Očima dítěte beseda o holocaustu

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Očima dítěte beseda o holocaustu"

Transkript

1 Kdy? 20. a 27. květen 2014 Kde? SPŠS Vsetín učebna č. 212 Kdo: žáci 1.A, 1.B a 1.C Očima dítěte beseda o holocaustu O co šlo? Očima dítěte, očima 12leté Ilsy Eichnerové si žáci prvního ročníku připomínali zločiny holocaustu. V besedě, kterou vynikajícím způsobem vedl Ing. Jan Plšek, se seznámili s deníkem, který si v květnu 1942 začala psát mladá dívka ze Vsetína. Zaznamenala do něj nejenom osud svůj, ale i osud své rodiny, z níž jako jediná pobyt ve vyhlazovacím táboře přežila. A díky tomu, že před nastoupením do transportu odeslala svůj deník jedné vsetínské rodině, můžeme z jejich zápisků těžit i my. Žáci se znovu setkali nejenom s podrobným a promyšleným plánem nacistů na likvidaci židů, ale měli zejména možnost uvědomit si absurditu, zrůdnost a dokonalost celého jejich počínání. Díky deníkovým záznamům se pak měli možnost vcítit do bezbrannosti a bezmocnosti samotných obětí genocidy. Účastníci besedy četli autentické úryvky z deníku, sledovali doplňující informace a fotografie, pracovali ve skupinách. Jsme přesvědčeni, že akce byla velmi přínosná a myslíme si, že důležitost připomínání těchto zásadních historických témat není třeba zdůrazňovat. Hlavní organizátorkou akce byla Mgr. Martina Borská.

2

3 Květnové aktivity DM Kdy? květen 2014 Kde? Domov mládeže při SPŠS Vsetín O co šlo? Aby co nejvíce rozehnali předmaturitní a maturitní stres, rozhodli se žáci ubytovaní na průmyslováckém internátu uspořádat dva sportovní turnaje v pinpongu a pétanque. První zmíněný sport hrálo 8 chlapců a 5 dívek - 1. Denis Klečka, 2. Jirka Matuška, 3. Laďa Holík (Princezna). U děvčat 1. Adélka Berčíková, místo Adélka Koláčková a Vlaďka Holubová. Vítězové dostali originální diplomy vytvořené vychovatelkami Zinou Kašparovou a Pavlou Prokopovou a propisky, které jim určitě přinesly štěstí u maturit a závěrečných zkoušek. Petanque hrálo 11 žáků pod vedením Ziny Kašparové. Vyhráli Ládík Holík s Anďou Pacutovou. Všichni účastníci dostali sladkou odměnu a kolektiv pak dále stmelili u sledování televizního přenosu z MS v ledním hokeji. Poslední aktivitou byl rozlučkový táborák s opékáním špekáčků, kde se rozloučili maturanti a ti, co už ukončili z důvodu závěrečných zkoušek a souvislé praxe letošní pobyt na internátu.

4 Kdy? březen květen 2014 Kde? SPŠS Vsetín Rodilý mluvčí v hodinách angličtiny O co šlo? Po tři měsíce do naší školy docházel Noah Gustavson, mladý Američan z Wisconsinu, který přijel do Vsetína na pozvání organizace Maják, aby pomáhal na školách s angličtinou. Naši studenti si ho velmi oblíbili, protože se choval velmi skromně a přirozeně a s každým přátelsky komunikoval. Kromě prezentací a diskuzí v hodinách angličtiny také učil studenty 2.B a 3.A, jak se hraje americký fotbal. Tuto akci fotoaparátem zdokumentoval Jakub Haša ze 2.B, hlavní organizátorkou byla Ing. Jana Čechová.

5

6

7 Kdy? dubna 2014 Kde? vlakové nádraží Vsetín Projekt Preventivní vlak bezpečná železnice O co šlo? Žáci tříd 1.A a 1.B se ve čtvrtek a pátek 24. a 25. dubna 2014 zúčastnili přednášky ve speciálním vlaku. Projekt nesl název Preventivní vlak bezpečná železnice. V prvním vagónu byl speciální kinovůz určený k projekci filmů s bezpečnostní tematikou připravených partnery projektu. Ve druhém, konferenčním voze, mohli návštěvníci diskutovat s odborníky, kteří se nehodami na železnici zabývají. Setkali se s vyšetřovateli Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a Policie ČR, dověděli se o organizaci záchranného systému i první pomoci. Na třetím stanovišti čekal na studenty hasičský vůz a hasiči, kteří předvedli ukázky své práce. Třídu 1.B doprovázela a na fotografiích zaznamenala Ing. Romana Rodková.

8

9

10 Úspěšný školní rok šachového družstva SPŠS Vsetín Šachové družstvo našich žáků ve složení Josef Bednařík 2.B ( kapitán), Jakub Stančík 2.C, Jaroslav Lukaštík 1.C, Marek Chromela 3.B a Radek Bartošák 2.B dosáhli v letošním roce velmi dobrých výsledků v šachovém turnaji středních škol ČR. V okresním kole se umístili na 2. postupovém místě ze 7 zúčastněných družstev, v krajském kole pak obsadili velmi hezké 3. místo z 8 družstev. V celostátním kole jsme pak obsadili 22. místo z 29 zúčastněných družstev, což ve velké celorepublikové konkurenci není vůbec špatný výsledek. Velký dík za tuto úspěšnou reprezentaci naší školy patří všem členům šachového družstva a také kapitánovi Josefu Bednaříkovi, který neúnavně aktivizoval náš tým a vedl ho za letošním úspěchem. Šachové družstvo vedl a motivoval RNDr. Jiří Homolka.

11 Josef Bednařík nahoře, Radek Bartošák - dole

12 Jaroslav Lukaštík nahoře, Jakub Stančík - dole

13 3. místo v krajském kole ve Zlíně Jaroslav Lukaštík, Marek Chromela, Jakub Stančík a Josef Bednařík.

14 HEFAISTOS 2014 Kdy? 9. duben 2014 Kde? SPŠS Vsetín - kovárna O co šlo? Dne 9. dubna 2014 se uskutečnila v kovárně SPŠS Vsetín soutěž v kování s názvem HEFAISTOS Soutěže se zúčastnilo 9 žáků naší školy, výsledným hodnoceným výrobkem byl jednoramenný svícen. Aktivita začala v 8 hod., ukončena byla v 11. hod. Seznam soutěžících: 1. FILA Jakub 2.A 2. HRABICA Vojtěch 2.A 3. KULIŠŤÁK Jaroslav 2.A 4. SCHWEDA Jakub 2.A 5. LUKÁŠ Roman 2.B 6. HAŠA Jakub 2.B 7. MACEK Jan 2.B 8. VAHALA David 2.B 9. VRLÍČEK Lukáš 2.B Vyhodnocení soutěže: 1. KULIŠŤÁK Jaroslav 2. VAHALA David 3. VRLÍČEK Lukáš Soutěž měla podle hlavního organizátora mistra odborného výcviku Svatopluka Merty výborný průběh, soutěžící se projevili profesionálním přístupem a aktivitou, hodnocení a určení vítěze nebylo jednoduché. Soutěž byla zdokumentována školním fotoaparátem - viz následující fotogalerie:

15

16

17 Velikonoční badmintonový turnaj Kdy? 9. duben 2014 Kde? DM Vizovice O co šlo? Dne se žáci ubytovaní na průmyslováckém internátu zúčastnili přátelského Velikonočního turnaje v badmintonu, který pořádal DM ve Vizovicích. Vybraný tým 9 studentů výborně reprezentoval náš DM, o čem svědčí následující výsledky: Děvčata: 1. místo - Ivana Struhařová 3. místo Veronika Divošová Kluci: 1. místo Denis Klečka 2. místo Jakub Hruška Výherci, jako i ostatní účastníci, obdrželi sladkou odměnu. Turnaj probíhal v příjemné atmosféře, žáci si nejen zasportovali, pobavili se, ale také si prohlédli vizovický domov mládeže. Odpoledne pak sportovci zakončili malým posezením u pizzy v místní pizzerii. Celkou akci zorganizovala a zaznamenala vychovatelka Zdeňka Lysáková

18

19 Matematická soutěž KLOKAN 2014 Kdy? 24. březen 2014 Kde? SPŠS Vsetín O co šlo? Jedná se o matematickou olympiádu, která je rozdělena podle věku do dvou kategorií. Zadání zasílá do naší školy MŠMT, žáci si tak mohou porovnat své vědomosti a dovednosti i s jinými středními školami. Děkujeme učitelům matematiky za zorganizování soutěže, opravy testů a poskytnutí výsledků. JUNIOR 22 žáků 1. ročníku Výsledky STUDENT - 21 žáků 3. a 4. ročníku 1. Adam Kaňák 1.C 57 bodů 1.Michal Holčák 4.B 61 bodů 2. Dominik Gerža 1.C 55 bodů 2.Vlastimil Hrbáček 3.A 60 bodů 3. Marek Zubr 1.A 54 bodů 3.Jakub Horák 3.B 57 bodů 4. Filip Ondrůš 1.C 52 bodů Jiří Tkadlec 4.A 57 bodů 5. Filip Pavelka 1.A 50 bodů 4.Radek Nohavica 3.A 54 bodů

20 Projekt Film a škola Kdy? 28. březen 2014 Kde? SPŠS Vsetín O co šlo? Projekt Film a škola, neboli spolupráce mezi SPŠS Vsetín a kinem Vatra, pokračuje i ve školním roce Podle domluvy žáci naší školy navštíví za rok dvě filmové projekce. Vzhledem k probíranému učivu jednotlivých ročníků a splnění jednotlivých průřezových témat či klíčových kompetencí byl na konec března vybrán film Ve stínu. Napínavý kriminální příběh se odehrává v bývalém Československu 50. let a ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Režiséru Davidu Ondříčkovi se podařilo velmi dobře nastínit situaci doby politických procesů, měnové reformy a období budování socialismu. Žáci ročníků film hodnotili velmi kladně, hlavní organizátorkou projektu Film a škola je na naší škole Mgr. Martina Trčková.

21 AutoCAD Academia Design 2014 Kdy? 25. březen 2014 Kde? SPŠ Olomouc Celostátní soutěž studentů a učitelů středních škol ve 2D a 3D navrhování. (AutoCAD, Inventor Professional) Naše škola se jako každoročně zúčastnila celostátní soutěže studentů a učitelů středních škol ve 2D a 3D navrhování. Jubilejní 20. ročník se konal ve Střední průmyslové škole strojnické Olomouc pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje. Soutěže se zúčastnilo 29 škol z celé ČR i Slovenska. Naši školu zastupovali Tomáš Majer, který se v kategorii 2D kreslení umístil na 12. místě, Petr Slováček reprezentoval školu v kategorii 3D modelování a umístil se těsně pod stupni vítězů jako 4. a Ing. Martin Baričák, který obsadil v kategorii 3D modelování učitelů 7. pozici. Školy, které vyslaly své zástupce do všech třech soutěžních kategorií (student 2D, student 3D, učitel 3D) soupeřily o putovní pohár AAD. Pohár jsme pro naši školu sice nezískali, ale z 15 - ti škol jsme se umístili na krásném 3. místě.

22

23

24 Silový čtyřboj Kdy? 26. březen 2014 Kde? Holešov O co šlo? Po roční pauze se SPŠS Vsetín opět zúčastnila soutěže v silovém čtyřboji, který pořádala Policejní škola v Holešově. Naši školu reprezentovali Patrik Pagáč, Marek Polášek a Radek Filgas. Hoši obsadili celkové 6. místo z osmi družstev. Je škoda, že se z důvody zranění nemohli zúčastnit naši úplně nejlepší žáci. I tak ale našim zástupcům za reprezentaci školy děkujeme. Chlapce trénoval a morální podporu poskytl Mgr. Zdeněk Drga Kdy? 26. březen 2014 Kde? Zámek Vsetín Průmyslováci na výstavě Kdo? žáci třídy 2.A a 2.B spolu s Ing. Rudolfem Mosteckým O co šlo? Ve středu 26. března 2014 žáci druhých ročníků třídy 2.A a 2.B - navštívili vsetínský zámek a zhlédli výstavu Josef Sousedík osobnost a jeho dílo věnovanou k 70. výročí tragického úmrtí vsetínského rodáka a výrazné osobnosti meziválečného období. Výstavu uspořádalo vsetínské muzeum a zdařile shromáždilo do několika zámeckých prostorů dokumenty, seznamující se životem Josefa Sousedíka jako občana a starosty města Vsetína, jako podnikatele a vynálezce v elektrotechnickém oboru a jako významného organizátora odbojové činnosti na Vsetínsku proti německé okupaci v letech

25 Projektová aktivita Kult mládí a hledání moudrosti stáří Kdy? úterý Kdo? třídy 3.A, 3.B Kde? SPŠS Vsetín, učebna 212 O co šlo? Jak společnost vnímá staré lidi? Jaký je jejich mediální obraz? Jak vnímají senioři sami sebe? I takové otázky padaly na projektové aktivitě konané pro třetí ročníky v rámci předmětu ZSV. Žáci na základě svých vlastních zkušeností, asociací a ukázek z různých televizních pořadů a reportáží vytvořili obraz typického důchodce, aby jej vzápětí porovnali s obrazem, který o sobě vytvořili sami senioři v dokumentu Tomáše Škrdlanta Hledání moudrosti stáří. V rámci následující diskuze se objevovala témata spojená s kultem mládí, otázky souboje generací, tabu v seniorském věku, stárnutí společnosti, klesající populační křivky a mnohé další. Poděkování organizátorky Mgr. Martiny Borské patří všem žákům, zejména těm, kteří k zadaným úkolům přistoupili poctivě, s elánem a s humorem sobě vlastním.

26

27 Aktivity našeho internátu aneb Pořád se něco děje Kdy? únor - březen 2014 Kdo? Domov mládeže SPŠS Vsetín O co šlo? Že nejenom strojařinou živ je průmyslovák opět dokázali žáci ubytovaní v našem domově mládeže. V rámci kreativního vyžití dne února se sešlo asi deset nadšenců a pod vedením paní vychovatelek Obrové a Prokopové vytvořili obaly na květináče. Použili k tomu techniku zdobení pomocí střepů z rozbitých nepotřebných kachliček. To, jak nádherné mozaiky chlapci vytvářili, lze vidět na přiložené fotografii. Další aktivitu vedla paní vychovatelka Kašparová, která se spolu s žáky ujala výzdoby školní sborovny. Květinové dekorace potěšily zajisté oči slovenské delegace z Trenčianského samosprávného kraje, která naši školu navštívila. Dne 27. března se pak 10 žáků zúčastnilo divadelního představení Světáci, které svou reprízu uvedlo v rámci Vsetínské divadelní přehlídky. Naši mládežníci ale nešli pouze pasivně sledovat představení, všichni totiž v této hře hrají minulý rok se účastnili na výzvu ochotníků natáčení filmu, který se pokaždé při divadle jako kulisa promítá.

28 Kdy? únor 2014 Kde? Sofia, Haskovo - Bulharsko Schůzka projektu Comenius - Bulharsko Kdo? Studenti a učitelé SPŠS Vsetín spolu s partnerskými školami projektu Comenius Eat Better to Live Better All Your Life Long Celý projekt zajišťovala, organizovala a koordinovala Mgr. Michaela Orságová, do Bulharska odjeli naši školu reprezentovat Jakub Haša, Jan Macek, Lukáš Vrlíček (2.B) a Jan Karola, Radek Nohavica, Daniel Vraj (3.A), spolu s učiteli Mgr. Martinou Trčkovou a Mgr. Zdeňkem Drgou. O co šlo? Během třetího únorového týdne proběhla předposlední schůzka projektu Comenius, které se zúčastnili kromě SPŠS Vsetín žáci a pedagogové z pěti partnerských škol Turecka, Polska, Bulharska, Itálie a Německa. Naše putování začalo ve Vídni, odkud jsme letěli do Sofie. Zde jsme se setkali s našimi německými kolegy a kamarády a společně jsme absolvovali zhruba tříhodinovou cestu do Haskova. Hostitelská škola pro nás připravila bohatý program. Absolvovali jsme prohlídku školy, města, sportovní aktivity, nechyběla ani prezentace naší práce na projektu, žáci rovněž měli svou zemi reprezentovat krátkým vlastnoručně vytvořeným filmem na téma Jídlo, příprava typického pokrmu krok za krokem. Zástupci SPŠS Vsetín v konkurenci žáků jiných škol rozhodně neudělali ostudu, jejich prezentace o pitné vodě našeho regionu i vtipný film o přípravě smaženého sýra byla hodnocena velmi kladně. V dalších dnech jsme se přemístili do města Zlatograd, které je vzdáleno 5 km od řeckých hranic, abychom navštívili místní etnografické muzeum. Od pátku do neděle jsme potom trávili čas v Sofii a důkladně si prohlédli památky hlavního města Bulharska. Kromě ochutnávky místních jídel a spousty zážitků spojených s cestováním a poznáváním jiných kultur jsme opět obnovili četné kontakty, domluvili další spolupráci a navázali i nová přátelství. Poslední schůzka tohoto projektu se bude konat v květnu v italském městě Bari.

29 Vítání s paní ředitelkou ve sborovně haskovské střední školy Společný meeting a prezentování jednotlivých prací

30 Radek Nohavica a jeho výklad o vodě v regionu Valašsko Prohlídka Haskova městské divadlo

31 Prohlídka etnografického muzea - Zlatograd Společné foto náměstí Haskovo, únor 2014

32 DM v divadle ve Zlíně Kdy? 20. únor 2014 Kde? Městské divadlo Zlín O co šlo? Dne žáci ubytovaní v průmyslováckém domově mládeže zúčastnili divadelního představení Největší z pierotů v divadle ve Zlíně. Kulturní akci s nadšením přivítalo 6 studentek a 3 studenti pod vedením vychovatelky Zdenky Lysákové. Pro autentické vylíčení atmosféry uvádíme v plném znění a bez úprav článek studentky čtvrtého ročníku MG Vsetín Ivany Struhařové: Když do divadla, tak se vším všudy. Jasné! Kluci kvádro! A holky šatičky, podpatečky! zněla naše domluva. My holky jsme si připadaly ve čtvrtek jako princezny, jinak jsme se ani okolí jevit nemohli. Na sobě jsme měly krásné šaty, podpatky (minimálně 15cm), byly jsme namalovány a učesány do společnosti a co víc měli jsme k sobě sice jen 3, ale zato galantní a pozorné prince. Nedokážu, odhadnout, když se řekne PIEROT, zda všichni ví, o co jde, či o koho. Pro neznalé, jde o typickou postavu francouzské pantomimy. Vystupující v dlouhých bílých šatech s nápadně velkými knoflíky, s typickou černou pokrývkou hlav a obličej nalíčen taktéž na bílo. A o jednom takovém PANU pierotovi byla celá inscenace. Celá divadelní inscenace se nesla ve francouzském duchu a kapkou romantiky, špetkou zklamání, posměchem a nedůvěrou od okolí jsme pozorovali, jak Jean-Gaspard Deburau dobývá svým uměním Paříž. Však celé inscenaci vládli dva poslové smrti, kteří svými kabaretními čísly ukazovali peripetie hlavního hrdiny a posouvali děj. Já nechci prozrazovat, o čem divadlo bylo, ani mi to nepřísluší. Jen řeknu, naším studentským slangem, že to bylo krutopřísně dobré. A jestli budete mít například ve čtvrtek 27. února či v pátek 28. února čas a chuť. Neváhejte a tuhle inscenaci jděte zkouknout. Stojí to za to. Věřte mi! Nevím, zda zúčastnění pochopili celou poentu inscenace, pro mě osobně to bylo jedním slovem KRÁSNÉ. A jen na závěr. Paní Lysáková, píšu teď za všechny zúčastněné, děkujeme Vám za krásný kulturní zážitek. A máme malý dotaz. Kdy to zopakujeme? Následuje fotografická dokumentace této kulturní akce:

33

34 Kdy? únor 2014 Kde? Ski areál Karolinka Lyžařský výcvik žáků prvních ročníků O co šlo? Tradičního lyžařského výcviku se letos zúčastnilo 51 žáků prvního ročníku. Nejprve svahy Ski areálu Karolinka brázdila třída 1.B a o týden později lyžovali nadšenci ze tříd 1.C a 1.A. Podle hlavního organizátora kurzu Mgr. Zdeňka Drgy vše dopadlo výborně, počasí vyšlo hlavně třídě 1.B, ale zalyžovali si i účastníci následujícího týdne. Kurz nebyl pobytový, každý den se sportovci sešli na vlakovém nádraží a odtud je Karlovská strela dopravila na místo určení. Díky umělému zasněžování kurz proběhl i v letošní netypické zimě bez problémů, naopak bylo velmi zajímavé sledovat zelenou krajinu v kontrastu s bílým pásem sněhu na sjezdovce. Vše se obešlo bez zranění. Začátečníci po prvních nesmělých pokusech nakonec dosáhli vytouženého cíle a jak lyžaři, tak i snowboarďáci dokázali na závěr týdne sjíždět svah a používat vlek. Nad vším bděli instruktoři z řad kantorů Mgr. Zdeněk Drga, RNDr. Jiří Homolka a Mgr. Karel Stančík. Třída 1.B s Mgr. Karlem Stančíkem

35 Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce Kdy? únor 2014 Kde? SPŠS Vsetín, Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm O co šlo? Dne 5. února pokračovalo soupeření v anglickém jazyce, devět finalistů se utkalo o to, kdo bude naši školu reprezentovat v okresním kole. Žáci byli zkoušeni z devíti konverzačních okruhů: 1. My family, my friends, family relationship, generation problems. 2. Leisure time, hobbies their importace in our lives. 3. My house, my flat, my future home. 4. My town, my village, way of life. 5. Travelling, means of transport how friendly are they to the environment? 6. Is your food healthy? (food, drinks, favorite meal, dieting ). 7. Sports and games. (my sport activities, olympic games, ). 8. Is our planet getting warmer? (weather, seasons, climate changes ). 9. My school, my future career, learning languages. 10. People and culture theatre, cinema, music, TV, radio, books. Na druhém místě skončili po nervy drásajícím testování shodně Jan Maryška and Martin Kocurek a absolutním vítězem školního kola se stal Radek Nohavica, který také odjel dne 12. února 2014 do Rožnova pod Radhoštěm. Palce jsme mu drželi usilovně a možná i díky tomu Radek dosáhl vynikajícího umístění ve finálovém okresním kole totiž obsadil nádherné 4. místo. Poděkování patří všem účastníkům olympiády, učitelům anglického jazyka a pochopitelně Radkovi Nohavicovi za vzornou reprezentaci školy.

36 Okresní kolo olympiády v českém jazyce Kdy? 6. února 2014 Kde? Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí O co šlo? Národní institut dětí a mládeže MŠMT, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a školské zařízení pro zájmové vzdělávání Praha určil konání okresního kola olympiády v českém jazyce na únor. Pro soutěž to byl již 38. ročník a tradičně se do něj zapojila i naše škola. Po předešlém školním kole byli vybráni dva naši zástupci, kteří SPŠS Vsetín reprezentovali více než důstojně. umístění počet bodů jméno škola Anežka Kozlovská Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm Karolína Fizková Masarykovo gymnázium Vsetín Lucie Tongelová Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí Irma Horáková Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí Matouš Ryška Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm Lenka Paďourová Masarykovo gymnázium Vsetín Veronika Phillipová OA a VOŠ Valašské Meziříčí Vojtěch Zádrapa OA a VOŠ Valašské Meziříčí Lukáš Tatýrek SPŠS Vsetín Lenka Petřeková SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm Veronika Janírková SŠCR a JŠ s právem státní jazykové zkoušky, Rožnov pod Radhoštěm Jakub Přikryl SPŠS Vsetín Josef Gazdoš SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm Vendula Koštůrová SŠCR a JŠ s právem státní jazykové zkoušky, Rožnov pod Radhoštěm Simona Matisková OA Valašské Meziříčí Žáky připravovala a na hodnocení se podílela Mgr. Martina Trčková

37 Kdy? 29. leden 2014 Otevření nové herny na Domově mládeže SPŠS Vsetín Kde? Domov mládeže SPŠS Vsetín O co šlo? Dne 29. ledna 2014 proběhlo na DM slavnostní otevření zrekonstruované herny. Celé akci předcházel nápad studentů, který se pak od začal pod vedením studentky I. Struhařové realizovat. Žáci mezi sebou nejprve vybrali hotovost, promysleli strategii a poté začali svůj sen uskutečňovat. Nadšenci postupně seškrábali ze zdí omítku a starou malbu, vše znovu natřeli, zdobili mozaikou a jinak zkrášlovali, aby původně sklepní prostory DM změnili na místo, kde by mohli kvalitně strávit svůj volný čas. Všechny práce probíhaly za aktivní podpory vychovatelek, paní uklízečky a hlavně školníka DM pana Vráblíka. Velké poděkování pak patří také paní ředitelce Mgr. Ing. Jarmile Minaříkové, která byla s nápadem studentů hned v počátcích obeznámena a podporovala jej. Škola celou akci zaštítila i finanční částkou, ta byla použita na vybavení herny sedací soupravou, stolem pro stolní tenis a jiným sportovním a relaxačním náčiním. V nové herně se studenti setkávají při sportovních i odpočinkových aktivitách a plně využívají příjemné prostředí, které si vytvořili sami.

38

39 Průmyslovka v kině Kdy? 30. leden 2014 Kde? SPŠS Vsetín O co šlo? Projekt Film a škola, neboli spolupráce mezi SPŠS Vsetín a kinem Vatra, pokračuje i ve školním roce Podle domluvy žáci naší školy navštíví za rok dvě filmové projekce. Vzhledem k probíranému učivu jednotlivých ročníků a splnění jednotlivých průřezových témat či klíčových kompetencí byl na konec ledna vybrán film Colette. Žáci si kromě dojemného milostného dramatu odehrávajícího se za 2. světové války v koncentračním táboře Osvětim vhodně připomenuli Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Rovněž osobnost a dílo spisovatele Arnošta Lustiga, podle jehož novely byl film natočen, není našim žákům neznámá. Film se dočkal u našich žáků i pedagogů kladného ohlasu a mnohé rozhodně vedl k zamyšlení.

40 Olympiáda v českém jazyce Kdy? leden - únor 2014 Kde? SPŠS Vsetín O co šlo? Tato soutěž letos završila svůj 4. ročník. Jedná se o akci, která se dělí na několik kol prvního, které se konalo dne , se zúčastnilo pod vedením učitelek českého jazyka 20 žáků 1., 2. a 3. ročníku. Dva nejlepší žáci postoupili do okresního kola, které se koná v pátek na gymnáziu ve Valašském Meziříčí. Věříme, že i tam budou naši zástupci SPŠS Vsetín dobře reprezentovat. Maximum 30 bodů. Výsledky: 1. místo Jakub Přikryl (3.A).. 23 bodů 2. místo Lukáš Tatýrek (3.B)..22 bodů 3. místo Vít Holeňa (1.B) bodů 4. místo Radek Nohavica (3.A).. 20 bodů místo Václav Mrnuštík (3.B), Jakub Haša (2.B) bodů místo David Bártek (2.A), Tomáš Procházka (1.B), Lukáš Valc (3.A), Dominik Kašpar (3.A), Jakub Kulkus (2.C)...16 bodů místo Jaroslav Lukaštík (1.C), Filip Ištvánech (1.B) bodů místo Ondřej Chovanec (3.B), Josef Bednařík (2.B)...14 bodů 16. místo Tomáš Cáb (1.A) bodů 17. místo - Tomáš Andris (1.A) bodů místo - Dominik Skýpala (2.A), Patrik Sysel (2.C) bodů 20. místo - David Baroň (1.C)..9 bodů Přesné bodování a práce k nahlédnutí u Mgr. Trčkové, další informace rovněž.

41 Olympiáda v anglickém jazyce Kdy? leden - únor 2014 Kde? SPŠS Vsetín O co šlo? Jedná se o akci, která se dělí na několik kol prvního se zúčastnilo pod vedením učitelů anglického jazyka 169 žáků 1., 2. a 3. ročníku. Zde jsou uvedeny výsledky. Další kolo, kde se rozhodne o postupujících do dalších kol a o reprezentantech naší školy, kteří poměří síly s ostatními středními školami, se koná tuto středu. 1. místo Martin Přikryl 1. B 33 bodů 2. místo Martin Kocurek 3. B 32 bodů místo Jan Maryška 3. A 31 bodů Patrik Seewald 3. B 31 bodů 5. místo Lukáš Sýkora 3. A 29 bodů místo Radek Nohavica 3. A 28 bodů Lukáš Procházka 3. A 28 bodů Martin Vaculka 1. C 28 bodů Matouš Trusina 2. A 28 bodů Těchto 9 finalistů se utká o celkové vítězství ve školním finále a o postup do okresního kola. Maximální počet bodů byl 36 (16 LISTENING + 20 USE OF ENGLISH). Veškeré výsledky jsou k nahlédnutí v kabinetu č. 105.

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64, PSČ 370 21. www.gymceska.cz. 3 student popíše a porovná obrázky k danému tématu, vyjádří svůj názor k dané

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64, PSČ 370 21. www.gymceska.cz. 3 student popíše a porovná obrázky k danému tématu, vyjádří svůj názor k dané Maturitní zkouška z anglického jazyka profilová úroveň B2 Ústní zkouška z jazyka anglického trvá 15 min. (A), předcházející studentova příprava trvá taktéž 15 min. (B). (A) Ústní zkouška je rozdělena do

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

TEMATICKÉ OKRUHY PRO OPAKOVÁNÍ K MATURUTNÍ ZKOUŠCE Z ANGLICKÉHO JAZYKA

TEMATICKÉ OKRUHY PRO OPAKOVÁNÍ K MATURUTNÍ ZKOUŠCE Z ANGLICKÉHO JAZYKA strana: 1/5 TEMATICKÉ OKRUHY PRO OPAKOVÁNÍ K MATURUTNÍ ZKOUŠCE Z ANGLICKÉHO JAZYKA Název předmětu u maturitní zkoušky: Anglický jazyk nepovinně volitelný Studijní obor: Název oboru a jeho zaměření, kód

Více

Soutěže ve školním roce 2011/2012

Soutěže ve školním roce 2011/2012 Soutěže ve školním roce 2011/2012 Termín Název soutěže Umístění 5. říjen Podzimní Kiosk 1. stupeň Výsledky: 1.třídy 1.místo: Stráněl Vojtěch 2.místo: Šmídová Michaela 2.třídy - 2.místo: Nesvadba Tomáš

Více

Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima)

Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima) Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima) Informace pro žáky budoucích 1. ročníků čtyřletého (1.A) a osmiletého

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny!

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny! Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 25. číslo léto 2015 Hurá na prázdniny! 1 Slovo úvodem Rok se s rokem sešel a už se zase blíží obávaná doba vysvědčení

Více

Memoriál Rosti Čtvrtlíka. II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Čtvrtlístek IČ : 7274620

Memoriál Rosti Čtvrtlíka. II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Čtvrtlístek IČ : 7274620 II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů Čtvrtlístek IČ : 7274620 IČO : 22757490 Akce je spolufinancována z projektu CZ.1.07/1.1.00/14.0143 1 Propozice soutěžní přehlídky mladých recitátorů Čtvrtlístek

Více

PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014

PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014 PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014 15. 2. a 26. 2. 2014 TVOŘIVÉ ODPOLEDNE PRO SENIORY Pro seniory DPS Hladnovská, Ostrava Muglinov a DPS Heřmanická, Slezská Ostrava jsme přichystali tvořivé odpoledne, ve kterém

Více

Schůzka projektu Comenius

Schůzka projektu Comenius Schůzka projektu Comenius Kdy? 4. - 10. února 2013 Kde? SPŠS Vsetín Kdo? Studenti a učitelé SPŠS Vsetín spolu s partnerskými školami projektu Comenius Eat Better to Live Better All Your Life Long Celý

Více

29. červen 2011 Burza učebnic od 14.00 hodin. 29. červen 2011 OČMU. 28. červen 2011 Sportovní den na gymnáziu

29. červen 2011 Burza učebnic od 14.00 hodin. 29. červen 2011 OČMU. 28. červen 2011 Sportovní den na gymnáziu V letech 2009 2011 realizujeme projekt S e-learningem k rozvoji klíčových kompetencí, který je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. 29. červen 2011 Burza učebnic od 14.00 hodin

Více

Krajské kolo Přeboru škol 2012/2013 1.-5.třída

Krajské kolo Přeboru škol 2012/2013 1.-5.třída 1.-5.třída chess-results Organizátor : KM ŠSZK a ŠK Zlín Ředitel turnaje : Pavel Růčka Hlavní nebo pomocný rozhodčí : Pavel Růčka Město : Zlín Datum : 30.01.2013 Konečné pořadí Poř. Družstvo Part. + =

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

6. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství).

6. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství). 6. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství) Dne 8. 3. 2013 se na Střední průmyslové škole strojnické v Olomouci uskutečnil již 6. ročník regionální soutěže

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 V pátek 24. 1. se na naší škole konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích: IIB (1.-2. ročník) a IIIA (3.-5.

Více

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme!

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme! Fokus divadlo 2014 Pod tímto názvem Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě vyhlásila na podzim 1. ročník soutěže o nejlepší divadelní recenzi a kritiku. Jelikož se v literárním semináři

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

Š kolní kolo chemicke olympiá dy

Š kolní kolo chemicke olympiá dy Š kolní kolo chemicke olympiá dy Během měsíce ledna proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie D, které obsahovalo domácí část, kontrolní test a praktickou část v chemické laboratoři. Olympiády

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Evropa na dosah - závěrečná zpráva. projektu Evropa otevřená všem, škola otevřená všem, na ZŠ ulice Míru Rokycany

Evropa na dosah - závěrečná zpráva. projektu Evropa otevřená všem, škola otevřená všem, na ZŠ ulice Míru Rokycany Evropa na dosah - závěrečná zpráva projektu Evropa otevřená všem, škola otevřená všem, na ZŠ ulice Míru Rokycany Dne 9.května 2013 se na naší škole uskutečnil celoškolní projektový den pod názvem Evropa

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce

Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce Dne 11.5. 2011 se v prostorách British Council v Praze konalo celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 14 studentů vítězů krajských

Více

REZISTOR. 1. Číslo. Časopis 2.C. Ke všemu máme odpor

REZISTOR. 1. Číslo. Časopis 2.C. Ke všemu máme odpor REZISTOR Ke všemu máme odpor Časopis 2.C 1. Číslo Obsah: - Novinky ze školy/aktuality str. 1 - Sportovní Události str. 2 - Exkurze 2. Ročníků str. 3 - Zajímavosti str. 5 - Zábava str. 6 Novinky ze školy/aktuality

Více

Ž E N K L A V S K Ý Z P R A V O D A J

Ž E N K L A V S K Ý Z P R A V O D A J ŠKOLSKÁ KULTURNÍ KOMISE VYDÁVÁ Ž E N K L A V S K Ý Z P R A V O D A J ČERVEN - SRPEN 2013 Sportovní den Rozloučení s předškoláky INFORMACE Z OBECNÍHO ÚŘADU 1. ZO Ženklava oznamuje, že 16. zasedání zastupitelstva

Více

Střední odborné učiliště stavební Opava, Boženy Němcové 22. Školní vzdělávací program domova mládeže

Střední odborné učiliště stavební Opava, Boženy Němcové 22. Školní vzdělávací program domova mládeže Střední odborné učiliště stavební Opava, Boženy Němcové 22 Školní vzdělávací program domova mládeže Zpracovala: Martina Czyžová, vychovatelka Schválil: Bedřich Štencel, ředitel školy Identifikační údaje:

Více

Výroční zpráva 2013. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2013. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2013 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2013. Štěpánkovické

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ATLETICKÝ STADION UHERSKÉ HRADIŠT

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ATLETICKÝ STADION UHERSKÉ HRADIŠT VÝSLEDKOVÁ LISTINA ST EDOŠKOLSKÉHO ATLETICKÉHO POHÁRU KRAJSKÉ KOLO ATLETICKÝ STADION UHERSKÉ HRADIŠT 30. ZÁ Í 2010 KATEGORIE DÍVKY Kategorie:divky Výsledková listina disciplíny: Celkové výsledky -družstva

Více

Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8. školní rok 2012/2013

Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8. školní rok 2012/2013 Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8 školní rok 2012/2013 Značení soutěží: mezinárodní kolo celostátní kolo okresní kolo Celosvětová soutěž mladých vědců Intel ISEF Marek Novák mezinárodní

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

již 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství)

již 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství) 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství) Dne 2. března 2012 se na Střední průmyslové škole strojnické v Olomouci uskutečnil

Více

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142)

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) Be SUstainable to SUstain the WORLD ŠVÉDSKO 11. 11. - 17. 11. 2013 ÚČASTNÍCI ZA GYMNÁZIUM KADAŇ Vyučující Mgr. Darina Kováčová (vedoucí exkurze)

Více

Univerzita třetího věku má za sebou další rok

Univerzita třetího věku má za sebou další rok Kdy? 7. června 2013 Univerzita třetího věku má za sebou další rok Kdo? posluchači Univerzity 3. věku ve Zlíně O co šlo? Dnem 15. května 2013 byl zakončen další ročník Univerzity 3. věku při SPŠS ve Vsetíně,

Více

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2006 07

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2006 07 Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2006 07 Letní poznávací tábor 2006 Vloženo v 07:57, 07.09.2006 Také letos se před zahájením školního roku sešli zájemci o studium

Více

KVĚTEN Jarní měsíc byl ve znamení výjezdů a výletů tříd a také sportovních úspěchů. Naši žáci úspěšně završili projekt Comenius v Polsku. COMENIUS V POLSKU Na začátku května proběhl poslední výměnný pobyt

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

Výroční zpráva školy

Výroční zpráva školy Výroční zpráva školy školní rok 2008/2009 1 Výroční zpráva Základní školy a mateřské školy Mořina školní rok 2008/2009 Název a sídlo školy Základní škola a mateřská škola Mořina, Mořina 57, 267 17 Zřizovatel

Více

Vyhlášení vítězů prvního ročníku fotografické soutěže Česká železnice 2012

Vyhlášení vítězů prvního ročníku fotografické soutěže Česká železnice 2012 Bc. Darja Zajícová tel.: 724 027 623 e-mail: zajicovad@szdc.cz TISKOVÁ ZPRÁVA Vyhlášení vítězů prvního ročníku fotografické soutěže Česká železnice 2012 U příležitosti 10. výročí existence SŽDC a rozvoje

Více

Informace z Oddělení mládeže, sportu a RLZ

Informace z Oddělení mládeže, sportu a RLZ Informace z Oddělení mládeže, sportu a RLZ Otrokovice, 30. 4. 2013 Filip Pastuszek CENTRA VZDĚLÁVÁNÍ (připravovaný projekt) Projekt Zlínského kraje pro podporu přírodovědného a technického vzdělávání Zdroj:

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

Gymnázium Havlíčkův Brod

Gymnázium Havlíčkův Brod Gymnázium Havlíčkův Brod TĚLESNÁ VÝCHOVA POHYBOVÉ A RELAXAČNÍ AKTIVITY SPORT Vyučující tělesné výchovy Richter Martin, Mgr. richter@ghb.cz Kučírková Gabriela, Mgr. kucirkova@ghb.cz Prchal Josef prchal@ghb.cz

Více

Zeměpisná soutěž Eurorebus

Zeměpisná soutěž Eurorebus Zeměpisná soutěž Eurorebus Vynikajícího úspěchu dosáhli naši studenti ve Veřejném krajském kole soutěže Eururebus, které se konalo 1. dubna v Ostravě. Studenti Tereza Weissmannová, Albert Štěrba a Matěj

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

Soutěž napájení sluncem Ostrava

Soutěž napájení sluncem Ostrava SPŠSE a VOŠ Liberec, Masarykova 3, 460 84, Liberec Cestovní zpráva - externí verze Soutěž napájení sluncem Ostrava V úterý 25. ledna 2011 se na Vysoké škole báňské Technické univerzitě v Ostravě konal

Více

GYMNÁZIUM, ČESKÉ BUDĚJOVICE, JÍROVCOVA 8

GYMNÁZIUM, ČESKÉ BUDĚJOVICE, JÍROVCOVA 8 GYMNÁZIUM, ČESKÉ BUDĚJOVICE, JÍROVCOVA 8 Telefon, fax: 387 319 358 PSČ: 371 61 e-mail: gymji@gymji.cz URL: http://www.gymji.cz INFORMACE O STUDIU (čtyřleté gymnázium) Vážení rodiče, žáci a učitelé základních

Více

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř.

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 1. 9. Slavnostní zahájení školního roku - 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 10. 9. divadelní představení na

Více

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2014 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2014. Štěpánkovické

Více

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické.

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1 Školáček Z Á Ř Í Motto školy Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Je třeba si je zasloužit. Například slušným chováním. Školní rok 2014/2015 Nový

Více

Zápis z 7. jednání Sociální komise konané dne 02.06.2015, 8.00 10.30 hodin

Zápis z 7. jednání Sociální komise konané dne 02.06.2015, 8.00 10.30 hodin Zápis z 7. jednání Sociální komise konané dne 02.06.2015, 8.00 10.30 hodin MěÚ, Masarykovo náměstí 128, Rožnov pod Radhoštěm Přítomni: předseda: Petr Jelínek, Ing. Rudolf Konečný, Bc. Klára Maňáková, Bc.

Více

Známe vítěze jubilejního ročníku Dětského činu roku! Dětský čin roku 2014 vyvrcholil slavnostním oceněním vítězů

Známe vítěze jubilejního ročníku Dětského činu roku! Dětský čin roku 2014 vyvrcholil slavnostním oceněním vítězů Známe vítěze jubilejního ročníku Dětského činu roku! Dětský čin roku 2014 vyvrcholil slavnostním oceněním vítězů Brožíkova síň Staroměstské radnice v Praze patřila první prosincový čtvrtek dětským hrdinům,

Více

Informace o jazykových kurzech

Informace o jazykových kurzech Informace o jazykových kurzech ANGLIČTINA 1. ročník roční školné: Kč 3.850/80 vyučovacích hodin - cena Kč 48/hod Eurolingua English 1, probírané učivo: Eurolingua English 1: 1. 11. lekce konverzační témata:

Více

V Y K Ř I Č N Í K. Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7

V Y K Ř I Č N Í K. Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7 V Y K Ř I Č N Í K Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7 Dětský aquatlon Čáslav 2015 Ve čtvrtek 30. dubna 2015 se v Čáslavi konal 1. ročník plavecko-běžeckého poháru škol

Více

Rychlý přehled základních bodů výroční zprávy o činnosti Gymnázia, Český Krumlov za školní rok 2013/2014

Rychlý přehled základních bodů výroční zprávy o činnosti Gymnázia, Český Krumlov za školní rok 2013/2014 Rychlý přehled základních bodů výroční zprávy o činnosti Gymnázia, Český Krumlov za školní rok 2013/2014 V následujícím přehledu jsou uvedené některé podstatné body výroční zprávy. Pět největších úspěchů

Více

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, POLICE NAD METUJÍ RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 Porady, pedagogické rady, třídní schůzky Provozní porady 1. a 2. stupeň 1. pololetí 2. pololetí 09. 09. 2013 03.

Více

ZPRÁVA O EVROPSKÉM PROJEKTOVÉM DNU: EVROPA NA TALÍŘI 13. 6. 2013

ZPRÁVA O EVROPSKÉM PROJEKTOVÉM DNU: EVROPA NA TALÍŘI 13. 6. 2013 Odborné učiliště, Cvrčovice 131 Cvrčovice 131, 691 23 Pohořelice telefon/fax: 519 424 829/519 426 567, e-mail: sekretariat@oucvrcovice.cz ZPRÁVA O EVROPSKÉM PROJEKTOVÉM DNU: EVROPA NA TALÍŘI 13. 6. 2013

Více

" Poznáváme svět našich přátel" Fotokniha projektu

 Poznáváme svět našich přátel Fotokniha projektu Mikroprojekt Regionu Bílé Karpaty Realizace 9/2013-6/2014 " Poznáváme svět našich přátel" CZ/FMP.10/0293 Spolufinancován EU, celkový rozpočet 7 743,- Eur. Fotokniha projektu FOND MIKROPROJEKTŮ Projekt

Více

Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov. Janské Lázně 30. 6. 2009 Č.j. 34/09

Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov. Janské Lázně 30. 6. 2009 Č.j. 34/09 Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov Janské Lázně 30. 6. 2009 Č.j. 34/09 Výroční zpráva o činnosti základní školy Školní rok 2008/2009 Charakteristika školy: Základní škola a Mateřská

Více

Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín Informace pro rodiče školní rok 2011/2012

Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín Informace pro rodiče školní rok 2011/2012 Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín Informace pro rodiče školní rok 2011/2012-1 - Vážení rodiče, ráda bych Vás i letos prostřednictvím tohoto dopisu pozdravila a seznámila

Více

Co je to vlastně Baltík?

Co je to vlastně Baltík? Ve dnech 20. - 22. 4. 2012 se v prostorách Holického Gymnázia uskutečnil 10. ročník celostátní soutěže Mlady programátor v programovacím jazyce Baltík. Co je to Baltík a jak soutěž probíhá? Co je to vlastně

Více

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ V úterý 10. června natáčela Česká televize v Dobříkově reportáž, která by měla být odvysílána v pořadu Toulavá kamera v průběhu července. Reportáž byla natáčena u sochy M. J.

Více

ZAJÍMAVOSTI A OCENĚNÍ

ZAJÍMAVOSTI A OCENĚNÍ ZAJÍMAVOSTI A OCENĚNÍ Byla nám udělena akreditace MPSV k uskutečňování vzdělávacího programu Úvod do dobré praxe v Domově Odry. V prosinci 2014 proběhla kolaudace Konferenčních prostor, které jsme vybudovali

Více

Kermi hostilo krajské kolo Vědomostní olympiády CTI ČR

Kermi hostilo krajské kolo Vědomostní olympiády CTI ČR Kermi hostilo krajské kolo Vědomostní olympiády CTI ČR Do soutěže Vědomostní olympiáda 2014-2015 se přihlásilo 40 škol z 13 krajů ČR. Koná se pod záštitou Asociace krajů České republiky a Hospodářské komory

Více

27. červen Moravská Třebová ukončení školního roku 26. červen Moravská Třebová Den s IZS 25. červen Moravská Třebová sportovní den 25.

27. červen Moravská Třebová ukončení školního roku 26. červen Moravská Třebová Den s IZS 25. červen Moravská Třebová sportovní den 25. 27. červen Moravská Třebová ukončení školního roku 26. červen Moravská Třebová Den s IZS 25. červen Moravská Třebová sportovní den 25. červen Moravská Třebová Den dětí na gymnáziu Kutálej se, kutálej 24.

Více

Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám

Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám VY_32_INOVACE_ČJM4_4960_ZEM Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0883 Název projektu: Rozvoj vzdělanosti Číslo šablony: III/2 Datum vytvoření:

Více

Návštěva Izraele aneb návrat do školních lavic

Návštěva Izraele aneb návrat do školních lavic Návštěva Izraele aneb návrat do školních lavic Můj projekt na téma holocaustu nastartovala uskutečněná výstava Zmizelí sousedé, kterou jsem zorganizovala na přelomu měsíce února a března roku 2011 na naší

Více

Přehled událostí školy ve školním roce 2010/2011

Přehled událostí školy ve školním roce 2010/2011 Přehled událostí školy ve školním roce 2010/2011 Září 30. 8. 1. 9. GO KURZ třídy 1. A 1. 3. 9. GO KURZ třídy 1. C 1. 9. zahájení nového školního roku 16. 22. 9. EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY výtvarná soutěž,

Více

Charakteristika zájmového kroužku: Charakteristika zájmového kroužku: Název: Základy řemesel. Název: JÓGA. Vedoucí kroužku: Ing., Bc.

Charakteristika zájmového kroužku: Charakteristika zájmového kroužku: Název: Základy řemesel. Název: JÓGA. Vedoucí kroužku: Ing., Bc. Název: JÓGA Vedoucí kroužku: Mgr. Alena Buršová Určeno pro žáky: 1. až 5. tříd Termín a místo konání: pondělí od 11:55 do 12:40 hodin; malá TV Název: Základy řemesel Vedoucí kroužku: Ing., Bc. Lucie Řehořová

Více

Azylový dům provoněl vůní čokoládových muffinů, které jsme se naučili péct s rodiči a dětmi.

Azylový dům provoněl vůní čokoládových muffinů, které jsme se naučili péct s rodiči a dětmi. 7.1. 2013 PEČENÍ ČOKOLÁDOVÝCH MUFFINŮ Azylový dům provoněl vůní čokoládových muffinů, které jsme se naučili péct s rodiči a dětmi. 7. 2. 2013 NÁVŠTĚVA NÍZKOPRAHOVÉHO ZAŘÍZENÍ Společně s dětmi jsme navštívili

Více

Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov. Janské Lázně 29. 6. 2007 Č. j. 42/07

Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov. Janské Lázně 29. 6. 2007 Č. j. 42/07 Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov Janské Lázně 29. 6. 2007 Č. j. 42/07 Výroční zpráva o činnosti základní školy Školní rok 2006/2007 Charakteristika školy: Základní škola a Mateřská

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA BOR. Školní rok 2013/2014. Kronika

ZÁKLADNÍ ŠKOLA BOR. Školní rok 2013/2014. Kronika ZÁKLADNÍ ŠKOLA BOR Školní rok 2013/2014 Kronika Novým ředitelem Základní školy Bor se stal Mgr. Daniel Koblen. Školní rok byl zahájen 2.9.2013 s 340 žáky na dvou stupních, v 15 třídách. Ve všech ročnících

Více

1.čtvrtletní pedagogická rada

1.čtvrtletní pedagogická rada Pondělí 4.11. Městská policie 5.B 10.00-11.40 Mgr.Holcová Pondělí 4.11. SCIO testy v 9.A + 9.B Městská policie 8.00-9.40 5.A ve třídě 5.A 10.00-11.40 5.B ve třídě 5.A, Okresní knihovna ŠD 13.30-14.30 Výlet

Více

Beseda s polárníkem Miroslavem Jakešem

Beseda s polárníkem Miroslavem Jakešem Beseda s polárníkem Miroslavem Jakešem Kdy? 19. prosince 2013 Kde? aula SPŠS Vsetín O co šlo? Ve čtvrtek dne 19.12.2013 se zúčastnili žáci 1. a 2. ročníku besedy s českým polárníkem Miroslavem Jakešem

Více

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Vsetín 2010 Roční plán EVVO na školní rok 2010/2011 Výchozí situace: Účast žáků v přírodovědných olympiádách Dlouhodobě realizovaný projekt

Více

Ten verš si tiše říkám ( Krásné slovo a knihovna jsou slova, která spolu ladí ) HISTORIE PŘEHLÍDKY

Ten verš si tiše říkám ( Krásné slovo a knihovna jsou slova, která spolu ladí ) HISTORIE PŘEHLÍDKY Ten verš si tiše říkám ( Krásné slovo a knihovna jsou slova, která spolu ladí ) HISTORIE PŘEHLÍDKY Zhruba před šesti lety nás napadlo zmapovat možnosti prezentace mladých lidí, kteří jsou vyznavači krásného

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013 Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013 Září 3. 9. zahájení školního roku 3. 5. 9. GO KURZ třídy 1. A 5. 7. 9. GO KURZ třídy 1. C 5. 7. 9. zájezd do Berlína 7. 9. výstava hub v MFC

Více

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě,

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, doprovázené promítáním filmů na interaktivní tabuli. Dvojice ochranářů ze společnosti

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2014/2015

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2014/2015 Září Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2014/2015 1. 3. 9. GO kurz třídy 1. A 3. 5. 9. GO kurz třídy 1. C 18. 9. přednáška historika Vojtěcha Kyncla na téma LIDICE, MFC Hlinsko studenti

Více

Výroční zpráva společnosti GAUDEAMUS o.p.s. za rok 2013

Výroční zpráva společnosti GAUDEAMUS o.p.s. za rok 2013 Výroční zpráva společnosti GAUDEAMUS o.p.s. za rok 2013 Výroční zpráva společnosti GAUDEAMUS o.p.s. za rok 2013 Společnost GAUDEAMUS o.p.s byla založena dle zakládací smlouvy ze dne 5. 11. 1998 těmito

Více

Let the Music Come to You

Let the Music Come to You Let the Music Come to You Ondřej Hejma, předseda poroty Let the World Come to You Propozice V rámci projektu Statutárního města Ostravy pro zvýšení motivace učení se cizím jazykům 1st International School

Více

Centrální poradenská činnost

Centrální poradenská činnost Aktivity uváděné v roční zprávě jsou financovány z účelových prostředků Moravskoslezského kraje, dále z vlastních zdrojů Krajského zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informačního

Více

Září. SCIO testy projekt Vektor 1 Modul 1

Září. SCIO testy projekt Vektor 1 Modul 1 Září 2. Zahájení školního roku 2013/2014 2. 4. Seznamovací pobyt žáků 1. ročníku Sidonie 4. 6. Výlet studentů třídy O8.A do Prahy 5. Porada Třídní schůzky s rodiči žáků 1. ročníku a primy 9. 11. Seznamovací

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. (SWEET HOME) 18. číslo podzim 2013

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. (SWEET HOME) 18. číslo podzim 2013 Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov (SWEET HOME) 18. číslo podzim 2013 Listí padá, rána jsou mlhavá, chladno je nám všem... Podzimní příroda je přesto

Více

1. kolo 12. března 2007 od 14.15 h do 15.15 h 2. kolo 16. dubna 2007 od 14.15 h do 15.15 h 3. kolo 14. května 2007 od 14.15 h do 15.

1. kolo 12. března 2007 od 14.15 h do 15.15 h 2. kolo 16. dubna 2007 od 14.15 h do 15.15 h 3. kolo 14. května 2007 od 14.15 h do 15. Držitel zlaté medaile z letošní Mezinárodní fyzikální olympiády Pavel Motloch navštívil čtvrté kolo Fyzikální ligy ve Frýdku-Místku. Protože jsem Pavla učil matematiku, fyziku, tak musím široké debrujárské

Více

VÝSLEDKOVÁ LISTINA. Kategorie A - CZECH CARVING CUP 2008

VÝSLEDKOVÁ LISTINA. Kategorie A - CZECH CARVING CUP 2008 diplom bronz stříbro zlato Pořadí Příjmení, jméno Škola, firma, město Body celkem 1. Šrejber Martin Police nad Metují 126 2. Szpalek Tomasz Owocowe dekoracje, Polsko 119 3. Molnár Péter Maďarsko 112 4.

Více

Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi

Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi Tisková zpráva Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi Ve dnech 14. a 15. listopadu 2013 soutěžila v Hotelové škole ve Frenštátě pod Radhoštěm více než stovka žáků z 26 gastronomických středních

Více

Účast na první kole 1. Goalballové ligy dospělých v sezóně 2013 2014. Po prvním kole náš tým se dvěma výhrami a dvěma porážkami drží druhou příčku.

Účast na první kole 1. Goalballové ligy dospělých v sezóně 2013 2014. Po prvním kole náš tým se dvěma výhrami a dvěma porážkami drží druhou příčku. GOALBALL 1. Období leden až červen 2013 pravidelné tréninky každé úterý od 18 do 19 hodin na Základní škole genpor. Františka Peřiny v Praze na tento pronájem nám přispěla Nadace Českého rozhlasu účast

Více

Organizátor: SŠ polytechnická, Jílová Termín: 7., 8. a 10. března 2011 Termín: 9. března 2011

Organizátor: SŠ polytechnická, Jílová Termín: 7., 8. a 10. března 2011 Termín: 9. března 2011 Výsledky městských sportovních přeborů středních škol pořádaných OR AŠSK Brno v druhém pololetí školního roku 2010/2011 10. Sálová kopaná futsal 11. Šplh Organizátor: OA ELDO, Střední Termín: 7., 8. a

Více

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585 427 142, 775 116 442; fax: 585 422 713 email: kundrum@centrum.cz; www.zs-mozartova.cz Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA

Více

Pracovní jednání předsedů (trenérů) krajských sportovních svazů Pardubického kraje - Informace k organizaci Her

Pracovní jednání předsedů (trenérů) krajských sportovních svazů Pardubického kraje - Informace k organizaci Her HRY VI. LETNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR 2013 ZLÍNSKÝ KRAJ 23. 28. 6. 2013 Pracovní jednání předsedů (trenérů) krajských sportovních svazů Pardubického kraje - Informace k organizaci Her OBSAH PREZENTACE

Více

Závěrečná zpráva Jméno stážisty: Termín stáže : Místo stáže:

Závěrečná zpráva Jméno stážisty: Termín stáže : Místo stáže: Závěrečná zpráva Jméno stážisty: Bc. Markéta Jedličková Termín stáže : 9.3.-13.3.2015 Místo stáže: Mateřská škola Švantnerova se sídlem Švantnerova 1, 84101 Bratislava Dne 9.3.2015 jsem navštívila mateřskou

Více

8. 10. 2011 EXKURZE NA LETIŠTI RUZYNĚ

8. 10. 2011 EXKURZE NA LETIŠTI RUZYNĚ 8. 10. 2011 EXKURZE NA LETIŠTI RUZYNĚ Na tento den jsme se všichni těšili. Exkurze na mezinárodním letišti je něco, o čem jsme zatím jen snili. Při prohlídce jsme měli možnost poznat pracovní zázemí mnoha

Více

Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012

Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012 Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012 Publicita školy Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012 Publicita školy Nové Přerovsko 23. 11. 2012 Publicita školy Publicita školy Nové Přerovsko

Více

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Vranov nad Dyjí 12.-14.6.2015 Za podpory z kampaně P&G Press trip s ambasadorkou Mirkou Knapkovou Na vodě s Mirkou Aktivity na pláži Výlet do okolí DĚKUJEME!

Více

ZÁPIS ZE II. ZASEDÁNÍ KRAJSKÉHO PARLAMENTU DĚTÍ A MLÁDEŽE ZLÍNSKÉHO KRAJE

ZÁPIS ZE II. ZASEDÁNÍ KRAJSKÉHO PARLAMENTU DĚTÍ A MLÁDEŽE ZLÍNSKÉHO KRAJE ZÁPIS ZE II. ZASEDÁNÍ KRAJSKÉHO PARLAMENTU DĚTÍ A MLÁDEŽE ZLÍNSKÉHO KRAJE Termín konání: 05.12.2006 budova Krajského úřadu ve Zlíně (21.budova; zasedací místnost Místo jednání: Zastupitelstva Zlínského

Více

PŘIPRAVUJEME OSLAVY VÝZNAMNÉHO VÝROČÍ 210 LET ZALOŽENÍ ŠKOLY v sobotu 19. října 2013

PŘIPRAVUJEME OSLAVY VÝZNAMNÉHO VÝROČÍ 210 LET ZALOŽENÍ ŠKOLY v sobotu 19. října 2013 Podatelna úřední hodiny v době prázdnin 8.00 12.00 PŘIPRAVUJEME OSLAVY VÝZNAMNÉHO VÝROČÍ 210 LET ZALOŽENÍ ŠKOLY v sobotu 19. října 2013 GMT jde správným směrem,... ČIPOVÁ KARTA IREDO pro školní rok 2013/2014

Více

BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC

BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC Tisková zpráva k 16. ročníku mezinárodního, integračního projektu BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC brnobezhranic.cz projekt zaštiťují Ing. Petr Vokřál, primátor statutárního města Brna JUDr. Michal Hašek,

Více