Připojení fotoaparátu k počítači

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Připojení fotoaparátu k počítači"

Transkript

1 Prohlížení snímků na počítači je jen jednou z mnoha možností, jak si snímky užít. Můžete tisknout oblíbené snímky, stahovat je pomocí aplikačního softwaru z fotoaparátu do počítače a upravovat je, nebo je třídit podle data, kategorie, nebo připojovat jako přílohy ke zprávám elektronické pošty a posílat po Internetu. Při použití snímků na počítači máte velmi širokou paletu možností. Můžete spustit slideshow, umístit snímky na webovou stránku, vytvořit album nebo si oblíbený snímek nastavit jako tapetu na pracovní ploše. Nahrávání snímků na Web Sdílení s přáteli Tisk snímků Tisk na domácí Online tisk tiskárně Úprava snímků Vytváření alb Vytváření panoramat Tapety

2 Postup Fotoaparát můžete připojit USB kabelem a stahovat (přenášet) pak snímky z fotoaparátu do počítače pomocí programu OLYMPUS Master dodávaného s fotoaparátem. Před zahájením práce si připravte níže uvedené položky: CD-ROM s programem USB kabel OLYMPUS Master Nainstalujte software Olympus Master Počítač vybavený USB portem g Připojte fotoaparát pomocí USB kabelu Spusťte software Olympus Master g g Stáhněte obrazové soubory do počítače g Odpojte fotoaparát od počítače g TIPY Prohlížení a úpravy stažených snímků Pokud chcete snímky upravovat pomocí grafického programu, nejprve je stáhněte na počítač. Podle konkrétního softwaru může při úpravě snímků (otočení atd.) přímo na paměťové kartě dojít k jejich zničení. Pokud data nelze stáhnout z fotoaparátu do počítače pomocí USB kabelu Obrazové soubory lze přenášet pomocí volitelného adaptéru PC karty. Podrobnosti najdete na webu Olympus, jehož adresa je uvedena na zadní předsádce tohoto návodu. POZNÁMKA Při připojení fotoaparátu doporučujeme použít volitelný síťový adaptér. Pokud fotoaparát napájíte z akumulátoru, použijte plně nabitý akumulátor. Pokud je připojen (komunikuje s počítačem), fotoaparát se automaticky nevypne. V případě vybití akumulátoru přestane fotoaparát fungovat nezávisle na tom, jaká operace právě probíhá. To může způsobit poruchu počítače nebo poškození přenášených dat (obrazového souboru). Pokud je fotoaparát připojen, nevypínejte jej. Při nedodržení tohoto pokynu hrozí nesprávná funkce počítače. Pokud je fotoaparát připojen přes USB rozbočovač, nemusí fungovat stabilně, pokud není rozbočovač plně slučitelný s počítačem. V takovém případě rozbočovač nepoužívejte a připojte fotoaparát přímo.

3 Pomocí programu OLYMPUS Master Pokud chcete upravovat a spravovat obrazové soubory, nainstalujte program OLYMPUS Master dodávaný na CD-ROM spolu s fotoaparátem. Co je to OLYMPUS Master? OLYMPUS Master je aplikační software pro úpravu snímků z digitálních fotoaparátů na počítači. Po instalaci programu na počítač můžete: Stahovat snímky z fotoaparátu nebo jiného média Přehrávat snímky a videosekvence Spustit slideshow a přehrát zvuk. Organizovat snímky Snímky můžete organizovat pomocí zobrazení kalendáře. Můžete vyhledávat snímky podle data nebo klíčového slova. Upravovat snímky Snímky můžete otáčet, ořezávat a měnit jejich velikost. Upravovat snímky pomocí filtrů a korekcí Tisknout snímky Můžete snímky tisknout, vytvářet indexy, kalendáře a pohlednice. Vytvářet panoramatické snímky Ze snímků pořízených v režimu panorama můžete vytvářet panoramatické záběry. Zobrazovat snímky pořízené v režimu Raw Podrobnosti o dalších funkcích a operacích, které nejsou popsány výše, viz Nápověda a návod k programu OLYMPUS Master.

4 Pomocí programu OLYMPUS Master Instalace programu OLYMPUS Master Před instalací programu OLYMPUS Master zkontrolujte, zda počítač vyhovuje níže uvedeným systémovým požadavkům. U novějších operačních systémů kontrolujte parametry uvedené na webu firmy Olympus, jehož adresu najdete na zadní předsádce tohoto návodu. ( Provozní podmínky Windows OS Windows 98SE/Me/2000 Professional/XP PROCESOR Pentium III 500MHz nebo novější PAMĚŤ 128 MB nebo více (doporučujeme nejméně 256 MB) Volné místo na pevném disku 300 MB nebo více Konektor USB port Obrazovka bodů, barev nebo více POZNÁMKA Přenos dat je zaručen jen u předinstalovaného operačního systému. Při instalaci programu na PC se systémem Windows 2000 Professional/XP se musíte přihlásit jako uživatel s oprávněním správce počítače. Na počítači musí být instalovány programy Internet Explorer a QuickTime 6 nebo novější. U počítačů se systémem Windows XP je podporována jen verze Professional/ Home Edition. U počítačů se systémem Windows 2000 je podporována jen verze Professional. Pokud máte Windows 98SE, automaticky se nainstaluje ovladač USB. Macintosh OS Mac OS X 10.2 nebo novější PROCESOR Power PC G3 500 MHz nebo novější PAMĚŤ 128 MB nebo více (doporučujeme nejméně 256 MB) Volné místo na pevném disku 300 MB nebo více Konektor USB port Obrazovka bodů, barev nebo více

5 Pomocí programu OLYMPUS Master POZNÁMKA Přenos dat je zaručen jen u počítačů Mac vybavených zabudovaným USB portem. Na počítači Macintosh musí být nainstalovány programy QuickTime 6 nebo novější a Safali 1.0 nebo novější. Před níže uvedenými operacemi nezapomeňte odpojit paměťové médium od systému (přetažením ikony do Koše). Při nedodržení tohoto pokynu hrozí nestabilní funkce počítače a nutnost restartování. Odpojení kabelu, který připojuje fotoaparát Vypnutí fotoaparátu Otevření krytu akumulátoru/karty Windows Vložte disk CD-ROM do mechaniky CDROM. Zobrazí se instalační obrazovka programu OLYMPUS Master. Pokud se tato obrazovka nezobrazí, poklepejte na ikonu My Computer (Tento počítač) a pak na ikonu mechaniky CD-ROM. Klepněte na tlačítko OLYMPUS Master. Zobrazí se instalační obrazovka programu QuickTime. Program OLYMPUS Master nefunguje bez programu QuickTime. Pokud se tato obrazovka nezobrazí, je program QuickTime 6 nebo novější již na počítači nainstalován. V tom případě pokračujte krokem 4. Klepněte na tlačítko Next a postupujte podle pokynů na obrazovce. Poté, co se během instalace zobrazí licenční ujednání k softwaru QuickTime, si jej přečtěte a klepněte na tlačítko Agree, pokud chcete v instalaci pokračovat. Zobrazí se instalační obrazovka programu OLYMPUS Master.

6 Pomocí programu OLYMPUS Master Postupujte podle pokynů na obrazovce. Poté, co se během instalace zobrazí licenční ujednání k softwaru OLYMPUS Master, si jej přečtěte a klepněte na tlačítko Yes, pokud chcete v instalaci pokračovat. Na obrazovce s uživatelskými údaji ( User Information ) zadejte své jméno ( Name ) a výrobní číslo programu OLYMPUS Master ( OLYMPUS Master Serial Number ), vyberte stát, v němž bydlíte, a klepněte na tlačítko Next (Další). Výrobní číslo programu OLYMPUS Master najdete na nálepce na obalu disku CD-ROM. Poté, co se zobrazí licenční ujednání k softwaru DirectX, si jej přečtěte a klepněte na tlačítko YES (Ano). Objeví se obrazovka s dotazem, zda chcete instalovat program Adobe Reader. Program Adobe Reader potřebujete k tomu, abyste si mohli přečíst návod k programu OLYMPUS Master. Pokud se tato obrazovka nezobrazí, je program Adobe Reader již na počítači nainstalován. Pokud chcete nainstalovat program Adobe Reader, klepněte na tlačítko OK. Instalaci můžete zrušit klepnutím na Cancel (Storno). Pokračujte krokem 7. Zobrazí se instalační obrazovka programu Acrobat Reader. Postupujte podle pokynů na obrazovce. Postupujte podle pokynů na obrazovce. Objeví se obrazovka s potvrzením úspěšného dokončení instalace. Klepněte na tlačítko Finish (Dokončit). Na obrazovce s dotazem, zda chcete počítač restartovat, vyberte volbu, která znamená okamžité restartování počítače, a klepněte na tlačítko OK. Počítač se restartuje. Vyjměte disk z mechaniky CD-ROM a uložte jej.

7 Macintosh Vložte disk CD-ROM do mechaniky CD-ROM. Objeví se okno mechaniky CD-ROM. Pokud se okno mechaniky CD-ROM nezobrazí, poklepejte na ikonu CD-ROM na pracovní ploše. Poklepejte na složku požadovaného jazyka. Poklepejte na ikonu Installer. Spustí se instalace programu Olympus Master. Postupujte podle pokynů na obrazovce. Poté, co se během instalace zobrazí licenční ujednání k softwaru OLYMPUS Master, si jej přečtěte a klepněte na tlačítko Continue (Pokračovat) a pak na Agree (Souhlasím), pokud chcete v instalaci pokračovat. Objeví se obrazovka s potvrzením úspěšného dokončení instalace. Klepněte na tlačítko Finish (Dokončit). Objeví se první obrazovka. Klepněte na tlačítko Restart (Restartovat). Počítač se restartuje. Vyjměte disk z mechaniky CD-ROM a uložte jej. K připojení fotoaparátu použijte USB kabel dodávaný s fotoaparátem. Ovladač režimů Jeden konec USB kabelu připojte k USB portu počítače. Podrobnosti o umístění USB portu viz návod.

8 Druhý konec USB kabelu připojte k vícekolíkovému konektoru fotoaparátu. LCD obrazovka fotoaparátu se zapne a zobrazí se obrazovka pro výběr účelu USB připojení. Kryt konektorů Vícekolíkový konektor Vyberte volbu [PC] a pak stiskněte tlačítko e. Pokud obrazovka výběru účelu USB připojení zmizí, zapněte znovu fotoaparát stiskem vypínače POWER nebo odpojte USB kabel a opakujte postup od bodu 2. Počítač rozpozná připojený fotoaparát. Windows 98SE/Me/2000 Při prvním připojení fotoaparátu se počítač pokusí fotoaparát rozpoznat. Klepnutím na OK zmizí zobrazené hlášení. Počítač rozpozná připojený fotoaparát jako Výměnný disk. Windows XP Při připojení fotoaparátu se objeví obrazovka s výběrem způsobu práce se soubory. Vzhledem k tomu, že ke stahování snímků použijete program OLYMPUS Master, klepněte na tlačítko Cancel (Storno). Mac OS X Výchozím programem pro správu digitálních fotografií je program iphoto. Při prvním připojení fotoaparátu se automaticky spustí program iphoto, ten zavřete a spusťte program OLYMPUS Master. POZNÁMKA V době, kdy je fotoaparát připojen, nefungují jeho ovládací prvky.

9 Spuštění programu OLYMPUS Master Windows Poklepejte na ikonu OLYMPUS Master na pracovní ploše. Zobrazí se hlavní menu. Při prvním spuštění aplikace OLYMPUS Master po nainstalování se před zobrazením hlavního menu zobrazí obrazovka Registration (registrace). Podle výzev na obrazovce vyplňte registrační formulář. Macintosh Poklepejte na ikonu OLYMPUS Master ve složce OLYMPUS Master. Zobrazí se hlavní menu. Při prvním spuštění aplikace OLYMPUS Master po nainstalování se před zobrazením hlavního menu zobrazí obrazovka User information (informace o uživateli). Zadejte své jméno ( Name ) a výrobní číslo programu OLYMPUS Master ( OLYMPUS Master Serial Number ) a vyberte stát, v němž bydlíte. Po obrazovce User information (informace o uživateli) se zobrazí obrazovka Registration (registrace). Podle výzev na obrazovce vyplňte registrační formulář.

10 Spuštění programu OLYMPUS Master ( Hlavní menu programu OLYMPUS Master Tlačítko Transfer Images (Přenos snímků) Stažení snímků z fotoaparátu nebo jiného média. Tlačítko Browse Images (Prohlížení snímků) Zobrazení okna pro prohlížení snímků. Tlačítko Print Images (Tisk snímků) Zobrazení menu tisku. Tlačítko Create and Share (Vytváření a sdílení) Zobrazení menu úprav. Tlačítko Backup Images (Zálohování snímků) Vytváření záloh snímků. Tlačítko Upgrade (Nová verze) Zobrazení okna umožňujícího přechod na verzi OLYMPUS Master Plus. ( Ukončení programu OLYMPUS Master Klepněte na tlačítko Exit v hlavním menu. Program OLYMPUS Master bude ukončen.

11 Zobrazení snímků z fotoaparátu na počítači Stahování a ukládání snímků Snímky z fotoaparátu můžete ukládat do počítače. Klepněte na tlačítko Transfer Images v hlavním menu programu OLYMPUS Master. Zobrazí se menu umožňující výběr zdroje snímků. Klepněte na tlačítko From Camera. Zobrazí se okno umožňující výběr snímků. Zobrazí se všechny snímky uložené ve fotoaparátu. Vyberte obrazové soubory a klepněte na tlačítko Transfer Images. Zobrazí se okno signalizující dokončení stažení snímků. Klepněte na tlačítko Browse images now. Stažené snímky se zobrazí v okně procházení snímků. Pro návrat do hlavního menu klepněte na tlačítko Menu v okně Browse Images (Procházení snímků). POZNÁMKA Během stahování snímků bliká kontrolka přístupu ke kartě. Pokud bliká kontrolka, neprovádějte níže uvedené operace. Otevření krytu akumulátoru/karty. Vyjmutí akumulátoru. Připojení nebo odpojení síťového adaptéru.

12 Zobrazení snímků z fotoaparátu na počítači ( Odpojení fotoaparátu Poté, co snímky stáhnete do počítače, fotoaparát můžete odpojit. Zkontrolujte, zda nesvítí kontrolka přístupu ke kartě na fotoaparátu. Před odpojením USB kabelu proveďte následující kroky přípravy. Kontrolka přístupu ke kartě Windows 98SE 1 Poklepejte na ikonu My Computer (Tento počítač) a klepnutím pravým tlačítkem myši na ikonu Removable Disk (Výměnný disk) zobrazte menu. 2 Klepněte v menu na Eject (Vysunout). Windows Me/2000/XP 1 Klepněte na ikonu Unplug or Eject Hardware (Odpojit nebo vysunout hardware) v systémové liště. 2 Klepněte na zobrazené hlášení. 3 Poté, co se objeví hlášení, že můžete hardware bezpečně vysunout, klepněte na tlačítko OK. Macintosh 1 Po přetažení ikony Untitled nebo NO_NAME na pracovní ploše do Koše se ikona Koše změní na ikonu vysunutí. Přetáhněte ikonu paměťové karty na ikonu vysunutí.

13 Prohlížení statických snímků a videosekvencí Odpojte od fotoaparátu USB kabel. POZNÁMKA Windows Me/2000/XP: Po klepnutí na tlačítko Unplug or Eject Hardware (Odpojit nebo vysunout hardware) se může objevit upozornění. Zkontrolujte, zda neprobíhá přenos dat z fotoaparátu a zda byly ukončeny všechny aplikace. Znovu klepněte na ikonu Unplug or Eject Hardware (Odpojit nebo vysunout hardware) a odpojte kabel. Prohlížení statických snímků a videosekvencí Klepněte na tlačítko Browse Images (Procházet snímky) v hlavním menu programu OLYMPUS Master. Zobrazí se okno Browse Images (Procházení snímků). Poklepejte na náhled statického snímku, který si chcete zobrazit. Náhled Fotoaparát se přepne do režimu prohlížení a snímek je zvětšen. Pro návrat do hlavního menu klepněte na tlačítko Menu v okně Browse Images (Procházení snímků).

14 Tisk snímků ( Prohlížení videosekvence Poklepejte v okně Browse Images (Procházení snímků) na náhled videosekvence, kterou chcete prohlížet. Fotoaparát se přepne do režimu prohlížení a zobrazí se první snímek videosekvence. Přehrávání videosekvence se spustí klepnutím na tlačítko Přehrávání na dolním okraji obrazovky. Následuje přehled názvů a funkcí ovládacích prvků. Položka Popis 1 Posuvník přehrávání Posuvníkem lze vybírat snímky tvořící videosekvenci. 2 Zobrazení časového údaje Zobrazení uplynulé hrací doby přehrávání. 3 Tlačítko Přehrávání Spuštění přehrávání videosekvence. Během přehrávání umožňuje pozastavení přehrávání. 4 Tlačítko Zpět Zobrazení předchozího snímku. 5 Tlačítko Vpřed Zobrazení následujícího snímku. 6 Tlačítko zastavení Zastavení přehrávání s návratem na první snímek. 7 Tlačítko opakování Opakované přehrávání videosekvence. 8 Tlačítko Hlasitost Zobrazení posuvníku nastavení hlasitosti. Tisk snímků Snímky lze tisknout z menu jednotlivého snímku, indexu, pohlednice nebo kalendáře. Následující popis využívá jako příklad menu jednotlivého snímku. Klepněte na tlačítko Print Images (Tisk snímků) v hlavním menu programu OLYMPUS Master. Zobrazí se menu tisku.

15 Tisk snímků Klepněte na Photo (Jeden snímek). Zobrazí se okno Photo Print (Tisk jednoho snímku). V okně Photo Print (Tisk jednoho snímku) klepněte na Settings (Nastavení). Zobrazí se dialogové okno Nastavení tiskárny. Proveďte potřebná nastavení tiskárny. Vyberte rozložení fotografií na papíru a vyberte rozměr. Zaškrtněte pole Print Date (Tisk data) a vyberte volbu Date (Datum) nebo Date & Time (Datum a čas), pokud chcete na snímky tisknout datum nebo datum a čas. Vyberte náhled snímku, který chcete tisknout, a pak klepněte na tlačítko Add (Přidat). V rozvržení stránky se zobrazí náhled vybraného snímku. Nastavte počet výtisků.

16 Stažení a uložení snímků do počítače bez použití programu OLYMPUS Master Klepněte na tlačítko Print (Tisk). Spustí se tisk. Pro návrat do hlavního menu klepněte na tlačítko Menu v okně Photo Print (Tisk snímků). Stažení a uložení snímků do počítače bez použití programu OLYMPUS Master Tento fotoaparát je slučitelné zařízení USB pro ukládání dat. Fotoaparát můžete připojit USB kabelem a pak stahovat a ukládat snímky do počítače bez pomoci programu OLYMPUS Master. K připojení fotoaparátu je nutno splnit níže uvedené podmínky. Windows: Windows 98/98SE/Me/2000 Professional/XP Macintosh: Mac OS 9.0 až 9.2/X POZNÁMKA Pokud máte Windows 98/98SE, musíte nejprve nainstalovat ovladač USB. Před připojením fotoaparátu USB kabelem poklepejte na soubory v níže uvedených složkách, které najdete na dodávaném CD-ROM s programem OLYMPUS Master. (písmeno označující mechaniku):\usb\install.exe Přenos dat není zaručen v níže uvedených případech, i přesto, že je počítač vybaven USB portem. Windows 95/NT 4.0 Windows 98/98 SE při aktualizaci počítače s nainstalovanými Windows 95 Mac OS 8.6 nebo starší (u systémů Mac OS 8.6 s USB portem a podporou USB MASS Storage Support instalovanými od výrobce ale přenos dat funguje) Počítač s dodatečnou kartou s rozšiřujícími porty USB apod. Počítač bez předinstalovaného OS a uživatelem sestavený počítač.

7 Přímý tisk (PictBridge)

7 Přímý tisk (PictBridge) 7 Použití funkce Přímý tisk Po připojení fotoaparátu k tiskárně slučitelné s normou PictBridge pomocí USB kabelu můžete přímo bez počítače tisknout pořízené snímky. Po připojení tiskárny k fotoaparátu

Více

Instalace programového vybavení

Instalace programového vybavení Instalace programového vybavení English pro Windows Obecné Specifikace P-touch Editor P-touch Quick Editor Printer Driver Umožňuje vytvářet libovolné štítky pomocí různých vzorů, fontů, šablon a klipártů.

Více

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista OBSAH Kapitola 1: SYSTéMOVé POžADAVKY...1 Kapitola 2: INSTALACE SOFTWARU TISKáRNY V SYSTéMU WINDOWS...2 Instalace softwaru pro lokální tisk... 2 Instalace softwaru

Více

STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA)

STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA) STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA) INSTALACE A NASTAVENÍ Krok 1. Připojení skeneru k počítači Pomocí kabelu USB připojte skener k počítači 1. Zapojte síťový adaptér do konektoru skeneru. 2. Zapojte druhý konec

Více

Instalační manuál pixel-fox

Instalační manuál pixel-fox Instalační manuál pixel-fox Verze 01/2011 V5 (CZ) - Subject to change without notice! Systémové požadavky: Aktuální minimální systémové požadavky pro používání software pixel-fox na vašem PC jsou: - IBM

Více

1 Informace o kameře Česky

1 Informace o kameře Česky WC NX Ultra Cz.fm Page 72 Friday, September 5, 2003 8:42 AM 1 Informace o kameře Česky Pohled zepředu Pohled zboku 1 2 3 4 1. Spoušt Stisknutím tohoto tlačítka spustíte aplikaci PC-CAM Center nebo pořídíte

Více

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku.

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. Začněte zde Vyrovnání tiskových kazet bez počítače Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. 1 Zkontrolujte, zda je v

Více

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další Autodiagnostika ROBEKO Diagnostický kabel VAG1 VAGR1 Instalace pro operační systémy Windows 1. Úvod : Před použitím kabelu je nutné nejprve nainstalovat příslušné ovladače v operačním systému Vašeho počítače.

Více

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) Příprava Při instalaci elišky doporučujeme nemít spuštěné žádné další programy. Pro instalaci elišky je třeba mít administrátorská práva na daném počítači.

Více

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Obsah 1. Úvod... 2 2. Systémové požadavky... 2 3. Instalace Ladibug... 3 4. Připojení... 6 5. Začínáme používat Ladibug... 7 6.

Více

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Datacard Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Co potřebujete Tiskárna karet je zapnuta a připravena k tisku karet ve stavu Ready, a stavová dioda

Více

SOFTWARE PRO KONTROLU DIABETU. Instalační příručka

SOFTWARE PRO KONTROLU DIABETU. Instalační příručka SOFTWARE PRO KONTROLU DIABETU Instalační příručka 2010, Medtronic MiniMed, Inc. Všechna práva vyhrazena. Paradigm, Paradigm Link a CareLink jsou registrované ochranné známky společnosti Medtronic, Inc.

Více

Manuál snadné instalace počítače All-in-One Compaq 100eu

Manuál snadné instalace počítače All-in-One Compaq 100eu Manuál snadné instalace počítače All-in-One Compaq 100eu Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení All-in-One PC Compaq 100eu od HP. Manuál první pomoci, který právě držíte v rukou, se může stát vaším

Více

Aktualizace map přístrojů ZENEC

Aktualizace map přístrojů ZENEC Aktualizace map přístrojů ZENEC v.5.1 Obsah 1.1... Příprava na aktualizaci 1.2... SyncTool software 1.3... Příprava USB flash disku pro Toolbox software 1.4... Naviextras Toolbox 1.4.1... Požadavky 1.4.2...

Více

Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series

Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series Autorská práva a licence 2006 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Reprodukce, úpravy nebo překlad jsou bez předchozího písemného

Více

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

Bezdrátový router AC1600 Smart

Bezdrátový router AC1600 Smart Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

OSOBNÍ POČÍTAČ DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁT DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁT PROPOJENÍ S PC NÁVOD K POUŽITÍ

OSOBNÍ POČÍTAČ DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁT DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁT PROPOJENÍ S PC NÁVOD K POUŽITÍ DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁT OSOBNÍ POČÍTAČ DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁT PROPOJENÍ S PC NÁVOD K POUŽITÍ Jak použít vaše PC k dalšímu zpracování snímků pořízených digitálním fotoaparátem. Děkujeme, že jste si zakoupili

Více

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Obsah 1.1... Příprava na aktualizaci 1.2... SyncTool software

Více

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET)

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) 1. Instalace plovoucí síťové verze zahrnuje dvě části: a) instalace serveru a b) lokální instalace na připojených pracovních

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE T-Mobile Internet Manager pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE Obsah 03 Úvod 04 Požadavky na hardware a software 04 Připojení zařízení k počítači 05 Uživatelské rozhraní 05 Výběr sítě 06 Připojení k internetu

Více

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs Software Capture Pro Začínáme A-61640_cs Začínáme se softwarem Kodak Capture Pro Software a Capture Pro Limited Edition Instalace softwaru: Kodak Capture Pro Software a Network Edition... 1 Instalace softwaru:

Více

Digitální fotoaparát Programová pøíruèka. Pøed instalací programu si pøeètìte tuto pøíruèku.

Digitální fotoaparát Programová pøíruèka. Pøed instalací programu si pøeètìte tuto pøíruèku. Digitální fotoaparát Programová pøíruèka Pøed instalací programu si pøeètìte tuto pøíruèku. Všechna práva vyhrazena Žádná část této publikace nesmí být reprodukována, uložena ve vyhledávacím systému nebo

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100 Návod k obsluze Úvod Záznamník teploty a vlhkosti je opatřen velmi přesným teplotním a vlhkostním čidlem. Hlavními přednostmi záznamníku jsou vysoká přesnost, krátká

Více

SOFTWARE PRO KONTROLU DIABETU

SOFTWARE PRO KONTROLU DIABETU SOFTWARE PRO KONTROLU DIABETU Instalační příručka 2007, Medtronic MiniMed. Všechna práva vyhrazena. Paradigm a Paradigm Link jsou registrované ochranné známky společnosti Medtronic, Inc. CareLink, Com-Station

Více

Instalace hardwaru. Instalace hardwaru

Instalace hardwaru. Instalace hardwaru Instalace hardwaru Poznámka Model produktu zobrazený v této příručce je TL-PS110U a slouží jako pří Dříve než začnete, připravte si tato zařízení Počítač s operačním systémem Windows 2000/XP/2003/Vista/7

Více

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 1. Dříve než spustíte instalaci Vítáme Vás při instalaci nové verze aplikace eliška. Před samotnou instalací, prosím, ověřte, že jsou splněné následující podmínky:

Více

Návod pro aktualizaci software. telefonu ALIGATOR A311

Návod pro aktualizaci software. telefonu ALIGATOR A311 Návod pro aktualizaci software telefonu ALIGATOR A311 Obsah Návod pro aktualizaci SW telefonu ALIGATOR A311... 1 Než začnete... 2 Stažení a příprava programu pro aktualizaci... 2 Instalace USB ovladačů...

Více

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Postup přechodu na podporované prostředí Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Obsah Zálohování BankKlienta... 3 Přihlášení do BankKlienta... 3 Kontrola verze

Více

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál Centrální Monitorovací Systém manuál CMS Centrální monitorovací systém Manuál VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 630 (pracovní doba 8.00 16:30)

Více

Pinnacle Studio Deluxe Profesionální vytváření filmů. Rychlý průvodce instalací

Pinnacle Studio Deluxe Profesionální vytváření filmů. Rychlý průvodce instalací Pinnacle Profesionální vytváření filmů Rychlý průvodce instalací Než začnete Důležité: Pinnacle obsahuje kartu AVDV. Instalace AVDV karty do počítače je popsána v instrukcích uvedených níže. V této kapitole

Více

I.CA SecureStore. Instalační příručka. Verze 2.32 a vyšší

I.CA SecureStore. Instalační příručka. Verze 2.32 a vyšší I.CA SecureStore Instalační příručka Verze 2.32 a vyšší Úvod Tato verze instalační příručky je platná pro verzi aplikace SecureStore 2.32 a vyšší. Instalační příručka Instalační balíčky jsou připraveny

Více

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu.

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Poznámka: Tento manuál popisuje vzhled USB modemu a postup přípravy modemu, instalace

Více

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2.

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2. Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2. Popisy uvedené v této příručce jsou založeny na operačních systémech Windows 7 a Mac OS X Mountain Lion. Přečtěte

Více

Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11

Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11 Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11 RYCHLÝ ÚVODNÍ LIST NOVELL Při instalaci nové verze systému SUSE Linux Enterprise 11 postupujte podle následujících pokynů. Tento dokument obsahuje

Více

STRUČNÁ PŘÍRUČKA. Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers

STRUČNÁ PŘÍRUČKA. Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers STRUČNÁ PŘÍRUČKA Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers Obsah 1. Úvod...1 2. Nutné podmínky...1 3. Instalace Ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers...2 3.1 Před začátkem instalace...2 3.2

Více

Pro zákazníky používající systém Windows pro sít ové připojení

Pro zákazníky používající systém Windows pro sít ové připojení Pro zákazníky používající systém Windows pro sít ové připojení Pokud používáte odlišný operační systém nebo architekturu serveru a klienta, připojení nemusí pracovat správně pokud použijete postupy popsané

Více

Jak spustit program P-touch Editor

Jak spustit program P-touch Editor Jak spustit program P-touch Editor Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry tohoto produktu se mohou bez upozornění změnit. Společnost Brother si vyhrazuje právo

Více

Dokom Mobile 3.5 Uživatelská příručka. 2006 Sensus Metering System

Dokom Mobile 3.5 Uživatelská příručka. 2006 Sensus Metering System Dokom Mobile 3.5 Uživatelská příručka Obsah I Obsah Kapitola I Instalace 2 1 Krok 1. Instalace... kapesního počítače 3 Instalace Workabout... Pro 4 Instalace Workabout... MX 11 2 Krok 2. Instalace...

Více

Instalační příručka pro Windows Vista

Instalační příručka pro Windows Vista Instalační příručka pro Windows Vista Než je možno tiskárnu použít, musíte připravit hardware a instalovat ovladač. Ve Stručném návodu k obsluze a v této Instalační příručka pro Windows Vista naleznete

Více

LC700050 Sweex Wireless LAN PCI Card 54 Mbps. Pokud by některá z výše uvedených částí chyběla, obraťte se na svého dodavatele.

LC700050 Sweex Wireless LAN PCI Card 54 Mbps. Pokud by některá z výše uvedených částí chyběla, obraťte se na svého dodavatele. LC700050 Sweex Wireless LAN PCI Card 54 Mbps Úvod Děkujeme vám za zakoupení této karty Sweex Wireless LAN PCI Card 54 Mbps. Tato karta PCI umožňuje snadno a bleskurychle nastavit bezdrátovou síť. Karta

Více

Administrace Windows pro Adash Software

Administrace Windows pro Adash Software Administrace Windows pro Adash Software Obsah Instalace ovladače hardwarového klíče... 2 Příčiny nenalezení HASP klíče...3 Zjištění práv uživatele... 6 Instalace MSSQL 2005 Express z Instalačního CD Adash...

Více

Průvodce instalací software

Průvodce instalací software Průvodce instalací software Tato příručka vysvětluje, jak nainstalovat software přes USB nebo síťové připojení. Síťové připojení není k dispozici pro modely SP 200/200S/203S/203SF/204SF. Chcete-li ručně

Více

Rikomagic MK05. Uživatelská příručka CZ

Rikomagic MK05. Uživatelská příručka CZ Rikomagic MK05 Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Rikomagic MK05 Rikomagic MK05 je výkonný čtyřjádrový TV Box na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex procesorem a grafikou Mali

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO U2

Uživatelský manuál - základ PiPO U2 Uživatelský manuál - základ PiPO U2 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.1 a má dvoujádrový 1,6GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

Provozní pokyny Softwarová příručka

Provozní pokyny Softwarová příručka Provozní pokyny Softwarová příručka Nejprve si přečtěte Příručky pro tuto tiskárnu...11 Jak číst tento manuál...12 Symboly...12 Popis uvedeného modelu...13 Používání kláves...14 Příprava pro tisk Rychlá

Více

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows XP

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows XP Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows XP Předmluva Tento návod slouží k nastavení připojení k síti Internet prostřednictvím služby Internet ONE, která využívá připojení pomocí protokolu PPPoE.

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO Max M8 HD(3G)

Uživatelský manuál - základ PiPO Max M8 HD(3G) Uživatelský manuál - základ PiPO Max M8 HD(3G) Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.2 a má čtyřjádrový 1,6GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál.

Více

Rychlý návod k použití Eee PC 4G (701) Eee PC 4G Surf Eee PC 8G

Rychlý návod k použití Eee PC 4G (701) Eee PC 4G Surf Eee PC 8G Překlad do češtiny sponzorovala firma i4wifi a.s. E351O Rychlý návod k použití Eee PC 4G (701) Eee PC 4G Surf Eee PC 8G Jak Eee PC zapnout Uvádíme zde jen stručné pokyny k používání Eee PC. Podrobnější

Více

/ NVR-4008 / NVR-4016

/ NVR-4008 / NVR-4016 DINOX rekordéry: NVR-4004 NVR-4008 NVR-4016 Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 Před instalací NVR... 3 Instalace NVR... 3 Instalace pevného disku... 3 Přední panel... 5

Více

Obsah: Bezpečnost... 2. Vybavení... 2. Vlastnosti... 3. Popis a funkce... 4. Pracovní postupy. 5.1. Nastavení... 6. 5.2. Záznam teploty...

Obsah: Bezpečnost... 2. Vybavení... 2. Vlastnosti... 3. Popis a funkce... 4. Pracovní postupy. 5.1. Nastavení... 6. 5.2. Záznam teploty... Obsah: Bezpečnost... 2 Vybavení... 2 Vlastnosti... 3 Popis a funkce... 4 Pracovní postupy 5.1. Nastavení... 6 5.2. Záznam teploty... 8 5.3. Vymazat paměť... 9 5.4. Stáhnout paměť... 9 5.5. Výměna baterií...

Více

6 Nastavení tisku (DPOF)

6 Nastavení tisku (DPOF) Výběr k tisku 6 Výběr snímků k tisku umožňuje uložit informace o objednání fotografií (počet výtisků a zobrazení data/času na snímku) přímo ke snímkům na kartě. Výběr k tisku lze provést jen u snímků uložených

Více

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Obsah 1. Instalace SecureStore... 2 2. Nastavení Internet Exploreru... 3 3. První přihlášení...

Více

Provozní pokyny Softwarová příručka

Provozní pokyny Softwarová příručka Provozní pokyny Softwarová příručka Nejprve si přečtěte Příručky pro tuto tiskárnu...11 Popis Uvedený model...12 Jak číst tento manuál...13 Symboly...13 Příprava pro tisk Rychlá instalace...16 Potvrzení

Více

Krok č. 1. SAGEM F@st 840. ADSL USB modem. Jednoduchý instalační návod

Krok č. 1. SAGEM F@st 840. ADSL USB modem. Jednoduchý instalační návod Krok č. 1 SAGEM F@st 840 ADSL USB modem Jednoduchý instalační návod Krok č. 1 Předtím, než začnete: Ujistěte se, že dodávka samoinstalačního balíčku Vašeho ADSL USB modemu SAGEM F@st 840 obsahuje tyto

Více

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 1 2 Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení netbooku Lenovo IdeaPad S100. Manuál, který právě držíte v rukou, se může stát vaším užitečným poradcem. Poradí

Více

Příručka pro aktualizaci firmwaru

Příručka pro aktualizaci firmwaru Model č. Příručka pro aktualizaci firmwaru Tato příručka obsahuje pokyny pro aktualizaci firmwaru ovladače zařízení a firmwaru PDL. Tyto aktualizace si můžete stáhnout z našeho webového serveru. O balíčku

Více

Mobilní skener Eye-Fi Stručná uživatelská příručka

Mobilní skener Eye-Fi Stručná uživatelská příručka Mobilní skener Eye-Fi Stručná uživatelská příručka Funkce skeneru Eye-Fi Skenování dokumentů a odesílání souborů do počítače (s nainstalovanou aplikací Eye-Fi Center) Naskenujte dokument Naskenovaný obraz

Více

Aktualizace softwaru, zálohování a obnova

Aktualizace softwaru, zálohování a obnova Aktualizace softwaru, zálohování a obnova Uživatelská příručka Copyright 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft a Windows jsou registrované ochranné známky společnosti Microsoft Corporation

Více

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A Toto zařízení lze nakonfigurovat pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 7.0 Než začnete AirPlus G 802.11g/2.4 GHz bezdrátový víceportový tiskový

Více

Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data

Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data Tento instalační průvodce slouží pro rychlé nainstalování ovladačů pro EasyGate UMTS Data a zprovoznění internetového připojení pomocí HSDPA/GPRS. Vložené screenshoty

Více

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Aktualizace Windows RT na verzi Windows RT 8.1 Nainstalováním nejnovějších aktualizací Windows zajistěte, aby byl počítač s Windows RT v aktuálním stavu Zjištění

Více

Začínáme s programem QuarkXPress 10.1

Začínáme s programem QuarkXPress 10.1 Začínáme s programem QuarkXPress 10.1 OBSAH Obsah Doplňková dokumentace...3 Požadavky na systém...4 Požadavky na systém: Mac OS X...4 Požadavky na systém: Windows...4 Instalování: Mac OS...5 Přidávání

Více

Nápověda a postupy. Instalace a aktivace PDF-XChange Viewer Pro. Instalace a aktivace software. Nápověda a postupy. 1 z 9 27.8.

Nápověda a postupy. Instalace a aktivace PDF-XChange Viewer Pro. Instalace a aktivace software. Nápověda a postupy. 1 z 9 27.8. Nápověda a postupy Zde najdete návody a tipy pro práci, které Vám mohou usnadnit práci s produkty PDF-XChange. V případě, že si myslíte, že by zde neměl některý dotaz nebo problematika chybět, napište

Více

Enterprise Network Center

Enterprise Network Center Centralizovaný systém pro správu síťových zařízení Výchozí nastavení: Uživatelské jméno: root Heslo: root Příručka k rychlé instalaci Verze 1.2 Vydání 1, 03/2011 Copyright 2011. Všechna práva vyhrazena.

Více

Uživatelská příručka. Čeština

Uživatelská příručka. Čeština Uživatelská příručka 1 Práce se skenerem Tato příručka popisuje používání plochého skeneru dokumentů HP Scanjet 8270 a jeho příslušenství, řešení problémů při instalaci a kontaktování oddělení podpory

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO P1

Uživatelský manuál - základ PiPO P1 Uživatelský manuál - základ PiPO P1 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.4 a má čtyřjádrový 1,8GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

APS mini Plus.Home. Návod na rychlou instalaci

APS mini Plus.Home. Návod na rychlou instalaci APS mini Plus.Home Administrační program pro systém APS mini Plus Návod na rychlou instalaci 2004 2009,TECH FASS s.r.o., Plavecká 503, 252 42 Jesenice, www.techfass.cz, techfass@techfass.cz (vydáno dne

Více

National Instruments Workshop NI LabVIEW Ghid de Instalare Software. National Instruments Seminář NI LabVIEW Průvodce instalací softwaru

National Instruments Workshop NI LabVIEW Ghid de Instalare Software. National Instruments Seminář NI LabVIEW Průvodce instalací softwaru National Instruments Workshop NI LabVIEW Ghid de Instalare Software National Instruments Seminář NI LabVIEW Průvodce instalací softwaru 1 Seminář NI LabVIEW Průvodce instalací softwaru Obsah Možnost A.

Více

NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST

NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST Micro SD kamera AIC 5855+5111+5901 Připojení bateriové části Pro připojení bateriové části je třeba zarovnat zářezy na obou částech. Spojení je možno

Více

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool UPOZORNĚNÍ: Pro používání Toolboxu, potřebujete přístup

Více

Česká verze. Instalace ve Windows XP a Vista

Česká verze. Instalace ve Windows XP a Vista LW311 Sweex Bezdrátový LAN Cardbus adaptér 300 Mb/s Nevystavujte bezdrátový Cardbus adaptér 300 Mb/s nadměrným teplotám. Neumisťujte jej na přímé sluneční světlo ani do blízkosti zdrojů tepla. Zařízení

Více

Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a. kamerou DVR-156. Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním. použitím přístroje.

Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a. kamerou DVR-156. Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním. použitím přístroje. Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a kamerou DVR-156 Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním použitím přístroje. Úvod S tímto profesionálním diktafonem zaznamenáte naprosto čistý

Více

Jak používat program P-touch Transfer Manager

Jak používat program P-touch Transfer Manager Jak používat program P-touch Transfer Manager Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry příslušného výrobku podléhají změnám bez předchozího upozornění. Společnost

Více

Instalace webové služby Mydlinka

Instalace webové služby Mydlinka Instalace webové služby Mydlinka Aktualizace dokumentu: 21.10.2014 Obsah 1 Co je to webová služba Mydlinka 2 Požadavky na instalaci a provoz 2.1 SAS 2.2 Databáze 2.3 Operační systém 2.4 Softwarové vybavení

Více

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista Předmluva Tento návod slouží k nastavení připojení k síti Internet prostřednictvím služby Internet ONE, která využívá připojování pomocí protokolu

Více

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ Xtreamer Wonder Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Xtreamer Wonder Xtreamer Wonder je zcela nový media hub na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex A9 procesorem a grafikou Mali

Více

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA.

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA. Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti NETGEAR, Inc. v USA a jiných zemích. Informace zde uvedené podléhají změnám

Více

Instalace programu OZO. z www stránek či odkazu z e-mailu

Instalace programu OZO. z www stránek či odkazu z e-mailu Instalace programu OZO z www stránek či odkazu z e-mailu První instalaci programu OZO pro rok 2015 si vždy musíte zvolit volbu PLNÁ VERZE PROGRAMU. Upgrade programu OZO 2015 si můžete stahovat až v době,

Více

NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ

NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ typ 1 verze návodu 1.1 Vážení uživatelé, děkujeme, že využíváte službu Sledovanitv.cz. Věříme, že s naší službou budete spokojeni a Vaši důvěru nezklameme.

Více

Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520

Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520 Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520 Obsah Obsah...1 1. Úvod...2 Balení...2 Požadavky na systém...2 Vlastnosti...3 Popis...3 Klávesy...4 Konektory...4 2. Hardwarová instalace...5 3.

Více

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3 Obsah 1. Instalace MySQL Serveru...2 2. Konfigurace MySql Serveru...2 3. Vytvoření struktury databáze...3 4. Instalace Watchdog na klientských stanicích...4 5. Watchdog Viewer...6 Nastavení připojení k

Více

Příručka Univerzálního tiskového ovladače

Příručka Univerzálního tiskového ovladače Příručka Univerzálního tiskového ovladače Brother Universal Printer Driver (BR-Script3) Brother Mono Universal Printer Driver (PCL) Brother Universal Printer Driver (Inkjet) Verze B CZE 1 Souhrn 1 Brother

Více

DMA2501 Multimediální bezdrátový digitální adaptér

DMA2501 Multimediální bezdrátový digitální adaptér DMA2501 Multimediální bezdrátový digitální adaptér Příručka k rychlé instalaci Obsah Připojení... 1 Konfigurace... 4 Nastavení bezdrátové komunikace... 6 Médiový server... 9 Instalace... 9 Konfigurace...

Více

Reinstalace programu

Reinstalace programu Reinstalace programu 0 Reinstalace programu AMICUS Před reinstalací programu AMICUS si připravte licenční list programu, zálohovací médium odpovídající kapacity (nejlépe flash disk nebo externí disk) a

Více

Pinnacle Studio Instalace Hardware a Software RYCHLÝ PRŮVODCE

Pinnacle Studio Instalace Hardware a Software RYCHLÝ PRŮVODCE Pinnacle Studio Instalace Hardware a Software RYCHLÝ PRŮVODCE 1 Obsah INSTALACE 3 INSTALACE HARDWARU 3 INSTALACE SOFTWARU 4 PŘIPOJENÍ KAMERY 5 VÝSTUP NA KAMERU NEBO VIDEO 7 O tomto průvodci Tento Rychlý

Více

DAVIE XDc II Informace pro správce Pokyny k instalaci aplikace Runtime V5.5.0. 1. Obsah

DAVIE XDc II Informace pro správce Pokyny k instalaci aplikace Runtime V5.5.0. 1. Obsah Pokyny k instalaci Runtime V5.5.0 Pokyny použijte pro správnou instalaci aplikace Runtime 5.5.0 do nástroje DAVIE XDc II. 1. Obsah 1. Obsah... 0 2. Důležité!!!... 1 3. Terminologie... 2 4. Požadované příslušenství...

Více

MASTER-MID GPS. Návod k obsluze. Mobility, Versatility, Flexibility MT7000

MASTER-MID GPS. Návod k obsluze. Mobility, Versatility, Flexibility MT7000 MASTER-MID GPS Mobility, Versatility, Flexibility MT7000 Návod k obsluze CZ Úvod... 2 Obsah balení... 2 Schéma zařízení... 2 Tlačítka... 3 Zapnutí... 3 Vypnutí... 3 Režim Suspend... 4 Instalace karty microsd...

Více

Téma 1 - řešení s obrázky

Téma 1 - řešení s obrázky Téma 1 - řešení s obrázky 1. Instalace Windows Server 2008 R2 1.1. Spusťte Správce serveru ( Start -> Nástroje pro správu -> Správce serveru) 1.2. Rozbalte možnost Role a dále pak Hyper-V -> Správce technologie

Více

Map Utility Verze 1.4 Návod k použití

Map Utility Verze 1.4 Návod k použití ČESKY Map Utility Verze.4 Návod k použití Obsah tohoto návodu k použití Okna použitá v příkladech tohoto návodu pochází ze systému Windows 7. Přijímač GPS a fotoaparát jsou uváděny ve formě ikony. Příklad:

Více

Program pro úpravu a správu digitálních fotografií CAMEDIA Master 4.0/Pro. Návod k použití

Program pro úpravu a správu digitálních fotografií CAMEDIA Master 4.0/Pro. Návod k použití Program pro úpravu a správu digitálních fotografií CAMEDIA Master 4.0/Pro Návod k použití Obsah Úvod..............................................................................5 Poznámka..................................................................................................5

Více

FAQ pro Eee Pad TF201

FAQ pro Eee Pad TF201 FAQ pro Eee Pad TF201 CZ6915 Správa souborů... 2 Jak se dostanu k datům uloženým na kartě microsd, SD a disku USB?... 2 Jak přesunu vybraný soubor do jiné složky?... 2 Jak zkopíruji a vložím vybraný soubor

Více

Acer econsole Uživatelská příručka

Acer econsole Uživatelská příručka Acer econsole Uživatelská příručka 1 Informace o licencích k softwaru jiných výrobců nebo softwaru poskytovanému zdarma Software předinstalovaný, integrovaný nebo jinak distribuovaný s produkty poskytovanými

Více