XVIII. veletrh vzdělávání Didacta 2013

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "XVIII. veletrh vzdělávání Didacta 2013"

Transkript

1 XVIII. veletrh vzdělávání Didacta 2013 Pořadatel: Okresní hospodářská komora Třebíč Karlovo nám. 53/42, Třebíč, Tel: Generální partner: Skupina ČEZ Okresní hospodářská komora Třebíč děkuje za spolupráci generálnímu partnerovi. Pořadatel:

2 SEZNAM VYSTAVOVATELŮ Číslo Vystavovatel 1 Gramotnost.cz 2 Střední odborná škola a střední odborné učiliště Třešť 3 Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov 4 Střední škola Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod 5 FARMEKO VOŠ zdravotnická a SOŠ Jihlava 6 Střední průmyslová škola a VOŠ technická Brno 7 Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola 8 Národní centrum Europass ČR 9 Ekobioenergo o.s. 10 Střední odborná škola Nové Město na Moravě 11 Obchodní akademie ELDO, o.p.s. Brno 12 Odborné učiliště, Cvrčovice 13 Hotelová škola Brno 14 Střední lesnická škola Hranice 15 Střední škola technická a ekonomická Brno 16 Střední průmyslová škola chemická Pardubice 17 EDUCAnet - Střední odborná škola Pardubice 18 Střední škola automobilní Jihlava 19 Gymnázium T. G. Masaryka, Zastávka 20 Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno 21 Galerie Skleněnka 22 Vyšší odborná škola potravinářská a SPŠ mlékárenská Kroměříž 23 Střední zahradnická škola Rajhrad 24 Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, České Budějovice 25 Střední škola řemesel a služeb Velké Meziříčí 26 Střední průmyslová škola chemická Brno 27 Církevní střední zdravotnická škola s.r.o., Brno 28 Střední škola stavebních řemesel Brno - Bosonohy

3 29 Střední odborná škola vinařská a střední odborné učiliště zahradnické Valtice 30 Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno 31 Střední odborná škola Luhačovice 32 Střední škola grafická Brno 33 Střední škola zahradnická a technická Litomyšl 34 Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava - Helenín 35 Vyšší odborná škola a střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou 36 SZŠ a VOŠZ Žďár nad Sázavou 37 Vyšší odborná škola a stření oborná škola zemědělsko technická Bystřice nad Pernštejnem 38 Střední škola obchodu a služeb Jihlava 39 Gymnázium a SOŠ, Moravské Budějovice 40 Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava 41 Gymnázium Třebíč 42 Střední průmyslová škola Třebíč 43 Skupina ČEZ 44 Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň 45 Střední umělecká škola grafická Jihlava 46 Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Třebíč 47 Hotelová škola Třebíč 48 SOU tradičních řemesel a VOŠ, spol. s.r.o., Brno 49 Gymnázium, Střední pedagogická škola, OA a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo 50 Střední škola cestovního ruchu RETZ Rakousko 51 Obchodní akademie Retz 52 Manažerská akademie Jihlava 53 Studentský parlament města Třebíč 54 Soukromá střední odborná škola s stření odborné učiliště s.r.o. Třebíč 55 TRIVIS Stření škola veřejnoprávní a vyšší oborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o. 56 Stření škola stavební Třebíč 57 Akademie VOŠ, Gymnázium a SOUŠP Světlá nad Sázavou

4 58 Hotelová škola Světlá a OA Velké Meziříčí 59 Katolické gymnázium Třebíč 60 Vyšší odborná škola a střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč 61 Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice 62 OHK Třebíč

5 Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov SŠDOS Moravský Krumlov nabízí zájemcům o studiu: obory vzdělání s maturitní zkouškou: Autotronik, Ekonomika a podnikání, Mechanizace a služby dále obory vzdělání s výučním listem: Karosář, Kuchař-číšník, Mechanik opravář motorových vozidel, Obráběč kovů, Podkovář a zemědělský kovář, Strojní mechanik, Truhlář, Umělecký kovář a zámečník, pasíř dále obory pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami Opravářské práce a Stravovací a ubytovací služby Kvalitu výuky zajišťuje velmi dobré technické vybavení učeben teoretického vyučování, ale také dílen odborného výcviku. Škola se může pochlubit moderním počítačovým vybavením, interaktivními tabulemi a dataprojektory. Škola má vlastní autoškolu a svářecí školu. Každoročně pořádá barmanský kurz a kurz vyřezávání ovoce a zeleniny. Zajišťujeme ubytování na nově zrekonstruovaném domově mládeže a celodenní stravování. Součástí školy je také sportovní hala, která slouží nejen k výuce, ale i mimoškolním aktivitám. Škole je mezinárodně certifikovaná International Education Society, London (IES), kde získala rating "Spolehlivá instituce dosahující trvale dobrých výsledků na vzdělávacím trhu". Je zde také zaveden systém managementu kvality v oblasti správa a řízení managementu školy, vzdělávaní a souvisejících služeb. Od je naše instituce držitelem certifikátu ISO 9001:2009. Termín přijímací zkoušky: , Den/Dny otevřených dveří: , A: nám. Klášterní Moravský Krumlov T: F: Web:

6 Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod Jediná puškařská škola ČR vyučující pro státy EU. Je zapojená do spolupráce nejlepších puškařských škol EU (Ferlarch Rakousko, Suhl Německo, St. Etiene Francie, Lutych Belgie). Maturitní obory: Technik puškař Umělecký rytec kovů Mechanik seřizovač Učební obory: Puškař Rytec kovů Obráběč kovů Rekvalifikační kurzy: Rytec kovů Puškař Prodavač zbraní a střeliva VŠ - kombinované studium: Sportovní, lovecké a obranné zbraně a střelivo. Jako pedagogičtí pracovníci zde pracují nejlepší odborníci v oblasti zbraní. Uplatnění: ČZ a. s. nabízí všem absolventům pracovní místo; Po třech letech praxe v soukromém sektoru; Jako soudní znalci; U policie a vojáků zbrojíř; Vzdělání pro další studium na VŠ; Zručnost spojenou s estetikou pro další práce příbuzné oboru; Absolvent oborů Umělecký rytec kovů a Rytec kovů je specializován na zdobení zbraní, ale umí i vyřezávat dřevo, zhotovovat linoryty, pracovat s hlínou, kreslit a jiné umělecké techniky; Stále více se žádají ryté zbraně; Uplatnitelnost našich absolventů 99%. Další kvalifikace: Možnost získání zbrojního průkazu Den/Dny otevřených dveří: , A: Vlčnovská Uherský Brod T: F: Web:

7 FARMEKO-Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední odborná škola, s.r.o. Škola FARMEKO zahájila svou činnost v roce 1992 a od tohoto roku je zařazena do sítě škol MŠMT ČR - splňuje veškerá kritéria pro kvalitní výuku připravující žáky k maturitě a pro vyšší odborné vzdělávání. Budova školy FARMEKO se nachází v jižní části města Jihlavy nedaleko centra v lokalitě zvané Na Slunci. Ze středu města je snadno dostupná pro pěší (cca minut chůze) nebo hromadnou městskou dopravou (cca 5 minut jízdy trolejbusem). Škola FARMEKO se vyznačuje dobrými mezilidskými vztahy, příjemným rodinným prostředím, moderním vybavením, individuálním, partnerským a komunikativním přístupem k žákům a studentům. V současné době škola zajišťuje vzdělávání v těchto oborech: M/01 Ekologie a životní prostředí, M/01 Laboratorní asistent a N/11Diplomovaný farmaceutický asistent. Organizujeme rovněž rekvalifikační kurz kosmetiky Kosmetické služby akreditovaný MŠMT. Za dobu téměř dvacetileté existence školy se podařilo vybudovat velmi dobré a funkční vztahy s okolním sociálním a pracovním prostředím. V rámci realizace svých vzdělávacích programů škola FARMEKO spolupracuje s celou řadou významných organizací. Těžiště spolupráce spočívá zejména v zajištění praktického vzdělávání. Ke stěžejním sociálním partnerům školy patří: nemocnice v celém Kraji Vysočina, desítky lékáren po celé ČR, Zdravotní ústav se sídlem v Jihlavě, Muzeum Vysočiny Jihlava, Ekoinfocentrum Jihlava atd. Den/Dny otevřených dveří: A: Znojemská Jihlava T: Web:

8 Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická, Brno Škola založena v roce Žáci nacházejí špičkové technické zázemí především v oblasti výpočetní techniky. Ve školní počítačové síti pracuje více než 200 PC. Pomocí optické linky je škola napojena na internet, nabízí rovněž Wi-Fi připojení. Softwarové vybavení pro výuku CAD/CAMu a programování 12 CNC strojů, automatická linka s robotem, programovatelné automaty, třísouřadnicový stroj pro měření a kontrolu, laboratoře elektroniky a elektrotechniky umožňují žákům seznámení s nejmodernější progresivní technikou. K získání vědomostí slouží audiovizuální posluchárny, jazykové učebny a školní knihovna. Během studia mohou žáci získat certifikát ECDL, který je platný pro státy EU, dále mohou získat certifikát na produkty SolidWorks a SolidCAM. Pro školní rok nabízíme čtyřleté studijní obory zakončené maturitní zkouškou: M/01 Strojírenství (všeobecné, počítačová grafika, informační systémy, automatizace a informatika, počítačové řízení NC a CNC strojů) M/01 Ekonomika a podnikání M/01 Technické lyceum M/06 Výtvarné zpracování kovů a drahých kamenů (plošné a plastické rytí, umělecké zámečnictví a kovářství, umělecké odlévání) - předpokladem ke studiu uměleckých oborů je vykonání talentové zkoušky Pro absolventy středních škol s maturitou nabízíme studium na Vyšší odborné škole technické v oboru Počítačová podpora v řízení podniku. Termín přijímací zkoušky: duben, květen 2014, a (talentová zkouška pouze pro obor: M/06) Den/Dny otevřených dveří: (specielně pro výtvarné obory), a , a A: Sokolská Brno T: F: Web:

9 Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola Odloučená pracoviště: Humpolec, Nádražní 486, Světlá nad Sázavou, Zámecká 33 Obory studia: Střední vzdělání s maturitní zkouškou: Přírodovědné lyceum, Agropodnikání - zaměření: ekologické a konvenční zemědělství, Agropodnikání - zaměření: chov koní a jezdectví, Chovatelství - zaměření: kynologie, Mechanizace a služby. Nástavbové obory střední vzdělání s maturitní zkouškou: Autotronik, Stavební provoz. Střední vzdělání s výučním listem: Autoelektrikář, Mechanik opravář motorových vozidel, Karosář, Opravář zemědělských strojů, Instalatér, Tesař, Zedník, Jezdec a chovatel koní, Zemědělec-Farmář. Termín přijímací zkoušky: zatím nestanoven Den/Dny otevřených dveří: , a A: Školní Humpolec T: F: Web:

10 Národní centrum Europass ČR Národní centrum Europass ČR vydává a zprostředkovává dokumenty Europassu na národní úrovni a zajišťuje jejich dostupnost v tištěné i elektronické verzi pro uživatele. Europass je soubor dokladů o vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních zkušenostech. Hlavním dokumentem je životopis a k tomu další čtyři dokumenty, které jsou součástí nové složky pojmenované evropský pas dovedností (jazykový pas, doklad zaznamenávající mobilitu, dodatek k osvědčení a dodatek k diplomu). Europass nabízí formuláře pro dokumenty Europassu, vyplněné vzory, rady a tipy, jak vyplnit životopis, jak napsat motivační dopis a jak se připravit na pohovor, odkazy na užitečné informační zdroje o studiu, práci, dobrovolnických aktivitách, podnikání a cestování v Evropě. Europass je určen všem, kteří chtějí studovat nebo pracovat v EU, členských státech ESVO/EHP, přistupujících a kandidátských zemích, nebo potřebují informace o žadatelích o práci či studium. A: Weilova 1271/ Praha 10 T: Web:

11 Ekobioenergo o.s. Ekobioenergo je provozovatelem informačního centra ORC Teplárny SEVER. Našim posláním je vzdělávací, publikační, poradenská, přednášková a expertizní činnost včetně využívání ekologicky příznivých a obnovitelných zařízení a zdrojů v energetické oblasti. A: Průmyslová Třebíč T: Web:

12 Střední odborná škola Nové Město na Moravě Střední odborná škola Nové Město na Moravě vznikla postupným sloučením ISŠ Jimramov, SOŠ a SOU Nové Město na Moravě a SOU lesnického Petrovice. Výuka probíhá v oborech: ekonomika a podnikání, železniční provoz, logistika v dopravě, železničář/ka, zedník, instalatér, tesař, truhlář, opravář lesnických strojů, lesní mechanizátor. Od školního roku se otevírá obor ošetřovatel/ka. V těchto oborech se uplatňují žáci z našeho regionu, tak i žáci z celé ČR. Pro celou ČR to jsou především obory dopravní, nebo obory lesnické. Moderní střední škola + rozmanitá nabídka studijních a učebních oborů + ubytování a stravování přímo v objektu školy + kvalitní a zároveň bezplatné středoškolské vzdělání + ideální umístění v klidné zóně města + stipendijní programy na vybrané učební a studijní obory + vlastní autoškola + kurzy svařování + kurzy práce s motorovou pilou a křovinořezy + praxe pro vybrané učební a studijní obory ve stavebních firmách, lesnictví a v provozu Českých drah. U všech učebních oborů je možné získat maturitu v denním nebo dálkovém studiu oboru podnikání. Termín přijímací zkoušky: duben 2014 Den/Dny otevřených dveří: (08:00-16:00), (08:00-12:00), (08:00-16:00) A: Bělisko Nové Město na Moravě T: F: Web: cz

13 Obchodní akademie ELDO Brno Obchodní akademie nabízí především studium v oborech management sportu a pedagogické lyceum. Obor management sportu je zaměřen na ekonomickoprávní sféru managementu a podnikání. Čtyřleté denní studium ukončené maturitní zkouškou je určeno pro studenty, kteří jsou aktivními sportovci, zejména fotbalisty, hokejisty, florbalisty, ale i pro jiné oblasti sportu. Pojem management sportu je v tomto studiu chápán ze dvou hledisek, a to jako vykonávání manažerské praxe ve sportovním prostředí a jako studijní obor rozvíjející oblast profesionální přípravy v dané specializaci. Ve škole se student naučí ekonomii-management, marketing, finance a další předměty s ekonomickým základem, biomedicínské disciplíny (somatologie a fyziologie tělesné zátěže), sportovní teorii (historie a pravidla sportovní disciplíny, teorie tréninku včetně didaktiky), fungování těla v zátěži, zásady organizování a vedení moderního tréninku, vidět klub po ekonomické stránce, práci s výpočetní technikou, cizí jazyky (AJ, NJ, FJ, RJ výběr), právo a společenské vědy, ale mimo jiné získá i nejnižší trenérskou a rozhodcovskou licenci. Pro mimobrněnské je připraveno ubytování ve vlastním domově mládeže přímo v budově školy, vlastní školní stravování a možnost rozšíření kvalifikace v dalších kurzech. Den/Dny otevřených dveří: , A: Střední Brno T: F: Web:

14 Odborné učiliště, Cvrčovice Škola, která umožňuje vzdělávání žáků se speciálně vzdělávacími potřebami. S internátním ubytováním. K zařazení do tohoto vzdělávání je třeba doporučení školského poradenského zařízení. Zajišťujeme individuální přístup k jednotlivým žákům po celé 3 roky studia. Zakončení - výuční list jako předpoklad plnohodnotného zapojení do praktického života. Nabídka učebních oborů: E/01 Kuchařské práce, E/01 Zahradnické práce, E/01 Květinářské a aranžérské práce, E/01 Šití oděvů, E/01 Prodavačské práce a E/01 Cukrářské práce. Škola nabízí také dvouletý obor s výučním listem E/01 Provozní služby. Mittelschule mit Schülerheim, die Ausbildung für Schüler mit besonderen Lernbedürfnissen vermittelt. Zur Einreihung in diese Ausbildung ist ein Empfehlungsbericht von einer bestimmten Schulberatungsstelle notwendig. Wir garantieren eine individuelle Betreung der Schüler / inen während ihres dreijährigen Studiums. Das Abschlusszeugnis ist eine Voraussetzung zum vollwertigen Leben. Lehrberufsangebot: E/01 Koch / -in, E/01 Gärtner / -in, E/01 Arbeiter im Bereich Blumen und Arrangierung, E/01 Näherin, E/01 Verkäufer / -in und E/01 Konditor / - in. Die Schule bietet auch einen zweijährigen Beruf mit dem Abschlusszeugnis E/01 Haushaltsbetrieb an. Termín přijímací zkoušky: Den/Dny otevřených dveří: , A: Cvrčovice Pohořelice T: F: Web:

15 Hotelová škola Brno Hotelová škola, Bosonožská 9, Brno nabízí studijní obory: Hotelnictví a turismus a Obchodní akademii. Přijímací řízení neověřuje znalosti, důraz je kladen na motivaci ke studiu. Studium je zaměřeno na odborné předměty a rozšířenou výuku jazyků. Teoretická i praktická výuka probíhá ve specializovaných učebnách se špičkovou technikou. Praxe studenti vykonávají v nejlepších hotelích a cestovních kancelářích. Škola pořádá kurzy a semináře pro žáky i širokou veřejnost (barmani, sommelieři, baristé, průvodci cestovního ruchu aj.) Studenti se zúčastňují zahraničních stáží v Rakousku, Francii, Anglii a Slovensku. Nadaní studenti reprezentují školu v národních i mezinárodních soutěžích (Brněnský soudek, Mladý sommelier, Brněnský šejkr aj). Nejlepší studují zdarma, je možnost snížení školného při tíživé sociální situaci. Hotelová škola je zapojena do programu Leonardo da Vinci a do projektu ESF: Vytvoření informačního centra HŠ, Implementace HŠ, Inovace jazykového vzdělávání, Peníze školám. Nejlepší studují zdarma, je možnost snížení školného při tíživé sociální situaci. Absolventi HŠ mají široké uplatnění v hotelnictví, cestovním ruchu, v podnicích společného stravování, peněžních ústavech, v lázeňství i v podnikatelské sféře. Pro širokou veřejnost nabízíme kurzy profesní kvalifikace v 17 oborech. Po absolvování HŠ mají žáci možnost studovat na VŠOH tříleté akreditované studijní obory: Management hotelnictví a cestovního ruchu (Bc.) a Gastronomie, hotelnictví a cestovní ruch (Bc.) a připravovaný magisterský obor. Termín přijímací zkoušky: duben 2014 bez přijímacích zkoušek Den/Dny otevřených dveří: 28. listopadu 2013 A: Bosonožská Brno T: Web:

16 Střední lesnická škola Hranice Lesnická škola připravuje žáky (chlapce a dívky) ve čtyřletém studijním oboru lesnictví. Studium je ukončeno maturitní zkouškou. V průběhu studia získají žáci řidičský průkaz, lovecký průkaz, zbrojní pas a oprávnění pro práci s motorovou pilou a křovinořezem. Škola je vhodná pro žáky, kteří se velmi zajímají o přírodu. Dny otevřených dveří se konají , a Zájemci, kteří mají o studium opravdu velký zájem, jsou u nás vždy vítáni. Pokud chcete naši školu navštívit, je nutné si návštěvu předem telefonicky dohodnout. Škola má svůj domov mládeže a svou školní jídelnu. K lesnické škole patří také školní polesí, kde žáci vykonávají praktická cvičení. Většina absolventů pokračuje v dalším studiu lesnictví na vysokých školách (90%). Více informací obdržíte na Den/Dny otevřených dveří: , , A: Jurikova Hranice T: F: Web:

17 Střední škola technická a ekonomická, Brno Škola je držitelem Certifikátu kvality ve vzdělávání. Připravujeme žáky na atraktivní povolání ve 4letých studijních a 3letých učebních oborech se vzájemnou prostupností, zaměřených na informační technologie, elektrotechniku, strojírenství a ekonomiku pro chlapce i dívky. Klademe důraz na odbornou přípravu, znalost aplikací výpočetní techniky a cizích jazyků. Mimořádně kvalitní technické vybavení odborných učeben, laboratoří a dílen praktické výuky. Žáci mohou získat mezinárodní ECDL certifikát ve výpočetní technice, certifikát CISCO pro oblast PC sítí, státní zkoušku z psaní všemi deseti na PC, v oborech elektro osvědčení dle vyhl. 50/1978 Sb., a další. Absolventi pokračují ve studiu na VŠ, VOŠ, nebo nacházejí velmi dobré uplatnění v praxi - obory žádané na trhu práce. Pro výuku je k dispozici 516 PC s připojením k internetu. Ubytování ve vlastním domově mládeže, stravování ve školní jídelně (objednávání obědů přes NET) a v moderní samoobslužné kantýně. K dispozici moderní sportovní hala, posilovna - zdarma, zájmové a sportovní kroužky, autoškola, taneční kurzy. Odborné praxe v zahraničí, lyžování v Alpách. Podrobnější informace na Termín přijímací zkoušky: duben 2014 Den/Dny otevřených dveří: a , , a A: Olomoucká Brno T: F: Web:

18 Střední průmyslová škola chemická Pardubice Škola poskytuje vzdělávání v oboru Aplikovaná chemie (ŠVP: Farmaceutické substance, Chemicko farmaceutická výroba, Analytická chemie a Analýza chemických a biologických materiálů), jehož výuka je na velmi vysoké materiální i personální úrovni. Generální ředitelství hasičského záchranného sboru ČR společně s MŠMT vydali škole povolení nabízet obor Požární ochrana (ŠVP: Chemik požární ochrany). Výuka zahrnuje požární sport, odborné předměty zaměřené na ochranu obyvatelstva, požární ochranu, krizové řízení a chemii. Novým oborem doplňující nabídku vzdělávání v oblasti ochrany obyvatelstva a IZS je Bezpečnostně právní činnost (ŠVP: Ochrana osob a majetku, Forenzní vědy). Od nabízíme obory se zaměřením na služby. Jedná se o maturitní obor Kosmetické služby a učební obor Kadeřník. Žáci obou oborů patří k nejlepším v republice, což dokazují úspěchy na národních i mezinárodních soutěžích. Tříletý učební obor Chemik provozní chemik. Žáci jsou profesně zaměřeni na obsluhu chemických zařízení a výrob, přičemž díky kvalitní spolupráci s chemickými firmami získávají zkušenosti přímo z jednotlivých výrob firem, kde absolvují exkurze i praxe. Tento obor je podporován Stipendijním řádem Krajského úřadu Pardubického kraje. Termín přijímací zkoušky: dle SCIO Den/Dny otevřených dveří: , , A: Poděbradská Pardubice T: F: Web:

19 EDUCAnet - Střední odborná škola Pardubice Škola byla založena v roce 1992 a byla první soukromou střední školou v pardubickém regionu. Od roku 1992 poskytuje úplné střední odborné vzdělání s maturitou v denní a dálkové formě, rekvalifikační kurzy a zajišťuje kurzy i pro jiné subjekty. Výuka probíhala do školního roku 2003/2004 v samostatné budově v centru města Lázně Bohdaneč. Z kapacitních důvodů jsme se od 1. září 2004 přesunuli do areálu základní školy v obci Rybitví. V budově se nachází osm kmenových tříd, multimediální učebna, dvě jazykové učebny a přírodovědná laboratoř. Škola je držitelem Certifikátu kvality soukromé školy. Klademe důraz na příjemné rodinné prostředí a snažíme se udržovat úzký kontakt s rodiči žáků. Škola má výchovného poradce a spolupracuje s Pedagogicko-psychologickou poradnou v Pardubicích. Formou individuálních studijních plánů vycházíme vstříc sportovcům. Věnujeme zvýšenou pozornost žákům se speciálními vzdělávacími potřebami (např. dyslektikům). Maximální počet žáků ve třídě je 28, přičemž na jazyky, výpočetní techniku a výběrové předměty se žáci dále dělí na skupiny. Den/Dny otevřených dveří: , , , , , A: Školní Rybitví T: F: Web:

20 Střední škola automobilní Jihlava Střední škola automobilní v Jihlavě se řadí ke školám s dlouholetou tradicí v přípravě řemeslně zručných a odborně vzdělaných pracovníků v oblasti opravárenství a autoopravárenství. Škola se nachází v nově vybudovaném areálu v Jihlavě-Bedřichově. Teoretické a praktické vyučování probíhá v cyklech. Škola má vlastní svářečskou školu, ve které probíhá výuka svařování. Dále autoškolu pro výuku k získání řidičského oprávnění skupiny B, C a T. Ve vlastním autoservisu vedle oprav motorových vozidel probíhá měření emisí vozidel. Ve vlastní moderní lakovací kabině provádíme opravy a lakování karosérií. Provozujeme školící středisko pro pracovníky stanic měření emisí. Obory vzdělání (3 roky) Automechanik Autoelektrikář Autolakýrník Karosář Obor vzdělání (4 roky) - maturitní Autotronik Nástavbové studium Podnikání (denní forma 2 roky, dálková forma 3 roky) Termín přijímací zkoušky: bez přijímacích zkoušek kromě Podnikání denní forma Den/Dny otevřených dveří: 19. a , 13. a , A: Školní 1a Jihlava T: F: Web:

21 Gymnázium T. G. Masaryka, Zastávka Kód oboru K/41 Název oboru Gymnázium Délka studia 4 roky Počet přijímaných 30 Přijímací zkoušky test z českého jazyku, matematiky, cizího jazyku Stravování ano Kód oboru K/41 Název oboru Gymnázium Délka studia 6 roků Počet přijímaných 30 Přijímací zkoušky test studijních předpokladů, český jazyk Stravování ano Škola je dobře dostupná veřejnými dopravními prostředky: stanice Zastávka u Brna na trati Brno Jihlava zastávka dálkových autobusů Brno Třebíč (po staré silnici), Brno České Budějovice, Brno Studená Škola poskytuje všeobecné vzdělání, hlavním cílem je příprava studentů ke studiu na vysoké škole. Studentům, kteří nebudou pokračovat ve studiu na vysoké škole, nabízíme ve vyšších ročnících volitelné předměty se zaměřením na ekonomiku a obsluhu výpočetní techniky. Výuka probíhá v moderních učebnách a laboratořích (nová budova od roku 1993, sportovní hala od roku 1998). Termín přijímací zkoušky: , Den/Dny otevřených dveří: A: U Školy Zastávka T: F: Web:

22 Střední škola strojírenská a elektrotechnická, Brno Střední škola strojírenská a elektrotechnická je vzdělávací zařízení s dlouholetou tradicí ve výchově mládeže ve studijních a učebních oborech v denním studiu, nástavbovém denním i dálkovém studiu, zkráceném studiu. Přehled oborů, podmínky přihlášení a přihlášky na jednotlivé obory naleznete na webových stránkách naší školy - NAŠE VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA: STŘEDNÍ VZDĚLÁNÍ S MATURITOU M/01 Elektrotechnika - elektroenergetika - informační technologie L/01 Mechanik elektrotechnik - digitální řízení a automatizace - inteligentní a komfortní elektroinstalace L/01 Mechanik seřizovač - programování a obsluha CNC strojů - mechatronik L/01 Mechanik strojů a zařízení - programování a servis CNC strojů STŘEDNÍ VZDĚLÁNÍ S VÝUČNÍM LISTEM H/02 Elektrikář silnoproud H/01 Elektromechanik - pro zařízení a přístroje H/01 Strojní mechanik H/01 Nástrojař H/01 Obráběč kovů NÁSTAVBOVÉ STUDIUM PRO ABSOLVENTY TŘÍLETÝCH UČEBNÍCH OBORŮ K ZÍSKÁNÍ MATURITY L/52 Provozní elektrotechnika L/52 Provozní elektrotechnika L/51 Provozní technika L/51 Provozní technika Den/Dny otevřených dveří: Sobota hod. Sobota hod. Sobota Sobota

23 A: Trnkova Brno T: F: Web:

24 Galerie Skleněnka Galerie Skleněnka se nachází na statku v Březině u Tišnova, je v ní k vidění stálá expozice skleněných figurek, vitráží, hutního, rytého a malovaného skla. Od května do září pořádá galerie řemeslné akce a výstavy, na kterých jsou k vidění nejen sklářské výrobky, ale také obrazy, šperky, keramika, grafika a dřevěné i kované plastiky. Na vernisážích uspořádaných formou přátelského setkání a posezení na venkovském dvoře se za léta provozu galerie vystřídalo mnoho hudebníků a hudebních skupin různých žánrů. Školky, školy a skupiny zájmových činností navštěvují galerijní programy s ukázkou výroby skleněných figurek, přednáškou o sklářských technikách a dílničku s možností namalovat si skleněnou ozdobu, zvonek, či navléknout korálkový náhrdelník. Na Vánoce pořádá galerie prodejní výstavy s kulturním programem, o Velikonocích vystoupení folklórních souborů a prezentaci rukodělných technik. Páté výročí oslavila galerie akcí Skleněný maraton, na kterou přijelo deset českých sklářů předvádět techniky rytí, broušení, výrobu technického skla, vánočních ozdob, vitráží, foukání skla z trubic, výrobu vinutých perlí a figurek i dlabání sklářských forem. Byla zde také pojízdná sklářská pec s hutní výrobou. Díky těmto akcím navštíví galerii ročně kolem dvou tisícovek návštěvníků. Otevřeno je od května do září o sobotách a nedělích od 11 do 17 hodin, nebo na objednávku na číslo mobilu A: Březina 3, Březina (okr. Tišnov) T: Web:

25 Vyšší odborná škola potravinářská a Střední průmyslová škola mlékárenská Kroměříž Jsme státní školou se 111letou tradicí výuky potravinářství. Nabízíme studijní obory s perspektivou pracovního uplatnění ve Vašem regionu i možností navazujícího studia: A) 4leté denní maturitní studium pro absolventy základních škol: Technologie potravin Analýza potravin B) 3leté denní (4leté kombinované) vyšší odborné studium pro absolventy středních škol s maturitou: Potravinářství zakončené absolutoriem a přiznáním titulu DiS. se zaměřením: Technologie a hygiena potravin Zpracování mléka Analýza potravin C) 3letý bakalářský studijní program pro absolventy středních škol s maturitou realizovaný ve spolupráci s Fakultou technologickou UTB ve Zlíně formou prezenční a kombinovanou: Chemie a technologie potravin se zaměřením Technologie mléka a mléčných výrobků zakončený státní zkouškou a přiznáním titulu Bc. Návštěvu školy, laboratoří chemie a mikrobiologie a školního poloprovozu je možné uskutečnit o dnech otevřených dveří nebo kdykoliv po předchozí telefonické domluvě. Ubytování v dobře vybavených internátech nebo na privátech. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Termín přijímací zkoušky: viz Den/Dny otevřených dveří: 8. a , 9. a , 17. a , 14. a , telefonicky domluvená návštěva školy kdykoliv. A: Štěchovice Kroměříž T: F: Web:

pro školní rok 2013/2014

pro školní rok 2013/2014 Přehled studijních a učebních oborů na středních školách a učilištích na Mladoboleslavsku pro školní rok 2013/2014 1. Gymnázium Dr. J. Pekaře, Palackého 211, MB 79-41-K/41, 4-letý obor, maturita, přijímají

Více

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2015/2016 k 31.1.2015. Název školy. Krajský úřad Karlovarského kraje OŠMT. Obor.

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2015/2016 k 31.1.2015. Název školy. Krajský úřad Karlovarského kraje OŠMT. Obor. Krajský úřad Karlovarského kraje OŠMT uchazečů pro školní rok 2015/2016 k 31.1.2015 Š logistická a U Dalovice SZeŠ Dalovice OU Horní Slavkov G Cheb ISŠ Cheb 79--K/81 Gymnázium 80 CH 79--K/81 Gymnázium

Více

STŘEDNÍ ZAHRADNICKÁ ŠKOLA MĚLNÍK

STŘEDNÍ ZAHRADNICKÁ ŠKOLA MĚLNÍK STŘEDNÍ ZAHRADNICKÁ ŠKOLA MĚLNÍK Čtyřleté denní studium INFORMACE O STUDIU ve školním roce 2009-2010 010 www.zas-me.cz Informace o studiu Střední zahradnická škola v Mělníku (SZaŠ) je největší a nejstarší

Více

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Jindřichův Hradec Škola se stodvacetipětiletou tradicí Aktuální nabídka oborů pro školní rok 2017 2018 nabízí: - moderní perspektivní maturitní i učební

Více

Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s.r.o. Držitel certifikátu dle ISO 9001

Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s.r.o. Držitel certifikátu dle ISO 9001 Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s.r.o. Držitel certifikátu dle ISO 9001 I N F O R M A C E - o oborech vzdělávání ve školním roce 2010/2011 - o termínech a organizaci přijímacího

Více

VOŠ, SPŠ automobilní a technická. Bc. Jan Šindelář České Budějovice 2011

VOŠ, SPŠ automobilní a technická. Bc. Jan Šindelář České Budějovice 2011 VOŠ, SPŠ automobilní a technická Bc. Jan Šindelář České Budějovice 2011 Charakteristika Regionální centrum technického vzdělávání 45 let tradice výuky v automobilních a strojírenských oborech Více než

Více

Integrovaná střední škola, Slavkov u Brna, Tyršova 479. Představení studijní nabídky, prostředí školy a aktivit našich žáků a učitelů

Integrovaná střední škola, Slavkov u Brna, Tyršova 479. Představení studijní nabídky, prostředí školy a aktivit našich žáků a učitelů Představení studijní nabídky, prostředí školy a aktivit našich žáků a učitelů Dny otevřených dveří - 29. a 30. listopadu 2013 a 17. a 18. ledna 2014 1 Základní údaje o škole jsme státní školou, zřizovatelem

Více

ONIV na 1 žáka 2013. N P 2013 žáků

ONIV na 1 žáka 2013. N P 2013 žáků Ukazatele rozhodné pro tvorbu finančních normativů a finanční normativy r. Příloha č. 1 Kód oboru Škola - zařízení 1 dítě v MŠ s celodenní docházkou do 12 dětí vč. 385 9,42 30,00 23 460 11 290 46 827 1

Více

Škola: Gymnázium, Milevsko, Masarykova 183 Adresa: Masarykova č.p. 183, 399 01 Milevsko Kč/měs

Škola: Gymnázium, Milevsko, Masarykova 183 Adresa: Masarykova č.p. 183, 399 01 Milevsko Kč/měs Škola: Dětský domov, Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Písek, Šobrova 111 Adresa: Šobrova č.p. 111, udějovické Předměstí, 397 01 Písek 1 Ředitel: Mgr. Ladislav Klíma, tel. 382 200 265 ddpisek@volny.cz

Více

III. Okres Česká Lípa

III. Okres Česká Lípa III. Okres Česká Lípa 1. Počty žáků a studentů Gymnázia 1401 Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2669 aktuálnost kategorie vzdělání dobíhající 2006/ 2007/2 2008/2 2009/ 2010/2 počet tříd 2007 008 009 2010

Více

Analýza absolventů řemeslných oborů

Analýza absolventů řemeslných oborů Analýza absolventů řemeslných oborů Zpracoval tým Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Leden 2017 Stránka 1 z 6 Porovnání absolventů všech oborů navazujících na základní školy s obory učňovskými

Více

Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji do 1. ročníků školního roku 2015/2016

Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji do 1. ročníků školního roku 2015/2016 Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji do 1. ročníků školního roku 2015/2016 Datum poslední změny: 1.7.2015 14:24 Školy zřizované Karlovarským krajem škola adresa telefon obor vzdělání

Více

Finanční normativy r. 2008 Příloha č. 1

Finanční normativy r. 2008 Příloha č. 1 na 1 dítě v MŠ s celodenní docházkou do 12 dětí vč. 41 380 30 000 1 dítě v MŠ s omezenou délkou docházky (max. 4 hodiny denně) do 12 dětí vč. 20 282 14 702 1 dítě v MŠ s celodenní docházkou od 13 do 18

Více

SEZNAM STŘEDNÍCH ŠKOL PŘIHLÁŠENÝCH K PILOTNÍMU OVĚŘOVÁNÍ ORGANIZACE PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 2015_KRAJ VYSOČINA

SEZNAM STŘEDNÍCH ŠKOL PŘIHLÁŠENÝCH K PILOTNÍMU OVĚŘOVÁNÍ ORGANIZACE PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 2015_KRAJ VYSOČINA SEZNAM STŘEDNÍCH ŠKOL PŘIHLÁŠENÝCH K PILOTNÍMU OVĚŘOVÁNÍ ORGANIZACE PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 2015_KRAJ VYSOČINA REDIZO NÁZEV ŠKOLY OBEC ULICE KRAJ OBORY Akademie - Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná

Více

82-51-L/02 Uměleckořemeslné zpracování dřeva - práce truhlářské

82-51-L/02 Uměleckořemeslné zpracování dřeva - práce truhlářské 82-51-L/02 Uměleckořemeslné zpracování dřeva - práce truhlářské Délka studia: Čtyři roky.: Splněná povinná školní docházka, zdravotní způsobilost uchazeče doložená lékařem a úspěšně složené talentové zkoušky.

Více

ŠKOLSTVÍ V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI

ŠKOLSTVÍ V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI ŠKOLSTVÍ V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI 1 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003

Více

Příloha č. 2 - Představa o školním roce 2016/ denní forma vzdělávání. předpoklad naplnění 2015/ schváleno 2015/2016

Příloha č. 2 - Představa o školním roce 2016/ denní forma vzdělávání. předpoklad naplnění 2015/ schváleno 2015/2016 OKRES OLOMOUC škola SŠ polytechnická, Olomouc, Rooseveltova 79 SŠ technická a obchodní, Olomouc, Kosinova 4 Sigmundova SŠ strojírenská, Lutín SOŠ Litovel, Komenského 677 14 39-41-L/02 st. Mechanik instalatérských

Více

Gymnázium a Střední odborná škola Moravské Budějovice,Tyršova 365 Adresa: Tyršova č.p. 365, 676 02 Moravské Budějovice

Gymnázium a Střední odborná škola Moravské Budějovice,Tyršova 365 Adresa: Tyršova č.p. 365, 676 02 Moravské Budějovice a Střední odborná škola Moravské Budějovice,Tyršova 35 Adresa: Tyršova č.p. 35, 2 Moravské Budějovice IČ: Ředitel: Ing. Stanislav Šťáva, tel. 32 23 Kontakt: tel. 3 23 33 Fax: 5 5 Email: skola@gymsosmb.cz

Více

Quo vadis, vzdělávání Plzeňského kraje? 6. 11. 2014

Quo vadis, vzdělávání Plzeňského kraje? 6. 11. 2014 Quo vadis, vzdělávání Plzeňského kraje? 6. 11. 2014 Plzeňský kraj je zřizovatelem 80 škol a školských zařízení: speciální školy 10 střední školy 44 základní umělecké školy 9 domy dětí a mládeže 7 dětské

Více

Budova teoretického vyučování a sídlo školy Školní 101

Budova teoretického vyučování a sídlo školy Školní 101 Budova teoretického vyučování a sídlo školy Školní 101 Budova teoretického vyučování Horská 618 Budova teoretického vyučování Horská 59 Budova praktického vyučování Mladé Buky 5/6 Studijní obory Elektronické

Více

Školy přihlášené do pilotního ověřování jednotné přijímací zkoušky ve školním roce 2014/15

Školy přihlášené do pilotního ověřování jednotné přijímací zkoušky ve školním roce 2014/15 Školy přihlášené do pilotního ověřování jednotné přijímací zkoušky ve školním roce 2014/15 obor * škola kód název oboru délka studia zřizovate l školy okres Integrovaná střední škola, Sokolnice 496 26-41-L/01

Více

Škola: Gymnázium, Strakonice, Máchova 174 Adresa: Máchova č.p. 174, 386 48 Strakonice reditel@gymstr.cz;skola@gymstr.cz

Škola: Gymnázium, Strakonice, Máchova 174 Adresa: Máchova č.p. 174, 386 48 Strakonice reditel@gymstr.cz;skola@gymstr.cz Škola: Gymnázium, Strakonice, áchova 174 Adresa: áchova č.p. 174, 386 48 Strakonice Ředitel: gr. iroslav Hlava, tel. 731 174 908 Kontakt: gr. iroslav Hlava, tel. 383 313 126; 731 174 908 AJ, FJ, L, NJ,

Více

Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji do 1. ročníků školního roku 2015/2016

Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji do 1. ročníků školního roku 2015/2016 Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji do 1. ročníků školního roku 2015/2016 Datum poslední změny: 14.9.2015 14:45 Školy zřizované Karlovarským krajem škola adresa telefon obor vzdělání

Více

NABÍDKA STUDIJNÍCH OBORŮ školní rok 2015/2016

NABÍDKA STUDIJNÍCH OBORŮ školní rok 2015/2016 Střední škola automobilní, mechanizace a podnikání, Krnov, Adresa : 794 01 Krnov, Opavská 49 NABÍDKA STUDIJNÍCH OBORŮ školní rok 2015/2016 Telefon : 552 304 079 554 611 557 Fax : 554 625 946 E-mail : Internet

Více

Absolventi evidovaní na úřadech práce v karaji jako nezaměstnaní v žáří 2003

Absolventi evidovaní na úřadech práce v karaji jako nezaměstnaní v žáří 2003 Absolventi evidovaní na úřadech práce v karaji jako nezaměstnaní v žáří 2003 Příloha č.2 IČ Kód oboru Název oboru Délka Počet Počet absol. v evid. ÚP Podíl Havlíčkovo gymnázium 60126621 7947M401 Gymnázium

Více

Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola

Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola Adresa: Školní č.p. 76, 36 1 Humpolec IČ: 62 Druh školy: Střední škola Cizí jazyky: AJ, NJ Ředitel: Mgr. Otakar Březina, tel. 6 32 6 Ubytování: Kč/měs

Více

Jsme kvalitní a prestižní škola, Škola s moderním vybavením, Škola s dlouholetou tradicí výuky, Škola, ve které nebudeš jen sedět, ale opravdu se

Jsme kvalitní a prestižní škola, Škola s moderním vybavením, Škola s dlouholetou tradicí výuky, Škola, ve které nebudeš jen sedět, ale opravdu se Jsme kvalitní a prestižní škola, Škola s moderním vybavením, Škola s dlouholetou tradicí výuky, Škola, ve které nebudeš jen sedět, ale opravdu se něco naučíš Škola, kde tě učí... co tě baví. Budou tě učit

Více

NABÍDKA STUDIJNÍCH OBORŮ školní rok 2017/2018

NABÍDKA STUDIJNÍCH OBORŮ školní rok 2017/2018 NABÍDKA STUDIJNÍCH OBORŮ školní rok 2017/2018 Telefon: 552 304 079 554 611 557 Fax: 554 625 946 E-mail: skola@ssa-krnov.cz Internet: http://www.ssa-krnov.cz KONTAKTNÍ OSOBY: Ing. Věra Predikantová ředitelka

Více

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov ORGANIZAČNÍ SCHÉMA ŠKOLY ORIENTACE NA MAPĚ VÝUKOVÉ CENTRUM NOVÝ BYDŽOV teoretické vyučování budova č. 1 Dr. M. Tyrše, NB budova č. 2 Masarykovo náměstí, NB

Více

Učební plán L/001 Mechanik strojů a zařízení

Učební plán L/001 Mechanik strojů a zařízení Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky studijního oboru 23-44-L/001 Mechanik strojů a zařízení Učební dokumenty č.j. 29 459/01-23 ze dne 3. prosince 2001 Tento učební plán schválený

Více

Gymnázium a Střední odborná škola Moravské Budějovice,Tyršova 365. Gymnázium Třebíč. Škola: Adresa: Tyršova č.p. 365, 676 02 Moravské Budějovice

Gymnázium a Střední odborná škola Moravské Budějovice,Tyršova 365. Gymnázium Třebíč. Škola: Adresa: Tyršova č.p. 365, 676 02 Moravské Budějovice a Střední odborná škola Moravské Budějovice,Tyršova 36 Adresa: Tyršova č.p. 36, 66 2 Moravské Budějovice IČ: 6442 Ředitel: Ing. Stanislav Šťáva, tel. 32 66 Kontakt: tel. 34 6 33 Fax: 6 4 Email: skola@gymsosmb.cz

Více

41-45-M/01 Mechanizace a služby 4,0 MT 2 0 30 0 M, ČJ, VE NA VYU Ano Ne. DE NA VYU Ano Ne

41-45-M/01 Mechanizace a služby 4,0 MT 2 0 30 0 M, ČJ, VE NA VYU Ano Ne. DE NA VYU Ano Ne Škola: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště zemědělské, Horní Heřmanice 47 Adresa: Horní Heřmanice č.p. 47, Bernartice - Horní Heřmanice, 79057 IČ: 00099791 Ředitel: Ing. Karel Čepička, 584

Více

Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola Školní č.p. 764, 396 01 Humpolec

Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola Školní č.p. 764, 396 01 Humpolec Adresa: IČ: Cizí jazyky: AJ, NJ Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola Školní č.p., 1 Humpolec 2 Ředitel: Mgr. Otakar Březina, tel. 2 Kontakt: Ing. František Stiller, tel. 2 Fax: 2 2 Email:

Více

Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Žatec Pražská 808, 43801 Žatec 1

Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Žatec Pražská 808, 43801 Žatec 1 Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Žatec Pražská 808, 43801 Žatec 1 IČ: 62247859 Ředitel: Mgr. Lenka Woloszczuková, tel. 415711463,734313888 Ubytování: Ne REDIZO: 600023583 Kontakt: Mgr. Marta

Více

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou, Husovo nám. 1

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou, Husovo nám. 1 Kraj Vysočina Vysvětlivky: Školy jsou řazeny abecedně dle svého sídla. Seznam je rozdělen na tři části Gymnázia, Ostatní střední školy a Vyšší odborné školy. Školy, jejichž výstupem je střední a vyšší

Více

Seznam jednotlivých oborů vzdělání a skupin oborů vzdělání středního vzdělávání

Seznam jednotlivých oborů vzdělání a skupin oborů vzdělání středního vzdělávání Seznam jednotlivých oborů vzdělání a skupin oborů vzdělání středního vzdělávání Písmenem v kódu oboru jsou rozlišovány obory vzdělání poskytující: J - střední vzdělání (bez výučního listu a maturitní zkoušky)

Více

18-20-M/01 INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE se zaměřením na programování, vývoj aplikací a robotiku

18-20-M/01 INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE se zaměřením na programování, vývoj aplikací a robotiku 18-20-M/01 INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE se zaměřením na programování, vývoj aplikací a robotiku Třída Třídní učitel 1. IT Mgr. Otto Hájek 2. ITA Ing. Petr Valtera 2. ITB Ing. Stanislav Hudák 3. IT Mgr. Tomáš

Více

Gymnázium, Jeseník, Komenského 281 Adresa: Komenského č.p. 281/3, 790 01 Jeseník

Gymnázium, Jeseník, Komenského 281 Adresa: Komenského č.p. 281/3, 790 01 Jeseník Gymnázium, Jeseník, Komenského 1 Adresa: Komenského č.p. 1/, 1 Jeseník IČ: 41 Ředitel: PaedDr. Antonín Javůrek, tel. 4 41 Kontakt: PaedDr. Barbora Čechová, tel. 4 411 4 Fax: ní Email: cechova@gymjes.cz

Více

Škola: Gymnázium, Milevsko, Masarykova 183 Adresa: Masarykova č.p. 183, Milevsko cz

Škola: Gymnázium, Milevsko, Masarykova 183 Adresa: Masarykova č.p. 183, Milevsko cz Škola: Dětský domov, Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Písek, Šobrova 111 Adresa: Šobrova č.p. 111, Budějovické Předměstí, 397 01 Písek 1 Ředitel: Mgr. Ladislav Klíma, tel. 382 200 265

Více

vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení pro studium ve školním roce 2015/2016

vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení pro studium ve školním roce 2015/2016 Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Střední odborná škola řemesel a služeb, Strakonice, Zvolenská 934 vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení pro studium ve školním roce 2015/2016 OBORY STUDIA

Více

KATALOG VYSTAVOVATELŮ

KATALOG VYSTAVOVATELŮ KATALOG VYSTAVOVATELŮ DIDACTA 2015 15. 10. 2015 Třebíč XX. veletrh vzdělávání DIDACTA 2015 Pořadatel: Okresní hospodářská komora Třebíč Karlovo nám. 53/42, Třebíč, 674 01 Tel: 561 200 427 www.ohktrebic.cz

Více

Školu zřizuje Kraj Vysočiny, studium je bezplatné.

Školu zřizuje Kraj Vysočiny, studium je bezplatné. Školu zřizuje Kraj Vysočiny, studium je bezplatné. Škola svou nabídkou pokrývá jak všeobecné, tak i odborné vzdělávání. Umožňuje tím možnost studia uchazečům z celého moravskobudějovického regionu a tím

Více

Učební plány 2013/2014

Učební plány 2013/2014 Střední odborná škola, Český Těšín, přísp. org. od 1. 1. 2014 ALBRECHTOVA střední škola, Český Těšín, p.o. Učební plány 2013/2014 p. č. číslo oboru obor ročník 1 65-42-M/01 HOTELNICTVÍ 1.-4. ŠVP: Hotelnictví

Více

Spojení a kontakty: Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace

Spojení a kontakty: Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace Spojení a kontakty: Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace Ředitel: Ing. Josef Šorm Zástupci ředitele: Mgr. Jan Šimůnek

Více

Školu zřizuje Kraj Vysočiny, studium je bezplatné.

Školu zřizuje Kraj Vysočiny, studium je bezplatné. Školu zřizuje Kraj Vysočiny, studium je bezplatné. Škola svou nabídkou pokrývá jak všeobecné, tak i odborné vzdělávání. Umožňuje tím možnost studia uchazečům z celého moravskobudějovického regionu a tím

Více

2014/2015 plánováno. 2013/2014 přijato

2014/2015 plánováno. 2013/2014 přijato Gymnázium Ostrov Studentská č.p. 1205, Ostrov - Ostrov, 36301 IČ: 49753771 Ředitel: Mgr. Jaroslav Šafránek, tel. 734 282 022 Ubytování: Ne REDIZO: 600009297 Kontakt: Mgr. Martinek, tel. 603 574 602 Stravování:

Více

SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o. Přímětická 1812/50 669 41 Znojmo. Tel: 537 020 555 E-mail: hanzal.libor@sousoszn.cz www.sousoszn.cz

SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o. Přímětická 1812/50 669 41 Znojmo. Tel: 537 020 555 E-mail: hanzal.libor@sousoszn.cz www.sousoszn.cz Držitel certifikátu dle ISO 9001 Držitel Zlatého certifikátu kvality uděleného Sdružením soukromých škol Čech, Moravy a Slezska Kontaktní údaje SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o. Přímětická 1812/50 669 41

Více

Dotazník pro žáky 8. tříd základních škol regionu Poličska

Dotazník pro žáky 8. tříd základních škol regionu Poličska Dotazníkové šetření pro žáky 8. tříd ZŠ V rámci analýzy území byl vypracován dotazník pro žáky 8. ročníků ZŠ. Cílem bylo zjistit o jaké obory středních škol a učilišť mají žáci zájem, zda je pro ně důležité

Více

Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov. www.gykovy.cz

Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov. www.gykovy.cz Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov www.gykovy.cz Kontaktní údaje Ředitel: RNDr. Václav Klement Komenského 16/5 682 01 Vyškov info@gykovy.cz tel.: 517 307 010 Gymnaziální

Více

VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA PRO

VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA PRO VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA PRO ABSOLVENTY ZÁKLADNÍCH ŠKOL 41-41-M/01 Agropodnikání Čtyřletý studijní obor zakončený maturitní zkouškou se zaměřením na: Zemědělská technika a chov hospodářských zvířat Zahradní

Více

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9 585 412 493 e-mail : skola@gcajkol.cz www.gcajkol.cz INFORMAČNÍ LIST PRO ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9 585 412 493 e-mail : skola@gcajkol.cz www.gcajkol.cz INFORMAČNÍ LIST PRO ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9 585 412 493 e-mail : skola@gcajkol.cz www.gcajkol.cz INFORMAČNÍ LIST PRO ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9 je státní školou (v žádném typu studia

Více

Podpora digitalizace a využití ICT na SPŠ CZ.1.07/1.5.00/34.0632 1

Podpora digitalizace a využití ICT na SPŠ CZ.1.07/1.5.00/34.0632 1 Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická Brno, Sokolská 1 Šablona: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název: MS Word Téma: Písemné práce souhrnné opakování. Autor: Ing. Silvana

Více

Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola Školní č.p. 764, Humpolec

Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola Školní č.p. 764, Humpolec Adresa: IČ: Cizí jazyky: AJ, NJ Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola Školní č.p. 4, 9 Humpolec 45 Ředitel: Mgr. Otakar Březina, tel. 55 52 9 Kontakt: Ing. František Stiller, tel. 55 52 9

Více

Obor vzdělání. EDUCA Pardubice - Střední odborná škola, s.r.o. Sokolovská 150. Rybitví

Obor vzdělání. EDUCA Pardubice - Střední odborná škola, s.r.o. Sokolovská 150. Rybitví Střední školy v Pardubickém kraji přihlášené k pokusnému ověřování organizace přijímacího řízení do oborů vzdělání s maturitní zkouškou s využitím povinné přijímací zkoušky ve školním roce 2015/2016 Místo

Více

KONCEPCE ROZVOJE ŠVEHLOVY STŘEDNÍ ŠKOLY POLYTECHNICKÉ PROSTĚJOV 2014-2020

KONCEPCE ROZVOJE ŠVEHLOVY STŘEDNÍ ŠKOLY POLYTECHNICKÉ PROSTĚJOV 2014-2020 KONCEPCE ROZVOJE ŠVEHLOVY STŘEDNÍ ŠKOLY POLYTECHNICKÉ PROSTĚJOV 2014-2020 Vypracoval: Ing. Radomil Poles OBSAH Úvod... 2 1 Stručná charakteristika současného stavu... 2 1.1 Současný stav... 2 1.2 Vzdělávací

Více

Burza středních škol 2017 & kariérové poradenství na ZŠ Židlochovice. Školní poradenské pracoviště ZŠ Židlochovice

Burza středních škol 2017 & kariérové poradenství na ZŠ Židlochovice. Školní poradenské pracoviště ZŠ Židlochovice Burza středních škol 2017 & kariérové poradenství na ZŠ Židlochovice Školní poradenské pracoviště ZŠ Židlochovice Naše koncepce kariérového poradenství Kariérové poradenství školy stojí na třech základních

Více

Přijímacířízení ve šk. roce 2012/2013 a 2013/2014. Krajský úřad Pardubického kraje odbor školství a kultury oddělení organizační a vzdělávání

Přijímacířízení ve šk. roce 2012/2013 a 2013/2014. Krajský úřad Pardubického kraje odbor školství a kultury oddělení organizační a vzdělávání Přijímacířízení ve šk. roce 2012/2013 a 2013/2014 Krajský úřad Pardubického kraje odbor školství a kultury oddělení organizační a vzdělávání Počet přihlášek ke vzdělávání 1. kolo přijímacího řízení ve

Více

I N F O R M A C E. - o oborech vzdělávání ve školním roce 2015/2016 - o termínech a organizaci přijímacího řízení

I N F O R M A C E. - o oborech vzdělávání ve školním roce 2015/2016 - o termínech a organizaci přijímacího řízení Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s.r.o. Držitel certifikátu dle ISO 9001 I N F O R M A C E - o oborech vzdělávání ve školním roce 2015/2016 - o termínech a organizaci přijímacího

Více

Využití výstupů z projektů OPVK

Využití výstupů z projektů OPVK Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/44.0008 Využití výstupů z projektů OPVK Autor: Jiří Sumbal, VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice Datum: 23.

Více

Prospěchová stipendia ve školním roce 2014/2015 a vývoj počtu žáků v Pardubickém kraji

Prospěchová stipendia ve školním roce 2014/2015 a vývoj počtu žáků v Pardubickém kraji Prospěchová stipendia ve školním roce 2014/2015 a vývoj počtu žáků v Pardubickém kraji Krajský úřad Pardubického kraje odbor školství a kultury oddělení organizační a vzdělávání Prospěchová stipendia od

Více

Seznam projektových záměrů pro investiční intervence v SC 2.4 IROP a pro integrované nástroje ITI, IPRÚ a CLLD

Seznam projektových záměrů pro investiční intervence v SC 2.4 IROP a pro integrované nástroje ITI, IPRÚ a CLLD KAP pro území Jihomoravského kraje Seznam projektových záměrů pro investiční intervence v SC 2.4 IROP a pro integrované nástroje ITI, IPRÚ a CLLD Identifikace školy, školského zařízení či dalšího subjektu:

Více

Příkaz ředitele k vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro obory vzdělání s denní formou studia a počty přijímaných žáků

Příkaz ředitele k vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro obory vzdělání s denní formou studia a počty přijímaných žáků Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, příspěvková organizace, náměstí Svobody 318 Příkaz ředitele k vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro obory vzdělání s denní formou studia a

Více

Obecné informace a vysvětlení MŠMT některých pojmů vztahující se ke střednímu vzdělávání

Obecné informace a vysvětlení MŠMT některých pojmů vztahující se ke střednímu vzdělávání Obecné informace a vysvětlení MŠMT některých pojmů vztahující se ke střednímu vzdělávání Podle nového školského zákona (z. č. 561/2004 Sb.) lze středoškolským studiem (absolvováním příslušného vzdělávacího

Více

Střední škola technická, gastronomická a automobilní, Chomutov,

Střední škola technická, gastronomická a automobilní, Chomutov, Střední škola technická, gastronomická a automobilní, Chomutov, příspěvková organizace Přijímací řízení pro školní rok 2015/2016 postup a kritéria přijímacího řízení Přijímací řízení je zabezpečováno na

Více

Informace o škole STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Informace o škole STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ ŽĎÁR NAD SÁZAVOU Informace o škole STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ ŽĎÁR NAD SÁZAVOU Informace o škole Střední škola technická Žďár nad Sázavou je od roku 2008 držitelem certifikátu kvality dle ČSN EN ISO 9001 pro oblast vzdělávání.

Více

Příloha výroční zprávy o činnosti školy za školní rok 2008/09

Příloha výroční zprávy o činnosti školy za školní rok 2008/09 Příloha výroční zprávy o činnosti školy za školní rok 008/09 A. Základní informace o právnické osobě vykonávající činnost škol, škol.zařízení Název Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Vyškov,

Více

Evidovaní absolventi škol Plzeňského kraje ke Stránka 1

Evidovaní absolventi škol Plzeňského kraje ke Stránka 1 Evidovaní absolventi škol Plzeňského kraje ke 31.12. Církevní střední odborná škola Spálené Poříčí, Zámecká 1 IČ 45331227 16-01-M/002 Ochrana přírody a prostředí 0 0 0 21 0 78-41-M/004 Rodinná škola -

Více

PD 02/01. Volba povolání/ Terénní geografická výuka, praxe a aplikace

PD 02/01. Volba povolání/ Terénní geografická výuka, praxe a aplikace Pracovní list k projektovému dni - Střední zemědělská škola v Brandýse nad Labem + příloha (fotodokumentace) PD 02/01 Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Cílová skupina: Klíčová slova:

Více

vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení pro studium ve školním roce 2014/2015

vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení pro studium ve školním roce 2014/2015 Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Střední odborná škola řemesel a služeb, Strakonice, Zvolenská 934 vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení pro studium ve školním roce 2014/2015 OBORY STUDIA

Více

Vyhlášení prvního kola přijímacího řízení SOŠ pro školní rok 2012/2013

Vyhlášení prvního kola přijímacího řízení SOŠ pro školní rok 2012/2013 VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA ZEMĚDĚLSKO-TECHNICKÁ BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM 566550917, 566552360 566553143, http://www.szesby.cz, e-mail:szesbys@szesby.cz, Dr. Veselého 343, PSČ 593 17 Vyřizuje:

Více

Název školy REDIZO školy Obor (vypište kód/y vybraných oboru/ů)

Název školy REDIZO školy Obor (vypište kód/y vybraných oboru/ů) Název školy REDIZO školy Obor (vypište kód/y vybraných oboru/ů) Gymnázium T.G.Masaryka Zastávka, příspěvková Gymnázium T.G.Masaryka Zastávka, příspěvková Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský

Více

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA ELEKTROTECHNICKÁ A INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ BRNO PURKYŇOVA 97, 612 00 BRNO

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA ELEKTROTECHNICKÁ A INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ BRNO PURKYŇOVA 97, 612 00 BRNO STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA ELEKTROTECHNICKÁ A INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ BRNO PURKYŇOVA 97, 612 00 BRNO Základní informace o škole Zřizovatel školy Jihomoravský kraj Kontakt Purkyňova 97, 612 00 Brno Tel.:

Více

Výkony středních a vyšší odborných škol zřizovaných Jihomoravským krajem ve šk. roce 2011/12 poslední změny schváleny Radou JMK 20.1.

Výkony středních a vyšší odborných škol zřizovaných Jihomoravským krajem ve šk. roce 2011/12 poslední změny schváleny Radou JMK 20.1. Výkony středních a vyšší odborných škol zřizovaných Jihomoravským krajem ve šk. roce 2011/12 poslední změny schváleny Radou JMK 20.1.2011 Škola Kód oboru Název oboru Délka Forma Výkony 2011/12 Gymnázium,

Více

Katalog škol. Cizí jazyky: NJ, AJ Ubytování: 1300 Kč/měs Stravování: 500 Kč/měs. Ukonč. studia 2013/2014 přijmou

Katalog škol. Cizí jazyky: NJ, AJ Ubytování: 1300 Kč/měs Stravování: 500 Kč/měs. Ukonč. studia 2013/2014 přijmou Katalog škol Střední průmyslová škola keramická a sklářská Karlovy Vary Adresa: nám. 17. listopadu č.p. 710/12, Karlovy Vary - Rybáře, 36005 Zřizovatel: Kraj IČO: 00077135 Obec: Karlovy Vary Okres: Karlovy

Více

Těšíme se na Vás a věříme, že návštěva naší školy Vám přinese důležité poznatky, které pomohou při volbě vhodné školy.

Těšíme se na Vás a věříme, že návštěva naší školy Vám přinese důležité poznatky, které pomohou při volbě vhodné školy. Žáci a zaměstnanci školy Vás zvou na Dny otevřených dveří, které se konají ve čtvrtek 3. prosince 2015 od 10:30 do 16:00 hodin ve čtvrtek 14. ledna 2016 od 14: 00 do 16:30 hodin Den otevřených dveří je

Více

Střední odborná škola zdravotnická a Střední odborné učiliště, Tavírna 342. Nabídka oborů vzdělávání ve školním roce 2015/2016

Střední odborná škola zdravotnická a Střední odborné učiliště, Tavírna 342. Nabídka oborů vzdělávání ve školním roce 2015/2016 Střední odborná škola zdravotnická a Střední odborné učiliště, Tavírna 342 Nabídka oborů vzdělávání ve školním roce 2015/2016 sociální činnost 75-41-M/01 čtyřletý obor, maturitní vysvědčení Absolvent se

Více

Kunice 60, 251 63 Strančice, okres Praha-východ. OD 1.9.2014 STŘEDNÍ ŠKOLA ŘEMESEL KUNICE, příspěvková organizace Na Návsi 60, 251 63 Kunice

Kunice 60, 251 63 Strančice, okres Praha-východ. OD 1.9.2014 STŘEDNÍ ŠKOLA ŘEMESEL KUNICE, příspěvková organizace Na Návsi 60, 251 63 Kunice Kunice 60, 251 63 Strančice, okres Praha-východ tel./fax 323 665483-5 e-mail: uciliste@oukunice.cz OD 1.9.2014 STŘEDNÍ ŠKOLA ŘEMESEL KUNICE, příspěvková organizace Na Návsi 60, 251 63 Kunice Vážení žáci,

Více

KRITÉRIA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

KRITÉRIA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 Gen. Krátkého 1799/30, 787 01 Šumperk tel.: +420583320111, fax: +420583215264 e-mail: skola@sszts.cz, www.sszts.cz KRITÉRIA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 Střední škola železniční, technická

Více

Provozně ekonomická fakulta

Provozně ekonomická fakulta Provozně ekonomická fakulta Ekonomická fakulta s 50letou tradicí Zaměření studia na praxi Vysoké uplatnění absolventů Moderní studijní programy Management Marketing Počítačové sítě Geografické informační

Více

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení SOŠ pro školní rok 2013/2014

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení SOŠ pro školní rok 2013/2014 VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA ZEMĚDĚLSKO-TECHNICKÁ BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM 566550917, 566552360 566553143, http://www.szesby.cz, e-mail:szesbys@szesby.cz, Dr. Veselého 343, PSČ 593 17 Vyřizuje:

Více

Kritéria pro přijetí ke studiu na SŠPTA Jihlava ve školním roce 2015/2016:

Kritéria pro přijetí ke studiu na SŠPTA Jihlava ve školním roce 2015/2016: S T Ř E D N Í Š K O L A P R Ů M Y S L O V Á, T E C H N I C K Á A A U T O M O B I L N Í J I H L A V A tř. Legionářů 1572/3, 586 01 Jihlava Kritéria pro přijetí ke studiu na SŠPTA Jihlava ve školním roce

Více

Vývoj počtu žáků středních škol, prospěchová stipendia ve školním roce 2016/2017

Vývoj počtu žáků středních škol, prospěchová stipendia ve školním roce 2016/2017 Vývoj počtu žáků středních škol, prospěchová stipendia ve školním roce 2016/2017 Krajský úřad Pardubického kraje odbor školství a kultury oddělení organizační a vzdělávání 2 Vývoj počtu žáků ve středních

Více

Přijímací řízení uchazečů o studium ve školním roce 2017/2018

Přijímací řízení uchazečů o studium ve školním roce 2017/2018 Přijímací řízení uchazečů o studium ve školním roce 2017/2018 Kritéria přijímacího řízení Pro obory vzdělání zakončené závěrečnou zkouškou tříleté studium (kromě oborů skupiny 82 Umění a užité umění) 36-67-H/01

Více

Škola: Základní škola a Gymnázium Vodňany Adresa: Alešova č.p. 50, Vodňany ny.cz

Škola: Základní škola a Gymnázium Vodňany Adresa: Alešova č.p. 50, Vodňany ny.cz Škola: Gymnázium, Strakonice, Máchova 174 Adresa: Máchova č.p. 174, 386 48 Strakonice Ředitel: Mgr. Miroslav Hlava, tel. 731 174 908 Kontakt: Mgr. Miroslav Hlava, tel. 383 313 126; 731 174 908 AJ, ČJ,

Více

Gymnázium Pelhřimov se představuje

Gymnázium Pelhřimov se představuje Gymnázium Pelhřimov se představuje Směr jazykový (jazyky na filosofických fakultách, učitelství ) - až 14 hodin výuky ve dvou (nebo třech) cizích jazycích týdně a matematiky ve 4. ročníku pouze 2 hodiny,

Více

Máme stále co nabídnout

Máme stále co nabídnout Střední odborné učiliště, Blatná, U Sladovny 671 Máme stále co nabídnout Termín pro podání přihlášek do prvních ročníků středních škol se nezadrţitelně blíţí. Ţáci vycházejících ročníků základních škol

Více

Mechanik seřizovač - mechatronik Studijní obor: Mechanik seřizovač

Mechanik seřizovač - mechatronik Studijní obor: Mechanik seřizovač Střední průmyslová škola, Ostrava Vítkovice, příspěvková organizace Mechanik seřizovač - mechatronik Studijní obor: Mechanik seřizovač (čtyřletý - ukončený maturitní zkouškou) Vyučované odborné předměty:

Více

PŘEHLED ZÁMĚRŮ ZMĚN VE ŠKOLSKÉM REJSTŘÍKU - PROJEDNÁVÁNÍ LISTOPAD 2014

PŘEHLED ZÁMĚRŮ ZMĚN VE ŠKOLSKÉM REJSTŘÍKU - PROJEDNÁVÁNÍ LISTOPAD 2014 ZK-06-2014-xx, př. 1 počet stran: 5 PŘEHLED ZÁMĚRŮ ZMĚN VE ŠKOLSKÉM REJSTŘÍKU - PROJEDNÁVÁNÍ LISTOPAD 2014 Legenda: Kapacity - každý obor je zařazen do školy. Škola má stanoveno ve školském rejstříku nejvyšší

Více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO VYCHÁZEJÍCÍ ŽÁKY

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO VYCHÁZEJÍCÍ ŽÁKY PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO VYCHÁZEJÍCÍ ŽÁKY PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY 2 PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY Průběh zkoušek se může na školách lišit. Ředitelé škol dle svého uvážení mohou dále doplnit kritéria přijímacího řízení, např.

Více

PODORLICKÉ SDRUŢENÍ ZAMĚSTNAVATELŮ

PODORLICKÉ SDRUŢENÍ ZAMĚSTNAVATELŮ PODORLICKÉ SDRUŢENÍ ZAMĚSTNAVATELŮ 1 PoSZ je dobrovolné občanské sdružení zaměstnavatelů regionu Podorlicka a jeho okolí, které vzniklo za účelem dosažení společného cíle: k zajištění přípravy dostatečného

Více

Mezipředmětové vztahy: Výchova k občanství, Informatika. Průřezová témata: Výchova demokratického občana, Osobnostní výchova

Mezipředmětové vztahy: Výchova k občanství, Informatika. Průřezová témata: Výchova demokratického občana, Osobnostní výchova Metodický list: Volba povolání Předmět: Člověk a práce Mezipředmětové vztahy: Výchova k občanství, Informatika Průřezová témata: Výchova demokratického občana, Osobnostní výchova Ročník: osmý, devátý Naplňování

Více

Pardubický kraj. Situace na trhu práce

Pardubický kraj. Situace na trhu práce Pardubický kraj Situace na trhu práce Mapa Pardubického kraje údaje o nezaměstnanosti k 30.9.2015 Počet obyvatel: Pardubický kraj 516 049 Chrudim 104 021 Pardubice 169 356 Svitavy 104 342 Ústí nad Orlicí

Více

2013/2014 přijato. 2014/2015 plánováno. prohlídka 79-41-K/41 Gymnázium 4,0 MT 85 53 60 žádné DE - PŠD Ano Ne

2013/2014 přijato. 2014/2015 plánováno. prohlídka 79-41-K/41 Gymnázium 4,0 MT 85 53 60 žádné DE - PŠD Ano Ne Gymnázium J.A.Komenského, Nové Strašecí, Komenského nám. 209 Komenského náměstí č.p. 209, Nové Strašecí - Nové Strašecí, 27101 IČ: 47019697 Ředitel: Mgr. Richard Spiegl, tel. 311 242 501 Ubytování: REDIZO:

Více

SEZNAM STŘEDNÍCH ŠKOL PŘIHLÁŠENÝCH K PILOTNÍMU OVĚŘOVÁNÍ ORGANIZACE PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 2015_ZLÍNSKÝ KRAJ

SEZNAM STŘEDNÍCH ŠKOL PŘIHLÁŠENÝCH K PILOTNÍMU OVĚŘOVÁNÍ ORGANIZACE PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 2015_ZLÍNSKÝ KRAJ SEZNAM STŘEDNÍCH ŠKOL PŘIHLÁŠENÝCH K PILOTNÍMU OVĚŘOVÁNÍ ORGANIZACE PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 2015_ZLÍNSKÝ KRAJ REDIZO NÁZEV ŠKOLY OBEC ULICE KRAJ OBORY 600015033 Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži Kroměříž

Více

Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice. Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na SPŠE a VOŠ Pardubice

Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice. Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na SPŠE a VOŠ Pardubice Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na SPŠE a VOŠ Pardubice O škole historie i současnost školy 1. Tradice škola poskytuje již více než 60 let úplné střední odborné vzdělání s maturitou 2.

Více

Vážení uchazeči o studium na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci,

Vážení uchazeči o studium na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, Vážení uchazeči o studium na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, vítáme Vás na Ústavu pedagogiky a sociálních studií. www.upss.cz Proč si vybrat ke svému studiu Olomouc Pedagogickou fakultu

Více

Management hotelnictví

Management hotelnictví Specializace Management hotelnictví Studijní program Ekonomika a management Studijní obor Podniková ekonomika a management Specializace je určena zájemcům, kteří chtějí získat: jazykové a komunikační dovednosti,

Více

ORGANIZAČNÍ SCHÉMA SŠTŘ NOVÝ BYDŢOV

ORGANIZAČNÍ SCHÉMA SŠTŘ NOVÝ BYDŢOV ORGANIZAČNÍ SCHÉMA SŠTŘ NOVÝ BYDŢOV KDE NÁS NAJDETE? VÝUKOVÁ CENTRA SSTŘ NOVÝ BYDŢOV Budova ředitelství v Novém Bydţově Dr. M. Tyrše 112, 504 01 Výukové centrum Hlušice Hlušice 1, 503 56 ŠKOLNÍ BUDOVY

Více

PRACOVNÍ SETKÁNÍ S PEDAGOGY ZAHRANIČNÍCH ŠKOL

PRACOVNÍ SETKÁNÍ S PEDAGOGY ZAHRANIČNÍCH ŠKOL PRACOVNÍ SETKÁNÍ S PEDAGOGY ZAHRANIČNÍCH ŠKOL Německo 18. 20. března 2010 Realschule v Hilposteinu (partnerská škola Obchodní akademie Rakovník) Ţáci od 5. do 10. třídy (11 17 let) Počet ţáků 1 030 Průměrný

Více

ABSOLVENTI ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A JEJICH UPLATNĚNÍ NA TRHU PRÁCE

ABSOLVENTI ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A JEJICH UPLATNĚNÍ NA TRHU PRÁCE ABSOLVENTI ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A JEJICH UPLATNĚNÍ NA TRHU PRÁCE Praha, 5. 12. 2012, panelová diskuse Pozice mladých na trhu práce v ČR. Jaké jsou možnosti jejího zlepšení? V České republice 80 % populace

Více