XVIII. veletrh vzdělávání Didacta 2013

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "XVIII. veletrh vzdělávání Didacta 2013"

Transkript

1 XVIII. veletrh vzdělávání Didacta 2013 Pořadatel: Okresní hospodářská komora Třebíč Karlovo nám. 53/42, Třebíč, Tel: Generální partner: Skupina ČEZ Okresní hospodářská komora Třebíč děkuje za spolupráci generálnímu partnerovi. Pořadatel:

2 SEZNAM VYSTAVOVATELŮ Číslo Vystavovatel 1 Gramotnost.cz 2 Střední odborná škola a střední odborné učiliště Třešť 3 Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov 4 Střední škola Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod 5 FARMEKO VOŠ zdravotnická a SOŠ Jihlava 6 Střední průmyslová škola a VOŠ technická Brno 7 Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola 8 Národní centrum Europass ČR 9 Ekobioenergo o.s. 10 Střední odborná škola Nové Město na Moravě 11 Obchodní akademie ELDO, o.p.s. Brno 12 Odborné učiliště, Cvrčovice 13 Hotelová škola Brno 14 Střední lesnická škola Hranice 15 Střední škola technická a ekonomická Brno 16 Střední průmyslová škola chemická Pardubice 17 EDUCAnet - Střední odborná škola Pardubice 18 Střední škola automobilní Jihlava 19 Gymnázium T. G. Masaryka, Zastávka 20 Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno 21 Galerie Skleněnka 22 Vyšší odborná škola potravinářská a SPŠ mlékárenská Kroměříž 23 Střední zahradnická škola Rajhrad 24 Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, České Budějovice 25 Střední škola řemesel a služeb Velké Meziříčí 26 Střední průmyslová škola chemická Brno 27 Církevní střední zdravotnická škola s.r.o., Brno 28 Střední škola stavebních řemesel Brno - Bosonohy

3 29 Střední odborná škola vinařská a střední odborné učiliště zahradnické Valtice 30 Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno 31 Střední odborná škola Luhačovice 32 Střední škola grafická Brno 33 Střední škola zahradnická a technická Litomyšl 34 Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava - Helenín 35 Vyšší odborná škola a střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou 36 SZŠ a VOŠZ Žďár nad Sázavou 37 Vyšší odborná škola a stření oborná škola zemědělsko technická Bystřice nad Pernštejnem 38 Střední škola obchodu a služeb Jihlava 39 Gymnázium a SOŠ, Moravské Budějovice 40 Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava 41 Gymnázium Třebíč 42 Střední průmyslová škola Třebíč 43 Skupina ČEZ 44 Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň 45 Střední umělecká škola grafická Jihlava 46 Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Třebíč 47 Hotelová škola Třebíč 48 SOU tradičních řemesel a VOŠ, spol. s.r.o., Brno 49 Gymnázium, Střední pedagogická škola, OA a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo 50 Střední škola cestovního ruchu RETZ Rakousko 51 Obchodní akademie Retz 52 Manažerská akademie Jihlava 53 Studentský parlament města Třebíč 54 Soukromá střední odborná škola s stření odborné učiliště s.r.o. Třebíč 55 TRIVIS Stření škola veřejnoprávní a vyšší oborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o. 56 Stření škola stavební Třebíč 57 Akademie VOŠ, Gymnázium a SOUŠP Světlá nad Sázavou

4 58 Hotelová škola Světlá a OA Velké Meziříčí 59 Katolické gymnázium Třebíč 60 Vyšší odborná škola a střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč 61 Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice 62 OHK Třebíč

5 Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov SŠDOS Moravský Krumlov nabízí zájemcům o studiu: obory vzdělání s maturitní zkouškou: Autotronik, Ekonomika a podnikání, Mechanizace a služby dále obory vzdělání s výučním listem: Karosář, Kuchař-číšník, Mechanik opravář motorových vozidel, Obráběč kovů, Podkovář a zemědělský kovář, Strojní mechanik, Truhlář, Umělecký kovář a zámečník, pasíř dále obory pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami Opravářské práce a Stravovací a ubytovací služby Kvalitu výuky zajišťuje velmi dobré technické vybavení učeben teoretického vyučování, ale také dílen odborného výcviku. Škola se může pochlubit moderním počítačovým vybavením, interaktivními tabulemi a dataprojektory. Škola má vlastní autoškolu a svářecí školu. Každoročně pořádá barmanský kurz a kurz vyřezávání ovoce a zeleniny. Zajišťujeme ubytování na nově zrekonstruovaném domově mládeže a celodenní stravování. Součástí školy je také sportovní hala, která slouží nejen k výuce, ale i mimoškolním aktivitám. Škole je mezinárodně certifikovaná International Education Society, London (IES), kde získala rating "Spolehlivá instituce dosahující trvale dobrých výsledků na vzdělávacím trhu". Je zde také zaveden systém managementu kvality v oblasti správa a řízení managementu školy, vzdělávaní a souvisejících služeb. Od je naše instituce držitelem certifikátu ISO 9001:2009. Termín přijímací zkoušky: , Den/Dny otevřených dveří: , A: nám. Klášterní Moravský Krumlov T: F: Web:

6 Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod Jediná puškařská škola ČR vyučující pro státy EU. Je zapojená do spolupráce nejlepších puškařských škol EU (Ferlarch Rakousko, Suhl Německo, St. Etiene Francie, Lutych Belgie). Maturitní obory: Technik puškař Umělecký rytec kovů Mechanik seřizovač Učební obory: Puškař Rytec kovů Obráběč kovů Rekvalifikační kurzy: Rytec kovů Puškař Prodavač zbraní a střeliva VŠ - kombinované studium: Sportovní, lovecké a obranné zbraně a střelivo. Jako pedagogičtí pracovníci zde pracují nejlepší odborníci v oblasti zbraní. Uplatnění: ČZ a. s. nabízí všem absolventům pracovní místo; Po třech letech praxe v soukromém sektoru; Jako soudní znalci; U policie a vojáků zbrojíř; Vzdělání pro další studium na VŠ; Zručnost spojenou s estetikou pro další práce příbuzné oboru; Absolvent oborů Umělecký rytec kovů a Rytec kovů je specializován na zdobení zbraní, ale umí i vyřezávat dřevo, zhotovovat linoryty, pracovat s hlínou, kreslit a jiné umělecké techniky; Stále více se žádají ryté zbraně; Uplatnitelnost našich absolventů 99%. Další kvalifikace: Možnost získání zbrojního průkazu Den/Dny otevřených dveří: , A: Vlčnovská Uherský Brod T: F: Web:

7 FARMEKO-Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední odborná škola, s.r.o. Škola FARMEKO zahájila svou činnost v roce 1992 a od tohoto roku je zařazena do sítě škol MŠMT ČR - splňuje veškerá kritéria pro kvalitní výuku připravující žáky k maturitě a pro vyšší odborné vzdělávání. Budova školy FARMEKO se nachází v jižní části města Jihlavy nedaleko centra v lokalitě zvané Na Slunci. Ze středu města je snadno dostupná pro pěší (cca minut chůze) nebo hromadnou městskou dopravou (cca 5 minut jízdy trolejbusem). Škola FARMEKO se vyznačuje dobrými mezilidskými vztahy, příjemným rodinným prostředím, moderním vybavením, individuálním, partnerským a komunikativním přístupem k žákům a studentům. V současné době škola zajišťuje vzdělávání v těchto oborech: M/01 Ekologie a životní prostředí, M/01 Laboratorní asistent a N/11Diplomovaný farmaceutický asistent. Organizujeme rovněž rekvalifikační kurz kosmetiky Kosmetické služby akreditovaný MŠMT. Za dobu téměř dvacetileté existence školy se podařilo vybudovat velmi dobré a funkční vztahy s okolním sociálním a pracovním prostředím. V rámci realizace svých vzdělávacích programů škola FARMEKO spolupracuje s celou řadou významných organizací. Těžiště spolupráce spočívá zejména v zajištění praktického vzdělávání. Ke stěžejním sociálním partnerům školy patří: nemocnice v celém Kraji Vysočina, desítky lékáren po celé ČR, Zdravotní ústav se sídlem v Jihlavě, Muzeum Vysočiny Jihlava, Ekoinfocentrum Jihlava atd. Den/Dny otevřených dveří: A: Znojemská Jihlava T: Web:

8 Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická, Brno Škola založena v roce Žáci nacházejí špičkové technické zázemí především v oblasti výpočetní techniky. Ve školní počítačové síti pracuje více než 200 PC. Pomocí optické linky je škola napojena na internet, nabízí rovněž Wi-Fi připojení. Softwarové vybavení pro výuku CAD/CAMu a programování 12 CNC strojů, automatická linka s robotem, programovatelné automaty, třísouřadnicový stroj pro měření a kontrolu, laboratoře elektroniky a elektrotechniky umožňují žákům seznámení s nejmodernější progresivní technikou. K získání vědomostí slouží audiovizuální posluchárny, jazykové učebny a školní knihovna. Během studia mohou žáci získat certifikát ECDL, který je platný pro státy EU, dále mohou získat certifikát na produkty SolidWorks a SolidCAM. Pro školní rok nabízíme čtyřleté studijní obory zakončené maturitní zkouškou: M/01 Strojírenství (všeobecné, počítačová grafika, informační systémy, automatizace a informatika, počítačové řízení NC a CNC strojů) M/01 Ekonomika a podnikání M/01 Technické lyceum M/06 Výtvarné zpracování kovů a drahých kamenů (plošné a plastické rytí, umělecké zámečnictví a kovářství, umělecké odlévání) - předpokladem ke studiu uměleckých oborů je vykonání talentové zkoušky Pro absolventy středních škol s maturitou nabízíme studium na Vyšší odborné škole technické v oboru Počítačová podpora v řízení podniku. Termín přijímací zkoušky: duben, květen 2014, a (talentová zkouška pouze pro obor: M/06) Den/Dny otevřených dveří: (specielně pro výtvarné obory), a , a A: Sokolská Brno T: F: Web:

9 Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola Odloučená pracoviště: Humpolec, Nádražní 486, Světlá nad Sázavou, Zámecká 33 Obory studia: Střední vzdělání s maturitní zkouškou: Přírodovědné lyceum, Agropodnikání - zaměření: ekologické a konvenční zemědělství, Agropodnikání - zaměření: chov koní a jezdectví, Chovatelství - zaměření: kynologie, Mechanizace a služby. Nástavbové obory střední vzdělání s maturitní zkouškou: Autotronik, Stavební provoz. Střední vzdělání s výučním listem: Autoelektrikář, Mechanik opravář motorových vozidel, Karosář, Opravář zemědělských strojů, Instalatér, Tesař, Zedník, Jezdec a chovatel koní, Zemědělec-Farmář. Termín přijímací zkoušky: zatím nestanoven Den/Dny otevřených dveří: , a A: Školní Humpolec T: F: Web:

10 Národní centrum Europass ČR Národní centrum Europass ČR vydává a zprostředkovává dokumenty Europassu na národní úrovni a zajišťuje jejich dostupnost v tištěné i elektronické verzi pro uživatele. Europass je soubor dokladů o vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních zkušenostech. Hlavním dokumentem je životopis a k tomu další čtyři dokumenty, které jsou součástí nové složky pojmenované evropský pas dovedností (jazykový pas, doklad zaznamenávající mobilitu, dodatek k osvědčení a dodatek k diplomu). Europass nabízí formuláře pro dokumenty Europassu, vyplněné vzory, rady a tipy, jak vyplnit životopis, jak napsat motivační dopis a jak se připravit na pohovor, odkazy na užitečné informační zdroje o studiu, práci, dobrovolnických aktivitách, podnikání a cestování v Evropě. Europass je určen všem, kteří chtějí studovat nebo pracovat v EU, členských státech ESVO/EHP, přistupujících a kandidátských zemích, nebo potřebují informace o žadatelích o práci či studium. A: Weilova 1271/ Praha 10 T: Web:

11 Ekobioenergo o.s. Ekobioenergo je provozovatelem informačního centra ORC Teplárny SEVER. Našim posláním je vzdělávací, publikační, poradenská, přednášková a expertizní činnost včetně využívání ekologicky příznivých a obnovitelných zařízení a zdrojů v energetické oblasti. A: Průmyslová Třebíč T: Web:

12 Střední odborná škola Nové Město na Moravě Střední odborná škola Nové Město na Moravě vznikla postupným sloučením ISŠ Jimramov, SOŠ a SOU Nové Město na Moravě a SOU lesnického Petrovice. Výuka probíhá v oborech: ekonomika a podnikání, železniční provoz, logistika v dopravě, železničář/ka, zedník, instalatér, tesař, truhlář, opravář lesnických strojů, lesní mechanizátor. Od školního roku se otevírá obor ošetřovatel/ka. V těchto oborech se uplatňují žáci z našeho regionu, tak i žáci z celé ČR. Pro celou ČR to jsou především obory dopravní, nebo obory lesnické. Moderní střední škola + rozmanitá nabídka studijních a učebních oborů + ubytování a stravování přímo v objektu školy + kvalitní a zároveň bezplatné středoškolské vzdělání + ideální umístění v klidné zóně města + stipendijní programy na vybrané učební a studijní obory + vlastní autoškola + kurzy svařování + kurzy práce s motorovou pilou a křovinořezy + praxe pro vybrané učební a studijní obory ve stavebních firmách, lesnictví a v provozu Českých drah. U všech učebních oborů je možné získat maturitu v denním nebo dálkovém studiu oboru podnikání. Termín přijímací zkoušky: duben 2014 Den/Dny otevřených dveří: (08:00-16:00), (08:00-12:00), (08:00-16:00) A: Bělisko Nové Město na Moravě T: F: Web: cz

13 Obchodní akademie ELDO Brno Obchodní akademie nabízí především studium v oborech management sportu a pedagogické lyceum. Obor management sportu je zaměřen na ekonomickoprávní sféru managementu a podnikání. Čtyřleté denní studium ukončené maturitní zkouškou je určeno pro studenty, kteří jsou aktivními sportovci, zejména fotbalisty, hokejisty, florbalisty, ale i pro jiné oblasti sportu. Pojem management sportu je v tomto studiu chápán ze dvou hledisek, a to jako vykonávání manažerské praxe ve sportovním prostředí a jako studijní obor rozvíjející oblast profesionální přípravy v dané specializaci. Ve škole se student naučí ekonomii-management, marketing, finance a další předměty s ekonomickým základem, biomedicínské disciplíny (somatologie a fyziologie tělesné zátěže), sportovní teorii (historie a pravidla sportovní disciplíny, teorie tréninku včetně didaktiky), fungování těla v zátěži, zásady organizování a vedení moderního tréninku, vidět klub po ekonomické stránce, práci s výpočetní technikou, cizí jazyky (AJ, NJ, FJ, RJ výběr), právo a společenské vědy, ale mimo jiné získá i nejnižší trenérskou a rozhodcovskou licenci. Pro mimobrněnské je připraveno ubytování ve vlastním domově mládeže přímo v budově školy, vlastní školní stravování a možnost rozšíření kvalifikace v dalších kurzech. Den/Dny otevřených dveří: , A: Střední Brno T: F: Web:

14 Odborné učiliště, Cvrčovice Škola, která umožňuje vzdělávání žáků se speciálně vzdělávacími potřebami. S internátním ubytováním. K zařazení do tohoto vzdělávání je třeba doporučení školského poradenského zařízení. Zajišťujeme individuální přístup k jednotlivým žákům po celé 3 roky studia. Zakončení - výuční list jako předpoklad plnohodnotného zapojení do praktického života. Nabídka učebních oborů: E/01 Kuchařské práce, E/01 Zahradnické práce, E/01 Květinářské a aranžérské práce, E/01 Šití oděvů, E/01 Prodavačské práce a E/01 Cukrářské práce. Škola nabízí také dvouletý obor s výučním listem E/01 Provozní služby. Mittelschule mit Schülerheim, die Ausbildung für Schüler mit besonderen Lernbedürfnissen vermittelt. Zur Einreihung in diese Ausbildung ist ein Empfehlungsbericht von einer bestimmten Schulberatungsstelle notwendig. Wir garantieren eine individuelle Betreung der Schüler / inen während ihres dreijährigen Studiums. Das Abschlusszeugnis ist eine Voraussetzung zum vollwertigen Leben. Lehrberufsangebot: E/01 Koch / -in, E/01 Gärtner / -in, E/01 Arbeiter im Bereich Blumen und Arrangierung, E/01 Näherin, E/01 Verkäufer / -in und E/01 Konditor / - in. Die Schule bietet auch einen zweijährigen Beruf mit dem Abschlusszeugnis E/01 Haushaltsbetrieb an. Termín přijímací zkoušky: Den/Dny otevřených dveří: , A: Cvrčovice Pohořelice T: F: Web:

15 Hotelová škola Brno Hotelová škola, Bosonožská 9, Brno nabízí studijní obory: Hotelnictví a turismus a Obchodní akademii. Přijímací řízení neověřuje znalosti, důraz je kladen na motivaci ke studiu. Studium je zaměřeno na odborné předměty a rozšířenou výuku jazyků. Teoretická i praktická výuka probíhá ve specializovaných učebnách se špičkovou technikou. Praxe studenti vykonávají v nejlepších hotelích a cestovních kancelářích. Škola pořádá kurzy a semináře pro žáky i širokou veřejnost (barmani, sommelieři, baristé, průvodci cestovního ruchu aj.) Studenti se zúčastňují zahraničních stáží v Rakousku, Francii, Anglii a Slovensku. Nadaní studenti reprezentují školu v národních i mezinárodních soutěžích (Brněnský soudek, Mladý sommelier, Brněnský šejkr aj). Nejlepší studují zdarma, je možnost snížení školného při tíživé sociální situaci. Hotelová škola je zapojena do programu Leonardo da Vinci a do projektu ESF: Vytvoření informačního centra HŠ, Implementace HŠ, Inovace jazykového vzdělávání, Peníze školám. Nejlepší studují zdarma, je možnost snížení školného při tíživé sociální situaci. Absolventi HŠ mají široké uplatnění v hotelnictví, cestovním ruchu, v podnicích společného stravování, peněžních ústavech, v lázeňství i v podnikatelské sféře. Pro širokou veřejnost nabízíme kurzy profesní kvalifikace v 17 oborech. Po absolvování HŠ mají žáci možnost studovat na VŠOH tříleté akreditované studijní obory: Management hotelnictví a cestovního ruchu (Bc.) a Gastronomie, hotelnictví a cestovní ruch (Bc.) a připravovaný magisterský obor. Termín přijímací zkoušky: duben 2014 bez přijímacích zkoušek Den/Dny otevřených dveří: 28. listopadu 2013 A: Bosonožská Brno T: Web:

16 Střední lesnická škola Hranice Lesnická škola připravuje žáky (chlapce a dívky) ve čtyřletém studijním oboru lesnictví. Studium je ukončeno maturitní zkouškou. V průběhu studia získají žáci řidičský průkaz, lovecký průkaz, zbrojní pas a oprávnění pro práci s motorovou pilou a křovinořezem. Škola je vhodná pro žáky, kteří se velmi zajímají o přírodu. Dny otevřených dveří se konají , a Zájemci, kteří mají o studium opravdu velký zájem, jsou u nás vždy vítáni. Pokud chcete naši školu navštívit, je nutné si návštěvu předem telefonicky dohodnout. Škola má svůj domov mládeže a svou školní jídelnu. K lesnické škole patří také školní polesí, kde žáci vykonávají praktická cvičení. Většina absolventů pokračuje v dalším studiu lesnictví na vysokých školách (90%). Více informací obdržíte na Den/Dny otevřených dveří: , , A: Jurikova Hranice T: F: Web:

17 Střední škola technická a ekonomická, Brno Škola je držitelem Certifikátu kvality ve vzdělávání. Připravujeme žáky na atraktivní povolání ve 4letých studijních a 3letých učebních oborech se vzájemnou prostupností, zaměřených na informační technologie, elektrotechniku, strojírenství a ekonomiku pro chlapce i dívky. Klademe důraz na odbornou přípravu, znalost aplikací výpočetní techniky a cizích jazyků. Mimořádně kvalitní technické vybavení odborných učeben, laboratoří a dílen praktické výuky. Žáci mohou získat mezinárodní ECDL certifikát ve výpočetní technice, certifikát CISCO pro oblast PC sítí, státní zkoušku z psaní všemi deseti na PC, v oborech elektro osvědčení dle vyhl. 50/1978 Sb., a další. Absolventi pokračují ve studiu na VŠ, VOŠ, nebo nacházejí velmi dobré uplatnění v praxi - obory žádané na trhu práce. Pro výuku je k dispozici 516 PC s připojením k internetu. Ubytování ve vlastním domově mládeže, stravování ve školní jídelně (objednávání obědů přes NET) a v moderní samoobslužné kantýně. K dispozici moderní sportovní hala, posilovna - zdarma, zájmové a sportovní kroužky, autoškola, taneční kurzy. Odborné praxe v zahraničí, lyžování v Alpách. Podrobnější informace na Termín přijímací zkoušky: duben 2014 Den/Dny otevřených dveří: a , , a A: Olomoucká Brno T: F: Web:

18 Střední průmyslová škola chemická Pardubice Škola poskytuje vzdělávání v oboru Aplikovaná chemie (ŠVP: Farmaceutické substance, Chemicko farmaceutická výroba, Analytická chemie a Analýza chemických a biologických materiálů), jehož výuka je na velmi vysoké materiální i personální úrovni. Generální ředitelství hasičského záchranného sboru ČR společně s MŠMT vydali škole povolení nabízet obor Požární ochrana (ŠVP: Chemik požární ochrany). Výuka zahrnuje požární sport, odborné předměty zaměřené na ochranu obyvatelstva, požární ochranu, krizové řízení a chemii. Novým oborem doplňující nabídku vzdělávání v oblasti ochrany obyvatelstva a IZS je Bezpečnostně právní činnost (ŠVP: Ochrana osob a majetku, Forenzní vědy). Od nabízíme obory se zaměřením na služby. Jedná se o maturitní obor Kosmetické služby a učební obor Kadeřník. Žáci obou oborů patří k nejlepším v republice, což dokazují úspěchy na národních i mezinárodních soutěžích. Tříletý učební obor Chemik provozní chemik. Žáci jsou profesně zaměřeni na obsluhu chemických zařízení a výrob, přičemž díky kvalitní spolupráci s chemickými firmami získávají zkušenosti přímo z jednotlivých výrob firem, kde absolvují exkurze i praxe. Tento obor je podporován Stipendijním řádem Krajského úřadu Pardubického kraje. Termín přijímací zkoušky: dle SCIO Den/Dny otevřených dveří: , , A: Poděbradská Pardubice T: F: Web:

19 EDUCAnet - Střední odborná škola Pardubice Škola byla založena v roce 1992 a byla první soukromou střední školou v pardubickém regionu. Od roku 1992 poskytuje úplné střední odborné vzdělání s maturitou v denní a dálkové formě, rekvalifikační kurzy a zajišťuje kurzy i pro jiné subjekty. Výuka probíhala do školního roku 2003/2004 v samostatné budově v centru města Lázně Bohdaneč. Z kapacitních důvodů jsme se od 1. září 2004 přesunuli do areálu základní školy v obci Rybitví. V budově se nachází osm kmenových tříd, multimediální učebna, dvě jazykové učebny a přírodovědná laboratoř. Škola je držitelem Certifikátu kvality soukromé školy. Klademe důraz na příjemné rodinné prostředí a snažíme se udržovat úzký kontakt s rodiči žáků. Škola má výchovného poradce a spolupracuje s Pedagogicko-psychologickou poradnou v Pardubicích. Formou individuálních studijních plánů vycházíme vstříc sportovcům. Věnujeme zvýšenou pozornost žákům se speciálními vzdělávacími potřebami (např. dyslektikům). Maximální počet žáků ve třídě je 28, přičemž na jazyky, výpočetní techniku a výběrové předměty se žáci dále dělí na skupiny. Den/Dny otevřených dveří: , , , , , A: Školní Rybitví T: F: Web:

20 Střední škola automobilní Jihlava Střední škola automobilní v Jihlavě se řadí ke školám s dlouholetou tradicí v přípravě řemeslně zručných a odborně vzdělaných pracovníků v oblasti opravárenství a autoopravárenství. Škola se nachází v nově vybudovaném areálu v Jihlavě-Bedřichově. Teoretické a praktické vyučování probíhá v cyklech. Škola má vlastní svářečskou školu, ve které probíhá výuka svařování. Dále autoškolu pro výuku k získání řidičského oprávnění skupiny B, C a T. Ve vlastním autoservisu vedle oprav motorových vozidel probíhá měření emisí vozidel. Ve vlastní moderní lakovací kabině provádíme opravy a lakování karosérií. Provozujeme školící středisko pro pracovníky stanic měření emisí. Obory vzdělání (3 roky) Automechanik Autoelektrikář Autolakýrník Karosář Obor vzdělání (4 roky) - maturitní Autotronik Nástavbové studium Podnikání (denní forma 2 roky, dálková forma 3 roky) Termín přijímací zkoušky: bez přijímacích zkoušek kromě Podnikání denní forma Den/Dny otevřených dveří: 19. a , 13. a , A: Školní 1a Jihlava T: F: Web:

21 Gymnázium T. G. Masaryka, Zastávka Kód oboru K/41 Název oboru Gymnázium Délka studia 4 roky Počet přijímaných 30 Přijímací zkoušky test z českého jazyku, matematiky, cizího jazyku Stravování ano Kód oboru K/41 Název oboru Gymnázium Délka studia 6 roků Počet přijímaných 30 Přijímací zkoušky test studijních předpokladů, český jazyk Stravování ano Škola je dobře dostupná veřejnými dopravními prostředky: stanice Zastávka u Brna na trati Brno Jihlava zastávka dálkových autobusů Brno Třebíč (po staré silnici), Brno České Budějovice, Brno Studená Škola poskytuje všeobecné vzdělání, hlavním cílem je příprava studentů ke studiu na vysoké škole. Studentům, kteří nebudou pokračovat ve studiu na vysoké škole, nabízíme ve vyšších ročnících volitelné předměty se zaměřením na ekonomiku a obsluhu výpočetní techniky. Výuka probíhá v moderních učebnách a laboratořích (nová budova od roku 1993, sportovní hala od roku 1998). Termín přijímací zkoušky: , Den/Dny otevřených dveří: A: U Školy Zastávka T: F: Web:

22 Střední škola strojírenská a elektrotechnická, Brno Střední škola strojírenská a elektrotechnická je vzdělávací zařízení s dlouholetou tradicí ve výchově mládeže ve studijních a učebních oborech v denním studiu, nástavbovém denním i dálkovém studiu, zkráceném studiu. Přehled oborů, podmínky přihlášení a přihlášky na jednotlivé obory naleznete na webových stránkách naší školy - NAŠE VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA: STŘEDNÍ VZDĚLÁNÍ S MATURITOU M/01 Elektrotechnika - elektroenergetika - informační technologie L/01 Mechanik elektrotechnik - digitální řízení a automatizace - inteligentní a komfortní elektroinstalace L/01 Mechanik seřizovač - programování a obsluha CNC strojů - mechatronik L/01 Mechanik strojů a zařízení - programování a servis CNC strojů STŘEDNÍ VZDĚLÁNÍ S VÝUČNÍM LISTEM H/02 Elektrikář silnoproud H/01 Elektromechanik - pro zařízení a přístroje H/01 Strojní mechanik H/01 Nástrojař H/01 Obráběč kovů NÁSTAVBOVÉ STUDIUM PRO ABSOLVENTY TŘÍLETÝCH UČEBNÍCH OBORŮ K ZÍSKÁNÍ MATURITY L/52 Provozní elektrotechnika L/52 Provozní elektrotechnika L/51 Provozní technika L/51 Provozní technika Den/Dny otevřených dveří: Sobota hod. Sobota hod. Sobota Sobota

23 A: Trnkova Brno T: F: Web:

24 Galerie Skleněnka Galerie Skleněnka se nachází na statku v Březině u Tišnova, je v ní k vidění stálá expozice skleněných figurek, vitráží, hutního, rytého a malovaného skla. Od května do září pořádá galerie řemeslné akce a výstavy, na kterých jsou k vidění nejen sklářské výrobky, ale také obrazy, šperky, keramika, grafika a dřevěné i kované plastiky. Na vernisážích uspořádaných formou přátelského setkání a posezení na venkovském dvoře se za léta provozu galerie vystřídalo mnoho hudebníků a hudebních skupin různých žánrů. Školky, školy a skupiny zájmových činností navštěvují galerijní programy s ukázkou výroby skleněných figurek, přednáškou o sklářských technikách a dílničku s možností namalovat si skleněnou ozdobu, zvonek, či navléknout korálkový náhrdelník. Na Vánoce pořádá galerie prodejní výstavy s kulturním programem, o Velikonocích vystoupení folklórních souborů a prezentaci rukodělných technik. Páté výročí oslavila galerie akcí Skleněný maraton, na kterou přijelo deset českých sklářů předvádět techniky rytí, broušení, výrobu technického skla, vánočních ozdob, vitráží, foukání skla z trubic, výrobu vinutých perlí a figurek i dlabání sklářských forem. Byla zde také pojízdná sklářská pec s hutní výrobou. Díky těmto akcím navštíví galerii ročně kolem dvou tisícovek návštěvníků. Otevřeno je od května do září o sobotách a nedělích od 11 do 17 hodin, nebo na objednávku na číslo mobilu A: Březina 3, Březina (okr. Tišnov) T: Web:

25 Vyšší odborná škola potravinářská a Střední průmyslová škola mlékárenská Kroměříž Jsme státní školou se 111letou tradicí výuky potravinářství. Nabízíme studijní obory s perspektivou pracovního uplatnění ve Vašem regionu i možností navazujícího studia: A) 4leté denní maturitní studium pro absolventy základních škol: Technologie potravin Analýza potravin B) 3leté denní (4leté kombinované) vyšší odborné studium pro absolventy středních škol s maturitou: Potravinářství zakončené absolutoriem a přiznáním titulu DiS. se zaměřením: Technologie a hygiena potravin Zpracování mléka Analýza potravin C) 3letý bakalářský studijní program pro absolventy středních škol s maturitou realizovaný ve spolupráci s Fakultou technologickou UTB ve Zlíně formou prezenční a kombinovanou: Chemie a technologie potravin se zaměřením Technologie mléka a mléčných výrobků zakončený státní zkouškou a přiznáním titulu Bc. Návštěvu školy, laboratoří chemie a mikrobiologie a školního poloprovozu je možné uskutečnit o dnech otevřených dveří nebo kdykoliv po předchozí telefonické domluvě. Ubytování v dobře vybavených internátech nebo na privátech. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Termín přijímací zkoušky: viz Den/Dny otevřených dveří: 8. a , 9. a , 17. a , 14. a , telefonicky domluvená návštěva školy kdykoliv. A: Štěchovice Kroměříž T: F: Web:

Přehled oborů vzdělání středních škol v Královéhradeckém kraji pro přijímací řízení na školní rok 2014/2015

Přehled oborů vzdělání středních škol v Královéhradeckém kraji pro přijímací řízení na školní rok 2014/2015 Přehled oborů vzdělání středních škol v Královéhradeckém kraji pro přijímací řízení na školní rok 2014/2015 Předmluva Podle školského zákona kraj zajišťuje podmínky pro uskutečňování středního vzdělávání.

Více

Přehled oborů vzdělání středních škol v Královéhradeckém kraji pro přijímací řízení na školní rok 2015/2016

Přehled oborů vzdělání středních škol v Královéhradeckém kraji pro přijímací řízení na školní rok 2015/2016 Přehled oborů vzdělání středních škol v Královéhradeckém kraji pro přijímací řízení na školní rok 2015/2016 Předmluva Podle školského zákona kraje zajišťují podmínky pro uskutečňování středního vzdělávání.

Více

K o p ř i v n i c i 1 2. ř í j n a 2 0 1 2 Č. j. V S S K o / 4 1 6 9 / 2 0 1 2

K o p ř i v n i c i 1 2. ř í j n a 2 0 1 2 Č. j. V S S K o / 4 1 6 9 / 2 0 1 2 K o p ř i v n i c i 1 2. ř í j n a 2 0 1 2 Č. j. V S S K o / 4 1 6 9 / 2 0 1 2 V y š š í o d b o r n á š k o l a, S t ř e d n í o d b o r n á š k o l a a S t ř e d n í o d b o r n é u č i l i š t ě, K

Více

Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm

Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm Kompletní ŠVP Podnikání 64-41-L/51 Podnikání 1.9.2011 64-41-L/51 Podnikání 1 Identifikační údaje Název ŠVP Podnikání Datum 27.1.2010 Platnost 1.9.2011 Forma studia Délka studia v letech: denní forma vzdělávání

Více

Nemachruj, buď machr!

Nemachruj, buď machr! Nemachruj, buď machr! Výběr technických oborů středních odborných škol a učilišť v Pardubickém kraji Chemie Elektrotechnika Strojírenství Stavebnictví Doprava Automobilní průmysl Potravinářství Dřevozpracující

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM VEŘEJNOSPRÁVNÍ ČINNOST

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM VEŘEJNOSPRÁVNÍ ČINNOST Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborná škola ekonomická Zlín ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM VEŘEJNOSPRÁVNÍ ČINNOST Zpracoval kolektiv pedagogických pracovníků Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborné

Více

obory na střední škole ukončené maturitní zkouškou Pro školní rok 2015/2016 nabízíme tyto studijní obory denního studia ukončené maturitní zkouškou:

obory na střední škole ukončené maturitní zkouškou Pro školní rok 2015/2016 nabízíme tyto studijní obory denního studia ukončené maturitní zkouškou: 0 1 5 0 1 6 obory na střední škole ukončené maturitní zkouškou Pro školní rok 015/016 nabízíme tyto studijní obory denního studia ukončené maturitní zkouškou: 1M/01 Strojírenství zaměření všeobecné 1M/01

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013/2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Střední průmyslová škola dopravní, a.s. Plzeňská 298/217a, Praha 5 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Předkládá: Ing. František Novotný Praha, říjen 2014 ředitel školy I. Základní

Více

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace GČL/208/2013 Školní vzdělávací program pro vyšší stupeň Gymnázia Česká Lípa zpracováno podle RVP G Obsah ŠVP Identifikační údaje... 3 Charakteristika školy... 4 Úvod, velikost školy a její umístění...

Více

1. Přesný název právnické osoby dle zřizovací listiny ve znění platném k 31. 8. 2013:

1. Přesný název právnické osoby dle zřizovací listiny ve znění platném k 31. 8. 2013: Výroční zpráva Vyšší odborné školy ekonomických studií a Střední průmyslové školy potravinářských technologií, Praha 2, Podskalská 0 za školní rok 202/203 I. Základní údaje o škole, školském zařízení.

Více

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA ELEKTROTECHNICKÁ A INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ BRNO PURKYŇOVA 97, 612 00 BRNO

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA ELEKTROTECHNICKÁ A INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ BRNO PURKYŇOVA 97, 612 00 BRNO STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA ELEKTROTECHNICKÁ A INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ BRNO PURKYŇOVA 97, 612 00 BRNO Základní informace o škole Zřizovatel školy Jihomoravský kraj Kontakt Purkyňova 97, 612 00 Brno Tel.:

Více

KOMPAS PRO ŽIVOT aneb i cesta je cíl

KOMPAS PRO ŽIVOT aneb i cesta je cíl Školní vzdělávací program KOMPAS PRO ŽIVOT aneb i cesta je cíl gymnázium (osmileté, všeobecné) Gymnázium INTEGRA BRNO, s.r.o. Rašelinová 11, CZ 628 00 BRNO Morava, Evropská unie 1 Školní vzdělávací program

Více

Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, příspěvková organizace. Škola pro život. Trenérská škola Mendelovy univerzity v Brně

Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, příspěvková organizace. Škola pro život. Trenérská škola Mendelovy univerzity v Brně Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, příspěvková organizace Škola pro život Trenérská škola Mendelovy univerzity v Brně Trvalá vzdělávací základna MZe ČR Moravskoslezské centrum

Více

Strategický plán rozvoje dalšího vzdělávání v technických oborech v Jihomoravském kraji

Strategický plán rozvoje dalšího vzdělávání v technických oborech v Jihomoravském kraji Strategický plán rozvoje dalšího vzdělávání v technických oborech v Jihomoravském kraji Březen 2012 Zadavatel: Střední škola polytechnická, Brno, Jílová 36g Zpracovatel: KUSTOD s.r.o. Horní Libchava 10,

Více

Š K O L N Í V Z D Ě L Á V A C Í P R O G R A M P R O Z Á K L A D N Í V Z D Ě L Á V Á N Í

Š K O L N Í V Z D Ě L Á V A C Í P R O G R A M P R O Z Á K L A D N Í V Z D Ě L Á V Á N Í Š K O L N Í V Z D Ě L Á V A C Í P R O G R A M P R O Z Á K L A D N Í V Z D Ě L Á V Á N Í G y m n á z i a, Č e s k é B u d ě j o v i c e, Č e s k á 6 4 Obsah 1. Identifikační údaje... 4 2. Charakteristika

Více

Přehled možností studia na vysokých školách pro studenty se zdravotním postižením

Přehled možností studia na vysokých školách pro studenty se zdravotním postižením Přehled možností studia na vysokých školách pro studenty se zdravotním postižením Fakulta AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ fakulta DIVADELNÍ Karlova 26 116 65 Praha 1 AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ fakulta FILMOVÁ A

Více

INFORMACE O STUDIU OBORŮ

INFORMACE O STUDIU OBORŮ Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií Brno Purkyňova 97, 612 00 Brno www.purkynka.cz www.sspbrno.cz INFORMACE O STUDIU OBORŮ SOCIÁLNÍ ČINNOST / ELEKTROTECHNIKA INFORMAČNÍ

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013-2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 STŘEDNÍ UMĚLECKOPRŮMYSLOVÁ ŠKOLA SKLÁŘSKÁ KAMENICKÝ ŠENOV, Havlíčkova 57, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 Sídlo organizace: Havlíčkova 57, 47114 Kamenický

Více

VZDĚLÁVÁNÍ V TECHNICKÝCH OBORECH

VZDĚLÁVÁNÍ V TECHNICKÝCH OBORECH VZDĚLÁVÁNÍ V TECHNICKÝCH OBORECH MANUÁL Propojení studia a praxe TechIN - Propojení studia a praxe reg. č. CZ..07/..07/.050 MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ, Úvodem V Moravskoslezském kraji existuje velmi silná poptávka

Více

Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, příspěvková organizace. Školní vzdělávací program: SOCIÁLNÍ ČINNOST- SOCIÁLNĚ VÝCHOVNÁ

Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, příspěvková organizace. Školní vzdělávací program: SOCIÁLNÍ ČINNOST- SOCIÁLNĚ VÝCHOVNÁ Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, příspěvková organizace Školní vzdělávací program: SOCIÁLNÍ ČINNOST- SOCIÁLNĚ VÝCHOVNÁ Obor vzdělání: 75-41-M/01Sociální činnost Obsah 1. Identifikační údaje...

Více

Sociální činnost. Školní vzdělávací program

Sociální činnost. Školní vzdělávací program Sociální činnost Školní vzdělávací program Č.j. 326/2011 Obsah 1. Identifikační údaje... 3 2. Charakteristika vzdělávacího programu... 3 2.1. Identifikační údaje oboru... 3 2.3. Charakteristika školy...

Více

Počáteční odborné vzdělávání v České republice Podrobná zpráva Březen 2005

Počáteční odborné vzdělávání v České republice Podrobná zpráva Březen 2005 Počáteční odborné vzdělávání v České republice Podrobná zpráva Březen 2005 Autorský kolektiv: RNDr. Libor Berný, NÚOV (kap. 3) PhDr. Jana Bydžovská, NÚOV (kap. 7) Mgr. Kateřina Čechlovská, NÚOV (kap. 1)

Více

ELEKTROTECHNIK PRO INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE

ELEKTROTECHNIK PRO INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE ELEKTROTECHNIK PRO INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE Střední škola, Havířov-Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizace Kód a název oboru vzdělávání: 26-41-M/01 ELEKTROTECHNIKA Střední vzdělání s maturitní zkouškou

Více

Výroční zpráva Gymnázia Jana Keplera za školní rok 2013/2014

Výroční zpráva Gymnázia Jana Keplera za školní rok 2013/2014 Výroční zpráva Gymnázia Jana Keplera za školní rok 2013/2014 (veškeré údaje uvádějte podle stavu k 31. 8. 2014, případně po opravných zkouškách a doklasifikování, pokud není uvedeno jinak) I. Základní

Více

Podpora technického vzdělávání v Karlovarském kraji

Podpora technického vzdělávání v Karlovarském kraji Vyhodnocení dotazníkového šetření Zpracovala: Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje březen 2015 Obsah Seznam grafů... 2 Seznam tabulek... 2 Základní údaje o šetření a respondentech... 3 Vyhodnocení

Více

Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy Olomouckého kraje

Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy Olomouckého kraje Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy Olomouckého kraje duben 2012 OBSAH ÚVOD... 4 1. EKONOMICKÁ A SPOLEČENSKÁ CHARAKTERISTIKA KRAJE VE VZTAHU KE VZDĚLÁVÁNÍ... 5 1.1 ÚZEMÍ OLOMOUCKÉHO

Více

Program rozvoje Moravskoslezského kraje

Program rozvoje Moravskoslezského kraje Agentura pro regionální rozvoj, a.s. G-Consult spol. s r.o. Hospodářská rozvojová agentura třinecka, Podnikatelské centrum s. r. o. RPIC-ViP s.r.o. Program rozvoje Moravskoslezského kraje Vize Strategické

Více

PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST

PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST NÁRODNÍ INSTITUT PRO DALŠÍ VZDĚ LÁVÁNÍ krajské pracoviště Brno ZÁVĚREČNÁ PRÁCE PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST STUDIUM KOORDINÁTOR ŠKOLNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU Realizováno v období 4. 10. 2006 až

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012-1 - 1 Základní údaje o škole 1.1 Název školy: 21. základní škola Plzeň, Slovanská alej 13, příspěvková organizace sídlo: Slovanská alej 13, 326 00

Více