Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download ""

Transkript

1

2 Výroční zpráva za rok 2011 společnosti Tělovýchovná zařízení města Tábora s.r.o. Obsah : I. Úvod II. Textová část III. Tabulková část IV. Příloha účetní závěrky v plném znění V. Návrh na rozdělení zisku nebo úhradu ztráty VI. Zpráva dozorčí rady VII. Zpráva auditorky VIII. Zpráva o vztazích mezi propojenými osobami IX. Závěr březen 2012 zpracoval : RNDr. Michal Véle jednatel společnosti Tulisová Hana ekonom společnosti

3 I. Úvod : Základní údaje společnosti : Tělovýchovná zařízení města Tábora s.r.o.,v. Soumara 2300, Tábor zapsána ke dni v obchodním rejstříku vedeného Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl C, vložka IČO : , DIČ : CZ Předmět podnikání : - provozování tělovýchovných zařízení a zařízení sloužících k regeneraci a rekondici - ubytovací služby - nákup zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej - správa a údržba nemovitostí - poskytování služeb pro zemědělství a zahradnictví - provozování kulturních a kulturně-vzdělávacích zařízení Základní jmění společnosti : , - Kč Orgány společnosti : valná hromada: Zastupitelstvo města Tábora, Rada města Tábora Členové dozorčí rady do : Mgr. Zuzana Pečmanová Ing. Tomáš Mráz Ing. Luboš Smutný Bohumil Bednář Rudolf Vach Členové dozorčí rady od : Mgr. Zuzana Pečmanová Mgr. Petr Trieb Mgr. Jirí Strážnický Miroslav Smetana Václav Ebert statutární orgán -jednatel společnosti: RNDr. Véle Michal Základní čísla společnosti k : Základní kapitál společnosti: ,-- Kč Obrat společnosti: ,-- Kč Počet zaměstnanců: stálých pracovníků 37, brigádníků 5 Organizační a ekonomická struktura společnosti Cílem všech sportovních a pohybových aktivit je vytvořit zdravý vztah k pohybu, kolektivní spolupráci s ostatními a vhodným způsobem vyplnit svůj volný čas. Zákazníci mají v areálech vytvořeny dobré podmínky k celoročnímu provozování sportovních aktivit.

4 Sportoviště Zimní stadion Nabízí využití ledové plochy školám, veřejnosti, zájmovým skupinám a to i ve večerních hodinách. Ledovou plochu využívali především svěřenci a hráči hokejového klubu Tábor. Ve dnech března proběhl na Zimním stadionu tradiční Memoriál Zlatka Červeného v ledním hokeji osmých tříd - turnaj pro sedm republikových družstev. Kluziště s umělým povrchem ve venkovních prostorách areálu Zimního stadionu je k dispozici pro širokou veřejnost. Pro potřeby tanečních kroužků, pro nemíčové sporty a jiné volnočasové aktivity zejména dětí a mládeže města Tábora je k dispozici cvičební zrcadlový sál. V areálu Zimního stadionu se nachází také herna stolního tenisu. V prostoru Zimního stadionu je možnost ubytování v hotelu turistické ubytovně. Sportoviště Plavecký stadion s délkou koryta 92m. V prostorách Plaveckého stadionu se nachází vnitřní bazén dlouhý 25m s možností využití parních komor, dětský bazén pro děti do 8 let (délka 6 m), individuální relaxační centrum a otevřený venkovní areál s 25m plaveckým bazénem, dětským brouzdalištěm, relaxační částí s masážní lavicí, masážním lůžkem, masážními tryskami, vodní clonou, divokou řekou. Atrakce doplňuje dětská skluzavka a 10m vysoký tobogán V prostoru Plaveckého stadionu se nachází na 55 m2 samostatný provozní celek, ve kterém je zabudován soubor hydrorelaxačních a rehabilitačních zařízení. Provoz zařízení je navržen tak, aby umožnil odpočinek v soukromí či uzavřené společnosti, ale i z řad veřejnosti s kapacitou do 15 osob. IRC nabízí: * finskou saunu * parní komoru * masážní a ochlazovací sprchy * ochlazovací vanu * masážní vanu s vzduchovou i vodní masáží* prostor pro posezení * ochlazovací klimatizační jednotku * solární lampu * hydromasážní lehátko.

5 Sportoviště Fotbalové stadiony Svépomoc a Viktorie Zabezpečujeme systematickou údržbu a provoz svěřených sportovišť, podpořenou profesionalitou zaměstnanců. Zejména při zakládání a údržbě travnatých ploch sportovišť dosahuje společnost dobrých výsledků. V roce 2011 byla dokončena realizace prodloužení Fotbalového hřiště Svépomoc.. Sportoviště sportovní haly Kvapilova, Stadion Míru a kuželna Viktorie Sportovní haly slouží táborským školským zařízením, tělovýchovným jednotám a sportovním klubům i veřejnosti. Koncepce stavby umožňuje provozovat v těchto zařízeních téměř všechny druhy sálových sportů, vyhovíme zejména příznivcům košíkové, házené, odbíjené, sálové kopané, tenisu, floorballu, korfbalu apod. Opět se také konal Předvánoční hecboj dvojic pro veřejnost. Připraveny byly disciplíny z halových sportů, soutěže v bazénu a kuželně Sportoviště Stadion MÍR a venkovní atletický areál Ve venkovním atletickém areálu jsou prozatím k dispozici tato sportoviště: travnaté fotbalové hřiště s rozměrem 100 x 65 m, atletický areál atletická 8 dráha, sektor pro vrh koulí, sektor pro vrh oštěpem, skok do dálky, skok do výšky, skok o tyči, počítačový časoměrný systém pro zpracování dat a výsledková tabule s časomírou. 20. dubna odstartoval na Stadionu Míru již 7. ročník oblíbené soutěže s názvem Dětská atletická liga. Celkem se soutěžilo v 4 kategoriích a v 7 závodech, z nichž 5 se jich konalo přímo na Stadionu Míru. Závody nejsou určené jen pro členy oddílů, ale i pro širokou veřejnost. 50. ročník atletických závodů a zároveň 7. ročník Memoriálu Ing. Jana Pána Velká cena Tábora proběhl Ti, kteří na stadionu i přes nepřízeň počasí dorazili, viděli nejlépe obsazenou Velkou cenu Tábora. Sportoviště Jordánská pláž Prostor bývalé Sokolské plovárny není využíván jako plovárna, ale vzhledem ke kvalitě vody v Jordánu ( koupání pouze na vlastní nebezpečí ) pouze jako sluneční pláž.

6 Sportoviště venkovního odpočinkového areálu Komora Cyklokrosová dráha areálu Komora byla otestována již v roce 2010 závodem mistrovství ČR v cyklokrosu mužů a žen a následně se uskutečnilo také mistrovství světa. Na víceúčelovém sportovišti jsou opraveny a doplněny skateboardové překážky, které byly financovány z dotace "prevence kriminality". Sportoviště bylo otestováno i nejstaršími žáky z mateřských škol na květnové Polisiádě. Ve dnech 19. až 26. června se v Táboře odehrál první ročník festivalu Léto nad Lužnicí. Jeho součástí bylo zábavné odpoledne pro děti v odpočinkovém areálu Komora, spojené s originálním hudebně divadelním projektem Kašpárek v rohlíku. V neděli 23. října se v areálu Odpočinkové zóny Komora konal Světový pohár v cyklokrosu. Tato atraktivní podívaná je každoročně hojně navštěvována sportovními fanoušky a letos tomu nebylo jinak, neboť do tábora přijela světová elita. Odpočinková zóna Komora slouží široké veřejnosti. Celá lokalita je pojata jako zázemí pro alternativní formy rekreace. K dispozici jsou chodníky a cesta pro pěší, víceúčelová hrací plocha, rozptýlená dětská zastavení s posezením a pro individuální rekreaci jsou navrženy také plochy posilovny v přírodě. Dalšími lákadly jsou dětská hřiště s řadou prvků dětského mobiliáře. Pro úplný výčet individuálních aktivit zbývá doplnit možnosti využití ploch písečných ploch. Ty jsou určeny nejen k pasivní formě rekreace (opalování nebo čtení), tak i k aktivním formám jako plážový volejbal, kopaná, tenis nebo petanque. Cyklookruh je určen nejen pro vrcholové závody celostátního významu, ale i pro tréninkové jízdy a amatérské soutěže rekreantů. Po oválu hlavního okruhu ujedete 904 m, pokud ale jedete po vnějším okruhu " osmičku " ujedete 994 m. Jednotlivé venkovní prostoty jsou upravovány s ohledem na klimatické podmínky. V prostoru areálu Komory se nachází také samostatný provozní celek, ve kterém je zabudován soubor hydrorelaxačních a rehabilitačních zařízení. Provoz Relaxačního centra Komora je navržen tak, aby umožnil odpočinek v soukromí či uzavřené společnosti s kapacitou do 10 osob. KRC nabízí: * finskou saunu * infrakabinu * parní lázeň * ochlazovací vanu * ochlazovací sprchy * místo pro posezení * wirpool-relaxační vanu * 2 odpočinková lehádka * V neděli 17. dubna se na oválu odpočinkové zóny Komora na Sídlišti nad Lužnicí uskutečnil první z pravidelných farmářských trhů, které následně probíhali vždy jednou měsíčně až do října Aby bylo zázemí k rekreaci a odpočinku kompletní, pravidelně zde funguje restaurace Na Komoře.

7 Kino Svět Kino Svět bylo znovu otevřeno v roce V současnosti bez problémů přehrajeme filmové kopie z pěti zvukových záznamů včetně filmů vybavených purpurovou stopou. Kino Svět nabízí běžnou filmovou distribuci a v současné době hraje 2krát až 3krát denně 7 dní v týdnu. Nabízíme také pronájem kinosálu na semináře, školení a přednášky, individuální projekce pro školy, firmy i soukromé subjekty. Kino Svět má bezbariérový vstup a kapacitu 219 míst k sezení a je zde zaveden systém Dolby SR s indukční smyčkou pro neslyšící. Návštěvníci mají možnost posezení před nebo po představení v místní kinokavárně. V roce 2011 byly v našem kině divácky nejúspěšnější následující filmy: Muži v naději průměrná návštěvnost 159 diváků Harry Potter a relikvie smrti - část 2. průměrná návštěvnost 138 diváků Šmoulové průměrná návštěvnost 132 diváků Piráti z Karibiku: Na konci podivna průměrná návštěvnost 103 diváků Lidice průměrná návštěvnost 101 diváků Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídkou outdoorových fi lmů. Za devět let existence se stal největším filmovým soutěžním putovním festivalem v České republice. Ve dnech října festivalová přehlídka zavítala také do Tábora, kde se konala již počtvrté. Filmové projekce probíhaly v kině Svět a na programu byly dobrodružné a extrémní sportovní filmy. Festival se v Táboře setkal s velkým ohlasem a účastí veřejnosti. Firemní snahy a cíle: Vytváření kvality Na základě vlastních zkušeností, odborných poznatků a otevřením se novým trendům, zdokonalujeme současné a vytváříme nové postupy pro práci při správě sportovišť. Výkon naší práce je nutno chápat jako trvalý výcvik k dokonalosti. Orientace na zákazníka Individuální přístup, otevřená a pozitivní komunikace přispívá k pochopení potřeb zákazníka a jejich realizaci v praxi. Být zákazníkem vnímán jako spolehlivý a zodpovědný dodavatel služeb je trvalým cílem. Profesionalita Osobní zkušenosti, zodpovědnost, nasazení, nadšení, pozitivní motivace a otevřená vzájemná komunikace vytváří kvalitní podmínky pro růst celé organizace. Nespokojený zaměstnanec nemůže odevzdat kvalitní práci a nekvalitní práce jednoho zaměstnance může negativně ovlivnit celou společnost. Kultivovanost Vybrané způsoby a zdvořilá komunikace, vytříbenost propagačních materiálů a slušné prostředí pro sport na vrcholové i rekreační úrovni. Vytváření image firmy - předního dodavatele kulturněsportovních aktivit nejen pro veřejnost. Etika a loajalita vůči firmě Naším cílem je korektní vztah ke konkurenci, zákazníkům i spolupracovníkům.

8 II. Textová část : Ve stávajícím systému regulovaných cen služeb je společnost stále odkázaná na poskytování dotace do hospodářského výsledku od zřizovatele. Roky Dotace Obrat Podíl dotace na celkových výnosech v % tis.kč tis.kč poznámka ,5 Z rozhodnutí RM a ZM ,9 probíhalo financování ,4 pronájmů sportovním ,8 klubům v těchto letech ,5 prostřednictvím TZMT s.r.o ,3 Dofinancování ztráty ,9 provozování sportovišť a kina ,3 Dotace do hospodářského výsledku ,4 Dotace do hospodářského výsledku ,3 Dotace do hospodářského výsledku ,6 Dotace do hospodářského výsledku ,8 Dotace do hospodářského výsledku ,2 Dotace do hospodářského výsledku ,5 Dotace do hospodářského výsledku ,1 Dotace do hospodářského výsledku Správa sportovních a kulturních zařízení je specifická služba, spočívající ve vytváření základních podmínek pro sportovní a kulturní činnost sportovních klubů, oddílů, škol i široké veřejnosti a jednotlivých občanů Tábora i jeho širokého okolí. Základní podmínky spatřují Město Tábor a Tělovýchovná zařízení města Tábora s. r. o. v zajišťování materiálních, technických, provozních, organizačních a finančních předpokladů pro provoz, rozvoj a postupnou modernizaci stěžejních sportovních zařízení ve městě. Je zřejmé, že úspěšnost hospodaření společnosti je určována především úrovní čerpání dotace od zřizovatele a to jak ve srovnání s plánem, tak i ve srovnání s minulými roky. Cílem provozovatele sportovních zařízení je trvale na vysoké profesionální úrovni zajišťovat bezporuchový provoz sportovních zařízení, správu a modernizaci sportovního zázemí města a jeho kvalitní obsluhou tak vytvářet potřebné podmínky pro rozvoj sportu ve městě na vrcholové i rekreační úrovni. Stále je v naší společnosti s r.o. prosazována změna filozofie myšlení našich zaměstnanců ve vztahu ke klientům jako k uživatelům služeb na úrovni partnerství a především, aby se klienti cítili dobře a jako doma. Důraz je kladen na dynamiku, flexibilitu a vstřícnost ze strany zaměstnanců k novým myšlenkám a změnám ve vztahu ke klientům jako k uživatelům služeb. Personál našeho zařízení je na dobré úrovni jak po stránce odborné, tak především po stránce profesní ve vztahu a jednání s klienty. Neustále doplňuje své vzdělání z nabídek kurzů a školení. Personál je doplňován s ohledem na vyváženost zkušeností pracovníků s dlouholetou praxí a mladých pracovníků s novými nápady a přístupy.

9 Náklady a výnosy

10 NÁKLADY Vývoj celkových nákladů se nepodařilo udržet na naplánované úrovni především proto,že byla prováděna údržba a opravy dlouhodobě najatého majetku ve větším rozsahu, než bylo původně plánováno. Spotřeba PHM byla oproti plánu vyšší především z důvodu prodlouženého vhodného pro údržbu travnatých ploch. Spotřeba el.energie, spotřeba tepla a nově i spotřeba plynu výrazně zasáhne do rozpočtu vždy až v posledním čtvrtletí roku, k mírné úspoře nákladů došlo jen díky mírné zimě. K výraznému překročení nákladů oproti plánu došlo v položce údržba a opravy spravovaného majetku. Bylo potřebné přistoupit k opravě čerpadel na Plaveckém stadionu, k opravě zateplení, střechy a fasády na SH Kvapilova, k opravě ozvučovacího systému cvičebny na Zimním stadionu a úpravám v souvislosti s prodloužením fotbalového stadionu na Svépomoci. Překročená nákladová položka určená na nakupované služby a práce obsahuje rozbory vody minimálně 2x měsíčně, pomocné zahradnické a úklidové práce na sportovištích, odvoz biologického odpadu vč. pronájmu kontejnerů. Dále se jedná o servis EPS a střežení objektů ZS a PS a v neposlední řadě povinné revize elektro, hasicích přístrojů a hydrantů, dýchací techniky atp, přičemž rozložení těchto nákladů do let je dáno předpisy a normami pro jednotlivá zařízení. Mzdové náklady byly v roce 2011 nižší z důvodu využití agenturního zaměstnávání namísto zaměstnanců dohodářů. Ostatní nekomentované náklady byly nedočerpány nebo nebyly významně překročeny proti srovnatelnému loňského roku. VÝNOSY: Výnosy tak jak byly plánovány se podařilo překročit přes pokračující pokles zájmu organizací o využití sportovišť a klesající návštěvnost kina. Výnosové položky jako využití sportovišť jsou mírně překročeny proti plánu. Tržby za ubytování byly nižší neboť dlouhodobě klesá zájem o vícelůžkovou ubytovnu. Propad tržeb kina Svět má několik příčin: - celkový pokles návštěvnosti a tržeb ve všech kinech v ČR - absence divácky přitažlivých filmů - kino není vybaveno digitální technologií Další příjmové položky jak proti plánu tak i proti loňské skutečnosti jsou překročeny.

11 Doplňující informace k rozvaze a výkazu zisku a ztráty: Rozvahový den: 31.prosinec 2011 Datum sestavení účetní závěrky: 15.březen 2012 K datu uzávěrky je podrozvahově evidováno v e společnosti technické zhodnocení majetku města pořízeného z investiční dotace od zřizovatele v hodnotě vyšší jak 70mil. Kč bez DPH. Účetní jednotka nemá žádné další podstatné doplňující informace k rozvaze a výkazu zisku a ztráty, podrobnější informace jsou uvedeny v Příloze k účetní závěrce k

12 III. Tabulková část :

13

14

15

16 IV. Příloha účetní závěrky v plném znění : Příloha je zpracována v souladu s Vyhláškou 500/2002 Sb. Ve znění pozdějších předpisů, kterým se stanoví obsah účetní závěrky pro podnikatele. Údaje přílohy vycházejí z účetních písemností účetní jednotky (účetní doklady, účetní knihy a ostatní účetní písemnosti) a z dalších podkladů, které má účetní jednotka k dispozici. Hodnotové údaje jsou vykázány v celých tisících Kč, pokud není uvedeno jinak. Příloha je zpracována za účetní počínající dnem 1. ledna 2011 a končící dnem 31. prosince Obsah přílohy Obecné údaje 1. Popis účetní jednotky 2. Majetková či smluvní spoluúčast účetní jednotky v jiných společnostech 3. Zaměstnanci společnosti, osobní náklady 4. Poskytnutá peněžitá či jiná plnění orgánům společnosti Používané účetní metody, obecné účetní zásady a způsoby oceňování 1. Způsob ocenění majetku 1.1. Zásoby 1.2. Ocenění hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku vytvořeného vlastní činností 1.3. Ocenění cenných papírů a majetkových účastí 1.4. Ocenění příchovků a přírůstků zvířat 2. Způsob stanovení reprodukční pořizovací ceny 3. Změny oceňování, odpisování a postupů účtování 4. Opravné položky k majetku 5. Odpisování 6. Přepočet cizích měn na českou měnu 7. Stanovení reálné hodnoty majetku a závazků oceňovaných reálnou hodnotou Doplňující údaje k Rozvaze a k Výkazu zisku a ztrát 1. Položky významné pro hodnocení majetkové a finanční situace společnosti 1.1. Doměrky daně z příjmů za minulá účetní 1.2. Dlouhodobé bankovní úvěry 1.3. Rozpis odloženého daňového závazku nebo pohledávky 1.4. Rozpis přijatých dotací na investiční a provozní účely 2. Významné události po datu účetní závěrky 3. Doplňující informace o hmotném a nehmotném majetku 3.1. Hlavní skupiny dlouhodobého hmotného majetku 3.2. Hlavní skupiny dlouhodobého nehmotného majetku 3.3. Dlouhodobý hmotný majetek pořízený formou finančního pronájmu 3.4. Souhrnná výše majetku neuvedená v rozvaze 3.5. Rozpis hmotného majetku zatíženého zástavním právem 3.6. Přehled majetku s výrazně rozdílným tržním a účetním hodnocením 3.7. Dlouhodobé majetkové cenné papíry a majetkové účasti 4. Vlastní kapitál 4.1. Použití zisků, resp. úhrady ztrát 4.2. Základní kapitál 5. Pohledávky a závazky 5.1. Pohledávky 5.2. Závazky 5.3. Údaje o pohledávkách a závazcích k podnikům ve skupině 5.4. Údaje o pohledávkách a závazcích z titulu uplatnění zástavního a zajišťovacího práva 5.5. Závazky nesledované v účetnictví a neuvedené v rozvaze 6. Rezervy 7. Výnosy z běžné činnosti

17 Obecné údaje 1. Popis účetní jednotky Obchodní firma : Tělovýchovná zařízení města Tábora s. r. o. Sídlo: V.Soumara 2300, Tábor Právní forma: společnost s ručením omezeným IČ: Rozhodující předmět činnosti: provozování tělovýchovných zařízení a zařízení sloužících k regeneraci a rekondici Datum vzniku společnosti: zapsána ke dni v obchodním rejstříku vedeného Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl C, vložka 7622 Společníci: Město Tábor ( IČ: ) vklad ,-- K 100% splacen Členové statutárních a dozorčích orgánů k rozvahovému dni: Statutární orgán : RNDr. Véle Michal ve sledovaném nedošlo k žádným změnám statutárních zástupců. Členové dozorčí rady do : Mgr. Zuzana Pečmanová Ing. Tomáš Mráz Ing. Luboš Smutný Bohumil Bednář Rudolf Vach Členové dozorčí rady od : Mgr. Zuzana Pečmanová Mgr. Petr Trieb Mgr. Jirí Strážnický Miroslav Smetana Václav Ebert 2. Majetková či smluvní spoluúčast účetní jednotky v jiných společnostech Společnost nemá majetkovou ani smluvní spoluúčast v jiných společnostech 3. Zaměstnanci společnosti, osobní náklady Zaměstnanci celkem Sledované účetní Předchozí účetní Z toho řídících pracovníků Sledované účetní Předchozí účetní Průměrný počet zaměstnanců Osobní náklady tis tis tis tis. 4. Poskytnutá peněžitá či jiná plnění orgánům společnosti Půjčky, úvěry, záruky, připojištění, bezplatné užívání os. auta ani jiná naturální plnění stávajícím ani bývalým členům orgánů společnost neposkytuje.

18 Používané účetní metody, obecné účetní zásady a způsoby oceňování Předkládaná účetní závěrka společnosti byla zpracována na základě zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví a na základě opatření Ministerstva financí ČR, kterými se stanoví postupy účtování a obsah účetní závěrky pro podnikatele. 1. Způsob ocenění majetku 1.1. Zásoby Účtování zásob je prováděno způsobem B evidence zásob. Výdaj zásob ze skladu je účtován cenami zjištěnými aritmetickým průměrem. Oceňování nakupovaných zásob je prováděno ve skutečných pořizovacích cenách zahrnujících cenu pořízení Ocenění dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku z vlastní činnosti Žádný DHM a DNM vytvořený vlastní činností společnost nemá Ocenění cenných papírů a podílů Ve sledovaném účetním společnost nevlastnila cenné papíry a majetkové účasti. Účetní jednotka nevydává akcie, nemá vyměnitelné dluhopisy Ocenění příchovků a přírůstků zvířat Ve sledovaném účetním společnost nevlastnila zvířata. 2. Způsob stanovení reprodukční pořizovací ceny Reprodukční pořizovací cena u majetku pořízeného společností v průběhu sledovaného účetního nebyla použita. 3. Změny oceňování, odpisování a postupů účtování Ve sledovaném účetním nedošlo v účetní jednotce k žádným změnám v oceňování, odpisování a postupech účtování. 4. Opravné položky k majetku Ve sledovaném účetním nebyly vytvářeny žádné opravné položky k majetku společnosti 5. Odpisování Odpisový plán účetních odpisů dlouhodobého hmotného majetku účetní jednotka sestavila v interním předpisu tak, že za základ vzala metody používané při vyčíslování daňových odpisů (u majetku pořízeného a zařazeného k 1.1.), účetní a daňové odpisy se rovnají. Systém odpisování drobného dlouhodobého majetku Drobný dlouhodobý hmotný majetek od Kč do Kč je účtován do nákladů společnosti na účet Spotřeba materiálu. Drobný dlouhodobý nehmotný majetek do Kč je účtován do nákladů společnosti na účet Ostatní služby. Drobný dlouhodobý nehmotný majetek od Kč se účtuje na účet Dlouhodobý nehmotný majetek a je při zařazení do používání odepsán 100%. 6. Přepočet cizích měn na českou měnu Ve sledovaném společnost nepracovala s údaji v cizí měně. 7. Stanovení reálné hodnoty majetku a závazků oceňovaných reálnou hodnotou Ve sledovaném společnost nepoužila ocenění reálnou hodnotou. Doplňující údaje k Rozvaze a k Výkazu zisků a ztrát 1. Položky významné pro hodnocení majetkové a finanční situace společnosti 1.1. Doměrky daně z příjmů za minulá účetní Ve sledovaném společnost neevidovala žádné doměrky daně.

19 1.2. Rozpis odloženého daňového závazku nebo pohledávky Odložení daňového závazku v průběhu sledovaného účetního nebylo společností použito Dlouhodobé bankovní úvěry Žádné bankovní úvěry ve sledovaném nebyly společností použity Rozpis přijatých dotací na investiční a provozní účely Důvod dotace Poskytovatel Peněžní vyjádření dotace do hospod.výsledku Město Tábor, OŠMaT ,- Kč dotace do hospod.výsledku kina Město Tábor, KaCR ,- Kč dotace investiční Město Tábor, OŠMaT ,- Kč pracovní místo pro uchazeče o zaměstnání Úřad práce Tábor 0,- Kč 1.5. Manka a přebytky u zásob Žádná manka a přebytky u zásob ve sledovaném nebyly zjištěny. 2. Významné události po datu účetní závěrky Rozvahový den: 31.prosinec 2011 Datum sestavení účetní závěrky: 15. března 2012 Účetní jednotka nemá žádné podstatné doplňující informace k rozvaze a výkazu zisku a ztráty. 3. Doplňující informace o hmotném a nehmotném majetku 3.1. Hlavní skupiny dlouhodobého hmotného majetku Pořizovací cena Oprávky Zůstatková cena Skupina majetku běžné minulé běžné minulé běžné minulé Pozemky Stavby Samost. movité věci Nedokončený DHM Dlouhodobý nehmotný majetek Pořizovací cena Oprávky Zůstatková cena Skupina majetku běžné minulé běžné minulé běžné minulé Software Dlouhodobý hmotný majetek pořízený formou finančního pronájmu Žádné finanční pronájmy majetku ve sledovaném nebyly společností využity Souhrnná výše majetku neuvedená v rozvaze Běžné Minulé Název majetku pořizovací cena bez DPH pořizovací cena bez DPH Technické zhodnocení pronajatého majetku pořízené z investiční dotace ,75 Kč ,75Kč 3.5. Rozpis hmotného majetku zatíženého zástavním právem Ve sledovaném společnost neměla žádný majetek zatížený zástavním právem Přehled majetku s výrazně rozdílným tržním a účetním ohodnocením Ve sledovaném společnost neměla vlastní majetek s výrazně rozdílným tržním a účetním ohodnocením Dlouhodobé majetkové cenné papíry a majetkové účasti Ve sledovaném účetním společnost nevlastnila cenné papíry a majetkové účasti. Účetní jednotka nevydává akcie, nemá vyměnitelné dluhopisy.

20 4. Vlastní kapitál 4.1. Použití zisků, resp. úhrady ztrát Způsob rozdělení zisku předcházejících účetních : Společnost zisk nerozdělila a je použit pro financování ztrát z podnikání společnosti v minulých letech. Návrh na úhradu ztráty běžného : Společnost navrhuje dofinancování ztrát z podnikání společnosti v příštích letech Základní kapitál Město Tábor ( IČ: ) vklad ,-- Kč 100% splacen 5. Pohledávky a závazky 5.1. Pohledávky Sledované Předchozí Z obchodního Ostatní Z obchodního Ostatní styku styku Závazky Sledované Minulé Z obchodního Ostatní Z obchodního Ostatní styku styku Údaje o pohledávkách a závazcích k podnikům ve skupině Pohledávky k podnikům ve skupině společnost neeviduje. Závazky k podnikům ve skupině společnost neeviduje Údaje o pohledávkách a závazcích z titulu uplatnění zástavního a zajišťovacího práva Pohledávky kryté zástavním právem, závazky kryté zástavním právem ani další sledované závazky (peněžní i nepeněžní) společnost nemá Závazky nesledované v účetnictví a neuvedené v rozvaze Závazky nesledované v účetnictví a neuvedené v rozvaze společnost nemá. 5.6.Další významné potencionální ztráty, na které nebyla v účetnictví tvořena rezerva Žádné nejisté skutečnosti nebo negativně ovlivňující faktory společnost nepředpokládá. 6. Rezervy Ve sledovaném společnost netvořila žádné zákonné rezervy na opravu majetku. 7. Výnosy z běžné činnosti Sledované Minulé Tuzemsko Zahraničí pozn.: Tuzemsko Zahraničí pozn.: Tržby za prodej zboží x x Tržby z prodeje služeb x x Ostatní výnosy 35 0 x 0 0 x Celkem x x

21 Přehled využití zařízení provozovaných společností: V. Rozdělení zisku nebo úhrada ztráty : Rada města Tábora v působnosti valné hromady společnosti Tělovýchovná zařízení města Tábora s.r.o. schvaluje hospodářský výsledek za rok 2011 ověřený auditem ve výši ,13 Kč (slovy: Mínusjednostošedesátdevěttisícdvěstěosmdesáttřikorunčeských a 13/100). Ztráta účetní jednotky za rok 2011 bude převedena do dalšího účetního.

22 VI. Zpráva dozorčí rady :

23

24 VII. Zpráva auditorky :

25

26 VIII. Zprávy o vztazích mezi propojenými osobami : Zpráva je zpracována v souladu s 66a odst. 9 zákona č. 513/1991 Sb. Obchodního zákoníku. Údaje zprávy vycházejí z účetních písemností účetní jednotky (účetní doklady, účetní knihy a ostatní účetní písemnosti) a z dalších podkladů, které má účetní jednotka k dispozici. Zpráva je zpracována za účetní začínající dnem 1. ledna 2011 a končící dnem 31. prosince Obsah zprávy : 1. Podrobný popis propojených osob 1.1. Základní údaje o účetní jednotce 1.2. Organizační struktura koncernu 2. Právní vztahy mezi propojenými osobami 3. Transakce mezi propojenými osobami - plnění 3.1. Prodej 3.2. Krátkodobé pohledávky 3.3. Dlouhodobé pohledávky 4. Transakce mezi propojenými osobami protiplnění 4.1. Nákup 4.2. Krátkodobé závazky 4.3. Dlouhodobé závazky 5. Ostatní transakce 1. PODROBNÝ POPIS PROPOJENÝCH OSOB 1.1. ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ÚČETNÍ JEDNOTCE Obchodní firma: Sídlo: Právní forma: Tělovýchovná zařízení města Tábora s.r.o. V.Soumara 2300, Tábor společnost s ručením omezeným IČO: Rozhodující předmět činnosti: provozování tělovýchovných zařízení a zařízení sloužících k regeneraci a rekondici Datum vzniku společnosti: 22.prosince ORGANIZAČNÍ STRUKTURA Mateřské společnosti : Obchodní firma: Město Tábor ( IČ: ) Sídlo: Tábor, Žižkov nám. Podíl v účetní jednotce : 100% Sesterské společnosti : 1. Obchodní firma: BYTES Tábor s.r.o. ( IČ: ) Sídlo: kpt. Jaroše 2418, Tábor - Klokoty Podíl v účetní jednotce : nemáme

27 2. Obchodní firma: Technické služby Tábor s.r.o. ( IČ: ) Sídlo: kpt. Jaroše 2418, Tábor Podíl v účetní jednotce : nemáme 3. Obchodní firma: Správa lesů města Tábora, společnost s ručením omezeným ( IČ: ) Sídlo: Čápův dvůr 2712, Tábor Podíl v účetní jednotce : nemáme Dceřiné společnosti : nemáme 2. PRÁVNÍ VZTAHY MEZI PROPOJENÝMI OSOBAMI Společnost uzavřela následující druhy smluv s propojenými osobami : a) Město Tábor ( IČ: ) Nájemní smlouva vč. dodatků, provozování sportovní činnosti Dotační smlouva OŠMaT, dotace do hospodářského výsledku Dotační smlouva OKCaR, dotace do hospodářského výsledku kina Vedení společnosti prohlašuje, že výše uvedené smlouvy byly uzavřeny na základě požadavků ovládající mateřské společnosti a za běžných obchodních podmínek. Z těchto smluv nevznikla ovládané společnosti žádná újma. b) Technické služby Tábor s.r.o. ( IČ: ) Na základě objednávek nám společnost zajišťuje kontejnery a provádí odvoz a ukládání posečené trávy, provádí práce vysokozdvižnou plošinou,.. a to v roce 2011 v celkovém objemu 124 tisíc Kč. c) BYTES Tábor s.r.o. ( IČ: ) Služby poskytované touto sesterskou společností jsme v roce 2011 nevyužili. d) Správa lesů města Tábora, společnost s ručením omezeným ( IČ: ) Služby poskytované touto sesterskou společností jsme v roce 2011 nevyužili. 3. TRANSAKCE MEZI PROPOJENÝMI OSOBAMI PLNĚNÍ 3.1. PRODEJ Společnost uskutečnila v běžném účetním tyto obchodní transakce mezi propojenými osobami: a) Město Tábor ( IČ: ) Na základě objednávek u nás mateřská společnost v roce 2011 nakoupila a zaplatila námi poskytované služby v celkovém objemu 125 tisíc Kč. b) Technické služby Tábor s.r.o. ( IČ: ) Tato naše sesterská společnost naše služby v roce 2011 nevyužila. c) BYTES Tábor s.r.o. ( IČ: ) Tato naše sesterská společnost naše služby v roce 2011 nevyužila. d) Správa lesů města Tábora, společnost s ručením omezeným ( IČ: ) Tato naše sesterská společnost naše služby v roce 2011 nevyužila.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2006 OLTERM & TD OLOMOUC

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2006 OLTERM & TD OLOMOUC VÝROČNÍ ZPRÁVA 2006 OLTERM & TD OLOMOUC OBSAH úvodní slovo 3 finanční část 6 zpráva o vztazích 30 V Ý R O Č N Í Z P R Á V A 2 0 0 6 Ing. Bc. Pavel Kolář předseda představenstva Vážení klienti, vážení

Více

KONSOLIDOVANÁ VÝROČNÍ ZPRÁVA skupiny AGEL

KONSOLIDOVANÁ VÝROČNÍ ZPRÁVA skupiny AGEL 2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA společnosti AGEL a.s. KONSOLIDOVANÁ VÝROČNÍ ZPRÁVA skupiny AGEL Obsah výroční zprávy společnosti AGEL a.s. za rok 2012 1. Úvodní slovo předsedy představenstva společnosti 2. Zpráva

Více

VA ŠE Telco Pro Services, a. s. Výroční zpráva 2013 EN ER GIE

VA ŠE Telco Pro Services, a. s. Výroční zpráva 2013 EN ER GIE VA ŠE EN Telco Pro Services, a. s. Výroční zpráva 2013 ER GIE OBSAH PŘEDSTAVENÍ SKUPINY ČEZ 2 OSOBY ODPOVĚDNÉ ZA VÝROČNÍ ZPRÁVU 3 DOPIS PŘEDSEDY PŘEDSTAVENSTVA 4 PŘEHLED VYBRANÝCH VÝSLEDKŮ SPOLEČNOSTI

Více

Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace v roce 2014

Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace v roce 2014 Č. j.: ZUSBC/13/2015 Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace v roce 2014 Zpracovala: Alena Kuchařová Předkládá: Mgr. Ondřej Langr ZPRÁVA O ČINNOSTI A PLNĚNÍ ÚKOLŮ PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE

Více

F I N A N Č N Í Č Á S T

F I N A N Č N Í Č Á S T V Ý R O Č N Í Z P R ÁVA 2 0 0 4 F I N A N Č N Í Č Á S T Zpráva dozorčí rady MVV Energie CZ s. r. o. za období 2003/2004 (říjen 2003 září 2004) Složení dozorčí rady společnosti v období 2003/2004 (od 1.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA >> 2006. K procházení výroční zprávou použijte toto tlačítko:

VÝROČNÍ ZPRÁVA >> 2006. K procházení výroční zprávou použijte toto tlačítko: VÝROČNÍ ZPRÁVA >> 2006 K procházení výroční zprávou použijte toto tlačítko: > 2 > ÚVODNÍ SLOVO 4 > ÚDAJE O SPOLEČNOSTI 6 > STATUTÁRNÍ ORGÁNY 9 > FINANČNÍ SKUPINA DIMENSION 11 > ZPRÁVA PŘEDSTAVENSTVA 14

Více

Fio, burzovní společnost, a.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA

Fio, burzovní společnost, a.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 I. Obecná část II. Výrok auditora III. Účetní závěrka společnosti k 31. prosinci 2009 IV. Zpráva o vztazích mezi propojenými osobami V. Příloha k výroční zprávě Fio, burzovní

Více

Výroční zpráva 19 98

Výroční zpráva 19 98 Výroční zpráva 1998 O bsah Úvodní slovo ředitele společnosti........................... 2 Zpráva představenstva................................... 5 Zpráva dozorčí rady...................................

Více

DOB-Invest a.s. D-GROUP V Ý R O Č N Í 2014 Z P R Á V A

DOB-Invest a.s. D-GROUP V Ý R O Č N Í 2014 Z P R Á V A DOB-Invest a.s. D-GROUP VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 PRAHA Radotín Černošice Zbraslav DOBŘICHOVICE DOBŘICHOVICE Všenory CUKRÁK DOBŘICHOVICE JSOU STŘEDNĚ VELKOU OBCÍ (JIŽ MĚSTEM) S VÍCE NEŽ 3000 OBYVATELI. DNEŠNÍ

Více

Toyota Financial Services Czech s.r.o.

Toyota Financial Services Czech s.r.o. Výroční zpráva Hospodářský rok 2014 Výroční zpráva / Hospodářský rok 2014 2 Obsah Úvod 5 Společnost 7 Produkty a služby 8 Retail 11 Wholesale 19 Pojištění 21 Technologie a internet 25 Řízení rizik 29 Strategie

Více

700 30 Ostrava-Zábřeh

700 30 Ostrava-Zábřeh Gymnázium, Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a, příspěvková organizace 700 30 Ostrava-Zábřeh http://www.gvoz.cz Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace za rok 2014 Vypracovala: Ing. Anna Mičková

Více

Rozbor hospodaření za rok 2013

Rozbor hospodaření za rok 2013 Z P R Á V A O Č I N N O S T I A P L N Ě N Í Ú K O L Ů P Ř Í S P Ě V K O V É O R G A N I Z A C E Zpracovala: Ing. Alice Plachá, ekonom Schválil: Mgr. et Mgr. Břetislav Váca, ředitel Dne: 22. února 2014

Více

??? Výroční zpráva za rok 2013

??? Výroční zpráva za rok 2013 I.??? 1 OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVY 2 I. Úvodní slovo předsedy představenstva a výkonného ředitele společnosti 3 II. Základní identifikační údaje účetní jednotky 5 III. Organizační struktura společnosti 7 1.

Více

Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace za rok 2014. Dětský domov a Školní jídelna, Melč 4, příspěvková organizace

Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace za rok 2014. Dětský domov a Školní jídelna, Melč 4, příspěvková organizace Zpráva o činnosti a plnění úkolů příspěvkové organizace za rok 2014 V Melči dne 26.02.2015 Mgr. Jiřina Bejdáková ředitelka Osnova rozborů hospodaření škol a školských zařízení zřizovaných krajem za rok

Více

ZPRÁVA O ČINNOSTI ORGANIZACE ZA ROK 2012 VÝSLEDKY HOSPODAŘENÍ

ZPRÁVA O ČINNOSTI ORGANIZACE ZA ROK 2012 VÝSLEDKY HOSPODAŘENÍ Střední škola, Bohumín, příspěvková organizace Husova 283, 735 81 Bohumín IČ : 66932581 ZPRÁVA O ČINNOSTI ORGANIZACE ZA ROK 2012 VÝSLEDKY HOSPODAŘENÍ Zprávu předkládá: Ing. Zuzana Serbousková ředitelka

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 Poradna při finanční tísni, o.p.s. IČ: 281 86 869 1 Americká 22, Praha 2, 120 00 tel. (+420) 222 922 240 fax. (+420) 222 524 198 Životopis Poradny při finanční tísni, o.p.s.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013. VÍTKOVICE HOLDING, a.s. Ruská 2887/101, 706 02 Ostrava Vítkovice IČ: 25816039

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013. VÍTKOVICE HOLDING, a.s. Ruská 2887/101, 706 02 Ostrava Vítkovice IČ: 25816039 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 VÍTKOVICE HOLDING, a.s. Ruská 2887/101, 706 02 Ostrava Vítkovice IČ: 25816039 Obsah 1. SLOVO PŘEDSEDY PŘEDSTAVENSTVA... 3 2. ORGÁNY SPOLEČNOSTI... 4 3. VÝZKUM A VÝVOJ... 6 4. ŽIVOTNÍ

Více

Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS

Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS No. 1 Obsah 8 Úvodní slovo předsedy představenstva 10 Sedmileté ohlédnutí 12 Rok 2003 plně v barvách T-Mobile

Více

Příloha číslo 3. Výroční zpráva za rok 2009 Družstevní záložna Kredit

Příloha číslo 3. Výroční zpráva za rok 2009 Družstevní záložna Kredit Příloha číslo 3 Výroční zpráva za rok 2009 Družstevní záložna Kredit výroční zpráva Úvod Vážené členky, vážení členové, Jak již jsme Vás dříve informovali euronovela z roku 2004 vyústila v jasné rozdělení

Více

UČEBNÍ TEXT Č. 7 EKONOMIKA PODNIKU

UČEBNÍ TEXT Č. 7 EKONOMIKA PODNIKU UČEBNÍ TEXT Č. 7 EKONOMIKA PODNIKU 1 ODBORNÝ GARANT: Ing. Rudolf Horák AUTOŘI TEXTU: Ing. Rudolf Horák Učební text č. 7 v rámci projektu Posilování sociálního dialogu služby pro zaměstnance, který je

Více

ZÁKLADNÍ ÚDAJE O SPOLEČNOSTI ZPRÁVA PŘEDSTAVENSTVA ZPRÁVA AUDITORA ZPRÁVA O VZTAZÍCH

ZÁKLADNÍ ÚDAJE O SPOLEČNOSTI ZPRÁVA PŘEDSTAVENSTVA ZPRÁVA AUDITORA ZPRÁVA O VZTAZÍCH 05 ZÁKLADNÍ ÚDAJE O SPOLEČNOSTI 07 08 ZPRÁVA PŘEDSTAVENSTVA 10 31 ÚČETNÍ ZÁVĚRKA 2008 ZPRÁVA AUDITORA 33 35 VEDENÍ SPOLEČNOSTI ZPRÁVA DOZORČÍ RADY ZPRÁVA O VZTAZÍCH ÚVO D08 Vážení, dovolte mi, abych Vás

Více

Kontrolní závěry z kontrolních akcí

Kontrolní závěry z kontrolních akcí Věstník NKÚ, kontrolní závěry 7 Část B Kontrolní závěry z kontrolních akcí 10/26 Majetek státu a peněžní prostředky poskytnuté státnímu podniku Lesy České republiky Kontrolní akce byla zařazena do plánu

Více

Obsah. Mozaika 2013. Střípky z domova pro seniory Střípky z domova se zvláštním režimem

Obsah. Mozaika 2013. Střípky z domova pro seniory Střípky z domova se zvláštním režimem VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 2 Obsah str. 7 Úvodní slovo str. 8 1 Základní údaje str. 8 1.1 Charakteristika organizace str. 9 1.2 Údaje o vedení organizace str. 10 1.3 Systém managementu v DS str. 11 1.4 Globální

Více

POLOLETNÍ ZPRÁVA CPI HOTELS, A.S. k 30. 6. 2013. www.cpihotels.com

POLOLETNÍ ZPRÁVA CPI HOTELS, A.S. k 30. 6. 2013. www.cpihotels.com POLOLETNÍ ZPRÁVA CPI HOTELS, A.S. k 30. 6. 2013 P a g e 2 Společnost CPI Hotels, a.s. v současnosti patří k největším českým hotelovým řetězcům. Ke konci prvního pololetí roku 2013 provozovala 17 ubytovacích

Více

Programy státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2011 až 2015

Programy státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2011 až 2015 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Č. j.: MŠMT-26 533/2012-51 Programy státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2011 až 2015 Úvod Ministerstvo školství,

Více

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Výroční zpráva za rok 2011 Obsah Obsah... 2 Poděkování... 4 Úvod... 5 1. Údaje o společnosti... 6 1.1. Kontaktní a identifikační data... 6 1.2. Struktura společnosti...

Více

11-12/1. 31. 12. 2003 Ročník XXXVII Cena 80 Kč ISSN-0322-9653 MINISTERSTVO FINANCÍ

11-12/1. 31. 12. 2003 Ročník XXXVII Cena 80 Kč ISSN-0322-9653 MINISTERSTVO FINANCÍ 31. 12. 2003 Ročník XXXVII Cena 80 Kč ISSN-0322-9653 11-12/1 MINISTERSTVO FINANCÍ 48. České účetní standardy pro účetní jednotky, které účtují podle vyhlášky č. 500/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů

Více

Základní pojmy účetnictví neziskových organizací

Základní pojmy účetnictví neziskových organizací Základní pojmy účetnictví neziskových organizací Dagmar Štěpánová Obsah 1. Obecné vztahy spolků a účetnictví.............. 3 2. Vyhláška 504.......................... 4 3. České účetní standardy.....................

Více

a k t u a l i z a c e 2013

a k t u a l i z a c e 2013 Program rozvoje města Hlinska a k t u a l i z a c e 2013 www.hlinsko.cz Strana 1 (celkem 57) Zadavatel: Město Hlinsko Poděbradovo náměstí 1 539 23 Hlinsko IČ 00270059 Zastoupené : PhDr.Magdou Křivanovou

Více

Účetní odpisový plán a jeho význam na hospodaření firmy Vektor Wellness Club s.r.o.

Účetní odpisový plán a jeho význam na hospodaření firmy Vektor Wellness Club s.r.o. SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO s.r.o. Bakalářský studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: Účetnictví a finanční řízení podniku Účetní odpisový plán a jeho význam na hospodaření

Více