Nápověda Shop ho 4Yo 4Y u o JT WebDesign Studio Publikováno:

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Nápověda Shop ho 4Yo 4Y u o JT WebDesign Studio Publikováno:"

Transkript

1 Náápo ověědaa Shop Shop p4yo ou JT W WebDesign Sttudio Pu ublikováno:

2

3 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI 1 Obsah Vstup a výběr požadované operace... 3 Aktualizace databáze produktů... 4 Vložení nového produktu... 4 Editace údajů produktu... 4 Odstranění produktu... 4 Vložení rozlišení produktu... 5 Editace údajů rozlišení produktu... 5 Odstranění rozlišení produktu... 5 Vložení fotografií produktu... 5 Editace / odstranění fotografií produktu... 6 Hromadná správa produktů... 6 Vyhledávání produktů... 6 Aktualizace kategorií produktů... 7 Vytvoření nové kategorie (stránky) nebo podkategorie (podstránky)... 7 Editace údajů kategorie (stránky)... 7 Odstranění kategorie (stránky)... 7 Přesun kategorie (stránky) / produktů... 8 Nové objednávky... 9 Zobrazení / tisk objednávky... 9 Editace objednávky... 9 Vyřízení objednávky Stornování objednávky Vyhledávání objednávek Vyřízené objednávky Zobrazení / tisk objednávky Editace objednávky Stornování objednávky Vyhledávání objednávek Stornované objednávky Zobrazení / tisk objednávky Vyhledávání objednávek... 12

4 2 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI Řazení zákazníků do cenových kategorií Zařazení zákazníka do cenové kategorie Zobrazení historie nákupů zákazníka Vyhledávání zákazníků Informace o registrovaných zákaznících Editace údajů zákazníka Odstranění zákazníka Uzamknutí účtu zákazníka Odemknutí účtu zákazníka Vyhledávání zákazníků Zasílání e Shopových zpráv Odeslání e Shopové zprávy Odstranění e Shopové zprávy Zasílání e mailových nabídek Odeslání e mailové nabídky Základní nastavení obchodu Firemní údaje Funkce obchodu Vzhled obchodu Údaje pro internetové vyhledávače Nastavení informačních textů Nastavení způsobů plateb za zboží Povolení / zakázání způsobu platby Aktivace způsobu platby Nastavení výchozího způsobu platby Bankovní údaje Nastavení způsobů doručení zboží Povolení / zakázání způsobu doručení Nastavení výchozího způsobu doručení Nastavení ceny za způsob doručení Nastavení limitu pro nezapočítávání ceny za způsob doručení Adresa pro osobní odběr zboží zákazníkem... 21

5 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI 3 Vstup a výběr požadované operace Celá administrační část aplikace internetového obchodu Shop4You je chráněna uživatelským jménem a heslem, které je nutno zadat při vstupu. Potřebné údaje jsou uvedeny v závěrečné zprávě o zřízení internetového obchodu. Tyto údaje je možno kdykoliv v sekci Základní nastavení obchodu změnit. Pro větší bezpečnost je možno připojení k administraci zabezpečit pomocí SSL (Secure Socket Layer) certifikátu, který umožňuje šifrování dat. Dalším krokem je výběr operace, kterou chcete provádět: aktualizace údajů produktů, prohlížení objednávek, konfigurace parametrů obchodu atd. Výběr se provádí pomocí rozbalovacího menu umístěného v levém horním rohu administrace. Toto menu je viditelné ze všech stránek administrace, a tak můžete kdykoliv přejít do jiné, Vámi požadované, sekce bez zbytečného vracení se zpět.

6 4 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI Aktualizace databáze produktů Přehledně řešená sekce pro kompletní správu zboží v internetovém obchodu. V levé části naleznete výpis kategorií produktů, v němž se pohybujete stejně jako v internetovém obchodu. Pomocí tohoto výpisu volíte kategorii, do které má být daný produkt vložen, nebo ve které chcete produkty upravovat. V pravé části se zobrazuje seznam produktů uložených v dané kategorii. Zde je přehledně vidět kód produktu, výrobce, název, cena, DPH a další údaje. Dále jsou zde ikony pro vložení nového, editaci a mazání produktu a v neposlední řadě ikony pro správu fotografií produktu a vložení tzv. rozlišení produktu. Produkty, které mají nastaveno nezobrazování v nabídce internetového obchodu, jsou ve výpisu produktů označeny světle šedou barvou. Vložení nového produktu Provádí se kliknutím na ikonu. Následně je zobrazen formulář pro zadání údajů o produktu. Zde máte možnost zadat všechny potřebné údaje produktu (kód, výrobce, název, cenu a další informace). Po vyplnění alespoň základních údajů produktu klikněte na tlačítko uložit údaje. Tím je produkt uložen do databáze a jste přesměrováni zpět na výpis produktů, kde nově vloženému produktu můžete přiřadit fotografie a případně mu nadefinovat tzv. rozlišení. Texty popisu produktu je možno pomocí propracovaného WYSIWYG editoru libovolně formátovat, podobně jako např. v aplikaci Microsoft Word či jiných textových editorech. Stručný popis produktu je zobrazen ve výpisu produktu, detailní popis pak v detailu produktu. Editace údajů produktu Provádí se kliknutím na ikonu u produktu, který chcete editovat. Následně je zobrazen formulář jako při vkládání produktu, ale již s vyplněnými údaji, které byly zadány při vložení produktu. Po změně požadovaných údajů klikněte na tlačítko uložit údaje. Pro návrat na výpis produktů můžete použít tlačítko zpět na výpis, v tomto případě budou veškeré provedené změny ignorovány. Odstranění produktu Provádí se kliknutím na ikonu u produktu, který chcete odstranit. Následně budete vyzváni k potvrzení této akce. Po odsouhlasení je produkt nenávratně odstraněn i s veškerými jeho nastaveními (rozlišení produktu, fotografie atd.).

7 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI 5 Vložení rozlišení produktu Rozlišení produktu umožňuje nadefinovat několik variant produktu, např. barevná provedení, velikosti nebo jiné vlastnosti. Produkt s nadefinovaným rozlišením je ve výpisu označen oranžovou barvou, jednotlivá rozlišení (varianty produktu) pak světle žlutou. Přidání nového rozlišení se provádí kliknutím na ikonu u produktu, kterému chcete přidat rozlišení. Následně je zobrazen formulář pro zadání údajů rozlišení (obdobně jako při vkládání nového produktu). Zde máte možnost zadat všechny potřebné údaje rozlišení produktu (kód, výrobce, název, cenu a další informace). Po vyplnění alespoň základních údajů rozlišení klikněte na tlačítko uložit údaje. Tím je produkt uložen do databáze a jste přesměrováni zpět na výpis produktů, kde máte možnost přidat produktu další rozlišení nebo pokračovat v jiné činnosti. Pro každé rozlišení je možno nadefinovat vlastní fotografii. Zákazníci tak mohou při zvolení daného rozlišení vidět produkt v konkrétní barvě či velikosti. Editace údajů rozlišení produktu Provádí se kliknutím na ikonu u rozlišení, které chcete editovat. Následně je zobrazen formulář jako při vkládání rozlišení produktu, ale již s vyplněnými údaji, které byly zadány při vložení rozlišení produktu. Po změně požadovaných údajů klikněte na tlačítko uložit údaje. Pro návrat na výpis produktu můžete použít tlačítko zpět na výpis, v tomto případě budou veškeré provedené změny ignorovány. Odstranění rozlišení produktu Provádí se kliknutím na ikonu u rozlišení, které chcete odstranit. Následně budete vyzváni k potvrzení této akce. Po odsouhlasení je rozlišení produktu nenávratně odstraněno. Jedná li se o poslední rozlišení produktu, je při tomto kroku zrušeno barevné odlišení rodičovského produktu ve výpisu produktů. Vložení fotografií produktu Kliknutím na ikonu u daného produktu se otevře nové okno se správcem fotografií produktu. Nejdříve zvolte, jaký typ fotografie chcete spravovat, zda náhledovou fotografii (zobrazena ve výpisu produktů) nebo fotografii v plné kvalitě (zobrazena v detailu produktu po kliknutí na náhledovou fotografii). Níže je pak možno nastavit, zda má být fotografie automaticky zmenšena dle nastaveného rozměru (doporučeno). Jsou li některé z těchto voleb neaktivní, je to způsobeno nastavením rozměrů fotografií v sekci Základní nastavení obchodu nebo aktuálně zvoleným typem fotografie. Pokud jste zvolili správu fotografie v plné kvalitě, je zde zaktivněna volba pro automatické vygenerování náhledové fotografie.

8 6 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI Touto volbou je možné fotografii v plné kvalitě použít též pro náhledovou fotografii a ušetřit tím čas při dvojitém vkládání stejného souboru pro oba typy fotografií. Poté vyberte soubor z Vašeho pevného disku či jiného paměťového média, které máte nainstalováno ve svém počítači a klikněte na tlačítko uložit na server. Tímto bude soubor odeslán na server. Tato operace může trvat několik sekund až minut, v závislosti na velikosti souboru a rychlosti Vašeho internetového připojení. Produkty, které mají definovány alespoň jednu z fotografií, jsou ve výpisu označeny ikonou. Editace / odstranění fotografií produktu Kliknutím na ikonu u daného produktu se otevře nové okno se správcem fotografií produktu. V případě že chcete produktu vložit novou fotografii, je nutno nejdříve původní fotografii odstranit a následně provést vložení nové fotografie. Odstranění fotografie provedete kliknutím na tlačítko odstranit u požadovaného typu fotografie. Hromadná správa produktů V pravém dolním rohu výpisu produktů je umístěno menu pro hromadnou správu produktů, např. kopírování, přesun, odstranění a skrytí. Nejdříve označte (zaškrtněte) produkty s nimiž chcete pracovat a následně zvolte požadovanou akci z menu. Při přesunu a kopírování produktů budete vždy vyzváni ke zvolení kategorie, do které mají být produkty přesunuty nebo zkopírovány. Vyhledávání produktů Lze provádět pomocí formuláře umístěného v levé části nad výpisem kategorií produktů. Kliknutím označte pole, které chcete prohledávat. Chcete li prohledávat více polí najednou, přidržte stisknutou klávesu CTRL a kliknutím označte všechna pole, která chcete prohledávat. Následně zadejte hledaný text a klikněte na tlačítko vyhledat. Výsledky vyhledávaní jsou zobrazeny v pravé části a je možno s nimi pracovat stejně jako s klasickým výpisem produktů. Pro zrušení nastavených parametrů vyhledávání klikněte na tlačítko zrušit, umístěné ve vyhledávacím formuláři.

9 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI 7 Aktualizace kategorií produktů Tato sekce slouží především pro vytváření a úpravy stromové struktury kategorií produktů. Při zvolení vhodného designu webu / internetového obchodu může též sloužit jako redakční systém pro správu veškerého obsahu webu. Vytvoření nové kategorie (stránky) nebo podkategorie (podstránky) Provádí se vyplněním formuláře "vytvoření nové kategorie". Jako název kategorie uveďte název, který se má zobrazovat ve výpisu kategorií v internetovém obchodu. Popis kategorie není třeba vyplňovat, slouží především pro vyhledávače. Bude li však vyplněn, zobrazí se ve výpisu kategorií po najetí myší na název kategorie. Pole informační text slouží pro vložení obsahu dané kategorie (stránky). Jsou li pro danou kategorii definovány nějaké produkty, je tento obsah zobrazen nad výpisem produktů. Dále zde máte možnost definovat styl výpisu produktů v dané kategorii. Tuto volbu použijte v případě, že chcete definovat jiný než výchozí styl výpisu produktů. Výchozí styl se definuje v sekci Základní nastavení obchodu. Priorita kategorie slouží pro libovolné seřazení kategorií ve výpisu stromové struktury kategorií. Čím vyšší číslo (prioritu) kategorie má, tím dříve je zobrazena, tj. kategorie s prioritou 8 je zobrazena před kategorií s prioritou 6. V případě, že mají kategorie stejnou prioritu (např. 0 ), jsou zobrazeny v abecedním pořadí. Zaškrtnutím pole zobrazit definujete, zda bude daná kategorie zobrazena ve výpisu kategorií v internetovém obchodu, tj. viditelná pro návštěvníky. Nastavíte li kategorii jako skrytou, budou též skryty všechny její podkategorie, obsahuje li nějaké. Vytvoření podkategorie (podstránky) se provádí tím způsobem, že vstoupíte do kategorie, ve které chcete vytvořit danou podkategorii, a vyplníte formulář vytvoření nové kategorie. Tímto způsobem můžete vytvářet libovolně členitou strukturu kategorií. Editace údajů kategorie (stránky) Provádí se vstoupením do kategorie (stránky), jejíž údaje chcete editovat, a příslušným upravením údajů ve formuláři editace údajů kategorie. Po provedení potřebných změn klikněte na tlačítko uložit údaje. Odstranění kategorie (stránky) Provádí se vstoupením do kategorie (stránky), kterou chcete odstranit, a ve formuláři editace údajů kategorie kliknete na tlačítko odstranit kategorii. Následně budete vyzváni k potvrzení této akce. Zrušením kategorie budou také odstraněny všechny její podkategorie a produkty v nich se nalézající!

10 8 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI Přesun kategorie (stránky) / produktů Provedete vstoupením do kategorie (stránky), kterou chcete přesunout, a ve formuláři editace údajů kategorie kliknete na tlačítko přesunout kategorii / produkty. Následně budete vyzváni ke zvolení cílové kategorie. Volbou přesun celé kategorie nebo přesun produktů z kategorie můžete určit typ přesunu. Při přesunu celé kategorie je přesunuta zvolená kategorie včetně všech její podkategorií a produktů v nich se nacházejících. U volby přesun produktů z kategorie jsou přesunuty pouze všechny produkty ze zvolené kategorie, stromová struktura kategorií se tedy nemění.

11 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI 9 Nové objednávky V této sekci je zobrazen seznam nových (nevyřízených) objednávek, seřazených od nejstarší po nejnovější. U každé objednávky je uvedeno její číslo, datum objednáni, jméno zákazníka a hodnota objednávky. Zobrazení / tisk objednávky Provádí se kliknutím na ikonu ve sloupci zobrazení. Následně jsou zobrazeny detailní údaje objednávky. Horní část této stránky obsahuje veškeré údaje o objednateli, objednávce, způsobu platby a dodání zboží. Pod touto částí jsou vypsány jednotlivé položky objednávky, u kterých je vždy uveden kód produktu, název, množství, cena za kus, daň a celková cena s daní. Další informace o položce je možno získat po najetí myší na název produktu. Kliknutím na ikonu u ové adresy odběratele, můžete zákazníkovi odeslat zprávu ohledně stavu zpracování objednávky nebo jakoukoliv jinou informaci. Poznámka: Je li povoleno automatické informování zákazníka o stavu objednávky (viz. sekce Základní nastavení obchodu) a zaškrtnul li zákazník v objednávce informovat em o stavu zpracování objednávky a jedná li se o první zobrazení dané objednávky, je při této akci zákazníkovi odeslána ová zpráva s informací, že jeho objednávka začala být zpracovávána. Prohlížení přehledu on line plateb ebankou je možné po kliknutí na odkaz přehled plateb v řádku způsob platby (tento odkaz se zobrazuje pouze u objednávek placených přes ebanku). Kliknutím na zmiňovaný odkaz je otevřeno okno s formulářem pro vyhledávání plateb. V tomto formuláři je již vyplněn variabilní symbol pro platbu za danou objednávku. Pouhým kliknutím na tlačítko vyhledat platbu se můžete přesvědčit, zda bylo za objednané zboží již zaplaceno. ebanka garantuje připsání platby na účet nejpozději do 5 minut od podání platebního příkazu zákazníkem (pokud má na svém účtu dostatečnou hotovost). V přehledu plateb jsou zobrazovány platby provedené prostřednictvím platební brány ebanky za posledních 30 dní. Platby staršího data je možno zjistit přímo na Vašem účtu v Klientském systému ebanky. Editace objednávky Provádí se kliknutím na tlačítko editovat objednávku v náhledu objednávky, nebo kliknutím na ikonu ve sloupci editace u požadované objednávky ve výpisu objednávek. Následně je zobrazen formulář, pomocí něhož můžete veškeré údaje objednávky měnit. Po provedení potřebných změn klikněte na tlačítko uložit změny v objednávce. Ve spodní části této stránky jsou vypsány všechny produkty objednané zákazníkem. Kliknutím na ikonu ve sloupci odebrat můžete daný produkt odstranit z objednávky. Potřebujete li do objednávky naopak produkt přidat, klikněte na ikonu s titulkem vložit. Následně se otevře okno pro vložení produktu. Zde máte volbu automatické vložení a manuální vložení. Automatické

12 10 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI vložení slouží pro vložení produktů uvedených v databázi internetového obchodu. Cena takto vloženého produktu je automaticky nastavena dle cenové kategorie, ve které je zákazník aktuálně zařazen. Manuální vložení slouží pro vložení produktů, které nejsou uvedeny v databázi internetového obchodu. Vyřízení objednávky Provádí se kliknutím na ikonu ve sloupci vyřízení u dané objednávky. Tímto se objednávka přesune do sekce Vyřízené objednávky. Poznámka: Je li povoleno automatické informování zákazníka o stavu objednávky (viz. sekce Základní nastavení obchodu) a zaškrtnul li zákazník v objednávce informovat em o stavu zpracování objednávky, je při této akci zákazníkovi odeslána ová zpráva s informací, že jeho objednávka byla vyřízena a je připravena k vyzvednutí / odeslání. Stornování objednávky Provádí se kliknutím na ikonu ve sloupci storno u požadované objednávky. Následně budete vyzváni k potvrzení této akce. Tímto se objednávka přesune do sekce Stornované objednávky. Poznámka: Je li povoleno automatické informování zákazníka o stavu objednávky (viz. sekce Základní nastavení obchodu) a zaškrtnul li zákazník v objednávce informovat em o stavu zpracování objednávky, je při této akci zákazníkovi odeslána ová zpráva s informací, že jeho objednávka byla stornována. Vyhledávání objednávek Lze provádět pomocí formuláře umístěného nad výpisem objednávek. Z rozbalovací nabídky vyberte požadovaný typ hledání a do textového pole zadejte hledaný údaj. Po následném kliknutí na tlačítko vyhledat objednávku je zobrazen výpis objednávek vyhovujících hledanému údaji. Pro zrušení nastavených parametrů vyhledávání a opětovné zobrazení všech nových (nevyřízených) objednávek klikněte na tlačítko zobrazit všechny objednávky.

13 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI 11 Vyřízené objednávky V této sekci je zobrazen seznam vyřízených objednávek, seřazených od nejnovější po nejstarší. U každé objednávky je uvedeno její číslo, datum objednáni, datum vyřízení, jméno zákazníka a hodnota objednávky. Zobrazení / tisk objednávky Provádí se kliknutím na ikonu ve sloupci zobrazení. Následně jsou zobrazeny detailní údaje objednávky. Horní část této stránky obsahuje veškeré údaje o objednateli, objednávce, způsobu platby a dodání zboží. Pod touto částí jsou vypsány jednotlivé položky objednávky, u kterých je vždy uveden kód produktu, název, množství, cena za kus, daň a celková cena s daní. Další informace o položce je možno získat po najetí myší na název produktu. Editace objednávky Provádí se kliknutím na tlačítko editovat objednávku v náhledu objednávky, nebo kliknutím na ikonu ve sloupci editace u požadované objednávky ve výpisu objednávek. Následně je zobrazen formulář, pomocí něhož můžete veškeré údaje objednávky měnit. Po provedení potřebných změn klikněte na tlačítko uložit změny v objednávce. Stornování objednávky Provádí se kliknutím na ikonu ve sloupci storno u požadované objednávky. Následně budete vyzváni k potvrzení této akce. Tímto se objednávka přesune do sekce Stornované objednávky. Poznámka: Je li povoleno automatické informování zákazníka o stavu objednávky (viz. sekce Základní nastavení obchodu) a zaškrtnul li zákazník v objednávce informovat em o stavu zpracování objednávky, je při této akci zákazníkovi odeslána ová zpráva s informací, že jeho objednávka byla stornována. Vyhledávání objednávek Lze provádět pomocí formuláře umístěného nad výpisem objednávek. Z rozbalovací nabídky vyberte požadovaný typ hledání a do textového pole zadejte hledaný údaj. Po následném kliknutí na tlačítko vyhledat objednávku je zobrazen výpis objednávek vyhovujících hledanému údaji. Pro zrušení nastavených parametrů vyhledávání a opětovné zobrazení všech vyřízených objednávek klikněte na tlačítko zobrazit všechny objednávky.

14 12 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI Stornované objednávky V této sekci je zobrazen seznam stornovaných objednávek, seřazených od nejnovější po nejstarší. U každé objednávky je uvedeno její číslo, datum objednáni, datum vyřízení (pokud byla vyřízena), jméno zákazníka a hodnota objednávky. Zobrazení / tisk objednávky Provádí se kliknutím na ikonu ve sloupci zobrazení. Následně jsou zobrazeny detailní údaje objednávky. Horní část této stránky obsahuje veškeré údaje o objednateli, objednávce, způsobu platby a dodání zboží. Pod touto částí jsou vypsány jednotlivé položky objednávky, u kterých je vždy uveden kód produktu, název, množství, cena za kus, daň a celková cena s daní. Další informace o položce je možno získat po najetí myší na název produktu. Vyhledávání objednávek Lze provádět pomocí formuláře umístěného nad výpisem objednávek. Z rozbalovací nabídky vyberte požadovaný typ hledání a do textového pole zadejte hledaný údaj. Po následném kliknutí na tlačítko vyhledat objednávku je zobrazen výpis objednávek vyhovujících hledanému údaji. Pro zrušení nastavených parametrů vyhledávání a opětovné zobrazení všech stornovaných objednávek klikněte na tlačítko zobrazit všechny objednávky.

15 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI 13 Řazení zákazníků do cenových kategorií Tato sekce slouží pro zařazení zákazníků do cenových (dealerských) kategorií. Tímto zařazením jsou zákazníkovi v internetovém obchodu zobrazovány ceny produktů příslušející cenové kategorii, v níž je zařazen. Není li zákazník přihlášen nebo jedná li se o neregistrovaného zákazníka, jsou mu v internetovém obchodu zobrazovány ceny příslušející cenové kategorii EU (tj. End User / Koncový zákazník). Ve výpisu registrovaných zákazníků je vždy uvedeno jméno zákazníka, uskutečněný obrat (vypočítán součtem vyřízených objednávek), dostupné cenové kategorie, aktuální zařazení a grafická ikona (sloužící pro jednodušší orientaci o aktuálním zařazení zákazníka). Zařazení zákazníka do cenové kategorie Provádí se kliknutím na název příslušené kategorie ve sloupci cenové kategorie. Zobrazení historie nákupů zákazníka Kliknutím na částku ve sloupci uskutečněný obrat je zobrazena historie nákupů daného zákazníka, ve které můžete zjistit veškeré informace o jím odeslaných objednávkách (datum objednání, stav zpracování, hodnota atd.). Kliknutím na ikonu údaje objednávky. ve sloupci zobrazení je možno zobrazit detailní Vyhledávání zákazníků Lze provádět pomocí formuláře umístěného nad výpisem registrovaných zákazníků. Z rozbalovací nabídky vyberte požadovaný typ hledání a do textového pole zadejte hledaný údaj. Po následném kliknutí na tlačítko vyhledat zákazníka je zobrazen výpis zákazníků vyhovujících hledanému údaji. Pro zrušení nastavených parametrů vyhledávání a opětovné zobrazení všech registrovaných zákazníků klikněte na tlačítko zobrazit všechny zákazníky.

16 14 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI Informace o registrovaných zákaznících V této sekci je zobrazen výpis všech registrovaných zákazníků a informací o nich. Je zde také uvedeno datum registrace, počet přihlášení a datum posledního přihlášení na uživatelský účet zákazníka. Dále je zde možnost editace veškerých údajů zákazníka, uzamknutí jeho uživatelského účtu (zamezení možnosti přihlášení) a odstranění zákazníka z databáze. Editace údajů zákazníka Provádí se kliknutím na ikonu ve sloupci admin u daného zákazníka. Následně se zobrazí vyplněný formulář s osobními údaji zákazníka. Po provedení potřebných změn klikněte na tlačítko uložit údaje. Pro návrat na výpis registrovaných zákazníků můžete použít tlačítko zpět na výpis, v tomto případě budou veškeré provedené změny ignorovány. Odstranění zákazníka Provádí se kliknutím na ikonu potvrzení této akce. ve sloupci admin u daného zákazníka. Následně budete vyzváni k Uzamknutí účtu zákazníka Provádí se kliknutím na ikonu ve sloupci admin u daného zákazníka. Uzamknutý zákazník je ve výpisu označen světle šedou barvou. Tato funkce slouží pro dočasné (případně trvalé) zamezení přístupu zákazníka na jeho uživatelský účet v internetovém obchodu. Odemknutí účtu zákazníka Provádí se kliknutím na ikonu ve sloupci admin u daného zákazníka. Vyhledávání zákazníků Lze provádět pomocí formuláře umístěného nad výpisem registrovaných zákazníků. Z rozbalovací nabídky vyberte požadovaný typ hledání a do textového pole zadejte hledaný údaj. Po následném kliknutí na tlačítko vyhledat zákazníka je zobrazen výpis zákazníků vyhovujících hledanému údaji. Pro zrušení nastavených parametrů vyhledávání a opětovné zobrazení všech registrovaných zákazníků klikněte na tlačítko zobrazit všechny zákazníky.

17 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI 15 Zasílání e Shopových zpráv Sekce sloužící k zasílání kratších zpráv (např. upozornění na probíhající cenové akce) registrovaným zákazníkům. Tato zpráva se zobrazí zákazníkovi po přihlášení na jeho uživatelský účet v internetovém obchodu (není odesílána na ovou adresu zákazníka). Odeslání e Shopové zprávy Provedete výběrem zákazníka z rozbalovací nabídky a vyplněním pole text zprávy. Chcete li zprávu odeslat všem registrovaným zákazníkům, zvolte [Odeslat všem]. Následným kliknutím na tlačítko odeslat e Shopovou zprávu je zpráva odeslána. Poznámka: e Shopová zpráva je ve schránce zákazníka uložena tak dlouho, dokud ji zákazník neodstraní, nebo dokud není přepsána jinou e Shopovou zprávou, která byla odeslána později. Ve schránce zákazníka je tedy vždy uložena pouze jedna (posledně odeslaná) e Shopová zpráva. Odstranění e Shopové zprávy Provedete výběrem zákazníka z rozbalovací nabídky a kliknutím na tlačítko odeslat e Shopovou zprávu. Pole text zprávy ponechte prázdné! Chcete li e Shopovou zprávu odstranit u všech registrovaných zákazníků, zvolte [Odeslat všem]. Tato funkce slouží k odstranění e Shopových zpráv ze schránek zákazníků např. z důvodu ukončení cenové akce.

18 16 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI Zasílání e mailových nabídek Sekce sloužící k zasílání e mailových nabídek nebo jakýchkoliv jiných informací. Uvedené informace jsou zaslány všem registrovaným zákazníkům, kteří při registraci projevili o zasílání těchto nabídek zájem. Odeslání e mailové nabídky Provedete vyplněním pole text zprávy a následným kliknutím na tlačítko odeslat e mail zákazníkům.

19 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI 17 Základní nastavení obchodu Tato sekce je rozdělena do několika částí a slouží pro nastavení firemních údajů a funkcí celého internetového obchodu. Po provedení potřebných změn klikněte na tlačítko uložit nastavení. Firemní údaje V této části se zadávají veškeré údaje o Vaší firmě, tj. obchodní název, adresa, telefonní spojení, a další informace. Funkce obchodu Zde se nastavují hlavní funkce internetového obchodu, jakou jsou např. název obchodu, přihlašovací údaje do administrace, měna a e maily pro zasílání objednávek. E mail na který mají být zasílány objednávky slouží pro definování ové adresy, na kterou mají být zasílány objednávky realizované v internetovém obchodu. Pokud objednávky em zasílat nechcete (budete si je prohlížet pouze v administraci), pak toto pole ponechte prázdné. Doporučujeme Vám nastavit si upozornění o nové objednávce na e mail (mobilní telefon) a došlé objednávky prohlížet a vyřizovat pomocí administrace. Jednak tímto získáte větší komfort správy objednávek, a také si Vaši zákazníci budou moci na svém uživatelském účtu zjistit stav zpracování svých odeslaných objednávek. Upozornění o nové objednávce na e mail (mobilní telefon) slouží pro definování ové adresy, na kterou je při obdržení nové objednávky odeslána stručná informační zpráva obsahující základní údaje objednávky (datum, číslo a hodnota objednávky). Poslat zákazníkovi kopii objednávky na jeho e mail určuje, zda bude na ovou adresu zákazníka odeslána kopie jeho objednávky. Doporučujeme nechat tuto volbu povolenu. Povolit automatické informování zákazníka o stavu objednávky určuje, zda budou zákazníkovi em zasílány informace o stavu zpracování jeho objednávky. Podmínkou pro zasílání je též vyjádření zákazníkova souhlasu v objednávkovém procesu, zaškrtnutím informovat em o stavu zpracování objednávky. Objednávka má následující stavy zpracování: Přijata tato informace se neodesílá, úspěšné přijetí objednávky je zákazníkovi potvrzeno ihned po odeslání objednávky na stránce internetového obchodu. Zpracovávána detailní údaje objednávky byly Vámi zobrazeny v administraci internetového obchodu.

20 18 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI Vyřízena a připravena k odeslání / vyzvednutí objednávka byla Vámi přesunuta do sekce Vyřízené objednávky. Stornována objednávka byla Vámi přesunuta do sekce Stornované objednávky. Zobrazit kategorii Cenové akce ve výpisu kategorií produktů určuje, zda bude ve výpisu kategorií internetového obchodu zobrazena kategorie produktů v cenové akci. Do této kategorie jsou automaticky zařazeny produkty, u kterých je v editaci údajů produktu zaškrtnuto v cenové akci. Vzhled obchodu Část sloužící k nastavení základního titulku stránek, výchozího grafického stylu výpisu produktů, rozměrů fotografií a znaku oddělujícího název rozlišení od produktu. V souladu s kvalitní optimalizací pro vyhledávače (SEO Search Engine Optimization) je před titulek stránky automaticky doplněn text dle stránky, na které se zákazník internetového obchodu nachází, např. název produktu a kategorie, ve které je produkt umístěn. Údaje pro internetové vyhledávače Část sloužící k nastavení popisu stránek a klíčových slov pro internetové vyhledávače. Tyto údaje používají vyhledávače pro zobrazení informací o Vašem internetovém obchodu. Poznámka: Jednotlivá klíčová slova od sebe oddělte čárkami.

21 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI 19 Nastavení informačních textů Tato sekce slouží k nastavení informačních textů, zobrazovaných na stránkách internetového obchodu. Můžete zde editovat texty úvodní stránky, kontaktu, nákupního řádu a dalších stránek. Po provedení potřebných změn klikněte na tlačítko uložit údaje.

22 20 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI Nastavení způsobů plateb za zboží Sekce sloužící pro nastavení způsobů plateb za zboží, které mají být zákazníkovi v objednávce nabídnuty. Povolení / zakázání způsobu platby Provádí se kliknutím na tlačítko povolit, resp. zakázat ve sloupci povolit / zakázat u požadovaného způsobu platby. Aktivace způsobu platby Některé ze způsobů plateb mohou být neaktivní. Většinou se jedná o on line platby, u kterých je třeba podepsat smlouvu s bankou zprostředkovávající daný způsob platby. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte. Nastavení výchozího způsobu platby Volbou ve sloupci v můžete nastavit způsob platby, který bude zákazníkovi v internetovém obchodu nabídnut jako výchozí. Pro rušení nastavení výchozího způsobu platby, klikněte na volbu, která je aktuálně zvolena jako výchozí. Bankovní údaje Ve spodní části této sekce je umístěn formulář pro zadání údajů o Vašem bankovním účtu. Údaje v něm uvedené jsou zobrazeny zákazníkovi v objednávce. Upozornění: Dbejte zvýšenou pozornost na zde zadané údaje, především číslo bankovního účtu a kód banky. V případě špatného zadání je více než pravděpodobné, že úhrada za objednané zboží zákazníkem na Váš účet nedojde a vrátí se zákazníkovi zpět. V horším případě dojde na bankovní účet někoho jiného.

23 Shop4You 2.5 NÁPOVĚDA PRO ADMINISTRACI 21 Nastavení způsobů doručení zboží Sekce sloužící pro nastavení způsobů doručení zboží, které mají být zákazníkovi v objednávce nabídnuty. Povolení / zakázání způsobu doručení Provádí se kliknutím na tlačítko povolit, resp. zakázat, ve sloupci povolit / zakázat u požadovaného způsobu doručení. Nastavení výchozího způsobu doručení Volbou ve sloupci v můžete nastavit způsob doručení, který bude zákazníkovi v internetovém obchodu nabídnut jako výchozí. Pro rušení nastavení výchozího způsobu doručení, klikněte na volbu, která je aktuálně zvolena jako výchozí. Nastavení ceny za způsob doručení Provedete zadáním požadované částky ve sloupci cena u daného způsobu doručení. Po úpravě částky stiskněte klávesu ENTER pro uložení provedené změny. Uvedená částka bude zákazníkovi internetového obchodu přičtena k ceně objednaných produktů. Nastavení limitu pro nezapočítávání ceny za způsob doručení Provedete zadáním požadované částky ve sloupci zdarma od u daného způsobu doručení. Po úpravě částky stiskněte klávesu ENTER pro uložení provedené změny. Dosáhne li celková cena (včetně daně) objednaných produktů zadanou částku, nebo vyšší, nebude zákazníkovi započítávána cena za daný způsob doručení. Adresa pro osobní odběr zboží zákazníkem Ve spodní části této sekce je umístěn formulář pro zadání adresy osobního odběru zboží zákazníkem. Tato adresa je zobrazena zákazníkovi internetového obchodu v objednávce, pokud jako způsob doručení zboží zvolí osobní odběr.

Návod pro práci s aplikací

Návod pro práci s aplikací Návod pro práci s aplikací NASTAVENÍ FAKTURACÍ...1 NASTAVENÍ FAKTURAČNÍCH ÚDA JŮ...1 Texty - doklady...1 Fakturační řady Ostatní volby...1 Logo Razítko dokladu...2 NASTAVENÍ DALŠÍCH ÚDA JŮ (SEZNAMŮ HODNOT)...2

Více

CGMesky. Rozšiřující služba

CGMesky. Rozšiřující služba CGMesky Rozšiřující služba Návod Dokumentace Poslední aktualizace: 15.7.2015 CGMesky Služba CGMesky umožňuje odesílat textové SMS zprávy přímo z prostředí Vašeho programu. Rychle a efektivně můžete informovat

Více

Zóny a pravidla UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

Zóny a pravidla UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Zóny a pravidla UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Verze 4.1.30 10/2014 Obsah Zóny... 2 Omezení modulu Zóny a pravidla... 2 Vstup do modulu Zóny a pravidla... 3 Karta zóny... 3 Vytvoření nové zóny... 3 Editace zóny...

Více

Uživatelský manuál aplikace. Dental MAXweb

Uživatelský manuál aplikace. Dental MAXweb Uživatelský manuál aplikace Dental MAXweb Obsah Obsah... 2 1. Základní operace... 3 1.1. Přihlášení do aplikace... 3 1.2. Odhlášení z aplikace... 3 1.3. Náhled aplikace v jiné úrovni... 3 1.4. Změna barevné

Více

1. Pro přihlášení k odběru novinek klikněte na tlačítko Registrace nového uživatele.

1. Pro přihlášení k odběru novinek klikněte na tlačítko Registrace nového uživatele. 1. Vstup do aplikace Na adrese: http://i.statnisprava.cz 2. První stránka aplikace 1. Pro přihlášení k odběru novinek klikněte na tlačítko Registrace nového uživatele. 2. Poté budete přesměrováni na stránku

Více

SEZNAMY A INFORMACE O STUDENTECH manuál pro vyučující a lokální správce

SEZNAMY A INFORMACE O STUDENTECH manuál pro vyučující a lokální správce manuál pro vyučující a lokální správce Systém i nformační Studijní SKUPINY OSOB Po přihlášení do SIS v roli Tajemník nebo v roli Učitel zvolíte modul Hledání osob. Tento modul umožňuje vytvořit seznamy

Více

Úvod do email systému

Úvod do email systému Úvod do email systému Základní informace Toto emailové prostředí je rozloženo do tří hlavních částí - rámců. Levý rámec zobrazuje aktuálně přihlášené složky. V pravé části strany se realizuje veškerá činnost

Více

Už ivatelska dokumentace

Už ivatelska dokumentace Už ivatelska dokumentace Aplikace Portál úspěšných projektů je určena k publikování informací o projektech realizovaných za přispění některého z Operačních programů v gesci Ministerstva vnitra České republiky.

Více

www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál

www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál DPD CZ Obsah 1. Úvod... 3 2. Přihlášení... 3 Přihlášení... 3 Nový uživatel, zapomenuté heslo... 5 3. Nastavení... 6 Nastavení uživatele... 6 Nastavení bankovních účtů...

Více

POSTUP OBJEDNÁNÍ JEDNOTLIVÉ ZKOUŠKY 2014

POSTUP OBJEDNÁNÍ JEDNOTLIVÉ ZKOUŠKY 2014 Obsah Registrace uchazeče o vykonání jednotlivé zkoušky na portálu JZ... 1 Změna registračních údajů... 1 Přihlášení registrovaného uživatele... 2 Postup pro objednání jednotlivé zkoušky/zkoušek... 2 Záložky

Více

ADMINISTRAČNÍ ROZHRANÍ - MANUÁL

ADMINISTRAČNÍ ROZHRANÍ - MANUÁL ADMINISTRAČNÍ ROZHRANÍ - MANUÁL OBSAH ÚVODNÍ STRÁNKA... 2 PRODUKTY... 3 Nový produkt, upravit produkt... 3 Listování produkty... 4 KATEGORIE... 6 Nová kategorie, upravit kategorii... 6 Listování kategoriemi...

Více

JEDNODUCHÝ PRŮVODCE STRÁNKAMI www.dedra.cz

JEDNODUCHÝ PRŮVODCE STRÁNKAMI www.dedra.cz JEDNODUCHÝ PRŮVODCE STRÁNKAMI www.dedra.cz Pomocí tohoto jednoduchého průvodce se budete lépe orientovat na našich internetových stánkách a bez problémů využívat výhod nového automatického objednávkového

Více

NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU

NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU PŘIHLÁŠENÍ K E-MAILOVÉMU ÚČTU Pro přihlášení k účtu je třeba do internetového vyhledávače napsat internetovou adresu http://hotmail.com. Po

Více

Vítejte v aplikaci Objednejse-online.

Vítejte v aplikaci Objednejse-online. Vítejte v aplikaci Objednejse-online. 1. První přihlášení do aplikace Objednejse-online 2. Můj účet 2.1 osobní údaje 2.2 Moje rezervace 2.2.1 Detail rezervace 2.2.2 Řazení rezervací 2.3 Moje stránka 3.

Více

PALSTAT s.r.o. systémy řízení jakosti PALSTAT CAQ verze. 3.00.01.09 Kontakty 08/2010. 1 Obsah

PALSTAT s.r.o. systémy řízení jakosti PALSTAT CAQ verze. 3.00.01.09 Kontakty 08/2010. 1 Obsah 1 Obsah 1 Obsah... 1 2 Úvod a spouštění SW Palstat CAQ... 2 2.1.1 Návaznost na další SW moduly Palstat CAQ... 2 2.2 Přihlášení do programu... 2 2.2.1 Stanovení přístupu a práv uživatele... 2 2.2.2 Spuštění

Více

NÁVOD NA OBSLUHU INTERNETOVÉ PREZENTACE. Ataxo Czech s.r.o.

NÁVOD NA OBSLUHU INTERNETOVÉ PREZENTACE. Ataxo Czech s.r.o. NÁVOD NA OBSLUHU INTERNETOVÉ PREZENTACE Ataxo Czech s.r.o. ÚVOD Internetové stránky vytvořené společností Ataxo v rámci produktu Mini web můžete jednoduše a rychle upravovat prostřednictvím on-line administrace.

Více

GMAIL. Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi.

GMAIL. Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi. GMAIL VERZE NÁVODU A NÁSTOJI Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi. VYUŽITÍ PRO e-mail s emailovou schránkou

Více

Manuál Redakční systém

Manuál Redakční systém Manuál Redakční systém SA.07 Obsah Úvod... ) Struktura webu... ) Aktuality... 0 ) Kalendář akcí... ) Soubory ke stažení... 6 5) Fotogalerie... 8 Redakční systém umožňuje kompletní správu vašich internetových

Více

Zpracování ročních zpráv v IS FKVS Příručka pro koncové uživatele

Zpracování ročních zpráv v IS FKVS Příručka pro koncové uživatele Zpracování ročních zpráv v IS FKVS Příručka pro koncové uživatele vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. dokument ze dne 1.10.2007, verze 1.01 Obsah Obsah... 2 1. Úvod... 3 2. Spuštění počítače, spuštění

Více

MƏj úĭet Uživatelský manuál Verze 1.01/2010

MƏj úĭet Uživatelský manuál Verze 1.01/2010 M j ú et Uživatelský manuál Verze 1.01/2010 Obsah 1 Přihlášení do aplikace Klientské centrum.......................................................................................... 4 2 Zprávy systému...................................................................................................................

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka B2B CENTRUM a.s. 3.2011 Obsah Začínáme... 3 Přihlášení a zapomenuté heslo... 3 Vytvoření uživatele... 3 Editace osobních údajů... 5 Vkládání souborů... 6 Elektronický podpis... 8 Stavební deník... 11 Identifikační

Více

BALÍKONOŠ.CZ NÁVOD. 1. Obsah. 2. Aktivace účtu

BALÍKONOŠ.CZ NÁVOD. 1. Obsah. 2. Aktivace účtu BALÍKONOŠ.CZ NÁVOD 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Aktivace účtu... 1 3. První přihlášení... 2 4. Práce se zásilkami... 2 4.1. Vkládání zásilek... 2 4.2. Editace zásilek... 3 4.3. Uzavírání dávek... 4 4.4. Tisk

Více

Středisko MLM Znovu. Uživatelská příručka

Středisko MLM Znovu. Uživatelská příručka Středisko MLM Znovu Uživatelská příručka Znovu s.r.o. 2008 1 Vstup do programu Ke vstupu do programu Středisko je třeba zadat uživatelské jméno a heslo. Před zobrazením pracovní plochy programu se mohou

Více

DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA

DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA Obsah Obsah... 4 Pinya CMS... 5 Přihlášení do systému... 6 Položky v menu administrace... 7 Uživatelé... 8 Správa uživatelů... 8 Nový uživatel... 9 Role... 10 Vytvoření

Více

RECEPTY. Práce s BIDVest recepty tvorba a správa vlastních receptů

RECEPTY. Práce s BIDVest recepty tvorba a správa vlastních receptů RECEPTY Práce s BIDVest recepty tvorba a správa vlastních receptů Obsah Recepty stručně... 2 Zařazení a zobrazení receptů... 2 Úprava BIDVest receptu... 3 Vyhledání položek receptu... 3 Uložení a tisk

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM. Manuál pro administrátory. Verze 1.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM. Manuál pro administrátory. Verze 1. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM Manuál pro administrátory Verze 1.0 2012 AutoCont CZ a.s. Veškerá práva vyhrazena. Tento

Více

Stručný manuál pro webový editor. Ukládáni základních informací, tvorba menu

Stručný manuál pro webový editor. Ukládáni základních informací, tvorba menu Stručný manuál pro webový editor Ukládáni základních informací, tvorba menu Po přihlášení ( zadejte zaslané přihlašovací jméno a heslo ) se Vám zobrazí stránka, kde jsou následující údaje: 1. blok, který

Více

Výpisy Výsledek zpracování

Výpisy Výsledek zpracování Výpisy Výsledek zpracování Tlačítka (formát(rrrrmm)) a pro zadaný stát. Zobrazí výsledky měsíčního zpracování zadaného období Vytiskne výsledky. Prodejci - provize Třídění se provádí klepnutím na záhlaví

Více

NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ SYSTÉMU ARIADNE 3 Strana 1 1 Úvod Systém Ariadne3 je systém pro správu obsahu (CMS - "Content Management System"). Umožňuje pomocí jednoduchého a intuitivního uživatelského rozhraní

Více

Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - firma

Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - firma Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - firma Jako firma se na portálu www.skoleni-lp.cz registrujte, pokud jste podnikající fyzická osoba nebo právnická

Více

Administrační rozhraní Manuál pro klienty

Administrační rozhraní Manuál pro klienty Administrační rozhraní Manuál pro klienty Verze 5. 9. 2013 Zpracoval Tým Zboží.cz Registrace eshopu Registrace vašeho eshopu se provádí na adrese: http://www.zbozi.cz/addpremisescreen. Na server Zboží.cz

Více

Na vod k nastavenı e-mailu

Na vod k nastavenı e-mailu Na vod k nastavenı e-mailu 1. Návod k nastavení e-mailových schránek na serveru stribrny.net. Do e-mailových schránek lze přistupovat přes webové rozhraní Webmail nebo přes poštovního klienta. Návod popisuje

Více

Návod na zadávání nabídky na stránkách www.imalina.cz a orientace v administračním prostředí partnera krok za krokem. Je to jednoduché!

Návod na zadávání nabídky na stránkách www.imalina.cz a orientace v administračním prostředí partnera krok za krokem. Je to jednoduché! Návod na zadávání nabídky na stránkách www.imalina.cz a orientace v administračním prostředí partnera krok za krokem. Je to jednoduché! V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Jsme Vám

Více

Groupwise PŘÍSTUP A NASTAVENÍ E-MAILOVÉ SCHÁNKY PŘES WEBOVÉ ROZHRANÍ

Groupwise PŘÍSTUP A NASTAVENÍ E-MAILOVÉ SCHÁNKY PŘES WEBOVÉ ROZHRANÍ Groupwise PŘÍSTUP A NASTAVENÍ E-MAILOVÉ SCHÁNKY PŘES WEBOVÉ ROZHRANÍ Obsah 1. Přístup přes webové rozhraní... 1 2. Možnosti nastavení schránky... 1 2.1. Změna hesla... 1 2.2. Pravidla... 2 2.3. Podpis...

Více

Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - jednotlivec

Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - jednotlivec Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - jednotlivec Jako jednotlivec se na portálu www.skoleni-lp.cz registrujte, pokud jste nepodnikající fyzická

Více

Obecní webové stránky. www.benetice.net

Obecní webové stránky. www.benetice.net Obecní webové stránky www.benetice.net Obsah Registrace uživatele Panel uživatele Uživatelský profil Tvorba článků Skupiny Profily odběr informací Reakce na informaci TinyMCE Správa skupin Registrace uživatele

Více

Nástrojová lišta v editačním poli

Nástrojová lišta v editačním poli Nástrojová lišta v editačním poli Název projektu PŘEJÍT NA konkrétní sekci webu ZOBRAZIT zobrazí a) pracovní verzi webu (tj. nepublikovanou) b) publikovanou verzi webu a) Odstranit odstraní zobrazenou

Více

Ekoškola - manuál pro správce školy

Ekoškola - manuál pro správce školy Ekoškola - manuál pro správce školy Obsah 1. Registrace 2. Administrace školy 3. Ekoškola - úkol měsíce 1. Registrace Registrace školy se provádí na adrese www.ekolampov.cz/cz/registrace-skoly. Zde zadejte

Více

WebmMenu slouží pro editaci a management položek menu. Pro další informace si prosím vyberte jedno z následujících témat:

WebmMenu slouží pro editaci a management položek menu. Pro další informace si prosím vyberte jedno z následujících témat: uživatelské manuály WebMenu WebmMenu slouží pro editaci a management položek menu. Pro další informace si prosím vyberte jedno z následujících témat: Jak na to aneb snadné vytvoření menu Význam jednotlivých

Více

Pracovní výkazy. návod k použití. Internetová aplikace Pracovní výkazy slouží k zadávání pracovních výkazů od zaměstnanců a externích pracovníků.

Pracovní výkazy. návod k použití. Internetová aplikace Pracovní výkazy slouží k zadávání pracovních výkazů od zaměstnanců a externích pracovníků. 1 Popis aplikace Pracovní výkazy návod k použití Internetová aplikace Pracovní výkazy slouží k zadávání pracovních výkazů od zaměstnanců a externích pracovníků. 2 Technické požadavky klienta Internetový

Více

Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o.

Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o. Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o. Internetový portál O.K.V. nám slouží: k pořízení smlouvy o úvěru se zákazníkem k vytištění smlouvy k vygenerování a odeslání pořízených dat

Více

KLIENTSKÝ PORTÁL PŘÍRUČKA PRO UŽIVATELE

KLIENTSKÝ PORTÁL PŘÍRUČKA PRO UŽIVATELE KLIENTSKÝ PORTÁL PŘÍRUČKA PRO UŽIVATELE BŘEZEN 2015 Obsah 1. Úvod... 3 1.1. Dostupnost a historie dat... 3 2. Než začneme... 4 2.1. Registrace... 4 2.2. Přihlášení... 6 3. Domovská stránka... 7 4. Orientace

Více

E-NABÍDKA PARTNER.REDA.CZ

E-NABÍDKA PARTNER.REDA.CZ E-NABÍDKA PARTNER.REDA.CZ Reda e-nabídka představuje mocný nástroj, díky kterému mohou naši registrovaní klienti přímo z prostředí e-shopu partner.reda.cz vytvářet vlastní produktové nabídky pro své zákazníky.

Více

Příručka je určena pro zákazníky služby GTS mobil, specifika služby WS MVNE viz smlouva WS MVNE!

Příručka je určena pro zákazníky služby GTS mobil, specifika služby WS MVNE viz smlouva WS MVNE! Obsah 1 Vstup do weborderu... 2 1.1 Výběr služby... 2 1.2 Úvodní stránka... 2 2 Přehled parametrů SIM karty a čerpání FUP... 3 3 Aktivace nové SIM... 4 4 Změny parametrů a další operace pro aktivní SIM...

Více

WEBsro.cz. Krok za krokem Založení internetového obchodu. krásné weby pro české podnikatele 1 / 9

WEBsro.cz. Krok za krokem Založení internetového obchodu. krásné weby pro české podnikatele 1 / 9 Krok za krokem Založení internetového obchodu Kontakt:... obchod@websro.cz, www.websro.cz Verze:.... / 9 Krok - Založení eshopu Klik na ikonu Nová stránka () a dále Výpis produktů (). Vložte Nadpis ()

Více

Informační systém pro Ocenění odškodňování újem na zdraví ztížení společenského uplatnění (ZSU)

Informační systém pro Ocenění odškodňování újem na zdraví ztížení společenského uplatnění (ZSU) Informační systém pro Ocenění odškodňování újem na zdraví ztížení společenského uplatnění (ZSU) Přihlášení do aplikace Pro vstup do aplikace zadejte přihlašovací jméno a heslo, které jste obdrželi. Pokud

Více

VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD

VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD Přihlášení a Registrace Copyright 2012 LG Electronics. All Rights Reserved. 01. Stlačením tlačítka Home na dálkovém ovladači spustíte úvodní obrazovku LG Smart TV. 01A. V

Více

Návod pro SMS Operátor off-line klient

Návod pro SMS Operátor off-line klient Verze: 1.10 Strana: 1 / 1 Návod pro SMS Operátor off-line klient 1. Co je to off-line klient SMS Operátor Off-line klient SMS Operátor je aplikace k systému SMS Operátor pro posílání SMS, která umožňuje:

Více

Internetový portál Come Automaty

Internetový portál Come Automaty Manuál pro kartový účet Autor dokumentu: Roman Banar Verze dokumentu: 1.0 (20.1.2009) Status dokumentu: Dokončeno Obsah 1 Kartový účet...3 1.1 Přihlášení do kartového účtu...3 1.2 Historie operací...3

Více

IN-SEZNAM. stručný manuál k aplikaci pro vedení seznamu akcionářů. Verze 1 (březen 2014) Copyright TUK-TUK s.r.o.

IN-SEZNAM. stručný manuál k aplikaci pro vedení seznamu akcionářů. Verze 1 (březen 2014) Copyright TUK-TUK s.r.o. IN-SEZNAM stručný manuál k aplikaci pro vedení seznamu akcionářů Verze 1 (březen 2014) Copyright TUK-TUK s.r.o. TUK-TUK s.r.o. Frýdlantská 2143, 738 01 Frýdek-Místek IČ 29387213 tel.: +420 608 173 327

Více

T CLOUD MANUÁL ZÁKLADNÍHO POUŽÍVÁNÍ. PŘIHLÁŠENÍ K ÚČTU Přihlaste se z nabídky Přihlášení k účtu:

T CLOUD MANUÁL ZÁKLADNÍHO POUŽÍVÁNÍ. PŘIHLÁŠENÍ K ÚČTU Přihlaste se z nabídky Přihlášení k účtu: T CLOUD MANUÁL ZÁKLADNÍHO POUŽÍVÁNÍ 1 PŘIHLÁŠENÍ K ÚČTU Přihlaste se z nabídky Přihlášení k účtu: 1 2 REGISTRACE ÚČTU Pokud jste již stávajícím zákazníkem T-Mobile, můžete využívat spousty výhod! Stačí

Více

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu - tvorba kvalifikačního a hodnoticího standardu

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu - tvorba kvalifikačního a hodnoticího standardu Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu - tvorba kvalifikačního a hodnoticího standardu 28.5.2013 Obsah Interní web IS NSK tvorba standardu Obsah... 2 Návod

Více

Popis aplikace Portál práce pro oblast bezpečnostních služeb

Popis aplikace Portál práce pro oblast bezpečnostních služeb Adresa portálu: http://www.sbsportalprace.cz/ (http://www.sbsportalprace.eu) Stručný popis: Aplikace je určená pro zaměstnavatele, uchazeče a vzdělavatele pro oblast bezpečnostních služeb. Aplikace zajišťuje

Více

Easycars Aplikace pro správu autobazaru

Easycars Aplikace pro správu autobazaru Easycars Aplikace pro správu autobazaru Obsah 1 Úvod... 2 1.1 Požadavky... 2 2 Přihlášení do systému... 3 2.1 Úvodní stránka... 4 3 Správa nabídek vozů a klienů... 5 3.1 Výpis vozidel... 5 3.1.1 Export

Více

On-line Broker MANUÁL

On-line Broker MANUÁL On-line Broker MANUÁL OBSAH 1. O Aplikaci On-line Broker (OLB) 3 2. Přihlášení do OLB? 4 3. Menu OBCHODY 5 10 Jak uzavřu obchod? Podmenu Obchod 6 Jak zadám objednávku? Podmenu Objednávka 7 Jak pošlu platbu

Více

Dallmayr WebShop. Uživatelská příručka. Dallmayr WebShop. Uživatelská příručka. Tiliaris s. r. o. 2014. Tiliaris s. r. o. 2014 Strana 1 / 11

Dallmayr WebShop. Uživatelská příručka. Dallmayr WebShop. Uživatelská příručka. Tiliaris s. r. o. 2014. Tiliaris s. r. o. 2014 Strana 1 / 11 Dallmayr WebShop Tiliaris s. r. o. 2014 Tiliaris s. r. o. 2014 Strana 1 / 11 Obsah 1. Účel dokumentu... 3 2. Nápověda... 4 Kategorie zboží... 4 Filtrování a třídění zboží... 4 Vyhledávání... 5 Nejčastěji

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka XENIA - systém pro zpracování dokumentů Verze manuálu: 1.0 Verze systému XENIA: 2.30 YDS s.r.o. http://yds.cz http://xenia.cz 2 Obsah Obsah... 3 Předmluva... 5 1. Elektronická archivace...

Více

Pomůcka/manuál pro redakční systém http://helpdesk.remax-czech.cz verze 1.0

Pomůcka/manuál pro redakční systém http://helpdesk.remax-czech.cz verze 1.0 Pomůcka/manuál pro redakční systém http://helpdesk.remax-czech.cz verze 1.0 Přihlášení do systému Na adrese http://helpdesk.remax-czech.cz, viz. obr., vyplněním příslušného uživatelského jména a hesla.

Více

EQAS Online. DNY kontroly kvality a speciálních metod HPLC, Lednice 8.-9.11.2012

EQAS Online. DNY kontroly kvality a speciálních metod HPLC, Lednice 8.-9.11.2012 EQAS Online DNY kontroly kvality a speciálních metod HPLC, Lednice 8.-9.11.2012 Co je program EQAS Online Nový program od Bio-Radu pro odesílání výsledků externího hodnocení kvality Přístupný je prostřednictvím

Více

ESET LICENSE ADMINISTRATOR

ESET LICENSE ADMINISTRATOR ESET LICENSE ADMINISTRATOR Uživatelská příručka Klikněte sem pro stažení nejnovější verze manuálu ESET LICENSE ADMINISTRATOR Copyright 2015 ESET, spol. s r.o. ESET License Administrator byl vyvinut společností

Více

Školící dokumentace administrátorů IS KRIZKOM (úroveň KRAJ) (role manager, administrátor )

Školící dokumentace administrátorů IS KRIZKOM (úroveň KRAJ) (role manager, administrátor ) Školící dokumentace administrátorů IS KRIZKOM (úroveň KRAJ) (role manager, administrátor ) DATASYS s.r.o., Jeseniova 2829/20, 130 00 Praha 3 tel.: +420225308111, fax: +420225308110 www.datasys.cz Obsah

Více

ZEBU webdesign s.r.o. Technologická 372/2 +420 597 305 937 70800 Ostrava Pustkovec info@zebu.cz

ZEBU webdesign s.r.o. Technologická 372/2 +420 597 305 937 70800 Ostrava Pustkovec info@zebu.cz DIČ: CZ24704091 Strana: 1 / 18 Obsah 1. Úvod... 3 2. Přihlášení... 4 2.1. Zapomenuté heslo... 4 3. Redakční systém... 5 3.1. Sekce Stránky... 5 3.1.1. Přidání přesměrování... 6 3.1.2. Přidání překladu...

Více

ACTIVATE HERE - FAQ. Zakoupením této položky získáte do 60 minut do požadovaného emailu aktivační klíče k vybranému produktu.

ACTIVATE HERE - FAQ. Zakoupením této položky získáte do 60 minut do požadovaného emailu aktivační klíče k vybranému produktu. ACTIVATE HERE - FAQ Co je to Activate-Here produkt? Zakoupením této položky získáte do 60 minut do požadovaného emailu aktivační klíče k vybranému produktu. Součástí emailu je i odkaz, kde si můžete vybraný

Více

zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o.

zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o. zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o. 1 Obsah 1. Přihlášení 2. Výpis sekcí 3. Vytvoření nové sekce 4. Editace sekce 4.1. Výběr sekce k editaci 5. Editace hlavičky

Více

HLEDEJCENY.mobi. Obsah. Mobilní verze e-shopu. Důvody instalace

HLEDEJCENY.mobi. Obsah. Mobilní verze e-shopu. Důvody instalace Obsah HLEDEJCENY.mobi Mezi Vodami 1952/9 e-mail: info@hledejceny.cz HLEDEJCENY.mobi... 1 Mobilní verze e-shopu... 1 Důvody instalace... 1 Výhody... 2 Co je k mobilní verzi potřeba... 2 Objednávka služby...

Více

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3 Obsah 1. Instalace MySQL Serveru...2 2. Konfigurace MySql Serveru...2 3. Vytvoření struktury databáze...3 4. Instalace Watchdog na klientských stanicích...4 5. Watchdog Viewer...6 Nastavení připojení k

Více

Jednoduchý návod na základní obsluhu Prestashopu 1.6:

Jednoduchý návod na základní obsluhu Prestashopu 1.6: Jednoduchý návod na základní obsluhu Prestashopu 1.6: Správa objednávek Když přijde objednávka, systém automaticky zasílá email provozovateli eshopu a zákazníkovi. Seznam objednávek je zde: Vedle každé

Více

Jak se orientovat ve světě ESTOFANu verze 3.0.3?

Jak se orientovat ve světě ESTOFANu verze 3.0.3? Jak se orientovat ve světě ESTOFANu verze 3.0.3? Systém ESTOFAN je určen pro administraci a editaci webových stránek, které jsou provozovány reklamní agenturou PANKREA. 1. Přihlášení Po objednávce a vytvoření

Více

Edu-learning pro školy

Edu-learning pro školy Edu-learning pro školy ONLINE VARIANTA Příručka pro instalaci a správu EDU 2000 s.r.o. Počítačové vzdělávání a testování Oldřichova 49 128 00 Praha 2 www.edu2000.cz info@edu2000.cz www.edu-learning.cz

Více

Návod k instalaci a použití modulu

Návod k instalaci a použití modulu Návod k instalaci a použití modulu Vytvořil: Obsah Návod k instalaci a použití modulu... - 1 - Podpora... - 2 - Důležité informace... - 3 - Návod k instalaci a použití modulu... - 3-1. Zřízení podnikatelského

Více

Novinky verze 2.3.0 systému Spisové služby (SpS) e-spis LITE

Novinky verze 2.3.0 systému Spisové služby (SpS) e-spis LITE ICZ a.s. Správa a řízení dokumentů Na hřebenech II 1718/10 147 00 Praha 4 Tel.: +420-222 271 111 Fax: +420-222 271 112 Internet: www.i.cz Novinky verze 2.3.0 systému Spisové služby (SpS) e-spis LITE Vypracoval

Více

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3712 Škola adresa: Základní škola T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Více

Administrace webu Postup při práci

Administrace webu Postup při práci Administrace webu Postup při práci Obsah Úvod... 2 Hlavní menu... 3 a. Newslettery... 3 b. Administrátoři... 3 c. Editor stránek... 4 d. Kategorie... 4 e. Novinky... 5 f. Produkty... 5 g. Odhlásit se...

Více

MojeBanka Business. První kroky se službou MojeBanka Business

MojeBanka Business. První kroky se službou MojeBanka Business MojeBanka Business První kroky se službou MojeBanka Business Obsah Co Vám MojeBanka Business nabízí? 3 První kroky Přihlášení 4 První kroky Nastavení oblíbených položek menu 5 První kroky Zobrazení transakční

Více

Popis modulu... 2. Přístup k modulu... 2. Popis rozhraní... 2. Práce s rozhraním... 3. Selektor událostí... 3. Události na zařízení...

Popis modulu... 2. Přístup k modulu... 2. Popis rozhraní... 2. Práce s rozhraním... 3. Selektor událostí... 3. Události na zařízení... Modul Události Obsah Popis modulu... 2 Přístup k modulu... 2 Popis rozhraní... 2 Práce s rozhraním... 3 Selektor událostí... 3 Události na zařízení... 3 Události na vstupu zařízení... 3 Události v rozhraní...

Více

Obsah. verze dokumentu: 1.0, březen 2011

Obsah. verze dokumentu: 1.0, březen 2011 Obsah 1. Přihlášení a oprávnění...2 1.1 Nastavení oprávnění...2 2. Role ZŘO (organizace zřizované Plzeňským krajem)...3 2.1 Objednání komodity z e-shopu ISCNPK...3 2.1.1 Objednávky...3 2.1.2 Dotaz na komoditu...4

Více

Manuál pro aplikaci Portál samofakturace

Manuál pro aplikaci Portál samofakturace Manuál pro aplikaci Portál samofakturace Registrace do aplikace Registrace do aplikace probíhá prostřednictvím webového formuláře na adrese https://portal.eon.cz/hreg/r/register.bsp - vyberte, zda jste

Více

Portál Algotech HelpDesk Uživatelský manuál

Portál Algotech HelpDesk Uživatelský manuál Portál Algotech HelpDesk Uživatelský manuál Vypracovali: Datum: 14. 9. 2012 Jméno Michal Zeman Jan Košátko Jan Skýpala Funkce IT specialista Project Manager Service Desk Manager Kontakt helpdesk@algotech.cz

Více

e-shop Plzeňské karty NÁVOD K POUŽITÍ

e-shop Plzeňské karty NÁVOD K POUŽITÍ NÁVOD K POUŽITÍ Obsah 1 Úvod... 3 2 K čemu slouží e-shop Plzeňské karty... 4 2.1 Úvodní obrazovka e-shopu... 4 3 Vytvoření uživatelského účtu... 5 4 Dobíjení časového předplatného a elektronické hotovosti...

Více

Manuál pro studenty. Obsah

Manuál pro studenty. Obsah Manuál pro studenty Studovat můžete v čase, který Vám vyhovuje a z jakéhokoliv prostředí. Náklady na cestovné a ubytování tímto ušetříte! Kurz Vás nebude nic stát! Počet kurzů bude záviset jen na Vás.

Více

Nabídka internetového obchodu

Nabídka internetového obchodu Nabídka internetového obchodu Odběratel Dodavatel Martin Daneš Martin Hůlek Tel.: 775 974321 E-mail: hulek.martin@gmail.com 1 Popis Řešení internetového obchodu nabízí beztabulkové řešení layoutu. Budete

Více

On-line Broker MANUÁL

On-line Broker MANUÁL On-line Broker MANUÁL OBSAH 1. O Aplikaci On-line Broker (OLB) 3 2. PŘIHLÁŠENÍ 4 3. NASTAVENÍ 5 4. MENU OBCHODY 6 10 NASTAVENÍ 6 JAK UZAVŘU OBCHOD? 7 OBJEDNÁVKA 8 SPRÁVA EVIDOVANÝCH OBJEDNÁVEK 9 5. PLATEBNÍ

Více

1 Princip fungování Aplikace Šimon. 2 Instalace programu do telefonu

1 Princip fungování Aplikace Šimon. 2 Instalace programu do telefonu 1 Princip fungování Aplikace Šimon Systém Šimon funguje na principu šifrované komunikace datovým tokem po síti Internet. Napsaný text je na telefonu odesílatele zašifrován klíčem adresáta a odeslán. Přístroj

Více

Modul Kalendář v. 0.3 pro redakční systém Marwel

Modul Kalendář v. 0.3 pro redakční systém Marwel Modul Kalendář v. 0.3 pro redakční systém Marwel postupy a doporučení pro práci redaktorů verze manuálu: 1.0 Únor 2008 Podpora: e-mail: podpora@qcm.cz tel.: +420 538 702 705 Obsah 1.Popis modulu Kalendář...3

Více

Manuál pro Registrované uživatele / Klienty

Manuál pro Registrované uživatele / Klienty Manuál pro Registrované uživatele / Klienty OBSAH 1. Přihlášení klienta web stránka, region, jméno a heslo 2. Po přihlášení klienta vysvětlení jednotlivých položek 2.1. Přidávání a odebírání staveb z oblíbených

Více

Návod k používání služeb na portálu SMSbrána.cz. www.smsbrana.cz

Návod k používání služeb na portálu SMSbrána.cz. www.smsbrana.cz Návod k používání služeb na portálu SMSbrána.cz www.smsbrana.cz Obsah 1 registrace a příhlášení... 3 2 co dělat po přihlášení uživatelské rozhraní... 4 3 Dobití kreditu... 5 4 Naplnění kontaktního adresáře...

Více

KRAJSKÝ ÚŘAD KARLOVARSKÉHO KRAJE. Manuál. Uživatele aplikace informačního systému pro

KRAJSKÝ ÚŘAD KARLOVARSKÉHO KRAJE. Manuál. Uživatele aplikace informačního systému pro Manuál Uživatele aplikace informačního systému pro zjišťování údajů a vypracování Přehledu o předběžném odhadu nákladů na obnovu majetku sloužícího k zabezpečení základních funkcí v území Karlovarského

Více

e-invoicing mojefakturace

e-invoicing mojefakturace e-invoicing mojefakturace V případě potřeby kontaktujte E-mail: e-fakturace.cz@tnt.com Tel.: +420 257 083 418 Obsah Vítejte v aplikaci mojefakturace 3 Registrace do mojefakturace 4 efakturace, eplatba

Více

Nemoagent. Instalace. V následujících krocích Vás provedeme instalací a základním používáním aplikace Nemoagent.

Nemoagent. Instalace. V následujících krocích Vás provedeme instalací a základním používáním aplikace Nemoagent. Nemoagent Instalace. V následujících krocích Vás provedeme instalací a základním používáním aplikace Nemoagent. Nejdříve je nutné požádat o vytvoření účtu na info@nemoshop.cz, v odpovědi dostanete registrační

Více

TAOX Konfigurátor potisku seznam funkcí

TAOX Konfigurátor potisku seznam funkcí TAOX Konfigurátor potisku seznam funkcí Úvod Celý systém se dělí na několik částí. A to jak z pohledu uživatele (zákazníka), tak z pohledu administrátora. Konfigurátor aplikace na tvorbu potisku (dělí

Více

Průvodce aplikací GTS Webový portál www.centrex.gts.cz. Strana 1 z 12

Průvodce aplikací GTS Webový portál www.centrex.gts.cz. Strana 1 z 12 Průvodce aplikací GTS Webový portál www.centrex.gts.cz Strana 1 z 12 Obsah 1 Přihlášení... 3 2 Změna hesla... 4 3 Hlavní stránka aplikace základní popis... 4 4 Použití interaktivní nápovědy... 4 5 Úprava

Více

Freemail Prahy 10. Do svého e-mailu se můžete přihlásit odkudkoliv na webové adrese

Freemail Prahy 10. Do svého e-mailu se můžete přihlásit odkudkoliv na webové adrese Freemail Prahy 10 Co umožňuje Freemail Freemail funguje na podobném principu jako běžné e-maily (seznam.cz, centrum.cz apod.). Abyste se lépe ve svém e-mailu orientovali, připravili jsme pro vás jednoduchý

Více

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Instalace... 2 4. Vytvoření účtu... 5 5. Pošta... 7 6. Kontakty... 11 7. Informační kanály... 11 8. Nastavení zobrazení... 12 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti

Více

Uživatelský manuál pro administrátory

Uživatelský manuál pro administrátory Webove stra nky pro s koly (wwwproskoly.cz) Uživatelský manuál pro administrátory 1 Obsah 1. Úvod... 4 2. Jak webové stránky pro školy fungují... 4 3. Přihlášení... 4 1. Přístup z frontendu... 4 2. Přístup

Více

Zpracoval Datum Verze Popis změn

Zpracoval Datum Verze Popis změn Uživatelský manuál Zpracoval Datum Verze Popis změn Grant Avakjan 29.09.2010 1.0 Vytvoření manuálu Grant Avakjan 14.10.2010 2.0 Aktualizace dokumentu Aleš Danda 2. 8. 2011 2.1 Aktualizace dokumentu popis

Více