2014 Příručka uživatele Chevrolet Captiva M

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "2014 Příručka uživatele Chevrolet Captiva M"

Transkript

1 Příručka uživatele Chevrolet Captiva Black plate (1,1) 2014 Příručka uživatele Chevrolet Captiva M Krátce Informace pro první jízdu Klíče Klíčky a zámky Dveře Zabezpečení vozidla Vnější zrcátka Vnitřní zrcátka Okna Střecha Sedadla a opěrky hlavy Opěrky hlavy Přední sedadla Zadní sedadla Bezpečnostní pásy Systém airbagů Dětské zadržovací systémy Úložné prostory Úložné schránky Prostor pro zavazadla/ náklad Další úložné prostory Systém střešních nosičů Informace o ukládání nákladu do vozidla Přístroje a ovládací prvky Ovládací prvky Výstražné kontrolky Informační displeje Hlášení vozidla Palubní počítač Osvětlení Vnější osvětlení Vnitřní osvětlení Funkce osvětlení Informační systém Úvod Rádio Audiopřehrávače Navigace Telefon Ovládací prvky klimatizace Systémy regulace prostředí Ventilační otvory Údržba Jízda a provoz vozidla Informace pro jízdu Startování a provoz Výfuk motoru Automatická převodovka Manuální převodovka Systémy pohonu Brzdy Systémy řízení jízdy Tempomat Systém detekce překážek Palivo

2 Příručka uživatele Chevrolet Captiva Black plate (2,1) 2014 Příručka uživatele Chevrolet Captiva M Péče o vozidlo Všeobecné informace Kontrola vozidel Výměna žárovky Elektrický systém Nářadí vozidla Kola a pneumatiky Startování z druhého vozidla Odtáhnutí vozidla Péče o vzhled Servis a údržba Všeobecné informace Plánovaná údržba Doporučené kapaliny Technické údaje Identifikace vozidla Údaje o vozidle Informace pro zákazníky Informace pro zákazníky Záznam údajů o vozidle a ochrana osobních údajů Rejstřík i-1

3 Příručka uživatele Chevrolet Captiva Black plate (3,1) Úvod iii Vaše vozidlo je navržená kombinace pokročilé technologie, bezpečnosti, ohleduplnosti k životnímu prostředí a hospodárnosti. Tato uživatelská příručka Vám poskytuje veškeré nezbytné informace k tomu, abyste s Vaším vozidlem mohli jezdit bezpečně a hospodárně. Upozorněte své spolucestující na nebezpečí nehody a zranění následkem nesprávného používání vozidla. Vždy musíte dodržovat specifické zákony a předpisy země, v které se právě nacházíte. Tyto zákony se mohou lišit od informací v této Když je v této uživatelské příručce doporučována návštěva servisu, doporučujeme Vašeho servisního partnera Chevrolet. Všichni servisní Chevrolet partneři nabízejí prvotřídní servis za přijatelné ceny. Zkušení mechanici, vyškolení firmou Chevrolet, pracují v souladu s pokyny firmy Chevrolet. Balíček literatury pro zákazníka by měl být uložen ve vozidle a vždy při ruce. Používání této příručky. Tato příručka popisuje všechno volitelné příslušenství a vlastnosti dostupné pro tento model. Určité vlastnosti, včetně těch týkajících se displeje a funkcí nabídky, se nemusí vztahovat na Vaše vozidlo v důsledku varianty modelu, země, specifikace, zvláštní výbavy nebo příslušenství.. V části "V krátkosti" najdete úvodní přehled.. Obsah na začátku této příručky a v každé kapitole ukazuje, kde se příslušné informace nacházejí.. Rejstřík Vám umožní vyhledávat specifické informace.. Tato uživatelská příručka používá označení motoru z výrobního závodu. Odpovídající obchodní označení se nacházejí v kapitole "Technické údaje".. Směrové údaje, např. vlevo nebo vpravo nebo dopředu nebo dozadu, se vždy vztahují ke směru jízdy.. Vámi požadovaný jazyk nemusí být jednotkami displejů vozidla podporován. Nebezpečí, varování a upozornění { Nebezpečí Text označený { obsahuje informace o nebezpečí smrtelného zranění. Nedodržování těchto pokynů může vést k ohrožení života.

4 Příručka uživatele Chevrolet Captiva Black plate (4,1) iv Úvod { Varování Text označený { obsahuje informace o nebezpečí nehody nebo zranění. Nedodržování těchto pokynů může vést ke zranění. { Výstraha Text označený Výstraha poskytuje informace o možném poškození vozidla. Nedodržování těchto pokynů může vést k poškození vozidla. Přejeme Vám mnoho hodin potěšení z jízdy Chevrolet

5 Black plate (1,1) Krátce Informace pro první jízdu Odemknutí vozidla Nastavení sedadla Nastavení opěrky hlavy Bezpečnostní pásy Nastavení zrcátka Nastavení polohy volantu Přehled přístrojové desky Vnější osvětlení Houkačka Systémy ostřikovače a stěračů Stěrače/ostřikovače čelního skla Ovládání klimatizace Parkování Převodovka Začínáme Informace pro první jízdu Odemknutí vozidla Rádiový dálkový ovladač 1. Tlačítko LOCK (Zamknout) 2. Tlačítko UNLOCK (Odemknout) Viz Rádiový dálkový ovladač na straně 2-2. Viz Systém centrálního zamykání na straně 2-9. Nastavení sedadla Poloha sedadla Krátce 1-1 Pro posunutí sedadla dopředu nebo dozadu zatáhněte za páčku a posuňte sedadlo do požadované polohy. Uvolněte páčku a ujistěte se, že sedadlo je pevně na svém místě. Viz Nastavení sedadla na straně 3-4. Viz Poloha sedadla na straně 3-3.

6 Black plate (2,1) 1-2 Krátce Opěradla sedadel Výška sedadla Bederní opěra sedadla Zatáhněte za páku, nastavte sklon a páku uvolněte. Umožněte sedadlu se slyšitelně zajistit. Při nastavování opěradla se o něj neopírejte. Pumpujte páčkou na vnější straně sedáku sedadla, dokud sedák nebude nastaven do požadované polohy. Pro snížení sedáku sedadla zatlačte páčku několikrát směrem dolů. Pro zvýšení sedáku sedadla vytáhněte páčku několikrát směrem nahoru. Chcete-li zvýšit nebo snížit bederní opěru řidiče, posuňte páčku dopředu nebo dozadu.

7 Black plate (3,1) Krátce 1-3 Nastavení opěrky hlavy Bezpečnostní pásy Výškové nastavení Vytáhněte opěrku hlavy nahoru. Pro pohyb dolu stiskněte západku a zatlačte opěrku hlavy dolu. Viz a Opěrky hlavy na straně 3-1. Vodorovné nastavení Vytáhněte opěrku hlavy dopředu. Chcete-li opěrku posunout dozadu, potáhněte ji dopředu. Potom se automaticky posune dozadu. Vytáhněte pás z navíječe, veďte nepřekroucený pás přes tělo a zajistěte zámkovou sponu do zámku pásu. Během jízdy pravidelně napínejte pánevní pás tím, že zatáhnete za ramenní pás. Viz Bezpečnostní pásy na straně 3-12.

8 Black plate (4,1) 1-4 Krátce Nastavení zrcátka Vnitřní zpětné zrcátko Vnější zrcátka Nastavení polohy volantu Za účelem snížení oslňování zatáhněte za páčku na spodní straně tělesa zrcátka. Viz Manuální zpětné zrcátko na straně Zvolte si zrcátko, které chcete nastavit, přesunutím přepínače do polohy "L" pro levé zrcátko nebo "R" pro pravé zrcátko. Viz Dálkové ovládaní zrcátek na straně Odjistěte páčku, nastavte volant, potom páčku zajistěte a dbejte, aby byla zcela zajištěná. Volant nastavujte pouze při stojícím vozidle.

9 Black plate (5,1) Krátce 1-5 Přehled přístrojové desky Vozidlo LHD

10 Black plate (6,1) 1-6 Krátce Vozidlo RHD

11 Black plate (7,1) Krátce Ventilační otvory 2. Ovladače vnějších světel/ ukazatelů směrů a světel pro přejíždění do jiného pruhu 3. Houkačka 4. Sestava sdružených přístrojů 5. Stěrače/ostřikovač čelního okna 6. Výstražná světla/vypínač ESC OFF 7. Střední odkládací schránka 8. Spínač DCS/spínač Eco (stop/ start) nebo spínač parkovacího asistenta 9. Sdružený přepínač 10. Držák na karty 11. Přihrádka na mince 12. Uvolňovací páčka kapoty 13. Ovládací prvky zvukového systému na volantu 14. Tlačítka regulace prostředí/ tempomatu 15. Systémy regulace prostředí 16. Páka voliče 17. Přepínač elektrické parkovací brzdy (EPB) 18. Přepínač Eco 19. Zapalovač cigaret 20. Audio systém 21. Schránka v palubní desce 22. Kontrolka připomenutí bezpečnostního pásu předního spolujezdce/kontrolka vypnutí airbagu spolujezdce Vnější osvětlení Otočením knoflíku spínače světel zapnete a vypnete vnější osvětlení. Spínač světel má následující čtyři polohy: O (VYPNUTO): Pro vypnutí všech světel otočte knoflíkem do polohy OFF. Všechna světla jsou zhasnuta a vraťte knoflík do původní polohy AUTO.

12 Black plate (8,1) 1-8 Krátce AUTO: Vnější osvětlení a osvětlení přístrojové desky se automaticky zapnou nebo vypnou v závislosti na venkovních světelných podmínkách. ; : Svítí koncová světla, osvětlení registrační značky a osvětlení sdružené přístrojové desky. 5 : Svítí světlomety a všechna výše uvedená světla. Viz Spínač světel na straně 6-1. Přepínání dálkových a tlumených světel Pro přepnutí z tlumených světel na dálková světla zatlačte na pákový přepínač. Pro přepnutí na tlumená světla opětovně zatlačte nebo zatáhněte za pákový přepínač. Viz Přepínání dálkových/tlumených světel na straně 6-3. Viz Světelná houkačka na straně 6-4. Výstražná světla Viz Výstražná světla na straně 6-5. Ukazatele směru a změny jízdního pruhu páčka nahoru = indikace vpravo páčka dolů = indikace vlevo Viz Směrová světla a signály změny jízdního pruhu na straně 6-5. Ovládaná pomocí tlačítka.

13 Black plate (9,1) Houkačka Systémy ostřikovače a stěračů Stěrač čelního okna Krátce 1-9 INT (CYKLOVAČ): Přerušovaný chod. OFF (VYPNUTO): Vypnuty. MIST (ZAMLŽENÍ): Funkce pro zamlžení. Viz Stěrače/ostřikovač čelního okna na straně 5-3. Ostřikovače čelního okna Stiskněte a Pokud chcete použít stěrače, zapněte zapalování a posuňte páčku sdruženého přepínače stěračů/ostřikovačů směrem nahoru. HI (RYCHLE): Nepřetržitý chod stěračů, vysoká rychlost. LO (POMALU): Nepřetržitý chod stěračů, nízká rychlost. Zatáhněte za páčku. Viz Stěrače/ostřikovač čelního okna na straně 5-3.

14 Black plate (10,1) 1-10 Krátce Viz Kapalina do ostřikovačů na straně Stěrače/ostřikovače čelního skla Stěrač zadního okna Stěrač okna dveří zavazadlového prostoru pracuje v následujících třech polohách: OFF (VYPNUTO): Vypnuty. INT (CYKLOVAČ): Přerušovaný chod. LO (POMALU): Nepřetržitý chod stěračů, nízká rychlost. Viz Stěrač/ostřikovač zadního okna na straně 5-6. Ostřikovač Viz Stěrač/ostřikovač zadního okna na straně 5-6. Viz Kapalina do ostřikovačů na straně Ovládání klimatizace Vyhřívání zadního okna, vyhřívání vnějších zpětných zrcátek Stěrač okna dveří zavazadlového prostoru lze použít po zapnutí spínací skříňky do polohy ACC nebo ON a otočením konce páčky sdruženého přepínače stěračů/ ostřikovačů směrem nahoru. Tiskněte tlačítko na konci páčky, dokud se ostřikovače nespustí. Ovládá se stisknutím tlačítka =. Viz Vyhřívaná zrcátka na straně 2-18.

15 Black plate (11,1) Viz Vyhřívání zadního okna na straně Odstranění zamlžení a námrazy z oken Otočte ovladačem rozvodu vzduchu do polohy DEFROST 5. Viz Odstranění námrazy z čelního skla v části Systém topení a větrání na straně 8-1. Viz Odmlžení čelního skla v části Klimatizace na straně 8-3. Parkování. Neparkujte vozidlo na snadno hořlavém povrchu. Vysoká teplota výfukového systému může způsobit vzplanutí povrchu.. Parkovací brzdu vždy zabrzděte bez stisknutí uvolňovacího tlačítka. Ve svahu směrem nahoru nebo dolů jí zabrzděte co možno nejpevněji. Současně sešlápněte nožní brzdu, aby se snížila potřebná ovládací síla.. Vypněte motor a zapalování. Otáčejte volantem dokud se nezamkne zámek řízení. Krátce Pokud je vozidlo na vodorovném povrchu nebo ve svahu směrem nahoru, před vypnutím zapalování zařaďte první převodový stupeň nebo přeřaďte do polohy P. Ve svahu směrem nahoru natočte přední kola směrem od obrubníku. Pokud je vozidlo ve svahu směrem dolů, před vypnutím zapalování zařaďte zpátečku. Natočte přední kola směrem k obrubníku.. Zavřete okna.. Uzamkněte vozidlo.

16 Black plate (12,1) 1-12 Krátce Převodovka Mechanická převodovka Automatická převodovka +, -: Manuální režim. Při řazení zcela sešlápněte spojkový pedál, řadicí pákou zařaďte převodový stupeň a spojkový pedál pomalu uvolněte. Při řazení zpátečky stiskněte při přesouvání řadicí páky do polohy zpátečky tlačítko na zadní straně hlavice řadicí páky. Viz Manuální převodovka na straně P (PARKOVÁNÍ): Blokuje přední kola. Polohu P volte pouze pokud vozidlo stojí a parkovací brzda je zatažená. R (ZPÁTEČKA): Polohu R volte, pokud vozidlo stojí. N (NEUTRÁL): Neutrál. D: Pro všechny běžné jízdní podmínky. Umožňuje převodovce řazení všech šesti převodových stupňů.

17 Black plate (13,1) Krátce 1-13 Pro přeřazení stiskněte uvolňovací tlačítko. Šipky označují přeřazení, která nevyžadují stisknutí uvolňovacího tlačítka.. Správná poloha sedadel, bezpečnostních pásů a zrcátek.. Při nízké rychlosti zkontrolujte funkci brzd, obzvláště pokud jsou brzdy mokré. Startování motoru prostřednictvím spínací skříňky Pro zařazení sešlápněte pedál brzdy a stiskněte uvolňovací tlačítko. Přeřazení, které vyžaduje stisknutí uvolňovacího tlačítka, je označeno šipkami. Řazení bez omezení. Začínáme Kontrola před rozjezdem. Tlak vzduchu v pneumatikách a jejich stav.. Hladina motorového oleje a hladiny kapalin.. Všechna okna, zrcátka, vnější světla a osvětlení registrační značky, zda jsou čisté, není na nich sníh nebo námraza a jsou funkční.. Otočte klíč do polohy ACC a mírným pohybem volantu uvolněte zámek řízení. Manuální převodovka: sešlápněte spojku

18 Black plate (14,1) 1-14 Krátce. Automatická převodovka: Posuňte páku voliče do polohy P nebo N.. Nepřidávejte plyn. Vznětový motor: Otočte klíč do polohy ON (ZAPNUTO) pro žhavení a počkejte, až zhasne kontrolka K.. Sešlápněte a podržte pedál spojky a brzdy, otočte klíč do polohy START, poté klíč uvolněte v okamžiku, kdy motor naskočí Před opětovným startováním nebo za účelem vypnutí motoru otočte klíčem zpět do polohy LOCK.

19 Black plate (1,1) Klíče Klíčky a zámky Klíče Rádiový dálkový ovladač Systém Open & Start Zámky dveří Manuálně ovládané zámky dveří Systém centrálního zamykání Pojistky zámků Dveře Dveře zavazadlového prostoru Zabezpečení vozidla Systém alarmu Vnější zrcátka Vypouklé zrcátko Dálkově ovládaná zrcátka Sklopná zrcátka Vyhřívaná zrcátka Vnitřní zrcátka Ruční ovládání zpětného zrcátka Zpětné zrcátko s automatickým ztlumením Okna Elektricky ovládaná okna Vyhřívání zadního okna Sluneční clony Střecha Střešní okno Klíčky a zámky Klíče Klíče 2-1 Výměna klíčů Číslo klíče je uvedené na odnímatelném štítku. Číslo klíče je nutné sdělit při objednávání náhradních klíčů, jelikož je součástí systému imobilizéru. Viz Zámek v části Péče o exteriér na straně

20 Black plate (2,1) 2-2 Klíče Klíč s výklopnou planžetou Stisknutím tlačítka vyklopíte planžetu klíče. Pro vyklopení klíče stiskněte tlačítko a klíč manuálně vyklopte. Rádiový dálkový ovladač Můžete jej použít k ovládání:. Centrální zamykání. Systému alarmu 1. Tlačítko LOCK (ZAMKNOUT): Uzamknou se všechny dveře. Výstražná světla jednou bliknou a systém ochrany proti odcizení bude aktivován. 2. Tlačítko UNLOCK (ODEMKNOUT): Odemknou se všechny dveře. Výstražná světla bliknou dvakrát a systém ochrany proti odcizení bude deaktivován. V některých zemích musíte stisknout tlačítko UNLOCK jednou, abyste otevřeli řidiče. Chcete-li odemknout všechny dveře, stiskněte tlačítko UNLOCK do 3 sekund znovu. Poznámka: Tlačítka LOCK (ZAMKNOUT), UNLOCK (ODEMKNOUT) nejsou funkční, když je klíč ve spínací skříňce. Poznámka: Když stisknete tlačítko UNLOCK na dálkovém ovládání, automaticky se rozsvítí světla přístrojové desky a zůstanou svítit asi 30 sekund, dokud je spínač zapalování v poloze ACC. Rádiový dálkový ovladač má provozní dosah přibližně 6 metrů (20 stop). Tento dosah může být ovlivněn vnějšími vlivy.

21 Black plate (3,1) Klíče 2-3 Výstražná světla potvrzují činnost. Zacházejte s ním s péčí, chraňte jej před vlhkostí a vysokými teplotami a nepoužívejte jej zbytečně. Porucha Pokud nefunguje rádiové dálkové ovládání centrálního zamykání, může to být z těchto důvodů:. Je překročen dosah,. Příliš nízké napětí baterie,. Časté, opakované používání dálkového ovladače v době, kdy je mimo dosah, což bude vyžadovat opětovnou synchronizaci,. Pokud opakovaným používáním v krátkém intervalu přetížíte systém centrálního zamykání, krátkodobě se přeruší napájení,. Rádiové vlny dálkového ovladače jsou rušeny jiným zdrojem. Výměna baterie rádiového dálkového ovladače Vyměňte baterii, jakmile se znatelně zkrátí provozní dosah. Baterie nepatří do domácího odpadu. Musejí se nechat zlikvidovat v příslušné recyklační sběrně. Klíč s výklopnou planžetou Poznámka: Použijte baterii typu CR2032 (nebo její ekvivalent). 1. Otevřete kryt dálkového ovladače. 2. Vyjměte použitou baterii. Zamezte dotyku tištěných spojů a ostatních součástí. 3. Vložte novou baterii. Ujistěte se, že záporný pól (-) směřuje dolu k jednotce. 4. Zavřete kryt dálkového ovladače. 5. Zkontrolujte funkci ovladače spolu s Vaším vozidlem. Upevněný klíč Baterii nechte vyměnit v servisu. { Výstraha Nedotýkejte se holými prsty plochých částí baterie. Manipulací se zkrátí životnost baterie. Poznámka: Lithiové baterie mohou poškodit životní prostředí. Dodržujte místní právní předpisy platné pro recyklaci. Nevyhazujte do domovního odpadu.

22 Black plate (4,1) 2-4 Klíče Poznámka: Aby dálkový ovladač pracoval správně, dodržujte následující pokyny: Vyvarujte se pádu ovladače. Na dálkový ovladač nepokládejte žádné těžké předměty. Ovladač nevystavujte působení vody a přímého slunečního záření. Vlhký ovladač osušte měkkým hadříkem. Systém Open & Start Pokud je vozidlo vybaveno systém bezklíčového přístupu, je dálkový ovladač ve spodní části vybaven úzkým tlačítkem A, které se používá k vysunutí klíče. Stiskněte tlačítko (A) a klíč vytáhněte. Klíč nevytahujte bez stisknutí tlačítka (A). Klíč uvnitř dálkového ovladače se používá k odemknutí zámku dveří řidiče, pokud se v dálkovém ovladači vybije baterie nebo v nouzové situaci. V případě potřeby nového klíče se obraťte na autorizovaného prodejce. 1. Q (Zamknout): Jedním stisknutím se zamknou všechny dveře. Uzamknutí vozidla je potvrzeno jedním bliknutím ukazatelů směru a jedním zahoukáním houkačky. 2. K (Odemknout): Jedním stisknutím se odemknou všechny dveře. Ukazatele směru jednou bliknou a deaktivuje se systém zabezpečení vozidla proti odcizení. V některých zemích se v závislosti na konfiguraci vozidla se jedním stisknutí tlačítka odemykání

23 Black plate (5,1) Klíče 2-5 odemykají dveře řidiče. Pro odemknutí všech dveří, stiskněte tlačítko UNLOCK (Odemknout) do 5 sekund znovu. 3. L (Poloha vozidla/nouzový alarm): Pro vyhledání vozidla stiskněte a podržte toto tlačítko přibližně na dvě sekundy. Třikrát zablikají ukazatele směru a třikrát zahouká houkačka. Odemykání bez použití klíče Pro odemknutí a otevření dveří přistupte k předním dveřím a stiskněte tlačítko na klice dveří, dálkový ovladač se musí nacházet ve vzdálenosti do 1 m od vozidla. Pokud je ovladač rozpoznán, dveře se odemknou a otevřou. { Výstraha Tlačítko na klice dveří se používá pouze pro funkci odemykání bez použití klíče. Při opuštění vozidla zamkněte všechny dveře stisknutím tlačítka zamykání na dálkovém ovladači nebo se zkontrolujte, zda je aktivní funkce zamykání bez použití klíče. Spínač zapalování lze přepnout do čtyř různých poloh. Při použití spínače zapalování musí být dálkové ovládání uvnitř vozidla. 1: LOCK (Vypnuto) 2: ACC (PŘÍSLUŠENSTVÍ) 3: ON (ZAPNUTO) 4: START. Mechanická převodovka: Sešlápněte spojku. Otočte spínač zapalování do polohy START. Při sešlápnutém

24 Black plate (6,1) 2-6 Klíče spojkovém a brzdovém pedálu uvolněte spínač elektrické parkovací brzdy.. Automatická převodovka: zařaďte polohu P (Parkování) nebo N (Neutrál). V jakékoli jiné poloze není možné motor nastartovat. Pro nastartování motoru, pokud je vozidlo v pohybu, používejte pouze polohu N (Neutrál). Pokud je vozidlo vybaveno systém bezklíčového přístupu, musí být při startování vozidla sešlápnut brzdový pedál.. Vznětové motory: Otočte spínač zapalování do polohy pro žhavení ON (ZAPNUTO) a počkejte, až zhasne kontrolka N. Potom otočte spínač zapalování do polohy START. Jakmile motor naskočí uvolně spínač zapalování, vrátí se do polohy ON (Zapnuto). Pokud nelze spínačem zapalování otočit, zkuste jej zatlačit dovnitř a znovu otočit. Pokud není dálkový ovladač ve vozidle, nebo jej něco ruší, zobrazí se v informačním centru řidiče (DIC) uprostřed sestavy sdružených přístrojů zpráva ELECTRONIC KEY NOT DETECTED (ELEKTRONICKÝ KLÍČ NEBYL DETEKOVÁN). Zamykání bez použití klíče Dveře se automaticky zamknou po několika sekundách po vypnutí zapalování, pokud jsou zavřeny dveře a z vozidla byl odnesen alespoň jeden dálkový ovládač. Tuto funkce lze deaktivovat v nastavení personalizace. Pokud na čerpací stanici řidič vystoupí s dálkovým ovladačem, všechny dveře včetně dvířek palivové nádrže a zadních výklopných dveří se po několika sekundách zamknou. Pro odemknutí dveří včetně zadních výklopných dveří a dvířek palivové nádrže během nebo po ukončení tankování stiskněte tlačítko na klice dveří nebo tlačítko odemykaní na dálkovém ovladači. Naprogramování dálkových ovladačů k vozidlu Budou fungovat pouze vysílače přístupu bez klíče naprogramované pro toto vozidlo. Při ztrátě nebo krádeži vysílače je možné u Vašeho dealera zakoupit a naprogramovat náhradní. Vozidlo lze přeprogramovat tak, aby již nebylo možné použít ztracené nebo zcizené dálkové ovladače.

25 Black plate (7,1) Klíče 2-7 Nastartování vozidla při vybité baterii dálkového ovladače Pokud je baterie dálkového ovladače vybitá, zobrazí se v informačním centru řidiče (DIC) uprostřed sestavy sdružených přístrojů zpráva ELECTRONIC KEY NOT DETECTED (ELEKTRONICKÝ KLÍČ NEBYL DETEKOVÁN). Aby bylo možné vozidlo nastartovat, zasuňte dálkový ovladač tlačítky nahoru do kapsy dálkového ovladače uvnitř úložné schránky středové konzoly. Potom zařaďte polohu P (Parkování) nebo N (Neutrál), sešlápnete brzdový pedál a otočte spínačem zapalování. Baterii dálkového ovladače vyměňte co možná nejdříve. Výměna baterie 1. Stisknutím tenkého tlačítka vedle dolní části vysílače a jeho vytažením vyndejte klíč z vysílače. Klíč nevytahujte bez stisknutí tlačítka. 2. Do drážky na boku dálkového ovladače vložte plochý předmět a dálkový ovladač otevřete. 3. Vyjměte starou baterii. 4. Novou baterii vložte kladnou stranou dolů. Pro výměnu použijte baterii CR2032 nebo rovnocennou náhradu.

26 Black plate (8,1) 2-8 Klíče 5. Zacvakněte obě poloviny dálkového ovladače do sebe. 6. Zasuňte klíč zpět do dálkového ovladače. Zámky dveří { Varování Teplota ve vozidle může vzrůst velmi rychle a dosáhnout mnohem vyšších hodnot než venku. Nikdy nenechávejte bez dozoru ve vozidle děti nebo zvířata. Může dojít k vážnému nebo smrtelnému poranění. Děti by mohly aktivovat elektrické ovládání oken nebo jiné ovládací prvky a mohly by uvést vozidlo do chodu. Nenechávejte klíč ve vozidle spolu s dětmi. (Pokračování) Varování (Pokračování) V důsledku toho může dojít k vážnému nebo dokonce smrtelnému poranění. { Výstraha Tlačítko na klice dveří se používá pouze pro funkci odemykání bez použití klíče. Při opuštění vozidla zamkněte všechny dveře stisknutím tlačítka zamykání na dálkovém ovladači nebo se zkontrolujte, zda je aktivní funkce zamykání bez použití klíče. Manuálně ovládané zámky dveří

27 Black plate (9,1) Klíče 2-9 Dveře řidiče zamkněte nebo odemkněte otočením klíče v zámku. Zevnitř vozidlo uzamknete zatažením za zamykací tlačítko dveří. Zevnitř vozidlo odemknete zatlačením na zamykací tlačítko dveří. Systém centrálního zamykání Centrální zamykání dveří lze ovládat ze dveří řidiče. Tento systém Vám umožňuje zamknout nebo odemknout všechny dveře a zadní výklopné dveře od dveří řidiče pomocí klíče nebo dálkového ovládání (zvenku) nebo spínače zámku dveří (zevnitř). Tlačítko centrálního zamykání Dveře můžete také odemknout a zamknout pomocí spínačů zamykání dveří na obložení dveří řidiče. Pokud chcete dveře zamknout, stiskněte pravou část spínače. Pokud chcete dveře odemknout, stiskněte levou část spínače. Zevnitř nebo zvenku otevřete dveře zatažením za kliku dveří.

28 Black plate (10,1) 2-10 Klíče Poznámka: Zarážka a závěsy dveří by se měly promazávat mazacím tukem v pravidelných intervalech nebo pokud je slyšet hluk při otevírání, zavírání dveří nebo během jízdy. Dveře řidiče a dveře předního spolujezdce je možné otevřít tahem za kliku dveří zevnitř i v případě, že jsou dveře zamčeny pomocí zamykacího tlačítka dveří. Funkce "deadlock" Pokud je vozidlo vybaveno doplňkovým systémem zabezpečení proti odcizení, můžete pro zvýšenou ochranu při opuštění vozidla pomocí funkce "deadlock" zablokovat dveře. Funkce "deadlock" elektronicky zablokuje všechny elektricky ovládané zámky, takže není možné otevřít žádné dveře ani v případě vniknutí do vozidla rozbitím skla. { Varování Nepoužívejte funkci "deadlock" v případě, že jsou ve vozidle lidé. Dveře není možné odemknout zevnitř. Pro zapnutí funkce "deadlock" proveďte jedno z následujících možností:. Dvakrát po sobě stiskněte tlačítko LOCK. Jednou stiskněte tlačítko LOCK pro zamčení vozidla a potom jej stiskněte znovu (do 3 sekund) pro zapnutí funkce "deadlock".. Zasuňte klíč do zámku dveří řidiče a dvakrát jím souvisle otočte směrem k zádi vozidla. Tj. jednou pro zamčení dveří a potom podruhé pro zapnutí funkce "deadlock". Pro vypnutí funkce "deadlock" stiskněte tlačítko UNLOCK na klíči. Tím se odemknou všechny dveře. Poznámka: Funkce "deadlock" funguje, když jsou zavřené všechny dveře a dveře zavazadlového prostoru. Poznámka: K vypnutí funkce "deadlock" dojde v okamžiku, když jsou dveře odemčeny normálním způsobem. Pojistky zámků

29 Black plate (11,1) { Výstraha Pokud je dětská pojistka v poloze ZAMKNUTÍ, netahejte za vnitřní kliku dveří. Mohlo by dojít k poškození vnitřní kliky. { Varování Pokud na zadních sedadlech sedí děti, použijte dětské bezpečnostní pojistky zámků. Můžete použít klíč nebo vhodný šroubovák. Pro aktivaci zámku dveří s dětskou pojistkou otočte dětské zámkové pojistky do vodorovné polohy. Pro otevření zadních dveří s aktivovanou dětskou pojistkou otevřete dveře zvenku. Pro deaktivaci zámku dveří s dětskou pojistkou otočte dětské zámkové pojistky do svislé polohy. Dveře Dveře zavazadlového prostoru Dveře zavazadlového prostoru lze zamykat nebo odemykat systémem centrálního zamykání dveří. Viz Systém centrálního zamykání na straně 2-9. Ujistěte se, že nemáte ruce ani jiné části těla, stejně jako ostatní osoby, v cestě zavírajících se dveří zavazadlového prostoru. { Výstraha Při otevírání nebo zavírání dveří zavazadlového prostoru vždy zkontrolujte, zda se na nich nevyskytují nějaké překážky. { Varování Klíče 2-11 Jízda s otevřenými dveřmi zavazadlového prostoru může umožnit pronikání výfukových plynů do prostoru pro cestující. Nejezděte s otevřenými dveřmi zavazadlového prostoru. Výfukové plyny jsou obvykle jedovaté a mohou způsobit újmu na zdraví nebo smrt.

30 Black plate (12,1) 2-12 Klíče U vozidel vybavených systémem bezklíčového přístupu se musí dálkový ovladač nacházet ve vzdálenosti maximálně 1 m od zadních výklopných dveří uzamknutého vozidla, aby jej systém rozpoznal. Potom lze zadní výklopné dveře otevřít stisknutím tlačítka umístěného nad registrační značkou. { Výstraha Při odemykání zadních výklopných dveří pomocí uvolňovacího tlačítka na zadních výklopných dveřích se odemknou také všechny ostatní dveře. Po zavření zadních výklopných nezapomeňte pro zajištění zabezpečení vozidla stisknout tlačítko zamykání na dálkovém ovladači. Zabezpečení vozidla Systém alarmu Typ 1 Kontrolka zabezpečení Signalizuje, že systém ochrany proti odcizení je v činnosti. Kontrolka zabezpečení zhasne, pokud dveře odemknete pomocí dálkového ovládání nebo klíče. Kontrolka zabezpečení se rozsvítí, když dveře zamknete pomocí dálkového ovládání nebo klíče. Uzamknutí dveří a aktivace režimu ochrany proti odcizení Zapnutí 1. Zavřete všechna okna. 2. Otočte klíč zapalování do polohy LOCK a vytáhněte jej. 3. Nechte všechny cestující vystoupit z vozidla. 4. Zavřete všechny dveře kapotu a dveře zavazadlového prostoru. 5. Stiskněte tlačítko LOCK na dálkovém ovladači a uvolněte jej. Dioda LED na ovladači blikne.. Všechny dveře budou uzamčeny.. Výstražná světla jednou zablikají.

31 Black plate (13,1) Klíče Režim ochrany proti odcizení se aktivuje po přibližně 30 sekundách. Pokud je klíč v zapalování, ovladač nebude ovládat systém ochrany proti odcizení. Poznámka: Systém lze aktivovat, i když jsou okna otevřená. Před opuštěním vozidla všechna okna i dveře zavřete. Poznámka: Pokud stisknete tlačítko LOCK na dálkovém ovladači a nejsou zcela zavřené všechny dveře, kapota a dveře zavazadlového prostoru, je v tomto okamžiku systém ochrany proti odcizení v otevřeném stavu a začne rychle blikat kontrolka zabezpečení. Systém ochrany proti odcizení přejde do zamčeného stavu v okamžiku, kdy jsou kompletně zavřené všechny dveře, kapota a dveře zavazadlového prostoru. Při zamčeném stavu bude kontrolka zabezpečení svítit trvale. Pokud stisknete tlačítko LOCK po zavření všech dveří, kapoty a dveří zavazadlového prostoru, dojde tím k obejití otevřeného stavu a systém přejde přímo do zamčeného stavu s trvale rozsvícenou kontrolkou zabezpečení. Poznámka: Systém ochrany proti odcizení se aktivuje v případě, že jsou dveře uzamčeny manuálně nebo pomocí dálkového ovladače. 1. Zkontrolujte, zda kontrolka zabezpečení pomalu bliká po rozsvícení přibližně 30 sekund od doby, kdy systém vstoupil do zamčeného stavu. Pokud stisknete tlačítko LOCK na dálkovém ovladači podruhé, bude se systém ochrany proti odcizení aktivovat okamžitě, čímž přeskočí prodlevu 30 sekund. Kontrolka zabezpečení se nachází v pravé oblasti hodin. { Varování Nezamykejte vozidlo, pokud hodláte někoho ponechat uvnitř vozidla. Nikdy nenechávejte bez dozoru ve vozidle děti nebo zvířata. Teplota ve vozidle může růst mnohem rychleji a dosáhnout mnohem vyšších hodnot než venku. V důsledku může dojít k vážnému nebo dokonce smrtelnému poranění. Zvuk houkačky Systém poskytuje vizuální (blikají vnější světla) znamení a slyšitelný (impuls houkaček) zvuk po dobu asi 30 sekund v případě, že jsou kterékoli dveře, dveře zavazadlového prostoru nebo kapota otevřeny bez použití klíče nebo stisknutí odemykacího tlačítka na dálkovém ovladači.

32 Black plate (14,1) 2-14 Klíče Pro zastavení zvuku houkačky:. Stiskněte tlačítko LOCK nebo UNLOCK na dálkovém ovladači.. Klíčem odemkněte dveře řidiče. (V některých zemích se tímto zvuk houkačky nevypne. Houkačku vypněte stisknutím tlačítka LOCK nebo UNLOCK). Pokud situace s neoprávněným vstupem přetrvává, zvuk alarmu se bude pravidelně aktivovat. Pokud systém nefunguje výše popsaným způsobem, nechte jej zkontrolovat v servisu. Doporučujeme autorizovaný servis. Zvuk sirény Je-li vaše vozidlo vybaveno systémem ochrany proti odcizení v souladu s požadavky pojištění Thatcham, je vybaveno snímačem vniknutí, snímačem náklonu a snímačem detekce rozbití skla. Tento systém monitoruje prostřednictvím snímačů prostor uvnitř vozidla. Je-li detekováno vniknutí do prostoru pro cestující, krádež pneumatik nebo nectěné odtahování vozidla, aktivuje se siréna. Vypnutí sirény:. Stiskněte tlačítko LOCK nebo UNLOCK na dálkovém ovladači. Pokud situace s neoprávněným vstupem přetrvává, bude se zvuk sirény aktivovat v opakovaných periodách. Poznámka: Pokud je aktivován režim ochrany proti odcizení a dveře se otevřou klíčem, spustí se alarm. Otevřete dveře pomocí tlačítka UNLOCK na ovladači. Poznámka: Je-li otvor pro klíč v chladném počasí zamrzlý, poklepejte na zámek nebo zámek zahřejte. { Varování Nepoužívejte ovladač k zamykání vozidla, pokud někdo zůstal uvnitř vozu. Ovladač aktivuje ochranu vnitřního prostoru, která v okamžiku detekce pohybu uvnitř vozu spustí sirénu. Nikdy nenechávejte ve vozidle děti nebo zvířata bez dozoru. Teplota ve vozidle může růst mnohem rychleji a dosáhnout mnohem vyšších hodnot než venku. V důsledku může dojít k vážnému nebo dokonce smrtelnému poranění.

33 Black plate (15,1) Klíče 2-15 Chcete-li vypnout doplňkový systém ochrany proti odcizení, stiskněte tlačítko v čalounění stropu. Rozsvítí se kontrolka o. Pokud opětovným stisknutím tlačítka aktivujete doplňkový systém ochrany proti odcizení, kontrolka systému ochrany proti odcizení zhasne. Odemknutí dveří a aktivace režimu ochrany proti odcizení Vypnutí 1. Klíčem odemkněte dveře řidiče. Nebo 2. Stiskněte tlačítko UNLOCK na dálkovém ovladači a uvolněte jej.. Dioda LED na ovladači blikne.. Odemknou se všechny dveře.. Výstražná světla dvakrát zablikají.. Režim ochrany proti odcizení se deaktivuje. V některých zemích se může spustit akustický alarm, pokud se dveře řidiče otevřou pomocí klíče. Dveře odemykejte vždy pomocí tlačítka UNLOCK na ovladači. Automatické opětovné uzamknutí dveří Pokud se do 30 sekund po vypojení systému pomocí ovladače neotevřou dveře nebo nenastartuje motor, všechny dveře se automaticky zavřou a režim ochrany proti odcizení se aktivuje znovu. Typ 2 Zapnutí Systém se aktivuje stisknutím tlačítka zamykání na dálkovém ovladači. Systém alarmu se aktivuje přibližně po 30 sekundách zamknutí pomocí dálkového ovladače. Pro zajištění zapnutí systému se ujistěte, že jsou zamknuté všechny dveře, kapota a zadní výklopné dveře.

34 Black plate (16,1) 2-16 Klíče Abyste předešli spuštění alarmu při otevírání zadních výklopných dveří, stiskněte uvolňovací tlačítko nad registrační značkou. Dálkový ovladač se musí nacházet ve vzdálenosti maximálně 1 m od zadních výklopných dveří. { Výstraha U vozidla vybaveného systémem bezklíčového přístupu se při odemknutí zadních výklopných dveří pomocí uvolňovacího tlačítka na zadních výklopných dveřích se odemknou také všechny ostatní dveře, pokud se dálkový ovladač nachází ve vzdálenosti maximálně 1 m (3 stopy) od zadního nárazníku. Po zavření zadních výklopných nezapomeňte pro zajištění zabezpečení vozidla stisknout tlačítko zamykání na dálkovém ovladači. Vypnutí Chcete-li systém vypnout, proveďte jeden z následujících kroků:. Stiskněte tlačítko zamykání na dálkovém ovladači.. Přistupte ke dveřím a stiskněte tlačítko na klice dveří, dálkový ovladač se musí nacházet ve vzdálenosti do 1 m od vozidla.. Nastartujte motor. Imobilizér Typ 1 Imobilizér poskytuje dodatečný odrazující prostředek proti odcizení vozidla, ve kterém je instalován, a brání nastartování motoru neautorizovanými osobami. U vozidel vybavených systémem imobilizéru je klíč zapalování vybavený zabudovaným vysílačem (transpondér), který je elektronicky kódován. Transpondér je ukrytý v klíči zapalování. K nastartování motoru lze použít pouze oprávněný klíč. Neoprávněnými klíči můžete pouze otevřít dveře. Motor je automaticky zabezpečen imobilizérem po otočení klíčku do polohy LOCK a jeho vytažení ze spínací skříňky. Pokud systém imobilizéru detekuje závadu, když je spínač zapalování v poloze ON, začne ukazatel imobilizéru blikat nebo se rozsvítí a motor se nespustí. Nechejte vozidlo zkontrolovat. Doporučujeme autorizovaný servis. Poznámka: Je-li štěrbina pro klíč v chladném počasí zamrzlá, poklepejte na zámek nebo zámek zahřejte. Typ 2 Systém se nemusí manuálně zapojovat nebo vypojovat. Imobilizér vozidla se automaticky aktivuje při otočení spínače zapalování do polohy LOCK/OFF(ZAMKNUTO/ VYPNUTO). Systém imobilizéru se

35 Black plate (17,1) deaktivuje při otočení spínače zapalování, pokud je detekován platný dálkový ovladač. Pokud je vysílač dálkového ovládání přístupu bez klíče poškozen, nebudete moci vozidlo nastartovat. Pokud se při aktivaci nebo deaktivaci systému alarmu vyskytne problém, rozsvítí se na sestavě sdružených přístrojů kontrolka imobilizéru. Při startování vozidla se kontrolka imobilizéru krátce rozsvítí při otočení spínače zapalování. Pokud motor nenastartuje a kontrolka imobilizéru stále svítí, znamená to, že nastal problém v systému. Vypněte spínač zapalování a zkuste znovu nastartovat vozidlo. Pokud nelze otáčet spínačem zapalování a přitom se dálkový ovladač jeví být v pořádku, pokus opakujte. Pokud motor nenastartuje a kontrolka imobilizéru stále svítí, zkuste použít jiný dálkový ovladač. Pokud se ovládač zapalování otočí, první vysílač může být vadný. Můžete také zkusit umístit dálkový ovladač do kapsy ve středové konzole. Pokud nelze otáčet spínačem zapalování ani při použití jiného dálkového ovladače nebo vložení dálkového ovladače do kapsy ve středové konzole, je nutné provést servis vozidla. Kontaktujte autorizovaného prodejce, který je schopen provést servis systému zabezpečení vozidla proti odcizení a naprogramovat nový dálkový ovladač. Ve vozidle nenechávejte klíčky nebo jiná zařízení, která vypínají nebo deaktivují systém alarmu. Imobilizér nezamyká dveře. Při opuštění vozidla se vždy ujistěte, že jste zamknutím dveří aktivovali systém alarmu. Vnější zrcátka Vypouklé zrcátko Klíče 2-17 Vyduté vnější zpětné zrcátko redukuje mrtvé úhly. Tvar zrcátka způsobuje, že se objekty zdají být menší, což bude mít vliv na schopnost odhadovat vzdálenosti. Dálkově ovládaná zrcátka Zvolte si zrcátko, které chcete nastavit, přesunutím přepínače do polohy "L" pro levé zrcátko nebo "R" pro pravé zrcátko.

36 Black plate (18,1) 2-18 Klíče Stisknutím příslušné hrany ovládacího knoflíku nastavte zvolené zrcátko nahoru, dolů, doleva nebo doprava. Sklopná zrcátka Manuální sklápění (pouze Rusko) S ohledem na bezpečnost chodců je uchycení vnějších zpětných zrcátek konstruováno tak, že se při nárazu dostatečnou silou vyklopí ze své polohy. Lehkým tlakem je možno zrcátko opět vrátit do jeho původní polohy. Elektrické sklápění { Varování Zpětná zrcátka mějte vždy správně nastavená a používejte je pro lepší viditelnost objektů a ostatních vozidel. Nejezděte se sklopenými vnějšími zpětnými zrcátky. { Výstraha Neovládejte opakovaně zrcátko, pokud motor neběží. Mohlo by dojít k vybití akumulátoru. Vyhřívaná zrcátka Ovládá se stisknutím tlačítka 1.

37 Black plate (19,1) Vyhřívání funguje za chodu motoru a vypne se automaticky po několika minutách nebo opětovným stisknutím tlačítka. Vnitřní zrcátka Ruční ovládání zpětného zrcátka { Varování Klíče 2-19 Při nastavení zrcátka na noční režim může být obraz v zrcátku nejasný. Věnujte pozornost zvláště vnitřnímu zpětnému zrcátku, pokud je nastaveno na noční režim. Nejasný výhled zpětným zrcátkem může mít za následek poranění osob a/nebo poškození vozidla nebo jiného majetku. Za účelem snížení oslňování zatáhněte za páčku na spodní straně tělesa zrcátka.

38 Black plate (20,1) 2-20 Klíče Zpětné zrcátko s automatickým ztlumením Zrcátko s automatickou změnou odrazivosti Vaše vozidlo může být vybaveno zrcátky s automatickou změnou odrazivosti (ECM), která automaticky snižují oslnění světlomety vzadu jdoucích vozidel. Chcete-li zapnout ECM, stiskněte tlačítko na krytu zrcátka. Kontrolka se rozsvítí. Klíč ve spínací skříňce musí být v poloze ON. Chcete-li vypnout ECM OFF, stiskněte opětovně tlačítko. { Výstraha Vozidlo je vybaveno dvěma čidly, která sledují úroveň venkovního světla a oslnění vzadu jedoucími vozidly. Tato čidla nezakrývejte a na zpětné zrcátko s funkcí EC nezavěšujte žádné předměty. Tím se může omezit funkčnost zrcátek s funkcí ECM a omezit výhled z vozidla. Okna Elektricky ovládaná okna { Varování Při obsluze elektricky ovládaných oken buďte opatrní. Hrozí nebezpečí zranění, zejména dětem. Jestliže přepravujete na zadním sedadle děti, zapněte dětskou bezpečnostní pojistku elektricky ovládaných oken. Při zavírání oken a střešního okna dávejte pozor. Vždy se přesvědčte, že jejich pohybu nic nebrání.

39 Black plate (21,1) Klíče 2-21 Elektricky ovládaná okna lze ovládat při zapnutém zapalování. Použitím spínače pro příslušné okno je stačením otevřete nebo zatažením zavřete. Obsluha Elektricky ovládaná okna lze ovládat pomocí spínačů elektrického ovládání oken na panelu každých dveří, pokud je zapalování v poloze ON. Okno otevíráte stisknutím spínače. Okno zavírání vytažením spínače. Jakmile okno dosáhne požadované polohy, zastavte jeho pohyb uvolněním spínače. { Varování Může se stát, že části těla mimo vozidlo se udeří o předměty, kolem kterých vozidlo projíždí. Všechny části těla musí zůstat uvnitř vozidla. Děti mohou spustit elektrické ovládání okna a zůstat v něm zachyceny. Nikdy nenechávejte ve vozidle klíče a děti bez dozoru. Při nesprávném použití elektricky ovládaných oken může dojít k vážnému zranění nebo usmrcení. Automatické otevření Okno řidiče je vybaveno funkcí automatického otevření. Okno otevřete silným stisknutím a uvolněním spínače. Okno se bude automaticky otevírat, dokud se zcela neotevře. Pokud chcete pohyb okna v průběhu otevírání zastavit, stiskněte spínač znovu. Okno zavřete zvednutím a podržením spínače. Pokud chcete pohyb okna v průběhu zavírání zastavit, uvolněte spínač.

40 Black plate (22,1) 2-22 Klíče Automatické zavření/otevření Okno řidiče je vybaveno funkcí automatického zavření/otevření. Chcete-li okno automaticky zcela otevřít, zatlačte spínač zcela dolů. Chcete-li okno automaticky zcela zavřít, zatáhněte spínač zcela nahoru. V automatické činnosti se okno zcela otevře nebo zavře dokonce i poté, když uvolníte spínač. Chcete-li zastavit pohyb okna v požadované poloze, spínač potáhněte nebo stiskněte a uvolněte v opačném směru pohybu. Funkce proti přiskřípnutí V případě, že je během automatického zavírání okna řidiče detekována překážka, z důvodu bezpečnosti se okno automaticky otevře nejméně na 11 cm. { Varování Pokud se šestkrát za sebou aktivuje funkce proti přiskřípnutí, může se stát, že potom nebude fungovat. Nepoužívejte spínač okna bezúčelně. Dětská pojistka zadních oken Stisknutím spínače v deaktivujete elektrické ovládání oken v dveřích. Opětovným stlačením v se znovu zapne. Vyhřívání zadního okna Vyhřívání zadního okna a rozmrazování stěrače zadního okna se zapíná stisknutím tlačítka +. Vyhřívání funguje za chodu motoru a vypne se automaticky po několika minutách nebo opětovným stisknutím tlačítka.

41 Black plate (23,1) { Výstraha Na čistění čelního a zadního skla nepoužívejte ostré nástroje ani abrazivní čisticí přípravky. Při čistění nebo práci v okolí čelního nebo zadního skla dejte pozor, abyste nepoškrábali nebo nepoškodili vodiče vyhřívání. Sluneční clony Sluneční clony lze sklopit dolů nebo do strany, jako ochranu před slunečním svitem. Pokud mají sluneční clony zabudovaná zrcátka, musejí být kryty zrcátek během jízdy zavřené. { Varování Sluneční clonu neumisťujte takovým způsobem, aby zakrývala výhled na vozovku, dopravu nebo jiné předměty. Střecha Střešní okno Střešní okno { Varování Klíče 2-23 Při obsluze střešního okna buďte opatrní. Existuje nebezpečí úrazu, zejména dětí. Při obsluze dávejte pozor na pohyblivé části. Vždy se přesvědčte, že jejich pohybu nic nebrání. Střešní okno lze ovládat při zapnutém zapalování.

42 Black plate (24,1) 2-24 Klíče Otevření/zavření Střešní okno se otevírá jemným zatažením za spínač směrem dozadu. V tomto prvním kroku se bude otevírat postupně manuálně. Při silném zatažení za spínač směrem dozadu se střešní okno automaticky otevře až do krajní polohy (druhý krok). Pro zavření střešního okna stiskněte tlačítko směrem dopředu nebo dolů a podržte je, dokud se okno zcela nezavře (pouze manuální ovládání). Pro vyklopení střešního okna zatlačte spínač nahoru a podržte jej. Pro sklopení střešního okna zatlačte spínač dolů a podržte jej. Jakmile střešní okno dosáhne požadovanou polohu, zastavte jeho pohyb uvolněním spínače. Poznámka: Když je klíč zapalování v poloze LOCK nebo vyjmutý ze zapalování, je možné střešní okno ovládat po dobu max. 10 minut nebo dokud nebudou otevřeny dveře. { Výstraha Pravidelně kontrolujte vodicí lištu z hlediska znečištění a vyčistěte ji, pokud je znečištěná. Pokud jsou nějaké nečistoty okolo gumy střešního okna, může se při ovládání střešního okna projevit hluk. Sluneční clona Sluneční clona se ovládá ručně. Vytáhněte nebo stáhněte sluneční clonu. Pokud je střešní okno otevřeno, je sluneční clona vždy stažena. { Varování Může se stát, že části těla mimo vozidlo se udeří o předměty, kolem kterých vozidlo projíždí. Všechny části těla musí zůstat uvnitř vozidla. Při nesprávném použití střešního okna může dojít k vážnému zranění nebo usmrcení.

43 Black plate (1,1) Sedadla a opěrky hlavy 3-1 Sedadla a opěrky hlavy Opěrky hlavy Opěrky hlavy Aktivní opěrky hlavy Přední sedadla Poloha sedadla Nastavení sedadla Seřízení elektricky nastavitelného sedadla Vyhřívání sedadel vpředu Sklopné opěradlo sedadla Zadní sedadla Zadní sedadla Vyhřívaná zadní sedadla Bezpečnostní pásy Bezpečnostní pásy Tříbodový bezpečnostní pás Použití bezpečnostního pásu během těhotenství Systém airbagů Systém airbagů Systém čelních airbagů Systém bočních airbagů Systém hlavových airbagů Spínač zapnutí/vypnutí airbagu Dětské zadržovací systémy Dětské zadržovací systémy Místa pro instalaci dětských zádržných systémů Dětské zádržné systémy ISOFIX Dětské zádržné systémy Top Tether Opěrky hlavy Poloha { Varování Jezděte pouze s opěrkou hlavy nastavenou do správné polohy. Demontované nebo nesprávně nastavené opěrky hlavy mohou v případě nehody způsobit vážné zranění hlavy nebo krku. Dbejte na to, aby opěrky hlavy byly před jízdou přizpůsobeny.

44 Black plate (2,1) 3-2 Sedadla a opěrky hlavy Střed opěrky hlavy by měl být v úrovni očí. Pokud pro velmi vysoké cestující není možné takto opěrku nastavit, musíte ji vysunout do nejvyšší polohy; pro velmi malé cestující ji nastavte do nejnižší polohy. Výškové nastavení Pro nastavení polohy opěrek hlavy směrem nahoru je vytáhněte nahoru. Pro nastavení polohy opěrek hlavy směrem dolů je tlačte dolů, přičemž tiskněte uvolňovací tlačítko. Vodorovné nastavení Chcete-li sklopit přední opěrky hlavy, 1. nastavte je do vzpřímené polohy zatlačením až úplně dopředu a uvolněním. 2. Opatrně zatlačte opěrku hlavy dopředu do požadované polohy.

45 Black plate (3,1) Aktivní opěrky hlavy V případě nárazu do vozidla zezadu se aktivní opěrky hlavy na předních sedadlech automaticky nakloní dopředu. Hlava tak má lepší oporu v opěrce hlavy a nebezpečí zranění způsobené hyperextenzí v oblasti krční páteře je nižší. Přední sedadla Poloha sedadla { Varování Jezděte pouze se správně nastaveným sedadlem.. Seďte tak, aby Vaše hýždě byly co možno nejblíže k opěradlu. Nastavte vzdálenost mezi sedadlem a pedály tak, aby Vaše nohy byly při sešlápnutí Sedadla a opěrky hlavy 3-3 pedálů mírně pokrčené. Posuňte sedadlo spolujezdce co nejdále dozadu.. Seďte tak, aby Vaše ramena byla co možno nejblíže k opěradlu. Nastavte sklon opěradla tak, abyste mohli snadno dosáhnout na volant s mírně pokrčenými pažemi. Při otáčení volantem udržujte kontakt mezi rameny a opěradlem. Nezaklánějte opěradlo příliš dozadu. Doporučujeme maximální sklon přibližně 25.. Nastavte volant. Viz Nastavení polohy volantu na straně Nastavte výšku sedadla dostatečně vysoko, abyste měli jasný výhled na všech stranách a na veškeré ukazatele přístrojů. Mezi hlavou a čalouněním stropu by měl být prostor nejméně pro jednu ruku. Vaše

46 Black plate (4,1) 3-4 Sedadla a opěrky hlavy stehna by měla lehce spočívat na sedadle bez zatlačování do sedadla.. Nastavte opěrku hlavy. Viz Opěrky hlavy na straně Nastavte výšku bezpečnostního pásu. Viz "Výškové nastavení" v části Viz Tříbodový bezpečnostní pás na straně Nastavení sedadla { Nebezpečí Seďte alespoň 25 cm (10 palců) od volantu, umožníte tím bezpečné nafouknutí airbagu. { Varování Nikdy nenastavujte sedadla během jízdy, jelikož by se jejich pohyb mohl stát nekontrolovatelným. Poloha sedadla Pro posunutí sedadla dopředu nebo dozadu zatáhněte za páčku a posuňte sedadlo do požadované polohy. Uvolněte páku a ujistěte se, že sedadlo je pevně na svém místě. Opěradla sedadel Zatáhněte za páku, nastavte sklon a páku uvolněte. Umožněte sedadlu se slyšitelně zajistit. Poznámka: Při nastavování opěradla se o něj neopírejte. Výška sedadla Pumpujte páčkou na vnější straně sedáku sedadla, dokud sedák nebude nastaven do požadované polohy.

47 Black plate (5,1) Sedadla a opěrky hlavy 3-5 Pro snížení sedáku sedadla zatlačte páčku několikrát směrem dolů. Pro zvýšení sedáku sedadla vytáhněte páčku několikrát směrem nahoru. Bederní opěra sedadla Seřízení elektricky nastavitelného sedadla { Varování Během jízdy sedadlo řidiče nenastavujte. Řidič by mohl ztratit kontrolu nad vozidlem a mohlo by dojít ke zranění či poškození jiného majetku. Jestliže chcete pohnout sedadlem dopředu nebo dozadu, posuňte a držte spínač dopředu nebo dozadu. Když opěradlo dosáhlo požadované polohy, uvolněte spínač. Nastavení výšky sedadla Podélné nastavení sedadel Chcete-li zvýšit nebo snížit bederní opěru řidiče, posuňte páčku dopředu nebo dozadu. Chcete-li nastavit výšku přední nebo zadní části sedáku, zatlačte přední nebo zadní část spínače nahoru nebo dolů. Když opěradlo dosáhlo požadované polohy, uvolněte spínač.

SE560. Dvoucestný zabezpečovací systém do automobilu. Uživatelská příručka

SE560. Dvoucestný zabezpečovací systém do automobilu. Uživatelská příručka SE560 Dvoucestný zabezpečovací systém do automobilu Uživatelská příručka Obsah Funkce a možnosti zabezpečovacího systému... 3 Nastavitelné parametry zabezpečovacího systému... 4 Funkce tlačítek dálkového

Více

SPY 11. Automobilový zabezpečovací systém

SPY 11. Automobilový zabezpečovací systém SPY 11 Automobilový zabezpečovací systém Uživatelská příručka Před prvním použitím zabezpečovacího systému si pečlivě přečtěte tuto uživatelskou příručku a ponechte si ji pro případ potřeby. 1 Tlačítka

Více

SPY 10. Automobilový zabezpečovací systém

SPY 10. Automobilový zabezpečovací systém SPY 10 Automobilový zabezpečovací systém Uživatelská příručka Před prvním použitím zabezpečovacího systému si pečlivě přečtěte tuto uživatelskou příručku a ponechte si ji pro případ potřeby. 1 Obsah Tlačítka

Více

Automobilový zabezpečovací systém SPY13

Automobilový zabezpečovací systém SPY13 Automobilový zabezpečovací systém SPY13 Uživatelská příručka Obsah Tlačítka dálkového ovladače... 2 Funkce zabezpečovacího systému... 2 Aktivace a deaktivace zabezpečení, spuštění poplachu...2 Dočasné

Více

SE528. Zabezpečovací systém do automobilu. Instalační a uživatelská příručka

SE528. Zabezpečovací systém do automobilu. Instalační a uživatelská příručka SE528 Zabezpečovací systém do automobilu Instalační a uživatelská příručka Funkce systému: Dálkové ovládání s plovoucím kódem Nastavitelná délka impulsu pro odemknutí a zamknutí dveří Nastavitelné automatické

Více

OPEL INSIGNIA. Uživatelská příručka

OPEL INSIGNIA. Uživatelská příručka OPEL INSIGNIA Uživatelská příručka Obsah Úvod... 2 V krátkosti... 6 Klíče, dveře a okna... 20 Sedadla, zádržné prvky... 43 Úložná schránka... 63 Přístroje a ovládací prvky... 78 Osvětlení... 117 Klimatizace...

Více

Používání této příručky

Používání této příručky Obsah Úvod... 2 V krátkosti... 6 Klíče, dveře a okna... 21 Sedadla, zádržné prvky... 39 Úložné prostory... 57 Přístroje a ovládací prvky... 68 Osvětlení... 100 Informační systém... 107 Klimatizace... 211

Více

2 Úvod Úvod Zpět na přehled

2 Úvod Úvod Zpět na přehled Opel Zafira 08/2011 Obsah Úvod... 2 V krátkosti... 6 Klíče, dveře a okna... 26 Sedadla, zádržné prvky... 43 Úložná schránka... 67 Přístroje a ovládací prvky... 78 Osvětlení... 111 Klimatizace... 119 Řízení

Více

EASY CAR. Zabezpečovací systém

EASY CAR. Zabezpečovací systém EASY CAR Zabezpečovací systém ez7, ez7k, ez7k+s, ez8 Montážní příručka Upozornění: tento návod je univerzální pro několik modelů, vámi zakoupený model nemusí obsahovat všechny součásti uvedené v tomto

Více

Používání této příručky

Používání této příručky Obsah Úvod...1 V krátkosti...3 Klíče, dveře a okna...17 Sedadla, zádržné prvky...35 Úložná schránka...59 Přístroje a ovládací prvky...71 Osvětlení...107 Informační a zábavný systém...115 Klimatizace...185

Více

OPEL MERIVA. Uživatelská příručka

OPEL MERIVA. Uživatelská příručka OPEL MERIVA Uživatelská příručka Obsah Úvod... 2 V krátkosti... 6 Klíče, dveře a okna... 20 Sedadla, zádržné prvky... 35 Úložné prostory... 59 Přístroje a ovládací prvky... 81 Osvětlení... 114 Klimatizace...

Více

2 Úvod Úvod Zpět na přehled

2 Úvod Úvod Zpět na přehled Opel Meriva 08/2011 Obsah Úvod... 2 V krátkosti... 6 Klíče, dveře a okna... 20 Sedadla, zádržné prvky... 35 Úložná schránka... 58 Přístroje a ovládací prvky... 79 Osvětlení... 111 Klimatizace... 120 Řízení

Více

Technická specifika zboží

Technická specifika zboží Technická specifika zboží Příloha č. 2 zadávací dokumentace 1 ks automobilu ve specifikaci: Model: typ: provedení: automobil osobní silniční vyšší střední třída; sedan; počet dveří: minimálně 4; počet

Více

Modulární autoalarm www.levnealarmy.cz

Modulární autoalarm www.levnealarmy.cz Modulární autoalarm www.levnealarmy.cz DÁLKOVÝ OVLADAČ Tlačítko Obrázek Funkce Podmínka zapnutí a uzamknutí dveří alarm je vypnutý 1 vyhledání auta se zvukem alarm je zapnutý ukončení poplachu je spuštěný

Více

Obsah POUZE MOTOROVÁ NAFTA EURO DIESEL EN 590!*

Obsah POUZE MOTOROVÁ NAFTA EURO DIESEL EN 590!* Obsah Úvod... 0-1 V krátkosti... 1-1 Klíče, dveře a okna... 2-1 Sedadla, zádržné prvky... 3-1 Úložná schránka... 4-1 Přístroje a ovládací prvky... 5-1 Osvětlení... 6-1 Informační systém... 7-1 Klimatizace...

Více

Zabezpečovací systém určený k montáži do nákladních vozidel

Zabezpečovací systém určený k montáži do nákladních vozidel SE545 Zabezpečovací systém určený k montáži do nákladních vozidel Montážní příručka 1. Shéma zapojení 1.2 Popis vodičů Pin Barva vodiče Popis 1 Červený Napájení +24 V (pojistka 15 A) 2 Černý Zem 3 Černý

Více

OPEL AMPERA. Uživatelská příručka

OPEL AMPERA. Uživatelská příručka OPEL AMPERA Uživatelská příručka Obsah Úvod... 2 V krátkosti... 6 Klíče, dveře a okna... 20 Sedadla, zádržné prvky... 36 Úložná schránka... 54 Přístroje a ovládací prvky... 62 Osvětlení... 93 Klimatizace...

Více

Návod k použití a instalaci. Multifunkční trouba

Návod k použití a instalaci. Multifunkční trouba Návod k použití a instalaci Multifunkční trouba 1 2 3 1 Pečící funkce 6 Tlačítko 2 Ukazatel teploty 7 Tlačítko / Dětský zámek 3 Elektronické hodiny 8 Zapnout / Vypnout 4 Tlačítko teplota 9 Vnitřní osvětlení

Více

Instalační a uživatelský manuál

Instalační a uživatelský manuál Instalační a uživatelský manuál - 2 - FUNKCE A MOŽNOSTI ALARMU: Dálkové ovládání centrálního zamykání 30 100m (záleží na umístění řídící jednotky alarmu) Hlasitá/Tichá aktivace alarmu Funkce Panic Vyhledání

Více

MA4 UŽIVATELSKÝ A MONTÁŽNÍ NÁVOD

MA4 UŽIVATELSKÝ A MONTÁŽNÍ NÁVOD Autoalarm MA4 UŽIVATELSKÝ A MONTÁŽNÍ NÁVOD Tlačítka dálkového ovladače: Aktivace Deaktivace Tichá aktivace Vyhledání vozu A. Aktivace: Stiskněte tlačítko, siréna jednou pípne, směrová světla jednou bliknou,

Více

2012 Příručka uživatele Chevrolet Malibu M

2012 Příručka uživatele Chevrolet Malibu M 2012 Příručka uživatele Chevrolet Malibu M Klíče, dveře a okna... 1-1 Klíče a zámky......1-1 Dveře...1-12 Zabezpečení vozidla......... 1-14 Vnější zrcátka................ 1-17 Vnitřní zrcátka......1-19

Více

Automobilový zabezpečovací systém Uživatelská příručka

Automobilový zabezpečovací systém Uživatelská příručka Automobilový zabezpečovací systém Uživatelská příručka Před prvním použitím zabezpečovacího systému si pečlivě přečtěte tuto uživatelskou příručku a ponechte si ji pro případ potřeby. 1 Obsah Dálkové ovládání...

Více

HPS 845 (H) Užívatelský návod CZ. PATROL LINE - CAN BUS Budoucnost v současnosti

HPS 845 (H) Užívatelský návod CZ. PATROL LINE - CAN BUS Budoucnost v současnosti HPS 845 (H) Užívatelský návod CZ PATROL LINE - CAN BUS Budoucnost v současnosti popis systému HPS 845 (H) je autoalarm určený pro motorová vozidla s dálkově ovládaným centrálním zamykáním a s 12V napájecím

Více

NÁVOD K MONTÁŽI A OBSLUZE. Obj. č.: 85 20 38 (model CLA08R-12B)

NÁVOD K MONTÁŽI A OBSLUZE. Obj. č.: 85 20 38 (model CLA08R-12B) NÁVOD K MONTÁŽI A OBSLUZE Obj. č.: 85 20 38 (model CLA08R-12B) Toto zabezpečení automobilu z umělé hmoty ABS (akrylnitril-butadienstyren), vyztužené vnitřním kovovým rámem, s alarmem, se zámkem z kalené

Více

Návod k použití MS 75001

Návod k použití MS 75001 Návod k použití MS 75001 EKOLOGICKÁ LIKVIDACE Obalový materiál ekologicky zlikvidujte. Tento spotřebič je označen v souladu s evropskou směrnicí 2002/96/EG o elektrických a elektronických vysloužilých

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Citigo Návod k obsluze

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Citigo Návod k obsluze SIMPLY CLEVER ŠKODA Citigo Návod k obsluze Uspořádání tohoto Návodu k obsluze (vysvětlivky) Poznámka Poznámka jako taková Vás upozorňuje zcela obecně na informace důležité k provozu Vašeho vozidla. Tento

Více

Kodování a přizpůsobení jednotek Fábia

Kodování a přizpůsobení jednotek Fábia Kodování a přizpůsobení jednotek Fábia 1. centrální řídící jednotka BSG (adresa 9) kódování (funkce 7) výbava aktivace funkce EKP (od 7/1) předčerpání paliva po otevření dveří hodnota 16384 zadní stěrač

Více

Zabezpečovací systém pro vozidla vybavená sběrnicí CAN a zabudovaným centrálním zamykáním na dálkové ovládání SE 525

Zabezpečovací systém pro vozidla vybavená sběrnicí CAN a zabudovaným centrálním zamykáním na dálkové ovládání SE 525 Zabezpečovací systém pro vozidla vybavená sběrnicí CAN a zabudovaným centrálním zamykáním na dálkové ovládání SE 525 Obsah 1 Ovládání a režimy systému 3 11 Aktivace zabezpečení3 12 Deaktivace zabezpečení

Více

CITROËN C8 NÁVOD K OBSLUZE

CITROËN C8 NÁVOD K OBSLUZE CITROËN C8 NÁVOD K OBSLUZE CITROËN CITROËN doporučuje Inovované pevné partnerství CITROËN a TOTAL, kteří jsou partnery již 35 let, společně a současně konstruují motory a připravují maziva prostřednictvím

Více

Opel Omega. Příručka pro majitele

Opel Omega. Příručka pro majitele Opel Omega Příručka pro majitele Váš vůz Omega Byl vyvinut s použitím nejnovějších výsledků výzkumu a nabízí technickou dokonalost a vynikající komfort. Váš vůz Omega reprezentuje ideální spojení pokrokové

Více

TOYOTA MOTOR CORPORATION

TOYOTA MOTOR CORPORATION Předmluva Vítáme vás do stále rostoucí skupiny uvědomělých lidí, kteří řídí vozidla Toyota. Jsme hrdí na vyspělou techniku a kvalitní konstrukci všech našich vozidel. Tato uživatelská příručka popisuje

Více

Vlastnosti a použití řídící jednotky

Vlastnosti a použití řídící jednotky CLEVER 01 Vlastnosti a použití řídící jednotky Řídící jednotky CLEVER01 a CLEVER01M jsou postaveny jako součást automatického systému uzavírání bran, vedený formou jednofázového motoru s trvalým kondenzátorem.

Více

Příručka uživatele DÁLKOVÝ OVLADAČ R05/BGE

Příručka uživatele DÁLKOVÝ OVLADAČ R05/BGE Příručka uživatele DÁLKOVÝ OVLADAČ R05/BGE OBSAH UPOZORNĚNÍ... 2 PARAMETRY DÁLKOVÉHO OVLADAČE... 2 PŘEHLED FUNKCÍ TLAČÍTEK OVLADAČE... 3 NÁZVY A FUNKCE INDIKÁTORŮ OVLADAČE... 5 POUŽITÍ OVLADAČE... 6 INSTALACE/VÝMĚNA

Více

NÁVOD NA POUŽITÍ T CAN. Systém zabezpečení vozidla pro CAN BUS E27*97RAI-01*1031*00

NÁVOD NA POUŽITÍ T CAN. Systém zabezpečení vozidla pro CAN BUS E27*97RAI-01*1031*00 NÁVOD NA POUŽITÍ T CAN Systém zabezpečení vozidla pro CAN BUS E27*97RAI-01*1031*00 Úvod! Před instalací si prosím zkontrolujte kompatibilitu alarmu T CAN podle přiloženého seznamu podporovaných vozidel.!

Více

Osobní váha s fotorámečkem Návod k použití

Osobní váha s fotorámečkem Návod k použití CZ Osobní váha s fotorámečkem Návod k použití Vážený zákazníku, děkujeme Vám za důvěru, kterou jste nám projevil nákupem tohoto výrobku. Věříme že s ním budete plně spokojen. Tento návod slouží pro efektivní

Více

CITROËN JUMPY ATLANTE. Návod k obsluze

CITROËN JUMPY ATLANTE. Návod k obsluze CITROËN JUMPY ATLANTE Návod k obsluze CITROËN CITROËN doporučuje Inovované pevné partnerství Již 35 let vyvíjí společně partneři CITROËN a TOTAL motory a maziva s použitím nejmodernějších technologií.

Více

Děkuji moc za výběr tohoto produktu. Teploměr změří během několika vteřin tělesnou teplotu a to buď na čele a nebo v uchu.. To má následující výhody:

Děkuji moc za výběr tohoto produktu. Teploměr změří během několika vteřin tělesnou teplotu a to buď na čele a nebo v uchu.. To má následující výhody: Přehled Děkuji moc za výběr tohoto produktu. Teploměr změří během několika vteřin tělesnou teplotu a to buď na čele a nebo v uchu.. To má následující výhody: 1) provedení 4-v-1 Měří teplotu okolí a tělesnou

Více

Uživatelský manuál CZ

Uživatelský manuál CZ Uživatelský manuál CZ Důležité upozornění:... 3 1. Tlačítka... 4 1.1 Dotykový panel... 4 1.2 POWER... 4 1.3 ESC... 4 1.4 Menu... 4 1.5 Hlasitost... 4 1.6 Sluchátka... 4 1.7 Video výstup... 4 1.8 TF karta...

Více

Hlavní znaky : 1. Bezdrátové řízení studiového blesku. 2. Bezdrátové řízení systémového blesku. 3. Bezdrátové ovládání spouště a závěrky fotoaparátu.

Hlavní znaky : 1. Bezdrátové řízení studiového blesku. 2. Bezdrátové řízení systémového blesku. 3. Bezdrátové ovládání spouště a závěrky fotoaparátu. Uživatelský manuál Úvod k výrobku Přístroj Trigmaster je bezdrátové zařízení pracující na frekvenci 2,4 GHz. Trigmaster umožňuje nastavení provozu na 16 nezávislých kanálech. Při použití fotoaparátů Nikon

Více

Ovládací prvky telefonu

Ovládací prvky telefonu A370 Začínáme Obsah Obsah... 2 Ovládací prvky telefonu... 3 Uvedení do provozu... 5 Zapnutí a vypnutí telefonu.. 8 Nabíjení telefonu... 9 Nouzové volání... 11 Telefonování... 12 Svítilna... 14 Zámek klávesnice...

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Citigo NÁVOD K OBSLUZE

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Citigo NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER ŠKODA Citigo NÁVOD K OBSLUZE Úvod Rozhodli jste se pro vozidlo ŠKODA, srdečně Vám děkujeme za Vaši důvěru. S novým vozidlem ŠKODA získáváte vozidlo s moderní technikou a rozsáhlým vybavením,

Více

SENTINEL 1100 uživatelský manuál

SENTINEL 1100 uživatelský manuál Autoalarm s integrovaným pagerem www.9000.cz SENTINEL 1100 uživatelský manuál OBSAH 1. DŮLEŽITÉ INFORMACE... 1 2. ÚVOD... 1 3. DISPLEJ DÁLKOVÉHO OVLADAČE... 1 3.1. POPIS IKONEK DISPLEJE... 1 4. FUNKCE

Více

Bezdrátová termostatická hlavice

Bezdrátová termostatická hlavice Bezdrátová termostatická hlavice Model: TRV10RF INSTALAČNÍ MANUÁL Obsah krabice Obsah balení Ikony použité v tomto návodě: Bezpečnostní pokyny Důležitá informace Tip Obsah : Obsah balení Úvod Shoda výrobku

Více

WEB EDITION QUICK GUIDE

WEB EDITION QUICK GUIDE WEB EDITION QUICK GUIDE VÍTEJTE VE VAŠEM NOVÉM VOLVU! V této složce najdete nejčastěji používané funkce ve vozidle. Uživatelská příručka a ostatní příručky obsahují bezpečnostní pokyny a veškeré texty

Více

KM czech foreword.qxp 9.5.2007 16:43 Page 1 SPOLEČNOST KIA

KM czech foreword.qxp 9.5.2007 16:43 Page 1 SPOLEČNOST KIA KM czech foreword.qxp..00 : Page SPOLEČNOST KIA Nyní, když jste vlastníkem vozidla Kia, Vám pravděpodobně bude kladeno množství otázek týkajících se Vašeho vozu a jeho výrobce, jako například Co to vlastně

Více

kódování Jednotka 03 kódovaní funkce 7 (nastavení podle typu motoru a hnacího ústrojí)

kódování Jednotka 03 kódovaní funkce 7 (nastavení podle typu motoru a hnacího ústrojí) AIRBAG Jednotka 15 - přizpůsobení funkce 10 1- deaktivován Kanál 01 airbag spolujezdce BRZDY kódování Jednotka 03 kódovaní funkce 7 (nastavení podle typu motoru a hnacího ústrojí) 1J0 907 379 D 12812 1J0

Více

VOLVO V50. Quick Guide WEB EDITION VÍTEJTE VE VAŠEM NOVÉM VOLVO!

VOLVO V50. Quick Guide WEB EDITION VÍTEJTE VE VAŠEM NOVÉM VOLVO! VOLVO V50 Quick Guide WEB EDITION VÍTEJTE VE VŠEM NOVÉM VOLVO! DÁLKOVÝ OVLDČ S KLÍČEM ČEPEL KLÍČE Používá se k zamykání/odemykání odkládací schránky v přístrojové desce nebo dveří řidiče, např. pokud je

Více

RC model vysokozdvižného vozíku CARSON Linde H 40 D. Obj. č.: 23 81 69. Rozsah dodávky. Obsah

RC model vysokozdvižného vozíku CARSON Linde H 40 D. Obj. č.: 23 81 69. Rozsah dodávky. Obsah Obsah RC model vysokozdvižného vozíku CARSON Linde H 40 D Obj. č.: 23 81 69 Rozsah dodávky...2 Bezpečnostní upozornění...3 a. Vložení baterií do modelu...5 b. Vložení baterií do vysílačky...5 c. Vysílačka...6

Více

Digitální kapesní váha

Digitální kapesní váha Digitální kapesní váha max. 500g CZ Model: EHA 251 Návod k použití Děkujeme Vám za zakoupení tohoto výrobku. Prosím, přečtěte si tento návod k použití. Návod uschovejte i pro pozdější nahlédnutí. Charakteristika

Více

NEJPRVE ČTĚTE - POTÉ BEZPEČNĚ JEĎTE PŘI ČTENÍ TOHOTO NÁVODU K OBSLUZE ÚPRAVY VAŠEHO VOZU

NEJPRVE ČTĚTE - POTÉ BEZPEČNĚ JEĎTE PŘI ČTENÍ TOHOTO NÁVODU K OBSLUZE ÚPRAVY VAŠEHO VOZU Vítáme Vás ve stále rostoucí rodině majitelů nových automobilů značky NISSAN. Tento vůz byl pro Vás připraven s maximální péčí. Při jeho výrobě byly použity nejnovější technologie a uplatněna přísná kontrola

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Citigo Návod k obsluze

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Citigo Návod k obsluze SIMPLY CLEVER ŠKODA Citigo Návod k obsluze Uspořádání tohoto Návodu k obsluze (vysvětlivky) Poznámka Poznámka jako taková Vás upozorňuje zcela obecně na informace důležité k provozu Vašeho vozidla. Tento

Více

Servisní knížka. Verze 1.0. Rover 75 Rover 75 Tourer

Servisní knížka. Verze 1.0. Rover 75 Rover 75 Tourer Servisní knížka Verze 1.0 Rover 75 Rover 75 Tourer Vaše motorizace Výkon (PS) Točivý moment (N/m) 0-100 km (s) Maximální rychlost (km/h) Spotřeba (l/100 km) Výroba v letech Benzín 1.8 120 160 10.9 195

Více

Komfortní dálkové ovládání s integrovanými spínacími hodinami pro nezávislé vytápění a další zařízení. Návod k obsluze. J. Eberspächer GmbH & Co.

Komfortní dálkové ovládání s integrovanými spínacími hodinami pro nezávislé vytápění a další zařízení. Návod k obsluze. J. Eberspächer GmbH & Co. J. Eberspächer GmbH & Co. KG Eberspächerstr. 24 D-73730 Esslingen Komfortní dálkové ovládání s integrovanými spínacími hodinami pro nezávislé vytápění a další zařízení. Telefon (ústředna) (0711) 939-00

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia Návod k obsluze

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia Návod k obsluze SIMPLY CLEVER ŠKODA Octavia Návod k obsluze Uspořádání tohoto Návodu k obsluze (vysvětlivky) Tento Návod k obsluze je členěn podle zcela přesných pravidel tak, aby Vám ulehčil hledání a čerpání potřebných

Více

NÁVOD K OBSLUZE EASYSTART SELECT OVLÁDACÍ PRVEK PRO NEZÁVISLÁ TOPENÍ EBERSPÄCHER A WORLD OF COMFORT TOPNÉ PŘÍSTROJE VOZIDEL TECHNICKÁ DOKUMENTACE

NÁVOD K OBSLUZE EASYSTART SELECT OVLÁDACÍ PRVEK PRO NEZÁVISLÁ TOPENÍ EBERSPÄCHER A WORLD OF COMFORT TOPNÉ PŘÍSTROJE VOZIDEL TECHNICKÁ DOKUMENTACE TOPNÉ PŘÍSTROJE VOZIDEL TECHNICKÁ DOKUMENTACE NÁVOD K OBSLUZE EASYSTART SELECT CS NÁVOD K OBSLUZE MONTÁŽNÍ POKYNY OVLÁDACÍ PRVEK PRO NEZÁVISLÁ TOPENÍ EBERSPÄCHER A WORLD OF COMFORT 2 TOPNÉ PŘÍSTROJE VOZIDEL

Více

DÁLKOVÝ OVLADAČ MAGIC MOTION

DÁLKOVÝ OVLADAČ MAGIC MOTION NÁVOD K OBSLUZE DÁLKOVÝ OVLADAČ MAGIC MOTION Před uvedením zařízení do provozu si pečlivě prostudujte tento návod a uložte jej pro budoucí potřebu. AN-MR200 Dálkový ovladač Magic Motion (AKB732955) Hardwarový

Více

FordFocus Návod k obsluze pro vlastníky. Feel the difference

FordFocus Návod k obsluze pro vlastníky. Feel the difference FordFocus Návod k obsluze pro vlastníky Feel the difference Informace, které obsahuje tato publikace, byly v okamžiku předání do tisku správné. Z důvodu dalšího vývoje si kdykoli vyhrazujeme právo na změnu

Více

IC-930 MULTIMEDIÁLNÍ SYSTÉM

IC-930 MULTIMEDIÁLNÍ SYSTÉM IC-930 MULTIMEDIÁLNÍ SYSTÉM UPOZORNĚNÍ K PROVOZU ZAŘÍZENÍ PŘEČTĚTE SI POZORNĚ VŠECHNA UPOZORNĚNÍ A INSTRUKCE, KTERÉ JSOU UVEDENY V TÉTO PŘÍRUČCE. PŘÍRUČKU SI TAKÉ USCHOVEJTE PRO POZDĚJŠÍ POTŘEBU. Z DŮVODU

Více

NÁVOD K OBSLUZE. Verze 09/02. Obj. č.: 85 42 37

NÁVOD K OBSLUZE. Verze 09/02. Obj. č.: 85 42 37 NÁVOD K OBSLUZE Verze 09/02 Obj. č.: 85 42 37 Kompaktní vnitřní (pokojový) a venkovní teploměr s funkcí ukládání maximálních a minimálních naměřených hodnoty teploty do paměti. Tento návod k obsluze je

Více

SPOLEČNOST KIA Užijte si Vaše vozidlo

SPOLEČNOST KIA Užijte si Vaše vozidlo SPOLEČNOST KIA Nyní, když jste vlastníkem vozidla Kia, Vám pravděpodobně bude kladeno množství otázek týkajících se Vašeho vozu a jeho výrobce, jako například Co to vlastně je Kia?, Kdo je Kia? a Co slovo

Více

Laboratorní zdroj HANTEK PPS2320A

Laboratorní zdroj HANTEK PPS2320A Laboratorní zdroj HANTEK PPS2320A 1. Úvod Tento programovatelný DC zdroj má široký rozsah nastavení napětí a proudu, vyšší přesnost, konstantní tlak a proudění. Má vnější nebo vnitřní spínač a 16 skupin

Více

Vážený zákazníku, V přiložené Záruční knížce naleznete přehled o službách, které Fiat nabízí svým zákazníkům: Příjemné čtení a šťastnou cestu!

Vážený zákazníku, V přiložené Záruční knížce naleznete přehled o službách, které Fiat nabízí svým zákazníkům: Příjemné čtení a šťastnou cestu! Vážený zákazníku, děkujeme Vám, že jste upřednostnil značku Fiat, a blahopřejeme, že jste zvolil model Fiat Ulysse. Tento návod k použití a údržbě jste sestavili tak, abychom Vám umožnili poznat Fiat Ulysse

Více

ALBATROSS S1. Stručný návod k obsluze HOMOLOGOVANÝ E20 ALARM, KTERÝ HLÍDÁ I VÁS!!!

ALBATROSS S1. Stručný návod k obsluze HOMOLOGOVANÝ E20 ALARM, KTERÝ HLÍDÁ I VÁS!!! ALBATROSS S1 Stručný návod k obsluze Verze ABO HOMOLOGOVANÝ E20 ALARM, KTERÝ HLÍDÁ I VÁS!!! ZABEZPEČENÍ VAŠEHO AUTOMOBILU UNIKÁTNÍ TECHNOLOGIÍ AUTOMATICKÉHO ZAPNUTÍ AVYPNUTÍ ALARMU ZAPOMEŇTE, ŽE BYSTE

Více

Dálkové ovládání k mobilní klimatizaci APD09a, APD12a. Návod k obsluze

Dálkové ovládání k mobilní klimatizaci APD09a, APD12a. Návod k obsluze Dálkové ovládání k mobilní klimatizaci APD09a, APD12a Návod k obsluze Před provozem si pozorně přečtěte návod k obsluze. Ponechte jej pro další nahlédnutí. - strana 1 - Možnosti nastavení Provozní režim:

Více

R-522. Návod k použití SEKÁČEK POTRAVIN. česky. Sekáček potravin R-522

R-522. Návod k použití SEKÁČEK POTRAVIN. česky. Sekáček potravin R-522 Návod k použití SEKÁČEK POTRAVIN R-522 Před použitím tohoto spotřebiče se prosím seznamte s návodem k jeho obsluze. Spotřebič používejte pouze tak, jak je popsáno v tomto návodu k použití. Návod uschovejte

Více

Elektrická zařízení PROPOJOVACÍ JEDNOTKA VOZIDLA

Elektrická zařízení PROPOJOVACÍ JEDNOTKA VOZIDLA Elektrická zařízení Č. programu: 522 Diagnostika - Předběžné údaje - 2 Diagnostika - Funkce systému - 7 Diagnostika - Přiřazení pinů řídicí jednotky - 8 Diagnostika - Výměna součástí - 10 Diagnostika -

Více

BMW_zlom.qxd 20.2.2002 11:07 Strana 1. BMW doporučuje. 316i 318i. 320i 325i 325xi 330i 330xi. 318d 320d 330d 330xd

BMW_zlom.qxd 20.2.2002 11:07 Strana 1. BMW doporučuje. 316i 318i. 320i 325i 325xi 330i 330xi. 318d 320d 330d 330xd BMW_zlom.qxd 20.2.2002 11:07 Strana 1 BMW doporučuje 316i 318i 320i 325i 325xi 330i 330xi 318d 320d 330d 330xd BMW_zlom.qxd 20.2.2002 11:07 Strana 2 BMW_zlom.qxd 20.2.2002 11:07 Strana 3 Blahopřejeme Vám

Více

CITROËN C4 Návod k použití

CITROËN C4 Návod k použití CITROËN C4 Návod k použití Tento návod byl vypracován na základě seznamu výbavy (sériové nebo doplňkové) a technických charakteristik známých v době tvorby návodu. Úroveň vybavení Vašeho vozidla závisí

Více

NÁVOD K OBSLUZE. Obj. č.: 62 20 14

NÁVOD K OBSLUZE. Obj. č.: 62 20 14 NÁVOD K OBSLUZE Obj. č.: 62 20 14 Pomocí této sady bezdrátově (rádiově) ovládaných síťových zásuvek zapnete a vypnete pohodlně osvětlení, ventilátory a ostatní elektrické spotřebiče z křesla, ze židle

Více

FORD FOCUS Návod k obsluze pro vlastníky

FORD FOCUS Návod k obsluze pro vlastníky FORD FOCUS Návod k obsluze pro vlastníky Informace, které obsahuje tato publikace, byly v okamžiku předání do tisku správné. Z důvodu dalšího vývoje si kdykoli vyhrazujeme právo na změnu specifikací, designu

Více

WEB EDITION QUICK GUIDE

WEB EDITION QUICK GUIDE WEB EDITION QUICK GUIDE VÍTEJTE VE VAŠEM NOVÉM VOLVU! V této složce najdete nejčastěji používané funkce ve vozidle. Uživatelská příručka a ostatní příručky obsahují bezpečnostní pokyny a veškeré texty

Více

GSM 077 MODULÁRNÍ GSM AUTOALARM S ROZHRANÍM PRO CAN BUS MODUL. Uživatelský manuál

GSM 077 MODULÁRNÍ GSM AUTOALARM S ROZHRANÍM PRO CAN BUS MODUL. Uživatelský manuál GSM 077 MODULÁRNÍ GSM AUTOALARM S ROZHRANÍM PRO CAN BUS MODUL CZ Uživatelský manuál MODULÁRNÍ GSM AUTOALARM S CAN BUS ROZHRANÍM Uživatelský manuál CZ Charakteristické vlastnosti Možnost připojení modulu

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia Návod k obsluze

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia Návod k obsluze SIMPLY CLEVER ŠKODA Fabia Návod k obsluze Uspořádání tohoto Návodu k obsluze (vysvětlivky) jako taková Vás upozorňuje zcela obecně na informace důležité k provozu Vašeho vozidla. Tento Návod k obsluze

Více

NÁVOD K OBSLUZE. Dálkově řízený model auta. Obj. č.: 670 992

NÁVOD K OBSLUZE. Dálkově řízený model auta. Obj. č.: 670 992 NÁVOD K OBSLUZE Dálkově řízený model auta Obj. č.: 670 992 Tento výrobek představuje model auta, které lze ovládat dálkové pomocí radiového řídícího vysílače, pracujícího na frekvenci 40 MHz. Bezpečné

Více

Vozidla na LPG NÁVOD K POUŽITÍ

Vozidla na LPG NÁVOD K POUŽITÍ Vozidla na LPG NÁVOD K POUŽITÍ ČERVENEC 2012 Česky lum_renault_mod 01.indd 1 16/07/2012 10:24:10 NÁVOD K POUŽITÍ Vozidla na LPG Vozidla tohoto typu mohou nezávisle na druhu svého využití jezdit na benzin

Více

www.mrakyhracek.cz Uživatelská příručka Sportrex (Model Q2010-2013)

www.mrakyhracek.cz Uživatelská příručka Sportrex (Model Q2010-2013) Uživatelská příručka Uživatelská příručka Sportrex (Model Q2010-2013) Uživatelskou příručku uschovejte! Tato uživatelská příručka byla zpracována pro Blahopřejeme Vám k zakoupení vozíku Qeridoo Sportrex!

Více

Monitoring tlaku pneumatik (Tire pressure monitoring system)

Monitoring tlaku pneumatik (Tire pressure monitoring system) Monitoring tlaku pneumatik (Tire pressure monitoring system) Systém monitoring tlaku v pneumatikách používá tlakový sensor pro detekci tlaku v pneumatice. Tento systém se skládá ze snímače tlaku s vysílačem

Více

ES-118 Napařovací žehlička

ES-118 Napařovací žehlička ES-118 Napařovací žehlička Návod k obsluze 1 Důležité bezpečnostní pokyny Pro zamezení poruch si tento Návod k použití pečlivě přečtěte a uschovejte jej jako informační příručku. Nesprávné manipulace s

Více

VÝSTRAHA NEBEZPEČÍ ÚRAZU:

VÝSTRAHA NEBEZPEČÍ ÚRAZU: Stránka 1 z 19 Zakládání do zásobníku na 250 nebo 550 listů VÝSTRAHA NEBEZPEČÍ ÚRAZU: Chcete-li snížit riziko nestability zařízení, vkládejte papír do jednotlivých zásobníků samostatně. Všechny ostatní

Více

NÁVOD K OBSLUZE SKARTOVACÍHO STROJE. Jaws S1

NÁVOD K OBSLUZE SKARTOVACÍHO STROJE. Jaws S1 NÁVOD K OBSLUZE SKARTOVACÍHO STROJE Jaws S1 1 1. BEZPEČNOSTNÍ POKYNY 1.1. Při skartování vždy dbejte na to, aby nedošlo ke vtažení kravat, řetízků, vlasů a jiných visících předmětů do vstupního otvoru

Více

Příručka pro uživatele

Příručka pro uživatele 1 3 a b c d e f g h click! Příručka pro uživatele 4 i j k l m > 25 cm 2 5 Výška postavy 40-75 cm Max. váha 13 kg. Věk 0-12 m UN regulation no. R129 i-size 8 9 Děkujeme Vám, že jste si vybrali BeSafe izi

Více

Centronic EasyControl EC545-II

Centronic EasyControl EC545-II Centronic EasyControl EC545-II cs Návod na montáž a obsluhu 5 -ti kanálový ruční vysílač Důležité informace pro: montéry / elektrikáře / uživatele Prosíme o předání odpovídajícím osobám! Tento návod má

Více

Leica IP C a IP S Tiskárna k potisku histologických kazet a podložních sklíček

Leica IP C a IP S Tiskárna k potisku histologických kazet a podložních sklíček Dodatkový list pro Návod k použití Leica IP C a IP S Tiskárna k potisku histologických kazet a podložních sklíček Dodatkový list pro Návod k použití Leica IP C a Leica IP S, V 1.9 RevD, česky 05/2013 2013-01

Více

Schémata elektrických obvodů

Schémata elektrických obvodů Schémata elektrických obvodů Schémata elektrických obvodů Číslo linie napájení Elektrický obvod 30 Propojení s kladným pólem akumulátorové baterie 31 Kostra 15, 15a Propojení s kladným pólem akumulátorové

Více

Mars 11. dálkový startér motoru s externím ovládáním NÁVOD K MONTÁŽI

Mars 11. dálkový startér motoru s externím ovládáním NÁVOD K MONTÁŽI dálkový startér motoru s externím ovládáním AKTIVACE DÁLKOVÉHO STARTU Stiskněte modré tlačítko START na ovladači. - parkovací světla 3x zablikají - systém zapne zapalování, parkovací světla se rozsvítí

Více

BLACK CAR BOX ( Zabezpečovací a informační elektronický systém automobilu)

BLACK CAR BOX ( Zabezpečovací a informační elektronický systém automobilu) BLACK CAR BOX ( Zabezpečovací a informační elektronický systém automobilu) Obsah: 1. Popis činnosti a funkce 2. Technický popis zařízení 3. Technická data zařízení 4. Základní verze a možné sady 5. Obsah

Více

Vítejte na palubě vašeho nového vozu DACIA

Vítejte na palubě vašeho nového vozu DACIA Vítejte na palubě vašeho nového vozu DACIA Tento návod k použití a údržbě sdružuje informace, které vám umožní: lépe poznat svůj vůz značky DACIA, a tak za optimálních provozních podmínek plně využít všech

Více

VÝBAVY A CENY CRUZE SW

VÝBAVY A CENY CRUZE SW VÝBAVY A CENY CRUZE SW CENÍK PLATNÝ OD 1.9.2012 CENA CENÍKOVÁ CENA AKČNÍ CENA EMISE CO2 380 000 Kč + 1.7D Eco 1.4 Turbo 1.7D Eco 2.0 VCDi AT 1.4 Turbo 2.0 VCDi 2.0 VCDi AT 302900 Kč 317900 Kč 415900 Kč

Více

T35 W35. Thermoelectric cooler Instruction Manual. Thermoelektrische Kühlbox. Glacière thermoélectrique. Nevera termoeléctrica

T35 W35. Thermoelectric cooler Instruction Manual. Thermoelektrische Kühlbox. Glacière thermoélectrique. Nevera termoeléctrica _T35_W35.book Seite Dienstag, 7. Oktober 2006 2:0 4 T35 W35 GB Thermoelectric cooler Instruction Manual 6 D Thermoelektrische Kühlbox F Glacière thermoélectrique E Nevera termoeléctrica I Frigorifero termoelettrico

Více

SPÍNACÍ HODINY. Nastavení hodin a předvolby. Obr. 1

SPÍNACÍ HODINY. Nastavení hodin a předvolby. Obr. 1 SPÍNACÍ HODINY Při každém zapnutí startuje topení vždy na plný výkon a dále pak pracuje dle poslední nastavené teploty, pokud není tato dále měněna. Při zapnutí topení předvolbou je však funkce topení

Více

ELEKTRONICKÝ DETEKTOR ÚNIKU CHLADIVA

ELEKTRONICKÝ DETEKTOR ÚNIKU CHLADIVA NÁVOD AC 5404Q 20.7.2010 ELEKTRONICKÝ DETEKTOR ÚNIKU CHLADIVA Vlastnosti produktu: elektronický detektor úniku chladiva TechnoTools D-440 (žhavený senzor) (splňuje normy SAE J2791, EN 14624) AC 5404Q obsahuje

Více

O SPOLEČNOSTI KIA. Ať Vám Vaše MAGENTIS dobře slouží!

O SPOLEČNOSTI KIA. Ať Vám Vaše MAGENTIS dobře slouží! O SPOLEČNOSTI KIA Nyní, když jste vlastníkem vozu Kia MAGENTIS, pravděpodobně si položíte otázky, které se týkají tohoto vozidla. Bude Vás například zajímat historie firmy či význam označení Kia. Zde jsou

Více

CITROËN C3 Návod k obsluze

CITROËN C3 Návod k obsluze CITROËN C3 Návod k obsluze Tento návod byl sestaven na základě technické výbavy vozidla (sériové nebo volitelné) a technických charakteristik známých v době vytvoření. Úroveň výbavy Vašeho vozidla závisí

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia Návod k obsluze

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia Návod k obsluze SIMPLY CLEVER ŠKODA Octavia Návod k obsluze Uspořádání tohoto Návodu k obsluze (vysvětlivky) Tento Návod k obsluze je členěn podle zcela přesných pravidel tak, aby Vám ulehčil hledání a čerpání potřebných

Více

CITROËN C4 Návod k použití

CITROËN C4 Návod k použití CITROËN C4 Návod k použití Tento návod byl vypracován na základě seznamu výbavy (sériové nebo doplňkové) a technických charakteristik známých v době tvorby návodu. Úroveň vybavení Vašeho vozidla závisí

Více

MEGANE COUPÉ. Od 299 900 Kč

MEGANE COUPÉ. Od 299 900 Kč MEGANE COUPÉ Od 299 900 Kč RENAULT MÉGANE COUPÉ LIMITED OD 284 900 Kč SLEVA 40 000 Kč BONUS PŘI VÝKUPU STARÉHO VOZU 15 000 Kč DODATEČNÁ SLEVA PŘI FINANCOVÁNÍ RENAULT FINANCE 20 000 Kč* SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Více

Navíc oproti výbavě Trend:

Navíc oproti výbavě Trend: FORD KA I CENÍK Výbava Motor Palivo Výkon Převodovka Cena vč. DPH Trend 1.2 Duratec benzín 69 k (51 kw) 5st. manuální 184 990 Trend Plus 1.2 Duratec benzín 69 k (51 kw) 5st. manuální 199 990 Titanium 1.2

Více

NÁVOD K OBSLUZE. Obj. č.: 84 11 28

NÁVOD K OBSLUZE. Obj. č.: 84 11 28 NÁVOD K OBSLUZE Obj. č.: 84 11 28 Vážení zákazníci, děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup naší profesionální soupravy na stříhání vlasů se stříhacím strojkem v moderním ergonomickém provedení, jehož keramické

Více

NÁSTĚNNÝ KONVEKTOR S ELEKTRONICKÝM OVLÁDANÍM

NÁSTĚNNÝ KONVEKTOR S ELEKTRONICKÝM OVLÁDANÍM NÁSTĚNNÝ KONVEKTOR S ELEKTRONICKÝM OVLÁDANÍM Návod k montáži, obsluze a údržbě el. konvektoru EL 1000, 1500, 2000, 2500, 3000 UPOZORNĚNÍ! Před instalací a používáním konvektoru si pečlivě přečtěte pokyny

Více

doporučuje ELF ELF vyvinul pro Renault speciální řadu olejů: motorové oleje a oleje do manuálních a automatických převodovek.

doporučuje ELF ELF vyvinul pro Renault speciální řadu olejů: motorové oleje a oleje do manuálních a automatických převodovek. doporučuje ELF ELF vyvinul pro Renault speciální řadu olejů: motorové oleje a oleje do manuálních a automatických převodovek. Výstraha: pro optimální funkci motoru může být použití určitého maziva omezeno

Více