Ve fitness průmyslu koluje spousty mýtů a informací, které nejsou uplně pravdivé. Jeden z hlavních důvodů proč tomu tak je. Je důvod, že lidé je

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Ve fitness průmyslu koluje spousty mýtů a informací, které nejsou uplně pravdivé. Jeden z hlavních důvodů proč tomu tak je. Je důvod, že lidé je"

Transkript

1 BARBARGYM06/15

2 Ve fitness průmyslu koluje spousty mýtů a informací, které nejsou uplně pravdivé. Jeden z hlavních důvodů proč tomu tak je. Je důvod, že lidé je chtějí slyšet. Chtějí slyšet, že trénink nemusí být moc těžký, že stačí jedna zázračná potravina nebo držet striktnější jídelníček jen pár týdnů. Většinu základních tipů co změnit, na co si dát pozor a jak fungovat v cestě za vašim cílem nametete v tomto ebooku. Proč byste tomu měli věnovat nějakou pozornost a proč zrovna já si také jen ty věci nevymýšlím. Celý život jsem se věnoval sportu a naprostou většinu závodně. K tomu jsem jako každý studoval na školách a měl různé práce at už krátkodobé brigády tak dlouhodobější pracovní poměry při škole. Většina z vás co si prošla něčím podobným tak mi dáte za pravdu, že nejlepší peníze při škole se vždy dali vydělat jako prodejce čehokoliv. Provize někdy tomu i plat na hodinu třeba v callcentrech byli nejlépe placené. Když při studiu na vysoké škole jsem začínal zjištovat, že se opravdu dá živit trénováním. Řekl jsem si, že už nechci nikdy nic prodávat a jen dělat co mě baví. Všichni asi víme, že to tak uplně nefunguje. Bez marketingu a dalších obchodních věcí bych už dlouho nikomu nemohl pomoci, protože bych jako trenér zkrachoval. Čeho se ale pevně držím je, že jdu cestou, kterou považuji za správnou. Všechno co jsem se naučil na všech možných seminářích, kurzech, knížkách, videích,... Nezajímá mě, že to co říkám se nehodí na billboard. Protože jako obchodník jsem nikdy nebyl moc dobrý tak důvod proč se můžu pořád živit jako trenér je, že dokážu lidem dát výsledky a pomoct jim dojít k jejich cíly. A to je důvod proč máte k dispozici tento ebook. Aby vám pomohl se posunout a dojít blíž ke svému cíly.

3 0Cviky na břicho nezhubnete Chcete mít štíhlý pas nebo dokonce pekáč buchet? Ustavičným cvičením břišních svalů toho nedosáhnete. Kostky na břiše má každý. Tak je anatomie daná. Nejdůležitější co je tedy potřeba udělat je v prvé řadě se zbavit tuku, který břicho zakrývá. Toto dosáhnete především cvičením velkých svalových partií, jako jsou nohy nebo záda a správným jídelníčkem. Cvičení břicha je velmi důležité. A to z důvodu zdravotního tak aby vás neboleli záda a fungovali správně i další části těla. Dělat například, ale tisíce sed lehů vám nepomůže břicho zeštíhlit a zrovna tento cvik ani není vhodný na záda takže pokud vás nebolí tak vás spodní záda k tomu ještě mohou začít bolet. Jediné co za tu dobu jsem zkoušel za metody fungovalo je kombinace cvičení břicha a cardia. V barbaru například používáme prowler + cvičení na břicho, švihadlo, angličáky apod. Nejsou na to vědecké studie, ale ze všech možných metod tohle na shazování tuku ve středu těla mělo největší vliv. 02 Jak na cvičení břicha a co byste si měli dávat pozor: Netrénovat břicho se zavážím Trénování břicha se zavážím at už v podání různých kladek apod. které uvidíte dělat spousty chlapů nechcete opakovat. Důvod je, že když se vám povede si svaly na břiše zvětšit a potom někdy jenom maličko obalit to stejné břicho tukem budete vypadat, že jste opravdu tlusté. Snažte se tedy vyhýbat tréninku břicha s externí zátěží a nepřehánějte to s dynamickým cvičením tedy různé sed lehy, sklapovačky a další tak populární cviky. Místo toho se spíše snažte zaměřit na různé výdrže a posilování břicha pomocí ANTI-rotací, předklonů apod. Cvičit občas i všechny možné další cviky na břicho samozřejmě nevadí, ale nepřehánět to. A držte se spíše u většího počtu opakování nebo střídat několik cviků na břicho hned za sebou bez pauzy. Těžké krátké intervaly spíš přidejte právě u různých výdrží pomocí zlepšení dýchání a zatínání břicha.

4 03 Kardio Nekonečné kardio je na nic. Výzkumy dokázaly, že neměnné kardio vám přinese více negativního než pozitivního. Důsledkem je ztráta svalové hmoty, opotřebení kloubů, úbytek síly a u žen dokonce možnost zhoršení funkce štítné žlázy. Je ale několik možností, které můžete použít a to: chůze, sprint (po rovince, do kopce či běh do schodů) nebo HIIT(tabata nebo jakýkoliv intervalový trénink). Pokud si každou tu část trochu více rozeberem. Do první části si můžete zařadit dnes tak populární jogging. Tělo jako takové se neuvěřitelně rychle adaptuje na všechny změny, které dostává. Pokud je to jogging většinou se jedná o spomalení metabolismu kvůli tomu aby si potřebnou energii nevypotřeboval a vydržela mu co nejdéle a pak již zmíněné problémy. Pokud vás to baví tak určitě nepřestávejte běhat, ALE nečekejte od toho zázraky pro hubnutí a ujistěte se že běháte správně, umíte atletickou abecedu apod. Pro hubnutí pořád nejlépe vychází sprinty a nebo chůze. I když hlavní hrdina na ukrajování tuku z těla je v poslední době jakákoliv forma intervalových tréninků tak HIIT mají jeden hlavní problém. Pokud máte hodně těžký silový trénink, který byste měli mít jelikož svaly jsou váš nejlepší přítel at už z hlediska vzhledu či spalování tuků. Tak HIITko napsat tak abyste dokázali zregenerovat především nohy je kolikrát celkem problém. 04 Netrénujte déle než hodinu Když začnete cvičit, vaše tělo začne vyplavovat testosteron jeho hladina v organismu roste. Nejvyšší hodnoty dosáhne kolem 30 minuty cvičení. Přibližně po 45 minutě tréninku se hladina testosteronu vrací na svojí původní (základní) hodnotu. Reakcí organismu na další prodlužování tréninku je zvýšení hladiny cortisolu, což je tzv. stressový hormon, který přepne tělo na ukládání tuku a úbytek svalové hmoty využívá ji na uvolnění energie. To je důvod proč nikdo z lidí, které trénuji, nemají delší trénink než 60minut. Budete velmi překvapeni, jak rychle budete regenerovat a začnete nabírat svalovou hmotu.

5 05 Netrénujte do selhání u těžkých základních cviků Pokud trénujete tzv. do selhání (stádium, kdy už nemůžete udělat další kvalitní opakování bez dopomoci) cviky jako dřepy, benchpress, trhy, mrtvý tah a další těžké cviky, přímo si říkáte o co nejrychlejší přetrénování a zranění. Svůj nervový systém tím téměř usmažíte. Centrální nervový systém se regeneruje mnohem déle, než svaly. Pokaždé byste proto měli sérii končit tak, že máte pořád kontrolu, tj. dobrou techniku a kdyby vám někdo dal k hlavě pistoli, dokážete udělat ještě jedno nebo i dvě opakování.

6 06 Netrénujete svalové skupiny dost často I když jsme zmínili přetrénování v předchozím bodě. Přetrénovat se není uplně tak jednoduché a obrovské procento lidí se do toho stádia nemá vůbec šanci dostat kvůli tomu, že netrénují dost tvrdě a dost často. Jednou z nejdůležitějších věcí pro budování svalů je tréninková frekvence. Čím častěji můžete určité svalové skupiny trénovat bez toho, abyste se přetrénovali, tím lepší budou vaše výsledky. Ve většině kulturistických časopisů se dočtete, abyste každou svalovou partii trénovali jednou týdně. To ale nedává žádný smysl a pro normálního člověka, který chce nabrat svalovou hmotu, to nebude fungovat. Stačí malé srovnání. Když se v životě snažíte v něčem zlepšit, děláte na tom jen jednou týdně? Pokud chcete být lepší střelec, běžec nebo plavec, tak byste přece také trénovali mnohem častěji než jen jednou týdně. Proč by mělo stačit na zlepšení či zvětšení vašich zad, hrudníku nebo bicepsů cvičení jednou týdně? To přeci nedává smysl. Úplný začátečník by měl pro lepší výsledky cvičit každou svalovou skupinu 3-4x týdně, pro většinu ostatních stačí 2-3x týdně. Stačí použít selský rozum. Myslíte si, že budete mít křídla, když je budete trénovat jen 50x nebo 100x ročně? Odpověď je jasná. Přidejte větší frekvenci tréninku a uvidíte tu změnu. Proč, ale tolik kulturistů používá systém partie 1x týdně. Odpověd je celkem jednoduchá. Díky své genetice a velmi často spojené užívání steroidů. Dokážou v jednom tréninku danou svalou partii tak zničit, že potřebují mnohem delší čas na regeneraci. Proto používají tolik cviků na jednu partii. Může se stát, že k tomu někdy dojdete aby pro vás takový trénink měl efekt. Ano možné to je, ale naprostá většina lidí k tomuto má dlouhou cestu a musí nejdřív zesílit a vybudovat základy. A zároven nezapomínejte na jednoduché pravidlo, které platí jak pro trénink tak stravu.

7 07 08 Dosáhnout výsledku s co nejmenším usílím Tělo je neuvěřitelné v tom jak se dokáže na všechny možné podněty přizpůsobovat. Proto zase na druhou stranu vznikají dysbalance ze sezení u počítače, lidé mají zpomalený metabolismus apod. Kvůli tomu byste u tréninku a stravě měli dělat vše proto abyste dosahovali výsledků s co nejmín práce a s co nejmenší změnou v jídelníčku. Protože dříve či později přijde stagnace bod kde se zastavíte a abyste se posunuli dál budete muset změnit jak jídlo tak trénink a velmi často to bude znamenat trénovat častěji a tvrději a jíst striktněji. Pokud rovnou naskočíte do nejtěžšího tréninku a do nějaké šíleně striktní diety tak si zbytečně berete možnosti do budoucna jak se posouvat dál. Pokud trénujete každý den a nic se neděje vymýšlet plány co s tím bez toho abyste vaše tělo uplně nezruinovali už není uplně jednoduché. Uplně stejně jako překopávat jídlo když žijete na 0g sacharidů, ale dolů už nejde ani gram. Zapomeňte na stroje a izolované cviky Pokud marníte čas scvičením kickbacku na tricepsy, koncentrovaných bicepsových zdvihů, předkopáváním nebo stahováním protisměrných kladek, můžete rovnou zapomenout na to, že budete někdy velcí a silní nebo vysekaný. Trénink na strojích by měl ve vašem celkovém tréninku zabírat pouze malou část, jestli vůbec nějakou. A i tak jen izolované cviky. Cesta k tomu, abyste nabrali svaly a sílu, je používat těžké, tzv. vícekloubé cviky. Ty vám dovolí používat mnohem větší zátěž, protože při nich svaly zabírají v celém rozsahu pohybu. Totéž platí pro cvičení s vlastní vahou. V komerčních posilovnách těžko uvidíte někoho, kdo by například dělal dřepy na jedné noze a v rukách držel jednoručky. Není to proto, že je to špatný cvik, ale protože skoro nikdo z těch, co do posiloven chodí cvičit, tento cvik není schopen udělat. Cviky na strojích, izolované cviky a cviky s vlastní vahou jsou nejlepší na konec tréninku k tomu abyste dané svalové partie odcvičili do selhání a podpořili tím tak co nejvíce růst svalů. Jak jsme se zminovali u cviků jako je například dřep to není dobrý nápad a riskujete tím zbytečně zranění, ale nakonec tréninku udělat 100opakování zakopávaní vsuperserii s předkopáváním vám stehna zaručně prokrvý a riziko zranění je minimální.

8 Jak vybírat dietu Častý problém je jakou dietu si vybrat a dodržovat. Jako hlavní bod bych chtěl abyste si uvědomili, že: 1 Dietu dodržujete vždy. Je to jednoduše způsob stravování. Slovo dieta neznamená, že budete trpět a nic nebudete jíst. 2 Dietu si nevybíráte na nějakou krátkou chvilku po které se vrátíte ke svému starému způsobu stravování. Protože pokud se ted stravujete určitým způsob díky, kterému nemáte svojí vysněnou postavu. Tak je asi něco špatně a to, že se k tomu potom vrátíte dosáhnete pouze toho, že se vrátíte tam kde jste byli. Dietu tedy vybíráte tak abyste na ní dokázali vydržet co nejdéle jen to je možné. 3 Proto když si necháte někde zaplatit sestavení jídelníčku. Myslete na to zda to co vám řeknou a dají můžete dodržovat několik let. 4 Až budete mít základní dietu připravenou. Můžete potom v různých krátkých časových usecích přidávat striktnější diety, které vám urychlí cestu za vaší vysněnou postavou. Nezapomínejte, že se vždy musíte vrátit k dietě s kterou sice pomalu, ale přibližujete se k vašemu cíli. Pokud po opravdu nějaké striktní dietě se vrátíte ke stravování po kterém když chcete hubnout například přibíráte. Tak potom se vám stane to o čem se okolikrát mluví jako yo yo efekt. Kdy přiberete ještě víc než jste byli předtím.

9 Nedostatek tuků Všude se dočtete, že si máte kupovat nízkotučná jídla. Zapomeňte na to. Tuky potřebujete pro správnou funkci vašeho těla. Pokud váš jídelníček nestojí za nic, tak to, že si dáte plnotučné mléko nebo 40% sýr už zásadní vliv nemá. Jídlo alespoň bude mít nějakou chuť a bude obsahovat méně chemikálií a aspoň nějaké vitamíny apod.. Pokud nemáte ve stravě dostatek ryb, měli byste mít povinně doma koupený kvalitní rybí olej (omega 3) a začít jíst ořechy (nejlépe mandle), avokádo nebo při vaření používat kokosový olej či avokádový olej. Je dost studií kde lidé hubli po konzumaci 5g omega 3 denně. Zdravé potraviny V naprosté většině případů pokud se na nějakém produktu píše fitness, zdravé,... Tak je to většinou mnohem horší než nějaké klasické potraviny a výrobky. To že byste se neměli vyhýbat tukům už víte, ale důležité je si taky uvědomit, že u většiny nízkotučných produktů se přidává extra cukr právě kvůli tomu, že bez tuku to nemá žádnou chut. Stejně jako i nízko sacharidových produktech se přidávají všemožné věci aby chut zachovali. Snažte se si kupovat co nejméně zpracované suroviny a radši se držte normálních produktů. Tedy příklad kupte si klasické mussli nebo colu a nedejte si jí tolik než vypít 3 zero coly apod. Přílišná konzumace freshu a dalších různých štáv z odšťavňovačů Čím dál populárnější si dělat štávy snad ze všeho co jde. Ovoce především, ale také zelenina obsahují jednoduché cukry a také komplexní sacharidy. Když ale vše odštavníte ničíte tím uplně ty komplexní sacharidy, kterou jsou těžší pro strávení. Což znamená, že po vypití zrychlujete vstřebání do těla všeho cukru z daného ovoce a zeleniny. Díky zvýšení insulinu se velmi jednoduše něco pošle do svalových buněk a zbytek se uloží v játrech a nebo jako tuk. Jelikož jde o rychlé cukry insulin spadne dolů pod svojí stálou hranici a vy dostanete hlad celkem rychle potom co tento nápoj vypijete. Pokud byste tyto nápoje pili hodně často tak se tím dá vybudovat takové inzulínová rezistence. Další věc je, že tím, že vše rozmixujete a můžete tak vše vypít dostanete toho do sebe mnohem víc než kdybyste danou porci zeleniny a ovoce museli sníst v pevném stavu. Čímž zvyšujete příjem kalorií. Neznamená to přestat tyhle nápoje pít uplně. Jenom je nepít tak často a ideálně si do nich přidat odměrku proteinového prášku, který vám přidá bílkoviny a zároven trochu zmenší nadměrné zvýšení insulinu.

10 Fruktoza je horší než glukoza Fruktoza je obsažena v ovoci. Znamená to tedy, že byste měli přestat uplně jíst ovoce? Viz bod výše určitě byste si měli dávat pozor na tekutou formu. Pokud však nejste v opravdu striktní dietě určitě bych se nebál ovoce mít zařazené v jídelníčku. Hlavní důvod proč je mít větší variabilitu a pestrost ve stravě. Stejně jako u štáv si však musíte uvědomit, že ovoce fruktozu obsahuje což jsou cukry. Proto aby to mělo opravdu velmi negativní efekt byste museli sníst obrovské množství ovoce, ale zároven nezapomínejte, že když se koukáte na skladbu ovoce tak to není pouze porce vitamínů, ale také cukrů a calorí s kterými musíte ve výsledku počítat. Jak často jíst Přestaňte věřit článkům na internetu, že je nutné jíst každé 2-3 hodiny. Na to lidské tělo nikdy nebylo stavěno. Pravěcí lidé žili tak, že šli přes den lovit a sbírat, večer se najedli, co do nich vešlo, aby mohli další den jít zase lovit. Moderní diety vytváří a propagují především firmy, které vyrábí všemožné doplňky stravy. Hned zezačátku radši napíšu, že jsou i lidé, kterým jíst každé 2-3h vyhovuje a výsledky lidi mají snad z každého typu diet co existuje. Já bych chtěl abyste nebrali, že je něco lepší a něco horší. Jídlo vám musí vyhovovat a nesmíte se nad tím stresovat. Pokud to je kombinace půstů, jíst 3 hlavní jídla denně, nízko sacharidová,... je jedno jaká to dieta. Pokud ale nechcete závodit nebo být modelka tak nemusíte jídlo řešit do takových detailů. Čím je člověk hubenější tím je těžší hubnout a je potřeba jídlo mít více a více striktní a správně nastavené jak po načasování tak po stránce množství, ale vždy je více možností.

11 09 10 Budujte svaly pro štíhlejší a hezčí postavu Používat základní vícekloubové cviky a k tomu také dostatečnou zátěž vám pomůže k lepší postavě. To že byste vypadali jako chlapi se bát nemusíte. Tato obava patří mezi jedny z největších mýtů ve fitness. Podívejte se kolem sebe kolich chlapů co znáte chodí cvičit a jak dlouho jim trvá na sebe nabalit nějakou svalovou hmotu jestli vůbec nějakou. A to muži produkují 80x víc testosteronu než vy. A testosteron je jeden z hlavních hormonů zodpovědných za budování svalů. Co vám naopak takové cvičení přinese jsou křivky. Pokud chcete být všude uplně rovné (tak vypadá velká většina modelek) tak k tomu vám stačí pouze držet drastickou dietu a maximálně k tomu chodit hodiny na páse. Proto cvičit nemusíte. V každém jiném případě pokud se vám líbí postava fitness modelek viz foto v tomto ebooku tak se silovému tréninku s činkami nevyhnete. Další výhodou proč budovat svalovou hmotu je ten, že svaly mají obrovskou kalorickou náročnost oproti tuku. Tudíž díky každému svalu navíc co dokažete vybudovat podpoříte tak kalorickou potřebu vašeho těla a pomáháte tak svému hubnutí. Váha není směrodatná Sledováním čistě váhy si můžete zadělat jedině tak na depresivní náladě. Pokud se bavíme o obézních lidech tak sledování váhy je naopak motivační jelikož například ze 140 se dostávají na svojí normální váhu například 100kg. Pokud nepatříte mezi obézní. Tak pohyb na váze může jít spíše na druhou stranu. Jinak řečeno budete vážit víc a kolikrát to znamená, že děláte dobrou práci. Jeden z hlavních důvodů je, že se vám povede nabrat svaly. Což jak jsme si řekli má pozitivní vliv na vzhled vaší postavy i na celkovou kalorickou potřebu vašeho těla. Do celkové váhy se však také počítá voda. Díky vodě je velmi jednoduché se pohybovat na váze nahoru dolů až o několik kilo přes noc. Proto kolikrát to, že jste o 5kg lehčí neznamená, že jste zhubli nějaký tuk. A je tak potřeba pokud se chcete za každou cenu vážit si k váze vést také svoje míry, fotky před a po a nebo případně měření z tanity, kalipru nebo jiných možností meření tuku.

12 Reálné cíle Reálné cíle jsou zásadní k tomu abyste dosáhli svého cíle kam se chcete dostat. Pokud si řeknete, že za 2 měsíce se zbavíte 20% tuku tak je to velmi nereálné a jediné k čemu takový cíl vede je, že po 2 měsíc kdy budete dělat kontrolní měření budete zklamaní a na celé cvičení se vykašlete a to i přesto, že jste zhubli a zpevnili si postavu. K těmto reálných cílům se potom váže také to jak se k cvičení a stravě budete stavět. Chcete do konce roku buchty na břiše? Není problém toho dosáhnout, ale musíte si uvědomit, že v tom případě se budete muset cvičení a jídlo věnovat každý den. Připravovat si jídlo, kolikrát i vážit, na spousty alkoholu a různých večírků zapomente, protože místo toho budete chodit včas spát, cvičit téměř každý den a ne jen 2x týdně apod. To že nepřeskočíte tento krok se zbavíte těch chvil kdy jste naštvaní a zklamaní, že všechno co jste proto dělali bylo k ničemu. A i když svého cíle nedosáhnete měli byste vždy mít možnost se podívat zpět co jste proto dělali. Pokud jste nedokázali každý den odolat koblížkům a dortíkům a 8x se vám nechtělo jít cvičit. Tak to není špatným tréninkem nebo špatně nastavenou stravou, že nemáte výsledky, ale pouze tím, že nemáte pevnou vůli a nedodrželi jste plán pro svůj cíl. Představte si to stejně jako například v callcentru. Pokud váš cíl za měsíc je prodat 50 tarifů a vy zavoláte za těn měsíc 3 lidem to procento, že dosáhnete své prémie je dosti mizivá. Můžete se to někomu povést samozřejmě. Stejně jako u cvičení vždy bude někoho kdo bude mít lepší genetiku nebo bude lépe na trénink a stravu reagovat a pro stejný výsledek nebude muset vykonat tolik práce co vy. Ale o tomto to všechno je a ta práce a cesta za lepší/ hezčí postavou by vás měla bavit. Jenom tak u toho vydržíte roky a ne jen pár měsíců.

13 Hypermobilita a strečink Strečink je pro většinu žen velmi špatná volba a důvod? Velké procento žen má totiž sklony k hypermobilitě. A tudíž vy protahujete svaly, které už by se protahovat rozhodně neměli. Především byste měli budovat stabilitu v kloubech. Spousta lidí se pořád protahuje i z důvodu aby je druhý den nic nebolelo. Strečink však na toto nemá vůbec žádný vliv. Nejlépe na to funguje svaly zahřád a prokrvit takže například vyšlapání na kole, rotopedu, masáž, horká/studená sprcha, sauna nebo SMR (co je SMR si můžete přečíst zde). Krom protahování můžete také zlepšovat kvalitu svalové tkáně pomocí již zmíněného SMR a samozřejmě se protahujte pokud máte nějaký sval zkrácený jen si budte jistí tím, že je zkrácený jinak řečeno to, že nataženo nohu nedáte k uchu není špatně. Neodpočíváte dostatečně dlouho mezi seriemi Různě dlouhé pauzy mezi seriemi mají svůj význam. To že je nebudete dodržovat vám pomůže sice trénink ukončit dříve, ale nebudete z toho mít takový užitek. Oproti chlapů regenerujete rychleji než chlapy a tudíž pauzy mezi seriemi a cviky můžete mít kratší. Ale nezapomínejte, že během silových cviků tělo potřebuje aspon 2min a víc na odpočinek. Není však potřeba tento čas sedět na lavičce, ale můžete zařadit cviky, které nejsou pro tělo náročné. Tedy různé mobilizační či korekční cviky, lehké cviky na malé svalové partie apod. Naopak potom u klasických cviků se vůbec nebojte používat různé kombinace a superserie. Například kombinace nohou a zad konkrétně například dřepy a shyby je velmi náročná a perfektní pro stimul těla na změna. Nerozcvičovat se Je až neuvěřitelné jak málo lidí se před tréninkem rozcvičuje. Správné rozcvičení vás za prvé chrání proti zranění a připravuje vaše tělo k tréninku. Při rozcvičce nejde jen o zahřátí, ale také o přepnutí se do sympatického modu, připravit partie, které budete cvičit na to, že je budete něčím zatěžovat a zároven je to čas pro spousty mobilizačních cviků. Na druhou stranu pokud cvičíte například dřepy kde jste si udělali rozcvičku a potom zahřívací serie s tyčí a postupně přidávali závaží než jste se dostalik pracovní serii. Další cvik na nohy třeba bulharské dřepy už můžete rovnou použít svojí váhu a rovnou cvičit pracovní serie. I od toho je dobré mít tréninkový deník. Kdy nemusíte hádat jaké činky si vzít, ale jdete na jistotu. Díky tomu zlepšujete efektivitu během tréninku.

14 Rozcvička: Nedělat rozcvičku před cvičením je jedna z nejčastějších chyb a zároveň taky jedna z těch, o kterých se skoro nepíše. Nový zázračný cvik nebo surovina je mnohem žádanější téma. Rozcvička by NIKDY neměla obsahovat statický strečink! Co by měla obsahovat, vám rovnou napíšu i pro mě v ideální návaznosti: Zahřátí a rozhýbání celého těla varianty skákacího panáka, švihadlo,... Foam rollin (SMR), mobilizační a korekční cvičení jen podotýkám, v dnešní době se tato část tak moc rozmohla, že pak už lidé skoro nemají čas na to jít cvičit. Zaměřte se na problémové části těla. Dynamický strečink spousta cviků, které vaše tělo a především svaly připraví k tréninku. Dané pohyby (cviky), s kterými budete začínat. Pokud budete cvičit nohy, ideálně si udělejte několik dřepů s vlastní váhou apod.

15 Závěrem Přestaňte řešit svůj jídelníček jako úlohu z jaderné fyziky. Nejrůznějších jídelníčků jsou tisíce. Jíst často, jíst občas, nejíst vůbec, pít jen šťávy, pít víno, nepít mléko, nepít vůbec, snídat a nevečeřet, nesnídat a obědvat večer, nejíst na noc, jíst jen v noci, nejíst maso, jíst jenom maso, žádné tuky, žádné sacharidy, hodně tuků, samé sacharidy a tak pořád dokola. A vždy se najde nejméně tucet lidí, na které každá z těch diet funguje. Důležité je přestat se strachovat z každého sousta a použít selský rozum a učit se poslouchat svoje tělo. U jídla je důležité najít svůj základ, který vám pomáhá se dostat k vašemu cíli, ale zároveň, který jste schopní držet dlouhodobě. U tréninku platí to samé. Dejte tomu čas. Něco jako trénink, kdy musí být vaše svaly zmatené, co se děje, je kravina. Začněte s nějakým systémem a dodržujte ho. Posouvejte se postupně od lehčích k těžším cvikům a mějte přehled o tom, jak vám cvičení jde. Pokud nebudete mít napsaná žádné čísla a ani nemáte představu s čím cvičíte, nikdy nemůžete objektivně posoudit, jestli se zlepšujete nebo ne. Pokud máš jakýkoli dotaz, neváhej a napiš! P.S.: Pokud nechceš, aby Ti cokoliv uniklo, přidej si nás na FB, twitter nebo youtube, a budeš vědět o všech dalších tipech a radách. Měj se fajn Tomáš

16

Ve fitness průmyslu koluje spousty mýtů a informací, které nejsou úplně pravdivé. Jeden z hlavních důvodů, proč tomu tak je, je důvod, že lidé je

Ve fitness průmyslu koluje spousty mýtů a informací, které nejsou úplně pravdivé. Jeden z hlavních důvodů, proč tomu tak je, je důvod, že lidé je BARBARGYM06/15 Ve fitness průmyslu koluje spousty mýtů a informací, které nejsou úplně pravdivé. Jeden z hlavních důvodů, proč tomu tak je, je důvod, že lidé je chtějí slyšet. Chtějí slyšet, že trénink

Více

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2015 Nadhazovači a poziční hráči 16-21 1. 2. týden 1. týden tempo 1:0:1 sec odpočinek 1 min mezi okruhy počet opakování : 2 Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle

Více

Jak změřit % podkožního tuku a svalovou hmotu

Jak změřit % podkožního tuku a svalovou hmotu FitPlan.cz/shop To nejnutnější pro rychlé hubnutí Jak změřit % podkožního tuku a svalovou hmotu VŠE CO JSTE KDY SLYŠELI O HUBNUTÍ BYLO NEJSPÍŠ ŠPATNĚ Tento podrobný návod a průvodce vám krok za krokem

Více

SILOVÁ PŘÍPRAVA ŠTĚPÁN POSPÍŠIL. 4. 11. 8.2012 Jilemnice

SILOVÁ PŘÍPRAVA ŠTĚPÁN POSPÍŠIL. 4. 11. 8.2012 Jilemnice SILOVÁ PŘÍPRAVA ŠTĚPÁN POSPÍŠIL 4. 11. 8.2012 Jilemnice ROZDĚLENÍ SILOVÝCH SCHOPNOSTÍ > statické > dynamické > absolutní (maximální síla) > výbušná síla > rychlá síla > vytrvalostní síla 2 VÝZNAM SILOVÉHO

Více

6 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ELEMENTŮ TVÉ STRAVY

6 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ELEMENTŮ TVÉ STRAVY 6 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ELEMENTŮ TVÉ STRAVY VODA // ODKYSELENÍ TĚLA (UDRŽENÍ SPRÁVNÝCH HODNOT PH V TĚLE) // BÍLKOVINY SACHARIDY TUKY VLÁKNINA MIKRO-ŽIVINY (VITAMÍNY, MINERÁLY, ENZYMY ) VODA NAPROSTO ZÁSADNÍ

Více

Extrafit.cz - program tvarování těla pro muže a ženy

Extrafit.cz - program tvarování těla pro muže a ženy Extrafit.cz - program tvarování těla pro muže a ženy Program byl sestaven odborníkem na fitness, Corym Gregorym, který nám pomůže skoncovat s dohady co funguje a najde program, který pomáhá konkrétně vám.

Více

Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte. Revoluce v hubnutí podle genu. aneb. LADISLAV TUROŇ /

Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte. Revoluce v hubnutí podle genu. aneb. LADISLAV TUROŇ / Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte aneb Revoluce v hubnutí podle genu LADISLAV TUROŇ / WWW.HUBNUTI-PODLE-GENU.CZ Stránka 1 ÚVOD: Rozhodujete se taky jako já před půl rokem, jakým

Více

Mimosezónní tréninkový plán 2016. Nadhazovači 16-21

Mimosezónní tréninkový plán 2016. Nadhazovači 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2016 Nadhazovači 16-21 1. 2. týden Mimosezóní tréninkový kalendář pro nadhazovače 7. týden tempo : 2:2 odpočinek 1 min Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Posilovna

Více

8-týdenní program. Do formy a do plavek! Naučíme vás běhat nebudete věřit, jak snadné to je! Žádné diety a jo jo efekty, půjdeme na to zdravě

8-týdenní program. Do formy a do plavek! Naučíme vás běhat nebudete věřit, jak snadné to je! Žádné diety a jo jo efekty, půjdeme na to zdravě 16/2/2015 5. vydání týdeníku pro všechny registrovné uživatele slevového serveru Vykupto.cz Neprodejné Všechna práva vyhrazena 2015 Vykupto.cz s.r.o. 6 Slevy triky návody Do formy a do plavek! V y k u

Více

Proč podnikat na internetu?

Proč podnikat na internetu? Proč podnikat na internetu? Obchodovat na internetu je mnohem snazší, než si zařizovat kamenný obchod. Neznamená to ale, že je to bez práce, nebo že je úspěch zaručen. Tak jako klasické podnikání i to

Více

Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte. Revoluce v hubnutí podle genu

Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte. Revoluce v hubnutí podle genu Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte aneb Revoluce v hubnutí podle genu Ladislav Turoň www.hubnuti-podle-genu.cz WWW.HUBNUTI-PODLE-GENU.CZ Rozhodujete se taky jako já před půl rokem,

Více

Mimosezónní tréninkový plán 2012. Nadhazovači 16-21

Mimosezónní tréninkový plán 2012. Nadhazovači 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2012 Nadhazovači 16-21 9. 10. týden Mimosezóní tréninkový kalendář pro nadhazovače 9. týden tempo : 2:2 odpočinek 75 s Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Posilovna

Více

Cesta za Vaším pokladem tedy ebookem ;)

Cesta za Vaším pokladem tedy ebookem ;) Cesta za Vaším pokladem tedy ebookem ;) Krásný den, V momentě, kdy jste se rozhodli napsat svůj ebook, ocitli jste se najednou na cestě. Tato cesta může být jednoduchá, bezproblémová a úžasná a možná dokonce

Více

VÝŢIVA SPORTOVCE ŠTĚPÁN POSPÍŠIL. 4. 11. 8.2012 Jilemnice

VÝŢIVA SPORTOVCE ŠTĚPÁN POSPÍŠIL. 4. 11. 8.2012 Jilemnice VÝŢIVA SPORTOVCE ŠTĚPÁN POSPÍŠIL 4. 11. 8.2012 Jilemnice VÝŽIVA > stejně důleţitá sloţka přípravy jako trénování > výţiva není pouze o svalové tkáni, ale i ostatních tkáních a orgánech > sportovec musí

Více

www.dietyahubnuti.cz 1

www.dietyahubnuti.cz 1 www.dietyahubnuti.cz 1 101 tipů JAK ZHUBNOUT JEDNOU PROVžDY 101 tipů jak zhubnout 1. vydání Copyright Diety a Hubnutí, ZoneMedia s.r.o., 2014 Návrh obálky a grafická úprava: ZoneMedia s. r. o. (www.zonemedia.cz)

Více

Detoxikace organismu díky 10 potravinám

Detoxikace organismu díky 10 potravinám Detoxikace organismu díky 10 potravinám Detoxikace, neboli očista organismu je čím dál více oblíbená. Každý den díky nezdravému životnímu stylu zahlcujeme náš organismus škodlivými látkami. A právě detoxikace

Více

JÍDELNÍČEK, SLOŽENÍ TĚLA A JEHO VLIV NA VÝKON SPORTOVCE, FOTBALISTY. Pavel Suchánek

JÍDELNÍČEK, SLOŽENÍ TĚLA A JEHO VLIV NA VÝKON SPORTOVCE, FOTBALISTY. Pavel Suchánek JÍDELNÍČEK, SLOŽENÍ TĚLA A JEHO VLIV NA VÝKON SPORTOVCE, FOTBALISTY Pavel Suchánek JAKÉ JSOU POŽADAVKY NA SPORTOVCE? TRÉNINK A JEHO PRAVIDELNOST - TRENÉŘI REGENERACE - KONDIČNÍ TRENÉŘI A FYZIOTERAPEUTI

Více

...a natrvalo. Hubněte zdravě... Výživa. pilíř zdraví. www.stob.cz www.stobklub.cz

...a natrvalo. Hubněte zdravě... Výživa. pilíř zdraví. www.stob.cz www.stobklub.cz Hubněte zdravě......a natrvalo Výživa pilíř zdraví www.stob.cz www.stobklub.cz Špatný životní styl a civilizační onemocnění I přesto, že jsou tato témata stále omílaná ve stovkách publikací, na internetových

Více

Mimosezónní tréninkový plán 2012. Poziční hráči 16-21

Mimosezónní tréninkový plán 2012. Poziční hráči 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2012 Poziční hráči 16-21 9. 10. týden Mimosezóní tréninkový kalendář pro poziční hráče 9. týden tempo : 2:2 odpočinek 75 s Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Posilovna

Více

www.allness.cz 2015 Alena Strouhalová

www.allness.cz 2015 Alena Strouhalová www.allness.cz 2015 Alena Strouhalová Co Vás vedlo k rozhodnutí? Byla to to hlavně fotografie z roku 2011, kdy mě kamarádka vyfotila na jedné akci a já s hrůzou koukala na obézní starou osobu. K tomu,

Více

JakHubnout. Jakou zvolit dietu? správně. leden 2016. Oblíbené diety Srovnávací tabulka Tipy na nový začátek

JakHubnout. Jakou zvolit dietu? správně. leden 2016. Oblíbené diety Srovnávací tabulka Tipy na nový začátek JakHubnout NE W leden 2016 správně Oblíbené diety Srovnávací tabulka Tipy na nový začátek Jakou zvolit dietu? 2016 štíhlá a krásná. Tisíce ženvužroce to zvládly, vy to také zvládnete! Zvládli jste Vánoce?

Více

Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug

Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug Ve webovém prohlížeči by měla být načtení nějaká neutrální stránka, například Google. Dobrý den. Jmenuji se a budu

Více

Vítejte u druhého videa Studio x51 academy

Vítejte u druhého videa Studio x51 academy Vítejte u druhého videa Studio x51 academy Díky za všechny fantastické reakce a dotazy, které se objevily u prvního videa. Ještě jednou bych vás chtěl vyzvat, abyste se stejně aktivně zapojili také do

Více

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2015 Nadhazovači a poziční hráči 16-21 3. 4. týden 3. týden tempo 1:0:1 sec odpočinek 1 min mezi okruhy počet opakování : 3 Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle

Více

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Pracovní sešit - krok za krokem Renata Králová Petr Zeman Co je to webinář? Webinář je seminář prostřednictvím internetu. Slouží především k představení vašich

Více

Jídlo a doplňky výživy

Jídlo a doplňky výživy Jídlo a doplňky výživy Co běžně jím a jaké doplňky výživy při závodech používám Jak si chráním některé exponované částí těla Zpracoval : Jiří Jíra Hledík Fotografie : Jakub Cejpek Patřím mezi ty ultramaratonce,

Více

Plánujeme dosažení cíle

Plánujeme dosažení cíle Plánujeme dosažení cíle vhodným způsobem Pracovní e-book k projektu STOBkolo na www.stobklub.cz PhDr. Iva Málková, Mgr. Jana Divoká Kniha podléhá autorským právům. Je dovoleno ji šířit jako celek, nikoli

Více

Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte aneb Revoluce v hubnutí podle genu

Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte aneb Revoluce v hubnutí podle genu Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte aneb Revoluce v hubnutí podle genu Jana Sládková www.revolucni-dieta.cz WWW.REVOLUCNI-DIETA.CZ Rozhodujete se taky jako já, jakým způsobem dosáhnout

Více

Kliky podceňovaný pomocník při posilování

Kliky podceňovaný pomocník při posilování 1 Kliky podceňovaný pomocník při posilování Jakkoli se může zdát tento cvik jednoduchý, patří mezi cviky nejúčinnější, které rozvíjejí svalstvo horní části trupu.můžeme jej cvičit jen tak bez potřeby činek

Více

ZPRAVODAJ ZHUBNĚTE DO PLAVEK SE SPRÁVNOU VÝŽIVOU

ZPRAVODAJ ZHUBNĚTE DO PLAVEK SE SPRÁVNOU VÝŽIVOU DUBEN 2014 NUTRIČNÍ ZPRAVODAJ ZHUBNĚTE DO PLAVEK SE SPRÁVNOU VÝŽIVOU Několik jednoduchých změn ve vašem stravování dnes vám pomůže vypadat a cítit se perfektně, až přijde léto. Je to takhle: bezpečná a

Více

Úvod. Kolik máme svalů?

Úvod. Kolik máme svalů? Úvod K posilování nás svede cíl zlepšit svoji sílu nebo zformovat postavu. V této části najdete seznámení s principy hlavních typů posilování. Je dobré znát alespoň základní informace o všech jeho typech,

Více

Tréninkový plán listopad. První tréninkový den. Druhý tréninkový den. 2. Fáze

Tréninkový plán listopad. První tréninkový den. Druhý tréninkový den. 2. Fáze Tréninkový plán pro disciplíny požárního sportu Ahoj sportovci, hasiči a hasičky, toto jsou tréninkové plány reprezentace profesionálních hasičů, které sestavovali trenéři Ivan Ressler a Josef Pěnča. Tréninky

Více

Metodika poradenství. Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková

Metodika poradenství. Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková Metodika poradenství Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková Úvod V následujícím textu je popsán způsob vedení rozhovoru s klientem, jehož cílem je pomoci klientovi prozkoumat jeho situaci, která ho přivedla

Více

Úžasný rok 2017 Váš plán pro úspěšný nový rok

Úžasný rok 2017 Váš plán pro úspěšný nový rok Úžasný rok 2017 Váš plán pro úspěšný nový rok JANAPEKNA.CZ 1 Část 1 Než začneme: Jaký byl pro vás rok 2016? Vítejte! Než se pustíme do plánování vysněného roku 2017, musíme se podívat, jaký byl rok 2016.

Více

INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINKOVÝ PLÁN

INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINKOVÝ PLÁN INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINKOVÝ PLÁN Jméno hráče: Hráči Fotbalové Farmy Období: Zimní přípravné období 2015 Pomůcky: Běžecká obuv (sálovky/turfy nejsou ideální), švihadlo CÍL tréninkového plánu: Standardní program/příprava

Více

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Každý úspěšný člověk, jestliže chce dosáhnout svého cíle, se musí věnovat své práci na 100%. Náš cíl je jasný. Vydělávat snadno, rychle a neomezené

Více

Člověk a zdravý životní styl

Člověk a zdravý životní styl Člověk a zdravý životní styl 14.Nordic walking v terapii a www.isspolygr.cz Vytvořil: Bohumil Smrček Strana: 1 Škola Ročník Název projektu Číslo projektu Číslo a název šablony Autor Tematická oblast Název

Více

2007 Helena Škývarová, MindSoft s. r. o. Vydáno společností MindSoft s. r. o. K Rozkoši 326. 149 00 Praha, Czech Republic. www.fit-porod.

2007 Helena Škývarová, MindSoft s. r. o. Vydáno společností MindSoft s. r. o. K Rozkoši 326. 149 00 Praha, Czech Republic. www.fit-porod. Plán jak otěhotnět 2007 Helena Škývarová, MindSoft s. r. o. Vydáno společností MindSoft s. r. o. K Rozkoši 326 149 00 Praha, Czech Republic www.fit-porod.cz www.porod-na-videu.cz www.mujvztah.cz www.mamdepku.cz

Více

při budování svalů autor Tomáš Jehlička Copyright 2010-2011 Tomáš Jehlička www.trener-online.cz www.cviceni-doma.cz

při budování svalů autor Tomáš Jehlička Copyright 2010-2011 Tomáš Jehlička www.trener-online.cz www.cviceni-doma.cz 20 NEJVĚTŠÍCH CHYB při budování svalů autor Tomáš Jehlička Copyright 2010-2011 Tomáš Jehlička www.trener-online.cz www.cviceni-doma.cz Všechna práva jsou vyhrazena autorovi. Žádnou část tohoto návodu nelze

Více

ZÁKLADY SÍLY MLÁDEŽE V LH. PhDr. RADIM JEBAVÝ, Ph.D.

ZÁKLADY SÍLY MLÁDEŽE V LH. PhDr. RADIM JEBAVÝ, Ph.D. ZÁKLADY SÍLY MLÁDEŽE V LH PhDr. RADIM JEBAVÝ, Ph.D. VÝZNAM A CÍL SILOVÉ PŘÍPRAVY V HOKEJI Síla je základní pohybovou schopností, bez které není možný žádný pohyb. Snížení rizika zranění. OBECNÉ ZÁSADY

Více

Příručka o individuálním plánování pro uživatele sociálních služeb. Mám svůj plán. Jiří Sobek

Příručka o individuálním plánování pro uživatele sociálních služeb. Mám svůj plán. Jiří Sobek Příručka o individuálním plánování pro uživatele sociálních služeb Mám svůj plán Jiří Sobek Praha, 2012 Co je individuální plánování Každý člověk, který využívá sociální službu, má svůj individuální plán.

Více

EM-kit Empowerment of immigrant women

EM-kit Empowerment of immigrant women RADA PRVNÍ: Jak se vypořádat se stresem způsobeným ztrátou zaměstnání Neotáčejte se ke svým pocitům zády Jak přežít stres spojený se ztrátou zaměstnání Vypište se ze svých pocitů. Vyjádřete vše, co cítíte

Více

Proč děláme práci, která nás nebaví?

Proč děláme práci, která nás nebaví? Proč děláme práci, která nás nebaví? Podle průzkumů se věnuje až 70% lidí zaměstnání, které je nenaplňuje a někdy i doslova sere. V poslední době nad touto otázkou hodně přemýšlím. Sám jsem vlastně dlouho

Více

Faily při tvorbě e-shopů,

Faily při tvorbě e-shopů, Faily při tvorbě e-shopů, za které zaplatíte víc, než za celý e-shop Marek Čevelíček Twitter: @mcevel Nefunkční weby a e-shopy Proč existuje tolik nefunkčních webů a e-shopů? 1/ nevím, jak udělat funkční

Více

VSTUPNÍ DOTAZNÍK. Datum vyplnění dotazníku: Povolání: Telefon: E-mail: Výška: cm. Váha: kg. Míra v pase: cm. Míra přes boky: cm.

VSTUPNÍ DOTAZNÍK. Datum vyplnění dotazníku: Povolání: Telefon: E-mail: Výška: cm. Váha: kg. Míra v pase: cm. Míra přes boky: cm. VSTUPNÍ DOTAZNÍK Osobní údaje: Jméno a příjmení: Datm vyplnění dotazník: Rodné číslo: Věk: Povolání: Telefon: E-mail: Výška: cm. Váha: kg. Míra v pase: cm. Míra přes boky: cm. Cíl: 1. snížit hmotnost o

Více

Jak vypadá můj cíl teď?

Jak vypadá můj cíl teď? Začátek sezení 1 1. Do čeho byste se pustil, kdyby jste věděl, že se to 100% povede? 2. Co byste (u)dělal, kdybyste se nebál? 3. Aby váš život byl perfektní, co by se muselo změnit? 4. Jakého nejlepšího

Více

Mimosezónní tréninkový plán 2012. Nadhazovači a poziční hráči 16-21

Mimosezónní tréninkový plán 2012. Nadhazovači a poziční hráči 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2012 Nadhazovači a poziční hráči 16-21 1. 2. týden 1. týden tempo 1:0:1 sec odpočinek 1 min mezi okruhy počet opakování : 2 Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle

Více

Jediná a správná cesta k redukci váhy. Rád se s Vámi podělím o své bohaté vědomosti a zkušenosti, které jsem v této oblasti získal.

Jediná a správná cesta k redukci váhy. Rád se s Vámi podělím o své bohaté vědomosti a zkušenosti, které jsem v této oblasti získal. Jediná a správná cesta k redukci váhy Rád se s Vámi podělím o své bohaté vědomosti a zkušenosti, které jsem v této oblasti získal. Nadváha a obezita Je definována jako nadměrné zadržení tuku v organismu.

Více

Totální útok na tukové zásoby!

Totální útok na tukové zásoby! fitvibe FULL MOTION Totální útok na tukové zásoby! S novým konceptem fitvibe full motion vibration training můžete procvičovat dolní i horní svalové partie současně. Žádné popruhy, žádné kabely, žádná

Více

Správná životospráva školáka

Správná životospráva školáka Správná životospráva školáka Co je správná životospráva Správná životospráva zahrnuje dostatečnou pohybovou aktivitu a vyvážený pestrý jídelníček. Kvalitní strava je v dětském věku velice důležitá k zajištění

Více

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?...

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... Obsah 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... 5 4. Nechejte si poradit od odborníka... 6 www.anekamickova.cz 1 Zdravím

Více

Dá se zhubnout tancem?

Dá se zhubnout tancem? Ano! Tanec je v současné době jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak aktivně trávit volný čas. Je to díky propojení příjemné hudby a svůdných pohybů a to vše s určitým emočním nábojem. Svou popularitu

Více

Mimosezónní tréninkový plán Nadhazovači 16-21

Mimosezónní tréninkový plán Nadhazovači 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2016 Nadhazovači 16-21 3. 4. týden 3. týden tempo : 2:2 odpočinek 75 s Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Posilovna Posilovna Posilovna Posilovna odpočinek Házecí

Více

TRÉNINK FOTO: RUNCZECH

TRÉNINK FOTO: RUNCZECH FOTO: RUNCZECH 52 JAN PEŠAVA Rodák z Jablonce nad Nisou je držitelem českého rekordu v běhu na 10 000 metrů, v roce 1998 tuto trať zaběhl za 27:47,90! Také na silnici uměl desítku pod 29 minut a půlmaraton

Více

SPINING ALPHA www.insportline.cz

SPINING ALPHA www.insportline.cz SPINING ALPHA www.insportline.cz -1- Návod na použití -2- Složení kola: KROK 1 Připevněte přední a zadní stabilizační tyč (6 a 7) k hlavní části (1) a připevněte je šrouby, matkami a podložkami (10,11,12).

Více

Nemáte Žádné Reference?

Nemáte Žádné Reference? Nemáte Žádné Reference? Pak mám pro vás dobrou zprávu. Každý začíná s tím, že žádné nemá. Všichni ale musíme odněkud začít. Z vlastní zkušenosti se mi nesčetněkrát potvrdilo, že když umístíte reference,

Více

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY VE VE VÝŽIVĚ DĚTÍ A SPORTUJÍCÍ MLÁDEŽE. Pavel Suchánek

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY VE VE VÝŽIVĚ DĚTÍ A SPORTUJÍCÍ MLÁDEŽE. Pavel Suchánek NEJČASTĚJŠÍ CHYBY VE VE VÝŽIVĚ DĚTÍ A SPORTUJÍCÍ MLÁDEŽE Pavel Suchánek Jaké jsou výkonnostní požadavky na sportovce? Rychlost, ryclost na větš Akcelerace, výbušnost Síla, vytrvalost Dlouhodobá vysoká

Více

DUŠEVNÍ HYGIENA, pracovní list

DUŠEVNÍ HYGIENA, pracovní list DUŠEVNÍ HYGIENA, pracovní list Mgr. Michaela Holubová Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michaela Holubová. DUŠEVNÍ HYGIENA, pracovní list Umět se udržet v dobré psychické

Více

Dietní režim. Vítejte na našem dialyzačním středisku

Dietní režim. Vítejte na našem dialyzačním středisku Dietní režim Vítejte na našem dialyzačním středisku Proč potřebuji dodržovat speciální dietu? I když se pomocí dialýzy z těla odstraní mnoho odpadních látek, musíte být při stravování stále opatrní, abyste

Více

Načasování příjmu stravy s ohledem na sportovní výkon. Suchánek Pavel Institut klinické a experimentální mediciny, Praha

Načasování příjmu stravy s ohledem na sportovní výkon. Suchánek Pavel Institut klinické a experimentální mediciny, Praha Načasování příjmu stravy s ohledem na sportovní výkon. Suchánek Pavel Institut klinické a experimentální mediciny, Praha Požadavky Při načasování příjmu stravy a tedy zejména energie před výkonem je potřeba

Více

STRÁNKA BY NEMĚLA BÝT POUZE VIZITKOU, ALE MĚLA BY BÝT PRODEJCEM

STRÁNKA BY NEMĚLA BÝT POUZE VIZITKOU, ALE MĚLA BY BÝT PRODEJCEM Dnes se prakticky podíváme na to, co všechno musí letos vaše stránky umět, aby fungovaly a vydělávaly. STRÁNKA BY NEMĚLA BÝT POUZE VIZITKOU, ALE MĚLA BY BÝT PRODEJCEM Toto je první věc, která je velmi

Více

REDUKCE VÁHY bez placení

REDUKCE VÁHY bez placení REDUKCE VÁHY bez placení Jde to lehce bez drahých jídelníčků na míru, dietních nápojů, doplňků a vůbec není nutné celé týdny se hlídat, být bez dobrého jídla a běhat desítky kilometrů týdně! www.pravaja.cz

Více

Vaše geny vám odpoví jak správně zhubnout http://petrovamichaela.cz/

Vaše geny vám odpoví jak správně zhubnout http://petrovamichaela.cz/ Vaše geny vám odpoví jak správně zhubnout http://petrovamichaela.cz/ MICHAELA PETROVÁ Přemýšlíte stejně,jako jsem přemýšlela já,jak správně zhubnout? Vyzkoušeli jste různé diety a celý týden jste se těšili

Více

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 7. lekce Jak se stát doporučitelným Chcete si udělat z doporučení seriózní nástroj, díky kterému budete stabilně získávat nové zakázky a obchodní

Více

Rezerva = 1. zadní vrátka

Rezerva = 1. zadní vrátka Rezerva = 1. zadní vrátka Mnoha lidmi podceňovaná, mnoha přeceňovaná, ale všeobecně se ví, že je potřebná. Rezerva. Troufám si říct, že bez kvalitně vybudované rezervy není možné tvořit mnohem větší a

Více

30 minutový domácí TRX trénink

30 minutový domácí TRX trénink 30 minutový domácí TRX trénink Je možné za 30 minut procvičit svaly celého těla a výrazně zvýšit svou fyzickou kondici? Na TRX ano! Vyzkoušejte tréninkový plán, který vám pomůže posílit celé tělo v mnoha

Více

- Dobrou náladu, chuť se učit a dozvídat se nové a ověřené informace o výživě. Těšíme se na Vás! Za Institut dietologie a výživy,

- Dobrou náladu, chuť se učit a dozvídat se nové a ověřené informace o výživě. Těšíme se na Vás! Za Institut dietologie a výživy, Co si vzít na kurz s sebou? - Notebook (budete počítat jídelníčky v nutričním programu) - Kabelové připojení k internetu na pokojích stojí 100 Kč/den (v učebně, prostorech lobby a restaurace je k dispozici

Více

5 RAD A TIPŮ, JAK VYDĚLÁVAT PENÍZE NA BURZE. burzaprokazdeho.cz Petr Novák pecan.novak@gmail.com

5 RAD A TIPŮ, JAK VYDĚLÁVAT PENÍZE NA BURZE. burzaprokazdeho.cz Petr Novák pecan.novak@gmail.com 5 RAD A TIPŮ, JAK VYDĚLÁVAT PENÍZE NA BURZE Chcete vědět: Co dělat, abychom vydělávali na burze peníze? Co nedělat, abychom vydělávali na burze peníze? Tak v tom případě Vás mohu ujistit o tom, že máte

Více

Půjdu do toho? Zvažme zisky a ztráty při změně životního stylu

Půjdu do toho? Zvažme zisky a ztráty při změně životního stylu Půjdu do toho? Zvažme zisky a ztráty při změně životního stylu Pracovní e-book k projektu STOBkolo na www.stobklub.cz PhDr. Iva Málková, Mgr. Jana Divoká Kniha podléhá autorským právům. Je dovoleno ji

Více

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků?

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Ovládni svou konkurenci Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Jak získat zákazníky tvé konkurence i když je už zavedená a ty teprve začínáš? 2 Udělej svou konkurenci nezajímavou Když začínáš

Více

DOTAZNÍK PRO URČENÍ UČEBNÍHO STYLU

DOTAZNÍK PRO URČENÍ UČEBNÍHO STYLU DOTAZNÍK PRO URČENÍ UČEBNÍHO STYLU Projekt MOTIVALUE Jméno: Třida: Pokyny Prosím vyplňte vaše celé jméno. Vaše jméno bude vytištěno na informačním listu s výsledky. U každé ze 44 otázek vyberte a nebo

Více

...a natrvalo. Hubněte zdravě... Pohyb. pilíř zdraví. www.stob.cz www.stobklub.cz

...a natrvalo. Hubněte zdravě... Pohyb. pilíř zdraví. www.stob.cz www.stobklub.cz Hubněte zdravě......a natrvalo Pohyb pilíř zdraví www.stob.cz www.stobklub.cz Chybí vám radost ze života? Máte pocit, že tělo i duše chátrá a žijete v uspěchané době bez zážitků, potěšení a chvil jen pro

Více

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL škola Střední škola F. D. Roosevelta pro tělesně postižené, Brno, Křižíkova 11 číslo projektu číslo učeb. materiálu předmět, tematický celek CZ.1.07/1.5.00/34.1037 VY_32_INOVACE_LUK_PS_1_01

Více

Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU. Eva Peršinová 2015 www.vitarianstyle.com

Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU. Eva Peršinová 2015 www.vitarianstyle.com Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU 1 Krásný den Jmenuji se Eva Peršinová a vítám vás na webových stránkách www.vitarianstyle.com. Pojďme se nyní podívat na třetí video s názvem: Jak na to, v podstatě

Více

Fakta o hubnutí, která vám vyrazí dech. aneb. Počítače a genetika nám pomáhají zhubnout

Fakta o hubnutí, která vám vyrazí dech. aneb. Počítače a genetika nám pomáhají zhubnout Fakta o hubnutí, která vám vyrazí dech aneb Počítače a genetika nám pomáhají zhubnout MUDr. Jaroslav Orlík www.orlikovi.cz Máte nadváhu? Vážíte více, než je zdrávo? Už jste několikrát dodržovali všechna

Více

A. Vyobrazení svalové soustavy

A. Vyobrazení svalové soustavy A. Vyobrazení svalové soustavy Obr. 9: Svaly krku, hrudníku a břicha 12 Obr. 10: Svaly zad 13 Obr. 11: Svaly horní končetiny 14 Obr. 12: Svaly dolní končetiny (Poznámka: Použity obr. 42, 49, 50 a 51 z

Více

Většinu informací jsem už věděla, některé mě ale překvapily. Anorektiček je mi opravdu líto. Přednáška se mi moc líbila, byla zajímavě udělaná.

Většinu informací jsem už věděla, některé mě ale překvapily. Anorektiček je mi opravdu líto. Přednáška se mi moc líbila, byla zajímavě udělaná. Většinu informací jsem už věděla, některé mě ale překvapily. Anorektiček je mi opravdu líto. Přednáška se mi moc líbila, byla zajímavě udělaná. Asi jsem si to jen zopakoval a připomněl, co to vlastně přesně

Více

TEST - JSEM SÁM SEBOU?

TEST - JSEM SÁM SEBOU? BÝT SÁM SEBOU Být sám sebou, znamená zjistit a naplňovat svůj smysl života, ten opravdový, po kterém vnitřně toužíte. Někteří lidé ani nevědí, co je jejich smyslem života a je pro ně velice těžké ho definovat.

Více

VÝŽIVA INTENZIVNĚ SPORTUJÍCÍ MLÁDEŽE A PŘEDCHÁZENÍ NĚKTERÝCH RIZIK. Pavel Suchánek

VÝŽIVA INTENZIVNĚ SPORTUJÍCÍ MLÁDEŽE A PŘEDCHÁZENÍ NĚKTERÝCH RIZIK. Pavel Suchánek VÝŽIVA INTENZIVNĚ SPORTUJÍCÍ MLÁDEŽE A PŘEDCHÁZENÍ NĚKTERÝCH RIZIK Pavel Suchánek Výživa pravidelně sportující mládeže Sportovní výživa je samostatný vědní obor, protože sportovci mají zcela odlišné požadavky

Více

Vhodnost. Je vyráběna ve Švýcarsku firmou Puris AG. Pro více informací navštivte www.puris.ch.

Vhodnost. Je vyráběna ve Švýcarsku firmou Puris AG. Pro více informací navštivte www.puris.ch. O kúře CO JE DETOXIKACE? Detoxikace je proces, který tělo denně vykonává, kdy jsou toxiny uvolňovány a odstraňovány pomocí jater, plic, ledvin, lymfatického systému a kůže. Dnešní strava s vysokým obsahem

Více

Pro krásnou postavu.cz DOTAZNÍK. 1. Základní údaje

Pro krásnou postavu.cz DOTAZNÍK. 1. Základní údaje Pro krásnou postavu.cz DOTAZNÍK 1. Základní údaje Datum vyplnění: Jméno a příjmení: Věk: Výška: Současná váha: Požadovaná váha: Obvod pasu: Obvod boků: Obvod hrudníku: 2. Co je Vaším cílem? Např. upravit

Více

Zkracovačky (Crunches)

Zkracovačky (Crunches) Pěkně rozvinuté břicho je snad nejpůsobivější částí těla (a pro ženy údajně i nejpřitažlivější???). Nejen proto bychom mu měli věnovat alespoň "trochu" pozornosti. Bolesti v zádech např. poměrně často

Více

5 RAD A TIPŮ. Jak vydělávat peníze na burze. #Burza pro každého - 5 rad a tipů. >> zpět na Obsah. elektronická publikace 2015

5 RAD A TIPŮ. Jak vydělávat peníze na burze. #Burza pro každého - 5 rad a tipů. >> zpět na Obsah. elektronická publikace 2015 Název kapitoly 5 RAD A TIPŮ Jak vydělávat peníze na burze elektronická publikace 2015 1 Pár slov úvodem Pár slov úvodem Investování a obchodování na kapitálových trzích se věnuje již od roku 2006. Je absolventem

Více

Individuální tréninkový plán florbal - léto 2011

Individuální tréninkový plán florbal - léto 2011 Individuální tréninkový plán florbal - léto 2011 1. První období první 2 týdny od 25. 7. 2011 5. 8. 2011 Toto období v přípravě je nutné věnovat rozvoji tzv. celkové vytrvalostní schopnosti. Organismus

Více

6 věcí které jste nevěděli o břišních svalech

6 věcí které jste nevěděli o břišních svalech 6 věcí které jste nevěděli o břišních svalech Není žádné překvapení, že výraz six pack hledá na googlu měsíčně 1,2 milionů lidí, to stejné platí u slov pevné břicho, břišní svaly a několika dalších spojeních.

Více

TRÉNINK úvod, obecné principy, trocha filosofie. Marek Cahel Školení T , Zderaz Školení T3 - Vracov,

TRÉNINK úvod, obecné principy, trocha filosofie. Marek Cahel Školení T , Zderaz Školení T3 - Vracov, TRÉNINK úvod, obecné principy, trocha filosofie Marek Cahel Školení T2-19. 2. 2016, Zderaz Školení T3 - Vracov, 28. - 30. 10. 2016 Faktory výkonu v OB Fyzické/fyziologické - vytrvalost, rychlost, síla,

Více

Je voda dostačující sportovní nápoj? Tipy na doplnění tekutin při cvičení

Je voda dostačující sportovní nápoj? Tipy na doplnění tekutin při cvičení KVĚTEN 2014 Je voda dostačující sportovní nápoj? Tipy na doplnění tekutin při cvičení Výživa pro lepší život Hydratace a cvičení: Okolo 60-70% lidského těla je složeno z vody. Je tedy v pořádku říci, že

Více

CO JÍST PŘED POSILOVÁNÍM

CO JÍST PŘED POSILOVÁNÍM Autor: MUDr. Marie Skalská, Pro Fit Institut STRAVA PŘED CVIČENÍM A PO CVIČENÍ VÝZNAMNĚ OVLIVŇUJE VÝKON, RYCHLOST REGENERACE, PÁLENÍ TUKŮ, ZOTAVENÍ PO VÝKONU, NÁRŮST SVALOVÉ HMOTY, A TAKÉ TŘEBA TO, JESTLI

Více

Nabídka spolupráce Fitness centrum nových sportů. Mstudio Rychnov nad Kněžnou

Nabídka spolupráce Fitness centrum nových sportů. Mstudio Rychnov nad Kněžnou Nabídka spolupráce Fitness centrum nových sportů Mstudio Rychnov nad Kněžnou O nás Fitness centrum nových sportů Moderní pojetí fitness Rozmanité spektrum sportovních aktivit Fitness e-shop se sportovním

Více

Výsledky projektu Zdraví do firem

Výsledky projektu Zdraví do firem Výsledky projektu Zdraví do firem Naměřené hodnoty Posluchačky měly možnost se během přednášky změřit na bioimpedančním přístroji In Body, který měří tělesné hodnoty. Vybrali jsme 4 z nejdůležitějších

Více

ŽIVINY V POTRAVĚ. Energii nám dodávají 3 základní živiny: Sacharidy Tuky Bílkoviny

ŽIVINY V POTRAVĚ. Energii nám dodávají 3 základní živiny: Sacharidy Tuky Bílkoviny ŽIVINY V POTRAVĚ Energii nám dodávají 3 základní živiny: Sacharidy Tuky Bílkoviny 1) SACHARIDY Hlavní zdroj energie Měly by tvořit cca 50-60% celkového energetického příjmu SLOŽENÉ (zdravější): Pečivo,

Více

ZAZNAMNÍK JMÉNO DATUM KONTAKT NA VÝŽIVOVÉHO PORADCE

ZAZNAMNÍK JMÉNO DATUM KONTAKT NA VÝŽIVOVÉHO PORADCE Poradna pro zdravou výživu a odvykání kouření MOJE ZMĚNA ŽIVOTNÍHO STYLU ZAZNAMNÍK JMÉNO DATUM KONTAKT NA VÝŽIVOVÉHO PORADCE Výchozí hmotnost Cílová hmotnost Cíle krátkodobé: 1. měsíc... 2. měsíc... 3.

Více

2 FreshGym. 190 00 Praha 9 web: www.freshkruhac.cz

2 FreshGym. 190 00 Praha 9 web: www.freshkruhac.cz V dnešní hektické době se stále častěji setkáváme se spoustou lidí, kteří díky své práci, škole, ale také rodině nemají tolik času na cvičení, kolik by si přáli. Jejich fyzická kondice jde s věkem neustále

Více

Co na to řekne...? 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz. všechna práva vyhrazena

Co na to řekne...? 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz. všechna práva vyhrazena Co na to řekne...? 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz všechna práva vyhrazena Znáte nějakou situaci podobnou těm následujícím? chcete udělat něco bláznivého nebo neobvyklého, třeba si obarvit

Více

Projekt ZDRAVÁ ABECEDA v MŠ Vlkava

Projekt ZDRAVÁ ABECEDA v MŠ Vlkava Projekt ZDRAVÁ ABECEDA v MŠ Vlkava Ve školním roce 2014/25 se Mateřská škola Vlkava připojila jako partnerská školka do programu ZDRAVÁ ABECEDA (více na www.zdravaabeceda.cz). Jde o projekt zaměřený na

Více

Můj rok můj život Jaký byl a bude?

Můj rok můj život Jaký byl a bude? Jaký byl a bude? 2014 Lucie Valchařová, Blíží se nám konec roku a s ním nám přirozeně přichází na mysl, jaký vlastně byl ten náš rok 2014. Je skvělé přivítat nový rok s čistou hlavou a jasnými myšlenkami

Více

Sportovní výkon aneb jak se připravují nejlepší

Sportovní výkon aneb jak se připravují nejlepší Zveme Vás na seminář pro trenéry, rodiče a stolně tenisové nadšence na téma Sportovní výkon aneb jak se připravují nejlepší Prezentuje: Pavel Bugaj osobní trenér a výživový poradce Kondiční trenér reprezentace

Více

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2015 Nadhazovači a poziční hráči 16-21 5. 6. týden 5. týden tempo 1:0:1 sec odpočinek 1 min mezi okruhy počet opakování : 3 Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle

Více

ABC BRANÍK STREČINK. Autor Ivana Králová

ABC BRANÍK STREČINK. Autor Ivana Králová ABC BRANÍK STREČINK Autor Ivana Králová Strečink ve fotbale a jeho význam: - kompenzační prostředek, který v rámci regenerace při pravidelné aplikaci pozitivně ovlivňuje negativní vlivy jednostranného

Více