Vzdělávací program SPOTŘEBITELSKÁ GRAMOTNOST Téma č.5. Ochrana spotřebitele

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Vzdělávací program SPOTŘEBITELSKÁ GRAMOTNOST Téma č.5. Ochrana spotřebitele"

Transkript

1 Vzdělávací program SPOTŘEBITELSKÁ GRAMOTNOST Téma č.5 Ochrana spotřebitele

2 Nejproblematičtější forma prodeje v ČR z hlediska ochrany spotřebitele. Přímý prodej předváděcí akce. Přímý prodej podomní prodej.

3 Přímý prodej PŘEDVÁDĚCÍ AKCE Šmejdi Dokumentární film Silvie Dymákové a Romany Mazalové. Film zachycuje skrytou kamerou manipulaci, nátlak, ponižování, agresi, omezování osobní svobody a další praktiky prodeje na výjezdových předváděcích akcích pro seniory.

4 Přímý prodej předváděcí akce 81% všech zkontrolovaných před akcí porušovalo zákon. V ČR je cca 500 firem, věnujících se předváděcím akcím. Největší firmy mají 4 akce týdně. Průměrný důchod Kč důchdců, na které je uvalena exekuce (na důchody) důchodců je v ohrožení (podán návrh na exekuci). 1,16 miliard Kč bylo vybráno na důchodcích Kč je nezabavitelné minimum.

5 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Cíl akce: Prodej předražených výrobků. Získání peněžních úspor seniorů. Získání peněz, jenž si senioři půjčí. Jak na to?

6 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Proč senioři? Pro jejich vlastnosti: Bezbrannost. Důvěřivost. Osamocenost. Slabost. Minimální finanční zázemí. Slabé nebo minimální rodinné zázemí.

7 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Tyto vlastnosti jsou ideální pro manipulaci za použití. nátlaku ponižování agrese upírání osobní svobody fyzické útoky

8 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Výrobky: Hrnce Parní čističe Lampy Deky Infrazářiče Matrace

9 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi ZAČÁTEK POZVÁNÍ NA AKCI POZVÁNKOU. Pozvánky na jméno tím se zamezí proniknutí mladých lidí. Ti jsou samozřejmě silně nežádoucí. Prezentace jsou vždy výhradně pro seniory. Čím starší, tím lepší. Optimální věk mezi roky.

10 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi

11 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi

12 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi

13 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Zvýšení důvěryhodnosti účastí známých osobností.

14 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Navíc cestování autobusem za 49 Kč. Velice významným motivačním a manipulačním prvkem je nabídka cestování pod náklady běžných společností.

15 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi PŘESUN NA AKCI. Sběr vybraných, vylosovaných či jinak oslovených seniorů do autobusu. Odvoz na odlehlé místo součástí manipulační strategie. Mnohdy není stanoveno kam, pokud je, zpravidla se udělá malá pauza v nedalekém kulturním domě, restauraci či sále, kde probíhá předváděcí akce.

16 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi POČÁTEK PŘEDVÁDĚCÍ AKCE. Na prezentaci je 3-8 prodejců, včetně pomocného personálu. Na začátku jsou prodejci vlídní, příjemní, oblečení v oblecích. Prodejce senioři vidí jako velice seriozní. Haló efekt je tak dlouhý aby toho mohl prodejce využít.

17 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Manipulace 1 dárek- zavázání si seniora reciprocita Technika reciprocity - já ti dám ty mi dáš. Lidé přijmou dárek, někam vstoupili zdarma, lidem se řekne, že jsou organizátorům zavázáni, něco dluží. Svazující pocit vděčnosti.

18 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Prodejci začínají vymezovat hierarchii v sále. Dopoští se urážek a začínájí přitvrzovat. Představení zboží.

19 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Manipulace 2 navození výjimečné nabídky Zpravidla jde o zdůraznění nějakého poměru. Výjimečná cena x poslední kusy. Výjimečná cena x výjimečný výrobek. Výjimečná cena x výjimečný výrobek x produkty navíc. Z prodejců se stávájí lékaři a fyzici. Lživě popisují vlastnosti výrobků.

20 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi PRŮBĚH PŘEDVÁDĚCÍ AKCE. Manipulace 3 navození výjimečné situace. V úvodu jsou lidé vyzváni, aby připravili občanky kvůli losování. Vyhráli jste, máte vyjmečný den, zde nemá senior cestu zpět!!! Postupně si výherce odvádí bokem na další zpracování. Seniorovi postupně berou možnosti úniku od ukončení akce koupí výrobku.

21 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi V tuto chvíli jsme něco vyhráli, ale obdržíme to po zaplacení nějaké minimální částky za jeden ze tří předmětů. Samotná výhra a pocit z výhry, který byl vnucen prodejcem zavazuje. 1. Kdo nemá peníze u sebe, tak ho prodejci odvezou domů. Tam si to očividně fotí. To bude sloužit pro nátlakovou techniku s vyhrožováním ( víme kde bydlíte, kdyby jste náhodou chtěli couvnout ). 2. Prodejci vozí seniory do bankomatů. 3. Prodejci mají připravenou úvěrovou smlouvu.

22 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi VÝHRA. V případě výhry si ji senioři musí koupit. Vaše výhra je představena a následně je vám odepřena. Leda že použijete výhru na nákup zboží. Výhra ale nestačí pokrýt stanovenou cenu. Takže platíte vy. Vyhrává zpravidla 80 % všech účastníků akce.

23 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Manipulace 4 podvazovací technika. Tohle všichni chápou to vám nebudeme vysvětlovat, jestli to nechápete, nemáte tady co dělat a nedostanete oběd. Jestli se mně budete dál ptát, tak jste úplnej blbec a nemáte mezi ostatníma co dělat.

24 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Vyčleňování, ponižování, zesměšňování. Je zde v plné míře využit skupinový konfomismus. Technika rozděl a panuj. Neustálé udržování hierarchie.

25 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Manipulace 5 technika ANO Používají metodu cukru a biče. Nutí lidi říkat ano. Postupně Vás ve větách navedou tak, aby byla vždy odpověď ANO: Líbí se Vám to? ANO Hodilo by se Vám to? ANO Slouží to k uzdravení? ANO A jste nemocná? ANO Tak potřebujete to? ANO Souhlasíte s tím, když řeknu, že vám to může pomoci? ANO

26 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Manipulace 6 navození pocitu strachu Technika strašení vystrašit lidi a potom jim nabídnout řešení. Váš problém. x Naše řešení.

27 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Manipulace 7 vyhrožování, šikanování, podmiňování. Pokud někdo odmítne, je mu odepřeno pití, oběd, dárek a je ponižován před ostatními. Pokud někdo odmítne, je odveden, zamčen, je mu odepřeno vykonávání potřeb. (trestný čin omezování osobní svobody, trestný čin ublížení na zdraví) Pokud však budou spolupracovat a dobře se chovat a koupí si zboží, pak toho nebude třeba.

28 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi PROČ TO FUNGUJE? Závislost. Jezdí tam opakovaně, stanou se na tom závislí. Samota lidí. Lidé nechtějí být sami. Na akcích potkávají své vrstevníky. Důvěra v lidi.

29 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi Nové praktiky prodejců Akce pro uzavřenou společnost. Pokud je místo konání doma (kuchařská párty s dárkem, zde ČOI neobstojí). Hosté jsou zváni telefonicky. Problém s prokazováním, že šlo o prodejní akci.

30 Ochrana spotřebitele přímý prodej Nové praktiky prodejců Před obchodním centrem oslovuje důchodce pán v obleku s paní v kostýmku s dotazem na spokojenost nákupu. Motivací pro součinnost na dotazníku má být získání hodnotného dárku. Ten bude losován. Následně je vymíněno telefonní číslo, na které jim bude zavolána výhra. Následně je seniorum zavoláno, že vyhráli, aby přišli na smluvené místo. Ostrava, Nový Jičín, Zlín. Ilustrační obrázek

31 Co dělají obchodníci protizákonně? Nevystavují zákazníkům potvrzení o zakoupení zboží. Simulace výhry, kterou představuje sleva na zakoupené zboží. Nemožnost odstoupení od kupní smlouvy či reklamace. Jejich ceny výrobků jsou přemrštěné a nepravdivé. Nemají návod na používání výrobků v češtině. Firma má sídlo na neexistující adrese. Klamně informují o uplatnění odpovědnosti za případné vady zakoupeného zboží. Agresivní a šikanózní jednání a to především ke starším lidem.

32 Přímý prodej předváděcí akce Šmejdi ZÁKON Od 1. ledna 2014 nový kontrolní řád, který pracovníkům ČOI umožňuje pořizovat audio a video záznamy z předváděcích akcí a pak je používat i jako důkaz u soudu. Pořadatelé těchto akcí musí podle novely zákona o ochraně spotřebitele předem hlásit České obchodní inspekci místo a datum konání akcí a musí uvést, jaké zboží na nich budou nabízet. Za porušení povinností prodávajícímu hrozí pokuta až 5 milionů korun.

33 Přehled nejvyšších pokut uložených ČOI za tzv. předváděcí akce (od 1.1. do ) Výše pokuty IČ Kontrolovaný subjekt Datum nabytí právní moci Česká Reklamní společnost, s.r.o Beck Czech, s.r.o.* Česká Reklamní společnost, s.r.o Alfa Orange, s.r.o Alfa Orange, s.r.o NO STRESS, s.r.o Česká Reklamní společnost, s.r.o NO STRESS, s.r.o Česká Reklamní společnost, s.r.o Česká Reklamní společnost, s.r.o Česká Reklamní společnost, s.r.o NO STRESS, s.r.o Czech reisen, s.r.o NO STRESS, s.r.o VEKTORS TOUR, s.r.o Agentura Zákoutí, s.r.o ATASCADERO, s.r.o Česká Reklamní společnost, s.r.o Reklamní společnost SENIOR, s.r.o ATASCADERO, s.r.o BECK EUROPE, s.r.o.** MABELO INVEST, s.r.o Reklamní společnost SENIOR, s.r.o VERDANO, s.r.o Your Time, s.r.o VELON TRADE, s.r.o Orion Seven, s.r.o František Tůma Reklamní společnost SENIOR, s.r.o ATASCADERO, s.r.o ATASCADERO, s.r.o

34 Účinek pokut uložených ČOI za tzv. předváděcí akce? Průměrná pokuta Kč Stropová pokuta ČOI je Kč X Průměrný výdělek Kč Denní výdělek firmy *) Beck Czech, s.r.o., 9. ledna 2013 změnila název na Czech Europe, s.r.o., a od 14. srpna 2013 podniká pod názvem HOME TECH, s.r.o. **)Beck Europe, s.r.o., dříve Beck Czech,s.r.o., nyní HOME TECH, s.r.o.

35 Ochrana spotřebitele přímý prodej Senioři na předváděcích akcí financují nákup prostřednictvím úvěrů od různých společností nabízející nevýhodné finanční půjčky. Pro příklad vybrána společnost Home Credit. (ZEPTER International, Beck, aj.) (Vlastníkem Petr Kellner) Problémy: Záměrné informační vakuum mezi Home Credit a Prodejcem. Senior si bere úvěr. Prostřednictvím peněz Home creditu platí prodejci. Vznikne dvojí vztah. Senior x prodejce - výrobek, Senior x Home Credit - peníze.

36 Ochrana spotřebitele přímý prodej Senioři na předváděcích akcí financují nákup prostřednictvím úvěrů od různých společností nabízející nevýhodné finanční půjčky. Pro příklad vybrána společnost Home Credit (ZEPTER International, Beck, aj. (Vlastníkem Petr Kellner) Problémy: Home Credit požaduje své peníze, protože neví, že senior třeba odstoupil od smlouvy ve vztahu k prodejci. Senior má za to, že má vztah pouze s prodejcem. Ve skutečnosti byl prodejce zplnomocněn Home Creditem k uzavření smlouvy. Existují dva vztahy!!! Neschopnost splácet návrh Home Credit na soud soud platební příkaz návrh na exekuci exekuce.

37 Ochrana spotřebitele přímý prodej Co dělat v případě, že zboží nechceme a neuplynulo 14 dní? ZEPTER International Beck Musíte do 14 dní písemně odstoupit u Home credit. Musíte do 14 dní písemně odstoupit u prodejce. Musíte do 14 dní vrátit zboží prodejci.

38 Ochrana spotřebitele Příklad vzniku dvojího vztahu. Smlouva o úvěru + pojištění úvěru

39 Ochrana spotřebitele Smlouva o úvěru + pojištění úvěru Nahlášení události v Citibank. X Potvrzení Informací. Nárok Citibank na dlužnou částku v dědickém řízení u notářky. X Zamítnuto z důvodu pojištění. Požadavek pojišťovny na doplnění údajů. X Doplněno. Návrh na žalobu od Advokátů zastupujících Citibank. X Kontaktování Pojišťovny. Elektronický platební rozkaz obvodního soudu. Platba X Odvolání X Exekuce Vymáhání plnění pojištění po pojišťovně.

40 PODOMNÍ PRODEJ Pochůzkový prodej, kdy podomní prodejce nabízí zboží či služby dům od domu bez předchozí objednávky. Evidovaných podomních prodejců pro společnosti Oriflame, Amway, Avon, Just, Mary Kay, Vorwerk je prodejců. Neevidovaných? Důvod podomního prodeje ZISK = Podepsaná smlouva (u dealerů dodavatelů energií je provize za jeden podpis od Kč do Kč). Motivace dealerů generuje mnoho důmyslných postupů pro uzavření smlouvy! (Centropol, Bohemia energy).

41 Podomní prodej Dobrý den, pan Caltík?, plynaři, my jdeme zkontrolovat stupačky a plynoměr Dva muži, jeden oblečen v čistých montérkách RWE druhý ve formálním saku se složkami v ruce. Muži byli pozváni dál do chodby. Muž v montérkách zkontroloval stupačku a prohlásil dobrý. Pane Caltík, máte to v pořádku. Jsme zástupci ERU. Můžeme vidět prosím Vaši smlouvu na energie? Proč? Jde nám o to, jestli neplatíte zbytečně moc za energie v rámci starých tarifů.

42 Nejčastější triky podomních prodejců Trik 1: Dodavatel končí. Prodejci často informují, že stávající dodavatel, se kterým má zákazník dosud uzavřenu smlouvu, končí činnost. Obrana: Zavolejte na infolinku dodavatele. Trik 3: Podepište ihned. Prodejci naléhají na okamžité podepsání smlouvy, argumentují časově omezenou nabídkou, nenechají zákazníkovi čas na rozmyšlení a rozhodnutí. Obrana: Nechte si čas na rozmyšlenou. Ceníky dodavatelů většinou platí pro celý kalendářní rok. Trik 5: Cena jen na rok. Zatímco prodejce vám vnucuje smlouvu na několik let dopředu, výhodná cena se vztahuje pouze na několik prvních měsíců. O tom, že se pak cena zvedne, vás neinformuje. Obrana: Porovnejte nabídku důkladně a v klidu. Trik 2: Ukažte nám účty. Prodejci požadují předložení vyúčtování za dodávky plynu nebo se dožadují kontroly elektroměru nebo plynoměru s tím, že provádí kontrolu tarifů. Obrana: Odmítněte. Kontroly hlásí dodavatel předem. Trik 4: Skryté poplatky. Prodejci sice nabízí opravdu výhodnou cenu za dodávku, ale zatajují přemrštěné aktivační poplatky, administrativní náklady, nebo deaktivační poplatky při předčasném ukončení smlouvy, poplatky za zpožděné platby. Obrana: Projděte si v klidu celou nabídku a porovnejte i všechny poplatky Trik 6: Falešný podpis. Prodejce si opsal z Vámi ukázané smlouy udáje, novou smlouvu a na té zfalšoval Váš podpis. Obrana: Od smlouvy odstupte a na policii podejte trestní oznámení. vytvořil

43 Co dělat? ODSTOUPIT OD SMLOUVY! Odstoupit od jakékoliv smlouvy sepsané mimo provozovnu lze do 14 dnů od jejího podepsání. Pozor! Písemně! Doporučeně nebo s dodejkou! Pokud ještě ze smlouvy nebylo plněno (odebíráte od původního dodavatele), můžete odstoupit do 30 dnů. Když nejste ve smlouvě, nebo jinak písemně o možnosti odstoupení informováni, máte na to celý jeden rok.

44 Zákaz podomního prodeje Adamov Alojzov Archlebov Běhařovice Bechyně Beňov Bezděkov Blansko (od ledna 2013) Blížejov Bílovec Bohaté Málkovice Bohumín Bohuňovice, okr. Olomouc Bohuslavice Bochoř Bolatice, okr. Opava (od srpna 2013) Borkovany Bořetice Bošovice Božice Bratčice Brno Břeclav Březina Bystřice nad Pernštejnem Býšť Bzenec Čechovice Čechy Černvír Česká Česká Kamenice Česká Lípa České Budějovice (od 19. září 2013) Český Dub Český Rudolec Český Těšín Ctidružice Dobříš Dolní Kounice Dolní Lutyně Dolní Ředice Dolní Studénky Doubravník Drnholec Drnovice Dubicko Frenštát pod Radhoštěm Frýdek-Místek Frýdlant nad Ostravicí Fulnek Háj ve Slezsku Haňovice Havířov Havlíčkův Brod (od 16. března 2013) Hodonín Holasice Horní Benešov Horní Bojanovice Horní Bříza Horní Moštěnice Horní Věstonice Hostěradice Hradec Králové (od 1. ledna 2014) Hranice Hrádek Hrádek nad Nisou Hroznová Lhota Hrubčice Hrušovany nad Jevišovkou Hrušovany u Brna Hustopeče Cheb Chlebičov Cholina Chomutov Chrastava Chvalatice Ivaň Jablonec nad Nisou Jamolice Jarov Javorník Jedlí Jedovnice Jeseník Jihlava (od 15. srpna 2013) Jiřetín pod Bukovcem Josefov Karlín Karviná Ketkovice Kladno Klenovice na Hané Kobylnice Kojetín Kolinec Konice Kopřivnice Kostelec Kovalovice Košťálov (není zakázaný, pouze regulovaný) Kozlany Krásensko Krnov Krumsín Křenovice Kyjov Ladná Lanžhot Lažánky Lelekovice Letonice Letovice Liberec Lipinka Lipník nad Bečvou vymezena tržní místa Lovčice Ludgeřovice Ludmírov Lukavice Lutín Lužice Majetín Mělčany Měnín Měrovice Mikulov Milenov Milešovice Milíčovice Milotice Modřice Mohelnice Moravské Bránice Moravský Písek Moravský Žižkov Náklo Nedvědice Nemojany Nepomuk Nesovice Nevojice Neurazy Němčice nad Hanou Niva Nížkovice Nosislav Nový Jičín Nový Poddvorov Odry Olbramkostel Olešnice Olomouc (od 1. ledna 2014) Olšany Olšovec Opava Orlová Ořechov Ostrava Otaslavice Otrokovice Palonín Pasohlávky Pavlov Petrov Pelhřimov Pivín Plaveč Plzeň (od 1. listopadu 2013) Podivín Podolí Podomí Pohořelice Polkovice Postoloprty Pouzdřany Pozlovice Práče Prostějov Přáslavice Přerov Přeskáče Příbor Přísnotice Pustiměř Radíkov Radslavice Rájec-Jestřebí Rokycany Rokytnice nad Jizerou Ruprechtov Rychvald Říkovice Semily Silůvky Skalice Skalka Slavkov u Brna Sobůlky, okres Hodonín (31. května 2013) Sokolnice Starovičky Strání Stříbrnice Suchdol Syrovice Syrovín Šardice Šlapanice Šternberk Štramberk Šumice Šumperk Šumvald Švihov Tachov Tasov Těmice Těrlicko Tichá Tovačov Troubsko Troubky Třebíč (od 8. dubna 2013) Třinec Tvorovice Týn nad Bečvou vymezena tržní místa Uherský Brod (od 28. května 2012) Újezd u Brna Uničov Unkovice Vacenovice Valašské Meziříčí (od 16. března 2013) Vavřinec (od 6. června 2013) Vedrovice Velatice Velešovice Velké Bílovice Velké Hoštice Velké Meziříčí (od 22. dubna 2011) Velké Pavlovice Velký Týnec Veselí nad Moravou Věteřov Vidnava Višňové Vitčice Vitonice Víceměřice Vícov Vlkoš Vracov Vratimov Vsetín Všechovice Vysočany Vyškov (od 1. července 2013) Zbůch Zlín (od dubna 2013) Znojmo Žatčany Žatec Ždánice Ždánice Želetice Židlochovice

45 Zákaz podomního prodeje Prodejci, kteří toto nařízení nebudou respektovat, se dopustí správního deliktu podle 58 odst. 3 zákona o obcích, za který může být udělena pokuta až Kč. Pokud je Vaše obec na seznamu, volejte policii. Zachráníte tím jiného člověka, který tak dealerům nenaletí. Ačkoli je podomní prodej ve vaší obci zakázán, neznamená to, že smlouva, kterou jste podepsali je neplatná. Pokud ji chcete zrušit, je třeba od ní písemně odstoupit.

46 Ochrana spotřebitele přímý prodej Problém v souvislosti s cenou za pronájem koncových zařízení (modemů a set-top boxů). Společnost UPC Česká republika, s.r.o. si účtuje za nevrácený modem smluvní pokutu ve výší Kč (dříve Kč). Nový modem má přitom hodnotu cca Kč.

47 Ochrana spotřebitele přímý prodej Pokuta Kč klamavá obchodní praktika. Od září 2011 do září 2012 nabízela balíčky svých produktů s uvedením slibu jedinečná cena, která platí napořád, přičemž od 1. ledna 2013 je přestala účtovat v původních garantovaných cenách. ČTÚ v rámci šetření ze statistických dat zjistil, že ceny elektrické energie v roce 2012 naopak klesaly a ekonomické výsledky operátora byly v roce 2012 o 130 milionů korun lepší než v roce předchozím.

48 Ochrana spotřebitele

49 Ochrana spotřebitele Sdružení obrany spotřebitelů

50 Ochrana spotřebitele Česká obchodní inspekce

51 Ochrana spotřebitele přímý prodej Předváděcí akce Czech Reisen skrytou kamerou ČT

52 LICHVA = závazek nepřiměřený k zisku. Nejčastějším příkladem jsou půjčky s velkými nebo dokonce obrovskými úroky. Podle českého zákona je lichva trestný čin! Český zákon však nestanovuje žádnou procentuální hranici, od které by půjčka byla považována za lichvu, a tak jsou nabízeny půjčky s RPSN i přes %.

53 Lichva

54 Zdroje: Pokuta pro společnost UPC, zpráva českého telekomunikačního úřadu. Dostupné z: Pokuty Šmejdům od České obchodní inspekce. Dostupné z: Důchodci a exekuce. Dostupné z: Předváděcí akce společnosti Czech Reisen natočená skrytou kamerou ČT. Dostupné z: 59

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 Původní Název FÚ Nové Číslo číslo číslo územního FÚ FÚ pracoviště 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 358 ÚP BRUNTÁL Územní pracoviště v Bruntále 463 3205 35 ÚP ČESKÝ BROD Územní

Více

Rozvoj. Informace o programu podpory

Rozvoj. Informace o programu podpory Rozvoj Informace o programu podpory Program Rozvoj Program Rozvoj, který již využilo několik set význačných podnikatelských subjektů, dotuje investice primárně do strojního a technologického vybavení výrobních

Více

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr Seznam stanic systému a InterKurýr Název ŽST Brno hl. n. *IK 725015267 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 12.30 18.00 12.30 18.00 12.30 18.00

Více

Datum kontroly Porušení zákona Popis - Výše pokuty

Datum kontroly Porušení zákona Popis - Výše pokuty Příloha č. 2 k čj. ČOI 48964/14/0100 Seznam subjektů - Předváděcí akce - pravomocně uložené pokuty v roce 2013 Subjekt Obec IČ Datum kontroly Porušení zákona Popis - Výše pokuty Nabytí právní moci 1. Česká

Více

Úplný název pracoviště ÚFO

Úplný název pracoviště ÚFO Číslo pracoviště Číslo ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO číslo územního pracoviště číslo krajského FU Finanční úřad pro hlavní město Prahu 451 2001 Územní pracoviště pro Prahu 1 451 2002 Územní pracoviště

Více

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce)

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Rok Měsíc České Budějovice Český Krumlov Jindřichův Hradec Písek Prachatice Strakonice Tábor Blansko Brno - město Brno - venkov Břeclav Hodonín Vyškov

Více

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67 okres: Městský výbor Praha.. Sektor včelstev k.. k.. a,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, včelstev včelstev včelstev Vykoupeno medu v kg v r. kočujících kočovných vozů kočovných přívěsů, včelstev včelstev včelstev nad

Více

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 Číslo pracoviště Název pracoviště ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO Číslo ÚFO Kód ÚFO VEMA c_pracufo c_ufo k_ufo_vema FÚ pro hlavní město Prahu Finanční úřad pro

Více

PŘÍLOHA K ROZKAZU O ZAVEDENÍ GVD - PŘEHLED OMEZENÍ JÍZDY VLAKŮ

PŘÍLOHA K ROZKAZU O ZAVEDENÍ GVD - PŘEHLED OMEZENÍ JÍZDY VLAKŮ PŘÍLOHA K ROZKAZU O ZAVEDENÍ GVD - PŘEHLED OMEZENÍ JÍZDY VLAKŮ Platí od 14. prosince 2014 Z m ě n y Číslo změny Platí od Opravil aktualizace 12. ledna 2015 KANGO 1. 2. února 2015 KANGO 2. 13. dubna 2015

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky / ze dne: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA 32818/ENV/14 Ing. Soukupová / l. 2321 15. 5. 2014 Věc:

Více

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Od 1. 1. 2013 budou vytvořeny nové finanční úřady, které vykonávají působnost na území kraje, tzn. 14 krajských

Více

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora.

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora. POPIS ČÍSELNÍKU : OKRES_LAU Název: Okresy v České republice Charakteristika: Číselník okresů v České republice založený na číselníku okresů OKRES_LAU, který vydal Český statistický úřad s platností od

Více

Případová studie: Vymáhání dlužných televizních poplatků hromadnáelektronická podání v podmínkách české justice

Případová studie: Vymáhání dlužných televizních poplatků hromadnáelektronická podání v podmínkách české justice Případová studie: Vymáhání dlužných televizních poplatků hromadnáelektronická podání v podmínkách české justice Ing. Jiří Lípa, Česká televize Ing. Jan Kracík, MBA, Legal Solutions, a.s. Agenda Historie

Více

IMI system for services

IMI system for services IMI system for services 1. NIMIC Ministerstvo průmyslu a obchodu 2. DIMIC for Services Ministerstvo průmyslu a obchodu Ministry of Industry and Trade Ministry of Industry and Trade 3. COMPETENT AUTHORITIES

Více

ČESKÉMU STAVEBNICTVÍ?

ČESKÉMU STAVEBNICTVÍ? JAK SE DAŘÍ ČESKÉMU STAVEBNICTVÍ? Tisková konference Praha, 6. 9. 212 ČESKÝ STATISTICKÝ ÚŘAD I Na padesátém 81, 1 82 Praha 1 I czso.cz 1/11 DLOUHODOBÝ VÝVOJ VE STAVEBNICTVÍ Trend indexu stavební produkce

Více

Sreality.cz. Další možnosti pro klienty s aktivací. Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací

Sreality.cz. Další možnosti pro klienty s aktivací. Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací Sreality.cz Další možnosti pro klienty s aktivací Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací Topování Developerský projekt 25 Kč/inzerát 5 Kč/den V rozmezí od do Koeficient 11 30

Více

Protože se mi z nich tají dech.

Protože se mi z nich tají dech. www.deichmann.com 150 Kč Váš slevový kód: CZP315 Tento kupón může být uplatněn pouze jedenkrát při nákupu v internetovém obchodě společnosti DEICHMANN-OBUV s.r.o., a to do 31. 5. 2015. Minimální hodnota

Více

Číslo vlaku Název vlaku Výchozí bod Odjezd Cílový bod Příjezd Poznámky KJŘ 54-172/2 Porta Bohemica Budapest-Keleti pu. 7:25 Hamburg-Langenfelde 22:05

Číslo vlaku Název vlaku Výchozí bod Odjezd Cílový bod Příjezd Poznámky KJŘ 54-172/2 Porta Bohemica Budapest-Keleti pu. 7:25 Hamburg-Langenfelde 22:05 Číslo vlaku Název vlaku Výchozí bod Odjezd Cílový bod Příjezd Poznámky KJŘ 54-172/2 Porta Bohemica Budapest-Keleti pu. 7:25 Hamburg-Langenfelde 22:05 a _ w K[ 54-173/3 Porta Bohemica Hamburg-Langenfelde

Více

Dodatek. k Metodickému pokynu MMR k hlavním zásadám pro přípravu, hodnocení a schvalování IPRM

Dodatek. k Metodickému pokynu MMR k hlavním zásadám pro přípravu, hodnocení a schvalování IPRM Dodatek k Metodickému pokynu MMR k hlavním zásadám pro přípravu, hodnocení a schvalování IPRM Tento Dodatek k Metodickému pokynu MMR k hlavním zásadám pro přípravu, hodnocení a schvalování Integrovaného

Více

Protože je chci mít hned. 599.-Kč. 150 Kč Váš slevový kód: CZP115. www.deichmann.com. www.deichmann.com

Protože je chci mít hned. 599.-Kč. 150 Kč Váš slevový kód: CZP115. www.deichmann.com. www.deichmann.com www.deichmann.com 150 Kč Váš slevový kód: CZP115 Tento kupón může být uplatněn pouze jedenkrát při nákupu v internetovém obchodě společnosti DEICHMANN-OBUV s.r.o., a to do 10. 4. 2015. Minimální hodnota

Více

Protože jsou zkrátka in.

Protože jsou zkrátka in. www.deichmann.com 150 Kč Váš slevový kód: CZP415 Tento kupón může být uplatněn pouze jedenkrát při nákupu v internetovém obchodě společnosti DEICHMANN-OBUV s.r.o., a to do 31. 8. 2015. Minimální hodnota

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva červenec 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva červenec 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva červenec 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva únor 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Příloha č. 5 Rámcové smlouvy Seznam Pověřujících zadavatelů

Příloha č. 5 Rámcové smlouvy Seznam Pověřujících zadavatelů Příloha č. 5 Rámcové smlouvy Seznam Pověřujících zadavatelů Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest BENJAMÍN, p.o. Bytová správa MV s.p.o. CENIA - česká informační agentura životního prostředí

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva květen 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA: 90972/ENV/14 Mgr. Indráková/l.2559 30. 12. 2014 Věc: Posuzování

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva duben 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Sreality.cz. Zveřejnění inzerátu pro soukromé osoby. Zveřejnění inzerátu pro registrované klienty. Registrace. Realitní zpravodaj

Sreality.cz. Zveřejnění inzerátu pro soukromé osoby. Zveřejnění inzerátu pro registrované klienty. Registrace. Realitní zpravodaj Sreality.cz Zveřejnění inzerátu pro soukromé osoby Inzerát Topování 60 Kč/den 150 Kč/inzerát Platba za soukromou inzerci probíhá strháváním kreditu z Peněženky Seznam.cz (https://penezenka.seznam.cz).

Více

Variaposter. 252 x 119 NÁDRAŽÍ FORMÁT CENA + TERMÍNY PROVOZOVÁNÍ

Variaposter. 252 x 119 NÁDRAŽÍ FORMÁT CENA + TERMÍNY PROVOZOVÁNÍ Variaposter Variaposter přináší mimořádně účinnou kombinaci středního formátu (3 x A0) a umístění ve výši očí. Variapostery jsou umístěné na nejfrekventovanějších místech nádraží, často ve spojení s moderními

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva srpen 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva srpen 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva srpen 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ)

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) Ústředí ČSSZ Adresa: Křížová 25, 225 08 Praha 5 Telefonní ústředna: +420 257 061 111 Adresa e-podatelny: posta@cssz.cz Regionální pracoviště ČSSZ (včetně Okresních

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva červen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

999.-Kč. Podzim v ležérním stylu 25 % 50 % každý model TÝDEN OD 9. 10. DO 15. 10. 2013. www.deichmann.com KUPTE 2 PÁRY & NA LEVNĚJŠÍ PÁR SLEVA KUPTE

999.-Kč. Podzim v ležérním stylu 25 % 50 % každý model TÝDEN OD 9. 10. DO 15. 10. 2013. www.deichmann.com KUPTE 2 PÁRY & NA LEVNĚJŠÍ PÁR SLEVA KUPTE JůůůBILEJNÍ TÝDEN OD 9. 10. DO 15. 10. 2013 KUPTE 3 PÁRY & NA NEJLEVNĚJŠÍ PÁR DODATEČNĚ KUPTE 2 PÁRY & NA LEVNĚJŠÍ PÁR 25 % 50 % SLEVA SLEVA Podzim v ležérním stylu 999.-Kč 1 116 515 vel. 36 42 1 116 517

Více

SEZNAM ORGÁNŮ STÁTNÍ SPRÁVY (VČETNĚ KRAJE), NA KTERÉ SE VZTAHUJE POVINNOST EVIDENCE V SYSTÉMU MONITORINGU BUDOV

SEZNAM ORGÁNŮ STÁTNÍ SPRÁVY (VČETNĚ KRAJE), NA KTERÉ SE VZTAHUJE POVINNOST EVIDENCE V SYSTÉMU MONITORINGU BUDOV SEZNAM ORGÁNŮ STÁTNÍ SPRÁVY (VČETNĚ KRAJE), NA KTERÉ SE VZTAHUJE POVINNOST EVIDENCE V SYSTÉMU MONITORINGU BUDOV podle 7 odst. 4 písm. e) zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, v platném znění Agentura

Více

1399.-Kč SKVĚLÁ CENA 1199.

1399.-Kč SKVĚLÁ CENA 1199. Hvězdná obuv na dosah 1399.- 14% 1199. 1 716 437 vel. 7.5 11.5 * Akční nabídka na vybrané druhy obuvi, vyobrazené na této stránce letáku a označené samolepkou Skvělá cena, platí ve všech prodejnách Deichmann

Více

GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC

GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC Vladimír Kebza, National Institute of Public Health, Prague Iva Šolcová, Institute of Psychology, CAS, Prague

Více

GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC

GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC Vladimír Kebza, National Institute of Public Health, Prague Iva Šolcová, Institute of Psychology, CAS, Prague

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva červenec 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve

Více

KARTY 8. 6. 15. 6. 2009

KARTY 8. 6. 15. 6. 2009 KARTY 8. 6. 15. 6. 2009 KARTA PI.1 strana 1 ROZHODNĚ SPÍŠE SPÍŠE ROZHODNĚ DŮVĚŘUJI DŮVĚŘUJI NEDŮVĚŘUJI NEDŮVĚŘUJI KARTA PI.2 strana 2 SPÍŠE SPÍŠE NEZNÁM NEVÍM DŮVĚŘUJI NEDŮVĚŘUJI 1 2 8 9 KARTA PO.45 strana

Více

Prostorová analýza konkurenceschopnosti železniční dopravy v České republice z hlediska časové efektivity Stanislav KRAFT Michal VANČURA

Prostorová analýza konkurenceschopnosti železniční dopravy v České republice z hlediska časové efektivity Stanislav KRAFT Michal VANČURA Prostorová analýza konkurenceschopnosti železniční dopravy v České republice z hlediska časové efektivity Stanislav KRAFT Michal VANČURA URA Geografický Ústav PřF P F MU, Brno Katedra geografie, PF JU,

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva květen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva srpen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA: 88981/ENV/14 Ing. Jančí/l.2107 29. 12. 2014 Věc: Posuzování vlivů

Více

PODPORA PODNIKÁNÍ. Investiční pobídky.... Vaše brána k prosperitě

PODPORA PODNIKÁNÍ. Investiční pobídky.... Vaše brána k prosperitě PODPORA PODNIKÁNÍ Investiční pobídky... Vaše brána k prosperitě Obsah 1 CzechInvest 2 Investiční pobídky 3 Zpracovatelský průmysl 5 Technologická centra 7 Centra strategických služeb 9 Formy investičních

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva březen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA. Vývoj nezaměstnanosti ve Zlínském kraji v červnu 2014. Úřad práce ČR Krajská pobočka Ve Zlíně. Čiperova 5182 760 42 Zlín

TISKOVÁ ZPRÁVA. Vývoj nezaměstnanosti ve Zlínském kraji v červnu 2014. Úřad práce ČR Krajská pobočka Ve Zlíně. Čiperova 5182 760 42 Zlín TISKOVÁ ZPRÁVA Úřad práce ČR Krajská pobočka Ve Zlíně Čiperova 5182 760 42 Zlín Zlín, 8. 7. 2014 Vývoj nezaměstnanosti ve Zlínském kraji v červnu 2014 Tel.: 950 175 411 Červnový vývoj na trhu práce bývá

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky / ze dne: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA 50792/ENV/14 Mgr. Indráková / l. 2559 31. 7. 2014 Věc:

Více

SOCIODEMOGRAFICKÁ ANALÝZA. Ministerstvo práce a sociálních věcí

SOCIODEMOGRAFICKÁ ANALÝZA. Ministerstvo práce a sociálních věcí SOCIODEMOGRAFICKÁ ANALÝZA w MAPY ROZLOŽENÍ OHROŽENÍ DĚTÍ A RODIN V ČR Ministerstvo práce a sociálních věcí SocioFactor s.r.o. 2013 Podklad k návrhu optimalizace řízení a financování systému péče o ohrožené

Více

ADRESÁŘ PORADEN PRO RODINU v Č R 03.04. 上 午 九 1 /8

ADRESÁŘ PORADEN PRO RODINU v Č R 03.04. 上 午 九 1 /8 ADRESÁŘ PORADEN PRO RODINU v Č R 03.04. 上 午 九 1 /8 B Benešov Beroun Blansko Brno PhDr. Věra Tawilová Malé nám. 1700, 256 01 Benešov 317 724 281 tawilova@seznam.cz SPONTE poradenské a terapeutické centrum

Více

S T Á T N Í ÚŘA D P R O J A D E R N O U B E Z P EČNOST

S T Á T N Í ÚŘA D P R O J A D E R N O U B E Z P EČNOST S T Á T N Í ÚŘA D P R O J A D E R N O U B E Z P EČNOST 110 00 Praha 1, Senovážné náměstí 9 Přírodní radioaktivita dodávané pitné vody (informace) Zákon č.18/1997 Sb., o mírovém využívání jaderné energie

Více

Výpis z veřejné části Živnostenského rejstříku

Výpis z veřejné části Živnostenského rejstříku Výpis z veřejné části Živnostenského rejstříku Platnost k 03.07.2015 07:54:37 Obchodní firma: Okna Macek a.s. Sídlo: Identifikační číslo osoby: 26906724 Statutární orgán nebo jeho členové: Jméno a příjmení:

Více

KARTY (3. 10. 2. 2014)

KARTY (3. 10. 2. 2014) KARTY (3. 10. 2. 2014) KARTA PI.1 strana 2 DŮVĚŘUJI DŮVĚŘUJI NEDŮVĚŘUJI NEDŮVĚŘUJI KARTA PI.29 strana 3 SPOKOJEN SPOKOJEN NESPOKOJEN NESPOKOJEN KARTA PD.55 strana 4 ÚPLNÁ DIKTATURA ÚPLNÁ DEMOKRACIE 5 6

Více

Usnesení č. 16/1358 - Příloha č. 1 Strana 1 Počet stran přílohy: 5

Usnesení č. 16/1358 - Příloha č. 1 Strana 1 Počet stran přílohy: 5 Usnesení č. 16/1358 - Příloha č. 1 Strana 1 Poskytnutí neinvestiční účelové dotace obcím pro období od 1. 1. 2007 do 31. 12. 2007 na členů vykonávajících službu v jednotce sboru dobrovolných hasičů obce

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY abix I. Základní ustanovení

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY abix I. Základní ustanovení VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY abix I. Základní ustanovení Tyto obchodní podmínky stanovují podmínky nákupu v internetovém obchodě www.abixcz.cz. Tyto obchodní podmínky na straně jedné stanovují a upřesňují

Více

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Vraclav, 6 tel.: 6 8 e-mail: skola@vraclav.cz www.zsvraclav.cz Číslo projektu CZ..07/..00/.7 Název šablony III/ Inovace a zkvalitnění výuky

Více

Usnesení č. 10/875/1 - Příloha č. 1 Strana 1 Počet stran přílohy: 5

Usnesení č. 10/875/1 - Příloha č. 1 Strana 1 Počet stran přílohy: 5 Usnesení č. 10/875/1 - Příloha č. 1 Strana 1 Poskytnutí neinvestiční účelové dotace obcím pro období od 1. 1. 2006 do 31. 12. 2006 na pojištění členů vykonávajících službu v jednotce sboru dobrovolných

Více

VYBRANÉ OTÁZKY BYTOVÉ POLITIKY v ČR po r. 1989

VYBRANÉ OTÁZKY BYTOVÉ POLITIKY v ČR po r. 1989 Hlavní body: VYBRANÉ OTÁZKY BYTOVÉ POLITIKY v ČR po r. 1989 (1) Privatizace bytového fondu (2) Fungování bytového trhu (3) Varianty získávání bytu (4) Slabá místa české bytové politiky - - - - - - - -

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva březen 2014 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Tarif Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. Seznam linek v Integrovaném dopravním systému Olomouckého kraje

Tarif Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. Seznam linek v Integrovaném dopravním systému Olomouckého kraje Tarif Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Příloha č. 3 Seznam linek v Integrovaném dopravním systému Olomouckého kraje 291 IDSOK také ve vlacích R1402, 1403, 1404, 1405, 1406, Zábřeh na

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA: 4050/ENV/14 Ing. Hlaváčová / l. 2993 27. 1. 2014 Věc: Posuzování

Více

Propozice soutěže. celostátní soutěž škol ve florbale

Propozice soutěže. celostátní soutěž škol ve florbale 2010 2011 Propozice soutěže celostátní soutěž škol ve florbale kategorie III. - 6. a 7. třída ZŠ IV. - 8. a 9. třída ZŠ + odpovídající ročníky víceletých gymnázií Praha, srpen 2010 Základní informace o

Více

4 KONEČNÉ VÝSLEDKY K 13. 6. 2008. Region Severní Morava (okresy Frýdek-Místek, Karviná, Opava, Nový Jičín, Vsetín)

4 KONEČNÉ VÝSLEDKY K 13. 6. 2008. Region Severní Morava (okresy Frýdek-Místek, Karviná, Opava, Nový Jičín, Vsetín) 4 KONEČNÉ VÝSLEDKY K 13. 6. 2008 Region Severní Morava (okresy Frýdek-Místek, Karviná, Opava, Nový Jičín, Vsetín) hodnocení podle množství papíru v přepočtu na jednoho žáka Pořadí Název Adresa Průměr na

Více

Spotřebitelské organizace

Spotřebitelské organizace Spotřebitelské organizace Sdružení českých spotřebitelů Budějovická 73 140 00 Praha 4 tel. 261 263 574 Poradenská linka: 495 215 266 (9.00 16.00 hod.) E -mail: spotrebitel@regio.cz Internet: www.konzument.cz

Více

Společnost BAUMAX ČR s.r.o., se sídlem Türkova 1272/7, 149 00 Praha 4 Chodov, IČ: 18631991. vyhlašuje tímto. reklamní prodejní akci

Společnost BAUMAX ČR s.r.o., se sídlem Türkova 1272/7, 149 00 Praha 4 Chodov, IČ: 18631991. vyhlašuje tímto. reklamní prodejní akci Společnost BAUMAX ČR s.r.o., se sídlem Türkova 1272/7, 149 00 Praha 4 Chodov, IČ: 18631991 vyhlašuje tímto reklamní prodejní akci 500 LCD TV pro nejrychlejší! Pravidla a podmínky prodejní akce: 1. Pořadatel

Více

699.-Kč. www.deichmann.com. www.deichmann.com. 2014 1D Media Ltd under license to Global Merchandising Services, Inc.

699.-Kč. www.deichmann.com. www.deichmann.com. 2014 1D Media Ltd under license to Global Merchandising Services, Inc. 2014 1D Media Ltd under license to Global Merchandising Services, Inc. www.deichmann.com www.deichmann.com od 699.-Kč 1 530 664 vel. 32 38 799,- 1 542 661 1 542 660 vel. 32 38 699,- Protože v nich se budete

Více

STRUKTURA REGISTRU OVARIA

STRUKTURA REGISTRU OVARIA STRUKTURA REGISTRU OVARIA Vstupní údaje 1. Základní data 1. Datum stanovení diagnózy karcinomu ovarií [dd.mm.rrrr] (datum) 2. Výška v době stanovení diagnózy [cm] (číslo) 3. Váha v době stanovení diagnózy

Více

Intervenční centra v České republice

Intervenční centra v České republice Intervenční centra v České republice IC Benešov Právnická osoba: profem o.p.s. Adresa: Piaristická kolej Masarykovo nám. 1, 256 01 Benešov Tel: 774 433 034 (osobní konzultace po předchozí telefonické domluvě)

Více

KOBLÍŽEK PLZEŇ s. r. o. SMLOUVA O ZÁPŮJČCE

KOBLÍŽEK PLZEŇ s. r. o. SMLOUVA O ZÁPŮJČCE SMLOUVA O ZÁPŮJČCE mezi KOBLÍŽEK PLZEŇ s.r.o. IČ: 290 62 543, DIČ: CZ 290 625 43 Telefon: 608 279 911 Sídlo: Plzeň, Manětínská 1543/69, PSČ 323 00 Email: dotazy@koblizekplzen.cz vedená Krajským soudem

Více

III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Inovace výuky na GSN prostřednictvím ICT

III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Inovace výuky na GSN prostřednictvím ICT Škola: Gymnázium, Brno, Slovanské náměstí 7 Šablona: Název projektu: Číslo projektu: Autor: Tematická oblast: Název DUMu: Kód: Datum: 8. 3. 2014 Cílová skupina: Klíčová slova: Anotace: Hlavní pomůcky:

Více

VÝSLEDKY KVALIFIKACÍ SPORTOVNÍ LIGY ZÁKLADNÍCH ŠKOL O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ 2014-2015

VÝSLEDKY KVALIFIKACÍ SPORTOVNÍ LIGY ZÁKLADNÍCH ŠKOL O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ 2014-2015 VÝSLEDKY KVALIFIKACÍ SPORTOVNÍ LIGY ZÁKLADNÍCH ŠKOL O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ 2014-2015 Volejbal kvalifikace A, kraj Karlovarský, Ústecký a Praha - 5. 5. 2015, Ústí nad Labem 1. Gymnázium Na Vítězné pláni,

Více

Obchodní podmínky portálu elearning.efpa.cz

Obchodní podmínky portálu elearning.efpa.cz Obchodní podmínky portálu elearning.efpa.cz Preambule Prodávající, společnost Evropská asociace finančního plánování Česká republika (dále EFPA ČR), IČ: 720 84 529, se sídlem Praha, Krakovská 1366/25,

Více

Z p r á v a. o vztazích mezi. ovládající osobou, ovládanou osobou a "propojenými osobami" podle 66a) zákona č. 513/1991 Sb.

Z p r á v a. o vztazích mezi. ovládající osobou, ovládanou osobou a propojenými osobami podle 66a) zákona č. 513/1991 Sb. ZPRÁVA O VZTAZÍCH MEZI PROPOJENÝMI OSOBAMI DLE 66 a) ZÁKONA Č. 513/1991 Sb. Z p r á v a o vztazích mezi ovládající osobou, ovládanou osobou a "propojenými osobami" podle 66a) zákona č. 513/1991 Sb. dále

Více

KARTY (6. 13. 6. 2011)

KARTY (6. 13. 6. 2011) KARTY (6. 13. 6. 2011) KARTA PI.1 strana 2 DŮVĚŘUJI DŮVĚŘUJI NEDŮVĚŘUJI NEDŮVĚŘUJI KARTA PS.5 strana 5 VELMI SPOKOJEN SPOKOJEN TAK NAPŮL NESPOKOJEN VELMI NESPOKOJEN 5 KARTA PO.47 strana 6 VELMI SPOKOJEN

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Liberci. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Liberci. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Liberci Měsíční statistická zpráva červenec 2014 Zpracoval: Ing. Petr Malkovský https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/lbk/kop/liberec/statistiky Informace o nezaměstnanosti

Více

Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky:

Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky: Strana 290 Sbírka zákonů č. 43 / 2013 43 ZÁKON ze dne 31. ledna 2013, kterým se mění zákon č. 145/2010 Sb., o spotřebitelském úvěru a o změně některých zákonů Parlament se usnesl na tomto zákoně České

Více

Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje Projektové záměry pro další období. Ing. Květoslav Havlík, KORDIS JMK, a.s.

Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje Projektové záměry pro další období. Ing. Květoslav Havlík, KORDIS JMK, a.s. Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje Projektové záměry pro další období Ing. Květoslav Havlík, KORDIS JMK, a.s. 1 10 let existence IDS JMK Počet obyvatel v IDS JMK 1, 2 mil. Počet obcí v IDS

Více

AKCE 2015: 11.12. MOST, VŠ - Univerzita třetího věku, v 8-11:15 hodin; 10.12. PLZEŇ, L-klub, v 18 hodin; přednáška Havajské ostrovy

AKCE 2015: 11.12. MOST, VŠ - Univerzita třetího věku, v 8-11:15 hodin; 10.12. PLZEŇ, L-klub, v 18 hodin; přednáška Havajské ostrovy AKCE 2015: 11.12. MOST, VŠ - Univerzita třetího věku, v 8-11:15 hodin; 10.12. PLZEŇ, L-klub, v 18 hodin; přednáška Havajské ostrovy 3.12. KDYNĚ, Kino, v 18 hodin; přednáška Jižní Afrika (Namibie, Lesotho,

Více

STATISTICKÁ ROČENKA Z OBLASTI PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ 2011

STATISTICKÁ ROČENKA Z OBLASTI PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ 2011 STATISTICKÁ ROČENKA Z OBLASTI PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ 2011 Praha 2012 Ministerstvo práce a sociálních věcí, 2011 ISBN 978-80-7421-049-5 OBSAH 1. OBYVATELSTVO... 9 1.1 Složení obyvatelstva podle pohlaví

Více

Předběžné výsledky výběrového řízení Erasmus+ školní vzdělávání Klíčová akce 2 Výzva 2015

Předběžné výsledky výběrového řízení Erasmus+ školní vzdělávání Klíčová akce 2 Výzva 2015 Předběžné výsledky výběrového řízení Erasmus+ školní vzdělávání Klíčová akce 2 Výzva 2015 2015-1-CZ01-KA219-013852 Gymnázium, České Budějovice, Česká 64 2015-1-CZ01-KA219-013860 Střední škola obchodu,

Více

Předběžné výsledky výběrového řízení Erasmus+ školní vzdělávání Klíčová akce 2 Výzva 2015

Předběžné výsledky výběrového řízení Erasmus+ školní vzdělávání Klíčová akce 2 Výzva 2015 Předběžné výsledky výběrového řízení Erasmus+ školní vzdělávání Klíčová akce 2 Výzva 2015 2015-1-CZ01-KA219-013852 Gymnázium, České Budějovice, Česká 64 2015-1-CZ01-KA219-013860 Střední škola obchodu,

Více

ADRESÁT: ODESÍLATEL: Rozdělovník. V Praze dne Č. j.: Vyřizuje: Tel.: 7. července 2015 45026/ENV/15 Ing. Jančí 267 122 107

ADRESÁT: ODESÍLATEL: Rozdělovník. V Praze dne Č. j.: Vyřizuje: Tel.: 7. července 2015 45026/ENV/15 Ing. Jančí 267 122 107 ODESÍLATEL: Mgr. Evžen Doležal ředitel odboru posuzování vlivů na životní prostředí a integrované prevence Ministerstvo životního prostředí Vršovická 65 100 10 Praha 10 ADRESÁT: Rozdělovník V Praze dne

Více

Dotace ze Strukturálních fondů EU

Dotace ze Strukturálních fondů EU Rok realizace Referenční listina firmy ENVI Agentura Trunda s. r. o. Dotace ze Strukturálních fondů EU Název akce Žadatel Předpokládaná výše investice v mil. Kč bez DPH Dotační zdroj 2003 Kanalizace Lázně

Více

Úvod do Předsmluvního formuláře - Vysvětlení některých pojmů používaných v Předsmluvním formuláři o spotřebitelském úvěru:

Úvod do Předsmluvního formuláře - Vysvětlení některých pojmů používaných v Předsmluvním formuláři o spotřebitelském úvěru: Úvod do Předsmluvního formuláře - Vysvětlení některých pojmů používaných v Předsmluvním formuláři o spotřebitelském úvěru: Celková výše spotřebitelského úvěru, nebo také jistina: Znamená částku, kterou

Více

STATISTICKÁ ROČENKA Z OBLASTI PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ 2012

STATISTICKÁ ROČENKA Z OBLASTI PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ 2012 STATISTICKÁ ROČENKA Z OBLASTI PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ 2012 Praha 2013 Ministerstvo práce a sociálních věcí, 2013 ISBN 978-80-7421-065-5 OBSAH Strana ÚVOD 7 1. OBYVATELSTVO 9 1.1 Složení obyvatelstva podle

Více