Zájezd do Hongkongu, Cookových ostrovů a na RWC na Novém Zélandu

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Zájezd do Hongkongu, Cookových ostrovů a na RWC na Novém Zélandu"

Transkript

1 Zájezd do Hongkongu, Cookových ostrovů a na RWC na Novém Zélandu Po více jak ročních přípravách se sešlo 54 účastníků zájezdu na letišti v Praze-Ruzyni a po rozloučení s rodinnými příslušníky se vydali na letadlo směr Londýn. Po příletu do Londýna je čekalo nemilé překvapení, neboť právě náš let do Hongkongu v hod. byl z technických důvodů zrušen a po dlouhých debatách s letištním personálem se našly dva náhradní lety, ale až kolem hod. Čekání na letišti každý trávil po svém, někdo bloumal po obchodech, někdo pospával v sedačkách a většina se sešla v místním výčepu a krátili si dlouhou chvíli. Byla to chvíle dost dlouhá a někoho to poznamenalo tak, že po nástupu do náhradního letadla personál na palubě prohlásil, že ti v těch společných zelených tričkách již během letu nedostanou žádný alkoholický nápoj. Hongkong Vinou zrušeného spoje jsme místo po polední přilétli na místní letiště až v podvečer, autobus nás odvezl do výborného hotelu Harbour Plaza 8 Degrees. Část výpravy se vydala na organizovanou večeři s místní průvodkyní Šmudlinkou a druhá část se jala prozkoumávat horké uličky v okolí hotelu. Večeře to byly pro obě party velmi dobré, pro nás samozřejmě exotické a první kontakt, jak se nasytit hůlkama. Snídaně v hotelu byly vynikající, každý si mohl dát na co měl chuť, buď evropský typ snídaně nebo místní. Čekal nás výlet trajektem do bývalé portugalské kolonie Macaa. Cesta příjemná, čekalo nás město se supermoderní výstavbou a také starým městem, někdo si po obědě udělal výlet na místní televizní věž, pobyt v Macau jsme zakončili v místním obrovském kasínu, vše ve stylu Benátek, ztratili se jen Jadrníčkovi, ale zpáteční loď v přístavu stihli. Moře bylo dost rozbouřené a tak natěšení Číňané, kteří se před nás při nástupu nahrnuli, skoro do jedno naplnili připravené pytlíky. Druhý den nás čekal půldenní výlet po Hongkongu, na vyhlídku, mezi mrakodrapy v zálivu, zkontrolovat díry v domech pro draky, vykoupat se na krásné pláži, do kláštera, lodí po zálivu ve čtvrti Aberdeen aj. Potom si před zápasem každý trochu dobil baterky na pokojích a hurá taxíky na místo zápasu. Týmu Potbellied Pigs očividně chyběli starší hráči a tak neváhali nasadit do zápasu

2 právě trénující hochy do 21 let. Na ty a na rozhodčího, který pískal jenom naše prohřešky jsme samozřejmě nestačili a tak porážka 30:15 před zraky vícekonzulky z velvyslanectví Barbory Čápové ani nijak nebolela. Hrálo se sice v podvečer, ale bylo horko jako v prádelně. Po zápase nás místní klub odvezl autobusem do centra do jejich oblíbeného pubu, vzájemné předání zápasových suvenýrů, piva na ex na přátelství a každý si pak prožil večer jak chtěl. Další den nás čekal odlet do Aucklandu a tak po pozdnější snídani poslední procházky po městě, kolem poledne na letiště a hurá na Zéland. Hamilton Tentokrát let velice příjemný, kompletní stravovací a picí servis, přílet brzy ráno do Aucklandu. Začalo nezbytné vyplňování formulářků, celníci Potápkovi zabavili česnek a klobásy a ten byl z toho tak rozhozený, že nedorozumněním s přítelkyní na letišti nechal na vozíku všechna zavazadla, toto ovšem zjistil až po příjezdu autobusem do 120km vzdáleného Hamiltonu. Hotel Kingsgate na okraji města velmi dobrý, bydlela v něm spolu s námi i výprava týmu Japonska, které jsme následný den viděli v zápase RWC s domácím týmem. Bojovali, ale na tak velkého soupeře nestačili. Japonci se po tomto zápase stěhovali dál po NZ a jejich tým vystřídala v našem hotelu výprava týmu Samoy. Snídaně v hotelu na vidličku, ovoce, sladké tečky vše k dispozici. Jediná nevýhoda našeho hotelu byla, že byl trochu z ruky od centra a tak kdo chtěl více poznávat, dost se nachodil pěšky. V sobotu se udělalo krásné počasí, nás čekal zápas s tradičním soupeřem Yellowbellies (již třetí, zatím bilance na vítězné zápasy 1:1). Jak nám ukazoval jejich manažer Fritz fotku z roku 1999, kdy jsme s nimi hráli poprvé, tak z našeho týmu vyběhlo do dnešního zápasu 7 pamětníků a u domácích 6. Před zápasem se hrály i hymny, u Novozélandské došly v přehrávači baterky a tak ji dozpívali sami hráči. Domácí měli v zápase převahu a tak zaslouženě vyhráli 45:20. Třetí poločas v klubovně vynikající, domácky připravená jídla a moučníky, lahoda. V televizi jsme sledovali překvapivé vítězství Irů nad Austrálií. V neděli nás čekalo sledování zápasu Wales-Samoa a velmi sympatický výkon hráčů z Tichomořských ostrovů na vítězství nestačil, Wales využil jediné jejich chyby a vyhrál.

3 Rotorua Ráno odjezd na první výletní den do jeskyní Waitomo, zářící červy (světlušky), cesta loďkou jeskyní, pak hledání peněženky Petra Š., prý ji určitě zapomněl v hotelu na stolku, telefonáty do hotelu, nic, našel ji na autobusové sedačce pod bundou... Oběd v nedalekém motelu, nákup ovoce v místní tržnici, další zastávka u lanového mostu přes řeku Waikato a pak směr sírou zamořená Rotorua. Řidič nás provezl městem, všude z podzemí kouřily horké a smradlavé prameny. Hotel Dewonwood nic moc, dost stísněné podmínky, ale o to větší sranda. Horký bazém na dvoře přímo vybízel k večernmu koupání a tím i spojeným ochutnávkám všeho možného. Druhý den jsme jeli do sopečné oblasti Wai-o-Tapu, množství gejzírů, smradlavých bublajících kráterů, vodopády, sopečná barevná jezera aj. U jednoho gejzíru měl hezký zážitek prezident Jirka, kdy ho zastavila česky mluvící dívka a se slovy pane, já vás znám z fotek a televize se poklonila světovému věhlasu týmu OBP. Nakonec se z dívenky vyklubala dcera Petra Průši člena OBP, ona pracovala rok na NZ a nyní jej s přítelem dále poznává. Hezké to setkání, tak daleko od domova. V lesním potoce proběhlo koupání nováčků, ale toto koupání v horké vodě st. teplé bylo spíše za odměnu. Žádná špína na nich neulpěla (jak to bývá tradicí), jen trochu smrděli sírou a podobnými pachy. Večer jsme navštívili tradiční Maorský večer v jejich vesnici, ale dost to připomínalo soubor divadelních ochotníků a ne jejich typické bojové tance. Jídlo ve stylu Hangi (maso a přílohy pečené v díře v zemi) bylo výborné. Gisborne, Napier Ráno odjezd na východní pobřeží, asi 350 km, zvrásněnými horami, kolem velkých jezer a potoky prokousávající se rozeklanými údolími. Ještě jsme zastavili na místních vinicích na plánovanou ochutnávku vína, ale hostitelé nebyli zrovna moc štědří a tak nás spíše než mini vzorky místního vína zaujal obrovský pomerančový sad, kde se válely zralé plody pod stromy a byly strašně sladké. Město Gisborne je známé tím, že zde vychází jako první slunce na celém světě, což ráno fotografovalo na nedalekém kopci několik členů naší výpravy. Hotel Portside v přístavu byl opravdu luxusní a jen škoda, že jsme si ho mohli užít jen jednu noc. Ráno po focení u sochy Jamese Cooka na mořském pobřeží (zde právě prvně přistál při objevení NZ) jsme pokračovali podél pobřeží na jih, v městečku Wairoa jsme se zastavili na malý oběd, Martin Ch. poskytl redaktorce místního deníku malý rozhovor a pak jsme se do jejich plátku společně vyfotili. Městečko Napier, nově postavené po zemětřesenía požárech ve stylu art-deco, je velice malebné a procházka v něm byla moc příjemná. V podvečer jsme jeli a místo našeho dalšího zápasu s týmem Old Boys Marist. Sídlí v areálu asi 20-ti ragyových hřišť, obrovská klubovna se suvenýry od týmů z celého světa dávala tušit, že toto je klub na velmi dobré úrovni.

4 Zápas za umělého osvětlení byl velice pohledný, náš tým podal nejlepší výkon na celém zájezdu, na soupeře, kteří opravdu uměli, to sice nestačilo, porážka 35:15, ale velmi dobrý dojem z našeho vystoupení. Samozřejmě jsme i tento tým pozvali do Prahy na oslavy našeho 25. výročí založení v roce 2013 a oni se vážně zabývali myšlenkou, že by mohli přijet. Byli by ozdobou turnaje! Po vydařeném třetím poločase jsme nasedli do autobusu a přes noc jsme jeli zpět na letiště do Aucklandu, kde nám ráno letělo letadlo na Cookovy ostrovy. V závěru cesty se autobus choval dost podivně, měl poruchu vzduchotechniky a po příjezdu na letiště byl k další cestě nepoužitelný, řidič si zavolal servisní mechaniky a opravovali a opravovali. Ještě, že jsme to zvládli a letadlo nám neuletělo!

5 Cookovy ostrovy Vzhledem k časovému posunu jsme po 3,5 hodinovém letu přistáli na letišti na ostrově Rarotonga o den dřín než jsme odletěli. Ubytování ve vynikajícím hotelovém resortu Edgewater, dvoulůžkové pokoje nebo bungalovy pro party 6 osob. Vše na břehu moře, písečná pláž, potápění mezi korály a barevnými rybkami, krásné teplo, balzám po studených novozélanských dnech. Snídaně jsou sice bezmasé, tousty, džemy, med, plno ovoce aj., někdo mektá, že nemá párky a klobásu, ale musíme ctít místní zvyky. Druhý den tradiční místní večeře s tancy a zpěvy, velmi pěkné. V následujích dnech si každý dělal co chtěl. Někdo jen tak zevloval po plážích. Někdo si půjčil skůtry či auto na výlety, někdo se přihlásil na potápění, lov ryb, pozorování velryb (neúspěšné). Prostě naprostá pohoda, večery s dobrou mňamkou, pár lahví rumu nebo vína nesmělo nikdy chybět. Čekal nás samozřejmě i zápas s místním týmem Avatiu Nikao Mongoose, tak jsme byly zvědavi, jak budeme v takovém horku schopni vůbec hrát. Zápas se měl hrát od hod., hřiště bylo slušné, se šatnami si domácí nedělali starosti, oni se svlékli pod palmami, my na terase nějaké zavřené klubovny a hrálo se. Rozhodčí ctil veteránská pravidla, horko bylo, že pomalu nešlo se pořádně nadýchnout a právě zde se ukázalo, kdo se v takových těžkých podmínkách přinutí hrát nebo kdo toho má plné kecky. Soupeř to byl k poražení, ale nakonec remízu 30:30 brali oba týmy. Po zápase jsme zajeli do Liquer shopu doplnit zásoby na večer a další dny, čekal nás třetí poločas v leteckém hangáru přímo o přistávací dráhy a opravdu nás jedno přistávající letadlo hlukem dost vyděsilo. Vynikající stravu připravili místní borci, ryby, saláty a výborné přílohy mizely v našich hráčích. Na velkém plátně jsme sledovali další zápasy RWC a domácí tým byl velice milý a příjemný hostitel. Další dny probíhaly opět výlety po ostrově, na další pláže, treky přes hory, kajaky, tržiště apod. Škoda, že už s námi nebyl Kamil s Honzou, jim se na ostrově nelíbilo, předčasně naši výpravu opustili a letěli poznávat Jižní ostrov na NZ. Pobyt na tomto rajském ostrově jsme si moc užili, ale 6 dní uběhlo a my se museli dle plánu vrátit zpět na NZ. Auckland Tak jsme se vrátili zpět na Zéland, o den napřed než jsme vyletěli, pozorným celníkům neutekla ani špetka trávy v kopačkách, okamžitě ji pinzetou odstranili. Ovšem u někoho pár přísně zakázaných uzenin dovážených do země neobjevili. Motel Albert, skromný, ale příjemný motel s nedalekými asijskými restauracemi. Po vyřešení pár problémů se spaním obříků na manželských postelích se většina vydala na jídlo do nedalekých hospůdek, každý měl nějaké zážitky. U jednoho stolu Zděnda bez mrknutí oka objednal 7 polévek, ač chtěl jen pro sebe, tak tu teplou vodu museli

6 vypít i ostatní, jídlo výborné, jen Póša se u stolu zavzdušnil, ale již jsme ze zájezdu zvyklí na cokoliv. Druhý den se všichni vydali nedalekým vláčkem do centra, prošli obrovský přístav, Fanzónu RWC, navštívili obrovskou šišku All Blacks, kde se ve 3D promítalo o Zélandu. Hodně lidí navštívilo místní TV věž vysokou 230 m, z které byl krásný pohled na celé město s okolními zálivy. Kdo měl vstupenky, tak večer jel na zápas JAR-Samoa na asi 20 km vzdálený North Harbour Stadium. Čendovi s Bábovejma nastoupili při návratu do jiného vlaku, průvodčí je rychle vyvedla z omylu kam jedou, no a na nový vlak si museli trochu připlatit. Další den poznávání Aucklandu, co se předešlý den nestihlo a cesta na společný pozdní oběd po mostě přes celý záliv. Po strastiplné asi 1,5 km pěší cestě od autobusové zastávky jsme se v restauraci dozvěděli, že o naší rezervaci nic nevědí a tak místní kuchař začal po dohodě s ním vařit co jsme si přáli a nebezpečí ponorky bylo zažehnáno. Je pravda, že jsme si mohli objednat jakoukoliv restauraci v centru a tam se dobře najíst, ale nabídka přišla od místního ragbyového klubu a že je to tak daleko nikdo netušil. Večer super zápas Anglie-Skotsko v Eden Parku, kteří Angličané zlomili až v posledních minutách. V neděli nás čekal návrat do Hamiltonu na zápas Wales-Fiji, ještě předtím přišla na domluvenou schůzku Hanka s kamarádkou z Českého klubu, bylo to příjemné setkání. Ač jsme majiteli dopravní agentury volali, kdy má autobus přijet, tak stejně přijel o hodinu později, ještě jsme se zastavili před zápasem v klubovně Yellowbellies na pivko, Čenda tedy bez peněženky, kterou nechal na televizi a šlo se na stadion. Zápas výborný s převahou Walesu, ale i Fiji hráli výborně. Cesta zpět tradičně začala zastávkou v Liquer schopu, aby cesta rychle ubíhala a ta tedy ubíhala. Večeře opět u Číňanů, Pra-Vy v hospodě s umakartovými stoly, ale vynikající kuchař vytvořil během chvilky 8 druhů jídel za babku. Všichni si pochutnali. V pondělí nastal smutný den, kdy část výpravy se vracela domů a tak přijely dopoledne mikrobusy pro odvoz a odvezlyna letiště větší část výpravy a i řidiče, kteří ještě zůstávali pro zápůjčená auta z půjčoven. Pro 2/3 zájezd skončil a určitě bude na co vzpomínat. Severní ostrov přesun Vyvolení řidiči přivezli z letiště 2 mikrobusy a jednoho kombíka, naložili jsme bagáž, sebe, posledního Slávečka a jelo se. Asi po kilometru stop, brzdy, kde je Pařez? Vrátili jsme se do motelu a ten si spokojeně podřimoval u televize. Druhý pokus o odjezd se již podařil, řidiči se zaučovali na jízdu vlevo a měli jsme dojet do asi 300 km vzdálené sopečné oblasti Tongariro. Počasí děs, stále pršelo, na plánovanou vycházku k sopkám nedošlo. Ubytování v horské boudě, kterou jsme si přejmenovali na Luční boudu, dřevěnný hotel s malinkými okny, ale s výbornou hospodou a i horkou výřivkou na dvoře (nikdo z nás však nevyužil). Ráno dlouhý přejezd na trajekt do Wellingtonu, počasí stále mizerné, až po příjezdu na Jižní ostrov alespoň přestalo pršet. Jižní ostrov Po přeplutí úžiny mezi Severním a Jižním ostrovem do přístavu Picton nákup nějakých potravin, piva a vína a ještě večerní přesun do Kaikoury, místa pro pozorování velryb. Ráno ovšem zase leje, viditelnost asi na 30m, výlet lodí zrušen. Jedeme tedy po pobřeží a alespoň na jednom vyhlídkovém

7 místě si fotíme hrající si tuleně. Ve městě Bleinheimu a okolí náštěva 3 vinných sklípků s ochutnávkou, také výrobny čokoládových bonbonů, kde to vyhrál klasický cukrkandl. Cesta serpentinami a horami do městečka Havelock na oběd, městečko proslulé vynikajícími ústřicemi a zelenými mušlemi, několik lidí ochutnalo, ostatní zůstali u klasiky. Potom dojezd do města Nelson, kde existuje nejstarší novozélandský ragbyový klub, přijetí v jejich klubovně s početnou výpravou všelijakých Francouzů, malé občerstvení, předání klubových suvenýrů a dojezd do Garden motelu ve městě Motueka. Jsou to veliké chaty, kde je příjemné bydlení s veškerým komfortem, jen restaurace chybí, ale nějaké zásoby se vždy našly. Ráno nás čekal dlouho očekávaný výlet do Národního parku Abel Tasman, což jsou nádherné scenérie podél pobřeží, ostrovů, skal a pralesa. Dojeli jsme auty do přístavu Marahua, překvapil nás obrovský odliv, kdy lodě byly vzdáleny asi 300 m od pobřeží, měli jsme velkou kliku, neboť byl krásný slunečný den. Línější šli na projížďku lodí, ostatní se vydali na trek asi 8 km tam a 8 km zpět, Čenda s Jirkou si ještě asi 4 km přidali. Nádherná cesta pralesem lemovala pobřeží, možnost dojít na kouzelné opuštěné pláže, fotografové si přišli na své. Cesta zakončena zaslouženými pár pivy v přístavní hospůdce, hurá do města na nákupy a večer grilování dobrých masíček v areálu motelu. Noc po barbecue nebyla tak dlouhá, ráno balit, cesta krásnou pobřežní silnicí do Pictonu, nasednout na trajekt a zpět na Severní ostrov. Wellington Cesta trajektem z Pictonu na sever tentokrát slunečná, fotografové mačkali jeden snímek za druhým, příjezd do Wellingtonu již trochu za klasického oblačna. Našli jsme námi vybraný hotel Adelaide, trochu překvapení, neboť recepční nechtěl nic slyšet o našich objednaných 8 pokojích a nabídl pouze 5. Ani přivolaná majitelka Íránka Fatima nic nedořešila, ač našla mail s objednávkou našich 8 pokojů, trvala na 5, že více stejně nemá. Sice se ještě snažila najít pár pokojů v okolních hotelech, ale marně, vše vzhledem ke čtvrfinálovým zápasům obsazeno. Chlapi se tedy vtěsnali do 2 pokojů s matracemi na zemi a za pomoci pivka, vína a kořaliček to šlo vydržet. V sobotu se všichni vydali poznávat hlavní město NZ Te Papá muzeum, přístav, rušné ulice centra, věžáky, katedrálu, parlament aj. Centrum není tak veliké a vše šlo obejít pěšky. Večer nás čekal první čtvrtfinálový zápas Irsko-Wales a tak město bylo plné zeleného a červeného oblečení fandů obou týmů. V zápase byl nakonec šťastnější Wales a porazil favorizované Iry, kteří po samých vítězstvích ve skupině v tomto rozhodujícím zápase dost vyčichli. V něděli ještě prohlídka všeho co se nestihlo, lanovka, hvězdárna, botanická zahrada... Část naší skupiny, co neměla vstupenky na další čtvrfinále dopoledne odjela směr Auckland, aby si dlohou cestu kolem 650 km rozdělili. Elvis zjistil, že měl vstupenku na včerejší zápas a tak se přemístil k televizi. Město

8 bylo tentokrát plné žlutých Australanů a zelených Jihoafričanů. Ač byla Jižní Afrika v zápase lepší a měla většinou drtivý tlak, tak přesto zvítězila Austrálie, neboť dala rozhodující pětku a jejich obrana nedovolila JAR skórovat. Postupně jsme se sešli v hotelu, koukli v TV na zápas Nový Zéland- Argentina a šli brzo spát, neboť nás čekal dlouhý přejezd na letiště do Aucklandu. Cesta domů Budíček již před 3. hodinou, naložení zbytku zavazadel, nikdo nechybí a nocí směr sever. Patrik Zeiner řídil výborně, pár zastávek již za světla a ani nechtěl střídat, dojel to na letiště v Aucklandu sám. Tam shledání s druhou partou a také dorazil Kamil s Honzou. Pařez předvedl již obehranou scénku se zapomenutou peněženkou v hotelu ve Wellingtonu, po dlouhém hledání ji našel v kapse tašky (nikdy ji tam nedávám!). Nákup posledních dárků, u letadla nebylo hlášeno žádné zpoždění a tak v odlet směr Hongkong. Let bez problémů, trochu času ještě nasát atmosféru ruchu letiště v Hongkongu a již pokračujeme směr Amsterdam. Lety stále za tmy, občerstvení a snaha o spánek, člověk však neví, jak si již druhý 12 hodinový let sednout. Konečně světlo a Evropa! Prohlídka příručních zavazadel, zděšení celníka, který se píchl v peněžence u Táňičky o odznak Dárce krve, snad na to neumřel! Menší letadlo než jsme byli zvyklí nás dopravilo do zamračené a studené Prahy, byli jsme rádi, že už jsme doma, ale na tento dlouhý zajezd hned tak nepůjde zapomenout!

NORSKÝ DENÍK. 1. DEN 27.10. 2008,, pondělí

NORSKÝ DENÍK. 1. DEN 27.10. 2008,, pondělí NORSKÝ DENÍK 1. DEN 27.10. 2008,, pondělí Tímto dnem pro nás začala výprava za dobrodružstvím do Norska. Nad ránem jsme se v letištní hale spojili se zbývajícími účastníky projektu z Břeclavi a po odbavení

Více

NĚMECKO - Údolí Mosely

NĚMECKO - Údolí Mosely NĚMECKO - Údolí Mosely Nabídka incentivní cesty spojené s degustací vín Termín: 26. 30.8. 2015 Počet: 10-15 osob rodí se zde ta nejušlechtilejší vína z odrůdy Ryzlink rýnský Program cesty Během tohoto

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Týdenní zábavná dovolená v Riccione

Týdenní zábavná dovolená v Riccione Týdenní zábavná dovolená v Riccione Termín cesty: 28.8 4.9 2015 Počet osob: nabídka od 8 osob Doprava: letecky Highlights: 7-denní pobyt ve vyhlášeném letovisku - Riccione Gay pláž Osobní gay průvodce

Více

Poznávací okruh Islandem

Poznávací okruh Islandem Poznávací okruh Islandem Termín cesty: 25. 7. 2. 8. 2015 Objevte magickou energii a nikdy nekončící dny pohádkového Islandu. Navštivte společně s námi zemi, která proslula největší koncentrací činných

Více

CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ

CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ PROVENCE 2011 Vážení rodiče, milí studenti! V letošním školním roce máte poprvé možnost volby komplexní zahraniční exkurze. Po několika rocích, kdy se nabízelo pouze Chorvatsko, tedy destinace relativně

Více

1. VARIANTA ČTRNÁCTIDENNÍ POBYT 3.8. 16.8.2011 S 20 TI LÉČENÍMI V RESORTU RAGARA BEACH

1. VARIANTA ČTRNÁCTIDENNÍ POBYT 3.8. 16.8.2011 S 20 TI LÉČENÍMI V RESORTU RAGARA BEACH POBYT NA FILIPÍNÁCH S FILIPÍNSKÝM LÉČITELEM ČTYŘI VARIANTY POBYTU 1. VARIANTA ČTRNÁCTIDENNÍ POBYT 3.8. 16.8.2011 S 20 TI LÉČENÍMI V RESORTU RAGARA BEACH Odlet z Prahy Ruzyně 1.8.2011 v 15.50 h. do Dubaje.

Více

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 ZŠ Rudná ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 Můj milý deníčku... 8. A na horách Autoři: Žactvo Korektor: Martin Isoz 8. června 2011 1 Pondělí 6. 6. 2011 1.1 MI & VI Pondělní den byl dnem úvodním. V osm hodin

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy)

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy) Krajinou Lichtenštejnů Přijeďte se přesvědčit o jedinečnosti Lednicko-valtického areálu. Tento unikátní park o rozloze okolo 280 km2 tvořil mocný rod Lichtenštejnů po dobu tří staletí a od roku 1996 je

Více

Hotel Amaraigua 3* Ceník Dvoulůžkový pokoj (2 lůžka, 1 přistýlka) Dospělá osoba v jednolůžkovém 14 720 Kč. Datum 03.08.13-10.08.13

Hotel Amaraigua 3* Ceník Dvoulůžkový pokoj (2 lůžka, 1 přistýlka) Dospělá osoba v jednolůžkovém 14 720 Kč. Datum 03.08.13-10.08.13 Hotel Amaraigua 3* Typ zájezdu Stát Destinace Lokace u moře Španělsko Costa Brava Malgrat de Mar Datum 03.08.13-10.08.13 Délka Strava Odjezd z Typ ubytování Cena od 8 dní all inclusive vlastní hotel 11

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

Achilleas studia *** Novinka! www.cdtravel.cz. ŘECKO Lefkada / Nidri

Achilleas studia *** Novinka! www.cdtravel.cz. ŘECKO Lefkada / Nidri Achilleas studia *** 42 Poloha: studia leží v klidné okrajové části letoviska Nidri, přímo u písčité pláže s pozvolným přístupem do vody. Centrum Nidri s přístavem a mnoha tavernami je vzdálený asi 1 kilometr.

Více

Nidri - Hotel Gregory s ***

Nidri - Hotel Gregory s *** CK TURISTA Nidri - Hotel Gregory s *** 11 - denní zájezd Poloha: Menší rodinný hotel sestávající ze dvou dvoupatrových budov má ideální polohu přímo u pláže. Centrální ulice, tvořící jedno z center střediska,

Více

Isar Cup Moosburg První ročník 2011 7 červen - 8 červen 2014

Isar Cup Moosburg První ročník 2011 7 červen - 8 červen 2014 Isar Cup Moosburg První ročník 2011 7 červen - 8 červen 2014 Isar Cup Počet týmů: 72 Number of games: 5 Kategorie: mladší přípravka, starší přípravka, mladší žáci, starší žáci A-B, mladší dorostenci A-B,

Více

Dovolená v oblasti Nei Pori (Platamonas) s I.S.C.Sports a cestovní kanceláří Pradok

Dovolená v oblasti Nei Pori (Platamonas) s I.S.C.Sports a cestovní kanceláří Pradok GREECE TOUR 2012 Dovolená v oblasti Nei Pori (Platamonas) s I.S.C.Sports a cestovní kanceláří Pradok Po úspěších v minulých letech pokračujeme v pořádání oblíbené dovolené spojené se sportovním vyžitím.

Více

Hotel AL NABILA GRAND MAKADI*****

Hotel AL NABILA GRAND MAKADI***** EGYPT HURGHADA : Hotel AL NABILA GRAND MAKADI***** Poloha: Luxusní hotel se nachází v oblasti Makadi Bay v části patřící národnímu parku, přímo u široké písečné pláže s korálovým podložím v zálivu Sharm

Více

Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2013 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru

Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2013 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2013 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru Nejbližším městem a centrem kulturního dění je malebný Omiš s ústím řeky Cetiny do moře. Pro návštěvu

Více

CHORVATSKO. CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna 20%

CHORVATSKO. CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna 20% CHORVATSKO CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna Nečekejte na LAST MINUTE! Do 19.12.2014 slevy za včasný nákup - Využijte speciálních nabídek a slev!!! 20% ze zaplacené částky

Více

HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO Königssee Salzburg a Hallstatt

HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO Königssee Salzburg a Hallstatt HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO Königssee Salzburg a Hallstatt Prezentace zájezdu Orlí hnízdo (Kehlsteihaus) Cestovní a dopravní kancelář Tihelka Autor: Antonín Tihelka 1 Vážený zákazníku, vítáme Vás na stránkách

Více

SICÍLIE 18. 9. 27. 9. 2015

SICÍLIE 18. 9. 27. 9. 2015 SICÍLIE 18. 9. 27. 9. 2015 Proč právě Sicílie? Největší italský ostrov nabízí krásné pláže, hory, divoké kaňony, jedny z nejlépe zachovaných antických památek světa i architektonické pozůstatky vlády Normanů,

Více

TREKKING V BARMĚ. Unikátní průzkumná výprava do hor nově otevřených oblastí, kde masová turistika ještě nepronikla.

TREKKING V BARMĚ. Unikátní průzkumná výprava do hor nově otevřených oblastí, kde masová turistika ještě nepronikla. TREKKING V BARMĚ Unikátní průzkumná výprava do hor nově otevřených oblastí, kde masová turistika ještě nepronikla. To nejlepší z Barmy pro aktivní a dobrodružněji založené cestovatele. Trekking v horách

Více

Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10

Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10 Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10 Místo:chata HORSKÝ HOTEL, ČERNÁ HORA, JANSKÉ LÁZNĚ Termín: 22. 29. 1. 2011 Odjezd: sobota 22. 1. v 13.00 h, od ZŠ (sraz v 12.20 h) Příjezd: sobota 29. 1. v 11.30

Více

NABÍDKA ZÁJEZDU PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM. Spojené arabské emiráty a Omán. Termín 3. 1. - 11. 1. 2016. Plavba. Spojené arabské emiráty a Omán

NABÍDKA ZÁJEZDU PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM. Spojené arabské emiráty a Omán. Termín 3. 1. - 11. 1. 2016. Plavba. Spojené arabské emiráty a Omán PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM Termín 3. 1. - 11. 1. 2016 Termín: 3. 1. - 11. 1. 2016 Splendour of the Seas Plná penze Vybavení lodě: Paluba s vodním vyžitím, venkovní i krytý bazén, vířivky, moderní denní lázně

Více

Řecko Zakynthos. Řecko Zakynthos. Achillion hotelové apartmány*** www.cdtravel.cz. ŘECKO Zakynthos / Amoudi

Řecko Zakynthos. Řecko Zakynthos. Achillion hotelové apartmány*** www.cdtravel.cz. ŘECKO Zakynthos / Amoudi Achillion hotelové apartmány*** ŘECKO Zakynthos / Amoudi / / Poloha: apartmánový hotel Achillion se nachází v malé vesničce Amoudi cca 6 km od centra Alikanas a Alikes. Achillion leží v klidné části, v

Více

NOVÝ ZÉLAND. Termín: 18.11. 6.12.2015

NOVÝ ZÉLAND. Termín: 18.11. 6.12.2015 NOVÝ ZÉLAND Termín: 18.11. 6.12.2015 Te Ika a Maui a Te Waipounamu, jsou oficiální Maorská jména Severního ostrova a Jižního ostrova Nového Zélandu, vycházející z maorské mytologie. Cesta severním ostrovem

Více

CHORVATSKO. CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna 20%

CHORVATSKO. CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna 20% CRIKVENICA, KAČJAK, DRAMALJ - vila Dragan odjezdy z Prahy a Brna Nečekejte na LAST MINUTE! Do 19.12.2014 slevy za včasný nákup - Využijte speciálních nabídek a slev!!! 20% ze zaplacené částky ( základní

Více

Nabídka. Vinland Golf Academy - začátečníci - Cihelny

Nabídka. Vinland Golf Academy - začátečníci - Cihelny Nabídka Vinland Golf Academy - začátečníci - Cihelny 24. 5. 30. 5. 2015 Vážení obchodní partneři a přátelé, dovolujeme si Vám nabídnout projekt golfové akademie pro Vás či Vaše obchodní partnery a klienty,

Více

NABÍDKA ZÁJEZDU PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM PO KARIBIKU TERMÍN 26.2. - 6.3.2016. Plavba západním Karibikem. www.airmarine.cz

NABÍDKA ZÁJEZDU PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM PO KARIBIKU TERMÍN 26.2. - 6.3.2016. Plavba západním Karibikem. www.airmarine.cz PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM PO KARIBIKU TERMÍN 26.2. - 6.3.2016 Loď Celebrity Reflection Plná penze Termín: 26. 2. - 6. 3. 2016 Loď Celebrity Reflection, člen lodní společnosti Celebrity Cruises, je v provozu

Více

ISCHIA TERMÁLNÍ RÁJ. 4* hotel, polopenze a výlety na ostrově v ceně!

ISCHIA TERMÁLNÍ RÁJ. 4* hotel, polopenze a výlety na ostrově v ceně! ISCHIA TERMÁLNÍ RÁJ 4* hotel, polopenze a výlety na ostrově v ceně! VLAKOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD PRO ŽELEZNIČÁŘE s jízdenkou FIP: ÖBB a FS TERMÍN: 20.9. - 28.9.2014 CENA: 6 990 Kč Program 1. den Odjezd vlakem

Více

Cestovní kancelář Votrok 2014. Kompletní ceny. www.votrok.cz

Cestovní kancelář Votrok 2014. Kompletní ceny. www.votrok.cz Cestovní kancelář Votrok 2014 Kompletní ceny Cestovní kancelář Votrok, Chelčického 967, 500 02 Hradec Králové Telefon 495 534 066 Mobil 725 848 429 E-mail: votrok@votrok.cz www.votrok.cz Při zakoupení

Více

Bulharsko. Central Plaza*** www.cdtravel.cz Bulharsko. BULHARSKO / Pomorie

Bulharsko. Central Plaza*** www.cdtravel.cz Bulharsko. BULHARSKO / Pomorie Central Plaza*** BULHARSKO / Pomorie 2 / / / / Poloha: nový, moderní hotel dostavěný v roce 2012 se nachází na okraji staré části lázeňského městečka Pomorie. Do centra města, kde naleznete malé obchůdky,

Více

BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102

BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102 CK TURISTA BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102 5 - denní zájezd Již v úvodu naší golfové nabídky jsme uvedli, že golf již zdaleka není drahým sportem (i když tomu ceny v mnoha

Více

HOTEL ŠUMAVA *** Vítejte!

HOTEL ŠUMAVA *** Vítejte! HOTEL ŠUMAVA *** Vítejte! HOTEL ŠUMAVA *** Hotel Šumava***, Kašperské Hory se nachází v klidném prostředí horského lesa u Zlatého potoka v Amálině údolí, v srdci Národního parku Šumava. Je umístěn 1,5

Více

R E G I O N ÁL N Í Z E M ĚP I S

R E G I O N ÁL N Í Z E M ĚP I S R E G I O N ÁL N Í Z E M ĚP I S VÝUKOVÁSLEPÁMAPA AUSTRÁLIE A OCEÁNIE POVRCH, VODSTVO Mgr. Iva Svobodová Austrálie geografické vymezení pevnina na jižní polokouli obklopena vodami Indického a Tichého oceánu

Více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2970 Identifikátor materiálu Název klíčové aktivity Vzdělávací oblast Vzdělávací předmět / obor Tematický

Více

Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242

Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242 CK TURISTA Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242 4 - denní zájezd Turistika v Alpách, v nejjižnější části Rakouska s nejstálejším počasím. Korutany dělí jen necelých 140 km od

Více

Na informacích na letišti se dá zjistit jízdní řád vlaků a vzít si mapku města s názvy v latince.

Na informacích na letišti se dá zjistit jízdní řád vlaků a vzít si mapku města s názvy v latince. Tbilisi Doprava z letiště centrum Tbilisi Taxík - 15-35 GEL Vlak 0,5 GEL/osoba, vlakové nádraží je přímo naproti letišti. Cílová stanice ve městě je Station Square. Další důležité nádraží je Didube. Točené

Více

CHORVATSKO země krásných pláží a dobré gastronomie

CHORVATSKO země krásných pláží a dobré gastronomie CHORVATSKO země krásných pláží a dobré gastronomie Nejširší nabídka ubytování v Chorvatsku V katalogu AUTEM EVROPOU 2014 str. 228 286 V katalogu Prázdninové domy a Kempy 2014 str. 20-23 111 pečlivě vybraných

Více

Zkušenost ze zahraničí

Zkušenost ze zahraničí Zkušenost ze zahraničí Vánoční turnaj v chorvatské Poreči O vánočních prázdninách se starší minižáci (U13) Sokola Pražského vydali na vánoční turnaj do chorvatské Poreče. Jednalo se už o 11. ročník tohoto

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

To nejlepší z Anglie. 1.den: odjezd z Vimperka v podvečerních hodinách a přesun přes SRN do Belgie.

To nejlepší z Anglie. 1.den: odjezd z Vimperka v podvečerních hodinách a přesun přes SRN do Belgie. To nejlepší z Anglie Termín: 23. 4. - 29. 4. 2016 Program: 1.den: odjezd z Vimperka v podvečerních hodinách a přesun přes SRN do Belgie. 2 den:. Celodenní návštěva hlavního města EU Bruselu. Dopoledne

Více

Meditační cesta na tajuplném ostrově Bali s Milošem Matulou 14 dní / Duben 2015

Meditační cesta na tajuplném ostrově Bali s Milošem Matulou 14 dní / Duben 2015 Meditační cesta na tajuplném ostrově Bali s Milošem Matulou 14 dní / Duben 2015 Bali / Jimbaran / Ubud / Sidemen / Kimntamani / Lovina / Munduk / Canggu / / Bali Duben 2015 / minimální počet osob 4 (Dojde-li

Více

Více informací: CK LIKIDIS TRAVEL, s.r.o., Josefská 3, 60200 Brno Tel. 542 219 200, tel/fax: 542 219 201

Více informací: CK LIKIDIS TRAVEL, s.r.o., Josefská 3, 60200 Brno Tel. 542 219 200, tel/fax: 542 219 201 CHALKIDIKI - letovisko NEA VRASNA 2015 letecké zájezdy ODLETY BRNO,OSTRAVA vily VASILIS, VOULA,CHRISTOS II., APOLLON kód zájezdu termín počet dní/nocí 1. a 2. os. STUDIO 1. až 3. os. APARTMÁN 3. a 4. os.

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142)

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) Be SUstainable to SUstain the WORLD ŠVÉDSKO 11. 11. - 17. 11. 2013 ÚČASTNÍCI ZA GYMNÁZIUM KADAŇ Vyučující Mgr. Darina Kováčová (vedoucí exkurze)

Více

GOLF V PORTUGALSKU 20.10. - 24.10.2010

GOLF V PORTUGALSKU 20.10. - 24.10.2010 GOLF V PORTUGALSKU 20.10. - 24.10.2010 Hotel Penha Longa & Golf Resort 5* Rozpis a časy letů Lety s Tap Portugal přeprava golfových bagů zdarma. Odlet z Prahy dne 20.10.2010 ve 14.20 hodin, přílet do Lisabonu

Více

BULHARSKO 2.6. 11.6.2015. po slevě 7%

BULHARSKO 2.6. 11.6.2015. po slevě 7% BOMBASTICKÁ NABÍDKA PRO SKUPINY I JEDNOTLIVCE pobyt u moře BULHARSKO Letovisko - Primorsko Hotel ANCORA BEACH ***+ 2.6. 11.6.2015 Za cenu : 6. 315,- Kč po slevě 7% Možné uplatnit do 31.3.2015, Autobusová

Více

Vlakem z Hong Kongu do Pekingu za 14 dní termín cca od 1.4.-14.4.

Vlakem z Hong Kongu do Pekingu za 14 dní termín cca od 1.4.-14.4. Vlakem z Hong Kongu do Pekingu za 14 dní termín cca od 1.4.-14.4. Hong Kong a Peking, dvě naprosto odlišná města a kultury v Číně. Uvidíme jak městské civilizace, tak i panenskou přírodu v oblastech jihovýchodní

Více

Malování v Provence. 10 - denní zájezd Francie

Malování v Provence. 10 - denní zájezd Francie Malování v Provence 10 - denní zájezd Francie Navštivte a poznejte Provence, rodiště a působiště řady slavných malířů, a přeneste její krásy na malířské plátno! Kdo už někdy držel v ruce paletu a štětec,

Více

Zatmění Slunce v roce 2012. Jan Sládeček. Abstrakt:

Zatmění Slunce v roce 2012. Jan Sládeček. Abstrakt: Zatmění Slunce v roce 2012 Jan Sládeček Abstrakt: V roce 2012 došlo k prstencovému i úplnému zatmění Slunce a také k přechodu planety Venuše přes sluneční disk. Tento úkaz lze rovněž považovat za miniaturní

Více

Prosím, čtěte pozorně leták k pobytu, zejména to, jaké služby obsahuje výsledná kalkulace.

Prosím, čtěte pozorně leták k pobytu, zejména to, jaké služby obsahuje výsledná kalkulace. Milí rodiče, posílám Vám dlouho avizovanou nabídku na léto u moře. Po dlouhém vybírání lokality jsme se nakonec rozhodli spolu s rodiči, kteří s námi jezdí již několik let, pro destinaci, se kterou jsme

Více

PRÁVA CESTUJÍCÍCH V LETECKÉ DOPRAVĚ FORMULÁŘ EU PRO STÍŽNOSTI

PRÁVA CESTUJÍCÍCH V LETECKÉ DOPRAVĚ FORMULÁŘ EU PRO STÍŽNOSTI PRÁVA CESTUJÍCÍCH V LETECKÉ DOPRAVĚ FORMULÁŘ EU PRO STÍŽNOSTI TENTO FORMULÁŘ LZE POUŽÍT PRO ÚČELY PODÁNÍ STÍŽNOSTI U LETECKÉ SPOLEČNOSTI A/NEBO VNITROSTÁTNÍHO ORGÁNU ZODPOVĚDNÉHO ZA PROSAZOVÁNÍ PRÁVNÍCH

Více

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Vranov nad Dyjí 12.-14.6.2015 Za podpory z kampaně P&G Press trip s ambasadorkou Mirkou Knapkovou Na vodě s Mirkou Aktivity na pláži Výlet do okolí DĚKUJEME!

Více

Zajištění 1 zahraničního jazykově-vzdělávacího pobytu pro žáky zaměřeného na němčinu

Zajištění 1 zahraničního jazykově-vzdělávacího pobytu pro žáky zaměřeného na němčinu Zadavatel: Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická Brno, Lerchova 63, 602 00 Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.1777 Název projektu: Kniha a jazyk Název veřejné zakázky:

Více

Cena zájezdu: 7 990,-Kč / student ve vícelůžkovém pokoji

Cena zájezdu: 7 990,-Kč / student ve vícelůžkovém pokoji Studijní poznávací zájezd Krásy Katalánska Termín zájezdu: 27.9 7.10. 2013 Hotel Guitart 3* v letovisku Lloret de Mar, Costa Brava Cena zájezdu: 7 990,-Kč / student ve vícelůžkovém pokoji V ceně zahrnuto:

Více

NABÍDKA ZÁJEZDU. PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM PO KARIBIKU Termín 6.11. - 15.11.2015. Plavba západním Karibikem. www.airmarine.cz

NABÍDKA ZÁJEZDU. PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM PO KARIBIKU Termín 6.11. - 15.11.2015. Plavba západním Karibikem. www.airmarine.cz Miami Mexiko Kajmanské ostrovy Jamajka Bahamy Miami PLAVBA S GOLFOVÝM BAGEM PO KARIBIKU Termín 6.11. - 15.11.2015 Miami Mexiko Kajmanské ostrovy Jamajka Bahamy Miami Loď Celebrity Reflection Plná penze

Více

ŘECKO ostrov KOS LETOVISKO Marmari. LETOVISKO Lambi. ( polopenze ) Ubytování v tomto letovisku: Hotel BLUE JAY BEACH**+

ŘECKO ostrov KOS LETOVISKO Marmari. LETOVISKO Lambi. ( polopenze ) Ubytování v tomto letovisku: Hotel BLUE JAY BEACH**+ ŘECKO ostrov KOS LETOVISKO Marmari Oblíbené letovisko Marmari, vybudované v 80. letech 20. století, leží na severozápadním pobřeží ostrova cca 15 km od hlavního města Kos. Na rozdíl od toho Marmari poskytuje

Více

aneb potkává hrabství Devon Animated flag image by 3dflags.com

aneb potkává hrabství Devon Animated flag image by 3dflags.com aneb potkává hrabství Devon Animated flag image by 3dflags.com DENI. Cesta - Sobota - sraz v ranních hodinách před budovou Hlavního nádraží v Brně odjezd kolem třetí hodiny ranní rychlíkem(!) ČD 3,5 hodiny

Více

nabídka konferenčních a hotelových služeb

nabídka konferenčních a hotelových služeb nabídka konferenčních a hotelových služeb Vážení hosté, dovolte, abychom Vám představili naše konferenční a hotelové služby. Čtyřhvězdičkový Hotel Michael se nachází v atraktivní lokalitě Prahy 4 Hodkovičky,uprostřed

Více

CHORVATSKO. CRIKVENICA a KAČJAK 2015 senior program 55+

CHORVATSKO. CRIKVENICA a KAČJAK 2015 senior program 55+ CHORVATSKO CRIKVENICA a KAČJAK 2015 senior program 55+ Známé a velmi oblíbené turistické centrum Crikvenica je 37 km vzdálené od Rijeky a je již více než sto let považováno za mimořádně vhodné lázeňské

Více

Baltský okruh nebo cesta na sever. Cena zájezdu 18.800,-Kč

Baltský okruh nebo cesta na sever. Cena zájezdu 18.800,-Kč Baltský okruh nebo cesta na sever. Cena zájezdu 18.800,-Kč Riga je přístav a hlavní město Lotyšska. Rozkládá se na pobřeží Baltského moře, u Rižského zálivu a na březích řeky Daugavy. Riga je největší

Více

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1.

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. KVĚTEN-ČERVEN 2014 Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. stupně vydali do divadla. Představení bylo o paní Krásihaldě, která měla dvě opice Máňu a Fráňu.

Více

STUDIUM ANGLIČTINY NA MALTĚ. Chamber College

STUDIUM ANGLIČTINY NA MALTĚ. Chamber College Jazyková škola Elvis, Karlínské náměstí 8, 186 00 Praha 8 tel./fax: 241 405 628, tel.: 241 409 001; Vodafone: 602 350 632, 731 570 807 http://www.elvis.cz; e-mail: elvis@elvis.cz STUDIUM ANGLIČTINY NA

Více

1.Kapské město Nachází se v JAR Jedno ze tří hlavních měst JAR Nachází se na kapském polooostrově Zajímavosti: Stolová hora Nádherná okolní příroda Pláže zvoucí k surfování Památky kombinující francouzkou,

Více

XML EXPORT ZÁJEZDŮ. popis XML formátu denní aktualizace konečné ceny

XML EXPORT ZÁJEZDŮ. popis XML formátu denní aktualizace konečné ceny prodej zájezdů přes internet XML EXPORT ZÁJEZDŮ popis XML formátu denní aktualizace konečné ceny Formát XML exportu Zajezdy Základní root element, který tvoří kolekce elementů Zajezd a obsahuje popisy

Více

FUNERMOSTRA VALENCIA - 2013

FUNERMOSTRA VALENCIA - 2013 FUNERMOSTRA VALENCIA - 2013 UBYTOVÁNÍ Ubytování je zajištěno ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Cena obsahuje snídaní a veškeré poplatky a je stejná pro oba hotely. Oba hotely jsou luxusní a blízko turistický

Více

Hotel Rosa Nautica 3*

Hotel Rosa Nautica 3* Hotel Rosa Nautica 3* Typ zájezdu Stát Destinace Lokace u moře Španělsko Costa Brava Datum 10.08.13-17.08.13 Délka Strava Odjezd z Typ ubytování Cena od 8 dní polopenze vlastní hotel 7 800 Kč Ceník Dvoulůžkový

Více

Úterý 27. 7. 2010. Středa 28. 7. 2010

Úterý 27. 7. 2010. Středa 28. 7. 2010 Úterý 27. 7. 2010 Po příjezdu nás všech do tábora, jsme se šli ubytovat na naše chatky. Při nastěhování se nám líbilo, že máme různě barevně vymalované chatky. První věc, která nás čekala po vybalení věcí,

Více

Zimní stadion Ostrov

Zimní stadion Ostrov Zimní stadion Ostrov Tréninkové pobyty a soustředění v Ostrově Vážení manažeři sportovních klubů, sportovci a obchodní přátelé, Rádi bychom Vám představili možnosti Zimního stadionu v Ostrově u Karlových

Více

Luxusním vlakem na Viktoriiny vodopády aneb příprava na výpravu do JAR

Luxusním vlakem na Viktoriiny vodopády aneb příprava na výpravu do JAR Luxusním vlakem na Viktoriiny vodopády aneb příprava na výpravu do JAR Obsah Obsah... 2 Doprava - letenky a termín... 2 Program... 3 Rovos Rail...... 5 Cestovní pojištění...... 7 Rozpočet et...... 8 Doprava

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole DID DEUTSCH-INSTITUT Hamburg, Německo

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole DID DEUTSCH-INSTITUT Hamburg, Německo JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

R E S T A U R A C E BARY - PIVNICE V LEDČI NAD SÁZAVOU A BLÍZKÉM OKOLÍ

R E S T A U R A C E BARY - PIVNICE V LEDČI NAD SÁZAVOU A BLÍZKÉM OKOLÍ R E S T A U R A C E BARY - PIVNICE V LEDČI NAD SÁZAVOU A BLÍZKÉM OKOLÍ Turistické informační centrum Husovo náměstí 60 584 01 Ledeč nad Sázavou Tel.: 569 721 471 Email: info@ledecsko.cz www.ledecsko.cz

Více

18th IFCC EFCC European Congress of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine

18th IFCC EFCC European Congress of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine 18th IFCC EFCC European Congress of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine National Congress of the Austrian Society of Laboratory Medicine and Clinical Chemistry 7 11 June 2009 Innsbruck Congress

Více

Toskánsko zájezd 12. 5. 16. 5. 2015

Toskánsko zájezd 12. 5. 16. 5. 2015 Toskánsko zájezd 12. 5. 16. 5. 2015 Toskánsko je domovem světově proslulých turistických ikon, láká návštěvníky již od dob, kdy se zde usadili Etruskové. Malebná krajina se středověkými pevnostmi na vršcích

Více

POZNÁVACÍ PLAVBY LODÍ PO CHORVATSKÝCH OSTROVECH

POZNÁVACÍ PLAVBY LODÍ PO CHORVATSKÝCH OSTROVECH POZNÁVACÍ PLAVBY LODÍ PO CHORVATSKÝCH OSTROVECH Týdenní zájezdy jsou tematicky zaměřeny na dvě témata: poznávání místních pamětihodností a specialit středomořské kuchyně. Plavby se uskuteční na lodích

Více

FUNERMOSTRA VALENCIA - 2015

FUNERMOSTRA VALENCIA - 2015 FUNERMOSTRA VALENCIA - 2015 UBYTOVÁNÍ Ubytování je zajištěno ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Cena obsahuje snídani a veškeré poplatky a je stejná pro všechny hotely. Vybrané hotely jsou luxusní a blízko turistický

Více

Připravuje EXPEDICI v JAR VELKÝ BÍLÝ GREAT WHITE SCHARK & KELPOVÉ POTÁPĚNÍ

Připravuje EXPEDICI v JAR VELKÝ BÍLÝ GREAT WHITE SCHARK & KELPOVÉ POTÁPĚNÍ Připravuje EXPEDICI v JAR VELKÝ BÍLÝ GREAT WHITE SCHARK & KELPOVÉ POTÁPĚNÍ Termín: 1. 15. KVĚTNA 2013 Cena první části: 65 800,-Kč / 57 800,-Kč Nepotápěč Cena druhé části: 14 400,- Kč Pro letošní rok jsme

Více

Cesta za rumy. Případní zájemci se mohou Hlásit již nyní u předsedy této sekce Ing. Dany Johnové na telefonním čísle +420 775 963 272.

Cesta za rumy. Případní zájemci se mohou Hlásit již nyní u předsedy této sekce Ing. Dany Johnové na telefonním čísle +420 775 963 272. Pražská sekce České barmanské asociace, o.s. srdečně zve všechny barmany a jejich příznivce na patnáctidenní studijní cestu v lednu 2009 za rumy do exotických zemí Nicaragua a Costa Rica. Případní zájemci

Více

Svijanská jedenáctka

Svijanská jedenáctka Námět turistického pochodu Svijanská jedenáctka Turistický výlet na místa, kam se často pěšky nechodí. Přesto i zde se dá najít řada zajímavostí: vesnické kostelíky, údolí Jizery s mohutnými stromy, jezera

Více

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Středa a pátek byli v minulém týdnu u dopravního podniku ve znamení tajných výletů. Tajných a dobrodružných výletů pro školní

Více

Olomouc 2. 5. dubna 2015

Olomouc 2. 5. dubna 2015 Velikonoce s Olomouc 2. 5. dubna 2015 UBYTOVÁNÍ, REGISTRACE Registrace a ubytování proběhne ve čtvrtek 2. dubna od 14.30 do 17.30 hodin Domově mládeže Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

Více

Varianta s půjčením auta vychází lépe časově i finančně.

Varianta s půjčením auta vychází lépe časově i finančně. Ahoj, Prohledal jsem možnosti, kam se dá jet ve Skandinávii na běžky a posílám výsledek. Momentálně jdou sehnat letenky do Stockholmu za 99,- Kč / osobu. Zpět za stejnou cenu. Ze Stockholmu jezdí relativně

Více

Konference Semináře Firemní akce

Konference Semináře Firemní akce Konference Semináře Firemní akce Orea Resort Devět Skal*** Vysočina Žďárské vrchy Lokalita Hotel byl postaven vedle původního turistického hotelu pana Chocholáče - dnes zrekonstruovaná Milovská restaurace.

Více

Apartmány Budin Blata 94 Vodice

Apartmány Budin Blata 94 Vodice Apartmány Budin Blata 94 Vodice Vodice leží na pobřeží Jaderského moře, při Jadranské magistrále,11 km severozápadně od Šibeniku první zmínka o městě ze 14.století, název Vodice vznikl od četných vodních

Více

Itinerář Thajsko. Inspiration Travel s.r.o., Sokolská 1365, 46001 Liberec, tel: 603 791 952, e-mail: info@inspiration-travel.com

Itinerář Thajsko. Inspiration Travel s.r.o., Sokolská 1365, 46001 Liberec, tel: 603 791 952, e-mail: info@inspiration-travel.com Itinerář Thajsko Inspiration Travel s.r.o., Sokolská 1365, 46001 Liberec, tel: 603 791 952, e-mail: info@inspiration-travel.com 1.den 2.den Bangkok Hotel ibis Bez jídla Bangkok Hotel ibis Přílet na letiště

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

QUICKTOUR, s.r.o. Česká Republika Czech Republic 110 00 Praha 1 Vodičkova 31 (Myšák Gallery) tel./fax: +420 224 827 100

QUICKTOUR, s.r.o. Česká Republika Czech Republic 110 00 Praha 1 Vodičkova 31 (Myšák Gallery) tel./fax: +420 224 827 100 PORTUGALSKO Ostrov MADEIRA Květinový festival na Madeiře Na ostrově květin Madeiře, panuje po celý rok příjemné subtropické podnebí, díky kterému se zde tolik daří květeně. Najdete zde nádherné zelené

Více

GP OP VK Nové trendy ve výuce cizích jazyků, reg.č. CZ.1.07/1.1,.16/02.0099

GP OP VK Nové trendy ve výuce cizích jazyků, reg.č. CZ.1.07/1.1,.16/02.0099 GP OP VK Nové trendy ve výuce cizích jazyků, reg.č. CZ.1.07/1.1,.16/02.0099 KA 18 Vzdělávací pobyt (kurz) v anglicky mluvící zemi 4. 5. 10. 5. 2014 Specifikace programu, výuky AJ, ubytování, stravování,

Více

Bohem tour, s. r. o. OA, Pionýrská 23, 662 05 Brno. www.bohemtour.webnode.cz. bohemtour@gmail.com. cestovní kancelář. BOHEM TOUR-p

Bohem tour, s. r. o. OA, Pionýrská 23, 662 05 Brno. www.bohemtour.webnode.cz. bohemtour@gmail.com. cestovní kancelář. BOHEM TOUR-p Bohem tour, s. r. o. OA, Pionýrská 23, 662 05 Brno www.bohemtour.webnode.cz bohemtour@gmail.com cestovní kancelář BOHEM TOUR-p NABÍDKA ZÁJEZDŮ Egypt Tunisko Bulharsko Řecko Turecko Chorvatsko Itálie Exotika

Více

Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná, okres Trutnov. PROJEKT ŽIVOT V POHYBU Reg. číslo projektu: CZ.1.07/1.1.20/02.0057

Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná, okres Trutnov. PROJEKT ŽIVOT V POHYBU Reg. číslo projektu: CZ.1.07/1.1.20/02.0057 Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná, okres Trutnov PROJEKT ŽIVOT V POHYBU Reg. číslo projektu: CZ.1.07/1.1.20/02.0057 LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ EVVO DUHA, DOLNÍ DVŮR Realizační tým v rámci projektu ŽVP

Více

4 dny lyžování Kaprun - Zell am See

4 dny lyžování Kaprun - Zell am See 4 dny lyžování Kaprun - Zell am See 4 - denní zájezd Možností lyžování v Rakousku je velmi mnoho... Proč se ale s rakouskými lyžařskými hvězdami, jakými jsou třeba Hermann Meier, Felix Gottwald, Michaela

Více

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Ve středu 20. listopadu 2013 navštívili žáci čtvrté až deváté třídy jesenické divadlo. Divadelní představení Trapas nepřežiju aneb Ten řízek nezvedej v podání

Více

ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO

ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ SRPEN 2012 ČÍSLO ZDARMA Černý Důl - kuchyně HURÁ naše první společná dovolená ČERNÝ DŮL: 21.7. 28.7.2012 Chráněné bydlení bylo založeno v roce 2007. Po pěti letech se podařilo

Více

Kaplan International Melbourne

Kaplan International Melbourne Kaplan International Melbourne Naše škola se nachází přímo v centru města Melbourne. V novém kampusu jsou klimatizované a příjemné učebny. Škola má moderně vybavené studijní centrum a třídy. V této části

Více

RAY DIVING POŘÁDÁ EXOTICKOU CESTU SPOJENOU S POTÁPĚNÍM MIKRONÉSIE REPUBLIKA PALAU Termín: 1. 13. listopadu 2013

RAY DIVING POŘÁDÁ EXOTICKOU CESTU SPOJENOU S POTÁPĚNÍM MIKRONÉSIE REPUBLIKA PALAU Termín: 1. 13. listopadu 2013 RAY DIVING POŘÁDÁ EXOTICKOU CESTU SPOJENOU S POTÁPĚNÍM MIKRONÉSIE REPUBLIKA PALAU Termín: 1. 13. listopadu 2013 Souostroví Palau je místo, které je potápěčsky velmi vyhledávané a tvoří jej 26 ostrovů a

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny!

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny! Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 25. číslo léto 2015 Hurá na prázdniny! 1 Slovo úvodem Rok se s rokem sešel a už se zase blíží obávaná doba vysvědčení

Více