Rok květen

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Rok 2013-2014 - květen"

Transkript

1 Rok květen Žáci 8. ročníku se v pátek 25. dubna neučili. V osm hodin pro ně přijel zvláštní autobus, který je dovezl do ISŠ ve Vysokém nad Jizerou. Pod záštitou Evropské unie na podporu řemesel a technických oborů zde proběhl projektový den. Po prohlídce školy pracovali někteří s elektrickou stavebnicí, jiní si zkoušel i výměnu duše na jízdním kole a další se seznamovali s jeho technickými parametry. Nechyběla ani svačina čaj a tatranka a dárek v podobě bloku a propisky s logem školy. Všichni se vraceli velmi spokojeni. Ve dvou dnech, 24. a 29. dubna, uskutečnila školní družina exkurzi do hasičské stanice v Tanvaldě. Využili jsme možnosti poznat prostory a práci profesionálních hasičů jak formou prezentace mimořádných událostí, tak zhlédnutím a předvedením jejich výstroje, zásahových obleků a jednotlivých typů zásahů. Děti si mohli sami vyzkoušet transport a fixaci raněného, dozvěděli se o tísňových linkách hasičů a jaké informace by měly operátorům při ohlašování mimořádné události sdělit. Musíme konstatovat, že přístup členů hasičského sboru nás každoročně mile překvapí nějakým novým prvkem a exkurze je pokaždé nová a zajímavá i pro děti, které s námi byly již několikrát. Velice děkujeme a těšíme se na další návštěvu.

2 Dne 30. dubna do naší školy opět zavítali pracovníci z organizace MAJÁK. Do 9. tříd v rozmezí dvou hodin zavítal pan Bc. Patrik Müller. Žákům se ve třídě nejdříve představil a vysvětlil, o čem přednáška bude. Poté se pan Müller vrhl do přednášení, někdy i v srandovním duchu. Přednáška byla o drogách a jejich účincích. Následně se žáci dozvěděli, kolik na tyto návykové látky umírá lidí pomocí jednoduchého grafu, který nakreslil na tabuli. V grafu bylo znázorněno, kolik lidí umírá na silnicích (jen pro představu), a poté kolik lidí umírá na užívání drog a kouření, to pak bylo ještě rozděleno na aktivní a pasivní kuřáky. Dále zde také bylo znázorněno, kolik umře malých dětí v důsledku dýchání kouře v domácnosti. Po grafu žákům pan Müller uváděl následky užívání drog a jejich následné zjištění na patologii, např.: při užívání LSD budete mít mozek zelený, při užívání marihuany se vám mozek rozleptá a budete v něm mít díry jako v ementálu. Když se probrali drogy, tak přišli na řadu BABSKÉ povídačky. Během celé přednášky se taky narazilo na několik anket o drogách, ale i o lékařství. Jednoduše řečeno od každého něco. Tato přednáška byla velice informativní a každý si z ní odnesl nové poznatky, ovšem více si jich žáci odnesou příště, protože do školy přijede pan Müller ještě 2x na 3 hodinovou přednášku. Přednášky absolvovali i ostatní ročníky, každý na jiné téma. Zde si můžete přečíst názory žáků. 4. ROČ. - Ten seminář se mi líbil. Hrál jsem v představení jako kluk, který si s někým psal na mobilu. V tom představení se jednalo o to, že nějaký zloděj okradl babičku a potom to svedl na nevinnou holku. A pak jsme si povídali o šikaně a říkali si, co na naší třídě se nám líbí, a co ne. Mně se líbí, že máme hodnou paní učitelku. David Ullmann

3 -Líbilo se mi to divadlo, hrál jsem řidiče autobusu. Nevadilo by mi, kdyby přijela znovu. Alespoň bychom se neučili. Byla příjemná a nebyla protivná. Byla sranda. David Černý -Mluvili jsme o tom, čím chceme být, až budeme velcí. Hráli jsme divadlo a já jsem byla divák. Bylo to hezký a líbilo se mi to. Natálie Lorencová -Moc se mi to líbilo, byla tady Petra a povídali jsme si o šikaně. Bylo to krásné. Václav Pleticha - Hráli jsme divadlo, já jsem hrál obyvatele. Líbilo se mi to. Chtěl bych, aby sem ještě přijela. Jmenovala se Petra a na začátku nám dávala otázky. Byla tam i otázka, kdo byl největší šikanér. Dominik Hloušek 5. A - Přišel k nám pán jménem Honza a dával nám otázky, co si o něm myslíme. Druhou hodinu nám vyprávěl o šikaně. Hádali jsme, kdo byl mistr v šikaně a nakonec nám rozdal papírky, na něž jsme měli napsat, co bychom ve třídě změnili, a co se nám tu líbí. 5. B U nás byl pán, který nám říkal o tom, jak se máme k sobě chovat a o tom, jak nás lidi posuzují podle toho, jak vypadáme. A co děláme jiným, tak oni budou dělat nám. 9. A, B - Dne května se pan Bc. Patrik Müller k deváťákům vrátil. Začalo se tím, že se třída rozdělila na dvě skupiny, a následně jedna měla napsat VÝHODY a druhá NEVÝHODY užívání drog. Po napsání se vše zaznamenalo na tabuli a jednotlivě probralo. Další hodinu se udělaly opět skupinky, ale po trojicích. Každé skupince dal kartičku s názvem drogy a pak k ní žáci museli přiložit dopady při užívání této drogy. Dopady byly rozházeny po zemi a každá skupinka si vybrala to, co si myslela, že mezi dopady její drogy patří. Když bylo vše přiřazeno, tak se na tabuli vyvěsily výsledky a skupinky si to podle toho zkontrolovaly, zdalipak to je správně. Po zkontrolování se jednotlivé dopady probraly a byla přestávka. Na kartičkách byly drogy: marihuana, heroin, pervitin a extáze. Další hodiny toho dne pan Müller na tabuli vysvětlil pomocí jednoduchého grafu závislost na droze. Potom dával otázky, na které si každý odpověděl sám pro sebe, a podle toho si počítal každý body. Čím více bodů jste získali, tím více jste náchylní k tomu stát se závislým na drogách. Nakonec všem žákům rozdal leporelo o společnosti MAJÁK.

4 Druhý květen byl pro žáky netradiční, zhruba po 6 letech se na pozemek školního areálu vrátil obrněný transportér OT 64 SKOT. Jednotlivé třídy se se strojem setkávali v hodinových intervalech, aby se o něm něco dozvěděli. Poté si ho prozkoumali a vše, co se jim zalíbilo, osahali. Následně se konala soutěž, která třída opustí transportér nejrychleji. Vyhrály sedmičky. Žákům se prohlídka určitě líbila, a teď už jen čekat snad méně než 6 let. Dne byl 5. a 6. ročník na exkurzi v Praze. Nejprve jsme navštívili rozhlednu Petřín. Chodili jsme na ni po skupinách, byl z ní krásný výhled, ale už jsme nestihli jít do zrcadlového bludiště, což nás mrzelo. Potom jsme šli na Pražský hrad, kde se právě střídali stráže. Viděli jsme Chrám Svatého Víta, který byl zrovna opravován. Z Pražského hradu jsme pokračovali malebnými uličkami na Karlův most, kde bylo spousta pouličních umělců, kteří např. malovali obrazy, hráli na hudební nástroje apod. Z Karlova mostu jsme došli na Staroměstské náměstí, obdivovali jsme starodávný Orloj a téměř všechny holky si tam nechaly na ulici vyrobit z drátku přívěšek se svým jménem. Výlet se nám všem velice líbil, i když nás mrazil pohled na tolik bezdomovců, který z našeho městečka neznáme. (Tina Beldová)

5 Ve středu se 4. třída vydala na exkurzi do místní knihovny Aloise Jiráska. Ujala se nás knihovnice paní Budinová, a to mimo svou pracovní dobu. Provedla nás oběma odděleními, ukázala rozdělení knih v dospělém i dětském oddělení a pohovořila o výpůjčním řádu. Poté jsme se rozprchli po knihovně a každý si vybral knihu, komiks, hru nebo encyklopedii, našel si své místo a věnoval se čtení či prohlížení. Někteří setrvali u jedné publikace celou hodinu, jiní jich vystřídali několik. Četba některé navnadila k tomu, aby se ještě odpoledne vydali do knihovny pro vlastní čtenářský průkaz. Děkujeme tímto paní Budinové za ochotu se nám věnovat ve svém volném čase. Z knihovny jsme se přesunuli na svačinu do hasičárny a hasičské auto nás dopravilo do Tanvaldu na taneční vystoupení, ale o tom už je jiný příspěvek. Dne 7. května se některé ročníky (4. roč., 6. A, B, 7. A, B, 8. A, B, 9. A,B) vydaly do nedalekého Tanvaldu na baletní představení Za zrcadlem. Všechny ročníky kromě 4. a 6. A šly za silného deště pěšky. Proto přišli žáci do kina úplně promočení a ušpinění od bláta. Tímto mám na mysli jednu holčinu, která měla bohužel smůlu a na kluzké trávě se jí moc nezadařilo. Následek toho byl, že byla celá od hlavy až k patě ohozená blátem, kvůli němuž musela jít domů, protože na takovéto případy tanvaldské kino není vybaveno. Nebyla však samotná, udržet balanc dalo zabrat mnoha žákům. Když tedy dorazili do kina totálně mokří a špinaví, tak zhlédli hodinové představení a promočení se vydali opět do školy. Většina tříd se zpět dostala hasičským vozem, až tedy na 9. ročníky, které musely jít pěšky. Teď už ale k baletu. Celý balet byl na téma zlobivé holky, kterou neustále hlídala chůva. V pokojíčku ji strašily hračky a věci, které tam měla. Celý příběh skončil tím, že holčička začala být hodná. Většině žáků se představení líbilo, až na některé výjimky, jako je tomu každý rok.

6 Dne 13. května se na naší škole konal DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Zhruba kolem 13:45 se žáci, kteří chtěli pomoci ve škole, sešli u sborovny. Tam získali cedulku POŘADATEL a už stačilo jen čekat na rodiče a jiné příznivce naší školy. Bohužel letos to nebylo tak horké a prohlídky školy se zúčastnilo jen velmi malé množství návštěvníků. Ale i přes to se program nerušil. Ve školní jídelně se slavnostně odhalila malba na stěně, létací objekty a to vše doprovázely dívky Denisa Prousková, Iveta Kunová, Leona Pavlištová a Veronika Zítková svými vystoupeními. Diváci si nejdříve vyslechli uvítání a představení výtvorů od paní učitelky Marcely Kubíkové a následně se poslouchalo. Denisa Prousková zahrála na kytaru melodii písničky od skupiny Metallica - Nothing Else Matters. Po poslechnutí přišlo na řadu tančení, a to ve dvou různých choreografiích. Nejdříve se tančilo na písničku Pitbull Timber, a poté na Pégate - Grupo Treo. Doufáme, že se vernisáž lidem líbila a děvčatům děkujeme. Video z vernisáže již brzy na ŽÁKOVSKÝCH STRÁNKÁCH v SEKCI - ŠLTV. My šesťáci jsme se rozhodli zúčastnit soutěže, kterou vyhlásilo Muzeum energie na Mezivodí. Soutěž spočívá v tom, že se musí sbírat použité baterie. Ta třída, která nasbírá největší počet, vyhraje 5000 korun na školní výlet. Všichni jsme sbírali, co nám síly stačily a v pátek paní učitelky Kubíková a Popovská odvezly celkový počet 8911 baterek do muzea. Teď už nezbývá nic jiného než držet pěsti a doufat, že vyhrajeme.

7 Od začátku roku se sbírají víčka pro Davídka. S vaší pomocí se již nasbíralo několik kil víček, která byla Davídkovi předána. Dříve se sbíralo na přístroj, teď se sbírá na léčbu, která je pro rodinu velmi nákladná. Rodina Davídka všem děkuje, a zmínila se i o naší škole prostřednictvím sociální sítě Facebook. Takže všem, co přinesli nějaké to víčko, patří dík. Více o Davídkovi na https://www.facebook.com/davidkovasbirka Ve 2. kole fotbalové soutěže Coca Cola Cup 2014, který proběhl 14. dubna v Dolním Bousově, se našim chlapcům příliš nedařilo. Vybojovali 3. místo za ZŠ Liberec - Barvířská a ZŠ Dolní Bousov. A jak uvádíme stále Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Naši školu reprezentovali: T. Linhart, K. Gregor, J. Pátra, M. Třeska, J. Nosek, V. Nosek, L. Möller, T. Prousek, M. Pechout, O. Pekelský a za to jim patří dík. DÍVKY: Dívkám se ve druhém kole soutěže Coca Cola Cup dubna v Turnově dařilo. Tým děvčat (K.Dvořáková, P.Klementová, N.Tuhá, M.Kadlecová, A.Pekelská, I.Kunová, B.Krajčiříková, N.Fejfarová, A.Čavinská, N.Nováková, A.Drusanová, D.Tomšová a L.Soukupová) porazil ZŠ Turnov a ZŠ Bakov nad Jizerou a postupuje do třetího kola. Gratulujeme.

8 Ve středu 16. dubna se fotbalisti 4. a 5. tříd zúčastnili obvodního kola McDonald s Cupu v Tanvaldě. Kvůli ne úplně příznivému počasí se turnaj odehrál ve sportovní hale. Sehráli jsme tři utkání, ve kterých jsme remizovali, vyhráli i prohráli. Naše družstvo rozhodlo až v závěrečném zápase o pořadí jednotlivých týmů. Turnaj vyhrála Smržovka, družstvo Velkých Hamrů se umístilo na velmi pěkném druhém místě, za námi skončil Tanvald a Zásada. Všem chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Naše sestava: D. Hloušek, J. Soukup, F. Lejsek, Q. TranTan, A. Moravec, J. Havel, L. Novák a J. Neuschl. Velice úspěšně si vedli naši žáci prvního stupně na dalším závodu Poháru běžce Tanvaldu - běhu do vrchu. Ve svých kategoriích se na stupních vítězů umístili Lucka Jindřišková, Kuba Morávek, Aneta Břečková, David Černý, Tereza Habrová, Veronika Jenčová a Jirka Jindříšek. I výsledky ostatních našich závodníků zaslouží pochvalu. Velký dík patří opět pánům Břečkům a bohdalovickým hasičům, kteří významně pomohli s dopravou. Děkujeme.

9 Dívky 7., 8. a 9. ročníku se zúčastnily třetího kola fotbalového turnaje ve Studenci. I přes střídavé počasí, dívky bojovaly až do konce a to: Velké Hamry - Jaroměř 2:2, Velké Hamry - Čáslav 3:2 a Velké Hamry - Studenec 4:2. Tým byl ve složení: K. Dvořáková, A. Čavinská, A. Drusanová, D. Tomšová, L. Soukupová, N. Nováková, M. Kadlecová, A. Pekelská, P. Klementová, N. Tuhá, N. Fejfarová, B. Krajčiříková. Dívky se umístily na úžasném prvním místě, a za to jim děkujeme, gratulujeme a dál držíme palce. Více informací o CUPu na https://www.skolskypohar.cz. Jinak pro informaci: výhra tohoto CUPu je třídenní tréninkový kemp v ŘÍMĚ s brazilskými trenéry. To, že Bikepark ve Velkých Hamrech roste, dokázali naši žáci na dalším závodu Poháru běžce Tanvaldu. Tentokrát závodníci absolvovali závod v cyklokrosu, kde si vedli velice úspěšně. Všech našich 15 reprezentantů se umístilo do 7. místa, a devět jich stálo na stupních vítězů. Nejúspěšnější byli L.Jindřišková, A.Břečková a O.Černý, kteří ve svých kategoriích vyhráli. O.Vírava, A.Lindová a V.Jenčová vybojovali stříbrné medaile a F.Lejsek a J.Jindřišek obsadili třetí místo. 22. května proběhne poslední dějství; letošního ročníku PBT, závod v přespolním běhu, který u mnoha našich závodníků rozhodne o celkovém pořadí. Velký dík patří rodičům, kteří se postarali o dopravu našich závodníků.

10 V pátek 9. května se na naší škole snad poprvé v historii konal projektový den ve stylu turistiky. Na tento den se žáci devátých ročníků připravovali dlouhé hodiny, a i když předem nevěděli den, a jestli mají jít rozmístit úkoly na pátek z důvodu špatného počasí a deště, tak se tento den náramně vyvedl. Žáci/pomocníci se hned ráno, přestože ještě kolem brzkých ranních hodin pršelo, vydali na svá stanoviště a už jen čekali na absolvující mladé i starší turisty. Start byl u školy a jako minulý rok opět padla nervozita a strach, zda tento den vyjde nebo ne. Štěstí se ale usmálo a ze zatažených mračen nespadla ani kapka. Když se vrátím ještě ke dni před, tak byl strach a nervozita ještě větší, jelikož měli dva žáci (nebudu jmenovat, však víte kdo ) problém s trasou okolo Návarova. Trasa ze začátku probíhala skvěle, ale po pár metrech už to tak skvělé nebylo, žáci totiž nevěděli, kde jsou, a tak se vrátili zpět a celou trasu zrušili a vytvořili novou. Doufám tedy, že učitelé nebyli ochuzeni a i nová trasa se jim líbila. Dále je tu omluva, pokud jste na stanovišti nenalezli úkol. Hold jsou mezi námi i tací, kteří mají ze strženého úkolu radost. A bohužel, tomu se zabránit nedá. Teď už ale ke dni. Den se tedy dělil na několik tras: 1) trasa na vyhlídku Terezínka pro žáky roč., 2) trasa na Šulíkovu skálu pro žáky roč., 3) trasa Bohdalovice pro žáky roč., 4) trasa (náhrada) okolo V. Hamrů a Plavů pro žáky roč., 5) trasa okolo Muchova pro 2. stupeň. A teď POPIS tras: 1) TRASA NA TEREZÍNKU: Žáci se pod vedením učitelek Soni Šourkové a Dagmar Přeučilové vydali od školy přes Marijánku a lesní cestu. Cestou vyplňovali dané úkoly, a když šli nazpět do školy, tak hledali indicie. Po příchodu na školní hřiště na abecedě vyhlásili své slovo, ke kterému došli pomocí indicií. HESLO BYLO: OBCHOD a INDICIE BYLY: nákupní košík, regály a maminka na nákupu. Za správnou odpověď dostali žáci poukaz, který byl umístěn v truhle s peřím. V jídelně poté vyměnili poukaz za dort.

11 2) TRASA NA ŠULÍKOVU SKÁLU: tato skupina byla pod vedením družinářek neboli Gabriely Částové a Věry Pekelské. Tato skupina to vzala kolem Svárova a poté do prudkého kopce na Šulíkovu skálu. Cestou vyplňovala úkoly, za které následně na vrcholku dostala klíče. Když šla zpět do školy, hledala indicie. HESLO BYLO: VLAK, INDICIEMI BYLY: tunel, koleje, průvodčí a logo Českých drah. Pak už vše postupovalo jako u skupiny 1). 3) Tuto skupinu vedli Evy Bambušková a Čermáková. Skupina se vydala přes Svárov na nedaleké Bohdalovice. Ty následně děti obešly a přes Mezivodí se vrátily ke škole. Cestou vyplňovaly úkoly a poté cestou zpět hledaly indicie. HESLO BYLO: ŠKOLA, INDICIEMI BYLY: Jan Ámos Komenský, školní tabule, učebnice a třída. Konec už byl stejný jako u předchozích skupin. 4) TRASA OKOLO HAMRŮ A PLAVŮ: touto trasou se vydaly dvě skupiny. Jednu skupinu vedly Marcela Lejsková a Miroslava Čejchanová (červení) a druhou skupinu Lenka Niedermertlová a Jana Havrdová (černí). Každá skupina vyslána jiným směrem, aby nešly spolu. A nebylo to jenom nějaké chození. Aby našly indicie, musely nejdříve rozluštit úkol, a poté použít buzolu a orientovat se podle světových stran. Šlo se přes Svárov k fotbalovému hřišti a odtud se vydaly přes Michovku do Plavů. V Plavech šly kolem továrny, školy a následně to prošly kolem Zlatníků u Plavů přes hamrovské nádraží, z něhož došly ke škole. U první skupiny (červení) HESLEM BYLO: ŠVÉDSKO a INDICIEMI BYLY: švédské masové kuličky, státní znak, státní hymna, bankovky, automobil SAAB, kompas s vyznačeným severem, logo firmy IKEA a státní vlajka. U druhé skupiny (černí) BYLO HESLEM: ČESKO a INDICIEMI BYLY: korunovační klenoty, Praha, počet krajů, rozloha a počet obyvatel, čeští hokejisté, voják ŠVEJK a státní znak. Obě skupiny zhruba v polovině cesty nalezly povídání o zřícenině hradu Návarov a za odměnu na ně čekal dort ve školní jídelně. 5) TRASA OKOLO MUCHOVA: na tuto trasu bylo vysláno 5 skupin s učiteli ve stanovených intervalech. Z učitelů se skupinami vyšli: Miroslav Fabinyi, Iva Komžáková, Marcela Kubíková, Veronika Popovská, Arana Šourková a jako fotograf Jaromír Henzl.

12 Trasa vedla přes "Dlážděnku" na Hamrska. Zhruba v polovině těchto bodů bylo samostatné stanoviště s otázkami na téma FYZIKA a na Hamrskách už bylo stanoviště s Matějem Málkem. U něj se hrály hry. Dále se skupiny vydaly směrem na skalní vyhlídku Muchov a opět v polovině cesty na ně čekalo samostatné stanoviště s otázkami na téma DĚJEPIS, bohužel tyto otázky někdo strhl, a proto je žáci nemohli najít. Na toto jsme však byli připraveni, a tak jsme je učitelům raději natiskli. Na Muchově už čekali Jakub Harcuba a Ondřej Hlůže se sportovními otázkami. Od nichž se šlo lesní cestou na Vrchůru a z ní zpět na Hamrska. Cestou je čekala 3 samostatná stanoviště s otázkami na téma: zeměpis, přírodopis a Velké Hamry. Sestupem dolů dorazili ke kapličce sv. Anny. Tam na ně čekala děvčata: Vendula Macounová, Michaela Fichtnerová a Barbora Krajčiříková. U nich se prolézala pavoučí dráha. To už však bylo poslední stanoviště, a tak se skupiny vydaly zpět do školy. Tam musely čekat, než se spočítají body za odpovědi a šlo se na vyhlašování. Na 1. místě se umístila skupina pod vedením Ivy Komžákové, na 2. místě skupina pod vedením Arany Šourkové, na 3. místě skupina pod vedením Marcely Kubíkové, na 4. místě skupina pod vedením Miroslava Fabinyiho a na 5. místě skupina pod vedením Veroniky Popovské. Všechny skupiny byly obdarovány a celý tento den byl ukončen. Poté už zbývalo uklidit nepořádek a jít domů. Na závěr bych rád poděkoval těm, kteří se na tomto dni podíleli : Janě Knížkové, Nele Tuhé, Marku Třeskovi, Nikole Lorencové, Ivetě Kunové, Denise Prouskové, Natálii Fejfarové, Matěji Málkovi, Vendule Macounové, Barboře Krajčiříkové, Michaele Fichtnerové, Jakubu Harcubovi, Ondřeji Hlůžemu, Pavle Klementové, Tomáši Linhartovi a Nikole Vedralové. Dále bych chtěl poděkovat všem učitelům, co nějak pomohli s tímto dnem a také všem žákům, kteří se tohoto dne zúčastnili a nezůstali doma. (Tomáš Hašek)

Rok 2013-2014 - únor

Rok 2013-2014 - únor Rok 2013-2014 - únor Ve dnech 21. 23. ledna se žáci 1. stupně zúčastnili semináře "Zdravá pětka". Hravou formou se seznámili se zásadami zdravého stravování, hygienou, pitným režimem, správným složením

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v HASIČI VE ŠKOLE Dne 28. 5. 2010 to vypadalo, jakoby v naší škole hořelo. Uslyšeli jsme sirénu, do tříd přišli hasiči v maskách a vyváděli nás ven. Před školou stojí hasičské auto. Co se děje? Snad nehoří?!

Více

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1.

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. KVĚTEN-ČERVEN 2014 Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. stupně vydali do divadla. Představení bylo o paní Krásihaldě, která měla dvě opice Máňu a Fráňu.

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické.

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1 Školáček Z Á Ř Í Motto školy Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Je třeba si je zasloužit. Například slušným chováním. Školní rok 2014/2015 Nový

Více

Herr Shakespeare? Keine Angst

Herr Shakespeare? Keine Angst Herr Shakespeare? Keine Angst Delegace z české a německé školy společně vytvořily projekt s názvem Vorhang auf für Romeo und Julia im neuen Europa!, jenž byl uskutečněn díky programu Comenius. Hlavním

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

Anglické divadlo (24. září 2012)

Anglické divadlo (24. září 2012) Anglické divadlo (24. září 2012) Jackie and the Giant (1. stupeň) Napínavý příběh o malé dívce Jackie, která prchá před zlým obrem a na své cestě se setkává s obrem hodným, který jí může pomoci. V obřím

Více

V Y K Ř I Č N Í K. Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7

V Y K Ř I Č N Í K. Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7 V Y K Ř I Č N Í K Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7 Dětský aquatlon Čáslav 2015 Ve čtvrtek 30. dubna 2015 se v Čáslavi konal 1. ročník plavecko-běžeckého poháru škol

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Exkurze do Galerie moderního umění v HK

Exkurze do Galerie moderního umění v HK Vážení čtenáři, jsme velice rádi, že držíte v rukou náš časopis. Vydáváme ho proto, abychom vás informovali o tom, co se v naší škole děje, a taky proto, že vás chceme pobavit v našich kvízech. Hodně jsme

Více

Projekt Sportem a vzděláním k hlubšímu poznání byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert v rámci grantového programu Nadační fond Albert dětem.

Projekt Sportem a vzděláním k hlubšímu poznání byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert v rámci grantového programu Nadační fond Albert dětem. Projekt Sportem a vzděláním k hlubšímu poznání byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert v rámci grantového programu Nadační fond Albert dětem. Dětský domov Cheb a Horní Slavkov již třetím rokem získal

Více

třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová

třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová Výroční zpráva, školní rok 2013 2014, 8. třída třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová Tento školní rok byl pro osmáky velmi důležitý především v přípravě ročníkových prací.

Více

Marjánka byla hrozně šikovná. Znalosti v Zeměpisu měla na výbornou. Doufám, že i na vysvědčení měla jedničku. Natálie Vejšická VI.

Marjánka byla hrozně šikovná. Znalosti v Zeměpisu měla na výbornou. Doufám, že i na vysvědčení měla jedničku. Natálie Vejšická VI. Základní škola a mateřská škola Mirovice, okres Písek Komenského 4 398 06 Mirovice IČO: 709 99 376 E-mail: zsmirovice@zsmirovice.cz Tel. 382 274 300, 731 494 395 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY REDAKČNÍ RADA Tereza Dobrá, Kristýna Mikotová, Martin Stryja, Eliška Kuželová, Ema Vrbová, Jakub Veverka, Kristýna Júdová, Sandra Švecová, Pavlína Krenciva, Barbora Turková, Anna Marie Hořejší OBSAH PROJEKT

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142)

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) Be SUstainable to SUstain the WORLD ŠVÉDSKO 11. 11. - 17. 11. 2013 ÚČASTNÍCI ZA GYMNÁZIUM KADAŇ Vyučující Mgr. Darina Kováčová (vedoucí exkurze)

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 66

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 66 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 66 Obsah: Slovo ředitele školy. Dopravní soutěž, školní projekt Příroda kolem nás, návštěva galerie L. Kuby v Březnici,

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

V Y K Ř I Č N ÍK. Ročník: XVII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2013/2014 Číslo:4. Sedmičky na horách

V Y K Ř I Č N ÍK. Ročník: XVII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2013/2014 Číslo:4. Sedmičky na horách V Y K Ř I Č N ÍK Ročník: XVII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2013/2014 Číslo:4 Sedmičky na horách soutěž ZŚ ĆÁSLAV-NÁM. MÁ TALENT. Talent Mnoho žáků naší školy má různé koníčky, zájmy a ráda by

Více

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015 Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem Září 2015 O čem si přečtete: Zahájení školního roku 2015/2016 Plavání Návštěva útulku

Více

Z hřiště TJ Ludgeřovice

Z hřiště TJ Ludgeřovice Z hřiště TJ Ludgeřovice Příloha č. 4 kroniky obce Ludgeřovice za rok 2014 Z prvního jarního utkání fotbalistů TJ Ludgeřovice v I.A třídě na domácím hřišti Konalo se za krásného jarního počasí 29.3.2014,

Více

FAČR PODPORUJE FOTBAL VE ŠKOLÁCH

FAČR PODPORUJE FOTBAL VE ŠKOLÁCH FAČR PODPORUJE FOTBAL VE ŠKOLÁCH Vážení sportovní přátelé, V Praze dne 1. 9. 2014 současný svět nabízí dětem mnoho možností, jak trávit svůj volný čas. Bohužel už je pryč doba, kdy jsme na každém hřišti

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48 Obsah: Slovo ředitele školy. Zahájení školního roku. vystoupení v domově důchodců vyhodnocení sběru, bludiště a malování.

Více

Co je to vlastně Baltík?

Co je to vlastně Baltík? Ve dnech 20. - 22. 4. 2012 se v prostorách Holického Gymnázia uskutečnil 10. ročník celostátní soutěže Mlady programátor v programovacím jazyce Baltík. Co je to Baltík a jak soutěž probíhá? Co je to vlastně

Více

Knihovna města Olomouce

Knihovna města Olomouce Těšíme se na jaro Knihovna města Olomouce V pátek 9. ledna se žáci 4. třídy za velkého náledí vydali do městské knihovny na náměstí Republiky. Program pod názvem Veršovaný svět představil především naše

Více

10 DNÍ FLORBALU 2013 Zimní stadion, Č. Třebová

10 DNÍ FLORBALU 2013 Zimní stadion, Č. Třebová 10 DNÍ FLORBALU 2013 Zimní stadion, Č. Třebová Již 6. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohou pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Letošních 10 dní se spojilo s oslavami

Více

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst.

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Ještě a pár dnů a přijde změna. Konečně tu budou Tajenka 1) Nejlepší přítel člověka je...? 2) Co

Více

..září / leden 2015..

..září / leden 2015.. ..září / leden 2015.. IV. ročník, 29. číslo Reportér P.E.S. strana 2 FOTOGALERIE strana 4 Den název otevřených článku dveří + stran strana 8 1 P. E. S. 2014 Každý školní rok začínáme oblíbenou akcí P.

Více

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 ZŠ Rudná ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 Můj milý deníčku... 8. A na horách Autoři: Žactvo Korektor: Martin Isoz 8. června 2011 1 Pondělí 6. 6. 2011 1.1 MI & VI Pondělní den byl dnem úvodním. V osm hodin

Více

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 24. 6.2011, ročník: 2., č. 4+5 Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková 1 Slovo redaktorů

Více

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během května a plán akcí na červen 2015.

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během května a plán akcí na červen 2015. Vážení rodiče, ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během května a plán akcí na červen 2015. Informace www.gtmskola.cz Pozvánka na divadelní představení Damals in Berlin

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Školní ilustrovaný magazín III. základní školy Jindřichův Hradec Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Redakční rada: Jan Matoušek, Jakub Matoušek, Adéla Šímová, Aneta Camrdová, Barbora Primaková, Kristýna Horáková,

Více

Kukátko. Botanicus v Ostré. To byl náš bezva školní výlet. Užili jsme si to! 9.B. Poslední Kukátko školního roku 2012 / 2013. Patrik Hejtman V.

Kukátko. Botanicus v Ostré. To byl náš bezva školní výlet. Užili jsme si to! 9.B. Poslední Kukátko školního roku 2012 / 2013. Patrik Hejtman V. Kukátko vydání č.13 červen 2013 Poslední Kukátko školního roku 2012 / 2013 Botanicus v Ostré Dne 12.6.2013 jsme se sešli se třídou V.A. na autobusovém nádraží, měli jsme namířeno do Botanicus v Ostré.

Více

Agentura Koniklec představuje virtuální naučné stezky. v Českém krasu

Agentura Koniklec představuje virtuální naučné stezky. v Českém krasu Na výletech s mobilem Agentura Koniklec představuje virtuální naučné stezky v Českém krasu Co jsou virtuální naučné stezky? Jedná se o nový moderní způsob značení přírodních, kulturních a turistických

Více

Evropský týden mobility, Evropský den bez aut

Evropský týden mobility, Evropský den bez aut 2013 Evropský týden mobility, Evropský den bez aut Evropský týden mobility je kampaň zaměřená na širokou veřejnost. Jejím cílem je upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou na straně

Více

Čeští handicapovaní rybáři opět MISTŘI SVĚTA!

Čeští handicapovaní rybáři opět MISTŘI SVĚTA! Čeští handicapovaní rybáři opět MISTŘI SVĚTA! Budete-li tvrdit pardubickému rybáři, že na titul Mistra světa v plavané stačí nachytat pět kilo ryb, bude nejspíše nevěřícně kroutit hlavou. Na závodech,

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

VLŠ 2011 docházka doplněná

VLŠ 2011 docházka doplněná VLŠ 0 docházka doplněná Záznamový list o účasti ve VLŠ 0 Družstvo č. Maňák Jaroslav Bušanský Petr Bártů David Coufal Vojtěch Fichtnerová Adéla Hajský Stanislav Horáček Denis Hůlková Anna Karpíšek Matěj

Více

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ V úterý 10. června natáčela Česká televize v Dobříkově reportáž, která by měla být odvysílána v pořadu Toulavá kamera v průběhu července. Reportáž byla natáčena u sochy M. J.

Více

Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná, okres Trutnov. PROJEKT ŽIVOT V POHYBU Reg. číslo projektu: CZ.1.07/1.1.20/02.0057

Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná, okres Trutnov. PROJEKT ŽIVOT V POHYBU Reg. číslo projektu: CZ.1.07/1.1.20/02.0057 Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná, okres Trutnov PROJEKT ŽIVOT V POHYBU Reg. číslo projektu: CZ.1.07/1.1.20/02.0057 LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ EVVO DUHA, DOLNÍ DVŮR Realizační tým v rámci projektu ŽVP

Více

Březen 2014. Příloha ZŠ a MŠ Stehelčeves, www.skolastehelceves.cz. Školní ples

Březen 2014. Příloha ZŠ a MŠ Stehelčeves, www.skolastehelceves.cz. Školní ples Březen 2014 Příloha ZŠ a MŠ Stehelčeves, www.skolastehelceves.cz Školní ples Tak trochu jinak jsme letos pojali školní ples, který se konal ve stylu hudby 80. a 90. let. O zahájení se postaraly děti z

Více

ZŠ BYSTŘICE N. P., NÁDRAŽNÍ 615 9. 1. 2009. Koordinátoři Ekoškoly: Mgr. Hana Kopecká, Mgr. Dagmar Pivková Technická podpora: Mgr.

ZŠ BYSTŘICE N. P., NÁDRAŽNÍ 615 9. 1. 2009. Koordinátoři Ekoškoly: Mgr. Hana Kopecká, Mgr. Dagmar Pivková Technická podpora: Mgr. ZŠ BYSTŘICE N. P., NÁDRAŽNÍ 615 9. 1. 2009 Koordinátoři Ekoškoly: Mgr. Hana Kopecká, Mgr. Dagmar Pivková Technická podpora: Mgr. Marie Slámová Tonda obal na cestách Beseda Dopoledne byla pro 6. a 7. třídy

Více

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř.

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 1. 9. Slavnostní zahájení školního roku - 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 10. 9. divadelní představení na

Více

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo Školtýn Základní škola Týnec nad Labem Ročník 12 2. číslo 2012 2013 Obsah 1. Narozeninová oslava 2. Rozhovor s ředitelem školy 60 let 3. Afrika 4. Mikuláš 5. Vánoční šplh 6. Florbal 7. Kolínská laťka 8.

Více

Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8. školní rok 2012/2013

Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8. školní rok 2012/2013 Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8 školní rok 2012/2013 Značení soutěží: mezinárodní kolo celostátní kolo okresní kolo Celosvětová soutěž mladých vědců Intel ISEF Marek Novák mezinárodní

Více

Archiv 6. třídy. Mezinárodní matematická soutěž Klokan 6. a 7. ročník kategorie BENJAMÍN obsadil Vláďa Světlík krásné 2. místo. MOC GRATULUJEME.

Archiv 6. třídy. Mezinárodní matematická soutěž Klokan 6. a 7. ročník kategorie BENJAMÍN obsadil Vláďa Světlík krásné 2. místo. MOC GRATULUJEME. Archiv 6. třídy ČERVEN 2011 prohlédněte si aktuální články k těmto akcím 3. 6. Projektový den Děti dětem, aneb Známe své město? 6. 6. Preventivní program Klima třídy /zde klikněte/ 10. 6. Přírodopisná

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009

A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009 A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009 Hudební pásmo nacvičil Mgr.Roman Drápal s dětmi Pondělí 13.dubna Pondělí velikonoční

Více

Naše 4.třída. Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika

Naše 4.třída. Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika Naše 4.třída Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika Vážení rodiče, v případě,že nesouhlasíte s uvedenými informacemi

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 55

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 55 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 55 Obsah: Slovo ředitele školy, Jaro, příroda kolem nás, divadelní představení, recitační soutěž. Vyhodnocení sběru,

Více

jsme navštívili Úřad práce ve Frýdku-Místku

jsme navštívili Úřad práce ve Frýdku-Místku To ten čas ale rychle utíká. Před chvílí jsme si ještě užívali letní prázdniny a teď už můžeme pomalu kupovat vánoční dárky. Listy padají a kolem nás je příjemné prostředí a spoustu barviček. I počasí

Více

Sankt Gallen Švýcarsko

Sankt Gallen Švýcarsko Sankt Gallen Švýcarsko - Mateřská škola Barevný klíček Vítězná 725 35601 Sokolov Endyšová Jana Hned po příjezdu jsme byly ubytované: v centru města. V průběhu naší stáže jsme vykonávaly hospitace v Primars

Více

Oficiální výsledky. Poř. Stč Jméno Klub Čas Ztráta

Oficiální výsledky. Poř. Stč Jméno Klub Čas Ztráta 2. března 2013 Plavy SKI Plavy Filounská KRÁVA veřejný závod v obřím slalomu Ředitel závodu: Oficiální výsledky Bulva Jaromír Předžákyně 1. 42 RAJNOCHOVÁ Barbora SK Ještěd 50.71 2. 58 SALAČOVÁ Karolína

Více

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu V minulém týdnu se odehrálo Mistrovství České republiky v praktickém šachu mládeže a juniorů, které skončilo v sobotu 15.3.2014.

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny!

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny! Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 25. číslo léto 2015 Hurá na prázdniny! 1 Slovo úvodem Rok se s rokem sešel a už se zase blíží obávaná doba vysvědčení

Více

KRONIKA PROSINEC 2014

KRONIKA PROSINEC 2014 KRONIKA PROSINEC 2014 ADVENTNÍ ČAS Adventní čas jsme rozžali symbolickým rozsvícením první svíčky na adventním věnci. Krásný věnec nám věnovala paní Šoupalová, děkujeme. MIKULÁŠ PŘIŠEL K NÁM S napětím

Více

DŘETOVICKÝ M ĚSÍČNÍK. ČERVENEC 2014 (vyšlo 31. 7. 2014) Stručné info. Pozvánka na fotbalový turnaj. Panckrockmetalový festival Dřetfest 19.7.2014.

DŘETOVICKÝ M ĚSÍČNÍK. ČERVENEC 2014 (vyšlo 31. 7. 2014) Stručné info. Pozvánka na fotbalový turnaj. Panckrockmetalový festival Dřetfest 19.7.2014. ČERVENEC 2014 (vyšlo 31. 7. 2014) DŘETOVICKÝ M ĚSÍČNÍK Obec Dřetovice, evid.č. MK ČR E 10584, neprodejný výtisk Stručné info. Pozvánka na fotbalový turnaj Panckrockmetalový festival Dřetfest 19.7.2014.

Více

7. vydání - listopad 2007

7. vydání - listopad 2007 7. vydání - listopad 2007. Ve druhém kole soutěžilo 13 žáků. Čekaly na ně příklady z učiva 6. třídy, násobení, sčítání, zaokrouhlování, slovní úloha a jeden úkol z geometrie. Většina z nich prokázala velmi

Více

Pracovní stáž Garantem stáže

Pracovní stáž Garantem stáže Pracovní stáž Garantem stáže Společnost pro celistvou na smysl zaměřenou pedagogiku Franze Ketta, o. s., Kostelní nám. 1, Ostrava 1 (akreditace MŠMT) Místo pobytu: Jižní Tyrolsko leží na jižní straně Alp

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

Deváťácké noviny č. 18; školní rok 2013/2014

Deváťácké noviny č. 18; školní rok 2013/2014 1 ÚVODNÍK Ahoj, milí čtenáři, vítejte u 18. vydání našich Deváťáckých novin. Tentokrát se dozvíte o dění ve škole i mimo ni v období od 12. do 25. května. Toto číslo pro vás připravili: Filip, Yveta, Martin

Více

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Vranov nad Dyjí 12.-14.6.2015 Za podpory z kampaně P&G Press trip s ambasadorkou Mirkou Knapkovou Na vodě s Mirkou Aktivity na pláži Výlet do okolí DĚKUJEME!

Více

Zleva Hugo Dokládal, 1. třída, Lucie Vávrová, 6. třída, Anna Bentaous, 7. třída, žáci ČŠBH Paříž. Kategorie (6 10 let)

Zleva Hugo Dokládal, 1. třída, Lucie Vávrová, 6. třída, Anna Bentaous, 7. třída, žáci ČŠBH Paříž. Kategorie (6 10 let) Časopis žáků a učitelů České školy bez hranic v Paříži. Vychází od října 2013.. Číslo 5 Červen 2015 Seznamte se s laureáty ceny Josefa Palivce! V tomto čísle:!! Překladatelé mezi námi Prvňákem na konci

Více

Školní rok 2011 / 2012

Školní rok 2011 / 2012 Školní rok 2011 / 2012 1.čtvrtletí 1. září 2011 - Slavnostní uvítání prvňáčků I.A Mgr. Marie Krejčířová I.B Mgr. Eva Stratilová I.C Mgr. Veronika Sedláková 1.9. čtvrtek Slavnostní zahájení školního roku

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Úvodník. Volejbalové soustředění

Úvodník. Volejbalové soustředění 1 Úvodník Vítáme vás u dalšího čísla našich Deváťáckých novin. Konec roku je už tady a my deváťáci se připravujeme na to, až v jeho závěru vstoupíme na pódium, řekneme svůj projev a opustíme naši milovanou

Více

KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví

KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví KNIHY MAJÍ ZELENOU CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví Naše paní učitelka nám v češtině představila soutěž pro základní školy KNIHY MAJÍ ZELENOU, kde máme za úkol vytvořit reportáž

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2014 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2014. Štěpánkovické

Více

160 408 Modul č. 1 TURISTIKA dopoledne: Příjezd, ubytování, seznámení s režimem pobytu a nejbližším okolím odpoledne: Výlet přes tři kopce - podzemí Jiřetína pod Jedlovou (štola J. Evangelisty) -

Více

NOVINY 4.B VŠEZNÁLKOVY. č.8. Třídy

NOVINY 4.B VŠEZNÁLKOVY. č.8. Třídy VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.8 Třídy 4.B Milí čtenáři, toto číslo Všeználkových novin je speciální. Je nejzvláštnější ze všech čísel tohoto roku. A víte proč? Celé je totiž věnováno naší škole, která má letos

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2014/2015

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2014/2015 Září Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2014/2015 1. 3. 9. GO kurz třídy 1. A 3. 5. 9. GO kurz třídy 1. C 18. 9. přednáška historika Vojtěcha Kyncla na téma LIDICE, MFC Hlinsko studenti

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

Není jednoduché zaujmout všechny žáky k matematice. Na Táborské se snažíme matematiku co nejvíce dětem přiblížit, a to pomocí různorodých aktivit a

Není jednoduché zaujmout všechny žáky k matematice. Na Táborské se snažíme matematiku co nejvíce dětem přiblížit, a to pomocí různorodých aktivit a ÚNOR Únor je sice nejkratší měsíc v roce, my jsme toho stihli ve škole ale spoustu! Byl to měsíc soutěží, workshopů a exkurzí. Měli jsme i oborové a projektové dny. Někteří vyrazili do terénu, jiní si

Více

MINIPROJEKT Sluneční soustava a Země

MINIPROJEKT Sluneční soustava a Země Základní škola, Kunovice, U Pálenice 1620, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace MINIPROJEKT Sluneční soustava a Země Autoři: kolektiv přírodovědného klubu Konzultant: Mgr. Růžena Hlůšková ZŠ

Více

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová Redaktor Michal Žák Grafická úprava Šimon Mozola Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Slovo šéfredaktora: Prázdniny uběhly velmi rychle a jsme zpátky s novým dílem

Více

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK Školní zpravodaj ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK 1/2009-2010 Jsme zpět! Po dvouměsíční přestávce s vámi opět zasedáme do školních lavic. Prázdniny uplynuly jako voda a je to tu zase. ŠKOLA! A s ní opět náš časopis,

Více

Evropský projektový den v Mateřské škole Kly

Evropský projektový den v Mateřské škole Kly Evropský projektový den v Mateřské škole Kly Eva Zemanová, ředitelka školy a kolektiv učitelek MŠ Kly Úvod Dne 30. 10. 2012 proběhl v naší mateřské škole Projektový den. Celým dnem nás provázela včelka

Více

Turnaj očima Hlavního organizátora Petra Fuksy: Melé o pořadí na 13. -24. místě se postaralo o rekord UBULODROMU.Sobota 8.2. - Melé a dohrávky o

Turnaj očima Hlavního organizátora Petra Fuksy: Melé o pořadí na 13. -24. místě se postaralo o rekord UBULODROMU.Sobota 8.2. - Melé a dohrávky o Turnaj očima Hlavního organizátora Petra Fuksy: Melé o pořadí na 13. -24. místě se postaralo o rekord UBULODROMU.Sobota 8.2. - Melé a dohrávky o pořadí na 13. -24. místě. Na neděli 8. 2. byly naplánovány,

Více

Test - přírodní a kulturní dědictví Metodický list

Test - přírodní a kulturní dědictví Metodický list Test - přírodní a kulturní dědictví Metodický list test nebo samostatná práce k uvedenému tématu ČR, kultura Obecné informace k řadě pracovních listů společnosti. Člověk a společnost - Člověk ve Výukové

Více

PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014

PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014 PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014 15. 2. a 26. 2. 2014 TVOŘIVÉ ODPOLEDNE PRO SENIORY Pro seniory DPS Hladnovská, Ostrava Muglinov a DPS Heřmanická, Slezská Ostrava jsme přichystali tvořivé odpoledne, ve kterém

Více

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není odpad. Děti zjistily hravou formou, co to je separace odpadu a kompostování.

Více

EDEN, 20.6.2009 TURNAJ PŘÍPRAVEK ROČNÍKU 2001

EDEN, 20.6.2009 TURNAJ PŘÍPRAVEK ROČNÍKU 2001 EDEN, 20.6.2009 TURNAJ PŘÍPRAVEK ROČNÍKU 2001 EDEN, 20.6.2009 HISTORIE 1.ROČNÍK 1. Ročník turnaje, pořádaný pod názvem Před branami Edenu, proběhl 19.října 2008 za účasti 16 týmů. Přivítali jsme malé fotbalisty

Více

BESKYDSKÁ SEDMIČKA. Salomon-Run extrémní přechod Javorník-Javorový 2010

BESKYDSKÁ SEDMIČKA. Salomon-Run extrémní přechod Javorník-Javorový 2010 CO JE TO BESKYDSKÁ SEDMIČKA? 87 km dlouhý extrémní přechod Beskyd - Závod pro sportovce, nadšence a širokou veřejnost aneb,,vylez si svoji Ká-dvojku v Beskydech Součet nadmořských výšek všech 7 hlavních

Více

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její přestavba, kdy přibylo celé jedno patro. Také byla přistavěna

Více

Přijímací řízení 27. 4. 2011 TEST Z ČESKÉHO JAZYKA. Zde napište své registrační číslo. Struktura testu:

Přijímací řízení 27. 4. 2011 TEST Z ČESKÉHO JAZYKA. Zde napište své registrační číslo. Struktura testu: Přijímací řízení 27. 4. 2011 Zde napište své registrační číslo TEST Z ČESKÉHO JAZYKA Struktura testu: 1. část čtení (úlohy 1 10) 2. část gramatika (úlohy 11 20) 3. část psaní (úlohy 21 a 22) Hodnocení:

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Projekt Já a moje město. 1. třída Zajíčci. šk. rok 2012/2013

Projekt Já a moje město. 1. třída Zajíčci. šk. rok 2012/2013 Projekt Já a moje město 1. třída Zajíčci šk. rok 2012/2013 Projekt: Já a moje město Školní vzdělávací program: Rok v přírodě Integrovaný blok: Kdo jsme a kde žijeme Část integrovaného bloku: Já a moje

Více