Očima dítěte beseda o holocaustu

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Očima dítěte beseda o holocaustu"

Transkript

1 Kdy? 20. a 27. květen 2014 Kde? SPŠS Vsetín učebna č. 212 Kdo: žáci 1.A, 1.B a 1.C Očima dítěte beseda o holocaustu O co šlo? Očima dítěte, očima 12leté Ilsy Eichnerové si žáci prvního ročníku připomínali zločiny holocaustu. V besedě, kterou vynikajícím způsobem vedl Ing. Jan Plšek, se seznámili s deníkem, který si v květnu 1942 začala psát mladá dívka ze Vsetína. Zaznamenala do něj nejenom osud svůj, ale i osud své rodiny, z níž jako jediná pobyt ve vyhlazovacím táboře přežila. A díky tomu, že před nastoupením do transportu odeslala svůj deník jedné vsetínské rodině, můžeme z jejich zápisků těžit i my. Žáci se znovu setkali nejenom s podrobným a promyšleným plánem nacistů na likvidaci židů, ale měli zejména možnost uvědomit si absurditu, zrůdnost a dokonalost celého jejich počínání. Díky deníkovým záznamům se pak měli možnost vcítit do bezbrannosti a bezmocnosti samotných obětí genocidy. Účastníci besedy četli autentické úryvky z deníku, sledovali doplňující informace a fotografie, pracovali ve skupinách. Jsme přesvědčeni, že akce byla velmi přínosná a myslíme si, že důležitost připomínání těchto zásadních historických témat není třeba zdůrazňovat. Hlavní organizátorkou akce byla Mgr. Martina Borská.

2

3 Květnové aktivity DM Kdy? květen 2014 Kde? Domov mládeže při SPŠS Vsetín O co šlo? Aby co nejvíce rozehnali předmaturitní a maturitní stres, rozhodli se žáci ubytovaní na průmyslováckém internátu uspořádat dva sportovní turnaje v pinpongu a pétanque. První zmíněný sport hrálo 8 chlapců a 5 dívek - 1. Denis Klečka, 2. Jirka Matuška, 3. Laďa Holík (Princezna). U děvčat 1. Adélka Berčíková, místo Adélka Koláčková a Vlaďka Holubová. Vítězové dostali originální diplomy vytvořené vychovatelkami Zinou Kašparovou a Pavlou Prokopovou a propisky, které jim určitě přinesly štěstí u maturit a závěrečných zkoušek. Petanque hrálo 11 žáků pod vedením Ziny Kašparové. Vyhráli Ládík Holík s Anďou Pacutovou. Všichni účastníci dostali sladkou odměnu a kolektiv pak dále stmelili u sledování televizního přenosu z MS v ledním hokeji. Poslední aktivitou byl rozlučkový táborák s opékáním špekáčků, kde se rozloučili maturanti a ti, co už ukončili z důvodu závěrečných zkoušek a souvislé praxe letošní pobyt na internátu.

4 Kdy? březen květen 2014 Kde? SPŠS Vsetín Rodilý mluvčí v hodinách angličtiny O co šlo? Po tři měsíce do naší školy docházel Noah Gustavson, mladý Američan z Wisconsinu, který přijel do Vsetína na pozvání organizace Maják, aby pomáhal na školách s angličtinou. Naši studenti si ho velmi oblíbili, protože se choval velmi skromně a přirozeně a s každým přátelsky komunikoval. Kromě prezentací a diskuzí v hodinách angličtiny také učil studenty 2.B a 3.A, jak se hraje americký fotbal. Tuto akci fotoaparátem zdokumentoval Jakub Haša ze 2.B, hlavní organizátorkou byla Ing. Jana Čechová.

5

6

7 Kdy? dubna 2014 Kde? vlakové nádraží Vsetín Projekt Preventivní vlak bezpečná železnice O co šlo? Žáci tříd 1.A a 1.B se ve čtvrtek a pátek 24. a 25. dubna 2014 zúčastnili přednášky ve speciálním vlaku. Projekt nesl název Preventivní vlak bezpečná železnice. V prvním vagónu byl speciální kinovůz určený k projekci filmů s bezpečnostní tematikou připravených partnery projektu. Ve druhém, konferenčním voze, mohli návštěvníci diskutovat s odborníky, kteří se nehodami na železnici zabývají. Setkali se s vyšetřovateli Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a Policie ČR, dověděli se o organizaci záchranného systému i první pomoci. Na třetím stanovišti čekal na studenty hasičský vůz a hasiči, kteří předvedli ukázky své práce. Třídu 1.B doprovázela a na fotografiích zaznamenala Ing. Romana Rodková.

8

9

10 Úspěšný školní rok šachového družstva SPŠS Vsetín Šachové družstvo našich žáků ve složení Josef Bednařík 2.B ( kapitán), Jakub Stančík 2.C, Jaroslav Lukaštík 1.C, Marek Chromela 3.B a Radek Bartošák 2.B dosáhli v letošním roce velmi dobrých výsledků v šachovém turnaji středních škol ČR. V okresním kole se umístili na 2. postupovém místě ze 7 zúčastněných družstev, v krajském kole pak obsadili velmi hezké 3. místo z 8 družstev. V celostátním kole jsme pak obsadili 22. místo z 29 zúčastněných družstev, což ve velké celorepublikové konkurenci není vůbec špatný výsledek. Velký dík za tuto úspěšnou reprezentaci naší školy patří všem členům šachového družstva a také kapitánovi Josefu Bednaříkovi, který neúnavně aktivizoval náš tým a vedl ho za letošním úspěchem. Šachové družstvo vedl a motivoval RNDr. Jiří Homolka.

11 Josef Bednařík nahoře, Radek Bartošák - dole

12 Jaroslav Lukaštík nahoře, Jakub Stančík - dole

13 3. místo v krajském kole ve Zlíně Jaroslav Lukaštík, Marek Chromela, Jakub Stančík a Josef Bednařík.

14 HEFAISTOS 2014 Kdy? 9. duben 2014 Kde? SPŠS Vsetín - kovárna O co šlo? Dne 9. dubna 2014 se uskutečnila v kovárně SPŠS Vsetín soutěž v kování s názvem HEFAISTOS Soutěže se zúčastnilo 9 žáků naší školy, výsledným hodnoceným výrobkem byl jednoramenný svícen. Aktivita začala v 8 hod., ukončena byla v 11. hod. Seznam soutěžících: 1. FILA Jakub 2.A 2. HRABICA Vojtěch 2.A 3. KULIŠŤÁK Jaroslav 2.A 4. SCHWEDA Jakub 2.A 5. LUKÁŠ Roman 2.B 6. HAŠA Jakub 2.B 7. MACEK Jan 2.B 8. VAHALA David 2.B 9. VRLÍČEK Lukáš 2.B Vyhodnocení soutěže: 1. KULIŠŤÁK Jaroslav 2. VAHALA David 3. VRLÍČEK Lukáš Soutěž měla podle hlavního organizátora mistra odborného výcviku Svatopluka Merty výborný průběh, soutěžící se projevili profesionálním přístupem a aktivitou, hodnocení a určení vítěze nebylo jednoduché. Soutěž byla zdokumentována školním fotoaparátem - viz následující fotogalerie:

15

16

17 Velikonoční badmintonový turnaj Kdy? 9. duben 2014 Kde? DM Vizovice O co šlo? Dne se žáci ubytovaní na průmyslováckém internátu zúčastnili přátelského Velikonočního turnaje v badmintonu, který pořádal DM ve Vizovicích. Vybraný tým 9 studentů výborně reprezentoval náš DM, o čem svědčí následující výsledky: Děvčata: 1. místo - Ivana Struhařová 3. místo Veronika Divošová Kluci: 1. místo Denis Klečka 2. místo Jakub Hruška Výherci, jako i ostatní účastníci, obdrželi sladkou odměnu. Turnaj probíhal v příjemné atmosféře, žáci si nejen zasportovali, pobavili se, ale také si prohlédli vizovický domov mládeže. Odpoledne pak sportovci zakončili malým posezením u pizzy v místní pizzerii. Celkou akci zorganizovala a zaznamenala vychovatelka Zdeňka Lysáková

18

19 Matematická soutěž KLOKAN 2014 Kdy? 24. březen 2014 Kde? SPŠS Vsetín O co šlo? Jedná se o matematickou olympiádu, která je rozdělena podle věku do dvou kategorií. Zadání zasílá do naší školy MŠMT, žáci si tak mohou porovnat své vědomosti a dovednosti i s jinými středními školami. Děkujeme učitelům matematiky za zorganizování soutěže, opravy testů a poskytnutí výsledků. JUNIOR 22 žáků 1. ročníku Výsledky STUDENT - 21 žáků 3. a 4. ročníku 1. Adam Kaňák 1.C 57 bodů 1.Michal Holčák 4.B 61 bodů 2. Dominik Gerža 1.C 55 bodů 2.Vlastimil Hrbáček 3.A 60 bodů 3. Marek Zubr 1.A 54 bodů 3.Jakub Horák 3.B 57 bodů 4. Filip Ondrůš 1.C 52 bodů Jiří Tkadlec 4.A 57 bodů 5. Filip Pavelka 1.A 50 bodů 4.Radek Nohavica 3.A 54 bodů

20 Projekt Film a škola Kdy? 28. březen 2014 Kde? SPŠS Vsetín O co šlo? Projekt Film a škola, neboli spolupráce mezi SPŠS Vsetín a kinem Vatra, pokračuje i ve školním roce Podle domluvy žáci naší školy navštíví za rok dvě filmové projekce. Vzhledem k probíranému učivu jednotlivých ročníků a splnění jednotlivých průřezových témat či klíčových kompetencí byl na konec března vybrán film Ve stínu. Napínavý kriminální příběh se odehrává v bývalém Československu 50. let a ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Režiséru Davidu Ondříčkovi se podařilo velmi dobře nastínit situaci doby politických procesů, měnové reformy a období budování socialismu. Žáci ročníků film hodnotili velmi kladně, hlavní organizátorkou projektu Film a škola je na naší škole Mgr. Martina Trčková.

21 AutoCAD Academia Design 2014 Kdy? 25. březen 2014 Kde? SPŠ Olomouc Celostátní soutěž studentů a učitelů středních škol ve 2D a 3D navrhování. (AutoCAD, Inventor Professional) Naše škola se jako každoročně zúčastnila celostátní soutěže studentů a učitelů středních škol ve 2D a 3D navrhování. Jubilejní 20. ročník se konal ve Střední průmyslové škole strojnické Olomouc pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje. Soutěže se zúčastnilo 29 škol z celé ČR i Slovenska. Naši školu zastupovali Tomáš Majer, který se v kategorii 2D kreslení umístil na 12. místě, Petr Slováček reprezentoval školu v kategorii 3D modelování a umístil se těsně pod stupni vítězů jako 4. a Ing. Martin Baričák, který obsadil v kategorii 3D modelování učitelů 7. pozici. Školy, které vyslaly své zástupce do všech třech soutěžních kategorií (student 2D, student 3D, učitel 3D) soupeřily o putovní pohár AAD. Pohár jsme pro naši školu sice nezískali, ale z 15 - ti škol jsme se umístili na krásném 3. místě.

22

23

24 Silový čtyřboj Kdy? 26. březen 2014 Kde? Holešov O co šlo? Po roční pauze se SPŠS Vsetín opět zúčastnila soutěže v silovém čtyřboji, který pořádala Policejní škola v Holešově. Naši školu reprezentovali Patrik Pagáč, Marek Polášek a Radek Filgas. Hoši obsadili celkové 6. místo z osmi družstev. Je škoda, že se z důvody zranění nemohli zúčastnit naši úplně nejlepší žáci. I tak ale našim zástupcům za reprezentaci školy děkujeme. Chlapce trénoval a morální podporu poskytl Mgr. Zdeněk Drga Kdy? 26. březen 2014 Kde? Zámek Vsetín Průmyslováci na výstavě Kdo? žáci třídy 2.A a 2.B spolu s Ing. Rudolfem Mosteckým O co šlo? Ve středu 26. března 2014 žáci druhých ročníků třídy 2.A a 2.B - navštívili vsetínský zámek a zhlédli výstavu Josef Sousedík osobnost a jeho dílo věnovanou k 70. výročí tragického úmrtí vsetínského rodáka a výrazné osobnosti meziválečného období. Výstavu uspořádalo vsetínské muzeum a zdařile shromáždilo do několika zámeckých prostorů dokumenty, seznamující se životem Josefa Sousedíka jako občana a starosty města Vsetína, jako podnikatele a vynálezce v elektrotechnickém oboru a jako významného organizátora odbojové činnosti na Vsetínsku proti německé okupaci v letech

25 Projektová aktivita Kult mládí a hledání moudrosti stáří Kdy? úterý Kdo? třídy 3.A, 3.B Kde? SPŠS Vsetín, učebna 212 O co šlo? Jak společnost vnímá staré lidi? Jaký je jejich mediální obraz? Jak vnímají senioři sami sebe? I takové otázky padaly na projektové aktivitě konané pro třetí ročníky v rámci předmětu ZSV. Žáci na základě svých vlastních zkušeností, asociací a ukázek z různých televizních pořadů a reportáží vytvořili obraz typického důchodce, aby jej vzápětí porovnali s obrazem, který o sobě vytvořili sami senioři v dokumentu Tomáše Škrdlanta Hledání moudrosti stáří. V rámci následující diskuze se objevovala témata spojená s kultem mládí, otázky souboje generací, tabu v seniorském věku, stárnutí společnosti, klesající populační křivky a mnohé další. Poděkování organizátorky Mgr. Martiny Borské patří všem žákům, zejména těm, kteří k zadaným úkolům přistoupili poctivě, s elánem a s humorem sobě vlastním.

26

27 Aktivity našeho internátu aneb Pořád se něco děje Kdy? únor - březen 2014 Kdo? Domov mládeže SPŠS Vsetín O co šlo? Že nejenom strojařinou živ je průmyslovák opět dokázali žáci ubytovaní v našem domově mládeže. V rámci kreativního vyžití dne února se sešlo asi deset nadšenců a pod vedením paní vychovatelek Obrové a Prokopové vytvořili obaly na květináče. Použili k tomu techniku zdobení pomocí střepů z rozbitých nepotřebných kachliček. To, jak nádherné mozaiky chlapci vytvářili, lze vidět na přiložené fotografii. Další aktivitu vedla paní vychovatelka Kašparová, která se spolu s žáky ujala výzdoby školní sborovny. Květinové dekorace potěšily zajisté oči slovenské delegace z Trenčianského samosprávného kraje, která naši školu navštívila. Dne 27. března se pak 10 žáků zúčastnilo divadelního představení Světáci, které svou reprízu uvedlo v rámci Vsetínské divadelní přehlídky. Naši mládežníci ale nešli pouze pasivně sledovat představení, všichni totiž v této hře hrají minulý rok se účastnili na výzvu ochotníků natáčení filmu, který se pokaždé při divadle jako kulisa promítá.

28 Kdy? únor 2014 Kde? Sofia, Haskovo - Bulharsko Schůzka projektu Comenius - Bulharsko Kdo? Studenti a učitelé SPŠS Vsetín spolu s partnerskými školami projektu Comenius Eat Better to Live Better All Your Life Long Celý projekt zajišťovala, organizovala a koordinovala Mgr. Michaela Orságová, do Bulharska odjeli naši školu reprezentovat Jakub Haša, Jan Macek, Lukáš Vrlíček (2.B) a Jan Karola, Radek Nohavica, Daniel Vraj (3.A), spolu s učiteli Mgr. Martinou Trčkovou a Mgr. Zdeňkem Drgou. O co šlo? Během třetího únorového týdne proběhla předposlední schůzka projektu Comenius, které se zúčastnili kromě SPŠS Vsetín žáci a pedagogové z pěti partnerských škol Turecka, Polska, Bulharska, Itálie a Německa. Naše putování začalo ve Vídni, odkud jsme letěli do Sofie. Zde jsme se setkali s našimi německými kolegy a kamarády a společně jsme absolvovali zhruba tříhodinovou cestu do Haskova. Hostitelská škola pro nás připravila bohatý program. Absolvovali jsme prohlídku školy, města, sportovní aktivity, nechyběla ani prezentace naší práce na projektu, žáci rovněž měli svou zemi reprezentovat krátkým vlastnoručně vytvořeným filmem na téma Jídlo, příprava typického pokrmu krok za krokem. Zástupci SPŠS Vsetín v konkurenci žáků jiných škol rozhodně neudělali ostudu, jejich prezentace o pitné vodě našeho regionu i vtipný film o přípravě smaženého sýra byla hodnocena velmi kladně. V dalších dnech jsme se přemístili do města Zlatograd, které je vzdáleno 5 km od řeckých hranic, abychom navštívili místní etnografické muzeum. Od pátku do neděle jsme potom trávili čas v Sofii a důkladně si prohlédli památky hlavního města Bulharska. Kromě ochutnávky místních jídel a spousty zážitků spojených s cestováním a poznáváním jiných kultur jsme opět obnovili četné kontakty, domluvili další spolupráci a navázali i nová přátelství. Poslední schůzka tohoto projektu se bude konat v květnu v italském městě Bari.

29 Vítání s paní ředitelkou ve sborovně haskovské střední školy Společný meeting a prezentování jednotlivých prací

30 Radek Nohavica a jeho výklad o vodě v regionu Valašsko Prohlídka Haskova městské divadlo

31 Prohlídka etnografického muzea - Zlatograd Společné foto náměstí Haskovo, únor 2014

32 DM v divadle ve Zlíně Kdy? 20. únor 2014 Kde? Městské divadlo Zlín O co šlo? Dne žáci ubytovaní v průmyslováckém domově mládeže zúčastnili divadelního představení Největší z pierotů v divadle ve Zlíně. Kulturní akci s nadšením přivítalo 6 studentek a 3 studenti pod vedením vychovatelky Zdenky Lysákové. Pro autentické vylíčení atmosféry uvádíme v plném znění a bez úprav článek studentky čtvrtého ročníku MG Vsetín Ivany Struhařové: Když do divadla, tak se vším všudy. Jasné! Kluci kvádro! A holky šatičky, podpatečky! zněla naše domluva. My holky jsme si připadaly ve čtvrtek jako princezny, jinak jsme se ani okolí jevit nemohli. Na sobě jsme měly krásné šaty, podpatky (minimálně 15cm), byly jsme namalovány a učesány do společnosti a co víc měli jsme k sobě sice jen 3, ale zato galantní a pozorné prince. Nedokážu, odhadnout, když se řekne PIEROT, zda všichni ví, o co jde, či o koho. Pro neznalé, jde o typickou postavu francouzské pantomimy. Vystupující v dlouhých bílých šatech s nápadně velkými knoflíky, s typickou černou pokrývkou hlav a obličej nalíčen taktéž na bílo. A o jednom takovém PANU pierotovi byla celá inscenace. Celá divadelní inscenace se nesla ve francouzském duchu a kapkou romantiky, špetkou zklamání, posměchem a nedůvěrou od okolí jsme pozorovali, jak Jean-Gaspard Deburau dobývá svým uměním Paříž. Však celé inscenaci vládli dva poslové smrti, kteří svými kabaretními čísly ukazovali peripetie hlavního hrdiny a posouvali děj. Já nechci prozrazovat, o čem divadlo bylo, ani mi to nepřísluší. Jen řeknu, naším studentským slangem, že to bylo krutopřísně dobré. A jestli budete mít například ve čtvrtek 27. února či v pátek 28. února čas a chuť. Neváhejte a tuhle inscenaci jděte zkouknout. Stojí to za to. Věřte mi! Nevím, zda zúčastnění pochopili celou poentu inscenace, pro mě osobně to bylo jedním slovem KRÁSNÉ. A jen na závěr. Paní Lysáková, píšu teď za všechny zúčastněné, děkujeme Vám za krásný kulturní zážitek. A máme malý dotaz. Kdy to zopakujeme? Následuje fotografická dokumentace této kulturní akce:

33

34 Kdy? únor 2014 Kde? Ski areál Karolinka Lyžařský výcvik žáků prvních ročníků O co šlo? Tradičního lyžařského výcviku se letos zúčastnilo 51 žáků prvního ročníku. Nejprve svahy Ski areálu Karolinka brázdila třída 1.B a o týden později lyžovali nadšenci ze tříd 1.C a 1.A. Podle hlavního organizátora kurzu Mgr. Zdeňka Drgy vše dopadlo výborně, počasí vyšlo hlavně třídě 1.B, ale zalyžovali si i účastníci následujícího týdne. Kurz nebyl pobytový, každý den se sportovci sešli na vlakovém nádraží a odtud je Karlovská strela dopravila na místo určení. Díky umělému zasněžování kurz proběhl i v letošní netypické zimě bez problémů, naopak bylo velmi zajímavé sledovat zelenou krajinu v kontrastu s bílým pásem sněhu na sjezdovce. Vše se obešlo bez zranění. Začátečníci po prvních nesmělých pokusech nakonec dosáhli vytouženého cíle a jak lyžaři, tak i snowboarďáci dokázali na závěr týdne sjíždět svah a používat vlek. Nad vším bděli instruktoři z řad kantorů Mgr. Zdeněk Drga, RNDr. Jiří Homolka a Mgr. Karel Stančík. Třída 1.B s Mgr. Karlem Stančíkem

35 Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce Kdy? únor 2014 Kde? SPŠS Vsetín, Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm O co šlo? Dne 5. února pokračovalo soupeření v anglickém jazyce, devět finalistů se utkalo o to, kdo bude naši školu reprezentovat v okresním kole. Žáci byli zkoušeni z devíti konverzačních okruhů: 1. My family, my friends, family relationship, generation problems. 2. Leisure time, hobbies their importace in our lives. 3. My house, my flat, my future home. 4. My town, my village, way of life. 5. Travelling, means of transport how friendly are they to the environment? 6. Is your food healthy? (food, drinks, favorite meal, dieting ). 7. Sports and games. (my sport activities, olympic games, ). 8. Is our planet getting warmer? (weather, seasons, climate changes ). 9. My school, my future career, learning languages. 10. People and culture theatre, cinema, music, TV, radio, books. Na druhém místě skončili po nervy drásajícím testování shodně Jan Maryška and Martin Kocurek a absolutním vítězem školního kola se stal Radek Nohavica, který také odjel dne 12. února 2014 do Rožnova pod Radhoštěm. Palce jsme mu drželi usilovně a možná i díky tomu Radek dosáhl vynikajícího umístění ve finálovém okresním kole totiž obsadil nádherné 4. místo. Poděkování patří všem účastníkům olympiády, učitelům anglického jazyka a pochopitelně Radkovi Nohavicovi za vzornou reprezentaci školy.

36 Okresní kolo olympiády v českém jazyce Kdy? 6. února 2014 Kde? Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí O co šlo? Národní institut dětí a mládeže MŠMT, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a školské zařízení pro zájmové vzdělávání Praha určil konání okresního kola olympiády v českém jazyce na únor. Pro soutěž to byl již 38. ročník a tradičně se do něj zapojila i naše škola. Po předešlém školním kole byli vybráni dva naši zástupci, kteří SPŠS Vsetín reprezentovali více než důstojně. umístění počet bodů jméno škola Anežka Kozlovská Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm Karolína Fizková Masarykovo gymnázium Vsetín Lucie Tongelová Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí Irma Horáková Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí Matouš Ryška Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm Lenka Paďourová Masarykovo gymnázium Vsetín Veronika Phillipová OA a VOŠ Valašské Meziříčí Vojtěch Zádrapa OA a VOŠ Valašské Meziříčí Lukáš Tatýrek SPŠS Vsetín Lenka Petřeková SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm Veronika Janírková SŠCR a JŠ s právem státní jazykové zkoušky, Rožnov pod Radhoštěm Jakub Přikryl SPŠS Vsetín Josef Gazdoš SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm Vendula Koštůrová SŠCR a JŠ s právem státní jazykové zkoušky, Rožnov pod Radhoštěm Simona Matisková OA Valašské Meziříčí Žáky připravovala a na hodnocení se podílela Mgr. Martina Trčková

37 Kdy? 29. leden 2014 Otevření nové herny na Domově mládeže SPŠS Vsetín Kde? Domov mládeže SPŠS Vsetín O co šlo? Dne 29. ledna 2014 proběhlo na DM slavnostní otevření zrekonstruované herny. Celé akci předcházel nápad studentů, který se pak od začal pod vedením studentky I. Struhařové realizovat. Žáci mezi sebou nejprve vybrali hotovost, promysleli strategii a poté začali svůj sen uskutečňovat. Nadšenci postupně seškrábali ze zdí omítku a starou malbu, vše znovu natřeli, zdobili mozaikou a jinak zkrášlovali, aby původně sklepní prostory DM změnili na místo, kde by mohli kvalitně strávit svůj volný čas. Všechny práce probíhaly za aktivní podpory vychovatelek, paní uklízečky a hlavně školníka DM pana Vráblíka. Velké poděkování pak patří také paní ředitelce Mgr. Ing. Jarmile Minaříkové, která byla s nápadem studentů hned v počátcích obeznámena a podporovala jej. Škola celou akci zaštítila i finanční částkou, ta byla použita na vybavení herny sedací soupravou, stolem pro stolní tenis a jiným sportovním a relaxačním náčiním. V nové herně se studenti setkávají při sportovních i odpočinkových aktivitách a plně využívají příjemné prostředí, které si vytvořili sami.

38

39 Průmyslovka v kině Kdy? 30. leden 2014 Kde? SPŠS Vsetín O co šlo? Projekt Film a škola, neboli spolupráce mezi SPŠS Vsetín a kinem Vatra, pokračuje i ve školním roce Podle domluvy žáci naší školy navštíví za rok dvě filmové projekce. Vzhledem k probíranému učivu jednotlivých ročníků a splnění jednotlivých průřezových témat či klíčových kompetencí byl na konec ledna vybrán film Colette. Žáci si kromě dojemného milostného dramatu odehrávajícího se za 2. světové války v koncentračním táboře Osvětim vhodně připomenuli Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Rovněž osobnost a dílo spisovatele Arnošta Lustiga, podle jehož novely byl film natočen, není našim žákům neznámá. Film se dočkal u našich žáků i pedagogů kladného ohlasu a mnohé rozhodně vedl k zamyšlení.

40 Olympiáda v českém jazyce Kdy? leden - únor 2014 Kde? SPŠS Vsetín O co šlo? Tato soutěž letos završila svůj 4. ročník. Jedná se o akci, která se dělí na několik kol prvního, které se konalo dne , se zúčastnilo pod vedením učitelek českého jazyka 20 žáků 1., 2. a 3. ročníku. Dva nejlepší žáci postoupili do okresního kola, které se koná v pátek na gymnáziu ve Valašském Meziříčí. Věříme, že i tam budou naši zástupci SPŠS Vsetín dobře reprezentovat. Maximum 30 bodů. Výsledky: 1. místo Jakub Přikryl (3.A).. 23 bodů 2. místo Lukáš Tatýrek (3.B)..22 bodů 3. místo Vít Holeňa (1.B) bodů 4. místo Radek Nohavica (3.A).. 20 bodů místo Václav Mrnuštík (3.B), Jakub Haša (2.B) bodů místo David Bártek (2.A), Tomáš Procházka (1.B), Lukáš Valc (3.A), Dominik Kašpar (3.A), Jakub Kulkus (2.C)...16 bodů místo Jaroslav Lukaštík (1.C), Filip Ištvánech (1.B) bodů místo Ondřej Chovanec (3.B), Josef Bednařík (2.B)...14 bodů 16. místo Tomáš Cáb (1.A) bodů 17. místo - Tomáš Andris (1.A) bodů místo - Dominik Skýpala (2.A), Patrik Sysel (2.C) bodů 20. místo - David Baroň (1.C)..9 bodů Přesné bodování a práce k nahlédnutí u Mgr. Trčkové, další informace rovněž.

41 Olympiáda v anglickém jazyce Kdy? leden - únor 2014 Kde? SPŠS Vsetín O co šlo? Jedná se o akci, která se dělí na několik kol prvního se zúčastnilo pod vedením učitelů anglického jazyka 169 žáků 1., 2. a 3. ročníku. Zde jsou uvedeny výsledky. Další kolo, kde se rozhodne o postupujících do dalších kol a o reprezentantech naší školy, kteří poměří síly s ostatními středními školami, se koná tuto středu. 1. místo Martin Přikryl 1. B 33 bodů 2. místo Martin Kocurek 3. B 32 bodů místo Jan Maryška 3. A 31 bodů Patrik Seewald 3. B 31 bodů 5. místo Lukáš Sýkora 3. A 29 bodů místo Radek Nohavica 3. A 28 bodů Lukáš Procházka 3. A 28 bodů Martin Vaculka 1. C 28 bodů Matouš Trusina 2. A 28 bodů Těchto 9 finalistů se utká o celkové vítězství ve školním finále a o postup do okresního kola. Maximální počet bodů byl 36 (16 LISTENING + 20 USE OF ENGLISH). Veškeré výsledky jsou k nahlédnutí v kabinetu č. 105.

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 ZE ŽIVOTA OBCE Z RADY A ZASTUPITELSTVA OBCE ŠKOLY INFORMUJÍ Z TJ SIGMA LUTÍN ZAJÍMAVOSTI ZE ŽIVOTA OBCE SPOZ je 55 let Již od roku 1956 patří Sbor pro občanské

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

ZPRAVODAJ II. L ID EČ KO - VE SN IC E RO KU 20 08. z osady Račné. Mše svatá byla sloužená duchovním otcem Pavlem

ZPRAVODAJ II. L ID EČ KO - VE SN IC E RO KU 20 08. z osady Račné. Mše svatá byla sloužená duchovním otcem Pavlem Obecní úřad Lidečko 3. 7. 2015 ZPRAVODAJ II. L ID EČ KO - VE SN IC E RO KU 20 08 O SLAVA DĚTSKÉHO DNE V neděli dne 7. června 2015 proběhla v Lidečku v Račném oslava Dětského dne. Pořadateli byly Obec Lidečko

Více

PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST

PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST NÁRODNÍ INSTITUT PRO DALŠÍ VZDĚ LÁVÁNÍ krajské pracoviště Brno ZÁVĚREČNÁ PRÁCE PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST STUDIUM KOORDINÁTOR ŠKOLNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU Realizováno v období 4. 10. 2006 až

Více

Zpracovala: Mgr. Lada Flachsová, ředitelka školy

Zpracovala: Mgr. Lada Flachsová, ředitelka školy Školská 112, 289 23 Milovice, tel.: +420 325 577 221, fax: +420 325 577 418 Komenského 581, ZŠ-tel.: +420 325 575153, e-mail: zsmilovice@zsmilovice.cz MŠ-tel.: +420 325 575 163, e-mail: msmilovice@zsmilovice.cz

Více

číslo 6 červen 2012 www.novy -liskovec.cz e -mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma

číslo 6 červen 2012 www.novy -liskovec.cz e -mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma číslo 6 červen 2012 www.novy -liskovec.cz e -mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma Z obsahu tohoto čísla: strana 2 Akademie 2012 na ZŠ Kamínky 5 strana 3 Informace z radnice strana 4 Vítání občánků strana

Více

červenec 2006 ročník II

červenec 2006 ročník II červenec 2006 ročník II Kraj navštívila čínská delegace (strana 4) Velehrad - Dny lidí dobré vůle (strana 5 a 7) Profesor Balátě ví, jak uspořit teplo (strana 10) Lázeňské divadlo zahájilo sezonu (strana

Více

Vavřinec se stal Vesnicí roku jižní Moravy

Vavřinec se stal Vesnicí roku jižní Moravy Redakce Zrcadla Blanenska a Boskovicka Nám. Svobody 2, Blansko v 1. patře prodejny Jena *** Sokolská 13, Boskovice (budova Sokolovny) www.zrcadlo.net ročník 5 číslo 12 úterý 14. června 2011 cena 10 Kč

Více

školní rok 2013/ 2014 Základní škola Brno, Horácké náměstí 13

školní rok 2013/ 2014 Základní škola Brno, Horácké náměstí 13 Výroční zpráva školní rok 2013/ 2014 Základní škola Brno, Horácké náměstí 13 1 1.0 Základní charakteristika školy Základní škola Brno, Horácké náměstí 13 je plně organizovaná škola městského typu. Je umístěna

Více

Fakultní škola FEL a FBMI ČVUT

Fakultní škola FEL a FBMI ČVUT Střední průmyslová škola elektrotechnická, Praha 10, V Úžlabině 320 100 00 Praha 10, V Úžlabině 320 Fakultní škola FEL a FBMI ČVUT VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Praha 20. října 2014

Více

POKRAČOVÁNÍ TWINNINGOVÉ SPOLUPRÁCE

POKRAČOVÁNÍ TWINNINGOVÉ SPOLUPRÁCE 1. 7. 2008 STALI JSME SE VYŠŠÍ POLICEJNÍ ŠKOLOU ročník IX POKRAČOVÁNÍ TWINNINGOVÉ SPOLUPRÁCE číslo 2 ÚSPĚCHY NA SPORTOVNÍCH KOLBIŠTÍCH SLOVO REDAKCE aneb něco o nepostradatelnosti Přiznejme se. Kdo z nás

Více

Skutečně současný platový systém nepřeje mladým, nebo ho jen neumíme využít?

Skutečně současný platový systém nepřeje mladým, nebo ho jen neumíme využít? TÝDENÍK Odborový svaz zahájil k této velmi citlivé problematice diskuzi, i když ministerstvo školství zatím nevytvořilo žádnou podrobnější, ucelenou koncepci, která by obsahovala jak návrhy legislativních

Více

Škola se specializací na estetiku a tvořivost

Škola se specializací na estetiku a tvořivost Základní škola Liberec, Aloisina výšina 642, příspěvková organizace Aloisina výšina 642/51, Liberec 15, 460 15; www.zs-aloisinavysina.cz Tel.: 482 751 233, e-mail: info@zs-aloisinavysina.cz Škola se specializací

Více

Pokud se na vyhlášených

Pokud se na vyhlášených TÝDENÍK 13 3. DUBNA 2013 XXI. ROČNÍK V tomto čísle najdete: Chcete si ověřit své jazykové znalosti? Víme, jak na to.... 3 Genetická metoda čtení... 5 Druhý český Digital Learning Day Den s panem Googlem...

Více

č.38 Datum vydání: 9.1O.2OO9 Vážení spoluobčané,

č.38 Datum vydání: 9.1O.2OO9 Vážení spoluobčané, č.38 Datum vydání: 9.1O.2OO9 Vážení spoluobčané, příjemné, teplé byť již kratší dny nás utvrzují v tom, že zde máme podzim. Těšíme se z každého teplého dne a hřejivých paprsků podzimního slunce. Přání

Více

GYMNÁZIUM, KOJETÍN, SVATOPLUKA ČECHA 683 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY 2011-2012

GYMNÁZIUM, KOJETÍN, SVATOPLUKA ČECHA 683 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY 2011-2012 GYMNÁZIUM, KOJETÍN, SVATOPLUKA ČECHA 683 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY 2011-2012 OBSAH 1. Základní údaje o škole 3 2. Školská rada 4 3. Charakteristika školy 5-6 4. Přehled oborů vzdělání a učebních

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZÁKLADNÍ ŠKOLY MIKULOVA

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZÁKLADNÍ ŠKOLY MIKULOVA Základní škola, Praha 4, Mikulova 1594 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZÁKLADNÍ ŠKOLY MIKULOVA 2009-2010 V Praze dne 19.9.2010 Zpracoval: Mgr. Radek Pulkert ředitel školy Projednáno a schváleno školskou radou dne 20.9.

Více

Novým místostarostou se stal Hanáček

Novým místostarostou se stal Hanáček Za rozhlednu hrozí sankce Čtěte na straně 9 NEZÁVISLÉ NOVINY ROČNÍK III / ČÍSLO 4 ZDARMA Novým místostarostou se stal Hanáček čtěte na straně 2 Výkup zlata za nejvyšší ceny v zastavárně na Lázu. Zástava

Více

BESEDNÍK. Koncerty Janáčkova máje se v našem chrámu sv. Bartoloměje staly krásnou tradicí. Letošní koncert, který se

BESEDNÍK. Koncerty Janáčkova máje se v našem chrámu sv. Bartoloměje staly krásnou tradicí. Letošní koncert, který se BESEDNÍK Zpravodaj města Kravaře www.kravare.cz ČERVEN 2012 ČÍSLO 195 LISTUJEME: Beseda s Annou Malchárkovou str. 8 LISTUJEME: Školní akademie str. 13 LISTUJEME: Divadelní představení str. 20 Janáčkův

Více

Základní škola Benátky nad Jizerou, Pražská 135. Výroční zpráva. školní rok 2013 / 2014

Základní škola Benátky nad Jizerou, Pražská 135. Výroční zpráva. školní rok 2013 / 2014 Základní škola Benátky nad Jizerou, Pražská 135 Výroční zpráva školní rok 2013 / 2014 Údaje o zařízení Zřizovatel : Město Benátky nad Jizerou, Zámek 49, IČO -00237442 Ředitel školy : Mgr. Jiří Novotný

Více

číslo 5 květen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma

číslo 5 květen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma číslo 5 květen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma Z obsahu tohoto čísla: strana 3 Poplatek za komunální odpad strana 3 5 Informace z radnice strana 6 Ze života naší čtvrti

Více

HLASATEL ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 www.praha15.cz ROČNÍK 20 / PROSINEC 2014

HLASATEL ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 www.praha15.cz ROČNÍK 20 / PROSINEC 2014 HLASATEL ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 www.praha15.cz ROČNÍK 20 / PROSINEC 2014 Přejeme Vám úspěšný rok 2015 Foto: Marie Zdeňková 2 HLASATEL / PROSINEC 2014 HLASATEL ročník 20 prosinec 2014 3 ÚVODNÍ SLOVO

Více

Základní škola Mikoláše Alše, Suchdolská 360, Praha-Suchdol Výroční zpráva školní rok 2009/2010

Základní škola Mikoláše Alše, Suchdolská 360, Praha-Suchdol Výroční zpráva školní rok 2009/2010 Základní škola Mikoláše Alše, Suchdolská 360, Praha-Suchdol Výroční zpráva školní rok 2009/2010 Zpracoval: Mgr. Jaromír Čížek Datum 19. 11. 2010 1. Přesný název školy podle posledního rozhodnutí o zařazení

Více

Zájmy města budou v kraji hájit dva zástupci. Číslo 19/2012 vydáno dne 24. 10. 2012. Dny otevřených dveří představily škálu sociální služeb

Zájmy města budou v kraji hájit dva zástupci. Číslo 19/2012 vydáno dne 24. 10. 2012. Dny otevřených dveří představily škálu sociální služeb Číslo 19/2012 vydáno dne 24. 10. 2012 Také v Zábřeze zvítězila ČSSD následovaná KSČM Výsledky voleb v Olomouckém kraji se nijak neliší od většinového trendu v celé republice. Se ziskem 26,70 procenta platných

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA Brandýs n. L. St. Boleslav Palachova 337, okres Praha Východ

ZÁKLADNÍ ŠKOLA Brandýs n. L. St. Boleslav Palachova 337, okres Praha Východ ZÁKLADNÍ ŠKOLA Brandýs n. L. St. Boleslav Palachova 337, okres Praha Východ FAKULTNÍ ŠKOLA PEDAGOGICKÉ FAKULTY UNIVERZITY KARLOVY V PRAZE Brandýs nad Labem ZALOŽENO 1905 250 01 Brandýs nad Labem, Palachova

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ZLONICE, OKRES KLADNO VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ZLONICE, OKRES KLADNO VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZÁKLADNÍ ŠKOLA ZLONICE, OKRES KLADNO VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2007-2008 OBSAH 1. ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ŠKOLE...3 2. VZDĚLÁNÍ POSKYTOVANÉ ŠKOLOU - UČEBNÍ PLÁN...5 3. ÚPRAVA VZDĚLÁVACÍHO

Více

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013 2014

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013 2014 Magistrát hlavního města Prahy odbor školství, mládeže a sportu MHMP odd. školství Jungmannova 35/29 111 21 Praha 1 Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013 2014 GYMNÁZIA JANA PALACHA PRAHA 1,

Více