CAREER TRIPS ČTYŘDENNÍ, PROFESNĚ - POZNÁVACÍ POBYTY V LONDÝNĚ. Zkusit si, že to jde...

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "CAREER TRIPS ČTYŘDENNÍ, PROFESNĚ - POZNÁVACÍ POBYTY V LONDÝNĚ. Zkusit si, že to jde..."

Transkript

1 Zkusit si, že to jde... CAREER TRIPS ČTYŘDENNÍ, PROFESNĚ - POZNÁVACÍ POBYTY V LONDÝNĚ Aktivitami naplněné pobyty ušité na míru studentům a akademickým pracovníkům k doplnění celoročního studia o rozvoj dovedností pro konkurenceschopnost v autentickém prostředí Dynama, o.s. Anna Palacká

2 Vítejte v naší nabídce ČTYŘDENNÍCH PROFESNĚ-POZNÁVACÍCH POBYTŮ V LONDÝNĚ 2p2d DYNAMA, o.s. nabízí studentům a akademickým pracovníkům studijně a zážitkově zaměřené pobyty v Londýně vhodné na doplnění celoročního studia o rozvoj dovedností pro konkurenceschopnost v autentickém prostředí. Cílem je zprostředkovat všem, kdo chtějí rozvíjet své dovednosti, možnost komunikovat v profesním prostředí, vyzkoušet si sebe prezentaci, aktivně se zapojit do profesních seminářů či workshopů a poznat šíři příležitostí spojených s oborem nebo s dalším studiem. Inspirujte se pro zacílení své kariéry v prostředí světové metropole! Skladba pobytu 2plus 2dny PROFESNÍ ČÁST POZNÁVACÍ ČÁST hard skills + soft skills + language skills A co zažijete? dvoudenní profesní nebo kariérní veletrh exkurzi v renomované firmě z oblasti BUSINESS & ECONOMICS čtyřhodinový vzdělávací modul na míru interaktivní prohlídku částí města s místním průvodcem ochutnávku multikulturality Zaujala Vás tato nabídka? Pokud ano, postupte do Průvodce krok za krokem a vytvořte si svou verzi programu a cenu podle vlastních možností a potřeb. Svým pojetím pobyty naplňují evropské profilové téma inovace ve vzdělávání a v kapitole celoživotního učení rozvíjí klíčové kompetence, jak jsou definovány v Evropském referenčním rámci, a to zejména v těchto oblastech: * Komunikace v cizím jazyce * Kompetence k pracovnímu uplatnění * Porozumění principům ekonomiky a organizace podnikání * Schopnost neustále se učit, otevřenost k novým poznatkům, tvořivost, pružnost, samostatnost Doporučujeme zvážit financování či spolufinancování těchto pobytů z dotačních zdrojů, která tato témata podporují.

3 Průvodce Krok za krokem vytvořte si svůj program a svou cenu I. PROFESNÍ ČÁST - VELETRH Dvoudenní profesní nebo kariérní/studijní veletrh je základem pobytu. V případě akce Business Startup, která je věnována oblasti podnikání, lze relevantní dovednosti procvičit na seminářích a workshopech vedených předními podnikateli, v přímém kontaktu se zástupci firem a frančíz a na dalších dovednostně zaměřených aktivitách pro nováčky v podnikání. Akční část lze prostřídat např. sledováním obdoby Dne D živě. Na veletrzích pro absolventy (graduate fairs) zase můžete získat informace o firemních absolventských programech, prezentovat svůj životopis a nechat si ho ohodnotit, příp. si zkusit pohovor u některého z potenciálních zaměstnavatelů. TIP: Pro maximální profesní a osobní přínos je potřeba se na aktivity na veletrhu připravit (anglické CV, základy prezentace a pohovoru v angličtině), vytvořit si osobní plán aktivit, a zaregistrovat si je předem. Asistence s registrací je součástí naší nabídky. Krok č. 1 výběr profesního veletrhu Aktuální nabídka profesních veletrhů na listopad 2010 je přiložena na samostatném listě. Vyberte si hlavní akci a získáte datum určující pro pobyt. K němu budete směřovat svou přípravu. Aktivity na veletrhu jsou zdarma, poplatek za naše služby spojené se zajištěním vstupenek a registracemi aktivit je zahrnut do základní ceny pobytu II. PROFESNÍ ČÁST SEMINÁŘ, EXKURZE Veletrh lze kombinovat se vzdělávacím modulem na míru - čtyřhodinovým seminářem vedeným dvěmi lektory renomované londýnské instituce celoživotního vzdělávání City Lit. Témata jsou navržená na míru českým studentům, kteří nemají příliš velké zkušenosti s tím, jak funguje praxe ve vysoce konkurenčním multikulturním prostředí. Seminář je uvede do zásad komunikace s pracovním trhem, pojetí životopisu a prezentace a může fungovat také jako ukotvení poznatků a zážitků z veletrhu. Minimální počet pro konání semináře je 10 účastníků. Exkurze v renomované firmě z oblasti BUSINESS & ECONOMICS poskytuje vhled do fungování stálic podnikatelského světa, institucí jako jsou londýnská burza, Bank of England, Fullers Griffin, Coca Cola, BBC a další (podrobná nabídka viz níže). Krok č. 2 seminář ANO/NE, exkurze ANO/NE Prostudujte nabídku exkurzí a jejich cen. Seznamte se s cenou semináře. Vyčíslete si cenu vaší volby a přičtete ji k základní ceně pobytu.

4 Nechte se inspirovat! Zkušenost s PROFESNÍMI AKCEMI očima Čechů, kteří se rozhodují nebo již rozhodli pro start kariéry v cizině. K čemu využijete poznatků získaných na této akci? zpřesnění tématu/obsahu diplomové práce, získání kontextu tvorba strategie pro získání zahraniční praxe u renomované firmy tvorba strategie pro vylepšení svého profesního profilu (vylepšení životopisu, rozvoj prezentačních dovedností v cizím jazyce, zjistit, co konkrétně znamená hledat uplatnění v tvrdě konkurenčním prostředí) rozvoj získaných kontaktů (stáže, absolventské programy, frančízy, atd.) výběr doktorského či jiného studijního programu na jedné z londýnských univerzit či vysokých škol Proč jste si vybrali právě Londýn? kvůli angličtině, pro pověst finančního centra, pro úžasnou multikulturalitu je to centrum finančnictví a podnikání je to místo, kde se dá studovat všechno a v různých kombinacích je to sem blízko (levné lety z Čech) kdo uspěje tady, uspěje všude Uzavřeli jste profesní část Vašeho pobytu. Znáte: datum profesní program cenu profesní části Zbývá naplánovat den a půl doplňkových poznávacích aktivit krok 3.

5 Průvodce Krok za krokem vytvořte si svůj program a svou cenu POZNÁVACÍ ČÁST Profesní program představuje velmi intenzívní zážitek. Londýn sám o sobě má ostrou dynamiku a možnosti, které nabízí, mohou být vyčerpávající. V naší nabídce představujeme aktivity, které umožní nasát místní atmosféru a ochutnat zdejší pověstnou multikulturalitu. Promyslete následující možnosti. Určete si, zda bude některá část povinná pro celou skupinu a kde si účastníci zvolí program podle vlastních preferencí: interaktivní prohlídky částí města s místním anglickým průvodcem v Londýně Prohlídky trvají zhruba 2 hodiny a jsou tématické, viz níže Ceny aktivit. Jsou oblíbené pro velmi kvalitní průvodcovské služby a zábavný charakter. Tyto prohlídky mají fixní čas. návštěva míst, která běžný turista nepozná (proslulá rebelská čtvrť Camden, tradiční a nejnavštěvovanější londýnské trhy, ochutnávka exotických kuchyní na místech, o kterých ví jen Londýňan, atd. Tato část může být pojata flexibilně - dostanete od nás mini průvodce s charakteristikou místa, tipy a navigací. Můžete na ně vyčlenit část dne a/nebo večer. Můžete vytvořit skupinky podle zájmu a posléze si sdělit zážitky. Ceny uvedené v této části nezapočítáváte do ceny pobytu, kterou platíte našemu sdružení, ale zahrnete je do svého kapesného. Návštěva muzikálu na tradičních divadelních a muzikálových scénách umělecké čtvrti West End. Před odjezdem od nás získáte přehled o kulturní nabídce a aktuálních cenách. Krok č 3 naplánujte si aktivity poznávací části a vyčíslete si její cenu Uzavřeli jste poznávací část Vašeho programu. Výsledná cena programu = cena profesní a poznávací části. Celkovou cenu pobytu vyčíslete s pomocí tabulky v registračním formuláři.

6 Průvodce Krok za krokem vytvořte si svůj program a svou cenu CENY AKTIVIT PROFESNÍ ČÁST 1. ZÁKLADNÍ CENA POBYTU Kč Zahrnuje 3x ubytování v hotelu** v centru Londýna se snídaní, MHD kartu Oyster, vstupenky na veletrh, rezervace aktivit, exkurzí, seminářů a místních prohlídek s průvodcem, služby delegáta, turistické itineráře. 2. SEMINÁŘ CITY LIT Kč Kurz psaní životopisu a prezentačních dovedností - vzdělávací institut City Lit. Půldenní seminář vytvořený speciálně pro "Career Startup" projekt, spojený s prohlídkou institutu. (Min počet účastníků pro konání semináře je 10) 3. EXKURZE - charakteristiky a ceny Bank of England - ZDARMA Uvidíte film o klíčové britské finanční instituci, následovaný prostorem pro otázky a odpovědi studentů. Součástí je také prohlídka Bank of England Museum. K vidění jsou zlaté pruty, mince, bankovky a moderní interaktivní systém. Minimální počet 15 studentů. Square Mile Walks 300 Kč Prohlídková trasa prozkoumává tzv. "Square Mile", finanční epicentrum světa, některých nejznámějších budov v Londýně, např. slavné Okurky (Gherkin). včetně BBC Television Centre 270 Kč Uvidíte, co se děje uvnitř nejslavnější televizní centrály ve světě nahlédnete do ateliérů, navštívíte oddělení BBC News, nakouknete do šaten a můžete si vyzkoušet akci v interaktivním studiu. Fullers Griffin Brewery Tour 300 Kč Jeden z předních britských pivovarů známý svým pivem. Provozuje též řetězec hospod, barů a hotelů. V rámci exkurze bude prostor na zodpovězení dotazů návštěvníků. Coca Cola Education Centre ZDARMA Zahrnuje prohlídku zařízení a výklad, kde se studenti dozvědí o výrobním procesu a uvidí jej v reálu. Výklad se zaměřuje na témata ochrany zdraví a bezpečnosti výroby, řízení organizace, testování kvality, marketing, produktový design, faktory ovlivňující umístění a další. Chelsea Business of Football Tours 330 Kč Prohlídková trasa začíná na Stamford Bridge - domově FC Chelsea. Poté se seznámíte s činností v klubu ve dny zápasů a mimo zápasy. Výklad se zaměřuje na prodej, marketing, finance a personální obsazení. Vhodné pro studenty v oborech sport, obchod, marketing, volný čas nebo cestovní ruch. Pre-tour CD-rom zdarma. Prohlídky jsou velmi vytížené. Jejich dostupnost vám proto po objednávce ověříme.

7 Průvodce Krok za krokem vytvořte si svůj program a svou cenu CENY AKTIVIT POZNÁVACÍ ČÁST Interaktivní prohlídky Londýna 300 Kč Výpravy za pohnutou a vzrušující historií, překrásnou architekturou a pulsujícím životem Londýna. Vedené místními anglickými průvodci. Délka trvání: cca 2 hodiny. Příklady Královský Londýn a Westminsterské opatství Vaši průvodci Brian a Tom znají nejlepší místo na sledování výměny stráží u Buckinghamského paláce. Oba ho navštívili, a ne jako turisti. Poskytnou vám ojedinělou příležitost nahlédnout pod pokličku života v paláci. Provedou vás tajným průchodem do Westminsterského opatství. Místo hodinové dlouhé fronty u hlavních dveří, vstoupíte do opatství přes křížovou chodbu. Londýnský Tower Korunovační klenoty, cimbuří, Brána zrádců, popravčí blok, brnění, století staré ceremonie. Dějiště novodobých anglických dějin. Otázkou není zda navštívíte Tower, otázkou je zda pojedete první třídou tzn. ne jen tak bezcílné bloumání, ale Tower se skvělým průvodcem. Vzrušující napínavá historie je tu stále, ale musíte vědět kam a jak se dívat. Honba za Jackem Rozparovačem Vystupoval tiše ze stínů půlnoci a zanechával za sebou krvavou stopu. Podíváte se na místa činu řádění největšího ze sériových vrahů historie. Nervy si uklidníte v hospůdce U Deseti Zvonů. Pod vedením předního světového specialisty na Jacka a bývalého kurátora Londýnského kriminalistického muzea. Londýn multikulturní - cenové rozpětí od 150 do 350 Kč, hrazené z vašeho kapesného. Navštivte proslulé curry restaurace v Bricklane, ochutnejte mezinárodní kuchyně na Spitalfields market, suši v Japonském centru nebo relaxujte v Hyde Parku. Doporučujeme kávu a typický carrot cake (mrkový koláč) v kavárničce nejznámějšího knihkupectví na Piccadily, večerní procházku v SOHO s našimi tipy na bary s živou hudbou a dobrým občerstvením. Určitě také navštivte Camden - nakupování netradičních dárků v punkové čtvrti nebo zůstaňte v centru na Oxford street a projděte se po nejznámější nákupní ulici v centru Londýna. Zastavte se v tradiční anglické hospůdce u Temže na oblíbené procházce ke galerii Tate Modern. Na tuto část je vyhrazen půl den a případně i večer. Mini kapesní průvodce Londýn multikulturní s navigací je zahrnut do základní ceny pobytu. Muzikály špičková kvalita téměř za pusu Kdy na kulturu v Londýně když ne teď? Vstupenky už od 450 Kč. Je libo West End klasiku jako Mamma Mia, Stomp nebo Wicked nebo novinky sezóny, jako např. muži v sukních v muzikálu Nunsense A Men!? Vybírat si budete z aktuální nabídky podle data pobytu. Váš program je nyní kompletní. Vyplňte registrační tabulku a pro řádné objednání se řiďte instrukcemi v ní uvedenými. Pozn.: Tento ceník nezahrnuje dopravu do Londýna a zpět. Sami si vyberte společnost, která má dobré ceny, se kterou lítáte/ jezdíte rádi, příp. kde využíváte kilometrické banky. Při včasné rezervaci ušetříte.

8 DYNAMA Občanské sdružení sídlící v Brně, které působí v oblasti neformálního vzdělávání mládeže a od svého vzniku v roce 2008 realizuje mezinárodní i místní projekty zaměřené na rozvoj dovedností mladých lidí a jejich zapojení do komunity. Poslání sdružení Dynama je stanovami definováno jako Poskytovat pomoc lidem migrujícím v rámci jednotného evropského pracovního trhu při hledání práce, vzdělání, odpovídajícího životního zázemí a s tím spojenou orientaci v kulturním a sociálním kontextu hostitelské země. V centru našich projektů jsou mladí lidé, jejich propojování, akce (semináře, školení, setkávání) zaměřené na rozvoj životních dovedností a konkurenceschopnost, a s tím související networking. Spolupracujeme s partnerskými organizacemi v Itálii, Nizozemí, Anglii, Švédsku, Estonsku, Litvě, Rakousku, Srbsku a Turecku. Projekty v roce 2010 Multilaterální výměna mládeže Mezinárodní školící kurz pro pracovníky s mládeží Setkání EU koordinátorů Festival iniciativ mládeže Projekt v Londýně zaměřený na českou imigrační vlnu po roce 2004 Příklady projektů neformálního vzdělávání v roce 2009 Festival iniciativ mládeže, Brno Vyslání českých skupin na dva školící kurzy (Rakousko a Turecko) Účast na dvou mnohostranných výměnách mládeže (Litva a Estonsko) Příprava školícího kurzu s partnery z Itálie, Holandska, Litvy a Turecka Školící kurzy Náš tým vyvíjí ve spolupráci s pracovníky a studenty Pedagogické fakulty MU kurz Projektové příležitosti, kde se vedoucí projektových týmů učí používat dostupné grantové programy a základní projektový management. Pilot kurzu proběhl v období říjen prosinec V letošním roce připravujeme vytvoření jeho e-learningové podoby. K jednotlivým projektům také poskytujeme koučing. Reference PdF MU: MgA. Lenka Remsová Agentura Mládež: Bc. Kateřina Petrášová Nadace rozvoje občanské společnosti: Kateřina Červená Fond Společně pro Brno: Mgr. Eva Slavíková Magistrát města Brna Odbor školství, mládeže a tělovýchovy: Ing. Marek Polák

JAZYKOVÉ KURZY PRO PROFESIONÁLY V ZAHRANIČÍ

JAZYKOVÉ KURZY PRO PROFESIONÁLY V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY PRO PROFESIONÁLY V ZAHRANIČÍ Slovo úvodem Vážení klienti, děkujeme, že jste si pro jazykové vzdělání v rámci vaší společnosti zvolili právě STUDENT AGENCY. Dostává se vám do rukou naše specializovaná

Více

Projekt Blíže k zelenému stromu je pro VŠERS velkým přínosem

Projekt Blíže k zelenému stromu je pro VŠERS velkým přínosem Projekt Blíže k zelenému stromu je pro VŠERS velkým přínosem Vysoká škola evropských a regionálních studií je potěšena, že mohla stát u zrodu projektu Evropského sociálního fondu Blíže k zelenému stromu.

Více

Jazykové kurzy 2013 pro dospelé. v zahranicí

Jazykové kurzy 2013 pro dospelé. v zahranicí Jazykové kurzy 2013 pro dospelé v zahranicí Vysvětlivky Ikony Tabulky obecné kurzy kurzy pro začátečníky obchodní kurzy kurzy zakončené zkouškou (více informací na str. 148 151) odborné kurzy kurzy pro

Více

Jazykové kurzy 2014 pro dospelé v zahranicí

Jazykové kurzy 2014 pro dospelé v zahranicí Jazykové kurzy 2014 pro dospelé v zahranicí infolinka ZDARMA 800 100 300 (ČR) 0800 121 121 (SR), www.jazykovepobyty.cz 75 Vysvětlivky Ikony: obecné kurzy kurzy pro začátečníky obchodní kurzy kurzy zakončené

Více

praha Průvodce Rejstříky www.jazykovky.cz jazykových škol a kurzů ročník 3 číslo 1 pro zimu 04/05 jazyky, studium, práce

praha Průvodce Rejstříky www.jazykovky.cz jazykových škol a kurzů ročník 3 číslo 1 pro zimu 04/05 jazyky, studium, práce Rejstříky jazykových škol a kurzů Průvodce doporučená prodejní cena: 10 Kč praha ročník 3 číslo 1 pro zimu 04/05 jazyky, studium, práce jazykové školy, agentury, studium a práce v zahraničí jazykové zkoušky

Více

Jak se zapojit do neformálního vzdělávání mládeže s grantovou podporou programu Erasmus+: Mládež v akci

Jak se zapojit do neformálního vzdělávání mládeže s grantovou podporou programu Erasmus+: Mládež v akci Jak se zapojit do neformálního vzdělávání mládeže s grantovou podporou programu Erasmus+: Mládež v akci Vydává: Dům zahraniční spolupráce, 2014 Editace textu: Tereza Krbcová, Vendula Venclíková a kol.

Více

Příležitosti EU v oblasti vzdělávání, kultury a mládeže

Příležitosti EU v oblasti vzdělávání, kultury a mládeže Co je tam pro mne? Příležitosti EU v oblasti vzdělávání, kultury a mládeže EUROPEAN COMMISSION E UEvropská R O P E A N komise U N I O N Příležitosti EU v oblasti vzdělávání, kultury a mládeže Evropská

Více

Podpora umění a kultury z Evropské unie

Podpora umění a kultury z Evropské unie Podpora umění a kultury z Evropské unie Obsah Podpora umění a kultury z Evropské unie 6 KOMUNITÁRNÍ PROGRAMY 7 umění a kulturní dědictví 8 Culture 2000 8 MEDIA Plus 10 vzdělávání 13 Socrates II 13 Leonardo

Více

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat Obsah Podpora podnikavosti inspiromat... 5 Systém publikace... 7 První oddíl Studentské firmy... 8 A. JA Firma... 8 Co je Junior Achievement...8 Úloha vyučujícího... 10

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM VEŘEJNOSPRÁVNÍ ČINNOST

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM VEŘEJNOSPRÁVNÍ ČINNOST Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborná škola ekonomická Zlín ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM VEŘEJNOSPRÁVNÍ ČINNOST Zpracoval kolektiv pedagogických pracovníků Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborné

Více

PRO VŠECHNY, KTEŘÍ (SE) VZDĚLÁVAJÍ Program celoživotního učení 2007 2013 l Česká republika / 1

PRO VŠECHNY, KTEŘÍ (SE) VZDĚLÁVAJÍ Program celoživotního učení 2007 2013 l Česká republika / 1 PRO VŠECHNY, KTEŘÍ (SE) VZDĚLÁVAJÍ Program celoživotního učení 2007 2013 l Česká republika / 1 / 2 Pro všechny, kteří (se) vzdělávají Program celoživotního učení 2007 2013 Česká republika Praha 2013 /

Více

NEWSLETTER CSI. číslo3. V tomto vydání:

NEWSLETTER CSI. číslo3. V tomto vydání: Vytvořilo Centrum pro komunitní práci Moravskoslezský kraj, Zábřežská 20, 787 01 Šumperk. E-mail: ivo.skrabal@cpkp.cz, telefon: +420 777 793 714. Foto: archiv CpKP a autoři příspěvků. NEWSLETTER CSI Centrum

Více

JAZYKOVÉ POBYTY Pro studenty, dospělé a profesionály. A world of languages. www.bavardlanguages.cz

JAZYKOVÉ POBYTY Pro studenty, dospělé a profesionály. A world of languages. www.bavardlanguages.cz JAZYKOVÉ POBYTY Pro studenty, dospělé a profesionály A world of languages Vítejte v Bavard language! Objevte více než 250 vzrušujících jazykových destinací po celém světě vybrané pečlivě našimi experty.

Více

Program Leonardo da Vinci. Kompendium projektů 2011 Česká republika

Program Leonardo da Vinci. Kompendium projektů 2011 Česká republika Program Leonardo da Vinci Vážené čtenářky, vážení čtenáři, PROGRAM LEONARDO DA VINCI Národní agentura pro evropské vzdělávací programy (NAEP), která je součástí Domu zahraničních služeb, spravuje a koordinuje

Více

JAZYKOVÉ CESTY. Zodpovědnost Bezpečnost Kvalita Již od roku 1958! Pro studenty ve věku 10 18 let

JAZYKOVÉ CESTY. Zodpovědnost Bezpečnost Kvalita Již od roku 1958! Pro studenty ve věku 10 18 let JAZYKOVÉ CESTY Zodpovědnost Bezpečnost Kvalita Již od roku 1958! Pro studenty ve věku 10 18 let NOVINKY! STS Experience USA, Jihoafrická republika STS Club Malta Sun Crest Sportovní kurz tance v Torquay

Více

Obsah. Obsah. Navštivte nás na Facebooku:

Obsah. Obsah. Navštivte nás na Facebooku: Obsah Díky Facebooku můžete navázat kontakt s ostatními účastníky zahraničních pobytů a sdílet s nimi své zážitky. Navštivte nás na Facebooku: Jazykové pobyty v zahraničí Jazykový kurz v zahraničí je nejefektivnější

Více

Čas je život. Nedá se vrátit ani nahradit. Marnit čas znamená marnit život. Ovládat svůj čas však znamená ovládat svůj život a plně ho využívat.

Čas je život. Nedá se vrátit ani nahradit. Marnit čas znamená marnit život. Ovládat svůj čas však znamená ovládat svůj život a plně ho využívat. Čas je život. Nedá se vrátit ani nahradit. Marnit čas znamená marnit život. Ovládat svůj čas však znamená ovládat svůj život a plně ho využívat. HLAS Z RADNICE Každý z nás byl, je, či určitě bude někdy

Více

SPOLUPRÁCE ZAMĚSTNAVATELŮ A VZDĚLÁVACÍCH INSTITUCÍ

SPOLUPRÁCE ZAMĚSTNAVATELŮ A VZDĚLÁVACÍCH INSTITUCÍ SPOLUPRÁCE ZAMĚSTNAVATELŮ A VZDĚLÁVACÍCH INSTITUCÍ Jak na firemní vzdělávání kvalitně? Portál zaměřený na sociální dialog ve všech jeho podobách Svaz průmyslu a dopravy ČR SPOLUPRÁCE ZAMĚSTNAVATELŮ A VZDĚLÁVACÍCH

Více

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE Ve spolupráci zpracovaly AXIAL PERSONNEL AGENCY, s. r. o. & Fond dalšího vzdělávání, p. o. MPSV 2 OBSAH 1. ÚVOD...4 2. ZPŮSOBY HLEDÁNÍ

Více

PR 7 5 - OGR 11 5. - 7. LISTOPADU 2012 VUT MU MENDELU CAFÉ PRÁH WANNIECK GALLERY JOBCH.CZ

PR 7 5 - OGR 11 5. - 7. LISTOPADU 2012 VUT MU MENDELU CAFÉ PRÁH WANNIECK GALLERY JOBCH.CZ 5 - PR 7 OGR 11 AM 5. - 7. LISTOPADU 2012 VUT MU MENDELU CAFÉ PRÁH WANNIECK GALLERY JOBCH.CZ PROGRAM NA UNIVERZITÁCH Program JobChallenge má studentům pomoci přestat tápat a ukázat formou přednášek, seminářů,

Více

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava, z.s.p.o. IČ: 75063638 www.ccrjm.cz PLÁN ČINNOSTI CENTRÁLY CESTOVNÍHO RUCHU - JIŽNÍ MORAVA

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava, z.s.p.o. IČ: 75063638 www.ccrjm.cz PLÁN ČINNOSTI CENTRÁLY CESTOVNÍHO RUCHU - JIŽNÍ MORAVA Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava, z.s.p.o. IČ: 75063638 www.ccrjm.cz PLÁN ČINNOSTI CENTRÁLY CESTOVNÍHO RUCHU - JIŽNÍ MORAVA 2011-2013 OBSAH ÚVOD... 3 1. ANALYTICKÁ ČÁST... 4 1.1 Vývoj cestovního

Více

VELKÁ BRITÁNIE IRSKO MALTA USA KANADA JAR FRANCIE NĚMECKO RAKOUSKO ITÁLIE

VELKÁ BRITÁNIE IRSKO MALTA USA KANADA JAR FRANCIE NĚMECKO RAKOUSKO ITÁLIE STUDIUM V ZAHRANIČÍ 2015 JAZYKOVÉ KURZY s námi se vždy domluvíte SOUTĚŽ 2015 o jazykový pobyt v zemi dle vlastního výběru! Stačí se přidat k: facebook.com/ alfa.jazykovekurzy VELKÁ BRITÁNIE IRSKO MALTA

Více

REGIONÁLNÍ INOVAČNÍ STRATEGIE KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE AKČNÍ PLÁN (2010 2011)

REGIONÁLNÍ INOVAČNÍ STRATEGIE KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE AKČNÍ PLÁN (2010 2011) REGIONÁLNÍ INOVAČNÍ STRATEGIE KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE AKČNÍ PLÁN (2010 2011) AKČNÍ PLÁN (2010 2011) Zpracovatel: Centrum EP - regionální rozvojová agentura Soukenická 54 500 03 Hradec Králové Web: www.cep-rra.cz

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro vyšší stupeň gymnázia Táborské soukromé gymnázium, s. r. o. Ve škole ať cokoli se dělá, ať slouží a napomáhá budoucímu životu. Jan Amos Komenský ŠVP BYL ZPRACOVÁN S PODPOROU

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM (ŠVP) ANALÝZA POTRAVIN

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM (ŠVP) ANALÝZA POTRAVIN Střední průmyslová škola chemická, Brno Vranovská 65, Brno 614 00 ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM (ŠVP) ANALÝZA POTRAVIN Kód a název oboru: Stupeň vzdělání: Délka a forma studia: Typ školy: Ředitel: Kontakty:

Více

SOUČASNÉ TRENDY V PARTNERSTVÍ MĚST A OBCÍ

SOUČASNÉ TRENDY V PARTNERSTVÍ MĚST A OBCÍ SOUČASNÉ TRENDY V PARTNERSTVÍ MĚST A OBCÍ SBÍRKA PRAKTICKÝCH PŘÍKLADŮ MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCE 2012 Praha Autorský kolektiv Mgr. Gabriela Hůlková Mgr. Barbora Veselá Mgr. Otto Mertens 2 Obsah Úvodní slovo

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky. Projekt. Evropa pro učitele, učitelé pro Evropu

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky. Projekt. Evropa pro učitele, učitelé pro Evropu Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky Projekt Evropa pro učitele, učitelé pro Evropu Realizátor projektu: Vyšší odborná škola, Střední pedagogická škola a

Více

ASTRA. Pomaturitní studium. Letní intenzivní kurz? a nevíte jak na to? [ www.menu.kult.cz ] Léto je tady! Kterou si vybrat?

ASTRA. Pomaturitní studium. Letní intenzivní kurz? a nevíte jak na to? [ www.menu.kult.cz ] Léto je tady! Kterou si vybrat? ročník 2 03 číslo 2 02 Průvodce brněnskými jazykovými školami a dalšími vzdělávacími institucemi ı Léto je tady! využijte letních intenzivních kurzů Kterou si vybrat? anketa jazykových škol... str. 2 Pomaturitní

Více

Mít přehled. Průvodce informačními a poradenskými službami pro mládež v ČR

Mít přehled. Průvodce informačními a poradenskými službami pro mládež v ČR Mít přehled Průvodce informačními a poradenskými službami pro mládež v ČR Obsah MÍT PŘEHLED 5 VZDĚLÁVÁNÍ 7 Předškolní vzdělávání 7 Základní školy 12 Střední školy 17 Vysoké školy 28 Pomaturitní nevysokoškolské

Více

Akademické centrum studentských aktivit

Akademické centrum studentských aktivit 1 1 Akademické centrum studentských aktivit VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 1 Obsah OBSAH... 2 ÚVOD... 5 ORGANIZACE A PERSONÁLNÍ ZAJIŠTĚNÍ... 7 ODBORNÉ SEMINÁŘE... 11 VYSOKOŠKOLSKÁ LEGISLATIVA... 14 AKADEMICKÉ SENÁTY...

Více