SOUTĚŽ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL. V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "SOUTĚŽ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL. V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA"

Transkript

1 SOUTĚŽ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Zpracovala: M. Mackovíková Datum:

2 1. Základní informace Esejistická soutěž pro studenty ročníků středních škol v Olomouckém kraji Termín soutěže: , následně posunuta uzávěrka soutěže do Soutěž určena pro dvou- a tříčlenné týmy Rozsah eseje 3-4 strany A4 Garant projektu: OK4Inovace Záštita: hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík Organizátor projektu: Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO) Technická podpora: Olomoucký klastr inovací (OKI) Mediální partneři: Deníky Olomouckého kraje, Rádio Haná Garanti soutěžních témat: Olomoucký kraj, OK4EU, OK4Inovace, Moravská vysoká škola Olomouc, TESCO SW, SCHNEIDER Electric, Czech Green Building Council 2. Soutěžní témata Budoucnost mladých v Olomouckém kraji garant Olomoucký kraj Role našeho kraje v Evropě garant OK4EU, OK4Inovace Hospodářský rozvoj kraje garant MVŠO, OK4Inovace Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje garant TESCO SW Energetická soběstačnost perspektiva Olomouckého kraje? garant Schneider Electric, Czech Green Building Council 3. Hodnocení Hodnocení soutěže proběhlo ve dvou kolech. Nejprve jednotliví odborní garanti ohodnotili eseje ve své kategorii a vybrali tři nejlepší práce. Ve druhém kole hlasovala devítičlenná komise garantů a partnerů soutěže společně o vítězích v jednotlivých kategoriích a určila jeden vítězný tým v každé kategorii. Členové hlavní poroty: o OK4Inovace Ing. Jiří Rudolf o OK4EU Ing. Jan Březina o KúOK Mgr. Miroslav Gajdůšek, MBA o Deníky OK - Mgr. Martin Nevyjel o Rádio Haná Ing. Ján Michel o MVŠO Mgr. PhDr. Ladislav Chvátal, Ph.D. o Schneider Electric Dipl. Ing. Olaf Körner o Czech Green Building Council Boris Zupančič, dipl. ing. el. TESCO SW RNDr. Josef Tesařík (Bc. Josef Tesařík jr., MBA) Všichni zúčastnění studenti obdrží zpětnou vazbu - stručné slovní hodnocení.

3 4. Počet soutěžních esejů a zapojené střední školy počet doručených esejů 71 (Počet esejů v kategorii Budoucnost mladých v Olomouckém kraji 39, Role našeho kraje v Evropě 2, Hospodářský rozvoj kraje 12, Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje 4, Energetická soběstačnost kraje - perspektiva Olomouckého kraje? 14) počet zapojených studentů 160 počet zapojených středních škol 21 (Gymnázium Hejčín, Gymnázium Čajkovského, Gymnázium Šternberk, Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov, Gymnázium Uničov, Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola Přerov, Gymnázium Kojetín, Obchodní akademie Olomouc, Obchodní akademie a jazyková škola s právem SJZ Přerov, Střední škola podnikání Olomouc, Střední průmyslová škola strojnická Olomouc, Střední průmyslová škola elektrotechnická Mohelnice, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Šumperk, Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní Zábřeh, Střední škola logistiky a chemie Olomouc, Střední škola designu a módy Prostějov, Střední škola sociální péče a služeb Zábřeh, Střední odborná škola zemědělská Šumperk, Střední škola Olomouc - Svatý Kopeček, Střední zdravotnická škola Prostějov, Střední zdravotnická škola Šumperk) 5. Výsledky soutěže Kategorie Budoucnost mladých v Olomouckém kraji o 1. místo Lenka Gardavská, Martina Kyasová, Alexandra Krchňáková (Gymnázium Kojetín) o 2. místo Dana Fašinová, Vojtěch Burget (Obchodní akademie Olomouc) o 3. místo Jana Koutná, Hana Zýková (Gymnázium Olomouc Hejčín) Kategorie Role našeho kraje v Evropě o 1. místo Lenka Rýznarová, Přemysl Král, Václav Crhonek (Gymnázium Uničov) o 2. místo Barbora Štulajterová, Kristýna Machalíková, Šárka Apoleníková (Gymnázium Kojetín) o 3. místo neuděleno (do této kategorie byly přihlášeny pouze dva týmy) Kategorie Hospodářský rozvoj kraje o 1. místo Michaela Kafková, Veronika Ondráková, Jan Škopík (Gymnázium Šternberk) o 2. místo Lukáš Burget (Gymnázium Kojetín) (kvůli nesplnění pravidel (autorem jeden student, nikoliv tým) student s prací nemohl zvítězit) o 3. místo Radek Kratochvíl, Pavel Kluga, Jan Vondál (Střední průmyslová škola elektrotechnická Mohelnice) Kategorie Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje o 1. místo Daniela Hostašová, Lenka Černá (Gymnázium Kojetín)

4 o 2. místo Jan Kodl, Andrea Haislarová (Vyšší odborná a Střední průmyslová škola Šumperk Technické lyceum) o 3. místo Aneta Stodolová, Alena Lašáková (Obchodní akademie a jazyková škola s právem SJZ, Přerov) Kategorie Energetická soběstačnost perspektiva Olomouckého kraje? o 1. místo Petra Procházková, Dita Ohnoutková (Gymnázium Kojetín) o 2. místo Josef Ledvina, Aleš Kunovský (Obchodní akademie a jazyková škola s právem SJZ, Přerov) o 3. místo Jiří Matějček, Václav Wagner (Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní Zábřeh) 6. Ceny Elektronické čtečky knih Kindl (1. soutěžní kategorie Budoucnost mladých v Olomouckém kraji, garant Olomoucký kraj) Fotoaparáty Nikon Coolprix L23 (2. soutěžní kategorie Role našeho kraje v Evropě, garant OK4EU, OK4Inovace) Stipendia ke studiu na Moravské vysoké škole Olomouc, každé ve výši Kč, stolní deskové hry European Diploma (3. soutěžní kategorie Hospodářský rozvoj kraje garant MVŠO, OK4Inovace) Mobilní telefony Nokia Lumia 610 (4. soutěžní kategorie Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje garant TESCO SW) Dvoudenní cesta do Paříže s návštěvou centrály společnosti Schneider Electric certifikované zelené budovy, a návštěva certifikované zelené budovy Amazon-Court v Praze-Karlíně (5. soutěžní kategorie Energetická soběstačnost perspektiva Olomouckého kraje? garant Schneider Electric, Czech Green Building Council) Všichni účastníci soutěže obdrželi reklamní tašku s drobnými propagačními předměty Olomouckého kraje (pohlednice, kalendáře, propisky, šňůrky na krk, pravítka, ) Všechny vítězné týmy navíc budou pozvány na oběd s hejtmanem a dalšími významnými představiteli města Olomouc a Olomouckého kraje. 7. Slavnostní vyhlášení soutěže Slavnostní vyhlášení soutěže se uskutečnilo v pondělí 4. června od 10 do 11,30 h v kongresovém sále Pegasus v Regionálním centru Olomouc. Tato akce se uskutečnila za účasti hejtmana Ing. Martina Tesaříka a všech zástupců partnerů soutěže. Celkem se zúčastnilo 170 osob (partneři soutěže, studenti, rodinní příslušníci studentů, ředitelé a učitelé středních škol, zástupci médií).

5 8. Prezentace, komunikace a medializace soutěže I. Webové stránky soutěže Pro soutěž byla zaregistrována doména Webové stránky byly vytvořeny ve spolupráci s DBM (konzultace grafického návrhu) a OKI (technická podpora) II. Prezentace soutěže Prezentace soutěže se uskutečnily na jednání Správní rady OK4Inovace (Dr. Chvátal, Mgr. Mackovíková) a na Setkání ředitelů středních škol s vedením Olomouckého kraje v Přerově (Dr. Chvátal, Mgr. Mackovíková) III. Bannery Pro webové stránky partnerů a příznivců soutěže byly vytvořeny následující bannery (viz níže), které byly umístěny na webových stránkách středních škol, obcí, partnerů soutěže a podobně. Bannery odkazovaly na webové stránky soutěže.

6 Banner č. 1 Banner č. 2 Banner č. 3 IV. Rozhlasový spot v Rádiu Haná Pozor, pozor, školní hlášení!!! Moravská vysoká škola Olomouc společně s partnery pořádá pod záštitou hejtmana soutěž pro studenty středních škol s názvem V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! Vaše nápady,jak proměnit náš region k lepšímu, odevzdejte v naší elektronické ředitelně nejpozději do 15. května. Bomba ceny pro nejlepší! Pravidla na webu a na webu Rádia Haná. Účast je pro všechny, komu na našem regionu záleží, povinná! Konec hlášení.

7 V. Tiskové zprávy V průběhu soutěže byly vydány tři tiskové zprávy, které byly rozeslány médiím. 1/ Soutěž pro studenty středních škol v Olomouckém kraji byla odstartována (vydána ) 29. března byla odstartována soutěž pro studenty středních škol s názvem V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!, kterou pořádá společně s partnery Moravská vysoká škola Olomouc. Záštitu nad soutěží převzal hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík, garantem soutěže je sdružení OK4Inovace. Esejistická soutěž je určena pro dvou- až tříčlenné týmy studentů 1. až 4. ročníků středních škol v Olomouckém kraji, které budou zpracovávat eseje na jedno z pěti soutěžních témat. Ve svých pracech se budou zamýšlet nad budoucností mladých v Olomouckém kraji, rolí našeho kraje v Evropě, hospodářským rozvojem kraje, popř. budou uvažovat o využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje nebo energetické soběstačnosti kraje. Mladá generace je klíčem k rozvoji regionu. Proto se Moravská vysoká škola Olomouc rozhodla ve spolupráci se sdružením OK4Inovace a dalšími partnery zorganizovat tuto soutěž pro studenty středních škol, zdůvodňuje vznik soutěže Mgr. PhDr. Ladislav Chvátal, Ph.D., prorektor pro vnější vztahy MVŠO. Kromě zapojení mladé generace do debaty o Olomouckém kraji, jeho budoucnosti a hospodářském rozvoji, je dalším z cílů soutěže posílení inovační kultury v regionu, konkrétně např. hledání inovačních prvků v oblasti informačních technologií a energetiky. Vítězné týmy obdrží hodnotné ceny, které do soutěže věnovali partneři soutěže a zároveň garanti jednotlivých soutěžních témat. Vítězné týmy se podívají např. do sídla firmy našeho významného zahraničního firemního partnera Schneider Electric v Paříži, prohlédnou si významné energeticky šetrné stavby v Praze, obdrží mobilní telefony či fotoaparáty. Moravská vysoká škola Olomouc věnuje vítěznému týmu studijní stipendium. Ceny jsou tedy více než lákavé, informuje Mgr. Monika Mackovíková, PR manažerka MVŠO a dodává: Ti nejlepší studenti ze všech kategorií navíc budou pozváni na večeři s hejtmanem a dalšími významnými představiteli města a kraje. Soutěžní eseje je možné posílat do 15. května. Veškeré informace k soutěži, soutěžním tématům a pravidlům lze získat na webových stránkách soutěže a dále také na webových stránkách Moravské vysoké školy Olomouc Kontakt: Mgr. Monika Mackovíková, PR manažerka, Moravská vysoká škola Olomouc, tel.: (+420) , mobil: (+420) ,

8 2/ Prezentace soutěže V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! ředitelům středních škol (vydána ) Dne byla na poradě ředitelů a ekonomů škol a školských zařízení zřizovaných Olomouckým krajem v Přerově prezentována zástupci Moravské vysoké školy Olomouc soutěž pro studenty středních škol V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!. Záštitu nad soutěží, kterou organizuje společně s partnery Moravská vysoká škola Olomouc, převzal hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík, garantem soutěže je sdružení OK4Inovace. Esejistická soutěž byla odstartována , soutěžní eseje mohou posílat dvou- až tříčlenné týmy studentů ročníků středních škol v Olomouckém kraji do 15. května. Studenti budou zpracovávat eseje na jedno z pěti soutěžních témat: Budoucnost mladých v Olomouckém kraji, Role našeho kraje v Evropě, Hospodářský rozvoj kraje, Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje a Energetická soběstačnost perspektiva Olomouckého kraje?. Vítězné týmy obdrží hodnotné ceny, které poskytli garanti jednotlivých soutěžních kategorií. Vítězové se mohou těšit např. na stáž do sídla společnosti Schneider Electric v Paříži, odbornou exkurzi do Prahy, stipendium ke studiu na Moravské vysoké škole Olomouc, mobilní telefony, fotoaparáty atd. Všechny vítězné týmy pak budou pozvány na večeři s hejmanem a dalšími významnými představiteli Olomouckého kraje a města Olomouc. Naši studenti jsou v mnoha soutěžích úspěšní, věřím, že i v rámci této soutěže budou práce studentů šternberského gymnázia patřit k úspěšným, říká Birgit Kluková, zástupkyně ředitele Gymnázia Šternberk a doplňuje: Je důležité, aby se dnešní mladá generace zamýšlela nad tím, kde žije, aby přemýšlela o své budoucnosti a Olomouckém kraji z různých pohledů. Také ředitel gymnázia v Olomouci-Hejčíně RNDr. Evžen Mayer soutěž podporuje: Žáci Gymnázia Olomouc Hejčín se do soutěže určitě zapojí, víceméně to považuji za naši vlasteneckou povinnost už s ohledem na pozici školy v Olomouckém kraji. Naši žáci bývají v soutěžích velmi úspěšní a přál bych jim, aby uspěli i v této soutěži. Ceny pro vítěze jsou jistě zajímavé. Soutěžní týmy se mohou registrovat na adrese Soutěžní eseje je třeba poslat nejpozději do prostřednictvím vyplněného formuláře a přiložením eseje v příslušném formátu v sekci Přihláška na stránkách Následně proběhne vyhodnocení zaslaných prací. V prvním červnovém týdnu se uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů soutěže, v rámci kterého budou vítězným týmům předány hodnotné ceny. Slavnostního vyhlášení se kromě vítězných týmů zúčastní také ředitelé středních škol a zástupci Olomouckého kraje a všech partnerských organizací a firem, které se na soutěži podílejí, dodává za organizátora soutěže Moravskou vysokou školu Olomouc Mgr. Monika Mackovíková. Veškeré informace k soutěži, soutěžním tématům a pravidlům lze najít na webové stránce soutěže a na webových stránkách Moravské vysoké školy Olomouc Mediálními partnery soutěže jsou Deníky Olomouckého kraje a Rádio Haná. Kontakt: Mgr. Monika Mackovíková, PR manažerka, Moravská vysoká škola Olomouc, tel.: (+420) , mobil: (+420) ,

9 3/ Středoškolákům na rozvoji Olomouckého kraje záleží (vydána ) V rámci dnešního slavnostního vyhlášení výsledků soutěže "V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!" byla oznámena jména členů vítězných týmů. Studenti středních škol, kteří se do soutěže zapojili, museli během uplynulých 7 týdnů pracovat v týmu na jednom z pěti soutěžních témat: Budoucnost mladých v Olomouckém kraji, Role našeho kraje v Evropě, Hospodářský rozvoj kraje, Využití informačních a komunikačních technologií pro rozvoj kraje, Energetická soběstačnost perspektiva Olomouckého kraje? Do esejistické soutěže se zapojilo celkem 160 studentů z 21 středních škol v Olomouckém kraji. Soutěžilo se ve dvoučlenných a tříčlenných týmech a organizátoři nakonec obdrželi 71 prací. Tři vítězné týmy jsou z gymnázia Kojetín, po jednom má gymnázium Šternberk a gymnázium Uničov. Hodnocení proběhlo dvoukolově, nejprve jednotliví odborní garanti vybrali tři nejlepší práce ve své kategorii. Ve druhém kole následně devítičlenná komise garantů a partnerů soutěže společně hlasovala o vítězích v každé z kategorií, vysvětluje za organizátora soutěže Mgr. PhDr. Ladislav Chvátal, Ph.D., prorektor pro vnější vztahy z Moravské vysoké školy Olomouc. Podle jeho názoru byli členové odborné komise překvapeni jak účastí takového množství studentů, tak i vážností, s jakou ke zvoleným tématům přistupovali. Je vidět, že dnešní mladé generaci na rozvoji kraje záleží, a má i zajímavé názory, říká Chvátal. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo dnes dopoledne v kongresovém sále Pegasus Regionálního centra Olomouc za účasti více než 150 hostů z řad soutěžících a zástupců středních škol. Ceny vítězným týmům předali hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík a další garanti jednotlivých soutěžních kategorií: Miroslav Gajdůšek (vedoucí odboru školství Krajského úřadu), Jan Březina (poslanec Evropského parlamentu), Jiří Rudolf (místopředseda správní rady OK4Inovace), Josef Tesařík (ředitel TESCO SW a Moravské vysoké školy Olomouc) a Olaf Körner (viceprezident Schneider Electric pro střední a východní Evropu). Členové vítězných týmů dle soutěžních kategorií obdrží mobilní telefony, fotoaparáty, elektronické čtečky knih, podívají se na odbornou exkurzi do Paříže nebo dostanou roční stipendium na studium na Moravské vysoké škole Olomouc. Všichni autoři vítězných prací budou navíc pozváni na oběd s hejtmanem Olomouckého kraje a dalšími významnými představiteli regionu. Kontakt: Mgr. Monika Mackovíková, PR manažerka, Moravská vysoká škola Olomouc, tel.: (+420) , mobil: (+420) ,

10 VI. Mediální výstupy Všech 24 mediálních výstupů viz níže, k přečtení zde: Červen - Středoškolákům na rozvoji Olomouckého kraje záleží TV R1 Morava - Vyhlášení výsledků soutěže "V Olomouckém kraji jsem doma! A vždycky budu!" - - Za nejlepší eseje o Olomouckém kraji vyhráli studenti fotoaparáty i Paříž Mladá fronta DNES - Soutěž V Olomouckém kraji jsem doma Český rozhlas Olomouc Deníky Střední Moravy - Za eseje vyhrály gymnazistky cestu do Paříže - Hejtman kraje předal ocenění vítězům esejistické soutěže Květen Olomoucký deník - Do esejistické soutěže přišlo dvaasedmdesát děl - V Olomouckém kraji jsem doma! Desítky týmů jdou do boje, uzávěrka 22. května Deníky Střední Moravy - Klíčem k rozvoji v regionu je mladá generace Duben Radniční listy - Velká esejistická soutěž pro středoškoláky - Středoškoláci pozor! Napište esej o budoucnosti regionu a jeďte do Paříže - V Olomouckém kraji jsem doma! Soutěž pro středoškoláky o Paříž i stipendium - Studenti píší o Olomouckém kraji, soutěží o zájezd do Paříže i stipenidium - MVŠO pořádá soutěž pro studenty středních škol Olomoucký deník - Studenti v esejích vyjádří vztah k hejtmanství Březen - Soutěž pro studenty středních škol v Olomouckém kraji byla odstartována - Soutěž: Proměňte region TV R1 Morava - Tisková konference OK4Inovace - soutěž pro SŠ ČTK - OK4Inovace chce podpořit ekonomický rozvoj Olomouckého kraje Český rozhlas - Olomouc - Soutěž V Olomouckém kraji jsem doma a vždy budu Olomoucký deník - Středoškoláci mohou soutěžit o nejlepší esej Právo - Soutěž má zvýšit zájem středoškoláků o region - Sdružení OK4Inovace chce podpořit inovační růst v regionu

Soutěž V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!

Soutěž V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! Soutěž V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu! Úvod do problematiky Jak by měl vypadat Olomoucký kraj (OK) v příštích letech, co je důležité pro zlepšení kvality života v našem regionu? Jsme při

Více

již 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství)

již 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství) 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství) Dne 2. března 2012 se na Střední průmyslové škole strojnické v Olomouci uskutečnil

Více

Memoriál Rosti Čtvrtlíka. II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Čtvrtlístek IČ : 7274620

Memoriál Rosti Čtvrtlíka. II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Čtvrtlístek IČ : 7274620 II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů Čtvrtlístek IČ : 7274620 IČO : 22757490 Akce je spolufinancována z projektu CZ.1.07/1.1.00/14.0143 1 Propozice soutěžní přehlídky mladých recitátorů Čtvrtlístek

Více

Střední školy Olomouckého kraje 2014/15

Střední školy Olomouckého kraje 2014/15 Střední školy Olomouckého kraje 2014/15 Název školy Adresa Telefon e-mail web Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola, Přerov, Denisova 3 Gymnázium Jakuba Škody, Přerov, Komenského 29 Gymnázium,

Více

Soutěž. Základní informace

Soutěž. Základní informace Soutěž 5 důvodů, proč se přihlásit do soutěže U příležitosti jubilejního pátého ročníku soutěže jsme pro Vás připravili přehled pěti základních důvodů, proč se vyplatí se soutěže zúčastnit jako soutěžící:

Více

EVVO v Moravskoslezském kraji. Školy a školská zařízení patří k základním pilířům systému EVVO na území Moravskoslezského kraje.

EVVO v Moravskoslezském kraji. Školy a školská zařízení patří k základním pilířům systému EVVO na území Moravskoslezského kraje. Školy a školská zařízení patří k základním pilířům systému EVVO na území Moravskoslezského kraje. Jak Moravskoslezský kraj podporuje EVVO ve školách a školských zařízeních Kraj zahrnuje oblast EVVO do

Více

soutěžní přehlídku popularizace

soutěžní přehlídku popularizace Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. vyhlašuje soutěžní přehlídku popularizace vědy SCIAP 2013 Motto: Svět vědy je světem poznávání a soustavného rozšiřování bohatství kultury lidstva. Cílem popularizace

Více

6. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství).

6. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství). 6. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství) Dne 8. 3. 2013 se na Střední průmyslové škole strojnické v Olomouci uskutečnil již 6. ročník regionální soutěže

Více

VAŘÍME S REGIONÁLNÍ POTRAVINOU

VAŘÍME S REGIONÁLNÍ POTRAVINOU vyhlašuje krajskou gastronomickou soutěž určenou středním školám na území Plzeňského kraje VAŘÍME S REGIONÁLNÍ POTRAVINOU vyhlášené v rámci projektu PLZEŃSKÝ KRAJ PODPORUJE REGIONÁLNÍ POTRAVINY Odborný

Více

SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE a FITE a.s. si Vás dovolují pozvat na konferenci ODPADY 21 ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ STŘEDOEVROPSKÝCH ZEMÍ

SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE a FITE a.s. si Vás dovolují pozvat na konferenci ODPADY 21 ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ STŘEDOEVROPSKÝCH ZEMÍ SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE a FITE a.s. si Vás dovolují pozvat na konferenci ODPADY ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ STŘEDOEVROPSKÝCH ZEMÍ pořádanou ve dnech 13. - 14. 5. 2014 Konference je součástí

Více

do soutěže REKLAMNÍ TAŠKA ROKU 2007

do soutěže REKLAMNÍ TAŠKA ROKU 2007 do soutěže REKLAMNÍ TAŠKA ROKU 2007 K účasti jsou zvány všechny firmy, které používají firemní tašky s vlastní reklamou, právě tak jako jejich kreativní tvůrci či výrobci. Bližší informace na internetových

Více

SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE z.s. a FITE a.s. si Vás dovolují pozvat na konferenci ODPADY 21

SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE z.s. a FITE a.s. si Vás dovolují pozvat na konferenci ODPADY 21 SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE z.s. a FITE a.s. si Vás dovolují pozvat na konferenci ODPADY ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ STŘEDOEVROPSKÝCH ZEMÍ pořádanou ve dnech 15. - 16. 4. 2015 Konference je součástí

Více

www.cemach.cz Cíl: Edukace české a slovenské mládeže v tematické oblasti novodobého Izraele,

www.cemach.cz Cíl: Edukace české a slovenské mládeže v tematické oblasti novodobého Izraele, www.cemach.cz Soutěž CEMACH je kreativní soutěž určená především studentům českých a slovenských středních škol s maturitou a žákům vybraných základních škol 1 v poznávání moderního Izraele. Cíl: Edukace

Více

Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012

Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012 Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012 Publicita školy Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012 Publicita školy Nové Přerovsko 23. 11. 2012 Publicita školy Publicita školy Nové Přerovsko

Více

V OBLASTI PŘÍPRAVY A ŘÍZENÍ PROJEKTŮ SF EU

V OBLASTI PŘÍPRAVY A ŘÍZENÍ PROJEKTŮ SF EU VZDĚLÁVÁNÍ UČITELŮ A VEDOUCÍCH PRACOVNÍKŮ A ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ ZŘIZOVANÝCH OLOMOUCKÝM KRAJEM V OBLASTI PŘÍPRAVY A ŘÍZENÍ PROJEKTŮ SF EU Radek Augustin Krajský úřad Olomouckého kraje Setkání k problematice

Více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 Právní předpisy Zákon č. 561/2004 Sb., ( dále jen školský zákon); 1. 1. 2012 novelizován zákonem č. 472/2011 Sb. Vyhláška č. 671/2004 Sb., kterou se stanoví podrobnosti

Více

Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi

Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi Tisková zpráva Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi Ve dnech 14. a 15. listopadu 2013 soutěžila v Hotelové škole ve Frenštátě pod Radhoštěm více než stovka žáků z 26 gastronomických středních

Více

SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKU POPULARIZACE VĚDY SCIAP 2014. Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. vyhlašuje

SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKU POPULARIZACE VĚDY SCIAP 2014. Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. vyhlašuje Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. vyhlašuje SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKU POPULARIZACE VĚDY SCIAP 2014 Motto: Svět vědy je světem poznávání a soustavného rozšiřování bohatství kultury lidstva. Cílem popularizace

Více

SBORNÍK SOŠ A SOU MŠP LETOVICE A JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

SBORNÍK SOŠ A SOU MŠP LETOVICE A JIHOMORAVSKÉHO KRAJE SBORNÍK SOŠ A SOU MŠP LETOVICE A JIHOMORAVSKÉHO KRAJE ENERSOL 2006 Co o této soutěži víme a jak probíhala? ENERSOL 2006 je soutěž, která byla vyhlášena MŠMT. Regionálním vzdělávacím centrem (RVC) pro obnovitelné

Více

PROJEKTY ROP Střední Morava turistická destinace Moravská jantarová stezka

PROJEKTY ROP Střední Morava turistická destinace Moravská jantarová stezka Střední Morava Sdružení cestovního ruchu PROJEKTY ROP Střední Morava turistická destinace Moravská jantarová stezka Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí

Více

Krajská konference projektu UNIV 2 KRAJE. Olomoucký kraj

Krajská konference projektu UNIV 2 KRAJE. Olomoucký kraj Krajská konference projektu UNIV 2 KRAJE Proměna středních škol v centra celoţivotního učení Olomoucký kraj Olomouc 3. 2. 4. 2. 2011 PaedDr.Jiří Polášek Tento projekt je spolufinancován z ESF a státního

Více

Podmínky soutěže Vesnice roku 2010 (dále jen podmínky )

Podmínky soutěže Vesnice roku 2010 (dále jen podmínky ) Podmínky soutěže Vesnice roku 2010 (dále jen podmínky ) Cílem soutěže Vesnice roku 2010 v Programu obnovy venkova (dále jen soutěž ) je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého

Více

GLOBAL ENTREPRENEURSHIP WEEK 16. 22. listopadu 2015. Nabídka partnerství

GLOBAL ENTREPRENEURSHIP WEEK 16. 22. listopadu 2015. Nabídka partnerství GLOBAL ENTREPRENEURSHIP WEEK 16. 22. listopadu 2015 Nabídka partnerství Využijte k propagaci služeb a produktů tu největší událost pro podnikatele, firmy, startupy a inovace v Česke republice a ve světě,

Více

PROPOJENÝ SVĚT Život ve městě budoucnosti

PROPOJENÝ SVĚT Život ve městě budoucnosti Technologická agentura ČR ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR vyhlašuje v rámci podpory roku Industry IV.0 a Průmyslové revoluce IV.0 druhý ročník soutěže PROPOJENÝ SVĚT Život ve městě budoucnosti

Více

Směrnice k realizaci evropského vzdělávacího programu LLP Erasmus a k uznávání kreditů v rámci zahraničních studentských mobilit

Směrnice k realizaci evropského vzdělávacího programu LLP Erasmus a k uznávání kreditů v rámci zahraničních studentských mobilit Směrnice k realizaci evropského vzdělávacího programu LLP Erasmus a k uznávání kreditů v rámci zahraničních studentských mobilit Verze: první Platnost od: 1. 2. 2012 Zpracoval/i: Mgr. PhDr. Ladislav Chvátal,

Více

Odborná způsobilost zdravotnických pracovníků ZZS OK

Odborná způsobilost zdravotnických pracovníků ZZS OK Odborná způsobilost zdravotnických pracovníků ZZS OK Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje, p.o. Bc. Eliška Janečková Olomouc, 2008 ÚVOD Zdravotnická záchranná služba (ZZS) je státem garantovaný,

Více

Podmínky soutěže Vesnice roku 2013 v Programu obnovy venkova (dále jen podmínky )

Podmínky soutěže Vesnice roku 2013 v Programu obnovy venkova (dále jen podmínky ) Podmínky soutěže Vesnice roku 2013 v Programu obnovy venkova (dále jen podmínky ) Cílem soutěže Vesnice roku 2013 v Programu obnovy venkova (dále jen soutěž ) je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní

Více

ZLATÁ Chuť jižní Moravy

ZLATÁ Chuť jižní Moravy Zásady soutěže Potravinářský výrobek Jihomoravského kraje 2014 Potravinářský výrobce Jihomoravského kraje 2014 ZLATÁ Chuť jižní Moravy vydané pro rok 2014 v souladu s článkem 7.2. Zásad schválených představenstvem

Více

FINprojekt 2015 Projekt roku v podnikových financích

FINprojekt 2015 Projekt roku v podnikových financích FINprojekt 2015 Projekt roku v podnikových financích Vážené dámy a vážení pánové, dokončili jste zajímavý projekt v oblasti controllingu nebo finančního řízení, který přispěl k zefektivnění systému řízení

Více

2. ročník SOUTĚŽE SENIOR CENTRUM ROKU 2013 www.seniorcentrumroku.cz

2. ročník SOUTĚŽE SENIOR CENTRUM ROKU 2013 www.seniorcentrumroku.cz NADAČNÍ FOND VESELÝ SENIOR Nadační fond Veselý senior a společnost FOXMARTS a.s. společně s partnery vyhlašují v roce 2014 2. ročník SOUTĚŽE SENIOR CENTRUM ROKU 2013 www.seniorcentrumroku.cz Pořadatelé

Více

Výroční zpráva předsedkyně olomouckého krajského sdružení Strany svobodných občanů za rok 2012 REVIDOVANÁ VERZE

Výroční zpráva předsedkyně olomouckého krajského sdružení Strany svobodných občanů za rok 2012 REVIDOVANÁ VERZE Výroční zpráva předsedkyně olomouckého krajského sdružení Strany svobodných občanů za rok 2012 REVIDOVANÁ VERZE 1 Výroční zpráva předsedkyně olomouckého krajského sdružení Strany svobodných občanů. - revidovaná

Více

Nevyužitá absorpční kapacita venkovských obcí

Nevyužitá absorpční kapacita venkovských obcí Nevyužitá absorpční kapacita venkovských obcí Analýza venkova: nové otazníky a výzvy Partnerství LEADER 2011 20. října 2011 Arcidiecézní muzeu, Olomouc Obsah prezentace Program rozvoje územního obvodu

Více

1. ROČNÍK GASTRONOMICKÉ SOUTĚŽE SRDCE NA TALÍŘI

1. ROČNÍK GASTRONOMICKÉ SOUTĚŽE SRDCE NA TALÍŘI 1. ROČNÍK GASTRONOMICKÉ SOUTĚŽE SRDCE NA TALÍŘI Určené pro žáky učebních oborů vzdělání kategorie E HLAVNÍ INFORMACE Odborný garant soutěže Asociace kuchařů a cukrářů ČR Pořadatel soutěže SOŠ a SOU Městec

Více

Dítě v krizi Šance pro děti? XI. celorepublikový seminář s mezinárodní účastí akreditace MŠMT ČR Č.j.: 15 853 / 2006-25 293 3. 4.

Dítě v krizi Šance pro děti? XI. celorepublikový seminář s mezinárodní účastí akreditace MŠMT ČR Č.j.: 15 853 / 2006-25 293 3. 4. Dítě v krizi Šance pro děti? XI. celorepublikový seminář s mezinárodní účastí akreditace MŠMT ČR Č.j.: 15 853 / 2006-25 293 3. 4. června 2009, Zlín Vzdělání je pro všechny děti pokračování dlouhodobého

Více

Asociace inovačního podnikání ČR, z.s.

Asociace inovačního podnikání ČR, z.s. ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Výborem pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu Parlamentu ČR, tuzemskými a zahraničními členy a

Více

Asociace inovačního podnikání ČR

Asociace inovačního podnikání ČR ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Výborem pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu Parlamentu ČR, tuzemskými a zahraničními členy a

Více

OPEN DAYS 2009 LOCAL EVENTS ČESKÁ REPUBLIKA CZECH REPUBLIC. Partnerství

OPEN DAYS 2009 LOCAL EVENTS ČESKÁ REPUBLIKA CZECH REPUBLIC. Partnerství OPEN DAYS 2009 LOCAL EVENTS ČESKÁ REPUBLIKA CZECH REPUBLIC Partnerství 1 INDEX Středočeský kraj...3 Olomoucký kraj...4 Plzeňský kraj...5 Zlínský kraj...6 2 Středočeský kraj (Regional Partnership on Transition

Více

5 kroků k úspěchu udržitelné hospodářství Olomouce a regionu

5 kroků k úspěchu udržitelné hospodářství Olomouce a regionu 5 kroků k úspěchu udržitelné hospodářství Olomouce a regionu Leden 2014 RNDr. Josef Tesařík BEA CENTRUM OLOMOUC Stav Olomouc ve 20. století několikrát ztratila podnikatelskou elitu a rozbořila majetkové

Více

INTERNET, KONKURENCESCHOPNOST A BEZPEČNOST ORGANIZACÍ

INTERNET, KONKURENCESCHOPNOST A BEZPEČNOST ORGANIZACÍ pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše X. ročník mezinárodní konference INTERNET, KONKURENCESCHOPNOST A BEZPEČNOST ORGANIZACÍ Informační a datová bezpečnost, krizové řízení a strategické rozhodování

Více

STATUT SOUTĚŽE SAFETY CULTURE AWARD 2012

STATUT SOUTĚŽE SAFETY CULTURE AWARD 2012 STATUT SOUTĚŽE SAFETY CULTURE AWARD 2012 2012 SAFETY CULTURE AWARD Článek I Obecná ustanovení 1. Tento statut popisuje podmínky soutěže Safety Culture Award 2012, která je organizována společností Česká

Více

Asociace inovačního podnikání ČR

Asociace inovačního podnikání ČR ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy Ministerstvem průmyslu a obchodu, Výborem pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu Parlamentu ČR, tuzemskými a zahraničními členy a partnery

Více

Podmínky soutěže Vesnice roku 2015 v Programu obnovy venkova (dále jen podmínky )

Podmínky soutěže Vesnice roku 2015 v Programu obnovy venkova (dále jen podmínky ) Podmínky soutěže Vesnice roku 2015 v Programu obnovy venkova (dále jen podmínky ) Cílem soutěže Vesnice roku 2015 v Programu obnovy venkova (dále jen soutěž ) je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní

Více

vyhlašují v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání soutěž

vyhlašují v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání soutěž Technologická agentura ČR ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR a Fakultou umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vyhlašují v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání

Více

Nabídka pro partnery

Nabídka pro partnery Nabídka pro partnery V ý r o č n í c e n a BEST BOARD Nejlepší správní orgán & BEST BOARDMEMBER Nejlepší člen správního orgánu Czech Institute of Directors květen 2013 1. Úvod Institut členů správních

Více

MSV/IMT Brno 2012. Expozice Výukové centrum soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů

MSV/IMT Brno 2012. Expozice Výukové centrum soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů MSV/IMT Brno 2012 Expozice Výukové centrum soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů Svaz strojírenské technologie organizoval letos již čtvrtý ročník soutěže mladých strojařů v programování

Více

Kraj Vysočina a. ČESKÁ ZEMĚDĚLSKÁ AKADEMIE V HUMPOLCI, střední škola,

Kraj Vysočina a. ČESKÁ ZEMĚDĚLSKÁ AKADEMIE V HUMPOLCI, střední škola, Kraj Vysočina a ČESKÁ ZEMĚDĚLSKÁ AKADEMIE V HUMPOLCI, střední škola, VYHLAŠUJE CELOSTÁTNÍ ODBORNOU SOUTĚŽ žáků oboru vzdělání OPRAVÁŘ ZEMĚDĚLSKÝCH STROJŮ ČZA v Humpolci, střední škola, pracoviště Světlá

Více

Dodávky kancelářského papíru pro Olomoucký kraj a jeho příspěvkové organizace. část 1 : Bez požadavku na poskytování náhradního plnění

Dodávky kancelářského papíru pro Olomoucký kraj a jeho příspěvkové organizace. část 1 : Bez požadavku na poskytování náhradního plnění Dodávky kancelářského papíru pro Olomoucký kraj a jeho příspěvkové organizace část 1 : Bez požadavku na poskytování náhradního plnění Ceny ACTIVA spol. s.r.o.: NÁZEV Xerografický papír A5 80g, bílá / Xerografický

Více

Kandidátní listina pro volby do zastupitelstva

Kandidátní listina pro volby do zastupitelstva Volební obvod č. 1 1. Martin Novotný, 38 let, primátor, Hodolany, Občanská 2. Mgr. Barbora Králíková, 43 let, ředitelka společnosti, Nová Ulice, Občanská 3. MUDr. Ivo Mareš, MBA., 46 let, ředitel Zdravotnické

Více

Soutěžní přehlídka řemesel. Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 2.11.2009

Soutěžní přehlídka řemesel. Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 2.11.2009 Soutěžní přehlídka řemesel Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 2.11.2009 Něco z historie Nekomerční projekt, který od roku 1996 nabízí žákům stavebních oborů možnost zúčastnit se

Více

16. mezinárodní sympozium INOVACE 2009 16. mezinárodní veletrh invencí a inovací 14. ročník Ceny Inovace roku 2009

16. mezinárodní sympozium INOVACE 2009 16. mezinárodní veletrh invencí a inovací 14. ročník Ceny Inovace roku 2009 Asociace inovačního podnikání ČR ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Výborem pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu Parlamentu ČR, tuzemskými

Více

Asociace inovačního podnikání ČR

Asociace inovačního podnikání ČR Asociace inovačního podnikání ČR ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Výborem pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu Parlamentu ČR, tuzemskými

Více

vyhlašují v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání soutěž PROPOJENÝ SVĚT - umění v technologiích, technologie v umění

vyhlašují v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání soutěž PROPOJENÝ SVĚT - umění v technologiích, technologie v umění Technologická agentura ČR ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR a Fakultou umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vyhlašují v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání

Více

Fresh Film Fest Praha 2014

Fresh Film Fest Praha 2014 11. Mezinárodní filmový festival debutů a studentských filmů Fresh Film Fest Praha 2014 Statut festivalu Článek 1 Fresh Film Fest je mezinárodní filmový festival zaměřující se na celovečerní debutové snímky

Více

NABÍDKA PARTNERSTVÍ NA SLAVNOSTNÍM VEČERU S VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ

NABÍDKA PARTNERSTVÍ NA SLAVNOSTNÍM VEČERU S VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ NABÍDKA PARTNERSTVÍ NA SLAVNOSTNÍM VEČERU S VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ 6. ROČNÍKU ANKETY BRNO TOP 100 www.brnotop100.cz Vážení přátelé, rádi bychom Vám předložili možnost stát se reklamním partnerem slavnostního

Více

NEVIDITELNÉ OBĚTI KOMUNISMU II.

NEVIDITELNÉ OBĚTI KOMUNISMU II. NEVIDITELNÉ OBĚTI KOMUNISMU II. Toronto - Ottawa - Montreal Projekt Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci Neviditelné oběti komunismu II. červenec 2005 strana 2 Neviditelné oběti komunismu II. se uskutečnil za

Více

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9 585 412 493 e-mail : skola@gcajkol.cz www.gcajkol.cz INFORMAČNÍ LIST PRO ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9 585 412 493 e-mail : skola@gcajkol.cz www.gcajkol.cz INFORMAČNÍ LIST PRO ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9 585 412 493 e-mail : skola@gcajkol.cz www.gcajkol.cz INFORMAČNÍ LIST PRO ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9 je státní školou (v žádném typu studia

Více

Hodnotící zpráva Evropa hrou 2015. Základní informace

Hodnotící zpráva Evropa hrou 2015. Základní informace Hodnotící zpráva Evropa hrou 2015 Základní informace Dům zahraniční spolupráce (DZS) vyhlásil v roce 2015 třetí ročník Evropských projektových dnů. Oslovil nejen mateřské, základní a střední školy, ale

Více

Archiv novinek WWW stránek za školní rok 2008-2009

Archiv novinek WWW stránek za školní rok 2008-2009 Archiv novinek WWW stránek za školní rok 2008-2009 SŠP a VOŠ, s. r. o. pracoviště Kroměříž 03.07.09 - Krásné prázdniny! Přejeme všem krásné prázdniny! Úřední hodiny v době prázdnin: - v pracovní dny 8.00

Více

Celostátní soutěž. zná své vítěze!

Celostátní soutěž. zná své vítěze! Tisková zpráva ze dne 11. 11. 2009 Celostátní soutěž zná své vítěze! Galavečera Český energetický a ekologický projekt roku 2008 se v úterý 10. listopadu 2008 v Betlémské kapli zúčastnilo 456 významných

Více

Setkání s rodiči. 23. listopadu 2015. Třídy: 1. AO, 1. AM, 2. AO, 2. AM, 3. AM, 4. AN

Setkání s rodiči. 23. listopadu 2015. Třídy: 1. AO, 1. AM, 2. AO, 2. AM, 3. AM, 4. AN Setkání s rodiči 23. listopadu 2015 Třídy: 1. AO, 1. AM, 2. AO, 2. AM, 3. AM, 4. AN Obsah setkání: Výsledky klasifikace - první čtvrtletí Bodovací systém - vyhodnocení Akce školy v uplynulém čtvrtletí

Více

Základní škola Svitavy, nám. Míru 73

Základní škola Svitavy, nám. Míru 73 Základní škola Svitavy, nám. Míru 73 vyhlašuje soutěž v rámci projektu Cesta objevování povolání (COP), pro všechny žáky základních škol a studenty středních škol Pardubického kraje v těchto oborech: 1)

Více

PRAVIDLA A ETAPY SOUTĚŽE FIT S MÜSLI

PRAVIDLA A ETAPY SOUTĚŽE FIT S MÜSLI PRAVIDLA A ETAPY SOUTĚŽE FIT S MÜSLI Soutěž Fit s müsli je určena žákům 8. tříd základních škol Olomouckého kraje. Každý registrovaný žák může být členem pouze jednoho týmu. Soutěž se skládá ze čtyř etap.

Více

Výzva více zájemcům o veřejnou zakázku malého rozsahu

Výzva více zájemcům o veřejnou zakázku malého rozsahu Česká agentura na podporu obchodu/czechtrade se sídlem Dittrichova 21 128 01 Praha 2 IČO: 00001171, DIČ: CZ 00001171 Výzva více zájemcům o veřejnou zakázku malého rozsahu V Praze dne... 2012 Č. j. Věc:

Více

ZÁŽITKOVÁ PRACOVNÍ KONFERENCE

ZÁŽITKOVÁ PRACOVNÍ KONFERENCE 18 & 19 / 03 / 2016 Dlouhodobě se věnujeme tématům, jež vloni Úřad Vlády také zařadil do Vládní strategie pro rovnost žen a mužů v ČR na léta 2014-2020. ZÁŽITKOVÁ PRACOVNÍ KONFERENCE EQUAL PAY DAY V ČR

Více

OPATŘENÍ REKTORA K VYHLÁŠENÍ PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO NAVAZUJÍCÍ MAGISTERSKÉ STUDIUM PRO AKADEMICKÝ ROK 2016/2017

OPATŘENÍ REKTORA K VYHLÁŠENÍ PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO NAVAZUJÍCÍ MAGISTERSKÉ STUDIUM PRO AKADEMICKÝ ROK 2016/2017 OR č. 24/2015 Vnitřní norma Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích OPATŘENÍ REKTORA K VYHLÁŠENÍ PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO NAVAZUJÍCÍ MAGISTERSKÉ STUDIUM PRO AKADEMICKÝ ROK 2016/2017 Datum

Více

1) Hra o 15x 15 tisíc korun v hotovosti

1) Hra o 15x 15 tisíc korun v hotovosti Přesná pravidla hry: - Velká narozeninová hra Rádia BLANÍK o 15x 15 tisíc korun v hotovosti a nové osobní auto probíhá ve dnech 3.3. 7.4.2014 (dále jen hra ). - Hra probíhá každý všední den, a to výhradně

Více

Zelený most. Těžební unie. ve spolupráci s Českou komorou architektů a pod záštitou Ministerstva životního prostředí. vypisuje

Zelený most. Těžební unie. ve spolupráci s Českou komorou architektů a pod záštitou Ministerstva životního prostředí. vypisuje ve spolupráci s Českou komorou architektů a pod záštitou Ministerstva životního prostředí vypisuje první ročník soutěžní přehlídky o nejlepší projekt revitalizace těžebních prostor (rekultivace, renaturalizace,

Více

si Vás dovolují pozvat na: Národní konferenci VENKOV 2010 na téma Rozvoj venkova po roce 2013

si Vás dovolují pozvat na: Národní konferenci VENKOV 2010 na téma Rozvoj venkova po roce 2013 Ministerstvo zemědělství v rámci Celostátní sítě pro venkov Krajské sdružení NS MAS ČR, o.s., v Královéhradeckém kraji, Národní síť Místních akčních skupin ČR, o.s., Spolek pro obnova venkova ČR, Agrární

Více

Grantový projekt Podpora profesního rozvoje pedagogických pracovníků středních škol Středočeského kraje PRAXÍ KE KVALITĚ

Grantový projekt Podpora profesního rozvoje pedagogických pracovníků středních škol Středočeského kraje PRAXÍ KE KVALITĚ Grantový projekt Podpora profesního rozvoje pedagogických pracovníků středních škol Středočeského kraje PRAXÍ KE KVALITĚ Projekt je zaměřen na rozvoj odborných i pedagogických kompetencí učitelů ve středním

Více

STROJÍRENSKÁ 6 591 71 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU PROPOZICE KOVO JUNIOR UČEBNÍ A STUDIJNÍ OBORY ZAMĚŘENÉ NA STROJNÍ OBRÁBĚNÍ KOVŮ SOUSTRUŽENÍ FRÉZOVÁNÍ

STROJÍRENSKÁ 6 591 71 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU PROPOZICE KOVO JUNIOR UČEBNÍ A STUDIJNÍ OBORY ZAMĚŘENÉ NA STROJNÍ OBRÁBĚNÍ KOVŮ SOUSTRUŽENÍ FRÉZOVÁNÍ STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ ŽĎÁR NAD SÁZAVOU STROJÍRENSKÁ 6 591 71 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU PROPOZICE 6. ROČNÍKU SOUTĚŽE ZRUČNOSTI ŽÁKŮ STŘEDNÍCH ŠKOL KOVO JUNIOR UČEBNÍ A STUDIJNÍ OBORY ZAMĚŘENÉ NA STROJNÍ OBRÁBĚNÍ

Více

SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ PAMÁTNÍKU BUCHLOVICKÝM HRDINŮM

SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ PAMÁTNÍKU BUCHLOVICKÝM HRDINŮM SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ PAMÁTNÍKU BUCHLOVICKÝM HRDINŮM Odhalení památníku starostou Ing. Jiřím Černým a generálem Ing. Jiřím Kubalou V odpoledních hodinách 30. dubna 2013, v den 68. výročí osvobození Buchlovic

Více

Titul DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI získaly školy na setkání s významnými firmami z regionu ve ŠKODA AUTO Kvasiny

Titul DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI získaly školy na setkání s významnými firmami z regionu ve ŠKODA AUTO Kvasiny TISKOVÁ INFORMACE Kvasiny, 21. 10. 2014 Titul DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI získaly školy na setkání s významnými firmami z regionu ve ŠKODA AUTO Kvasiny Zástupci renomovaných zaměstnavatelů ocenili v hlasování

Více

Závěrečná konference projektu Inovace technických oborů

Závěrečná konference projektu Inovace technických oborů zkráceně: Inovace technických oborů (zkratka: ITO) Závěrečná konference projektu Inovace technických oborů Středa: 16. listopad 2011 Název projektu: Inovace výuky technických předmětů pro zvyšování konkurenceschopnosti

Více

Gymnázium, Kojetín, Svatopluka Čecha 683

Gymnázium, Kojetín, Svatopluka Čecha 683 Gymnázium, Kojetín, Svatopluka Čecha 683 752 01 Kojetín, Svatopluka Čecha 683 telefon: 581 705 331, telefon sekretariát: 581 705 333, fax: 581 705 341, e-mail: gkj@gkj.cz, web:www.gkj.cz PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Více

STAVBA ROKU 2015 V PARDUBICKÉM KRAJI

STAVBA ROKU 2015 V PARDUBICKÉM KRAJI Pardubický kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR vypisuje 7. ročník veřejné neanonymní soutěže STAVBA ROKU

Více

Generální partner konference:

Generální partner konference: Generální partner konference: 1 Generální partner: Hlavní partneři: Exkluzivní partneři: Partneři: 2 Ostatní partneři: Mediální partneři: 3 Sobota 24. března 2012 Příjezd členů CBA 9:00 10:30 (pro ty kteří

Více

Pravidla soutěže Smart Life 2014

Pravidla soutěže Smart Life 2014 Pravidla soutěže Smart Life 2014 Tato pravidla upravují soutěž s názvem Smart Life (dále jen soutěž ) a jsou jediným závazným dokumentem pro organizování této soutěže. 1. Obecné podmínky realizace soutěže

Více

Czech Event Awards 2015. Informace pro soutěžící 2015

Czech Event Awards 2015. Informace pro soutěžící 2015 Czech Event Awards 2015 Informace pro soutěžící 2015 Czech Event Awards O soutěži CEA je národní soutěž o nejlepší počiny v oblasti event marketingu, jejímž cílem je ocenit mimořádné eventové projekty,

Více

Marketing destinací ední Morava a Jeseníky

Marketing destinací ední Morava a Jeseníky Marketing destinací Středn ední Morava a Jeseníky A.Křetínská Olomoucký kraj, oddělení cestovního ruchu Ing. H. Kotíková, Ph.D Katedra rekreologie FTK UP, Olomouc RNDr. I. Marek m-ark Marketing a reklama

Více

Soutěžní přehlídka řemesel. Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 2.11.2009

Soutěžní přehlídka řemesel. Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 2.11.2009 Soutěžní přehlídka řemesel Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 2.11.2009 Něco z historie Nekomerční projekt, který od roku 1996 nabízí žákům stavebních oborů možnost zúčastnit se

Více

20. JÍLOVÁ KONFERENCE V ČESKÉ REPUBLICE

20. JÍLOVÁ KONFERENCE V ČESKÉ REPUBLICE 20. JÍLOVÁ KONFERENCE V ČESKÉ REPUBLICE 27. 29. srpna, 2015 Hotel U Kata Kutná Hora Druhý cirkulář 1 20. JÍLOVÁ KONFERENCE V ČESKÉ REPUBLICE 27. 29. SRPNA 2015, HOTEL U KATA, KUTNÁ HORA ČESKÁ REPUBLIKA

Více

Příručka pro porotce podnikatelských soutěží

Příručka pro porotce podnikatelských soutěží Příručka pro porotce podnikatelských soutěží o Ceny Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2011 Era Živnostník roku 2011 Obsah Soutěžící Podmínky a způsob přihlášení do soutěže Výběr finalistů krajského

Více

POZVÁNKA. na třetí ročník kontraktačního setkání studentů a firem z praxe. Trh pracovních příležitostí 2010

POZVÁNKA. na třetí ročník kontraktačního setkání studentů a firem z praxe. Trh pracovních příležitostí 2010 POZVÁNKA na třetí ročník kontraktačního setkání studentů a firem z praxe Trh pracovních příležitostí 2010 Zahradnická fakulta, Mendelova univerzita v Brně Lednice, 23. února 2010 Cíle setkání Zahradnická

Více

Vyhlášení veřejného příslibu

Vyhlášení veřejného příslibu Vyhlášení veřejného příslibu Univerzita Palackého v Olomouci vyhlašuje ve smyslu ustanovení 2887a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů veřejný příslib odměny vypsáním

Více

Informace o projektu APSYS

Informace o projektu APSYS Informace o projektu APSYS Název projektu: Aplikovatelný systém dalšího vzdělávání ve VaV Poskytovatel podpory: Evropský sociální fond, přes MŠMT Operační program: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Datum

Více

vždy v 7.50 hodin Sraz studentů v učebně P 47 Slavnostní zahájení v učebně P 52 Příprava každého studenta Délka zkoušení či obhajoby

vždy v 7.50 hodin Sraz studentů v učebně P 47 Slavnostní zahájení v učebně P 52 Příprava každého studenta Délka zkoušení či obhajoby Zkušební k absolutoriu: společné pro studenty denní a dálkové formy - z předmětu Anglický jazyk rozdílné - Německý jazyk - (pro S. Daška, který v denní formě ukončil studium v roce 2010 dle původní akreditace,

Více

RODINNÉ NÁKUPY ZDARMA

RODINNÉ NÁKUPY ZDARMA Přesná pravidla hry: - Velká posluchačská hra Rádia BLANÍK o RODINNÉ NÁKUPY ZDARMA probíhá ve dnech 25.2.-25.3.2013 (dále jen hra ). - Hra probíhá každý všední den, a to výhradně ve vysílání Rádia BLANÍK.

Více

Přijímací řízení na střední školy pro školní rok 2015/16

Přijímací řízení na střední školy pro školní rok 2015/16 Přijímací řízení na střední školy pro školní rok 2015/16 Vzhledem k odevzdání přihlášek do 30. 11. 2015 neplatí uváděné termíny pro obory s talentovou zkouškou (skupina oborů 82 Umění a užité umění a obor

Více

Vážení přátelé povrcháři,

Vážení přátelé povrcháři, Vážení přátelé povrcháři, Centrum pro povrchové úpravy si Vás dovoluje pozvat na 7. Mezinárodní odborný seminář Progresivní a netradiční technologie povrchových úprav, kde se tradičně setkávají povrcháři

Více

Příhraniční spolupráce České školní inspekce a Štátnej školskej inšpekcie Slovenské republiky: Porovnání nástrojů inspekční činnosti

Příhraniční spolupráce České školní inspekce a Štátnej školskej inšpekcie Slovenské republiky: Porovnání nástrojů inspekční činnosti PROJEKT Příhraniční spolupráce České školní inspekce a Štátnej školskej inšpekcie Slovenské republiky: Porovnání nástrojů inspekční činnosti Zkrácený název projektu: Název projektu anglicky: Spolupráce

Více

Gymnázium, Kojetín, Svatopluka Čecha 683

Gymnázium, Kojetín, Svatopluka Čecha 683 Gymnázium, Kojetín, Svatopluka Čecha 683 752 01 Kojetín, Svatopluka Čecha 683 telefon ředitelna: 581 705 331, telefon sekretariát: 581 705 333, fax: 581 705 341, e-mail: gkj@gkj.cz, web:www.gkj.cz KRITÉRIA

Více

Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt ve fotografii pro studenty středních škol, žáky 2. stupně základních škol a jejich pedagogy. probíhá pod záštitou

Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt ve fotografii pro studenty středních škol, žáky 2. stupně základních škol a jejich pedagogy. probíhá pod záštitou Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt ve fotografii pro studenty středních škol, žáky 2. stupně základních škol a jejich pedagogy probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT)

Více

Zpráva o činnosti za volební období 2010 2012. Jana Galášová, předsedkyně SKIP10 Opava 13. 3. 2013

Zpráva o činnosti za volební období 2010 2012. Jana Galášová, předsedkyně SKIP10 Opava 13. 3. 2013 Zpráva o činnosti za volební období 2010 2012 Jana Galášová, předsedkyně SKIP10 Opava 13. 3. 2013 Mgr. Zuzana Bornová, Ing. Pavel Cimbálník, Mgr. Renata Domoráková, Mgr. Lenka Fišrová, Jana Galášová, Mgr.

Více

Průběžná práce s médii v rámci PZM a MA21

Průběžná práce s médii v rámci PZM a MA21 Průběžná práce s médii v rámci PZM a MA21 Druhy medializace a propagace Tištěná forma : Propagační materiály, plakáty, letáky, bannery Pravidelné okénko v radničním Chrudimském zpravodaji Evaluační dotazníky

Více

GRAMOTNOST VE ŠKOLE doc. Ing. Vladimír Jehlička, CSc., MUDr. Zdeněk Fink,

GRAMOTNOST VE ŠKOLE doc. Ing. Vladimír Jehlička, CSc., MUDr. Zdeněk Fink, Katedra českého jazyka a literatury Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové ve spolupráci s Českou pedagogickou společností pořádá vědeckou konferenci GRAMOTNOST VE ŠKOLE Cílem konference spolupořádané

Více

Spolupráce školy s výrobním podnikem Plastik Horšovský Týn a.s. (PeHToo a.s. Horšovský Týn)

Spolupráce školy s výrobním podnikem Plastik Horšovský Týn a.s. (PeHToo a.s. Horšovský Týn) Spolupráce školy s výrobním podnikem Plastik Horšovský Týn a.s. (PeHToo a.s. Horšovský Týn) 2009 Mgr. Lenka Švarcová 1. Úvod Cíle tohoto projektu vycházejí z klíčových dokumentů ve školství. Projektem

Více

Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt ve fotografii pro studenty středních škol, žáky 2. stupně základních škol a jejich pedagogy

Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt ve fotografii pro studenty středních škol, žáky 2. stupně základních škol a jejich pedagogy Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt ve fotografii pro studenty středních škol, žáky 2. stupně základních škol a jejich pedagogy probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT)

Více