PODZIM S NOVÝM SEDANEM

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PODZIM S NOVÝM SEDANEM"

Transkript

1

2

3 3 EDITORIAL PODZIM S NOVÝM SEDANEM Vážení obchodní přátelé, letní období je již za námi a vstupujeme do podzimní části roku. Pevně věřím, že jste si léto užili a v rámci svých dovolených načerpali energii a sílu do následujících studených měsíců. Ing. Jaromír Heřmanský PSA B2B director CZ / SK / HU Uplynulé období nebylo pro značku Peugeot nikterak odpočinkové, ale plné práce na nových projektech, které se aktuálně realizují. Počátkem září jsme společně s vybranými koncesionáři uskutečnili druhý ročník PEUGEOT PROFESSIONAl ROAdSHOW, který se setkal s velmi pozitivním ohlasem. Nyní nás již jen několik týdnů dělí od uvedení zcela nového modelu PEUGEOT 301, který díky svým technickým speciikacím (objem zavazadlového prostoru více než 500 l), kvalitou zpracování a vhodně zvolenou obchodní politikou může nastavit nová měřítka v příslušném segmentu. Jak jistě víte, v polovině roku jsme uvedli strategický model značky PEUGEOT 208. Již v současné době můžeme potvrdit, že uvedení bylo připraveno výborně, zákazníci vozidlo hodnotí velmi příznivě a z posledních novinek je nutné zmínit 1. místo pro tento model v rámci FlEET AWARdS v kategorii referentských vozidel. Závěrem bych vám rád poděkoval za spolupráci a přízeň, kterou věnujete značce Peugeot, a do posledního období tohoto roku vám přeji mnoho štěstí a úspěchů. Ing. Jaromír Heřmanský PSA B2B director CZ / SK / HU PEUGEOT Fleet Bulletin 16 / občasník pro leetové a V.I.P. klienty společnosti PEUGEOT ČESKá REPUBlIKA s.r.o. Námět a redakční příprava: Kateřina Malá a Ing. Pavel Havelka layout a graika: Wizard Systems & Jožo Marinica Firma PEUGEOT ČESKá REPUBlIKA s.r.o. je zapsána v obch. rejstříku vedeném MS v Praze, dne , oddíl C,vložka 47847

4 4 AKTUALITY: Planeta Peugeot OBCHODNÍ VÝSLEDKY SKUPINY PSA PEUGEOT CITROën na evropském trhu s osobními a lehkými užitkovými vozy, který v 1. pololetí poklesl o 7,2 %, zaregistrovala skupina PSA Peugeot Citroën prodaných vozů, což představuje pokles o 13,6 %. Podíl skupiny na trhu činí 12,9 % oproti 13,9 % v prvním pololetí roku Ve srovnání s druhým pololetím roku 2011, kdy na trh neměly vliv pobídky typu šrotovného ve Francii a v některých evropských zemích, se podíl skupiny na trhu zvýšil o 0,2 %. S tržním podílem 20,8 % si skupina udržuje své vedoucí postavení na trhu s lehkými užitkovými vozy. Světové automobilové trhy v průběhu prvního pololetí roku 2012 vzrostly o 7 %. Hlavní hybnou silou tohoto růstu je asijský a ruský trh, kde byl zaznamenán shodný růst 14,4 %. Čínský trh s osobními vozy vzrostl za první pololetí o 6,8 %. Skupina PSA Peugeot Citroën prodala ve světě za prvních šest měsíců roku 2012 celkem vozů, což představuje pokles o 13 %. Podíl prodejů mimo Evropu neustále roste a činil v 1. pololetí roku 2012 celkem 39 %. 208 získala 5 hvězdiček V HODNOCENÍ EURO NCAP Cílem projektu Peugeot 208 bylo vytvořit kompaktní, pohodlný, úsporný a bezpečný vůz. A to se podařilo: nový model všechny tyto požadavky splňuje. Nezávislý orgán Euro NCAP letos přišel s novým žebříčkem hodnocení, dle kterého je mnohem obtížnější získat nejvyšší známku. V této náročnější soutěži je 208 prvním vozem svého segmentu, který získal 5 hvězdiček, tedy nejlepší hodnocení. Již od první úrovně výbavy (Access) je vůz sériově vybaven systémy ABS a ESP, šesti airbagy, úchyty Isoix, tempomatem a omezovačem rychlosti, kontrolkou rozepnutých bezpečnostních pásů na předních sedadlech atd. K ochraně posádky přispívá i celá struktura vozu: hliníkový nosník pohlcující náraz, vysokopevnostní a ultravysokopevnostní ocel Výsledek testu Euro NCAP je důkazem vysoké úrovně aktivní i pasivní bezpečnosti vozu 208.

5 5 AKTUALITY: Planeta Peugeot PEUGEOT 208 SE STAL FIREMNÍM AUTEM ROKU Ald Automotive Fleet Awards je největší domácí specializovaná anketa zaměřená na správu vozových parků a iremní automobily. V této dnes již tradiční prestižní soutěži značka Peugeot pravidelně sbírá ocenění. loni si odvezl Peugeot 508 titul Fleetová novinka roku, letos byl ověnčen vavříny jeden z nejvýznamnějších modelů značky vůbec - Peugeot 208. Získal prvenství v rámci skupiny referentských vozů v kategorii Standard. Cenu na slavnostním vyhlášení 2. října 2012 v Praze převzal leetový manažer společnosti PEUGEOT ČESKá REPUBlIKA Pavel Havelka. 100% PARTNER 100% ELEKTRICKÝ Nová verze modelu Peugeot Partner s elektrickým pohonem představuje další etapu ve vývoji produktové nabídky značky. díky této inovaci Peugeot iremním zákazníkům nabídne kompletní řadu motorů, které jsou přizpůsobeny používání v různých provozních podmínkách, mají menší dopad na životní prostředí, jsou méně závislé na fosilních energetických zdrojích a při řízení svým uživatelům poskytují vyšší míru potěšení. Nový elektrický Partner zosobňuje zodpovědný přístup k zajištění mobility, zaručuje mimořádně příjemné řízení a zachovává si své silné stránky, kterými jsou příkladná variabilita, praktičnost a nejlepší přepravní kapacita v segmentu. Model Prologue, který byl představen ve světové premiéře na autosalonu v Hannoveru v září 2012, je předzvěstí elektrické verze Partner. Ta bude na trh uvedena v průběhu druhého čtvrtletí SKUPINA PSA PEUGEOT CITROËN ZÍSKALA CENU MOTOR ROKU Toto prestižní ocenění uděluje časopis Engine Technology International a skupina PSA je získala již šestý rok po sobě. Oceněn byl v kategorii motorů o objemu l benzínový čtyřválec 1.6 l s přímým vstřikováním a turbodmychadlem, který byl vyvinut ve spolupráci PSA Peugeot Citroën a BMW Group. Cena je určena konkrétně pro verzi 200 k, která pohání modely Peugeot RCZ, 308 CC a 308 GTi. Motor nabízí výkon 147 kw a točivý moment 275 Nm. Emise CO 2 činí u vozu Peugeot RCZ 115 g/km.

6 6 UDÁLOSTI: Autosalon Paříž INSPIRACE, PřeSun K LuxuSním KAtegoriím výrobků A INTERNACIONALIZACE PEUGEOT NA PAřížSKéM AUTOSAlONU 2012 PAřížSKý AUTOSAlON JE MíSTO, KdE NEMůžE NIKdO ZE SVěTOVéHO AUTOMOBIlOVéHO PRůMYSlU CHYBěT. NA STáNKU PYšNíCíM SE NOVOU ARCHITEKTUROU VYSTAVIl PEUGEOT SVé TRUMFY PROVáZEJíCí JEHO NáVRAT K PROdUKTOVé OFENZIVě. Hlavní roli hrál nový Peugeot 208. S ním značka potvrzuje svou politiku posunu k luxusním kategoriím výrobků. Modely 208 XY a 208 GTi, které se poprvé objevily jako koncepty na ženevském autosalonu, byly v Paříži vystaveny v deinitivní verzi, a to šest měsíců před svým uvedením na trh. K vidění byl rovněž Peugeot RCZ s novou tváří a také supersportovní koncept RCZ R, jehož sériová výroba je plánována na konec roku Pozornost návštěvníků upoutal i koncept Onyx - ukázka špičkového designu a know-how značky, a modely 301 a 2008 Concept, potvrzující strategii internacionalizace. RCZ R Concept ohlašuje příchod modelu RCZ R, který bude vybaven novým motorem 1.6 THP o výkonu 260 k.

7 7 UDÁLOSTI: Autosalon Paříž Koncepční vůz Onyx navazuje na dlouhou tradici kategorie supercars. Onyx Concept Scooter: tříkolový hybridní supertrike o obsahu 400 cm 3. Onyx Concept Bike: ultra lehké kolo superbike s karbonovým rámem. Peugeot představil na autosalonu také dva hlavní trumfy své internacionalizační strategie: kromě modelu 301, kterému se blíže věnujeme na následující dvoustraně, je to především městský crossover 2008 Concept. Po koncepčním voze Urban Crossover Concept, který byl odhalen na posledním pekingském autosalonu, předvedl Peugeot pařížskému publiku návrh automobilu určeného pro stále urbanizovanější svět Concept je malý kompaktní vůz (414 cm), který je mrštný, víceúčelový a má elegantní a nápadný styl. Je určený pro mladé obyvatele velkoměst - São Paula nebo šanghaje, Paříže, Kuala lumpuru nebo Prahy, kteří milují město - ale také z něj rádi unikají pryč Concept 2008 Concept Model 2008 Concept v souladu s dynamikou, kterou evokuje jeho aerodynamický tvar a sportovní linie, ukrývá pod kapotou novinku v řadě benzínových tříválcových motorů nové generace: motor 1.2 l turbo s přímým vstřikováním, v němž se snoubí výkon (110 k) a točivý moment s výrazně nízkou spotřebou a emisemi. Model, který 2008 Concept předjímá, se bude vyrábět co nejblíže ke svým zákazníkům: ve Francii (Mulhouse), v Brazílii (Porto Real) a v Číně (Wuhan).

8 8 NOVINKY: Peugeot 301 PEUGEOT 301: ATRAKTIVnÍ SILnIČnÍ KORÁB PEUGEOT 301 JE PŘÍKLADEM MEZINÁRODNÍHO ROZMACHU ZNAČKY A JEJÍ AMBICE PRO- SADIT SE NA NOVÝCH TRZÍCH. TENTO VELKÝ SEDAN SE VYZNAČUJE MODERNÍM STYLEM, PROSTORNOSTÍ, KOMFORTEM A POHODLNÝM ŘÍZENÍM ZA VŠECH OKOLNOSTÍ. OČEKÁ- VÁ SE, ŽE Z HLEDISKA OBJEMU SVĚTOVÝCH PRODEJŮ SE ČASEM STANE JEDNÍM Z NEJDŮ- LEŽITĚJŠÍCH VOZŮ ZNAČKY. Vytvořit prostorný moderní automobil pro pragmatickou a náročnou klientelu, která si potřebuje být jistá spolehlivostí a robustností svého vozu - takové bylo zadání pro model 301. Vedoucí produktu pan Nicolas Bonnardon uvádí: Při koncipování designu vozu jsme začali u bílého listu papíru a neinspirovali jsme se vzhledem žádného existujícího modelu. Mohli jsme tak vytvořit vůz vyrovnaného stylu, který je robustní, prostorný a vhodný pro všechny cestovní podmínky. Peugeot 301 se vyrábí ve španělském městě Vigo a světovou premiéru měl na letošním pařížském autosalonu. V listopadu 2012 bude uveden v zemích střední a východní Evropy včetně České republiky, následovat budou země Maghrebu a Afriky, Rusko a Ukrajina, Střední východ a některé země Latinské Ameriky, kde jsou sedany známkou prestiže. Počítá se i s dalšími výrobními místy. ODPOVĚDĚT na POŽADAVKY ZÁKAZnÍKŮ Model 301 poskytuje díky rozvoru 265 cm při délce 444 cm posádce velký prostor i rekordní objem zavazadlového prostoru a odpovídá tak nárokům zmíněných trhů. Vůz nabízí kromě důmyslné architektury i jízdní vlastnosti, které se přizpůsobují veškerým typům uživatelských podmínek včetně extrémních (země s horkým nebo velmi studeným podnebím, nekvalitní silnice ). Snahou tvůrců bylo rovněž reagovat na požadavky ohledně robustnosti při zachování atraktivní ceny, což je u tohoto segmentu nejdůležitějším kritériem. Nabídka benzínových a dieselových motorů poslední generace je rovněž přizpůsobena požadavkům cílových trhů. Motory jsou spojeny s manuálními, pilotovanými nebo automatickými převodovkami. Výkony se pohybují od 72 do 115 k: 1.2 VTi 52 kw (72 k) s manuální nebo pilotovanou převodovkou, 1.6 HDi 68 kw (92 k) s manuální převodovkou a 1.6 VTi 85 kw (115 k) s manuální nebo automatickou převodovkou.

9 9 NOVINKY: Peugeot 301 Peugeot 301 patří mezi sedany poslední generace z hlediska stylu i funkcí. Jde o moderní automobil výrazného charakteru, který je bezpečný a prostorný, shrnuje nicolas Bonnardon. díky své délce 444 cm nabízí optimalizovanou a velkorysou architekturu, která mu dává náskok před konkurencí. Má tak vlastnosti, které slouží v tomto segmentu jako měřítko kvality: rekordní prostornost na zadních sedadlech (rozvor 265 cm); rekordní objem zavazadlového prostoru 0 l (VdA 210); jízdní vlastnosti spojené s dobrou úrovní komfortu, vycházející z know-how značky Peugeot a zajišťující vynikající potěšení z řízení za všech okolností; řada prvků bezpečnostní výbavy: ESP, ABS, až 4 airbagy, nouzový brzdový asistent, ISOFIX PEUGEOT 301

10 10 STYL: Peugeot design lab PEUGEOT DESIGN LAB: TROCHU JINÉ STUDIO STUdIO PEUGEOT design lab BYlO OFICIálNě OTEVřENO A JIž PřEdSTAVIlO PRVNí KONCEPTY VYUžíVAJíCí špičkové INOVACE. JEHO ředitel, PAN CATHAl loughnane, NáM POSKYTl KRáTKý ROZHOVOR. Můžete nám Peugeot Design Lab představit? Cathal loughnane (Cl): Peugeot design lab je designové studio, které poskytuje své know-how externím zákazníkům. Staráme se rovněž o design všech předmětů, které značka Peugeot vyrábí vedle automobilů, ať už jsou to kola, skútry či odvozené výrobky. Cathal Loughnane, ředitel studia Peugeot Design Lab Proč tento nový subjekt vznikl? Cl: Nápad se zrodil v roce 2010 při příležitosti 200. výročí značky Peugeot, kdy byl prezentován nový projekt značky. Zdálo se nám rozumné převzít v duchu historického odkazu značky Peugeot na svá bedra design jednotlivých výrobků a do jejich nového vzhledu promítnout identitu a estetické principy Peugeot. Co budete pod značkou Peugeot vyrábět? Cl: V roce 2011 jsme již přišli s novou řadou jízdních kol a především s koncepčním kolem dl 121, které dává cyklistice nový rozměr. Na ženevském autosalonu jsme následně představili kompaktní městské kolo dl 122 s hliníkovo-dřevěným rámem, do kterého je začleněn prostor na uložení notebooku. Spolupracujeme rovněž s designery skútrů značky Peugeot. Jak fungujete v rámci Design centra značky Peugeot? Cl: Náš zhruba desetičlenný tým je plně začleněn do centra AdN (Automotive design Network) ve Vélizy. Týmy automobilových designerů (více než 100 pracovníků) nám mohou nárazově pomáhat s našimi projekty.

11 11 STYL: Peugeot design lab Za jakých podmínek pracujete pro externí zákazníky? Cl: Vzhledem k historii značky a našemu know-how při výrobě nejrůznějších průmyslových předmětů se naše první externí kontrakty týkají průmyslových odvětví, například lodního průmyslu a letectví. Pro externí zákazníky můžeme pracovat anonymně, bez jakéhokoliv zveřejňování, až po tzv. co-branding, kdy je produkt prezentován se značkou Peugeot design lab. Jak hodláte přispívat k většímu povědomí o vašem studiu? Cl: Vytváříme různé produkty s podpisem Peugeot design lab; ty budou nositeli našich stylistických hodnot a budou vyhovovat vysokým požadavkům na kvalitu. Jedním z hlavních cílů studia Peugeot design lab je zvyšovat hodnotu značky Peugeot. Na pařížském autosalonu 2012 jsme představili první výsledek této naší ambice. Děkujeme za rozhovor. Více informací najdete na Peugeot Design Lab je studio typu Global Brand Design. Jeho cílem je vyvíjet silné a soudržné strategie dané značky, které pomohou posílit hodnoty, principy a identitu zákazníka. Jeho hlavním úkolem je vyvíjení produktů, služeb a znalostí pro externí zákazníky z různých odvětví. Technické a personální prostředky Design centra Peugeot, v rámci kterého Peugeot Design Lab sídlí, mu dávají působnost, která je v tomto odvětví nevídaná, a to celkem na třech kontinentech: v Evropě, Asii a Jižní Americe. Studio Peugeot Design Lab řídí Cathal Loughnane. Tento Ir přebírá vedení studia po 12 letech strávených v design centrech značek skupiny PSA (design interiérů a koncepčních vozů).

12 12 UŽITKOVÉ VOZY: Peugeot Professional Roadshow 2012 UŽITKOVÉ VOZY PEUGEOT na cestě k zákazníkům Od 5. do 27. Září 2012 USPOřádAlA SPOlEČNOST PEUGEOT ČESKá REPUBlIKA VE SPOlUPRáCI S VYBRANýMI KONCESIONářI JIž druhý ROČNíK PEUGEOT PROFESSIONAL ROADSHOW. AKCE MělA JASNý Cíl: PřEdSTAVIT FIREMNíM ZáKAZNíKůM KOMPlETNí řadu UžITKOVýCH VOZů A štědrou NABídKU VýHOd SPOJENOU SE ZNAČKOVýM FINANCOVáNíM. Peugeot Professional Roadshow 2012 měla za úkol upevnit pozici značky Peugeot v oblasti lehkých užitkových vozů. Se 788 registrovanými užitkovými vozy (ke konci září 2012) a podílem na trhu 9,1 % zaujímá značka Peugeot čtvrtou příčku mezi automobilkami. Rozsáhlá prezentační a obchodní akce navázala na loňský úspěch a posílila výsledky prodejů ve všech kategoriích lehkých užitkových vozů. K vidění a testování byla kompletní řada přizpůsobená potřebám firem a podnikatelů nejrůznějších profesí: od nejmenší městské dodávky Bipper až po největší model Peugeot Boxer, včetně přestaveb a verzí 4x4. Flotila o devíti vozech navštívila za třiadvacet dní šestnáct českých měst. Pro prezentaci byla zvolena nejrušnější nákupní a hobby centra. Mimořádně štědrá nabídka výhod čekala na zákazníky, kteří zvolili inancování Peugeot Finance. K výhodné ceně získali i prodlouženou záruku na 3 roky (nebo km), kartu CCS v hodnotě Kč nebo manuální klimatizaci a autorádio zdarma. Velkým lákadlem pro návštěvníky akce byla možnost vyhrát užitkový vůz Peugeot Expert l1h1 a další ceny, jako například letenky do Amsterdamu aj.

13 13 PŘESTAVBY: 4x4 dangel PEUGEOT 4x4: JISTOTA MOBILITY ZA VŠECH OKOLNOSTÍ Hledáte praktický užitkový vůz s velkou přepravní kapacitou a nízkými provozními náklady? Pomocníka, na kterého se můžete spolehnout za každého počasí a bez ohledu na to, kam vás vaše pracovní povinnosti zavedou? Modelová řada užitkových vozů Peugeot s pohonem všech čtyř kol dangel 4x4 je pro vás optimálním řešením. Přestavby užitkových vozů Peugeot na pohon 4x4 jsou výsledkem třicetileté spolupráce společnosti Peugeot se specializovanou irmou na pohon všech čtyř kol Automobiles dangel. Ta se stala pro Peugeot dvorním dodavatelem přestaveb 4x4 již v roce 1980 a od té doby bylo vyrobeno přes vozů s pohonem všech kol. Na českém trhu jsou k dispozici modely Partner, Expert (osobní i užitkové verze) a Boxer. Jádrem systému dangel je viskózní spojka, která u vozů s předním pohonem v případě potřeby automaticky přenáší část točivého momentu na zadní kola. V běžných jízdních podmínkách na silnici je chování vozu srovnatelné se standardním vozidlem a jeho jízda je stejně hospodárná. Při ztrátě přilnavosti v terénu však viskózní spojka automaticky zajistí plynulé a pro řidiče neznatelné zapojení zadních kol a vozidlo získává přednosti pohonu 4x4. Užitné vlastnosti vozu zůstávají plně zachovány. Výhradně mechanické řešení 4x4 přináší pouze zvýšení hmotnosti (resp. snížení užitečné hmotnosti) a zvýšení světlé výšky o cca 20 mm. Na výběr jsou tři varianty: základní přestavba Endurance je určena pro jízdu po nezpevněných cestách za každého počasí. druhá úroveň, Performance, je doplněná o samosvorný diferenciál na zadní nápravě, který se v případě potřeby zapojuje automaticky. Pohon Extreme je určen do velmi náročného terénu a je navíc doplněn uzávěrkou diferenciálu umístěného na zadní nápravě. Více informací najdete na

14 14 FLEET: Komerční banka VOZY PEUgEOT MÍŘÍ do komerční BankY Společnost PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA se stala dodavatelem vozů jedné z největších českých bankovních institucí - Komerční banky. Dne 27. září 2012 v Praze převzal zástupce KB prvních sedm vozů. Předané automobily Peugeot 208 a 508 jsou součástí plnění dle fleetové smlouvy uzavřené mezi oběma společnostmi. Kontrakt s platností do konce roku 2015 je pro Peugeot ČR nejvýznamnější letos podepsanou leetovou zakázkou. Tohoto úspěchu Peugeot dosáhl s podporou leasingové společnosti Ald Automotive. Speciální verzi operativního leasingu připravili v Ald pro Komerční banku takzvaně na míru. Jsme velmi potěšení, že můžeme spojit naše jméno s tak tradiční a renomovanou značkou, jakou je právě Peugeot. Jsme přesvědčeni, že vozy Peugeot zcela naplní naše očekávání vysokého technického a kvalitativního standardu při současném zachování příznivého ekonomického provozu, uvedl Miloslav Sluka, manažer služeb pro centrálu KB. do konce letošního roku odebere Komerční banka ještě nejméně 25 dalších osobních vozů značky Peugeot.

15

16 FIREMNÍ AUTO ROKU

ŠKODA Výroční zpráva

ŠKODA Výroční zpráva 2013 ŠKODA Výroční zpráva ŠKODA AUTO a.s. Obsah 4 Úvodní slovo Zpráva představenstva 8 Profil skupiny ŠKODA AUTO 9 Správa a řízení 9 Zpráva dozorčí rady 10 Orgány společnosti ŠKODA AUTO 12 Prohlášení o

Více

2012Rok značky ŠKODA

2012Rok značky ŠKODA 2012 Rok značky ŠKODA 8 40 16 42 22 49 26 35 Obsah 2012 Rok značky ŠKODA Předmluva předsedy představenstva Prof. Dr. h.c. Winfrieda Vahlanda 4 Představenstvo 6 Třída sama pro sebe třetí generace zcela

Více

2/2008. RECENZE mazda6 Zabezpečovací systémy Cesta k bezpečí kanáry Ostrovy věčného jara

2/2008. RECENZE mazda6 Zabezpečovací systémy Cesta k bezpečí kanáry Ostrovy věčného jara 2/2008 FORMULE 1 Hamilton se v thrilleru stal mistrem světa! Diamond Race Rychle a zběsile RECENZE mazda6 Zabezpečovací systémy Cesta k bezpečí kanáry Ostrovy věčného jara 04 Novinky ze Santander Consumer

Více

Nová Toyota Corolla sedan. Tøetí generace Subaru Impreza. TrendCar slaví 10 let. S novým designem a lepšími vlastnostmi...

Nová Toyota Corolla sedan. Tøetí generace Subaru Impreza. TrendCar slaví 10 let. S novým designem a lepšími vlastnostmi... Nová Toyota Corolla sedan S novým designem a lepšími vlastnostmi... Tøetí generace Subaru Impreza Auto, které vás bude fascinovat každý den TrendCar slaví 10 let Historie a souèasnost spoleènosti... Milí

Více

VOLVO trucks Prezentace společnosti. RSP 20100060019. Czech. Printed in Sweden 06.12.

VOLVO trucks Prezentace společnosti. RSP 20100060019. Czech. Printed in Sweden 06.12. VOLVO trucks. driving progress VOLVO trucks Prezentace společnosti RSP 20100060019. Czech. Printed in Sweden 06.12. Za vším stojí lidé Každý den, každou minutu, dokonce i každou sekundu míří někde na

Více

TÜV SÜD Journal Česká republika

TÜV SÜD Journal Česká republika 3/2010 TÜV SÜD Journal Česká republika MSV 2010 - Představujeme nejlepší stroj na světě 4 Úsporná opatření ve veřejných budovách 9 Co vlastně ti solárníci dělají? 10-11 Posuzování funkční bezpečnosti 12-13

Více

PEVNÝ ZÁKLAD PRO VAŠI STAVBU

PEVNÝ ZÁKLAD PRO VAŠI STAVBU PEVNÝ ZÁKLAD PRO VAŠI STAVBU DAF VŽDY SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ Žádná kategorie dopravy není tak různorodá a náročná jako doprava ve stavebnictví. Společnost DAF vyvinula skutečně komplexní řadu vozidel pro toto

Více

Je Amerika po krizi stejně dravá, jako byla před ní? str. 18 25

Je Amerika po krizi stejně dravá, jako byla před ní? str. 18 25 NOVINKY 3 / 2011 Je Amerika po krizi stejně dravá, jako byla před ní? str. 18 25 Vítěz kybernetických válek má na prsou lvíčka str. 14 15 Dnešní Švédsko je neformální, ale vysoce profesionální str. 28

Více

extra > nový druh Subaru XV > Subaru Forester > Subaru Outback > Subaru Legacy

extra > nový druh Subaru XV > Subaru Forester > Subaru Outback > Subaru Legacy extra > nový druh Subaru XV > Subaru Forester > Subaru Outback > Subaru Legacy PŘEDSTAVUJEME Subaru XV Nový druh Japonská automobilka přichází na trh s novým automobilovým druhem. Není to ani klasický

Více

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 www.pwc.cz/csr Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 Jak PwC Česká republika přispívá k rozvoji společnosti, v níž působí? foto Obsah Úvodní slovo Jiřího Mosera, řídícího

Více

BMW i OTÁZKY & ODPOVĚDI

BMW i OTÁZKY & ODPOVĚDI BMW i Radost z jízdy BMW i OTÁZKY & ODPOVĚDI Verze: Květěn 2013 ZNAČKA BMW i Co znamená písmeno i v BMW i? Písmeno i spojené s BMW znamená inovace. V roce 2001 BMW představilo intiutivní a vizionářský

Více

Konsorcium MIR.1200 představilo Nuclear Power Alliance

Konsorcium MIR.1200 představilo Nuclear Power Alliance Měsíční zpravodaj Konsorcium MIR.1200 l červen 2013 www.mir1200.cz Představujeme partnera: ÚJV Řež, a. s. ÚJV Řež je přední českou vědecko-výzkumnou a inženýrskou společností se zaměřením na využití jaderných

Více

BMW EFFICIENT DYNAMICS: JEŠTĚ VYŠŠÍ VÝKON, JEŠTĚ NIŽŠÍ SPOTŘEBA PALIVA.

BMW EFFICIENT DYNAMICS: JEŠTĚ VYŠŠÍ VÝKON, JEŠTĚ NIŽŠÍ SPOTŘEBA PALIVA. BMW EfficientDynamics BMW EFFICIENT DYNAMICS: JEŠTĚ VYŠŠÍ VÝKON, JEŠTĚ NIŽŠÍ SPOTŘEBA PALIVA. Od té doby, co BMW Group představilo technologii BMW EfficientDynamics, snižuje neustále a jako žádný jiný

Více

Nizozemsko obchodní partner ČR

Nizozemsko obchodní partner ČR Partneři přílohy II/III Náš společný hlas zní v Evropě silněji inzerce A151000472 Nizozemsko je v současnosti jedním z nejvýznamnějších obchodních partnerů České republiky. Naše firmy včetně řady společností

Více

Výroční zpráva 2013 Komerční banka, a.s.

Výroční zpráva 2013 Komerční banka, a.s. Výroční zpráva 2013 Komerční banka, a.s. Charakteristika za období 2009 2013 Podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) Konsolidované údaje (mil. Kč) 2013 2012 1 2011 2010 2009 Finanční

Více

Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS

Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS No. 1 Obsah 8 Úvodní slovo předsedy představenstva 10 Sedmileté ohlédnutí 12 Rok 2003 plně v barvách T-Mobile

Více

Bulletin. Vztah ČR a Izraele je vážený hodnotou přátelství ČESKO-IZRAELSKÉ SMÍŠENÉ OBCHODNÍ KOMORY

Bulletin. Vztah ČR a Izraele je vážený hodnotou přátelství ČESKO-IZRAELSKÉ SMÍŠENÉ OBCHODNÍ KOMORY 2015 1 Bulletin ČESKO-IZRAELSKÉ SMÍŠENÉ OBCHODNÍ KOMORY Editorial: Významné jubileum česko-izraelských diplomatických vztahů Vztah ČR a Izraele je vážený hodnotou přátelství Vážení přátelé, když jsem nadepsal

Více

Výroční zpráva 2008. Jsme s Vámi celý život

Výroční zpráva 2008. Jsme s Vámi celý život Výroční zpráva 2008 Jsme s Vámi celý život Klíčové ukazatele roku 2008 FINANČNÍ UKAZATELE (V TISÍCÍCH EUR) 2008 2007 Celkové výnosy 142 771 121 971 EBITDA 39 491 38 376 Provozní zisk 22 681 26 043 Čistý

Více

Projekt byl realizován v rámci Programme for transparent, anti-corruption and socially responsible behaviour of regional corporations kofinancovaného

Projekt byl realizován v rámci Programme for transparent, anti-corruption and socially responsible behaviour of regional corporations kofinancovaného Projekt byl realizován v rámci Programme for transparent, anti-corruption and socially responsible behaviour of regional corporations kofinancovaného z European Commission, DG - Justice, Freedom and Security

Více

Výroční zpráva společnosti UNIPETROL, a.s. za rok 2013. Datum publikování: 27. března 2014

Výroční zpráva společnosti UNIPETROL, a.s. za rok 2013. Datum publikování: 27. března 2014 Výroční zpráva společnosti UNIPETROL, a.s. za rok 2013 Datum publikování: 27. března 2014 Obsah Profil skupiny Unipetrol... 4 Úvodní slovo předsedy dozorčí rady... 7 Dopis akcionářům od předsedy představenstva

Více

jasnýcíl nový SEAWAVE Na trh míří Nová firemní strategie má vysoké ambice Gumotex prochází změnou identity Novinky zvýší kvalitu našich matrací

jasnýcíl nový SEAWAVE Na trh míří Nová firemní strategie má vysoké ambice Gumotex prochází změnou identity Novinky zvýší kvalitu našich matrací červenec 2013 jasnýcíl Firemní časopis společnosti Gumotex a.s. Nová firemní strategie má vysoké ambice Gumotex prochází změnou identity Novinky zvýší kvalitu našich matrací Co ukázal průzkum firemního

Více

Tetra Pak Magazine AT.CZ.HU.SK 2/2011 Téma: Udržitelný rozvoj

Tetra Pak Magazine AT.CZ.HU.SK 2/2011 Téma: Udržitelný rozvoj Tetra Pak Magazine AT.CZ.HU.SK 2/2011 Téma: Udržitelný rozvoj 1 Obsah Udržitelný rozvoj 4 7 Tetra Pak Magazine AT. CZ. HU. SK. Editorial Vážení obchodní přátelé, není vůbec náhoda, že vydání časopisu.for

Více

Řízení vztahů se zákazníky a tvorba hodnoty a přidané hodnoty produktu

Řízení vztahů se zákazníky a tvorba hodnoty a přidané hodnoty produktu Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra managementu firem a institucí Řízení vztahů se zákazníky a tvorba hodnoty a přidané hodnoty produktu Bakalářská práce Autor: Petr Pavlas Bankovní management

Více

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat Obsah Podpora podnikavosti inspiromat... 5 Systém publikace... 7 První oddíl Studentské firmy... 8 A. JA Firma... 8 Co je Junior Achievement...8 Úloha vyučujícího... 10

Více

Firma jde buď nahoru, anebo dolů. Je omyl si myslet, že lze udržet status quo. speciální příloha časopisu Technický týdeník Řezné nástroje a upínání

Firma jde buď nahoru, anebo dolů. Je omyl si myslet, že lze udržet status quo. speciální příloha časopisu Technický týdeník Řezné nástroje a upínání 21. 04. 2015 speciální příloha časopisu Technický týdeník Řezné nástroje a upínání 14/ Nový Dragonskin pro frézování Společnost WNT navazuje na úspěšnou řadu Dragonskin pro soustružení 16/ iscar v roce

Více

25 let značky Lexus. Lexus Hybrid Drive. Výhody značky Lexus:

25 let značky Lexus. Lexus Hybrid Drive. Výhody značky Lexus: Objevte svět Lexus Lexus Hybrid Drive Lexus se stal v roce 2004 prvním prémiovým výrobcem, který přivedl plně hybridní technologii k dokonalosti. Od té doby bylo prodáno více než 700 000 hybridních modelů

Více

Prezentace společnosti GRANT ADVISOR

Prezentace společnosti GRANT ADVISOR Prezentace společnosti GRANT ADVISOR Informační služby Srpen 2008 GRANT ADVISOR, spol. s r.o. je držitelem certifikátu mezinárodní normy ČSN EN ISO 9001 : 2001. Představení společnosti GRANT ADVISOR GRANT

Více

manuál sociálního podnikání

manuál sociálního podnikání podpora manuál sociálního podnikání Obsah 1 Úvod 4 2 Definice a charakteristika sociálního podnikání 6 3 Zakládáme sociální podnik 10 4 Význam spolupráce a síťování 14 5 Finanční zdroje pro sociální podnikání

Více

SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ V KOLÍNĚ MOŽNOSTI ZALOŽENÍ SOCIÁLNÍHO PODNIKU

SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ V KOLÍNĚ MOŽNOSTI ZALOŽENÍ SOCIÁLNÍHO PODNIKU SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ V KOLÍNĚ MOŽNOSTI ZALOŽENÍ SOCIÁLNÍHO PODNIKU STUDIE VÝCHOZÍ SITUACE OBJEDNAVATEL Úřad vlády ČR Agentura pro sociální začleňování Milan Greineder DODAVATEL NABÍDKY M AM ALOCA, o.s. Havelská

Více

Cestovní ruch pro všechny. Kolektiv autorů Katedry cestovního ruchu VŠE v Praze

Cestovní ruch pro všechny. Kolektiv autorů Katedry cestovního ruchu VŠE v Praze Cestovní ruch pro všechny Kolektiv autorů Katedry cestovního ruchu VŠE v Praze Praha 2008 Cestovní ruch pro všechny Vydalo: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Praha 2008 Staroměstské nám. 6, 110 15 Praha

Více