Zákazník potřebuje další úložný prostor na starším počítači. Co musí počítač obsahovat, aby bylo možné přidat další pevný disk? 27

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Zákazník potřebuje další úložný prostor na starším počítači. Co musí počítač obsahovat, aby bylo možné přidat další pevný disk? 27"

Transkript

1 Instalace a konfigurace komponent a periferií PC 1 Jaká je hlavní nevýhoda přetaktování procesoru? Která z následujících komponent ukládá důležité systémové informace týkající 2 se spuštění počítače? 3 Jaká je role CMOS v moderních počítačích? Která komponenta řídí komunikaci mezi CPU a dalšími komponentami na 4 základní desce? 5 Proč notebooky používají techniku CPU throttling? 6 Procesor podporující MMX technologii umožňuje: 7 Jaký je smysl používání vyrovnávací paměti cache? 8 Co je výhodou instrukční sady MMX? Která vlastnost čipů firmy Intel umožňuje spouštět vlákna souběžně na rozdíl od 9 starších technologií, kde se vlákna zpracovávala postupně? Které z následujících rozhraní se dnes nejčastěji používá pro připojení DVD 10 mechaniky? 11 Kterou metodu ukládání dat používá DVD mechanika? Která možnost se dnes běžně používá u domácích počítačů pro zálohování dat? Který z následujících standardů poskytuje pro komunikaci dat rychlost právě 400 Mbps a maximální délku kabelu 4,5 metru? 14 Kolik zařízení maximálně podporuje standard IEEE 1394? 15 Jaká je maximální délka kabelu pro standard IEEE 1394? 16 Jaká je maximální rychlost přenosu dat u standardu IEEE 1394? 17 Která jednotka se používá pro označení rychlosti pevného disku? Máte integrované dva IDE kanály na základní desce. Přidáte PCI rozšiřující 18 kartu, která poskytuje další čtyři IDE kanály. Jaký je maximální počet IDE zařízení, které je možné zapojit do systému? 19 Máte základní desku se čtyřmi integrovanými SATA konektory. Jaký je maximální počet SATA zařízení, které můžete připojit do systému? 20 Jakou výhodu má SATA technologie oproti PATA? 21 Které zařízení pro ukládání dat používá magnetický povrch a plotny? 22 Která technologie nabízí rychlejší a bezpečnější metodu uchování dat? 23 Potřebujete ukládat data relativně levně, rychle a na zařízení s velkou kapacitou, který typ zvolíte? 24 K čemu se dala dříve použít disketa? 25 Které zařízení pro ukládání dat používá magnetický zápis? 26 Zákazník potřebuje další úložný prostor na starším počítači. Co musí počítač obsahovat, aby bylo možné přidat další pevný disk? 27 Který typ rozhraní pevného disku se typicky používá u výkonných počítačů a serverů? 28 Který z následujících rozhraní pevných disků se typicky nepoužívá pro externí připojení? 29 Která informace je vyžadovaná před volbou PC zdroje? 30 Jaký faktor musí být brán v potaz při výběru PC skříně? 31 Co popisuje technologii RAID 1? 32 Jaká je funkce chipsetu na základní desce? 33 Kolik PATA zařízení může být typicky zapojených do ATX základních desek? 34 Který operační systém je možné nalézt na mobilních zařízení? 35 Která z následujících vlastností zajišťuje u monitoru nejmenší množství blikání? 36 Máte k dispozici grafickou kartu se žlutým RCA jack konektorem. Které rozhraní použijete pro připojení počítače s periferií tímto konektorem?

2 37 38 Který z následujících konektorů je nejčastěji použit u video karet, které mají analogový TV tuner pro spojení se zdrojem videosignálu? Který z následujících konektorů grafické karty poskytuje digitální video výstup? Máte k dispozici grafickou kartu s konektory D-sub a DVI-D. Která z 39 následujících kombinací je možná pro připojení monitorů do grafické karty bez přídavných redukcí? 40 Jaký je rozdíl mezi displejem UXGA a WUXGA? 41 Který z následujících termínů popisuje rozdíl mezi intenzitou bílé a černé barvy u LCD monitorů? 42 Které z následujících rozlišení odpovídá SXGA? 43 Který z těchto typů baterií nabízí největší kapacitu vzhledem ke hmotnosti baterie? 44 U kterého z těchto typů baterií je doporučeno ji zcela vybít před nabíjením? 45 Jaký typ rozhraní u notebooku je nejběžnější pro připojení interních pevných disků? 46 Jaký typ rozhraní se obvykle používá pro interní připojení bezdrátové síťové karty v noteboocích? 47 Potřebujete typ bezdrátového připojení pro přenos dat mezi telefonem, PDA a notebookem. Které připojení je nejrychlejší a nejvhodnější? 48 Který z následujících termínů popisuje vlastnost PC Card, kterou můžete vložit a vyjmout bez restartování počítače? Ve vašem počítači vyměníte 32-bitový procesor za 64-bitový. Kterou 49 komponentu musíte vyměnit, abyste využili všechny výhody nového procesoru? Chcete zrychlit osobní počítač, ale nejste si jistý, zda váš operační systém bude 50 podporovat všechny zvolené komponenty pro vylepšení. Co je zapotřebí zkontrolovat? Máte nainstalovat non-plug and Play zařízení do osobního počítače s operačním 51 systémem Windows 7. Který nástroj použijete pro konfiguraci po instalaci tohoto zařízení? Pracujete na operačním systému Windows 7 a potřebujete vytvořit logický oddíl. 52 Který nástroj použijete pro vytvoření nového oddílu? 53 Který typ oddílu můžeme nalézt v nástroji Správa disků v OS Windows 7? Když chcete spouštět operační systém ze SATA pevného disku, kterou vlastnost 54 musí mít příslušný oddíl? 55 Kde se v operačním systému Windows 7 nachází nástroj správa disků? Máte fyzicky zapojený pevný disk do vašeho počítače. V BIOSu je zařízení nastavené a oddíl vytvořen. Zkoušíte nastartovat počítač na tento disk, ale není 56 to možné. Který nástroj (utilitu) standardně použijete pro vytvoření souborového systému a zavaděče operačního systému? Který typ paměti ROM je možné softwarově přeprogramovat přímo v počítači? Který typ paměti se primárně používá u cache pamětí? 59 Který paměťový modul má frekvenci front side bus 200 MHz? 60 Které tvrzení o DDR2 a DDR3 RAM je pravdivé? 61 Uživatel chce upgradovat komponenty v notebooku k navýšení výkonu. Kterou 62 komponentu může zpravidla bez problému uživatel vyměnit sám? Proč může nastat u staršího počítače chybné nastavení datumu/času v CMOS paměti? 63 Která z následujících komponent má rychlejší přístupovou dobu? 64 K čemu slouží SPD chip na paměťovém modulu? 65 Které z následujících zařízení je výstupní?

3 66 Které z následujících zařízení je vstupní? 67 Technik potřebuje spárovat zákazníkovi Bluetooth sluchátka s notebookem. Který krok by měl technik udělat před instalací sluchátek? 68 Jaký je nejstarší typ slotu? 69 Jaký typ konektoru je použit pro připojení esata rozhraní na externí SATA disk? 70 Který popis nejlépe vystihuje rozhraní SCSI? 71 Který popis nejlépe vystihuje rozhraní PS/2? 72 Který popis nejlépe vystihuje sériové rozhraní? 73 Který popis nejlépe vystihuje paralelní rozhraní? 74 Který popis nejlépe vystihuje rozhraní esata? 75 Které dva typy rozhraní je možné použít pro připojení různých periferií do 76 notebooků a stolních počítačů bez nutnosti vypnutí počítače? Který typ rozhraní je dnes nejvíce využívané pro zvukové karty, síťové karty a řadiče? 77 Jaká je výhoda paralelního portu LPT oproti sériovému RS232? 78 Jaký je hlavní rozdíl mezi paralelním a sériovým portem? 79 Jaká je výhoda sériového portu oproti paralelnímu? 80 Který typ zařízení používá 6-pin Mini-DIN konektor? 81 Jaký port reprezentuje konektor 25-pinů (samice)? 82 Který z následujících paralelních módů je nejrychlejší pro přenos dat do počítače? 83 Který z následujících typů komunikace umožňuje využít LPT port? 84 Které z následujících rozhraní se nepoužívá k připojení tiskárny? 85 Která systémová sběrnice základní desky řídí množství dat, které procesor přenáší do severního můstku? 86 Která sběrnice je optimální pro nejvyšší výkon grafické karty? 87 Uživatel řeší, že jeho skener přestal fungovat. Ve Windows kontrolujete Správce zařízení a zjistíte, že ikona u ovladače skeneru je červené X nebo šipka dolů. Jak vyřešíte tento problém? 88 Technik provádí servis na laserové tiskárně. Které části by se neměl dotýkat z důvodů vysokého napětí? 89 Který z následujících konektorů se téměř nepoužívá pro připojení tiskárny? 90 Který z následujících konektorů se nejčastěji používá pro připojení tiskárny pomocí paralelního kabelu? 91 Proč byste doporučili sublimační tiskárnu? 92 Které z následujících označení reprezentuje u tiskárny vysokou kvalitu tisku? 93 Jaký typ tiskárny používá pásky napuštěné tiskařskou černí? 94 Který typ tiskárny má nejhorší kvalitu tisku? 95 Která z těchto typů tiskáren je považována za mechanickou? 96 Která z následujících tiskáren běžně používá traktorový papír (perforovaný po kraji)? 97 V jakých jednotkách se běžně uvádí rychlost tisku u laserových tiskáren? 98 Jaký typ tiskárny využívá při tisku toner? 99 Uživatel vyžaduje použití bezdrátové technologie pro připojení domácí tiskárny. Které rozhraní je pro toto řešení nejvhodnější? 100 Která z následujících možností je tiskový jazyk? 101 Kterou důležitou funkci nabízí rozhraní USB? 102 Který z konektorů se dnes nejčastěji používá na připojení myši? 103 Který z následujících standardů poskytuje pro komunikaci dat rychlost až 480 Mbps?

4 104 Když připojujete USB 2.0 tiskárnu do počítače pomocí USB portu, jaká je maximální možná délka kabelu? 105 Potřebujete připojit nový USB skener do USB portu na počítači. Jaký je doporučený postup? 106 Jaká je maximální rychlost zařízení USB 2.0? 107 Kolik zařízení je možné připojit přes rozhraní USB 2.0? 108 Kde je možné v případě potřeby změnit vstupní napětí ze 110 voltů na 220 voltů na PC? 109 Které kritérium bude záviset na počtu vnitřních komponent, které jsou nainstalovány v počítači? 110 Který krok je důležitý při výběru a instalaci ventilátorů do PC skříně? 111 Jaké zařízení převádí stejnosměrný proud na střídavý proto, aby mohl být displej u notebooku osvětleném plošnou výbojkou? 112 Která z následujících komponent převádí AC na DC? 113 Jaký je hlavní účel ventilátoru ve zdroji napájení ATX systémů? Potřebujete vylepšit váš osobní počítač. Přidali jste si interní a externí 114 komponenty. Musíte si uvědomit, že je třeba ověřit, zda napájecí zdroj podporuje všechny nové komponenty. Co musíte udělat? 115 Který z následujících typů konektorů není možné nalézt na PC zdroji? 116 Jaký port byste měli použít k připojení nezesíleného mikrofonu na zvukové kartě? 117 Jaký port byste měli použít k připojení reproduktoru na zvukové kartě? 118 Jaké je běžné využití pro konektor DB-15 u zvukové karty? 119 Který z následujících konektorů je zvukový digitální výstup? 120 Která sběrnice nelze použít pro připojení přídavné zvukové karty? Instalace a konfigurace malé sítě a připojení PC k síti 1 Která je základní síťová maska pro IP adresu ? 2 Která z následujících IP adres má základní síťovou masku ? Která z následujících vlastností separuje síťovou část od host části u IP adresy? 3 4 HTTP protokol se používá pro: 5 K čemu slouží FTP protokol? 6 Jaká je hlavní nevýhoda protokolu Telnet? 7 Jaká je hlavní výhoda protokolu SSH? 8 Co znamená pojem VoIP? 9 Jaký je maximální rozsah specifikace Bluetooth 2.0 třídy 1? 10 Které frekvenční pásmo používá Bluetooth technologie? 11 Jakou maximální rychlostí dokáže Bluetooth 2.0 technologie komunikovat? 12 Co je to DHCP? 13 Co je to DNS? 14 Které z následujících zařízení je vhodné použít k ochraně privátní sítě před veřejnou nedůvěryhodnou sítí? 15 Která z následujících funkcí je typická pro firewall? 16 Kvůli které následující situaci je vhodné nainstalovat firewall? 17 Která z následujících IP adres je validní? 18 Které informace obsahuje každá IP adresa? 19 Která z následujících informací nejlépe popisuje třídu IP adresy? 20 Která z následujících IP adres je třída C 21 Která z následujících IP adres je třída B 22 Kolik bitů se používá pro IP adresu verze 6? 23 Která z následujících IP adres patří do sítě ? 24 Který typ konektoru použijete pro připojení modemu do telefonní linky?

5 25 Proč musíme použít kabel typu plenum (HF, LSOH), když PVC kabel je levnější? 26 Který typ optické kabeláže se běžně používá pro připojení dvou budov, které jsou vzdálené několik kilometrů? 27 Který z následujících typů konektorů byste použili u optického kabelu? 28 Který z následujících typů kabelu je imunní vůči elektromagnetické interferenci? 29 Který z následujících kabelů je nejlevnější a zároveň nejjednodušší pro instalaci? 30 Který typ konektoru se používá u kabeláže typu UTP? 31 Který typ kabelu se používá pro 100BaseT (100 Mbps) 32 Jaká je hlavní výhoda STP kabeláže oproti UTP? 33 DSL modem umožňuje komunikovat počítači přes: 34 Pokud zařízení může současně přijímat a odesílat zprávy na jedné lince, 35 komunikace je: Který typ obousměrné komunikace povoluje pouze jedné straně posílat data v jeden okamžik? 36 Který parametr udává množství přenesených dat za jednotku času? 37 Která z následujících aplikací nejvíce vyžaduje kabeláž kategorie 6? 38 Která z následujících definic nejlépe popisuje LAN? 39 LAN je pojem, který se používá v rozsahu: 40 Které jednoduché zařízení na počítačové síti zajistí rozbočení signálu pro koncové stanice? 41 Co je to MAC adresa? 42 Který z následujících výroků je pravda o fyzické adrese síťové karty? bitovou identifikaci zařízení nazýváme: 44 Která z následujících možností je validní MAC adresa? 45 K čemu slouží NAT? 46 Jaká je funkce SMTP protokolu? 47 Poštovní protokol IMAP se používá pro: 48 Poštovní protokol POP3 se používá pro: 49 Které z následujících zařízení musí být nainstalováno na počítači v síti, aby bylo možné se připojit přes LAN do internetu? 50 Uživatel potřebuje připojit svůj počítač přes DSL modem na internet. Který protokol musí být nainstalován? 51 Který protokol nespadá do TCP/IP modelu? 52 Ve kterém geografickém rozsahu se používá pojem WAN? 53 Který typ konfigurace můžete použít, když potřebujete přímo propojit dva počítače pomocí technologie g? 54 Který bezdrátový standard pracuje rychlostí až 54 Mbps s frekvencí 5GHz? 55 Uživatel potřebuje připojit svůj počítač a notebook pomocí bezdrátové technologie do lokální sítě. Nainstaloval jste nový přístupový bod (AP) a přidal bezdrátový síťový adaptér do jeho stolního počítače. Uživatel se chce připojit k novému přístupovému bodu. Která vlastnost identifikuje přístupový bod? Uživatel využívá pro připojení k bezdrátové síti technologii b. Stěžuje si, že jeho rychlost je příliš pomalá a rád by tuto komunikaci urychlil a využil 56 stejného pásma 2,4 GHz. Který standard by mohl podporovat jeho síťový adaptér až do rychlosti 54 Mbps? 57 Který standard využívá maximální rychlost 54 Mbps a pásmo 5 GHz. Uživatel zjistil, že jeho bezdrátová komunikace s přístupovým bodem není 58 zabezpečená. Která z následujících metod je vhodná pro zajištění bezpečné komunikace uživatele s přístupovým bodem?

6 59 Kterou z následujících funkcí využívá WPA komunikace? Dokončil jste instalaci nového bezdrátového přístupového bodu. Co musíte 60 udělat pro to, aby neautorizovaný uživatel nemohl překonfigurovat váš přístupový bod)? Odstraňování poruch, údržba komponent a periferií PC 1 K čemu slouží vyhláška č.50/1978 Sb.? 2 K čemu slouží vyhláška č.50/1978 Sb.? 3 K čemu slouží vyhláška č.50/1978 Sb.? 4 K čemu slouží vyhláška č.50/1978 Sb.? 5 kvalifikaci podle 5 vyhlášky může získat 6 kvalifikaci podle 5 vyhlášky může získat 7 kvalifikace podle 3 vyhlášky 8 kvalifikaci podle 4 vyhlášky může získat 9 kvalifikace podle 5 vyhlášky 10 kvalifikace podle 6 vyhlášky 11 kvalifikace podle 6 vyhlášky je definována jako 12 osoba splňující kvalifikaci podle 6 vyhlášky 13 kvalifikace podle 7 vyhlášky 14 kvalifikaci podle 7 vyhlášky může získat 15 kvalifikaci podle 8 vyhlášky může získat 16 kvalifikaci podle 11 vyhlášky může získat 17 kvalifikaci podle 10 vyhlášky může získat 18 kvalifikace podle 10 vyhlášky 19 kvalifikace podle 9 vyhlášky 20 kvalifikaci podle 9 vyhlášky může získat

Učební texty pro předmět Hardware, 1. roč. 2. díl

Učební texty pro předmět Hardware, 1. roč. 2. díl 1 Mikroprocesor... 4 Vlastnosti mikroprocesorů... 4 Technologie výroby mikroprocesorů... 4 Vnitřní šířka mikroprocesoru... 4 Instrukční sada mikroprocesoru... 5 Sběrnice mikroprocesoru... 5 Zjednodušené

Více

NAPÁJECÍ ZDROJE PC Základní princip činnosti PS_ON signál. Power_Good signál.

NAPÁJECÍ ZDROJE PC Základní princip činnosti PS_ON signál. Power_Good signál. NAPÁJECÍ ZDROJE PC Obecně zdroj PC převádí střídavé síťové napětí (u nás 230 V/50 Hz) na stejnosměrná napětí potřebná pro napájení všech částí počítače. Postupně bylo vypracováno několik standardů určujících

Více

Virtualizace serverů ve středně velkém podniku

Virtualizace serverů ve středně velkém podniku Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra matematiky, statistiky a informačních technologií Virtualizace serverů ve středně velkém podniku Diplomová práce Autor: Bc. Filip Dlouhý Ekonomika a management,

Více

1 - Informace, zpráva, kódování, přenosový kanál, signál, šum, redundance

1 - Informace, zpráva, kódování, přenosový kanál, signál, šum, redundance Obsah: Informace, zpráva, kódování, přenosový kanál, signál, šum, redundance... 3 Přerušení, DMA ve výpočetních systémech, vlastnosti, rozdíly, příklady použití... 5 Aplikační programové vybavení... 7

Více

Obsah. D-Link DVA-G3671B Návod k použití 1

Obsah. D-Link DVA-G3671B Návod k použití 1 Obsah D-Link DVA-G3671B Návod k použití 1 Obsah POPIS PRODUKTU...4 OBSAH DODÁVKY...4 SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY...4 ÚVOD...5 VLASTNOSTI...6 POPIS HARDWARU...7 Připojení...7 LED indikátory...8 INSTALACE...9 NEŽ

Více

JDE TO!...1 ZÁKLADNÍ INFORMACE O POČÍTAČÍCH...3 POČÍTAČ A JEHO KOMPONENTY (HARDWARE NEBOLI ŽELEZO )...3 SOFTWARE: PROGRAMOVÉ VYBAVENÍ POČÍTAČE,

JDE TO!...1 ZÁKLADNÍ INFORMACE O POČÍTAČÍCH...3 POČÍTAČ A JEHO KOMPONENTY (HARDWARE NEBOLI ŽELEZO )...3 SOFTWARE: PROGRAMOVÉ VYBAVENÍ POČÍTAČE, Jde to! 1 JDE TO!...1 ZÁKLADNÍ INFORMACE O POČÍTAČÍCH...3 POČÍTAČ A JEHO KOMPONENTY (HARDWARE NEBOLI ŽELEZO )...3 SOFTWARE: PROGRAMOVÉ VYBAVENÍ POČÍTAČE, APLIKACE...15 PRAKTICKÉ TIPY NA KONEC...27 MICROSOFT

Více

DSL-G684T Bezdrátový ADSL2+ směrovač Návod k použití

DSL-G684T Bezdrátový ADSL2+ směrovač Návod k použití DSL-G684T Bezdrátový ADSL2+ směrovač Návod k použití Leden 2006 ESL684TEU.A1G Varování FCC Toto zařízení splňuje část 15 norem FCC. Provoz podléhá následujícím dvěma podmínkám: (1) zařízení nesmí způsobovat

Více

Referenční příručka k hardwaru dc7800 Series v provedení Small Form Factor Kancelářské počítač HP Compaq

Referenční příručka k hardwaru dc7800 Series v provedení Small Form Factor Kancelářské počítač HP Compaq Referenční příručka k hardwaru dc7800 Series v provedení Small Form Factor Kancelářské počítač HP Compaq Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Uvedené informace mohou být bez předchozího

Více

Lenovo. Uživatelská příručka. Před používáním počítače si přečtěte bezpečnostní upozornění a důležité rady v dodaných příručkách.

Lenovo. Uživatelská příručka. Před používáním počítače si přečtěte bezpečnostní upozornění a důležité rady v dodaných příručkách. Lenovo Uživatelská příručka Před používáním počítače si přečtěte bezpečnostní upozornění a důležité rady v dodaných příručkách. Poznámky Před používáním výrobku si přečtěte Příručka s bezpečnostními a

Více

Obsah skříně počítače

Obsah skříně počítače Základní části počítače Minitower (minivěž) - je desktop postavený na výšku. Snadno se vejde pod stůl, takže nezabere příliš mnoho místa, a lze jej snadno hardwarově rozšířit. Skříně typu minitower dnes

Více

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20141024 Obsah Kapitola 1: Ú vod Kapitola 2: Začínáme se systémem Synology DiskStation Manager Instalace zařízení Synology NAS a systému DSM... 7 Přihlášení do systému

Více

Uživatelská příručka Synology NAS

Uživatelská příručka Synology NAS ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20150506 Obsah Kapitola 1: Ú vod Kapitola 2: Začínáme se systémem Synology DiskStation Manager Instalace zařízení Synology NAS a systému DSM... 8 Přihlášení do systému

Více

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20130906 Obsah Kapitola 1: Úvod Kapitola 2: Začněte s programem Synology DiskStation Manager Instalace zařízení Synology NAS

Více

Textové otázky k opakování učiva ICT z 1. ročníku

Textové otázky k opakování učiva ICT z 1. ročníku Textové otázky k opakování učiva ICT z 1. ročníku Metainformace slouží zejména A. k uchování informací na extérních médiích B. k popisu jiné informace C. k šifrování a dešifrování dat D. k bezpečnému přenosu

Více

BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka

BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka Uživatelská příručka BlackArmor NAS 440/420 2009 Seagate Technology LLC. Všechna práva vyhrazena. Seagate, Seagate Technology, logo Wave a FreeAgent jsou obchodní

Více

Lenovo IdeaPad Flex 10

Lenovo IdeaPad Flex 10 Lenovo IdeaPad Flex 10 Uživatelská příručka Než začnete používat počítač, přečtěte si bezpečnostní poznámky a důležité rady, které naleznete v přiložených příručkách. Poznámky Před používáním produktu

Více

LASERJET PRO 100 COLOR MFP M175. Uživatelská příručka

LASERJET PRO 100 COLOR MFP M175. Uživatelská příručka LASERJET PRO 100 COLOR MFP M175 Uživatelská příručka Multifunkční zařízení LaserJet Pro 100 color M175 Uživatelská příručka Autorská práva a licence 2012 Copyright Hewlett-Packard Development Company,

Více

Při používání tohoto zařízení je třeba vždy dodržovat následující bezpečnostní opatření.

Při používání tohoto zařízení je třeba vždy dodržovat následující bezpečnostní opatření. Návod k použití Bezpečností opatření Při používání tohoto zařízení je třeba vždy dodržovat následující bezpečnostní opatření. Bezpečnost při provozu V tomto návodu jsou používány tyto důležité symboly:

Více

Referenční příručka k hardwaru. HP ProDesk 600 G1 Tower HP ProDesk 600 G1 Small Form Factor

Referenční příručka k hardwaru. HP ProDesk 600 G1 Tower HP ProDesk 600 G1 Small Form Factor Referenční příručka k hardwaru HP ProDesk 600 G1 Tower HP ProDesk 600 G1 Small Form Factor Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Informace v tomto dokumentu mohou být bez upozornění

Více

Dell OptiPlex 3020 Small Form Factor Příručka majitele

Dell OptiPlex 3020 Small Form Factor Příručka majitele Dell OptiPlex 3020 Small Form Factor Příručka majitele Regulační model: D08S Regulační typ: D08S001 Poznámky, upozornění a varování POZNÁMKA: POZNÁMKA označuje důležité informace, které pomáhají lepšímu

Více

Návod k použití CECH-2104A CECH-2104B

Návod k použití CECH-2104A CECH-2104B CS Návod k použití Než začnete tento produkt používat, pečlivě si přečtěte veškerou dokumentaci, která k němu náleží, a uschovejte ji pro budoucí potřebu. CECH-2104A CECH-2104B 7015888 VÝSTRAHA 2 Neotvírejte

Více

Dell Venue Pro 11 5130 Příručka uživatele

Dell Venue Pro 11 5130 Příručka uživatele Dell Venue Pro 11 5130 Příručka uživatele Regulační model: T06G Regulační typ: T06G001 Poznámky, upozornění a varování POZNÁMKA: POZNÁMKA označuje důležité informace, které pomáhají lepšímu využití počítače.

Více

verze 1.6, leden 2012 Robot:

verze 1.6, leden 2012 Robot: Uživatelská příručka verze 1.6, leden 2012 Robot: XXXZNÁMKASOZNAČENÍMTYPUROBOTAXXX a XXXZNÁMKASOZNAČENÍMTYPUOVLÁDACÍJEDNOTKYXXX XXXZNÁMKASOZNAČENÍME67XXX 2 UR5 Obsah 1 Začínáme 7 1.1 Úvod......................................

Více

Natáčení a střih digitálního videa

Natáčení a střih digitálního videa Natáčení a střih digitálního videa (metodická příručka pro autory) Aleš Oujezdský Ostrava 2011 Název: Natáčení a střih digitálního videa Autor: Aleš Oujezdský Vydání: první, 2011 Počet stran: 88 Jazyková

Více

idr-16 idr-32 idr-48 idr-64

idr-16 idr-32 idr-48 idr-64 MixRacky pevného formátu idr-16 idr-32 idr-48 idr-64 Stručný návod k použití Publikace AP7445 Bezpečnostní pokyny Před zahájením práce, si přečtěte důležité bezpečnostní pokyny uvedené v tištěné dokumentaci

Více

Síťová integrační jednotka (NIE) pro integrace zařízení třetích stran 1

Síťová integrační jednotka (NIE) pro integrace zařízení třetích stran 1 Síťová integrační jednotka (NIE) pro integrace zařízení třetích stran Produktový buletin MS-NIE59xx-1E, MS-NIE49xx-2E MS-NIE39xx-2E, MS-NIE29xx-0E Software verze 5.01 Datum vydání: 19. leden 2011 Síťové

Více

Nasazení bezdiskových pracovních stanic

Nasazení bezdiskových pracovních stanic Nasazení bezdiskových pracovních stanic soslinuxvsítifaiutb Implementation of diskless workstations running OSLinuxinFAIUTBnetwork Petr Kohout Bakalářská práce 2008 UTB ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky,

Více

Jak správně vybrat TV

Jak správně vybrat TV Jak správně vybrat TV aneb NENECHTE SE OKLAMAT! Autoři_ Roman Svoboda Vladimír Kaděra Václav Vozáb Tomáš Malík Obsah_ 1. Předmluva 01 2. Obecné principy a funkce TV 02 Historický vývoj ČB, CRT, Trinitron,

Více

POČÍTAČOVÉ SÍTĚ (3. část)

POČÍTAČOVÉ SÍTĚ (3. část) POČÍTAČOVÉ SÍTĚ (3. část) INTERNET Internet je celosvětový systém navzájem propojených počítačových sítí ( síť sítí ), ve kterých mezi sebou počítače komunikují pomocí rodiny protokolů TCP/IP. Společným

Více

333 tipů a triků pro INTERNET

333 tipů a triků pro INTERNET 333 tipů a triků pro INTERNET Karel Klatovský Nakladatelství a vydavatelství R www.computermedia.cz Obsah Obsah Připojení k Internetu...12 1. Jaké jsou možnosti připojení k Internetu?...12 2. Co je to

Více