčů a diky milionům strategií, kombinací karet a tisíci smrtících bytostí má Magic jednu obrovskou výhodu: Každá hra je úplně jiná. PRO DVA HRÁČE! Hraj s tím nejlepším Vezmi kamaráda a začni hrát nejlepší karetní hru na světě. Zápasy v Magic: The Gathering přináší fantastické bitvy plné důvtipu a zásahů. Zahraj silná kouzla, veď hrůzu nahánějící bytosti a strhni vítězství na svou stranu! Distributor pro ČR a SR: Toto balení obsahuje: balíčky karet pro dva hráče (22 karet) herní podložku v českém jazyce pravidla v českém jazyce interaktivní CD-ROM s vysvětlením pravidel i možností hry proti počítačovým soupeřům! Chceš se bavit? Tak si ADC Blackfire Entertainment, s.r.o. Novozámecká 4/ Praha 9 - Hostavice tel.: fax.: