POKUD SE MI STANE SITUACE, KDY SI NEVÍM RADY, MÁM PŘÁTELE, KTERÝCH SE MOHU ZEPTAT A POŽÁDAT O RADU. VŽDY SE MOHU OBRÁTIT NA ASISTEN-

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "POKUD SE MI STANE SITUACE, KDY SI NEVÍM RADY, MÁM PŘÁTELE, KTERÝCH SE MOHU ZEPTAT A POŽÁDAT O RADU. VŽDY SE MOHU OBRÁTIT NA ASISTEN-"

Transkript

1 JAK NA TO

2 OBECNÉ RADY POKUD SE MI STANE SITUACE, KDY SI NEVÍM RADY, MÁM PŘÁTELE, KTERÝCH SE MOHU ZEPTAT A POŽÁDAT O RADU. VŽDY SE MOHU OBRÁTIT NA ASISTEN- TY AGENTURY PONDĚLÍ. Vypracovala: Jana Nerudová, asistentka Agentury Pondělí Svými návrhy přispěli: Ing. Monika Lampová (vedoucí Agentury Pondělí), Kamila Šmídová (asistentka Agentury Pondělí), Hana Vítková (stážistka), Iva Stiborová (stážistka), Pavlína Vlčková (klientka), Pavel Šimral (klient), Veronika Sokolová (klientka), Žaneta Kováčová (klientka), Libor Pešek (klient) ( 4 )

3 OSOBNÍ HYGIENA 1. KAŽDÉ RÁNO, KDYŽ VSTANU, SE UMYJI. 2. VYČISTÍM SI ZUBY. 3. UČEŠU SE. 4. OBLÉKNU SI ČISTÉ PRÁDLO. 5. PŘED KAŽDÝM JÍDLEM SI UMYJI RUCE. 6. PO KAŽDÉ PRÁCI SI UMYJI RUCE. 7. PO POUŽITÍ TOALETY SI UMYJI RUCE. 8. KAŽDÝ DEN SI BERU ČISTÉ PONOŽKY A ČISTÉ SPODNÍ PRÁDLO. 9. KAŽDÝ VEČER NEŽ JDU SPÁT SE VYKOUPU NEBO OSPRCHUJI. ( 5 )

4 ÚKLID DOMÁCNOSTI 1. KAŽDÉ RÁNO SI USTELU POSTEL. 2. PO SNÍDANI SI UMYJI A UTŘU POUŽITÉ NÁDOBÍ. 3. PO OBĚDĚ SI UMYJI A UTŘU POUŽITÉ NÁDOBÍ. 4. PO VEČEŘI SI UMYJI A UTŘU POUŽITÉ NÁDOBÍ. 5. ZAMETU A VYTŘU BYT, POKUD MÁM KOBEREC, TAK VYSAJI. 6. JEDNOU TÝDNĚ UMYJEME WC A KOUPELNU A VYMĚNÍME RUČNÍKY. 7. UTŘU PRACH Z POLIČEK A Z NÁBYTKU. 8. ZALEJI KVĚTINY. 9. ASI JEDNOU ZA TŘI MĚSÍCE UMYJI OKNA A VYPERU ZÁCLONY. 10. ASI JEDNOU ZA TŘI TÝDNY SI PŘEVLÉKNU POSTEL. 11. JESTLI JE PLNÝ KOŠ NA ODPADKY, ODNESU HO VYSYPAT DO POPELNICE. 12. JESTLI MÁM ZVÍŘÁTKO, STARÁM SE O ÚKLID I JEHO MÍSTA. ( 6 )

5 VAŘÍME 1. PŘIPRAVÍME SI KUCHAŘKU A VYBEREME CO BUDEME VAŘIT. 2. PŘIPRAVÍME SI POTŘEBNÉ SUROVINY. 3. PODLE RECEPTU UVAŘÍME JÍDLO. PO DOKONČENÍ VYPNEME A ZKONTROLUJEME PLOTNY. 4. CO NESNÍME, ULOŽÍME DO LEDNICE, ABY SE JÍDLO NEZKAZILO A SPOTŘEBUJEME DRUHY DEN. ( 7 )

6 PEREME PRÁDLO 1. PRÁDLO ROZTŘÍDÍME PODLE BAREV NA SVĚTLÉ A TMAVÉ A TAKÉ PODLE MATERIÁLU. 2. ROZTŘÍDĚNÉ (JEN SVĚTLÉ NEBO JEN TMAVÉ) PRÁDLO VLOŽÍME DO PRAČKY A PŘIDÁME PRACÍ PRÁŠEK A DO DRUHÉ PŘIHRÁDKY AVIVÁŽ (VŮNĚ NA PRÁDLO). 3. NASTAVÍME PROGRAM PODLE DRUHU PRÁDLA, TEPLOTU A PEREME. 4. VYPRANÉ PRÁDLO POVĚSÍME A SUCHÉ VYŽEHLÍME A ULOŽÍME DO SKŘÍNĚ. ( 8 )

7 ŽEHLENÍ 1. PŘIPRAVÍME SI VYPRANÉ A SUCHÉ PRÁDLO A ŽEHLÍCÍ PRKNO. JESTLIŽE NEMÁME ŽEHLÍCÍ PRKNO, DÁME NA STŮL STARŠÍ ČISTOU DEKU. 2. ŽEHLIČKU ZAPOJÍME DO ZÁSUVKY A POKUD JE NAPAŘOVACÍ NAPLNÍME DLE NÁVODU VODOU. 3. ŽEHLIČKU NASTAVÍME NA TEPLOTU PRÁDLA, KTERÁ JE UVEDENA NA ŠTÍTKU, VĚTŠINOU NA ZADNÍ STRANĚ LÍMCE. 4. PRÁDLO POLOŽÍME NA ŽEHLÍCÍ PRKNO NEBO NA DEKU, VYŽEHLÍME A SLOŽÍME. ŽEHLIČKU NIKDY NEDÁVÁME ŽEHLÍCÍ PLOCHOU DOLŮ. 5. ŽEHLIČKU VYTÁHNEME ZE ZÁSUVKY A NECHÁME VYCHLADNOUT. 6. VYŽEHLENÉ PRÁDLO UKLIDÍME SLOŽENÉ DO SKŘÍNĚ. 7. UKLIDÍME VYCHLADLOU ŽEHLIČKU, ŽEHLÍCÍ PRKNO NEBO DEKU POZOR! ZAPNUTOU ŽEHLIČKU NIKDY NENECHÁME STÁT NA PRÁDLE NEBO NA ŽEHLÍCÍM PRKNĚ NEBO NA DECE HROZÍ PROPÁLENÍ PRÁDLA A TAKÉ POŽÁR.ZAPNUTOU ŽEHLIČKU NIKDY NENECHÁVÁME BEZ DOZORU. NESAHÁME NA SPODEK ŽEHLIČKY HROZÍ POPÁLENÍ. POKUD MÁME NAPAŘOVACÍ ŽEHLIČKU, DO PÁRY NESAHÁME ANI SI JI NEDÁVÁME PŘED OBLIČEJ. PO VYPNUTÍ ŽEHLIČKU TAKÉ NEDÁVÁME ŽEH- LÍCÍ PLOCHOU DOLŮ. ( 9 )

8 NAKUPUJEME 1. NA LÍSTEK SI NAPÍŠEME CO POTŘEBUJEME KOUPIT A PŘIBLIŽNĚ ODHADNEME KOLIK BUDE NÁKUP STÁT. 2. VEZMEME SI PENÍZE 3. VEZMEME SI TAŠKU 4. DOJDEME DO OBCHODU A NAKOUPÍME SI 5. ZAPLATÍME NÁKUP, VEZMEME SI ÚČET A NA MÍSTĚ SI PŘEKONTROLUJEME VRÁCENÉ PENÍZE. ( 10 )

9 POSÍLÁM DOPIS NEBO POHLEDNICI 1. KOUPÍME SI DOPISNÍ PAPÍR NEBO POHLED A POŠTOVNÍ ZNÁMKU. 2. NAPÍŠEME DOPIS, DÁME DO OBÁLKY A ZALEPÍME. ( POKUD PÍŠEME POHLED, NEDÁVÁME HO DO OBÁLKY). 3. NAPÍŠEME ADRESU A DO PRAVÉHO HORNÍHO ROHU NALEPÍME ZNÁMKU. DNES STOJÍ ZNÁMKA 7,50 KČ. 4. DOPIS NEBO POHLED DONESEME NA POŠTU NEBO VHODÍME DO NEJBLIŽŠÍ POŠTOVNÍ SCHRÁNKY. 5. POKUD VKLÁDÁME DO DOPISU VÍCE LISTŮ NEBO FOTOGRAFIE, VÁHA DOPISU BUDE VYŠŠÍ A POŠTOVNÍ ZNÁMKA DRAŽŠÍ. ZEPTÁME SE U PŘEPÁŽKY KOLIK BUDE ZNÁMKA STÁT. ( 11 )

10 JDEME K LÉKAŘI 1. VEZMEME SI ČISTÉ SPODNÍ PRÁDLO A OBLEČENÍ 2. VEZMEME SI KARTIČKU ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY 2. TELEFONEM NEBO OSOBNĚ ZJISTÍME ORDINAČNÍ HODINY U LÉKAŘE 3. LÉKAŘI SDĚLÍME SVÉ PROBLÉMY 4. S RECEPTEM NA LÉKY DOJDEME DO LÉKÁRNY A VYZVEDNEME LÉKY, NĚKTERÉ LÉKY SI BUDEME MUSET ZAPLATIT, PROTO SI VEZMEME PENÍZE 5. POZVE-LI NÁS LÉKAŘ NA KONTROLU, DOSTAVÍME SE V URČENÝ DEN OPĚT DO ORDINACE ( 12 )

11 CESTUJEME VLAKEM, AUTOBUSEM 1. V JÍZDNÍM ŘÁDU NEBO NA INFORMACÍCH ZJISTÍME SPOJ, KTERÝ POTŘEBUJEME 2. VEZMEME SI PENÍZE A DOKLADY ( PRŮKAZ ZTP, Z-KARTU.) 3. PŘI CESTOVÁNÍ VLAKEM PŘEDLOŽÍME VE VÝDEJNĚ JÍZDENEK PRŮKAZ ZTP NEBO Z-KARTU A KOUPÍME SI JÍZDENKU. ČEKÁM NA VRÁCENÍ PENĚZ, KTERÉ SI PŘEKONTROLUJI. 4. PŘI CESTOVÁNÍ AUTOBUSEM PŘEDLOŽÍM ŘIDIČI AUTOBUSU PRŮKAZ ZTP A ZAKOUPÍME JÍZDENKU. ČEKÁM NA VRÁCENÍ PENĚZ, KTERÉ SI PŘEKONTROLUJI. 5. OVĚŘÍM SI JESTLI VLAK NEBO AUTOBUS JEDE TÍM SMĚREM, KAM CHCI JET. KDYŽ JEDE JINAM, VYSTOUPÍM NA PRVNÍ ZASTÁVCE A VRÁTÍM SE. ZEPTÁM SE, KDY MI JEDE AUTOBUS NEBO VLAK ZPĚT. 6. PEČLIVĚ USCHOVÁM JÍZDENKU. ( 13 )

12 JAK TRÁVIT VOLNÝ ČAS 1. MOHU SE PŘIHLÁSIT DO KNIHOVNY A CHODIT SI PŮJČOVAT KNIHY, KTERÉ SI DOMA V KLIDU PŘEČTU. 2. MOHU JÍT NA PROCHÁZKU DO PARKU NEBO DO LESA NA HOUBY. 3. MOHU JÍT DO KINA NEBO DO DIVADLA. 4. MOHU JÍT PLAVAT DO BAZÉNU NEBO V LÉTĚ NA KOUPALIŠTĚ. 5. MOHU JÍT S KAMARÁDY DO KAVÁRNY NA KÁVU. 6. DOMA MOHU PLÉST, HÁČKOVAT, VYŠÍVAT. 7. MOHU JEZDIT NA KOLE. ( 14 )

13 CHOVÁME DOMÁCÍ ZVÍŘE 1. NEŽ SI POŘÍDÍME ZVÍŘÁTKO, MUSÍME SI DŮKLADNĚ ROZMYSLET, JESTLI JSME SCHOPNI SE O NĚJ DOBŘE STARAT. PŘEČTEME SI KNIHU JAK SE O ZVÍŘÁTKO POSTARAT NEBO SE ZEPTÁME KAMARÁDŮ. 2. VYMEZÍME V BYTĚ PROSTOR, KDE BUDEME ZVÍŘÁTKO MÍT. 3. KOUPÍME MISKU NA KRMENÍ, MISKU NA VODU. 4. KOUPÍME KRMENÍ. 5. ZVÍŘÁTKO KRMÍME ALESPOŇ DVAKRÁT DENNĚ. 6. MUSÍ MÍT STÁLE VODU NA PITÍ. 7. KDYŽ JE ZVÍŘÁTKO NEMOCNÉ, VEZMEME HO K VETERINÁŘI. PAMATUJ! ZVÍŘE JE ŽIVÝ TVOR, KTERÝ POTŘEBUJE NEUSTÁLE NAŠI PÉČI A LÁSKU. POKUD JE NEMOCNÉ A JDEME S NÍM K VETERINÁŘI, VEZMEME SI S SEBOU PENÍZE, PROTOŽE I LÉKY PRO ZVÍŘATA SE MUSÍ ZAPLATIT. ( 15 )

14 JDEME DO KINA 1. V PROGRAMU KINA SI ZJISTÍME JAKÝ HRAJÍ FILM, V KOLIK HODIN ZAČÍNÁ A KOLIK STOJÍ LÍSTEK. 2. VEZMEME SI PENÍZE A JDEME DO KINA 3. V KINĚ SI U OKÉNKA ZAKOUPÍME LÍSTEK 4. POKUD MÁ LÍSTEK ČÍSLO, SEDNEME SI NA TO ČÍSLO SEDAČKY, KTERÉ JE UVEDENO NA LÍSTKU. PŘI PROMÍTÁNÍ NEŠUSTÍME PAPÍREM. 5. KDYŽ NEMOHU SEDAČKU NAJÍT, POPROSÍM NĚKOHO V KINĚ O POMOC ( 16 )

15 ZDRAVÝ ŽIVOT 1.SNAŽÍM SE JÍST ZDRAVĚ, PIJI ALESPOŇ 2 LITRY TEKUTIN DENNĚ 2.JÍM HODNĚ OVOCE A ZELENINY. 3.NEPŘEJÍDÁM SE TUČNÝMI JÍDLY. 4.CHODÍM CVIČIT nebo cvičím doma. 5.CHODÍM DO SAUNY. 6.NEKOUŘÍM. 7.NEPIJI ALKOHOL. 8.SPÍM ALESPOŇ 8 HODIN DENNĚ. ( 17 )

16 DROBNÉ PORANĚNÍ ( ŘÍZNUTÍ NOŽEM PŘI KRÁJENÍ CHLEBA,PÍCHNUTÍ OD JEHLY PŘI ŠITÍ ) 1. PORANĚNÉ MÍSTO OPLÁCHNEME STUDENOU VODOU. 2. Z LÉKÁRNIČKY VEZMEME DESINFEKCI A PORANĚNÉ MÍSTO POTŘEME 3. Z LÉKÁRNIČKY VEZMEME TAKÉ NÁPLAST A PORANĚNÉ MÍSTO ZALEPÍME 4. POKUD BOLEST TRVÁ DÉLE NEŽ 2 3 DNY, JDEME K LÉKAŘI. TELEFONNÍ ČÍSLO ZÁCHRANNÉ SLUŽBY JE 155. ( 18 )

17 BEZPEČNÉ CHOVÁNÍ VE SVÉM BYTĚ 1. NEOTVÍRÁM CIZÍM LIDEM. 2. NEZAPALUJI V BYTĚ SVÍČKY. 3. PŘI VAŘENÍ SI HLÍDÁM JÍDLO NA PLOTNĚ, ABY NEVYTEKLO Z HRNCE. 4. KDYŽ SKONČÍM S VYŘENÍM, VYPNU PLOTNY ZKONTROLUJI. 5. KDYŽ SE MI ROZBIJE TŘEBA VANA, BOJLER, TOPENÍ, VŠE NAHLÁSÍM DOMOVNÍKOVI. KDYŽ SE MI ROZBIJE TELEVIZE, LEDNICE NEBO PRAČKA, PORADÍM SE S ASISTENTEM, KDO V OKOLÍ TYTO VĚCI OPRAVUJE A POČKÁM NA OPRAVÁŘE NEBO TO ZANESU DO OPRAVNY. 6. NEOPRAVUJI SÁM ELEKTRICKÉ SPOTŘEBIČE. 7. DODRŽUJI NOČNÍ KLID OD HOD VEČER DO HOD. RÁNO (NEPOUŠTÍM NAHLAS TELEVIZI, HUDBU ) 8. PŘI ODCHODU Z BYTU ZKONTROLUJI JESTLI JE ZHASNUTO, VYPNUTÁ KAMNA NA VAŘENÍ A JESTLI NĚKDE NETEČE VODA. NENECHÁVÁM ZAPNUTOU PRAČKU. 9. PŘI ODCHODU ZAMKNU BYT. ( 19 )

18 PRVNÍ POMOC ZRANĚNÉMU 1. PŘISTOUPÍME KE ZRANĚNÉMU. 2. ZJISTÍME JESTLI JE PŘI VĚDOMÍ. 3. JESTLI JE PŘI VĚDOMÍ, ZEPTÁME SE CO SE STALO. 4. ZAVOLÁME ZÁCHRANNOU SLUŽBU TELEFON ŘEKNEME SVÉ JMÉNO, MÍSTO, KDE JSME ZRANĚNÉHO NAŠLI A CO SE STALO (POKUD NÁM TO ZRANĚNÝ ŘEKL). 6. SE ZRANĚNÝM RADĚJI NEHÝBEME, POUZE HO PŘIKRYJEME (TŘEBA SVOU MIKINOU NEBO BUNDOU) 7. UPOZORNÍME KOLEMJDOUCÍ A POŽÁDÁME O POMOC. 8. POČKÁME U ZRANĚNÉHO NEŽ PŘIJEDE SANITKA. 9. ŘEKNEME LÉKAŘI JAKOU PRVNÍ POMOC JSME ZRANĚNÉMU POSKYTLI. ( 20 )

19 POŽÁR 1. PŘI VZNIKU POŽÁRU VOLÁME HASIČE TELEFON DO TELEFONU NAHLÁSÍME SVÉ JMÉNO, ADRESU A ŘEKNEME CO A KDE HOŘÍ. 3. POKUSÍME SE SAMI UHASIT POŽÁR. 4. ELEKTRICKÉ SPOTŘEBIČE VYTÁHNEME ZE ZÁSUVKY. 5. ELEKTRICKÉ SPOTŘEBIČE NIKDY NEHASÍME VODOU. 6. OTEVŘEME OKNA, ABYCHOM SE NENADÝCHALI DÝMU. 7. POKUD SI NEVÍME RADY, VEZMEME SI VŠECHNY SVÉ DOKLADY, PENÍZE A OPUSTÍME BYT. 8. POŽÁDÁME O POMOC SOUSEDA. ( 21 )

20 HOSPODAŘENÍ S PENĚZI 1. ZAŘÍDÍME SI ÚČET, NA KTERÝ MI BUDE DŮCHOD NEBO VÝPLATA CHODIT. 2. ZJISTÍME SI DEN, KDY MI BUDE VYPLÁCEN DŮCHOD NEBO VÝPLATA. 3. PO OBDRŽENÍ PENĚZ ZAPLATÍM NÁJEM, ELEKTRIKU, POPŘÍPADĚ POPLATKY ZA TELEVIZI, RÁDIO A POPELNICI. JE MOŽNÉ DÁT BANCE PŘÍKAZ, ABY PLATILA TYTO PRAVIDELNÉ PLATBY. 4. VYHOTOVÍM SI ROZPOČET, KOLIK PENĚZ MOHU ZA JEDEN DEN UTRATIT. 5. SNAŽÍM SE ROZPOČET DODRŽET, ABYCH VYŠEL S PENĚZI DO DALŠÍ VÝPLATY DŮCHODU. 6. NEPŮJČUJI SI OD CIZÍCH LIDÍ PENÍZE ANI OD KAMARÁDŮ. O PŮJČCE V BANCE SE PORADÍM S ASISTENTEM. 7. JÁ TAKÉ NIKOMU NEPŮJČUJI PENÍZE. 8. POKUD MÁM DOMA VÍCE PENĚZ POHROMADĚ, PEČLIVĚ JE USCHOVÁM. 9. DÁVÁM JE STÁLE NA STEJNÉ MÍSTO, ABYCH NEZAPOMNĚL KAM JSEM SI JE ULOŽIL. 10. SNAŽÍM SE NĚJAKÉ PENÍZE UŠETŘIT NA NEČEKANÉ VÝDAJE (ROZBITÁ TELEVIZE, RÁDIO, PRAČKA, LEDNICE ) 11. V PENĚŽENCE NOSÍM JEN MALÝ OBNOS PENĚZ. 12. KDYŽ PLATÍM NÁKUP, VŽDY SI ZKONTROLUJI VRÁCENÉ PENÍZE A POŽÁDÁM O ÚČET NEBO LÍSTEK OD POKLADNY. ( 22 )

21 DOBÍJENÍ MOBILNÍHO TELEFONU POMOCÍ ZAKOUPENÉ- HO KUPONU TWIST JAK POUŽÍVAT KUPON PAEGAS TWIST: 1. SETŘETE STŘÍBRNÉ POLE. 2. ZADEJTE PROSTŘEDNICTVÍM KLÁVESNICE VAŠEHO TELEFONU VOLBU *102* VAŠE DOBÍJECÍ ČÍSLO# (BEZ MEZER) A POTVRĎTE JI JAKO BĚŽNÝ HOVOR. ZA OKAMŽIK OBDRŽÍTE NA DISPLEJ INFORMACI O AKTUÁLNÍ VÝŠI VAŠEHO KREDITU A DOBITÉ ČÁSTCE. NEBO: SETŘETE STŘÍBRNÉ POLE. ZAVOLEJTE NA ČÍSLO 4602 (ZDARMA) A POSTUPUJTE PODLE INSTRUKCÍ KTERÉ USLYŠÍTE. ZADEJTE VAŠE DOBÍJECÍ ČÍSLO. VAŠE DOBÍJECÍ ČÍSLO VÁM BUDE ZOPAKOVÁNO, STISKNĚTE # PRO POTVRZENÍ. VYČKEJTE NA HLASOVÉ POTVRZENÍ: VAŠE DOBITÍ PROBĚHLO ÚSPĚŠNĚ A ZAVĚSTE. DOBÍJECÍ KUPÓN KOUPÍME NA POŠTĚ NEBO V TRAFICE. ( 23 )

22 DOBÍJENÍ MOBILNÍHO TELEFONU POMOCÍ ZAKOUPENÉ- HO KUPONU GO-EUROTEL 1. SETŘETE STÍRACÍ POLE NA GO KUPONU. 2. ZADEJTE NA VAŠEM MOBILNÍM TELEFONU PŘÍKAZ PRO NABITÍ VE TVARU: *102* 14MÍSTNÝ KÓD GO KUPONU#. ZNAKY A ČÍSLA V PŘÍKAZU NEODDĚLUJTE MEZEROU ANI ŽÁDNÝM JINÝM ZNAKEM, NEŽ JE UVEDENO. 3. PŘÍKAZ ZADÁVEJTE STEJNÝM ZPUSOBEM JAKO PŘI VYTÁČENÍ TELEFONNÍHO ČÍSLA. 4. VYČKEJTE NA DORUČENÍ SMS ZPRÁVY S KREDITEM. DOBÍJECÍ KUPÓN ZAKOUPÍME NA POŠTĚ NEBO V TRAFICE. ( 24 )

23 DOBÍJENÍ TELEFONU PŘES TERMINÁL SAZKY 1. VYHLEDÁME POŠTU NEBO SAZKU 2. NA DOBÍJECÍ TIKET VYZNAČÍME KŘÍŽKY ČÍSLO SVÉHO TELEFONU A ČÁSTKU, KTEROU CHCEME DOBÍT 3. VYPNĚNÝ TIKET DÁME PRODAVAČCE A TA NÁM VRÁTÍ LÍSTEK S NAŠÍM TELEFONNÍM ČÍSLEM. 4. NENÍ NUTNÉ SI TENTO DOKLAD USCHOVAT. ( 25 )

24 ZALOŽENÍ ÚČTU KDE SI MŮŽETE POŠTOVNÍ ŮČET ZALOŽIT? NA KTERÉKOLI POŠTĚ V MÍSTĚ BYDLIŠTĚ NEBO V BANCE. CO JE K TOMU TŘEBA? - VYPLNIT ŽÁDOST O ZALOŽENÍ ÚČTU A PODPISOVÝ VZOR - PŘEDLOŽIT DOKLAD TOTOŽNOSTI (OBČANSKÝ PRŮKAZ, PAS ) - SLOŽIT PRVNÍ VKLAD (200,- KČ) CO NÁSLEDUJE? POŠTOVNÍ SPOŘITELNA NEBO BANKA ŽÁDOST KLIENTA VYHODNOTÍ A DO 10 DNŮ HO PÍSEMNĚ VYROZUMÍ ( OZNÁMÍ ČÍSLO ÚČTU) MAJITELI JE AUTOMATICKY VYROBENA KARTA NA PENÍZE A ZASLÁNA NA MÍSTO UVEDENÉ V ŽÁDOSTI. NA TOTO MÍSTO JE ZASLÁN I PIN. CO JE TO PIN? JE TO OSOBNÍ IDENTIFIKAČNÍ ČÍSLO VĚTŠINOU ČTYŘMÍSTNÉ, KTERÉ ZADÁVÁ- ME VŽDY, KDYŽ POUŽIJEME KARTU NA PENÍZE ( V OBCHODĚ, BANKOMATU..) TOTO ČÍSLO NIKOMU NESDĚLUJEME A NIKDY HO NEMÁME ULOŽENÉ U KARTY! PORADÍM SE S DŮVĚRYHODNOU OSOBOU KAM MÁM ULOŽIT PIN. PŘI ZTRÁTĚ PENĚŽENKY BY NÁM MOHL KDOKOLI MANIPULOVAT S NAŠÍM ÚČTEM!! CO DĚLAT PŘI ZTRÁTĚ KARTY? CO NEJDŘÍVE NAHLÁSIT ZTRÁTU U SVÉ BANKY. JE TŘEBA ZNÁT ČÍSLO KARTY, JMÉNO DRŽITELE KARTY,RODNÉ ČÍSLO A ČÍSLO ÚČTU. POZOR BLOKACE KARTY JE VĚTŠINOU VELMI DRAHÁ. ( 26 )

25 KRIZOVÁ SITUACE PŘEPADENÍ, OKRADENÍ 1. VYHÝBÁM SE MÍSTŮM, KDE BY MĚ MOHL NĚKDO PŘEPADNOUT A OKRÁST. 2. NECHODÍM VEČER SÁM VEN. 3. KDYŽ JDU DO KINA, KTERÉ KONČÍ POZDĚJI, JDU VŽDY S KAMARÁDEM. 4. KDYBY MĚ NĚKDO PŘEPADL A OKRADL, VOLÁM POLICII JESTLIŽE NEMÁM TELEFON, DOJDU NA NEJBLIŽŠÍ STANICI POLICIE A VŠE OHLÁSÍM. 6. DOMA ZAMYKÁM DVEŘE A NEOTVÍRÁM CIZÍM LIDEM. 7. KDYBYCH ZTRATIL KLÍČE, VYMĚNÍM CO NEJDŘÍVE ZÁMEK U BYTU. NÁHRADNÍ KLÍČE DÁM SPOLEHLIVÉ OSOBĚ, TŘEBA ASISTENTOVI 8. PŘI ZTRÁTĚ PENĚŽENKY S DOKLADY NAHLÁSÍM VŠE NA POLICII. ( 27 )

26 OBECNÉ RADY POKUD SE MI STANE SITUACE, KDY SI NEVÍM RADY, MÁM PŘÁTELE, KTERÝCH SE MOHU ZEPTAT A POŽÁDAT O RADU. VŽDY SE MOHU OBRÁTIT NA ASISTENTY AGENTURY PONDĚLÍ. CHRÁNÍM SI SVŮJ MAJETEK (MOBILNÍ TELEFON, PENĚŽENKU, DOKLADY, KARTU NA PENÍZE, RÁDIO, TELEVIZOR ) CHRÁNÍM SI SVÉ SOUKROMÍ ( NEDÁVÁM SVOU ADRESU CIZÍM LIDEM, NEDÁVÁM SVÉ RODNÉ ČÍSLO CIZÍM LIDEM, ČÍSLO OBČANSKÉHO PRŮKAZU, NEUKAZUJI NIKOMU KÓD NA KARTU NA PENÍZE, NIKOMU NEŘÍKÁM KOLIK BERU VÝPLATU ) ( 28 )

NABÍDKA ZÁKLADNÍCH A FAKULTATIVNÍCH ČINNOSTÍ PEČOVATELSKÉ SLUŽBY GERIATRICKÉ CENTRUM TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ OD 1. 1. 2014

NABÍDKA ZÁKLADNÍCH A FAKULTATIVNÍCH ČINNOSTÍ PEČOVATELSKÉ SLUŽBY GERIATRICKÉ CENTRUM TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ OD 1. 1. 2014 NABÍDKA ZÁKLADNÍCH A FAKULTATIVNÍCH ČINNOSTÍ PEČOVATELSKÉ SLUŽBY GERIATRICKÉ CENTRUM TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ OD 1. 1. 2014 Základní činnosti pečovatelské služby POMOC PŘI ZVLÁDÁNÍ BĚŽNÝCH ÚKONŮ PÉČE O VLASTNÍ

Více

PRAVIDLA SOUŽITÍ V DOMOVĚ PRAMEN V MNICHOVĚ

PRAVIDLA SOUŽITÍ V DOMOVĚ PRAMEN V MNICHOVĚ PRAVIDLA SOUŽITÍ V DOMOVĚ PRAMEN V MNICHOVĚ POSLÁNÍ DOMOVA PRAMEN Domov pro osoby se zdravotním postižením Pramen je dům, ve kterém můžete: bydlet jíst pracovat a dělat další věci, které Vás zajímají.

Více

příspěvková organizace Věstonická 4304/1, 628 00 Brno Domácí řád

příspěvková organizace Věstonická 4304/1, 628 00 Brno Domácí řád příspěvková organizace Věstonická 4304/1, 628 00 Brno Domácí řád Poskytovaná služba: Domov se zvláštním režimem Dokument: K dokumentu: Název: Domácí řád zjednodušená verze Název: Platnost od: 1. 9. 2014

Více

VSTUPNÍ DOTAZNÍK PRO ZÁJEMCE O POBYT A SOCIÁLNÍ SLUŽBY

VSTUPNÍ DOTAZNÍK PRO ZÁJEMCE O POBYT A SOCIÁLNÍ SLUŽBY VSTUPNÍ DOTAZNÍK PRO ZÁJEMCE O POBYT A SOCIÁLNÍ SLUŽBY Zájemce Jméno a příjmení: Datum narození: Adresa: Telefon: Rodiče nebo zákonní zástupci Jméno a příjmení: Adresa: Zaměstnání: Telefon: Typ služby,

Více

Příloha č. 1 Historické fotografie IH Moskva dříve Společenský dům

Příloha č. 1 Historické fotografie IH Moskva dříve Společenský dům Příloha č. 1 Historické fotografie IH Moskva dříve Společenský dům Vzácnou knihu z roku 1935, Zlín město životní aktivity, má ve své knihovně Jan Beránek ze Zlína. Na jednom ze snímků je i autobusové nádraží,

Více

Ročník: 1. Zpracováno dne: 13. 12. 2012

Ročník: 1. Zpracováno dne: 13. 12. 2012 Označení materiálu: VY_32_INOVACE_RUMJI_TELOCVIK_07 Název materiálu: Evakuační zavazadlo Tematická oblast: Tělesná výchova 1. ročník Anotace: V posledním desetiletí je stále častější vznik mimořádných

Více

2. Ceny zboží - přehled, příjmy a výdaje, skládání částky. 3. Vracení peněz při nákupu, hotovost, peníze na účtu

2. Ceny zboží - přehled, příjmy a výdaje, skládání částky. 3. Vracení peněz při nákupu, hotovost, peníze na účtu Kurz Hospodaření s penězi Lektorka, autorka materiálů: Mgr. Jitka Zimová Obsah kurzu: 1. Poznávání mincí a bankovek, skládání částky 2. Ceny zboží - přehled, příjmy a výdaje, skládání částky 3. Vracení

Více

Informace o poskytovaných službách v Domově pro seniory Vrbno 793 26 Vrbno pod Pradědem, Mnichov 262 Základní činnosti našich služeb

Informace o poskytovaných službách v Domově pro seniory Vrbno 793 26 Vrbno pod Pradědem, Mnichov 262 Základní činnosti našich služeb Informace o poskytovaných službách v Domově pro seniory Vrbno 793 26 Vrbno pod Pradědem, Mnichov 262 Základní činnosti našich služeb 1. Poskytnutí ubytování, úklid, praní a drobné opravy ložního a osobního

Více

Dotazník pro zájemce o ubytování v chráněném bydlení DaMPi

Dotazník pro zájemce o ubytování v chráněném bydlení DaMPi Dotazník pro zájemce o ubytování v chráněném bydlení DaMPi ZÁJEMCE Jméno a příjmení:... Datum narození:... Adresa trvalého bydliště:...... Korespondenční adresa:...... Telefon:... E-mail:... Zdravotní

Více

DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM

DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM DOMÁCÍ ŘÁD DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM Závazné pro: Zpracovala: Datum: 1. 1. 2015 Schválil: Termín aktualizace: leden 2016 všechny zaměstnance Centra Rožmitál pod Třemšínem, poskytovatele sociálních služeb

Více

Nabídka poskytovaných úkonů pečovatelské služby

Nabídka poskytovaných úkonů pečovatelské služby Nabídka poskytovaných úkonů pečovatelské služby Každý uživatel má přidělenou klíčovou pracovnici, která aktivně spolupracuje s uživatelem. Během poskytování pečovatelské služby vytváří tzv. individuální

Více

Samoobslužná zóna NÁVOD K POUŽITÍ

Samoobslužná zóna NÁVOD K POUŽITÍ Samoobslužná zóna NÁVOD K POUŽITÍ 1. Co je Samoobslužná zóna a k čemu slouží Samoobslužná zóna (SZ) je samoobslužný terminál, určený pro nákup jízdného v systému Integrované dopravy Plzeňska (IDP), uloženého

Více

kreditová jízdenka PRO FIRMY

kreditová jízdenka PRO FIRMY kreditová jízdenka PRO FIRMY Používáte pouze 1 Kreditovou jízdenku k jakékoliv cestě našimi žlutými autobusy a vlaky Kreditová jízdenka je přenosná = ve stejnou dobu může cestovat několik vašich zaměstnanců

Více

Provozní řád školní jídelny

Provozní řád školní jídelny Provozní řád školní jídelny Základní škola Švermova 4, Žďár nad Sázavou 1. Provoz školní jídelny: Pracovní doba zaměstnanců: 6.00 14.30 hodin Výdejní doba pro žáky a zaměstnance: Výdejní doba pro cizí

Více

DOTAZNÍK ke zjištění schopnosti zvládat samostatné bydlení

DOTAZNÍK ke zjištění schopnosti zvládat samostatné bydlení Podpora samostatného bydlení - dotazník 1 DOTAZNÍK ke zjištění schopnosti zvládat samostatné bydlení jméno a příjmení. datum narození. trvalé bydliště... Údaje uvedené v žádosti považuje MPS Louny za důvěrné

Více

Vnitřní řád školní jídelny

Vnitřní řád školní jídelny Vnitřní řád školní jídelny Vypracoval: Schválil: Jitka Andrejsová, vedoucí školní jídelny Mgr. Hana Janischová, ředitelka školy Směrnice nabývá účinnosti dne: 1.12.2014 Pedagogická rada projednala a schválila

Více

Jak nejlépe využít kartu Exclusive

Jak nejlépe využít kartu Exclusive Podrobné informace o kartě Generali a programu Exclusive naleznete na www.rb.cz a www.exclusiveprogram.cz. Jak nejlépe využít kartu Exclusive Příručka pro členy programu Exclusive Příručka pro držitele

Více

Rozhodnutí správní rady Diakonie ČCE - střediska v Brně stanovující ceny v Chráněném bydlení Ovečka (dále jen CHBO) CENÍK CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ OVEČKA

Rozhodnutí správní rady Diakonie ČCE - střediska v Brně stanovující ceny v Chráněném bydlení Ovečka (dále jen CHBO) CENÍK CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ OVEČKA Správní rada Diakonie ČCE - střediska v Brně vydává toto rozhodnutí NÁZEV DOKUMENTU: Rozhodnutí správní rady Diakonie ČCE - střediska v Brně stanovující ceny v Chráněném bydlení Ovečka (dále jen CHBO)

Více

Příručka pro držitele

Příručka pro držitele Příručka pro držitele Stříbrné karty Home Credit hotovost vždy po ruce vydání a vedení karty Stříbrná karta Home Credit nyní máte hotovost vždy po ruce! k dispozici máte částku ve výši úvěrového rámce

Více

Úhrada za poskytované sociální služby a její vyúčtování

Úhrada za poskytované sociální služby a její vyúčtování Domovy Na Třešňovce Riegrova 837 552 03 Česká Skalice Identifikační znak dokumentu 274_S_2013 Datum vydání Verze dokumentu 12.1.2015 4. Účinnost od Datum plánové revize 1.2.2015 31.1.2016 Počet stran dokumentu

Více

Jak začít s O 2 Citi kartou

Jak začít s O 2 Citi kartou Jak začít s O 2 Citi kartou odměny s každým nákupem 5% sleva za mobilní služby od O 2 bonus za první platbu kartou 1. Jak aktivovat a začít s O 2 Citi kartou 1. 2. Karta je z bezpečnostních důvodů neaktivní.

Více

Provozní řád školních jídelen (příloha k organizačnímu řádu školy č. 22, školní rok 2014-15) Provozní řád školní jídelny budova A

Provozní řád školních jídelen (příloha k organizačnímu řádu školy č. 22, školní rok 2014-15) Provozní řád školní jídelny budova A Vyšší odborná škola ekonomická, sociální a zdravotnická, Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola Most příspěvková organizace Provozní řád školních jídelen (příloha k organizačnímu

Více

Telefon Banka. První kroky

Telefon Banka. První kroky Telefon Banka První kroky Obsah Co Vám Telefon Banka nabízí... 3 Zabezpečení Telefon Banky... 3 Výhody Telefon Banky... 3 Telefon Banka Vám umožní... 3 Rychlý start... 4 První přihlášení do Telefon Banky...

Více

NEUTRÁCÍME DOMA VÍCE, NEŽ VYDĚLÁVÁME?

NEUTRÁCÍME DOMA VÍCE, NEŽ VYDĚLÁVÁME? NEUTRÁCÍME DOMA VÍCE, NEŽ VYDĚLÁVÁME? Plán vyučovací hodiny (č. 2) TÉMA VYUČOVACÍ HODINY: Neutrácíme doma více, než vyděláváme? VĚK ŽÁKŮ: využití podle úrovně žáků (doporučení 6. až 8. třída) ČASOVÁ DOTACE:

Více

TENTO VNITŘNÍ ŘÁD ŠJ OBSAHUJE :

TENTO VNITŘNÍ ŘÁD ŠJ OBSAHUJE : STANOVEN NA ZÁKLADĚ : - Zákona 561/2004Sb. o předškolním, základním, středním a vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů 119 - Vyhlášky ministerstva školství 107/2005

Více

BLESK peněženka předplacená platební karta. Nominace o Cenu v soutěži Zlatá koruna v kategorii finanční produkty Novinka roku. MOPET CZ a.s.

BLESK peněženka předplacená platební karta. Nominace o Cenu v soutěži Zlatá koruna v kategorii finanční produkty Novinka roku. MOPET CZ a.s. BLESK peněženka předplacená platební karta. Nominace o Cenu v soutěži Zlatá koruna v kategorii finanční produkty Novinka roku MOPET CZ a.s. Proč předplacená platební karta Na českém trhu do roku 2014 neexistovala

Více

Střední odborné učiliště Praha Michle. Ohradní 24, Praha 4 Michle 145 01 ŘÁD DOMOVA MLÁDEŽE

Střední odborné učiliště Praha Michle. Ohradní 24, Praha 4 Michle 145 01 ŘÁD DOMOVA MLÁDEŽE Střední odborné učiliště Praha Michle Ohradní 24, Praha 4 Michle 145 01 ŘÁD DOMOVA MLÁDEŽE Je nedílnou součástí Vnitřního řádu SOU, stanoví organizaci chod domova mládeže a základní povinnosti ubytovaných

Více

Provozní řád školní jídelny Gymnázia Olgy Havlové, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Provozní řád školní jídelny Gymnázia Olgy Havlové, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace Provozní řád školní jídelny Gymnázia Olgy Havlové, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace Článek 1 Základní ustanovení 1. Stravování je poskytováno v souladu se: a) zákonem číslo 561/2004 Sb., školský

Více

Smlouva o poskytnutí sociální služby v ÚSS Milíčeves

Smlouva o poskytnutí sociální služby v ÚSS Milíčeves Ústav sociálních služeb Milíčeves Smlouva o poskytnutí sociální služby v ÚSS Milíčeves Smlouvu o poskytnutí sociální služby domov pro seniory, dle 49 a 91 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách,

Více

2. Docházka do ŠD je pro zapsané žáky povinná. Omluvení nepřítomnosti žáka ve ŠD je stejné jako ve škole.

2. Docházka do ŠD je pro zapsané žáky povinná. Omluvení nepřítomnosti žáka ve ŠD je stejné jako ve škole. 1. základní škola T. G. Masaryka Milevsko, Jeřábkova 690, okres Písek 399 01 Milevsko tel. 382 521 393 E-mail : skola@zsmilevsko.cz Web : www.zsmilevsko.cz A. Řád školní družiny Problematika zájmového

Více

Zpracovatel: QQT, s.r.o., www.qqt.cz Nositel projektu: Karlovarský kraj. Publikace vznikla jako výstup z realizace veřejné zakázky v rámci projektu V

Zpracovatel: QQT, s.r.o., www.qqt.cz Nositel projektu: Karlovarský kraj. Publikace vznikla jako výstup z realizace veřejné zakázky v rámci projektu V A 1 Ubytování Ubytování chráněné prostředí pro řešení nepříznivé sociální situace Poskytnutí bezpečného místa k životu a bezpečných profesionálních vztahů Vlastní lůžko (chodit spát na stejné lůžko) Možnost

Více

Příručka pro držitele skarty

Příručka pro držitele skarty Příručka pro držitele skarty Úvod skarta je vaší novou peněženkou. Jejím prostřednictvím budete od státu dostávat sociální dávky. Co všechno skarta umí a k čemu ji můžete používat, o tom se dozvíte v této

Více

Domácí řád stručně 1. Aktualizace

Domácí řád stručně 1. Aktualizace Domov pro seniory sv. Hedviky Kravaře příspěvková organizace Alejní 375/22, 747 21 Kravaře Domácí řád stručně 1. Aktualizace 1. Naše poslání: - Chceme, abyste u nás mohli prožít klidné a důstojné stáří.

Více

PROVOZNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ JÍDELNY PŘI ZŠ OVČÁRECKÁ 374, KOLÍN V. Základní ustanovení

PROVOZNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ JÍDELNY PŘI ZŠ OVČÁRECKÁ 374, KOLÍN V. Základní ustanovení PROVOZNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ JÍDELNY PŘI ZŠ OVČÁRECKÁ 374, KOLÍN V. Základní ustanovení Školní jídelna se řídí vyhláškou Ministerstva školství o školním stravování č. 463/2011 Sb.,107/2008 Sb. a vyhláškou Ministerstva

Více

ZPŮSOBŮ JE NĚKOLIK, JEN SI VYBRAT!

ZPŮSOBŮ JE NĚKOLIK, JEN SI VYBRAT! ZPŮSOBŮ JE NĚKOLIK, JEN SI VYBRAT! Plán vyučovací hodiny (č. 6) TÉMA VYUČOVACÍ HODINY: Způsobů je několik, jen si vybrat! VĚK ŽÁKŮ: využití podle úrovně žáků (doporučení 6. až 8. třída) ČASOVÁ DOTACE:

Více

CHALUPA U TŘÍ MEDVĚDŮ UBYTOVACÍ ŘÁD

CHALUPA U TŘÍ MEDVĚDŮ UBYTOVACÍ ŘÁD CHALUPA U TŘÍ MEDVĚDŮ UBYTOVACÍ ŘÁD UBYTOVÁNÍ V pensionu může být ubytován pouze host, který je k ubytování přihlášen po předložení občanského průkazu, platného cestovního pasu, nebo jiného dokladu o totožnosti.

Více

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Pořadové číslo DUM 370 Jméno autora Mgr. Michaela ejšická Datum, ve kterém byl DUM vytvořen 12.1.2012 Ročník, pro který je DUM určen 2. zdělávací oblast (klíčová slova) Člověk

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole EASY SCHOOL OF LANGUAGES Valletta, Malta

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole EASY SCHOOL OF LANGUAGES Valletta, Malta JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

Pracovní list Finanční plánování

Pracovní list Finanční plánování Pracovní list Finanční plánování Úkol č. 1 Vypište jak dále rozdělujeme příjmy a výdaje u osobního rozpočtu a ke každému druhu uveďte alespoň jeden příklad. Úkol č. 2 Eliška studuje střední školu. Od září

Více

Školní jídelna Ústí nad Orlicí, T. G. Masaryka 148 se sídlem T. G. Masaryka148,562 01 Ústí nad Orlicí

Školní jídelna Ústí nad Orlicí, T. G. Masaryka 148 se sídlem T. G. Masaryka148,562 01 Ústí nad Orlicí Školní jídelna Ústí nad Orlicí, T. G. Masaryka 148 se sídlem T. G. Masaryka148,562 01 Ústí nad Orlicí Provozní řád školní jídelny Školní jídelna se ve své činnosti řídí zejména zákonem č. 561/2004 Sb.,

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole HORIZONTE Regensburg, Německo

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole HORIZONTE Regensburg, Německo JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

MANUAL PRO MANUÁL PRO NOVĚ PŘÍCHOZÍ

MANUAL PRO MANUÁL PRO NOVĚ PŘÍCHOZÍ MANUAL PRO MANUÁL PRO NOVĚ PŘÍCHOZÍ Obsah INFORMACE O VAŠÍ SIM KARTĚ... 3 Co vše najdete na své SIM kartě?... 3 SIM karta T- Mobile... 3 SIM karta Vodafone... 3 DODATEČNÁ AKTIVACE VAŠEHO NOVÉHO ČÍSLA U

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole Centro Culturale GIACOMO PUCCINI Viareggio, Itálie

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole Centro Culturale GIACOMO PUCCINI Viareggio, Itálie JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

1. Záloha: 2.000,-Kč na poukaz. Splatná s odevzdáním přihlášky (do 20. 3. 2015). 2.

1. Záloha: 2.000,-Kč na poukaz. Splatná s odevzdáním přihlášky (do 20. 3. 2015). 2. LDT v kempu Cesenatico - Itálie, který se nachází 20 km od Rimini. Tato oblast je vyhlášená rozsáhlými písečnými plážemi. Děti budou ubytovány v klidné části kempu cca 8 10 minut od moře v karavanech pro

Více

CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ. Nové Město nad Metují I.

CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ. Nové Město nad Metují I. CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ Nové Město nad Metují I. KONTAKT Adresa: Domov Dědina Nádražní 709 517 73 Opočno Telefon: 493 814 563 Web: www.domov-dedina.cz Email: opocno@domov-dedina.cz VIZE Chci žít v místě, kde

Více

Tábor Matějovec 2.8. 16.8.2008

Tábor Matějovec 2.8. 16.8.2008 Tábor Matějovec 2.8. 16.8.2008 Odjezd je v pátek 1. srpna 2008 (pro skauty) Sraz je u klubovny v 8:00 hodin Na tábor pojedeme na kole, na tábořiště dorazíme v sobotu v poledne Účast je dobrovolná Odjezd

Více

LETNÍ KEMP MLÁDEŽE POD JEDNOU STŘECHOU. Strmilov 7. 14. 7. 2013

LETNÍ KEMP MLÁDEŽE POD JEDNOU STŘECHOU. Strmilov 7. 14. 7. 2013 Sdružení evangelické mládeže v České republice Jungmannova 9 110 00 Praha 1 info@semcr.cz http://semcr.cz/ IČ: 270 31 225 číslo účtu: 2700382555/2010 LETNÍ KEMP MLÁDEŽE POD JEDNOU STŘECHOU Strmilov 7.

Více

00 World Selects Invitational Stockholm, Švédsko 1.5.-5.5.2012. Praktické informace

00 World Selects Invitational Stockholm, Švédsko 1.5.-5.5.2012. Praktické informace 00 World Selects Invitational Stockholm, Švédsko 1.5.-5.5.2012 Praktické informace Hotel Hotel Scandic Alvik je moderní 4* hotel poblíž zimního stadionu. Všechna družstva budou ubytovaná ve stejném hotelu.

Více

Závazná přihláška na Letní dětský tábor DREAMÍK 2015 Termín tábora 22.-30.8.2015

Závazná přihláška na Letní dětský tábor DREAMÍK 2015 Termín tábora 22.-30.8.2015 Registrační číslo: Závazná přihláška na Letní dětský tábor DREAMÍK 2015 Termín tábora 22.-30.8.2015 Organizátoři: Vzdělávací centrum Mgr. Lucie Dudková, IČ 76580661 Email: dreamik@post.cz Tel.: 725/614781,

Více

e-shop Plzeňské karty NÁVOD K POUŽITÍ

e-shop Plzeňské karty NÁVOD K POUŽITÍ NÁVOD K POUŽITÍ Obsah 1 Úvod... 3 2 K čemu slouží e-shop Plzeňské karty... 4 2.1 Úvodní obrazovka e-shopu... 4 3 Vytvoření uživatelského účtu... 5 4 Dobíjení časového předplatného a elektronické hotovosti...

Více

Jak ušetřit elektřinu v domácnosti

Jak ušetřit elektřinu v domácnosti POSVIŤTE SI NA ÚSPORY Jak ušetřit elektřinu v domácnosti JAK UŠETŘIT V DOMÁCNOSTI ELEKTŘINU Co je cílem semináře přinést důležité a praktické informace a tipy, které vám pomohou v domácnosti s elektřinou

Více

VY_62_INOVACE_1ZIM68. Autor: Mgr. Jana Zimková. Datum: 7.10.2011. Ročník: 5. Vzdělávací oblast: Finanční gramotnost. Předmět: Matematika

VY_62_INOVACE_1ZIM68. Autor: Mgr. Jana Zimková. Datum: 7.10.2011. Ročník: 5. Vzdělávací oblast: Finanční gramotnost. Předmět: Matematika VY_62_INOVACE_1ZIM68 Autor: Mgr. Jana Zimková Datum: 7.10.2011 Ročník: 5. Vzdělávací oblast: Finanční gramotnost Předmět: Matematika Tematický okruh: Nestandardní aplikační úlohy a problémy Téma: Pokladnička

Více

Příkaz ředitele SKM UJEP č. 3/2010

Příkaz ředitele SKM UJEP č. 3/2010 Příkaz ředitele SKM UJEP č. 3/2010 S účinností od 1. 4. 2010 nabývá platnosti Ceník poplatků za škody způsobené na majetku SKM ubytovanými osobami. Tento Příkaz ředitele SKM UJEP č. 3/2010 ruší a nahrazuje

Více

Domácí řád Domova důchodců Proseč u Pošné, příspěvkové organizace

Domácí řád Domova důchodců Proseč u Pošné, příspěvkové organizace DOMOV DŮCHODCŮ Proseč u Pošné, p.o. Proseč u Pošné 1 PACOV 395 01 Tel.: 565 442 295 Informace č.: 1 pro žadatele, klienty, kontaktní osoby a návštěvy Domova 1) Úvod Domácí řád Domova důchodců Proseč u

Více

Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil

Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil 1 Obsah Užitečné informace... 3 Získání SIM s novým číslem... 3 Získání SIM se svým současným číslem... 3 Aktivace SIM... 3 ČVOP... 4 Jak získat ČVOP...

Více

Úřad práce informuje :

Úřad práce informuje : Úřad práce informuje : Od 1. 7. 2012 bude zahájeno vydávání karty sociálních systémů - skarty skarta je určena příjemcům nepojistných sociálních dávek dávky pomoci v hmotné nouzi dávky pro osoby se zdravotním

Více

Nabídka poskytovaných úkonů odlehčovací služby

Nabídka poskytovaných úkonů odlehčovací služby Nabídka poskytovaných úkonů odlehčovací služby Tato nabídka je pouze rámcová, s každým uživatelem bude jednáno dle jeho individuálních potřeb, kterým bude přizpůsoben druh a četnost poskytování jednotlivých

Více

Vnitřní řád školní kuchyně

Vnitřní řád školní kuchyně Vnitřní řád školní kuchyně IČO: 0053155, Sídlo: náměstí Svobody 318, Bzenec DIČ: CZ0053155, telefon: 518 384 527 Pracoviště: Školní kuchyně ul. J. Hanáka, Výdejna: Junior, ul. Vinařů, Přívoz Vnitřní řád

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole SCUOLA LEONARDO DA VINCI Florencie, Itálie

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole SCUOLA LEONARDO DA VINCI Florencie, Itálie JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

Akontace je část ceny nákupu, kterou při čerpání úvěru platí kupující přímo obchodníkovi. Zpravidla se pohybuje kolem 10 %.

Akontace je část ceny nákupu, kterou při čerpání úvěru platí kupující přímo obchodníkovi. Zpravidla se pohybuje kolem 10 %. Akontace je část ceny nákupu, kterou při čerpání úvěru platí kupující přímo obchodníkovi. Zpravidla se pohybuje kolem 10 %. Bankomat (ATM) je peněžní výdajový automat sloužící pro výplatu hotovosti prostřednictvím

Více

1.Organizace mateřské školy ve školním roce 2013/2014

1.Organizace mateřské školy ve školním roce 2013/2014 1.Organizace mateřské školy ve školním roce 2013/2014 ředitel školy: zástupce ředitele pro předškolní výchovu: Mgr. Marie Sikorová Bc. Zuzana Ferencová 1.1 Rozdělení učitelek na jednotlivé třídy: 1. tř.

Více

Vnitřní řád školní jídelny

Vnitřní řád školní jídelny Základní škola, Brno, Bosonožská 9, příspěvková organizace Fakultní škola Pedagogické fakulty MU v Brně Bosonožská 9 625 00 BRNO Starý Lískovec V Brně dne 9. dubna 2015 Čj. : 669/2015 Vnitřní řád školní

Více

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 2. Kontakty. 3. Volání

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 2. Kontakty. 3. Volání 1 z 31 Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky Volání

Více

P O D M Í N K Y V Ý B Ě R O V É H O Ř Í Z E N Í N A P R O D E J S O U B O R U M O V I T Ý C H V Ě C Í

P O D M Í N K Y V Ý B Ě R O V É H O Ř Í Z E N Í N A P R O D E J S O U B O R U M O V I T Ý C H V Ě C Í P O D M Í N K Y V Ý B Ě R O V É H O Ř Í Z E N Í N A P R O D E J S O U B O R U M O V I T Ý C H V Ě C Í VYHLÁŠENÉ V RÁMCI ZPENĚŽENÍ MAJETKU ZAPSANÉHO DO SOUPISU MAJETKOVÉ PODSTATY DLUŽNÍKA ČETRANS a.s.,

Více

POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY OKRESNÍ ŘEDITELSTVÍ Z N O J M O

POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY OKRESNÍ ŘEDITELSTVÍ Z N O J M O - Nikdy neotvírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi. - Do bytu vpusťte pouze ty, které dobře znáte nebo se vám důvěryhodně prokáží a sdělí vám, proč přichází. Cizí lidi nikdy nevpouštějte do bytu! - I

Více

Základní škola T. G. Masaryka, Hrádek nad Nisou, Komenského 478, okres Liberec, příspěvková organizace, IČO 70983011

Základní škola T. G. Masaryka, Hrádek nad Nisou, Komenského 478, okres Liberec, příspěvková organizace, IČO 70983011 Základní škola T. G. Masaryka, Hrádek nad Nisou, Komenského 478, okres Liberec, příspěvková organizace, IČO 70983011 Řád školní jídelny Č.j. 2007/3 Účinnost od: 1.12.2007 Spisový znak: 2-1 Skartační znak:

Více

NASTEVNÍ FOTOPASTÍ LTL. ACORN 5210, 5310, 6210 S GSM BRÁNOU. Pro nastavení fotopastí s GSM bránou je potřeba SIM karta a počítač

NASTEVNÍ FOTOPASTÍ LTL. ACORN 5210, 5310, 6210 S GSM BRÁNOU. Pro nastavení fotopastí s GSM bránou je potřeba SIM karta a počítač NASTEVNÍ FOTOPASTÍ LTL. ACORN 5210, 5310, 6210 S GSM BRÁNOU Pro nastavení fotopastí s GSM bránou je potřeba SIM karta a počítač SIM karta ověření: SIM kartu je třeba předem ověřit, zda je opravdu funkční

Více

Žádost o poskytnutí sociální služby

Žádost o poskytnutí sociální služby Žádost o poskytnutí sociální služby Chráněné bydlení Sv. Michaela, Diecézní charita Brno - Služby Brno, Gorkého 34, 602 00 Brno Vážený žadateli, tato žádost nám poskytne základní informace o Vás a o motivaci,

Více

Vnitřní řád domova mládeže pro studenty vyšší odborné školy

Vnitřní řád domova mládeže pro studenty vyšší odborné školy Vnitřní řád domova mládeže pro studenty vyšší odborné školy Domov mládeže při Vyšší odborné škole, Obchodní akademii a Středním odborném učilišti technickém v Chotěboři Domov mládeže (dále jen DM) je školské

Více

Ovládací prvky telefonu

Ovládací prvky telefonu A370 Začínáme Obsah Obsah... 2 Ovládací prvky telefonu... 3 Uvedení do provozu... 5 Zapnutí a vypnutí telefonu.. 8 Nabíjení telefonu... 9 Nouzové volání... 11 Telefonování... 12 Svítilna... 14 Zámek klávesnice...

Více

SOCIÁLNÍ ANAMNÉZA Jméno a příjmení žadatele: Datum narození žadatele: 1) dlouhodobě nepříznivému zdravotnímu stavu

SOCIÁLNÍ ANAMNÉZA Jméno a příjmení žadatele: Datum narození žadatele: 1) dlouhodobě nepříznivému zdravotnímu stavu SOCIÁLNÍ ANAMNÉZA Jméno a příjmení žadatele: Datum narození žadatele:.. 1) Vzhledem ke svému dlouhodobě nepříznivému zdravotnímu stavu nezvládám nebo zvládám jen s pomocí nebo dohledem jiné osoby tyto

Více

DOMOV PRO SENIORY A DŮM S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU MARIÁNSKÉ LÁZNĚ příspěvková organizace D O M Á C Í Ř Á D DOMOV PRO SENIORY TEPELSKÁ 752

DOMOV PRO SENIORY A DŮM S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU MARIÁNSKÉ LÁZNĚ příspěvková organizace D O M Á C Í Ř Á D DOMOV PRO SENIORY TEPELSKÁ 752 DOMOV PRO SENIORY A DŮM S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU MARIÁNSKÉ LÁZNĚ příspěvková organizace D O M Á C Í Ř Á D DOMOV PRO SENIORY TEPELSKÁ 752 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2014 Stránka 1 z 6 1. Poslání, cílová skupina, cíle

Více

LT MH SDH Líně 2014 26.7.2014 2.8.2014

LT MH SDH Líně 2014 26.7.2014 2.8.2014 Zabezpečení: Vedoucí: hlavní vedoucí: Martin Zavřel vedoucí: Petr Keramidas David Šmůla pomocníci zdravotník: Jaroslav Vosátka Lucie Mikešková M. Vosátková Ubytování: Chatový ráj Komorník GPS: 49 8'5.114"N,

Více

VNITŘNÍ ŘÁD. SCOLAREST - zařízení školního stravování spol. s r.o. OA Hovorčovická, U Vinohradského hřbitova 3, Praha 3 s platností od 2. 9.

VNITŘNÍ ŘÁD. SCOLAREST - zařízení školního stravování spol. s r.o. OA Hovorčovická, U Vinohradského hřbitova 3, Praha 3 s platností od 2. 9. VNITŘNÍ ŘÁD SCOLAREST - zařízení školního stravování spol. s r.o. OA Hovorčovická, U Vinohradského hřbitova 3, Praha 3 s platností od 2. 9. 2013 SÍDLO FIRMY: U Pergamenky čp. 1145/12, Praha 7, 170 00 IZO:

Více

Průvodce pro zájemce o službu - Komunitní bydlení Světlá n. S.

Průvodce pro zájemce o službu - Komunitní bydlení Světlá n. S. Průvodce pro zájemce o službu - Komunitní bydlení Světlá n. S. Komu poskytujeme sociální službu? Domov Háj u Ledče nad Sázavou v domově pro osoby se zdravotním postižením poskytuje služby pro muže a ženy

Více

VNITŘNÍ ŘÁD. SCOLAREST - zařízení školního stravování spol. s r.o. Gymnázium Omská, Omská 1300 / 4 Praha 10 s platností od 1.9.

VNITŘNÍ ŘÁD. SCOLAREST - zařízení školního stravování spol. s r.o. Gymnázium Omská, Omská 1300 / 4 Praha 10 s platností od 1.9. VNITŘNÍ ŘÁD SCOLAREST - zařízení školního stravování spol. s r.o. Gymnázium Omská, Omská 1300 / 4 Praha 10 s platností od 1.9.2012 SÍDLO FIRMY: U Pergamenky čp.1145/12, Praha 7, 170 00 IZO: 110029534 Telefon:

Více

Ostatní služby bank. Bc. Alena Kozubová

Ostatní služby bank. Bc. Alena Kozubová Ostatní služby bank Bc. Alena Kozubová Ostatní služby Obchody s cizími měnami Přímé bankovnictví Platební karty Operace s cennými papíry Poradenské služby Obchody s cizími měnami Česká národní banka na

Více

JARNÍ TÁBOR 2015. pátek 20. března neděle 22. března Děti a mládež od 7 do 15 let Hodoňovice, okres Frýdek-Místek

JARNÍ TÁBOR 2015. pátek 20. března neděle 22. března Děti a mládež od 7 do 15 let Hodoňovice, okres Frýdek-Místek JARNÍ TÁBOR 2015 Pojeďte s námi na jarní tábor do podhůří Beskyd. Zažijete aktivity pod širým nebem, nová kamarádství a učení se novým věcem. Tábor je pořádán pod patronátem Diecézní Charity Ostravsko-Opavské.

Více

Internetový portál Come Automaty

Internetový portál Come Automaty Manuál pro kartový účet Autor dokumentu: Roman Banar Verze dokumentu: 1.0 (20.1.2009) Status dokumentu: Dokončeno Obsah 1 Kartový účet...3 1.1 Přihlášení do kartového účtu...3 1.2 Historie operací...3

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole SCUOLA LEONARDO DA VINCI Řím, Itálie

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole SCUOLA LEONARDO DA VINCI Řím, Itálie JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

PLATBY KARTOU NA INTERNETU

PLATBY KARTOU NA INTERNETU PLATBY KARTOU NA INTERNETU Chcete rychle, pohodlně a bezpečně nakupovat z pohodlí domova či kanceláře? Není nic jednoduššího, než nakupovat přes internet kartou. Karta šetří Váš čas i peníze S kartou můžete

Více

Era osobní účet Příručka pro klienty, kteří dovršili 18 let

Era osobní účet Příručka pro klienty, kteří dovršili 18 let Era osobní účet Příručka pro klienty, kteří dovršili 18 let Co se na vašem účtu mění Způsob podepisování Nyní už všechny dokumenty podepisujete pouze vy. Platební karta Týdenní limit pro výběry z bankomatů

Více

Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě

Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě 1 5. 6. 7. 8. Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě Zap./Vyp. internetu v zahraničí Nastavení

Více

GSM ALARM - základní sada Návod k použití

GSM ALARM - základní sada Návod k použití GSM ALARM - základní sada Návod k použití První spuštění a základní nastavení: Před vložením SIM karty do GSM alarmu, je potřeba ji připravit v mobilním telefonu: 1. Odstraňte PIN 2. Vymažte všechny telefonní

Více

Lyoness tajemství nakupovat

Lyoness tajemství nakupovat Možnosti nakupování Lyoness tajemství nakupovat 1. Uplatnění CashBack karty 2. Přímá platba (Potvrzení o platbě) 3. Originální poukázky 4. Online poukázka 5. Převod elektrické energie a plynu 1. Uplatnění

Více

Vážení zájemci o bydlení v objektu Rezidenci Magnolie,

Vážení zájemci o bydlení v objektu Rezidenci Magnolie, 800 58 58 58 www.rezidence-magnolie.cz Rezidenční bydlení Vážení zájemci o bydlení v objektu Rezidenci Magnolie, v tomto materiálu uvádíme některé praktické informace, které se týkají bydlení a služeb

Více

2) Výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti a sociálně terapeutické činnosti. 3) Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím

2) Výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti a sociálně terapeutické činnosti. 3) Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím Druh dokumentu: metodický pokyn Název: NABÍDKA SLUŽEB Vztahuje se ke standardům č.: 1, 3, 4, 5, 15 Palackého 165 Chlumec n. C. IČO: 648 09 234 Platnost od: 2. 6. 2014 Účinnost od: 6. 6. 2014 Aktualizuje

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole AM LANGUAGE STUDIO Sliema, Malta

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole AM LANGUAGE STUDIO Sliema, Malta JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

Sbírka tipů pro SERVIS 24

Sbírka tipů pro SERVIS 24 Sbírka tipů pro SERVIS 24 AKTIVACE LIMITY 3D SECURE SMS PIN Obsah Aktivace elektronického výpisu... 1 Změna limitů u platební karty... 2 Oblíbené položky... 3 Zrychlené převody... 4 Recyklace plateb...

Více

Pravidla vzájemného soužití ve FOKUSU-Písek, o.s.:

Pravidla vzájemného soužití ve FOKUSU-Písek, o.s.: Pravidla vzájemného soužití ve FOKUSU-Písek, o.s.: 1. Klienti a pracovníci Fokusu-Písek, o.s. si vzájemně vykají a oslovují se křestním jménem, příjmením nebo titulem (výjimky: tykání - např. pracovník

Více

SEM. 2. série VZOROVÉ ŘEŠENÍ

SEM. 2. série VZOROVÉ ŘEŠENÍ SEM 2. série VZOROVÉ ŘEŠENÍ Příklad 1 VÝDAJE - 1. měsíc Kč P/N/Z Nájem 3 500 Kč Povinné/ Nutné Šalinkarta čtvrtletní (MHD) 685 Kč Nutné Doklady, kartička na bus, ČD 50 Kč Nutné Jízdné domů (např. 1 cesta

Více

Модуль 5. Veřejná doprava

Модуль 5. Veřejná doprava Модуль 5. Veřejná doprava Veřejná doprava v Evropě je jednoduchá na pochopení. Měli byste se jen naučit jak ji využívat. Zabere to trochu času, ale nebudete pak mít problém ji použít. Městská hromadná

Více

MIKROCENZUS 1996 Přílohy :Mc 96-1a... 1. Identifikační údaje Mc 96-1b...

MIKROCENZUS 1996 Přílohy :Mc 96-1a... 1. Identifikační údaje Mc 96-1b... ČESKÝ STATISTICKÝ ÚŘAD Registrováno Č. Vk 214/97 z 3. 12. 1996 Mc 96-1 MIKROCENZUS 1996 Přílohy :Mc 96-1a....... 1. Identifikační údaje Mc 96-1b....... 101 Číslo kraje, okresu 106 Typ a velikost obce 102

Více

Cashflow kvadrant - Robert Kiyosaki

Cashflow kvadrant - Robert Kiyosaki Cashflow kvadrant - Robert Kiyosaki Pracovní list pro ZŠ Co Vás napadne při pojmu cashflow [kešflou] kvadrant? Že tomuto pojmu vůbec nerozumíte? Že je to nějaké cizí slovo? Možná jste už někdy na toto

Více

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty. 3. Volání

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty. 3. Volání Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky Volání Nastavení

Více

ŽÁDOST O PŘIJETÍ DO CENTRA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB HRABYNĚ 747 67 Hrabyně 3/202

ŽÁDOST O PŘIJETÍ DO CENTRA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB HRABYNĚ 747 67 Hrabyně 3/202 ŽÁDOST O PŘIJETÍ DO CENTRA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB HRABYNĚ 747 67 Hrabyně 3/202 DOMOV PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM POBYTOVÁ SOCIÁLNÍ SLUŽBA (7776586) ODLEHČOVACÍ SLUŽBA (9346727) Číslo jednací Došlo dne:

Více

Domov důchodců Libina, p.o., Libina 540, 788 05. Žádost o poskytnutí sociální služby v Domově důchodců Libina, p.o.

Domov důchodců Libina, p.o., Libina 540, 788 05. Žádost o poskytnutí sociální služby v Domově důchodců Libina, p.o. Domov důchodců Libina, p.o., Libina 540, 788 05 Tel: 583 233 203, 583 233 204 IČO: 75 00 39 88 e-mail : ddlibina@ddlibina.cz www.ddlibina.cz Datum přijetí žádosti: Razítko DD Libina: Žádost o poskytnutí

Více

Smlouva o poskytnutí služby sociální péče v domově pro seniory

Smlouva o poskytnutí služby sociální péče v domově pro seniory V Z O R Smlouva o poskytnutí služby sociální péče v domově pro seniory Níže uvedeného dne, měsíce a roku u z a v ř e l i 1) Pan (paní)....(jméno a příjmení), nar.. (datum narození), bydliště... (adresa),

Více

Ž Á D O S T o nájem bytu v domě s pečovatelskou službou. Část A.

Ž Á D O S T o nájem bytu v domě s pečovatelskou službou. Část A. Úřad městské části Praha 4, Antala Staška 2059/80b, 140 45 Praha 4 Nusle odbor obecního majetku (tel., fax, e-mail viz. telefonní seznam, webové stránky MČ Praha 4) Ž Á D O S T o nájem bytu v domě s pečovatelskou

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole DID DEUTSCH-INSTITUT Hamburg, Německo

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole DID DEUTSCH-INSTITUT Hamburg, Německo JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více