SOUTĚŽ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL. V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "SOUTĚŽ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL. V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA"

Transkript

1 SOUTĚŽ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Zpracovala: M. Mackovíková Datum:

2 1. Základní informace Esejistická soutěž pro studenty ročníků středních škol v Olomouckém kraji Termín soutěže: , následně posunuta uzávěrka soutěže do Soutěž určena pro dvou- a tříčlenné týmy Rozsah eseje 3-4 strany A4 Garant projektu: OK4Inovace Záštita: hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík Organizátor projektu: Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO) Technická podpora: Olomoucký klastr inovací (OKI) Mediální partneři: Deníky Olomouckého kraje, Rádio Haná Garanti soutěžních témat: Olomoucký kraj, OK4EU, OK4Inovace, Moravská vysoká škola Olomouc, TESCO SW, SCHNEIDER Electric, Czech Green Building Council 2. Soutěžní témata Budoucnost mladých v Olomouckém kraji garant Olomoucký kraj Role našeho kraje v Evropě garant OK4EU, OK4Inovace Hospodářský rozvoj kraje garant MVŠO, OK4Inovace Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje garant TESCO SW Energetická soběstačnost perspektiva Olomouckého kraje? garant Schneider Electric, Czech Green Building Council 3. Hodnocení Hodnocení soutěže proběhlo ve dvou kolech. Nejprve jednotliví odborní garanti ohodnotili eseje ve své kategorii a vybrali tři nejlepší práce. Ve druhém kole hlasovala devítičlenná komise garantů a partnerů soutěže společně o vítězích v jednotlivých kategoriích a určila jeden vítězný tým v každé kategorii. Členové hlavní poroty: o OK4Inovace Ing. Jiří Rudolf o OK4EU Ing. Jan Březina o KúOK Mgr. Miroslav Gajdůšek, MBA o Deníky OK - Mgr. Martin Nevyjel o Rádio Haná Ing. Ján Michel o MVŠO Mgr. PhDr. Ladislav Chvátal, Ph.D. o Schneider Electric Dipl. Ing. Olaf Körner o Czech Green Building Council Boris Zupančič, dipl. ing. el. TESCO SW RNDr. Josef Tesařík (Bc. Josef Tesařík jr., MBA) Všichni zúčastnění studenti obdrží zpětnou vazbu - stručné slovní hodnocení.

3 4. Počet soutěžních esejů a zapojené střední školy počet doručených esejů 71 (Počet esejů v kategorii Budoucnost mladých v Olomouckém kraji 39, Role našeho kraje v Evropě 2, Hospodářský rozvoj kraje 12, Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje 4, Energetická soběstačnost kraje - perspektiva Olomouckého kraje? 14) počet zapojených studentů 160 počet zapojených středních škol 21 (Gymnázium Hejčín, Gymnázium Čajkovského, Gymnázium Šternberk, Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov, Gymnázium Uničov, Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola Přerov, Gymnázium Kojetín, Obchodní akademie Olomouc, Obchodní akademie a jazyková škola s právem SJZ Přerov, Střední škola podnikání Olomouc, Střední průmyslová škola strojnická Olomouc, Střední průmyslová škola elektrotechnická Mohelnice, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Šumperk, Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní Zábřeh, Střední škola logistiky a chemie Olomouc, Střední škola designu a módy Prostějov, Střední škola sociální péče a služeb Zábřeh, Střední odborná škola zemědělská Šumperk, Střední škola Olomouc - Svatý Kopeček, Střední zdravotnická škola Prostějov, Střední zdravotnická škola Šumperk) 5. Výsledky soutěže Kategorie Budoucnost mladých v Olomouckém kraji o 1. místo Lenka Gardavská, Martina Kyasová, Alexandra Krchňáková (Gymnázium Kojetín) o 2. místo Dana Fašinová, Vojtěch Burget (Obchodní akademie Olomouc) o 3. místo Jana Koutná, Hana Zýková (Gymnázium Olomouc Hejčín) Kategorie Role našeho kraje v Evropě o 1. místo Lenka Rýznarová, Přemysl Král, Václav Crhonek (Gymnázium Uničov) o 2. místo Barbora Štulajterová, Kristýna Machalíková, Šárka Apoleníková (Gymnázium Kojetín) o 3. místo neuděleno (do této kategorie byly přihlášeny pouze dva týmy) Kategorie Hospodářský rozvoj kraje o 1. místo Michaela Kafková, Veronika Ondráková, Jan Škopík (Gymnázium Šternberk) o 2. místo Lukáš Burget (Gymnázium Kojetín) (kvůli nesplnění pravidel (autorem jeden student, nikoliv tým) student s prací nemohl zvítězit) o 3. místo Radek Kratochvíl, Pavel Kluga, Jan Vondál (Střední průmyslová škola elektrotechnická Mohelnice) Kategorie Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje o 1. místo Daniela Hostašová, Lenka Černá (Gymnázium Kojetín)

4 o 2. místo Jan Kodl, Andrea Haislarová (Vyšší odborná a Střední průmyslová škola Šumperk Technické lyceum) o 3. místo Aneta Stodolová, Alena Lašáková (Obchodní akademie a jazyková škola s právem SJZ, Přerov) Kategorie Energetická soběstačnost perspektiva Olomouckého kraje? o 1. místo Petra Procházková, Dita Ohnoutková (Gymnázium Kojetín) o 2. místo Josef Ledvina, Aleš Kunovský (Obchodní akademie a jazyková škola s právem SJZ, Přerov) o 3. místo Jiří Matějček, Václav Wagner (Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní Zábřeh) 6. Ceny Elektronické čtečky knih Kindl (1. soutěžní kategorie Budoucnost mladých v Olomouckém kraji, garant Olomoucký kraj) Fotoaparáty Nikon Coolprix L23 (2. soutěžní kategorie Role našeho kraje v Evropě, garant OK4EU, OK4Inovace) Stipendia ke studiu na Moravské vysoké škole Olomouc, každé ve výši Kč, stolní deskové hry European Diploma (3. soutěžní kategorie Hospodářský rozvoj kraje garant MVŠO, OK4Inovace) Mobilní telefony Nokia Lumia 610 (4. soutěžní kategorie Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje garant TESCO SW) Dvoudenní cesta do Paříže s návštěvou centrály společnosti Schneider Electric certifikované zelené budovy, a návštěva certifikované zelené budovy Amazon-Court v Praze-Karlíně (5. soutěžní kategorie Energetická soběstačnost perspektiva Olomouckého kraje? garant Schneider Electric, Czech Green Building Council) Všichni účastníci soutěže obdrželi reklamní tašku s drobnými propagačními předměty Olomouckého kraje (pohlednice, kalendáře, propisky, šňůrky na krk, pravítka, ) Všechny vítězné týmy navíc budou pozvány na oběd s hejtmanem a dalšími významnými představiteli města Olomouc a Olomouckého kraje. 7. Slavnostní vyhlášení soutěže Slavnostní vyhlášení soutěže se uskutečnilo v pondělí 4. června od 10 do 11,30 h v kongresovém sále Pegasus v Regionálním centru Olomouc. Tato akce se uskutečnila za účasti hejtmana Ing. Martina Tesaříka a všech zástupců partnerů soutěže. Celkem se zúčastnilo 170 osob (partneři soutěže, studenti, rodinní příslušníci studentů, ředitelé a učitelé středních škol, zástupci médií).

5 8. Prezentace, komunikace a medializace soutěže I. Webové stránky soutěže Pro soutěž byla zaregistrována doména Webové stránky byly vytvořeny ve spolupráci s DBM (konzultace grafického návrhu) a OKI (technická podpora) II. Prezentace soutěže Prezentace soutěže se uskutečnily na jednání Správní rady OK4Inovace (Dr. Chvátal, Mgr. Mackovíková) a na Setkání ředitelů středních škol s vedením Olomouckého kraje v Přerově (Dr. Chvátal, Mgr. Mackovíková) III. Bannery Pro webové stránky partnerů a příznivců soutěže byly vytvořeny následující bannery (viz níže), které byly umístěny na webových stránkách středních škol, obcí, partnerů soutěže a podobně. Bannery odkazovaly na webové stránky soutěže.

6 Banner č. 1 Banner č. 2 Banner č. 3 IV. Rozhlasový spot v Rádiu Haná Pozor, pozor, školní hlášení!!! Moravská vysoká škola Olomouc společně s partnery pořádá pod záštitou hejtmana soutěž pro studenty středních škol s názvem V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! Vaše nápady,jak proměnit náš region k lepšímu, odevzdejte v naší elektronické ředitelně nejpozději do 15. května. Bomba ceny pro nejlepší! Pravidla na webu a na webu Rádia Haná. Účast je pro všechny, komu na našem regionu záleží, povinná! Konec hlášení.

7 V. Tiskové zprávy V průběhu soutěže byly vydány tři tiskové zprávy, které byly rozeslány médiím. 1/ Soutěž pro studenty středních škol v Olomouckém kraji byla odstartována (vydána ) 29. března byla odstartována soutěž pro studenty středních škol s názvem V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!, kterou pořádá společně s partnery Moravská vysoká škola Olomouc. Záštitu nad soutěží převzal hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík, garantem soutěže je sdružení OK4Inovace. Esejistická soutěž je určena pro dvou- až tříčlenné týmy studentů 1. až 4. ročníků středních škol v Olomouckém kraji, které budou zpracovávat eseje na jedno z pěti soutěžních témat. Ve svých pracech se budou zamýšlet nad budoucností mladých v Olomouckém kraji, rolí našeho kraje v Evropě, hospodářským rozvojem kraje, popř. budou uvažovat o využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje nebo energetické soběstačnosti kraje. Mladá generace je klíčem k rozvoji regionu. Proto se Moravská vysoká škola Olomouc rozhodla ve spolupráci se sdružením OK4Inovace a dalšími partnery zorganizovat tuto soutěž pro studenty středních škol, zdůvodňuje vznik soutěže Mgr. PhDr. Ladislav Chvátal, Ph.D., prorektor pro vnější vztahy MVŠO. Kromě zapojení mladé generace do debaty o Olomouckém kraji, jeho budoucnosti a hospodářském rozvoji, je dalším z cílů soutěže posílení inovační kultury v regionu, konkrétně např. hledání inovačních prvků v oblasti informačních technologií a energetiky. Vítězné týmy obdrží hodnotné ceny, které do soutěže věnovali partneři soutěže a zároveň garanti jednotlivých soutěžních témat. Vítězné týmy se podívají např. do sídla firmy našeho významného zahraničního firemního partnera Schneider Electric v Paříži, prohlédnou si významné energeticky šetrné stavby v Praze, obdrží mobilní telefony či fotoaparáty. Moravská vysoká škola Olomouc věnuje vítěznému týmu studijní stipendium. Ceny jsou tedy více než lákavé, informuje Mgr. Monika Mackovíková, PR manažerka MVŠO a dodává: Ti nejlepší studenti ze všech kategorií navíc budou pozváni na večeři s hejtmanem a dalšími významnými představiteli města a kraje. Soutěžní eseje je možné posílat do 15. května. Veškeré informace k soutěži, soutěžním tématům a pravidlům lze získat na webových stránkách soutěže a dále také na webových stránkách Moravské vysoké školy Olomouc Kontakt: Mgr. Monika Mackovíková, PR manažerka, Moravská vysoká škola Olomouc, tel.: (+420) , mobil: (+420) ,

8 2/ Prezentace soutěže V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! ředitelům středních škol (vydána ) Dne byla na poradě ředitelů a ekonomů škol a školských zařízení zřizovaných Olomouckým krajem v Přerově prezentována zástupci Moravské vysoké školy Olomouc soutěž pro studenty středních škol V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!. Záštitu nad soutěží, kterou organizuje společně s partnery Moravská vysoká škola Olomouc, převzal hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík, garantem soutěže je sdružení OK4Inovace. Esejistická soutěž byla odstartována , soutěžní eseje mohou posílat dvou- až tříčlenné týmy studentů ročníků středních škol v Olomouckém kraji do 15. května. Studenti budou zpracovávat eseje na jedno z pěti soutěžních témat: Budoucnost mladých v Olomouckém kraji, Role našeho kraje v Evropě, Hospodářský rozvoj kraje, Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje a Energetická soběstačnost perspektiva Olomouckého kraje?. Vítězné týmy obdrží hodnotné ceny, které poskytli garanti jednotlivých soutěžních kategorií. Vítězové se mohou těšit např. na stáž do sídla společnosti Schneider Electric v Paříži, odbornou exkurzi do Prahy, stipendium ke studiu na Moravské vysoké škole Olomouc, mobilní telefony, fotoaparáty atd. Všechny vítězné týmy pak budou pozvány na večeři s hejmanem a dalšími významnými představiteli Olomouckého kraje a města Olomouc. Naši studenti jsou v mnoha soutěžích úspěšní, věřím, že i v rámci této soutěže budou práce studentů šternberského gymnázia patřit k úspěšným, říká Birgit Kluková, zástupkyně ředitele Gymnázia Šternberk a doplňuje: Je důležité, aby se dnešní mladá generace zamýšlela nad tím, kde žije, aby přemýšlela o své budoucnosti a Olomouckém kraji z různých pohledů. Také ředitel gymnázia v Olomouci-Hejčíně RNDr. Evžen Mayer soutěž podporuje: Žáci Gymnázia Olomouc Hejčín se do soutěže určitě zapojí, víceméně to považuji za naši vlasteneckou povinnost už s ohledem na pozici školy v Olomouckém kraji. Naši žáci bývají v soutěžích velmi úspěšní a přál bych jim, aby uspěli i v této soutěži. Ceny pro vítěze jsou jistě zajímavé. Soutěžní týmy se mohou registrovat na adrese Soutěžní eseje je třeba poslat nejpozději do prostřednictvím vyplněného formuláře a přiložením eseje v příslušném formátu v sekci Přihláška na stránkách Následně proběhne vyhodnocení zaslaných prací. V prvním červnovém týdnu se uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů soutěže, v rámci kterého budou vítězným týmům předány hodnotné ceny. Slavnostního vyhlášení se kromě vítězných týmů zúčastní také ředitelé středních škol a zástupci Olomouckého kraje a všech partnerských organizací a firem, které se na soutěži podílejí, dodává za organizátora soutěže Moravskou vysokou školu Olomouc Mgr. Monika Mackovíková. Veškeré informace k soutěži, soutěžním tématům a pravidlům lze najít na webové stránce soutěže a na webových stránkách Moravské vysoké školy Olomouc Mediálními partnery soutěže jsou Deníky Olomouckého kraje a Rádio Haná. Kontakt: Mgr. Monika Mackovíková, PR manažerka, Moravská vysoká škola Olomouc, tel.: (+420) , mobil: (+420) ,

9 3/ Středoškolákům na rozvoji Olomouckého kraje záleží (vydána ) V rámci dnešního slavnostního vyhlášení výsledků soutěže "V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!" byla oznámena jména členů vítězných týmů. Studenti středních škol, kteří se do soutěže zapojili, museli během uplynulých 7 týdnů pracovat v týmu na jednom z pěti soutěžních témat: Budoucnost mladých v Olomouckém kraji, Role našeho kraje v Evropě, Hospodářský rozvoj kraje, Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje, Energetická soběstačnost perspektiva Olomouckého kraje? Do esejistické soutěže se zapojilo celkem 160 studentů z 21 středních škol v Olomouckém kraji. Soutěžilo se ve dvoučlenných a tříčlenných týmech a organizátoři nakonec obdrželi 71 prací. Tři vítězné týmy jsou z gymnázia Kojetín, po jednom má gymnázium Šternberk a gymnázium Uničov. Hodnocení proběhlo dvoukolově, nejprve jednotliví odborní garanti vybrali tři nejlepší práce ve své kategorii. Ve druhém kole následně devítičlenná komise garantů a partnerů soutěže společně hlasovala o vítězích v každé z kategorií, vysvětluje za organizátora soutěže Mgr. PhDr. Ladislav Chvátal, Ph.D., prorektor pro vnější vztahy z Moravské vysoké školy Olomouc. Podle jeho názoru byli členové odborné komise překvapeni jak účastí takového množství studentů, tak i vážností, s jakou ke zvoleným tématům přistupovali. Je vidět, že dnešní mladé generaci na rozvoji kraje záleží, a má i zajímavé názory, říká Chvátal. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo dnes dopoledne v kongresovém sále Pegasus Regionálního centra Olomouc za účasti více než 150 hostů z řad soutěžících a zástupců středních škol. Ceny vítězným týmům předali hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík a další garanti jednotlivých soutěžních kategorií: Miroslav Gajdůšek (vedoucí odboru školství Krajského úřadu), Jan Březina (poslanec Evropského parlamentu), Jiří Rudolf (místopředseda správní rady OK4Inovace), Josef Tesařík (ředitel TESCO SW a Moravské vysoké školy Olomouc) a Olaf Körner (viceprezident Schneider Electric pro střední a východní Evropu). Členové vítězných týmů dle soutěžních kategorií obdrží mobilní telefony, fotoaparáty, elektronické čtečky knih, podívají se na odbornou exkurzi do Paříže nebo dostanou roční stipendium na studium na Moravské vysoké škole Olomouc. Všichni autoři vítězných prací budou navíc pozváni na oběd s hejtmanem Olomouckého kraje a dalšími významnými představiteli regionu. Kontakt: Mgr. Monika Mackovíková, PR manažerka, Moravská vysoká škola Olomouc, tel.: (+420) , mobil: (+420) ,

10 VI. Mediální výstupy Všech 24 mediálních výstupů viz níže, k přečtení zde: Červen - Středoškolákům na rozvoji Olomouckého kraje záleží TV R1 Morava - Vyhlášení výsledků soutěže "V Olomouckém kraji jsem doma! A vždycky budu!" - - Za nejlepší eseje o Olomouckém kraji vyhráli studenti fotoaparáty i Paříž Mladá fronta DNES - Soutěž V Olomouckém kraji jsem doma Český rozhlas Olomouc Deníky Střední Moravy - Za eseje vyhrály gymnazistky cestu do Paříže - Hejtman kraje předal ocenění vítězům esejistické soutěže Květen Olomoucký deník - Do esejistické soutěže přišlo dvaasedmdesát děl - V Olomouckém kraji jsem doma! Desítky týmů jdou do boje, uzávěrka 22. května Deníky Střední Moravy - Klíčem k rozvoji v regionu je mladá generace Duben Radniční listy - Velká esejistická soutěž pro středoškoláky - Středoškoláci pozor! Napište esej o budoucnosti regionu a jeďte do Paříže - V Olomouckém kraji jsem doma! Soutěž pro středoškoláky o Paříž i stipendium - Studenti píší o Olomouckém kraji, soutěží o zájezd do Paříže i stipenidium - MVŠO pořádá soutěž pro studenty středních škol Olomoucký deník - Studenti v esejích vyjádří vztah k hejtmanství Březen - Soutěž pro studenty středních škol v Olomouckém kraji byla odstartována - Soutěž: Proměňte region TV R1 Morava - Tisková konference OK4Inovace - soutěž pro SŠ ČTK - OK4Inovace chce podpořit ekonomický rozvoj Olomouckého kraje Český rozhlas - Olomouc - Soutěž V Olomouckém kraji jsem doma a vždy budu Olomoucký deník - Středoškoláci mohou soutěžit o nejlepší esej Právo - Soutěž má zvýšit zájem středoškoláků o region - Sdružení OK4Inovace chce podpořit inovační růst v regionu

GYMNÁZIUM, KOJETÍN, SVATOPLUKA ČECHA 683 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY 2011-2012

GYMNÁZIUM, KOJETÍN, SVATOPLUKA ČECHA 683 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY 2011-2012 GYMNÁZIUM, KOJETÍN, SVATOPLUKA ČECHA 683 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY 2011-2012 OBSAH 1. Základní údaje o škole 3 2. Školská rada 4 3. Charakteristika školy 5-6 4. Přehled oborů vzdělání a učebních

Více

ENERSOL PŘÍLEŽITOST PRO ŽÁKY A UČITELE VŠECH STŘEDNÍCH ŠKOL V ČR A PARTNERSKÝCH ZEMÍCH EU

ENERSOL PŘÍLEŽITOST PRO ŽÁKY A UČITELE VŠECH STŘEDNÍCH ŠKOL V ČR A PARTNERSKÝCH ZEMÍCH EU ENERSOL PROGRAM ENERSOL 2015 Jak žáci středních škol hodnotí využívání obnovitelných zdrojů energií, opatření k energetickým úsporám a snižování emisí v dopravě ve svém okolí PŘÍLEŽITOST PRO ŽÁKY A UČITELE

Více

Střední škola teleinformatiky, Ostrava, příspěvková organizace Opavská 1119 Ostrava-Poruba VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

Střední škola teleinformatiky, Ostrava, příspěvková organizace Opavská 1119 Ostrava-Poruba VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Střední škola teleinformatiky, Ostrava, příspěvková organizace Opavská 1119 Ostrava-Poruba VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 OBSAH Obsah... 2 1. Základní údaje o škole... 3 2. Charakteristika

Více

Výroční zpráva za rok 2013

Výroční zpráva za rok 2013 Výroční zpráva za rok 2013 OBSAH 1 Úvod... 4 2 Základní údaje o vysoké škole... 5 3 Studijní programy, organizace studia a vzdělávací činnost... 9 4 Studenti... 11 5 Absolventi... 12 6 Zájem o studium...

Více

Úroveň podnikatelského prostředí svědčí o vyspělosti regionu

Úroveň podnikatelského prostředí svědčí o vyspělosti regionu ZPRAVODAJ JIHOČESKÉ HOSPODÁŘSKÉ KOMORY ročník 10 Úroveň podnikatelského prostředí svědčí o vyspělosti regionu V dubnu se sešli zástupci JHK a několika firem, aby prodiskutovali aktuální hospodářskou situaci

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI A HOSPODAŘENÍ ZA ROK 201 3. Moravská zemská knihovna v Brně

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI A HOSPODAŘENÍ ZA ROK 201 3. Moravská zemská knihovna v Brně VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI A HOSPODAŘENÍ ZA ROK 201 3 Moravská zemská knihovna v Brně Název: Moravská zemská knihovna. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření za rok 201 3. Sestavili: Martina Bartáková,

Více

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Výroční zpráva za rok 2011 Obsah Obsah... 2 Poděkování... 4 Úvod... 5 1. Údaje o společnosti... 6 1.1. Kontaktní a identifikační data... 6 1.2. Struktura společnosti...

Více

Fakultní škola FEL a FBMI ČVUT

Fakultní škola FEL a FBMI ČVUT Střední průmyslová škola elektrotechnická, Praha 10, V Úžlabině 320 100 00 Praha 10, V Úžlabině 320 Fakultní škola FEL a FBMI ČVUT VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Praha 20. října 2014

Více

17 / XI. 9. září 2011 Listy Lanškrounska - regionální noviny Cena 12 Kč

17 / XI. 9. září 2011 Listy Lanškrounska - regionální noviny Cena 12 Kč 17 / XI. 9. září 2011 Listy Lanškrounska - regionální noviny Cena 12 Kč Pozvánka na Kopu: program městských slavností, rozhovor a ohlédnutí za posledními deseti ročníky Kopy Str. 13-16 Cesta tam a zase

Více

Výroční zpráva o činnosti základní školy

Výroční zpráva o činnosti základní školy Základní škola a Mateřská škola, Deblín okres Brno venkov, příspěvková organizace, Deblín 277, 664 75 Deblín Č.j.: 280/2014 Výroční zpráva o činnosti základní školy ve školním roce 2013 2014 zpracoval:

Více

Kampaň Rok průmyslu a technického vzdělávání 2015

Kampaň Rok průmyslu a technického vzdělávání 2015 Kampaň Rok průmyslu a technického vzdělávání 2015 Společné snaha, která chce propojit aktivity všech partnerů a zviditelnit je! Kampaň startuje v roce 2015, naše spolupráce a společné úsilí však budou

Více

Příjemné prožití vánočních svátků, v novém roce hodně dobrých myšlenek, mnoho chuti do práce a pevné zdraví vám přeje redakce Akademiku

Příjemné prožití vánočních svátků, v novém roce hodně dobrých myšlenek, mnoho chuti do práce a pevné zdraví vám přeje redakce Akademiku ROČNÍK XV. 2011 4 Stalo se... / Statečná studentka / Profesor Tomáš Čermák se stal čestným občanem města Ostravy / Ekonomická fakulta / Fakulta stavební / Fakulta elektrotechniky a informatiky / Fakulta

Více

ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ VE VĚDĚ A VÝZKUMU

ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ VE VĚDĚ A VÝZKUMU Sborník příspěvků z odborného sympozia ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ VE VĚDĚ A VÝZKUMU 21. 23. května 2012 Liberec, Česká republika Workshop proceedings DEVELOPMENT OF HUMAN RESOURCES IN SCIENCE AND RESEARCH

Více

Akademické centrum studentských aktivit

Akademické centrum studentských aktivit 1 1 Akademické centrum studentských aktivit VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 1 Obsah OBSAH... 2 ÚVOD... 5 ORGANIZACE A PERSONÁLNÍ ZAJIŠTĚNÍ... 7 ODBORNÉ SEMINÁŘE... 11 VYSOKOŠKOLSKÁ LEGISLATIVA... 14 AKADEMICKÉ SENÁTY...

Více

Zpravodaj Pospolu. Editorial. Podpora spolupráce škol a firem č. 1/2015. Vážení a milí čtenáři,

Zpravodaj Pospolu. Editorial. Podpora spolupráce škol a firem č. 1/2015. Vážení a milí čtenáři, Zpravodaj Pospolu Podpora škol a firem č. 1/2015 Editorial Vážení a milí čtenáři, první letošní rozšířené vydání zpravodaje je věnováno především školám a firmám zapojeným do projektu Pospolu, které pilotně

Více

EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ GAUDEAMUS XXI. ROČNÍK

EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ GAUDEAMUS XXI. ROČNÍK EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ GAUDEAMUS XXI. ROČNÍK BRNO 4. 7. listopadu 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Ve dnech 4. až 7. listopadu 2014 proběhl v areálu brněnského výstaviště, v pavilonech

Více

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013 2014

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013 2014 Magistrát hlavního města Prahy odbor školství, mládeže a sportu MHMP odd. školství Jungmannova 35/29 111 21 Praha 1 Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013 2014 GYMNÁZIA JANA PALACHA PRAHA 1,

Více

V tomto čísle najdete: Krátce... 21. října TÝDENÍK 32 23. ŘÍJNA 2013 XXI. ROČNÍK

V tomto čísle najdete: Krátce... 21. října TÝDENÍK 32 23. ŘÍJNA 2013 XXI. ROČNÍK TÝDENÍK 32 23. ŘÍJNA 2013 XXI. ROČNÍK V tomto čísle najdete: Novou kvalifikaci lze získat i bez absolvování školy... 3 Multikulturní výchova v mateřinkách... 5 Soutěž Pohár vědy: I fyzika může být zábavná...

Více

Výroční zpráva základní školy. za školní rok 2013/2014

Výroční zpráva základní školy. za školní rok 2013/2014 Základní škola s rozšířenou výukou jazyků Fakultní škola Ped F UK K Milíčovu 674, Praha 4, městská část Praha 11, PSČ 149 00 http://www.zsmilicov.cz e-mail: zsrvj@zsmilicov.cz TEL: 226 807 223 FAX: 226

Více

Závěrečná zpráva. Evropský rok dobrovolných činností na podporu aktivního občanství 2011 1

Závěrečná zpráva. Evropský rok dobrovolných činností na podporu aktivního občanství 2011 1 Závěrečná zpráva Evropský rok dobrovolných činností na podporu aktivního občanství 2011 1 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Březen 2012 1 Dále jen Evropský rok dobrovolnictví

Více

Krok za krokem projektem Rozvoj e-learningu v oblasti vzdělávání pedagogů v Moravskoslezském kraji. Slezská univerzita v Opavě

Krok za krokem projektem Rozvoj e-learningu v oblasti vzdělávání pedagogů v Moravskoslezském kraji. Slezská univerzita v Opavě Krok za krokem projektem Rozvoj e-learningu v oblasti vzdělávání pedagogů v Moravskoslezském kraji Slezská univerzita v Opavě Vzdělávací centrum v Krnově 2011 Krok za krokem projektem Rozvoj e-learningu

Více

Skutečně současný platový systém nepřeje mladým, nebo ho jen neumíme využít?

Skutečně současný platový systém nepřeje mladým, nebo ho jen neumíme využít? TÝDENÍK Odborový svaz zahájil k této velmi citlivé problematice diskuzi, i když ministerstvo školství zatím nevytvořilo žádnou podrobnější, ucelenou koncepci, která by obsahovala jak návrhy legislativních

Více

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb,chrudim, Čáslavská 205. VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 2013/14

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb,chrudim, Čáslavská 205. VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 2013/14 Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb,chrudim, Čáslavská 205 VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 2013/14 Chrudim, říjen 2014 Obsah 1. Základní údaje o škole... 2 2.

Více

8 Srpen 2004. Letošní vesnicí roku Vysočiny se stal Radostín. Nejčastější nedostatky v hospodaření obcí za rok 2003 OBSAH. (výber)

8 Srpen 2004. Letošní vesnicí roku Vysočiny se stal Radostín. Nejčastější nedostatky v hospodaření obcí za rok 2003 OBSAH. (výber) 8 Srpen 2004 Letošní vesnicí roku Vysočiny se stal Radostín První místo v soutěži Vesnice roku 2004 získala v kraji Vysočina obec Radostín na Žďársku. Rozhodla o tom sedmičlenná komise složená ze zástupců

Více

10 11/ 14 (198) Měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě Místních akčních skupin ČR

10 11/ 14 (198) Měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě Místních akčních skupin ČR 10 11/ 14 (198) www.spov.org www.nsmascr.cz Měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě Místních akčních skupin ČR Vesnice roku 2014 Kateřinice. Přátelé, kamarádi, Kateřinice, je to Vaše! zvolal

Více

Newsletter Enterprise Europe Network v ČR

Newsletter Enterprise Europe Network v ČR Newsletter Enterprise Europe Network v ČR číslo 1 - duben 2011 Vydává Technologické centrum AV ČR Co jsme pro Vás připravili: Informace a zajímavosti Vážení čtenáři, rádi bychom Vám představili další číslo

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZÁKLADNÍ ŠKOLY MIKULOVA

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZÁKLADNÍ ŠKOLY MIKULOVA Základní škola, Praha 4, Mikulova 1594 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZÁKLADNÍ ŠKOLY MIKULOVA 2009-2010 V Praze dne 19.9.2010 Zpracoval: Mgr. Radek Pulkert ředitel školy Projednáno a schváleno školskou radou dne 20.9.

Více

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat Obsah Podpora podnikavosti inspiromat... 5 Systém publikace... 7 První oddíl Studentské firmy... 8 A. JA Firma... 8 Co je Junior Achievement...8 Úloha vyučujícího... 10

Více

Š K O L N Í V Z D Ě L Á V A C Í P R O G R A M P R O Z Á K L A D N Í V Z D Ě L Á V Á N Í

Š K O L N Í V Z D Ě L Á V A C Í P R O G R A M P R O Z Á K L A D N Í V Z D Ě L Á V Á N Í Š K O L N Í V Z D Ě L Á V A C Í P R O G R A M P R O Z Á K L A D N Í V Z D Ě L Á V Á N Í G y m n á z i a, Č e s k é B u d ě j o v i c e, Č e s k á 6 4 Obsah 1. Identifikační údaje... 4 2. Charakteristika

Více