Jak udělat dobrý dojem na společenských akcích

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Jak udělat dobrý dojem na společenských akcích"

Transkript

1 Fakulta sociálních věd UK Kurz: Profesionální sebeprezentace ZS 2008/2009 Jak udělat dobrý dojem na společenských akcích Příručka připravili: Kateřina Kropáčová Barbora Pincová Simona Toušová Jan Pevný

2 (cit. z Burian, 1978) Úvod Předem je důležité si vůbec uvědomit, proč je dobré držet se při společenském styku etikety a co to etiketa vůbec je. Výše uvedenou definici lze i přes její nejistý původ považovat za důvěryhodnou, zajímavější je však sociální a zejména sociologický význam dodržování pravidel správného společenského chování, jak nám ho nařizuje etiketa. Nejenže pravidla etikety jsou většinou logická a rozumná, ale pomáhají zachovat společenský řád. Etiketa má zjevně zabránit vyloučení ze společnosti, opakem správného společenského chování je šílenství. Etiketu lze tedy přímo vztáhnout k procesu socializace: dobře vychovaný člověk znamená jinými slovy dobře socializovaný člověk. Aniž bychom to možná tušili, vstupujeme do pole navýsost žhavého filozofického diskursu o sociologických paradigmatech konsenzualismu a konfliktualismu. Užásné na naší pozici je, že znalost etikety se vymyká jakýmkoli sporným interpretacím i radikální marxista, který dbá zásad slušného chování, může vyvrátit domnění, že se jedná o šílence. Pravidla slušného chování jednoduše platí pro všechny účastníky dané kultury stejně. Svým vystupováním se sami zařazujeme do společnosti. Etiketa je projevem správného chápání kultivovanosti, socializace obecně. Problémem je, že naše představy, podporované sdělovacími prostředky, které mají snahu prosazovat průměr, obsahují spoustu provincionálního šosáctví, napodobenin a banalit, které pak přijímáme za normu či model akceptovatelného jednání, ačkoli jsou se slušným chováním neslučitelné. Je tedy potřeba neustálého rozšiřován celkového kulturního obzoru, soustavné práce na vlastním charakteru tedy naustálá kontrola projevu, v kolektivu i v rodině. Ideálním místem pro prezentaci naší kultivovanosti, prokazování kvality našeho charakteru, jsou nejrůznější společenské akce, neboť nám nabízejí příležitost ukázat se v tom nejlepším světle, v nejlepších šatech a nejnepřirozenějších situacích, takže každý můžeme tak trochu blafovat o tom, jací skutečně jsme, můžeme předstírat, že jsme lepší než ve skutečnosti jsme. V následujícím textu stručně pojednáme o různých formách společenských akcí, zmíníme se o tom, jaké se k nim pojí vhodné oblečení a chování. Budete-li se jich držet, jistě se vám bude dařit dělat ve společnosti dobrý dojem. To je ostaně to, o co na těchto akcích jde.

3 Oblečení In a tuxedo, I m a star. In regular clothes, I m nobody. Dean Martin Otázka oblečení je zcela zásadní, neboť jak se kdo dokáže obléknout do jisté míry ukazuje na kultivovanost a osobnost nositele. Vyplatí se orientovat se v základních společenských normách, které by se v oblečení měly respektovat. Muži a ženy řeší tuto otázku odlišně, neboť symbolika pánského a dámského oblečení je zcela jiná. Pro muže platí, že do obleku nenosíme košile s krátkým rukávem. Pro večerní příležitosti volíme jednobarevnou košili, ideální volba je bílá. Přes den můžeme tolerovat oblek s pružkem. Košile volíme s límečky buďto úzkými (tzv. kent) nebo širokými (tzv. žralok). Límečky s knoflíčky se pro společenské příležitosti nehodí a jsou brány jako oblečení neformální. Kravata. Při volbě kravaty volíme klasické hedvábné kravaty. Vzor pečlivě ladíme s košilí nebo barvou obleku. Klasické jsou hedvábné kravaty. Vzor kravaty pečlivě kombinujeme s košilí a s barvou obleku. Opatrně kombinujeme pokud máme košili se vzory nebo s proužky. V tomto případě volíme barevně jednoduché modely kravat s žádným nebo opravdu jemným např. puntíkatým vzorkem. Vše záleží na míře vkusu. Pokud si nejste jisti, nechte si raději poradit od odborné obsluhy nebo od někoho, kdo se vyznačuje dobrým vkusem. Nikdy si kravatu ve společnosti nepovolujeme a nerozepínáme knoflíček u košile. Kravatu vážeme tak, aby se hodila ke zvolenému límečku a svou délkou zakrývala opasek. Kratší konec neprostrkáváme pod košili, ale zasuneme ho pod záložku na vnitřní straně kravaty. Kravatu bychom neměli navlékat přes hlavu. Uzel, který je zavázán již delší dobu, postupně ztrácí svůj dokonalý tvar. Uzel Manhattan. Používá se u kravat užších fazón nebo z lehkých materiálů, jako je pravé hedvábí, potištěný foulard apod. Nosí se k dennímu oblečení. Tento uzel se hodí nejlépe do košile s tuhým límcem s krátkými špičkami. Postup vázání: Uzel Long. Je to uzel historický, který dnes přišel optě do módy. Váže se u kravat těžších materiálů nebo u kravat širších fazón. Má být volnější, příliš se neutahuje. Nejlépe se vyjímá v límci s delšími špíčkami. Postup vázání: Uzel Windsor. Je značně objemný. Má pravidelný trojúhelníkový tvar. Ladí s košilí s široce rozevřenými krátkými špičkami límce. Postup vázání:

4 Motýlek. Co se týče vázání motýlku, není to tak zcela jednuduché. Přikládáme názorné schéma.kromě výše uvedených případů se motýlek může se nosit ke košilovému límci jakéhokoliv tvaru. Kravatový šátek. Pánové mohou udělat parádu i netypickým doplňkem, jakým je vázací čtyřrohý šátek. Je velkou módou, v košili s rozhaleným límcem působí nenucenou elegancí. Nosí se velmi příjemně, protože umožňuje volnost pohybu, nesmí se však vázat příliš pevně. (cit. z (Animace vázání kravat a šátků: Black tie, Smoking. Pro obzvlášť významné příležitosti se někdy možná budete muset obléci do smokingu. Smoking se neobléká před šestou hodinou večerní a je slavnostnější než klasický oblek. Klopy smokingu - ať klasické nebo šálové - jsou potaženy lesklým saténem. Smokingové kalhoty mají jeden lesklý lampas. Do smokingu nosíme zpravidla košili se zakrytými knoflíky - pokud by knoflíky byly vidět, měly by být ozdobné, např. perleťové. Podobné ozdobné knoflíky nosíme i do manžet. Pro motýlky, v souvislosti se smokingem, platí jedna důležitá zásada: Ke smokingu nosíme zásadně černý motýlek a od toho je taky odvozen výraz pro smoking na pozvánkách - black tie, což ovšem neznamená kravatu. Tento výraz petří opravdu pro motýlka, a ne pro kravatu. Žena jako doprovod muže ve smokingu by měla by zvolit dlouhou večerní toaletu. Jedná-li se o komornější událost v menší společnosti, nebudete budit pohoršení ani v koktejlových šatech (pokud jste žena). Většinou se tak chodí na státnické nebo památeční večeře, maškarní plesy. Formal. Čili formální oblečení, obvykle platí stejné pravidla jako u black tie. Ocitnete-li se však v kreativním prostředí, mohou pánové zvolit smoking s černou košilí bez kravaty. Pro přítomné dámy opět platí koktejlky, dlouhé večerní šaty či elegantní večerní kostýmek. White Tie (Ultra Formal). Najdete-li na pozvánce tento výraz, což je velmi nepravděpodobné, pak je zřejmé, že se jedná o maximálně formální akci. Na mužích očekává frak s bílou košilí, vestou a bílým motýlkem s černými lakýrkami na nohou. Tento oděv umožňuje i aplikaci čestných řádů a medailí. Pro ženy to automaticky znamená dlouhou večerní róbu, v závislosti na situaci jsou nebo nejsou přípustná holá ramena. Typickým doplňkem jsou šály a dlouhé rukavičky. Na nejformálnější plesy se zpravidla očekávají bílé šaty, na lovecké plesy černé, bílé, zlaté nebo stříbrné. Přípustný je také národní kroj nebo slavnostní vojenská uniforma.

5 Napřípustné však je jít takto oděn po ulici! Stejně tak trapné by mohlo být vzít si k fraku černý motýlek: mohli by si vás spést s číšníkem! Doplňky. Klasický pásek používáme kožený, v barvě bot anebo černý. Spona by měla být decentní. Podobné je to i s rukavicemi - měly by být v barvě bot, máme-li šedé nebo černé, nic nezkazíme. Ponožky volíme zásadně tmavé. Světlé volíme jen ke světlému obleku a světlým botám. Co se týče brýlí, jsou vděčným doplňkem pro podtržení vzhledu, sluneční brýle je však nevhodné nosit ve večerníh hodinách tak činí zejména mafiáni. Boty. Boty jsou vždy součást slavnostního oblečení. Pokud zvete při nějaké příležitosti k sobě domů hosty, počítejte s tím, že je nebudete moci zouvat do bačkor. Boty vždy volíme za účelem, který je pro ně vhodný. Sportovní obuv nenosíme zásadně v kombinaci se společenským oblečením. Ke společenským šatům se nehodí ani boty bez podpatků. Boty se často podceňují. Zcela jistě je musíme udržovat v naprosté čistotě. Pánské boty do společnosti by měly být zásadně se šněrováním. Přitom platí, že boty s uzavřeným šněrováním mají přední díl vcelku, takže jazyk je našit zespoda dodatečně, jsou považovány za více společenské než boty s otevřeným šněrováním, u nichž jazyk je součástí předního dílu a boční díly jsou našity. Mokasíny jsou nejméně formální ze všech druhů bot, nenosí se večer a nejsou součástí formálního oblečení. Lakovky neboli lakýrky, to je ovšem typická večerní obuv a nosí se pouze k fraku a nebo ke smokingu. (cit. z U dámských bot se k otázce jejich vhodnosti či nevhodnosti hodnotí vzhledem k nedefinovatelnosti všech možných modelů přistupuje jinak. Na slavnostní a formální příležitost se hodí večerní lodičky ze saténového hedvábí nebo sametu budí dojem elegance, jedinečnost, respektu k dané akci. Sandály s volnými prsty na řemínek nebo šněrování jsou koketní, odhalují zranitelnou stránku osobnosti. Zdobené kozačky a lodičky jsou výrazem lesku, signálem připravenosti na dobrodružný večer. Na vernisáže, premiéry a přehlídky se hodí kotníčkové nebo šněrovací boty, které značí uměleckou povahu. Platformy vyzařují modernost (jsou ovšem nevhodné v kombinaci se sukněmi nebo večerními šaty), boty s plochou podrážkou dokládají temperament bez zábran, elegantní realismus. Na koktejlové večírky nebo do lepších restaurací se hodí černé saténové lodičky (ty se ostatně hodí všude), vysoké podpadky s páskem vzadu jsou otevřené a koketní. Polobotky ke smokingu jsou uvolněné, ale seriózní. Konzervativní lodičky značí spolehlivost, důstojnost, kultivovanost za všech okolností. Creative black tie. Doporučuje-li hostitel oblečení creative black tie, dává vám najevo, že sice půjde o formální událost, ale zároveň vám dává prostor k uplatnění žhavých módních trendů ve večerním oblečení. Semi formal. Ze všech pravidel v oblékání do společnosti je semi-formal tím nejošemetnějším. Většinou to znamená, že velké večerní šaty nebo smoking nejsou vhodné. Zde se musíte řídit časem, ve kterém se událost koná. Je-li začátek po 18. hodině, ženy si mohou obléci koktejlové šaty, muži tmavý oblek. Jedná-li se o dopolední či odpolední událost, připravte si vysoce elegantní kostýmek a oblek pro pány nemusí být tmavý. Informal, casual čili neformální vám říká, že můžete přijít prakticky v čemkoliv. Jdete-li však na svatbu či jinou speciální událost, zachovejte určité dekorum a dobrý vkus. Cocktail. Zde jistě není třeba překládat, na první pohled je jasné, že se jedná o koktejlový večírek a podle něj pojmenované koktejlové šaty, čili elegantní krátké šaty z vytříbeného

6 materiálu a elegantně zvolené doplňky v podobě lodiček na vysokém podpatku a malé kabelky. (cit. z Když se žena snaží být svůdná pro muže, bude nevyhnutelně obtěžovat ostatní ženy. Isaac Mizrahi Ženy mají otázku oblečení poněkud složitější, neboť ženské oblečení je mnohem rozmanitějšía umožňuje větší svobodu výběru. S tím se však pojí také více problémů, pokud se svým oblečením dámy chtějí nějakým určitým způsobem prezentovat, neboť to vyžaduje větší cit pro chápání skrytých významů ženského oblečení a působení barev. Úzkými šaty s velkým výstřihem se můžete snažit budit dojem svůdnice, budete však působit bezmocně a zranitelně, neboť máte odhalenou kůži a podpadky a úzká sukně brání v pohybu. V kostýmu šitém na míru se budete snažit působit nenapadnutelně a sebevědomě, budete však vypadat odtažitá a strohá. Ve tmavých kamaších a svetru chcete vypadat uvolněně a pohodlně, tmavé bary však působí méně otevřeně. Šaty s květinovými vzory nebo pletenými svatry se budete snažit budit atmosféru křehkého ženství, budete však vypadat naprosto pasivně. Nedbalým stylem budete chtít vysílat signál, že nemáte zapotřebí něco dokazovat, budete však působit neuctivě. V průsvitných šatech bude chtít vypadat šik, na přítomné ženy však budete působit útočně a zastrašujícím dojmem, na muže nepříjemně vyzývavě. Svou snahou být oblečena vždy podle poslední módy můžete působit povýšeně, ve stylu pouliční módy, kterým se snažíte dát najevo energii a sílu, můžete budit dojem, že se snažíte popřít nevyhnutelnost stárnutí. Budete-li chtít vypadat sexy ve velmi odhalujících šatech, dáte tím pouze hrubým způsobem najevo svou dostupnost. Důležité je znát také působení barev, neboť jsou mocnou komunikační sílou, vypovídají o tom, zda inklinujeme k uzavřenosti nebo sdílnosti. Některé uklidňují, jiné povzbuzují, v kombinaci s vhodnými materiály můžete zlepšit áladu všem, kteří jsou s vámi. Barvy sdělují nálady, rysy osobnosti, nejistotu, mohou propůjčovat autoritu, pomoci prosadit názor, ovlivňovat ostatní, stimulovat, inspirovat, ztišit, vyjadřovat moc, rafinovanost, intelektuálství. Barvy podtrhují vkus. Tmavé barvy ustupují do pozadí, umožňují vyjádřit neutrální postoj, naproti tomu výrazné barvy vytvářejí očekávání sdílnosti, přátelství, proti tmavým v nich ovšem působí člověk méně zkušeně. Preference určité barvy vypovídá o hledání stability. Jak se slušně chovat Jsme-li již náležitě ustrojeni, můžeme vyrazit do společnosti. Předtím si však připomeňme několik zásad správného představování, kultivovaného stolování a slušného chování vůbec. Ruku podávejte beze vší afektace. Při podání ruky neprovozujme tedy žádného tělocviku, jakož vůbec ve společnosti žádného tatrmanství. Pán dámě nepodává ruky první, dáma ve svém salonu ale první podá ruku hned příteli svého chotě. Na návštěvě: Pán odloží v předsíni svrchník a deštník. Není-li v předsíni ani sluhy ani věšáku, postaví se deštník do kouta a svrchník vezme se přes ruku. Dáma nesmí položit svůj slunečník přes kolena, aby nepřekážel sousedkám. Klobouk držeti dlužno vždy tak, aby nebylo viděti jeho vnitřku. Ze strany hostitele není pak slušno nutiti návštěvníka, aby odložil. Jsou lidé, kteří hostu klobouk přímo z ruky trhají! Muž pozdravuje na ulici sejímaje klobouk. Mnozí vytýkají tomuto způsobu nebezpečí pro zdraví pro pozdravujícího, ale není známo, že by pro pozdrav by kdo byl zemřel. cit. z Guth-Jarkovský 1907

7 Představování. Obecně platí, že žena je společensky významnější než muž, starší člověk významnější než mladší a nadřízený významnější než podřízený. Vždy by mělo platit, že společensky významnější osoba podává jako první ruku, první usedá a první vchází do dveří. Jedině, kdy přednostní pravidlo neplatí, je při scházení ze schodu a při vstupu do restauračních a neznámých prostor. Zde vchází první muž a zasadí se tak o větší bezpečí přítomné dámy. Někdy může nastat dilema, kdo je ve společnosti v této chvíli významnější, zda žena, osoba starší nebo člověk vysoce postavený. Většinou se v této nerozhodné chvíli raději rychle orientujeme, abychom předešli trapným okamžikům a dáme přednost ženě, a to nejprve ženě významnějšího partnera. Výjimky mohou nastat jen v okamžiku, kdy se významnější osoba své pozice vzdá a dá vám přednost. V takovém případě je vhodné ji přijmout. Zásadně nepodáváme ruku v sedě a díváme se zpříma do očí. Jediný, kdo může při podání ruky zůstat sedět je žena. Pravidla při představování dvou lidí. Pozdrav - zřetelné jméno - fráze vyjadřující potěšení ze seznámení. Př.: Dobrý den, Jana Pěnkavová, těší mě, že vás poznávám." Nejde o žádné dogma, spíše o do poručení, takže lze uvedený po stup zkrátit nebo přehodit, jak se vám to bude hodit. Působí rozhodně příjemněji, jestliže vyslovíte celé jméno, tedy i křestní. Pravidla při představování tří a více lidí. Vstupní frázi k seznámení - jméno osoby s menší předností - zajímavost o ní - Jméno osoby s vyšší prioritou - zajímavost o ní. Př. Vážení, dovolte, abych vás seznámila. To je kolega Jiří Vaniček, náš odborník na marketing a tady je pani doktorka Irena Ratajová, která nám dává právnické rady ohledně projektu Zelené dvory." Reakce. Seznamovaní by měli vyslovit maximálně pozdrav, případně potěšení ze seznámení. Rozhodně nemumlat znovu své jméno. Je úkolem prostředníka, aby ho zřetelně vyslovil a já jako seznamovaný se zatím má plně soustředit na druhou osobu, usmát se na ni a udělat na ni dojem. Účel oné doplňující informace, tzv. zajímavosti, spočívá v tom, že prostředník může po seznámení odejít a nově seznámení mají o čem spolu mluvit. Je to jakýsi rozjezd, výhodný zejména pro společensky méně obratné jedince. Při představování vždy stojíme, výjimku mají jen velmi staří lidé nebo osoby zdravotně handicapované. Podání ruky. Představování provází podání ruky. Pravidla při podání ruky jsme probrali u předností, tedy jenom krátký dodatek. Někteří muži líbají dámám ruku. Je to dnes u nás málo běžné, ale může se stát. Žena neděkuje, nebrání se, jenom pozdraví a usměje se. Když si políbení ruky nepřejete, nechte klesnout ruku k boku a nekomentujte to. Při podání ruky kromě pravidla, kdo komu ji podá první, dbáme, aby ruce byly samozřejmě čisté, suché a měly přiměřený stisk. Ruku nedrtíme, nepodáváme ji jako leklou rybu, ale přátelsky stiskneme. Zopakujme si pravidlo, že první podává ruku společensky významnější člověk. Pokud se setkají dva páry podá první ruku žena ze společensky významnějšího páru ruku ženě druhého páru a potom muži. Po té partnerka muže z méně významného páru nabídne ruku protějšímu muži a tento významnější muž nakonec podá ruku muži méně významnému. Nikdy by se ale nemělo příliš dlouho otálet a přemýšlet. Pokud přeci jenom někdo změní pořadí, určitě je to lepší než trapná chvíle nejistého váhání. Člověku s vyšší prioritou jsou představováni lidé s nižší prioritou, člověk s předností podává první ruku (tj. starší mladšímu, žena muži apod.). Méně známé už je, že žena ruku nutně podat nemusí, když z nějakých důvodů nechce. Stačí úklon hlavy, případně úsměv. Přijmout nabízenou ruku dámy rovněž nemusí, i když to možná udělají, aby nevznikl trapas.

8 Stolování Málo slušných mravů prozrazuje, nabízíš-li jinému něco, co jsi sám spola snědl. Chléb nakousnutý opět dávat do omáčky je selské, jakož není úhledno v ústech jsoucí jídlo vyndávati a klásti na chleba. Vzals-li náhodou něco, co nemůžeš spolknouti, pak jest ti obrátiti se a potají to někam odhoditi. Vzíti znovu ojedené jídlo nebo ohryzovati kost, která byla již na talíř odložena, pokládá se za pochybení. Neházej kostí nebo co jiného zbylo podobného pod stůl a nemaž tím podlahy, neklaď jich na ubrus nabo zpět do mísy, nýbrž na okraj svého taíře nebo na mísu, která jest určena ke sbírání zbytků. Cizím psům podávati jídlo se stolu pokládá se za hloupé; ještě hloupější jest bráti psy k jídlu vůbec. Skořápky vaječné vyškrabovati nehtem nebo palcem je směšné; totéž jazykem činiti ještě směšnější, lépe se to udělá nožem. Kosti zuby ohlodávati je způsob psů, slušno nožem je oškrábávati. Tři prsty do slánky nořiti, tomu se říká žertem obyčejně selský erb. Nožem vezmi tolik soli, kolik potřebuješ. Utkví-li na talíři nebo na míse něco cukru, olizují jej toliko kočky, ale nikdy lidé. Maso se nejprve na talíři rozkrájí na malé kousky, s chlebem se pak chvilku žvýká a poté teprve polkne. Někteří lidé polykají více než jedí, nejinak než jako by, jak se říká, měli býti do vězení uvrženi. Tak polykají raubíři. Někteří toho nacpou do úst najednou tolik, že se jim tváře nadují jako měchy, jiní žvýkají a mlaskají jako prasata. Někteří funí v horlivosti do jídla nosem jako by se dusili. Plnými ústy píti a přitom mluviti je neslušno, také nebezpečno. Erasmus Rotterdamský (cit. z Burian, 1978) Přípitek. Ťukáme si jen s vínem a sektem a vždy se díváme do očí. Sklenice pozvedáme za stopku. Ostatní nápoje jen pozvedáme (sklenka s koktejlem, pivem, nebo tvrdým alkoholem). Příbor. Vidličku i nůž nedržíme jako tužku, drží se tak, že jej svíráme v ruce horní dvě třetiny rukojetí. Zápěstí by se nemělo dotýkat stolu. Hlavu neskláníme příliš k talíři (pokud se zrovna nenacházíme v čínské restauraci, kde se skláníme nad hůlkami stejně jako to dělají i Číňané). Ubrousek. Ubrousky máme látkové a papírové. Látkové ubrousky nikdy nedáváme za pásek, nebo za límeček pod krk. Pokládáme jej na klín, kde zůstane po celou dobu jídla. Pouze si jím vždy před napitím a po jídle otřeme ústa. Po skončení stolování jej volně položíme na stůl. Papírový ubrousek naopak na klín neklademe a po jídle jej zmačkáme a dáme na talíř. Talíř. Měli bychom požadovat tolik jídla, kolik opravdu sníme. Talíř, kde se nachází plno rozházeného jídla, nevypadá nejlépe. Pokud už nemůžeme dojíst, odložíme příbor na stranu a tím dáváme najevo, že už jsme s jídlem skončili. Překřížený příbor vypovídá o naší nespokojenosti jak s jídlem, tak i s obsluhou. O něčem také vypovídá i to, jak vyprázdněný talíř po nás po skončení jídla zůstává (např. ve Francii bychom měli talíř vytřít kouskem chleba, jinak by si mysleli, že nám nechutnalo). Chleba. Chleba nikdy neukusujeme, ale vždy ulamujeme sousta (pokud jíme jídlo, které nevyžaduje použití nože, ale pouze vidličku, můžeme si chlebem na vidličku pomáhat). Párátko. Uvízne-li nám kousek jídla mezi zuby, neměly bychom je začít dolovat přímo u stolu. Párátko ve vybrané společnosti u stolu nepoužíváme (mezi známými opatrně ano, ale vždy si ústa zakryjeme dlaní). Švédský stůl neboli studený bufet. Je čím dál oblíbenější v lepší společnosti. Název tomu sice nenapovídá, ale obsahuje i jídla teplá. Švédský stůl je rozmanitý obsahuje řadu dobrot a každý si může naložit na talíř jídlo podle své chuti. Měli bychom se nechat obsloužit personálem, který se u daného pokrmu nachází. Pokud není u stolů obsluha, na talíř bychom si měli vždy ale nakládat s rozumnou mírou. Není zakázáno jít si přidat, ale hloupě vypadá, když se na talíři nachází hromada jídla. Rovněž na jeden talíř nenakládáme jídla, která se navzájem neslučují např. nikoliv zároveň předkrm a hlavní chod nebo maso a rybu a

9 především ne rybu a sladkosti apod. Pokud si půjdete přidat víckrát, vždy se bere nový talířek a čistý příbor. Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme: Odkládání použitého příboru vedle talíře na ubrus. Začneme jíst dříve, než mají všichni ostatní jídlo před sebou. Olizování nože. Foukání do pokrmů pro ochlazení, nebo čichání k nim. Pít tak, že na skleničce zůstanou otisky rtěnky nebo zbytky jídla. Opírat se lokty o stůl, případně si opřít bradu o dlaň. Mluvit nahlas s plnými ústy. Kouřit mezi jídly (pokud se ovšem nenacházíme v čistě kuřácké společnosti, což je výjimka). Ještě pár slov ke kouření Kuřák by ve společnosti měl dodržovat určité zásady: Ve společnosti druhých osob vyžádat svolení ještě před vynětím tabatěrky či krabičky z kapsy, žena je této povinnosti zproštěna. S cigaretou v puse se nemluví, kouř se neodfukuje do tváří ostatních. U večeře se smí zapálit nejdříve až po dezertu. Kuřák si nesmí zapálit cigaretu jako první (kdo ovšem pak tedy má to právo?). Není dovoleno oklepávat konce cigarety před zapálením o stůl nebo o tabatěrku. Popel se má odklepávat pouze do popelníku, nedopalek cigarety se musí před jeho vyhozením do popelníku řádně uhasit. Pravidla při zapalování. Muž nabídne oheň ženě nebo staršímu společníkovi, opak není běžný. Je důležité respektovat, že před tím než se připálí cigareta další osobě, je třeba zapalovač či sirku uhasit a znovu zapálit. Doutníky a pravidla jejich užívání. Prvním, kdo začal doutníky kouřit, byl Zino Davidoff, který v době hospodářské krize na počátku 30. let v USA začal doutníky v malém měřítku i vyrábět. Doutníky už od počátku představovaly jakýsi odkaz na vyšší společenský život a zvyky. Z doutníku by se nemělo popotahovat dlouze ani hluboko do plic jako z cigaret, naopak zlehka a hodně krátce, s přibližně sekund trvajícím intervalem mezi popotáhnutími pokud by byl interval častější, doutník se začne přehřívat, což vede k jeho zapaření, čímž dochází ke zničení jeho chuti a pocitu trpkosti v ústech ( u kuřáků dobře známého tzv. ocasu ). Popel kouř ochlazuje, takže je lepší neodklepávat. V tomto případě, pokud už je odklepnutí nasnadě, lehce doutníkem krouživým pohybem otřeme o okraj popelníku. Je nepsaným pravidlem, že doutník se kouří pouze do dvou třetin. Zbytek doutníku tvoří jakýsi filtr, v němž se usazují nečistoty. Kouření doutníku je spojováno s elitou, vyšší společností. cit. z

10 Formy společenských akcí Banket je společenská akce, organizovaná při významné události. Typická je velká hostina s tabulí. Jídlo se podává vzorovým slavnostním způsobem. Při banketu očekávejte slavnostní výzdobu, slavnostní tištěné jídelní lístky obvykle i s jménem hostitele a dalšími informacemi o akci. Stoly jsou uspořádány do nejrůznějších tvarů a naleznete na nich kromě výzdoby také jmenovky, které slouží k rychlé orientaci a dodržování zasedacího pořádku. Příklady zasedacího pořádku dle tvaru stolů: Legenda: H hostitel Ha- hostitelka 1 I, 2 II, 3 III... - páry (cit. z Burian, 1978) Na jmenovku patří pouze jméno a příjmení a akademický titul. Banket patří mezi nejslavnostnější oficiální setkání. Po příchodu je nabídnutý aperetiv, který se pije mimo stůl a pak hostitel usazuje ke stolu. Má předem připravený zasedací pořádek, páry většinou nesedí spolu, nikdy si neměníme místo. Trvá asi 4 hodiny. Recepce.V diplomatické a společenské oblasti se jedná o největší společenskou akci, která se koná při výjimečných slavnostních příležitostech či je spojena s konáním další akce. Recepce má daný organizační řád slavnostní zahájení, projevy, přípitky, slavnostní zakončení. Tuto akci lze pořádat dopoledne, odpoledne i večer, záleží na formě, obsahu i významu recepce: Dopolední recepce se pořádají spíše výjimečně. Jedná se o zahájení výstav, svatba v diplomatických kruzích hodin: Polední recepce je organizována jako bohatší buffet dinner. Nejčastěji se taková recepce hodí na oslavu státního svátku či soukromých výročí. Odpolední recepce se konají po 17 hodině a hodí se pro všechny typy společenských akcí. Večerní recepce se lépe hodí pro nejvýznamnější události. Pozdní večerní recepce se pořádá až kolem 22 hodiny a obvykle navazuje na banket s omezeným počtem pozvaných hostů. Tato společenská akce je velmi krátká, ale program bývá velmi slavnostní. Na recepci je nutná písemná pozvánka, která by měla obsahovat důvod pořádání akce, místo a dobu konání i společenský úbor. Důležité je dodržovat uvedené časy příchodu a odchodu, z důvodu vítání a loučení hostitelů, kteří bývají v tuto dobu u vchodových dveří. Chodí se v rozmezí 15ti minut, hostitelé čekají u dveří, dokud nepřijde nejváženější host. Na stolech je připraven bufet, hosté se obsluhují sami a jedí ve stoje, jsou zde ale k dispozici malé

11 stolečky s křesly pro možnost k sezení. Je možné připravit i hudební program či promítání filmu. Ples. Velmi slavnostní příležitosti, kde se dobře uplatní oblečení typu white tie, black tie či tmavý oblek a malé večerní. Pouze na plese může tančit cizí muž se zadanou ženou. Gala večeře. Je formou banketu, což je uspořádání, kde všichni sedí, je to většinou společenská událost (pro obchodní partnery) hodně formální, celkově je vše již na nižší úrovni než u banketu, jídlo i pití, přičemž všichni mají jednotné menu. Jedná se o akci na celý večer. Ofičiální oběd a večeře. Pokud jste pozváni na oficiální oběd nebo večeři, počítejte s formalitami. Večeře se pak považuje za významnější, formálnější a také časově uvolněnější. Na oficiální oběd či večeři je nezbytná formální pozvánka. Ta vám pak pomůže při výběru oblečení. V obou příležitostech sedí hosté podle předem stanoveného pořádku a také je důležitý včasný příchod. Nejběžnější časy zahájení obou akcí jsou u oběda 12,30 nebo 13 hodin, u večeře 19 až 20,30 hodin. Samozřejmě se orientujte podle času na pozvánce. Pokud je očekáván tzv. hlavní host, většinou se načasuje jeho příchod později, aby byli ostatní již přítomni. Průběh večera může mít několik variant. Nejběžněji po shromáždění celé společnosti hostitelka vyzve přítomné dámy, aby přešly do jídelny a sama vejde jako poslední. O muže se stará hostitel. Ke stolu sedají muži až po té, kdy usednou ostatní dámy. Pokud se jedná o opravdu oficiální příležitost vstupuje hostitel s manželkou hlavního hosta, hostitelka s hlavním hostem přicházejí jako poslední. Společnost na ně čeká vestoje a usedá až po hostitelce s hlavním hostem. Maškarní ples. Charakteristické uvolněnou atmosférou, po půlnočním odmaskování přichází představování, které během zábavy v masce nemusí přijít. Pánové by měli vyzvat k tanci, ty ženy, se kterými tančili nejvíce, i kdyby se jim po sundání masky zdála neatraktivní. Za masku lze vybrat cokoli mládeži přístupného. Koktejl je společenský podnik, konaný při příležitostech menšího významu. Jeho hlavním účelem je umožnit seznámení a navázání nových kontaktů co možná největšímu počtu zúčastněných. Proto pokud není stanoveno jinak, přicházejí pozvaní hosté bez partnerů. Obvyklý začátek koktejlu je od 17 do 18:30 hodin. Jde o společnost neformální. Hosté přicházejí a odcházejí po celou dobu konání koktejlu a měli by na akci setrvat alespoň dvacet minut. Proto by hostitelé měli trávit většinu času poblíž vchodu, aby se mohli s hosty průběžně vítat a loučit. Obdobný jako raut, ale výběr jídla není tak široký, k občerstvení většinou chlebíčky a jednohubky. Trvá maximálně dvě hodiny a odchod opět nejpozději po kávě. Koktejly jsou nejlevnější a nejoblíbenější společenskou akcí, kam je možné pozvat velký počet hsotů s poměrně malými náklady. Buffet lunch (Buffet dinner). Oba názvy naznačují menší společenské akce spíše neformálního rázu. Jedná se o menší občerstvení v době oběda (Buffet lunch) nebo večeře (Buffet dinner). Díky jistému neformálnímu rázu obou akcí, nepočítejte s výraznou výzdobou, přílišnými formalitami i se zasedacím pořádkem. Hosté se obsluhují sami u bufetových stolků, kde jsou připravena teplá i studená jídla. Čaj. Odpolední, přátelská méně formální společenská akce. Začátek obvykle stanoven mezi 16 a 17 hodinu. Počítá se asi tak s hodinovým trváním. Nejčastěji je to forma setkávání žen.

12 Číše vína. Krátké, cca půl hodinové setkání, při kterém se podává jen přírodní víno a nealko, případně jednohubky. Po dvou, třech skleničkách odchod. Koná se dopoledne nebo od 12 do 14 hodin. Poměrně velký podnik, co do rozsahu pozvaných, ale doba trvání omezena zhruba na hodinu; hostitel vždy u stolu (spíše jen pro pány). Drinks (Drink party). Nepříliš častá neformální akce pouze pánské společnosti, zpravidla se koná od 17 hodin. Úzký počet osob, zpravidla důvěrně známých, užívá se při setkání mezi diplomaty stejné hodnosti nebo okruhu činnosti stejné či blízké. Široká škála alkoholických i nealkoholických nápojů plus drobné občerstvení. Garden party. Raut, který se koná venku. Většinou se koná od 17 či od 20 hodin. Jde o neformální událost, která nemusí mít určení, kvůli kterému se koná. High tea. Jen málo využívána společenská akce, oficiální odpolední svačina výhradně dámské společnosti, začátek mezi 15 a 17 hodinou. Zasedací pořádek. Podává se malé masité občerstvení s vhodným vínem, pak následuje čaj nebo káva a moučník, na závěr zmrzlina. Káva. Dopolední přátelská forma společenského podniku dámské společnosti. Začátek nejdříve v 10 a nejpozději v 11 hodin. Křest různých předmětů. Je spojen s veřejnou slavností, při níž, zpravidla na počátku, vysoce postavená osobnost provádí křest vínem, tj. roztříštěním láhve o křtěný předmět. Hudba, projevy. Po křtu jsou hosté pozváni na oběd, recepci či koktejl. Program křtu a následující akce pro zvláštní hosty musí být vypsány na pozvánce. Matinée. Jde o dopolední kulturní - hudební, taneční či literární představení. Nepodává se občersvetní. Probíhá mezi 10. a 11. hodinou a mělo by trvat maximálně 90 minut. Mejdan. Pořádají se v soukromí a při menším seskupení lidí do 30ti osob v různou dobu, nejčastěji se začátkem kolem 19. hodiny. Studený bufet, volná zábava. Piknik. Neformální společenská akce v přírodě pro menší počet osob, které se dobře znají a předem domluví, kdo s čím přispěje. Piknik spojený s opékáním masa se nazývá barbecue. Podnikový večírek. Koná se při zvláštních příležitostech, jako jsou různá výročí podniku, vánoční svátky, konec roku, příchod nového roku atd. Organizace, pozvánky, místo v podniku i mimo něj. Začátek uvítáním hostů, podáním aperitivu a uvítací proslov. Raut. Jedná se o běžnou společenskou akci, kde u vchodu vítá obsluha s uvítacím nápojem. patří vždy k nějaké společenské události, je to typ občerstvení, nikoliv akce, nepořádá se samo o sobě. Raut se často koná na netradičních místech, ale vždy musí vypadat honosně a reprezentativně. Po krátkém zahájení hostitelem, který zve ke švédským stolům, kde jsou většinou různé speciality a pochoutky, nikdy si nedáváme více než sníme a spíše střídměji, protože si můžeme přidat a nejíme rovnou ze stolu a co jsme si již jednou vzali, nevracíme zpátky. Většinou se jen stojí, odchod nejpozději po kávě. Réveillon. Jde o jídlo po půlnoci, koná se v době od 00 do 2 hodin, zpravidla po společenské zábavě. Podávají se masitá jídla studená i teplá. Nepodávají se ryby, sýry, zelenina, šampaňské, káva, čaj, kakao a čokoláda.

13 Taneční, bridžové večery. Pozvaných málo, před tancem či hrou je neformální večeře či bufet. U nás se používá velmi zřídka. Vernisáž. Slavnostní zahájení výstavy, obvykle začíná mezi 16. hodinou a půlnocí. Pracovní oběd (Business lunch). Hlavním cílem je pracovního oběda je upevnění vzájemné důvěry mezi obchodními partnery. Je jednoznačně dáno že ten, kdo zve, platí. Navrhuje také místo setkání, zasedá jako hostitel, tedy první, a na místě také navrhuje zasedací pořádek přítomných. Konference. Př. tisková konference. Pozvou se novináři a cíleně jsou informováni o nějaké věci (krátké tiskové prohlášení; představení věci, následují otázky a odpovědi, přičemž se vydává tisková zpráva, nepodává se nic k jídlu, ale novináři dostávají tiskové materiály (press kit- desky, kde jsou všechny tyto věci),může se stát i sedět. Trvá max. do 1 hodiny. Všechno intelektuální zdokonalování vzniká ve chvílích volna. Samuel Johnson Použitá literatura: BACHRACHOVÁ, SMEJKAL. Lexikon společenského chování. Praha : Grada, BRÁZDOVÁ, D. Zásady společenského chování. Praha : Road, BURIAN, V. Dokonalý člověk. Praha : Merkur, BURIAN, V. Gentleman od A do Z : 181 společenských přikázání. Praha : Merkur, FISCHER-MIRKIN, T. Tajemná řeč módy : co říkáme svým oblečením, Praha : Lidové noviny, GUTH-JARKOVSKÝ, J. Společenský katechismis. Praha : Čs. spisovatel, DOLEŽALOVÁ, J. Kuchařka o společenské chování. České Budějovice : Dona, JEČNÝ, D. Brevíř moderního člověka. Praha : Svoboda, MAJOROVÁ, M. O slušném chování : fakta. Praha : Státní pedagogické nakl., MARTINKOVÁ, V., SEDLÁČEK, I. Člověk mezi lidmi. Praha : Trizona, MATHÉ, I., ŠPAČEK, L. Etiketa. Praha : BB/art, OPLETALOVÁ, S. O slušném chování. Olomouc : Ruboci, 2000.

1. Definice a charakteristika rautu

1. Definice a charakteristika rautu KURZ ČÍŠNÍK - BARMAN -PŘÍPRAVA RAUTŮ 1. Definice a charakteristika rautu RAUT je druh slavnostní hostiny Rauty mohou býr klasické (pouhé pohoštění), obchodní nebo reklamní (atraktivní prostředí, nezvyklý

Více

SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ - TEST

SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ - TEST Základní škola, Šlapanice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace Masarykovo nám. 1594/16, 664 51 Šlapanice www.zsslapanice.cz MODERNÍ A KONKURENCESCHOPNÁ ŠKOLA reg. č.: CZ.1.07/1.4.00/21.2389 SPOLEČENSKÉ

Více

Učitel, etiketa. RNDr. Vladimír Kostka. Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Učitel, etiketa. RNDr. Vladimír Kostka. Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Učitel, etiketa a kvalifikační standard RNDr. Vladimír Kostka Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích anotace Příspěvek se zabývá problematikou požadavků na vystupování a chování učitele

Více

Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9. Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9. Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 Projekt MŠMT ČR: Číslo projektu: Název projektu školy: Šablona III/2: EU PENÍZE ŠKOLÁM CZ.1.07/1.5.00/34.0536 Výuka s ICT na SŠ obchodní České

Více

CATERING MOTORLAND BĚLÁ

CATERING MOTORLAND BĚLÁ CATERING MOTORLAND BĚLÁ Catering je dnes velmi populární záležitost. Kvalitní catering dokáže proměnit klientskou akci v gala večer chutí a zároveň může být právě tou třešničkou na dortu, na které si vaši

Více

ORGANIZACE SPOLEČENSKÝCH AKCÍ

ORGANIZACE SPOLEČENSKÝCH AKCÍ ORGANIZACE SPOLEČENSKÝCH AKCÍ Hostiny jsou druhem společenských akcí, od ostatních se liší: vymezením kontaktu s hosty usazením hostů podle zasedacího pořádku dodržováním zásad společenského protokolu

Více

Vytvořili jsme pro vás seznam největších módních faux pas, kterých se dopouští mužská část naší populace.

Vytvořili jsme pro vás seznam největších módních faux pas, kterých se dopouští mužská část naší populace. Vytvořili jsme pro vás seznam největších módních faux pas, kterých se dopouští mužská část naší populace. 1. Pach místo vůně Jestli je něco, co může ženu zákonitě odpudit, je to právě nepříliš vonící mužské

Více

Nadace Tomáše Bati. Etiketa a stolování pro budoucí manažery aneb

Nadace Tomáše Bati. Etiketa a stolování pro budoucí manažery aneb Nadace Tomáše Bati Etiketa a stolování pro budoucí manažery aneb manažer v sandálech je ostuda. Mgr. Jaroslav Divoký, Ing. Pavel Velev Zlín, Baťova vila 1. lekce Etiketa - nauka o mravnosti - oficiální

Více

LETENSKÝ ZÁMEČEK LETENSKÉ SADY 341, 170 00 PRAHA 7 +420 233 378 200

LETENSKÝ ZÁMEČEK LETENSKÉ SADY 341, 170 00 PRAHA 7 +420 233 378 200 LETENSKÝ ZÁMEČEK LETENSKÉ SADY 341, 170 00 PRAHA 7 +420 233 378 200 Svatba v Letenském zámečku Svatební obřad V letních měsících lze využít hudebního altánku v přilehlých venkovních prostorách zámečku.

Více

TEST SLAVNOSTNÍ HOSTINY

TEST SLAVNOSTNÍ HOSTINY TEST SLAVNOSTNÍ HOSTINY Autor Anna Kachtíková Anotace Opakovací test je určen pro studenty, je zaměřen na procvičení základních vědomostí týkajících se celku SLAVNOSTNÍ HOSTINY. Cílem testu je ověření

Více

Ladislav Špaček, 2010 Cover photo Jaroslav Fišer, 2010 Photos Filip Habart, 2010. Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.

Ladislav Špaček, 2010 Cover photo Jaroslav Fišer, 2010 Photos Filip Habart, 2010. Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas. Ladislav Špaček, 2010 Cover photo Jaroslav Fišer, 2010 Photos Filip Habart, 2010 Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p

Více

Rozvoj klíčových komptencí zástupců ředitele na školách a školských zařízeních

Rozvoj klíčových komptencí zástupců ředitele na školách a školských zařízeních IMAGE LEKTORA Zpracovala: Preisslerová Miroslava Co je to image? způsob komunikace s vaším okolím image podává zprávu o vašem postavení, životním stylu a našich hodnotách způsob oblékání, volba doplňků,

Více

OSOBNÍ KODEX ŽÁKA školy pro oblast gastronomie a cestovního ruchu

OSOBNÍ KODEX ŽÁKA školy pro oblast gastronomie a cestovního ruchu OSOBNÍ KODEX ŽÁKA školy pro oblast gastronomie a cestovního ruchu Jsme státní škola zřízená Středočeským krajem, zaměřená zejména na profesní přípravu žáků pro oblast gastronomie a cestovního ruchu. Patříme

Více

PŘIJÍMACÍ (VÝBĚROVÝ) POHOVOR. Ing. Kateřina Šugárová

PŘIJÍMACÍ (VÝBĚROVÝ) POHOVOR. Ing. Kateřina Šugárová PŘIJÍMACÍ (VÝBĚROVÝ) POHOVOR Ing. Kateřina Šugárová Úvod Nervozita Stres Strach Nejistota Pohovor Tréma Úzkost Neznámo Rozrušení Typy přijímacích pohovorů Neformální (příjemná atmosféra, všeobecné otázky,

Více

La Bodeguita del Medio kousek Havany pro Vaše akce v Praze

La Bodeguita del Medio kousek Havany pro Vaše akce v Praze La Bodeguita del Medio kousek Havany pro Vaše akce v Praze LA BODEGUITA DEL MEDIO La Bodeguita del Medio je kubánský music bar restaurant v centru Prahy, u Staroměstského náměstí, s živelnou atmosférou

Více

Pravidla pro oblečení

Pravidla pro oblečení Pravidla pro oblečení (dle WDSF Dress Regulations) PREAMBULE Soutěžní oblečení musí ukazovat sportovní zaměření disciplín tanečního sportu. PRAVOMOCI A PLATNOST Pravidla pro oblečení se vztahují na všechny

Více

Více za méně každý den!

Více za méně každý den! 119 299,- Ubrus odolný vůči skvrnám s vánočním vzorem, 110 x 155 cm Talíře se zlatým vzorem: dezetrní 29 Kč hluboký 42 Kč velký 59 Kč 24 dílná sada příborů pro každou příležitost Více za méně každý den!

Více

Příloha krojového řádu č. 1

Příloha krojového řádu č. 1 Junák svaz skautů a skautek ČR Příloha krojového řádu č. 1 Základní součásti kroje Základní košile Kategorie: skauti / ky vodní skauti /ky Barva: béţová tmavomodrá Materiál: Označení: Způsob nošení: Vyrábí

Více

Použití: Na reprezentačních akcích, při sborových akcích, na sněmu, camporee a při podobných slavnostních příležitostech (např. bohoslužba).

Použití: Na reprezentačních akcích, při sborových akcích, na sněmu, camporee a při podobných slavnostních příležitostech (např. bohoslužba). KROJOVÝ ŘÁD Kroj Pathfinderů má vyjadřovat příslušnost celosvětovému hnutí a jeho ideálům. Jednotné oblečení pro děti z různých sociálních vrstev znamená rovné podmínky pro každého, ať už pochází z jakéhokoli

Více

Prémiové firemní dárky a potřeby pro manažery

Prémiové firemní dárky a potřeby pro manažery Prémiové firemní dárky a potřeby pro manažery BRAND GIFTS, a.s. je specialista na značkové firemní dárky a hlavní distributor obchodních dárků se značkami světových módních návrhářů CERRUTI 1881, CACHAREL,

Více

[Vánoční večírek.] [Projektový management.] Petra Čermáková. Rok 2009/10. Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1

[Vánoční večírek.] [Projektový management.] Petra Čermáková. Rok 2009/10. Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1 [Vánoční večírek.] [Projektový management.] Petra Čermáková Rok 2009/10 Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1 Obsah 1. Cíl projektu... 3 1.1 Náročnost projektu... 3 2. Rozpočet... 4

Více

Maison Martin Margiela With H&M LADIES N 1. Kabát z peřiny: Legíny s flitry: Boty:

Maison Martin Margiela With H&M LADIES N 1. Kabát z peřiny: Legíny s flitry: Boty: LADIES N 1 Kabát z peřiny: 6999 Legíny s flitry: 999 Boty: 5999 LADIES N 2 Body s potiskem podprsenky: 999 Denimové kalhoty: 1499 Psaníčko: 1299 LADIES N 3 Rolák: 3999 Náhrdelník: 1299 Sukně: LADIES N

Více

Přijímací pohovor. - Pokud jste pozváni na přijímací pohovor, znamená to, že máte pro danou práci - pozici předpoklady

Přijímací pohovor. - Pokud jste pozváni na přijímací pohovor, znamená to, že máte pro danou práci - pozici předpoklady - Pokud jste pozváni na přijímací pohovor, znamená to, že máte pro danou práci - pozici předpoklady - Pečlivě se připravte na přijímací pohovor - Zhodnoťte své možnosti pro danou práci (porovnávejte je

Více

V Modulu 1, který nese název KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE, probereme základní, avšak důležité informace o obchodní i sociální kultuře v České republice.

V Modulu 1, který nese název KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE, probereme základní, avšak důležité informace o obchodní i sociální kultuře v České republice. MODUL 1 KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE PŘEDMLUVA Modul 1 V Modulu 1, který nese název KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE, probereme základní, avšak důležité informace o obchodní i sociální kultuře v České republice.

Více

VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY ZŠ Úpice Lány

VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY ZŠ Úpice Lány VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY ZŠ Úpice Lány A Práva a povinnosti žáků a podrobnosti o pravidlech vzájemných vztahů s pedagogickými pracovníky 1. Práva žáků Žák má právo: na účast na výchovných, vzdělávacích,

Více

POHÁR TŠ MAESTRO 2014

POHÁR TŠ MAESTRO 2014 POHÁR TŠ MAESTRO 2014 Soutěž PRO-AM profesionálů s amatéry Neděle 7. 12. 2014 od 14:00 Taneční studio DanceHall, Na Strži 40, Praha 4 (vchod z ulice Neveklovská) Kontakt: Kateřina Hrstková, info@tsmaestro.cz,

Více

RADOST. Svatby. Rekreační zařízení. Malá svatba: FORMANKA 22 35 osob. Střední svatba: SALAŠ 35 45 osob

RADOST. Svatby. Rekreační zařízení. Malá svatba: FORMANKA 22 35 osob. Střední svatba: SALAŠ 35 45 osob Rekreační zařízení RADOST Svatby Malá svatba: FORMANKA 22 35 osob Střední svatba: SALAŠ 35 45 osob Velká svatba: STYLOVÁ JÍDELNA 60 80 osob Kontakt www.rz-radost.cz info@rz-radost.cz tel: 608 071 009 RADOST

Více

Vaše akce je pro nás velice důležitá! Tým Hotelu Černigov

Vaše akce je pro nás velice důležitá! Tým Hotelu Černigov Vaše akce je pro nás velice důležitá! Děkujeme za Váš zájem o Hotel Černigov *** hotel s ideálními prostory pro Vaše semináře, školení, konference, prezentace nebo společenské akce. Tímto si Vám dovolujeme

Více

Střední odborné učiliště Domažlice,Prokopa Velikého 640, Domažlice, MPV Stod, Plzeňská 322 Charakteristika výukového materiálu: Číslo projektu:

Střední odborné učiliště Domažlice,Prokopa Velikého 640, Domažlice, MPV Stod, Plzeňská 322 Charakteristika výukového materiálu: Číslo projektu: Střední odborné učiliště Domažlice,Prokopa Velikého 640, Domažlice, MPV Stod, Plzeňská 322 Charakteristika výukového materiálu: Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0639 VY_52_INOVACE_01.16 Společenské akce

Více

Vesta dámská 1190,- Vesta pánská 699,- Svetr pánský 349,- Kabelka dámská 399,- Jeans dámské, pánské 699,- Jeans pánské 899,-

Vesta dámská 1190,- Vesta pánská 699,- Svetr pánský 349,- Kabelka dámská 399,- Jeans dámské, pánské 699,- Jeans pánské 899,- Tato nabídka platí od 10. 9. do 6. 10. 2015. Vesta 1190,- Vesta pánská 699,- Svetr pánský 349,- Kabelka 399,- Jeans dámské, pánské 699,- Jeans pánské 899,- Aby vás počasí nepřekvapilo Kabát dámský 1990,-

Více

Tabulky velikostí vojenské výstroje

Tabulky velikostí vojenské výstroje Tabulky velikostí vojenské výstroje Příloha k publikaci Výstroj českých vojáků (dle předpisu Int-51-4) Vojenské zařízení 8521 Brno 2006 MĚŘENÍ TĚLESNÝCH ROZMĚRŮ TĚLESNÉ ROZMĚRY MUŽI 1 výška 2 obvod hlavy

Více

Návod na vytvoření vlastního videa. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod na vytvoření vlastního videa. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod na vytvoření vlastního videa Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Sami nejlépe víte, že trh s finančními poradci je přesycen.každý poradce se snaží odlišit od ostatních, být nejlepší

Více

Střední odborné učiliště Domažlice,Prokopa Velikého 640, Domažlice, MPV Stod, Plzeňská 322 Charakteristika výukového materiálu: VY_52_INOVACE_01.

Střední odborné učiliště Domažlice,Prokopa Velikého 640, Domažlice, MPV Stod, Plzeňská 322 Charakteristika výukového materiálu: VY_52_INOVACE_01. Střední odborné učiliště Domažlice,Prokopa Velikého 640, Domažlice, MPV Stod, Plzeňská 322 Charakteristika výukového materiálu: VY_52_INOVACE_01.28 Složitá obsluha servis hl. chodů Autor: Eva Němcová Období

Více

reg. číslocz.1.07/1.1.32/01.0004 JAK SPRÁVNĚ NAPSAT ŽIVOTOPIS A MOTIVAČNÍ DOPIS ANEB JAK USPĚT U VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ?

reg. číslocz.1.07/1.1.32/01.0004 JAK SPRÁVNĚ NAPSAT ŽIVOTOPIS A MOTIVAČNÍ DOPIS ANEB JAK USPĚT U VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ? reg. číslocz.1.07/1.1.32/01.0004 JAK SPRÁVNĚ NAPSAT ŽIVOTOPIS A MOTIVAČNÍ DOPIS ANEB JAK USPĚT U VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ? 1. ŽIVOTOPIS Správně napsaný životopis je klíčem k překročení prahu dveří oslovené společnosti

Více

Slavnostní hostina BANKET

Slavnostní hostina BANKET Slavnostní hostina BANKET Obsah druhy banketů charakteristika banketu dokumentace příprava obsluha příprava jednoho chodu VFSO shrnutí 1. Vyučovací hodina Téma: Banket Charakteristika průběh hostiny se

Více

PRAKTICKÁ ZKOUŠKA - zadání a způsob konání obor 65-41 L/01 Gastronomie

PRAKTICKÁ ZKOUŠKA - zadání a způsob konání obor 65-41 L/01 Gastronomie PRAKTICKÁ ZKOUŠKA - zadání a způsob konání Praktická maturitní zkouška prověřuje kompetence žáků získané v komplexu odborných gastronomických předmětů. Hlavním cílem zkoušky je evaluace získaných praktických

Více

léta Tady je svět ještě v pořádku Kalhoty dámské, materiál: 100 % viskóza, se vzorem, velikost: S-2XL 499,- Tato nabídka platí od 9.4. do 5.5.

léta Tady je svět ještě v pořádku Kalhoty dámské, materiál: 100 % viskóza, se vzorem, velikost: S-2XL 499,- Tato nabídka platí od 9.4. do 5.5. léta Klobouk dámský, elegantní, v bílé barvě 169,- Tričko dámské, nebo s elastanem, různé druhy a barvy, velikost: S-2XL/38-48 Kalhoty dámské, materiál: 100 % viskóza, se vzorem, velikost: S-2XL 499,-

Více

Řád školní družiny Základní škola Litoměřice, Havlíčkova 32, příspěvková organizace

Řád školní družiny Základní škola Litoměřice, Havlíčkova 32, příspěvková organizace š Č.j. 8.3/12 Řád školní družiny Základní škola Litoměřice, Havlíčkova 32, příspěvková organizace Schváleno pedagogickou radou dne 27.8.2012 Platnost od 1.9.2012 Mgr. Blanka Ježková Obsah Družina poskytuje

Více

ZÁMECKÝ HOTEL CTĚNICE

ZÁMECKÝ HOTEL CTĚNICE KONFERENCE, KONGRESY, MEETINGY, PREZENTACE, ŠKOLENÍ, FIREMNÍ PLESY, GARDEN PARTY S GRILOVÁNÍM, INCENTIVNÍ A TEAM-BULDINGOVÉ AKCE ZÁMECKÝ HOTEL CTĚNICE Zámecký hotel Ctěnice Zámek Ctěnice 190 17 Praha 9

Více

ŠKOLNÍ ŘÁD Ustanovení pro žáky a rodiče

ŠKOLNÍ ŘÁD Ustanovení pro žáky a rodiče Základní škola a Mateřská škola Babice, příspěvková organizace ŠKOLNÍ ŘÁD Ustanovení pro žáky a rodiče Školní řád Základní školy a Mateřské školy Babice vychází ze Zákona č. 561/2004 Sb., 30, o předškolním,

Více

P ů j č o v n a n á d o b í E n t e r t a i n m e n t s e r v i c e s. r. o.

P ů j č o v n a n á d o b í E n t e r t a i n m e n t s e r v i c e s. r. o. P ů j č o v n a n á d o b í E n t e r t a i n m e n t s e r v i c e s. r. o. Název Cena / kus Informace K dispozici Ztráta / rozbití Sklenky a hrnky Whisky 3

Více

Organizace firemního večírku

Organizace firemního večírku Organizace firemního večírku Vánoční večírek Malínková Aneta Rok 2009/10 Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1 Obsah Úvod... 3 Současný stav... 3 Stanovené cíle projektu... 3 Cílové

Více

Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU. Eva Peršinová 2015 www.vitarianstyle.com

Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU. Eva Peršinová 2015 www.vitarianstyle.com Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU 1 Krásný den Jmenuji se Eva Peršinová a vítám vás na webových stránkách www.vitarianstyle.com. Pojďme se nyní podívat na třetí video s názvem: Jak na to, v podstatě

Více

Školní řád ZŠ a MŠ Malá Skála a/ Práva žáků

Školní řád ZŠ a MŠ Malá Skála a/ Práva žáků Školní řád ZŠ a MŠ Malá Skála a/ Práva žáků Žák má právo: 1.Na vzdělávání a účast ve výuce podle rozvrhu. 2. Na odpočinek a volný čas. 3. Na zabezpečení přístupu k informacím, zejména takovým, které podporují

Více

Stylistka jsi ty! VIOLETTA FRANCESCA LUDMILA

Stylistka jsi ty! VIOLETTA FRANCESCA LUDMILA Stylistka jsi ty! Vstup do světa seriálu Violetta, poznej postavy a jejich styl a přetvoř ho, jak se ti zlíbí. V této knize určuješ módní trendy ty! FRANCESCA je Violettina nejlepší kamarádka. Je to velkorysá

Více

Kurz Sociální a komunikační dovednosti

Kurz Sociální a komunikační dovednosti Kurz Sociální a komunikační dovednosti Lektorka, autorka materiálů: Mgr. Kateřina Obsah kurzu: 1. Pravidla a cíle kurzu 2. Seznamovací rozhovory teorie a nácvik, témata vhodná k vedení rozhovoru seznamovacího,

Více

etiquet e etiquette 01 2011

etiquet e etiquette 01 2011 01 2011 úvod Etiketa Z francouzského étiquette, lístek, štítek) může znamenat: - štítek s označením obsahu, nebo - pravidla zdvořilého chování. Etiketa je vysoce konvenční záležitost a je tedy v každé

Více

Generální partner konference:

Generální partner konference: Generální partner konference: 1 Generální partner: Hlavní partneři: Exkluzivní partneři: Partneři: 2 Ostatní partneři: Mediální partneři: 3 Sobota 24. března 2012 Příjezd členů CBA 9:00 10:30 (pro ty kteří

Více

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Zuzana Pauserová. Dostupné z www.soes.cz.

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Zuzana Pauserová. Dostupné z www.soes.cz. Číslo projektu Název školy Předmět Tematický okruh CZ.1.07/1.5.00/34.0852 Střední škola cestovního ruchu, s. r. o., Benešov Technika cestovního ruchu Stravovací služby II Téma Ročník Autor Stravovací služby

Více

Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty

Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty 12.1 Struktury Potřebuju menší džíny. Vedle náměstí je obchod. Myslím, že.. Musím si je zkusit. Kde si je můžu zkusit? Podívejte se. Líbí se mi. Sluší ti/vám. Jakou máte

Více

Vaše akce je pro nás velice důležitá!

Vaše akce je pro nás velice důležitá! Vaše akce je pro nás velice důležitá! Děkujeme za Váš zájem o Hotel Fortuna West 3 *** hotel s ideálními prostory pro Vaše semináře, školení, konference, prezentace nebo společenské akce. Tímto si Vám

Více

Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling

Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling Jméno a příjmení: Nikola Součková Třída: 5. A Školní rok: 2014/2015 Garant / konzultant: Mgr. Nina Dyčenková Datum odevzdání: 31. 03.

Více

O NÁS. Na polském trhu působíme od roku 1990. Jsme odborníci na ochranu osob a majetku, poplašné systémy, monitoring, převoz a inkaso.

O NÁS. Na polském trhu působíme od roku 1990. Jsme odborníci na ochranu osob a majetku, poplašné systémy, monitoring, převoz a inkaso. PREZENTACE FIRMY O NÁS O NÁS Na polském trhu působíme od roku 1990. Jsme odborníci na ochranu osob a majetku, poplašné systémy, monitoring, převoz a inkaso. KDE PŮSOBÍME KDE PŮSOBÍME Sídlo společnosti

Více

ROZHODNUTÍ ŘEDITELE ŠKOLY

ROZHODNUTÍ ŘEDITELE ŠKOLY Střední odborná škola a střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim, Čáslavská 205 ROZHODNUTÍ ŘEDITELE ŠKOLY Určení nabídky povinných a nepovinných zkoušek profilové části maturitní zkoušky Obor:

Více

JAK ZVLÁDNOUT TELEFONNÍ POHOVOR???

JAK ZVLÁDNOUT TELEFONNÍ POHOVOR??? Informační příručka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 JAK ZVLÁDNOUT TELEFONNÍ POHOVOR??? Projekt "Podpora uživatelů drog při uplatnění na trhu práce" Tento projekt je financován Evropským sociálním fondem - Operačním

Více

Technika odbytu... 2 Odborný výcvik... 3 Nauka o nápojích a potravinách... 4 Ekonomika... 5 Svět práce... 6 Anglický jazyk... 7 Německý jazyk...

Technika odbytu... 2 Odborný výcvik... 3 Nauka o nápojích a potravinách... 4 Ekonomika... 5 Svět práce... 6 Anglický jazyk... 7 Německý jazyk... U Krbu 45/521, Praha 10 Malešice Školní rok: 2014/2015 Obor: 65-51-H/01 Kuchař číšník (ŠVP Číšník) Obsah Technika odbytu... 2 Odborný výcvik... 3 Nauka o nápojích a potravinách... 4 Ekonomika... 5 Svět

Více

Support Cup 2012. Přejděte z hlediště zahrát si na hřiště a reprezentujte svůj klub v konkurenci ostatních ligových fanklubů.

Support Cup 2012. Přejděte z hlediště zahrát si na hřiště a reprezentujte svůj klub v konkurenci ostatních ligových fanklubů. Support Cup 2012 Přejděte z hlediště zahrát si na hřiště a reprezentujte svůj klub v konkurenci ostatních ligových fanklubů. Popis: Turnaj Support Cup, je první turnaj svého druhu v České republice. Pozvánku

Více

PRAKTICKÁ ZKOUŠKA - zadání a způsob konání obor 65-41 L/01 Gastronomie

PRAKTICKÁ ZKOUŠKA - zadání a způsob konání obor 65-41 L/01 Gastronomie PRAKTICKÁ ZKOUŠKA - zadání a způsob konání Praktická maturitní zkouška prověřuje kompetence žáků získané v komplexu odborných gastronomických předmětů. Hlavním cílem zkoušky je evaluace získaných praktických

Více

Vnitřní řád školní družiny

Vnitřní řád školní družiny Vnitřní řád školní družiny Vnitřní řád školní družiny vychází z vyhlášky č. 74/2005 Sb. a Úmluvy o právech dítěte I. Práva a povinnosti žáků a) Práva žáků: 1. Na účast na výchovných, vzdělávacích, zájmových,

Více

VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY

VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585 427 142, 775 116 442; fax: 585 422 713 e-mail: kundrum@centrum.cz; www.zs-mozartova.cz VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY Práva

Více

Vnitřní řád školní družiny školní rok 2014/2015

Vnitřní řád školní družiny školní rok 2014/2015 Základní škola a Mateřská škola Bořetice, okres Břeclav, příspěvková organizace IČO: 70880646, č.ú.: 168679512/0300, tel: 519430207, reditelna@zsmjos.cz Vnitřní řád školní družiny školní rok 2014/2015

Více

Obchodní korespondence on-line: Vizitky. 1 Druhy

Obchodní korespondence on-line: Vizitky. 1 Druhy Vizitky 1 Druhy 1.1 Osobní Výsostně soukromá záležitost pro rodinné a přátelské mimopracovní kontakty. Obsahuje proto kromě jména a příjmení údaje o domácí adrese, telefonních číslech apod. Je nepřípustné

Více

Inventář na úseku obsluhy

Inventář na úseku obsluhy Inventář na úseku obsluhy Inventář=předměty používané při obsluze 1. Stolový inventář 2. Sedací inventář 3. Restaurační prádlo 4. Drobný stolní inventář 5. Příbory (kovový inventář) jídelní, překládací

Více

Projekt ZDRAVÁ ABECEDA v MŠ Vlkava

Projekt ZDRAVÁ ABECEDA v MŠ Vlkava Projekt ZDRAVÁ ABECEDA v MŠ Vlkava Ve školním roce 2014/25 se Mateřská škola Vlkava připojila jako partnerská školka do programu ZDRAVÁ ABECEDA (více na www.zdravaabeceda.cz). Jde o projekt zaměřený na

Více

Kodex zaměstnance. Etický kodex zaměstnance společnosti EXAKT spol. s r.o.

Kodex zaměstnance. Etický kodex zaměstnance společnosti EXAKT spol. s r.o. Etický kodex zaměstnance společnosti EXAKT spol. s r.o. Obsah Úvod...2 Standardy chování a jednání, základní hodnoty a principy...3 Základní ustanovení...3 Prosazování zájmů společnosti...3 Plnění pracovních

Více

Certifikace služeb vinařské turistiky - přehled kategorií a kritérií

Certifikace služeb vinařské turistiky - přehled kategorií a kritérií Certifikace služeb vinařské turistiky - přehled kategorií a kritérií Nadace Partnerství, Národní vinařské centrum, o.p.s., 2008 Kategorie pro I. etapu (srpen září 2008) certifikace služeb vinařské turistiky

Více

Pitný režim. Vítejte na našem dialyzačním středisku

Pitný režim. Vítejte na našem dialyzačním středisku Pitný režim Vítejte na našem dialyzačním středisku Proč musím omezovat příjem tekutin? Jednou z hlavních funkcí ledvin je udržet v těle rovnováhu tekutin. Pokud ledviny selžou, tělo se těžko zbavuje jejich

Více

Závěrečná zpráva projektu Hýčkejte svou alma mater 2014

Závěrečná zpráva projektu Hýčkejte svou alma mater 2014 Závěrečná zpráva projektu Hýčkejte svou alma mater 2014 Název projektu: Seznamovák UP 2014 Jméno a příjmení žadatele: Tomáš BURIAN Studijní obor: Geoinformatika Ročník: 2. navazující Mgr. E-mail: Buri777@seznam.cz

Více

PŘV Vydáno dne 16. 12. 2005 Stran: 5

PŘV Vydáno dne 16. 12. 2005 Stran: 5 Ministerstvo vnitra generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky Cvičební řád jednotek požární ochrany pořadový výcvik Název: Čestná jednotka při zvláštních příležitostech Metodický

Více

SOFT SKILLS A FORMY VZDĚLÁVÁNÍ

SOFT SKILLS A FORMY VZDĚLÁVÁNÍ Projekt vznikl za přispění Nadace ČEZ A FORMY VZDĚLÁVÁNÍ Společnost: VÍTKOVICE POWER ENGINEERING Zástupce: Mgr. Pavel Řehánek Soft Skills (nebo-li měkké dovednosti ) Co jsou to Soft Skills??? Pojem "osobnost"

Více

Základní škola a Mateřská škola Brno, Pastviny 70, p. o.

Základní škola a Mateřská škola Brno, Pastviny 70, p. o. Základní škola a Mateřská škola Brno, Pastviny 70, p. o. VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY Č. J.: 1/9/2014 Vypracoval: Vydal: Ing. Petra Hanzalová, vychovatelka pověřená vedením ŠD Mgr. Jarmila Líčeníková, ředitelka

Více

ŠKOLNÍ ŘÁD mateřské školy

ŠKOLNÍ ŘÁD mateřské školy 1 ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ ŠKOLA Radostín nad Oslavou, příspěvková organizace ŠKOLNÍ ŘÁD mateřské školy Vydává: Mgr. Jiří Slouka, ředitel školy Vypracovala: Ivana Fabíková, vedoucí učitelka Účinnost od 10.

Více

Zvířata domácí, divoká

Zvířata domácí, divoká ZÁŘÍ TÉMA: My se školy nebojíme Začíná škola Zvířata domácí, divoká tělo Přivítání dětí i jejich rodičů ve škole, navození atmosféry důvěry a pohody. Pomoci dětem i rodičům orientovat se v novém prostředí.

Více

1. PASIVNÍ KOMUNIKAČNÍ STYL PŘÍKLAD: Libor slíbil, že pojede do Brna svou služební dodávkou a sveze svého kamaráda, který potřeboval z Brna odvézt

1. PASIVNÍ KOMUNIKAČNÍ STYL PŘÍKLAD: Libor slíbil, že pojede do Brna svou služební dodávkou a sveze svého kamaráda, který potřeboval z Brna odvézt 1. PASIVNÍ KOMUNIKAČNÍ STYL zakoupené zboží. Mezitím se situace změnila. Libor do Brna Libor trpí, má výčitky svědomí, přece to slíbil. Cítí povinnost kamaráda svézt, přestože se mu to nehodí. Naznačí

Více

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích.

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích. Panství Bechyně Panství Bechyně Společnost Panství Bechyně s.r.o. Vám nabízí široké spektrum služeb, a to nejen pronájem konferenčních a školicích prostor, ale také zajištění programu, koordinace akcí,

Více

Clarion Grandhotel Zlatý Lev**** Liberec Konferenční nabídka

Clarion Grandhotel Zlatý Lev**** Liberec Konferenční nabídka Liberec Konferenční nabídka Kategorie Mezinárodní čtyřhvězdičkový hotel s konferenčními prostory pro 400 osob, člen skupiny Choice Hotels International. Poloha hotelu Liberec 1, v klidné parkové části

Více

Co to vlastně je prezentace? Příprava prezentace. Proč? Přímý výklad nebo ukázka s možným využitím vizuálních nebo jiných pomůcek, dotazů na závěr.

Co to vlastně je prezentace? Příprava prezentace. Proč? Přímý výklad nebo ukázka s možným využitím vizuálních nebo jiných pomůcek, dotazů na závěr. Co to vlastně je prezentace? Prezentace Přímý výklad nebo ukázka s možným využitím vizuálních nebo jiných pomůcek, kdy jedinou participací skupiny je kladení dotazů na závěr. Kdo? - komu budu prezentovat

Více

Co to vlastně je prezentace?

Co to vlastně je prezentace? Prezentace Co to vlastně je prezentace? Přímý výklad nebo ukázka s možným využitím vizuálních nebo jiných pomůcek, kdy jedinou participací skupiny je kladení dotazů na závěr. Příprava prezentace Kdo? -

Více

Etický kodex chování ABC Data

Etický kodex chování ABC Data Etický kodex chování ABC Data Úvod Zaměstnanci ABC Data jsou povinni pracovat bezúhonně a s vzájemným respektem, v souladu se všemi zákony a etickými normami chování. Platnost etického kodexu Všichni zaměstnanci

Více

Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9. Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9. Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 Projekt MŠMT ČR: Číslo projektu: Název projektu školy: Šablona III/2: EU PENÍZE ŠKOLÁM CZ.1.07/1.5.00/34.0536 Výuka s ICT na SŠ obchodní České

Více

Nabídka občerstvení formou rautu pro 10 a více osob

Nabídka občerstvení formou rautu pro 10 a více osob Nabídka občerstvení formou rautu pro 10 a více osob Inspirujte se oblíbenými rauty, u nás, na bowlingu Se skladbou rautu Vám rádi pomůžeme, realizujeme večírky, party, posezení pro maturanty, školní srazy,

Více

Zámek Niměřice. conference wedding relax

Zámek Niměřice. conference wedding relax Zámek Niměřice conference wedding relax Konferenční prostory v areálu zámku Niměřice jsou ideálním místem pro uspořádání vašich školení, konferencí či teambuildingů. Zámek Niměřice disponuje ubytovací

Více

Vnitřní řád školní družiny. Základní škola, Praha 9 Kyje, Šimanovská 16

Vnitřní řád školní družiny. Základní škola, Praha 9 Kyje, Šimanovská 16 Vnitřní řád školní družiny Základní škola, Praha 9 Kyje, Šimanovská 16 OBECNÁ USTANOVENÍ: Školní družina je školským zařízením a je součástí ZŠ, Praha 9 Kyje, Šimanovská 16. O umístění, nebo neumístění

Více

Svatební menu Svatební menu. zámek Nové Hrady

Svatební menu Svatební menu. zámek Nové Hrady Svatební menu Svatební menu zámek Nové Hrady Nabídka svatebního menu 2008 Polední menu cena: 350,- Kč za osobu zahrnuje následující položky: aperitiv studený předkrm s pečivem polévka hlavní jídlo nealkoholický

Více

Návštěva vinařství a vinného sklepa VÍNO HRUŠKA BLATNIČKA

Návštěva vinařství a vinného sklepa VÍNO HRUŠKA BLATNIČKA firemní večírky školení rodinné oslavy svatby Návštěva vinařství a vinného sklepa VÍNO HRUŠKA BLATNIČKA Rádi Vás přivítáme ve vinném sklípku VÍNO HRUŠKA ve vinařské obci Blatnička. Nabízíme Vám stylové

Více

KONFERENCE, KONGRESY, MEETINGY, PREZENTACE,

KONFERENCE, KONGRESY, MEETINGY, PREZENTACE, KONFERENCE, KONGRESY, MEETINGY, PREZENTACE, ŠKOLENÍ, FIREMNÍ PLESY, GARDEN PARTY S GRILOVÁNÍM, INCENTIVNÍ A TEAM-BULDINGOVÉ AKCE HOTEL MEDLOV Hotelonline a.s., Hotel Medlov, Fryšava pod Žákovou Horou 143,

Více

http://www.zlinskedumy.cz

http://www.zlinskedumy.cz Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity CZ.1.07/1.5.00/34.0514 III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Tematická oblast Autor Ročník 3. Obor Výrobky studené kuchyně vy_32_inovace_ma_49_22

Více

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Zuzana Pauserová. Dostupné z www.soes.cz.

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Zuzana Pauserová. Dostupné z www.soes.cz. Číslo projektu Název školy Předmět Tematický okruh CZ.1.07/1.5.00/34.0852 Střední škola cestovního ruchu, s. r. o., Benešov Technika cestovního ruchu Stravovací služby I Téma Ročník Autor Stravovací služby

Více

Vyhodnocení dotazníků Spokojenosti se stravováním v ŠJ

Vyhodnocení dotazníků Spokojenosti se stravováním v ŠJ Vyhodnocení dotazníků Spokojenosti se stravováním v ŠJ V měsíci květnu 2010 byl mezi žáky, studenty a zaměstnanci škol, pro které je poskytováno stravování proveden průzkum spokojenosti. Metoda průzkumu

Více

Thajsko1. Populace: 63, 038, 247 (Prosinec 2007) Jazyky:

Thajsko1. Populace: 63, 038, 247 (Prosinec 2007) Jazyky: Thajsko Populace: 63, 038, 47 (Prosinec 007) Jazyky: Thajština (Oficiální jazyk), Mandarínština, laoština, malajština, monkhmerština a vietnamština (menšinové jazyky), Angličtina (hlavní cizí jazyk) Informace

Více

VÍCE, NEŽ ČEKÁTE WWW.OLIVEFOOD.CZ

VÍCE, NEŽ ČEKÁTE WWW.OLIVEFOOD.CZ VÍCE, NEŽ ČEKÁTE ŠÉFKUCHAŘ Daniel Beneš Execu?ve Chef Nasbíral bohaté zkušenos? v restauraci Zlatá Praha ve známém hotelu Intercon?nental, získal ocenění Gourmet Challenge a několikrát se také stal mistrem

Více

PROVOZNÍ ŘÁD DĚTSKÉHO LESNÍHO KLUBU STROMÍK

PROVOZNÍ ŘÁD DĚTSKÉHO LESNÍHO KLUBU STROMÍK PROVOZNÍ ŘÁD DĚTSKÉHO LESNÍHO KLUBU STROMÍK Provozovatel: Kavyl o.s., Viničné Šumice č.p. 137, 66406. IČ0: 229 09 320 Provoz DLK Stromík je podpořen dobrovolnou spoluprací rodičů dětí, činností nadšenců

Více

7 772 200 Klopová krabice 200 x 180 x 100 mm, 3vrstvá hnědá 7 Kč. 7 772 440 Klopová krabice 440 x 310 x 310 mm, 3vrstvá hnědá 17 Kč

7 772 200 Klopová krabice 200 x 180 x 100 mm, 3vrstvá hnědá 7 Kč. 7 772 440 Klopová krabice 440 x 310 x 310 mm, 3vrstvá hnědá 17 Kč KÓD NÁZEV TYP CENA 7 772 200 Klopová krabice 200 x 180 x 100 mm, 3vrstvá hnědá 7 Kč 7 772 440 Klopová krabice 440 x 310 x 310 mm, 3vrstvá hnědá 17 Kč 7 772 620 Klopová krabice 620 x 420 x 350 mm, 3vrstvá

Více

Provozní řád posilovny

Provozní řád posilovny 17. listopadu 177, Provozní řád posilovny Vlastníkem a provozovatelem posilovny je Bezpečnostně právní akademie, s.r.o., střední škola, 17.listopadu 177,. 1. Provozovatel Provozovatelem posilovny je BPA

Více

Základní škola Mochov Na Dolejšku 287, 250 87 Mochov

Základní škola Mochov Na Dolejšku 287, 250 87 Mochov Základní škola Mochov Na Dolejšku 287, 250 87 Mochov Základní škola Mochov Na Dolejšku 287, 250 87 Mochov ORGANIZAČNÍ ŘÁD ŠKOLY VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY Č. j.: 59/13 Skartační znak: S 5 Spisový znak:

Více

Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 6. Pracovní pohovor. Mgr. Zuzana Válková

Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 6. Pracovní pohovor. Mgr. Zuzana Válková Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 6. Pracovní pohovor Mgr. Zuzana Válková Co je pracovní pohovor a kdy nás čeká? Pracovní pohovor je událost, při které náš potenciální zaměstnavatel zjišťuje všechny potřebné

Více

Vnitřní řád školní družiny

Vnitřní řád školní družiny Vnitřní řád školní družiny Vypracoval: Ivana Štefková Schválil: Mgr. Ilona Racková Změny ve směrnici jsou prováděny formou číslovaných písemných dodatků, které tvoří součást tohoto předpisu. I. OBECNÁ

Více

KURZ MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ

KURZ MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ KURZY V DUBNU 2014 V DOMĚ POD JASANEM KURZ MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ 6. listopadu 2014 320,- Seznámení s historií hedvábí, pomůckami a materiály, povídání o technikách včetně ukázek. Na kurzu se naučíte míchat

Více

Základní škola Blansko, Erbenova 13 IČO: 49464191. ŠKOLNÍ ŘÁD Příloha č. 2 VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY Č.j.: ERB/42/13 A.4./A 5

Základní škola Blansko, Erbenova 13 IČO: 49464191. ŠKOLNÍ ŘÁD Příloha č. 2 VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY Č.j.: ERB/42/13 A.4./A 5 Základní škola Blansko, Erbenova 13 IČO: 49464191 ŠKOLNÍ ŘÁD Příloha č. 2 VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY Č.j.: ERB/42/13 A.4./A 5 Vypracovala: Schválila: Pedagogická rada projednala dne: 21. 1. 2013 Školská

Více