Pravidla. Úspěšný admirál musí zvažovat možná rizika, ale nesmí se bát je podstoupit.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Pravidla. Úspěšný admirál musí zvažovat možná rizika, ale nesmí se bát je podstoupit."

Transkript

1 Pravidla Za druhé světové války vzplály nekonečné plochy Pacifiku ohněm bitev, ve kterých proti sobě stáli japonští císařští orli a američtí námořníci, pěšáci a piloti. Ve hře Pacific 1942 Admiral můžete se svou flotilou zažít opojné vítězství, ale také zničující prohru. Záleží jen na vás. Úspěšný admirál musí zvažovat možná rizika, ale nesmí se bát je podstoupit. Obsah: Herní deska, herní prvky Cíl hry, zahájení hry Výzbroj Válečná hra, tahy Souboje Výroba a opravy Webové stránky

2 Herní deska Než začnete hrát, musíte si vytvořit herní prostor. Vyjměte všechny šestiúhelníkové sextety z krabice (s výjimkou sextetů s americkou a japonskou vlajkou) a vytvořte z nich imaginární oblast Tichého oceánu, který se již brzy ocitne v plamenech. K vytvořené herní ploše přidejte oba sextety s vlajkami, které představují hlavní základny, tak aby byly pokud možno proti sobě. Nejčastěji se opakujícím polem je moře. Na těchto polích se pohybují lodě, nad těmito poli létají letadla. Občas narazíte na moře s minou. Takové pole je neprůjezdné pro lodě, ale letadel se na tomto poli netýká žádné omezení. Opačný případ představuje bouře na moři. Lodě se s ní vypořádají, ale letadla ne. Letadla nemohou v bouři startovat, přistávat, ani do bouře vletět či jí proletět. Ve své podstatě jsou nejdůležitějšími poli ostrovy. Nad ostrovy mohou létat letadla, lodě přes ostrov samozřejmě plout nemohou. A jen pěchota dokáže ostrov obsadit a tím ho ovládnout. Bojové jednotky Hranoly představují sílu lodí. Každý hranol dává lodi možnost provést jednu akci v rámci tahu. Válečky představují: prapory pěchoty (válečky s vlajkou), stíhací letky (válečky s vrtulí) a bombardovací letky (válečky s bombou). Admirálská karta Admirálská karta (AK) je pomocný nástroj díky němuž si udržujete přehled o své flotile. Žetony (A-H) představují lodě. Například pole A na Admirálské kartě představuje bitevní loď A. Díky Admirálské kartě tak máte neustále přehled o síle svých lodí a počtu letek a praporů na palubě. Žetony Ve hře má každý hráč žetony A až H. Žetony představují lodě. Žetony během hry ve svém tahu pohybujete po herní desce. Je-li žeton na Admirálské kartě, znamená to, že dotyčná loď neexistuje a můžete ji vyrobit.

3 Cíl Cílem hry je obsadit čtyři pole ostrovů prapory pěchoty. Začátek hry Jeden z hráčů představuje amerického, druhý japonského admirála. Americký admirál hraje s modrými žetony, hranoly a válečky a používá modrou Admirálskou kartu. Japonský admirál hraje s červenými žetony, hranoly a válečky a používá červenou Admirálskou kartu. Na začátku hry umístí oba hráči dva své prapory pěchoty na jedno pole ostrova. První svou pěchotu umísťuje japonský admirál. Po umístnění dvou praporů pěchoty si každý z hráčů vybuduje flotilu za užití 12 Bojových jednotek (BJ). Budováním flotily se rozumí umístění zvolených BJ na Admirálskou kartu k vybraným lodím. Každý hráč smí pro začátek postavit až pět lodí, které může rozmístit na pět polí moře sextetu se základnou. (Hráč se také smí rozhodnout pro užití falešných žetonů - viz níže.) Svou Admirálskou kartu skryjte, aby na ni váš protihráč neviděl. Příklad: Dvanáct BJ znamená, že můžete vybudovat například: Bitevní loď A se třemi hranoly Letadlovou loď D s dvěma hranoly a dvěma stíhacími a dvěma bombardovacími letkami (4 válečky) Transportní loď G s jedním hranolem a dvěma prapory pěchoty (2 válečky)

4 Výzbroj Ve hře jsou tři různé typy lodí (bitevní lodě, letadlové lodě a transportní lodě), dva typy letadel (stíhačky a bombardéry) a pěchota. Lodě Na jednom poli smí být vždy jen jedna loď. Bitevní loď (A-B-C) Bitevní loď je opancéřovaný kolos. Například japonská bitevní loď Jamato měla výtlak tun. Hlavní zbraní bitevních lodí jsou děla. Ve hře Pacific 1942 je možné využít až tři hranoly pro stanovení kvality bitevní lodě. Počet akcí, které může bitevní loď v každém kole vykonat, je určen počtem hranolů, které má na Admirálské kartě. (Tento počet se může během hry měnit.) Akcí bitevní lodě může být pohyb na sousední pole, střelba měřená salvami, protiletecká obrana (pouze při tahu soupeře, viz níže) Bitevní loď může plout o tolik polí, kolik má hranolů na Admirálské kartě, smí vypálit o jednu salvu víc, než kolik má hranolů na AK, a může vypálit tolik salv protiletecké obrany, kolik má hranolů na AK. Plně vyzbrojená bitevní loď (se třemi hranoly) může tedy v každém kole plout až o tři pole, nebo vystřelit čtyři salvy. Nebo může své akce libovolně zkombinovat. Může tedy například plout o dvě pole a vypálit dvě salvy. Nebo vypálit tři salvy a plout o jedno pole.

5 Letadlová loď (D-E-F) Letadlová loď sama jako taková v podstatě nebojuje. Pouze převáží letadla, která mohou z její paluby startovat (a zase na ní přistávat). Například slavná Enterprise nesla na palubě čtyři letky letadel o celkové síle devadesáti letadel. Ve hře Pacific 1942 může letadlová loď uvézt až čtyři letky letadel (čtyři válečky). Záleží jen na vás, jestli to budou stíhače, bombardéry nebo jejich kombinace. Ve hře Pacific 1942 můžete použít až dva hranoly pro stanovení kvality letadlové lodě. Počet akcí, které může letadlová loď v každém kole vykonat, je určen počtem hranolů, které má na Admirálské kartě. (Tento počet se může během hry měnit.) Akcí letadlové lodi je: pohyb na sousední pole, start libovolného počtu letek, přistávání libovolného počtu letek, protiletecká obrana (pouze při tahu soupeře, viz níže) Start a přistání jsou zcela odlišné manévry, a proto ani plně vyzbrojená letadlová loď nezvládne během jednoho kola zároveň pohyb, start a přistání. S tím musíte počítat. Plně vybavená letadlová loď (2 hranoly) může tedy plout o dvě pole nebo plout o jedno pole a nechat vzlétnout letadla. Nebo plout o jedno pole a nechat letadla přistát. Nebo může stát a nechat letadla vzlétnout a přistát. Ale ani plně vyzbrojená letadlová loď nemůže v jednom kole plout, nechat odstartovat letadla a nechat letadla přistát.

6 Transportní loď (G-H) Transportní loď není v podstatě válečným plavidlem. Jejím úkolem je převážet pěchotu a materiál na místo určení, v našem případě na ostrovy. Například USS McCawley mohla převážet až 1300 vojáků a náklad 4700 kubických metrů. Ve hře Pacific 1942 mají transportní lodě jen jeden hranol, omezující počet jejich akcí v tahu na jedinou, a maximální nosnost čtyři prapory pěchoty (válečky). Akcí transportní lodě je: pohyb na sousední pole, vylodění (libovolného počtu praporů) pěchoty, nalodění (libovolného počtu praporů) pěchoty protiletecká obrana (viz níže) Pozor! Vylodění a nalodění pěchoty jsou dvě různé akce. Transportní loď tedy smí během každého tahu plout o jedno pole nebo vylodit pěchotu nebo pěchotu nalodit. Prapory pěchoty Prapory pěchoty kontrolují ostrovní pole, na kterých se nacházejí. Prapory pěchoty se mohou v každém tahu posunout o jedno pole. Na jednom poli smí být více praporů pěchoty jednoho hráče, ale žádné pole ostrovů nelze sdílet s jednotkami soupeře. S ohledem na cíl hry - obsazení čtyř ostrovních polí - je zřejmé, že budete ve hře potřebovat minimálně čtyři prapory pěchoty. A pokud budete chtít vytlačit nepřítele z některého z polí? K tomu budete muset znát pravidla vzájemných soubojů. (Viz níže)

7 Letadla Na jednom poli smí být neomezený počet letek obou soupeřů. Ve hře Pacific 1942 Admiral mají hráči k dispozici dva typy letadel. Bombardér Bombardér je letadlo, které umí svými bombami (a torpédy) útočit na nepřítele. Například americký Douglas SBD Dauntless dosahoval maximální rychlosti 410 km/h a unesl přibližně jednu tunu bomb. Ve hře Pacific 1942 Admiral můžete bombardovat pouze nepřátelské lodě. Stíhačka Stíhačka je rychlé a obratné letadlo s více či méně obranným úkolem zabránit nepřátelským bombardérům dostat se nad kýžený cíl. Například japonské Micubiši A6M Zero mělo vynikající manévrovací schopnosti a rychlost 660 km/h. Ve hře Pacific 1942 Admiral může stíhačka útočit pouze na nepřátelská letadla (na bombardéry i stíhačky). Limity obou verzí letadel Tak jako v realitě druhé světové války, tak i ve hře Pacific 1942 Admiral mají letadla určitá omezení, která se týkají rychlosti, doletu a nemožnosti opakovat bojové akce. Po vzletu se může každá letka v každém tahu posunout až o šest polí. Co je však důležitější, letadla nemohou ve vzduchu zůstat příliš dlouho; už v příštím tahu musí přistát na palubě (libovolné) letadlové lodi. Při každém vzletu smí bombardér zaútočit pouze jednou. A stejně tak i stíhač se může zúčastnit pouze jednoho vzdušného souboje. Pokud v průběhu tahu bombardér útočí nebo stíhač bojuje, smí se posunout pouze o pět polí.

8 Válečné hry Úvod Prvního května 1942 zahájili Japonci na palubě bitevní lodi Jamato čtyřdenní válečné hry, ve kterých červení a modří sehráli simulované námořní střetnutí jako přípravu před útokem na Midway. Hráči byli velitelé operačních svazů. V jedné chvíli se stala v operační kajutě nemilá věc. Tým představující americké loďstvo napadl japonské síly v okamžiku, kdy byla letecká obrana značně oslabena. Podle pravidel zaznamenali Američané devět zásahů, čímž by potopili dvě z japonských letadlových lodí - Akagi a Kagu. Dusnou situaci zachránil až náčelník Jamamotova štábu kontradmirál Ugaki, který pozměněným výkladem pravidel snížil počet zásahů na šest, čímž jednu z lodí zachránil. O několik týdnů později se ve skutečné bitvě situace prakticky na vlas zopakovala a Američané překvapili Japonce v tom nejméně vhodném okamžiku. Výše uvedenému textu vděčíme za nápad postavit proti sobě dvě flotily (červené a modré), které máte nyní před sebou. Pravděpodobně nebudete hrát čtyři dny v kuse (obvykle stačí hodina) a také se nemusíte bát, že by vám během hry kontradmirál měnil pravidla. Ta jsou ve hře Pacific 1942 Admiral pevně daná. Pevně dané pořadí akcí Nejednomu admirálovi se v bitvě zle vymstilo nešťastné zařazení lodí ve flotile, kdy mu vlastní lodě bránily v palbě, pohybu či jiném manévru. Tuto komplikaci představuje ve hře Pacific 1942 Admiral povinnost hrát s loděmi v přesně stanoveném abecedním pořadí (A-H). Každé kolo tedy zahájíte pohybem bitevních lodí (AC), včetně jejich střelby, následně budete hrát s letadlovými loděmi (D-F) a letadly a na závěr budete hrát s transportními loděmi (G-H) a pěchotou. Z výše uvedeného vyplývá, že pokud jeden z hráčů plánuje přelet letadel z lodi D na loď E, učiní to takto: D - start (a případně další akce lodě), pohyb letadel (směrem k lodi E), E - přistání letadel (a případně další akce lodě). Ovšem pro případ přeletu z E na D je třeba rozdělit přelet do dvou tahů. E - start (a případně další akce hráče), konec tahu, akce soupeře, další tah: přistání na D (a případně další akce). Nepovolené rozdělení leteckého souboje Aby nedošlo k nedovolenému rozdělení tahu, je nutné provést celý letecký útok/souboj na jednom herní poli naráz. Není tedy možné naletět nad soupeřovu loď s jedním bombardérem a v případě nepotopení lodě vyslat do útoku další letky. Totéž platí i pro případ postupného vysílání stíhaček k leteckým soubojům. Falešné žetony Průzkum může občas fatálně selhat. Tento faktor námořního střetnutí simuluje užití falešných žetonů, které na herní ploše představují neexistující lodě. Falešné žetony je možné do hry nasadit na začátku hry a kdykoliv při fázi výroby nových Bojových jednotek (viz níže). Na falešný žeton se vztahují všechna pravidla, takže pokud má falešný žeton G představovat transportní loď, musí se jako transportní loď chovat. Jakmile se nad falešný žeton dostane letka nepřátelských letadel nebo pokud na sousední pole připluje nepřátelská loď, je nutné falešný žeton ze hry okamžitě odstranit.

9 Hlavní základna Pole s vlajkou představuje hlavní základnu. Hlavní základnu nelze dobýt a nepočítá se do čtyř ostrovních polí, které je nutné obsadit. Hráč na hlavní základnu umísťuje nově vyrobené letky a prapory pěchoty. Z hlavní základny mohou vzlétat letadla a mohou zde i přistávat. Z hlavní základny může hráč nalodit prapory pěchoty na transportní loď stojící na sousedním poli. A také je zde může vylodit. Nepřítel nemůže letadla a prapory pěchoty umístěné na hlavní základně napadnout. Nové lodě je možné vyrábět jen na dvou polích přilehlých k hlavní základně. Výjimkou je zahájení hry, kdy je možné lodě vyrobit na všech pěti polích sextetu s vlajkou. Pozor, lodě nejsou na přilehlých polích u hlavní základny chráněné a mohou zde být napadeny. Tah V každém tahu může hráč hrát se všemi svými loděmi, letkami a prapory. Již bylo uvedeno, že při tom musí dodržovat pevně dané pořadí akcí (A-H). Není nutné hrát se všemi loděmi, letadly nebo prapory a není nutné vyčerpat všechny povolené akce. Každý tah končí výrobou nových bojových jednotek, případně opravou starých. Kdo začíná? Vzpomeňte si, že Japonci přepadli Pearl Harbor. Proto ve hře Pacific 1942 Admiral začíná vždy japonský admirál. On jako první umísťuje dva své prapory, on jako první staví pět svých lodí, on zahajuje hru prvním tahem.

10 Souboje O tom, zda bitvu vyhrajete či prohrajete, nerozhoduje jen počet jednotek, které do bitvy nasadíte. Je to také otázka válečného umění a v neposlední řadě také štěstí. Ve hře Pacific 1942 Admiral se setkáte s pěti typy soubojů, kterými jsou: střelba bitevních lodí nálet bombardérů souboj stíhačů s bombardéry souboj praporů pěchoty vzájemný souboj stíhačů První tři typy soubojů, střelba bitevních lodí, nálet bombardérů a souboj stíhačů s bombardéry, se rozhodují na Kartě soubojů. Souboje praporů pěchoty a vzájemný souboj stíhačů mají vlastní pravidla. Karta soubojů (Avenger Combat card v anglické verzi pravidel) Každou salvou může bitevní loď zničit jednu či více bojových jednotek (jeden či více hranolů). Bitevní lodě mohou střílet na lodě na sousedním poli. Útočící bombardéry mohou napadnout lodě, s kterými se nacházejí na stejném poli. (Nezapomeňte, že lodě mohou použít protileteckou palbu.) Útočící bombardér může zničit jednu či více bojových jednotek (jeden či více hranolů). Stíhači mohou útočit jen na bombardéry, se kterými jsou na stejném poli. Stíhač může sestřelit jednu či více bombardovacích letek (jeden či více válečků). Tyto výše uvedené souboje se rozhodují na Kartě soubojů, která do hry vnáší prvek náhody, aby se hra přiblížila realitě pacifických bojů v roce Obecně řečeno může obránce zvolit míru rizika, s kterým do souboje jde, zatímco útočník volí počet salv, které vypálí, a počet letek, které do boje zapojí. Budete potřebovat minimálně jednu klasickou kostku.

11 Jak se Karta soubojů (KS) používá? Obránce umístí napadené Bojové jednotky do příslušného řádku KS. Má-li jen jednu Bojovou jednotku, umístí ji do prvního řádku. Má-li dvě Bojové jednotky umístí je do prostředního řádku. Má-li napadené tři a více Bojových jednotek, umístí je do třetího řádku. Obránce si zároveň zvolí, na jakou barvu (do jakých sloupců) své Bojové jednotky rozmístí. Má-li napadenou více než jednu Bojovou jednotku, může je rozprostřít do více sloupců, nebo zariskovat a umístit je všechny na jednu barvu. (Při užívání KS představují všechna pole jedné barvy jeden pomyslný sloupec.) Příklad: Bráníte-li bitevní loď s třemi Bojovými jednotkami, můžete umístit všechny tři hranoly do červeného sloupce ve třetím řádku. Nebo můžete jeden hranol umístit do červeného sloupce, jeden do modrého a jeden do oranžového. Nebo je možné umístit jeden hranol třeba do oranžového sloupce a dva třeba do modrého. Když obránce rozmístí své napadené Bojové jednotky na KS, začne útočník házet kostkou. Každý vrh kostkou představuje jednu salvu bitevní lodi, případně nálet jedné bombardovací letky. K zásahu a zničení Bojových jednotek na červeném sloupci prvního řádku je nutné hodit jedničku, dvojku, trojku nebo čtyřku. K zásahu a zničení Bojových jednotek na červeném sloupci prostředního řádku je nutné hodit jedničku, dvojku nebo trojku. K zásahu a zničení Bojových jednotek na červeném sloupci třetího řádku je nutné hodit jedničku nebo dvojku. Poškozené lodě Zatímco zasažená letadla jsou okamžitě zničena a příslušné válečky se vracejí admirálovi zpět do skladu k další výrobě, lodě mohou útok přežít poškozené. Zasažené Bojové jednotky jsou z Admirálské karty odstraněny do skladu a oslabené lodě dále hrají se zbývajícími Bojovými jednotkami. V příštím tahu může loď uskutečnit jen tolik akcí, kolik má na Admirálské kartě aktuálně Bojových jednotek (hranolů). Poškozené lodě je možné opravit. (Viz níže) Po ztrátě poslední Bojové jednotky je loď definitivně potopena a její žeton se z herní plochy vrací zpět na Admirálskou kartu. Boje pěchoty Pěchota může bojovat pouze na ostrově. Na jednom ostrovním poli smí mít své prapory vždy pouze jeden z hráčů. Počet praporů pěchoty na jednom poli není omezen. Chce-li hráč vytlačit soupeřovy prapory pěchoty z ostrovního pole, musí do boje nasadit více vlastních praporů pěchoty, než kolik jich má na cílovém poli protivník. Do počtu útočících praporů lze započíst všechny prapory pěchoty na všech polích sousedících s dobývaným polem. Má-li poražený obránce kam ustoupit, musí tak učinit se všemi svými prapory. Nemá-li obránce kam ustoupit, ztrácí všechny své prapory pěchoty na dobývaném poli. (Válečky představující prapory pěchoty se admirálovi vrací zpět a mohou být později znovu nasazeny.) Útočník musí na cílové pole přesunout všechny prapory pěchoty, se kterými na ostrovní pole útočil. Vzájemný souboj stíhačů Pozor! Souboj stíhačů předchází útoku stíhačů na bombardéry. Jen ti stíhači, kteří jsou spolu na jednom poli, mohou vzájemně bojovat. Každý z protivníků se rozhodne, kolik ze svých stíhacích letek do vzájemného souboje stíhačů zapojí. Za každou zapojenou letku vrhne hráč jednou kostkou. Hráč sečte hozené body a za každých šest bodů odstraní jednu soupeřovu stíhací letku. Neozbrojená letadla Po vzájemném souboji stíhačů pokračuje hráč na tahu ve hře a může svými ozbrojenými stíhači napadnout nepřátelské bombardéry. Stíhači, kteří podstoupili vzájemný souboj nemohou pokračovat v boji, dokud nepřistanou a opět nevzlétnou. Do té doby jsou považovány za neozbrojené.

12 Neozbrojený stíhač může být napaden stejně jako bombardér. Pro snazší rozlišení otočte neozbrojené letky ikonou dolů. Poté co bombardéry odhodily své bomby, nemohou zaútočit na žádnou nepřátelskou loď, dokud nepřistanou a opět nevzlétnou. Do té doby jsou považovány za neozbrojené. Pro snazší rozlišení otočte neozbrojené bombardéry ikonou dolů. Neozbrojené bombardéry mohou být napadeny stíhači. K doplnění munice (k vyzbrojení letadel) dochází na palubách letadlových lodí a na hlavní základně v průběhu nepřátelského tahu. Protiletecká obrana Všechny typy lodí se mohou proti náletu bombardérů bránit protileteckou palbou. Bránící hráč hodí jednu kostku za každou Bojovou jednotku (hranol) napadené lodi. Hozené body se sečtou a za každých šest bodů odstraní obránce jednu útočící letku. Pořadí akcí v případě náletu bombardérů na loď: vzájemný souboj stíhačů (pokud je to možné) bránící stíhače útočí na útočníkovy bombardéry (pokud je to možné) protiletecká palba vlastní útok bombardérů Je možné? Ve vlastním tahu Mimo vlastní tah Střílet z bitevení lodě na jinou loď ano ne Svrhnout bomby na nepřátelskou loď ano ne Užít protileteckou palbu proti bombardérům ne ano Zaútočit stíhačkami na nepřátelské bombardéry ano (po souboji stíhačů) ano (po souboji stíhačů) Podstoupit souboj stíhačů ano ano

13 Výroba a oprava Na konci svého tahu smí každý hráč vyrobit nové Bojové jednotky (hranoly a válečky), aby postavil nové lodě a letadla nebo vycvičil nové prapory pěchoty. Během jednoho kola je možné vyrobit jednu ze tří možností: Jeden Bojovou jednotku (hranol) lodi Dvě Bojové jednotky (válečky) letadel Tři Bojové jednotky (válečky) pěchoty Nové hranoly mohou být přidány pouze k lodím stojícím na polích sousedících s hlavní základnou. Pokud začínáte stavět novou loď, musíte její žeton umístit na volné pole sousedící s hlavní základnou. Na poli sousedícím s hlavní základnou také můžete opravit poškozenou loď, případně zvýšit sílu starší lodi (přidáním nové Bojové jednotky do limitu obvyklého pro daný typ lodi do tří Bojových jednotek v případě bitevní lodi, do dvou Bojových jednotek v případě letadlové lodi). Nově vyrobené letky a prapory umístěte na hlavní základnu. Nová letadla mohou později z hlavní základny vystartovat a přistát na palubě některé z letadlových lodí (případně přistát zpět na hlavní základně). Nové prapory pěchoty je možné později nalodit na transportní lodě. Počet letadel a praporů na hlavní základně není omezen. V průběhu výrobní fáze můžete na pole sousedící s hlavní základnou umístit falešný žeton. Webové stránky Existují dvě hlavní stránky věnované hře Pacific 1942: české na kde můžete získat informace o hře, autorovi, výrobci a možnosti koupě hry a jejích rozšíření anglické na s aktualizovanými pravidly, fotogalerií, ukázkami, kontakty na hráčské komunity, odkazy na Facebook atp.

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3040 Šablona: III/2 Sada: VY_32_INOVACE_ 48 Třída / ročník 9.AB / IX. Datum vytvoření 16.12.2011

Více

strategická desková hra pro dva hráče

strategická desková hra pro dva hráče strategická desková hra pro dva hráče Hrací potřeby: Sada 10 hracích kamenů pro každého hráče: 2 Pěšáci, 2 Rytíři, 1 Věž, 1 Zvěd, 1 Generál, 1 Katapult, 1 Lučištník, 1 Král 1 kámen se symbolem vlajky 4

Více

MONSTRA & MÝTY. (Monster & Mythen)

MONSTRA & MÝTY. (Monster & Mythen) MONSTRA & MÝTY (Monster & Mythen) Alan R. Moor Richard Borg 1.0 Úvod V jednom fantastickém světě spolu bojují mocní čarodějové, trpaslíci, trollové, skřeti a nemrtví. Hráči velí jejich armádám (pěchotě,

Více

Axis & Allies EUROPE (Osa & spojenci EVROPA)

Axis & Allies EUROPE (Osa & spojenci EVROPA) Axis & Allies EUROPE (Osa & spojenci EVROPA) POČET HRÁČŮ: 2 až 4 VĚK: 12 a více OBTÍŽNOST Náročná Středně těžká Jednoduchá KOMPONENTY Herní plán - mapa 369 plastových figurek Průmyslové výrobní prostředky

Více

SVĚT VE VÁLCE - JARO 1942

SVĚT VE VÁLCE - JARO 1942 VĚK 12+ 2-5 HRÁČŮ SVĚT VE VÁLCE - JARO 1942 V srpnu 1984 vydal Milton Bradley hru Axis & Allies Classic. Seznámení s touto hrou byla pro mne velká událost. Věnoval jsem hře mnoho času a energie a odměnou

Více

Český překlad: Ing. Petr Šmerák 2008 7 runebound@gmail.com 7 ICQ: 213033024 Exkluzivně pro ADC Blackfire Entertainment, s.r.o.

Český překlad: Ing. Petr Šmerák 2008 7 runebound@gmail.com 7 ICQ: 213033024 Exkluzivně pro ADC Blackfire Entertainment, s.r.o. Český překlad: Ing. Petr Šmerák 2008 7 runebound@gmail.com 7 ICQ: 213033024 Exkluzivně pro ADC Blackfire Entertainment, s.r.o. CÍL HRY Je srpen 1942 a Japonsko okupuje velkou část Šalamounových ostrovů.

Více

Rozšířený obchod. Náhrada za slabý list (karty v ruce)

Rozšířený obchod. Náhrada za slabý list (karty v ruce) Tato alternativní pravidla jsou určena hráčům, kteří již mají s hrou World of Tanks: Rush určité zkušenosti a chtěli by svůj zážitek ze hry prohloubit, a také obecně zkušeným hráčům moderních společenských

Více

KAMIONEM PO EVROPĚ "Kdo si hraje, nezlobí!" Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany

KAMIONEM PO EVROPĚ Kdo si hraje, nezlobí! Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany KAMIONEM PO EVROPĚ "Kdo si hraje, nezlobí!" Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany OBSAH HRY: 1. Herní plán 2. Kamiony z moduritu - 6 ks. 3. Karty

Více

COMMANDS & COLORS NAPOLEONICS

COMMANDS & COLORS NAPOLEONICS COMMANDS & COLORS NAPOLEONICS I. ÚVOD Commands & Colors: Napoleonics není příliš složitá hra. Je založena na sledu her Commands & Colors, ve kterých karty velení řídí pohyb, který současně vytváří mlhu

Více

FRAGMASTER ORIGINS. Vítejte u základní návrhové verze hry Fragmaster Origins, která dodává jednoduchá pravidla pro Deathmatch sci-fi arény.

FRAGMASTER ORIGINS. Vítejte u základní návrhové verze hry Fragmaster Origins, která dodává jednoduchá pravidla pro Deathmatch sci-fi arény. FRAGMASTER ORIGINS Vítejte u základní návrhové verze hry Fragmaster Origins, která dodává jednoduchá pravidla pro Deathmatch sci-fi arény. Hra je volně inspirovaná Fraghammerem, českým fan-módem pro Warhammer

Více

OSADNÍCI Z KATANU JUBILEJNÍ SCÉNÁŘ KOLONIE (Jubiläums-Szenario Die Kolonien )

OSADNÍCI Z KATANU JUBILEJNÍ SCÉNÁŘ KOLONIE (Jubiläums-Szenario Die Kolonien ) OSADNÍCI Z KATANU JUBILEJNÍ SCÉNÁŘ KOLONIE (Jubiläums-Szenario Die Kolonien ) Klaus Teuber Herní materiál 2 rámečkové díly 4 přehledové karty 4 pole moře 3 pole džungle 2 pole sopek 1 pole zlatonosné řeky

Více

Princes of Florence - Pro Ludo

Princes of Florence - Pro Ludo Princes of Florence - Pro Ludo Die Fürsten von Florenz Pravidla pro rozšíření (Pro Ludo) Pravidla pro 2 hráče Při hře 2 hráčů použijte následující pravidla: Peníze do začátku: 2500 Florinů Základní cena

Více

Pravidla hry. Herní materiál. Dirk Henn Hra pro 3 5 hráčů

Pravidla hry. Herní materiál. Dirk Henn Hra pro 3 5 hráčů Pravidla hry Dirk Henn Hra pro 3 5 hráčů Připravil Jakub Dobal V této hře představujete vojenské velitele, Daimjó (japonský kníže, místodržitel), v Japonsku 16. století. Budete bránit pozici svého klanu,

Více

NÁVOD LOGIX mini Hra pro 2-4 hráče

NÁVOD LOGIX mini Hra pro 2-4 hráče NÁVOD LOGIX mini Hra pro 2-4 hráče Cíl hry: Každý hráč si na začátku vylosuje kartu s tajným kódem (vzorem rozložení kuliček). V průběhu partie hráči pokládají na desku nové kuličky nebo přemisťují stávající

Více

Fronty druhé světové války

Fronty druhé světové války Škola: Gymnázium, Brno, Slovanské náměstí 7 Šablona: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název projektu: Inovace výuky na GSN prostřednictvím ICT Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0940

Více

20. 6. 1956 vláda Československé republiky schválila výstavbu letiště v Náměšti nad Oslavou svým usnesením číslo 1674.

20. 6. 1956 vláda Československé republiky schválila výstavbu letiště v Náměšti nad Oslavou svým usnesením číslo 1674. 20. 6. 1956 vláda Československé republiky schválila výstavbu letiště v Náměšti nad Oslavou svým usnesením číslo 1674. Historie vzniku letecké základny v Náměšti nad Oslavou je úzce spojena se založením

Více

CÍL HRY VIDEO PRAVIDLA KOMPONENTY HRY ANATOMIE KARTY DRUHY KARET SVĚT BATTALIE JEDNOTKY

CÍL HRY VIDEO PRAVIDLA KOMPONENTY HRY ANATOMIE KARTY DRUHY KARET SVĚT BATTALIE JEDNOTKY CÍL HRY agresivní bojové a dobyvačné hře, kdy budete obsazovat města protivníků. V této hře stupeň města představuje přesně to množství vítězných bodů, které hráč právě vlastní, když dané město kontroluje.

Více

ČEST SAMURAJŮ. (Ehre der Samurai) jednomu ctihodnému daimjóovi (Daimyo). Také hráči usilují o získání cti. Dostávají body,

ČEST SAMURAJŮ. (Ehre der Samurai) jednomu ctihodnému daimjóovi (Daimyo). Také hráči usilují o získání cti. Dostávají body, ČEST SAMURAJŮ (Ehre der Samurai) Scott Kimball Herní materiál 110 karet 6 kostek 60 žetonů s body cti (Ehrenpunkte) v hodnotě 5, 25, 50 a 100 1 herní návod Pozadí hry Hráči se vžívají do rolí samurajů

Více

Gymnázium, Praha 6, Arabská 16. předmět Programování, vyučující Tomáš Obdržálek Lodě Dokumentace ročníkového projektu Martin Karlík, 1E 17.5.

Gymnázium, Praha 6, Arabská 16. předmět Programování, vyučující Tomáš Obdržálek Lodě Dokumentace ročníkového projektu Martin Karlík, 1E 17.5. Gymnázium, Praha 6, Arabská 16 předmět Programování, vyučující Tomáš Obdržálek Lodě Dokumentace ročníkového projektu Martin Karlík, 1E 17.5.2014 Anotace In this school year we had to chose some year project.

Více

VYPUKNUTÍ DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY

VYPUKNUTÍ DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY 12 VYPUKNUTÍ DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY Na mapě vykresli státy spadající pod nadvládu Německa a SSSR do pol. roku 1940 VYPUKNUTÍ DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY v letech 1938 1939 se snaží Fr. a V. B. odvrátit válku vedou

Více

Pokud čtete tuto knihu, je to proto, že se s největší pravděpodobností

Pokud čtete tuto knihu, je to proto, že se s největší pravděpodobností Pokud čtete tuto knihu, je to proto, že se s největší pravděpodobností chystáte následovat cestu těch, kdož jsou již zasvěceni do světa kouzel Ungarů, do elementální magie, a chcete postupem času také

Více

Pravidla ustupování... 21 Princezny... 21 Pevnosti... 21 [Barbaři]... 22 Pravidla ústupu barbarů... 22 Přidělování poškození... 22 [Válka]...

Pravidla ustupování... 21 Princezny... 21 Pevnosti... 21 [Barbaři]... 22 Pravidla ústupu barbarů... 22 Přidělování poškození... 22 [Válka]... PRAVIDLA HRY [Obsah] [Obsah]... 1 [Seznam obrázků]... 3 [Seznam tabulek]... 3 [Úvod]... 4 Cíl hry... 4 Počet hráčů a délka hry... 4 [Obsah hry]... 5 [Příprava hry]... 7 Zvolte si barvu... 7 Zvolte si zemi...

Více

Invasion - pravidla. Obsah:

Invasion - pravidla. Obsah: Invasion - pravidla Obsah: 1. - základní specifikace 1.1. - simulátor 1.2. - další softwarové vybavení 1.3. - hardwarové vybavení 1.4. - datum konání 1.5. - mapa 1.6. - planeset 2. - letecké operace, piloti

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 ZŠ Karviná Nové Město, tř. Družby 1383 Určeno pro Sekce Předmět Téma / kapitola

Více

JAPONSKÁ IMPERIÁLNÍ EXPANZE A VÁLKA V TICHOMOŘÍ 1940-1945. http://www.archives.gov/research/ww2/phot os/images/ww2-60.jpg

JAPONSKÁ IMPERIÁLNÍ EXPANZE A VÁLKA V TICHOMOŘÍ 1940-1945. http://www.archives.gov/research/ww2/phot os/images/ww2-60.jpg JAPONSKÁ IMPERIÁLNÍ EXPANZE A VÁLKA V TICHOMOŘÍ 1940-1945 http://www.archives.gov/research/ww2/phot os/images/ww2-60.jpg JAPONSKO cesta k velmocenskému postavení otevřeno Západu v roce 1854 commodorem

Více

Velká vesmírná hra 55. střediska Vatra Praha Vesmírná odysea PRAVIDLA

Velká vesmírná hra 55. střediska Vatra Praha Vesmírná odysea PRAVIDLA Velká vesmírná hra 55. střediska Vatra Praha Vesmírná odysea PRAVIDLA Začátek hry: Rozdělení do dvojic (maximálně do trojic). Ty pak po celou hru budou stabilní. Každá dvojice si nakreslí na A4 pěknou

Více

HINT. Tahová strategie, Uživatelská dokumentace. Štěpán Poljak, 2010

HINT. Tahová strategie, Uživatelská dokumentace. Štěpán Poljak, 2010 HINT Tahová strategie, Uživatelská dokumentace Štěpán Poljak, 2010 Obsah Úvod... 4 Instalace... 4 Spuštění... 4 Ovládání programu... 6 Popis pravidel... 6 Stručný popis... 6 Rozdělení hry na části... 6

Více

Habermaaß-hra 4934. Rozruch na ledovci

Habermaaß-hra 4934. Rozruch na ledovci CZ Habermaaß-hra 4934 Rozruch na ledovci Rozruch na ledovci Odvážná cvrnkací hra pro 2 až 4 polární zvířátka ve věku od 5 do 9 let. Autor: Heinz Meister Ilustrace: Stephan Pricken Délka hry: cca. 15 minut

Více

DOHODA MEZI VLÁDOU ČESKÉ REPUBLIKY A VLÁDOU SLOVENSKÉ REPUBLIKY O SPOLUPRÁCI V OBLASTI ZAJIŠTĚNÍ VOJENSKÉHO LETOVÉHO PROVOZU

DOHODA MEZI VLÁDOU ČESKÉ REPUBLIKY A VLÁDOU SLOVENSKÉ REPUBLIKY O SPOLUPRÁCI V OBLASTI ZAJIŠTĚNÍ VOJENSKÉHO LETOVÉHO PROVOZU DOHODA MEZI VLÁDOU ČESKÉ REPUBLIKY A VLÁDOU SLOVENSKÉ REPUBLIKY O SPOLUPRÁCI V OBLASTI ZAJIŠTĚNÍ VOJENSKÉHO LETOVÉHO PROVOZU 1 Vláda České republiky a vláda Slovenské republiky (dále jen smluvní strany

Více

Pravidla hry. Úvod. Materiál hry. Shrnutí hry

Pravidla hry. Úvod. Materiál hry. Shrnutí hry CZ Pravidla hry Úvod Hvězdokupy hra plná hvězd, je abstraktní logická hra pro 6 hráčů, kterou může hrát jak celá rodina, tak zkušení hráči; stačí jenom trocha štěstí a notná dávka představivosti a na vítězství

Více

Název: Odsouzená loď Autor: Miloš Hubáček

Název: Odsouzená loď Autor: Miloš Hubáček Název: Odsouzená loď Autor: Miloš Hubáček * * * Úvodem Když jsem před třinácti roky psal knihu o zkáze Titaniku, myslel jsem si, že větší katastrofa se na moři nikdy nestala, že snad nikdy nedošlo k tragičtější

Více

Příručka aplikace Bovo

Příručka aplikace Bovo Aron Bostrom Eugene Trounev Překlad: Lukáš Vlček BOVO N 5 2 Obsah 1 Úvod 5 2 Jak hrát 6 3 Herní pravidla, strategie a tipy 7 3.1 Herní pravidla........................................ 7 3.2 Herní tipy..........................................

Více

TECHNIKA 2. SVĚTOVÉ VÁLKY

TECHNIKA 2. SVĚTOVÉ VÁLKY Základní škola a Mateřská škola Nová Bystřice Hradecká 390, 378 33 Nová Bystřice Absolventská práce TECHNIKA 2. SVĚTOVÉ VÁLKY Zpracoval: Jan Loskot Třída: 9. B Vedoucí práce: Mgr. Jitka Zíková Školní rok

Více

Hra pro 3 4 hráče od 8 let, hrací doba: 45-60 min.

Hra pro 3 4 hráče od 8 let, hrací doba: 45-60 min. Autor: Sébastien Pauchon Illustrationen: Arnaud Demaegd Layout: Cyril Demaegd Yspahan FAQ & Forum: http://www.ystari.com Překlad: CAULY přeloženo pro www.svet-deskovych-her.cz Hra pro 3 4 hráče od 8 let,

Více

Osadníci z Katanu tématická sada z karetní hry pro dva hráče

Osadníci z Katanu tématická sada z karetní hry pro dva hráče Osadníci z Katanu tématická sada z karetní hry pro dva hráče Přeložil Jan Štefl 4/2008 Umělec & Dobrodinec Možnosti tématické sady Umělec a dobrodinec Tématická sada Umělec & dobrodinec je jednou z celkem

Více

Autoři hry: Jan Rojewski a Michał Stajszczak HRA PRO 2 6 HRÁČŮ VE VĚKU 8 99 LET

Autoři hry: Jan Rojewski a Michał Stajszczak HRA PRO 2 6 HRÁČŮ VE VĚKU 8 99 LET Autoři hry: Jan Rojewski a Michał Stajszczak HRA PRO 2 6 HRÁČŮ VE VĚKU 8 99 LET FORMULE jsou hra, díky níž mohou hráči zažít vzrušení, jež znají jen závodní jezdci. Není přitom potřeba mít řidičský průkaz,

Více

Pravidla hry. RUNEBOUND je dobrodružná fantasy hra pro 2 6 hráčů. Běžná herní doba je 2 4 hodiny.

Pravidla hry. RUNEBOUND je dobrodružná fantasy hra pro 2 6 hráčů. Běžná herní doba je 2 4 hodiny. Pravidla hry Vítejte v RUNEBOUNDU Svět RUNEBOUNDU je magický, nebezpečný svět mocných čarodějů, vznešených rytířů, strašlivých monster a potrhlých tyranů. Je to svět velkých úkolů a pozoruhodných skutků.

Více

UPPSALA. Herní materiál. Cíl hry. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let

UPPSALA. Herní materiál. Cíl hry. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let UPPSALA Pro 2 až 6 hráčů od 10 let Uppsala! Proč právě Uppsala? Že se v evropských městech skvěle vyznáte? Ale kde je zrovna Uppsala? Zřejmě leží na západ od Sankt Petersburgu. Leží ale na východ, nebo

Více

Príprava hry. 1. Umístěte nový herní plán na původní, jak je zobrazeno níže. jídla na loviště

Príprava hry. 1. Umístěte nový herní plán na původní, jak je zobrazeno níže. jídla na loviště Príprava hry Herní materiál: 1 herní plán 1 deska hráče (pro 5. hráče) 10 dřevěných figurek černé barvy (pro 5. hráče) 3 černé dřevěné kostičky (2 velké, 1 malá) 4 malé kostičky ve 4 barvách 10 dřevěných

Více

Chytrý medvěd učí počítat

Chytrý medvěd učí počítat CZ Habermaaß-hra 3151A /4547N Chytrý medvěd učí počítat Medvědí kolekce vzdělávacích her pro 2 až 5 hráčů ve věku od 4 do 8 let. S navlékacím počítadlem Chytrého medvěda a třemi extra velkými kostkami.

Více

VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let.

VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let. KDE LEŽÍ Honolulu VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let. Honolulu! Proč právě Honolulu? Že se v evropských, asijských, amerických, či afrických městech skvěle vyznáte? Ale kde leží Honolulu? Zřejmě

Více

Příručka aplikace Granatier. Mathias Kraus

Příručka aplikace Granatier. Mathias Kraus Mathias Kraus Překlad: Lukáš Vlček 2 Obsah 1 Úvod 5 2 Jak hrát 6 3 Herní pravidla, strategie a tipy 7 3.1 Předměty........................................... 7 3.1.1 Aréna.........................................

Více

Hrací potřeby. Cíl hry

Hrací potřeby. Cíl hry Hrací potřeby 1 hrací plán - představuje mapu pralesa rozdělenou na šestiúhelníková pole. První čtyři pole už jsou odkrytá, ostatní pokrývá prales a budou odkrývána v jednotlivých tazích tím, že se na

Více

STRATEGICKÁ HRA MAGNETIC CHALLENGE

STRATEGICKÁ HRA MAGNETIC CHALLENGE STRATEGICKÁ HRA MAGNETIC CHALLENGE Jen chvilka postačí k pochopení pravidel a k jejich vysvětlení příteli. Magnetická výzva je zábavná, strhující, poučná kombinační hra, která kombinuje hru a zábavu s

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3040 Šablona: III/2 Sada: VY_32_INOVACE_44 Třída / ročník 9.AB / IX. Datum vytvoření 14.9.2011

Více

Poznámky. I. Přidáná nová národnost Peršané. Národ dostane jako bonus:

Poznámky. I. Přidáná nová národnost Peršané. Národ dostane jako bonus: Poznámky I. Přidáná nová národnost Peršané - +10% těžba železa - 10% levnější lukostřelci; - o 10% rychlejší trénink Obléhacích strojů - o 20% více pochodů; - o 20% více poškození oproti Zdi; - Speciální

Více

Vy dnes všichni zvážíte sami sebe a také zvážíte hmotnost vybraných pomůcek na vyučování. Vše vzájemně porovnáte.

Vy dnes všichni zvážíte sami sebe a také zvážíte hmotnost vybraných pomůcek na vyučování. Vše vzájemně porovnáte. Centrum vědy a objevů Měřit hmotnost znamená zjišťovat, kolik co váží. Bez určování hmotnosti se v životě neobejdeme. Však se zkuste zamyslet ve skupině a napište na linku 10 různých druhů zboží, které

Více

V zemi skřítků se hráči snaží navštívit co nejvíce měst. Musíte kombinovat jakou krajinou a jakým dopravním prostředkem budete cestovat.

V zemi skřítků se hráči snaží navštívit co nejvíce měst. Musíte kombinovat jakou krajinou a jakým dopravním prostředkem budete cestovat. Elfenland Počet hráčů: 2-6 Doporučený věk: nejméně 10 let Délka hry: 60 až 80 minut Vydavatel: Amigo Rok vydání: 1998 Autor: Alan R. Moon V zemi skřítků se hráči snaží navštívit co nejvíce měst. Musíte

Více

Sežer svého turistu! Pravidla pokročilé verze

Sežer svého turistu! Pravidla pokročilé verze Sežer svého turistu! Pravidla pokročilé verze Autor hry: David Bimka Spolupráce: Marek Vlha Na tajemný hrad Bahňák přijíždí nic netušící zájezd. Návštěvníci nemají ponětí, že ve zdech starobylého sídla

Více

Hra od Antoina Bauzy Ilustrace Gerald Guerlais Od 2 do 5 hráčů Věk od 8 let

Hra od Antoina Bauzy Ilustrace Gerald Guerlais Od 2 do 5 hráčů Věk od 8 let Hra od Antoina Bauzy Ilustrace Gerald Guerlais Od 2 do 5 hráčů Věk od 8 let Herní komponenty 3 50 karet ohňostrojů česká pravidla 8 modrých žetonů 3 červené žetony 5 duhových karet 8 (používá se jen v

Více

Jadran t tuleni. acci. C. a K. n mořn pěchota. Historick fotografie

Jadran t tuleni. acci. C. a K. n mořn pěchota. Historick fotografie Historick fotografie acci Jadran t tuleni C. a K. n mořn pěchota Mnoho z nás v letních měsících míří k Jadranu za odpočinkem a koupáním. Jeho rozžhavené pláže a vápencové členité pobřeží bylo v minulosti

Více

Habermaaß-hra 4935. Magie stínů

Habermaaß-hra 4935. Magie stínů CZ Habermaaß-hra 4935 Magie stínů Magie stínů Magická stínová hra pro 2 až 4 hráče ve věku od 4 do 99 let. Autor: Kai Haferkamp Ilustrace: Marc Robitzky Délka hry: cca. 15 až 20 minut Obsah: 4 malé kouzelné

Více

ALTERNATIVNÍ SPORTOVNÍ HRY II.

ALTERNATIVNÍ SPORTOVNÍ HRY II. ALTERNATIVNÍ SPORTOVNÍ HRY II. Vytvořeno v rámci projektu Gymnázium Sušice Brána vzdělávání II Autor: Mgr. Jaroslav Babka Škola: Gymnázium Sušice Předmět: Tělesná výchova Datum vytvoření: březen 2014 Třída:

Více

Vítejte ve hře Planet Territory

Vítejte ve hře Planet Territory noctrl 2014 Vítejte ve hře Planet Territory Hra vznikla v rámci projektu přírodních věd a právě proto je zaměřena na rozvoj znalostí v oblasti biologie, chemie, fyziky a environmentální výchovy. Tyto znalosti

Více

Jednodenní seminář reálné sebeobrany pro ženy

Jednodenní seminář reálné sebeobrany pro ženy Jednodenní seminář reálné sebeobrany pro ženy Polije Vás horko? Ztuhnou Vám nohy? Nevíte jak reagovat? My Vás reagovat naučíme. Přijďte v sobotu na náš seminář. Jedná se o jednodenní úvodní kurz sebeobrany

Více

HRACÍ STŮL NÁVOD K POUŽITÍ

HRACÍ STŮL NÁVOD K POUŽITÍ HRACÍ STŮL NÁVOD K POUŽITÍ Děkujeme Vám za zakoupení tohoto výrobku. Prosím přečtěte si pečlivě tento návod k použití. Návod uschovejte i pro pozdější nahlédnutí. Pokud výrobek předáváte dalšímu uživateli,

Více

Medvídek Teddy barvy a tvary

Medvídek Teddy barvy a tvary CZ Habermaaß-hra 5878 Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary První umísťovací hra pro 1 až 4 malé medvídky od 2 let. Autor: Christiane Hüpper Ilustrace:

Více

Úpadek USA jako vojenské velmoci kybernetická válka

Úpadek USA jako vojenské velmoci kybernetická válka Úpadek USA jako vojenské velmoci kybernetická válka (Tomáš Rezek) Úvod Spojené státy americké se během studené války staly vojenskou supervelmocí. Po rozpadu Sovětského svazu sice došlo k omezení výdajů

Více

Hra tělem v žákovských kategoriích

Hra tělem v žákovských kategoriích Hra tělem v žákovských kategoriích Posun věkové hranice a. Od roku 2005 byla v platnosti směrnice ČSLH, omezující hru tělem pro kategorii žáků 5. tříd a mladších. b. Od září 2012 se věková hranice posouvá

Více

Cíl hry. Obsah. Příprava

Cíl hry. Obsah. Příprava PRAVIDLA HRY Cíl hry Ocitli jste se v kůži malého prasátka. Vaším největším přáním je postavit pevný a krásný dům, kde budete moci trávit dlouhé zimní večery. Abyste toho docílili, nebudete potřebovat

Více

Ukázky Mapy Přehled Žetonů Standardní Pátrací Hrací Kámen Bílá hranice je standardní hranice mezi dvěma Regiony. Speciální Pátrací Hrací Kámen (Společenstvo) Speciální Pátrací Hrací Kámen (Stín) Silná

Více

Ve hře Generálové se ocitáš v čele armády ze začátku XIX. století a velíš jednotkám pěchoty, jízdy a dělostřelectva.

Ve hře Generálové se ocitáš v čele armády ze začátku XIX. století a velíš jednotkám pěchoty, jízdy a dělostřelectva. Obsah O válce 1 Herní komponenty 2 Cíl hry 2 Zahájení hry 2 ednotky 4 růběh hry 6 Rozkazy 6 Fáze herního kola 9 Střet 10 ozice 10 Boj 13 Ostřelování 15 anika 15 Varianty 15 Terén 16 Vysvětlení pojmů 16

Více

Vojenská doprava. Příprava techniky a materiálu na leteckou přepravu

Vojenská doprava. Příprava techniky a materiálu na leteckou přepravu Vojenská doprava Příprava techniky a materiálu na leteckou přepravu Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název projektu: Inovace magisterského studijního programu Fakulty vojenského leadershipu

Více

Vyplácení: a) Přes Hopper v mincích 10,-- Kč. b) pomocí klíčového spínače a tlačítka VÝPLATA (Handpay - funkce)

Vyplácení: a) Přes Hopper v mincích 10,-- Kč. b) pomocí klíčového spínače a tlačítka VÝPLATA (Handpay - funkce) Fruit Palace II 750 obsahuje 8 různých her (Průběh hry viz. popis hry) Sizzling Hot 750 Fruits n Royals 750 Ultra Hot 750 Supra Gems 750 Xtra Hot 750 Power Stars 750 American Poker II 750 Hi-Lo Hra 750

Více

Sportovní příprava dětí, trenérské zásady, příprava tréninkových jednotek

Sportovní příprava dětí, trenérské zásady, příprava tréninkových jednotek Sportovní příprava dětí, trenérské zásady, příprava tréninkových jednotek Dítě není malý dospělý! Dětství období růstu, vývoje a pohybového rozvoje jiná stavba těla, psychika, vnímání, sociální vztahy

Více

PENÍZE NAVÍC. pravidla hry

PENÍZE NAVÍC. pravidla hry PENÍZE NAVÍC pravidla hry PENÍZE NAVÍC - HRA O ŽIVOT(Ě) aneb 30 LET VIRTUÁLNÍ REALITY ČESKÉ DOMÁCNOSTI Vítejte ve hře o životě PENÍZE NAVÍC, která vás provede finančním životem běžné české domácnosti.

Více

Česká asociace squashe občanské sdružení IČ : 481 32 217 Zátopkova 100/2, 160 17 Praha 6 Strahov Tel./fax.:+420 2 2051 1098, 777/ 638 360

Česká asociace squashe občanské sdružení IČ : 481 32 217 Zátopkova 100/2, 160 17 Praha 6 Strahov Tel./fax.:+420 2 2051 1098, 777/ 638 360 Zkrácená Pravidla squashe Tato zkrácená verze Pravidel squashe byla vytvořena, aby pomohla hráčům pochopit základy. Všichni hráči by si měli přečíst kompletní verzi Pravidel squashe. Čísla v závorkách

Více

ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ PĚCHOTY 3 OBRAZOVKA REŽIMU KAMPANĚ 7 KAMPAŇ 8 OBRAZOVKA REŽIMU MULTIPLAYER 10 MULTIPLAYER 11 KOOPERAČNÍ REŽIM 13 MŮJ VOJÁK 15

ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ PĚCHOTY 3 OBRAZOVKA REŽIMU KAMPANĚ 7 KAMPAŇ 8 OBRAZOVKA REŽIMU MULTIPLAYER 10 MULTIPLAYER 11 KOOPERAČNÍ REŽIM 13 MŮJ VOJÁK 15 TM OBSAH ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ PĚCHOTY 3 OBRAZOVKA REŽIMU KAMPANĚ 7 KAMPAŇ 8 OBRAZOVKA REŽIMU MULTIPLAYER 10 MULTIPLAYER 11 KOOPERAČNÍ REŽIM 13 MŮJ VOJÁK 15 OBCHOD BATTLEFIELD 3 18 BATTLELOG 19 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ

Více

HERNÍ PLÁN IVT SYNOT

HERNÍ PLÁN IVT SYNOT HERNÍ PLÁN IVT SYNOT 1 Celtic Magick Celtic Magick je hra se čtyřmi válci a 81 výherními liniemi. Hra obsahuje 10 různých symbolů. Ve hře Celtic Magick může hráč nastavit sázky v následujících krocích:

Více

( n) ( ) ( ) 9.1.11 Kombinatorické úlohy bez opakování. Předpoklady: 9109

( n) ( ) ( ) 9.1.11 Kombinatorické úlohy bez opakování. Předpoklady: 9109 9.1.11 Kombinatorické úlohy bez opakování Předpoklady: 9109 Pedagogická poznámka: Tato hodina slouží jednak ke zopakování probraného, ale zejména k praktickému nácviku kombinatoriky v situaci, ve které

Více

Nejv tší porážka Wehrmachtu

Nejv tší porážka Wehrmachtu 1. a 2. světová válka» moderní války» kontroverze» politické a vojenské osobnosti» bitvy» loďstvo» letectvo» pozemní vojska» speciální jednotky» taktika» vojenská technika Vychází jako Speciál časopisu

Více

HRY V NORMÁLNÍM TVARU

HRY V NORMÁLNÍM TVARU HRY V NORMÁLNÍM TVARU Příklad 6 Cournotovy modely Monopol: Monopolista vyrábí jistý druh výrobků. Nejvyšší cena, za kterou může prodat jeden kus tak, aby vyprodal veškerou produkci, je dána poptávkovou

Více

Habermaaß-hra 3123A /4448N. Tanec s vejci

Habermaaß-hra 3123A /4448N. Tanec s vejci CZ Habermaaß-hra 3123A /4448N Tanec s vejci Tanec s vejci Živá hra plná poskakování s vejci pro 2-4 hráče ve věku od 5 do 99let. Autor: Ilustrace: Roberto Fraga Martina Leykamm Obsah: 1 dřevěné vejce 9

Více

Každá liga musí mít alespoň jednoho Garanta. Garantem Školních lig je Pražský svaz

Každá liga musí mít alespoň jednoho Garanta. Garantem Školních lig je Pražský svaz Miniházená 4 + 1 1. Garant ligy Každá liga musí mít alespoň jednoho Garanta. Garantem Školních lig je Pražský svaz házené (PSH). Garant dává k dispozici svůj personál pro organizaci jednotlivých turnajů

Více

VY_32_INOVACE_D5_20_10. Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

VY_32_INOVACE_D5_20_10. Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_32_INOVACE_D5_20_10 Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT I. SVĚTOV TOVÁ VÁLKA VY_32_INOVACE_D5_20_10 Anotace: materiál obsahuje 3 úvodní listy, 11 listů prezentace Šablona:

Více

====== ZAČÁTEK UKÁZKY ======

====== ZAČÁTEK UKÁZKY ====== ====== ZAČÁTEK UKÁZKY ====== Na závěr kapitoly poslední poznámka, která se týká obou variant. Praxí poznáte, že ačkoliv je startovních prémiových kombinací v Omaha pokeru víc než v Texas Hold'em, nedostanete

Více

Jevy A a B jsou nezávislé, jestliže uskutečnění jednoho jevu nemá vliv na uskutečnění nebo neuskutečnění jevu druhého

Jevy A a B jsou nezávislé, jestliže uskutečnění jednoho jevu nemá vliv na uskutečnění nebo neuskutečnění jevu druhého 8. Základy teorie pravděpodobnosti 8. ročník 8. Základy teorie pravděpodobnosti Pravděpodobnost se zabývá matematickými zákonitostmi, které se projevují v náhodných pokusech. Tyto zákonitosti mají opodstatnění

Více

KLASIFIKAČNÍ ŘÁD ČESKÉ FEDERACE FLORBALU VOZÍČKÁŘŮ

KLASIFIKAČNÍ ŘÁD ČESKÉ FEDERACE FLORBALU VOZÍČKÁŘŮ KLASIFIKAČNÍ ŘÁD ČESKÉ FEDERACE FLORBALU VOZÍČKÁŘŮ Úvod: 1. Kriteria, charakteristika 2. Celkový bodový součet 3. výhody 4. karta 5. tým 6. Protest 7. Reklasifikace Úvod: Zdravotní klasifikace je nezbytnou

Více

SOUTĚŽE MLÁDEŽE DO 12 let sezóna 2013/14

SOUTĚŽE MLÁDEŽE DO 12 let sezóna 2013/14 SOUTĚŽE MLÁDEŽE DO 12 let sezóna 2013/14 1. Věkové hranice U6 mini 1.7. 2007 a mladší U8 benjamínci 1.7. 2005 a mladší U10 přípravka 1.7. 2003 a mladší U12 mladší žactvo 1.7.2001 a mladší Od podzimu 2014

Více

Pravidla hry. Herní materiál. PRíprava. a na druhé přísadu

Pravidla hry. Herní materiál. PRíprava. a na druhé přísadu Pravidla hry Cíl hry Po vyklouznutí z pokřivených pařátů Baby Jagy se vám povedlo utéct z jejího domu. A právě tehdy vás čarodějnice začíná pronásledovat ve svém létajícím kotli. Pokud jí chcete uniknout,

Více

Habermaaß-hra 4280. Nešikovná čarodějnice

Habermaaß-hra 4280. Nešikovná čarodějnice CZ Habermaaß-hra 4280 Nešikovná čarodějnice Nešikovná čarodějnice Okouzlující sledovací hra podporující rychlé rozhodování, pro 2 až 4 hráče ve věku od 5 do 99 let. Hra má FEX efekt pro zvýšení stupně

Více

Pravidla hry Cashflow 101

Pravidla hry Cashflow 101 Pravidla hry Cashflow 101 Příprava před hraním: 1) zvolte si Bankéře 2) zamíchejte kartičky Příležitost, Trh a Nicotnosti a umístěte je na herní desku 3) Bankéř rozdá hráčům Cashflow listy, figurky Krys

Více

Pojď hrát hokej Část 2 Příprava na ledě

Pojď hrát hokej Část 2 Příprava na ledě Praktická příručka k projektu Pojď hrát hokej Část 2 Příprava na ledě PŘÍPRAVA NA LEDĚ V RÁMCI HOKEJOVÉHO DNE Tato provozní příručka obsahuje zásady pro uskutečnění přípravy na ledě a praktické informace

Více

Směrnice pro pořádání leteckých akcí

Směrnice pro pořádání leteckých akcí Příloha k MP Ř PČR LS č. 2/2003 Policie ČR Letecká služba Letový dokument 3 Směrnice pro pořádání leteckých akcí (leteckých dnů, propagačních leteckých akcí, leteckých ukázek a předvedení) s vrtulníky

Více

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Pořadové číslo DUM 296 Jméno autora Mgr. DANA ČANDOVÁ Datum, ve kterém byl DUM vytvořen 20. 4. 2012 Ročník, pro který je DUM určen Vzdělávací oblast (klíčová slova) Metodický

Více

Kajot Casino Ltd. Popis hry Joker 27

Kajot Casino Ltd. Popis hry Joker 27 Joker 27 Joker 27 Popis a pravidla Joker 27 je hra se třemi kotouči. Zobrazený výsledek se skládá ze tří řad po třech symbolech (každý kotouč zobrazuje tři symboly). Náhledy Uvedený obrázek představuje

Více

POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY 9-25

POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY 9-25 EVROPSKÝ PARLAMENT 2009-2014 Výbor pro dopravu a cestovní ruch 11. 7. 2013 2013/0106(COD) POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY 9-25 Návrh stanoviska Nathalie Griesbeck (PE513.286v01-00) Evropského parlamentu a Rady, kterým

Více

Pravidlové systémy. František Fjertil Špoutil

Pravidlové systémy. František Fjertil Špoutil Pravidlové systémy František Fjertil Špoutil 2 pravdy o LARPu: 1) Pravidla vymezují rámec akce 2) Má-li hráč schopnost, tak ji bude chtít i použít PRAVIDLO - definice Je to takový herní mechanismus, který

Více

NADANÝ ŽÁK A JEHO MOŽNOSTI ROZVOJE VE VOLNÉM ČASE

NADANÝ ŽÁK A JEHO MOŽNOSTI ROZVOJE VE VOLNÉM ČASE 1 NADANÝ ŽÁK A JEHO MOŽNOSTI ROZVOJE VE VOLNÉM ČASE Příklady aktivit pro volný čas nadaných žáků Ing. Martin Pokorný Projekt OPVK reg.č. CZ.1.07/.1.2.00/08.0126 2 VERBÁLNÍ HRY - rozvíjejí především slovní

Více

kartu Loupež Mor Všichni hráči dostanou za svá města pouze 1 kartu se surovinou. Města a rytíři: Hráči nedostanou za svá města žádné obchodní zboží.

kartu Loupež Mor Všichni hráči dostanou za svá města pouze 1 kartu se surovinou. Města a rytíři: Hráči nedostanou za svá města žádné obchodní zboží. Varianty Přátelský zloděj ušetří všechny hráče tak dlouho, dokud nemají více než 2 vítězné body. Dodatečná pravidla Zloděj nesmí po hodu 7 nebo po zahrání rytíře vstoupit na pole, s nímž sousedí hráč,

Více

Modulární systém dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků JmK v přírodních vědách a informatice CZ.1.07/1.3.10/02.0024. Stereometrické hry

Modulární systém dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků JmK v přírodních vědách a informatice CZ.1.07/1.3.10/02.0024. Stereometrické hry Modulární systém dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků JmK v přírodních vědách a informatice CZ.1.07/1.3.10/02.0024 Stereometrické hry Příklad 1. Klasickou hrací kostku umístěme do rohu o dvanácti

Více

Notre Dame. Stefan Feld

Notre Dame. Stefan Feld HRACÍ MATERIÁL Notre Dame Stefan Feld 5 částí hrací desky (městské čtvrti) 3 kartičky Notre Dame (po jedné trojúhelníkové, čtvercové a pětiúhelníkové) 45 akčních karet (nemocnice, rezidence, klášterní

Více

Draw Poker CZK. Hra s rizikem: Po přepnutí přístroje na hru s rizikem, má hráč ze zásady možnost volit mezi dvěma typy her s rizikem.

Draw Poker CZK. Hra s rizikem: Po přepnutí přístroje na hru s rizikem, má hráč ze zásady možnost volit mezi dvěma typy her s rizikem. Magic Games CZK Magic Games obsahuje 12 různých her ( herní průběh viz. herní plán ). Z následujících her je možné si sestavit herní mix s maximálně 7 hrami, přičemž HI-LO není považována za extra hru.

Více

HERNÍ PLÁN A POPIS HRY

HERNÍ PLÁN A POPIS HRY Přijímané mince: 10, 20, 50 Kč Přijímané bankovky: 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000 Kč Maximální sázka do hry: 50 Kč Maximální výhra z jedné hry: 50 000 Kč Výherní podíl: 93-97 % Výplata kreditu je možná

Více

Michael Tummelhofer PRAVIDLA HRY

Michael Tummelhofer PRAVIDLA HRY Michael Tummelhofer PRAVIDLA HRY Příprava hry: Herní materiál: Hrací plán Hrací kameny: 48 sloupů ve čtyřech barvách 48 kamenů šlápot ve čtyřech barvách 4 figurky pro bodovací lištu 1 velká šlápota 1 chrám

Více

Desková hra. UROBOROS Koloběh života. Pravidla

Desková hra. UROBOROS Koloběh života. Pravidla Desková hra UROBOROS Koloběh života Pravidla Uroboros je starodávný symbol, který zobrazuje hada nebo draka požírajícího svůj vlastní ocas. Symbolizuje čas a nekonečný a nepřetržitý běh života. Představuje

Více

VÁLEČNÉ LODĚ 20. STOLETÍ

VÁLEČNÉ LODĚ 20. STOLETÍ Ondřej Fér VÁLEČNÉ LODĚ 20. STOLETÍ PŘEHLED NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH VÁLEČNÝCH PLAVIDEL CPress Brno 2014 VÁLEČNÉ LODĚ 20. STOLETÍ PŘEHLED NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH VÁLEČNÝCH PLAVIDEL Ondřej Fér Jazyková korektura: Milan

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 ZŠ Určeno pro Sekce Předmět Téma / kapitola Zpracoval (tým 4) U Lesa, Karviná

Více

Pravidla České foosballové organizace

Pravidla České foosballové organizace Pravidla České foosballové organizace 1. Definice pojmů 1.1. Míč: míč je část hry, která začíná podáním a končí brankou ( gól). 1.2. Leg: leg se skládá z jednotlivých míčů (př. leg na 5 vítězných míčů).

Více