2014/15 CZ. Pájení Svařování Opalovací technika Sanita Přístroje k ničení plevelů Zapalovače. Páječky, plynové přístroje a příslušenství

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "2014/15 CZ. Pájení Svařování Opalovací technika Sanita Přístroje k ničení plevelů Zapalovače. Páječky, plynové přístroje a příslušenství"

Transkript

1 Páječky, plynové přístroje a příslušenství Pájení Svařování Opalovací technika Sanita Přístroje k ničení plevelů Zapalovače 2014/15 CZ

2 2 Kvalita, která zavazuje. Úspěšná historie firmy CFH začala v roce 1986 pájecím kufříkem v malé garáži. Za náš úspěch děkujeme důslednému zaměření na kvalitu a její dodržování. Naši zákazníci důvěřují našemu smyslu pro zodpovědnost a dokonalé kontrole výroby a kvality. Úzce spolupracujeme s řadou zkušebních ústavů a stále zlepšujeme kvalitu a bezpečnost. Domácí kutilové a řemeslníci oceňují rozsah působnosti značky CFH. Protože vždy pracují s vysoce kvalitními a bezpečnými pájecími a plynovými přístroji. Proto jsme dnes zastoupeni na mnoha známých stavebních trzích, ve velkoobchodech, internetových obchodech, zahradnických centrech a odborných obchodech. Sázíme na kvalitu a bezpečnost bez kompromisů. Dirk Spengler jednatel a společník Certifikáty: Symboly: P PIEZO S 200 C piezoelektrické zapalování teplota tavení Pájení je možné ve všech polohách L A 370 C 800 C teplota pájecího hrotu pracovní teplota Bezpečnostní přípojka je otočná.

3 Obsah 3 Informace k pájení Plynové páječky Plyny Elektrické páječky Pájky Plynové zapalovače Opalovací přístroje Příslušenství plynových páječek a opalovacích přístrojů Sanitární nářadí a příslušenství Bio zahradnictví Svářecí přístroje Příslušenství svářecích přístrojů Příslušenství pro camping

4 4 Informace k pájení Informace k pájení 1. Co je pájení? Pájení je spojování kovů žárem. Jinými slovy: dva nebo více kovových dílů se spojí za přidání přísady přídavného kovu (pájky). Tento přídavný materiál se roztaví, při vychladnutí ztvrdne a díly spojí. 2. Co potřebuji ke správnému pájení? Pro spojování pájením je potřeba zdroj tepla. To by mohla být například páječka CFH s otevřeným plamenem (páječka na plynové kartuše/páječka na plynové láhve nebo páječka CFH bez plamene například elektrická páječka). Důležitým přídavným pracovním prostředkem je čisticí rouno pro rychlé očistění pájených míst. Jako další je potřebné tavidlo, případně pájecí tuk (rozpouštědlo kysličníků kovů), a pájky vhodné pro kovový spoj. 3. Měkké pájení/tvrdé pájení Při měkkém pájení je teplota tavení níže, při tvrdém pájení výše než 450 ºC. Teplota pájení při instalaci trubek činí při měkkém pájení přibližně 250 ºC, při tvrdém pájení se teplota pohybuje v rozmezí od 670 ºC do 730 ºC. Tvrdým pájením se musejí spojovat plynové instalace, horkovodní a topenářské instalace s přívodní teplotou nad 110 ºC a rozvody topných olejů. Měkkým pájením se mají pájet potrubí pro instalace pitné vody do vnějšího průměru 28 mm. Ve všech ostatních případech se může používat jak měkké pájení, tak tvrdé pájení, pokud se použije správná pájka. Pracovní postupy při tvrdém pájení jsou do značné míry shodné s měkkým pájením.

5 Informace k pájení 5 Pevnost pájeného spoje se zvyšuje s pracovní teplotou. Proto při správném provedení představuje tvrdé pájení (pracovní teplota ca ºC) významně pevnější spoj než měkké pájení (pracovní teplota ca ºC). Chyby při měkkém pájení: Při příliš vysoké teplotě shoří tavidlo, pájka se nemůže správně smáčet a odkapává. Pro spojované díly se použila nesprávná pájka nebo tavidlo. Spojované díly nebyly řádně očistěny, pájka se nemohla spojit. Poznámka: Při pájení vodovodních potrubí používejte zásadně pouze bezkadmiové a bezolovnaté pájky. Teplota a výkon Nezaměňujte pracovní teplotu za teplotu plamene udávané u Vaší páječky. Pracovní teplota je teplotou, při které se použitá pájka smáčí, teče a spojí se. Pracovní teplota se pohybuje v blízkosti horního bodu tavení pájky. Při tvrdém pájení je pracovní teplota zvláště důležitá. Pracovní teplota používané pájky nesmí být vyšší než teplota pájecího hořáku. Je-li výkon pájecího hořáku příliš nízký, spojovaná měděná trubka se potom nesmočí. 4. Tavidlo a jeho význam pro pájení Pájka se může smočit, roztéci a spojit pouze na kovově čistých površích. V zásadě proto při pájení také potřebujeme tavidlo (výjimka: měď/měděné spoje s pájkami s obsahem fosforu). Tavidla odstraňují oxidy kovů / povlak oxidů na pájených plochách a během pájení je udržují bez přítomnosti oxidů. Pouze tak lze dosáhnout bezvadného pájeného spoje. Pájecí pasta pro měkké pájení rovněž obsahuje tavidlo a k tomu ještě obsahuje podíl kovového prášku. Když se tento prášek roztaví, je dosaženo správné teploty. Správný drát pro měkké pájení (pájku) nyní zavádějte s odkloněným plamenem. Při spojování měděných trubek bude v tomto případě pájka v místě pájení vidět. Pájená štěrbina je vyplněna, ještě se musí nechat vychladnout a odstranit zbytky tavidla. Při tvrdém pájení rovněž rovnoměrně naneste tavidlo (výjimka: měděné spoje s tvrdými pájkami s obsahem fosforu), sestavte trubku a fitinky, pájené místo rovnoměrně a plynule ohřejte až je materiál rozžhaven do třešňové barvy. Tvrdou pájku odtavujte tak dlouho, až se pájecí štěrbina uzavře. Měděnou trubku udržujte s větším odstupem plamene ještě nějakou dobu rozžhavenou.

6 6 Informace k pájení 5. Jaké materiály se mohou pájet? Pájením je možno trvale spojovat všechny metalické materiály. Pájení je tak ideální technikou spojování mědi s mědí, červeným bronzem, mosazí a ocelí. 6. Něco o pájení měděných trubek Měděné trubky jsou trvanlivé a hygienické. Práce s měděnými trubkami je opravdu jednoduchá. Z tohoto důvodu se měděná trubka v uplynulých letech prosadila v řemeslech. Spojování měděných trubek se provádí měkkým pájením nebo tvrdým pájením. Obě metody jsou v podstatě rovnocenné. Rozdíl spočívá v pracovní teplotě a tím také v používané pájce. Čisticí rouno Spojované díly se čisticím rounem vydrhnou do kovového lesku. Důkladně především vyčistit konce. To je důležité pro vytvoření pevného spoje. Pájecí pasta Naneste rovnoměrně tavidlo na konec trubky. Tím odstraníte zoxidovanou vrstvu na pájených plochách a zabráníte vzniku další oxidace. Správné smáčení pájky na spojovaných kovech zajistíte pouze na kovově lesklých površích. Pájení Nasuňte fitink pevně na konec trubky, potom rovnoměrně zahřejte pájené místo až se tavidlo stříbřitě leskne. Začněte na spodní straně, protože teplo stoupá nahoru. Pájka se zavede přímo na pájené místo. Správné pracovní teploty je dosaženo, když se pájka při styku s kovem taví. Pájka nyní kapilárním účinkem stéká do spáry a spojuje díly. Pájku zavádějte tak dlouho, až se na spodní straně vytvoří kapka. Díly se musejí fixovat tak dlouho, dokud pájka neztvrdne.

7 Informace k pájení 7 7. Měkké pájení elektrickými páječkami nebo pájecími pistolemi. Páječky CFH mají výkon od 15 W do 100 W. Přístroje s výkonem od 15 W do 60 W se doporučují pro lehké pájecí práce. Přístroje s výkonem vyšším (až 100 W) mají širší hrot a jsou tak vynikajícím způsobem vhodné pro velké elektrické pájecí práce. Před prvním použitím přístroje se musí pájecí hrot pocínovat, aby bylo zaručeno správné pájení a přenos tepla.pocínováním se rozumí potažení hrotu pájkou. Tento hrot pájky nikdy neupravujte pilníkem, když se musí odstranit zbytky pájky nebo koroze. Pájecí pistole má pro uživatele tu přednost, že pájecí hrot dosahuje teploty pájení již ca. 10 až 12 sekund poté, co jste stiskli spínač. Pro zvláště citlivé součástky doporučujeme naši pájecí stanici 30 W. Tento přístroj je vybaven plynulým regulátorem teploty od 150 do 450 ºC. Nepoužívejte více pájky než je bezpodmínečně nutné. Přebytečná pájka může například proniknout do spodní části trubky, blokovat spínač a způsobovat zkraty. Vodiče před pájením pocínujte, zejména když se mají pájet splétané vodiče. Prameny zkruťte, nahřejte a pocínujte pájkou. Po pocínování vodičů je pájení jednoduchou záležitostí. Výsledkem je hladký, elektricky bezchybný pájený spoj. U starých pájených spojů nejdříve odstraňte starou pájku. Pájku ohřejte a odsajte ji pumpičkou na odstraňování pájky CFH. Potom zaveďte novou pájku. Mimochodem, hroty páječky může pohodlně očistit salmiakovým kamenem CFH. 8. Při pájení se vyhněte následujícím chybám a) Pájená štěrbiny mezi trubkou a fitinkem nesmí být větší než 0,2 až 0,4 mm. To je vlasová pájená štěrbina, neměl by se do vejít ani špendlík. Pouze tak se projeví kapilární účinek. Tekoucí pájka se kapilárním účinkem do pájené štěrbiny nasaje. Pájená štěrbina: 0,2 až 0,4 mm b) Pří příliš vysokém ohřátí shoří tavidlo. Pájka se nemůže smáčet a hned zase odkapává. c) Konec trubky a fitinku nejsou očistěny do kovového lesku. Pájka se smáčí a nespojí se. d) Konec trubky nebyl uvnitř a vně dobře odhrocen, nebyly odstraněny kovové piliny.

8 8 Plynové páječky Plynové páječky Tyto přístroje se vyznačují jednoduchou obsluhou a jsou proto mimořádně vhodné pro začátečníky. Pro hobby a řemeslníky k pájení, tavení, tvrzení, rozmrazování, opalování, ohřívání, pocínování a tvarování plastů. Minihořák MB 010 malý víceúčelový hořák s piezoelektrickým zapalováním A ideální pro hobby, modelářství, dílnu, laboratorní práce, práce venku, jemné pájení, flambování, karamelizaci a práci s plasty minihořák je vybaven průhlednou nádržkou s možností doplňování možnost doplňování normálním plynem do zapalovačů (CFH-č ) na spodní straně hořáku č EAN P PIEZO 650 C Plynová páječka Diamant M 20 A 650 C víceúčelová páječka na jemné pájení. na tavení skla, různých kovů (cín, měď, hliník, stříbro, zlato, atp.) a na práci s plasty páječka je opatřena malou nádržkou, kterou lze opět naplňovat možnost naplňování normálním plynem do zapalovačů (CFH č ) na spodní straně pájecího hořáku č EAN Plynová páječka Diamant M 40 pájecí hořák pro jemné pájení s otevřeným úzkým plamenem, který lze vyměnit za katalytický hrot (pro práce s elektřinou) na tavení skla, různých kovů (cín, měď, hliník, stříbro, zlato, atp.) možnost naplňování normálním plynem do zapalovačů (CFH č ) na spodní straně pájecího hořáku č EAN A 650 C

9 Plynové páječky 9 Plynová páječka Diamant M 50 PIEZO plynová páječka mimořádné kvality k měkkému a A 650 C tvrdému pájení ideální pro kutily a hobby, ale také pro laboratorní práce a pro školy s piezoelektrickým zapalováním, s plynulou regulací teploty náplň nádržky vystačí pro práci po dobu 90 minut vysoká stabilita zajištěná integrovaným spodním bezpečnostním stojanem možnost doplňování normálním plynem do zapalovačů (CFH č ) č EAN P Flambovací pistole Diamant M 60 P PIEZO pro každého profesionálního i hobby kuchaře a pro všechny, pro které je vaření požitkem ideální pro Crème Brûlée, karamelizaci, flambování a gratinování opravdový pomocník při loupání rajčat a papriky ruční flambovač patří do každé kuchyně během několika minut vykouzlíte nádherné pokrmy a nadchnete rodinu a přátele s piezoelektrickým zapalováním vysoká stabilita zajištěná integrovaným spodním bezpečnostním stojanem plynule regulovatelná možnost doplňování normálním plynem do zapalovačů (CFH č ) včetně 2 ks doplňovacích nádržek o objemu 100 ml a 6 receptů č EAN Hořák pro jemné pájení FB 131 kompaktní, ruční víceúčelová páječka ideální k bodovému pájení plynule regulovatelný plamen možnost pájení ve všech polohách výkonný speciální pájecí hořák ø 14 mm kompletní s praktickým odkládacím stojánkem včetně speciálního plynu SG 105 (CFH č ) č EAN A 690 C

10 10 Plynové páječky Pájecí lampa Lötmeister LM 1000 A praktická páječka ideální pro začátečníky pro měkké pájení a pro jednoduché tvrdé pájení výkonný hořák s možností jemné regulace regulačním ventilem pro plynulé nastavení plamene k provádění oprav, instalací, kutilství, opalování barvy, ničení plevelů, opalování dřeva, pocínování a pro práce s plasty č / včetně 1 kartuše EAN č / včetně 5 kartuší EAN C Pájecí lampa Lötmeister LM 2000 kartušová páječka s ergonomicky tvarovanou rukojetí pro komfortní obsluhu jednou rukou výkonný hořák s možností jemné regulace regulačním ventilem pro plynulé nastavení plamene, k měkkému pájení a jednoduššímu tvrdému pájení k provádění oprav, instalací, kutilství, opalování barvy, ničení plevelů, opalování dřeva, pocínování a pro práce s plasty č / bez kartuše EAN č / včetně 1 kartuše EAN A 650 C Pájecí lampa Lötmeister PZ 5000 P hořák s vysokým výkonem o ø 17 mm pro měkké a tvrdé A pájení výkonný hořák s možností jemné regulace regulačním ventilem pro plynulé nastavení plamene hořák s ochranou proti větru a stabilizací plamene rychlé a pohodlné zapalování stiskem knoflíku piezoelektrického zapalování stabilní, ergonomicky tvarovaná rukojeť pro komfortní manipulaci jednou rukou č / bez kartuše EAN č / s 1 kartuší EAN PIEZO 730 C

11 Plynové páječky 11 Ruční páječka PIEZO COMPACT PC 140 P kvalitní ruční páječka A výkonný speciální hořák o ø 17 mm koncentruje a vytváří úzký plamen, což šetří energii a zkracuje délku doby práce ideální pro měkké i tvrdé pájení rychlé a pohodlné zapalování stiskem knoflíku piezoelektrického zapalování ergonomicky tvarovaná rukojeť se stavěcím kolečkem pro regulaci plamene usnadňuje obsluhu jednou rukou č / včetně 1 nádržky se stlačeným plynem EAN PIEZO 730 C Pájecí lampa Lötmeister LM 3000 mobilní kartušová páječka s hadicí a velkým výkonem s možností pájení ve všech polohách pro měkké i tvrdé pájení, nahřívání, rozmrazování, opalování, pocínování, tavení, pro práci s termoplasty a k zapalování grilů na dřevěné uhlí včetně hadice na propan o délce 1,5 m a ocelové spony k upevnění nádržky kartuše přímo na pracovní oděv č / včetně 2 kartuší EAN A 650 C Bunsenův laboratorní hořák BL 172 výkonný víceúčelový přístroj pro hobby i dílnu pro zlatnické a laboratorní práce, nahřívání zkumavek, tvarování skla a plastů, fyzikální a chemické pokusy a zalévání olovem č / včetně 1 kartuše EAN Bunsenův laboratorní hořák BL 1700 ideální pro zalévání olovem, zlatnictví a práce v laboratoři, nahřívání zkumavek, optiku, tvarování skla a plastů, fyzikální a chemické pokusy, vaření klihu, dentální a farmaceutické práce č / včetně 1 nádržky se stlačeným plynem EAN

12 12 Plynové páječky Pájecí hořák LM 1750 kompaktní, šikovný víceúčelový přístroj s výkonným turbohořákem plynule regulovatelný plamen doba hoření jedné tlakové plynové nádržky ca. 2,5 hodiny tvrdé pájení měděných trubek až do ø 22 mm, měkké pájení až do ø 28 mm možnosti použití: měkké pájení, tvrdé pájení, opalování, tavení, tvrzení č / včetně 1 univerzální nádržky stlačeného plynu EAN A 700 C Profesionální ruční páječka TS 1800 P výkonná ruční páječka pro měkké i tvrdé pájení s 21 mm A speciálním hořákem a spolehlivým, snadno ovladatelným piezoelektrickým zapalováním ideální pro rychlé a rovné pájené spoje ideální pro tvrdě pájené měděné spoje až do ø 15 mm a měkké pájení až do ø 28 mm možnost pájení ve všech polohách další možnosti použití: nahřívání, rozmrazování, opalování, spalování a tepelná úprava plastů č / včetně 1 univerzální nádržky stlačeného plynu EAN PIEZO 750 C Profesionální souprava na tvrdé pájení A TURBO DE LUXE 200 profesionální, výkonný přístroj pro měkké i tvrdé pájení s kvalitním turbohořákem o ø 20 mm a speciálním pájecím hořákem o ø 14 mm pro bodové pájení lze také připojit ke stávajícím plynovým lahvím na propan butan možnost pájení ve všech polohách kompletní s upevňovacím držákem na pracovní oděv včetně propanbutanové hadice o délce 1,5 m č / včetně 1 univerzální nádržky stlačeného plynu EAN C

13 Plynové páječky 13 Ruční páječka Turbo GT 2000 rukojeť s regulací plynu pro úsporu energie s kvalitním pájecím turbohořákem o ø 24 mm možnost pájení ve všech polohách k tvrdému a měkkému pájení měděných a ocelových trubek výkonná, praktická ruční páječka pro připojení ke všem stávajícím propan-butanovým plynovým lahvím včetně plynové hadice o délce 1,5 m 3/8 č EAN A 800 C Profi Man PZ 2000 P výkonný, úsporný hořák o ø 21 mm spotřeba A ca. 100 g/h vhodný pro připojení k 5-kg a 11-kg propanovým lahvím a s připojovacím ventilem CFH č (na samostatnou objednávku) také pro univerzální tlakové plynové nádržky CFH AT 2000, případně speciální plyn CFH AT 3000 s piezoelektrickým zapalováním, plynulá regulace plamene možnost pájení ve všech polohách včetně plynové hadice o délce 1,5 m 3/8 a otočné bezpečnostní přípojky č EAN PIEZO 750 C Měděné pájedlo KL 147 A možnosti použití: měkké pájení okapových žlabů měděných plechů a pozinkovaných ocelových plechů až do tloušťky 1 mm toto výkonné kladívkové pájedlo je opatřeno kvalitní 350 g měděnou pájecí hlavou měděná hlava se může demontovat po povolení šroubu, takže přístroj lze používat jako normální pájecí hořák včetně odkládacího stojánku, ochrany proti větru a otočné bezpečnostní přípojky č EAN C

14 14 Plynové páječky Pájecí kufřík Turbo Lötprofi 2000 A 800 C kvalitní 16-dílná souprava pro ruční pájení propanbutanem možnost pájení ve všech polohách možnosti použití: měkké a tvrdé pájení měděných a ocelových trubek, plechů a tvarovek, dále tavení, nahřívání, opalování, spalování, rozmrazování, tvrzení a nalisování za tepla pájení kapilárních štěrbin v sanitárních a topenářských instalacích Rozsah dodávky: - ø 27 mm pájecí turbohořák - rukojeť s páčkou pro se stabilizací plamene úsporný plamen - ø 36 mm hořák se stabilizací plamene - regulátor tlaku 2,5 bar - ø 20 mm hořák se stabilizací plamene - plynová hadice 2 m 3/8 - ø 14 mm hořák pro jemné pájení se - piezoelektrický zapalovač stabilizací plamene plynu - nástavec s měděnou hlavou 230 g - přívod hořáku 30º - nástavec s měděnou hlavou 100 g - odkládací stojánek - plochý hořák - 2 x montážní klíč - plastový kufřík č EAN Svářečka Schweiß-Fix SF 3100 A 1250 C přenosná, profesionální autogenová souprava pro sváření a měkké a tvrdé pájení za přívodu kyslíku a vysoce výhřevného směsného plynu AT 3000 přístroj k tvrdému pájení s vysokou výkonností a pro provádění instalací a oprav hořák s ostře ohraničeným plamenem, plynule regulovatelný pracovní rozsah tloušťky materiálu 0,1 2,5 mm možnost pájení ve všech polohách Rozsah dodávky: - kyslíková láhev 105 bar = 105 l - vysoce výhřevný směsný plyn AT ochranné svářečské brýle - 3 výměnné trysky - montážní klíč - pohodlný přenosný stojan č / kompletní svářecí souprava Schweiß-Fix SF 3100 EAN pojistka proti zpětnému zášlehu plamene - svazek hadic s pojistkou proti zpětnému proudění kyslíku

15 Plyny 15 Plyny Zdroje energie pro plynové zapalovače, biozahra dnictví, zapalovače grilů, plynové páječky, svářecí přístroje, kempingové vařiče a mnoho dalšího. Kartuše stlačeného butanu obsah 419 ml / 190 g č EAN EN 417 Nádoba se stlačeným plynem 30 % propanu, 70 % butanu obsah 410 ml / 230 g č EAN EN 417 Náhradní náplň butanu různé plnicí adaptéry obsah 100 ml / 57,1 g č EAN EN 417 Univerzální nádoba se stlačeným plynem AT % propanu, 70 % butanu obsah 600 ml / 330 g č EAN EN 417 Speciální plyn SG 105 butan propylen propan aceton vysoce výhřevný směsný plyn obsah 110 ml / 60 g č EAN EN 417

16 16 Plyny Speciální plyn AT 3000 butan 65 obj. % propylen 25 obj. % propan 10 obj. % vysoce výhřevný směsný plyn obsah 600 ml / 330 g č EAN EN 417 Heliová sada HS 900 vtipný plyn na party, svatby, narozeniny nebo firemní oslavy na plnicí ventil jednoduše navlečte balonek, pomalu otočte uzávěrem a balonek se již plní včetně láhve s heliem 2,2 litru, 30 balonků, provázku na balonky a plnicího ventilu č EAN Kyslík pro svářecí soupravu Schweiß-Fix SF 3100 (CFH č ) obsah 130 g / 930 ml č EAN Kysličník uhličitý (CO 2 ) pro MAG svařování nelegovaných a nízko legovaných ocelí pro svářečku pro svařování v ochranné atmosféře SSG 145 (CFH č ) 165 bar č EAN Argon pro MIG svařování vysoce legované ocele (ušlechtilá ocel) pro svářečku pro svařování v ochranné atmosféře SSG 145 (CFH č ) 60 bar č EAN

17 Elektrické páječky 17 Elektrické páječky Elektrické páječky CFH jsou nejvíce vhodné v oblasti elektrotechniky, elektroniky, rozhlasové techniky, modelářství, Tiffany, opracování plechu a mnoha jiných. Elektrické pájedlo E 15 ideální v mikroelektronice poniklovaný měděný pájecí hrot, ostrý hrot zahřátí za ca. 1,5 min s bezpečnostním odkládacím stojánkem 15 W / 230 V č EAN L 370 C Elektrické pájedlo E 20 na malé spoje nebo spoje citlivé na teplotu také na zapojovací dráty do 1,5 mm 2 poniklovaný měděný pájecí hrot, ostrý hrot zahřátí za ca. 1,5 min s bezpečnostním odkládacím stojánkem 20 W / 230 V č EAN L 370 C Elektrické pájedlo E 60 na elektrické pájení na Hi-Fi, rozhlasové přijimače a tenké plechy do max. 0,5 mm 2 zapojovací dráty do 2 mm 2 poniklovaný měděný pájecí hrot, dlátový tvar zahřátí za ca. 2 min s bezpečnostním odkládacím stojánkem 60 W / 230 V č EAN L 460 C

18 18 Elektrické páječky Elektrické pájedlo E 80 na elektrotechnické pájení a středně velké spoje v elektrotechnice pájení pocínovaných a tenkých plechů do max. 0,8 mm 2 zapojovací dráty do 2,5 mm 2 poniklovaný měděný pájecí hrot, dlátový tvar zahřátí za ca. 2,5 min s bezpečnostním odkládacím stojánkem 80 W / 230 V č EAN L 480 C Elektrické pájedlo E 100 na elektrotechnické pájení a těžké práce s kovy k pájení měděných vodičů do 3,0 mm 2 a tenkých plechů do max. 1 mm 2 pájení pocínovaných a tenkých plechů do max. 0,8 mm 2 zapojovací dráty do 2,5 mm 2 poniklovaný měděný pájecí hrot, dlátový tvar zahřátí za ca. 2,5 min s bezpečnostním odkládacím stojánkem 100 W / 230 V č EAN L 500 C Pájecí stanice LD 48 pro kutily a profesionály v elektronice, jemné elektronice, modelářství a mnoha jiných oblastech přesně regulovatelné elektronické nastavení teploty v krocích po 1º C plynule regulovatelný rozsah teplot 150º C 420º C kompletní s držákem pájedla a čisticí houbou provozní napětí: primární AC 230 V / 50 Hz, sekundární 24 V pro pájedlo velký LED displej se jmenovitou a skutečnou hodnotou krátká doba zahřátí 48 W / 230 V č EAN L 420 C

19 Elektrické páječky 19 Elektrická pájecí pistole E 100 velmi robustní pistole pro rychlé pájení, ideální pro elektrotechniku, modelářství a univerzální použití v dílně, servisu a pro kutily poniklovaná měděná pájecí smyčka na zapojovací vodiče do 1,5 mm 2, malé až střední pájecí hroty pro malé liniové pájení v rychlém sledu pájení a tenké plechy až do ca. 0,4 mm doba zahřátí mikrospínačem za pouhých ca sekund 100 W / 230 V č EAN L 300 C Bateriová páječka BK 212 pro kutily a pro práce v elektrotechnice ideální pro jemné pájení platinek včetně ochranného obalu baterie nejsou součástí dodávky 6 W / 4,5 V č EAN L 450 C Sada vypalovací pistole BM 245 pro popisování a kreativní vypalovanou malbu na dřevo, kůži a korek popisovací a kreslicí hrot pro různé tloušťky čáry a sada razítek se 7 různými vzory jsou součástí příslušenství včetně odkládacího stojánku 30 W / 230 V č / Souprava vypalovací pistole EAN č / Vypalovací pistole bez příslušenství EAN Sada aplikátoru štrasových kamenů SA 920 pro zdobení látek, kůže, skla, papíru, dřeva a plastů aplikátor štrasových kamenů je vhodný pro štrasové kameny a pálené ozdoby opatřené vrstvou termolepidla včetně úložného boxu, odkládacího stojánku, pinzety, 500 ks štrasových kamenů opatřených vrstvou termolepidla a 8-dílné sady nástavců pro různé velikosti a tvary kamenů 6 W / 230 V č EAN

20 20 Příslušenství elektrických páječek Náhradní pájecí hroty č LS 129 / 15 W EAN č LS 126 / 20 W EAN č LS 127 / 60W / 80W / 100 W EAN č LS 128 / 100 W EAN Pájecí držák LA 240 pro pájení v elektronice, modelářství a mnoha jiných oborech svorky jsou přestavitelné do všech směrů ideální pomůcka pro všechna filigrantní pájení, u kterých k práci potřebujete obě ruce č EAN Pájecí tuk FM 342 tavidlo na měkké pájení mědi a slitin mědi, na běžné pájení, DIN EN C č / 20 g EAN Salmiakový kámen SN 345 k čistění hrotů páječek 65 x 45 x 20 mm, 80 g č EAN Pramencový drát na odpájkování EL 235 tavidlem napuštěný, extrémně savý měděný drát k odpájkování součástek a k odstranění přebytečné pájky šířka 2,0 mm, délka 1,6 m. č EAN

21 Pumpička na odpájkování EP 237 Příslušenství elektrických páječek 21 pro pájení v elektronice, modelářství mnoha jiných oborech na odstraňování pájecích bodů před výměnou elektronických součástek č EAN Psací a kreslicí hroty pro vypalovací pistoli CFH pro popisování a kreativní malování vypalováním na dřevo, kůži a korek č EAN Sada razítek pro vypalovací pistoli CFH pro popisování a kreativní malování vypalováním na dřevo, kůži a korek č EAN Štrasové kameny pro aplikátor štrasových kamenů CFH Štrasové kameny ø 4 mm / obsah ca. 300 ks č S16 stříbrné EAN č S16 barevné EAN Štrasové kameny ø 5 mm / obsah ca. 150 ks č S20 stříbrné EAN č S20 barevné EAN Štrasové kameny ø 6 mm / obsah ca. 80 ks č S30 stříbrné EAN č S30 barevné EAN

22 22 Pájky Pájky Na měď, slitiny mědi, mosaz, nikl, slitiny niklu, červený bronz, ocel, litinu, temperovanou litinu a bronz. Elektronická pájka WL 325, WL 323 tavidlem plněná pájka pro jemné pájení v elektronice a elektrotechnice č / 100 g EAN č / 250 g EAN S 190 C Pájka pro kutily WL 330, WL 328 tavidlem plněná pájka pro obyčejné pájení není vhodná pro práci v elektronice č / 100 g EAN č / 250 g EAN S 235 C Pájka na rádiové spoje WL 335, WL 333 tavidlem plněná pájka pro jemné pájení, klempířské práce, práce v telekomunikacích a normální pájení č / 100 g EAN č / 250 g EAN S 235 C Pájka na Tiffany TL 336 S 240 C vhodná k pájení Tiffany pájku na Tiffany používejte jen s pájecí kapalinou CFH č č /100 g EAN Pájka na fitinky WL 340, WL 339 S na měkké pájení měděných trubek v instalacích studené a teplé vody tepelná odolnost do 110 C pouze ve spojení s pájecí pastou na fitinky CFH č nebo tavidlem na fitinky CFH č č / 100 g EAN č / 250 g EAN C

23 Cínová pájecí tyčinka na zinkový plech S 235 C k pájení zinku zvláště vysoké čistoty a legovaného zinku v oblasti zastřešování, S-Pb60Sn40; DIN EN používat pouze společně s pájecí kapalinou na zinkový plech: CFH č č / 2 trojhranné tyče à 333 mm EAN Cínová pájecí tyčinka 1,5 kg na S zinkový plech k pájení zinku zvláště vysoké čistoty a legovaného zinku v oblasti zastřešování, S-Pb60Sn40; DIN EN používat pouze společně s pájecí kapalinou na zinkový plech: CFH č č / 6 trojhranných tyčí à 400 mm EAN Cínová pájecí tyčinka na měděný plech Pájky C S 250 C k pájení měděných okapových žlabů a svodů, případně měděných plechů oblasti zastřešování bez předcházejícího nýtování, S-Sn97Cu3; DIN EN používat pouze společně s pájecí kapalinou na měděný plech: CFH č č / 2 trojhranné tyče à 333 mm EAN Tvrdá pájka s obsahem alpaky A ke spojování ocele, litiny, temperované litiny, niklu a slitin niklu č EAN C Mosazná pájka A 900 C k pájení mezer a spár u ocele, litiny, temperované litiny, mědi, niklu, mosazi a bronzu č EAN Tvrdá pájka s obsahem mědi a fosforu k pájení mezer na mědi, mosazi a červeném bronzu vhodná pro instalace plynu a vody v oblasti pitné vody č EAN A 730 C Tvrdá pájka s obsahem stříbra bez přísady kadmia k pájení mezer na ocelích všeho druhu, na mědi a slitinách mědi vhodná na instalace plynu a vody č EAN A 670 C

24 24 Pájky Tavidlo na stříbrnou pájku FM 343 Tavidlo na tvrdé pájení mědi, mosazi, červeného bronzu a oceli zvláště vhodné k pájení s měděnou a stříbrnou pájkou CFH EN 1045, typ FH 10 č / 25 g EAN Pájecí kapalina FM 344 tavidlo na obyčejné pájení (chladírenství, klempířské práce) zvláště vhodné k měkkému pájení železa, oceli, mosazi, mědi, olova a pocínovaných plechů vhodné k pájení Tiffany č / 25 g EAN Tavidlo na fitinky FM 347 tavidlo na měkké pájení měděných trubek v instalacích pitné vody a topení, používat společně s pájkou na fitinky CFH č a DIN EN C (F-SW 21) č / 20 g EAN Pasta na pájení fitinků FP 348 pasta na měkké pájení kovů k předcínování a měkkému pájení instalací z měděných trubek, používat společně s pájkou na fitinky CFH č a / DIN EN 29453, DIN EN C (F-S21), S-Sn97Cu 3 č / 100 g EAN Pájecí kapalina na pájení měděných plechů LWK 368 speciální tavidlo pro měkké pájení v oblasti pokrývačství společně s cínovými pájecími tyčinkami na střešní žlaby a také plechy na měděné žlaby, svody a plechy, slitiny mosazi a mědi č / 100 g EAN Pájecí kapalina na pájení zinkových plechů LWZ 372 speciální tavidlo pro měkké pájení v oblasti pokrývačství společně s cínovými pájecími tyčinkami na střešní žlaby a také plechy na titanzinek, pozinkované ocelové plechy a zinek vysoké čistoty č / 100 g EAN Čisticí rouno RV 349 nekovové čisticí rouno na všechny kovy k rychlému očistění pájeného místa bez poškrábání, bez kovového obrusu, což snižuje škody způsobené korozí č / 5 ks EAN

www.kraenzle.com Partner specializovaného prodejce! Made in Germany Vysokotlaké čisticí přístroje na studenou vodu

www.kraenzle.com Partner specializovaného prodejce! Made in Germany Vysokotlaké čisticí přístroje na studenou vodu Vysokotlaké čisticí přístroje na studenou vodu Vysokotlaké čisticí přístroje s benzínovým motorem Vysokotlaké čisticí přístroje na horkou vodu Vysokotlaké čisticí přístroje stacionární Průmyslové vysavače

Více

SOUHRN OTÁZEK A OD PO VĚ DÍ PRO IN STA LA TÉ RY ODBORNÉ PŘEDMĚTY. URČENO I. ROČNÍKŮM SOŠ a SOU K TEORETICKÉ A PRAKTICKÉ VÝUCE

SOUHRN OTÁZEK A OD PO VĚ DÍ PRO IN STA LA TÉ RY ODBORNÉ PŘEDMĚTY. URČENO I. ROČNÍKŮM SOŠ a SOU K TEORETICKÉ A PRAKTICKÉ VÝUCE SOUHRN OTÁZEK A OD PO VĚ DÍ U Č Ň O V S K Á K N I Ž N I C E PRO IN STA LA TÉ RY AUTOR: ING. LUPTÁK LADISLAV URČENO I. ROČNÍKŮM SOŠ a SOU K TEORETICKÉ A PRAKTICKÉ VÝUCE ODBORNÉ PŘEDMĚTY 1. STAVEBNÍ KONSTRUKCE

Více

K OBSLUZE A INSTALACI KOTLE VIADRUS G 32 BM

K OBSLUZE A INSTALACI KOTLE VIADRUS G 32 BM NÁVOD K OBSLUZE A INSTALACI KOTLE VIADRUS G 32 BM 1 Vážený zákazníku děkujeme Vám za zakoupení plynového kotle VIADRUS G 32 BM a tím projevenou důvěru k firmě ŽDB a.s. Bohumín, Závod topenářské techniky

Více

Učinit správnou volbu

Učinit správnou volbu Jak řešit problémy Učinit správnou volbu V katalogu Jak řešit problémy si snadno vyberete z nabídky výrobků Henkel ten nejlepší produkt Loctite, se kterým vyřešíte problémy v oblasti strojírenství, jak

Více

NÁVOD K OBSLUZE A INSTALACI KOTLE BENEKOV LT20 BENEKOV LT25 BENEKOV LT30 BENEKOV LT35 BENEKOV LT40. (s vodou chlazeným podstavcem)

NÁVOD K OBSLUZE A INSTALACI KOTLE BENEKOV LT20 BENEKOV LT25 BENEKOV LT30 BENEKOV LT35 BENEKOV LT40. (s vodou chlazeným podstavcem) NÁVOD K OBSLUZE A INSTALACI KOTLE BENEKOV LT20 BENEKOV LT25 BENEKOV LT30 BENEKOV LT35 BENEKOV LT40 (s vodou chlazeným podstavcem) 1 Vážený zákazníku, děkujeme Vám za zakoupení automatického kotle na hnědé

Více

ZAVLAŽOVÁNÍ NECHTE NA NÁS ZAHRADNÍ HADICE, PŘÍSLUŠENSTVÍ A ARMATURY PRO KAŽDOU ZAHRADU. www.rehau.cz. Stavebnictví Automotive Průmysl

ZAVLAŽOVÁNÍ NECHTE NA NÁS ZAHRADNÍ HADICE, PŘÍSLUŠENSTVÍ A ARMATURY PRO KAŽDOU ZAHRADU. www.rehau.cz. Stavebnictví Automotive Průmysl ZAVLAŽOVÁNÍ NECHTE NA NÁS ZAHRADNÍ HADICE, PŘÍSLUŠENSTVÍ A ARMATURY PRO KAŽDOU ZAHRADU www.rehau.cz Stavebnictví Automotive Průmysl REHAU NABÍDKA ZAVLAŽOVACÍCH SYSTÉMŮ PRO PROFESIONÁLNÍ I HOBBY-ZAHRADNÍKY

Více

Kovový věk. Zatmelování, lití a pájení. Dentální slitiny Pájky a spájecí pasty

Kovový věk. Zatmelování, lití a pájení. Dentální slitiny Pájky a spájecí pasty Zatmelování, lití a pájení Dentální slitiny Pájky a spájecí pasty Kovový věk Zatmelovací hmoty Pomůcky a příslušenství pro zatmelování, lití a pájení Dráty Přístroje pro zatmelování, lití a pájení 59 ZATMELOVÁNÍ,

Více

BENEKOV C16 BENEKOV C26 BENEKOV C51

BENEKOV C16 BENEKOV C26 BENEKOV C51 NÁVOD K OBSLUZE A INSTALACI KOTLE BENEKOV C16 BENEKOV C26 BENEKOV C51 1 Vážený zákazníku, děkujeme Vám za zakoupení automatického kotle na hnědé uhlí z modelové řady BENEKOV C a tím projevenou důvěru k

Více

KATALOG 03/2013. Klimatizační jednotky

KATALOG 03/2013. Klimatizační jednotky KATALOG 03/2013 Klimatizační jednotky Nový rozměr spolupráce Obsah Základní vlastnosti...2 Konstrukce a parametry...4 Výkony, normy...6 Variabilita a optimalizace rozměrů...7 Materiálové provedení...8

Více

KZ 15 R KZ 15 B KZ 24 R KZ 24 B KZ 24 C

KZ 15 R KZ 15 B KZ 24 R KZ 24 B KZ 24 C NÁVOD K INSTALACI, OBSLUZE A ÚDRŽBĚ PLYNOVÉHO ZÁVĚSNÉHO KONDENZAČNÍHO KOTLE KZ 15 R KZ 15 B KZ 24 R KZ 24 B KZ 24 C Obsah Úvod...2 Důležitá upozornění...2 Použití kotle...2 Popis kotle...2 Rozměry kotle...3

Více

Automaticky řízené kotle na spalování hnědého uhlí nejlevnější vytápění

Automaticky řízené kotle na spalování hnědého uhlí nejlevnější vytápění Automaticky řízené kotle na spalování hnědého uhlí nejlevnější vytápění Návod k obsluze a údržbě VARIMATIK VM 20, 25 www.varimatik.cz Typ a výrobní číslo kotle Prodejce Obsah Zákaznické desatero 2 Účel

Více

SUPRASTAR. Plynový stacionární litinový kotel. Dvoustupňový hořák s automatickým zapalováním. Vhodný pro nízkoteplotní provoz.

SUPRASTAR. Plynový stacionární litinový kotel. Dvoustupňový hořák s automatickým zapalováním. Vhodný pro nízkoteplotní provoz. Plynový stacionární litinový kotel SUPRASTAR Dvoustupňový hořák s automatickým zapalováním. Vhodný pro nízkoteplotní provoz. Samostatný kotel: KN 4-9 D/F až KN 117-9 D/F Příklady systémů s více kotli:

Více

MEDVĚD 20 (30, 40, 50) KLOM

MEDVĚD 20 (30, 40, 50) KLOM MEDVĚD 20 (30, 40, 50) KLOM Výrobní číslo kotle je vyznačené na štítku, který je připevněn na plechu pod ovládacím panelem. Štítek je přístupný po odklopení předního krytu. V časti Návod na obsluhu najdete

Více

NIKE Star 24 3 E Návod k použití a upozornění

NIKE Star 24 3 E Návod k použití a upozornění NIKE Star 24 3 E CZ Návod k použití a upozornění *1.030587CZ* Vážený zákazníku, Blahopřejeme Vám k zakoupení vysoce kvalitního výrobku firmy Immergas, který Vám na dlouhou dobu zajistí spokojenost a bezpečí.

Více

Návod pro instalaci, obsluhu a servis CZ 1

Návod pro instalaci, obsluhu a servis CZ 1 Manual Prestige 18-2_Manual Prestige 24-2 0.6.2010 10:11 Stránka 1 Prestige 8 1-2 MkIII Návod pro instalaci, obsluhu a servis CZ 1 06/2010 Manual Prestige 18-2_Manual Prestige 24-2 0.6.2010 10:11 Stránka

Více

Automatický teplovodní kotel

Automatický teplovodní kotel Automatický teplovodní kotel KTP 20 PELLET Původní provozní a montážní návod a Záruční list aktualizace 4/ 2011 ROJEK DŘEVOOBRÁBĚCÍ STROJE a.s., prodej tepelné techniky Masarykova 16, 517 50 Častolovice,

Více

Návod k obsluze a údržbě kotlů

Návod k obsluze a údržbě kotlů Návod k obsluze a údržbě kotlů Therm 20 a 28 TCX; TLX; TLXZ Obsah: 1. Použití 2. Všeobecný popis 3. Technické údaje 4. Výrobní kontrola 5. Základní pokyny pro montáž Umístění a zavěšení kotle Připojení

Více

DS-TS 32. Návod k obsluze. Printed: 08.07.2013 Doc-Nr: PUB / 5069664 / 000 / 01

DS-TS 32. Návod k obsluze. Printed: 08.07.2013 Doc-Nr: PUB / 5069664 / 000 / 01 D-LP 32/ DS-TS 32 Návod k obsluze cs D-LP32/DS-TS32 Hydraulický agregát Dálková obsluha Kolejnice Řezací kotouč Ochranný kryt Hydraulické hadice Koncová zarážka Stojan kolejnic 2 Obsah 1. Všeobecné informace

Více

Automatický teplovodní kotel ROJEK TKA 15 ROJEK TKA 25 ROJEK TKA 45

Automatický teplovodní kotel ROJEK TKA 15 ROJEK TKA 25 ROJEK TKA 45 Automatický teplovodní kotel ROJEK TKA 15 ROJEK TKA 25 ROJEK TKA 45 Původní návod k používání Záruční list aktualizace 02/ 2014 ROJEK DŘEVOOBRÁBĚCÍ STROJE a.s., prodej tepelné techniky Masarykova 16, 517

Více

Návod k obsluze a údržbě kotlů

Návod k obsluze a údržbě kotlů Návod k obsluze a údržbě kotlů Therm 23 CL 1. OBSAH: 1. OBSAH:... 2 2. POUŽITÍ... 3 3. VŠEOBECNÝ POPIS KOTLŮ ŘADY THERM 23 CL... 3 4. TECHNICKÉ ÚDAJE... 4 5. VÝROBNÍ KONTROLA... 5 6. ZÁKLADNÍ POKYNY PRO

Více

Čistič odpadů Široký výběr z jednoho zdroje "správná čistička pro každou práci". Tradice inovace a kvalita.

Čistič odpadů Široký výběr z jednoho zdroje správná čistička pro každou práci. Tradice inovace a kvalita. Čistič odpadů Široký výběr z jednoho zdroje "správná čistička pro každou práci". Tradice inovace a kvalita. Typ Po Délka* modelů Stopy m Strana Ruční čističky: Ruční čističky WC 2-6 - 2 2.4 Chapadlo 6

Více

EOLO Star 24 3 E Návod k použití a upozornění

EOLO Star 24 3 E Návod k použití a upozornění EOLO Star 24 3 E CZ Návod k použití a upozornění *1.030588CZ* Vážený zákazníku, Blahopřejeme Vám k zakoupení vysoce kvalitního výrobku firmy Immergas, který Vám na dlouhou dobu zajistí spokojenost a bezpečí.

Více

Kombi Kompakt HRE 24/18 HRE 28/24 HRE 36/30 HRE 36/39. Návod pro instalaci, obsluhu a údržbu

Kombi Kompakt HRE 24/18 HRE 28/24 HRE 36/30 HRE 36/39. Návod pro instalaci, obsluhu a údržbu Kombi Kompakt HRE 24/18 HRE 28/24 HRE 36/30 HRE 36/39 Návod pro instalaci, obsluhu a údržbu Před instalací a uvedením zařízení do provozu si prosím pečlivě přečtěte tento návod k montáži. Uchovávejte tento

Více

Návod k obsluze a údržbě kotlů

Návod k obsluze a údržbě kotlů Návod k obsluze a údržbě kotlů PRO 14 KX, X, XZ Obsah: 1. Použití... 3 2. Všeobecný popis... 3 3. Technické údaje... 4 4. Výrobní kontrola... 4 5. Základní pokyny pro montáž... 4 Umístění kotle... 5 Zavěšení

Více

Návod na instalaci, obsluhu a údržbu kotle

Návod na instalaci, obsluhu a údržbu kotle Návod na instalaci, obsluhu a údržbu kotle THERM PRO 14 KX.A, X.A, XZ.A THERM PRO 14 TKX.A, TX.A, TXZ.A Závěsný plynový kotel Návod na instalaci, obsluhu a údržbu kotle THERM PRO 14 KX.A, X.A, XZ.A THERM

Více

53 akcí s nabídkami více než 502 výrobků pro vaši laboratoř

53 akcí s nabídkami více než 502 výrobků pro vaši laboratoř www.vwr.com V tomto čísle Vítejte u podzimního čísla H!TS. V tomto období roku velmi často platí use it or lose it pro rozpočty laboratoří - nabízíme Vám proto další číslo H!TS plné nových produktů, speciálních

Více

Terra CL 8-33 HGL/BA(P) (400V)

Terra CL 8-33 HGL/BA(P) (400V) Technické podklady Návod k montáži Terra CL - HGL/BA(P) (00V) S ovládáním Navigátor.0 0 Rev. - Originalanleitung Tepelná čerpadla s technikou čerstvé vody www.idm-energie.com D I E ENERGI EFAMI LI E .

Více

Amarex N S 32-160. Návod k obsluze/montáži

Amarex N S 32-160. Návod k obsluze/montáži Ponorné motorové čerpadlo Amarex N S 32-160 Konstrukční velikost DN 32 Velikosti motoru: 2pólové: 02 Bez standardů ATEX Návod k obsluze/montáži Impressum Návod k obsluze/montáži Amarex N S 32-160 Originální

Více

Operační program Rozvoj lidských zdrojů Opatření 3.1 Technologické postupy používané v autolakýrnictví

Operační program Rozvoj lidských zdrojů Opatření 3.1 Technologické postupy používané v autolakýrnictví Operační program Rozvoj lidských zdrojů Opatření 3.1 Technologické postupy používané v autolakýrnictví Zpracovali: Vlastimil Šrámek Bc. Bohdan Zboříl Ing. Alena Čechová Anotace Tento výukový materiál (učební

Více

PÁJENÍ KOVŮ PÁJKY, TAVIDLA, PÁJECÍ PASTY, DRÁTY PRO MIG PÁJENÍ

PÁJENÍ KOVŮ PÁJKY, TAVIDLA, PÁJECÍ PASTY, DRÁTY PRO MIG PÁJENÍ PÁJENÍ KOVŮ PÁJKY, TAVIDLA, PÁJECÍ PASTY, DRÁTY PRO MIG PÁJENÍ PROGRAM SPOLEČNOSTI BÖHLER WELDING GROUP vývoj a výroba svařovacích, navařovacích a pájecích materiálů nejvyšší kvality široký sortiment elektrod,

Více