Nokia N9 postupy. 1. vydání

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Nokia N9 postupy. 1. vydání"

Transkript

1 Nokia N9 postupy 1. vydání

2 2 Mapy a navigace Mapy a navigace Mapy O Mapách Aplikace Mapy vám ukáže, co najdete v okolí, a zavede vás tam, kam míříte. Hledání měst, ulic a zajímavých míst. Plánování trasy. Hledání trasy s podrobnou navigací. Některé služby nemusejí být k dispozici ve všech zemích a mohou být poskytovány jen v některých jazycích. Služby mohou záviset na síti. Další informace získáte od poskytovatele síťových služeb. Obsah digitálních map může někdy být nepřesný a neúplný. Pro životně důležitou komunikaci, například v nouzových situacích, se nikdy nespoléhejte pouze na obsah služby. Některý obsah poskytují třetí strany nezávislé na společnosti Nokia. Obsah nemusí být přesný ani vždy dostupný. Zobrazení místa a mapy Zobrazení aktuálního místa na mapě a prohlížení map různých měst a zemí. Ikona označuje aktuální místo (pokud jsou k dispozici potřebné údaje). Pokud vaše aktuální místo není k dispozici, označuje ikona poslední známé místo, kde jste se nacházeli. Procházení mapy 1 Mapu můžete přetahovat prstem. Při výchozím nastavení je mapa orientována na sever. 2 Mapu můžete otočit i dvěma prsty.

3 Mapy a navigace 3 Chcete-li zapnout otáčení dvěma prsty, zvolte možnost možnost Otočení mapy dvěma prsty. Zobrazení aktuální polohy Vyberte na mapě ikonu. > Nastav. a zapněte Pokud místo vyhledáte nebo na něj přejdete a zobrazíte údaje o místě, zobrazí aplikace údaje o právě zobrazeném místě. Chcete-li se vrátit k aktuálnímu místu nebo zobrazit údaje o aktuálním místě, zvolte možnost. Zvětšení nebo zmenšení Pro zvětšení poklepejte na mapu nebo položte dva prsty na mapu a posuňte jimi od sebe. Chcete-li obrázek oddálit, posuňte prsty k sobě. Tip: Můžete použít i panel změny zvětšení. Chcete-li panel zobrazit v zobrazeních, zvolte možnost > Nastav. a zapněte možnost Panel změny zvětšení. Když je při procházení mapy aktivní připojení k internetu a přejdete do oblasti, která není pokryta žádnou z map uložených v telefonu, telefon automaticky stáhne novou mapu. Nové mapy měst jsou stahovány i při aktualizaci na nejnovější verzi aplikace Mapy. Pokrytí map se v jednotlivých zemích a regionech liší. Změna vzhledu mapy Zobrazení map v různých režimech pro snadnou identifikaci místa, kde se nacházíte. Zvolte možnost a vyberte některou z následujících možností:

4 4 Mapy a navigace Mapa Ve standardním zobrazení mapy lze snadno přečíst podrobnosti jako jsou názvy míst nebo čísla silnic. Satelitní Chcete-li zobrazit podrobné realistické zobrazení, použijte satelitní snímky. Terén Přehledné zobrazení typu povrchu, například při pohybu mimo cesty. Linky veřejné dopravy Zobrazení vybraných služeb veřejné dopravy, například linek metra, autobusů nebo tramvají. 3D režim Pro realističtější zobrazení můžete změnit perspektivu mapy. Noční režim Ztlumení barev mapy. Při cestování v noci je mapa v tomto režimu čitelnější. 3D orientační body Zobrazení významných budov a atrakcí. Dostupnost možností a funkcí se může v jednotlivých oblastech lišit. Možnosti, které nejsou k dispozici, jsou ztmaveny. Získávání pokynů k navigaci Pokyny můžete získat k pěším cestám, cestám autem i cestám veřejnou dopravou. Zvolte možnost a. Pokud je pro váš jazyk k dispozici hlasová navigace, pomáhá vám najít cestu k cíli a cestování si můžete více užívat. Získání hlasové navigace 1 Použijte jako výchozí bod aktuální místo nebo zadejte výchozí místo do pole a vyberte v seznamu navržených shod. 2 Do příslušného pole zadejte cíl. 3 Vybraný cíl bude zobrazen na mapě. Vyberte symbol cíle nebo a zvolte možnost Získat pokyny. 4 Chcete-li spustit hlasovou navigaci, zvolte možnost Navigovat. Chcete-li zobrazit písemné pokyny, zvolte možnost. Tip: Při výchozím nastavení navigace pro pěší jsou hlasové pokyny vypnuty. Chceteli je zapnout, zvolte možnost > Hlasová navigace. Pokud není vybrán žádný jazyk, zvolte možnost Vyberte hlas. Služba navigace vám nabídne i pokyny, který autobus, vlak nebo linku metra máte použít, a jak se dostanete ke stanici nebo zastávce. Pokyny k cestám veřejnou dopravou 1 Po zadání cíle vyberte značku cíle na mapě a zvolte možnost > Získat pokyny.

5 Mapy a navigace 5 Telefon zobrazí mapu trasy. 2 Chcete-li zobrazit podrobné pokyny, zvolte možnost. Tip: Chcete-li navigovat na místo, které jste našli při hledání míst v okolí nebo hledání podle kategorií, vyberte symbol místa a zvolte možnost. Stahování a aktualizace map Podrobné mapy můžete ukládat do telefonu, procházet je bez připojení k internetu a šetřit tak na cestách poplatky za přenosy dat. Ke stahování a aktualizaci map v telefonu potřebujete aktivní připojení k síti WLAN. Stahování map 1 Zvolte možnost > Spravovat mapy > > Přidat mapy. 2 Vyberte světadíl a zemi a zvolte možnost Stáhnout. Aktualizace map 1 Zvolte možnost > Spravovat mapy > > Zkontrolovat aktualizace. 2 Pokud jsou k dispozici nové aktualizace, telefon vám je nabídne. Zvolte možnost Stáhnout. Práce s mapami offline Chcete-li ušetřit poplatky za přenos dat, především na cestách, můžete aplikaci Mapy používat bez připojení k internetu. Po stažení potřebných map do telefonu můžete používat například funkce určování polohy, hledání a navigaci i v režimu offline. Zvolte možnost > Nastav. a vypněte možnost Online. Tip: Mapy si do telefonu stáhněte ještě před cestou, abyste si byli jisti, že budete aplikaci Mapy na cestách moci používat v režimu offline. Hledání místa Aplikace Mapy vám pomůže najít konkrétní adresy, zajímavá místa i obchody. Zvolte možnost a. Hledání míst 1 Zadejte do pole Hledat hledaná slova, například adresu nebo název místa.

6 6 Mapy a navigace 2 Vyberte položku v seznamu navrhovaných shod. Aplikace zobrazí místo na mapě. Pokud hledání nevrátí žádné výsledky, zkontrolujte, zda nemáte v hledaných slovech překlep. Zobrazení seznamu navrhovaných shod Hledání míst v okolí 1 Na mapě budou jako symboly zobrazena veřejná místa v okolí. 2 Chcete-li zobrazit seznam míst v okolí, zvolte možnost. 3 Chcete-li zobrazit podrobné údaje o některém místě, vyberte jeho symbol a pole s informacemi. Hledání míst podle kategorií 1 Zvolte možnost > Kategorie a vyberte kategorii. 2 Chcete-li zobrazit podrobné údaje o místě, vyberte místo v seznamu. 3 Chcete-li mapu zobrazit na větší mapě, klepněte na mapu. Tip: Chcete-li zobrazit podrobné údaje o nalezeném místě, můžete vybrat jeho symbol na mapě. Výsledky hledání online mohou ovlivnit problémy s připojením k internetu. Chcete-li se vyhnout poplatkům za přenos dat a máte mapy prohledávané oblasti uložené v telefonu, můžete výsledky hledání získat i bez připojení k internetu. Výsledky hledání však mohou být omezené. Ukládání oblíbených míst Adresu nebo zajímavé místo si můžete uložit, abyste ho později mohli rychleji použít. Uložení místa Vyberte na mapě symbol místa a pole s informacemi. Na informační stránce zvolte možnost. Zobrazení a úpravy oblíbených míst K uloženým místům můžete přistupovat velmi rychle.

7 Mapy a navigace 7 Zvolte možnost a > Oblíbené. Zobrazení uloženého místa na mapě Vyberte místo v seznamu oblíbených a klepněte na mapu. Jsou-li pro uložené místo k dispozici kontaktní údaje, můžete je zkontrolovat. Například do restaurace můžete zavolat nebo si prohlédnout její web. Kontakt na místo 1 Vyberte místo v seznamu oblíbených a zvolte možnost Kontaktovat. 2 Můžete vybrat telefonní číslo, ovou adresu nebo webovou adresu. Úpravy a odstraňování uložených míst 1 Vyberte místo v seznamu oblíbených. 2 Zvolte možnost a upravte název nebo popis. Chcete-li místo odstranit, zvolte možnost Odebrat. Poslání místa kamarádovi Když chcete přátelům ukázat nějaké místo na mapě, můžete jim ho poslat. Chcete-li místo ukázat na mapě svým přátelům, nemusejí mít telefon Nokia, potřebují však aktivní připojení k internetu. 1 Vyberte na mapě symbol místa a pole s informacemi. Telefon zobrazí stránku s informacemi. 2 Kamarádovi bude odeslána textová zpráva s odkazem na místo na mapě. Chůze k cíli Když potřebujete navigovat při chůzi, povede vás aplikace Mapy přes náměstí, parky, pěší zóny a dokonce i obchodní střediska. 1 Zvolte možnost a zadejte cíl. 2 Vyberte symbol cíle na mapě a zvolte možnost > Získat pokyny. 3 Chcete-li spustit hlasovou navigaci, zvolte možnost Navigovat. Zobrazení celé trasy 1

8 8 Mapy a navigace 2 Chcete-li přiblížit aktuální místo, zvolte možnost. Vypnutí hlasové navigace Zvolte možnost > Hlasová navigace. Změna hlasu navigace > Vyberte hlas. Blokování vypínání displeje > Podsvětlení vždy zapnuté. Práce s kompasem Když je kompas zapnut a řádně kalibrován, otočí se mapa do směru jízdy. Kompas ukazuje na sever. Vyberte možnost. Zapnutí kompasu Vypnutí kompasu Zvolte možnost. Mapa je orientována na sever. Pokud kompas vyžaduje kalibraci, postupujte podle pokynů zobrazených v telefonu. Kompas má omezenou přesnost. Přesnost kompasu může být ovlivněna rovněž elektromagnetickými poli, kovovými objekty nebo jinými vnějšími vlivy. Kompas by měl být vždy správně zkalibrován. Názory na aplikaci Mapy Zúčastněte se vylepšování služby Mapy a pošlete nám svůj názor. 1 Zvolte možnost > Odezva. 2 Vyberte, s jakou pravděpodobností doporučíte službu Mapy jiným lidem. Můžete uvést i konkrétní důvody. Názory jsou odesílány anonymně. 3 Zvolte možnost Odeslat. Chcete-li nám poslat názor, musíte mít zapnuto připojení k internetu. Po odeslání názoru na aktuální verzi služby Mapy již tato možnost nebude k dispozici.

9 Mapy a navigace 9 Služba Autem Jízda k cíli Když potřebujete zřetelné podrobné pokyny optimalizované pro používání za jízdy, pomůže vám při navigaci do cíle zobrazení Autem. Při používání služby Autem musíte být přihlášeni ke svému účtu Nokia. Jízda k cíli Zvolte možnost > Nastavit cíl a vyberte vhodnou možnost. Tip: Cíl můžete nastavit také tak, že vyberete a podržíte cíl na mapě a zvolíte možnost Autem do. Na cestu se můžete vydat bez nastavení cíle. Na mapě bude vyznačeno místo, kde se právě nacházíte. Při výchozím nastavení se mapa otáčí podle směru jízdy. Kompas stále ukazuje na sever. Jízda domů Zvolte možnost > Nastavit cíl > Domů. Při prvním zvolení možnosti Domů vás telefon vyzve k zadání polohy domova. Změna místa bydliště Zvolte možnost > Nastavení > Domovské umístění. Tip: Chcete-li prozkoumat okolí na celé obrazovce, klepněte na mapu. Zobrazení přehledu trasy V zobrazení navigace zvolte možnost. Dodržujte všechny místní zákony. Při řízení vozu si vždy nechte volné ruce pro řízení. Při řízení musí být vaše pozornost věnována především bezpečnosti silničního provozu. Získání hlasové navigace Hlasová navigace vám pomáhá najít cestu k cíli a cestování si můžete více užívat.

10 10 Mapy a navigace 1 Zvolte možnost > Nastavení > Hlas navigace. 2 Vyberte jazyk. Pokud chcete hlasové pokyny vypnout, zvolte možnost Žádný. Hlasové pokyny nemusí být pro váš jazyk k dispozici. Můžete si také nahrát nové hlasy. Stažení nových hlasů do navigace Zvolte možnost > Nastavení > Hlas navigace > Stáhnout nový a vyberte hlas. Při navigaci můžete používat i jiné aplikace, hlasové pokyny uslyšíte stále. Zobrazování míst na mapě Hledáte čerpací stanici, parkoviště nebo místo, kde byste se mohli najíst? Nastavte telefon tak, aby je zobrazoval na mapě. 1 Zvolte možnost > Nastavení > Vrstvy mapy > Místa. 2 Vyberte kategorie, které chcete zobrazit na mapě. Tip: Zobrazení Autem zobrazuje na mapě významné budovy a atrakce. Orientační body jsou nejlépe viditelné v trojrozměrném zobrazení. Pokud orientační body nevidíte, přibližte zobrazení. Chcete-li orientační body skrýt, zvolte možnost a vypněte funkci Orientační body. > Nastavení > Vrstvy mapy Volba preferované trasy Služba Autem může vybrat trasu, která bude nejvíce odpovídat vašim potřebám a preferencím. Vyberte možnost. 1 Zvolte možnost > Nastavit cíl a vyberte vhodnou možnost. 2 Před zahájením navigace zvolte možnost. 3 Nastavte, zda chcete například povolit nebo zakázat používání dálnic, placených silnic či trajektů. 4 Zvolte možnost > Spustit navigaci. Navigace offline Chcete-li ušetřit poplatky za přenos dat, můžete zobrazení Autem používat offline.

11 Mapy a navigace 11 Zvolte možnost > Nastavení a zrušte zaškrtnutí tlačítka Připojení. Když službu Autem používáte v režimu offline, může být omezeno používání některých funkcí, například výsledků hledání. Změna vzhledu zobrazení Autem Chcete sledovat realističtější trojrozměrnou mapu nebo zobrazení Autem používáte v noci, ve tmě? V různých režimech mapy můžete vždy zřetelně sledovat informace, které potřebujete. Změna typu mapy Zvolte možnost > 2D, 3D nebo Sat.. Chcete-li na mapu zřetelně vidět i ve tmě, můžete zapnout noční režim. Zapnutí nočního režimu Zvolte možnost > Nastavení > Barvy mapy > Noc. Uložení místa Při plánování cest vám může pomoci hledání hotelů, atrakcí či čerpacích stanic a jejich ukládání do telefonu. 1 Chcete-li vyhledat adresu nebo místo, zvolte možnost > Nastavit cíl > Hledání. 2 V seznamu výsledků vyberte místo. 3 Uložení aktuálního místa Zvolte možnost > Uložit umístění. Jízda na uložené místo Zvolte možnost > Nastavit cíl > Oblíbené a vyberte místo.

12 12 Nokia Obchod Nokia Obchod Začínáme se službou Nokia Obchod Služba Nokia Obchod Ze služby Nokia Obchod si můžete do telefonu stáhnout tisíce položek, například tyto položky: Hry Aplikace Videa Tapety Vyzváněcí tóny Obsah můžete vyhledat a stáhnout si přímo do telefonu. Položky také můžete vyhledat z počítače, a poté poslat do svého nebo kamarádova telefonu textovou zprávu s odkazy na položky nebo položky sdílet v sociální síti. Chcete-li stahovat položky ze služby Nokia Obchod, musíte mít účet Nokia. Když se přihlásíte a vyberete svůj telefon, nabídne vám služba obsah kompatibilní s vaším telefonem. Některé položky jsou zdarma, za jiné musíte zaplatit pomocí platební karty nebo přes telefonní účet. Dostupnost způsobů plateb závisí na místě pobytu a poskytovateli síťových služeb. Tip: Informace o nastavení telefonu pro práci se službou Nokia Obchod najdete na adrese (vyberte svůj telefon). Používání služeb nebo stahování obsahu může vyžadovat přenos velkého množství dat, který může být zpoplatněn. Účet Nokia Účet Nokia umožňuje přístup ke službám Nokia pomocí jednoho uživatelského jména a hesla. Přejděte na web služby Nokia Obchod nebo v telefonu spusťte aplikaci Nokia Obchod. Zadejte své údaje: Zadejte platnou ovou adresu nebo číslo mobilního telefonu. Pokud zapomenete uživatelské jméno nebo heslo, může vám je server poslat em nebo textovou zprávou. Potvrďte ovou adresu a číslo mobilního telefonu. Vyberte odkaz v potvrzovacím u nebo textové zprávě.

13 Nokia Obchod 13 Vyberte, zda chcete dostávat bulletin, zprávy o propagačních akcích a aktuální informace služby Nokia Obchod. Bulletin si můžete objednat i později. Pokud jste zadali ovou adresu, dostanete po vytvoření účtu uvítací . Ponechejte si ho, protože obsahuje vaše přihlašovací údaje. Tip: Své osobní údaje a heslo můžete později změnit v nastavení účtu. Přihlaste se a zvolte možnost Účet. Společnost Nokia může osobní údaje používat k určitým úkonům se vztahem k této službě, tak jak je popsáno v zásadách ochrany osobních údajů společnosti Nokia nebo v jiných příslušných podmínkách. Procházení služby Nokia Obchod a stahování obsahu Hledání ve službě Nokia Obchod Přejděte na web služby Nokia Obchod nebo v telefonu spusťte aplikaci Nokia Obchod. Hledání na webu Zadejte do pole pro hledání požadovaný text a stiskněte tlačítko Enter. Hledání v telefonu 1 2 Zadejte do pole pro hledání požadovaný text a stiskněte tlačítko Enter. Tip: Chcete-li se podívat, co o položce říkají ostatní uživatelé, vyberte ji a zvolte možnost Hodnocení. Uvidíte také popis, cenu a velikost pro stažení. Stahování her, aplikací a jiných položek Ve službě Nokia Obchod si můžete kupovat aplikace, hry, videa a další obsah. Můžete si také stahovat bezplatné položky. Spusťte v telefonu aplikaci Obchod Nokia a přihlaste se k účtu Nokia. 1 Vyberte položku. 2 Pokud je u položky cena, zvolte možnost Koupit. Pokud je položka nabízena zdarma, zvolte možnost ZDARMA. 3 Platit můžete kreditní kartou, případně přes telefonní účet (je-li tato možnost k dispozici). Chcete-li údaje o kreditní kartě uložit na účet Nokia, zvolte možnost Přidat. Máte-li údaje o kartě již uloženy a chcete použít jiný způsob platby, zvolte možnost Změnit. Chcete-li zaplatit přes telefonní účet, zvolte možnost Zaplatit. 4 Po stažení položky postupujte podle pokynů.

14 14 Nokia Obchod Tip: Ke stahování větších souborů, například her, aplikací a videa, používejte připojení k síti WLAN. Další informace o připojení k síti WLAN najdete na adrese support (vyberte svůj telefon). Uložení platební karty na účet Chcete-li se vyhnout opakovanému zadávání údajů platební karty při dalších nákupech ve službě Nokia Obchod, uložte své údaje na účet Nokia. Přejděte v počítači na web Nokia Obchod a přihlaste se k účtu Nokia. 1 Zvolte možnost Účet > Nastavení plateb > Přidat novou platební kartu a vyplňte povinná pole. 2 Chcete-li tuto platební kartu nastavit jako preferovanou, zvolte možnost Preferovat tuto kartu.. 3 Vyberte možnost Uložit. Tip: Můžete si uložit více než jednu platební kartu a při nákupu vybrat, kterou chcete použít. Tip: Služba Nokia Obchod vám nabídne uložení údajů, které jste ručně zadali při kupování zboží. Sdílení obsahu s přáteli Z webu Nokia Obchod můžete em nebo do sociálních sítí odeslat přátelům odkaz na zajímavé položky. 1 Vyberte položku a zvolte možnost Sdílet. 2 Vyberte způsob sdílení. 3 Pokud posíláte , zadejte ovou adresu kamaráda. Můžete přidat několik adres. 4 Zprávu můžete přizpůsobit, odkaz z ní však nelze odebrat. 5 Vyberte možnost Odeslat. Napsání recenze Chcete s ostatními uživateli služby Nokia Obchod sdílet svůj názor na určitou položku? Napište vlastní recenzi a položku ohodnoťte. Hodnotit můžete pouze položky, které jste si stáhli. Ke každé položce můžete napsat jednu recenzi, kterou již později nemůžete upravovat. Pokud byla zveřejněna nová verze, můžete po stažení napsat hodnocení i k ní. 1 Vyberte položku a zvolte možnost Hodnocení. 2 Napište recenzi, ohodnoťte položku a zvolte možnost Potvrdit.

15 Nokia Obchod 15 3 Chcete-li hodnocení upravit, zvolte možnost Upravit hodn.. 4 Chcete-li hodnocení zveřejnit, zvolte možnost Potvrdit. Opětovné stažení chybějící položky Vymazali jste omylem některý obsah z telefonu? Ze služby Nokia Obchod si můžete chybějící aplikace znovu stáhnout zdarma. 1 Přejděte v telefonu do služby Nokia Obchod a vyberte příslušnou položku. 2 Vyberte možnost Stáhnout. Tip: Chcete-li zobrazit obsah, který jste dosud stáhli, zvolte možnost. Tip: Aplikace a hry, které již nepoužíváte nebo nepotřebujete, můžete odinstalovat. Další informace najdete na adrese (vyberte svůj telefon).

Mapy Ovi pro mobilní přístroj. 1. vydání

Mapy Ovi pro mobilní přístroj. 1. vydání Mapy Ovi pro mobilní přístroj 1. vydání 2 Obsah Obsah Přehled aplikace Mapy 3 Zobrazení Navigace 12 Získání dopravních a bezpečnostních informací 12 Chůze k cíli 13 Plánování trasy 13 Moje poloha 4 Zobrazení

Více

GPS NAVIGATION SYSTEM QUICK START USER MANUAL

GPS NAVIGATION SYSTEM QUICK START USER MANUAL GPS NAVIGATION SYSTEM QUICK START USER MANUAL CZECH Začínáme Při prvním použití navigačního softwaru se automaticky spustí proces počátečního nastavení. Postupujte následovně: Zvolte jazyk programu. Pokud

Více

Share online 3.1. 1. vydání

Share online 3.1. 1. vydání Share online 3.1 1. vydání 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People a Nseries jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Nokia Corporation. Nokia tune

Více

GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM

GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM PRU VODCE RYCHLÝM SPUŠTE NÍM NAVIGACE ÚVODNÍ STRANA C ESKY Začínáme Při prvním použití navigace se automaticky spustí počáteční nastavení. Postupujte následovně: Vyberte jazyk programu.

Více

Začínáme. Při prvním použití navigačního softwaru se spustí inicializační procedura. Proveďte následující kroky:

Začínáme. Při prvním použití navigačního softwaru se spustí inicializační procedura. Proveďte následující kroky: Začínáme Při prvním použití navigačního softwaru se spustí inicializační procedura. Proveďte následující kroky: Zvolte jazyk programu. Pokud se Váš jazyk neobjeví na obrazovce, přejděte na jinou stránku

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

Nastavení telefonu Nokia C2-01

Nastavení telefonu Nokia C2-01 Nastavení telefonu Nokia C2-01 Telefon Nokia C2-01, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je potřeba

Více

Online tisk 4.0. 1. vydání

Online tisk 4.0. 1. vydání Online tisk 4.0 1. vydání 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People a Nseries jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Nokia Corporation. Nokia tune

Více

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní.

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní. Před přihlášením - HLAVNÍ MENU Přihlášení do banky Přihlášení s Internetovým přístupovým kódem 1. Vepište své Zákaznické ID do kolonky 'identifikátor uživatele'. (Vaše Zákaznické ID je 8-místný číslovat

Více

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Březen 2015 Začínáme Mobilní přístup na portál Novell Vibe může správce portálu Vibe deaktivovat. Pokud nemůžete přistupovat k mobilnímu rozhraní Vibe podle

Více

Uživatelská příručka. Sygic GPS Navigation. v3 (Mobile) 2011 Sygic, a.s. Všechna práva vyhrazena.

Uživatelská příručka. Sygic GPS Navigation. v3 (Mobile) 2011 Sygic, a.s. Všechna práva vyhrazena. Uživatelská příručka Sygic GPS Navigation v3 (Mobile) 2011 Sygic, a.s. Všechna práva vyhrazena. I. Začínáme...2 Zadávání adresy...4 Turn by Turn navigace...8 Vyhledávání GPS pozice...9 II. Plánování trasy...

Více

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 2. Kontakty. 3.

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 2. Kontakty. 3. 1 z 33 Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně

Více

Microsoft Apps - Uživatelská příručka

Microsoft Apps - Uživatelská příručka Microsoft Apps - Uživatelská příručka 1. vydání 2 Aplikace Microsoft Aplikace Microsoft Sada Aplikace Microsoft obsahuje kancelářské aplikace Microsoft pro telefon Nokia se softwarem verze 111.030.0609.

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

F-Secure Mobile Security for Windows Mobile

F-Secure Mobile Security for Windows Mobile F-Secure Mobile Security for Windows Mobile 1. Instalace a aktivace Předchozí verze Instalace Aktivace Pokud máte nainstalovanou předchozí verzi aplikace F-Secure Mobile Security, je třeba ji ukončit.

Více

Návod: Jak instalovat aplikace z App Store (vč. registrace bez platební karty)

Návod: Jak instalovat aplikace z App Store (vč. registrace bez platební karty) Návod: Jak instalovat aplikace z App Store (vč. registrace bez platební karty) Chcete stahovat různé aplikace do svého iphone? Jak si založit účet na itunes Store? Jak používat aplikaci App Store? App

Více

Uživatelský manuál. Dynavix Navigace. pro zařízení s OS Android

Uživatelský manuál. Dynavix Navigace. pro zařízení s OS Android Uživatelský manuál Dynavix Navigace pro zařízení s OS Android Obsah: Spuštění Nastavení první trasy Pohled řidiče (náhled) Trasa Zobrazení celé trasy Objížďka a přepočet trasy Simulace a plánování trasy

Více

2. SMS a MMS. 3. Základní nastavení telefonu. Nastavení střediska zpráv Nastavení MMS Nastavení tónů Upozornění o doručení SMS. 4.

2. SMS a MMS. 3. Základní nastavení telefonu. Nastavení střediska zpráv Nastavení MMS Nastavení tónů Upozornění o doručení SMS. 4. 1 z 33 Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové schránky Nastavení vyzvánění SMS a MMS Nastavení střediska

Více

Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a

Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a 1 6. 7. 8. Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a odhlášení Wi-Fi sítě Zapnutí / Vypnutí přístupového

Více

Nastavení telefonu Nokia Lumia 925

Nastavení telefonu Nokia Lumia 925 Nastavení telefonu Nokia Lumia 925 Telefon Nokia Lumia 925, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Některé

Více

Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení BlackBerry ID Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě

Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení BlackBerry ID Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě 1 7. 8. Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení BlackBerry ID Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě Zap./Vyp. internetu v zahraničí Nastavení internetu

Více

MHD v mobilu. Instalace a spuštění. Co to umí

MHD v mobilu. Instalace a spuštění. Co to umí MHD v mobilu Aplikace MHD v mobilu umí zobrazovat offline (bez nutnosti připojení) jízdní řády MHD na obrazovce mobilního telefonu. Aplikaci pro konkrétní město je možné stáhnout z našich stránek zdarma.

Více

Příručka Google Cloud Print

Příručka Google Cloud Print Příručka Google Cloud Print Verze 0 CZE Definice poznámek V celé příručce uživatele je použit následující styl poznámek: Poznámky uvádějí, jak reagovat na situaci, která může nastat, nebo poskytují tipy,

Více

Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové

Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové 1 5. 6. 7. 8. Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové schránky Nastavení vyzvánění SMS a MMS Nastavení

Více

Nastavení internetu. Jak to lze jednoduše, Android

Nastavení internetu. Jak to lze jednoduše, Android internetu Jak to lze jednoduše, Android Jak na to? Mrkněte na mapu pokrytí, jste v místě pokrytí? Máte aktivní datové služby od SAZKAmobil? Zkuste manuální nastavení* Na dalších stránkách najdete jednoduchý

Více

VYBRÁNÍ PROFILOVÉHO OBRÁZKU Z EXISTUJÍCÍ FOTOGRAFIE NA PROFILU

VYBRÁNÍ PROFILOVÉHO OBRÁZKU Z EXISTUJÍCÍ FOTOGRAFIE NA PROFILU KAPITOLA 3 Profil a Zeď PROFILOVÝ OBRÁZEK PŘIDÁNÍ INFORMACÍ DO PROFILU ÚPRAVA INFORMACÍ V PROFILU NASTAVENÍ A PRÁCE SE ZDÍ Pomocí profilu (a samozřejmě na něm publikovaného obsahu) se veřejně prezentujete

Více

Push to talk. 1. vydání

Push to talk. 1. vydání Push to talk 1. vydání 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People a Nseries jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Nokia Corporation. Nokia tune je

Více

2. Internet. 1. Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play. 3. Zabezpečení

2. Internet. 1. Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play. 3. Zabezpečení Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě Zap./Vyp. internetu v zahraničí Nastavení internetu Zap./Vyp.

Více

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu 1 5. 6. 7. 8. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu

Více

Nastavení telefonu Samsung S5230 Star

Nastavení telefonu Samsung S5230 Star Nastavení telefonu Samsung S5230 Star Telefon Samsung S5230 Star, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny.

Více

Vložení SIM karty. Vložení paměťové karty. Zapnutí tabletu a PIN. 2 z 22. SIM kartu vložíte do šuplíku a zasunete ho zpět. Tak a je to!

Vložení SIM karty. Vložení paměťové karty. Zapnutí tabletu a PIN. 2 z 22. SIM kartu vložíte do šuplíku a zasunete ho zpět. Tak a je to! 1 z 22 6. 7. 8. Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové schránky Nastavení vyzvánění SMS a MMS Nastavení

Více

Mobilní aplikace pro ARVAL ON BOARD. Podrobný manuál

Mobilní aplikace pro ARVAL ON BOARD. Podrobný manuál Mobilní aplikace pro ARVAL ON BOARD Podrobný manuál Úvod ARVAL ON BOARD (AOB) Mobile je mobilní verze klasického ARVAL ON BOARD, který je určen pro chytré telefony a tablety. Je k dispozici pro platformy

Více

Nastavení telefonu Sony Ericsson P990i

Nastavení telefonu Sony Ericsson P990i Nastavení telefonu Sony Ericsson P990i Telefon Sony Ericsson P990i, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny.

Více

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 2. Kontakty. 3. Volání

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 2. Kontakty. 3. Volání 1 z 31 Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky Volání

Více

Nastavení SMS a MMS imessage Nastavení tónů Nastavení MMS Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty První zapnutí telefonu. Kontakty Kopírování

Nastavení SMS a MMS imessage Nastavení tónů Nastavení MMS Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty První zapnutí telefonu. Kontakty Kopírování 1 5. 6. 7. 8. 9. Nastavení SMS a MMS imessage Nastavení tónů Nastavení MMS Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty První zapnutí telefonu. Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového

Více

Postup pro: A) uplatnění poukazu (kupónu) pro stažení aktuálních map Navigon B) bezplatný upgrade pro Navigon 8110

Postup pro: A) uplatnění poukazu (kupónu) pro stažení aktuálních map Navigon B) bezplatný upgrade pro Navigon 8110 Postup pro: A) uplatnění poukazu (kupónu) pro stažení aktuálních map Navigon B) bezplatný upgrade pro Navigon 8110 Uvedený postup je primárně je určen pro přístroj, pro který jste obdrželi v balení nebo

Více

Aplikace Založení účtu Microsoft a stažení aplikace Internet Nastavení e-mailu Připojení/odpojení Wi-Fi sítě Nastavení internetu v zahraničí

Aplikace Založení účtu Microsoft a stažení aplikace Internet Nastavení e-mailu Připojení/odpojení Wi-Fi sítě Nastavení internetu v zahraničí 1 6. 7. 8. Aplikace Založení účtu Microsoft a stažení aplikace Internet Nastavení e-mailu Připojení/odpojení Wi-Fi sítě Nastavení internetu v zahraničí Nastavení internetu v ČR Zap./Vyp. přístupového bodu

Více

Postup instalace přídavného modulu pro Aktuální zůstatky (CBA) v programu MultiCash KB (MCC)

Postup instalace přídavného modulu pro Aktuální zůstatky (CBA) v programu MultiCash KB (MCC) Postup instalace přídavného modulu pro Aktuální zůstatky (CBA) v programu MultiCash KB (MCC) 1/6 1. Instalace modulu Na internetových stránkách KB na adrese http://www.mojebanka.cz v sekci Stáhněte si

Více

Modul Download pro redakční systém Marwel

Modul Download pro redakční systém Marwel Modul Download pro redakční systém Marwel postupy a doporučení pro práci redaktorů verze manuálu: 0.1 Únor 2008 Podpora: e-mail: podpora@qcm.cz tel.: +420 538 702 705 Obsah Správce stahování...3 Přihlášení...3

Více

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2.

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2. Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2. Popisy uvedené v této příručce jsou založeny na operačních systémech Windows 7 a Mac OS X Mountain Lion. Přečtěte

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP v4.0

Více

Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite

Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite v1.1001 Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite Poslední aktualizace: 27. 8. 2009 HiddenSMS Lite software pro mobilní telefony s operačním systémem Windows Mobile, určený pro skrytí Vašich soukromých

Více

Nastavení telefonu Nokia 700

Nastavení telefonu Nokia 700 Nastavení telefonu Nokia 700 Telefon Nokia 700, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je potřeba

Více

Nastavení MS Windows Vista pro připojení k WIFI síti JAMU. Stažení certifikátu JAMU. Instalace certifikátu JAMU

Nastavení MS Windows Vista pro připojení k WIFI síti JAMU. Stažení certifikátu JAMU. Instalace certifikátu JAMU Nastavení MS Windows Vista pro připojení k WIFI síti JAMU Následující návod stručně popisuje, jak nastavit přístup do bezdrátové sítě pomocí protokolu 802.1X ve Windows Vista (české verzi). Prvním krokem

Více

Uživatelská příručka BlackBerry Internet Service

Uživatelská příručka BlackBerry Internet Service BlackBerry Internet Service Verze: 2.5 SWDT228826-291226-0617042504-010 Obsah Začínáme...3 BlackBerry Internet Service základy webových stránek...3 Řešení potíží s BlackBerry Internet Service webovými

Více

Nastavení WAP (připojení k síti přes GPRS)

Nastavení WAP (připojení k síti přes GPRS) Nastavení WAP (připojení k síti přes GPRS) Klikněte na Start a položku Nastavení. Vyberte záložku Připojení a klikněte na ikonu Připojení. Zvolte záložku Upřesnit a klikněte na volbu Vybrat sítě. Klikněte

Více

Internet Banka v mobilu

Internet Banka v mobilu Internet Banka v mobilu Obsah Co je Internet Banka v mobilu?... 3 Co umí Internet Banka v mobilu?... 3 Kdo může používat Internet Banku v mobilu?... 3 Na jakých telefonech Internet Banka v mobilu funguje?...

Více

Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě

Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě 1 5. 6. 7. 8. Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě Zap./Vyp. internetu v zahraničí Nastavení

Více

T-MOBILE DSL MANAGER UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

T-MOBILE DSL MANAGER UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA T-MOBILE DSL MANAGER UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA OBSAH 2 ÚVOD 3 NASTAVENÍ DSL MODEMU PRO PEVNÝ INTERNET 5 ZAPNUTÍ A VYPNUTÍ BEZDRÁTOVÉ SÍTĚ 5 VYHLEDÁVÁNÍ AKTUALIZACÍ 6 NÁSTROJE 6 PŘÍLOHA A: ZABEZPEČENÍ BEZDRÁTOVÉ

Více

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty První zapnutí telefonu. 2. Kontakty. 3. Nastavení volání

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty První zapnutí telefonu. 2. Kontakty. 3. Nastavení volání 1 z 27 Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty První zapnutí telefonu Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky Nastavení volání Nastavení

Více

Stručná příručka pro instalaci. Vodafone Mobile Broadband Sharing Dock Vodafone R101

Stručná příručka pro instalaci. Vodafone Mobile Broadband Sharing Dock Vodafone R101 Stručná příručka pro instalaci Vodafone Mobile Broadband Sharing Dock Vodafone R101 Vítejte ve světě mobilních komunikací 1 Úvod 2 Přehled zařízení 3 Začínáme 5 Připojení k zařízení Vodafone Mobile Broadband

Více

e-invoicing mojefakturace

e-invoicing mojefakturace e-invoicing mojefakturace V případě potřeby kontaktujte E-mail: e-fakturace.cz@tnt.com Tel.: +420 257 083 418 Obsah Vítejte v aplikaci mojefakturace 3 Registrace do mojefakturace 4 efakturace, eplatba

Více

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty. 3. Volání

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty. 3. Volání Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky Volání Nastavení

Více

Uživatelská příručka. Čeština

Uživatelská příručka. Čeština Uživatelská příručka 1 Práce se skenerem Tato příručka popisuje používání plochého skeneru dokumentů HP Scanjet 8270 a jeho příslušenství, řešení problémů při instalaci a kontaktování oddělení podpory

Více

NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU

NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU PŘIHLÁŠENÍ K E-MAILOVÉMU ÚČTU Pro přihlášení k účtu je třeba do internetového vyhledávače napsat internetovou adresu http://hotmail.com. Po

Více

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 3. Volání

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 3. Volání Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky Volání Nastavení

Více

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení 1 6. 7. 8. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky

Více

Nastavení tabletu Prestigio MultiTab 4 ULTRA QUAD 8.0 3G

Nastavení tabletu Prestigio MultiTab 4 ULTRA QUAD 8.0 3G Nastavení tabletu Prestigio MultiTab 4 ULTRA QUAD 8.0 3G Tablet Prestigio MultiTab 4 ULTRA QUAD 8.0 3G, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití

Více

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Obsah 1.1... Příprava na aktualizaci 1.2... SyncTool software

Více

ipodatelna Uživatelská příručka

ipodatelna Uživatelská příručka Uživatelská příručka 1 Obsah Obsah 1 I Úvod 2 II Práce s aplikací 3 III Podání 4 1 Nové podání... 5 IV Informace o Uživateli 11 V Podatelna 13 1 Přijmout... a odmítnout podání 13 2 Seznam... došlých podání

Více

Jak používat program P-touch Transfer Manager

Jak používat program P-touch Transfer Manager Jak používat program P-touch Transfer Manager Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry příslušného výrobku podléhají změnám bez předchozího upozornění. Společnost

Více

F-Secure Mobile Security for S60

F-Secure Mobile Security for S60 F-Secure Mobile Security for S60 1. Instalace a aktivace Předchozí Instalace Předchozí verzi aplikace F-Secure Mobile Anti-Virus není třeba odinstalovat. Po instalaci nové zkontrolujte nastavení aplikace

Více

MojeBanka Business. První kroky se službou MojeBanka Business

MojeBanka Business. První kroky se službou MojeBanka Business MojeBanka Business První kroky se službou MojeBanka Business Obsah Co Vám MojeBanka Business nabízí? 3 První kroky Přihlášení 4 První kroky Nastavení oblíbených položek menu 5 První kroky Zobrazení transakční

Více

InsideBusiness Payments CEE

InsideBusiness Payments CEE InsideBusiness Payments CEE Referenční příručka k novému vzhledu Přístupová cesta do střední a východní Evropy InsideBusiness Payments CEE Potřebujete pohodlný a bezproblémový přístup k úplné nabídce služeb

Více

EndNote Web. Stručné informace THOMSON SCIENTIFIC

EndNote Web. Stručné informace THOMSON SCIENTIFIC THOMSON SCIENTIFIC EndNote Web Stručné informace Web je webový nástroj navržený tak, aby poskytoval studentům a výzkumníkům pomoc při psaní výzkumných prací. Databáze ISI Web of Knowledge a nástroje EndNote

Více

DoplněkCite While You Write pro aplikaci Microsoft Word

DoplněkCite While You Write pro aplikaci Microsoft Word DoplněkCite While You Write pro aplikaci Microsoft Word Díky doplňku Cite While You Write pro nástroj EndNote Web máte možnost reference a formátované citace či bibliografie při psaní vaší práce v aplikaci

Více

Grid Player pro ios verzi 1.1

Grid Player pro ios verzi 1.1 Grid Player pro ios verzi 1.1 Sensory Software International Ltd 2011 O programu Grid Player Grid Player je aplikace pro alternativní a augmentativní komunikaci (AAK) určená lidem, kteří nemohou mluvit

Více

VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD

VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD Přihlášení a Registrace Copyright 2012 LG Electronics. All Rights Reserved. 01. Stlačením tlačítka Home na dálkovém ovladači spustíte úvodní obrazovku LG Smart TV. 01A. V

Více

NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení. Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení

NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení. Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení A S U S T O R C O L L E G E CÍLE KURZU V tomto kurzu se naučíte: 1. Používat AiFoto pro správu fotografií

Více

Nastavení telefonu Windows Phone 8S by HTC

Nastavení telefonu Windows Phone 8S by HTC Nastavení telefonu Windows Phone 8S by HTC Telefon Windows Phone 8S by HTC, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny.

Více

Práce se soubory a složkami

Práce se soubory a složkami Práce se soubory a složkami Co jsou soubory a složky? Soubor je něco jako vytištěný dokument, jaký můžete najít na svém psacím stole nebo v deskách. Mezi příklady souborů v počítači patří textové dokumenty,

Více

CRV Czech Republic je na facebooku!

CRV Czech Republic je na facebooku! CRV Czech Republic je na facebooku! Na to, abyste mohli prohlížet naše facebookové stránky, není třeba se registrovat. Stačí do internetového prohlížeče zadat adresu: http://www.facebook.com/pages/crv-czech-republic/198677136816177

Více

Nastavení telefonu Samsung S5610

Nastavení telefonu Samsung S5610 Nastavení telefonu Samsung S5610 Telefon Samsung S5610, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je

Více

SharePoint Vysoká škola zdravotnická, Duškova 7, Praha 5. Školní informační portál 1/7. Přihlášení k portálu

SharePoint Vysoká škola zdravotnická, Duškova 7, Praha 5. Školní informační portál 1/7. Přihlášení k portálu Školní informační portál Přihlášení k portálu... 1 Přihlášení k volitelným předmětům... 3 Použití a oprávnění jednotlivých knihoven na stránkách studijních skupin... 4 Vložení dokumentu do knihovny...

Více

Návod pro Windows 7. Automatická konfigurace Windows 7 a Vista umožňují použít konfiguraci WiFi připojení pomocí programu eduroamcuni.exe.

Návod pro Windows 7. Automatická konfigurace Windows 7 a Vista umožňují použít konfiguraci WiFi připojení pomocí programu eduroamcuni.exe. Návod pro Windows 7 Tento návod popisuje nastavení operačního systému Windows 7 a Vista pro připojení do bezdrátové sítě eduroam. Předpokládá se, že uživatel má již nainstalovány (většinou od výrobce)

Více

AKS TechDoc. on-line dokumentace profilového systému JANSEN

AKS TechDoc. on-line dokumentace profilového systému JANSEN AKS TechDoc on-line dokumentace profilového systému JANSEN Co je to AKS TechDoc? Technická podpora pro mobilní zařízení nebo klasické PC počítače a notebooky. AKS TechDoc využijete při celé řadě každodenních

Více

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 1. Dříve než spustíte instalaci Vítáme Vás při instalaci nové verze aplikace eliška. Před samotnou instalací, prosím, ověřte, že jsou splněné následující podmínky:

Více

Elektronická čtečka Volcano 7

Elektronická čtečka Volcano 7 1. Před prvním použitím 2. Úvodní obrazovka Volcano 3. Historie prohlížeče 4. Elektronická kniha 5. Čtení elektronických knih 6. Přiblížení / oddálení 7. Otočení obrazovky 8. Umístění záložky na stránku

Více

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 1. Systémové požadavky... 3 2. Připojení do sítě... 4 3. Přístup pomocí webového

Více

Nová aplikace UPC Telefon pro mobilní telefony Informace, jak používat aplikaci

Nová aplikace UPC Telefon pro mobilní telefony Informace, jak používat aplikaci Nová aplikace UPC Telefon pro mobilní telefony Informace, jak používat aplikaci www.upc.cz 1. Co je aplikace UPC Telefon? UPC Telefon je bezplatná aplikace, která po instalaci do mobilního telefonu umožňuje

Více

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3 Obsah 1. Instalace MySQL Serveru...2 2. Konfigurace MySql Serveru...2 3. Vytvoření struktury databáze...3 4. Instalace Watchdog na klientských stanicích...4 5. Watchdog Viewer...6 Nastavení připojení k

Více

Úvodní příručka. Podívejte se na další možnosti Kliknutím na tuto šipku se zobrazí další možnosti v dialogovém okně.

Úvodní příručka. Podívejte se na další možnosti Kliknutím na tuto šipku se zobrazí další možnosti v dialogovém okně. Úvodní příručka Microsoft PowerPoint 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Vyhledání potřebných funkcí Kliknutím na libovolnou

Více

Etapa I první kontakt

Etapa I první kontakt Průvodce pro používání webových stránek www.doczech.pl Níže najdete základní informace, které Vám umožní začít používat naše webové stránky. I. První kontakt II. Vytvoření uživatelského účtu III. Přidání

Více

Postup pro uplatnění kódu z voucheru (kupónu) pro stažení aktuálních map pro Navigon 7110, Navigon 8110 apod.

Postup pro uplatnění kódu z voucheru (kupónu) pro stažení aktuálních map pro Navigon 7110, Navigon 8110 apod. Postup pro uplatnění kódu z voucheru (kupónu) pro stažení aktuálních map pro Navigon 7110, Navigon 8110 apod. Uvedený postup je primárně je určen pro Navigon 7110 s kupónem (voucherem) pro upgrade v balení.

Více

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5 Obsah Přístup k serveru ČMIS Kancelář Online... 2 Úvod... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows XP musí nainstalovat:... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows Vista musí nainstalovat:... 4.NET Framework

Více

Mobilní skener Eye-Fi Stručná uživatelská příručka

Mobilní skener Eye-Fi Stručná uživatelská příručka Mobilní skener Eye-Fi Stručná uživatelská příručka Funkce skeneru Eye-Fi Skenování dokumentů a odesílání souborů do počítače (s nainstalovanou aplikací Eye-Fi Center) Naskenujte dokument Naskenovaný obraz

Více

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí tabletu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do tabletu Založení

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí tabletu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do tabletu Založení 1 6. 7. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí tabletu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do tabletu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky SMS

Více

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty.

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty. Úvodní příručka Microsoft OneNote 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přepnutí mezi ovládáním dotykem a myší Pokud

Více

Příručka připojení k webu

Příručka připojení k webu Příručka připojení k webu Verze 0 CZE Příslušné modely Tato Příručka uživatele se vztahuje na následující modely: ADS-2500W a ADS-2600W Definice poznámek V celé příručce uživatele používáme následující

Více

Nastavení telefonu Sony Xperia L

Nastavení telefonu Sony Xperia L Nastavení telefonu Sony Xperia L Telefon Sony Xperia L, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je

Více

CitiManager: Stručný návod k přechodu na nový systém pro držitele karet

CitiManager: Stručný návod k přechodu na nový systém pro držitele karet Tento stručný návod vám ukáže: 1. jak postupovat při registraci do CitiManager a) Pouze pro stávající držitele karet, kteří používají online výpisy b) Pouze pro držitele karet, kteří používají papírové

Více