Jeřáby. Obecné informace o jeřábech

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Jeřáby. Obecné informace o jeřábech"

Transkript

1 Obecné informace o jeřábech Umístění jeřábu má velký vliv na provedení upevnění. Zde naleznete několik doporučení pro umístění za kabinou, umístění vzadu montovaných jeřábů a uprostřed montovaných jeřábů. V některých zemích podléhají jeřáby určitým právním požadavkům. V rámci EU a EFTA jsou jeřáby definovány jako strojní zařízení a musejí proto splňovat požadavky uvedené ve Vyhlášce pro strojní zařízení. Obecné informace o jeřábech Více informací o Vyhlášce pro strojní zařízení naleznete v dokumentech Použití a zodpovědnost a Kontrola kvality a bezpečnosti před dodáním zákazníkovi. 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 1 (23)

2 Během špatných nebo velmi jízdních podmínek, mohou být použity jeřáby s kloubovými rameny. Jízdní podmínky představují faktor, který ovlivňuje provedení upevnění příčky. Pokud jsou za těchto podmínek použity jeřáby s pevnými rameny, může dojít k poškození upevnění jeřábu, rámu podvozku a ostatních komponentů podvozku, protože upevnění jeřábu k rámu podvozku má omezenou pružnost. Pro dobré a středně dobré jízdní podmínky mohou být použity jeřáby s kloubovými a pevnými rameny. Zkušenosti ukazují, že jeřáby s kloubovými rameny poskytují lepší komfort, protože torzní pružnost rámu podvozku není přímo ovlivněna uchycením. Otočné kloubové rameno vpředu poskytuje nižší zatížení přední nápravy a více prostoru pro ovládání. Vždy zkontrolujte, zda jeřáb nepřetěžuje přední nápravu vozidla a vyberte nádrže, které poskytnou dostatek prostoru pro podpěrné nohy jeřábu. Stabilita Stabilita jeřábu během použití se určuje následujícím způsobem: Jeřáb s kloubovým ramenem Nákladní vozidlo Zatížením Podpěrné nohy Povrch Poloha ramena jeřábu v pracovním prostoru Více informací o předních podpěrných nohách naleznete v části Vpředu montovaná výbava. Více informací o výpočtech stability naleznete v dokumentu Stabilita proti překlopení. Podpěrné nohy musí být dobře vysunuty pro dobrou stabilitu. Kromě podpěrných nohou, tvoří také kola, která se dotýkají země další podpěrné body. Stabilita je nejhorší, pokud zdvíhání probíhá šikmo vpředu před nákladním vozidlem. To znamená, že zdvíhací kapacita jeřábu je při práci před nákladním 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 2 (23)

3 vozidlem snížena nebo že provozní oblast jeřábu musí být omezena na oblast za podpěrnými nohami. 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 3 (23)

4 Upevnění 2-5 Normální upevnění jeřábu Pro zajištění dobré jízdní způsobilosti, jeřáb musí zůstávat na speciálních držácích jeřábu, které jsou přišroubovány do profilu rámu podvozku. Vzdálenost mezi jeřábem a pomocným rámem musí být 2 až 5 mm. Viz obrázek. Použijte podélně pružné držáky pro upevnění přední části pomocného rámu na rám podvozku. Držáky jeřábu nesmí být použity. Namontujte jeřáb co nejvíce vpřed pro snížení napětí v rámu podvozku a snížení rizika výskytu vibrací Více příkladů použití je uvedeno v části Pomocný rám Upevnění s výztuhami Některé typy jeřábů mohou být upevněny pomocí výztuh. Obrázek ukazuje příklad držáku jeřábu pro výztuhy. Tento typ výztuh vyžaduje hodně prostoru, a proto se ne vždy používá :30-01 Vydání 5 cs-cz 4 (23)

5 Zesílené upevnění jeřábu Pro použití jeřábů velkých velikostí, musí být nejdříve upevnění jeřábu zesíleno. Vyrobte výztuhu, kterou vpředu a vzadu přišroubujete k podpěře jeřábu, viz obrázek. Zajistěte výztuhu jeřábu v rámu podvozku a v profilu pomocného rámu. Účelem výztuhy rámu je nést jeřáb. R :30-01 Vydání 5 cs-cz 5 (23)

6 Pomocný rám vytváří vyšší torzní a zkrutnou sílu a vyšší napětí ve spojovacích bodech. Abyste se vyvarovali vysokému napětí a snížili riziko vibrací rámu, pomocný rám musí začínat v přední části jeřábu a musí být prodloužen do konce rámu podvozku. Nýty na horní části rámu podvozku U některých vozidel se v horní části rámu podvozku nacházejí nýty, které překážejí pomocnému rámu. Hlavy nýtů mají průměr 22 mm. Vytvořte otvor ve spodní přírubě pomocného rámu pro vytvoření prostoru pro nýty. Viz obrázek. Zadní nýt se nachází 353 nebo 403 mm (viz tabulku dále v dokumentu) za středem přední nápravy Umístění nýtu na rámu podvozku 2. Tvar otvoru ve spodní přírubě pomocného rámu 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 6 (23)

7 U následujících vozidel se v horní části rámu podvozku nacházejí 3 nýty, které překážejí pomocnému rámu. Rám Konfigurac e Motor Převodovka Kabina Zatížení přední nápravy Zatížení dvounápravy 700 D9, D13 Manuální D16 16 Bez nýtů D16 16 Bez nýtů 403 8x4Z D9, D13 Manuální 14, 16 >= 2x8 000 >= D16 Bez nýtů 403 4x2 4x4 6x2 6x2*4 a 6x2*4 b 6x2/2 6x2/4 6x4 6x6 950, 957, 958 8x2*6 D16 16 Bez nýtů 403 8x2/*4 8x2/2 8x2/4 8x4 c 8x4*4 d 8x4*4 b Levý Délka Pravý 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 7 (23)

8 Rám Konfigurac e Motor Převodovka Kabina Zatížení přední nápravy Zatížení dvounápravy 8x4/4 8x6 950, 957, 958 8x6/4 D16 16 Bez nýtů 403 8x8 10x4*6 a. Pravostranné řízení s bubnovou brzdou na první přední nápravě b. Levostranné řízení c. Zadní vzduchové pérování d. Pravostranné řízení s bubnovou brzdou nebo kotoučovou brzdou na první přední nápravě Levý Délka Pravý 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 8 (23)

9 Jeřáby dimenzované pro méně než 30 tun na metr (tm) Při přípravě pro použití sklápěčky, valníku nebo jiné nástavby: Připojte pomocný rám k pomocnému rámu nástavby pomocí svárů do dvou profilů pomocného rámu. Vyberte příslušný rozměr profilu, tak dlouhý aby povrchová pohybová setrvačnost neklesla pod minimální doporučenou hodnotu. Postupujte podle tabulky. Další informace o pomocných rámech naleznete v dokumentu Provedení pomocného rámu. Další informace o materiálu rámu naleznete v dokumentu Rámy podvozku. Normální upevnění jeřábu Zesílené upevnění jeřábu Rám C max v x š x s I x Rám C max v x š x s I x I x = Minimální povrchová pohybová setrvačnost na příčku Pomocný rám Pomocný rám C max = Maximální velikost jeřábu v tunách na metr v cm 4 F x80x6 290 F x80x8 900 v x š x s = Výška, šířka a síla v mm x80x x80x F x80x6 290 F x80x8 900 Doporučujeme použít ocelové pomocné rámy s U profilem vyrobené z x80x8 665 F x80x materiálu odpovídajícím rámu podvozku. F957 F x80x :30-01 Vydání 5 cs-cz 9 (23)

10 Použijte příčky v přední části pomocného rámu při upevnění jeřábu do rámu podvozku. Na vozidlech s třístranným sklápěčem, přední část podpěrné hřídele sklápěče musí být umístěna co nejvíce vpředu, abyste se vyvarovali vzniku oscilace v rámu. Můžete také použít nízký pomocný rám pro snížení celkové výšky, dokud není celková hranice zkrutu pro rám podvozku a pomocný rám pod doporučenou hodnotu. Mezi příčkami pomocného rámu použijte například čtvercový profil pomocného rámu, výztužné plechy nebo celý ocelový plech. Poznámka: Pokud se mění výška pomocného rámu (a tak se mění i jeho hodnota l x ), zajistěte, aby byl přechod mezi jednotlivými co nejplynulejší. 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 10 (23)

11 Velké jeřáby dimenzované pro více než 30 tun na metr (tm) Velké jeřáby běžně potřebují mít 2 páry podpěrných nohou a podstatně vyšší pevnost a torzní tuhost pomocných rámů. Při přípravě pro 2 páry podpěrných nohou musí být pomocný rám po celé své délce vyztužený křížem pro zvýšení odolnosti vůči torzním sílám. Viz obrázek :30-01 Vydání 5 cs-cz 11 (23)

12 Pomocné rámy Příklady mohou poskytovat nějaké návody na dimenzování a design, ale vždy je výrobce nástavby zodpovědný za provedení správných výpočtů pevnosti a stability. DŮLEŽITÉ! Zasuňte příčky pomocného rámu co nejvíce pod kabinu. Neukončujte pomocný rám ostře, místo toho zde proveďte rádius alespoň 5 mm ke spodní přírubě. Velké jeřáby na tahačích Obrázek ukazuje příklad designu pomocného rámu pod jeřábem vyšším než pod točnicí. Jeřáb je dimenzovaný přibližně na tm. Nad nízkým čtvercovým profilem (80x160x10 mm) je ocelový plech o síle přibližně 12 mm podél celého pomocného rámu. To také poskytuje držák pro točnici. Přímo pod jeřábem se na horní části pomocného rámu nachází dodatečný čtvercový profil (60x140x10 mm) a příčka rámu je prodloužená maximálně vzad, jak to prostor umožňuje s ohledem na další 12 mm silný ocelový plech a připojený přívěs Výztužné plechy v příkladu jsou přibližně 10 mm silné. U jeřábů dimenzovaných přibližně na tm musí být výztužné plechy zasunuté pod profil příčky. To umožní upevnění dalšího čtvercového profilu přibližně 160x90x10 mm. Případně je nutno okolo rámu podvozku vytvořit schránku připojenou k přednímu a zadnímu páru podpěrných nohou. 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 12 (23)

13 Velké jeřáby na nákladních vozidlech Obrázek ukazuje příklad provedení pomocného rámu pro jeřáb dimenzovaný na 45 tm. Podélný čtvercový profil o rozměru 150x250x10 mm. Příčka rámu s U-profilem 220x80x9 mm a výztužné plechy o síle přibližně 10 mm. Stejné nařízení jako pro velké jeřáby na tahačích platí pro velké jeřáby na nákladních vozidlech, viz předešlý příklad :30-01 Vydání 5 cs-cz 13 (23)

14 Jeřáby Jeřáb montovaný vzadu Jeřáb montovaný vzadu Při nakládání a vykládání pomocí jeřábu montovaného vzadu je zadní přesah vystaven velmi vysokému napětí. Proto je velmi důležité, aby byl zadní přesah vyroben dostatečně pevný, aby nedošlo k poškození rámu podvozku nebo pomocného rámu. Vzadu montované jeřáby ve většině případů poskytují nepříznivé podmínky zatížení, jelikož je jeřáb namontován úplně vzadu vozidla. Jeřáb představuje dlouhou páku na zadní podpěrné body v rámu podvozku. Odpružení a pružnost zadního přesahu, které jeřáb způsobuje, poskytuje navýšení pro odpovídající pohyby v podvozku před zadním přesahem a mohou mít za následek oscilaci rámu. To se primárně objevuje na nenaloženém vozidle a zřídka kdy je možné je úplně odstranit. Zatížení přední nápravy na naloženém vozidle je nízké u vozidla se vzadu montovaným jeřábem, což může výrazně ovlivnit řízení vozidla. Použijte posuvné upevnění tak, aby se mohlo zvýšit zatížení přední nápravy při jízdě :30-01 Vydání 5 cs-cz 14 (23)

15 Jeřáb montovaný vzadu Upevnění Vzadu montovaný jeřáb může být upevněn přímo do rámu podvozku, pomocí držáků do profilu rámu podvozku. Pevně namontovaný jeřáb Ponechte jeřáb na držácích jeřábu, které jsou přišroubovány do profilu rámu. Přizpůsobte počet a rozměry šroubů zatížení. Zesilte rám podvozku pomocí pomocného rámu. Spojte společně držák jeřábu, pomocný rám a rám podvozku do pevné jednotky Upevnění trvale montovaného jeřábu příklady upevnění trvale montovaného jeřábu 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 15 (23)

16 Jeřáb montovaný vzadu Jeřáb upevněný pomocí držáků Upevněte držáky do profilu rámu podvozku pomocí šroubových spojů. Přizpůsobte počet a rozměry šroubů zatížení. Zesilte rám podvozku pomocí pomocného rámu. Spojte společně držák jeřábu, pomocný rám a rám podvozku do pevné jednotky Více informací o šroubových spojích naleznete v dokumentu Šroubové spoje. Upevnění jeřábu pomocí svorek Mnoho jeřábů je připravena pro upevnění do pomocného rámu pomocí svorek. Montáž jeřábu pomocí svorek je povolena, pokud je rám podvozku a pomocný rám chráněn podle obrázku :30-01 Vydání 5 cs-cz 16 (23)

17 Jeřáb montovaný vzadu Pomocný rám Pomocné rámy pro vzadu montované jeřáby přibližně do 20 tun na metr U nebo Z profily jsou doporučeny pro zajištění, že přední část pomocného rámu bude relativně torzně pružná. Další informace o materiálu rámu naleznete v dokumentu Rámy podvozku. Zesilte pomocný rám například křížovou vzpěrou pro vytvoření pevnosti v zadním přesahu. Tabulka níže poskytuje doporučené rozměry pomocných rámů pro různé typy podvozků. Uvádí pouze příklady, jak získat povrchové pohybové zrychlení l x s určitým U-profilem. Povrchové pohybové zrychlení předpokládá, že pomocný rám je vyroben z oceli a kvalita materiálu odpovídá rámu podvozku. Rám F800 Typ nákladního vozidla 4x2 Z 8 4x2 A/B 8 C max L max I x v x š x s x80x6 C max = Maximální velikost jeřábu v tunách na metr x80x8 L max = Maximální vzdálenost od hnací nápravy k zadnímu zakončení rámu v mm x80x6 I x = Minimální povrchová pohybová setrvačnost na příčku v cm x80x8 v x š x s = Výška, šířka a síla v mm 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 17 (23)

18 Jeřáb montovaný vzadu Rám F950 Typ nákladního vozidla C max L max I x v x š x s x80x x80x8 4x2 Z x80x x80x x80x x80x x80x x80x8 4x2 A/B x80x x80x x80x x80x x80x8 8 6x2 A/B x80x8 6x4 A/B x80x8 12 8x2 A x80x8 8x4 A x80x x80x x80x8 12 6x4 Z x90x8 8x4 Z x90x x80x8 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 18 (23)

19 Jeřáb montovaný vzadu Rám F958 Typ nákladního C max L max I x v x š x s vozidla x80x x80x8 6x2 Z x80x8 17 8x2 Z x80x x80x x80x x80x x80x8 6x4 Z x80x8 17 8x4 Z x90x x90x x80x x80x8 12 6x2 A x80x8 6x4 A x80x8 17 8x2 A x80x8 8x4 A x80x x80x8 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 19 (23)

20 Jeřáb montovaný vzadu Příklady upevnění L L Podvozek s konfigurací kol 4x2 a zadní nápravou odpruženou vzduchovým pérováním Podvozek s konfigurací kol 6x2 nebo 6x2*4 a zadními nápravami odpruženými vzduchovým pérováním 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 20 (23)

21 Jeřáb montovaný vzadu Pomocné rámy pro vzadu montované jeřáby pro vyšší zatížení než 20 tun na metr Při přípravě pro velké vzadu montované jeřáby, běžné pomocné rámy a příčné zesílení není dostatečné. Rám musí být také zesílen pomoc výztužných plechů. U jeřábů přibližně do 30 tun na metr je obecně dostatečné, budou-li výztužné plechy sahat od zadního konce rámu k přední části dvounápravy. U jeřábů s nosností před 30 tun na metr musí výztužné plechy sahat od zadního konce rámu na úroveň předního páru podpěrných nohou. U vzadu montovaných jeřábů, které vyžadují 2 páry podpěrných nohou, musí být celý pomocný rám příčně zesílen. Vždy zkontrolujte zatížení přední nápravy při jízdě s nenaloženým nákladním vozidlem. Dodatečné zesílení pomocí výztužných plechů Křížové zesílení celého pomocného rámu. 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 21 (23)

22 Jeřáb montovaný vzadu Extra příčka rámu pro vozidla s vzadu montovaným jeřábem Pro zvýšení pevnosti podvozku, společnost Scania vytvořila uzavřenou příčku pro upevnění do zadního konce rámu. Použijte příčku rámu na podvozku se vzduchovým pérováním nebo na podvozku se vzadu montovaným jeřábem. Upevněte příčku co nejvíce vzadu rámu podvozku. Maximální vzdálenost k přední hraně rámu podvozku je 300 mm. Postupujte následovně: Využijte otvory v zakončení jako šablonu pro vrtání skrz boční příčky rámu. Obrobte otvory na průměr 14 mm. Namontujte příčku pomocí 24 pevnostních šroubů M14x56 s vymezovacími podložkami. Max Příklad uzavřené příčky rámu, číslo dílu :30-01 Vydání 5 cs-cz 22 (23)

23 V středu montovaný jeřáb V středu montovaný jeřáb Při přípravě ve středu montovaného jeřábu, pomocný rám musí mít stejnou výšku na podél celého rámu podvozku. Upevnění musí být pružné v přední části pomocného rámu a pevné v zadní části. Použijte pevné plechy pro zesílení upevnění pomocného rámu k rámu podvozku pomocí jeřábu. Viz obrázek. Obrázek níže ukazuje obrázek designu pomocného rámu pro rozvážková vozidla s jeřábem montovaným v středu. Vozidlo má konfiguraci kol 8x4 a rozvor mm. Pomocný rám obsahuje 125x80x8 mm ocelový U profil Více informací o upevnění naleznete pod hlavičkou Upevnění. 08:30-01 Vydání 5 cs-cz 23 (23)

Hákové nosiče kontejnerů

Hákové nosiče kontejnerů Hákové nosiče kontejnerů 2 Všestranný a flexibilní agroliner Návěs s hákovým nosičem Zjistili jsem, že všestrannost hákového nosiče můžeme také uplatnit v zemědělství, proto jsme vytvořily tento návěs,

Více

Karoserie a rámy motorových vozidel

Karoserie a rámy motorových vozidel Karoserie a rámy motorových vozidel Karoserie je část vozidla, která slouží k umístění přepravovaných osob nebo nákladu. Karoserie = kabina + ložné prostory plní funkci vozidla Podvozek = rám + zavěšení

Více

b) P- V3S M2 valník P V3S valník

b) P- V3S M2 valník P V3S valník P - V3S a) P-V3S valník Automobil P-V3S je třínápravový střední nákladní terénní automobil 6 x 4 x 2 s polokapotovou valníkovou karosérií. Je určen pro přepravu materiálu nebo osob po komunikacích i v

Více

Název zpracovaného celku: RÁMY AUTOMOBILŮ

Název zpracovaného celku: RÁMY AUTOMOBILŮ Předmět: Ročník: Vytvořil: Datum: SILNIČNÍ VOZIDLA DRUHÝ NĚMEC V. 25.6.2012 Název zpracovaného celku: RÁMY AUTOMOBILŮ Rámy automobilů Rám je základní nosnou částí vozidla. S podvěsy, řízením a příslušenstvím

Více

INFORMATIVNÍ TECHNICKÁ SPECIFIKACE PŘÍVĚS SPECIÁLNÍ KONTEJNEROVÝ PV 18

INFORMATIVNÍ TECHNICKÁ SPECIFIKACE PŘÍVĚS SPECIÁLNÍ KONTEJNEROVÝ PV 18 INFORMATIVNÍ TECHNICKÁ SPECIFIKACE PŘÍVĚS SPECIÁLNÍ KONTEJNEROVÝ PV 18 VYDÁNO : 24..2013 OBSAH URČENÍ PRODUKTU... 3 TECHNICKÝ POPIS... 3 PODVOZEK... 4 POJEZDOVÝ VOZÍK... 4 TAKTICKO - TECHNICKÁ DATA...

Více

Pers/Press/ Presse /Prensa/Stampa

Pers/Press/ Presse /Prensa/Stampa Pers/Press/ Presse /Prensa/Stampa Hugo van der Goeslaan 1 Postbus 90065 5600 PT Eindhoven Tel : +31 (0)40 214 21 04 Fax: +31 (0)40 214 43 17 Internet: www.daf.com Robustní, výkonná, hospodárná a vyvinutá

Více

Van Hool třístranná shrnovací nástavba na podvozek Volvo

Van Hool třístranná shrnovací nástavba na podvozek Volvo www.vanhool.be Van Hool třístranná shrnovací nástavba na podvozek Volvo ROZMĚRY : Výška šasi podvozku (nezatíženého) cca. mm Pneu podvozku max. Vnitřní délka cca. 7760 mm (dle Vašeho výběru) Vnitřní výška

Více

Portoforte 170. Montážní návod

Portoforte 170. Montážní návod Portoforte 170 Montážní návod Stav 03/2012 Montážní návod přístřešku pro - Portoforte 170 Hlavní rozměry: Na vyobrazených nákresech vidíte všechny hlavní rozměry přístřešku. Kromě toho jsou zde nakresleny

Více

RECA DRŽÍ.PŮSOBÍ.HÝBE. RECA regálové řešení. www.reca.cz

RECA DRŽÍ.PŮSOBÍ.HÝBE. RECA regálové řešení. www.reca.cz RECA DRŽÍ.PŮSOBÍ.HÝBE. RECA regálové řešení www.reca.cz Zásuvný systém pro sklad, dílny, provozy jednostranně použitelné, nastavitelné díky příčnému vyztužení Závěsné konzole pro rohové řešení zástrčný

Více

TEMPA05 a TEMPA06 TEMPOMAT VW T5. Montážní návod Fabia II, Roomster, T5 s/bez počítače

TEMPA05 a TEMPA06 TEMPOMAT VW T5. Montážní návod Fabia II, Roomster, T5 s/bez počítače TEMPA05 a TEMPA06 TEMPOMAT VW T5 Montážní návod Fabia II, Roomster, T5 s/bez počítače TEMPOMAT VW T5 Sada dodatečné montáže tempomatu obsahuje: Spínač směrových světel s ovládáním tempomatu 1ks Postup

Více

ŠKODA Octavia Combi RS

ŠKODA Octavia Combi RS zážehový, přeplňovaný turbodmychadlem, řadový, chlazený kapalinou, 2 OHC, uložený vpředu napříč vznětový, přeplňovaný turbodmychadlem s nastavitelnou geometrií lopatek, řadový, chlazený kapalinou, 2 OHC,

Více

kapitola 87 - tabulková část

kapitola 87 - tabulková část 8700 00 00 00/80 VOZIDLA, JINÁ NEŽ KOLEJOVÁ, JEJICH ČÁSTI, SOUČÁSTI A PŘÍSLUŠENSTVÍ 8701 00 00 00/80 Traktory a tahače (jiné než tahače čísla 8709) 8701 10 00 00/80 - Jednonápravové malotraktory p/st 3

Více

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Institute of Technology And Business In České Budějovice

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Institute of Technology And Business In České Budějovice ZASÍLATELSTVÍ KAPITOLA 10 PŘEPRAVY PLM. TERMINOLOGIE A LEGISLATIVATÝKAJÍCÍ SE NADROZMĚRNÝCH PŘEPRAV. DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY. DOPLNĚNÍ OPORY. Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Institute

Více

Návod k použití zdvojené podlahy valníku CTD III

Návod k použití zdvojené podlahy valníku CTD III 1 Identifikace zboží Druh nástavby Typ nástavby Výrobní číslo Návod k použití zdvojené podlahy valníku CTD III zdvojená podlaha valníku CTD III viz výrobní štítek 2 Návod na použití a podmínky provozu

Více

Typ produktu Šířka (od do v mm) Výška (od do v mm) Max. garantovaná plocha (m2) System25 šňůrka 300 2000 300 2200 2,5

Typ produktu Šířka (od do v mm) Výška (od do v mm) Max. garantovaná plocha (m2) System25 šňůrka 300 2000 300 2200 2,5 SYSTEM 25 1. VYMĚŘENÍ ŠÍŘKU A VÝŠKU ŽALUZIE MĚŘÍME TÍMTO ZPŮSOBEM: Š (šířka) měříme těsně u skla od levé vnitřní hrany zasklívací lišty k pravé vnitřní hraně zasklívací lišty včetně případného gumového

Více

PODMÍNKY POUŽÍVÁNÍ Nakládací plošiny z hliníkové slitiny Typ 6005A UNI EN 573

PODMÍNKY POUŽÍVÁNÍ Nakládací plošiny z hliníkové slitiny Typ 6005A UNI EN 573 PODMÍNKY POUŽÍVÁNÍ Nakládací plošiny z hliníkové slitiny Typ 6005A UNI EN 573 NOSNOST Prosím respektujte zatížení udávané na štítku na boku nájezdu, viz. foto. V prvním řádku je udaná nosnost jednoho kusu

Více

Zarážený profil MSP-HDG-RP

Zarážený profil MSP-HDG-RP Zarážený profil MSP-HDG-RP Ražený nosný sloupek pro konstrukci pozemního solárního parku Dostupný v různých délkách 1500 až 3600 mm Přenos síly a momentů díky tvarovaným spojům. Žárově zinkované provedení

Více

Žádost o provedení testování historického vozidla

Žádost o provedení testování historického vozidla Číslo protokolu o testování historického nebo silničního vozidla: Klasifikace vozidla podle FIVA FIA Žádost o provedení testování historického vozidla Fotografie historického nebo silničního vozidla o

Více

Otevírač nadsvětlíků GEZE OL90 N

Otevírač nadsvětlíků GEZE OL90 N - Tisk č.: 0 0 CZ - Otevírač nadsvětlíků GEZE OL0 N - Nahoře uložený otevírač oken a nadsvětlíků pro svisle osazovaná okna pravoúhlého tvaru s šířkou otevření 0 mm - velká šířka otevření 0 mm - plná šířka

Více

POHODLNÝ A PŘIZPŮSOBITELNÝ

POHODLNÝ A PŘIZPŮSOBITELNÝ PŘIZPŮSOBÍ SE VAŠEMU PODNIKÁNÍ Sleva 17% již od 395 900 Kč 22% Fleetové slevy již při nákupu 1 vozu POHODLNÝ A PŘIZPŮSOBITELNÝ Nissan NV200 Combi poskytuje více prostoru, je flexibilní a nabízí širokou

Více

Přívěsy na přepravu vozidel

Přívěsy na přepravu vozidel Přívěsy na přepravu vozidel 02 Produktová nabídka Přívěsy na přepravu vozidel Spektrum přívěsů na přepravu vozidel značky Pongratz se pohybuje v rozmezí od nebrzděných přívěsů na přepravu motocyklů až

Více

Návod k instalaci a montáži. Držák TV pro velkou obrazovku. Výr. č.: 970045

Návod k instalaci a montáži. Držák TV pro velkou obrazovku. Výr. č.: 970045 Návod k instalaci a montáži Držák TV pro velkou obrazovku Výr. č.: 970045 Nejprve Vám chceme poděkovat za Váš nákup. Obsah balení Označení Množství Popis 1 1 Nástěnná upínací deska 2 1 Levé upínací rameno

Více

SEKČNÍ GARÁŽOVÁ VRATA COLNEY PRIM UPOZORNĚNÍ

SEKČNÍ GARÁŽOVÁ VRATA COLNEY PRIM UPOZORNĚNÍ SEKČNÍ GARÁŽOVÁ VRATA COLNEY PRIM UPOZORNĚNÍ 1. Prosíme, ověřte přiložené rozměry před instalací vrat. Pokud Vaše garáž rozměry nesplňuje, upravte pomocí stavebních úprav svou garáž dle přiložených rozměrů.

Více

Automatická poloha neutrálu. Všeobecně

Automatická poloha neutrálu. Všeobecně Všeobecně Všeobecně Tato funkce je k dispozici na vozidlech s následujícími funkcemi: Automatická převodovka Plně automatickým systémem Opticruise (vozidla bez spojkového pedálu). Pro zvýšení komfortu

Více

PLISSE NÁVOD NA VYMĚŘENÍ A MONTÁŽ 1.1. VYMĚŘENÍ PLISSE DO PRAVOÚHLÝCH OKEN. Montáž do křídla do otvoru. Montáž na křídlo na otvor

PLISSE NÁVOD NA VYMĚŘENÍ A MONTÁŽ 1.1. VYMĚŘENÍ PLISSE DO PRAVOÚHLÝCH OKEN. Montáž do křídla do otvoru. Montáž na křídlo na otvor PLISSE 1.1. VYMĚŘENÍ PLISSE DO PRAVOÚHLÝCH OKEN Montáž do křídla do otvoru Montáž na křídlo na otvor Objednací rozměry (rozměry hotového plisse): Šířka (mm) = světlá šířka otvoru v okenním křídle Výška

Více

KOVOVÝ NÁBYTEK. Základní barevné provedení : barva šedá RAL 7035. Skříně. Příloha č 2 k RS kovový nábytek č.j. MV-86810-65/VZ-2013 39113600-3

KOVOVÝ NÁBYTEK. Základní barevné provedení : barva šedá RAL 7035. Skříně. Příloha č 2 k RS kovový nábytek č.j. MV-86810-65/VZ-2013 39113600-3 KOVOVÝ NÁBYTEK Příloha č 2 k RS kovový nábytek Základní barevné provedení : barva šedá RAL 7035 NÁZEV POPIS MATERIÁL NIPEZ KÓD Lavice šatní lavička, 150 cm konstrukce nohou z ocelových trubek, sedák -

Více

Kombinovaná souprava stahováku TMMK 10-35

Kombinovaná souprava stahováku TMMK 10-35 Použití Kombinovaná souprava stahováku SKF TMMK 10 35 je určena k rychlé, přesné a bezpečné montáži ložiska s dírou o průměru od 10 do 35 mm. Souprava je vhodná rovněž k montáži pouzder, těsnění, řemenic

Více

Možnosti nástaveb pro hasičské záchranné sbory

Možnosti nástaveb pro hasičské záchranné sbory 11 Možnosti nástaveb pro hasičské záchranné sbory Hydraulický nakládací jeřáb FASSI (HNJ) pro manipulaci, nakládání a vyprošťování havarovaných osobních i nákladních automobilů. Hákové nosiče kontejnerů

Více

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce:

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce: STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NERATOVICE Školní 664, 277 11 Neratovice, tel.: 315 682 314, IČO: 683 834 95, IZO: 110 450 639 Ředitelství školy: Spojovací 632, 277 11 Neratovice tel.:

Více

OVLÁDÁNÍ PÁSKEM NEBO ŠŇŮROU:

OVLÁDÁNÍ PÁSKEM NEBO ŠŇŮROU: 1. Překontrolujte rozměry rolety a lišt a vyznačte otvory pro uchycení lišt a otvor pro šňůrové ovládání. Pro šrouby které drží lišty předvrtejte otvory. 2. Otvor pro šňůrové ovládání vyvrtejte přes křídlo

Více

projekce a výroba elektrozařízení automatizace technologických procesů výroba rozváděčů a ovládacích pultů engineering a dodávky do strojírenství

projekce a výroba elektrozařízení automatizace technologických procesů výroba rozváděčů a ovládacích pultů engineering a dodávky do strojírenství projekce a výroba elektrozařízení automatizace technologických procesů výroba rozváděčů a ovládacích pultů engineering a dodávky do strojírenství Rozváděčové skříně DSR Rozváděčové skříně DSR-EKO Datové

Více

KUHN TB KUHN TBE KUHN TBES. Komunální technika / Komunální mulčovače /

KUHN TB KUHN TBE KUHN TBES. Komunální technika / Komunální mulčovače / KUHN TB Stroje obzvlášť přizpůsobené údržbě okrajů pozemků, silničních krajnic a svahů právě tak jako příkopů - otočné zhlaví, plovoucí poloha na drtící a mulčovací jednotce - nárazová pojistka s mechanickým

Více

Bubnové žací stroje Vzadu nesené, čelní a tažené

Bubnové žací stroje Vzadu nesené, čelní a tažené Bubnové žací stroje Vzadu nesené, čelní a tažené Nesené lišty 2005 KM 3.18 1,85 m KM 3.19S 1,85 m KM 3.21 2,10 m KM 3.21S 2,10 m KM 3.23S 2,30 m KM 3.27 2,65 m KM 3.29 2,95 m KM 3.33 3,33 m KM 3.90 motýl

Více

Technické výpočty = virtuální zajištění funkčnosti vozu (FEM)

Technické výpočty = virtuální zajištění funkčnosti vozu (FEM) Technické výpočty = virtuální zajištění funkčnosti vozu (FEM) Jiří Ota Škoda Auto TF/1 Technické výpočty a aerodynamika 3.12.2010 Tento materiál vznikl jako součást projektu In-TECH 2, který je spolufinancován

Více

CENÍK TESAŘSKÉ KOVÁVNÍ PRO DŘEVO

CENÍK TESAŘSKÉ KOVÁVNÍ PRO DŘEVO CENÍK 3 TESAŘSKÉ KOVÁVNÍ PRO DŘEVO KT02272 xx5 30x30x5 00 KT02273 KT02274 KT02275 KT02276 KT02277 KT02278 KT02279 KT022 xx5 xx5 xx5 xx5 x5 xx5 00x00x5 00 00 00 00 00 00 00 00 za ks za ks 2,07 2,3 2,53

Více

TAŽENÝ KARTÁČOVÝ SBĚRAČ PROVOZNÍ PŘÍRUČKA

TAŽENÝ KARTÁČOVÝ SBĚRAČ PROVOZNÍ PŘÍRUČKA TAŽENÝ KARTÁČOVÝ SBĚRAČ PROVOZNÍ PŘÍRUČKA BEZPEČNOSTNÍ PRAVIDLA Nezapomeňte, že každé silové zařízení může způsobit zranění, pokud je ovládáno nesprávným způsobem nebo pokud uživatel nerozumí tomu, jak

Více

3 Nosníky, konzoly Nosníky

3 Nosníky, konzoly Nosníky Nosníky 3.1 Nosníky Používají se pro uložení vodorovné trubky v sestavách dvoutáhlových závěsů jako např. RH2, RH4 6, SH4 7, sestavách pružinových podpěr VS2 a kloubových vzpěr RS2. Základní rozdělení

Více

(uvedené ceny jsou bez DPH) MERCEDES BENZ SPRINTER 519 CDI BLUETEC

(uvedené ceny jsou bez DPH) MERCEDES BENZ SPRINTER 519 CDI BLUETEC (uvedené ceny jsou bez DPH) MERCEDES BENZ SPRINTER 519 CDI BLUETEC Motor - 2987cm3 (OM 642 DE30LA) Převodovka manuální 6-ti stupňová Výkon - 140 kw / 190 koní Barva ČERNÁ METALÍZA Emisní norma EURO 6 Celková

Více

OKENNÍ SUŠÁK. s předzahrádkou ( 2v1 ) NÁVOD K MONTÁŽ A POUŽITÍ

OKENNÍ SUŠÁK. s předzahrádkou ( 2v1 ) NÁVOD K MONTÁŽ A POUŽITÍ OKENNÍ SUŠÁK s předzahrádkou ( 2v1 ) NÁVOD K MONTÁŽ A POUŽITÍ Tento výrobek je určen k montáži na rám plastového okna. Používejte jej výhradně k sušení prádla a k účelům, ke kterým je výrobek určen. Technický

Více

Název zpracovaného celku: KAROSÉRIE AUTOMOBILŮ

Název zpracovaného celku: KAROSÉRIE AUTOMOBILŮ Předmět: Ročník: Vytvořil: Datum: SILNIČNÍ VOZIDLA DRUHÝ NĚMEC V. 25.6.2012 Název zpracovaného celku: KAROSÉRIE AUTOMOBILŮ Karosérie automobilů Karosérie je ta část automobilu, ve které jsou přepravovány

Více

ContiTech: Odporné poradenství k výměně ozubeného řemene

ContiTech: Odporné poradenství k výměně ozubeného řemene ContiTech: Odporné poradenství k výměně ozubeného řemene Podrobný návod pro Ford Focus C-Max 1,6 l Ti s kódem motoru HXDA, SIDA Při výměně ozubeného řemene se často dělají fatální chyby. Pro zajištění

Více

PŘEPRAVA NADROZMĚRNÝCH (SPECIÁLNÍCH) NÁKLADŮ

PŘEPRAVA NADROZMĚRNÝCH (SPECIÁLNÍCH) NÁKLADŮ VÝROBCE SPECIÁLNÍ DOPRAVNÍ TECHNIKY www.umikov.cz SPECIÁLNÍ TECHNIKA PRO PŘEVOZ NADMĚRNÝCH NÁKLADŮ * SPECIÁLNÍ NÁVĚSOVÁ A DOPRAVNÍ TECHNIKA NA KLÍČ SPECIÁLNÍ DOPRAVNÍ SYSTÉMY PŘEPRAVA NADROZMĚRNÝCH (SPECIÁLNÍCH)

Více

Přepravníky lodí. 14-20 stop 22-26 stop Přepravníky pro lodě s pevným kýlem Lodní vozíky

Přepravníky lodí. 14-20 stop 22-26 stop Přepravníky pro lodě s pevným kýlem Lodní vozíky Přepravníky lodí 14-20 stop 22-26 stop Přepravníky pro lodě s pevným kýlem Lodní vozíky 14-20 stop... Přepravníky lodí značky Thule zajišťují maxim Voděodolná ložiska za používání přívěs Podpory bez brzd

Více

NÁVOD K MONTÁŽI ROŠTŮ A SCHODŮ

NÁVOD K MONTÁŽI ROŠTŮ A SCHODŮ Montážní návod NÁVOD K MONTÁŽI ROŠTŮ A SCHODŮ OBSAH 1 ZÁKLADNÍ POJMY... 2 2 ULOŽENÍ A PŘIPEVNĚNÍ ROŠTŮ... 3 2.1 ULOŽENÍ... 3 2.2 DOPORUČENÉ ULOŽENÍ ROŠTŮ NA PODPORÁCH MONTÁŽNÍ MEZERY... 3 2.3 PŘIPEVNĚNÍ

Více

Kovové regály Metal Point

Kovové regály Metal Point Kovové regály Metal Point Regály Metal Point Procesy spojené se skladováním se staly klíčovým prvkem v řízení dodavatelského řetězce, a proto mají v činnosti firmy strategický význam. Provedení hloubkové

Více

Popis Bezpečnostní rolety FR 23/FR 24

Popis Bezpečnostní rolety FR 23/FR 24 Popis rolety / vnější žaluzie FR 23 FR 24 FR 23 vel. 16 FR 23 vel. 18 178 203 rolety V4 1 2 160 ke032023001v1 178 ke032023002v1 rolety V6 6 3 4 5 FR 24 vel. 16 FR 24 vel. 18 185 203 rolety V8 7 obr. 86:

Více

Představujeme nová terénní nákladní vozidla Scania

Představujeme nová terénní nákladní vozidla Scania Představujeme nová terénní nákladní vozidla Scania Určená pro těžkou práci. Ideální pro náročné podnikání. Pozvedněte své podnikání na novou úroveň. Nová terénní nákladní vozidla Scania jsou nejhouževnatější

Více

Montážní návod 08/2011. Skalní kotva 15,0. Č. výrobku 581120000. Odborníci na bednení ˇ

Montážní návod 08/2011. Skalní kotva 15,0. Č. výrobku 581120000. Odborníci na bednení ˇ 08/2011 Montážní návod 999415015 cs Skalní kotva 15,0 Č. výrobku 581120000 Popis výrobku Skalní kotva 15,0 slouží k jednostrannému ukotvení bednění v betonu. Vícenásobné použití skalní kotvy a dočasné

Více

Z a C - profily ZED VAZNICOVÉ SYSTÉMY. Návrhové tabulky podle ČSN EN. pro sekundární ocelové konstrukce

Z a C - profily ZED VAZNICOVÉ SYSTÉMY. Návrhové tabulky podle ČSN EN. pro sekundární ocelové konstrukce ZED VZNICOVÉ SYSTÉMY Z a C - profily pro sekundární ocelové konstrukce Návrhové tabulky podle ČSN EN voestalpine PROFILFORM s.r.o. www.voestalpine.com/profilform-cz Konstrukční systémy METSEC jméno, kterému

Více

Ceník ND pro UNC 060,061,Locust 750

Ceník ND pro UNC 060,061,Locust 750 Ceník ND pro UNC 060,061,Locust 750 Kat.číslo Název 34-07-009-2 sahara 34-07-026-2 pouzdro 34-07-040-2 koleno 34-09-000-3 Převodovka kompl.p 34-09-500-3 Převodovka kompl.l 34-09-001-3 Pastorek kompletní

Více

TECHNICKÉ PŘEDPISY SKÚTR Národní předpis (2008) Federace motocyklového sportu AČR FMS ACR, Opletalova 29, 110 00 Praha 1 Federace motocyklového sportu AČR schválila a vydala Národní technické předpisy

Více

GlobalFloor. Cofrastra 40 Statické tabulky

GlobalFloor. Cofrastra 40 Statické tabulky GlobalFloor. Cofrastra 4 Statické tabulky Cofrastra 4. Statické tabulky Cofrastra 4 žebrovaný profil pro kompozitní stropy Tloušťka stropní desky až cm Použití Profilovaný plech Cofrastra 4 je určen pro

Více

TECHNICKÝ MANUÁL PLISSÉ

TECHNICKÝ MANUÁL PLISSÉ TECNICKÝ MNUÁL PLISSÉ Obsah - Plissé Základní specifikace produktu 4-5 Objednávkový formulář 6 Přehled typů 6-12 Návod na vyměření 13-14 Návod na montáž 15-17 Značka symbolizující mnohaletou tradici, nevyčíslitelné

Více

TECHNICKÝ MANUÁL ROLETA DO STŘEŠNĆH OKEN R-LITE

TECHNICKÝ MANUÁL ROLETA DO STŘEŠNĆH OKEN R-LITE TECHNICKÝ MANUÁL ROLETA DO STŘEŠNĆH OKEN R-LITE INTERIÉROVÉ LÁTKOVÉ ROLETY R-Lite Dokonalé zastínění interiéru Pro různé typy střešních oken Vodící lišty zabraňují průniku světla po stranách okna Profily

Více

NOVÁ VOZIDLA DAF EURO 6 PRO STAVEBNICTVÍ LF A CF CONSTRUCTION DRIVEN BY QUALITY

NOVÁ VOZIDLA DAF EURO 6 PRO STAVEBNICTVÍ LF A CF CONSTRUCTION DRIVEN BY QUALITY NOVÁ VOZIDLA DAF EURO 6 PRO STAVEBNICTVÍ LF A CF CONSTRUCTION DRIVEN BY QUALITY TRUCKS PARTS FINANCE WWW.DAF.COM Nový model CF Construction je ideálním vozidlem například pro stavebnictví, obor vyžadující

Více

Ekopanely a montážní materiál

Ekopanely a montážní materiál Ekopanely a montážní materiál [a] Ekopanely a stěnová spona [b] Vysvětlivky [1] 800 mm 1200 mm 2 [2] 1 3 4 5 6 6x 7 8 9 10 1 1 12 13 14 15 16 5x /m 2 max. 32 00 mm max. 32 00 mm cca cca 17 20 cm 1 8 50

Více

Univerzální CNC soustruhy řady SU

Univerzální CNC soustruhy řady SU Univerzální CNC soustruhy řady SU Jde o nejnovější produkt s dílny M-MOOS s.r.o. Tato série soustruhů řady heavy duty je kompletně montována v České republice. Jde o skutečně tuhé a těžké CNC soustruhy,

Více

GF4C. Vretenový koncový spínač B U S I N E S S P A R T N E R. Možnosti. Vlastnosti. Materiály. Divadelní technika. Prumysl automatizace

GF4C. Vretenový koncový spínač B U S I N E S S P A R T N E R. Možnosti. Vlastnosti. Materiály. Divadelní technika. Prumysl automatizace GF4C Vretenový koncový spínač Vřetenový koncový spínač GF4C je určen pro použití v pomocných řídících obvodech zdvihacích a dalších průmyslových zařízeních (ovládání stykačů, PLC). Vstupní hřídel spínače

Více

ŽaluzieHIT. HIT II system jsou převážně určeny k montáži do okenního křídla plastových a dřevěných eurooken.

ŽaluzieHIT. HIT II system jsou převážně určeny k montáži do okenního křídla plastových a dřevěných eurooken. HLINÍKOVÉ ŽALUZIE HIT návod na zaměření a montáž 2015 ZAMĚŘENÍ ŽaluzieHIT. HIT II system jsou převážně určeny k montáži do okenního křídla plastových a dřevěných eurooken. ŠÍŘKU A VÝŠKU ŽALUZIE MĚŘÍME

Více

Dodávky NA KLÍČ Parametry pro zadání sloupových a konzolových jeřábů

Dodávky NA KLÍČ Parametry pro zadání sloupových a konzolových jeřábů Otočné jeřáby (obecně) Sloupové jeřáby Konzolové jeřáby Sloupové a konzolové jeřáby jsou flexibilní jeřáby přizpůsobené požadavkům konkrétního pracoviště. Nejširší využití mají jako obslužné zdvihací zařízení

Více

POKYNY K MONTÁŽI I-LINE KTIB ZMA03517CZ 2014-12-01

POKYNY K MONTÁŽI I-LINE KTIB ZMA03517CZ 2014-12-01 POKYNY K MONTÁŽI I-LINE KTIB ZMA03517CZ 2014-12-01 2 SKANDIA ELEVATOR KTIB Informace při předání Prohlídka Při převzetí zkontrolujte, zda počet kusů odpovídá počtu uvedenému v přepravní dokumentaci. Dále

Více

Již od 149 900 Kč* včetně prodloužené záruky a servisních prohlídek až na 4 roky. Povolte uzdy své fantazii a vytvořte si Twingo podle svých představ!

Již od 149 900 Kč* včetně prodloužené záruky a servisních prohlídek až na 4 roky. Povolte uzdy své fantazii a vytvořte si Twingo podle svých představ! NOVÉ TWINGO Již od 149 900 Kč* včetně prodloužené záruky a servisních prohlídek až na 4 roky AKTUÁLNÍ AKCE S Novým Twingem vám bude město ležet u nohou! Povolte uzdy své fantazii a vytvořte si Twingo podle

Více

Návod k instalaci a montáži Roztažitelný držák TV se 3 čepy

Návod k instalaci a montáži Roztažitelný držák TV se 3 čepy Návod k instalaci a montáži Roztažitelný držák TV se 3 čepy Výr. č.: 970032 Nejprve Vám chceme poděkovat za Váš nákup. Obsah balení Upínací šroub Nástěnné upevnění Deska na obrazovku Prodlužovací rameno

Více

Thinking Ace Parking Smart

Thinking Ace Parking Smart Thinking Ace Parking Smart ACE PARKING řešení pro rozmístění střední velikosti ACE PARKING vícerozměrný mechanický systém typu výtahu, který rychle a bezpečně zaparkuje co nejvyšší počet vozidel na minimální

Více

STAVEBNICE PLASTOVÉHO PLOTU. +420 774 743 353 frkalova@polyprofil.cz www.polyprofil.cz

STAVEBNICE PLASTOVÉHO PLOTU. +420 774 743 353 frkalova@polyprofil.cz www.polyprofil.cz STAVEBNICE PLASTOVÉHO PLOTU +420 774 743 353 frkalova@polyprofil.cz www.polyprofil.cz STAVEBNICE PLASTOVÉHO PLOTU zakázková výroba stavebnice plastového plotu v nejvyšší kvalitě na trhu prodej jednotlivých

Více

Aktivace pomocného náhonu s dělenou hřídelí pomocí BWS

Aktivace pomocného náhonu s dělenou hřídelí pomocí BWS Všeobecné informace o funkci Všeobecné informace o funkci Pomocný náhon s dělenou hřídelí se používá především, pokud jsou požadovány velké výkony na výstupu. Výhodou je to, že poloosy jsou odpojeny a

Více

Příslušenství L200 DOUBLE CAB PRODLOUŽENÁ VERZE

Příslušenství L200 DOUBLE CAB PRODLOUŽENÁ VERZE Příslušenství L200 DOUBLE CAB PRODLOUŽENÁ VERZE Hard top, Utility Top Plus Nízká verze, s předním posuvným oknem, zatmavenými bočními vyklápěcími okny a zatmaveným zadním oknem. Zadní dveře se stylovým

Více

14. JEŘÁBY 14. CRANES

14. JEŘÁBY 14. CRANES 14. JEŘÁBY 14. CRANES slouží k svislé a vodorovné přepravě břemen a jejich držení v požadované výšce Hlavní parametry jeřábů: 1. jmenovitá nosnost největší hmotnost dovoleného břemene (zkušební břemeno

Více

Žaluzie Isolite a Isolite Plus jsou převážně určeny k montáži do okenního křídla plastových a dřevěných

Žaluzie Isolite a Isolite Plus jsou převážně určeny k montáži do okenního křídla plastových a dřevěných ISOLITE-ISOLITE PLUS Pravoúhlé okno Atypické okno 1. VYMĚŘENÍ Žaluzie Isolite a Isolite Plus jsou převážně určeny k montáži do okenního křídla plastových a dřevěných eurooken. ŠÍŘKU A VÝŠKU ŽALUZIE MĚŘÍME

Více

JEŘÁBY. Dílenský mobilní hydraulický jeřábek. Sloupový otočný jeřáb. Konzolové jeřáby otočné a pojízdné

JEŘÁBY. Dílenský mobilní hydraulický jeřábek. Sloupový otočný jeřáb. Konzolové jeřáby otočné a pojízdné JEŘÁBY Dílenský mobilní hydraulický jeřábek Pro dílny a opravárenské provozy. Rameno zvedáno hydraulicky ručním čerpáním hydraulické kapaliny. Sloupový otočný jeřáb OTOČNÉ RAMENO SLOUP Sloupový jeřáb je

Více

DŮLEŽITÉ : přečtěte si tato upozornění dříve, než začnete s montáží

DŮLEŽITÉ : přečtěte si tato upozornění dříve, než začnete s montáží DŮLEŽITÉ : přečtěte si tato upozornění dříve, než začnete s montáží Dříve než začnete s montáží, seznamte se se všemi předpisy či normami, které platí pro tuto problematiku. Tento návod je doporučeným

Více

PLISSÉ NÁVOD NA VYMĚŘENÍ A MONTÁŽ 1.1. VYMĚŘENÍ PLISSÉ DO PRAVOÚHLÝCH OKEN. Montáž do křídla do otvoru. Montáž na křídlo na otvor

PLISSÉ NÁVOD NA VYMĚŘENÍ A MONTÁŽ 1.1. VYMĚŘENÍ PLISSÉ DO PRAVOÚHLÝCH OKEN. Montáž do křídla do otvoru. Montáž na křídlo na otvor PLISSÉ 1.1. VYMĚŘENÍ PLISSÉ DO PRAVOÚHLÝCH OKEN Montáž do křídla do otvoru Montáž na křídlo na otvor Objednací rozměry (rozměry hotového plissé): Šířka (mm) = světlá šířka otvoru v okenním křídle Výška

Více

Návod na montáž. pro dřevěná okna

Návod na montáž. pro dřevěná okna pro dřevěná okna Návod na montáž Označení systému: TO hrnkové provedení hluboké frézování DT dvojité hrnkové provedení mělké frézování OBSAH Oblasti použití (velikosti, hmotnosti, bezpečnostní upozornění)

Více

NÁVOD PRO INSTALACI STŘEŠNÍHO OKNA ONDULINE TERMO DO STŘEŠNÍ KONSTRUKCE

NÁVOD PRO INSTALACI STŘEŠNÍHO OKNA ONDULINE TERMO DO STŘEŠNÍ KONSTRUKCE NÁVOD PRO INSTALACI STŘEŠNÍHO OKNA ONDULINE TERMO DO STŘEŠNÍ KONSTRUKCE 1. Střešní okna je možné instalovat do střech se sklonem v rozmezí od 20 do 90 stupňů. Střešní okno může být umístěno v jakémkoliv

Více

ISOTRA SYSTEM CLASSIC, HIT, HIT II

ISOTRA SYSTEM CLASSIC, HIT, HIT II ISOTRA SYSTEM CLASSIC, HIT, HIT II Pravoúhlé okno Atypické okno 1. VYMĚŘENÍ Žaluzie Isotra system jsou převážně určeny k montáži do okenního křídla plastových a dřevěných eurooken. ŠÍŘKU A VÝŠKU ŽALUZIE

Více

SYSTÉM UPÍNÁNÍ KOLEJNIC GANTRAIL

SYSTÉM UPÍNÁNÍ KOLEJNIC GANTRAIL SYSTÉM UPÍNÁNÍ KOLEJNIC GANTRAIL Podceňovat problematiku jeřábových drah se nemusí vyplatit! Princip pružného uložení jeřábových kolejnic GANTRAIL Rotace kolejnice Nezatížený jeřáb Zatížený jeřáb Kolejnice

Více

Top Line 22. Konstrukční svoboda pro velké skříně

Top Line 22. Konstrukční svoboda pro velké skříně Konstrukční svoboda pro velké skříně Konstrukční svoboda pro velké skříně Kování pro posuvné dveře, zejména pro těžká křídla v ložnicových skříních. Speciální vozíky pro křídla s dřevěným nebo hliníkovým

Více

CAN rozhraní pro FMS. Úvod

CAN rozhraní pro FMS. Úvod Úvod CAN rozhraní pro FMS Tento dokument obsahuje informace o FMS standardu. FMS standard je otevřené rozhraní vyvinuté několika výrobci nákladních vozidel. FMS-Standard description version 03 je podporována.

Více

Typ produktu Šířka (od do v mm) Výška (od do v mm) Max. garantovaná plocha (m2) System25 šňůrka 300 2000 300 2200 2,5

Typ produktu Šířka (od do v mm) Výška (od do v mm) Max. garantovaná plocha (m2) System25 šňůrka 300 2000 300 2200 2,5 SYSTEM 25 1. VYMĚŘENÍ ŠÍŘKU A VÝŠKU ŢALUZIE MĚŘÍME TÍMTO ZPŮSOBEM: Š (šířka) měříme těsně u skla od levé vnitřní hrany zasklívací lišty k pravé vnitřní hraně zasklívací lišty včetně případného gumového

Více

Kola. Konstrukce kola (jen kovové části)

Kola. Konstrukce kola (jen kovové části) Kola Účel: (kolo včetně pneumatiky): Umístění: - nese hmotnost vozidla - kola jsou umístěna na koncích náprav - přenáší síly mezi vozovkou a vozidlem - doplňuje pružící systém vozidla Složení kola: kovové

Více

VÝBAVY A CENY AVEO 5DVEŘOVÉ

VÝBAVY A CENY AVEO 5DVEŘOVÉ VÝBAVY A CENY AVEO 5DVEŘOVÉ CENÍK PLATNÝ OD 1.4.2012 CENA 1.2 Edice 100 CENÍKOVÁ CENA AKČNÍ CENA 273 900 Kč Interiér Kapsa na zadní straně sedadla řidiče Kapsa na zadní straně sedadla spolujezdce Sluneční

Více

KONTEJNERY. ROZDĚLENÍ: ISO KONTEJNERY ODVALOVACÍ KONTEJNERY ZVLÁŠTNÍ KONTEJNERY: obytné, skladové,technologické

KONTEJNERY. ROZDĚLENÍ: ISO KONTEJNERY ODVALOVACÍ KONTEJNERY ZVLÁŠTNÍ KONTEJNERY: obytné, skladové,technologické KONTEJNERY ROZDĚLENÍ: ISO KONTEJNERY ODVALOVACÍ KONTEJNERY ZVLÁŠTNÍ KONTEJNERY: obytné, skladové,technologické ISO kontejner je článek přepravního vybavení: a) trvalé technické charakteristiky a dostatečné

Více

TATRA TERRN O 1. Nejžádanějším a zároveň nejprodávanějším. výrobkem akciové společnosti TATRA jsou. bezesporu vozidla obchodní řady TERRN o 1,

TATRA TERRN O 1. Nejžádanějším a zároveň nejprodávanějším. výrobkem akciové společnosti TATRA jsou. bezesporu vozidla obchodní řady TERRN o 1, TATRA TERRN O 1 Nejžádanějším a zároveň nejprodávanějším výrobkem akciové společnosti TATRA jsou bezesporu vozidla obchodní řady TERRN o 1, která jsou základním pilířem výrobního programu společnosti.

Více

Jednoramenný nosič kontejnerů MEILLER

Jednoramenný nosič kontejnerů MEILLER Jednoramenný nosič kontejnerů MEILLER www.meiller.com MEILLER úspěch a podniková kultura s tradicí Závod Karlsruhe Mnichovský rodinný podnik F. X. MEILLER GmbH & Co KG se těší více než 160 letům mimořádné

Více

Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: ing. Tomáš Zadražil Název materiálu:

Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: ing. Tomáš Zadražil Název materiálu: Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: ing. Tomáš Zadražil Název materiálu: VY_32_INOVACE_PD._07 Číslo projektu: CZ 1.07/1.5.00/34.1077

Více

vzduchové clony DELTA, IOTA VCD,VCIC,VCIW VZDUCHOVÉ CLONY DELTA a IOTA NÁVOD K POUŽITÍ VZDUCHOVÝCH CLON DELTA a IOTA

vzduchové clony DELTA, IOTA VCD,VCIC,VCIW VZDUCHOVÉ CLONY DELTA a IOTA NÁVOD K POUŽITÍ VZDUCHOVÝCH CLON DELTA a IOTA VZDUCHOVÉ CLONY DELTA a IOTA NÁVOD K POUŽITÍ VZDUCHOVÝCH CLON DELTA a IOTA VŠEOBECNÁ UPOZORNĚNÍ Tento manuál je součástí výrobku a nemůže být od něj oddělen. Čtěte ho pozorně, protože obsahuje důležité

Více

Návod na montáž. www.lanitgarden.cz. Pokud si při montáži nebudete vědět rady volejte náš HOT LINE Po Pá.. 8 16hod mob 739 661 428

Návod na montáž. www.lanitgarden.cz. Pokud si při montáži nebudete vědět rady volejte náš HOT LINE Po Pá.. 8 16hod mob 739 661 428 Návod na montáž www.lanitgarden.cz Pokud si při montáži nebudete vědět rady volejte náš HOT LINE Po Pá.. 8 16hod mob 739 661 428 verze 11.3.2010 1 NÁVOD NA MONTÁŽ Po vybalení dílů na tento domek, může

Více

Koncept vozu. Karel Švábek a kol. Škoda Auto TF - Frontloading 12.11.2010

Koncept vozu. Karel Švábek a kol. Škoda Auto TF - Frontloading 12.11.2010 Karel Švábek a kol. Škoda Auto TF - Frontloading 12.11.2010 T. Součková, K. Procházková Tento materiál vznikl jako součást projektu In-TECH 2, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním

Více

Elektrický vysokozdvižný vozík 1.5-2.0 tun

Elektrický vysokozdvižný vozík 1.5-2.0 tun Elektrický vysokozdvižný vozík 1.5-2.0 tun 3 kola www.toyota-forklifts.eu Elektrický vysokozdvižný vozík 1.5-1.6 tun Specifikace pro průmyslové vozíky 8FBET15 8FBEKT16 8FBET16 1.1 Výrobce TOYOTA TOYOTA

Více

VAN MIMOŘÁDNÝ NÁKLADOVÝ PROSTOR

VAN MIMOŘÁDNÝ NÁKLADOVÝ PROSTOR NISSAN NV200 VAN Fleetová sleva již při nákupu 1 vozu 288 810 Již od 288 810 Kč MIMOŘÁDNÝ NÁKLADOVÝ PROSTOR Nákladový prostor NV200 byl chytře navržen tak, aby byly vnitřní rozměry co největší a je tak

Více

STAVEBNÍ OBNOVA ŽELEZNIC a. s.

STAVEBNÍ OBNOVA ŽELEZNIC a. s. STAVEBNÍ OBNOVA ŽELEZNIC a. s. ředitelství Zvláštních obnovovacích závodů MD ČR - Praha www.soz.cz Konstrukce železničního mostu ŽM-16, zásady montáže a plánování stavby dle hrubých norem Cíl podat základní

Více

Katalog automatických a ručních dveří

Katalog automatických a ručních dveří Katalog automatických a ručních dveří VYMYSLICKÝ - VÝTAHY spol s r.o. OBSAH KATALOGU Automatické dveře Ruční dveře Montážní pokyny Návod na údržbu a mazání Popis šachetních dveří s požární odolností Schéma

Více

Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: ing. Tomáš Zadražil Název materiálu:

Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: ing. Tomáš Zadražil Název materiálu: Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: ing. Tomáš Zadražil Název materiálu: VY_32_INOVACE_PD._08 Číslo projektu: CZ 1.07/1.5.00/34.1077

Více

INZERCE-PRODEJ POUŽITÉ ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY 2015. Veškerá zemědělská technika zakoupena v CZ, první majitel, pravidelný servis!!!

INZERCE-PRODEJ POUŽITÉ ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY 2015. Veškerá zemědělská technika zakoupena v CZ, první majitel, pravidelný servis!!! CLAAS Jaguar 960 r.v. 2010, 3911 mth Výbava: rychlost 40 km/hod, řezací buben V-MAX V18, Metaldetektor, nádrž na konzervant 250l, elektrické nastavování mezery Corn- Cracker,elektronické nastavování vzdálenosti

Více

Manipulační technika. Dřevo je samovolně se obnovující zdroj

Manipulační technika. Dřevo je samovolně se obnovující zdroj Manipulační technika Dřevo je samovolně se obnovující zdroj surovin s mnohostrannými možnostmi využití a s mnoha přednostmi pro naše životní prostředí. Proto jsou efektivita a flexibilita důležitými argumenty

Více

Elektrický vysokozdvižný vozík 1.6-5.0 tun 7FBMF 7FBMF-S

Elektrický vysokozdvižný vozík 1.6-5.0 tun 7FBMF 7FBMF-S Elektrický vysokozdvižný vozík 1.6-5.0 tun -S Elektrický vysokozdvižný vozík 1.6-1.8 tun Specifikace pro průmyslové vozíky 16 18 1.1 Výrobce Toyota Toyota 1.2 Model 16 18 1.3 Pohonná jednotka Elektrická

Více

Montované technologie. Technologie staveb Jan Kotšmíd,3.S

Montované technologie. Technologie staveb Jan Kotšmíd,3.S Montované technologie Technologie staveb Jan Kotšmíd,3.S Montované železobetonové stavby U montovaného skeletu je rozdělena nosná část sloupy, průvlaky a stropní panely) a výplňová část (stěny): Podle

Více

TECHNICKÝ MANUÁL ROLETOVÉ SYSTÉMY REFLEXOL, VERANDA

TECHNICKÝ MANUÁL ROLETOVÉ SYSTÉMY REFLEXOL, VERANDA TECHNICKÝ MANUÁL ROLETOVÉ SYSTÉMY REFLEXOL, VERANDA Reflexol 76 Základní specifikace produktu Reflexol 76 Řezy KAZETA VEDENÍ A SPODNÍ PROFIL Vedení lanka Spodní profil Ø 42 Spodní profil Ø 35 Spodní profil

Více

Hlavní výhody a funkce systému. Co je nutné dodržet. 1. Montáž a nastavení MSR motoru

Hlavní výhody a funkce systému. Co je nutné dodržet. 1. Montáž a nastavení MSR motoru Hlavní výhody a funkce systému Žádné seřizování koncových dorazů. Automatické vyrovnávání výkonu při změně hmotnosti pancíře ( pokud vyměněný pancíř vyžaduje poněkud větší zdvihací sílu, MSR se automaticky

Více

NÁVOD NA POUŽITÍ CZ FELICIA DO. centrální zamykání na dálkové ovládání E27*97RA-01*1029*00

NÁVOD NA POUŽITÍ CZ FELICIA DO. centrální zamykání na dálkové ovládání E27*97RA-01*1029*00 NÁVOD NA POUŽITÍ CZ FELICIA DO centrální zamykání na dálkové ovládání E27*97RA-01*1029*00 Obsah balení 2x dvu vodičový servomotor 2x pěti vodičový servomotor 4x táhla 4x upevňovací plech 1x sada (4 šrouby,

Více