HOŠKA - TOUR. Kalendář zájezdů na rok Více než dvacet čtyři let zkušeností a spokojených zákazníků

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "HOŠKA - TOUR. Kalendář zájezdů na rok 2015. Více než dvacet čtyři let zkušeností a spokojených zákazníků"

Transkript

1 CESTOVNÍ KANCELÁŘ HOŠKA - TOUR Více než dvacet čtyři let zkušeností a spokojených zákazníků

2 Vážení přátelé, děkujeme, že jste otevřeli náš katalog poznávacích a turistických zájezdů. Za čtvrt století jsme si vybudovali důvěru mnoha klientů, čehož si velice vážíme. Máme tedy dlouholeté zkušenosti s přípravou a organizováním zájezdů, a to dává určitou záruku v poskytování kvalitních služeb v reálných cenách. U nás máme ke každému klientovi individuální přístup. Snažíme se, abyste si vybraný zájezd plně vychutnali, poznali nové přátele a navštívili místa, na která se třeba sami nevydáte. Těšit se můžete i na zajímavý suvenýr. Na webu najdete rozšířenou nabídku s fotografiemi či upoutávkami videí k našim zájezdům. Přejeme vám příjemné chvíle při výběru zájezdů a těšíme se na shledání na některém z nich. Lubomír Hoška P O Z V Á N K A na setkání příznivců cestovní kanceláře HOŠKA TOUR v sobotu 31. ledna Setkání se opět uskuteční v kulturním sále a přilehlých prostorech hotelu Grand v areálu lázní v Lázních Bělohradě hodin příchod jednotlivých účastníků hodin prezentace digitálních fotografií hodin hlavní přestávka hodin prezentace digitálních fotografií 21 ROCNIK Setkáte se zde se svými známými, dozvíte se bližší informace k novým zájezdům. Na zájezdy se budete moci hned přihlásit, příp. uhradit i zálohu. Sejdete se zde i s většinou spolupracovníků cestovní kanceláře. Občerstvení je možné v kavárně (káva, víno, pivo, zákusky, nealko). Protože v hotelu Grand není restaurace pro veřejnost, je nutné si jídlo z nabídky vybrat a objednat po příchodu. Podávat se bude od do hodin. Nabízíme možnost vykoupání v lázeňském bazénu ve vodě o teplotě cca 29 C za zlevněnou cenu 60,- Kč. K dispozici podvodní trysky a perličková lavice. Kdo chce využít tuto možnost, musí zaslat předem závaznou přihlášku ( em nebo telefonicky). Podrobný program najdete před setkáním na webu: promitani.pesituristika.cz. Každý účastník obdrží suvenýr.

3 SLEVY SLEVY ZÁJEZDŮ CK HOŠKA TOUR 2% 4% 5% 10% 30% I. a) slevu ve výši 10% ze základní ceny, nejvýše 1 000,- Kč, poskytujeme dětem do 15 let. V případě, že i obchodní partner (například ubytovatel) poskytne slevu, může CK přiznat slevu vyšší. b) slevu ve výši 2% ze základní ceny poskytujeme juniorům do 21 let, studentům do 26 let po předložení průkazu a seniorům nad 60 let. c) slevu ve výši 30% ze základní ceny poskytujeme dětem a juniorům do 21 let při účasti dvou dospělých osob. d) slevu ve výši 4 5% ze základní ceny, nejvýše 500,- Kč (zlevněná cena), poskytujeme klientům, kteří se v období zúčastnili alespoň tří vícedenních zájezdů s naší cestovní kanceláří. Tato zlevněná cena je uvedena za cenou základní (za lomítkem) Klienti, kteří uplatňují nárok na tuto slevu, musí ve smlouvě o zájezdu uvést název (nebo alespoň cílovou zemi) a rok nejméně tří zájezdů, kterých se zúčastnili v posledních čtyřech letech. Sleva se neposkytuje spolucestujícím nebo rodinným příslušníkům, kteří na ni nemají nárok. e) slevu ve výši 4 5% ze základní ceny, nejvýše 500,- Kč (zlevněná cena), poskytujeme členům Klubu českých turistů. Je nutné předložit kartu Eurobeds nebo zaslat její fotokopii. f) slevu ve výši 4 5% ze základní ceny, nejvýše 500,- Kč (zlevněná cena), poskytujeme členům České obce sokolské. Je nutné předložit členský průkaz nebo zaslat jeho fotokopii. g) slevu ve výši 4 5% ze základní ceny, nejvýše 500,- Kč (zlevněná cena), poskytujeme skupinám nad 6 osob. h) slevu ve výši 5% ze základní ceny poskytneme držitelům věrnostní karty Sphere card. Je nutné předložit kartu nebo zaslat její fotokopii. Jednotlivé slevy nelze slučovat. Je nutné využít tu, která je pro klienta výhodnější. Slevy se nepočítají z doplatků například z pojištění nebo stravování. II. Slevu 100,- Kč poskytujeme za včasný nákup, tj. při podání smlouvy o zájezdu s dodržením termínu splatnosti zálohy a doplatku (dle Všeobecných podmínek cestovní kanceláře) více než 3 měsíce před jeho konáním u zájezdů s cenou vyšší než 4 000,- Kč. Tuto slevu lze sloučit s případnou slevou v bodě I. III. Zasedací pořádek sestavujeme s přihlédnutím na pořadí došlých přihlášek. V případě, že u zájezdu je uvedena pouze jedna cena, neposkytujeme žádné slevy. PROČ CESTOVAT S NÁMI Máme dlouholeté zkušenosti s přípravou a organizováním zájezdů. U jednotlivců je zpravidla možnost cestovat bez jednolůžkových příplatků. Lze využívat bohatého systému slev. Máme zkušené průvodce. V ceně našich zájezdů je pojištění pro hrazení stornopoplatků, úrazu, ztráty zavazadel a odpovědnosti z činnosti cestovní kanceláře. Zajistíme pojištění pro hrazení léčebných výloh v zahraničí. Každého klienta si vážíme. Garantujeme co nejnižší, ale reálné ceny. U nás máme ke každému klientovi individuální přístup. Na většinu zájezdů odjíždí autobus s toaletou.

4 2 SEZNAM ZÁJEZDŮ Datum Destinace Název zájezdu Ubytování Strana Lyžařská turistika Česko KOUZELNÁ ŠUMAVA penzion 6 Poznávací zájezdy / Poznávací zájezdy s vycházkami Slovensko/Maďarsko VELIKONOCE V TERMÁLECH penzion, soukromí Francie PAŘÍŽ BÍLÁ PERLA NA SEINĚ, VERSAILLES hotel Česko ŽATEC - UHELNÉ SAFARI - KADAŇ hotel Bosna a Hercegovina BOSNA A HERCEGOVINA hotely Slovensko PODHÁJSKA S VÝLETY penzion, apartmány Česko JÍZDA KRÁLŮ VE VLČNOVĚ hotel Německo ROMANTICKÉ PORÝNÍ hotel Francie PAŘÍŽ A ÚDOLÍ LOIRY hotel Slovensko PAMÁTKY ZÁPADNÍHO SLOVENSKA hotel Maďarsko HORY A TERMÁLY SEVERNÍHO MAĎARSKA hotel Ukrajina ZA NIKOLOU ŠUHAJEM LOUPEŽNÍKEM hotel Rakousko ŠTÝRSKO LABUŽNICKÝ RÁJ penzion Slovensko PAMÁTKY STŘEDNÍHO SLOVENSKA hotel Polsko VELKÝ OKRUH POLSKEM hotely Německo BAVORSKÉ HORY, ZÁMKY A KLÁŠTERY hotely Litva/Lotyšsko/Estonsko/Rusko PETROHRAD A PETRODVORCE hotely Maďarsko PAMÁTKY A TERMÁLY MAĎARSKA hotel Francie PROVENCE A AZUROVÉ POBŘEŽÍ hotel Slovinsko PŘÍRODNÍ KRÁSY SLOVINSKA penzion Rakousko VÍDEŇ V POHODĚ hotel Itálie BENÁTKY FLORENCIE - ŘÍM hotel Česko VINOBRANÍ VE VELKÝCH PAVLOVICÍCH hotel Německo BERLÍN LÁKÁ hotel Itálie KAMPÁNIE - KALÁBRIE bungalovy Slovensko PAMÁTKY V POVÁŽÍ hotel Turecko DO POHÁDKOVÉ ZEMĚ hotely, penziony Řecko PUTOVÁNÍ S BOHEM HERMEM hotely Slovensko/Maďarsko SLOVENSKÉ A MAĎARSKÉ TERMÁLY penzion Německo/Švýcarsko KVĚTY OKOLO BODAMSKÉHO JEZERA hotel Česko SLAVKOVSKÉ SLUNCE hotel Portugalsko MADEIRA POZNÁVACÍ hotel, penzion 55 Poznávací zájezdy s vycházkami / Pěší turistika Španělsko KANÁRSKÉ OSTROVY hotel, penzion Česko/Rakousko JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSY hotel Česko ROZKVETLÁ JIŽNÍ MORAVA hotel Česko/Slovensko KRÁSY NA ČESKO SLOVENSKÉM POMEZÍ hotel Německo/Česko SLAVNOST KAŠEN penzion Itálie OKOLÍ JEZERA LAGO DI GARDA hotel Česko PUTOVÁNÍ OKOLO JABLUNKOVA penzion Česko PŘÍRODNÍ KRÁSY ŠUMAVY II. penzion Rakousko KITZBÜLSKÉ ALPY LANOVKAMI hotel Rakousko SE SLEVOVOU KARTOU POD DACHSTEIN apartmány, hotel Polsko/Litva TURISTICKÁ AKCE V LITVĚ hotel, vlastní spacák Rakousko SALZBURSKO MALÝ RÁJ II. horská chalupa Německo VÝLET DO POHOŘÍ HARZ penzion Slovensko/Polsko KOUZELNÉ PIENINY chaty Česko POSLEDNÍ PUCHÝŘ ubytovna 52

5 SEZNAM ZÁJEZDŮ Portugalsko MADEIRA TURISTICKÁ I. penziony, hotely Portugalsko MADEIRA TURISTICKÁ II. penziony, hotely 55 Pěší turistika / Vysokohorská turistika Švýcarsko TURISTIKA POD MATTERHORNEM hostel Slovensko TATRANSKÉ PASTORÁLE penzion Rakousko KOUZELNÁ SILVRETTA penzion Slovinsko KAMNICKÉ ALPY hotel Slovinsko TREK KAMNICKÝMI ALPAMI horské chaty Slovensko TAJEMNÝ SLOVENSKÝ KRAS hotel Švýcarsko ŠVÝCARSKÝ ENGADIN hostel Rakousko KAISERGEBIRGE CÍSAŘSKÉ POHOŘÍ hotel 40 Cykloturistika Německo, Polsko OSTROVY RUJANA A USEDOM hotely Česko ÚDOLÍM DIVOKÉ ORLICE Itálie Z ALP K JEZERU LAGO DI GARDA hotel Rakousko KOUZELNÁ SOLNÁ KOMORA penzion Itálie DOLOMITY Z KOPCE apartmány Německo CYKLOTURISTIKA U LUŽICKÝCH SRBŮ penzion Německo/Česko NA KOLE PODÉL OHŘE penzion, hotel Rakousko TAURSKÁ CYKLOSTEZKA horská chalupa Švýcarsko/Německo OKOLO BODAMSKÉHO JEZERA hotel Polsko POLSKÉ JIZERSKÉ HORY Česko VINOBRANÍ VE VELKÝCH PAVLOVICÍCH hotel Slovensko VÁŽSKÁ MAGISTRÁLA hotely 68 Jednodenní zájezdy Německo ZA PORCELÁNEM DO MÍŠNĚ Polsko KRAKOW A OSVĚTIM Česko PĚŠKY NA HRAD PERNŠTEJN Německo KOUZLO SASKÉHO ŠVÝCARSKA II Česko DLOUHÉ STRÁNĚ A VELKÉ LOSINY Německo LEGOLAND Česko ÚDOLÍM DIVOKÉ ORLICE Česko ŠIKLŮV MLÝN Rakousko TULLN KVĚTINOVÁ VÝSTAVA Polsko POLSKÉ JIZERSKÉ HORY Česko RYCHLEBSKÉ HORY Polsko KRAKOW A WIELICZKA Polsko PAMÁTKY KLADSKA 73 Adventní zájezdy Polsko ADVENT VE WROCLAWI Rakousko KOUZLO VÍDEŇSKÉHO ADVENTU Německo/Česko ADVENT V BUDYŠÍNĚ, ZHOŘELCI A KRYŠTOFOVĚ ÚDOLÍ Německo ADVENT V REGENSBURGU 75 Po uzávěrce Itálie MILÁNO EXPO 2015 hotel Nizozemí HOLANDSKO KVĚTINOVÉ KORZO bungalovy 76 Zájezdy s koupáním na mořském pobřeží nebo v termálních koupalištích jsou zařazeny u poznávacích zájezdů a zájezdů s pěší a vysokohorskou turistikou. V internetové podobě kalendáře můžete najít další zájezdy.

6 4 INFORMACE VĚNUJTE DÁRKOVOU POUKÁZKU Zájezd je tím nejvhodnějším dárkem pro vaše milé, rodiče, děti a přátele k Vánocům, narozeninám, svátku nebo jen tak pro radost. Poukaz Vám vytvoříme na libovolnou hodnotu nebo zájezd s vlastním jedinečným věnováním nebo přáním. ELEKTROKOLO NÁSTUPNÍ MÍSTA Vyjíždíme z Podkrkonoší. Trasu sestavujeme s přihlédnutím na bydliště většiny účastníků a cílové destinace. Jezdíme přes Jízdní kolo s elektropohonem je v současné době hitem. Na našich cykloturistických zájezdech není na překážku. S elektrokolem nebudete plýtvat silami a do cíle dojedete v naprosté pohodě. Na některé zájezdy si můžete vzít i koloběžku. Prahu, jižní či západní Čechy, někdy i přes Moravu. Při větším počtu osob z jedné lokality zajišťujeme za příplatek svoz. V některých případech doporučíme spoje hromadných dopravních prostředků, kterými se účastníci dostanou na nástupní místa. V těchto případech čekáme na případné zpoždění doporučených spojů. Bližší informace průběžně na tel. č NORDIC WALKING Letos jsme pro Vás připravili zájezd s instruktorem nordic walking. Tato technika chůze si získává popularitu nejen ve světě, ale i v Česku. Lékaři tento styl chůze doporučují. Uvádí se, že při chůzi s holemi zatěžujeme 90% svalů a naopak šetříme namáhané klouby. S pomocí našeho instruktora zvládnete správnou techniku za několik hodin. SOUTĚŽ - CESTOPISOVÁNÍ Cestovní kancelář vyhlašuje soutěž o nejlepší cestopis. Svoje cestopisy zasílejte do konce listopadu Na setkání příznivců cestovní kanceláře 2016 vyhlásíme vítěze. Jedinou podmínkou je, aby cestopis byl Vaším dílem a byl ze zájezdu cestovní kanceláře, případně z destinace, kam jezdíme. Cestopisy zveřejníme na webových stránkách a nejlepší odměníme hodnotnými cenami. Suvenýr obdrží každý autor cestopisu. Podrobnosti o této soutěži naleznete na webu kam můžete svá díla vkládat. Také nám je můžete zasílat na ZÁJEZDY NA OBJEDNÁVKU Pořádáme zájezdy pro školní, turistické, podnikové a další kolektivy. Jako námět mohou posloužit letošní či loňské nebo předloňské kalendáře turistických zájezdů. Na požádání zašleme návrhy programů s vypracovanou cenovou kalkulací pro plánovaný počet účastníků. Pro zpracování nabídky potřebujeme znát přibližný termín, destinaci, délku zájezdu, typ ubytování, stravování a přibližný počet osob. Návrhy zájezdů na straně 77. BUĎTE S NÁMI VE SPOJENÍ Sledujte bonusy a videa z našich zájezdů na Youtubovém kanále: https://www.youtube.com/user/ckhoskatour. Staňte se fanoušky na našem facebooku: facebook.com/hoskatour. Budete tak první informovaní o aktualitách z dění v CK, o výhodných akcích, radách, tipech nebo zajímavostech. Přihlaste se k zasílání občasného newsletteru. Do Vaší ové schránky Vám zašleme to nejzajímavější, co se v naší cestovní kanceláři i mimo ní děje. Občas přidáme cestovatelský magazín Cestoviny. Sledujte aktuality na V internetové podobě kalendáře najdete více fotografií. Na našem webu také naleznete fotografie z minulých let.

7 Dolomity Rádi vás uvítáme na těchto veletrzích cestovního ruchu HOLIDAY WORLD v areálu Výstaviště (stánek V 401) Praha - Holešovice ve dnech února 2015 INFOTOUR v budově KC Aldis Hradec Králové ve dnech března 2015 LEGENDA: EUROREGION TOUR v nové hale Výstaviště Jablonec nad Nisou ve dnech března 2015 lyžařská turistika pobytové zájezdy poznávací zájezdy pěší turistika horská a vysokohorská turistika cykloturistika Nordic walking DŮLEŽITÉ INFORMACE Ceny uvedené u jednotlivých zájezdů jsou konečné. Záloha pouze ve výši jedné třetiny z celkové ceny zájezdu. Upřesněné pokyny zasíláme účastníkům asi 20 dnů před odjezdem. Většinou s předstihem je najdete na našich webových stránkách. Okamžikem potvrzení Vámi podepsané smlouvy o zájezdu (pokud u zájezdu není uvedeno jinak) jste pojištěni pro hrazení stornopoplatků, ztráty zavazadel, pro případ úrazu. CK je pojištěna pro odpovědnost za škodu z provozu cestovní kanceláře a povinně pro případ úpadku u pojišťovny Generali pod číslem Na našich webových stránkách najdete další zájezdy. Fakultativně zajistíme pojištění pro hrazení léčebných výloh v zahraničí. U jednotlivých zájezdů je uvedena cena pro osoby od 18 do 69 let. U osob od 70 do 79 let je cena dvojnásobná a u osob od 80 let a více je cena trojnásobná. Děti, které nedovršily 18 let, platí za jeden den pojištění ve výši 16,- Kč. Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích se sociálním příslušenstvím (pokud u zájezdu není uvedeno jinak). Samostatný účastník (pokud u zájezdu není uvedeno jinak) bude ubytován ve dvoulůžkovém, ve výjimečném případě v třílůžkovém pokoji s osobami stejného pohlaví. Účastník si může připlatit, v případě, že to je možné, jednolůžkový pokoj. Cestovní kancelář na požádání sdělí výši příplatku. V případě, že projevíte zájem o náš zájezd, můžete si ho nezávazně rezervovat 7 dnů (pokud cestovní kancelář nestanoví jinak). Pokud váš zájem bude trvat, je nutné vyplnit přiloženou tištěnou smlouvu o zájezdu nebo ji vyplnit na našem webu. polodenní i celodenní túry pobytové zájezdy na mořském pobřeží nebo v termálních lázních poznávací činnost, program může být doplněn o drobné vycházky vycházky, polodenní i celodenní túry, program je doplněn poznávací činností celodenní túry v horském a vysokohorském prostředí polodenní i celodenní jízdy, program bývá doplněn o poznávací činnost severská chůze s instruktorem

8 6 Lyžařský zájezd Česko KOUZELNÁ ŠUMAVA Na Kvildě sníh nikdy nechybí. zájezd č. 010 Lyžařský přejezd v centrálním masivu Šumavy, který je pro dobré sněhové podmínky často milovníky úzkých prkýnek vyhledáván až do jarních měsíců. Pro jeho nadmořskou výšku a chladné klima je záruka, že tu bude dostatek sněhu. I když tento lyžařský zájezd pořádáme ke konci lyžařské sezony, s ohledem na zajištění ubytování prosíme o přihlášky co nejdříve. LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY nad 1000 m. PRAMEN VLTAVY symbolický pramen Vltavy. BUČINA bývalá nejvýše položená osada na Šumavě. Za pěkného počasí výhled na Alpy. 3. den: túra Borová Lada - Knížecí Pláně - Strážný, celkem 18 km. Možnost krácení: na Knížecí Pláně a zpět. KNÍŽECÍ PLÁNĚ bývalá obec, malebná oblast s celou řadou pěkných vyhlídek. CHALUPSKÁ SLAŤ rašeliniště s největším a nejkrásnějším jezírkem v Čechách. 4. den: túra Prášily Poledník Javoří Pila Modrava, celkem 18 km. Možnost krácení: na Poledník a zpět. PRÁŠILSKÉ JEZERO malebné jezero ledovcového původu. POLEDNÍK rozhledna, jeden z nejkrásnějších rozhledů na Šumavě. JAVOŘÍ PILA takřka kultovní místo milovníků Šumavy při Javořím potoce. TŘÍJEZERNÍ SLAŤ menší rašeliniště s třemi jezírky. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do hodin. Ubytování: penzion. Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 360,- Kč. Cena: 3 550,-/3 400,- Kč. V ceně je zahrnuta přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně, pojištění (stornopoplatky) a průvodce. 1. den: túra Modrava Modravský potok Březník Modrava, celkem 15 km. Možnost krácení: Modrava Modravský potok Filipova huť, celkem 10 km. MODRAVA rázovitá šumavská obec. Okolí obce leží v centrální části Šumavy. Náhorní plošina přesahuje nadmořskou výšku 1200 m. Říčka Vydra vzniká spojením Roklanského a Modravského potoku. BŘEZNÍK někdejší osada v srdci Šumavy. FILIPOVA HUŤ osada, horské louky. 2. den: túra Kvilda pramen Vltavy Bučina - Kvilda, celkem 18 km. Možnost krácení: od pramene stejnou cestou zpět. KVILDA horská obec, významné turistické středisko. Kvildsko je součástí Šumavských plání, které jsou nejrozsáhlejší souvislou plochou střední Evropy VĚNUJTE DÁRKOVOU POUKÁZKU Zájezd je tím nejvhodnějším dárkem pro vaše milé, rodiče, děti a přátele k Vánocům, narozeninám, svátku nebo jen tak pro radost. Poukaz Vám vytvoříme na libovolnou hodnotu nebo zájezd s vlastním jedinečným věnováním nebo přáním. CESTOVNÍ KANCELÁŘ HOŠKA TOUR DÁRKOVÁ POUKÁZKA NA ZÁJEZD Z KATALOGU ZÁJEZDŮ CK HOŠKA-TOUR V HODNOTĚ 3 000,- KČ VĚNUJÍ DANA, LUBOŠ A MÍŠA Pobočka: nám. K. V. Raise 160, Lázně Bělohrad

9 POZNÁVACÍ ZÁJEZDY, PĚŠÍ TURISTIKA, VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA 7 Poznávací zájezdy Poznávací zájezdy s vycházkami Pěší turistika Vysokohorská turistika Slovensko / Maďarsko VELIKONOCE V TERMÁLECH Vyřešíme váš problém, kde strávit Velikonoce. O Velikonocích jsou termály volnější. zájezd č. 020 Každoroční velikonoční zájezd do teplého prostředí termálních lázní. Nabízíme vám možnost vyhřát si kosti po dlouhé zimě ve volných termálech s ubytováním ve Veľkém Mederu. Při tomto zájezdu se využívá školních prázdnin. Na tento zájezd budete potřebovat pouze jeden den dovolené. 1. den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i na trase HK - Brno. Předpokládaný příjezd do hodin. DUNAJSKÁ STREDA Thermalpark patří k jedněm z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších termálů na jižním Slovensku. K dispozici jsou 4 vnitřní a 6 venkovních bazénů s mineralizovanou a termální vodou o teplotě od 24 do 40 C. Příznivě působí na kloubní poruchy, nemoci páteře, svalů a na celkovou regeneraci organismu. 2. den: GYÖR historické město čtyř řek s krásným barokním jádrem. Město bylo sídlem biskupů a svědkem korunovací maďarských králů, dodnes je chráněno hradbami. Krátká prohlídka historického jádra města. Moderní termální bezchlorové lázně byly otevřeny v roce 2003, když kronikáři zaznamenali léčivé účinky už ve středověku. Alkalická, hydrogen-uhličitanová, 67 C teplá voda s vyšším obsahem jodidu tryská z hloubky 2000 m. K dispozici jsou vnitřní i venkovní bazény s léčivou vodou, vnitřní i venkovní rekreační bazény (vířivky, tobogány, vodopády, kruhové proudy) o teplotě 29 až 37 C. Samoobslužná restaurace nabízí místní speciality. 3. den: VEĽKÝ MEDER termální prameny vyvěrají z hloubky 1500 m o teplotě až 76,5 C. Příznivě působí na kloubní poruchy, nemoci páteře, svalů a na celkovou regeneraci organismu. Rekonstruovaný moderní areál poskytuje služby v krytém nebo kombinovaném bazénu s teplotou vody 32 až 37 C. K dispozici nedávno otevřený rodinný zábavní bazén s atraktivní Vodní věží. Největší zájem je o relaxační sedací bazén o teplotě 37 C. Bazény můžete využívat až do hodin. 4. den: MOSONMAGYARÓVÁR nově zrekonstruované lázně ležící v severozápadní části země nedaleko Bratislavy. K dispozici jsou tři nové zážitkové bazény s termální vodou o teplotě 32 až 34 C, dále polokrytý a krytý sedací léčebný bazén s termální vodou o teplotě 35 až 37 C, venkovní léčebné bazény a plavecký bazén s vodou teplou 26 až 28 C. Termální pramen má osvědčení léčivé vody a patří v kvalifikačním žebříčku mezi 5 nejúčinnějších léčivých vod v Evropě. Možnost občerstvení v samoobslužné restauraci. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do hodin. Ubytování: penziony ve Veľkém Mederu. Stravování: k dispozici kuchyňky. Večeře individuálně v restauracích, případně v termálech. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK. Cena: 3 250,-/3 100,- Kč. V ceně je zahrnuta přeprava, 3x ubytování, pojištění (stornopoplatky, ztráta zavazadel, úraz) a průvodce. výloh za 80,- Kč.

10 8 POZNÁVACÍ ZÁJEZDY, PĚŠÍ TURISTIKA, VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA Španělsko KANÁRSKÉ OSTROVY Tenerife + Gran Canaria. Pěší turistika po ostrovech. zájezd č zájezd č Souostroví Kanárských ostrovů nabízí příjemné počasí na turistiku i koupání po celý rok. Je tu mnoho pěkných písečných pláží, na některých se zastavíme vždy po turistickém výletě. Příroda zde konala divy. Vysoké vulkány s obrovskými kalderami, sopečná měsíční krajina, bizarní skalní útvary různých barev, hluboké klikaté soutěsky, bujná tropická vegetace, vavřínové a borovicové lesy. Všemu vévodí nejvyšší hora Španělska Pico del Teide 3718 m. Snídaně u moře, přes den výlety v horách, prohlídka zajímavého městečka a v podvečer koupání v moři. 1. den: odlet z Prahy na Gran Canarii, ubytování na jižním pobřeží. 2. den: pojedete do centrálního masivu, vyjdete ke skalnímu útvaru BENTAIGA 1415 m, vycházka. TEJEDA typická horská vesnice. CRUZ DE TEJEDA vyhlídka ležící uprostřed ostrova, pěšky po hraně velké kaldery s krásnými výhledy do obce Artenara, lehká túra. Prohlédnete si Museum Casas Cuevas stará dosud zařízená obydlí vytesaná ve skalách. Vyhlídka nad CALDERA DE GÁLDAR sopečný kráter s lávou mnoha barev bude přímo pod Vámi. Zastavíte se u CALDERA DE LOS MARTELÉS zarostlý kráter s políčky na dně. 3. den: SAN BARTOLOMÉ romantické městečko ležící pod nejvyššími horami. Půjdete na vrchol ROQUE NUBLO 1813 m je to monument ostrova, skalisko vypadající jako obrovský kvádr vysoký přes 50 m, vycházka s pěknými výhledy. Nejvyšší hora PICO DE LAS NIEVES 1950 m - kam dojedete busem a pěší výlet po hřebeni s mnoha výhledy, sestup ke CRUZ GRANDE 1251 m, lehká túra. 4. den: LAS PALMAS DE GRAN CANARIA procházka centrem hlavního města. BARRANCO DE GUYEDEQUE úzké údolí s obydlími ve skalách, kolem kterých se projdete, restaurace schovaná ve skále. MASPALOMAS procházka po písečných dunách, koupání. 5. den: ST. NICOLAS do AGAETE pojedete po klikaté silnici nad západním pobřežím. Dál trajektem na ostrov Tenerife. SANTA CRUZ DE TENERIFE hlavní město, projdete se parkem s mnoha exotickými rostlinami, koupání. 6. den: PICO DEL TEIDE 3718 m skoro na nejvyšší vrchol ostrova vyjedete lanovkou do výšky 3555 m. Na vrchol kousek pěšky. Uvidíte nejen pobřeží, ale pokud to viditelnost dovolí i sousední ostrovy a možná i Afriku. Kdo nebude chtít vystoupit na vrchol, půjde se podívat na dvě vyhlídky. ROQUES GARCIA ke skalním útvarům přejete busem. BOCA DE TAUCE 2055 m další pěkná vyhlídka. 7. den: TEIDE půjdete náročnější pěší výlet přes sedlo 2375 m pod vrcholem MONTAŇA DE GUAJARA k černé měsíční krajině tvořené černou sypkou lávou, o kus dál vás čekají bělostné pískovcové útvary PAISAJE LUNAR. Kdo si zvolí kratší výlet, bude se pohybovat po barevné lávě v kaldeře pod vrcholem Teide. Na zpáteční cestě zastávka v nejvýše položené obci ve Španělsku. 8. den: strávíte den na severu ostrova, kde je velmi vlhké podnebí. Rozhlédnete se z několika vyhlídek v pohoří MONTAŇAS DE ANAGA. Půjdete vavřínovým lesem po zarostlém hřebeni do vesnice CHAMORGA. Vykoupete se na PLAYA DE LAS TERESITAS jediná pláž na Tenerife, kde není černý sopečný písek, ale světlý písek dovezený z Afriky. VILAFLOR 1466 m nejvýše položená vesnice. CANDELARIA významné poutní

11 POZNÁVACÍ ZÁJEZDY, PĚŠÍ TURISTIKA, VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA 9 místo s bazilikou. 9. den: TENO pojedete do pohoří na západě ostrova. MASCA jedna z nejkrásnějších vesnic. Sestoupíte soutěskou BARRANCO DE MASCA z výšky asi 600 m až na pobřeží k PLAYA DE MASCA. Po vykoupání poplujete lodí podél útesů vysokých až 900 m do města PUERTO DE SANTIAGO, kdo nebude chtít sestupovat soutěskou, pojede busem do Puerta de Santiago a popluje nám lodí naproti k místu, kde divoká soutěska se skalními útesy ústí do oceánu. Koupání, nákupy před odletem. 10. den: odlet z Tenerife do Prahy. Zájezd je určen pro skupinu do 22 osob, se kterými pojede náš průvodce. Po ostrovech se budete dopravovat mikrobusem. Denně je na programu vycházka do přírody, většinou bude na výběr ze dvou možností. Ve zbytku dne se objede ostrov se zastávkami na zajímavých místech. Čas bude na vykoupání v Atlantickém oceánu s teplotou vody kolem 21 C., nakoupit si potraviny či zajít si na večeři. Ubytování: hotel, penzion. Stravování: snídaně. Možnost dokoupení 9x večeře v hotelu (4x na Gran Canarii, 5 x na Tenerife) za 1 530,- Kč. Cena: zájezd č ,-/29 480,- Kč, zájezd č ,-/33 480,- Kč. V ceně je zahrnuta letenka včetně letištních tax, poplatků a palivového příplatku, 1 x lodní lístek mezi ostrovy, 9x ubytování, 9x snídaně, dopravu mikrobusem po obou ostrovech a průvodce. Fakultativně: cestovní pojištění a pojištění storna za 330,- Kč. U zájezdu č. 030 je příplatek za jednolůžkový pokoj 4 890,- Kč, u zájezdu č. 031 je příplatek za jednolůžkový pokoj 6 290,- Kč. Během zájezdu si účastníci platí lanovku na Teide 26 a lodní lístek k soutěsce Masca 10. Na zájezd v termínu navazuje zájezd Kanárské ostrovy La Palma a La Gomera v termínu: Můžete spojit oba zájezdy. Na Tenerife budete mít navíc den volna pro vlastní program a odpočinek u moře. Příplatek za spojení obou zájezdů činí ,- Kč. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK. Česko / Rakousko JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSY zájezd č. 040 Poznávací zájezd s vycházkami či individuálně nenáročnou pěší turistikou. Uvidíte selské baroko, cisterciácké kláštery, zachovalé památky a krásnou přírodu. V programu je jednodenní výjezd do Rakouska. 1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do jižních Čech. HOLAŠOVICE nejznám ější vesnice selského baroka zapsána na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Unikátní památka vesnické architektury. V nedalekých Dobčicích točil režisér Z. Troška film Babovřesky. KLEŤ 1083 m výlet lanovkou na nejvyšší vrchol Blanského lesa. Z rozhledny kruhový výhled. Na území rezervace nedaleko vrcholu se nachází největší kolonie mravenců v České republice. Zdatnější účastníci mohou dojít do Českého Krumlova pěšky. Ostatní dolů lanovkou a přesun autobusem. ČESKÝ KRUMLOV půvabné jádro města s řekou Vltavou neztratilo svůj středověký ráz. Možnost prohlídky jednoho zámeckého okruhu nebo výstupu na věž Máselnici. Nejpozoruhodnějším exponátem je tzv. Zlatý kočár. Vycházka do parku s otáčivým hledištěm. V hradním příkopu žijí rodiče známých medvědích trojčat Vojty, Kuby a Matěje, hrdinů televizního Večerníčku.

12 10 POZNÁVACÍ ZÁJEZDY, PĚŠÍ TURISTIKA, VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA 2. den: VYŠŠÍ BROD v romantické krajině leží cisterciácký klášter. Prohlídka 1. okruhu: chrám, galerie a knihovny. ČERTOVA STĚNA skalní vyhlídka nad úžasným údolím Vltavy, ke které se váže známá pověst, podle které se stěna stala námětem ke Smetanově opeře Čertova stěna. LIPNO lanovkou nebo pěšky ke Stezce v korunách stromů. Výhled na přehradní jezero, Novohradské hory a Šumavu. Za pěkné viditelnosti i na Alpy. VÍTKŮV KÁMEN 1053 m - možnost nenáročné túry na mohutnou zříceninu hradu. Alternativně drobná vycházka podle malebného Horského potoku. 3. den: TŘÍSTOLIČNÍK 1311 m tentokrát vyjedete až pod vrchol autobusem. Vycházka na vrchol s výhledem především do Německa a Rakouska. Možnost další vycházky na vyhlídku na Plešné jezero. MOLDAUBLICK rozhledna s výhledem na lipenskou přehradu. LINEC za tradičním pravým lineckým koláčem do nejbližší cukrárny. HAUPTPLATZ historické domy, barokní morový sloup, kostel Sv. Martina, Alter Dom v tomto kostele jako varhaník působil Anton Bruckner. ZÁMEK rozkládá se na ostrohu nad Dunajem, pěkný výhled na Linec. NEUER DOM jedna z největších katedrál v Rakousku. PÖSTLINBERG výlet horskou elektrickou dráhou na vrch s pěkným výhledem na Linec a za pěkného počasí i na Alpy. Poutní kostel Panny Marie. Zdatnější účastníci mohou na vrchol vystoupat pěšky. 4. den: ZLATÁ KORUNA klášter cisterciáků je národní kulturní památkou. V rámci prohlídky uvidíte malý a velký konvent, křížovou chodbu a interiér chrámu. DÍVČÍ KÁMEN vycházka na romantickou zříceninu hradu, která leží na skalnatém výběžku nad řekou Vltavou. Prý tu stále přebývá sám král trpaslíků. PURKAREC pomníček a malé muzeum voroplavby. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do hodin. Ubytování: hotel. Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 360,- Kč Cena: 3 650,-/3 500,- Kč. V ceně je zahrnuta přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně, pojištění (stornopoplatky, ztráta zavazadel, úraz) a průvodce. výloh za 20,- Kč. Francie PAŘÍŽ BÍLÁ PERLA NA SEINĚ, VERSAILLES zájezd č zájezd č zájezd č V jednom okamžiku je zde možné najít největší luxus, největší mravnost, největší svinstvo, největší neřesti, lomoz a křik, krásu i špínu je toho více, než si kdo dokáže představit. 1. den: odjezd v odpoledních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun. 2. den: PAŘÍŽ procházka s průvodcem od Panthéonu k Lucemburským zahradám dnes sídlo francouzského senátu, Latinská čtvrť, Cité katedrála Notre Dame s impozantním interiérem, Consiergerie původně královský palác, poté vězení, Sainte Chapelle svatá kaple, která je klenotem gotiky, Justiční palác, pravý břeh Seiny Hotel de Ville. Louvre návštěva palácového komplexu s galerií evropského malířství, sochařství a dalších uměleckých sbírek. Osobní volno s možností návštěvy dalších muzeí. 3. den: VERSAILLES centrum politické moci za Ludvíků XIV. - XVI. pro zájemce prohlídka zámku francouzských králů, procházka francouzskými zahradami k Velkému a Malému Trianonu, k vesničce Hameau Marie Antoinetty. LA DÉFENSE prohlídka sídliště 21. století, možnost nákupů.

ČESKÝ KRUMLOV. Tereza Išková

ČESKÝ KRUMLOV. Tereza Išková ČESKÝ KRUMLOV Tereza Išková ČESKÝ KRUMLOV Pohlednicový pohled na město Český Krumlov. 2 HISTORIE MĚSTA ČESKÝ KRUMLOV Jméno města Krumlov je odvozováno z německého výrazu "Krumme Aue", který je překládán

Více

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři w w w.h usto p e ce - cit y. cz rodina sport senioři víno PRO SENIORY Seniorský věk už dnes nemusí být obdobím stráveným v ústraní aktivního společenského života. Stále více institucí myslí na lidi seniorského

Více

BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102

BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102 CK TURISTA BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102 5 - denní zájezd Již v úvodu naší golfové nabídky jsme uvedli, že golf již zdaleka není drahým sportem (i když tomu ceny v mnoha

Více

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34. Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.0774 ANOTACE Číslo a název šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění

Více

SICÍLIE 18. 9. 27. 9. 2015

SICÍLIE 18. 9. 27. 9. 2015 SICÍLIE 18. 9. 27. 9. 2015 Proč právě Sicílie? Největší italský ostrov nabízí krásné pláže, hory, divoké kaňony, jedny z nejlépe zachovaných antických památek světa i architektonické pozůstatky vlády Normanů,

Více

CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ

CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ PROVENCE 2011 Vážení rodiče, milí studenti! V letošním školním roce máte poprvé možnost volby komplexní zahraniční exkurze. Po několika rocích, kdy se nabízelo pouze Chorvatsko, tedy destinace relativně

Více

Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242

Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242 CK TURISTA Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242 4 - denní zájezd Turistika v Alpách, v nejjižnější části Rakouska s nejstálejším počasím. Korutany dělí jen necelých 140 km od

Více

Brno. Liberec. Karlovy Vary

Brno. Liberec. Karlovy Vary Brno Největší moravské město leží na soutoku Svitavy a Svratky. Jeho dominantou je hrad Špilberk. Je významným průmyslovým a kulturním centrem, městem veletrhů. Otázka: Které město leží pod horou Ještěd?

Více

Cestovní kancelář Votrok 2014. Kompletní ceny. www.votrok.cz

Cestovní kancelář Votrok 2014. Kompletní ceny. www.votrok.cz Cestovní kancelář Votrok 2014 Kompletní ceny Cestovní kancelář Votrok, Chelčického 967, 500 02 Hradec Králové Telefon 495 534 066 Mobil 725 848 429 E-mail: votrok@votrok.cz www.votrok.cz Při zakoupení

Více

ISCHIA TERMÁLNÍ RÁJ. 4* hotel, polopenze a výlety na ostrově v ceně!

ISCHIA TERMÁLNÍ RÁJ. 4* hotel, polopenze a výlety na ostrově v ceně! ISCHIA TERMÁLNÍ RÁJ 4* hotel, polopenze a výlety na ostrově v ceně! VLAKOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD PRO ŽELEZNIČÁŘE s jízdenkou FIP: ÖBB a FS TERMÍN: 20.9. - 28.9.2014 CENA: 6 990 Kč Program 1. den Odjezd vlakem

Více

Cena zájezdu: 7 990,-Kč / student ve vícelůžkovém pokoji

Cena zájezdu: 7 990,-Kč / student ve vícelůžkovém pokoji Studijní poznávací zájezd Krásy Katalánska Termín zájezdu: 27.9 7.10. 2013 Hotel Guitart 3* v letovisku Lloret de Mar, Costa Brava Cena zájezdu: 7 990,-Kč / student ve vícelůžkovém pokoji V ceně zahrnuto:

Více

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy)

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy) Krajinou Lichtenštejnů Přijeďte se přesvědčit o jedinečnosti Lednicko-valtického areálu. Tento unikátní park o rozloze okolo 280 km2 tvořil mocný rod Lichtenštejnů po dobu tří staletí a od roku 1996 je

Více

Jezero Traunsee. Letní sáňkařská dráha - Strobl. Plavba lodí po jezeře. Jízda kabinkovou lanovkou na Grünberg (1004 m. n. m.)

Jezero Traunsee. Letní sáňkařská dráha - Strobl. Plavba lodí po jezeře. Jízda kabinkovou lanovkou na Grünberg (1004 m. n. m.) Tipy na výlety Solná komora Karta Salzkammergut Erlebnis Card: k zakoupení ve všech infocentrech v regionu SALZKAMMERGUT a ve vybraných hotelech a penzionech. Cena dospělí: 4,90 EUR, děti zdarma S kartou

Více

Solná komora-h.rakousko

Solná komora-h.rakousko Jezero Wolfgangsee Plavba lodí po jezeře denní jízdenka: 17,60 se Salzkammergut Erlebnis-Card: 16,40 www.wolgangseeschifffahrt.at Schafbergbahn jízda úzkokolejkou na horu Schafbergbahn jízda tam i zpět:

Více

NĚMECKO - Údolí Mosely

NĚMECKO - Údolí Mosely NĚMECKO - Údolí Mosely Nabídka incentivní cesty spojené s degustací vín Termín: 26. 30.8. 2015 Počet: 10-15 osob rodí se zde ta nejušlechtilejší vína z odrůdy Ryzlink rýnský Program cesty Během tohoto

Více

BULHARSKO 2.6. 11.6.2015. po slevě 7%

BULHARSKO 2.6. 11.6.2015. po slevě 7% BOMBASTICKÁ NABÍDKA PRO SKUPINY I JEDNOTLIVCE pobyt u moře BULHARSKO Letovisko - Primorsko Hotel ANCORA BEACH ***+ 2.6. 11.6.2015 Za cenu : 6. 315,- Kč po slevě 7% Možné uplatnit do 31.3.2015, Autobusová

Více

Člověk v lidském společenství Hmotná a duchovní kultura

Člověk v lidském společenství Hmotná a duchovní kultura Označení materiálu: VY_32_INOVACE_ZSV_0112 Autor: Tematický celek: Mgr. Martina Kaňovská Základy společenských věd Datum: 3.11.2012 Učivo (téma): Člověk v lidském společenství Hmotná a duchovní kultura

Více

Očekávaný výstup: Žáci si uvědomí, že člověk během staletí vybudoval množství krásných architektonických objektů. Zopakují si a doplní hlavní znaky

Očekávaný výstup: Žáci si uvědomí, že člověk během staletí vybudoval množství krásných architektonických objektů. Zopakují si a doplní hlavní znaky České památky v UNESCU Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice Projekt č. CZ. 1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Č. Dumu: VY_32_INOVACE_15_18 Tematický celek: Umění a kultura Autor: PaedDr.

Více

Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975 ČSSR, 1990 ČSFR, 1993 přešla úmluva na ČR Hlavním posláním Úmluvy je povinnost smluvního

Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975 ČSSR, 1990 ČSFR, 1993 přešla úmluva na ČR Hlavním posláním Úmluvy je povinnost smluvního Úmluva o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví The Convention concerning the Protection of World Cultural and Natural Heritage. Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975

Více

Malování v Provence. 10 - denní zájezd Francie

Malování v Provence. 10 - denní zájezd Francie Malování v Provence 10 - denní zájezd Francie Navštivte a poznejte Provence, rodiště a působiště řady slavných malířů, a přeneste její krásy na malířské plátno! Kdo už někdy držel v ruce paletu a štětec,

Více

Kulturní informační turistická a cestovní agentura - www.kita.cz. OTROKOVICE Výrobce a provozovatel OLOMOUC HODONÍN LUHAČOVICE

Kulturní informační turistická a cestovní agentura - www.kita.cz. OTROKOVICE Výrobce a provozovatel OLOMOUC HODONÍN LUHAČOVICE Kulturní informační turistická a cestovní agentura - www.kita.cz OTROKOVICE Výrobce a provozovatel OLOMOUC HODONÍN LUHAČOVICE OLOMOUC - město s nejvíce památek na Moravě - Vláček v provozu květen-srpen

Více

Toskánsko zájezd 12. 5. 16. 5. 2015

Toskánsko zájezd 12. 5. 16. 5. 2015 Toskánsko zájezd 12. 5. 16. 5. 2015 Toskánsko je domovem světově proslulých turistických ikon, láká návštěvníky již od dob, kdy se zde usadili Etruskové. Malebná krajina se středověkými pevnostmi na vršcích

Více

Jak se naučná stezka doplňuje s nabídkou pro turisty na české straně. Destinační agentura Krušné hory, o. p. s.

Jak se naučná stezka doplňuje s nabídkou pro turisty na české straně. Destinační agentura Krušné hory, o. p. s. Jak se naučná stezka doplňuje s nabídkou pro turisty na české straně Destinační agentura Krušné hory, o. p. s. Proč navštívit plavební kanál a jeho okolí? Přehrada Fláje Dřevěný kostel v Českém Jiřetíně

Více

HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO Königssee Salzburg a Hallstatt

HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO Königssee Salzburg a Hallstatt HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO Königssee Salzburg a Hallstatt Prezentace zájezdu Orlí hnízdo (Kehlsteihaus) Cestovní a dopravní kancelář Tihelka Autor: Antonín Tihelka 1 Vážený zákazníku, vítáme Vás na stránkách

Více

FUNERMOSTRA VALENCIA - 2013

FUNERMOSTRA VALENCIA - 2013 FUNERMOSTRA VALENCIA - 2013 UBYTOVÁNÍ Ubytování je zajištěno ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Cena obsahuje snídaní a veškeré poplatky a je stejná pro oba hotely. Oba hotely jsou luxusní a blízko turistický

Více

1.Kapské město Nachází se v JAR Jedno ze tří hlavních měst JAR Nachází se na kapském polooostrově Zajímavosti: Stolová hora Nádherná okolní příroda Pláže zvoucí k surfování Památky kombinující francouzkou,

Více

Baltský okruh nebo cesta na sever. Cena zájezdu 18.800,-Kč

Baltský okruh nebo cesta na sever. Cena zájezdu 18.800,-Kč Baltský okruh nebo cesta na sever. Cena zájezdu 18.800,-Kč Riga je přístav a hlavní město Lotyšska. Rozkládá se na pobřeží Baltského moře, u Rižského zálivu a na březích řeky Daugavy. Riga je největší

Více

Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2013 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru

Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2013 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2013 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru Nejbližším městem a centrem kulturního dění je malebný Omiš s ústím řeky Cetiny do moře. Pro návštěvu

Více

CHORVATSKO. CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna 20%

CHORVATSKO. CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna 20% CHORVATSKO CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna Nečekejte na LAST MINUTE! Do 19.12.2014 slevy za včasný nákup - Využijte speciálních nabídek a slev!!! 20% ze zaplacené částky

Více

Název: Francie - turistická velmoc

Název: Francie - turistická velmoc Název: Francie - turistická velmoc Autor: RNDr. Marie Šantrůčková Název školy: Gymnázium Jana Nerudy, škola hl. města Prahy Předmět, mezipředmětové vztahy: zeměpis, dějepis, dějiny umění Ročník: 5. ročník

Více

DUM č. 17 v sadě. 21. Ze-3 Kraje ČR

DUM č. 17 v sadě. 21. Ze-3 Kraje ČR projekt GML Brno Docens DUM č. 17 v sadě 21. Ze-3 Kraje ČR Autor: Drahomír Hlaváč Datum: 05.03.2014 Ročník: 3. ročníky Anotace DUMu: Kraje České republiky, památky UNESCO v krajích ČR Materiály jsou určeny

Více

ŠPANĚLSKO KATALÁNSKO A BARCELONA

ŠPANĚLSKO KATALÁNSKO A BARCELONA LAST MINUTE ZÁJEZD ZA POZNÁNÍM ŠPANĚLSKO Pobyt u moře s výlety KATALÁNSKO A BARCELONA BARCELONA GOTICKÁ KLÁŠTER MONTSERRAT FIGUERAS (MUZEUM DALÍHO) CASTELLO D EMPÚRIAS CADAQUES BARCELONA MODERNISTICKÁ

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 7.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 7.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PO CELÉ ODPOLEDNE A VEČER VSTUP ZDARMA!!! OD 12:15 FAKULTATIVNĚ SPOLEČNÝ OBĚD ESPERANTSKÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ V RESTAURACI ASTRA - v návaznosti na příjezd

Více

Člověk a společnost Geografie Zeměpis Sekundér a terciér 4.ročník vyššího gymnázia

Člověk a společnost Geografie Zeměpis Sekundér a terciér 4.ročník vyššího gymnázia Název vzdělávacího materiálu: Číslo vzdělávacího materiálu: Autor vzdělávací materiálu: Období, ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Vzdělávací předmět: Tematická

Více

Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Trigan s wellness a bazénem / č.2914

Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Trigan s wellness a bazénem / č.2914 CK TURISTA Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Trigan s wellness a bazénem / č.2914 4,5,7 - denní zájezd Akce: jedno dítě do 7 let ZDARMA Úžasné lyžování v Tatrách, nejbližších velehorách (především z

Více

Turistický prázdninový tábor 2013

Turistický prázdninový tábor 2013 Turistický prázdninový tábor 2013 Kdo a kde pořádá? Turistický oddíl v Krušných horách v Mariánské u Jáchymova 2) Kdo zodpovídá? Mgr. Karel Sláma vedoucí tohoto oddílu. 3) Komu je určen a kdy se koná?

Více

CHORVATSKO. CRIKVENICA a KAČJAK 2015 senior program 55+

CHORVATSKO. CRIKVENICA a KAČJAK 2015 senior program 55+ CHORVATSKO CRIKVENICA a KAČJAK 2015 senior program 55+ Známé a velmi oblíbené turistické centrum Crikvenica je 37 km vzdálené od Rijeky a je již více než sto let považováno za mimořádně vhodné lázeňské

Více

Více informací: CK LIKIDIS TRAVEL, s.r.o., Josefská 3, 60200 Brno Tel. 542 219 200, tel/fax: 542 219 201

Více informací: CK LIKIDIS TRAVEL, s.r.o., Josefská 3, 60200 Brno Tel. 542 219 200, tel/fax: 542 219 201 CHALKIDIKI - letovisko NEA VRASNA 2015 letecké zájezdy ODLETY BRNO,OSTRAVA vily VASILIS, VOULA,CHRISTOS II., APOLLON kód zájezdu termín počet dní/nocí 1. a 2. os. STUDIO 1. až 3. os. APARTMÁN 3. a 4. os.

Více

TERMÍN: 6. 7. 12. 10. 2013 CENA:

TERMÍN: 6. 7. 12. 10. 2013 CENA: Cestovní kancelář Boca spol. s r. o. 17. listopadu 342, 530 02 Pardubice tel./fax: +420 46 6511041, 46 6530207 e-mail: info@ckboca.cz http://www.ckboca.cz Program zájezdu: 1. den: Odjezd z Českého Těšína

Více

TIPY NA VÝLETY v okolí Rauris

TIPY NA VÝLETY v okolí Rauris TIPY NA VÝLETY v okolí Rauris Rauriser Talmuseum Hornické muzeum v historické budově z roku 1563. Exponáty z oblasti těžby zlata a hornictví. Nástroje lidových řemesel, selský nábytek, masky apod. K viděni

Více

ŘECKO ostrov KOS LETOVISKO Marmari. LETOVISKO Lambi. ( polopenze ) Ubytování v tomto letovisku: Hotel BLUE JAY BEACH**+

ŘECKO ostrov KOS LETOVISKO Marmari. LETOVISKO Lambi. ( polopenze ) Ubytování v tomto letovisku: Hotel BLUE JAY BEACH**+ ŘECKO ostrov KOS LETOVISKO Marmari Oblíbené letovisko Marmari, vybudované v 80. letech 20. století, leží na severozápadním pobřeží ostrova cca 15 km od hlavního města Kos. Na rozdíl od toho Marmari poskytuje

Více

Nabídka výletů. Albánie - Skadar. Noční Budva. Montenegro tour, Cetinje, Njeguši

Nabídka výletů. Albánie - Skadar. Noční Budva. Montenegro tour, Cetinje, Njeguši Nabídka výletů Albánie - Skadar Tento výlet Vás provede černohorským pobřežím přes Bar a Ulcinj až k hraničnímu přechodu Sukobin. Za hraničním přechodem následuje krátká přestávka v kafe-baru. Program

Více

v Praze a na Kokořínsku

v Praze a na Kokořínsku Na výletech s mobilem Agentura Koniklec představuje virtuální naučné stezky v Praze a na Kokořínsku Co jsou virtuální naučné stezky? Jedná se o nový moderní způsob značení přírodních, kulturních a turistických

Více

Boro s. pictures. Presenta

Boro s. pictures. Presenta Boro s pictures Presenta minimundus Minimundus je zábavní park miniatur v Rakousku. Nachází se na západním okraji města Klagenfurt v blízkosti jezera Wörther. Park Minimundus na ploše 2,6 hektaru prezentuje

Více

Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL***

Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL*** Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL*** dokončil v roce 2013 další krok ke zkvalitnění služeb Vám, našim hostům. V letech 2009-2013 dokončil výstavbu WELLNESS CENTRA II na ploše dalších 400m 2 ve venkovních

Více

Termín: Čtvrtek 18. prosince 2014

Termín: Čtvrtek 18. prosince 2014 Termín: Čtvrtek 18. prosince 2014 Cena: 600,- za dopravu + vstupné (dle zájmu): Schönbrunn ZOO (panda, koala) Hofburg Dům motýlů Albertina galerie - podrobné informace a ceny vstupenek viz příloha letáku

Více

KRKONOŠE. HORSKÁ UBYTOVÁNÍ\l

KRKONOŠE. HORSKÁ UBYTOVÁNÍ\l KRKONOŠE Rozkládají se v severovýchodních Čechách na hranici mezi Českou republikou a Polskem. Česká část Krkonoš je rozlehlejší a členitější oproti polské.krkonoše jsou nejznámějším pohořím v České republice

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Evidenční číslo materiálu: 466 Autor: Jan Smija Datum: 17. 4. 2013 Ročník: 8. Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Zeměpis Tematický okruh: Česká republika Téma:

Více

Rekreační potenciál našich řek

Rekreační potenciál našich řek Rekreační potenciál našich řek Marina Týnec nad Labem APL - Asociace lodního průmyslu Ing. Vladimír Žák 724 371 294 Slovo úvodem Turistika je v posledních letech bez hranic a se stoupající mobilitou roste

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_128 Datum: 7.3.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_128 Datum: 7.3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

RELIÉF A MORFOLOGICKÉ POMĚRY

RELIÉF A MORFOLOGICKÉ POMĚRY RELIÉF A MORFOLOGICKÉ POMĚRY Anna Švejdarová Veronika Špačková ALPY nejvyšší pásmové pohoří v Evropě táhnou se přes Slovinsko, Rakousko, Německo, Francii, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Itálii (Monaco) Rozloha

Více

Dovolená v oblasti Nei Pori (Platamonas) s I.S.C.Sports a cestovní kanceláří Pradok

Dovolená v oblasti Nei Pori (Platamonas) s I.S.C.Sports a cestovní kanceláří Pradok GREECE TOUR 2012 Dovolená v oblasti Nei Pori (Platamonas) s I.S.C.Sports a cestovní kanceláří Pradok Po úspěších v minulých letech pokračujeme v pořádání oblíbené dovolené spojené se sportovním vyžitím.

Více

Rozhledny. VY_32_Inovace_13_03_informace_o_všech_rozhlednách.notebook. March 23, 2013. Škola. Bc. Helena Jurašková. Anotace.

Rozhledny. VY_32_Inovace_13_03_informace_o_všech_rozhlednách.notebook. March 23, 2013. Škola. Bc. Helena Jurašková. Anotace. Pořadové číslo a název projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2671 "Učení nás baví" Rozhledny Škola Základní škola praktická, Liberecká 31, Jablonec nad Nisou, příspěvková organizace Autor Bc. Helena Jurašková Číslo

Více

WELLNESS & RELAX. v Mariánských Lázních. marienbad.danubiushotels.cz

WELLNESS & RELAX. v Mariánských Lázních. marienbad.danubiushotels.cz WELLNESS & RELAX v Mariánských Lázních marienbad.danubiushotels.cz CÍSAŘSKÉ DNY 3 noci v hotelu Nové Lázně ***** Cena od 9 270 Kč dárek na pokoji 1x minerální koupel v historické Císařské nebo Královské

Více

Tenis program 2008. Cestovní kancelář Victoria a Senior Tenis Club a. s. pro Vás připravili tenisové pobyty v Chorvatsku s možností:

Tenis program 2008. Cestovní kancelář Victoria a Senior Tenis Club a. s. pro Vás připravili tenisové pobyty v Chorvatsku s možností: Tenis program 2008 Cestovní kancelář Victoria a Senior Tenis Club a. s. pro Vás připravili tenisové pobyty v Chorvatsku s možností: TENIS CUP 1 : tenisový turnaj v kategoriích dvouhra muži, dvouhra ženy,

Více

UNESCO ČESKÉ DIVY SVĚTA

UNESCO ČESKÉ DIVY SVĚTA Základní škola, Šlapanice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace Masarykovo nám. 1594/16, 664 51 Šlapanice www.zsslapanice.cz MODERNÍ A KONKURENCESCHOPNÁ ŠKOLA reg. č.: CZ.1.07/1.4.00/21.2389 UNESCO

Více

Hotel Rosa Nautica 3*

Hotel Rosa Nautica 3* Hotel Rosa Nautica 3* Typ zájezdu Stát Destinace Lokace u moře Španělsko Costa Brava Datum 10.08.13-17.08.13 Délka Strava Odjezd z Typ ubytování Cena od 8 dní polopenze vlastní hotel 7 800 Kč Ceník Dvoulůžkový

Více

Nový Wellness & Sport Hotel v CHKO Železné Hory, Pardubický kraj

Nový Wellness & Sport Hotel v CHKO Železné Hory, Pardubický kraj ZÁKLADNÍ INFORMAČNÍ MEMORANDUM Nový Wellness & Sport Hotel v CHKO Železné Hory, Pardubický kraj Management Contract Smlouva o řízení Česká republika Zpracoval Labartt Hospitality s.r.o. (Pouze pro určené

Více

Seznam prospektů v Bílých Poličanech (aktualizován k 8.4.2011)

Seznam prospektů v Bílých Poličanech (aktualizován k 8.4.2011) Seznam prospektů v Bílých Poličanech (aktualizován k 8.4.2011) Brožury Adršpašsko-Teplické skály Anenské slatinné lázně, Lázně Bělohrad Brány Orlických hor Cesta kamene turistický produkt Cestujeme po

Více

Přehled lyžařských zájezdů 2015/16

Přehled lyžařských zájezdů 2015/16 Č. záj. cestovní kancelář, Jiří PETR, * U Jezera 5, 74705 Opava, CZ Přehled lyžařských zájezdů 2015/16 Lyž. dny 402 3 411 6 26. sezóna (V dubnu 2016 začneme už 27. sezonu) Cena před Místo Termín Další

Více

Apartmány Budin Blata 94 Vodice

Apartmány Budin Blata 94 Vodice Apartmány Budin Blata 94 Vodice Vodice leží na pobřeží Jaderského moře, při Jadranské magistrále,11 km severozápadně od Šibeniku první zmínka o městě ze 14.století, název Vodice vznikl od četných vodních

Více

ZNOJEMSKO Národní park Podyjí / RAKOUSKO

ZNOJEMSKO Národní park Podyjí / RAKOUSKO ZNOJEMSKO Národní park Podyjí / RAKOUSKO CYKLISTICKÝ KURZ Termín: 10.09. 14.09.2012 (pondělí pátek) Ubytování: cyklopenzion Koruna - Havraníky, nebo hotel Kárník - Znojmo Program: Po / 10.09. odjezd z

Více

Ebnerwirt. Odjezdy: Odjezdy jsou stanoveny jednotně a to ve 4:30 hod!

Ebnerwirt. Odjezdy: Odjezdy jsou stanoveny jednotně a to ve 4:30 hod! Odjezdy: Na všechny naše zájezdy a jednodenní výlety odjíždí autobusy z Českých Budějovic, z nákladového nádraží, konec Nádražní ulice vlečka ČD, asi 100 m za TSE a 200 m od MERCURY CENTRA. Odjezdy jsou

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_134 Datum: 4.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_134 Datum: 4.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

VÝLETY. z Pucónu JI NÍ CHILE & ARGENTINA. www.capturachile.com

VÝLETY. z Pucónu JI NÍ CHILE & ARGENTINA. www.capturachile.com JI NÍ & ARGENTINA Navstivte to nejkrásnejsí z Chile a poznejte jeho rozmanitost, prírodní kontrasty, klima, geografii a kulturu. Charakter And a její kulturní dedictví jsou spojeny v Pucónu VÝLETY z Pucónu

Více

Hotel Amaraigua 3* Ceník Dvoulůžkový pokoj (2 lůžka, 1 přistýlka) Dospělá osoba v jednolůžkovém 14 720 Kč. Datum 03.08.13-10.08.13

Hotel Amaraigua 3* Ceník Dvoulůžkový pokoj (2 lůžka, 1 přistýlka) Dospělá osoba v jednolůžkovém 14 720 Kč. Datum 03.08.13-10.08.13 Hotel Amaraigua 3* Typ zájezdu Stát Destinace Lokace u moře Španělsko Costa Brava Malgrat de Mar Datum 03.08.13-10.08.13 Délka Strava Odjezd z Typ ubytování Cena od 8 dní all inclusive vlastní hotel 11

Více

QUICKTOUR, s.r.o. Česká Republika Czech Republic 110 00 Praha 1 Vodičkova 31 (Myšák Gallery) tel./fax: +420 224 827 100

QUICKTOUR, s.r.o. Česká Republika Czech Republic 110 00 Praha 1 Vodičkova 31 (Myšák Gallery) tel./fax: +420 224 827 100 PORTUGALSKO Ostrov MADEIRA Květinový festival na Madeiře Na ostrově květin Madeiře, panuje po celý rok příjemné subtropické podnebí, díky kterému se zde tolik daří květeně. Najdete zde nádherné zelené

Více

ZÁJEZDY 2015. Cestovní kancelář a autobusová doprava JV-TRAVEL AGENCY s.r.o., Riegrova 15, 772 00 Olomouc

ZÁJEZDY 2015. Cestovní kancelář a autobusová doprava JV-TRAVEL AGENCY s.r.o., Riegrova 15, 772 00 Olomouc ZÁJEZDY 2015 Cestovní kancelář a autobusová doprava JV-TRAVEL AGENCY s.r.o., Riegrova 15, 772 00 Olomouc Tel. + fax: 585 207 070, kancelář: 602 752 182, hot-line: 606 730 111 e-mail: info@jv-tour.cz, web:

Více

Bechyně byla založena na soutoku řek Smutné a Lužnice Janem Lucemburským kolem roku 1323. Nejvýznamnější majitelé Bechyně byli Šternberkové.

Bechyně byla založena na soutoku řek Smutné a Lužnice Janem Lucemburským kolem roku 1323. Nejvýznamnější majitelé Bechyně byli Šternberkové. Bechyně byla založena na soutoku řek Smutné a Lužnice Janem Lucemburským kolem roku 1323. Nejvýznamnější majitelé Bechyně byli Šternberkové. Dnes má městečko asi 5 000 obyvatel a je známé hlavně lázeňstvím

Více

Seznam prospektů v Bílých Poličanech (aktualizován k 1. 1. 2014)

Seznam prospektů v Bílých Poličanech (aktualizován k 1. 1. 2014) Brožury (větší letáky) Adršpašsko-Teplické skály Anenské slatinné lázně, Lázně Bělohrad Brány Orlických hor Cesta kamene turistický produkt Seznam prospektů v Bílých Poličanech (aktualizován k 1. 1. 2014)

Více

VY_32_INOVACE_20_Cestovní ruch_11

VY_32_INOVACE_20_Cestovní ruch_11 VY_32_INOVACE_20_Cestovní ruch_11 AUTOR: VĚRA JANSKÁ ŠKOLA: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu: Zkvalitnění ICT ve slušovské škole Datum: březen 2013 Číslo projektu:

Více

Svijanská jedenáctka

Svijanská jedenáctka Námět turistického pochodu Svijanská jedenáctka Turistický výlet na místa, kam se často pěšky nechodí. Přesto i zde se dá najít řada zajímavostí: vesnické kostelíky, údolí Jizery s mohutnými stromy, jezera

Více

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34. Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.0774 ANOTACE Číslo a název šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění

Více

XML EXPORT ZÁJEZDŮ. popis XML formátu denní aktualizace konečné ceny

XML EXPORT ZÁJEZDŮ. popis XML formátu denní aktualizace konečné ceny prodej zájezdů přes internet XML EXPORT ZÁJEZDŮ popis XML formátu denní aktualizace konečné ceny Formát XML exportu Zajezdy Základní root element, který tvoří kolekce elementů Zajezd a obsahuje popisy

Více

TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN O ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKU WWW.CZECH-TIM.CZ MEDIAINFO

TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN O ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKU WWW.CZECH-TIM.CZ MEDIAINFO TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN O ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKU WWW.CZECH-TIM.CZ MEDIAINFO 2015 Náklad max. 20 000 ks Nulová remitenda jdeme na dračku Nově distribuce v PNS Informace o předplatném na www.czech-tim.cz

Více

Po Šluknově a okolí. (vůdcovská práce) Antonín Matějka

Po Šluknově a okolí. (vůdcovská práce) Antonín Matějka Po Šluknově a okolí (vůdcovská práce) Antonín Matějka 23. února 2008 1 Úvod Dost často k nám na základnu přijíždí různé návštěvy. A proto jsem se rozhodl napsat pár návrhů na výlety po okolí Šluknova.

Více

Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra

Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra LETNÍ TÁBOR PRO DĚTI EUSTACH 2011 Rekreační středisko ZSMV EUSTACH Těmice, okres Pelhřimov, kraj Vysočina Termín tábora: 16. 07. 30. 07. 2011 Cena: 4 300 Kč Kapacita: 100 120 dětí Ubytování: dřevěné chatky,

Více

VIAMILK CZ družstvo. Pořádá čtyřdenní tematický zájezd. od 14. června 2014 do 17. června 2014 k Bodamskému jezeru

VIAMILK CZ družstvo. Pořádá čtyřdenní tematický zájezd. od 14. června 2014 do 17. června 2014 k Bodamskému jezeru VIAMILK CZ družstvo Pořádá čtyřdenní tematický zájezd od 14. června 2014 do 17. června 2014 k Bodamskému jezeru s návštěvou dvou sýráren pod patronací předsedy představenstva Českomoravského svazu mlékárenského

Více

VY_12_INOVACE_Vl.4A325 Cestujeme po Evropě 1.notebook

VY_12_INOVACE_Vl.4A325 Cestujeme po Evropě 1.notebook VY_12_INOVACE_Vl.4A325 Cestujeme po Evropě 1.notebook Naše vlast Člověk a jeho svět Forma: práce třídy : interaktivní tabule : CHALUPA, Petr, ŠTIKOVÁ, Věra. Vlastivěda 5: učebnice pro 5. ročník. Brno:

Více

HOTEL KRAMOLÍN. Kdo jsme - co umíme HOTEL KRAMOLÍN GOLF

HOTEL KRAMOLÍN. Kdo jsme - co umíme HOTEL KRAMOLÍN GOLF HOTEL KRAMOLÍN GOLF HOTEL KRAMOLÍN 382 78, Lipno nad Vltavou 55 tel./fax. +420 380 736 147 mobil +420 777 786 870 benes-kramolin@quick.cz Kdo jsme - co umíme Hotel Kramolín leží v příjemném prostředí vrcholové

Více

Poznávací okruh Islandem

Poznávací okruh Islandem Poznávací okruh Islandem Termín cesty: 25. 7. 2. 8. 2015 Objevte magickou energii a nikdy nekončící dny pohádkového Islandu. Navštivte společně s námi zemi, která proslula největší koncentrací činných

Více

Mgr. Zdena Seidlová Téma učivo: OBECNÝ FYZICKÝ ZEMĚPIS - Rekreační krajina 1 Učební pomůcky: Viz zeměpisný test ZÁPIS

Mgr. Zdena Seidlová Téma učivo: OBECNÝ FYZICKÝ ZEMĚPIS - Rekreační krajina 1 Učební pomůcky: Viz zeměpisný test ZÁPIS Materiál pro domácí VY_03_Z6E_46 přípravu žáků: Název programu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název projektu: Inovativní metody v prvouce, vlastivědě a zeměpisu Registrační číslo

Více

TIPY NA VÝLETY V OKOLÍ HOTELU HAPPY STAR (v dosahu chůze)

TIPY NA VÝLETY V OKOLÍ HOTELU HAPPY STAR (v dosahu chůze) TIPY NA VÝLETY V OKOLÍ HOTELU HAPPY STAR (v dosahu chůze) 1. Vinice Šobes 2,5 km jedna z nejhezčích vinic ČR nacházející se v NP Pyjí, visuté lávky, ochutnávkový stánek vína, vyhlídka, ot. doba: duben

Více

Návštěvnost turistických cílů v ČR 2008

Návštěvnost turistických cílů v ČR 2008 TOP 10 (20) nejnavštěvovanějších turistických cílů v ČR pořadí turistický cíl počet pořadí návštěvníků 2007 1. Pražský hrad 1,34 milionu (1.) 2. Zoo Praha 1,20 milionu (2.) 3. Židovské muzeum, Praha 612

Více

Magická síla přírody a lidského umu

Magická síla přírody a lidského umu Luhačovice Město Luhačovice, cestovní agentura Luha Info Městské informační středisko Masarykova 950, 763 26 Luhačovice tel./fax: 577 133 980, tel.: 577 132 341 e-mail: luhainfo@mesto.luhacovice.cz Magická

Více

Achilleas studia *** Novinka! www.cdtravel.cz. ŘECKO Lefkada / Nidri

Achilleas studia *** Novinka! www.cdtravel.cz. ŘECKO Lefkada / Nidri Achilleas studia *** 42 Poloha: studia leží v klidné okrajové části letoviska Nidri, přímo u písčité pláže s pozvolným přístupem do vody. Centrum Nidri s přístavem a mnoha tavernami je vzdálený asi 1 kilometr.

Více

CHORVATSKO. CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna 20%

CHORVATSKO. CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna 20% CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna Nečekejte na LAST MINUTE! Do 19.12.2014 slevy za včasný nákup - Využijte speciálních nabídek a slev!!! 20% ze zaplacené částky ( základní

Více

TÝDEN NA KOLE 2013 Otevírání evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 9

TÝDEN NA KOLE 2013 Otevírání evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 9 TÝDEN NA KOLE 2013 Otevírání evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 9 Jubilejní 10. mezinárodní cyklojízda, otevírání evropské dálkové trasy EuroVelo 9 v Jihomoravském kraji a Dolním Rakousku s tématem bio

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_132 Datum: 2.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_132 Datum: 2.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

LÁZNĚ A UBYTOVÁNÍ U HASTRMANA

LÁZNĚ A UBYTOVÁNÍ U HASTRMANA LÁZNĚ A UBYTOVÁNÍ U HASTRMANA představení společnosti Jsme silnou, dynamickou společností a spolehlivým partnerem na trhu gastronomie. Svým zákazníkům i obchodním partnerům nabízíme široké portfolio produktů,

Více

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE MIKULOV město s vůní jihu TOP akce 2010 duben září D PRAHA Pl BRNO D Sk A WIEN EVROPSKÁ UNIE Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. Zahájení sezony Regionálního muzea v Mikulově 1. dubna 2010

Více

MAĎARSKO. Termální lázně - Maďarská kuchyně - Péče delegátů VÁNOCE & SILVESTR - AUTOBUSEM

MAĎARSKO. Termální lázně - Maďarská kuchyně - Péče delegátů VÁNOCE & SILVESTR - AUTOBUSEM MAĎARSKO Termální lázně - Maďarská kuchyně - Péče delegátů & - AUTOBUSEM 2015 Vánoce a Silvestr autobusem hotel Répce Gold**** - polopenze řádné l. ve 2 lůžk. pokoji 6 790, 8 290, 1 lůžkový pokoj 8 290,

Více

160 408 Modul č. 1 TURISTIKA dopoledne: Příjezd, ubytování, seznámení s režimem pobytu a nejbližším okolím odpoledne: Výlet přes tři kopce - podzemí Jiřetína pod Jedlovou (štola J. Evangelisty) -

Více

Aroeira Golf Resort. CENA OD 5.390,- Kč

Aroeira Golf Resort. CENA OD 5.390,- Kč GOLF 2014 2015 PORTUGALSKO Algarve Okolí Lisabonu PORTUGALSKO Hotel Tivoli Carvoeiro**** Aroeira Golf Resort DOBŘE HODNOCENÝ HOTEL I GOLF NAŠIMI KLIENTY UBYTOVÁNÍ V KOMFORTNÍCH APARTMÁNECH PŘÍMO U HŘIŠTĚ

Více

CHARAKTERISTIKA ČINNOSTI VYSTAVOVATELŮ

CHARAKTERISTIKA ČINNOSTI VYSTAVOVATELŮ 1. CPI Hotels,a.s. - Hotel Gomel České Budějovice Ubytování (480 lůžek), stravování, konference, firemní akce, skupinové pobyty. 2. Plzeňský kraj Prezentace Plzeňského kraje a jeho programy v oblasti cestovního

Více

Za teplými prameny Maďarska

Za teplými prameny Maďarska Za teplými prameny Maďarska Mimo každoroční jarní či časně letní odborné exkurze jsme se letos v naší pobočce rozhodli uspořádat podzimní balneotechnickou exkurzi za minerálními a teplými prameny Maďarska.

Více

FUNERMOSTRA VALENCIA - 2015

FUNERMOSTRA VALENCIA - 2015 FUNERMOSTRA VALENCIA - 2015 UBYTOVÁNÍ Ubytování je zajištěno ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Cena obsahuje snídani a veškeré poplatky a je stejná pro všechny hotely. Vybrané hotely jsou luxusní a blízko turistický

Více

Londýn 1. Nabídka poznávacího a vzdělávacího zájezdu pro žáky ZŠ Školní 2 LONDÝN

Londýn 1. Nabídka poznávacího a vzdělávacího zájezdu pro žáky ZŠ Školní 2 LONDÝN Nabídka poznávacího a vzdělávacího zájezdu pro žáky ZŠ Školní 2 LONDÝN Vážení rodiče, Nabízíme Vašim dětem cestování za poznáním a zdokonalením jazykových znalostí do Anglie. Jedná se o 6-denní zájezd

Více