Rok květen

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Rok 2013-2014 - květen"

Transkript

1 Rok květen Žáci 8. ročníku se v pátek 25. dubna neučili. V osm hodin pro ně přijel zvláštní autobus, který je dovezl do ISŠ ve Vysokém nad Jizerou. Pod záštitou Evropské unie na podporu řemesel a technických oborů zde proběhl projektový den. Po prohlídce školy pracovali někteří s elektrickou stavebnicí, jiní si zkoušel i výměnu duše na jízdním kole a další se seznamovali s jeho technickými parametry. Nechyběla ani svačina čaj a tatranka a dárek v podobě bloku a propisky s logem školy. Všichni se vraceli velmi spokojeni. Ve dvou dnech, 24. a 29. dubna, uskutečnila školní družina exkurzi do hasičské stanice v Tanvaldě. Využili jsme možnosti poznat prostory a práci profesionálních hasičů jak formou prezentace mimořádných událostí, tak zhlédnutím a předvedením jejich výstroje, zásahových obleků a jednotlivých typů zásahů. Děti si mohli sami vyzkoušet transport a fixaci raněného, dozvěděli se o tísňových linkách hasičů a jaké informace by měly operátorům při ohlašování mimořádné události sdělit. Musíme konstatovat, že přístup členů hasičského sboru nás každoročně mile překvapí nějakým novým prvkem a exkurze je pokaždé nová a zajímavá i pro děti, které s námi byly již několikrát. Velice děkujeme a těšíme se na další návštěvu.

2 Dne 30. dubna do naší školy opět zavítali pracovníci z organizace MAJÁK. Do 9. tříd v rozmezí dvou hodin zavítal pan Bc. Patrik Müller. Žákům se ve třídě nejdříve představil a vysvětlil, o čem přednáška bude. Poté se pan Müller vrhl do přednášení, někdy i v srandovním duchu. Přednáška byla o drogách a jejich účincích. Následně se žáci dozvěděli, kolik na tyto návykové látky umírá lidí pomocí jednoduchého grafu, který nakreslil na tabuli. V grafu bylo znázorněno, kolik lidí umírá na silnicích (jen pro představu), a poté kolik lidí umírá na užívání drog a kouření, to pak bylo ještě rozděleno na aktivní a pasivní kuřáky. Dále zde také bylo znázorněno, kolik umře malých dětí v důsledku dýchání kouře v domácnosti. Po grafu žákům pan Müller uváděl následky užívání drog a jejich následné zjištění na patologii, např.: při užívání LSD budete mít mozek zelený, při užívání marihuany se vám mozek rozleptá a budete v něm mít díry jako v ementálu. Když se probrali drogy, tak přišli na řadu BABSKÉ povídačky. Během celé přednášky se taky narazilo na několik anket o drogách, ale i o lékařství. Jednoduše řečeno od každého něco. Tato přednáška byla velice informativní a každý si z ní odnesl nové poznatky, ovšem více si jich žáci odnesou příště, protože do školy přijede pan Müller ještě 2x na 3 hodinovou přednášku. Přednášky absolvovali i ostatní ročníky, každý na jiné téma. Zde si můžete přečíst názory žáků. 4. ROČ. - Ten seminář se mi líbil. Hrál jsem v představení jako kluk, který si s někým psal na mobilu. V tom představení se jednalo o to, že nějaký zloděj okradl babičku a potom to svedl na nevinnou holku. A pak jsme si povídali o šikaně a říkali si, co na naší třídě se nám líbí, a co ne. Mně se líbí, že máme hodnou paní učitelku. David Ullmann

3 -Líbilo se mi to divadlo, hrál jsem řidiče autobusu. Nevadilo by mi, kdyby přijela znovu. Alespoň bychom se neučili. Byla příjemná a nebyla protivná. Byla sranda. David Černý -Mluvili jsme o tom, čím chceme být, až budeme velcí. Hráli jsme divadlo a já jsem byla divák. Bylo to hezký a líbilo se mi to. Natálie Lorencová -Moc se mi to líbilo, byla tady Petra a povídali jsme si o šikaně. Bylo to krásné. Václav Pleticha - Hráli jsme divadlo, já jsem hrál obyvatele. Líbilo se mi to. Chtěl bych, aby sem ještě přijela. Jmenovala se Petra a na začátku nám dávala otázky. Byla tam i otázka, kdo byl největší šikanér. Dominik Hloušek 5. A - Přišel k nám pán jménem Honza a dával nám otázky, co si o něm myslíme. Druhou hodinu nám vyprávěl o šikaně. Hádali jsme, kdo byl mistr v šikaně a nakonec nám rozdal papírky, na něž jsme měli napsat, co bychom ve třídě změnili, a co se nám tu líbí. 5. B U nás byl pán, který nám říkal o tom, jak se máme k sobě chovat a o tom, jak nás lidi posuzují podle toho, jak vypadáme. A co děláme jiným, tak oni budou dělat nám. 9. A, B - Dne května se pan Bc. Patrik Müller k deváťákům vrátil. Začalo se tím, že se třída rozdělila na dvě skupiny, a následně jedna měla napsat VÝHODY a druhá NEVÝHODY užívání drog. Po napsání se vše zaznamenalo na tabuli a jednotlivě probralo. Další hodinu se udělaly opět skupinky, ale po trojicích. Každé skupince dal kartičku s názvem drogy a pak k ní žáci museli přiložit dopady při užívání této drogy. Dopady byly rozházeny po zemi a každá skupinka si vybrala to, co si myslela, že mezi dopady její drogy patří. Když bylo vše přiřazeno, tak se na tabuli vyvěsily výsledky a skupinky si to podle toho zkontrolovaly, zdalipak to je správně. Po zkontrolování se jednotlivé dopady probraly a byla přestávka. Na kartičkách byly drogy: marihuana, heroin, pervitin a extáze. Další hodiny toho dne pan Müller na tabuli vysvětlil pomocí jednoduchého grafu závislost na droze. Potom dával otázky, na které si každý odpověděl sám pro sebe, a podle toho si počítal každý body. Čím více bodů jste získali, tím více jste náchylní k tomu stát se závislým na drogách. Nakonec všem žákům rozdal leporelo o společnosti MAJÁK.

4 Druhý květen byl pro žáky netradiční, zhruba po 6 letech se na pozemek školního areálu vrátil obrněný transportér OT 64 SKOT. Jednotlivé třídy se se strojem setkávali v hodinových intervalech, aby se o něm něco dozvěděli. Poté si ho prozkoumali a vše, co se jim zalíbilo, osahali. Následně se konala soutěž, která třída opustí transportér nejrychleji. Vyhrály sedmičky. Žákům se prohlídka určitě líbila, a teď už jen čekat snad méně než 6 let. Dne byl 5. a 6. ročník na exkurzi v Praze. Nejprve jsme navštívili rozhlednu Petřín. Chodili jsme na ni po skupinách, byl z ní krásný výhled, ale už jsme nestihli jít do zrcadlového bludiště, což nás mrzelo. Potom jsme šli na Pražský hrad, kde se právě střídali stráže. Viděli jsme Chrám Svatého Víta, který byl zrovna opravován. Z Pražského hradu jsme pokračovali malebnými uličkami na Karlův most, kde bylo spousta pouličních umělců, kteří např. malovali obrazy, hráli na hudební nástroje apod. Z Karlova mostu jsme došli na Staroměstské náměstí, obdivovali jsme starodávný Orloj a téměř všechny holky si tam nechaly na ulici vyrobit z drátku přívěšek se svým jménem. Výlet se nám všem velice líbil, i když nás mrazil pohled na tolik bezdomovců, který z našeho městečka neznáme. (Tina Beldová)

5 Ve středu se 4. třída vydala na exkurzi do místní knihovny Aloise Jiráska. Ujala se nás knihovnice paní Budinová, a to mimo svou pracovní dobu. Provedla nás oběma odděleními, ukázala rozdělení knih v dospělém i dětském oddělení a pohovořila o výpůjčním řádu. Poté jsme se rozprchli po knihovně a každý si vybral knihu, komiks, hru nebo encyklopedii, našel si své místo a věnoval se čtení či prohlížení. Někteří setrvali u jedné publikace celou hodinu, jiní jich vystřídali několik. Četba některé navnadila k tomu, aby se ještě odpoledne vydali do knihovny pro vlastní čtenářský průkaz. Děkujeme tímto paní Budinové za ochotu se nám věnovat ve svém volném čase. Z knihovny jsme se přesunuli na svačinu do hasičárny a hasičské auto nás dopravilo do Tanvaldu na taneční vystoupení, ale o tom už je jiný příspěvek. Dne 7. května se některé ročníky (4. roč., 6. A, B, 7. A, B, 8. A, B, 9. A,B) vydaly do nedalekého Tanvaldu na baletní představení Za zrcadlem. Všechny ročníky kromě 4. a 6. A šly za silného deště pěšky. Proto přišli žáci do kina úplně promočení a ušpinění od bláta. Tímto mám na mysli jednu holčinu, která měla bohužel smůlu a na kluzké trávě se jí moc nezadařilo. Následek toho byl, že byla celá od hlavy až k patě ohozená blátem, kvůli němuž musela jít domů, protože na takovéto případy tanvaldské kino není vybaveno. Nebyla však samotná, udržet balanc dalo zabrat mnoha žákům. Když tedy dorazili do kina totálně mokří a špinaví, tak zhlédli hodinové představení a promočení se vydali opět do školy. Většina tříd se zpět dostala hasičským vozem, až tedy na 9. ročníky, které musely jít pěšky. Teď už ale k baletu. Celý balet byl na téma zlobivé holky, kterou neustále hlídala chůva. V pokojíčku ji strašily hračky a věci, které tam měla. Celý příběh skončil tím, že holčička začala být hodná. Většině žáků se představení líbilo, až na některé výjimky, jako je tomu každý rok.

6 Dne 13. května se na naší škole konal DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Zhruba kolem 13:45 se žáci, kteří chtěli pomoci ve škole, sešli u sborovny. Tam získali cedulku POŘADATEL a už stačilo jen čekat na rodiče a jiné příznivce naší školy. Bohužel letos to nebylo tak horké a prohlídky školy se zúčastnilo jen velmi malé množství návštěvníků. Ale i přes to se program nerušil. Ve školní jídelně se slavnostně odhalila malba na stěně, létací objekty a to vše doprovázely dívky Denisa Prousková, Iveta Kunová, Leona Pavlištová a Veronika Zítková svými vystoupeními. Diváci si nejdříve vyslechli uvítání a představení výtvorů od paní učitelky Marcely Kubíkové a následně se poslouchalo. Denisa Prousková zahrála na kytaru melodii písničky od skupiny Metallica - Nothing Else Matters. Po poslechnutí přišlo na řadu tančení, a to ve dvou různých choreografiích. Nejdříve se tančilo na písničku Pitbull Timber, a poté na Pégate - Grupo Treo. Doufáme, že se vernisáž lidem líbila a děvčatům děkujeme. Video z vernisáže již brzy na ŽÁKOVSKÝCH STRÁNKÁCH v SEKCI - ŠLTV. My šesťáci jsme se rozhodli zúčastnit soutěže, kterou vyhlásilo Muzeum energie na Mezivodí. Soutěž spočívá v tom, že se musí sbírat použité baterie. Ta třída, která nasbírá největší počet, vyhraje 5000 korun na školní výlet. Všichni jsme sbírali, co nám síly stačily a v pátek paní učitelky Kubíková a Popovská odvezly celkový počet 8911 baterek do muzea. Teď už nezbývá nic jiného než držet pěsti a doufat, že vyhrajeme.

7 Od začátku roku se sbírají víčka pro Davídka. S vaší pomocí se již nasbíralo několik kil víček, která byla Davídkovi předána. Dříve se sbíralo na přístroj, teď se sbírá na léčbu, která je pro rodinu velmi nákladná. Rodina Davídka všem děkuje, a zmínila se i o naší škole prostřednictvím sociální sítě Facebook. Takže všem, co přinesli nějaké to víčko, patří dík. Více o Davídkovi na https://www.facebook.com/davidkovasbirka Ve 2. kole fotbalové soutěže Coca Cola Cup 2014, který proběhl 14. dubna v Dolním Bousově, se našim chlapcům příliš nedařilo. Vybojovali 3. místo za ZŠ Liberec - Barvířská a ZŠ Dolní Bousov. A jak uvádíme stále Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Naši školu reprezentovali: T. Linhart, K. Gregor, J. Pátra, M. Třeska, J. Nosek, V. Nosek, L. Möller, T. Prousek, M. Pechout, O. Pekelský a za to jim patří dík. DÍVKY: Dívkám se ve druhém kole soutěže Coca Cola Cup dubna v Turnově dařilo. Tým děvčat (K.Dvořáková, P.Klementová, N.Tuhá, M.Kadlecová, A.Pekelská, I.Kunová, B.Krajčiříková, N.Fejfarová, A.Čavinská, N.Nováková, A.Drusanová, D.Tomšová a L.Soukupová) porazil ZŠ Turnov a ZŠ Bakov nad Jizerou a postupuje do třetího kola. Gratulujeme.

8 Ve středu 16. dubna se fotbalisti 4. a 5. tříd zúčastnili obvodního kola McDonald s Cupu v Tanvaldě. Kvůli ne úplně příznivému počasí se turnaj odehrál ve sportovní hale. Sehráli jsme tři utkání, ve kterých jsme remizovali, vyhráli i prohráli. Naše družstvo rozhodlo až v závěrečném zápase o pořadí jednotlivých týmů. Turnaj vyhrála Smržovka, družstvo Velkých Hamrů se umístilo na velmi pěkném druhém místě, za námi skončil Tanvald a Zásada. Všem chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Naše sestava: D. Hloušek, J. Soukup, F. Lejsek, Q. TranTan, A. Moravec, J. Havel, L. Novák a J. Neuschl. Velice úspěšně si vedli naši žáci prvního stupně na dalším závodu Poháru běžce Tanvaldu - běhu do vrchu. Ve svých kategoriích se na stupních vítězů umístili Lucka Jindřišková, Kuba Morávek, Aneta Břečková, David Černý, Tereza Habrová, Veronika Jenčová a Jirka Jindříšek. I výsledky ostatních našich závodníků zaslouží pochvalu. Velký dík patří opět pánům Břečkům a bohdalovickým hasičům, kteří významně pomohli s dopravou. Děkujeme.

9 Dívky 7., 8. a 9. ročníku se zúčastnily třetího kola fotbalového turnaje ve Studenci. I přes střídavé počasí, dívky bojovaly až do konce a to: Velké Hamry - Jaroměř 2:2, Velké Hamry - Čáslav 3:2 a Velké Hamry - Studenec 4:2. Tým byl ve složení: K. Dvořáková, A. Čavinská, A. Drusanová, D. Tomšová, L. Soukupová, N. Nováková, M. Kadlecová, A. Pekelská, P. Klementová, N. Tuhá, N. Fejfarová, B. Krajčiříková. Dívky se umístily na úžasném prvním místě, a za to jim děkujeme, gratulujeme a dál držíme palce. Více informací o CUPu na https://www.skolskypohar.cz. Jinak pro informaci: výhra tohoto CUPu je třídenní tréninkový kemp v ŘÍMĚ s brazilskými trenéry. To, že Bikepark ve Velkých Hamrech roste, dokázali naši žáci na dalším závodu Poháru běžce Tanvaldu. Tentokrát závodníci absolvovali závod v cyklokrosu, kde si vedli velice úspěšně. Všech našich 15 reprezentantů se umístilo do 7. místa, a devět jich stálo na stupních vítězů. Nejúspěšnější byli L.Jindřišková, A.Břečková a O.Černý, kteří ve svých kategoriích vyhráli. O.Vírava, A.Lindová a V.Jenčová vybojovali stříbrné medaile a F.Lejsek a J.Jindřišek obsadili třetí místo. 22. května proběhne poslední dějství; letošního ročníku PBT, závod v přespolním běhu, který u mnoha našich závodníků rozhodne o celkovém pořadí. Velký dík patří rodičům, kteří se postarali o dopravu našich závodníků.

10 V pátek 9. května se na naší škole snad poprvé v historii konal projektový den ve stylu turistiky. Na tento den se žáci devátých ročníků připravovali dlouhé hodiny, a i když předem nevěděli den, a jestli mají jít rozmístit úkoly na pátek z důvodu špatného počasí a deště, tak se tento den náramně vyvedl. Žáci/pomocníci se hned ráno, přestože ještě kolem brzkých ranních hodin pršelo, vydali na svá stanoviště a už jen čekali na absolvující mladé i starší turisty. Start byl u školy a jako minulý rok opět padla nervozita a strach, zda tento den vyjde nebo ne. Štěstí se ale usmálo a ze zatažených mračen nespadla ani kapka. Když se vrátím ještě ke dni před, tak byl strach a nervozita ještě větší, jelikož měli dva žáci (nebudu jmenovat, však víte kdo ) problém s trasou okolo Návarova. Trasa ze začátku probíhala skvěle, ale po pár metrech už to tak skvělé nebylo, žáci totiž nevěděli, kde jsou, a tak se vrátili zpět a celou trasu zrušili a vytvořili novou. Doufám tedy, že učitelé nebyli ochuzeni a i nová trasa se jim líbila. Dále je tu omluva, pokud jste na stanovišti nenalezli úkol. Hold jsou mezi námi i tací, kteří mají ze strženého úkolu radost. A bohužel, tomu se zabránit nedá. Teď už ale ke dni. Den se tedy dělil na několik tras: 1) trasa na vyhlídku Terezínka pro žáky roč., 2) trasa na Šulíkovu skálu pro žáky roč., 3) trasa Bohdalovice pro žáky roč., 4) trasa (náhrada) okolo V. Hamrů a Plavů pro žáky roč., 5) trasa okolo Muchova pro 2. stupeň. A teď POPIS tras: 1) TRASA NA TEREZÍNKU: Žáci se pod vedením učitelek Soni Šourkové a Dagmar Přeučilové vydali od školy přes Marijánku a lesní cestu. Cestou vyplňovali dané úkoly, a když šli nazpět do školy, tak hledali indicie. Po příchodu na školní hřiště na abecedě vyhlásili své slovo, ke kterému došli pomocí indicií. HESLO BYLO: OBCHOD a INDICIE BYLY: nákupní košík, regály a maminka na nákupu. Za správnou odpověď dostali žáci poukaz, který byl umístěn v truhle s peřím. V jídelně poté vyměnili poukaz za dort.

11 2) TRASA NA ŠULÍKOVU SKÁLU: tato skupina byla pod vedením družinářek neboli Gabriely Částové a Věry Pekelské. Tato skupina to vzala kolem Svárova a poté do prudkého kopce na Šulíkovu skálu. Cestou vyplňovala úkoly, za které následně na vrcholku dostala klíče. Když šla zpět do školy, hledala indicie. HESLO BYLO: VLAK, INDICIEMI BYLY: tunel, koleje, průvodčí a logo Českých drah. Pak už vše postupovalo jako u skupiny 1). 3) Tuto skupinu vedli Evy Bambušková a Čermáková. Skupina se vydala přes Svárov na nedaleké Bohdalovice. Ty následně děti obešly a přes Mezivodí se vrátily ke škole. Cestou vyplňovaly úkoly a poté cestou zpět hledaly indicie. HESLO BYLO: ŠKOLA, INDICIEMI BYLY: Jan Ámos Komenský, školní tabule, učebnice a třída. Konec už byl stejný jako u předchozích skupin. 4) TRASA OKOLO HAMRŮ A PLAVŮ: touto trasou se vydaly dvě skupiny. Jednu skupinu vedly Marcela Lejsková a Miroslava Čejchanová (červení) a druhou skupinu Lenka Niedermertlová a Jana Havrdová (černí). Každá skupina vyslána jiným směrem, aby nešly spolu. A nebylo to jenom nějaké chození. Aby našly indicie, musely nejdříve rozluštit úkol, a poté použít buzolu a orientovat se podle světových stran. Šlo se přes Svárov k fotbalovému hřišti a odtud se vydaly přes Michovku do Plavů. V Plavech šly kolem továrny, školy a následně to prošly kolem Zlatníků u Plavů přes hamrovské nádraží, z něhož došly ke škole. U první skupiny (červení) HESLEM BYLO: ŠVÉDSKO a INDICIEMI BYLY: švédské masové kuličky, státní znak, státní hymna, bankovky, automobil SAAB, kompas s vyznačeným severem, logo firmy IKEA a státní vlajka. U druhé skupiny (černí) BYLO HESLEM: ČESKO a INDICIEMI BYLY: korunovační klenoty, Praha, počet krajů, rozloha a počet obyvatel, čeští hokejisté, voják ŠVEJK a státní znak. Obě skupiny zhruba v polovině cesty nalezly povídání o zřícenině hradu Návarov a za odměnu na ně čekal dort ve školní jídelně. 5) TRASA OKOLO MUCHOVA: na tuto trasu bylo vysláno 5 skupin s učiteli ve stanovených intervalech. Z učitelů se skupinami vyšli: Miroslav Fabinyi, Iva Komžáková, Marcela Kubíková, Veronika Popovská, Arana Šourková a jako fotograf Jaromír Henzl.

12 Trasa vedla přes "Dlážděnku" na Hamrska. Zhruba v polovině těchto bodů bylo samostatné stanoviště s otázkami na téma FYZIKA a na Hamrskách už bylo stanoviště s Matějem Málkem. U něj se hrály hry. Dále se skupiny vydaly směrem na skalní vyhlídku Muchov a opět v polovině cesty na ně čekalo samostatné stanoviště s otázkami na téma DĚJEPIS, bohužel tyto otázky někdo strhl, a proto je žáci nemohli najít. Na toto jsme však byli připraveni, a tak jsme je učitelům raději natiskli. Na Muchově už čekali Jakub Harcuba a Ondřej Hlůže se sportovními otázkami. Od nichž se šlo lesní cestou na Vrchůru a z ní zpět na Hamrska. Cestou je čekala 3 samostatná stanoviště s otázkami na téma: zeměpis, přírodopis a Velké Hamry. Sestupem dolů dorazili ke kapličce sv. Anny. Tam na ně čekala děvčata: Vendula Macounová, Michaela Fichtnerová a Barbora Krajčiříková. U nich se prolézala pavoučí dráha. To už však bylo poslední stanoviště, a tak se skupiny vydaly zpět do školy. Tam musely čekat, než se spočítají body za odpovědi a šlo se na vyhlašování. Na 1. místě se umístila skupina pod vedením Ivy Komžákové, na 2. místě skupina pod vedením Arany Šourkové, na 3. místě skupina pod vedením Marcely Kubíkové, na 4. místě skupina pod vedením Miroslava Fabinyiho a na 5. místě skupina pod vedením Veroniky Popovské. Všechny skupiny byly obdarovány a celý tento den byl ukončen. Poté už zbývalo uklidit nepořádek a jít domů. Na závěr bych rád poděkoval těm, kteří se na tomto dni podíleli : Janě Knížkové, Nele Tuhé, Marku Třeskovi, Nikole Lorencové, Ivetě Kunové, Denise Prouskové, Natálii Fejfarové, Matěji Málkovi, Vendule Macounové, Barboře Krajčiříkové, Michaele Fichtnerové, Jakubu Harcubovi, Ondřeji Hlůžemu, Pavle Klementové, Tomáši Linhartovi a Nikole Vedralové. Dále bych chtěl poděkovat všem učitelům, co nějak pomohli s tímto dnem a také všem žákům, kteří se tohoto dne zúčastnili a nezůstali doma. (Tomáš Hašek)

Školní stravování odebírání obědů v době nepřítomnosti žáka ve škole

Školní stravování odebírání obědů v době nepřítomnosti žáka ve škole Vážení rodiče, děkujeme Vám za spolupráci a Vaše podněty ve školním roce 2014/2015. Přejeme Vám i Vašim dětem dlouhé slunečné prázdniny a klidnou dovolenou. Vedení školy Co se událo ve škole v posledním

Více

zas někdy nashledanou :)

zas někdy nashledanou :) Uvnitř čísla Úvodník 2 Bomba výlety 3-6 PLÁTEK Sport 7 Akce školy 9-10 Zookoutek 11 Rok 2011 Číslo 2 Megakřížovka 12 Reportáž od Marka 15 Deváťáci - redaktoři - se s Vámi loučí a přejí mnoho zábavy u čtení

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

číslo 11 ročník: 34 cena: 10 Kč 8. listopadu 2010

číslo 11 ročník: 34 cena: 10 Kč 8. listopadu 2010 ZPRAVODAJ BENÁTECKA číslo 11 ročník: 34 cena: 10 Kč 8. listopadu 2010 Předsedkyně Parlamentu ČR Miroslava Němcová a starosta města Jaroslav Král po ukončení slavnostního aktu přestřižení pásky a otevření

Více

Srdce pro Matýska (str. 19) www.astorieas.cz. ROČNÍK 3 ČÍSLO 1 29. 6. 2015 Časopis vychází díky podpoře společnosti ASTORIE a. s.

Srdce pro Matýska (str. 19) www.astorieas.cz. ROČNÍK 3 ČÍSLO 1 29. 6. 2015 Časopis vychází díky podpoře společnosti ASTORIE a. s. ROČNÍK 3 ČÍSLO 1 29. 6. 2015 Časopis vychází díky podpoře společnosti ASTORIE a. s. www.astorieas.cz Zpravodaj MŠ a ZŠ Brozany nad Ohří Srdce pro Matýska (str. 19) 1 5 6 8-9 10-11 14 18 20 21 22-23 STALO

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY Vážení čtenáři, již podruhé Vás oslovujeme ročenkou naší školy, abyste s námi mohli sdílet radosti i strasti uplynulého školního roku. Je toho opravdu hodně, co u nás, mimo

Více

ZPRÁVY Z BENÁTECKÉ RADNICE

ZPRÁVY Z BENÁTECKÉ RADNICE ZPRAVODAJ BENÁTECKA číslo 7 ročník: 33 cena: 10 Kč 8. července 2009 V tomto čísle najdete: Rozpočtový výhled str. 6 ZŠ, MŠ str. 8 12 MO ČRS 1919 2009 str. 20 21 Sport str. 28 32 Carborundum Electrite a.s.

Více

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo kolem 2 Číslo Občasník školy Ročník XXIV. Červen 2015 zš t. g. masaryka Vimperk 1. máje 268 www.zstgmvimperk.cz Milí deváťáci, začátek, tedy povinnou školní docházku máte za sebou, všechno jste zvládli.

Více

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2014/15 Jaký by měl být učitel? Slohová práce úvaha Učitelská profese je sama o sobě dosti komplikovaná. Vždy jsem obdivovala, jak někteří učitelé

Více

školní časopis ZŠ a MŠ Tovačov

školní časopis ZŠ a MŠ Tovačov školní časopis ZŠ a MŠ Tovačov 9. číslo květen 2014 Úvod Vážení čtenáři, dovolte mi vás přivítat u dalšího Podlavičníku! V tomto květnovém čísle vás čekají opět známé a pravidelné rubriky, jako například

Více

ZPRAVODAJ II. L ID EČ KO - VE SN IC E RO KU 20 08. z osady Račné. Mše svatá byla sloužená duchovním otcem Pavlem

ZPRAVODAJ II. L ID EČ KO - VE SN IC E RO KU 20 08. z osady Račné. Mše svatá byla sloužená duchovním otcem Pavlem Obecní úřad Lidečko 3. 7. 2015 ZPRAVODAJ II. L ID EČ KO - VE SN IC E RO KU 20 08 O SLAVA DĚTSKÉHO DNE V neděli dne 7. června 2015 proběhla v Lidečku v Račném oslava Dětského dne. Pořadateli byly Obec Lidečko

Více

KRONIKA CENTRA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB KOJETÍN, příspěvkové organizace

KRONIKA CENTRA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB KOJETÍN, příspěvkové organizace KRONIKA CENTRA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB KOJETÍN, příspěvkové organizace Centrum sociálních služeb Kojetín, příspěvková organizace, organizuje pro své cílové skupiny v průběhu celého roku různé volnočasové aktivity,

Více

Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Jiříkov, Čapkova 5. Výroční zpráva

Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Jiříkov, Čapkova 5. Výroční zpráva Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Jiříkov, Čapkova 5 Výroční zpráva za školní rok 2013/2014 Obsah: str. 1. Charakteristika DDŠ... 3 2. Personální obsazení DDŠ. 3 3. Zpráva o činnosti

Více

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 ZE ŽIVOTA OBCE Z RADY A ZASTUPITELSTVA OBCE ŠKOLY INFORMUJÍ Z TJ SIGMA LUTÍN ZAJÍMAVOSTI ZE ŽIVOTA OBCE SPOZ je 55 let Již od roku 1956 patří Sbor pro občanské

Více

Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace ROČENKA XVII. 2013-2014. Komenského 754, 749 01 Vítkov

Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace ROČENKA XVII. 2013-2014. Komenského 754, 749 01 Vítkov Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace ROČENKA XVII. 2013-2014 Komenského 754, 749 01 Vítkov Obsah Úvod... 2 1 Seznam žáků... 4 2 Seznam pracovníků... 11 3 Kalendář akcí... 13 4 Klub

Více

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm Prázdniny den nultý Vyjdu ze školy a konečně se nadechnu prázdninového vzduchu. Večer si zajdem na večeři a pohár, ať je vysvědčení jakékoliv. Po vysvědčení půjdu na oběd. Jako vždycky asi bude segedínský

Více

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Říjen 2012 / 20. ročník

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Říjen 2012 / 20. ročník Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Říjen 2012 / 20. ročník Vychází s finanční podporou Sdružení rodičů a přátel žáků Základní školy Kostelec u Holešova Vážení rodiče, milí žáci, ÚVODNÍK nový školní rok přinesl

Více

Rady mě sta Frýdku- Místku

Rady mě sta Frýdku- Místku ZPRAVODAJ Rady mě sta Frýdku- Místku Červenec 2011 č. 13 Ročník XXI. Náklad 25 000 Zdarma do všech schránek Město spustilo farmářské trhy Zájem předčil veškerá očekávání. Tak by se dala stručně shrnout

Více

Ze zasedání Zastupitelstva obce

Ze zasedání Zastupitelstva obce červen 2015 Ze zasedání Zastupitelstva obce 16. března 2015 Kontrola usnesení z minulých zasedání. Informace starosty o práci ZO a OÚ mezi zasedáními. Stav a průběh akcí pro rok 2015 a příprava akcí pro

Více

12/2007 TIŠNOVSKÉ NOVINY 2

12/2007 TIŠNOVSKÉ NOVINY 2 O sociálních službách společně Dnes se na Vás obracíme s prosbou o spolupráci. Pro tvorbu kvalitního komunitního plánu sociálních služeb potřebujeme znát Vaše potřeby, nápady a názory. Proto najdete v

Více

Michal Novotný OBSAH Jubilanti 91 let v roce 2013 Maškarní arneval Paní Adéla Raschová Paní Hedvika Grigarková Paní Anežka Kubesová

Michal Novotný OBSAH Jubilanti 91 let v roce 2013 Maškarní arneval Paní Adéla Raschová Paní Hedvika Grigarková Paní Anežka Kubesová 02 ÚVOD, OBSAH Vážení čtenáři, možná jste si nedávno položili otázku, co se stalo s Vaším zpravodajem Komárek, jakto, že jste ho během podzimu nenašli ve Vašich schránkách. Vězte, že poslední vydání letošního

Více

STŘÍBRNÁ MEDAILE PRO DOBŘANSKÝ HOKEJBAL

STŘÍBRNÁ MEDAILE PRO DOBŘANSKÝ HOKEJBAL číslo 6 červen 2010 ročník VIII www.dobrany.cz zdarma do všech domácností STŘÍBRNÁ MEDAILE PRO DOBŘANSKÝ HOKEJBAL Více informací o úspěchu mladších žáků TJ Snack Dobřany se dozvíte na straně 12. PODČÁRNÍK

Více

JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ

JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ Gyedownicze Rohrbach Jacob antiqua piscina magna parva piscina molendinum Dworzecz Budkowany červenec/srpen 2014 JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ 07/08 2014 Obsah Informace z rady a zastupitelstva...

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA LIBCHAVY DOLNÍ LIBCHAVY 153 561 16 LIBCHAVY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA LIBCHAVY DOLNÍ LIBCHAVY 153 561 16 LIBCHAVY ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA LIBCHAVY DOLNÍ LIBCHAVY 153 561 16 LIBCHAVY VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2011 / 2012 1 Údaje o zařízení Druh školy : základní a mateřská Právní forma : příspěvková organizace

Více

č.38 Datum vydání: 9.1O.2OO9 Vážení spoluobčané,

č.38 Datum vydání: 9.1O.2OO9 Vážení spoluobčané, č.38 Datum vydání: 9.1O.2OO9 Vážení spoluobčané, příjemné, teplé byť již kratší dny nás utvrzují v tom, že zde máme podzim. Těšíme se z každého teplého dne a hřejivých paprsků podzimního slunce. Přání

Více

BESEDNÍK. Koncerty Janáčkova máje se v našem chrámu sv. Bartoloměje staly krásnou tradicí. Letošní koncert, který se

BESEDNÍK. Koncerty Janáčkova máje se v našem chrámu sv. Bartoloměje staly krásnou tradicí. Letošní koncert, který se BESEDNÍK Zpravodaj města Kravaře www.kravare.cz ČERVEN 2012 ČÍSLO 195 LISTUJEME: Beseda s Annou Malchárkovou str. 8 LISTUJEME: Školní akademie str. 13 LISTUJEME: Divadelní představení str. 20 Janáčkův

Více

Autobus do Děpoltovic a zpět zajištěn. Odjezd ve 12 30 od kulturního domu, odjezd z Děpoltovic 17 30.

Autobus do Děpoltovic a zpět zajištěn. Odjezd ve 12 30 od kulturního domu, odjezd z Děpoltovic 17 30. Vážení spoluobčané, máme období letních dovolených, a proto vybírám lehčí témata do dnešního úvodníku. V úvodu musím moc a moc poděkovat organizátorům dvou kulturně společenských akcí, a to Novorolská

Více

Îivot MNICHOVIC 11/2005. Jak se žije v Mnichovicích některým osobnostem 11/2005. âasopis PRO OBYVATELE MùSTA MNICHOVICE A OKOLÍ OBSAH

Îivot MNICHOVIC 11/2005. Jak se žije v Mnichovicích některým osobnostem 11/2005. âasopis PRO OBYVATELE MùSTA MNICHOVICE A OKOLÍ OBSAH Îivot 11/2005 11/2005 MNICHOVIC âasopis PRO OBYVATELE MùSTA MNICHOVICE A OKOLÍ Roãník XXXIX OBSAH 2 Zpráva o činnosti města 2 Zprávy z výborů 3 Kultura 7 Informační centrum 8 Škola informuje 11 Školka

Více

OBZOR SLOVO STAROSTY VÁNOČNÍ STROM STR. 2 DEN PRO DĚTSKOU KNIHU STR. 2 Z RADNICE STR. 5 ROK 2011

OBZOR SLOVO STAROSTY VÁNOČNÍ STROM STR. 2 DEN PRO DĚTSKOU KNIHU STR. 2 Z RADNICE STR. 5 ROK 2011 HORAŽĎOVICKÝ PROSINEC 2011 OBZOR VYBÍRÁME Z OBSAHU VÁNOČNÍ STROM STR. 2 DEN PRO DĚTSKOU KNIHU STR. 2 Z RADNICE STR. 5 MĚSÍČNÍK VĚNOVANÝ HOSPODÁŘSKÉMU, KULTURNÍMU A SPOLEČENSKÉMU POVZNESENÍ MĚSTA ROČNÍK

Více