AUKČNÍ KATALOG K 5. AUKCI FOTOGRAFIÍ. PRO LEONTINKU 29. listopadu 2010, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha

Download "AUKČNÍ KATALOG K 5. AUKCI FOTOGRAFIÍ. PRO LEONTINKU 29. listopadu 2010, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha"

1 AUKČNÍ KATALOG K 5. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU 29. listopadu 2010, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha

2 FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU Aukce se uskuteční 29. listopadu 2010 od 19 hodin v hotelu Intercontinental Praha, ve spolupráci s aukční síní artkunst s. r. o., (galerie 5. patro), Myslíkova 9, Praha 1, z darů současných fotografů a laskavých mecenášů. Výtěžek dražby bude rozdělen v grantovém řízení na jaře 2011 především na podporu dlouhodobých projektů, například Osobní asistence a Svítání. Předaukční výstava se koná od 17. do 24. listopadu 2010 v Galerii Anderle, Pelléova 10/91, Praha 6, otevřeno denně od 10 do 18 hodin (mimo pondělí). Vernisáž 16. listopadu 2010 od 18 hodin. Aukce je podporována Magistrátem hl. m. Prahy, záštitu převzal primátor hl. města Prahy.

3 Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým se podařilo 5. aukci fotografií pro Leontinku uskutečnit. Partneři: Komunikační agentura: V letošním roce Nadace Leontinka završila svou první pětiletku. S radostí Vám, všem našim příznivcům mohu zopakovat, že tato pětiletka byla a je úspěšná. Přirozeně, že bez Vaší důvěry v činnost nadace by se ani nemohla uskutečnit. Důvěra, to je to slovo, které bych při letošní aukci zdůraznila. Uvědomila jsem si ho, když jsem již počtvrté oslovila některé fotografy, aby svým dílem podpořili Nadaci Leontinku. Jsem velmi ráda, že snad na všechny strany mezi našimi partnery důvěra vznikla a trvá. Buduje se většinou dlouho a jen poctivou prací, a dá se lehce ztratit. Avšak ve společnosti, kde taková důvěra funguje, se dá mnohem snadněji překonávat sociální realita. Chtěla bych proto poděkovat všem, kteří svá díla darují i těm, kteří je nakupují a vytvářejí tak finanční prostředky, které mohou pomoci těm dětem a jejich rodinám, kde obrazně řečeno není slunce vždy vidět. Zachovejte nám i nadále svou přízeň. Mediální partneři: Mgr. Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka, říjen 2010

4 Kat. č. 001 Avenesian Garik (1959) Nostalgie, 2007 Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Kat. č. 002 Beneš Marian (1975) Bohemian National Hall III., 2003 (zvětšenina 2010) Rozměr: 42 x 32 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 5

5 Kat. č. 003 Bína Antonín (1957) Rovensko, 2001 Rozměr: 30 x 45 cm, černobílá fotografie Light jet Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 004 Březina Jan (1975) Květ, 2010 Rozměr: 90 x 60 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 005 Bučina Ferdinand ( ) Procesí Horňácko, třicátá léta 20 stol. Rozměr: 43,5 x 41cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval Tomáš Rasl Odhadní cena: Kč Kat. č. 006 Cudlín Karel (1960) Kozlov masopust, 2010 Rozměr: 35 x 27 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 6 7

6 Kat. č. 007 Čížek Michal (1976) Kulturista I, 2006 Rozměr: 45 x 45 cm, tisk na plátno Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 8 Kat. č. 008 Čížková Hana (1967) Untitled 1, 2003 Rozměr: 57 x 47 cm, barytová podložka, ruční výroba: Luděk Vojtěchovský Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 009 Dezort Jovan (1934) Diváci na Velké ceně Brno, 60. léta Rozměr: 29 x 43 cm, čb. negativ ORWO NP 27, Canon EOS 1N Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 010 Dostál František (1938) Zvědavost, 1995 Rozměr: 39 x 28 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 9

7 Kat. č. 011 Dostál František (1938) Co se tak loudáš?, 1986 Rozměr: 28,5 x 39 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 10 Kat. č. 012 Drnek Jan William (1960) Tulení, tulení, poloostrov Valdéz, 2007 (z kolekce WILDa AMERICA) Rozměr: 94 x 68 cm, barevný tisk HP DesignJet z 3200ps Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 013 Drnek Jan William (1960) Rybí plamínek (Praha), 2010 (z kolekce TALKING GLASS) Rozměr: 94 x 68 cm, barevný tisk, signováno Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 014 Dvořáková Alena (1970) Viktor Fišer (1967) Přírodní lázně Petrioli (Itálie), 2009 (z projektu VODA) Rozměr: 45 x 30 cm, černobílá fotografie, BW Light Jet print Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 11

8 Kat. č. 015 Fárová Gábina (1963) Torzo, 2000 (z cyklu POVINNÉ RELAXACE) Rozměr: 45 x 60 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 016 Fárová Gábina (1963) Ve sprše, 2000 (z cyklu POVINNÉ RELAXACE) Rozměr: 45 x 60 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 017 Fišer Jaroslav (1965) Veteše, 2010 Rozměr: 40 x 60 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 018 Fišerová Milada (1980) Monte Alban, 2007 Rozměr: 28 x 28 cm, technika Van Dyke Odhadní cena: Kč 12 13

9 Kat. č. 019 Gil Ivo (1941) Portrét z ulice, 1966 Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 020 Gil Ivo (1941) Můj kamarád učitel (Orlické hory), 1967 Rozměr: 26 x 40 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 021 Glos Hynek (1973) Yerevan, nedatováno Rozměr: 50,7 x 34 cm, digitální barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 022 Hanke Jiří (1944) Bez názvu, 1982 (ze souboru LIDÉ Z PODPRŮHONU) Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografie (číslována 3/5) Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 14 15

10 Kat. č. 023 Hankeová Jiřina (1949) Bez názvu, 2009 (z cyklu NA CESTĚ) Rozměr: 62 x 47 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč 16 Kat. č. 024 Hanzlík Pavel (1950) Blata , 2007 Rozměr: 40 x 30,5 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: 700 Kč Kat. č. 025 Hanzlík Pavel (1950) Stromy 008, 2007 Rozměr: 40 x 30,5 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: 700 Kč Kat. č. 026 Heller Jiří (1957) Zdvižená kopí,1996 Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografie fotografováno fotoaparátem Nikon F5 Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 17

11 Kat. č. 027 Hroník Jiří (1974) 1st October (Severní Atlantic), 2010 Rozměr: 26 x 20 cm, Hasselblad H1+P20 Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 028 Hronková Nikola Veřejná intimita, 2008 Rozměr: 50 x 50 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: 800 Kč Kat. č. 029 Hucek Miroslav (1934) Londýn, 2002 Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 030 Hucková Barbara (1964) Benátky, 2010 Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografie, pigmentový tisk Odhadní cena: Kč 18 19

12 Kat. č. 031 Chrapek Zdeněk (1948) Václav Havel, 2009 Rozměr: 38 x 25,3 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 20 Kat. č. 032 Chrapek Zdeněk (1948) Bez názvu, 2010 Rozměr: 38 x 25,3 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Kat. č. 033 Jindra Jan (1962) Stresa (Itálie), 2007 (z cyklu CESTY FRANZE K.) Rozměr: 60 x 24 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 034 Jirásek Václav (1965) Světlo IV.6, 2002 Rozměr: 48,6 x 57,5 cm, černobílá tónovaná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 21

13 Kat. č. 035 Kavan Ondřej (1954) Bez názvu, nedatováno Rozměr: 90 x 90 cm, inkoustový tisk papír Hahnemuehlle Fotorag Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 22 Kat. č. 036 Kohel Jan (1975) Velký Ostrý na Šumavě, 2002 Rozměr: 60 x 42 cm, pigmentový tisk Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 037 Klepetář Jan Daniel (1949) Džungle, 2009 Rozměr: 45 x 30 cm, konfokální mikroskopie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: 450 Kč Kat. č. 038 Koliš Jiří (1953) Olympijský vítěz Lysacek, 2010, Vancouver Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 23

14 Kat. č. 039 Kovanic Jiří (1952) Z cyklu Praha, 2010 Rozměr: 43 x 30 cm, černobílá digitální fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 24 Kat. č. 040 Kovanicová Zuzana (1957) Přístav, 2009 Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 041 Krist Tomáš (1973) Obamovi v Praze, duben 2009 Ocenění v Czech Press Photo 2009 (3. místo) a cena Canon Rozměr: 58 x 41 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 042 Kropp Vilém (1920) Václavák v noci, 1959 Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 25

15 Kat. č. 043 Kuklík Karel (1937) Když se ráno probudím č. 4, 2006 Rozměr: 23 x 28 cm, kontaktní černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 26 Kat. č. 044 Kula Vlastimil (1950) Indián, 2010 Rozměr: 50 x 40 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 045 Kyndrová Dana (1955) Odchod sovětských vojsk 1990, 2007 Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 046 Lahovský Václav (1944) Tanec I., 1990 (číslováno 1/1) Rozměr: 38,4 x 28,5 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 27

16 Kat. č. 047 Lahovský Václav (1944) Tanec II, 1990 (číslováno ½) Rozměr: 28,5 x 38,4 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 28 Kat. č. 048 Lamrová Blanka (1949) Sv. Jiljí, 2008 Rozměr: 30 x 49,5 cm, digitální fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 049 Langpaul Jiří (1974) 5571, 2010 Rozměr: 60 x 46,6 cm, Archive Epson Print Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 050 Lisý Pavel (1960) Pořád ještě hořím, nedatováno (číslováno 2/8) Rozměr: 54 x 82 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: 750 Kč 29

17 Kat. č. 051 Lhoták Zdeněk (1949) Detaily Malé Strany, 2005 (číslováno No: 04) Rozměr: 37,5 x 25 cm, Inkjekt Print Odhadní cena: Kč 30 Kat. č. 052 Lhoták Zdeněk (1949) Detaily Malé Strany, 2005 (číslováno No: 07) Rozměr: 37,5 x 25 cm, Inkjekt Print Nadaci věnoval autor, signován Odhadní cena: Kč Kat. č. 053 Macht Jiří (1949) Pod Karlovým mostem, nedatováno (z cyklu MAGICKÁ PRAHA) Rozměr: 50 x 60 cm, Kappa s folií, rám Nielsen Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 054 Macht Jiří (1949) Redwood, nedatováno Rozměr: 43 x 60 cm, Kappa s folií Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 31

18 Kat. č. 055 Major Sládková Hana (1973) Ježek Genéve, 2003 Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 32 Kat. č. 056 Malík Jaroslav (1957) První večeře páně 1929, 2008 Rozměr: 27 x 40 cm, klasická velkoformátová fotomontáž Odhadní cena: Kč Kat. č. 057 Malý Antonín (1950) Zločin&Trest, 2010 Rozměr: 33 x 48,5 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Kat. č. 058 Malý Antonín (1950) Max myšilov, 2010 Rozměr: 33 x 48,5 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 33

19 Kat. č. 059 Malý Antonín (1950) Smíchovský přístav, 1978 Rozměr: 33 x 48,5 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 34 Kat. č. 060 Malý Antonín (1950) Nácvik vodících psů v pražské MHD, 2009 Rozměr: 33 x 48,5 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Kat. č. 061 Mancová Pechová Margita (1948) Bez názvu, 1988 Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 062 Matějková Havlíková Ivana (1953) Okna, Paříž, 2007 Rozměr: 37 x 50 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 35

20 Kat. č. 063 Němeček Jan (1963) Bez názvu, 2009 (z cyklu LETNÁ) Rozměr: 30 x 24 cm, pigmentový tisk Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: 750 Kč 36 Kat. č. 064 Novotný Miloň ( ) Josef Sudek, 1971 Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografie, zvětšenina z originálního negativu na barytu Nadaci věnovala Alena Novotná, majitelka autorských práv Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 065 Pinkas Martin (1973) Juraj Herz Rozměr: 45,5 x 30,4 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: 800 Kč Kat. č. 066 Pokorný Stanislav (1952) Židle u Zell am See, 2001 Rozměr: 40 x 52 cm, pigmentový tisk Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 37

21 Kat. č. 067 Ptáček Josef (1946) Praha hysterická, 2010 Rozměr: 46 x 30 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 38 Kat. č. 068 Rasl Tomáš (1975) Po schůzi českého dřeváku, 2005 Rozměr: 26 x 34 cm, inkoustový tisk Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 069 Rossler Petr (1966) Tereza Hálová, 2006 Rozměr: 60 x 90 cm, fotografický tisk, mat, Kappa s laminací Odhadní cena: Kč Kat. č. 070 Růžičková Hana (1969) Matterhorn, 2009 Rozměr: 45 x 30 cm, barvená fotografie Odhadní cena: Kč 39

22 Kat. č. 071 Růžičková Hana (1969) Stopy v písku, 2004 Rozměr: 45 x 30 cm, barvená fotografie Odhadní cena: Kč 40 Kat. č. 072 Saudková Sára (1967) Tatra, 2008 Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografie (limitace 7/15 kusů) Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 073 Skoupilová Petra (1944) Cigareta, 1983 Rozměr: 61 x 50,5 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 074 Souralová Veronika (1968) Japonští školáci v chrámu Todaidži ve městě Nara, červenec 2010 Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 41

23 Kat. č. 075 Steinbach Jiří (1972) Na dosah, 2010 Rozměr: 30 x 45 cm, digitální černobílá fotografie, Nikon D90 Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: 600 Kč 42 Kat. č. 076 Stibůrek Lubomír (1957) Vlčí mák v řepkovém poli u Loděnice, 2010 Rozměr: 75 x 50 cm, fotoplátno v rámu, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Kat. č. 077 Stránská Lucie (1951) Zadržená slza, 2010 Rozměr: 30 x 30 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: 700 Kč Kat. č. 078 Sýkora Viktor (1966) Tři, 2010 (kopie 1/5) Rozměr: 35 x 50 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč 43

24 Kat. č. 079 Sýkora Viktor (1966) Tanec, 2010 (kopie 1/5) Rozměr: 50 x 35 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Kat. č. 080 Sýkorová Daniela (1941) Cirkus I., 1987 Rozměr: 42 x 30 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Kat. č. 081 Sýkorová Daniela (1941) Cirkus II., 1987 Rozměr: 30 x 42 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Kat. č. 082 Šebl Petr (1969) Živá voda, 2004 Rozměr: 33 x 47 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 44 45

25 Kat. č. 083 Šilha Václav (1962) Ráno na jezeře Nakuru, 2009 Rozměr: 42 x 61,5 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč 46 Kat. č. 084 Škácha Oldřich (1941) Bořek Šípek, Václav Havel, Martin Vidlák, Jan Kaplický, 2009 Rozměr: 50,7 x 40,5cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 085 Škácha Oldřich (1941) W. Churchill, M. Forman, J. C. Carrie, Št. Řeháková, 1968 Rozměr: 50,8 x 40,3 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 086 Škácha Oldřich (1941) Třetí nádvoří, kancléř Karel Schwarzenberg, 1990 Rozměr: 40 x 27,5 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 47

26 Kat. č. 087 Škvorová Lucie (1976) Otisky II., 2009 (zvětšenina 2010) Rozměr: 42 x 32 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 088 Šlapal Filip (1972) Shanghai, 2010 Rozměr: 50 x 60 cm, digitální tisk Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 089 Šroubek Jan (1958) Jezdkyně, 2010 Rozměr: 40 x 28 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 090 Štreit Jindřich (1946) Vajglev, 1985 Rozměr: 40 x 27 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 48 49

27 Kat. č. 091 Thoma Zdeněk (1938) Poutnice v klášteře Ganden, Tibet 1991 Rozměr: 30,5 x 42cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Kat. č. 092 Tondl Jiří (1950) Gábina, 2008 Rozměr: 46 x 30,5 cm, laserový print Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 093 Tondl Jiří (1950) Magická zahrada černý rybíz, 2006 Rozměr: 45 x 60 cm, print, Kappa, laminováno Odhadní cena: Kč Kat. č. 094 Ulrych Petr (1965) Land of Thundering Dragon VIII, 2009 Rozměr: 40 x 60 cm, archivní tisk Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 50 51

28 Kat. č. 095 Vano Robert (1948) Petra, Tereza, Zdenka (Česká Elle), 2000 Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 096 Vasiljeva Natalja (1966) Floxy, 2010 Rozměr: 38 x 25,3 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Kat. č. 097 Vasiljeva Natalja (1966) Déšť, 2010 Rozměr: 38 x 25,3 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Kat. č. 098 Vícha Milan (1958) Monika, 2007 Rozměr: 30 x 45cm, digitální fotografie Odhadní cena: Kč 52 53

29 Kat. č. 099 Virt Robert (1966) Lanzarote, 2008 Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 100 Všetečka Jiří (1937) Praha, Karlův most, 1972 Rozměr: 46,5 x 34 cm, light jet černobílá fotografie Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 101 Wágner Martin (1980) Začátek lovecké sezony na Angaře, 2009 Rozměr: 60 x 42 cm, tisk Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč Kat. č. 102 Zmýlená Eva (1974) Khiria, 2007 Rozměr: 60 x 40 cm, sken z filmu, černobílý tisk Odhadní cena: Kč Vyvolávací cena: Kč 54 55

30 O autorech: A Avanesian Garik (1959) Fotograf a vydavatel, již 15 let žije a působí v Praze. V roce 2006 získal titul EFIAP. Vydává časopis PhotoArt a knihy z foto tematikou. B Beneš Marian (1975) Vystudoval FAMU, držitel Fulbrightova stipendia pro postgraduálni studium v USA. Absolvent International Center of Photography v New Yorku, kde byl také vyučujícím asistentem. Je pedagogem na odborných školách zaměřených na reklamu a fotografii. Bína Antonín (1957) Absolvoval Institut výtvarné fotografie. Je členem AF ČR. Od roku 1991 profesionální fotograf. Ve svých volných pracích preferuje dokumentární černobílou fotografií. Více na Březina Jan (1975) Fotograf, lektor institutu digitální fotografie a vášnivý cestovatel, který se ve své tvorbě snaží zachytit krásy našeho světa a sdílet je s ostatními prostřednictvím své tvorby. Více na Bučina Ferdinand ( ) Byl kameramanem a fotografie ho provázela jeho obrazovým vnímáním. Fotografoval přírodu a život lidí. C Cudlín Karel (1960) Vystudoval FAMU (1987), věnuje se humanistické dokumentární fotografii, ať už tematice romské nebo životu na Ukrajině. Od roku 1996 sleduje běžný život na pozadí dlouhodobého politického konfliktu v Izraeli. Vydáno (výběr): kniha Izrael 50 společně s J. Marcem (1998), monografie v nakladatelství Torst (2001), kniha Národní divadlo (2005), kniha Cestou na východ s textem Jáchyma Topola v nakladatelství Torst (2008). č Čížek Michal (1976) Fotograf francouzské tiskové agentury AFP. Několikanásobný držitel cen Czech Press Photo vč. hlavní ceny křišťálové oko (2006). V roce 2006 vybrán mezi 100 nadějných fotografů do 35 let při soutěži World Press Photo. Čížková Hana (1967) Amatérská fotografka, která tvrdohlavě fotí na klasiku a sem tam i na fotoaparáty starší než je sama. Své fotografie vystavovala v Praze a v libanonském Bejrútu. Soustřeďuje se na fotografie s pražskými motivy, které dále používá při vytváření např. kalendářů pro mezinárodní diplomatickou komunitu. D Dezort Jovan (1934) Člen Asociace profesionálních fotografů ČR a Syndikátu novinářů ČR. V letech 1960 až 1975 jako redaktor fotoreportér ČTK. Léta už je ve svobodném povolání. Jeho fotografie byly oceněny např. Zlatou pečeť na World Press Photo v Haagu (1970). Hodně mapuje kulturní život, např. 25 let festival Pražské jaro a další. 57

31 Dostál František (1938) Jeho fotografický pohled na svět, na jeho neuvěřitelné analogie a náhodné situace jsou jakýmsi navázáním na Roberta Doisneau či Elliota Erwita. Do svých fotografií vkládá humorné asociace avšak v jeho tvorbě jsou zastoupeny i hlubší sondy do života konce tisíciletí. Drnek Jan William (1960) Původem technický kybernetik, dnes především fotograf a cestovatel. Špičkový odborník na color managment a velkoplošný tisk. Fotografie si sám zpracovává, tiskne a adjustuje. Publikuje fotky na výstavách, v cestovatelských časopisech a knihách. Více na Dvořáková Alena (1970) a Fischer Viktor (1967) Absolventi FAMU, publikují černo-bílé fotografie na rozhraní dokumentu a subjektivní fotografie. Držitelé patnácti cen Czech Press Photo, vystavují doma i v zahraničí. Zastupuje je Leica Gallery Prague a Pražský dům fotografie. Členové agentury Choiceimages. Více na Fárová Gabina (1963) Absolventka FAMU. Rozsah současných zajímavých proudů v portrétních fotografiích můžeme sledovat v díle Gábiny Fárové. Její pohled přesahuje klasický portrét a obsahuje i prvky inscenované fotografie. Kromě portrétu se věnuje i ženskému a mužskému aktu. Více na f Fišer Jaroslav (1965) Absolvent FAMU, odborný asistent na VŠUP. Uspořádal více než 20 samostatných výstav např. v Curychu, Mnichově, Praze; účastnil se více než 40 kolektivních výstav např. v Praze, Klenové, Amsterdamu, Curychu, Chicagu. Jeho fotografie jsou zastoupeny v soukromých a veřejných sbírkách. Více na Fišerová Milada (1980) Absolventka umělecko-řemeslné školy v Praze. Pracovala jako modelka a fotografka v Paříži. Nyní pracuje jako fotografka v Praze. Více na g Gil Ivo (1941) Dokumentární fotograf. Věnuje se dlouhodobým projektům. Spoluzakladatel Národního muzea fotografie v Jindřichově Hradci. Zabývá se též kurátorskou činností. Glos Hynek (1973) Narozen v Praze. Fotografování se profesionálně věnuje od 21 let. V současnosti fotografuje pro Lidové noviny. Více na h Hanke Jiří (1944) Člen Aktivu volné fotografie při Pražském domě fotografie a Asociace profesionálních fotografů ČR. Věnuje se dokumentární fotografii, svá témata sleduje dlouhodobě a vyjadřuje se převážně v rozsáhlých fotografických celcích. Knižně vyšlo například: Pohledy z okna mého bytu. Zastoupen v mnoha soukromých i veřejných sbírkách. Hankeová Jiřina (1948) Věnuje se fotografii, malbě, kresbě, poezii. Tyto rozdílné žánry se v její tvorbě prolínají. Ve fotografiích se vyjadřuje kresebnou abstraktností, dotýká se poezie. Fotografie vystavovala na 25 samostatných výstavách doma i v zahraničí. Hanzlík Pavel (1950) Od roku 1993 člen Asociace profesionálních fotografů provozuje fotogalerii FOTO ART v Blatné. Byl oceněn řadou ocenění např. čestným uznáním FIAP v roce získal čestný titul AFIAP. Zúčastnil se řady mezinárodních soutěží a kolektivních výstav. Heller Jiří (1957) Fotograf, provozovatel internetového serveru Galerie WWG.CZ, publicista a hráč na didgeridoo. Ve fotografické tvorbě se věnuje zejména záběrům přírody, detailům i panoramatické tvorbě. Tuto tvorbu v poslední době doplňuje aplikací zrcadlení na snímky přírodní, noční, jiné Více na Hroník Jiří (1974) Profesionálně se věnuje fotografii několik let. Žil na Islandu. Vice na Hronková Nikola (1988) Vystudovala střední průmyslovou školu grafickou v Praze obor užitá fotografie. Nyní studuje třetím rokem Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor fotografie. Od roku 2007 působí jako fotografka/externistka v deníku Mladá Fronta Dnes. Hucek Miroslav (1934) Jeho tvorba se profiluje již od doby, kdy nastoupil na FAMU obor kamera. V roce 1960 začíná spolupracovat s týdeníkem Mladý svět a vytvořil jeho obrazovou tvář v 60. a 70. létech. Soustřeďuje se na žánrové výjevy ze života. Uspořádal řadu samostatných výstav a vydal několik autorských fotografických publikací. Je zastoupen v českých i světových muzeích a soukromých sbírkách. Hucková Barbara(1964) Absolventka FAMU. Pracovala jako fotografka ve svobodném povolání a věnovala se aktivitám spojeným s výstavní a nakladatelskou činností. Realizovala několik publikací o Praze. ch Chrapek Zdeněk (1948) Fotografuje svět vážné hudby více než 40 let. Svoji pozornost zaměřuje s oblibou na dirigentský portrét. Spolupracuje s MHF Pražské jaro, Českou filharmonií a dalšími hudebními institucemi. Měl řadu samostatných výstav. j Jindra Jan (1962) Od roku 1998 je členem Samostatných fotografů-designerů v Německu ( Získal řadu ocenění, např. v soutěži Young European Photographers ve Frankfurtu (1987), Czech Press Photo v kategorii Věda a technika (Praha 2001), Canon (Polsko 2003). Od roku 2002 působí na Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Více na Jirásek Václav (1965) Absolvoval obor malba na Akademii výtvarných umění v Praze. V letech člen umělecké skupiny Bratrstvo. Společným jmenovatelem jeho prací je zájem o mystérium, ironii, dekadenci a recyklaci umění. Více na

32 k Kavan Ondřej (1954) Vystudoval ČVUT a FAMU. Realizoval mnoho publikací pro Slovart. Spolupracuje s největšími nadnárodními reklamními agenturami. Získal řadu ocenění za svou práci v reklamní fotografii např. 13 x Louskáček, Fotografická publikace roku nebo Kalendář roku. Klepetář Jan (1949) Pracuje jako technik konfokálního mikroskopu na AV. Od roku 2001 fotografuje digitálními fotoaparáty. Dosud nevystavoval. Kohel Jan (1975) Spolupracuje na projektech s Martinem Wágnerem. Fotografuje od roku Koliš Jiří (1953) Od 90. let působí jako volný fotograf zaměřený převážně na sportovní fotografii. Zdokumentoval řadu olympiád a prestižních sportovních soutěží. Zvláštní pozornost věnuje lednímu hokeji, golfu, veslování a fotografování pod vodou. Podílel se na vydání řady fotografických publikací a knih. Více na Kovanic Jiří (1952) Absolvent oboru fotografie na FAMU, od roku 1980 ve svobodném povolání. Většinu jeho prací tvoří reklamní fotografie, hlavně skla a architektury, ale i snímky reportážního charakteru. Ve své volné tvorbě se věnuje dokumentu. Kovanicová Zuzana (1957) Absolventka Stavební fakulty ČVUT. Fotografuje si pro radost, a to zejména nearanžované kompozice. Fotografovat začala v roce Krist Tomáš (1973) Absolvent Fakulty tělesné výchovy a sportu UK. S fotografováním začal na gymnáziu, při studiu na FTVS externě spolupracoval s ČTK, časopisem Ty a já, deníkem Expres. Po ukončení studia jsem nastoupil jako fotoreportér do Zemských novin a od roku 1999 jsem fotografem Lidových novin. Kropp Vilém(1920) Jako samouk se vypracoval v předního čs. fotoreportéra a organizátora v novinářské oblasti. V letech pracoval jako fotoreportér a redaktor deníku Práce. Získal 1. cenu World Press Photo Haag Kuklík Karel (1937) Krajiny Karla Kuklíka s prvky surrealismu se objevují v jeho cyklech Krajina poznání, Krajina návratů, Zamořená krajina nebo Šumava. Pro své vyjádření vyhledává přírodu bez lidských zásahů nejlépe takovou, která mu poskytne krajinu jako základní materiál. Abstrahuje krajinu do detailů a celků, které vyjádří pocity člověka ve spojení s přírodou. Vytvořil celou řadu autorských výstav a publikací a jeho dílo je zastoupeno v českých muzeích a soukromých sbírkách. Člen Spolku Český Dřevák. Kula Vlastimil (1950) Na konci 60. let byl, jak se říká on the road v USA, po návratu studoval na FAMU dokumentární fotografii. Získal řadu zkušeností jako reklamní a divadelní fotograf. Vydal monografii v nakladatelství Taschen. Kyndrová Dana (1955) Fotografovat začala v roce Věnuje se černobílé humanistické fotografii. Průběžně pracuje i na dalších dlouhodobých projektech Podkarpatská Rus, Poutní místa a Rusové. Více na l Lahovský Václav (1944) Člen Svazu českých fotografů od roku 1978 v roce 1989 udělen titul Autor SČF, Členem AF od roku 2000, nyní profesionální fotograf ve svobodném povolání. Činnost v oblasti užité fotografie, 33 samostatných autorských výstav, získal mnohé ocenění např. Fotosport Reus Španělsko atd. Více na Lamrová Blanka (1949) Je členkou Asociace profesionálních fotografů v České republice a Svazu českých fotografů. Od roku 1972 pracuje v Národní galerii v Praze. Svá díla vystavuje doma i v zahraničí. Více na Langpaul Jiří (1974) V současné době pracuje jako kreativní ředitel v reklamní agentuře. Fotografii se věnuje od dětství a jeho nejoblíbenějším tématem je portrétní fotografie. Lisý Pavel (1960) Fotograf na volné noze, zaměstnán v Geologickém ústavu AVCR v.v.i. a zálibou v cestování často spjata s geologii a archeologii. Poslední velký soubor, je zaměřen na umělecko dokumentární fotografii skalního umění (rock art/petroglyphs) a to především z oblasti Střední Asie. Jeho práce jsou publikovány v odborných časopisech. Více o jeho práci najdete na Lhoták Zdeněk(1949) Absolvoval FAMU obor umělecká fotografie (1985), od roku 1979 pracuje jako volný fotograf, žije v Praze. V oblasti dokumentární fotografie se zaměřuje na sociologické problémy okolo vrcholového sportu. Ve výtvarné fotografii se zaměřuje na lidské tělo. Více na m Macht Jiří (1949) Od reportérské práce v denicích a časopisech se propracoval na dráhu uměleckého otografa.tématicky se už roky zaměřuje na Prahu, Šumavu a Jižní Čechy. Je autorem řady publikací o Praze. Úspěšnost a oblíbenost jeho tvorby potvrzuje řada autorskych výstav, vydal přes sto autorských kalendářů. Major Hana Sládková (1973) Fotografuje od dětství, profesionálně pak od roku Je členkou AF ČR. V současné době se ve své tvorbě věnuje portrétní, svatební a koncertní fotografií. Její srdeční disciplínou je fotografie tance, kterému se sama aktivně věnuje. Vystavuje po celé ČR. Více na Malík Jaroslav (1957) Od roku 1999 vyučuje na Střední umělecké škole v Ostravě. Má za sebou kolem 30 autorských a mnoha desítek kolektivních výstav doma i v zahraničí. Je nositelem putovní ceny Zlatý křeček za nejlepší praktickou magisterskou práci z roku

33 Malý Antonín (1950) Od 1973 působí jako samostatný fotograf, věnuje se propagační a reklamní fotografii, fotografii do interiéru a od počátku devadesátých let také užité grafice. Klasickou černobílou a barevnou fotografii často dotváří ručním kolorováním, americkou retuší a v posledních letech i digitálně. Pravidelně vystavuje doma i v zahraničí. Více na Mancová-Pechová Margita (1948) Fotografka slovenského původu. Vystudovala fotografii na FAMU. Má za sebou celou řadu samostatných výstav v České republice, na Slovensku a v zahraničí. Kromě fotografie se věnuje také ilustracím, designu a volným obrazovým kreacím vycházejícím s fotografie. Matějková-Havlíková Ivana (1953) Absolvovala FAMU (katedru fotografie) v roce Věnuje se reklamní fotografii i volné tvorbě. Specializuje se na fotografii šperku a architektury. Ve volné tvorbě převažuje zátiší a dokument. Více na Němeček Jan (1963) Pracuje jako režisér v Českém rozhlasu. Fotografii se věnuje řadu let. Zpracovává cyklus Letná. Novotný Miloň ( ) Dílo, jež po něm zůstalo, mu získalo renomé klasika české reportážní fotografie a dokumentu. Fotograf samouk, a přesto patřil ve své době k nejžádanějším a nejpublikovanějším fotografům. Nejplodnější období prožil mezi rokem 1957 a začátkem normalizace. p Pinkas Martin (1973) Od roku 1997 profesionálně fotografuje, pro MF DNES, 2003 až dosud pro ekonomický týdeník EURO. Pokorný Stanislav (1952) Vystudoval Právnická fakulta UK Praha (1975), Institut tvůrčí fotografie Slezská univerzita Opava (1983), nyní žije v Praze. Je členem Asociace profesionálních fotografů ( President Asociace profesionálních fotografů ČR a předseda Správní rady APF ČR, Člen Federation of European Professional Photographers FEP, Člen mezinárodní tvůrčí skupiny Panorama. Zastoupen ve sbírkách Národní muzeum fotografie (zastoupen ve Zlatém fondu), Jindřichův Hradec soukromé sbírky. Ptáček Josef (1946) Absolvent katedry fotografie na pražské FAMU, kde dnes pracuje jako pedagog. Současně působí jako vedoucí Hradecké fotografické konzervatoře a je autorem celé řady fotografických publikací a výstav. r Rasl Tomáš (1975) Absolvoval FAMU. Ve své vlastní tvorbě zobrazuje převážně pustá a hrdá místa v krajině. V roce fotografoval portréty politických vězňů pro Galerii Langhans. Je členem skupiny Český Dřevák. Více na Rossler Petr (1966) Fotografuje od dětsví, 10 let se věnuje profesionálně reklamní, módní a reportážní fotografii. Více na Růžičková Hana (1969) Specializuje se na cestovatelskou fotografii a související autorskou činnost. Mnoho let se profesionálně zabývala organizováním veletrhů a výstav. Na českém trhu vymyslela a založila veletrhy Erotica (1995) a Esoterika (2005). Od roku 2005 se plně věnuje cestovatelské fotografii a další autorské tvorbě. Více informací o autorce, její nabídce a tvorbě naleznete na s Saudková Sára (1967) Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Jako asistentka Jana Saudka se právě u něj seznámila s taji fotografie. Autorka aktivně a soustředěně fotografuje od roku Věnuje se výhradně volné tvorbě. Více na Skoupilová Petra (1944) V roce 1963 se vyučila fotografkou. Zpočátku se věnovala především fotografování portrétů, později přibyla móda. Na počátku 80. let našla své hlavní téma ženu a ženský svět. V současné době se zaměřuje na akty. Realizuje výstavy po celé ČR. Více na Souralová Veronika (1968) Pro autorku je typická makrofotografie a tvorba koláží. Pořizuje ucelené celky ze života hmyzu, který popularizuje mezi veřejností formou výstav a obrazových publikací. V Roztokách u Prahy provozuje fotografickou galerii Academic. Více na Steinbach Jiří (1972) Povoláním lékař (anesteziolog). První foto pokusy v 15ti letech. Více se fotografování věnuje od roku Další zájmy komponování hudby, historie, umění. Stiburek Lubomír (1957) Je fotograf a kameraman. Zpočátku jej zajímala především dokumentární fotografie, několik let také spolupracoval jako fotograf s chebským divadlem. Později se začal věnovat fotografování památek, měst a přírody ČR. Kromě toho jej láká také výtvarná fotografie, výsledkem toho jsou výstavní soubory krajin a aktů. Stránská Lucie (1951) Od roku 1981 žije a pracuje v Praze. Profesionální fotografka, člen AF, zaměření na dokument, t.č. fotografka na oční klinice v Praze, spoluautor odborných českých i zahraničních publikací, výstavy, pedagogická činnost. Sýkora Viktor (1966) Jeho hlavní fotografická témata jsou vědecká fotografie a divadelní fotografie. Nezávislý fotograf, vystavuje v ČR i v zahraničí, spolupracoval s National Geographic Magazine. Sýkorová Daniela (1941) Od 60. let se věnuje především reportážní fotografii. Formovala se v atmosféře humanistické fotografie v časopisu Vlasta. Její fotografie byly označovány jako bezprostřední novinářství. Těžiště jejich fotografií je ve fotoreportáži. š Šebl Petr (1969) Patří mezi dynamické fotografy. Jeho fotografie zdobí mnoho interiérů a soukromých sbírek, jsou součástí 62 63

34 reklamních materiálu, kalendářů, tiskovin a modelingových portfolií, každý rok pořádá několik samostatných výstav. Více na Šilha Václav (1963) Přes reportážní snímky zachycující krajiny, města a každodenní život obyvatel navštívených zemí se jeho specializace postupně přesunula do oblasti fotografování přírody. Získal 2. cenu v novinářské soutěži Czech Press Photo Více na Škácha Oldřich (1941) Vystudoval fotografii na Státní grafické škole v Praze. Pracoval jako fotoreportér pro řadu československých a zahraničních vydavatelství. Od roku 1990 pracoval jako fotograf na volné noze pro Kancelář prezidenta republiky. Zabývá se fotografováním osobností českého politického a kulturního života. Více na Škvorová Lucie (1976) Absolvovala Institut tvůrčí fotografie v Opavě a magisterské studium na FAMU v Praze. Pracuje s velkoformátovými zvětšeninami s motivem ženského těla v expresivních situacích. Podílela se na několika projektech, např. Lidé Hlučínska. Šlapal Filip (1972) Absolvent fotografie na pražské FAMU. Jako fotograf se věnuje tématům architektury a designu. Je spolutvůrcem řady fotografických publikací a knih. Více na Šroubek Jan (1958) Fotograf samouk, zakladatel výstavní síně Galerii Čerťák. Vydal 2 fotografické publikace: Jako berounský rodák, vytvořil cyklus Homo Berounensis. Více na Štreit Jindřich (1946) Je členem Sdružení Q Brno, Spolku olomouckých výtvarníků, Aktivu volné fotografie při pražském Domě fotografie a Umělecké besedy v Praze. Pedagogicky působil na FAMU a od roku 1994 vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie. Pracuje mezinárodně na dokumentárních projektech. t Thoma Zdeněk (1938) Významný český fotograf, publicista a cestovatel. Napsal čtyři cestopisy čerpající z toulek po Asii. Je autorem fotografií v mnoha reprezentativních publikacích zabývajících se orientální kulturou. Jeho ucelené soubory fotografií byly vystaveny ve více než 70 galeriích a muzeích v České republice, Slovensku, Polsku, Rakousku, Japonsku. Tondl Jiří (1950) Věnuje se zejména dokumentární a krajinářské fotografii. V posledním období se zaměřuje na Prahu a rodné Posázaví. Z minulých projektů je známý soubor jeho fotografií o Pekingu 80. let. Více na u Ulrych Petr (1965) Po absolutoriu televizní a filmové katedry fakulty žurnalistiky University Karlovy pracoval jako novinář a fotograf. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR, věnuje se volné i zakázkové tvorbě, vystavuje doma i v zahraničí. Jeho tvorba je součástí mnoha soukromých sbírek. Autorsky ho zastupuje Leica Gallery Prague. Více na v Vano Robert (1948) V roce 1967 odešel jako devatenáctiletý do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista, maskér a asistent pro fotografy módy. Později se prosadil jako fotograf světových módních časopisů. Více na Vasiljeva Natalja (1966) Vystudovala vysokou technickou školu. Od roku 1997 žije v Praze. Ve své fotografické praxi se zaměřuje na poetiku a detail. Vícha Milan (1958) Malacky, současné bydliště Studénka. Fotografuje od roku 1983, v letech studoval na Lidové konzervatoři, obor výtvarná fotografie v Ostravě. Od roku 1998 se fotografií živí, od roku 2009 je členem Asociace profesionálních fotografů. Virt Robert (1966) Studium: SPŠG obor umělecká fotografie, FAMU katedra fotografie. Od studií práce na volné noze jako OSVČ, na začátku devadesátých let spolupráce s reklamními agenturami a hudebními vydavatelstvími. Od konce devadesátých let specializace především na fotografování bydlení pro magazíny s touto tématikou. Všetečka Jiří (1937) Jako pedagog působil v letech na katedře fotografie FAMU, 1977 byl jmenován docentem pro obor umělecké fotografie. Fotografuje od roku 1958 se zaměřením na fotografii jako dokument doby. Je autorem 18-ti černobílých knižních publikací, získal ocenění Ministerstva kultury ČSR v soutěžích o nejkrásnější knihu roku Pražský chodec a další. w Wágner Martin (1980) V průběhu posledních 9 let absolvoval více než 20 expedic převážně po zemích bývalého Sovětského svazu. Dvakrát navštívil a fotografoval černobylskou oblast. Více na z Zmýlená Eva (1974) Amatérská fotografka. Fotografii se věnuje více než 8 let a zůstává věrná fotografování na film. Soustředí se zejména na fotografii lidí, ke kterým má osobní vztah portréty, akty

35 Katalogové číslo: A Avanesian Garik (1959) 1 b Beneš Marian (1975) 2 Bína Antonín (1957) 3 Březina Jan (1975) 4 Bučina Ferdinand ( ) 5 c Cudlín Karel (1960) 6 č Čížek Michal (1976) 7 Čížková Hana (1967) 8 d Dezort Jovan (1934) 9 Dostál František (1938) Drnek Jan William (1960) Dvořáková Alena (1970) a Fischer Viktor (1967) 14 f Fárová Gábina (1963) Fišer Jaroslav (1965) 17 Fišerová Milada (1980) 18 g Gil Ivo (1941) Glos Hynek (1973) 21 h Hanke Jiří (1944) 22 Hankeová Jiřina (1948) 23 Hanzlík Pavel (1950) Heller Jiří (1957) 26 Hroník Jiří (1974) 27 Hronková Nikola (1988) 28 Hucek Miroslav (1934) 29 Hucková Barbara (1964) 30 ch Chrapek Zdeněk (1948) j Jindra Jan (1962) 33 Jirásek Václav (1965) 34 k Kavan Ondřej (1954) 35 Klepetář Jan (1949) 36 Kohel Jan (1975) 37 Koliš Jiří (1953) 38 Kovanic Jiří (1952) 39 Kovanicová Zuzana (1957) 40 Krist Tomáš (1973) 41 Kropp Vilém (1920) 42 Kuklík Karel (1937) 43 Kula Vlastimil (1950) 44 Kyndrová Dana (1955) 45 l Lahovský Václav (1944) Lamrová Blanka (1949) 48 Langpaul Jiří (1974) 49 Lisý Pavel (1960) 50 Lhoták Zdeněk (1949) m Macht Jiří (1949) Major Hana Sládková (1973) 55 Malík Jaroslav (1957) 56 Malý Antonín (1950) Mancová Pechová Margita (1948) 61 Matějková Havlíková Ivana (1953) 62 n Němeček Jan (1963) 63 Novotný Miloň ( ) 64 p Pinkas Martin (1973) 65 Pokorný Stanislav (1952) 66 Ptáček Josef (1946) 67 r Rasl Tomáš (1975) 68 Rossler Petr (1966) 69 Růžičková Hana (1969) s Saudková Sára (1967) 72 Skoupilová Petra (1944) 73 Souralová Veronika (1968) 74 Steinbach Jiří (1972) 75 Stiburek Lubomír (1957) 76 Stránská Lucie (1951) 77 Sýkora Viktor (1966) Sýkorová Daniela (1941) š Šebl Petr (1969) 82 Šilha Václav (1962) 83 Škácha Oldřich (1941) Škvorová Lucie (1976) 87 Šlapal Filip (1972) 88 Šroubek Jan (1958) 89 Štreit Jindřich (1946) 90 t Thoma Zdeněk (1938) 91 Tondl Jiří (1950) u Ulrych Petr (1965) 94 v Vano Robert (1948) 95 Vasiljeva Natalja (1966) Vícha Milan (1958) 98 Virt Robert (1966) 99 Všetečka Jiří (1937) 100 w Wágner Martin (1980) 101 z Zmýlená Eva (1974)

36 DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA A PRAVIDLA AUKCE: 1. Aukční síň artkunst s.r.o., Na Švihance 9, Praha 2, IČ: (dále jen dražebník) provádí na žádost NADACE LEONTINKA, Radlická 714/113, Praha 5, IČ veřejnou dobrovolnou dražbu podle ustanovení zákona č. 26/2000 Sb. o veřejných dražbách. Aukce proběhne dne v 19,00 h. v hotelu Intercontinental Praha. 2. Dražební předměty jsou označeny a popsány včetně nejnižšího podání (vyvolávací cena) v aukčním katalogu, který je přílohou a nedílnou součástí této dražební vyhlášky. Položky budou draženy v pořadí uvedeném v katalogu. 3. Dražebník (licitátor) vyvolává položky v pořadí uvedeném v katalogu, se stručným popisem a nejnižším podáním. Po vyvolání položky mohou dražitelé činit příhozy viditelným zvednutím dražebního čísla. Dražba trvá, pokud dražitelé činí příhozy. O pořadí příhozů rozhoduje licitátor. Okamžitá dražební cena příhoz: do Kč 100 Kč Kč 200 Kč Kč 500 Kč nad Kč Kč ceny vydražitelem ve stanovené lhůtě zruší dražebník bezodkladně příklep, čímž se položka stane nevydraženou. 7. Vydražené předměty budou vydražiteli vydány na místě konání ihned po zaplacení ceny nebo v Nadaci Leontinka, Radlická 714/113, Praha 5 na základě potvrzení o zaplacení ceny, v pěti dnech následujících po dražbě (po pá, 9 17 hodin). 8. Účastník dražby může dražit i bez své osobní přítomnosti na základě písemné plné moci, kterou zmocní dražebníka k jeho zastoupení v aukci. Tato plná moc musí obsahovat položky katalogu, jejích přesný popis, vyvolávací cenu a nákupní limit, za který je zmocněný oprávněn předměty vydražit. Dražení po telefonu je možné pouze na základě písemné plné moci a ústní dohody s dražebníkem nejpozději 1 den před aukcí. 9. Registrace dražitelů je možná nejdříve 1 hodinu před aukcí na místě jejího konání. Účastník dražby je povinen doložit svou totožnost pomocí občanského průkazu či cestovního pasu, zapsat se do seznamu účastníků dražby a podepsat čestné prohlášení, že není osobou vyloučenou z dražby podle zákona č 26/2000 Sb. Galerie 5. patro ve spolupráci s Galerií Pecka 7. AUKCE MODERNÍ A POVÁLEČNÉ UMĚNÍ SOUČASNÉ UMĚNÍ FOTOGRAFIE 20. A 21. STOLETÍ Malich, Boštík, Kučerová, Jitka a Květa Válová, Šimotová, Chatrný, Grygar, Kolíbal, Dlouhý, Janoušek, Miró, Kolář, Christo, Max Ernst, Chagall, Saint-Phalle, Förg, Kovanda, Kvíčala, Písařík, Matoušek, Katz, Gursky, Jirásek, Vlčková, Baňka, Streit, Tichý, Chochola, Lauschmann a další v neděli 28. listopadu 2010 od hod. v Galerii Fotografie Louvre (1. patro), Národní 22, Praha 1 předaukční výstava v Galerii 5. patro, Myslíkova 9, Praha 1: středa neděle denně od 12 do 19 hodin (neděle 28. listopadu hodin) 5. K vydražené ceně není účtována žádná provize. 6. Vydražitel je povinen, uhradit cenu dosaženou vydražením v hotovosti, platební kartou nebo bankovním převodem po skončení aukce, nejpozději však (po dohodě s dražebníkem) do pěti kalendářních dnů ode dne konání dražby. V případě neuhrazení Nadace Leontinka, Radlická 714/113, Praha 5, tel: , fax , ve spolupráci s aukční síní artkunst galerie 5. patro, Myslíkova 9, Praha 1, tel./fax , Galerie 5. patro Myslíkova 9, Praha 1 tel./ fax: ; mobil: ; info@artkunst.cz katalog online na

37 Výstava a aukce je pořádána Nadací Leontinka ve spolupráci s Galerií Anderle a společností artkunst s.r.o. Aukci zajišťuje Petr Šimon, artkust s.r.o. Předtisková příprava katalogu FPS Repro. Rámování Čvancara a Houska. Tisk a vazba: Tiskárna Kaliba

AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU 21. listopadu 2011, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha

AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU 21. listopadu 2011, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU 21. listopadu 2011, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU Aukce se uskuteční 21. listopadu 2011 od 19 hodin v hotelu Intercontinental

AUKČNÍ KATALOG K 8. AUKCI FOTOGRAFIÍ. PRO LEONTINKU 9. prosince 2013, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha

AUKČNÍ KATALOG K 8. AUKCI FOTOGRAFIÍ. PRO LEONTINKU 9. prosince 2013, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha AUKČNÍ KATALOG K 8. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU 9. prosince 2013, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU Aukce se uskuteční 9. prosince 2013 od 19 hodin v hotelu Intercontinental

ÚVODNÍ SLOVO. Dr. Stanislav Pokorný Prezident APF ČR Předseda správní rady

ÚVODNÍ SLOVO. Dr. Stanislav Pokorný Prezident APF ČR Předseda správní rady AUKČNÍ KATALOG ÚVODNÍ SLOVO Asociace profesionálních fotografů ČR, jako sdružení předních profesionálních fotografů, ale současně i teoretiků a dalších významných osobností z oboru fotografické tvorby,

Michal Gulaši: obránce. leden

Michal Gulaši: obránce. leden Michal Gulaši: obránce leden únor Tomáš Netík: útočník Marek Černošek: obránce březen duben Petr Dvořák, Jana Veselovská: fanoušci Michal Broš: útočník květen červen Martin Zajíc, Matěj Malina: fanoušci

AUKČNÍ KATALOG K 9. AUKCI FOTOGRAFIÍ. PRO LEONTINKU 1. prosince 2015, 19 hodin > Hotel Hilton Old Town Praha

AUKČNÍ KATALOG K 9. AUKCI FOTOGRAFIÍ. PRO LEONTINKU 1. prosince 2015, 19 hodin > Hotel Hilton Old Town Praha AUKČNÍ KATALOG K 9. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU 1. prosince 2015, 19 hodin > Hotel Hilton Old Town Praha FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU Aukce se uskuteční 1. prosince 2015 od 19 hodin v hotelu Hilton Old

Aukční katalog k 2. aukci fotografií pro Leontinku. 23. listopadu 2007 Galerie Louvre

Aukční katalog k 2. aukci fotografií pro Leontinku. 23. listopadu 2007 Galerie Louvre Aukční katalog k 2. aukci fotografií pro Leontinku 23. listopadu 2007 Galerie Louvre Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, sponzorům a partnerům, díky kterým se podařilo 2. aukci fotografií pro Leontinku

3. VELETRH A FESTIVAL SOUČASNÉ FOTOGRAFIE ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA. 17. 10. 2015 Praha Národní dům na Vinohradech

3. VELETRH A FESTIVAL SOUČASNÉ FOTOGRAFIE ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA. 17. 10. 2015 Praha Národní dům na Vinohradech 2 0 1 5 3. VELETRH A FESTIVAL SOUČASNÉ FOTOGRAFIE ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 17. 10. 2015 Praha Národní dům na Vinohradech V sobotu 17. října proběhl již třetí ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO

FOTO ROKU 2012 MILAN JAROŠ, Respekt, Rozloučení s Václavem Havlem, prosinec Závěrečná zpráva. 18. ročník soutěže a výstavy

FOTO ROKU 2012 MILAN JAROŠ, Respekt, Rozloučení s Václavem Havlem, prosinec Závěrečná zpráva. 18. ročník soutěže a výstavy FOTO ROKU 2012 MILAN JAROŠ, Respekt, Rozloučení s Václavem Havlem, prosinec 2011 Závěrečná zpráva 18. ročník soutěže a výstavy Czech press photo je soutěž a následná výstava přinášející nezávislé autentické

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

Film náš pomocník. Digitalizace a zpřístupnění souboru krátkých filmů z 50. let. představení projektového týmu

Film náš pomocník. Digitalizace a zpřístupnění souboru krátkých filmů z 50. let. představení projektového týmu Film náš pomocník Digitalizace a zpřístupnění souboru krátkých filmů z 50. let představení projektového týmu Lucie Česálková editorka knihy a souboru DVD, ideová vedoucí projektu Je odbornou asistentkou

Dlouhý Milan Dragoun Milan

Dlouhý Milan Dragoun Milan Dlouhý Milan Na letošní výstavu jsem připravil ukázkové tisky z nástěnného kalendáře Tajemné Petrovicko 2015. Tento kalendář byl vydán ve spolupráci s obcí Petrovice. Celý kalendář byl koncipován tak,

Informační bulletin APF č.3

Informační bulletin APF č.3 Informační bulletin APF č.3 Schůze SR APF 9.6. 2014 Přítomni: D.Pavlíková, I. Matějková, M. Beneš, K. Beneš, S. Pokorný, P. Rychtařík, B. Echler, M. Fic, J.Neubert Omluveni: K.Rodinger, Z.Lhoták Schůze

V HLAVNÍ ROLI ŘEKA VYDRA

V HLAVNÍ ROLI ŘEKA VYDRA MĚSTO VIMPERK, ve spolupráci se Správou Národního parku Šumava, pořádá na Kvildě a v okolí ve dnech 5. - 7.6.2015, pod vedením režiséra Jana Svatoše, STUDENTSKÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP ŠUMAVSKÉ ZÁBLESKY

z e s o u k r o m é s b í r k y p r a n e t e ř e O t a k a r a B r e n n e r a p a n í E v y P e c h á č k o v é

z e s o u k r o m é s b í r k y p r a n e t e ř e O t a k a r a B r e n n e r a p a n í E v y P e c h á č k o v é V úterý 8. března 2016 v odpoledních hodinách se uskutečnila ve studovně Knihovny Antonína Švehly v e r n i s á ž v ý s t a v y V č e l a ř s t v í d ř í v e a n y n í z e s o u k r o m é s b í r k y p

Představení titulu a ceník inzerce. Vydává Unijazz sdružení pro podporu kulturních aktivit.

Představení titulu a ceník inzerce. Vydává Unijazz sdružení pro podporu kulturních aktivit. Představení titulu a ceník inzerce Vydává Unijazz sdružení pro podporu kulturních aktivit www.magazinuni.cz Představení titulu UNI je kulturní magazín, který se za čtvrtstoletí své existence vyprofiloval

XII. ročník prestižní soutěže LOOK BELLA 2015

XII. ročník prestižní soutěže LOOK BELLA 2015 XII. ročník prestižní soutěže LOOK BELLA 2015 LOOK BELLA 2015 Luxury event & Big fashion show Soutěž plná krásných mladých dívek a mužů Na akcích vystupují populární osobnosti Semifinále soutěže proběhne

Představení titulu a ceník inzerce. Vydává Unijazz sdružení pro podporu kulturních aktivit. www.magazinuni.cz

Představení titulu a ceník inzerce. Vydává Unijazz sdružení pro podporu kulturních aktivit. www.magazinuni.cz Představení titulu a ceník inzerce Vydává Unijazz sdružení pro podporu kulturních aktivit www.magazinuni.cz Představení titulu UNI je kulturní magazín, který se za čtvrtstoletí své existence vyprofiloval

INFORMÁTOR Č E S K Á S L É V Á R E N S K Á S P O L E Č N O S T

INFORMÁTOR Č E S K Á S L É V Á R E N S K Á S P O L E Č N O S T INFORMÁTOR Č E S K Á S L É V Á R E N S K Á S P O L E Č N O S T Divadelní 6 Telefon, fax: 542 214 481 Zodpovídá: P. O. Box 134 Mobil: 603 342 176 Mgr. František Urbánek 657 34 Brno E-mail: slevarenska@volny.cz

ZPRAVODAJ Č. 11/2014. Vážení přátelé slánského muzea,

ZPRAVODAJ Č. 11/2014. Vážení přátelé slánského muzea, ZPRAVODAJ Č. 11/2014 Vážení přátelé slánského muzea, letní radovánky jsou již dávno minulostí, podzim nastoupil v plné síle. To je ideální čas zavítat do muzea! V měsíci listopadu je pro Vás připraven

Jméno a příjmení Instituce Členství v České komisi pro UNESCO

Jméno a příjmení Instituce Členství v České komisi pro UNESCO Seznam členů České komise pro UNESCO ke dni 31. prosince 2017 Jméno a příjmení Instituce Členství v České komisi pro UNESCO PhDr. Ondřej ANDRYS, MAE. Česká školní inspekce Mgr. Michal BENEŠ, CSc. Rada

SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE

SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE Muzejní sbírka pohlednic patří k nejbohatším, čítá několik tisíc kusů, přičemž její velká část je zatím uložena jako netříděný fond. Vedle místopisných tématik jsou

Viktor Sýkora. Viktor Sýkora (1966), fotograf a vědecký

Viktor Sýkora. Viktor Sýkora (1966), fotograf a vědecký 7 Viktor Sýkora Viktor Sýkora (Hýskov, Česká republika) Viktor Sýkora (1966), fotograf a vědecký pracovník, vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Nyní pracuje na 1. lékařské fakultě

VÝROČNÍ ZPRÁVA OBECNĚ PROSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI ZA ROK 2009

VÝROČNÍ ZPRÁVA OBECNĚ PROSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI ZA ROK 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA OBECNĚ PROSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI ZA ROK 2009 Výroční zpráva obecně prospěšné společnosti za rok 2009 Účetní jednotka: Umělecká agentura Ambrozia při ZŠ Pouchov HK o.p.s. IČ: 27551008 K Sokolovně

CHINA TOURS PRESS KIT

CHINA TOURS PRESS KIT CHINA TOURS PRESS KIT Vytvořila agentura Stance Communications Obsah 1. ZÁKLADNÍ INFORMACE O CESTOVNÍ KANCELÁŘI... 2 2. ZVLÁŠTNOSTI ZÁJEZDŮ CK CHINA TOURS... 3 3. CHINA TOURS PODPORUJE... 5 4. OCENĚNÍ...

DRAŽBA:středa 29.1.2014 od 14:00 hod.

České divadlo po 2. světové válce

České divadlo po 2. světové válce České divadlo po 2. světové válce Tematická oblast Divadelní festivaly Datum vytvoření 15.12.2012 Ročník Čtvrtý Stručný obsah Přehlídka hlavních českých divadelních festivalů Způsob využití Výklad nové

Československá novinářská cena

Československá novinářská cena ARCHIV KANCELÁŘE PREZIDENTA REPUBLIKY Československá novinářská cena (zřízena zákonným opatřením předsednictva Národního shromáždění č. 171/1964 Sb. ze dne 26. srpna 1964) SEZNAM NOSITELŮ podle matriky

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: PARTNERSKÉ INSTITUCE

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: PARTNERSKÉ INSTITUCE PARTNERSKÉ INSTITUCE Kapitola o partnerských institucích není přesným a podrobným dokumentem o veškeré spolupráci, ale výběrem zajímavých příkladů, dokládajících pestrý soubor a hodnoty partnerů, kterých

ORGANIZÁTOR ÚČAST SEKCE / TÉMATA VSTUPNÍ POPLATEK

ORGANIZÁTOR ÚČAST SEKCE / TÉMATA VSTUPNÍ POPLATEK ORGANIZÁTOR PhotoART Vision je mezinárodní soutěž umělecké fotografie organizovaná vydavatelstvím PhotoArt magazine z Prahy, České Republiky. ÚČAST Fotografická soutěž je otevřena všem amatérským a profesionálním

Občanské sdružení Ekofilm

Občanské sdružení Ekofilm Občanské sdružení Ekofilm OS EKOFILM PROJEKTY ROKU 2013 Občanské sdružení EKOFILM se i v roce 2013 snažilo naplňovat své stanovy. Pracovalo na projektech, které podporují vzdělávání za pomocí filmů. Uspořádalo

Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt ve fotografii pro studenty středních škol, žáky 2. stupně základních škol a jejich pedagogy. probíhá pod záštitou

Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt ve fotografii pro studenty středních škol, žáky 2. stupně základních škol a jejich pedagogy. probíhá pod záštitou Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt ve fotografii pro studenty středních škol, žáky 2. stupně základních škol a jejich pedagogy probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT)

Vyvolávací cena: 28.000.000,-Kč!!!

Ze života v městské části. Uznávaný astrofyzik Jiří Grygar navštívil radnici MČ Prahy 15

Ze života v městské části. Uznávaný astrofyzik Jiří Grygar navštívil radnici MČ Prahy 15 Uznávaný astrofyzik Jiří Grygar navštívil radnici MČ Prahy 15 Mezinárodně uznávaného astrofyzika RNDr. Jiřího Grygara, CSc., který nedávno oslavil 80. narozeniny, přijal ve své kanceláři starosta MČ Praha

Výroční zpráva o činnosti

Výroční zpráva o činnosti Výroční zpráva o činnosti Společnosti přátel Základní umělecké školy Rudolfa Firkušného Napajedla za rok 2015 Společnost přátel Základní umělecké školy Rudolfa Firkušného Napajedla Komenského 305 763 61

Vyšší odborná škola informačních služeb, Praha Institute of Technology, Sligo

Vyšší odborná škola informačních služeb, Praha Institute of Technology, Sligo Vyšší odborná škola informačních služeb, Praha Institute of Technology, Sligo Zpracování sbírky děl Otakara Schindlera v divadelním oddělení Národního muzea Projekt ročníkové práce Autor: Michaela Buriánková

FOTO IUVENTARS bienále

FOTO IUVENTARS bienále FOTO IUVENTARS bienále 2018 8 Dnešní svět je světem obrazů. Slovo jakoby ztrácelo svou váhu a obraz se stává hlavním informačním zdrojem. Lidé přestávají číst a orientují se převážně na vizuální sdělení.

05 Fotografická a multimediální tvorba

05 Fotografická a multimediální tvorba 0508 Jan Burk animace Homo aqualis kreslená animace na téma voda/člověk formou krátkých a vtipných scének SUPŠ, Uherské Hradiště pedagog: MgA. Rostislav Štefánek laureát 1. místo 0514 Václav František

Zdraví, síla, krása. Český vysokoškolský sport oslavil 100 let

Zdraví, síla, krása. Český vysokoškolský sport oslavil 100 let Zdraví, síla, krása. Český vysokoškolský sport oslavil 100 let 100 let trvání českého vysokoškolského sportu založeného v roce 1910 dr. Františkem Smotlachou dnes oslavila Česká asociace univerzitního

M Ě ST O B EN E ŠO V

M Ě ST O B EN E ŠO V MĚSTO BENEŠOV KAPITOLY Z HISTORIE MUZEA UMĚNÍ A DESIGNU BENEŠOV 1990-2010... Historie Muzea umění a designu Benešov není vizitkou jeho několika zaměstnanců, ale především úspěchem celého mě sta. Jeho

KRÁL FOTOGRAFIE 2007 Vzdělávací projekt, který pomáhá objevovat fotografické talenty mezi žáky 7.-9. tříd základních škol a víceletých gymnázií

KRÁL FOTOGRAFIE 2007 Vzdělávací projekt, který pomáhá objevovat fotografické talenty mezi žáky 7.-9. tříd základních škol a víceletých gymnázií KRÁL FOTOGRAFIE 2007 Vzdělávací projekt, který pomáhá objevovat fotografické talenty mezi žáky 7.-9. tříd základních škol a víceletých gymnázií Korunovace králů fotografie nejmladší fotografické generace

IX. Bienále české krajky Vamberk soutěžní přehlídka současné krajkářské tvorby se uskuteční v červenci 2019

IX. Bienále české krajky Vamberk soutěžní přehlídka současné krajkářské tvorby se uskuteční v červenci 2019 IX. Bienále české krajky Vamberk soutěžní přehlídka současné krajkářské tvorby se uskuteční v červenci 2019 Město Vamberk dlouhodobě věnuje pozornost současné krajkářské tvorbě a podporuje tento obor umělecké

VÝROČNÍ ZPRÁVA. roku 2010. (o činnosti a hospodaření)

VÝROČNÍ ZPRÁVA. roku 2010. (o činnosti a hospodaření) ČESKÝ MERÁN, obecně prospěšná společnost Vítkovo nám. 69 257 92 Sedlec-Prčice 2 IČ: 26 45 84 20 VÝROČNÍ ZPRÁVA (o činnosti a hospodaření) roku 2010 Obsah: Přehled činností vykonávaných v roce 2010 Obecné

Povolání Fotografování interiérů ve složitých světelných podmínkách za použití fotografických blesků. 6

Povolání Fotografování interiérů ve složitých světelných podmínkách za použití fotografických blesků. 6 Fotograf Fotograf fotografuje digitální a filmovou technikou, volí adekvátní kompozici, osvětlení, režii a celkové pojetí snímku, provádí úpravy a korekce fotografického obrazu a jeho přípravy pro zhotovení

V nepřístupné zóně. galerie /02 paměť a dějiny

V nepřístupné zóně. galerie /02 paměť a dějiny galerie Obrazy okupace roku 1968 jsou výraznou součástí české kolektivní paměti. Následující dvacetiletý pobyt sovětských vojsk na našem území však probíhal převážně vskrytu. V jakém prostředí se okupanti

Fakulta multimediálních komunikací

Fakulta multimediálních komunikací Fakulta multimediálních komunikací (FMK) uskutečňuje studijní program Mediální a komunikační studia, obor Marketingové komunikace a studijní program Výtvarná umění, obor Multimedia a design a studijní

OSOBNOSTI EU 2010 Ing. Andrea Sikorová, Ph.D.

OSOBNOSTI EU 2010 Ing. Andrea Sikorová, Ph.D. OSOBNOSTI EU 2010 Ing. Andrea Sikorová, Ph.D. 1 Osobnosti EU V této kapitole se dozvíte: Kdo je evropským komisařem. Kdo je členem soudního a účetního dvora. Čím je zabezpečována činnost Evropské komise.

CENA MĚSTA OLOMOUCE ZA ROK 2003

CENA MĚSTA OLOMOUCE ZA ROK 2003 CENA MĚSTA OLOMOUCE ZA ROK 2003 CENA MĚSTA OLOMOUCE ZA ROK 2003 OLOMOUC MMIV Vážení přátelé, již posedmé oceňujeme občany, kteří spojili své životy s naším městem a proslavili jej nejen u nás, ale i

Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií

Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? Máš umělecké střevo? ( MUS? ) je soutěž určená žákům středních škol a gymnázií se zájmem o výtvarné umění. Cílem

Aukční vyhláška č

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: UMĚLECKÁ ŠKOLA

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: UMĚLECKÁ ŠKOLA UMĚLECKÁ ŠKOLA Výtvarné studio v podkroví muzea je součástí Základní umělecké školy Benešov. Přesto, že jeho zřízení v polovině 90. let zabralo muzeu prostory potřebné pro plánované expozice, je jeho činnost

SLOVÁCKÉ MUZEUM V UHERSKÉM HRADIŠTI

SLOVÁCKÉ MUZEUM V UHERSKÉM HRADIŠTI SLOVÁCKÉ MUZEUM V UHERSKÉM HRADIŠTI příspěvková organizace, Smetanovy sady 179, 686 01 Uherské Hradiště, tel 572 551 370 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jiný pohled na Káhiru. Český egyptologický ústav FF UK slaví padesát let založení výstavou Jiný pohled na Káhiru. Český egyptologický ústav FF UK slaví padesát let založení výstavou Jiný pohled na Káhiru prostřednictvím několika desítek fotografických obrazů Jana Brodského nabízí výstava, kterou

2 Humanitní vědy a umění

2 Humanitní vědy a umění 2 Humanitní vědy a umění 210 Umění širší programy Umění širší programy je studium umění bez specializace na nějakou podrobně vymezenou oblast. Jsou zde zařazeny širší programy s tímto hlavním obsahem:

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA D 12/2018

Česká centra. Konference ekonomických radů a ekonomických tajemníků 2013

Česká centra. Konference ekonomických radů a ekonomických tajemníků 2013 Česká centra Konference ekonomických radů a ekonomických tajemníků 2013 Česká centra - představení Agentura MZV ČR pro prezentaci země POSLÁNÍ: Efektivní zahraniční propagací ČR posilovat její dobré jméno

Statut festivalu. Článek 1.: Charakteristika festivalu

Statut festivalu. Článek 1.: Charakteristika festivalu Statut festivalu Článek 1.: Charakteristika festivalu 1.1. Finále Plzeň je festival českých a slovenských filmů. Jeho posláním je umožnit návštěvníkům festivalu v období jednoho týdne srovnání: současné

Dražební vyhláška. dražební vyhlášku

Dražební vyhláška. dražební vyhlášku EXEKUTORSKÝ ÚŘAD JESENÍK, Mgr. Alan Havlice, soudní exekutor Otakara Březiny 229/5, 790 01 Jeseník; tel: 584 411 112, 581 112 200; fax: 584 450 309; IČ: 03372537 DIČ: CZ6608111400; e-mail: info@exekutor-jesenik.cz,

www.cemach.cz Cíl: Edukace české a slovenské mládeže v tematické oblasti novodobého Izraele,

www.cemach.cz Cíl: Edukace české a slovenské mládeže v tematické oblasti novodobého Izraele, www.cemach.cz Soutěž CEMACH je kreativní soutěž určená především studentům českých a slovenských středních škol s maturitou a žákům vybraných základních škol 1 v poznávání moderního Izraele. Cíl: Edukace

Konference Krajané a čeština, Praha, 10-12. 9. 2014

Konference Krajané a čeština, Praha, 10-12. 9. 2014 Konference Krajané a čeština, Praha, 10-12. 9. 2014 jméno stát instituce Balev Anna USA Baslerová Helena Rakousko Kulturní klub Čechů a Slováků, Vídeň Basler Richard Rakousko Kulturní klub Čechů a Slováků,

milan dobeš dynamický konstruktivizmus

milan dobeš dynamický konstruktivizmus milan dobeš dynamický konstruktivizmus Milan Dobeš malíř, grafik, sochař, performer, autor světelně-kinetických objektů a monumentálních realizací v architektuře. Narozen 29. července 1929 v Přerově. V

1. Charakteristika školy

1. Charakteristika školy 2 Obsah 1. Charakteristika školy str. 3 2. Vzdělávací programy školy str. 4-5 3. Údaje o zaměstnancích školy str. 6-12 4. Přijímání žáků do ZUŠ str. 13 5. Údaje o zařazování žáků str. 14-15 6. Výsledky

1. Academia : výroční sborník s kompletní bibliografií. Vydání 1. Praha: Academia, stran. ISBN:

1. Academia : výroční sborník s kompletní bibliografií. Vydání 1. Praha: Academia, stran. ISBN: BIBLIOGRAFIE VYDANÉ V ČR ZA ROK 2016 2 1. Academia 1966-2016: výroční sborník s kompletní bibliografií. Vydání 1. Praha: Academia, 2016. 338 stran. ISBN: 978-80-200-2548-7. Academia (nakladatelství); nakladatelství

Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt ve fotografii pro studenty středních škol, žáky 2. stupně základních škol a jejich pedagogy

Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt ve fotografii pro studenty středních škol, žáky 2. stupně základních škol a jejich pedagogy Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt ve fotografii pro studenty středních škol, žáky 2. stupně základních škol a jejich pedagogy probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT)

příběh jako zdroj inspirace Partnerská nabídka Fotofestival

příběh jako zdroj inspirace Partnerská nabídka Fotofestival příběh jako zdroj inspirace Partnerská nabídka Fotofestival Moravská Třebová 30. 6. 31. 8. 2012 Fotofestival FOTOFESTIVAL Moravská Třebová 2012 je přehlídkou umělecké fotografie, na které se představují

Krása v srdci o.s. Kolmá 314 330 08 Zruč Senec VÝROČNÍ ZPRÁVA

Krása v srdci o.s. Kolmá 314 330 08 Zruč Senec VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 1 OBSAH: 1. VZNIK 2. POSLÁNÍ 3. VIZE. str. 3. 4. ČINNOST V ROCE 2009.. str. 4. 5. EKONOMICKÉ ÚDAJE, ZÁVĚR str. 7. 2 1. VZNIK Krása v srdci o.s. o.s. Krása v srdci vzniklo dne 16. 3.

LEKTOŘI oboru EKONOMIKA A FINANČNÍ MANAGEMENT

LEKTOŘI oboru EKONOMIKA A FINANČNÍ MANAGEMENT LEKTOŘI oboru EKONOMIKA A FINANČNÍ MANAGEMENT Prof. Ing. Eva Cihelková, CSc. Aktuální otázky světové ekonomiky Prof. Ing. Eva cihelková, CSc. získala pedagogicko-vědeckou hodnost profesora v roce 2004.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 LEICA GALLERY PRAGUE o.p.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 LEICA GALLERY PRAGUE o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 LEICA GALLERY PRAGUE o.p.s. OBSAH: 1. Základní údaje společnosti 2. Organizační struktura společnosti 3. Cíle a poslání společnosti 4. Přehled aktivit Leica Gallery Prague o.p.s. 4.1.

Aukční vyhláška č. 1/10 2013

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA č. 810-DD/16

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA č. 810-DD/16 DRAŽEBNÍ SPOLEČNOST MORAVA s.r.o. DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA č. 810-DD/16 vyhotovená dle 20 zákona č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách Dražebník: Dražební společnost MORAVA s.r.o. se sídlem: Zlín, Dlouhá 4433,

3 Tomáš Petříček Tomáš Petříček (Beroun, Česká republika) Tomáš Petříček již od dětství inklinoval k výtvarné tvorbě. Na berounském gymnáziu ho ovlivnil výtvarník Jaroslav Goldmann, zejména svými názory

atelier sochařky hany wichterlové

atelier sochařky hany wichterlové okolí újezdu_praha 1_malá strana atelier josefa sudka atelier sochařky hany wichterlové samostatně stojící stavba se zahradou na pozemku patřícímu mč praha 1 v současné době přístupná přes bytový dům újezd

NABÍDKA VÝSTAV O ČESKOSLOVENSKÝCH DĚJINÁCH

NABÍDKA VÝSTAV O ČESKOSLOVENSKÝCH DĚJINÁCH NABÍDKA VÝSTAV O ČESKOSLOVENSKÝCH DĚJINÁCH PŘÍBĚHY BEZPRÁVÍ Z MÍSTA, KDE ŽIJEME Každoročně vyzýváme studenty, aby ve svém okolí našli pamětníky, jejichž životy poznamenalo komunistické bezpráví, a aby

Zuzana Matušková má dlouholeté zkušenosti ze státní správy i ze školství. Vystudovala Univerzitu Karlovu v Praze, kde získala i doktorský titul.

Zuzana Matušková má dlouholeté zkušenosti ze státní správy i ze školství. Vystudovala Univerzitu Karlovu v Praze, kde získala i doktorský titul. Zuzana Matušková náměstkyně pro řízení sekce ekonomické Zuzana Matušková má dlouholeté zkušenosti ze státní správy i ze školství. Vystudovala Univerzitu Karlovu v Praze, kde získala i doktorský titul.

Tisková zpráva k slavnostnímu zahájení provozu světelné instalace na jižní fasádě Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze

Tisková zpráva k slavnostnímu zahájení provozu světelné instalace na jižní fasádě Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE Fakulta elektrotechnická Technická 2, 166 27 Praha 6 Praha 15. února 2016 Tisková zpráva k slavnostnímu zahájení provozu světelné instalace na jižní fasádě Fakulty

Zpráva o činnosti Městského muzea v Čelákovicích za rok 2005

Zpráva o činnosti Městského muzea v Čelákovicích za rok 2005 Zpráva o činnosti Městského muzea v Čelákovicích za rok 2005 Hlavní sídlo muzea: Čelákovice, Na Hrádku 464 (Tvrz), tel. 326991556, tel./fax 326991192 e-mail: cmm@volny.cz, www.muzeum-celakovice.com zde:

STUDUJ S NÁMI! Odborný seminář PR, komunikace a marketingu I.

STUDUJ S NÁMI! Odborný seminář PR, komunikace a marketingu I. STUDUJ S NÁMI! Odborný seminář PR, komunikace a marketingu I. Přednášející: Mgr. Lucie Krausová, Mgr. Jiří Brych, Mgr. Jan Schöppel, Mgr. Oldřich Tichý Kontakt: szabo@cuscz.cz 1 Obsah Popis semináře...

Ceník služeb. Portréty ateliér. /Děti, miminka, těhotenská a rodinná fotografie, móda, fotobook, glamour, akt/

Ceník služeb. Portréty ateliér. /Děti, miminka, těhotenská a rodinná fotografie, móda, fotobook, glamour, akt/ Jindřich Šilhánek Marcus Sawo Na Zámku 649, Nehvizdy, 250 81 Telefon +420 774 229 945 e-mail: foto@marcussawo.cz www.marussawo.cz IČO: 71134336 DIČ: CZ7410030078 Bankovní spojení: Raiffeisen Bank: 2223033028/5500