Slovo redaktorky. Michaela Vyhlídalová (9. A)

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Slovo redaktorky. Michaela Vyhlídalová (9. A)"

Transkript

1

2 2 Slovo redaktorky Milí čtenáři a milé čtenářky, jsme tu zase! Vychází naše druhé vydání školního časopisu. Současně Vám děkujeme za vaše milé kladné ohlasy, které jste nám ústně podávali po vydání našeho prvního čísla. Nevím, do až jaké míry na vás náš časopis působí, ale pro mě je tenhle časopis jako malý svět, který řídíme my sami a ne někdo, kdo má víc peněz nebo větší moc. Tady jsme si všichni rovni. Každý má to své malé místečko, ve kterém může psát o tom, co ho baví. Já to své místečko našla v příbězích, někdo další třeba v básničkách a jiný ve sportu. Každý jsme jiný a je to tak správně. Jen se zamyslete, copak byste četli časopis, který by byl plný jen vymyšlených příběhů, nebo básniček, anebo sportu?! Asi ne. A protože vydáváme školní časopis, je v něm od každého něco (i zprávy ze světa pro nás nejsou žádnou překážkou ). Já osobně bych nikdy nevyměnila tenhle kroužek za nic jiného. Když jsem byla malá, mým snem bylo stát se spisovatelkou. Vlastně je to pořád můj sen a mně se teď plní díky školním novinám. Je to pocit k nezaplacení, když vymýšlím a píši příběhy. Mám takovou moc nad tím, co se stane hlavnímu hrdinovi nebo i úplně nejméně podstatné postavě v ději. V mých příbězích jsou mé sny, nápady a vlastně jsem se tomu oddala. I po menší časové pauze se velice ráda vracím k rozpracovaným dílům a většinou se jim i zasměji. Důvod návratu k nim je prostý, nikdy nejsem a nebudu spokojená s tím, jak jsem to napsala, a proto ho neustále upravuji až je to nezdravé. Těmi úpravami mohu zkazit vše a hlavně první myšlenku, která mě vede k napsání určitého příběhu. Jejda, to jsem se jaksi rozepsala, omlouvám se za své myšlenky, ale trochu jsem vám chtěla přiblížit něco z mé oblíbené činnosti, tedy psaní. Tak se vrátím zpět k novinám. Oproti minulému vydání došlo k nepatrným změnám. Několik rubrik se obměnilo, pozměnilo, ubralo a přidalo. V tomto vydání vás čeká něco málo z oblasti sportu, z dění ze školy, školních úspěchů. Také jsme nemohli opomenout vyzpovídat další učitele, tentokrát pana ředitele a paní zástupkyni. Samozřejmě, že v časopise najdete daleko víc, takže končím s úvodními slovy a hurá na další stránky našich Školnin! Michaela Vyhlídalová (9. A)

3 3 Obsah Slovo redaktorky... 2 Obsah... 3 Z dění školy... 4 Neobyčejná... 8 Tvořivý koutek Kdo nás učí Hlas Svět stínů Láska Celebrity Sportovní rubrika Něco na zahnání nudy Pár slov na závěr Seznam školních akcí... 27

4 4 Z dění školy MÍSTO V PLAVECKÉ SOUTĚŽI S AQUAPARKEM! Holická základní škola, jak už všem známý soupeř, se zapojila do další školní soutěže. Akce nesla název Záchranářská akademie aquapark. Zúčastnili se jí žáci z 8. a 9. třídy, konkrétně: Veronika Zdařilová, Michaela Kovalská, Sára Koryčánková, Markéta Pátková, Alexandr Čuri, František Mužný, Michael Huslar, Michal Nedorostek a Jakub Jurka. Ve škole jsme od paní učitelky Opravilové (naší trenérky) dostali informace. Nejprve nás však postrašila tím, že se pojede na závody autobusem v 6:07 nakonec se ale s paní z aquaparku domluvila, že můžeme přijít do 7:30, takže jsme jeli až 6:29. Nicméně příjemné to nebylo, zvlášť když mi dělá problém vstát normálně do školy... Ale nějak jsme to vstávání všichni přetrpěli, jenže to nejhorší na nás čekalo venku. Hned poté, co jsem otevřel domovní dveře, málem mě odfoukl velice studený vítr. Při pomyšlení na to, že na sobě budu mít plavky a koupat se, se mi chtělo brečet zimou. Jakmile jsme přijeli na místo, paní recepční nám dala náramky s čipem a mohli jsme se jít převlíkat do šaten. Postupně nám všem začalo být teplo a těšili jsme se do vody, i když někteří byli mírně vystresovaní. I přesto jsme se rozdělili do dvou skupin. Ze začátku jsme se jmenovali Holice 1 a Holice 2. Holici 1 tvořili: Jakub Jurka, Veronika Zdařilová, Michaela Kovalská a Michal Nedorostek. Druhý tým byl tvořen zbytkem a jako náhradník byl v záloze Franta Mužný, který se pravidelně zapojoval. První disciplínou byl test, který obsahoval 13 otázek. Ten jsme zvládli celkem v pohodě, tedy aspoň myslím. Druhou disciplínou bylo šlapání vody, kterou zvládl lépe první holický tým, ze kterého vyhráli hned dva soutěžící, i když s velkými problémy. Tedy aspoň já jsem je měl. Následovalo vymýšlení názvů pro tým. Celkově tam bylo 8 týmů z různých škol. Nepamatuji si všechny názvy, ale holický tým s číslem 1 se rozhodl pro název kosmonauti a tým s číslem 2 pro plavce. Další soutěž se specializovala na přiřazení předmětu, který byl popsán na papírku v krátkých, ale výstižných větách. Poslední disciplína před pauzou byla velice napínavá. Museli jsme ze dna pod SpaceBowlem vylovit barevné rybičky v podobě kroužků. Následovala hodinová pauza, kterou jsme mohli využít, jak jsme chtěli. Já osobně jsem nejvíce času strávil ve Whirlpoolce. Po přestávce nám byly ohlášeny prozatímní výsledky. Dozvěděli jsme se, že náš tým (kosmonauti) se drží na druhém místě a tým plavců se nacházel na uspokojujícím místě čtvrtém. Dále byla ohlášena nepříjemná zpráva v podobě příjezdu televize. Ti natočili pár záběrů při disciplíně první pomoci, kterou jsme docela zvorali.

5 5 Další už byla jen jízda na tobogánu a poté následovala nejtěžší část, ŠTAFETA. Štafeta byla tvořena ze čtyř částí. První část byla, že jsme museli přeplavat vnitřní areál aquaparku na délku. Tam jsme předali kolík, i když ho Saša Čuri málem prokousl, tak následovala druhá část. Ta byla ze všech nejtěžší. Nejrychleji to podle mě zvládl Holičák Kuba Jurka, který s červeným kruhem dokázal přeručkovat řeku (takový ten proud, co jede dokola) snad nejrychleji, co jsem tam viděl. Další fáze štafety spočívala ve vyběhnutí schodů na malou klouzačku, sklouznutí, proplavání pod mostem a předání kolíku co nejrychleji dalšímu, na kterého čekal tobogán. No co říct, nervy to byly až do konce. Dále byla mini pauza, páni plavčíci museli přinést medaile a poháry. Když jsme věděli, kdo se umístil na 5. pozici, začali jsme se usmívat, protože jsme věděli, že Holice získá medaile. Tým Plavců si (ne)odvezl bramborové medaile, když obsadili skvělé 4. místo. Všichni od kosmonautů byli napětím bez sebe a při vyhlašování třetího místa jsem věřil, že by to první místo mohlo vyjít, tak jsem se vsadil, že jestli to vyhrajeme, tak skočím i s pohárem do vody. Nakonec se to opravdu stalo! Ředitel aquaparku všem medailistům poblahopřál, rozdal ceny a má akce mohla začít. Skočil jsem tam, i když jsem poté byl za blbce. Co bych to byl za vítěze, kdybych se nenapil z poháru, znělo v mé hlavě. Tak jsem se nakonec té chlórované vody napil. No povím vám, že to nebylo nic chutného. Už bych do toho příště nešel. Nakonec jsme se ještě vyfotili a jeli jsme s hrdostí domů. Bylo to snad poprvé za mou školní kariéru, kdy Holice skončila v něčem na prvním místě. SLÁVA VÍTĚZŮM, ČEST PORAŽENÝM! Michal Nedorostek (9. A)

6 6 Uspávání broučků Dne proběhlo již po několikáté uspávání broučků. Účastníci průvodu si s sebou měli vzít nějakou lampičku nebo lampion a vyrobeného broučka. V 17:00 se lidé začali řadit do průvodu, který následně vyrazil na okruh kolem návsi. Největší radost měly malé děti, které na cestu svítily lampiony a různými lampičkami. Nad bezpečností všech zúčastněných dohlížela městská policie, která řídila provoz na všech přechodech. Zakončení průvodu proběhlo ve školním parčíku, který byl vyzdoben lampičkami a broučky, které vyrobili žáci místní školy. Bylo tam také několik stanovišť, kde jsem já osobně pomáhala vybírat obrázky broučků od dětí, které za ně dostali bonbony. Dokonce i několik paní učitelek si pochutnalo na sladkostech. Příští rok na jaře se bude topit Moréna v místním potůčku a broučci se budou probouzet. Na tuto akci chodím každý rok a příští uspávání nesmím prošvihnout. Marie Škrachová (7.A) Scholaris 2013 Ve dnech 27. a 28. listopadu proběhl 18. ročník Scholarisu, který každoročně navštěvují desítky základních škol za účelem získání nových informací o oborech středních škol Olomouckého kraje. Jako každý rok, tak i tentokrát zde byli vysláni budoucí absolventi holické základní školy, kteří už povětšinou znají směr, kterým se chtějí v životě ubírat. Doprovázeni byli již tradičně žáky 8. A, kteří se byli podívat, jak takový Scholaris vůbec probíhá. Burza škol se konala v prostorech Střední školy polytechnické na Rooseveltově ulici. Zde byly k vidění stánky se studenty škol, kteří rozdávali reklamní letáčky a sdělovali bližší informace o své škole. Ovšem někteří tito "vzorní žáci" propagovali až moc horlivě a měli tendenci "strkat" vám informace, o které nemáte zájem. K vidění zde byli nejznámější střední školy jako Sigmundova střední škola strojírenská v Lutíně,"domácí hráči" z polytechnické Rooseveltovy, nebo i stará známá gymnázia jako Slovanské gymnázium a Církevní gymnázium Německého řádu. Pokud jste se ale pořádně dívali, mohli jste zahlédnout některá méně známá jména škol jako Hotelová škola Vincenze Priessnitze z Jeseníku, či Střední umělecká škola ART ECON z Prostějova. A když vás už chození unavilo, mohli jste si dát některý z míchaných koktejlů, které byly v nabídce kdejaké gastronomické školy, anebo jste si mohli jen tak sednout na lavičku a v klidu pročítat své pečlivě nastřádané letáky. 18. ročník je za námi, nicméně v příštích letech můžeme opět očekávat další burzy škol pro budoucí studenty. Monika Melzerová (9.A)

7 7 Neobyčejná pokračování příběhu 1. kapitola Tereza se posadila vedle Alexeje, který zrovna snídal tak jako celý půl rok. Jen na ni jedním okem mrkl na pozdrav, protože měl v puse sousto. Alexy, oslovila ho, kdy budu moct zachraňovat lidi před zombíky? Alexej na ni smutně pohlédl a Tereza vytušila, co jí chce sdělit. Neříkej mi, že se stalo něco mé rodině, zaprosila Tereza. Terez, mrzí mě to. Tvé rodiče unesli trollové za pomoci zombíků, oznámil jí a odnesl zbytek jídla. Tereza nehybně seděla a čekala, až jí řekne, že to jsou špatné informace, ale on ji zavedl do jejího pokoje a tam ji objal. Celý půlrok se zdravili na chodbě a učil ji. Ale od té doby, co ji začal učit, ji neobjal, i když věděl, že by objetí potřebovala. Proč mě objímáš? Proč teď? Protože jde o tvé rodiče. Mně na tobě záleží, Terezo, i když to tak na hodinách nevypadá, oznámil. Nejsi snad, na chvíli se odmlčela, nějaký můj ztracený bratr? Nejsem! Terezo, já jsem za tebe zodpovědný. A tento půl rok si se nechovala podle pravidel. Nedodržování večerky, objímání s kluky Nepotřebuji kázání, zakřičela na něj a otočila se k odchodu. Alexej ji střelhbitě vzal za ruku a otočil ji k sobě. Přešel tu malou vzdálenost mezi nimi a dotkl se svými rty jejich jen na malou chvíli a potom ji vášnivě políbil. V jednom polibku tolik citu. Povzdechla a zadívala se mu do očí. Vybavila si, kdy se mu poprvé takhle podívala do očí. Tu noc viděla své rodiče naposledy. Najdu je, to ti slibuji. Půjdu je hledat s tebou, oznámila. Daroval jí něžný polibek na tvář a s úsměvem odešel z pokoje. Tereza se znovu rozbrečela. Někdo zaklepal. Vešel dovnitř Jan, nejlepší kamarád Alexeje. Terezko, copak je ti? Rodiče, vykoktala Tereza. Jan přešel přes celý pokoj a sedl si k ní. Jednou rukou ji objal. Už na tom děláme. Máme stopu. Ty máš rozmazanou rtěnku. S kým ses líbala? zeptal se káravě. Honzo, když ti to řeknu, neuvěříš. Takže Alexej, oznámil pohrdavě Honza a objal ji ještě pevněji.

8 8 Nerad to říkám, ale on tě nemiluje. Dělá to ze soucitu. Měla bys to vědět. Tereza hned vyhrkla: Já ho taky nemiluji! A vypadni z mého pokoje. Honza se okamžitě zdekoval. Tereza si sbalila nějaké oblečení a vyšla z pokoje. Vrazila do Alexeje. Promiňte, pane Streete. Nechtěla jsem do vás vrazit, omluvila se mu. Kampak slečno? Pojďte za mnou, řekl a vydal se po schodech dolů. Tereza ho následovala až do nějakého hnědého pokoje. Proč jsme zrovna tady? Chci najít rodiče. Terezo Už ti na to neskočím. Tak se nenamáhej. Na co mi neskočíš? Alexej byl zaskočený. Jak sis se mnou hrál, když jsem potřebovala utěšit. Už ti na tu hru neskočím. Na jakou hru? zeptal se nechápavě. Dost, už mě to nebaví, povzdechla a posadila se na postel. Smutně se na ni díval, ale pak spustil: Moc mě to mrzí. Nebyla to hra, ale jen jsem se nechal unést. Teď už se to nestane, oznámil. Tereza byla zklamaná, že se nepokusil její tvrzení vyvrátit. Můžu ti říct jednu věc? Povídej, ale nelži, varovala ho. Jsi ta nejzvláštnější dívka, jakou jsem kdy potkal. Tereza se na něj usmála: Kdy vyrážíme na záchrannou misi? Ty nikam nepojedeš! oznámil suše. Ale no tak prosím, škemrala Tereza. Nikam! Tereza se naštvala a odešla z pokoje. Po schodech nahoru potkala mladého fešáka. Ukaž, pomůžu ti s těmi věcmi, oznámil a vzal jí zavazadla. Šel hned za ní. U pokoje se na ni usmál. Co teď? pomyslela si. Děkuji, Promiň, nepředstavil jsem se. Jsem Josef, ale říkej mi Pepo. Tak jo, Pepo. Půjdeš dál? Nemůžu a ty to víš. Otevřela dveře a Pepa jí zanesl věci do pokoje. Usmála se na něj a posadila se na gauč. Zůstaneš tu chvíli? Nudila bych se. Rád tě poznám blíž, oznámil a šibalsky se usmál.

9 9 Po půlhodině se Tereza smála Pepovým vtipům a hodně si rozuměli. Nastal nějaký výpadek Pepova mozku a začal ji líbat. Vášnivě a naléhavě. Tereza se od začátku snažila bránit, ale jakmile zjistila, že se neubrání, přestala. Do očí se jí vlily slzy a Pepa na chvíli přestal. Někoho tady miluješ, že? Asi jo. Prosím, nech mě být a já slibuji, že to nikomu neřeknu. Tak to ne, řekl a začal ji líbat na krku. Najednou ucítila na kůži něco ostrého. Špičáky. Nějak ji to bylo jedno, ale jen do té doby než ucítila, jak se jeho špičáky zabořily do její kůže. Začala křičet. Nikdo nepřicházel. Hlas jí slábnul a potom ztratila hlas úplně. Pomalu se začala smiřovat s tím, že už nikdy neuvidí Alexeje, Honzu, rodiče a dokonce ani Lenku. Smířila se s tím, že umře. Ukrutná bolest se ale zmenšovala. Pepa jí do ucha zašeptal: Nikomu na tobě nezáleží. Tereza mluvila potichu oslabením: Záleží, ale já si umím poradit sama. Jakmile to dořekla, odkopla Pepu kousek od sebe. Pepa se začal sápat po jejím krku znovu, ale v tom do pokoje někdo vtrhl. Alexej. Pepa se podíval jeho směrem a usmál se na Terezu. Přece jen jsi měla pravdu. Sice jsem chtěl jen posnídat, ale budu mít i zábavu, oznámil a vrhl se na Alexeje. Tereza mu chtěla pomoct přemoci toho upíra, ale její oslabené tělo jí to nedovolilo. Tahle dívka je pro tebe, Alexeji? Alexej odpověděl otázkou: Jak to myslí upír bez citů? Je moc fajn společnice. Je zábavná. A to říkám já, upír bez srdce, oznámil a chystal se na odchod. Tereza je nechápavě pozorovala a mlčela. (..pokračování přístě) Michaela Vyhlídalová (9. A)

10 10 Tvořivý koutek Výroba spirálového náramku Budeme potřebovat: vlnu nebo bavlnky různých barev, nůžky a hlavně šikovné prsty. Připravíme si vlnu (bavlnky), které budeme používat. Z každé si ustřihneme zhruba půl metru tak, abychom měli čtyři provázky. Dáme je k sobě a uděláme kousek od konce uzel. Potom kratší konec někde uvážeme nebo připneme. A konečně začneme plést. Nit, která je úplně vlevo (u mě žlutý provázek), svážeme s tou, která je hned vedle ní, obyčejným sukem, který se váže i na botě, akorát bez mašličky. Po utáhnutí můžeme zjistit, že nit, která byla úplně vlevo, se teď posunula o jedno místo doprava. A právě ten provázek (žlutý) vezmeme a svážeme ho s nití, která je vpravo od něj, stejně, jako v předešlém kroku. Totéž uděláme i s poslední. A hele. Už se nám podařilo uplést jednu řadu. A přesně takhle budeme postupovat po celou dobu. Provázky se vždy po svázání posunou doprava. Až si budete myslet, že je náramek dost dlouhý, vezměte všechny čtyři provázky a udělejte na konci jeden velký suk, stejně jako na začátku. Za sukem by měl opět zůstat kus provázku volného. Teď už stačí dvěma volnými konci přivázat na ruku a máte úžasný spirálový náramek. Markéta Pátková (8.A)

11 Kdo nás učí? 11 V tomto měsíci jsme pro Vás vyzpovídali pana ředitele a paní zástupkyni. Velmi nás zajímalo, kolik toho o sobě ví z hlediska profesního a soukromého. Rozhovor s paní zástupkyní Ivanou Štenclovou 1. Kolik let učíte na této škole? Na naší škole jsem celkem 23 let, ale když bez mateřské 16 let. 2. Učíte ještě něco jiného, kromě matematiky a digitálních technologii? Ne. Ale mám vystudovanou i fyziku. 3. Který předmět ve škole Vás bavil nejvíce? A proč? Asi ta matematika. A proč? No, v matematice se různě počítá. 4. Máte nějakého koníčka? (aktivitu) No, mám... (chvilka napětí) Cyklistiku, turistiku a ráda jezdím na běžkách. 5. Můžu se zeptat i na Váš soukromý život? Ano Jste vdaná? Ne, jsem rozvedená. A máte děti? Mám dvě dcery, Lucii a Kristýnu. 6. Učila jste i na jiné škole? Ne, tahle škola byla mým prvním místem a zůstane. 7. Hrajete na hudební nástroj? Ne, nemůžu týrat svoje okolí :-D. 8. Vždy byl Váš sen se stát paní učitelkou? My to máme v rodině, moji rodiče učili, a také má dcera Kristýna zvažuje, jestli se nestane učitelkou. A jak dobře zná paní zástupkyně pana ředitele? 1. Co dokáže pana ředitele naštvat? (smích):-d Pan ředitel je velmi hodný člověk, ale dokáže ho vytočit, když někdo mluví sprostě, chová se bezohledně a zle. 2. Oblíbené jídlo pana ředitele? Tak to nevím. :-D 3. Je pan ředitel,, adrenalinový muž'', nebo je to typ muže, kterému je všechno jedno? Aha, pan ředitel je flegmatik. 4. Umí pan ředitel zpívat? Prý ano. Pan ředitel zpíval ve sboru, ale to se musíte zeptat ho.

12 12 Rozhovor s panem ředitelem Mojmírem Chytilem Pane řediteli, mohl bych Vám položit pár otázek? Ano 1. Kdy jste se rozhodl, že budete učitelem? Začal jsem studovat na vysoké škole v Žilině a po prvním velmi povedeném ročníku jsem se rozhodl, že se stanu pedagogem. Do školy mě to táhlo. Jsem z učitelské rodiny. 2. Učil jste i jinde než zde v Holici? Ano, učil. Tenkrát to byla ještě Základní škola Čajkovského. Teď už je to gymnázium. 3. Jak dlouho jste v Holici ředitelem? Nastoupil jsem sem jako zástupce. Ředitelem jsem od roku Jaký nejhorší případ jste na naší škole řešil? Když spadl basketbalový koš, hned o tom věděly všechny televize. 5. Kdo bývá nejčastěji v ředitelně? Nechci jmenovat, nemám to rád. 6. Mohl bych se zeptat i na záludnější otázky? No ano. 7. Tak tedy, jak dlouho si již pěstujete Váš pověstný knír? Knír mám už asi od osmnácti let. Jednou jsem měl dokonce i plnovous a jednou jsem ho i musel shodit, kvůli vojně. 8. Co Vás donutilo k tomu, abyste si jej začal pěstovat? Změna image. 9. Měl jste v dětství nějakou přezdívku? Ne, ale říkali mi Michal. 10. Jak dlouho Vám paní učitelka Štenclová dělá zástupkyni? Asi 11 let. 11. Myslíte si, že ji za ty roky dokonale znáte? Asi ano.

13 13 A jak dobře zná pan ředitel paní zástupkyni? 12. Co dokáže paní učitelku Štenclovou nejvíce naštvat? Neznalost některých žáků. 13. Jaké jídlo má paní zástupkyně nejraději? Jí všechno, snaží se jíst zdravě. 14. Je paní zástupkyně žena, která vyhledává adrenalin, nebo spíše klid? Má raději adrenalin. 15. Myslíte si, že umí zpívat? Asi ano, občas si tak pobrukuje. Děkujeme za rozhovor a za Váš čas. Lenka Kremplová (8. A), Michal Nedorostek (9. A) Hlas Zima školní který je právě teď. Ve škole se objevila nová epidemie s názvem Zima školní. Je to poměrně rozšířený virus. Už se vyskytuje ve všech třídách školy. I když se ho snažíme vypudit topením, nezabírá to, protože si pořád dokola opakujeme jednu jedinou otázku. Brát do plic vydýchaný kyslík ve třídě, nebo otevřením okna vpustit kyslík nový a zároveň i zimu? Většina dává přednost možnosti B. Otevřít okna. Zima školní má nejraději samozřejmě zimu, ale i podzim, Naštěstí byla nalezena místnost, kde Zima školní nemůže (pokud někdo neotevře okno). Je to WC. Zde se teplo ze tříd usadilo a nikdo ho nedokáže dostat zpět. Už jsme ho zkusili i přemlouvat, ale marně. Nechce se hnout. Tvrdí, že se vrátí až na jaře a zůstane zase až do konce léta. Ale zima je nám teď! Proto tě přes tento článek prosíme. Teplo, vrať se zpět! Moc se nám po tobě stýská. Zdraví tě všichni zimomřiví žáci. Markéta Pátková (8.A)

14 14 Svět stínů Svět stínů 2 Seznámení V minulém díle: Minule se Kim a její sestra Katherine usmířily po desetiletém rozporu.,,hm, mám nápad, řekla Kim polohlasně. A vylíčila Alici a Rosalií svůj plán na zítřejší odpoledne. Kluci je slyšeli a udělalo se jim na zvracení. Tak Alici splním přání a Rosalii v podstatě taky, protože skuhrá, že cosi potřebuje. Řekne si v duchu a šla lovit. Další den u oběda,,jé, Kim. Dlouho sis k nám nesedla začala žvanit Jessica, jen co Kim dosedla.,no jo, já vím. Ale není čas, je tady ségra tak to je trochu zmatený. Víš? řekla jí Kim. Ale věděla, že ona s jejím maličkatým mozečkem to nepochopí. A Jessica jí něco začne říkat.,kim, tohle je Bella představí jí Jessica novou holku, která seděla vedle ní.,,ahoj! řekla a zapojila se do debaty. Tak teď mi začala věřit, a po deseti minutách Kim nadhodila:,,nechceš se mnou, Alicí, Rosalií a s mou sestrou Katherine do města? zeptala se Kim Belly.,,Jo, to by bylo super odpověděla jí Bella a Kim věděla, že má vyhráno. Pokračování příště Lucie Stloukalová (6. A)

15 15 Láska Láska je jako hrad, taky tak velká a nedobytná. Láska je jako sníh ladně a něžně se nese. Každý jsme anděl s jedním křídlem. Abychom mohli vzlétnout, musíme se obejmout. Je třeba být si trochu podobní, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali. Láska je hnutí, které rádo nutí, dva lidi do blbnutí. Sára Koryčánková (8. A)

16 16 Celebrity Šok!! Justin Bieber byl zařazen jako 7. nejoblíbenější žena Americká firma chtěla zjistit nejhledanější celebrity (ženy) na Google, a podle toho zjistit jejich oblíbenost. Justin Bieber byl sedmý v pořadí! Nebylo by na tom nic špatného, kdyby nebyl v kategorii žen, ale mužů. Několik lidí si z něho asi vystřelilo. KDO ZABODOVAL A KDO VŮBEC NA AMERICAN MUSIC ADWARDS? V neděli se v Los Angeles uskutečnilo předávání cen American Music Adwards. Podívejte se, kdo si odnesl jaké ceny a kdo zase šokoval svět!

17 17 Jako první na sebe strhla pozornost Miley Cyrus, která přišla v neobvyklém bílém kostýmku, což si asi dost lidí zaskočilo. Po zazpívání pro mě nejlepší její písničky Wrecking Ball, odešla z pódia bez ceny. Také Katy Perry dost překvapila svou image japonské gejši. Na sobě měla stylový účes a krásné šaty. Zazpívala svou novou píseň Unconditionally. Jako další vystoupila Kesha, Justin Timberlake, Jennifer Lopez, Riha Ale Lady Gaga nikdy nezklame. Už je opět v sedle a to doslova. Gaga na letošní American Music Adwards přijela na umělém koni. Popová hvězda se inspirovala středověkou legendou o Lady Godivě, která prý zachránila anglické město Coventry od velké pokuty tím, že projela jeho ulicemi na koni zahalená jen do svých vlasů. Díky bohu Lady tuto pověst nevzala až tak vážně a svou úžasnou jízdu uskutečnila oblečená Celkový dojem z téhle té celé parády nakonec celkem překazila skutečnost, že kůň byl příliš vysoký a zpěvačce nakonec musel pomoci jeden z jejich asistentů. A TEĎ, KDO SI CO ODNESL..

18 18 Justin Timberlake se stal nejvíce oblíbeným mužem v kategorii Pop/Rock, oblíbený umělec v kategorii Soul/R&B, oblíbené album v kategorii Soul/R&B. Rihanna zvítězila v kategorii oblíbená zpěvačka R & B a zároveň jako první v historii se stala ikonou AMA. Taylor Swift si odnesla cenu za oblíbené album v kategorii Country, oblíbená zpěvačka v kategorii country, oblíbená ženská umělkyně v kategorii Pop/Rock a také se stala umělkyní roku. Macklemore & Ryan Lewis získali cenu za nejoblíbenější album v kategorii Rap/Hip- Hop a také nejoblíbenější kapela v kategorii country a skupina.

19 19 Imagine Dragons se stali nejoblíbenějšími umělci v kategorii Alternativní rock. Marc Anthony získal nejvyšší příčku v kategorii Latinskoamerické hudby. One Direction vyhráli kategorii nejoblíbenější album Pop/Rock (album Take me home) a nejoblíbenější kapelu. Ariana Grande-Butera se stala objevem roku. Florida Georgie Line ft. Nelly za píseň Cruise jsou písní roku, Avicii získali vítězství na pozici oblíbená elektronická a taneční hudba. Luke Bryan se stal oblíbeným mužským interpretem v kategorii Country, Maroon 5 vyhráli v kategorii starších kapel. Matthew West se stal oblíbeným umělcem a Pitch Perfect vyhráli Top soundtrack. Ivana Pokorná, Monika Purová (7. A)

20 20 Sportovní rubrika HOLICE NESKONČILA POSLEDNÍ NA FLORBALOVÉM TURNAJI! Ve čtvrtek se na Základní škole Demlově konal florbalový turnaj, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. třídy holické základní školy. Sraz před školou byl v 7:20, ale bylo to moc pozdě, protože někteří měli zpoždění, což ale nebylo to nejhorší, co se mohlo stát. Den před utkáním se turnaje vzdali 2 nejmenovaní. Na poslední chvíli jsem sehnal Honzu Bartoňka, který souhlasil, že bude čekat před školou, i když jsem mu účast nemohl na 100% slíbit. Od školy jsme odjeli v počtu 9 + gólman. Na nádraží jsme potkali naše spolužačky, které zrovna mířily do školy. V plné tramvaji jsme se mačkali jako v čínském vlaku. Naštěstí tato jízda netrvala dlouho a vystoupili jsme na Žižkově náměstí, odkud jsme šli pěšky až na Demlovku. Cestou jsme potkali ZŠ Velký Týnec, se kterými máme nevyřízené účty z fotbalu. Na místě příjezdu jsme dostali šatnu napůl s klukama ze Slovanského gymnázia. Někteří spolužáci měli trému. Hlavně Honza Šertler se bál diváků v podobě nehrajících týmu a dvou slečen, které byly zapisovatelky. Po chvilce rozcvičky, kterou ignorovala část týmu, která si moc nezahrála, jsme se odklidili buď na druhé hřiště, kde se dalo trénovat, nebo jsme přihlíželi prvnímu utkání. Týmy byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupině A byla: ZŠ HOLICE, ZŠ DEMLO- VA, SLOVANSKÉ GYMNÁZIUM OLOMOUC A GYMNÁZIUM HEJČÍN. V Béčku pak: ZŠ VELKÝ TÝNEC, ZŠ HOLEČKOVA A ZŠ VELKÝ ÚJEZD. Naše první utkání po špatném začátku skončilo 1:3 v náš neprospěch. Jedinou branku dal Marek Tisoň, když se tvrdou ranou trefil přímo do odkrytého horního růžku branky soupeře. Nedělali jsme z toho vědu a v šatně jsme si něco s klukama řekli. Do druhého utkání jsme šli s čistou hlavou, protože jsme věděli, že i když prohrajeme, tak to vadit nebude. Slovan měl v týmu některé hráče patřící do prvního ročníku SŠ, a tak byli diskvalifikováni. Tentokrát jsme po první třetině vedli 2:0, když se trefil Michal Nedorostek, který si povyjel zpoza brány, naznačil pohyb do středu hřiště a překonal tak přesouvajícího se brankáře. Druhý náš gól zaznamenal hráč s číslem 14 na zádech Jan Šertler. (Nevím, kde pan učitel Bargl sehnal dresy, ale jsme mu za to vděční, protože jsme nevypadali jako vesničani v rozliškách.) Po první třetině jsme přestali běhat, přestali hrát, ale hlavně jsme zmatkovali. Nebýt výborně chytajícího Dominika Doseděla, tak utkání skončilo fiaskem. Nakonec jsme ale ubojovali výsledek 5:4, když se na konec trefili Marek Tisoň, který opět vymetl pavučinu v brankářově šibenici, a Michal Nedorostek, který v poslední sekundě propálil brankáře z poloviny hřiště. Stále jsme měli šanci na to postoupit do semifinále. To bychom ale museli porazit domácí školu Demlovu, kterou přišli podpořit i jejich spolužáci. Honza Š. opět trpěl silným stresem z fanoušků.

21 21 Po začátku rozhodujícího utkání jsme po brance Nedorostka vedli 1:0, jenže poté v obraně zaspal Alex Čuri a domácí snížili na 1:1. Jejich gól nás na chvíli srazil na kolena, ale nevzdávali jsme se. Po dlouhém boji jsme dostali ještě gól uprostřed 3. třetiny na 2:1. Nakonec však ještě vykřesal naději na výhru Honza Bartoněk, který prokázal důraz před brankovištěm a dokázal míček posunout až za brankářova záda. Šlo poznat, že rozhodčí se euforií fanoušků nechal unést a nesmyslně písknul faul asi minutu před koncem, když Demlovka byla pod velkým tlakem hostů z Holice. Michal Nedorostek poté mohl rozhodnout v prospěch Holice, když mohl zkusit štěstí do odkryté branky z ostrého úhlu, ale rozhodl se pro přihrávku na neobsazeného Šertlera na druhé straně, který jeho přihrávku nečekal a míček nedokázal usměrnit za záda domácího brankáře. Utkání skončilo pro Holici smolně remízou 2:2, ale takový je sport. V šatně jsme si vyříkali pár věcí, zanadávali na rozhodčího a připravili se na odjezd. Kvůli Dominikovi a jeho botám, jsme museli ještě 5 minut čekat před školou, než jsme se vypravili na nekonečnou cestu směr Žižkovo náměstí. I přesto bych turnaj zhodnotil kladně, protože většina hráčů na hřišti nechala celé své srdce a vydala ze sebe vše. Klukům děkuji za bojovný výkon Speciální poděkování patří Marku Tisoňovi, který odehrál utkání se zlomeným prstem, když dostal tzv. sekyru přes prst. Michal Nedorostek (9. A)

22 22 Michael Phelps Michael Phelps je americký zavodní plavec, který se narodil 30. června Ve svých 28 letech se stal nejlepším plavcem USA. To určitě nikdo nečekal, že Michael bude legendou plavání. Michael Phelps je držitel 22 olympijských medailí, a to 18 zlatých, 2 stříbrných a 2 bronzových. Michael Phelps byl vyhlášen nejlepším plavcem v letech 2003, 2004, 2006, 2007, 2008, 2009 a na konec (zdroj: wikipedie.com) Phelps je členem Projekt důvěry. V tomto projektu se sportovci nechávají testovat nad rámec povinných dopingových kontrol. Během olympiády v Pekingu a před ní byl testován více než 40krát. (google.com) Marek Tisoň (9. A)

23 23 Kordista Jakub Jurka bodoval na šermířských závodech v Rakousku Šermíř Dukly Olomouc Jakub Jurka obsadil výborné třetí místo na turnaji započítávaného do Evropského okruhu kadetů v šermu kordem v rakouském Klagenfurtu. Turnaje se zúčastnilo 167 kadetů z 22 států Evropy a USA. Jakub, který je věkem ještě žák a v soutěžích kadetů může startovat ještě 2 roky, je pokračovatele slavné šermířské dynastie Jurků.

24 24 Něco na zahnání nudy Máme tu pro Vás něco na pobavení a pro zahnání nudy. Některé hádanky jsou velice obtížné, ale některé NAOPAK uhádnete za chvíli a nebudete nad nimi muset strávit mnoho času. Přeji pěkné poluštění. Jedna hlavička, jedna nožička, když hlavička zčervená, konec nožky to znamená.. Které auto závodníků, ze startu je v cíli v mžiku? Tachometr na nule, nemá nikdy... Prkno, co má kolečka, rychle jezdí z kopečka, děti mnoho rekordů, zvládnou na svém... Má dvě až tři ručičky, ale žádné nožičky, nikdy se však nezastaví, i když bychom byli rádi. Má je každý dům i tvrz, jen duch umí projít skrz, před sebe vždy dobře hleď, ať neprorazíš hlavou... Doufám, že se Vám podařilo všechny hádanky vyluštit, nebo jste se o to alespoň pokusili. Pokud chcete zkusit štěstí, tak nám pošlete odpovědi na ovou adresu První tři úspěšní řešitelé budou odměněni naším štědrým sponzorem MARKEM TISONĚM. Anna Richterková (7. A)

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení:

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení: Hádanka Malý úkol na přemýšlení: Řídíš auto a udržuješ konstantní rychlost. Po tvé pravé straně je hluboký sráz. Nalevo od tebe jede obrovské požární vozidlo a udržuje stejnou rychlost jako ty. Před tebou

Více

Medvídek Teddy barvy a tvary

Medvídek Teddy barvy a tvary CZ Habermaaß-hra 5878 Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary První umísťovací hra pro 1 až 4 malé medvídky od 2 let. Autor: Christiane Hüpper Ilustrace:

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo Školtýn Základní škola Týnec nad Labem Ročník 12 2. číslo 2012 2013 Obsah 1. Narozeninová oslava 2. Rozhovor s ředitelem školy 60 let 3. Afrika 4. Mikuláš 5. Vánoční šplh 6. Florbal 7. Kolínská laťka 8.

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014 SLOVANOVINY žákovské práce ZŠ SLOVAN slaví 40. výročí ze Slovanu 2013/2014 Třetí číslo k oslavám ZŠ Slovan Pár řádků k zamyšlení..od patnáctileté žákyně naší školy Dětství a dospělost. Co bylo ve škole,

Více

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow.

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow. Základní škola Ořech a její KFOŠ A je tu zase prosinec. Prý měsíc klidu, pohody a radostného očekávání vánoc. No, mnozí z nás dobře víme, že umí být občas pořádně hektický a náročný. I když vždy krásný.

Více

Projekt: Dotazník o sportu a volném čase. Šetření na základních školách a gymnáziích v Teplicích a okolí.

Projekt: Dotazník o sportu a volném čase. Šetření na základních školách a gymnáziích v Teplicích a okolí. Projekt: Dotazník o sportu a volném čase Šetření na základních školách a gymnáziích v Teplicích a okolí. Brno 2011 Obsah: 1. Zadání.. 3 2. Dotazník.. 4 3. Výsledky šetření.. 5 4. Demografická struktura

Více

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK Školní zpravodaj ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK 1/2009-2010 Jsme zpět! Po dvouměsíční přestávce s vámi opět zasedáme do školních lavic. Prázdniny uplynuly jako voda a je to tu zase. ŠKOLA! A s ní opět náš časopis,

Více

Tělo a stres. garant: Radovan Faktor. členové expertní skupiny:

Tělo a stres. garant: Radovan Faktor. členové expertní skupiny: Tělo a stres garant: Radovan Faktor členové expertní skupiny: Martina Miňhová Bára Stoláriková Nikola Žůrková Marek Hanuš Zdeněk Lerch Jan Čížek Michal Kdolský Daniel Punčochář Zdeněk Janoušek Filip Wágner

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 ZŠ Rudná ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 Můj milý deníčku... 8. A na horách Autoři: Žactvo Korektor: Martin Isoz 8. června 2011 1 Pondělí 6. 6. 2011 1.1 MI & VI Pondělní den byl dnem úvodním. V osm hodin

Více

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi!

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi! JEŽÍŠ UČITEL Když začal Ježíš kázat, učil lidi, co mají dělat, aby byli dobří, a aby jim za to Pán Bůh žehnal. Říkal lidem: Máte v nebi dobrého Otce. Mějte ho rádi a takto se k němu modlete: Otče náš,

Více

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače.

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače. Celá dnešní hodina byla věnována evaluaci kurzu někteří klienti svá hodnocení nadiktovali, někteří je dokázali napsat sami většinou ve wordu, někteří zvládli i sami poslat emailem: Tito klienti svá hodnocení

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

Co má housenka na srdci

Co má housenka na srdci Září 2015 ORONGONG Co má housenka na srdci Zdravím čtenáře Orongongu, prázdniny jsou u konce a nový školní rok 2015/2016 nám začíná. Tábor si všichni užili, děti ho hodnotily jako jeden z nejlepších za

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Ve středu 20. listopadu 2013 navštívili žáci čtvrté až deváté třídy jesenické divadlo. Divadelní představení Trapas nepřežiju aneb Ten řízek nezvedej v podání

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

Náš zpravodaj Květen 2015

Náš zpravodaj Květen 2015 Květen 2015 5. a poslední vydání Poslední úvodní slovo Nastal květen, ten básní proslulý máj a zároveň lásky čas... A my vám s malou lítostí na srdci oznamujeme, že vydání, které si právě pročítáte, je

Více

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v HASIČI VE ŠKOLE Dne 28. 5. 2010 to vypadalo, jakoby v naší škole hořelo. Uslyšeli jsme sirénu, do tříd přišli hasiči v maskách a vyváděli nás ven. Před školou stojí hasičské auto. Co se děje? Snad nehoří?!

Více

Mladší žáci: (hráči narozeni 1998-2002)

Mladší žáci: (hráči narozeni 1998-2002) Mladší žáci: (hráči narozeni 1998-2002) Mladší žáci nedokázali na jaře vylepšit své postavení z podzimu tabulky a zůstali na jedenáctém místě tabulky, když jaro mělo skoro stejný průběh jako podzim, dokážeme

Více

Tereza Šebíková Pavlína Váchová Diana Benediktová šéfredaktorka zástupkyně korektura

Tereza Šebíková Pavlína Váchová Diana Benediktová šéfredaktorka zástupkyně korektura Redakce Redakce časopisu 2012-2013 2012-2013 Tereza Šebíková Pavlína Váchová Diana Benediktová šéfredaktorka zástupkyně korektura Klára Peterková Bohumíra Rybáková Martina Váchová Filip Cmunt redaktorka

Více

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 24. 6.2011, ročník: 2., č. 4+5 Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková 1 Slovo redaktorů

Více

Nejlepší nevěsta. Alena Vorlíčková Regina Daňková

Nejlepší nevěsta. Alena Vorlíčková Regina Daňková Nejlepší nevěsta Alena Vorlíčková Regina Daňková Pohádky pro společné čtení Projekt Městské knihovny Svitavy Lektoruje PhDr. Lenka Krejčová, Ph.D. DYS-centrum Praha Nejlepší nevěsta Alena Vorlíčková, 2011

Více

KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví

KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví KNIHY MAJÍ ZELENOU CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví Naše paní učitelka nám v češtině představila soutěž pro základní školy KNIHY MAJÍ ZELENOU, kde máme za úkol vytvořit reportáž

Více

UČÍM SE ŘÍKAT NE Vaše slovo buď ano, ano ne, ne ; co je nad to, je ze zlého.

UČÍM SE ŘÍKAT NE Vaše slovo buď ano, ano ne, ne ; co je nad to, je ze zlého. UČÍM SE ŘÍKAT NE Vaše slovo buď ano, ano ne, ne ; co je nad to, je ze zlého. Pomůcky: pracovní list, DUHA 9/2014 2015. Přivítání Přivítáme se, přeptáme se dětí, jak se jim daří, a rozdáme si pracovní listy

Více

Exkurze do Galerie moderního umění v HK

Exkurze do Galerie moderního umění v HK Vážení čtenáři, jsme velice rádi, že držíte v rukou náš časopis. Vydáváme ho proto, abychom vás informovali o tom, co se v naší škole děje, a taky proto, že vás chceme pobavit v našich kvízech. Hodně jsme

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

Možnost spolupráce knihovny a školy v 21. století. Mediální výchova

Možnost spolupráce knihovny a školy v 21. století. Mediální výchova Možnost spolupráce knihovny a školy v 21. století Mediální výchova Mediální výchova seznamuje žáky s principy fungování médií. Mediální gramotnost lze chápat jako schopnost zkoumat a analyzovat informace,

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

1. Ano, byl. 2. Ano, jsou. 3. Ano, budou. 4. Ano, byla. 5. Ano, jsou. 6. Ano, byly. 7. Ano, je. 8. Ano, bude.

1. Ano, byl. 2. Ano, jsou. 3. Ano, budou. 4. Ano, byla. 5. Ano, jsou. 6. Ano, byly. 7. Ano, je. 8. Ano, bude. Leksjon 5 5.1.1. Gjør om til negative konstateringer. To je škola. To není škola. 1. To je kostel. 2. Tohle jsou továrny. 3. To byla nemocnice. 4. Tohleto bude silnice. 5. Tohle jsou čtverce. 6. To byl

Více

Střední škola a Základní škola Lipník nad Bečvou, Osecká 301

Střední škola a Základní škola Lipník nad Bečvou, Osecká 301 Střední škola a Základní škola Lipník nad Bečvou, Osecká 301 Dotační program na podporu vzdělávání v jazycích národnostních menšin a multikulturní výchovy v roce 2014 ( č.j. MŠMT 33220/2013 ) Projekt -

Více

5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh

5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh 5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh 2014 Michal Garšic Tato publikace, ani žádná její část nesmí být kopírována, rozmnožována, ani poskytována třetím osobám. Také nesmí být šířena

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku.

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. Základní škola Ořech a její KFOŠ Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. V pondělí 17. prosince to ráno s naším vánočním výletem do Prahy nevypadalo moc dobře. Pršelo. Vyjeli jsme

Více

NOVINY 4.B VŠEZNÁLKOVY. č.8. Třídy

NOVINY 4.B VŠEZNÁLKOVY. č.8. Třídy VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.8 Třídy 4.B Milí čtenáři, toto číslo Všeználkových novin je speciální. Je nejzvláštnější ze všech čísel tohoto roku. A víte proč? Celé je totiž věnováno naší škole, která má letos

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

Časopis MŠZŠ Kyjov, www.mszskyjov.cz

Časopis MŠZŠ Kyjov, www.mszskyjov.cz Časopis MŠZŠ Kyjov, www.mszskyjov.cz Ročník IV. číslo 1 Listopad 2010 Šéfredaktoři: Martin Solich, Milan Fukan Redakční rada: Stanislav Kytlica, Marek Pánik, Míša Bardodějová, Gustýnka Stachoviczová 1

Více

Počet odpovědí: 76. Souhrn. Uveď své pohlaví. Uveď třídu. Dívka 69 91 % Chlapec 7 9 %

Počet odpovědí: 76. Souhrn. Uveď své pohlaví. Uveď třídu. Dívka 69 91 % Chlapec 7 9 % Počet odpovědí: 76 Souhrn Uveď své pohlaví Dívka 69 91 % Chlapec 7 9 % Uveď třídu 1A 10 13 % 1B 8 11 % 2A 11 15 % 3A 10 13 % 3B 14 19 % 4A 13 17 % 4B 9 12 % Měli by přednášku Sex, AIDS, Vztahy slyšet i

Více

Název školy: 2. Znáš ve svém okolí někoho, kdo šikanuje jiné děti? a) ano b) ne

Název školy: 2. Znáš ve svém okolí někoho, kdo šikanuje jiné děti? a) ano b) ne PŘÍLOHA č. 1 DOTAZNÍK PRO ŽÁKY Název školy: Třída: Jsem: chlapec - dívka 1. Co podle tebe znamená výraz šikana? a) opakované posmívání a zesměšňování b) bití c) braní a poškozování věcí d) vymáhání věcí

Více

JANA HOCHMANNOVÁ. Román o krizi středního věku

JANA HOCHMANNOVÁ. Román o krizi středního věku JANA HOCHMANNOVÁ Román o krizi středního věku 12 Novinka Přijíždím domů z práce a manžel sedí u kávy. Spokojeně popíjí nápoj a šibalsky se na mě dívá. Neříká nic, jen mě pozoruje. Nevím, co si o tom mám

Více

PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008. Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! KRESBA: Milan KOCMÁNEK.

PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008. Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! KRESBA: Milan KOCMÁNEK. TÝDENÍK PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008 Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! Vonásek k tabuli Milan Kocmánek & Leopold Králík 2 Já nevím, co pořád chtějí. Jestli je

Více

Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity. pořádají

Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity. pořádají Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity pořádají 8. ročník mezinárodní, integrační akce Setkání bez hranic 2014, plavecké show pro děti z dětských

Více

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 V letošním školním roce se naše ZŠW Pardubice s podporou Magistrátu města Pardubic stala organizátorem tradičních olympijských her pro žáky pátých

Více

Můj rok můj život Jaký byl a bude?

Můj rok můj život Jaký byl a bude? Jaký byl a bude? 2014 Lucie Valchařová, Blíží se nám konec roku a s ním nám přirozeně přichází na mysl, jaký vlastně byl ten náš rok 2014. Je skvělé přivítat nový rok s čistou hlavou a jasnými myšlenkami

Více

OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ

OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ Přivítali jsme opět mezi nás své kamarády z lesa, vody a vůbec z celé přírody. VÁŽENÍ RODIČE, V MĚSÍCI ŘÍJNU JSME VÁS NESVOLALI,

Více

Florbalový turnaj. Malý projekt. Rybák Luděk. Rok 2009/10. Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1

Florbalový turnaj. Malý projekt. Rybák Luděk. Rok 2009/10. Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1 Florbalový turnaj Malý projekt Rybák Luděk Rok 2009/10 Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1 Obsah Úvod...3 Popis projektu...3 Cíle projektu...3 Strom cílů...4 Časový harmonogram...5

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 SLOVO ÚVODEM Je tady průběh dalšího týdne a s ním přichází i náš bulvár. Opět jsme si pro Vás připravili drby z našich Vávrovických hasičských řad a nově i slibovaný

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

část šestnáctá Střední vrstva

část šestnáctá Střední vrstva část šestnáctá Střední vrstva Na začátku května se letos hodně oteplilo. Do školy se chodilo v kraťasech a v tričku, což stejně při vyučování nepomohlo. Ve třídě bylo horko a dusno. A když paní učitelka

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

Křemežský veletrh 1992 I.ročník

Křemežský veletrh 1992 I.ročník Křemežský veletrh 1992 I.ročník V letošním roce se koná již 24. ročník Křemežského veletrhu.výročí to není kulaté,přesto stojí za připomenutí. Koná se totiž ve stejných dnech, v jakých se konal ten první

Více

TÉMA : drogy. Pocit z besedy Vedoucí besedy S názory vedoucího 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím 4 4 Spíš nesouhlas 5 5 nesouhlas

TÉMA : drogy. Pocit z besedy Vedoucí besedy S názory vedoucího 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím 4 4 Spíš nesouhlas 5 5 nesouhlas TŘÍDA : 8.A / 22 žáků 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím Ano 22 Ano 21 Ano 14 Ne Ne Ne 7 nevím 1 Nevím 1 Beseda byla poučná 6x Dobře vše vysvětlila 7x Byla zajímavá 5x Ví, o čem mluví,

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

České děti jako čtenáři v roce 2013. Prah 27.2.2014 Vít Richter Národní knihovna ČR vit.richter@nkp.cz

České děti jako čtenáři v roce 2013. Prah 27.2.2014 Vít Richter Národní knihovna ČR vit.richter@nkp.cz České děti jako čtenáři v roce 2013 Prah 27.2.2014 Vít Richter Národní knihovna ČR vit.richter@nkp.cz Hlavní témata Čtou knihy více nebo méně? Čtení mezi zábavou na nudou Co čtou? Čtenářské zázemí v rodině

Více

Úvodník. Volejbalové soustředění

Úvodník. Volejbalové soustředění 1 Úvodník Vítáme vás u dalšího čísla našich Deváťáckých novin. Konec roku je už tady a my deváťáci se připravujeme na to, až v jeho závěru vstoupíme na pódium, řekneme svůj projev a opustíme naši milovanou

Více

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz Bylo mi teprve 17, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Hlavou mi svištělo, že chci studovat, užívat si života, a že mě naši zabijou. Ti nám ale nakonec pomohli ze všech nejvíc. S prckem to dnes už skvěle

Více

I TY MŮŽEŠ MĚNIT SVĚT K LEPŠÍMU VE STŘEDOČESKÉM KRAJI. JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH program společnosti Člověk v tísni, o. p. s.

I TY MŮŽEŠ MĚNIT SVĚT K LEPŠÍMU VE STŘEDOČESKÉM KRAJI. JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH program společnosti Člověk v tísni, o. p. s. I TY MŮŽEŠ MĚNIT SVĚT K LEPŠÍMU VE STŘEDOČESKÉM KRAJI JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH program společnosti Člověk v tísni, o. p. s. Je to skvělý pocit, když se vám povede udělat něco dobrého pro lidi kolem sebe.

Více

Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug

Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug Ve webovém prohlížeči by měla být načtení nějaká neutrální stránka, například Google. Dobrý den. Jmenuji se a budu

Více

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její přestavba, kdy přibylo celé jedno patro. Také byla přistavěna

Více

SKLADBA SOUVĚTÍ. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje

SKLADBA SOUVĚTÍ. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje SKLADBA SOUVĚTÍ Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje duben 2010 Mgr. Domalípová Marcela, Mgr. Fořtová Jana 1 z 14 Obsah: vztahy mezi větami

Více

Pondělí 3.11. Projekt 9.A 8.00 11.40 SŠLCH Mgr. Šimlík. Úterý 4.11

Pondělí 3.11. Projekt 9.A 8.00 11.40 SŠLCH Mgr. Šimlík. Úterý 4.11 Pondělí 3.11. Projekt 9.A 8.00 11.40 SŠLCH Mgr. Šimlík Úterý 4.11 SCIO TESTY Mgr.Švehla 1.+2.vyuč.hodina 9.B Matematika 8.00-9.40 4.+5.vyuč.hodina 9.A Český jazyk 10.55-12.40 KL Prolhané národní obrození

Více

Myši vzhůru nohama. podle Roalda Dahla

Myši vzhůru nohama. podle Roalda Dahla podle Roalda Dahla B yl jednou jeden starý pán, kterému bylo 87 let a jmenoval se Labon. Celý svůj život to byl klidný a mírumilovný člověk. Byl velmi chudý, ale velmi šťastný. Když Labon zjistil, že má

Více

ŠKOLNÍČEK MŠ NOVÝ HRÁDEK

ŠKOLNÍČEK MŠ NOVÝ HRÁDEK ŠKOLNÍČEK MŠ NOVÝ HRÁDEK PODZIM Vážení rodiče, v letošním školním roce Vám nabízíme, pro naši školku novou formu, předávání informací Vám, rodičům. K nástěnkám v šatně, informacím ve vývěsce na náměstí,

Více

Malé granty. Konečné pořadí žádostí o granty v projektu

Malé granty. Konečné pořadí žádostí o granty v projektu Konečné pořadí žádostí o granty v projektu Malé granty Výběrová komise konstatovala, že všichni žadatelé splnili podmínky grantového řízení a tudíž všichni uspěli. Celkem se přihlásilo 14 žadatelů a ti

Více

MAPOVÁNÍ TÉMATU PRO PROJEKT

MAPOVÁNÍ TÉMATU PRO PROJEKT MAPOVÁNÍ TÉMATU PRO PROJEKT Zapřemýšlej o tématu, kterému by ses chtěl/a věnovat. Co pálí tvé okolí? Co se nelíbí tobě, tvým spolužákům, kamarádům? Nebo tvým rodičům, sourozencům, ostatním v rodině? A

Více

5) Vstupní anketa pro žáky před akcí

5) Vstupní anketa pro žáky před akcí 5) Vstupní anketa pro žáky před akcí Vstupní žákovská anketa před projektem proběhne v 9. ročníku na úvod prvního dne po 8. h. po kontrole žáků v jednotlivých zemích, v nižších ročnících na začátku dne.

Více

Marjánka byla hrozně šikovná. Znalosti v Zeměpisu měla na výbornou. Doufám, že i na vysvědčení měla jedničku. Natálie Vejšická VI.

Marjánka byla hrozně šikovná. Znalosti v Zeměpisu měla na výbornou. Doufám, že i na vysvědčení měla jedničku. Natálie Vejšická VI. Základní škola a mateřská škola Mirovice, okres Písek Komenského 4 398 06 Mirovice IČO: 709 99 376 E-mail: zsmirovice@zsmirovice.cz Tel. 382 274 300, 731 494 395 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce:

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Někteří se ptají, co by dělali s knihou. Já se spíš ptám, co bych dělal bez knihy. Ivo Ondráček SPgŠ Znojmo Jaro, léto, podzim, zima, číst si knížku

Více

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (postřehy žáků mediální výchovy) p. uč.. Křesťanová Disciplíny: kliky, lehsedy, trojskok, hod, švihadlo Čestný host: Eliška Krupnová bronzová mistryně

Více

Psychomotorický vývoj dítěte - 10. měsíc

Psychomotorický vývoj dítěte - 10. měsíc Psychomotorický vývoj dítěte - 10. měsíc CO BY MĚLO DĚŤÁTKO UMĚT Znovu opakuji to, co v textu k minulým měsícům. Je třeba zdůraznit, že každé miminko je jiné. Následující řádky jsou pro vás informací,

Více

Habermaaß-hra 4935. Magie stínů

Habermaaß-hra 4935. Magie stínů CZ Habermaaß-hra 4935 Magie stínů Magie stínů Magická stínová hra pro 2 až 4 hráče ve věku od 4 do 99 let. Autor: Kai Haferkamp Ilustrace: Marc Robitzky Délka hry: cca. 15 až 20 minut Obsah: 4 malé kouzelné

Více

Zpracování náslechové hospitace

Zpracování náslechové hospitace Zpracování náslechové hospitace Obor: Informační technologie ve vzdělávání Vypracoval Jan Katriniok Obsah Úvod... 3 Vyučovací hodina matematiky... 4 Přehled... 4 Přípravná fáze vyučovací hodiny... 4 Realizační

Více

Přísudek opakování a rozšíření

Přísudek opakování a rozšíření Základní škola, Šlapanice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace Masarykovo nám. 1594/16, 664 51 Šlapanice www.zsslapanice.cz MODERNÍ A KONKURENCESCHOPNÁ ŠKOLA reg. č.: CZ.1.07/1.4.00/21.2389 Přísudek

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

FK Jablonec, z.s. pořádal v neděli 7.12.2014 MIKULÁŠSKÝ. halový fotbalový turnaj pro hráče narozené 1.1.2006 a mladší

FK Jablonec, z.s. pořádal v neděli 7.12.2014 MIKULÁŠSKÝ. halový fotbalový turnaj pro hráče narozené 1.1.2006 a mladší FK Jablonec, z.s. pořádal v neděli 7.12.2014 MIKULÁŠSKÝ halový fotbalový turnaj pro hráče narozené 1.1.2006 a mladší Účastníci turnaje: FK BAUMIT Jablonec A,B, SK Jičín,, FA Petra Voříška Děčín, TJ Sokol

Více

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Prezentace HC Dukla Jihlava,s.r.o. Historie Od roku 1956, kdy vzniklo hokejové mužstvo HC DUKLA JIHLAVA, uběhlo mnoho let. Převážnou část z této doby patřilo naše mužstvo mezi

Více

Dotazníky pro rodiče vyhodnocení Žlutá třída - Motýlci

Dotazníky pro rodiče vyhodnocení Žlutá třída - Motýlci 1. Chodí Vaše dítě do MŠ: a) velmi rádo 7x b) rádo 7x c) nerado 1x d) nevím Dotazníky pro rodiče vyhodnocení Žlutá třída - Motýlci 2. O dění v MŠ s Vámi dítě hovoří: a) každý den 10x b) občas 5x 3. MŠ

Více

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě,

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, doprovázené promítáním filmů na interaktivní tabuli. Dvojice ochranářů ze společnosti

Více

Olga Kozáková: Rusko se člověku zaryje pod kůži

Olga Kozáková: Rusko se člověku zaryje pod kůži Olga Kozáková: Rusko se člověku zaryje pod kůži Čtyři naši studenti strávili část letního semestru v Rusku. Studovali na škole v Iževsku, což je v rámci ruské federace hlavní město Udmurtské republiky

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

Dana Koucká. III. ročník. Waldorfské lyceum v Praze. říjen 2010. Zpráva o pobytu na zahraniční škole v Německu

Dana Koucká. III. ročník. Waldorfské lyceum v Praze. říjen 2010. Zpráva o pobytu na zahraniční škole v Německu Dana Koucká III. ročník Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti Stáž byla podpořena z prostředků programu OPPA Waldorfské lyceum v Praze říjen 2010 Zpráva o pobytu na zahraniční

Více

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2014 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2014. Štěpánkovické

Více

Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník

Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník Září Cestička do školy Odpočinková činnost- volné rozhovory s dětmi o nových zážitcích,poslech

Více

Propozice FOTBALOVÉHO TURNAJE mladších přípravek pro ročník 2006. pořádaného. OS Tygříci - FK Neratovice-Byškovice. 5. ročník: BYŠKOVICE CUP

Propozice FOTBALOVÉHO TURNAJE mladších přípravek pro ročník 2006. pořádaného. OS Tygříci - FK Neratovice-Byškovice. 5. ročník: BYŠKOVICE CUP Propozice FOTBALOVÉHO TURNAJE mladších přípravek pro ročník 2006 pořádaného OS Tygříci - FK Neratovice-Byškovice 5. ročník: BYŠKOVICE CUP 06.06.2015 Pořadatel : Termín : 6. června 2015 Čas : 09:00 14:15

Více

1. POLOLETÍ 2013/14 SOVIČKA. Základní škola Ostrava, Gebauerova 8. Školní časopis. Novinky, akce a zajímavos ze života naší školičky

1. POLOLETÍ 2013/14 SOVIČKA. Základní škola Ostrava, Gebauerova 8. Školní časopis. Novinky, akce a zajímavos ze života naší školičky SOVIČKA Základní škola Ostrava, Gebauerova 8 1. POLOLETÍ 2013/14 Školní časopis Novinky, akce a zajímavos ze života naší školičky ZÁŘÍ začínáme Po prázdninách jsme se 2. září potkali opět ve škole. V tomto

Více

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků?

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Ovládni svou konkurenci Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Jak získat zákazníky tvé konkurence i když je už zavedená a ty teprve začínáš? 2 Udělej svou konkurenci nezajímavou Když začínáš

Více

X I. B R N O C U P 2 0 1 2

X I. B R N O C U P 2 0 1 2 I N T E R N A T I O N A L P O L I C E A S S O C I A T I O N S E K C E Č E S K É R E P U B L I K Y ÚZEMNÍ SKUPINA 201 BRNO X I. B R N O C U P 2 0 1 2 v s á l o v é k o p a n é B R N O, Č E S K Á R E P U

Více

KIDSCREEN-27. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let

KIDSCREEN-27. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let KIDSCREEN-27 Dotazník o zdraví pro děti a mládež Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let Page 1 of 5 Dobrý den, Datum: Měsíc Rok Jak se ti daří? Jak se cítíš? Rádi bychom se to od tebe dozvěděli. Přečti

Více

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová Poezie k tématům: Hudba, Věda 1. místo v krajském kole Andrea Wagnerová Hudba dřina Hudba bývá také dřina, není lehká jak peřina. Písničky jsou noty pouhé? Někdy ale pěkně dlouhé. Láska, talent k hudbě

Více