Program pro mateřské, základní a střední školy. SKOL MAX Ski School, a.s. 297 Špindlerův Mlýn Tel:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Program pro mateřské, základní a střední školy. SKOL MAX Ski School, a.s. 297 Špindlerův Mlýn 543 51 Tel: 499 433 291 info@skolmax.cz www.skolmax."

Transkript

1 Program pro mateřské, základní a střední školy SKOL MAX Ski School, a.s. 297 Špindlerův Mlýn Tel:

2 1. Hledání špindlerovského pokladu 2. Krakonošův pohádkový les 3. Šmoulí olympiáda 4. Spidermanova tělocvična 5. Stopování medvěda

3 1. Hledání špindlerovského pokladu Hledání pokladu je program vhodný pro všechny věkové kategorie dětí. Přizpůsobíme ho přímo pro Vaši mateřskou či základní školu a to jak místem (začínáme přímo u vašeho hotelu / penzionu / chaty) tak náročností (délka trasy, typ úkolů). Děti se rozdělí do menších družstev a každé družstvo dostane část mapy, podle které se vydá poklad hledat. Po cestě plní družstva různé úkoly a za každý splněný úkol získají další část mapy. Kompletní mapa zavede hráče až k pokladu, ze kterého si každý odnese svůj díl. Cena: od 250 Kč / os (dle počtu dětí, úkolů, délky a náročnosti trasy. Uvedená cena je bez DPH.) Půldenní / Celodenní Věděl jsi, že je ve Špindlerově Mlýně ukrytý poklad? Vede k němu dlouhá cesta plná nástrah, ale když ji pokoříš, můžeš si z něj odnést svůj díl.

4 2. Krakonošův pohádkový les Půldenní / Celodenní Krakonoš je pánem zdejších hor. Ví o všem co se v jeho panství děje a běda každému, kdo by chtěl škodit krkonošské přírodě a jejím obyvatelům. Kdo se ale k přírodě hezky chová, může nahlédnout do jeho pohádkového lesa a poznat něco z jeho tajů. Krakonošův pohádkový les je program vhodný pro všechny věkové kategorie dětí. Přizpůsobíme ho přímo pro Vaši mateřskou či základní školu a to jak místem (začínáme přímo u vašeho hotelu / penzionu / chaty) tak délkou trasy a počtem jednotlivých stanovišť. Děti procházejí lesem po značené trase a cestou na ně čeká spousta dobrodružství a úkolů spojených s Krakonošem, jeho přáteli a horským prostředím Krkonoš. Na závěr se děti setkají se samotným Krakonošem, který je osobně přijde pozdravit. Cena: od 280 Kč / os. (cena dle počtu dětí, délky trasy a množství úkolů. Cena je uvedena bez DPH.)

5 3. Šmoulí olympiáda Půldenní Jsi silnější než Silák? Rychlejší než Šmoulinka? Dohodíš dál než Stopař? Poměř své síly s ostatními na olympijských hrách! Olympijské klání v duchu šmoulí olympiády. Děti mohou soutěžit jak v družstvech, tak jako jednotlivci. Soutěžit budou v rozličných tradičních disciplínách jako jsou běh, hod či skol tak v disciplínách netradičních, které prověří bystrost, hbitost, obratnost i koordinaci. Počet a složení disciplín záleží na konkrétním požadavku, věku dětí a rozpočtu akce. Samozřejmostí je závěrečný ceremoniál s vyhlášením vítězů. Cena: od 300 Kč / os (dle počtu dětí, počtu a náročnosti disciplín)

6 4. Spidermanova tělocvična Chceš zažít pravý Spidermanův trénink? Tak zavítej do jeho tělocvičny! Půldenní Co najdete ve Spidermanově přírodní tělocvičně? Lanové překážky lezecká stěna slack-line Lanové přemostění Bungee running Všechny tyto aktivity vyzkouší děti pod vedením zkušených instruktorů. Vhodné pro děti od 5 let. Cena: od 320 Kč / os. (dle počtu dětí)

7 5. Stopování medvěda Celodenní Víš jak je veliký medvěd? Co ráno snídá? Jak dlouho jsou medvíďata u maminky medvědice? Vydej se s námi po stopách medvěda na Medvědín a všechno se dozvíš. Medvědí stezka na Medvědíně je téměř 9km dlouhá poznávací stezka, která děti zábavnou formou seznamuje se životem medvědů a jejich výskytem v Krkonoších. Stezka protíná zajímavá místa, je na ní několik odpočívadel a na jednotlivých zastávkách děti odpovídají na hádanky a zakreslují do medvědí mapy za kterou dostanou na konci cesty svého malého medvídka na památku. Stopování medvěda se SKOL MAX je celodenní program, který zahrnuje nejen jízdu lanovkou a medvědí stezku samotnou, ale také dovádění a hry na medvědínském hřišti při horní stanici lanovky a oběd na Bufetu Stopa. Cena: od 420 Kč / děti mladší 6 let Cena: od 470 Kč / děti starší 6 let (Cena dle počtu dětí. Cena bez DPH)

8 LETNÍ PROGRAM PRO 2. STUPEŇ ZÁKLADNÍCH ŠKOL a střední školy 1. Turnaj v disc-golfu 2. Netradiční špindlerovská olympiáda 3. SPIDERMANOVA OUTDOOROVÁ TĚLOCVIČNA 4. Po stopách ztracené expedice 5. Adrenaline Day

9 1. Turnaj v disc-golfu 1 2 hodiny Disc golf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem, odvozeným z klasického golfu. Vznikl v 70tých letech v USA a získává stále více příznivců na celém světě. Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů - tedy hodů. Disk se hází z určeného výhoziště na cíl (jamku). Jamku tvoří ocelový koš. Průměrná vzdálenost jamky je kolem metrů a dá se dosáhnou třemi hody. Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se disk zastavil a pokračuje, dokud netrefí cíl. Hřiště je navrženo tak, aby se hráči museli potýkat s přírodními překážkami, jako jsou stromy, keře, terénní nerovnosti a ukázali svoje schopnosti házet krátké i dlouhé, levotočivé i pravotočivé hody. Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště (sestávající z 8 jamek) nejmenším počtem hodů. V případě většího počtu dětí je možné děti rozdělit na 2 skupiny a přidat další aktivitu, např. pétanque nebo kroket, aby se všichni mohli vystřídat. Cena: 60 Kč / os. (včetně DPH) Kč / os. za další aktivitu (pétanque, kroket). Na každý disk je vybírána vratná záloha 250 Kč. Uvedené ceny jsou bez instruktora aktivity lze absolvovat pouze za doprovodu učitelů.

10 2. Netradiční špindlerovská olympiáda Umíš skákat, běhat, házet, šplhat prostě jsi sportovec každým coulem? Pak poměř své síly se svými kamarády v netradičních disciplínách. Netradiční špindlerovská olympiáda poměří fyzickou zdatnost, rychlost a obratnost dětí v horském prostředí v atraktivních disciplínách jakými jsou: Půldenní / Celodenní Lukostřelba Bungee running Slack line Mountainboarding Suchý slalom Lezecká stěna Běh do vrchu a další Cena: od 300 Kč / os. (cena se odvíjí od počtu disciplín a je bez DPH)

11 3. SPINDERMANOVA OUTDOOROVÁ TĚLOCVIČNA Půldenní Ať je ti deset, dvacet nebo padesát, musíš uznat, že Spiderman je prostě borec a každý by chtěl umět něco málo z kousků, které předvádí s lanem právě on. Nic ale nepřichází samo a i takový borec jako je Spiderman musí někde trénovat. Spidermanova outdoorová tělocvična je název aktivity, která prověří sílu, mrštnost a obratnost jednotlivce: *Nízké lanové překážky *Slack line *Lezecká stěna *Lanové přemostění. Lanové přemostění a lezecká stěna se nachází ve Skiareálu Svatý Petr. Slack line a nízké lanové překážky pro Vás můžeme postavit kdekoli, kde najdeme vzrostlé stromy či pevně ukotvené sloupy nedaleko od sebe, za které se dají překážky navázat. Cena: od 320 Kč / os. (uvedená cena je bez DPH)

12 4. Po stopách ztracené expedice Jednoho sychravého rána se Petr se svými přáteli vydal zdolat nejvyšší vrchol Čech Sněžku. Počasí jim sice nepřálo, ale i přesto se rozhodli vydat za ranního kuropění do nitra hor. Mlha a silný vítr ale nevěštily nic dobrého Co se stalo? Proč se Petr a jeho kamarádi na chatu nevrátili? Vydejte se po stopách ztracené expedice odhalit tuto záhadu. Během pochodu čeká účastníky řada specifických úkolů, které budou muset s pomocí vlastních vědomostí a fyzických schopností splnit. Odměnou za každý splněný úkol je indicie, která pomůže odkrýt tajemství záhady o ztracené expedici. Program lze přizpůsobit jak délkou trasy tak náročností úkolů zdatnosti účastníků. I přesto je ale vhodnější spíše pro starší děti. Cena: od 350 Kč / os. (uvedená cena je bez DPH) Celodenní

13 5. ADRENALINE DAY Půldenní Máš-li pro strach uděláno a adrenalin v žilách je to, co potřebuješ, aby tvůj den byl opravdu COOL, pak Adrenaline Day se SKOL MAX je ta pravá volba! Jaké aktivity ti napumpují adrenalin do žil? Přemostění údolí na 150m dlouhém laně Lezení na venkovní umělé lezecké stěně Adrenalinový sjezd na terénní koloběžce (včetně lanovky) Mountainboarding Cena: od 400 Kč / os. (uvedená cena je bez DPH)

14 ZIMNÍ PROGRAM MATEŘSKÉ, ZÁKLADNÍ A STŘEDNÍ ŠKOLY Lyžařská a snowboardová škola SKOL MAX je jedničkou ve výuce lyžování a snowboardingu. Dlouholetá tradice, tým profesionálních učitelů lyžování s licencí APUL, perfektní zázemí v podobě dětských ski parků s množstvím moderních pomůcek, pojízdnými koberci a vlastním vlekem, to vše pomůže zajistit vašim dětem perfektní péči, profesionální přístup a maximální pohodlí pro výuku lyžování a snowboardingu. Standardní výuka dětí od 4 let věku probíhá ve 2 dvouhodinových blocích (2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne) s dvouhodinovou pauzou na oběd. Počet dětí na jednoho instruktora pro zajištění kvalitní péče je maximálně 6. Výuku můžeme samozřejmě po dohodě přizpůsobit Vašim možnostem a požadavkům (délka, čas, místo výuky, apod.) Na závěr výukového turnusu pořádáme pro děti závěrečné závody, kde probíhá zhodnocení celého výukového turnusu, každý absolvent obdrží osobní hodnocení a malý dárek. Cena výuky: od 100 Kč/os./hod. (závisí na počtu dětí a výukových hodin.)

15 Máte: nějaké otázky k našim programům? jinou představu o programu pro Vaši školu? přesný rozpočet se kterým se nevejdete do uvedených programů? KONTAKTUJTE NÁS! Jsme připraveni zodpovědět jakékoli vaše dotazy a připravit vaší škole program šitý na míru. Kamila Kubátová Klausová obchodní ředitelka SKOL MAX Ski School, a.s. Špindlerův Mlýn Tel:

KATALOG SLUŽEB NA ROK 2015 PORADENSKÉ CENTRUM PRO RODINU A DĚTI ÚSMĚV

KATALOG SLUŽEB NA ROK 2015 PORADENSKÉ CENTRUM PRO RODINU A DĚTI ÚSMĚV KATALOG SLUŽEB NA ROK 2015 PORADENSKÉ CENTRUM PRO RODINU A DĚTI ÚSMĚV Sídlo : Na Kavčí skále 1695/18, Říčany u Prahy Provozovna : Masarykovo nám. 66, Říčany u Prahy, Provozovna : Mírové nám. 37, 5. patro,

Více

133 premiér. CzechTourism www.133premier.cz, 2008 Uvedené informace jsou podle stavu k srpnu 2008.

133 premiér. CzechTourism www.133premier.cz, 2008 Uvedené informace jsou podle stavu k srpnu 2008. 13 13 33premier.cz 133 premiér Neváhejte a objevte, co nového na vás čeká v České republice. Připraveny jsou pro vás zábavné dětské parky, adrenalinové či sportovní areály s bohatou nabídkou nejrůznějších

Více

Průvodník. Informační bulletin partnerství beskydy pro všechny zpravodaj o sociálním podnikání a sociálním cestovním ruchu. Obsah.

Průvodník. Informační bulletin partnerství beskydy pro všechny zpravodaj o sociálním podnikání a sociálním cestovním ruchu. Obsah. Informační bulletin partnerství beskydy pro všechny zpravodaj o sociálním podnikání a sociálním cestovním ruchu l i s t o p a d 2 0 0 7 Průvodník Vážení čtenáři, pomalu se blížíme ke konci roku a i projekt

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice

Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice Offpark je první volnočasové outdoorové centrum na Šumavě, které nabízí celou řadu sportovního a lehce adrenalinového vyţití. Záţitkové aktivity jsou soustředěny

Více

Naše tábory. Jak se přihlásit na tábor

Naše tábory. Jak se přihlásit na tábor Úvodem Věříme, že si z naší bohaté nabídky táborů a soustředění vyberete a že s námi aktivně strávený čas o letních prázdninách vás uspokojí a přinese vám zážitky a vzpomínky na celý život. Naše tábory

Více

Pedagogický proces 4. vzdělávací blok

Pedagogický proces 4. vzdělávací blok Projekt: K2 - kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/4.1.00/33.0013 Pedagogický proces 4. vzdělávací blok Podpůrný vzdělávací materiál pro účastníky kurzu Systém

Více

13 - Projekt výstavby lanových parků MonkeyPark Špindlerův Mlýn MonkeyPark 21. června 2006 nejdelší lanový park v Krkonoších. MonkeyPark, MonkeyPark

13 - Projekt výstavby lanových parků MonkeyPark Špindlerův Mlýn MonkeyPark 21. června 2006 nejdelší lanový park v Krkonoších. MonkeyPark, MonkeyPark 13 - Projekt výstavby lanových parků MonkeyPark Špindlerův Mlýn Společnost První bobová s.r.o. se vždy cítila průkopníkem nových trendů v oblasti volnočasových aktivit. Až po výstavbě bobové dráhy Špindlerův

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

Outdoorové aktivity jako nástroj rozvoje osobnosti: analýza komerčních nabídek. Diplomová práce

Outdoorové aktivity jako nástroj rozvoje osobnosti: analýza komerčních nabídek. Diplomová práce MASARYKOVA UNIVERZITA Fakulta sportovních studií Katedra pedagogiky sportu Outdoorové aktivity jako nástroj rozvoje osobnosti: analýza komerčních nabídek. Diplomová práce Vedoucí diplomové práce: doc.

Více

Schengensky srostlí. MĚSÍČNÍK MĚSTA ROČNÍK XIII LEDEN 2013 ZDARMA www.sumavanet/zeleznaruda/zpravodaj

Schengensky srostlí. MĚSÍČNÍK MĚSTA ROČNÍK XIII LEDEN 2013 ZDARMA www.sumavanet/zeleznaruda/zpravodaj Uvnitř si přečtete: Výhody a nevýhody otevřené hranice Město má nového ekonoma Fotoohlédnutí za událostmi roku 2012 Jak v Železné Rudě strávit čas a kam si zajít nebo zajet Plán na Česko-německé multimediální

Více

Vliv pohybu na tělesný vývoj dětí mladšího školního věku. Bakalářská práce

Vliv pohybu na tělesný vývoj dětí mladšího školního věku. Bakalářská práce MASARYKOVA UNIVERZITA Fakulta sportovních studií Katedra podpory zdraví Vliv pohybu na tělesný vývoj dětí mladšího školního věku Bakalářská práce Vedoucí bakalářské práce: Mgr. Roman Grmela, Ph.D. Vypracovala:

Více

Barbora Tichavová - Rozárka a kol. Jak získat nováčky

Barbora Tichavová - Rozárka a kol. Jak získat nováčky Barbora Tichavová - Rozárka a kol. Jak získat nováčky Úvod Právě dnes jsem měla telefonát od Křečka. Prý jestli mám v červnu čas, že dělají seminář o náborech a chtěl by mě tam pozvat na nějaké povídání.

Více

číslo 5 květen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma

číslo 5 květen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma číslo 5 květen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma Z obsahu tohoto čísla: strana 3 Poplatek za komunální odpad strana 3 5 Informace z radnice strana 6 Ze života naší čtvrti

Více

Jana Miháliková Do Evropy hrou

Jana Miháliková Do Evropy hrou Jana Miháliková Do Evropy hrou 1 2 3 4 Jana Miháliková Do Evropy hrou 5 6 Česká národní agentura Mládež spravuje v České republice největší grantový program Evropské unie Mládež v akci, který je určen

Více

5. Rozvoj základních pohybových schopnosti mládeže Rychlost

5. Rozvoj základních pohybových schopnosti mládeže Rychlost 1 5. Rozvoj základních pohybových schopnosti mládeže Rychlost Rychlostní vytrvalost Rychlostní síla Vytrvalost Síla Silová vytrvalost 5.1. Rozvoj vytrvalostních schopnosti 5.2. Rozvoj sílových schopnosti

Více

Libuš a Písnice. 6 Staré stromy v Písnici ošetřil odborník arborista.

Libuš a Písnice. 6 Staré stromy v Písnici ošetřil odborník arborista. 9 2013 Libuš a Písnice 1 2 3 4 5 6 1 Počítačové kurzy v rámci projektu Informovaný senior. 2 Hry přátelství v MŠ Mezi Domy. 3 Z rybníka Obecňák bylo vyvezeno 150 m3 bahna. Stálo to jen 50 000 korun. 4

Více

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat Obsah Podpora podnikavosti inspiromat... 5 Systém publikace... 7 První oddíl Studentské firmy... 8 A. JA Firma... 8 Co je Junior Achievement...8 Úloha vyučujícího... 10

Více

LIPNO - ideální místo pro vaši rodinnou dovolenou

LIPNO - ideální místo pro vaši rodinnou dovolenou Léto 2014 LIPNO - ideální místo pro vaši rodinnou dovolenou Sezóna na Lipně nikdy nekončí! Díky široké nabídce volnočasových aktivit si pobyt na Lipně užije každý člen vaší rodiny. Letní koupání, vodní

Více

Využití netradičních pomůcek v hodinách tělesné výchovy na 1. stupni základních škol

Využití netradičních pomůcek v hodinách tělesné výchovy na 1. stupni základních škol Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity Brno Katedra tělesné výchovy Využití netradičních pomůcek v hodinách tělesné výchovy na 1. stupni základních škol Diplomová práce Vedoucí diplomové práce: Mgr.

Více

PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST

PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST NÁRODNÍ INSTITUT PRO DALŠÍ VZDĚ LÁVÁNÍ krajské pracoviště Brno ZÁVĚREČNÁ PRÁCE PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST STUDIUM KOORDINÁTOR ŠKOLNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU Realizováno v období 4. 10. 2006 až

Více

JEDOVNICKÝ ZÁŘÍ/ŘÍJEN 2012

JEDOVNICKÝ ZÁŘÍ/ŘÍJEN 2012 JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ ZÁŘÍ/ŘÍJEN 2012 JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ 09/10 2012 Obsah Informace z rady a zastupitelstva... 3 Další důležité informace pro občany... 6 Z policejních záznamů... 7 Společenská kronika...

Více

Dobrovolnictví středoškoláků

Dobrovolnictví středoškoláků Dobrovolnictví středoškoláků Manuál pro učitele, zaměstnance neziskových organizací a volnočasových klubů a další zájemce o tom, jak udělat dobrovolnictví pro středoškoláky zajímavým. Michal Novotný (Hestia

Více

LÉTO. Základní škola praktická a Základní škola speciální Lužiny, Trávníčkova 1743, 155 00, PRAHA 5

LÉTO. Základní škola praktická a Základní škola speciální Lužiny, Trávníčkova 1743, 155 00, PRAHA 5 LÉTO Ročník 3. číslo 8. Základní škola praktická a Základní škola speciální Lužiny, Trávníčkova 1743, 155 00, PRAHA 5 Milí čtenáři, po několikaměsíční odmlce opět držíte v ruce časopis Dominik, který se

Více

Metodika klíčové aktivity motivační aktivity

Metodika klíčové aktivity motivační aktivity Metodika klíčové aktivity motivační aktivity Metodika vypracovaná v rámci Individuálního projektu národního Podpora technických a přírodovědných oborů expertním týmem klíčové aktivity Motivační aktivity

Více

2015 21. katalog. s.r.o. CYKLOZÁJEZDY. pro všechny generace WWW.EUROCYKL.CZ

2015 21. katalog. s.r.o. CYKLOZÁJEZDY. pro všechny generace WWW.EUROCYKL.CZ 2015 21. katalog CYKLOZÁJEZDY s.r.o. pro všechny generace WWW.EUROCYKL.CZ NABÍZÍME VÁM Ubytování v hotelech, penzionech, apartmánech apod. Standardně 2lůžkové pokoje s příslušenstvím Stravování na všech

Více

1 www.fotbal-trenink.cz

1 www.fotbal-trenink.cz 1 www.fotbal-trenink.cz Rozhovory... 3 Alexander Vencel a jeho francouzská mise... 3 Jak se fotbalově žije ve Francii...... 3 Systém výchovy fotbalové mládeže ve Francii... 4 O brankářích... 7 Volné......

Více

BEZPEČNOST A OCHRANA ZDRAVÍ DĚTÍ A ŽÁKŮ VE ŠKOLÁCH

BEZPEČNOST A OCHRANA ZDRAVÍ DĚTÍ A ŽÁKŮ VE ŠKOLÁCH BEZPEČNOST A OCHRANA ZDRAVÍ DĚTÍ A ŽÁKŮ VE ŠKOLÁCH Ví vaše škola a její zřizovatel o změnách v této oblasti? V srpnu 2005 zrušilo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy (dále jen MŠMT) svým opatřením

Více

Rafting a vodácké zájezdy aneb rande s živlem

Rafting a vodácké zájezdy aneb rande s živlem 2místné čluny [RAKOUSKO] Pohodová Salza Pohodové prodloužené víkendy s raftováním na jedné z nejkrásnějších řek Rakouska na Salze. Vápencové soutěsky, tyrkysová, nádherně průzračná voda a překrásné peřeje,

Více

POBĚŽOVICKO. Zamyšlení. D e n m a t e k. Místní zpravodaj pro občany Poběžovicka. Smírčí kříž od Ohnišťovic nalezl nový domov

POBĚŽOVICKO. Zamyšlení. D e n m a t e k. Místní zpravodaj pro občany Poběžovicka. Smírčí kříž od Ohnišťovic nalezl nový domov Místní zpravodaj pro občany Poběžovicka POBĚŽOVICKO květen 2009 Bezplatný výtisk Číslo: 05/09 Smírčí kříž od Ohnišťovic nalezl nový domov Již potřetí se sešli zástupci čtyř partnerských škol, kteří se

Více