Přehled akcí na Novoměstsku, Bystřicku a Žďársku v K V Ě T N U

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Přehled akcí na Novoměstsku, Bystřicku a Žďársku v K V Ě T N U 2 0 1 5"

Transkript

1 Přehled akcí na Novoměstsku, Bystřicku a Žďársku v K V Ě T N U Datum Hodina Název akce Místo konání Poznámka Pá Ne Bohumil Puchýř Výběr z malířské tvorby Výstava obrazů Bohumila Puchýře. Pá S Vodomilem Zubří zemí Bystřicko Pá :00 Čarodějnice s Gohiralem Podolí Tábořiště Pá :00 První máj se stavěním májky + tvořivá dílnička Zveme vás na příjemné odpoledne na tábořišti v Podolí, strávené v režii táborových vedoucích. Bude nachystána řada her a aktivit, pálení čarodějnice a také kytara:) vezměte si s sebou něco dobrého na opékání a také dobrou náladu. V pohádkové vesničce se můžete těšit na stavění májky se statnými mládenci, kteří budou mít květinu pro dámu a polibek pod rozkvetlým stromem od Vodníka či Rumcajse nebo Vašeho prince. Rezervace na tel So : :00 Komentovaná sobotní prohlídka V tento den proběhnou komentované prohlídky ve 14 a v 16 hodin. Rezervace na tel Ne : kolo MSD mistrovské utkání fotbalový stadion Utkání mezi SFK Vrchovina a FK Mutěnice (muži A / divize). Ne :00 Koncert duchovní hudby kostel sv. Kunhuty Ondřej Horňas - varhany, Zdislava Bočková - soprán. Ne :00 Nedělní prohlídka + tvořivá dílnička Máj je časem lásky a kvetoucích stromů. V Pohádkové vesničce máme květinovou vílu Vonělku, která by se ráda vdávala. Tak uvidíme, zda se jí podaří najít pohádkového prince. Rezervace na čísle: Ne :00 Hygiena krve Kulturní dům Hra inspirovaná svědectvími a vzpomínkami lidí, kteří prožili holocaust, ale i dobovými dokumenty, projevy nacistických vůdců a texty ze současných militantních neonacistických webů. Předprodej v IC za 80 Kč. Sleva 20 % s Novoměstskou kartou. So Čt 4.5. Výstava koláží Rudolfa Němce Sněžné - Galerie Sněžné Výstava potrvá do 4. května. Otevřeno: pondělí: zavřeno, úterý neděle: hodin. Po pá Rostlinky a bylinky Městská knihovna, dětské oddělení V květnu se můžete stát "MISTRY KYTIČKÁŘI". Vyluštěte správně slovní skrývačku, osmisměrku a kvíz, které vás zavedou do světa rostlin. Rostliny a bylinky se těší na děti a mládež do 15 let.

2 Po :00 17:00 Beseda s panem Koutenským a promítání fotografií jídelna DPS Beseda o konci II. světové války v Novém Městě. Akce Klubu seniorů. Út :00 Kino: Lore Kulturní dům Drama / Thriller / Válečný. 2012, 102 min. Vstupné na místě 80 kč. Út :00 Ten trapas nepřežiju St :00 Otevírání mlejnku St :00 Otevírání mlejnku St :00 Tančírna Kulturní dům Horácké muzeum Horácké muzeum Výchovný pořad pro školy. Vstupné ZŠ 45 Kč, veřejnost 50 Kč. Tradiční otevírání Mlejnku z Víru, který je na dvorku muzea. Akci doprovodí vystoupení folklórního souboru Kamínek. Tradiční otevírání Mlejnku z Víru. Akci doprovodí folklórní vystoupení folklórního souboru Kamínek. Tančírna aneb volné večery s tancem. V této lekci: polka a cha-cha. St :00 Jitka Zelenková Žďár nad Sázavou Městské divadlo Vstupné 250 Kč, předprodej ve Žďáře nad Sázavou. Čt :00 16:00 Kurz nordic walking pro seniory Kurz nordic walking speciálně upravený pro seniory. Přihlášky a více informací se dozvíte na: Čt :00 18:00 Zkrácený kurz nordic walking Zkrácený kurz. Dozvíte se vše potřebné ke zvládnutí správné chůze, ale mini kurz kvůli malému množství času nenahradí Základní kurz NW. Přihlášky a více informací se dozvíte na: Čt :00 Vladimír Merta a Ondřej Fencl Koncert. Vstupné 140 Kč. Předprodej vstupenek probíhá v IC, sleva 20 % s Novoměstskou kartou. So :00 Farmářský trh Trh s regionálními produkty z Vysočiny. So :30 Oslavy 70. výročí ukončení 2. světové války v Novém Městě na Moravě So :00 Kurz stromolezení les Ochoza u Mercedesky Celodenní kulturní program získáte v Informačním centru. Kurz pro všechny, kteří v sobě mají touhu zdolávat vysoké stromy a chtějí se naučit jak toho bezpečně dosáhnout. Přihlášky a více informací se dozvíte na: So :00 Sobotní prohlídka Sobotní prohlídka vesničky. Rezervace na uvedeném čísle: So :00 Taneční zábava Krásné Taneční zábava se skupinou LIQUID FACE. Vstupné dobrovolné.

3 Ne :00 Nedělní prohlídka + tvořivá dílnička Na neděli připadá Den matek, proto se Manka může těšit na kytičku od svého nezbedného synka. V tvořivé dílničce si budete moci vyrobit krabičku na dáreček pro maminku. Rezervace na tel Ne :00 Kouzelný zvon Divadlo pro děti. Příběh vypráví o dobrodružné výpravě za získáním zvonu nazpět, o velikém přátelství a odvaze. Vstupné na místě 50 Kč. Po :00 Školní liga běh na 60 m Běh na 60 m pro žáky 1. a 2. stupně. Út :00 17:00 Okresní setkání seniorů, velký sál Akce Klubu seniorů. Pouze pro přihlášené, počet míst je omezen. Út :30 10:00 Princezna se zlatou hvězdou na čele Divadelní představení pro děti. Vstupné MŠ a ZŠ 45 Kč, veřejnost 50 Kč. St : kolo MSD mistrovské utkání fotbalový stadion Utkání mezi SFK Vrchovina a FC Slovan Havlíčkův Brod (muži A/divize). St :00 Partička St :30 Z louže pod okap Zábavný pořad plný improvizace. Vstupné 400 Kč. Předprodej vstupenek v síti Ticketstream. Divadelní komedie. Námět pochází z mnoha kauz, které se v posledních letech vyrojily v našem českém prostředí a které nás zvedají ze židlí. Vstupné 240 Kč. Exteriérová panelová výstava Po Čt :00 Vernisáž. stopách Jana Štursy před čp. 122 Čt :00 Slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Janův svět Čt :00 Odrazy 2. světové války v hudbě Poslechová přednáška k výročí ukončení II. světové války. Čt Koncert ZUŠ Kulturní dům Pá :00 Jarní trh Komerční trh. Pá :00 Muzejní noc Horácké muzeum Prohlídka muzea zdarma až do hodiny. Komentovaná prohlídka muzea a výstavy k výročí osvobození, v divadlo Honzy Hrubce. Kvíz pro malé i velké.

4 Pá :00 Zpíváš, zpívám, zpíváme Kulturní dům Přehlídka dětských pěveckých souborů. Vstupné dobrovolné. So :00 14:00 So :00 Základní kurz nordic walking Vcházíme do obrazů s krajinným ekologem Vysočina Arena Komplexní kurz. Na kurzu je dostatek času na zažití správné techniky. Výšlap je obohacen o další aktivity s holemi. Přihlášky a více informací se dozvíte na: Komentovaná prohlídka výstavy Vcházení do obrazů s iniciátorem výstavy doc. Ing. Janem Lacinou, CSc. Začátek prohlídky je v sobotu od 15 hodin, v úterý od 16 hodin. Symbolické vstupné 20 Kč. So :00 Sobotní prohlídka Sobotní prohlídka vesničky. Rezervace na uvedeném čísle: Ne :00 Z obrazů do přírody Krátká, Samotín, Blatiny, Milovy Sněžné vás zve na výlet za zobrazovanými motivy malíře Josef Jambora. Odjezd linkovým autobusem z autobusového nádraží v 11:05 z Nového Města do Sněžného, odkud společně vyrazíme do Krátké, Samotína, Blatin a Milov. Trasu lze v průběhu upravovat dle nabízených alternativ, nejkratší je však 7,5 km, nejdelší 12,5 km. Odjezd zpět je po 15 nebo po 17 hodině opět linkovým autobusem. Ne :00 KINO: Medvídek Paddington Kino pro děti. Vstupné 30 Kč na místě, sleva 20 % s Novoměstskou kartou. Ne :00 Nedělní prohlídka + tvořivá dílnička Celý svět žije mistrovstvím světa v hokeji a protože naše čarodějnice Kanimůra nechce při takové události chybět, rozhodne se, že by také chtěla jet fandit na hokej. Rezervace na čísle: Ne : kolo MSD mistrovské utkání fotbalový stadion Utkání mezi SFK Vrchovina a FSC Stará říše (muži A/divize). Po :00 Vycházka Nové Město na Moravě Akce Klubu seniorů. Vycházka kolem stavby plaveckého bazénu Oborou ke Třem křížům. Sraz ve 14:00 před poštou. Po :00 Vlčí hlídky Projekce dokumentárního filmu a následná diskuze s hlavním koordinátorem vlčích hlídek v ČR Miroslavem Kutalem a režisérem Janem Svatošem. Út :00 Vcházíme do obrazů s krajinným ekologem Komentovaná prohlídka výstavy s iniciátorem výstavy doc. Ing. Janem Lacinou CSc. Symbolické vstupné 20 Kč. Út :00 KINO: Pohádkář Vstupné 50 Kč na místě, sleva 20 % s Novoměstskou kartou.

5 St :00 Vernisáž výstavy prací žáků ZUŠ Čt :00 Koncert ZUŠ Pá :00 Tančírna Horácké muzeum Vernisáž žáků výtvarného oboru ZUŠ ve výstavním sále, ve vestibulu muzea výstava absolventů. Letošní výstava je inspirovaná dílem sochaře Jana Štursy, jehož výročí narození si letos připomínáme. Závěrečný koncert, kde se společně představí žáci a soubory z hudebního, tanečního a literárně dramatického oboru ZUŠ Jana Štursy. Tančírna aneb volné večery s tancem. V této lekci: valčík a bachata. Pá Ne MTB Světový pohár Vysočina Arena SP v horských kolech. So :00 Farmářský trh Trh s regionálními produkty z Vysočiny. So :00 Den singletracku So :35 Májový mítink na dráze So :00 Bleší trh So :30 JAZZ Q - Martin Kratochvíl & Tony Ackerman Ne :00 Vcházení do obrazů Vysočina Arena (přísálí) Těšit se můžete na hry a soutěže, překážkovou dráhu, cykloškolu, jízdu zručnosti a skákací hrad pro děti. Měřená časovka na singletracku soutěž o hodnotné ceny, Biketrial show, MTB závod pro děti. Začátek 9:30, disciplíny: muži - délka 1500 m, ženy m, disk. Přihlášky nejpozději 30 minut před startem. Startovné 50 Kč. Odměny: první tři v disciplíně Kč při splnění limitů dálka - muži 680, ženy 560, 1500 m - muži 3:55, ženy 4:42, disk - ženy 53,00. Při nesplnění limitů jsou odměny poloviční. Bleší trh je určen všem, kteří hledají zajímavé, někdy starožitné kousky, kteří chtějí levně nakoupit nebo naopak prodat věci, které již nepotřebují. Česká jazzová legenda, skladatel a vůdčí osobnost skupiny Jazz Q. Kapela bude hrát ve složení Martin Kratochvíl piano CZ, Tony Ackerman kytara, zpěv USA, Imram Musa Zangi conga IRÁN a Filip Zangi - percusions CZ. Info o předprodeji na: nkz.nmnm.cz. Iniciátor výstavy krajinný ekolog doc. Ing. Jan Lacina, CSc. znovu nalézá zobrazovaná místa tradičních krajinářů Vysočiny, jako například Josefa Jambora, Oldřicha Blažíčka a dalších. Ne :00 Lucerna aneb boj o lípu Pohádková divadelní hra Aloise Jiráska pro děti i dospělé v podání ochotníků z Rozsoch. Benefice pro Portimo o.p.s. Vstupné na místě 40 Kč děti, 80 Kč dospělí. Po :00 17:00 Kavárnička jídelna DPS Přijďte si při kávě a čaji popovídat. Akce Klubu seniorů. Út :00 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura ve své projekci kombinuje humor s neuvěřitelnými zážitky ze své dobrodružné pěší cesty do Jeruzaléma.

6 St :00 Animované pohádky Kulturní dům Promítání pohádek pro děti od 3 do 9 let. Vstupné MŠ, ZŠ 17 Kč, veřejnost 22 Kč. Čt :00 Koncert tanečního oboru ZUŠ Koncert tanečního oboru ZUŠ Jana Štursy. Čt :00 Jeden svět (konferenční sál č.1) Festival dokumentárních filmů o lidských právech. Film, který budeme promítat příští měsíc, vždy na posledním filmu vybírají diváci. Vstup ZDARMA. So :00 Otevírání studánek Tři Studně studánky Barborka a Vitulka Touto slavností si v letošním roce připomeneme 100. výročí narození skladatelky a dirigentky Vítězslavy Kaprálové. V programu je tradičně i kulturní vystoupení. Rybářské závody, 1. ročník So :00 Milovy Memoriálu Stanislava Krytináře Startovné 700 Kč na dvojici. Předběžná rezervace na Ne : kolo MSD mistrovské utkání Ne :00 Pohádkový den dětí Loutková revue. Masarykovo náměstí Ne :30 Boni Pueri fotbalový stadion Centrum Eden Výhled na červen 2015 Utkání mezi SFK Vrchovina a ČSK Uherský Brod (muži A/divize). Koncert chlapeckého pěveckého sboru. Vstupné dospělí 50 Kč, děti zdarma. St :00 Tančírna poslední před létem Tančírna aneb volné večery s tancem. So :00 Farmářský trh Široká nabídka uzenin a mléčných výrobků, včelařské produkty, koření, bylinné sirupy a čaje, zelenina, ovoce, květiny... So :30 Daňkovický kotár Daňkovice Krásné 9. ročník amatérských cyklistických závodů do kopce. Registrace od 13 hod. Pro děti je připravený doprovodný program, občerstvení zajištěno. Po :00 Školní liga skok daleký z místa Skok daleký z místa pro žáky 1. a 2. stupně. St Animované pohádky Promítání pohádek pro děti od 3 do 9 let. Vstupné MŠ, ZŠ 17 Kč, veřejnost 22 Kč. Pá :00 Galerijní noc V rámci večera proběhne vernisáž výstavy Poklady Vysočiny, komentované prohlídky, dílny a koncert pěveckého sboru Gaudeamus z Brna. Detailní program bude upřesněn. So :00 Přehlídka akordeonových souborů ZUŠ Oblastní přehlídka akordeonových souborů ZUŠ.

7 So :00 Festival moravského vína Tři Studně Hotel U Loubů Přijďte ochutnat vína od vinařů z Čejkovic, domácí koláče a uzené přímo z udírny. V průběhu dne vás čeká i módní přehlídka letní kolekce emboutique, budete se moci nechat nalíčit profesionální make-up artist a dozvědět se něco o investičních diamantech. Pro děti pak bude připravena mini ZOO a další. Ne : kolo MSD mistrovské utkání SFK Vrchovina - FC Slovan Rosice. Fotbalový stadion Ne :30 Gunnar Idenstam Koncert klasické hudby. kostel sv. Vavřince Pá Nova Civitas Slavnosti města. Program: 14:00 18:00 novoměstské školy a příspěvkové organizace, 18:00 18:30 ocenění sportovních výkonů, 19:00 - KSV, 21:00 Voila koncert, 22:30 05 a Radeček. Doprovodný program: 8:00 15:00 - SOŠ 8:00 15:00 - Moreau agri 8:00 18:00- atrakce pro děti - vodní aquazorbing, dětské hřiště, vodní autodrom 14:00-17:00 NSS kavárnička So Nova Civitas Slavnosti města. Program: 10:00 12:00 dechovka, 12:00 15:00 - reprodukovaná hudba, 15:00 - pohádka pro děti, 16:00 22:00 - Smažený zelí, Bengál, Terne Čhave, Hoochachos, Debbie. Doprovodný program: 8:00-17:00, řemeslný jarmark, 8:00-12:00 - farmářský trh, 8:00-13:00, prezentace místních neziskovek, 8:00 19:00 - atrakce pro děti - vodní aquazorbing, dětské hřiště, vodní, autodrom, 10:00 12:00 novoměstské mažoretky, 10:00-16:00 lodičky. So :00 Farmářský trh So Ne :00 Medový víkend Studnice Turistická chata Speciality od farmářů z Novoměstska - široká nabídka uzenin a mléčných výrobků, včelařské produkty, koření, bylinné sirupy a čaje, zelenina, květiny... V čase medobraní vám i v naší kuchyni nabídneme jídla, jimž specifickou chuť dodává právě med. Přijďte ochutnat med z nejvýše položené obce na Vysočině. Čt :00 Oslavy k 135. výročí školy Vratislavovo nám., prostor před budovou I. ZŠ Oslavy k 135. výročí školy - kulturní vystoupení žáků 1. ZŠ, vystoupení mažoretek, komentované prohlídky 1.ZŠ, dětské dílničky, vystoupení skupiny Pyroterra a další. Slavnostní vyřazení žáků 9. Čt :00 Slavnostní vyřazení žáků 9. ročníku. ročníku Předprodeje vstupenek Předprodej pro akce konané v KD v Novém Městě: pokladna IC a HM, tel (PO-NE 9-12:15,13-16:00) Předprodej pro akce konané ve Žďáru nad Sáz.: KD, tel (Po,St,Čt h) Předprodej pro akce konané v Bystřici n. P.: KD, tel , Knihkupectví: tel Zpracovalo

8 Informační centrum, Vratislavovo nám. 114, Nové Město na Moravě Tel.: ,

MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO

MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO 2015 červenec MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO Kulturní dům, Domažlická 767, Klatovy, tel.: 376 370 911. Předprodej: 376 370 922; 724 823 466 info@mksklatovy.cz, www.mksklatovy.cz 4. 7. 2015 /sobota/ TURBO -

Více

Hasiči převzali novou cisternu a hned s ní i hasili. Na změnu stanoviska ministra zareagoval starosta otevřeným dopisem

Hasiči převzali novou cisternu a hned s ní i hasili. Na změnu stanoviska ministra zareagoval starosta otevřeným dopisem Číslo 13/2015 vydáno dne 1. 7. 2015 Na změnu stanoviska ministra zareagoval starosta otevřeným dopisem Díky legislativním změnám měl být od května letošního roku nutnou podmínkou pro vyplácení příspěvku

Více

Vandalové zdevastovali Wolkerovy sady. Krásné staré stroje přilákaly davy diváků. Kulturní dům připravuje vzdělávání pro seniory

Vandalové zdevastovali Wolkerovy sady. Krásné staré stroje přilákaly davy diváků. Kulturní dům připravuje vzdělávání pro seniory Číslo 11/2015 vydáno dne 3. 6. 2015 Vandalové zdevastovali Wolkerovy sady Od neděle 17. května šetří Policie ČR útok vandalů na stromy ve Wolkerových sadech. Neznámý pachatel či pachatelé zde zřejmě v

Více

Zastupitelé do rozpočtu zapojili loňský přebytek. Děti vynesly Moranu k Sázavě a přivolávaly jaro

Zastupitelé do rozpočtu zapojili loňský přebytek. Děti vynesly Moranu k Sázavě a přivolávaly jaro Číslo 6/2015 vydáno dne 25. 3. 2015 Zastupitelé do rozpočtu zapojili loňský přebytek Na svém zasedání ve středu 4. března schválili zastupitelé první rozpočtovou změnu roku 2015 spolu s rozpočtovým výhledem

Více

Případ hrobka bude šetřit kontrolní výbor zastupitelstva

Případ hrobka bude šetřit kontrolní výbor zastupitelstva Z P R A V O D A J M Ě S T A 7. května 2008 ČÍSLO 9 ROČNÍK IX ZDARMA Případ hrobka bude šetřit kontrolní výbor zastupitelstva Mikulovští zastupitelé se na svém posledním zasedání znovu vrátili ke kauze

Více

NOVINY. kých služeb e-mail: noviny

NOVINY. kých služeb e-mail: noviny Číslo 16 Ročník XII Zdarma 24. září í 2010 P e l h ø i m o v s k é NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhř imov,, kulturníc ulturních zařízení a tec echnic hnickýc kých služeb e-mail: noviny viny@kzpe.cz,

Více

-zt- Foto: Antonín Zvěřina

-zt- Foto: Antonín Zvěřina Zápis do prvních ročníků Letošní zápis do prvních ročníků základních škol v Třebíči se bude konat v pátek 23. ledna 2015, od 14 do 18 hodin a v sobotu 24. ledna 2015, od 8 do 11 hodin. Zápisu podléhají

Více

Zájmy města budou v kraji hájit dva zástupci. Číslo 19/2012 vydáno dne 24. 10. 2012. Dny otevřených dveří představily škálu sociální služeb

Zájmy města budou v kraji hájit dva zástupci. Číslo 19/2012 vydáno dne 24. 10. 2012. Dny otevřených dveří představily škálu sociální služeb Číslo 19/2012 vydáno dne 24. 10. 2012 Také v Zábřeze zvítězila ČSSD následovaná KSČM Výsledky voleb v Olomouckém kraji se nijak neliší od většinového trendu v celé republice. Se ziskem 26,70 procenta platných

Více

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY 17. 25. května 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA A TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ AMATÉRSKÉ TVORBY 1 Úvod Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je týdnem občanské

Více

MILEVSKÝ. www.milevsko-mesto.cz

MILEVSKÝ. www.milevsko-mesto.cz Milevský zpravodaj 12 2014 MILEVSKÝ str. 1 www.milevsko-mesto.cz prosinec ZPRAVODAJ 2014 www.milevsko-mesto.cz V á ž e n í spoluobčané, milí přátelé dovolte mi, abych Vám jménem všech zaměstnanců městského

Více

Valtický zpravodaj. l. máj. 3. května 2014. seva-flo ra s.r.o. Nám. Svobody 12, Valtice, 519 352 615. Vinné sklepya.s. Valtice, tel.

Valtický zpravodaj. l. máj. 3. května 2014. seva-flo ra s.r.o. Nám. Svobody 12, Valtice, 519 352 615. Vinné sklepya.s. Valtice, tel. Valtický zpravodaj 3. května 2014 l. máj Mladí lidé dnes chápou 1. máj spíše jako svátek zamilovaných a právě letos mají velké starosti, kde se budou líbat, protože všechny třešně v našem okrese již odkvetly,

Více

Vážení čtenáři, květen uplynul jako voda a už tu máme červen, měsíc, který nám ohlašuje blížící se léto. Měsíc, kdy dozrávají jahody, přibývá

Vážení čtenáři, květen uplynul jako voda a už tu máme červen, měsíc, který nám ohlašuje blížící se léto. Měsíc, kdy dozrávají jahody, přibývá MIKRO REGION Vážení čtenáři, květen uplynul jako voda a už tu máme červen, měsíc, který nám ohlašuje blížící se léto. Měsíc, kdy dozrávají jahody, přibývá prosluněných dnů a teplých večerů. Měsíc, který

Více

požadovaná částka v Kč využití prostředků přínos pro občany Prahy 1

požadovaná částka v Kč využití prostředků přínos pro občany Prahy 1 Přidělení finančních prostředků - "Granty v oblasti kultury pro rok 2015" rozpočet = 4.100.000 Kč číslo předkladatel, sídlo jméno, e-mail, IČ název a popis projektu/ termín a místo konání celk. náklady

Více

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 ZE ŽIVOTA OBCE Z RADY A ZASTUPITELSTVA OBCE ŠKOLY INFORMUJÍ Z TJ SIGMA LUTÍN ZAJÍMAVOSTI ZE ŽIVOTA OBCE SPOZ je 55 let Již od roku 1956 patří Sbor pro občanské

Více

HLASATEL ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 www.praha15.cz ROČNÍK 20 / PROSINEC 2014

HLASATEL ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 www.praha15.cz ROČNÍK 20 / PROSINEC 2014 HLASATEL ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 www.praha15.cz ROČNÍK 20 / PROSINEC 2014 Přejeme Vám úspěšný rok 2015 Foto: Marie Zdeňková 2 HLASATEL / PROSINEC 2014 HLASATEL ročník 20 prosinec 2014 3 ÚVODNÍ SLOVO

Více

Hřiště u základních škol využití pro veřejnost. str. 4 str. 8 INFORMAČNÍ ČTRNÁCTIDENÍK ZDARMA WWW.BLANSKO.CZ 28. KVĚTNA 2007 ČÍSLO 10

Hřiště u základních škol využití pro veřejnost. str. 4 str. 8 INFORMAČNÍ ČTRNÁCTIDENÍK ZDARMA WWW.BLANSKO.CZ 28. KVĚTNA 2007 ČÍSLO 10 Program Olympiády dětí a mládeže str. 3 Hřiště u základních škol využití pro veřejnost Městská policie Blansko slaví 15 let str. 4 str. 8 Cestovní doklady si můžete také vyřídit v rozšíře- ných úředních

Více

JEDOVNICKÝ ZÁŘÍ/ŘÍJEN 2012

JEDOVNICKÝ ZÁŘÍ/ŘÍJEN 2012 JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ ZÁŘÍ/ŘÍJEN 2012 JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ 09/10 2012 Obsah Informace z rady a zastupitelstva... 3 Další důležité informace pro občany... 6 Z policejních záznamů... 7 Společenská kronika...

Více

PŘEŠTICKÉ NOVINY. Areál KČT chceme lépe využít

PŘEŠTICKÉ NOVINY. Areál KČT chceme lépe využít Roèník XVIII. ČERVEN 2012 Cena 10 Kč PŘEŠTICKÉ NOVINY Měsíčník pro Přeštice a okolí l Vydává Město Přeštice Vychází již od roku 1995 ÚSPĚCH ŽÁKŮ ZUŠ PŘEŠTICE str. 4 DĚTSKÉ ODPOLEDNE NA ZASTÁVCE str. 6

Více

Vznik a zánik mandátu zastupitele města, konání ustavujícího zasedání zastupitelstva města

Vznik a zánik mandátu zastupitele města, konání ustavujícího zasedání zastupitelstva města V TOMTO VYDÁNÍ: Říjen 2010/08 Výsledky voleb do Zastupitelstva města Sezimovo Ústí Změny v systému nakládání s komunálním odpadem Vyhodnocení soutěže škol Provozní doba sběrných dvorů Kulturně historická

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

či zateplení obecních bytových domů a rovněž byly dofinancovány akce probíhající přes letní prázdniny (rekonstrukce

či zateplení obecních bytových domů a rovněž byly dofinancovány akce probíhající přes letní prázdniny (rekonstrukce ROČNÍK 13 ČÍSLO 4/2015 WWW.PRAHA16.EU ZDARMA Slovo starosty Hospodaření a rozpočet Prahy 16 Vážení spoluobčané, dostalo se mi té cti, že jako první z kolegů starostů mohu v tomto sloupku p ř i v í t a

Více

Dalším lednový m víkendem pokračovaly zimní fotbalové turnaje. Fotbalisty nezastavila ani bohatá sněhová nadílka. Miloš na Hradě

Dalším lednový m víkendem pokračovaly zimní fotbalové turnaje. Fotbalisty nezastavila ani bohatá sněhová nadílka. Miloš na Hradě Máme své hasiče! V pondělí 7. ledna byl slavnostně jmenován velitel nově zřízené jednotky SDH Miškovice pan Michal Linhart Nový kontrakt s italský m letecký m vý robcem, firmou AleniaAermacchi, 3 3 5 podepsalo

Více

Jezuitská kolej bude moderní univerzitou

Jezuitská kolej bude moderní univerzitou 8 srpen 2009 ROÈNÍK XX cena: 5 Kè Začíná rekonstrukce za 155 mil. Kč! Jezuitská kolej bude moderní univerzitou Měšťanka, zemědělka, ekonomka, soška. Tolik hovorových názvů máme v Telči pro bývalou jezuitskou

Více

7 8 / 2014. REDAKCE BRODSKÉHO ZPRAVODAJE PŘEJE SVÝM ČTENÁŘŮM KRÁSNÉ LÉTO foto: Elen Sladká

7 8 / 2014. REDAKCE BRODSKÉHO ZPRAVODAJE PŘEJE SVÝM ČTENÁŘŮM KRÁSNÉ LÉTO foto: Elen Sladká VYDÁVÁ MĚSTO UHERSKÝ BROD ČERVENEC A SRPEN 2014 ZDARMA WWW.UB.CZ 7 8 / 2014 BRODSKÝ ZPRAVODAJ REDAKCE BRODSKÉHO ZPRAVODAJE PŘEJE SVÝM ČTENÁŘŮM KRÁSNÉ LÉTO foto: Elen Sladká KULTURNÍ FOTOGALERIE Vlasta

Více

Problém tzv. Chodníkové novely

Problém tzv. Chodníkové novely Roèník XV. ŘÍJEN 2009 Cena 6 Kč PŘEŠTICKÉ NOVINY Měsíčník pro Přeštice a okolí l Vydává Město Přeštice Vychází již od roku 1995 Sponzor akce Přeštický kanec VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ str. 7 MINIŽÁCI OBSADILI 3. A

Více

Škola se specializací na estetiku a tvořivost

Škola se specializací na estetiku a tvořivost Základní škola Liberec, Aloisina výšina 642, příspěvková organizace Aloisina výšina 642/51, Liberec 15, 460 15; www.zs-aloisinavysina.cz Tel.: 482 751 233, e-mail: info@zs-aloisinavysina.cz Škola se specializací

Více

Naše tábory. Jak se přihlásit na tábor

Naše tábory. Jak se přihlásit na tábor Úvodem Věříme, že si z naší bohaté nabídky táborů a soustředění vyberete a že s námi aktivně strávený čas o letních prázdninách vás uspokojí a přinese vám zážitky a vzpomínky na celý život. Naše tábory

Více

Neodmyslitelná součást města

Neodmyslitelná součást města V tomto vydání Nabídka kompostérů zdarma Den otevřených dveří v MŠ Exkurze do České televize 50 let Hvězdárny Fr. Pešty Hlasujte o Miss Sympatie! Kulturní a sportovní akce 2 4 5 6 7 8 10 Krátce z radnice

Více

číslo 5 květen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma

číslo 5 květen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma číslo 5 květen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma Z obsahu tohoto čísla: strana 3 Poplatek za komunální odpad strana 3 5 Informace z radnice strana 6 Ze života naší čtvrti

Více