Platební karta vám pomáhá plánovat výdaje a řídit vaše finance - každý měsíční výpis vám ukáže, kde, kdy a jak jste ji použili.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Platební karta vám pomáhá plánovat výdaje a řídit vaše finance - každý měsíční výpis vám ukáže, kde, kdy a jak jste ji použili."

Transkript

1 Platební karty Kdo by neznal tuto situaci. V obchodě vidíte báječnou věc, jenže nemáte u sebe tolik peněz, abyste si ji mohli koupit. Pokud ovšem vlastníte platební kartu, rázem si ji koupit můžete. Platební karta vám zajistí skutečné pohodlí při bezhotovostních platbách v široké síti obchodů, u čerpacích stanic, v restauracích a na dalších obchodních místech. V případě potřeby peněžních prostředků máte stálý přístup k hotovosti v síti bankomatů a bank po celém světě. Můžete také platit za zboží a služby na internetu či využívat řady užitečných služeb spojených s platební kartou. Platební karta vám pomáhá plánovat výdaje a řídit vaše finance - každý měsíční výpis vám ukáže, kde, kdy a jak jste ji použili. Důležitým parametrem každé platební karty je její limit. Jedná se o maximální částku, kterou lze v průběhu daného časového období vybrat v hotovosti nebo zaplatit v obchodě či na internetu. Tyto limity jsou stanoveny pro vaši ochranu a slouží především ke snížení ztráty při zneužití vaší karty v případě odcizení. Výši limitu si můžete zvolit podle vlastních potřeb. Druhy platebních karet V bance si můžete zažádat o dva druhy platebních karet: debetní kartu nebo kreditní kartu. Ty lze dále rozdělit na karty elektronické nebo embosované. Karty lze také rozdělit ještě podle asociací, které je vydávají, například na Visu, MasterCard nebo American Express. Debetní nebo kreditní karta Možná jste si všimli, že lidé okolo vás pojmenovávají všechny typy karet názvem kreditní karta. Jenže ve skutečnosti jsou nejčastějšími kartami právě karty debetní, a ne kreditní, jak by se zdálo. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl? Debetní a kreditní karty vypadají na první pohled stejně, v jejich fungování je však zcela zásadní rozdíl. Debetní karty Debetní karta je platební karta vydaná k účtu (osobnímu, běžnému, sporožirovému atd.). Jejím použitím čerpáte své peníze uložené na vašem účtu. Často se debetní karty nesprávně označují za karty kreditní. Opak je ale pravdou. Ty nejčastější platební karty jsou právě karty debetní.

2 Kreditní karta Kreditní karta je určena především k nákupům. Při platbách kreditní kartou nepoužíváte svoje peníze uložené na účtu, ale půjčujete si peníze od banky. Nemusíte mít proto ani zřízen účet u dané banky. Pokud bance peníze (standardně do 40 dnů) vrátíte, neplatíte pak žádný úrok. Proto jsou kreditní karty výhodné na takové nákupy, u kterých víte, že požadovanou částku můžete splatit v bezúročném období. Po překročení bezúročného období pak platíte úroky. Po překročení bezúročného období pak platíte úroky, ze kterých se ale v případě nesplácení platí další úroky včetně úroků z prodlení. Když překročíte úvěrový limit, budete platit sankční poplatky Kontokorent, anebo kreditní karta? Kontokorent je služba, kterou si můžete zřídit ke své debetní kartě. Díky kontokorentu můžete jít takzvaně do minusu. To znamená, že můžete čerpat peněžní prostředky banky, které se ale ihned úročí. Pokud víte, že si potřebuje například půjčit 5000 Kč na půl roku, z úrokového hlediska je nejvýhodnější si tyto peníze půjčit z kontokorentu. U této služby částku můžete vrátit kdykoli je jen důležité respektovat období, na které máte kontokorent zřízen. Peněžní prostředky z kreditní karty jsou sice bez úroku, ale jen na určitou dobu většinou na 40 dní. Pokud tuto dobu překročíte, budete platit vyšší úroky než u kontokorentu. Pokud si potřebujete půjčit částku nad 5000 Kč, je z úrokového hlediska nejvýhodnější hotovostní či účelový úvěr. Elektronická či embosovaná Podle způsobu provedení lze rozlišit platební karty na elektronické anebo embosované. Elektronické karty Elektronické karty jsou určeny především k výběrům z bankomatů a pro platby u obchodníků, kteří mají elektronický platební terminál. Embosované karty Na embosovaných kartách jsou veškeré údaje (jméno držitele, číslo karty atd.) plasticky vyraženy, to znamená, že písmo z karty vystupuje. To umožňuje jejich použití i u obchodníků, kteří nemají elektronický terminál, ale pouze tzv. žehličku (imprinter mechanický snímač). Obchodník jím sejme otisk všech údajů vyražených na kartě a zákazník údaje potvrdí svým podpisem. Embosované karty lze používat na více místech než karty elektronické.

3 Karty podle asociací K nejčastěji vydávaným kartám patří karty asociací VISA a MasterCard. Obě asociace jsou akceptovány na celém světě, přesto se mohou vyskytovat regionální rozdíly. K dalším se řadí například American Express nebo Diners Club. Co všechno na platební kartě najdete Lícová strana Rubová strana 1 Logo banky 2 Bankovní asociace, která kartu vydala. Pokud je logo umístěno na dveřích obchodu či na jiném dobře viditelném místě například u pokladny, lze v obchodě platit kartou. 3 Číslo karty: je-li údaj plastický ( vystupuje z karty), pak vlastníte embosovanou kartu. Čtyři malá čísla vlevo značí bezpečnostní prvek. 4 Jméno a příjmení 5 Platnost karty 6 Čip s údaji o kartě umožňuje vyšší zabezpečení 7 Hologram bezpečnostní prvek karetní asociace 8 Magnetický proužek jsou na něm zaneseny údaje, které umí přečíst čtečka 9 Podpisový proužek 10 Ověřovací číslo karty takzvaný CVC/CVV kód, který slouží při platbě přes internet

4 Použití platební karty Výběry hotovosti Z bankomatu po vložení karty do bankomatu zadáte PIN. Poté si v menu zvolíte částku, kterou v hotovosti potřebujete. Během pár okamžiků vám vyjede z bankomatu karta a následně i peníze. Pokud si budete přát, bankomat vám vytiskne i stvrzenku o potvrzení transakce. Při platbách kartou u obchodníka (tzv. CashBack) pokud platební kartou platíte svůj nákup alespoň za 300 Kč, na některých místech můžete zároveň personál pokladny požádat o vydání až 1500 Kč v hotovosti. U přepážek bank a ve směnárnách (tzv. CashAdvance) tuto službu oceníte zejména v případech, kdy poblíž nenajdete žádný bankomat a nemůžete v obchodě platit kartou. Platby kartou za zboží a služby u obchodníka V současné době máte možnost platit kartou téměř ve všech supermarketech, hypermarketech, dále pak v cestovních kancelářích, restauracích, hotelích nebo také u některých drobných obchodníků; Prodejní místa jsou označena logem vaší platební karty; Při platbách budete vyzváni k podpisu prodejního dokladu nebo k zadání PIN, případně pak k oběma variantám současně. Jako potvrzení o platbě kartou obdržíte kopii prodejního dokladu. Tuto kopii si uschovejte. Můžete ji následně použít pro kontrolu transakcí na výpisu z účtu. Platby kartou na internetu Pokud si budete chtít například koupit letenky anebo objednat hotelový pokoj v zahraničí, pak se nevyhnete placení přes internet. Abyste předešli případným nedorozuměním, prostudujte si následná doporučení. Při platbách kartou na internetu zadáváte číslo karty a její platnost. Můžete být také vyzváni ke sdělení třímístného kódu (tzv. kód CVV/CVC), který naleznete na zadní straně své karty. V žádném případě nesdělujte obchodníkovi svůj PIN! Při nakupování on-line je důležité dodržovat základní bezpečnostní pravidla.měli byste nakupovat jen na stránkách obchodníků, které mají zakódovaný přenos

5 údajů o vaší platební kartě. Tito obchodníci používají buď protokol SSL (grafické znázornění ve formě zlatého zámečku, zároveň jeho adresa začíná https:// namísto ) nebo systém 3D-Secure (na stránce obchodníka je v tomto případě umístěno logo Verified by Visa nebo MasterCard SecureCode). Bezpečnost platebních karet Platební karta je spolehlivý, rychlý a bezpečný nástroj přístupu k Vašim finančním prostředkům. Při jejím používání je však nutné dodržovat základní bezpečnostní pravidla! Jak se bránit proti zneužití karty Nikdy a nikomu nepůjčujte svou platební kartu; Nikdy a nikomu nesdělujte PIN ani další údaje o své platební kartě; Nikdy nezaznamenávejte PIN v blízkosti karty; Ztrátu karty nahlaste bance neprodleně po zjištění (uložte si telefonní číslo pro případnou blokaci); V obchodě nesmí personál odnést kartu z vašeho dohledu; Pojištění zneužití platební karty snižuje riziko možných ztrát; Pravidelně kontrolujte svůj účet, ke kterému je karta vydána, a své bankovní výpisy. Případné nesrovnalosti ihned reklamujte; Z bankomatu vybírejte vždy sami, zakrývejte klávesnici rukou, aby nikdo neviděl, jaký PIN zadáváte. Zběžně také zkontrolujte bankomat i jeho okolí např. klávesnici, existenci kamerky či jiného snímače, podezřelých okolostojících; Vybírejte si bankomaty na osvětlených a frekventovaných místech; Nikdy nereagujte na žádost (např. ovou či telefonickou) o sdělení PIN, čísla své karty, doby její platnosti nebo bezpečnostního kódu ze zadní strany karty, a to ani v případech, kdy se taková žádost snaží vzbudit dojem, že ji odeslala banka. V tom případě jde o podvod, neboť banka vás o tyto údaje nikdy žádat nebude;

6 Odlište podpis na platební kartě od podpisového vzoru na běžném účtu a zkopírujte si stranu platební karty s podpisem pro případnou reklamaci neoprávněné transakce; Doplňkové služby Cestovní pojištění k platebním kartám - pokud si nechcete zajišťovat cestovní pojištění zvlášť před každou zahraniční cestou, pořiďte si cestovní pojištění k vaší mezinárodní platební kartě. Pojištění si tak sjednáte na neomezený počet zahraničních cest během roku. Platí zde ovšem omezení maximálního počtu souvislého pobytu v zahraničí (obvykle 90 dnů). Takové pojištění pokrývá léčebné výlohy v zahraničí a riziko úrazu, pojištění zavazadel proti ztrátě a odcizení či odpovědnost za škodu. Stačí jen navštívit pobočku banky, která vaši kartu vydala. Pojištění zneužití vaší karty - ztratíteli svou platební kartu, nebo vám ji někdo odcizí, okamžitě proveďte její blokaci! Za podvodné transakce již poté nese odpovědnost banka. Bohužel se může stát, že ke zneužití karty dojde ještě před tím, než jste kartu zablokovali. Pro tyto případy je tady pojištění zneužití platební karty, které kryje odčerpání finančních prostředků z vašeho účtu prostřednictvím ztracené/odcizené karty. Součástí bývá také pojištění ztracených/odcizených dokladů, klíčů, hotovosti, peněženky, mobilu apod. Individuální vzhled karty u vybraných typů platebních karet si můžete vytvořit vlastní a originální vzhled platební karty. Můžete si vybrat z široké galerie obrázků anebo si nechat na kartu natisknout vlastní obrázek či fotografii. Změna PIN některé banky nabízejí možnost změnit si přidělený PIN prostřednictvím bankomatu; Dobíjení kreditu mobilních telefonů prostřednictvím bankomatu si můžete také dobít kredit; Zjišťování zůstatku na účtu zůstatek na svém účtu také zjistíte jednoduše v bankomatu;

Příručka pro držitele Platební karty

Příručka pro držitele Platební karty Příručka pro držitele Platební karty Úvod Není nic příjemnějšího než chodit po světě volně, ničím se nezatěžovat a nechat se uchvátit tím, co nás zaujme. To platí nejen pro procházky přírodou, ale i pro

Více

DEBETNÍ KARTY HLAVNÍ DOPORUČENÍ PRO UŽIVATELE KARTY

DEBETNÍ KARTY HLAVNÍ DOPORUČENÍ PRO UŽIVATELE KARTY PŘÍRUČKA DRŽITELE DEBETNÍ KARTY UNICREDIT BANK CZECH REPUBLIC, a.s. DEBETNÍ KARTY Těší nás, že jste se rozhodli pořídit si mezinárodní debetní kartu od UniCredit Bank silné, stabilní a mezinárodně uznávané

Více

Objevte způsob, jak získat naše služby výhodněji

Objevte způsob, jak získat naše služby výhodněji Objevte způsob, jak získat naše služby výhodněji Výhody Extra karty Úspora až 40 % na služby od O 2 Nastavte si ze své Extra karty inkaso pro platbu vyúčtování za služby od O 2 a plaťte s ní všechny své

Více

www.erstepremier.cz www.csas.cz

www.erstepremier.cz www.csas.cz www.erstepremier.cz www.csas.cz Vítejte ve světě nadstandardního bankovnictví Erste Premier 2 01 Co může Erste Premier udělat pro Vás? 5 02 Pro koho je Erste Premier určen? Jaká je cena za službu? 03 Jaké

Více

Platné od 1. srpna 2014

Platné od 1. srpna 2014 Obchodní podmínky pro vydávání a užívání elektronických platebních prostředků debetních platebních karet pro firemní klienty Platné od 1. srpna 2014 ING Bank N.V., pobočka Praha Preambule ING Bank N.V.,

Více

PODMÍNKY PRO VYDÁVÁNÍ A POUŽÍVÁNÍ PLATEBNÍCH KARET OBERBANK AG

PODMÍNKY PRO VYDÁVÁNÍ A POUŽÍVÁNÍ PLATEBNÍCH KARET OBERBANK AG PODMÍNKY PRO VYDÁVÁNÍ A POUŽÍVÁNÍ PLATEBNÍCH KARET OBERBANK AG Znění účinné od 1.1.201410.2015 VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ 1. Oberbank AG, prostřednictvím své organizační složky v České republice Oberbank AG

Více

PLATIT JE HRAČKA, KDYŽ VÍME, JAK NA TO!

PLATIT JE HRAČKA, KDYŽ VÍME, JAK NA TO! PLATIT JE HRAČKA, KDYŽ VÍME, JAK NA TO! Plán vyučovací hodiny (č. 7) TÉMA VYUČOVACÍ HODINY: Platit je hračka, když víme, jak na to! VĚK ŽÁKŮ: využití podle úrovně žáků (doporučení 6. až 8. třída) ČASOVÁ

Více

Fio banka, a.s., IČ: 61858374, Praha 1, V Celnici 1028/10, PSČ: 117 21, vedená rejstříkovým soudem v Praze, oddíl B, vložka 2704 1 /6

Fio banka, a.s., IČ: 61858374, Praha 1, V Celnici 1028/10, PSČ: 117 21, vedená rejstříkovým soudem v Praze, oddíl B, vložka 2704 1 /6 Obchodní podmínky pro vydávání a používání vlastních platebních karet k účtům vedeným bankou Fio banka, a.s.,ič 61858374, Praha 1, V Celnici 10, PSČ 117 21, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném rejstříkovým

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY PRO PLATEBNÍ KARTY

OBCHODNÍ PODMÍNKY PRO PLATEBNÍ KARTY OBCHODNÍ PODMÍNKY PRO PLATEBNÍ KARTY VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ 1., se sídlem, (dále jen Banka ) vydává v souladu s ustanovením 1751 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen OZ ) a v souladu se zákonem

Více

Jak nejlépe využít kartu Exclusive

Jak nejlépe využít kartu Exclusive Podrobné informace o kartě Generali a programu Exclusive naleznete na www.rb.cz a www.exclusiveprogram.cz. Jak nejlépe využít kartu Exclusive Příručka pro členy programu Exclusive Příručka pro držitele

Více

M56 Platební nástroje (pracovní list - učitel)

M56 Platební nástroje (pracovní list - učitel) M56 Platební nástroje (pracovní list - učitel) Autor: Mgr. Jiří Kadlec Název školy: Gymnázium Jana Nerudy, škola hl. města Prahy Předmět, mezipředmětové vztahy: matematika, základy společenských věd, ekonomie

Více

Era osobní účet Příručka pro klienty, kteří dovršili 18 let

Era osobní účet Příručka pro klienty, kteří dovršili 18 let Era osobní účet Příručka pro klienty, kteří dovršili 18 let Co se na vašem účtu mění Způsob podepisování Nyní už všechny dokumenty podepisujete pouze vy. Platební karta Týdenní limit pro výběry z bankomatů

Více

Uživatelská příručka služeb

Uživatelská příručka služeb Uživatelská příručka služeb Odteď máte nonstop k dispozici moderní formy internetového a telefonního bankovnictví. SERVIS 24 Internetbanking dostupný na internetové adrese: www.servis24.cz SERVIS 24 Telebanking

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY ZUNO BANK AG organizační složka PRO FYZICKÉ OSOBY NEPODNIKATELE

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY ZUNO BANK AG organizační složka PRO FYZICKÉ OSOBY NEPODNIKATELE VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY ZUNO BANK AG organizační složka PRO FYZICKÉ OSOBY NEPODNIKATELE 1. VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ 3 1.1 VOP 3 1.2 ZUNO a Vy 3 2. KTERÉ ÚČTY/PODÚČTY JSOU VÁM K DISPOZICI? 3 2.1 ÚČET 3

Více

Úvěrové podmínky Hotovostní úvěr

Úvěrové podmínky Hotovostní úvěr Úvěrové podmínky Hotovostní úvěr Kód úvěrových podmínek: ITH311 Co byste měli vědět o svém úvěru? Vážený kliente, děkujeme Vám za důvěru ke společnosti Home Credit a.s. Úvěrové podmínky, které držíte v

Více

Představení Clubcard kreditní karty

Představení Clubcard kreditní karty Představení Clubcard kreditní karty výhody pravidla programu odměn sazebník úvěrové podmínky podmínky pojištění Kód úvěrových podmínek: ITK113 Co byste měli vědět o Vaší Clubcard kreditní kartě Vážený

Více

FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ SE BUDE HODIT!

FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ SE BUDE HODIT! FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ SE BUDE HODIT! Plán vyučovací hodiny (č. 8) TÉMA VYUČOVACÍ HODINY: Finanční vzdělávání se bude hodit! VĚK ŽÁKŮ: využití podle úrovně žáků (doporučení 6. až 8. třída) ČASOVÁ DOTACE:

Více

Dovolte nám, abychom Vás uvedli do světa jedinečné platební karty od Komerční banky PLATINUM.

Dovolte nám, abychom Vás uvedli do světa jedinečné platební karty od Komerční banky PLATINUM. Dovolte nám, abychom Vás uvedli do světa jedinečné platební karty od Komerční banky PLATINUM. Prestižní karta PLATINUM se stane Vaším nepostradatelným společníkem. Poskytne Vám maximální komfort v osobním

Více

Úvěrové podmínky společnosti Home Credit a.s.

Úvěrové podmínky společnosti Home Credit a.s. Hlava 1. Základní ustanovení 1 Tyto Úvěrové podmínky (dále jen ÚP) jsou smluvními podmínkami ve smyslu 273 Obchodního zákoníku a jsou nedílnou součástí úvěrové smlouvy (dále jen ÚS) o poskytnutí úvěru

Více

Pojištění a asistence

Pojištění a asistence Pojištění a asistence 1 Pojištění a asistence ke kreditním kartám Vaše kreditní karta Vám jako další benefit nabízí atraktivní pojištění a asistenci v různých životních situacích. Přehled pojištění a

Více

Municipality v KB Municipální finance od A do Z

Municipality v KB Municipální finance od A do Z Municipality v KB Municipální finance od A do Z Obsah Úvod Představení Komerční banky Produkty a služby pro municipality Platební styk Balíček municipality..............................................

Více

PODMÍNKY pro vydávání a používání platebních karet MasterCard COMMERZBANK Aktiengesellschaft, pobočka Praha pro firemní klienty

PODMÍNKY pro vydávání a používání platebních karet MasterCard COMMERZBANK Aktiengesellschaft, pobočka Praha pro firemní klienty PODMÍNKY pro vydávání a používání platebních karet MasterCard COMMERZBANK Aktiengesellschaft, pobočka Praha pro firemní klienty Obsah 2 1. Všeobecné informace 2 2. Druhy platebních karet 2-3 3. Vydání

Více

KOLIK SI VYDĚLÁTE V ZAHRANIČÍ 11/06. Číslo 11 vychází 6. listopadu 2006 49,90 Kč 69 Sk ČASOPIS, SE KTERÝM BUDETE MÍT VÍC PENĚZ

KOLIK SI VYDĚLÁTE V ZAHRANIČÍ 11/06. Číslo 11 vychází 6. listopadu 2006 49,90 Kč 69 Sk ČASOPIS, SE KTERÝM BUDETE MÍT VÍC PENĚZ KOLIK SI VYDĚLÁTE V ZAHRANIČÍ 11/06 SOUTĚŽ PRO FOTOGRAFY Číslo 11 vychází 6. listopadu 2006 49,90 Kč 69 Sk ČASOPIS, SE KTERÝM BUDETE MÍT VÍC PENĚZ www.finexpert.cz KOLIK STOJÍ BEZPEČÍ Možnosti zabezpečení

Více

Návod ke službě Era smartbanking

Návod ke službě Era smartbanking Návod ke službě Era smartbanking Obsah 1 Všeobecné informace 2 Zřízení a aktivace služby 3 Přihlášení a odhlášení 4 Přehled funkcí a služeb 5 Widgety na úvodní obrazovce 6 Bezpečnost 7 Doporučené minimální

Více

INVESTUJTE! CHCETE VÍCE PEN Z? 4/07 JAK M ŽETE UŠET IT NA CESTOVÁNÍ. Telefonní bankovnictví. Pracovní trh v Evropské unii

INVESTUJTE! CHCETE VÍCE PEN Z? 4/07 JAK M ŽETE UŠET IT NA CESTOVÁNÍ. Telefonní bankovnictví. Pracovní trh v Evropské unii JAK M ŽETE UŠET IT NA CESTOVÁNÍ Vychází 2. dubna 2007 49,90 Kč 69 Sk ČASOPIS, SE KTERÝM BUDETE MÍT VÍC PENĚZ NEJ TEN JŠÍ ASOPIS O FINANCÍCH 4/07 CHCETE VÍCE PEN Z? INVESTUJTE! podílové fondy životní pojištění

Více

Smlouva (mezi Vámi, Společností a Citibank) - znamená Žádost schválenou a podepsanou Citibank.

Smlouva (mezi Vámi, Společností a Citibank) - znamená Žádost schválenou a podepsanou Citibank. Obchodní podmínky pro služební charge karty Citibank Prosím, čtěte pozorně. Tyto Podmínky se vztahují na Vaši Smlouvu. Podpisem Žádosti a jejím vrácením Citibank (nebo vyplněním jiné žádosti či splněním

Více

Internet Banka s mobilním klíčem. První kroky

Internet Banka s mobilním klíčem. První kroky Internet Banka s mobilním klíčem První kroky Obsah DŘÍVE NEŽ ZAČNETE... 3 Minimální požadavky na Váš počítač... 3 Podpora služby Internet Banka... 3 Užitečné odkazy... 3 Důležitá upozornění... 3 CO VÁM

Více

Alternativní distribuční kanály a směry jejich vývoje

Alternativní distribuční kanály a směry jejich vývoje Bankovní institut vysoká škola Praha Alternativní distribuční kanály a směry jejich vývoje Diplomová práce Petr Pevný Duben 2011 Bankovní institut vysoká škola Praha Finance a účetnictví Alternativní distribuční

Více

CCS Limit průvodce. Na správné cestě. CCS Česká společnost pro platební karty s.r.o. CCS Česká společnost pro platební karty s.r.o.

CCS Limit průvodce. Na správné cestě. CCS Česká společnost pro platební karty s.r.o. CCS Česká společnost pro platební karty s.r.o. CCS Česká společnost pro platební karty s.r.o. CCS Česká společnost pro platební karty s.r.o. je významnou společností na českém trhu, která má ve svém portfoliu řadu moderních produktů a služeb. Firmám

Více

POUŽITÍ BEZKONTAKTNÍCH BANKOVNÍCH KARET VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ

POUŽITÍ BEZKONTAKTNÍCH BANKOVNÍCH KARET VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ PRACOVNÍ SKUPINA PRO POUŽITÍ BEZKONTAKTNÍCH BANKOVNÍCH KARET VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ ÚVODNÍ STUDIE POPIS METODY VERZE 1.0 ČERVEN 2014 i Úvod Platební karty právě procházejí jedním z nejvýznamnějších období

Více