AZ TEAMBUILDING s.r.o.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "AZ TEAMBUILDING s.r.o."

Transkript

1 AZ s.r.o. Moravská Praha 2 Česká republika Naším cílem, je pomoci Vám dosáhnout Vašich cílů!

2 O NÁS Naše poslání V AZ Teambuilding vytváříme a realizujeme programy, jež Vám dají zážitky, na které se nezapomíná. Zábavnou formou zlepšujeme výkonnost týmů a podporujeme jejich efektivní fungování. Máme bohatou nabídku inovativních teambuildingových aktivit, které zaměříme na Vaše potřeby a cíle. Pokud máte nápad, který byste chtěli uskutečnit a v žádné nabídce jste ho nenašli, stačí říct a my Vám ho rádi zrealizujeme. Milujeme kreativitu a možnost Vám pomoci dosáhnout vysokých cílů. Dále nabízíme: - AZ Teambuilding s.r.o. AZ TRAINING Programy pro osobní a profesní rozvoj Koučování, motivace, firewalking, leadership, time management, prezentační dovednosti, etiketa, komunikace, prodejní dovednosti, osobnostní typologie, empatie, otázky, vedení jednání a vyjednávání, jednání s problémovými typy, řeč těla, řešení konfliktů, stress management, firemní konstelace, zákon přitažlivosti, vision board, board-breaking, NLP, atd. AZ INCENTIVE TOURS Incentivní zájezdy po světě i v rámci České republiky Relax a wellness, Golf, Luxusní plavby, Safari, Potápění, Jachting, Lyžování, Heliskying, Koncerty, Formule 1, Vstupenky na OH, MS, HL, atd. AZ EVENTS Kompletní zajištění Vaší firemní akce. Konference, plesy, vánoční večírky, oslavy povýšení, večerní programy, moderátoři, ubytování, catering, večerní programy: casino, magická show, ochutnávka vín, barmanská show, whisky night, ochutnávka doutníků, salsa party, brazilské tance, 30tá léta, DJ, hudební skupiny, živé sochy, věštkyně, karikaturisté, sushi night a mnoho dalších. AZ NADACE Organizace a zajištění charitativních akcí, Projekty pro školství, zdravotnictví a děti, Filantropní korporátní projekty

3 METODIKA Naše programy jsou postaveny na bázi učení prožitkem, při které se Vaše vědomosti propojí se silným zážitkem. Vytvoříme pro Vás příležitosti, kdy budete moci vystoupit ze své zóny komfortu, což přispěje k Vašemu osobnímu růstu. Náš teambuilding funguje na metodě challenge by choice, což znamená, že účast na aktivitách je dobrovolná. Pro zvýšení efektivnosti týmu je důležité maximálně využít možnosti, schopnosti a dovednosti jednotlivých členů daného týmu, které bývají často velmi různorodé. Aby byla skupina schopna maximálně využít svůj potenciál, bude během programu několikrát postavena do situací, kde získá příležitost zlepšit si svou komunikaci, rozvinout toleranci a spolupráci. Smyslem těchto aktivit je rozvoj kvalit a předpokladů, které jsou důležité pro efektivní práci. Dochází při nich nejen k posílení tvůrčí týmové práce, ale i k zaujímání týmových rolí a odhalování přirozených vůdčích osobností. Nabízíme půldenní, denní i několika denní programy. Vše závisí na Vašich potřebách a cílech. Rádi Vám nabídneme osobní schůzku, kde probereme Vaše představy a cíle, na základě kterých Vám připravíme nezávazný návrh programu. "Když se lidská mysl otevře nové myšlence, nikdy se už neuzavře zpět do původní polohy."

4 AZ V rámci AZ nabízíme tyto teambuildingové programy: DYNAMICS o Blok těchto krátkých týmových kreativních úkolů prověří a rozvine komunikační, kooperační a kreativní týmové procesy. Po aktivitách bude následovat krátký rozbor. Skupina si při něm uvědomí klíčové momenty postupu, přednosti, rezervy svého chování a stanoví si zásadní prvky, při kterých se chce v dalším konání zlepšit. Nově získané poznatky může tým ihned aplikovat v dalších aktivitách a následně v praxi. TEAM CHALLENGE o Team Challenge je zábavný, bláznivý, ale zároveň náročný program a staví účastníky před různé výzvy. Team Challenge je navržený tak, aby motivoval účastníky k společné práci, aby využívali každý svých schopností. Program prověří týmového ducha, otestuje vaši zručnost, poznáte sám sebe a své kolegy, zažijete neskutečný adrenalin, který Vás bude hnát dál, vyzkoušíte si nové věci a navíc se skvěle odreagujete v přírodě s partou lidí. ADVENTURES o Potřebujete změnu? Něco nového pro Váš tým? Přijďte a vyzkoušejte Adventures Teambuilding. Tento program je zábavný, adrenalinový a zažijete při něm neskutečná dobrodružství. Aktivity jsou navržené tak, aby účastníky motivovaly ke spolupráci, a aby kombinovali své schopnosti, jak jednotlivě tak v rámci celého týmu. Posilujte týmového ducha, morálku, tvořivost a kamarádství ve Vašem týmu.

5 DYNAMICS PAVOUČÍ SÍŤ Úspěšné splnění vyžaduje dobrý nápad, zapojení a spolupráci všech účastníků a kvalitní řízení skupiny. Tato aktivita slouží především jako modelová situace, při níž se projeví charakteristické rysy fungování skupiny. Podmínkou úspěchu je nasazení, kvalitní komunikace a práce s časem, dále pak koncentrace a schopnost motivace sebe samých i po prvních neúspěších. LANA Nízké lanové překážky, jsou pro účastníky další výbornou příležitostí překonat svou vnitřní zónu komfortu. Tentokrát jsou umístěny cca 1 m nad zemí a při jejich zdolání je zapotřebí odhodlání, zručnost, fyzická koordinace a dobrá komunikace. Hlavním aspektem této aktivity je důvěra a to nejen v sebe samého, ale i ve Váš tým, který vás jistí. NATOČ TO! Právě jste dorazili do produkčního a nahrávacího centra. Vaším úkolem je natočit krátký video klip. Kreativitě se meze nekladou. Jak se postavíte k netradičnímu úkolu? Při této aktivitě se projeví nápaditost a organizační schopnosti týmu, rozdělení rolí a časové plánování. Podíváme se na to, jak si váš tým umí rozdělit etapy tvorby a role při natáčení. Budeme hodnotit úpravu scény, řešení záběru, využití rekvizit, originalitu textu, kostýmy a mnohé další Večer si všichni společně užijeme promítání ARCHITEKT Tato skvělá aktivita vám dá příležitost zaujmout různé role při realizaci nového projektu. Komunikace mezi architekty, projektanty a staviteli bude klíčem ke zvládnutí tohoto nelehkého a zábavného úkolu. Dobře se u toho pobavíte, až zjistíte, jak různě mohou být instrukce interpretovány a jaké výsledky mohou nedorozumění přinést. Toto je velmi silná aktivita na poznání komunikačních stylů spolupracovníků.

6 LYŽE Nyní na vás čeká netradiční prostředek transportu a tím jsou speciální lyže. Jak poznáte, že je váš tým sehraný a dobře koordinovaný? Kdo se ujme vedení a provede tým územím plným nástrah a různých úkolů? Zde je zapotřebí výborná komunikace a synchronizace celého týmu. OBŘÍ KLÁVESNICE Čeká na vás úkol odjištění obřího časového spínače, při kterém zapojíte všechny své fyzické síly, stejně tak jako schopnosti komunikovat, plánovat a organizovat. Týmová spolupráce a časový aspekt zde budou hrát klíčovou roli a tým projeví své schopnosti, jak dosáhnout co nejlepšího výsledku v co nekratším časovém limitu. KROKY DO NEZNÁMA Základem je zjištění, jak tým zachází s chybami a omyly a lidmi, které tyto chyby dělají. Tato aktivita vrhne světlo na proces týmu. Aby váš tým mohl postoupit vpřed, budou muset všichni udělat kroky do neznáma. Odhodlání vstoupit tam, kde ještě nikdo před tím nebyl, je úžasnou metaforou pro posunutí týmu za hranice jejich dosavadních zkušeností. Hlavními aspekty této aktivity jsou komunikace a koučování HELIOVÁ TYČ Vaším cílem je položit trubku na zem a přitom se jí stále dotýkat. Budete sami překvapeni, že z počátku bude Váš tým dosahovat pravého opaku, než byl původní záměr. K úspěšnému zvládnutí úkolu je zapotřebí skvělý týmový duch a odhodlání skupiny, povzbuzení, výborná komunikace a dobrá strategie. TOXICKÝ ODPAD Právě jste se dostali k toxickému odpadu, který je nutno zneškodnit! Vaším cílem je ho přemístit do bezpečné oblasti. Má to jen malý háček, Ti kteří se odpadu nepřímo dotýkají, nevidí. Jak si tím Váš tým poradí? Tato aktivita je výborná pro rozvoj komunikačních schopností. a mnohé další.

7 TEAM CHALLENGE PŘEŽITÍ Je to tvrdý, je to drsný a zároveň nezapomenutelný! Plavíš se po řece, jezdíš na koni, rýžuješ zlato, zachraňuješ potraviny, bojuješ s rytíři, spíš na hradě, Nenechávej si o tom vyprávět. Musíš to zažít! NOČNÍ VÝSADEK Je večer, posadí Tě do autobusu a odvezou neznámo kam. Neznáš cestu zpět, nemáš nic, pouze baterku, šifru a své přátele V lese musíte společně najít místo, kde vás čeká leiserová síť, střelba z airsoftové zbraně, zřícenina a kdo ví co ještě. Je tma, máte jen jeden druhého, spoléháte se sami na sebe! MISSION IMPOSSIBLE Vaší misí, pokud se ji rozhodnete přijmout, je zneškodnit nukleární bombu! Tajný kód vám umožní přístup ke kufříku s dalšími informacemi. Zdánlivě neřešitelný úkol má řešení! Dokážete být dostatečně kreativní a vynalézaví? Proto, abyste získali části mapy s vyznačeným místem, kde je kód, musíte projít řadou náročných úkolů. Víc Vám neprozradíme. Jste připraveni tuto misi přijmout? DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU Jděte po stopách slavné hry Járy Cimrmana. Každý tým má za úkol splnit své úkoly tak, aby společně Dobyli Severní pól. Zažijete běh na sněžnicích, sněžné skútry, psí spřežení a možná si i vyzkoušíte, jaké to je: Jdu na sever a už jdu na jih!

8 PEVNOST BOYARD Hra Pevnost Boyard je na motivy známé francouzské televizní hry, ve které proti sobě bojují jednotlivé týmy o poklad. Během této strategické hry budete muset projevit odvahu a zároveň se dobře pobavíte. Hledejte klíče, indicie a zažijte adrenalin, slizké disciplíny, logické hry a nakonec snad i nějakou odměnu! CURLING V hale jsou čtyři dráhy. Na jedné dráze hrají proti sobě v ideálním případě dva čtyřčlenné týmy. Samozřejmostí je veškeré vybavení, odborný výklad a pomoc instruktora, který Vám vysvětlí vše potřebně. TAJNÝ ZÁVOD Každý tým má své auto, každý tým má stejné informace. Je jen na Vás, jak rychle zvládnete rozluštit, kam máte jet. Čeká Vás plnění zdánlivě neřešitelných úkolů, které však díky práci týmu zvládnete. Kdo jako první dojede do tajného cíle, odměna ho nemine GEO CHALLENGE Všude kolem je jen les. Vy máte mapu a buzolu a je jen na Vás, jak si s tím poradíte. Musíte najít, kudy vede cesta, obejít všechna stanoviště, plnit zdánlivě neřešitelné úkoly a to vše v co nejrychlejším čase. Jakým směrem je tedy západ? PO STOPÁCH KARLA IV. Máte mapu, máte instrukce kam jít. Společně s Vaším týmem projdete tajná zákoutí Prahy, musíte plnit zapeklité úkoly, řešíte hádanky a hledáte klíče, abyste mohli v cíli otevřít truhlu s pokladem. Který tým bude nejrychlejší a najde poklad císaře Karla IV?

9 HRY BEZ HRANIC Na motivy úspěšného televizního seriálu budete soutěžit týmy proti sobě v nejrůznějších disciplínách na vodě i na suchu. Dokážete využít potenciál každého z týmu, abyste vyhráli pohár? DRAČÍ LODĚ Týmová souhra je nesmírně důležitá, bez ní to prostě nepůjde. Jediné, co je třeba, je souhra lidí, kteří se společně motivují. Rytmus pádlování udává bubeník na špici, který tím pádem udává i rychlost, jakou se vydáte po proudu řeky, kormidelník na zádi určuje směr jízdy. Jednoduché? Vyzkoušejte si vašeho týmového ducha STAVBA IGLŮ Sníh je úžasný stavební materiál. Zkuste si každý tým postavit své vlastní iglú, kreativitě se meze nekladou. Postavte si ze sněhu dům snů, který Vám i pravý Eskymák bude závidět. Pomocí našich zkušených stavitelů, kteří Vám půjčí to správné nářadí, se můžete vyřádit nejen na stavbě Vašeho paláce, ale můžete zkusit i vlastní ledovou sochu KULINÁŘSKÝ Zažijte trošku jiný teambuilding. Sushi Night, kuchyně Thajská, Indická, Mexická, Italská, ale i Česká Poznejte tajemství kuchyně společně se svým týmem. Zkuste si spolu uvařit nějakou mňamku a přitom se výborně pobavit SNOWTUBING Zažijte adrenalin na sněhu. Jeďte neuvěřitelnou rychlostí na člunkách nebo raftech. Odvažte se zažít něco jiného a soutěžte, kdo dorazí jako první do cíle. a mnohé další.

10 ADVENTURES PAINTBALL Rozdělíte se na týmy a musíte přijít s dobrou strategií, abyste zneškodnili své protihráče. Vítězství závisí nejen na dobré taktice, ale i na výborné komunikaci. Každý účastník bude mít k dispozici masku, zbraň, CO2, náboje a oblečení. Hrát se bude o vlajku, VIP rescue, na posledního hráče, atd. AIRSOFT Láká Vás střelba z airsoftových zbraní? Stačí říct! Kolik bodů dokážete vystřílet pro svůj tým z různých zbraní? Zamířit! Pal! LUKOSTŘELBA Zábava a soutěžení jsou hlavní aspekty této disciplíny. Nicméně dalším přínosem této sportovní a polytechnické aktivity je potřebná seberealizace, získávání náležité tělesné síly, posilování pozitivního myšlení, rozvíjení potřebných vlastností a schopností, posunutí dočasně limitujících možností. Nezanedbatelným faktorem je poznávání vašich kolegů v netradičním prostředí. VYSOKÁ LANA Vysoká lana jsou skvělým zážitkem. Posunete se přes vlastní zónu komfortu, rozvinete svou sebedůvěru, naučíte se věřit sami sobě, ale i svému týmu, který Vás jistí. Je to výborný prostředek pro rozvoj vzájemné důvěry a pro překonání vlastních hranic. Tento intenzivní zážitek Vám dá prostor nejen k odreagování, ale i ke stmelení kolektivu.

11 LETY HELIKOPTÉROU Chcete odměnit své zaměstnance za výborné výsledky? Potřebujete další prostředek motivace? Let čtyřmístnou helikoptérou Robinson 44 je netradiční zážitek, na který se nezapomíná! LETY V SIMULÁTORU Chcete něco opravdu netradičního? Nabízíme Vám možnost vyzkoušet si letět na místě pilota v B738 nebo A320! Tato zařízení jsou využívána především pro výcvik pilotů, ale můžete si je vyzkoušet i vy! Také budete mít možnost podívat se do makety kabiny Boeingu 737! LET STÍHAČKOU L39 Usedněte do kokpitu podzvukového letounu L-39 Albatros a okuste pořádnou rychlost až 800km/h! Pokud budete chtít, zažijete silné přetížení nebo let hlavou dolů a nemine Vás ani výcvik katapultáže. ČTYŘKOLKY Po prvotním proškolení už je jen na Vás, jakou rychlostí se budete řítit terénem, co vše si na čtyřkolkách vyzkoušíte. Je to silný adrenalinový zážitek, kterému přijde na chuť snad každý. FIREWALKING Firewalking je jeden z nejintenzivnějších zážitků, který je možné v dnešní době zažít. Poznáte, jak je možné skrze metaforu chůze po žhavém uhlí, překonat limity Vašeho života. Dokážete si, že neuvěřitelné je skutečností.

12 SEGWAY Segway je jedinečný způsob dopravy. Sám si udržuje rovnováhu a snadno se ovládá. Vyzkoušejte si s námi cestu Prahou na tomto vozítku. Zažijte trošku jinou formu adrenalinu, ale pozor Segway je vysoce návykový VZNÁŠEDLA Zkuste si další formu vzdušných adrenalinových akcí. Zažijte zcela výjimečnou a originální jízdu na vzduchovém polštáři. Díky praktičnosti je tento adrenalinový sport možný v kterémkoli ročním období a rozhodně stojí za vyzkoušení. TANDEMOVÝ SESKOK Skutečný adrenalinový zážitek, při kterém překonáte své hranice. Po krátké instruktáži jdete do letadla a společně s instruktorem zažijete volný pád z výšky 4000m Krásný let! RAFTY Cílem této aktivity je, aby tým získal všechny indicie, které budou rozmístěné na rybníce a schované v jeho okolí. Tyto indicie pomohou týmu získat přístup k bonusové aktivitě. K úspěšnému splnění úkolu je zapotřebí představivost, týmová spolupráce, rychlost, koordinace, fyzické nasazení a zaměření na výsledek. LET BALÓNEM Nasedněte do horkovzdušného balónu a obdivujte krásy České republiky z ptačí perspektivy. Odpoutejte se od Vašich problémů, užívejte si ticha a vychutnávejte si svobodu.

13 ZORBING Zorbing je určen pro milovníky adrenalinu i pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového. Z mírného svahu s bezpečným dojezdem na rovince se budete kutálet průhlednou bublinou o průměru cca 3 metry. Zážitek, který zorbing přináší je bizarní, radostný a nabudí vás. Nejčastější reakcí během jízdy uvnitř bubliny je směs křiku a smíchu. Kouli budete opouštět s úsměvem na tváři a v očích budete mít slzy smíchu. AQUAZORBING Vyzkoušejte si zorbing na vodě. Aquazorbing je výstřední vodní adrenalinová záležitost vhodná jak pro děti tak pro dospělé. Zažijte koupání, při kterém si nesmočíte ani vlásek, zato se Vám parádně zatočí hlava. Řiťte se v kouli po vodní hladině a zkuste, kolik toho uběhnete. PSÍ SPŘEŽENÍ - MUSHING Mushing je zážitek na který se nezapomíná! Nechejte se provézt psím spřežením po zasněžených pláních a zažijte pocit plárníků, nebo se vydejte po rozkvetlých loukách na na terénních bugginách, které jsou místo motoru taženy psy. K dispozici budete mít samozřejmě ochranné pomůcky, vesty, helmy, bude zajištěno radiové spojení mezi kontrolními body, vyznačená trasa, atd. JÍZDA NA SNĚŽNÉM SKÚTRU Existuje spousta zimních radovánek. Jednou z nich je jízda na sněžném skútru. Vyzkoušíte si, jaké to je skútr sám řídit. Bude pro vás připravena trasa, po které se vydáte a pokusíte se jí zvládnout v co nejkratším časovém limitu. BĚH NA SNĚŽNICÍCH Při této aktivitě si prověříte nejen své fyzické síly, koordinaci, ale hlavně se u ní dobře pobavíte. Váš tým vyrazí na sněžnicích po určené trase, kde Vás budou čekat různé úkoly. Zde platí heslo: Jeden za všechny, všichni za jednoho! a mnohé další.

14 DALŠÍ SLUŽBY Ubytování Rádi Vám zajistíme vhodnou lokalitu pro uspořádání Vašeho firemního setkání, která bude odpovídat Vašim požadavkům a cenovým představám. Doprava V případě zájmu můžeme zajistit dopravu ze sídla Vaší firmy na místo firemního setkání a zpět. Ceny pro vítěze Přejete si mít na akci týmová trička s firemním potiskem, ceny pro vítěze, nebo cokoli jiného? Stačí říct. Profesionální DVD záznam z Vaší akce Jednou z úžasných odměn pro Vaše zaměstnance je profesionální DVD záznam z Vašho programu, který jim připomene neuvěřitelné zážitky. Dále je možné pro Vás připravit krátký reklamní šot na prezentaci Vaší firmy. Proč se neodlišit? Pojištění Před realizací programu doporučujeme sjednat úrazové pojištění účastníků, které Vám rádi zajistíme. Flexibilita Spokojenost klienta je vždy na prvním místě a proto jsme otevřeni jakýmkoli přáním a podnětům. Návrhy programů a návrhy rozpočtů se dají flexibilně upravit.

15 REFERENCE a další.

16 Kontakt Dobrý šéf přesvědčí podřízené, aby důvěřovali jeho schopnostem. Výborný šéff však motivuje lidi, aby věřili především sami sobě. MTrainDev. Renata Kronowetterová mail: Mobil: Těšíme se na Vás!!!

Lyže v akci Běh na lyžích

Lyže v akci Běh na lyžích Lyže v akci Běh na lyžích Trénink dětí a mládeže, 13 až 16 let T2 Běh na lyžích 1 Obsah Předmluva... 3 Plán kurzu... 4 Rozvoj, motivace a učení... 6 Rozvoj lyžařské techniky... 13 Dobrá technika běhu na

Více

ROZVOJ A ZKVALITNÌNÍ VOLNOÈASOVÝCH AKTIVIT U DÌTÍ A MLÁDEŽE

ROZVOJ A ZKVALITNÌNÍ VOLNOÈASOVÝCH AKTIVIT U DÌTÍ A MLÁDEŽE ROZVOJ A ZKVALITNÌNÍ VOLNOÈASOVÝCH AKTIVIT U DÌTÍ A MLÁDEŽE Komparativní studie Studie srovnává přístupy švýcarského a českého systému práce s dětmi a možnostmi využívání volného času. Příručka slouží

Více

Vzdělávání zaměstnanců jako součást firemní kultury

Vzdělávání zaměstnanců jako součást firemní kultury UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ FAKULTA HUMANITNÍCH STUDIÍ Institut mezioborových studií Brno Vzdělávání zaměstnanců jako součást firemní kultury DIPLOMOVÁ PRÁCE Vedoucí diplomové práce: PhDr. Mgr. Zdeněk

Více

Podpora družin vedením oddílu

Podpora družin vedením oddílu Podpora družin vedením oddílu Tato oblast je třetím a posledním pilířem, na němž stojí družinový systém.pár slov o struktuře oddílu nám pomůže najít možnosti, jak družiny podporovat. Struktura oddílu Strukturou

Více

Pedagogický proces 4. vzdělávací blok

Pedagogický proces 4. vzdělávací blok Projekt: K2 - kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/4.1.00/33.0013 Pedagogický proces 4. vzdělávací blok Podpůrný vzdělávací materiál pro účastníky kurzu Systém

Více

UČEBNÍ TEXT Č. 16 ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ

UČEBNÍ TEXT Č. 16 ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ UČEBNÍ TEXT Č. 16 ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ 1 ODBORNÝ GARANT: PhDr. Hana Heinová AUTOR TEXTU: PhDr. Hana Heinová Učební text č. 16 v rámci projektu Posilování sociálního dialogu služby pro zaměstnance, který

Více

kurzy a semináře květen srpen 2015

kurzy a semináře květen srpen 2015 V z d ě l á v á n í o t e v í r á x m o ž n o s t í Lidé a jejich rozvoj kurzy a semináře květen srpen 1. VOX a.s., Senovážné náměstí 978/23, Praha 1, www.vox.cz GENERACE MILLENNIALS ZVLÁŠTNOSTI A SPECIFIKA

Více

Klíčový rok. zážitková pedagogika a projektová výuka pro základní školy v rámci projektu Prázdninové školy Lipnice

Klíčový rok. zážitková pedagogika a projektová výuka pro základní školy v rámci projektu Prázdninové školy Lipnice Klíčový rok zážitková pedagogika a projektová výuka pro základní školy v rámci projektu Prázdninové školy Lipnice Projekt byl na Výroční konferenci OPVK pořádané MŠMT představen jako jeden z nejzajímavějších

Více

POZNÁVÁM ŽIVOT S HANDICAPEM

POZNÁVÁM ŽIVOT S HANDICAPEM POZNÁVÁM ŽIVOT S HANDICAPEM Tomáš Pouch Nové Jirny 2013 Tyto studijní materiály vznikly za finanční podpory Evropského sociálního fondu (ESF) a rozpočtu České republiky v rámci řešení projektu OP VK CZ.1.07/3.1.00/37.0171

Více

ÚVODNÍ SLOVO. POPIS PROGRAMU PILOTNÍHO KURZU SBOROVNA... 6 Pilotní scénář...6 Průběh pilotního kurzu...8 Dodatky k programům pilotního kurzu...

ÚVODNÍ SLOVO. POPIS PROGRAMU PILOTNÍHO KURZU SBOROVNA... 6 Pilotní scénář...6 Průběh pilotního kurzu...8 Dodatky k programům pilotního kurzu... 1 obsah ÚVODNÍ SLOVO... 1 CO JE RVP A ŠVP... 2 CO JE ESF... 2 CO JE PROJEKT SBOROVNA... 3 Cíle projektu...3 Účastnická skupina...3 Lektorský tým...3 Financování projektu...3 METODA PROJEKTU SBOROVNA...

Více

Jak využít metodu street law při výuce práva

Jak využít metodu street law při výuce práva Jak využít metodu street law při výuce práva Lucia Madleňáková Olomouc 2012 Úvodní slovo Vážení a milí kolegové, dostává se vám do rukou příručka, jejímž cílem je usnadnit vám zavádění předmětu (či výukové

Více

NÁRODNÍ INSTITUT PRO DALŠÍ VZDĚ LÁVÁNÍ krajské pracoviště Brno ZÁVĚREČNÁ PRÁCE. Projekty v rámci ŠVP aneb zdravý životní styl ve školách

NÁRODNÍ INSTITUT PRO DALŠÍ VZDĚ LÁVÁNÍ krajské pracoviště Brno ZÁVĚREČNÁ PRÁCE. Projekty v rámci ŠVP aneb zdravý životní styl ve školách NÁRODNÍ INSTITUT PRO DALŠÍ VZDĚ LÁVÁNÍ krajské pracoviště Brno ZÁVĚREČNÁ PRÁCE Projekty v rámci ŠVP aneb zdravý životní styl ve školách STUDIUM KOORDINÁTOR ŠKOLNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU Realizováno v

Více

metodická příručka projektové výuky a zážitkové pedagogiky Prázdninové školy Lipnice Cesta za žákovskými projekty

metodická příručka projektové výuky a zážitkové pedagogiky Prázdninové školy Lipnice Cesta za žákovskými projekty metodická příručka projektové výuky a zážitkové pedagogiky Prázdninové školy Lipnice Cesta za žákovskými projekty Cesta za žákovskými projekty metodická příručka projektové výuky a zážitkové pedagogiky

Více

Jana Miháliková Do Evropy hrou

Jana Miháliková Do Evropy hrou Jana Miháliková Do Evropy hrou 1 2 3 4 Jana Miháliková Do Evropy hrou 5 6 Česká národní agentura Mládež spravuje v České republice největší grantový program Evropské unie Mládež v akci, který je určen

Více

ČÁST 2 Vhodný trénink pro konkrétní věk hráčů

ČÁST 2 Vhodný trénink pro konkrétní věk hráčů ČÁST 2 Vhodný trénink pro konkrétní věk hráčů Foto: V. Stachovský "Vzhledem k faktu, že jsme dnes všichni zvyklí na stále více a více instantního jídla, okamžité fotografie, okamžitý přenos informací,

Více

Rozvoj kreaitivity při řešení problémů

Rozvoj kreaitivity při řešení problémů MATERIÁL PRO E-LEARNINGOVÝ KURZ Rozvoj kreaitivity při řešení problémů 2013 RENTEL a.s. Odborné praxe jsou realizovány v rámci klíčové aktivity Odborné praxe CS studenti VŠ projektu Budoucnost technických

Více

Z Á K L A D Y M A N A G E M E N T U V O Š E TŘOVATELSTVÍ

Z Á K L A D Y M A N A G E M E N T U V O Š E TŘOVATELSTVÍ O S T R A V S K Á U N I V E R Z I T A Z D R A V O T N Ě S O C I Á L N Í F A K U L T A Z Á K L A D Y M A N A G E M E N T U V O Š E TŘOVATELSTVÍ D o c. P h D r. D a r j a J A R O Š O V Á, P h D. OSTRAVA

Více

Školní vzdělávací program

Školní vzdělávací program Mateřská škola Opava, Edvarda Beneše příspěvková organizace Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání vypracovaný na základě RVP PV č.j. 32 405 / 2004 22 Č. j. MŠOEB 165/2010 vydán: 10. 6. 2010

Více

Metodika výuky k získání odbornosti - INSTRUKTOR

Metodika výuky k získání odbornosti - INSTRUKTOR Metodika výuky k získání odbornosti - INSTRUKTOR Zná hlavní základy pedagogiky a psychologie, bezpečnosti práce při činnosti s dětmi a základy zdravovědy. Zná základní dokumentaci kolektivu. Má rozšířené

Více

zaměstnávání osob se zdravotním postižením

zaměstnávání osob se zdravotním postižením 1 INSPIRUJ SE zaměstnávání osob se zdravotním postižením úvod 3 Držíte v rukou brožurku, kterou jsme věnovali tématu zaměstnávání osob s tělesným a kombinovaným postižením. Vznikla v rámci projektu Inspirace

Více

ŘÍZENÍ ŠKOLY A VYTVÁŘENÍ UČÍCÍ SE ORGANIZACE

ŘÍZENÍ ŠKOLY A VYTVÁŘENÍ UČÍCÍ SE ORGANIZACE 37 ŘÍZENÍ ŠKOLY A VYTVÁŘENÍ UČÍCÍ SE ORGANIZACE LENKA SLAVÍKOVÁ Anotace: Článek se zabývá stručnou charakteristikou změn ve společnosti, které podmiňují proměnu školy, zmiňuje základní principy tvorby

Více

SBORNÍK DOBRÉ PRAXE. Od teorie k praxi úspěšné příběhy. Výroční konference CIP EQUAL 19. listopad 2007, Praha

SBORNÍK DOBRÉ PRAXE. Od teorie k praxi úspěšné příběhy. Výroční konference CIP EQUAL 19. listopad 2007, Praha Od teorie k praxi úspěšné příběhy VYDÁNÍ PUBLIKACE JE SPOLUFINANCOVÁNO Z EVROPSKÉHO SOCIÁLNÍHO FONDU A STÁTNÍHO ROZPOČTU ČR Výroční konference CIP EQUAL 19. listopad 2007, Praha SBORNÍK DOBRÉ PRAXE Obsah

Více

Metodika tréninku mládeže Five Star Golf Academy.

Metodika tréninku mládeže Five Star Golf Academy. Metodika tréninku mládeže Five Star Golf Academy. Osnova: I. Role trenéra. II. Charakteristika golfového tréninku dětí a mládeže. III. Struktura tréninku a dělení podle věku IV. Organizace tréninku: -

Více

Hledání životní vize

Hledání životní vize BUDOUCNOST PRO SAMUELA, CZ.1.07/1.2.00/14.0108 Hledání životní vize Učební materiál pro pedagogy 2012 Důvěrné D Ě T S K Ý D O M O V A Š K O L N Í J Í D E L N A, C H O M U T O V, Č E L A K O V S K É H O

Více

OBSAH. Úvodem...4 Metody práce s mládeží...5 Stručná charakteristika nejznámějších metod... 7

OBSAH. Úvodem...4 Metody práce s mládeží...5 Stručná charakteristika nejznámějších metod... 7 Do Evropy hrou II OBSAH Úvodem...4 Metody práce s mládeží...5 Stručná charakteristika nejznámějších metod... 7 Seznamte se první kolo... 11 Příběhy našich věcí... 11 Hledám Petra... 12 Interpol vyšetřuje...

Více

Manuál pro přežití sociálního podnikatele

Manuál pro přežití sociálního podnikatele Manuál pro přežití sociálního podnikatele vznikl v rámci projektu Optimální systém podpory sociálních podniků a družstev v nejkritičtější fázi jejich vzniku a prvotního rozvoje Aftercare v sociálním podnikání

Více

OBECNÝ VZDĚLÁVACÍ SYSTÉM PRO ÚŘEDNÍKY MÍSTNÍCH SAMOSPRÁVNÝCH ORGÁNŮ

OBECNÝ VZDĚLÁVACÍ SYSTÉM PRO ÚŘEDNÍKY MÍSTNÍCH SAMOSPRÁVNÝCH ORGÁNŮ OBECNÝ VZDĚLÁVACÍ SYSTÉM PRO ÚŘEDNÍKY MÍSTNÍCH SAMOSPRÁVNÝCH ORGÁNŮ VZDĚLÁVÁNÍ VEDOUCÍCH PRACOVNÍKŮ PHARE CZ 0209-02-01-005 Informace o projektu V rámci tohoto projektu bylo v průběhu června a července

Více

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat Obsah Podpora podnikavosti inspiromat... 5 Systém publikace... 7 První oddíl Studentské firmy... 8 A. JA Firma... 8 Co je Junior Achievement...8 Úloha vyučujícího... 10

Více

SWARMWISE. Taktická příručka, jak změnit svět. Rick Falkvinge

SWARMWISE. Taktická příručka, jak změnit svět. Rick Falkvinge SWARMWISE Taktická příručka, jak změnit svět Rick Falkvinge Swarmwise Taktická příručka, jak změnit svět Rick Falkvinge Toto je Swarmwise verze 1.1 (první vydání, druhá revize). Rozdíly oproti první vydané

Více

Kompetence v neformálním vzdělávání

Kompetence v neformálním vzdělávání Kompetence v neformálním vzdělávání TATO PUBLIKACE JE SPOLUFINANCOVÁNA EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY Kompetence v neformálním vzdělávání První vydání, Praha 2012 Autoři:

Více