ŠKOLNÍ ČASOPS. Vánoční speciál. prosinec 2012

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ŠKOLNÍ ČASOPS. Vánoční speciál. prosinec 2012"

Transkript

1 ŠKOLNÍ ČASOPS Vánoční speciál prosinec 2012

2 1. OBSAH: Stars - Kabát - Flo Rida - Selena Gomez Extra - Styl- nejnovější módní trendy pro všechny - Astro- co tě čeká a nemine - Testy - Vánoční speciál - Strašidelné příběhy - Vtipy Life - Rozhovory

3 STARS Členové skupiny Kabát jsou: Josef Vojtek (zpěv) Tomáš Krulich (kytara) Milan Špalek (baskytara, zpěv) Radek Hurvajs Hurčík (bicí) Ota Váňa (kytara) Životopis: Skupina Kabát byla založena v Teplicích v roce První deska: Z počátku skupina fungovala pouze v Teplicích a okolí, jako lokální rocková kapela. Zlomovým bodem pro další vývoj byl rok 1991, kdy vyšla první řadová deska s názvem "Má jí motorovou" a v zápětí "Živě". Na základě kladného ohlasu, podepsala skupina exklusivní smlouvu s vydavatelstvím Monitor/EMI ČR Platinové období: Nejúspěšnějším nosičem do "bestofky" bylo "Colorado", kterého se prodalo bez mála kusů. V roce 2002 oslavila skupina Kabát 10 let od vydání prvního alba. K této příležitosti vydala výběrové dvojalbum Suma Sumárum, které vyšlo v listopadu 2001, a již po měsíci prodeje bylo platinové. 7. října 2003 Skupina Kabát vyrazila na dlouho očekávané "Tour 2003", které bylo předzvěstí vycházejícího alba "DOLE V DOLE". 2.

4 Flo Rida Tramar Dillard se narodil asi 16. prosinec 1979 v Carol City na Floridě. Tramar je spíše známý jako Flo Rida, je americký zpěvák a rapper. Proslavil ho jeho 5x platinový hit Low, který nazpíval se zpěvákem a rapperem T-Painem z jeho plánovaného debutu Mail on Sunday a soundtracku k filmu Step Up 2. Přesné datum jeho narození je nejasné, ale vychází se z 16. prosince Vyrůstal se svou svobodnou matkou a sedmi sestrami. Jako dítě vystupoval v gospelovém kostelním sboru. Jako náctiletý spolupracoval s lokální hip-hopovou skupinou 2 Live Crew. Po získaných zkušenostech založil vlastní skupinu Groundhoogz. Po absolvování střední školy studoval 2 roky obchodní management na University of Nevada v Las Vegas. Poté přestoupil na katolickou Barry University v Miami, kde však vydržel jen 2 měsíce. Po návratu domů se naplno začal věnovat své hudební kariéře. V roce 2006 získal smlouvu u nezávislého labelu Poe Boy Entertainment. Jeho prvním singlem je píseň Birthday, kterou zpíval s Rickem Rossem. 3. Roku 2007 hostoval na albu DJ Khaleda We the Best. Po roce vydal druhé album nazvané R.O.O.T.S., kterého se prodalo jen o něco málo méně, než předchozího alba Low. Album uváděl 4x platinový hit Right Round, který nazpíval se zpěvačkou Kesha a úspěšný singl Sugar, který nazpíval se zpěvákem Wynterem Gordonem. V roce 2010 oznámil, že jeho příští album ponese název Only One Flo a jedná se o dvoj-album. První část alba Only 1 Flo, jehož první část byla plánována na 30. listopad 2010, tu uvedl úspěšný singl Club Can't Handle Me ve spolupráci s Davidem Guettou. Druhá část The Only 1 Flo Rida, část druhá měla být vydána až roku 2011 a tato část byla více rapovou. Album Only 1 Flo, část první propadlo v prodeji, když se ho v USA prodalo jen jedenáct tisíc kusů. Roku 2012 bylo plánované album, po vydání velmi úspěšných singlů "Good Feeling" a "Wild Ones", přejmenováno na Wild Ones, bylo vydáno v červenci 2012.

5 4. Selena Marie Gomez se narodila 22. července Selena je americká herečka a zpěvačka, která je známá pro svou roli Alex Russo v seriálu Kouzelníci z Waverly, který 2x vyhrál Cenu Emmy. Následně také hrála v televizních filmech A zase jedna popelka!, Kouzelníci z Waverly Film, a Program pro ochranu princezen. Ztvárnila také hlavní roli v divadelním filmu Ramona a Beezus. Její kariéra se rozšířila i do hudebního průmyslu, Gomezová je zpěvačka a zakladatelka popové kapely Selena Gomez & The Scene, která vydala již tři zlatě certifikovaná alba, Kiss & Tell, A Year Without Rain a When the Sun Goes Down, které vynesli tři platinově certifikované skladby, Naturally, Who Says a Love You Like a Love Song. Gomezová také přispěla k soundtrackům k filmům a seriálům Zvonilka, A zase jedna popelka!, Kouzelníci z Waverly a Na parket po podepsání smlouvy s Hollywood Records. Momentálně má i svou vlastní modní značku, která se jmenuje Dream Out Loud, která se prodává v obchodech K-Markt v USA. Selena se narodila ve městě Grand Prairie ve státě Texas, bývalé divadelní herečce Amandě "Mandy" Teefeyové (rozené Cornettové) a Richardovi Joelovi Gomezovi. Její otec je mexického původu a její matka má italské kořeny. Její rodiče se rozvedli, když jí bylo pět let, Selena je jedináček. V roce 2006 se její matka vdala za Briana Teefeyho. Byla pojmenována po texasko-mexické zpěvačce Seleně, která zemřela tři roky předtím, než se Selena narodila. V rozhovoru s časopisem People v roce 2009, Selena uvedla, že její zájem o herectví se začal projevovat, když sledovala svou matku při zkouškách a hraní v divadle. V roce 2010, při natáčení filmu Monte Carlo, Selena Gomezová úspěšně odmaturovala.

6 STYLE HOT HOT HOT Taylor Swift (22) Tak tyhle šaty jsou nádherné. Osobně si myslíme, že se musí líbit snad každému a Taylor neuvěřitelně sluší. Lady Gaga (26) Typická Lady Gaga. Šaty se k ní velmi hodí a mají jedinečný styl. Cody Simpson (15) 5. Černou a bílou se nikdy nic nepokazí a navíc Codymu moc sluší.

7 Získáte zajímavou příležitost v podobě dlouhodobé investice. Jedná se o risk, avšak zároveň je to pro vás a vaše ego velká výzva. Zvažte všechna pro a proti a snažte se minimalizovat riziko. Přesto si uvědomte, že jisté šance nedostanete dvakrát. ASTRO Zklamání vám dočasně přidělá vrásky na čele, v dlouhodobé perspektivě však vaše srdce posílí. Získáte energii, elán a odhodlání, jaké jste potřebovali. Nenecháte si v žádném případě otrávit nadcházející svátky. Naopak, skvěle si je užijete. 6. Podaří se vám splnit jistý slib. Moc dobře si uvědomujete, že závazky se mají plnit, a také nechcete, aby o vás vaši blízcí smýšleli jako o nespolehlivých flákačích. Přestože vám to dá práci a budete muset vynaložit dost sil, nakonec slib dodržíte. Kdosi vám svěří informaci, která se vám bude zanedlouho velmi dobře hodit. Mějte proto uši nastražené a paměť v pozoru. Můžete totiž získat velkou vzácnost, jejíž zúročení se bohatě vyplatí. Jen nezapomeňte na jisté morální hodnoty. Buďte féroví! Přítel se vám svěří se svým trápením. Záleží jen na vás, jak s informací naložíte, avšak snažte se zachovat takt a jednejte především citlivě. Nikdy nevíte, kdy se i vy ocitnete v nouzi a pak se vám pomocná ruka bude taktéž hodit. Buďte empatičtí. Máte sklon k unáhleným činům, které by vám mohly značně znepříjemnit letošní svátky. Raději proto počítejte do deseti, než se rozhodnete k nevratnému kroku. S trochou uvážlivosti a rozumu se však vyvarujete veškerých škobrtnutí! Neočekávané návštěvy vás často vyvedou z míry, tentokrát však půjde o příjemné překvapení! Milá návštěva bude o to radostnější, že jste dotyčné už nějakou dobu neviděli. Zapomeňte proto na dokonalé pohoštění a užijte si improvizovaně milé setkání. Jak se říká, kdo šetří, má za tři. I vám se spořivost bohatě vyplatí! Za našetřené peníze pořídíte spoustu krásných dárků, aniž byste se finančně zruinovali. Prozíravost a smysl pro plánování se vám budou hodit nejen o Vánocích, ale i v novém roce. Jako kutilové se perfektně osvědčíte! Povede se vám spravit i to, o čem byste si nemysleli, že je vůbec možné. Naštěstí jde s nadšením všechno lépe. Jen pozor na přehnaná zdravotní rizika. Zbytečně nehazardujte, přecenění vlastních sil se nevyplácí. Přátelé budou obdivovat váš zápal pro učení a energii, kterou jste ochotni do něho vložit. Vy však moc dobře víte, že jen tvrdá dřina přináší vytoužené výsledky. Těch se také na konci týdne dočkáte. Nadšení bude veliké, takže rozhodně máte co slavit! Pro chyby druhých budete mít pochopení. Moc dobře si uvědomujete, že každý je omylný a že ani vy nejste dokonalí. Díky tomu se vyhnete veškerým negativním emocím a výbuchům. Místo toho budete své blízké podporovat a dodáte jim potřebnou energii. Pomůžete známému, který se nachází ve finanční tísni. Před Vánoci se budete řídit heslem o pomáhání bližnímu svému. Přesto si dejte pozor, ať se vám vaše dobročinnost nakonec nevymstí. Pečlivě si ošetřete, aby se vám půjčené peníze včas vrátily.

8 TESTY Jak moc jsi clever? VLK 1. Cholerik reaguje a) prudce b) zpomaleně c) zmateně 2. Kdo slaví svátek na Štědrý den? LIGHT a) Ježíšek b) Adam a Eva c) Santa Claus 3. Praha je označována za a) hlavu Evropy b) pupek Evropy c) srdce Evropy 4. Jaká je zkratka Spojených států amerických? a) USA b) SSA c) ASS 5. Jak se jmenuje nejvyšší hora světa? a) Mont Blanc b) Mount Everest c) Mount Highest 6. Jak se řekne anglicky jablko? a) pear b) addle c) apple 7. Jaké číslo dresu má hokejista Jaromír Jágr? 7. a) 68 b) 69 c) 71

9 8. a) had MEDIUM b) ještěrka HEAVY c) pták 8. Jaký hlodavce na světě Která z těchto šelem Jak se jmenuje největší je největší? váží nejvíce? poušť na světě? a) Gobi b) Sahara c) Karakum a) křeček b) kapybara c) nutrie 9. Kdy začíná jaro? a) 21. března b) 23. dubna c) 20. března 10. V jakém roce skončila 2. světová válka? a) 1845 b) 1885 c) Jaká je chemická značka vápníku? a) Ca b) Va c) V 12. Jaké je hlavní město Švýcarska? a) Bern b) Berlín c) Brno 13. Slepýš je a) had b) ještěrka c) pták 14. Jak se jmenuje největší poušť na světě? a) Gobi b) Sahara c) Karakum a) medvěd lední b) tygr usurijský c) medvěd hnědý kodiak 16. Jakému státu patří ostrov Mallorca? a) Španělsku b) Německu c) Nikomu, je to samostatný stát. 17. Kdo byl první prezident České republiky? a) T. G. Masaryk b) Václav Havel c) Gustav Husák 18. Kdo namaloval obraz Slunečnice? a) Alfons Mucha b) Pablo Picasso c) Vincent van Gogh 19. Jak se odborně řekne podnebí? a) vzduch b) nebe c) klima 20. Kdo je autorem románu Vojna a mír? a) A.S. Puškin b) F. M. Dostojevskij c) L. N. Tolstoj 21. Co je to erytrocyt? a) červená krvinka b) bílá krvinka c) krevní plazma VÝSLEDKY Spočítej si body! Za každou správnou odpověď u otázek č. 1 až 7 si připiš 1 bod, u otázek č. 8 až 14 pak 2 body a otázky č. 15 až 21 jsou za 3 body bodů NATVRDLO No co ti budeme povídat, sám/sama víš, že tvoje všeobecné znalosti nejsou žádná sláva. Zamysli se nad sebou a zkus při hodině alespoň půl hodinky učitele poslouchat uvidíš, že se nezlepší jen tvoje známky, ale i ty sám/ sama ze sebe budeš mít lepší pocit bodů ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA Nepatříš mezi nejlepší žáky ve škole, ale na to, abys úspěšně prolezl/a, ti to bohatě stačí. Do školy se ale nechodí jenom z povinnosti. Zkus dávat pozor i na hodinách, které tě moc nebaví, a příští rok to v tomhle testu dotáhneš až na chytrolína! bodů CHYTROLÍN Paráda! Právě jsi dokázal/a, že máš přehled o všem, co se kolem tebe děje. Pokud takhle budeš pokračovat, čeká tě skvělá budoucnost. S takovýmhle rozhledem totiž můžeš dělat všechno, co budeš chtít! LIGHT MEDIUM HEAVY 1 A 8 B 15 C 2 B 9 A 16 A 3 C 10 C 17 B 4 A 11 A 18 C 5 B 12 A 19 C 6 C 13 B 20 C 7 A 14 B 21 A

10 Vánoční speciál VÁNOČNÍ HRA Když nevíš odpověď, tak zůstaň tam, kde jsi a čekej na další kolo. Kdy slavíme v ČR Vánoce? Jeď o jedno pole zpět Proč slavíme Vánoce? Házej ještě jednou Jaké znáš české koledy? Kolik králů přišlo k Ježíškovi? Kdy má svátek Mikuláš? Co to je advent? Co jedí na Vánoce v Anglii? Jeď o 3 pole zpět Jak uděláš sněhuláka? Jednou nehraješ! Jaké figurky musí být v Betlému? Co to je půlnoční? Jak vypadá Ježíšek? Co jíme o Vánocích? Kam se dává šupina z kapra? Jak poznáme, že přišel Ježíšek? Jak se jmenovali Ježíškovi rodiče? Kdo pomáhá Mikulášovi? Kolik dnů má prosinec? Kdo má svátek poslední den v roce? Jak slavíme příchod Nového roku? Jaká si dáš do Nového roku předsevzetí?

11 Jmelí Jednou z vánočních rostlin je jmelí. Lidé si jeho zelené, postříbřené či pozlacené snítky nejčastěji připevňují na lustr, případně nad dveře. Zřejmě proto, že pod zavěšeným jmelím má muž právo políbit jakoukoli dívku či ženu. Nebo proto, že kdo se pod jmelím políbí, druhému se zalíbí a jejich láska bude po způsobu jmelí věčně zelená. Každopádně darované jmelí nosí štěstí, a tak se při vánočních návštěvách hodí s sebou snítku přinést. Vánoční zvyky Rozkrojené jablíčko Zlaté prasátko Při zmínce o zlatém prasátku si v dnešní době snad každý vybaví malou holčičku v jedné známé reklamě a její: "Ne, ne já nemusím, já už ho vidím... ". Jedná se o tradici, kdy se tvrdí, že pokud vydržíte celý Štědrý den se postit, tak večer se vám pak zjeví zlaté prasátko, které vám zaručí hojnost a dobrou úrodu na celý příští rok. Zřejmě proto, že zajišťování úrody už nebývá nejvyšší prioritou našich domácností, tak se také málokomu podaří zahlédnout stín zlatého prasátka, jak běží po stěně či stropu místnosti. Po štědrovečerní večeři si každý může rozkrojit jablko, napříč, tedy kolmo na stopku. Kdo ve svém jablku nalezne pěticípou hvězdičku ze zdravých jadérek, může být spokojen. V příštím roce ho čeká zdraví a štěstí. Pokud je jádřinec červavý, lze se nadít nemoci. A když místo pěticípé hvězdičky jsou jadérka uspořádána do tvaru křížku, hrozí nejhorší. Osudu lze napomoci výběrem zdravého, velkého jablka. Podobnou informaci jako jablka podle tradice ukrývají i vlašské ořechy. Kdo ve čtyřech nalezne zdravá jádra, bude sám zdravý celý rok. Skořápkové lodičky Poetický zvyk, který upoutá (nejen) každé dítě, je pouštění lodiček z ořechových skořápek. Několik vlašských ořechů se rozpůlí a do vyprázdněných polovin skořápek se připevní maličká svíčka - nejsnáze pomocí nakapaného vosku. Ořechová lodička se zapálenou svíčkou se vypustí do větší nádoby s vodou. Její plavba předznamenává životní dráhu toho, kdo ji vyslal. Když vydrží dlouho svítit, čeká majitele život dlouhý a šťastný. Jestliže se lodička pustí na volnou vodu, dotyčný se vydá na cesty, drží-li se při břehu, zůstane doma. 10. Štědrovečerní magie Nikdy jindy se v českých domácnostech tolik nečaruje, jako právě na Štědrý večer. Přes den nesmíte zametat a vynášet z domu odpadky a smetí, protože byste si vynesli štěstí. Při samotné večeři počet strávníků musí být vždy sudý, pokud není, dává se talíř navíc pro nečekaného hosta. Pod talíř se dávají rybí šupinky, které si pak každý dá do své peněženky a ty zajistí dostatek financí na celý příští rok. A také se nesmí zapomenout, že se od svátečního stolu nesmí vstávat a odcházet až do skončení večeře. Protože kdo to udělá, ten se už "příštích Vánoc nedožije". Lití olova Na přípravu náročnější, zato významově bohatší je staročeský zvyk lití olova. Nad plamenem či na kamnech se roztaví kousek olova, které se posléze najednou vylije do nádoby s vodou. Podle tvaru, do kterého olovo ve vodě ztuhne, přítomní usuzují, co dotyčného čeká. Svobodné dívky se v něm snaží rozeznat tvář či monogram toho, kdo je jim určen. Výsledný tvar olova je také možné číst jako odpověď na předem položenou otázku. Házení střevíce Na Štědrý den se svobodné dívky mohou svého osudu zeptat, čeká-li je v příštím roce svatba. Dívka hází střevícem přes hlavu. Jestliže dopadne patou ke dveřím, zůstane i nadále doma. Pokud ale bota zamíří špičkou ze dveří ven, čekají dotyčnou vdavky a odchod od rodičů.

12 STRAŠIDELNÉ Děsivý výkřik PŘÍBĚHY Byla jsem letos na táboře a jednou v noci jsem měla s kamarádkou Kristýnou noční hlídku. Nejdřív to bylo v pořádku, dívali jsme na hvězdy, seděli na lavičce v jídelně a povídali si. Najednou vylezla kamarádka Bára ze stanu, že potřebuje na latrínu. Já jsem říkala, že nepůjdu a že na ně počkám. Kristýna teda šla s Bárou sama. Dívala jsem se na hvězdy a v tom jsem zaslechla strašně silné strašidelné dýchání, které se ozývalo z lesa. Vzala jsem baterku a chtěla jsem tam posvítit, ale ta baterka mi najednou nesvítila. Tak jsem byla úplně po tmě a čekala jsem na holky. Potom jsem najednou uslyšela křik a vytí psů. Strašně jsem se bála a asi jsem z toho omdlela, protože mě probudila Kristýna a říkala, že jsem se strašně klepala. Ptala jsem se jí a Báry, jestli taky slyšely ten křik, ale prý nic neslyšely. Nikomu jsem to neříkala, protože by mi neuvěřily. Možná to byla iluze, ale já jsem se hrozně bála a od té doby nemám ráda noční hlídky. "To bylo naposled..." Já a moje dvě kamarádky jsme měli svolení, že u nás můžeme přespat, jelikož jeli rodiče večer pryč a nechtěli mě nechat doma samotnou. Řekli jsme si, že toho využijeme a budeme si přes telefon dělat z lidí srandu. To jsme ale neměli dělat. Měli jsme záchvaty smíchu, než se stalo tohle. Zavolaly jsme a zvedl to nějaký chlap, když jsme si z něj začali dělat legraci, rozeřval se a pak to položil. Nic jsme si z toho nedělali a šli si lehnout. Po hodině zazvonil zvonek od vchodových dveří. Denisa je nejodvážnější, tak se odhodlaně zvedla a šla zvednout sluchátko. Řekla,,Haló" a tam se ozvalo:,,to bylo naposled. Jdu nahoru," byl to ten samý hlas jako v telefonu. Denisa za námi běžela do postele a my jsme ani nedýchali. Vtom se otevřeli dveře a v nich stáli moji rodiče. Vše jsme jim vyprávěli a ti nám řekli, že to byl asi duch jednoho zesnulého pána z domu, do kterého se všichni naváželi. Od té doby si všech lidí vážíme a už takové věci neděláme. 11. Duchové v autě Jeli jsme jako každý rok na vodu s kamarádkami a s rodiči. Rodiče spali v chatkách a my s holkami ve velkém autě. Před spaním jsme se rozhodly vyvolávat ducha Kaspra. Pořád jsme říkaly: Jestli jsi tady duchu Kaspre, tak napiš na okna USA! Nic se ale pořád nedělo. Byla tam s námi i jedna pětiletá holka a najednou se jí začalo chtít na záchod, tak šla za auto. Kamarádka Bára jí chtěla vystrašit, tak ze srandy napsala na jedno okno USA! Pak přišla ta holka a ani se moc nelekla. Zkusily jsme teda znova vyvolat toho ducha a v tom jsme zjistily, že na jednom okně je U na druhém S a na třetím A. Vůbec jsme to nechápaly, ale hrozně jsme se báli a už nikdy duchy vyvolávat nebudeme. Pokud máte i vy nějaký strašidelný příběh, o který se s námi chcete podělit, kontaktujte nás na našem u. Zdroj: BRAVO

13 VTIPY Tři blondýnky zůstanou samy na ostrově. Neví, co si počít, a tak tam tak sedí a sedí. V tom se jim zjeví víla a říká, že každé splní jedno přání. Tak první blondýnka říká, že by chtěla být chytřejší, aby se odtamtud nějak dostala. Rázem jí ztmavnou vlasy, je z ní brunetka a ta neváhá, vrhne se do vody a z ostrova odplave. Druhá blondýnka si přeje být chytřejší, než ta první. Stane se z ní černovláska, ta najde pár ostrých škeblí a s jejich pomocí nařeže rákos a vyrobí si člun, na kterém odpluje. Třetí chce být ještě chytřejší, než druhá. Najednou se z ní stane muž a odejde po mostě. Dva kamarádi si povídají v autobuse. Jeden říká tomu druhému vtip: "Víš, co mají blondýny v hlavě?" "Ne, nevím." - "Vakuum!" - "Ha ha ha..." Nato se otočí blondýnka sedící na sedadle před nimi: "No, vždycky lepší něco než nic!" Blondýnka a brunetka vypadnou z letadla. Která dopadne první? Brunetka, protože blondýnka se musí ptát na cestu. Doktor připravuje pacienta na složitou operaci a říká: "Víte, co se stane, když vám amputujeme ucho?" On nato: "To asi přestanu slyšet." Doktor zas: "A víte, co se stane, když vám amputuji obě uši?" Pacient: "To asi přestanu vidět." Doktor: "A proč vidět?" On:"Protože mi spadnou brejle." Dva lovci mají hrozný hlad a tak si uloví člověka. Jenže se jim zdá moc hubený. Napíchnou ho tedy na rošt a okolo položí na kameny brambory, aby měli přílohu. Jeden říká: "Ty s ním pomalu otáčej, já jdu do lesa na dříví." Jde na dříví, a když se vrátí, vidí, jak kolega značně rychle otáčí člověkem. "Prosím tě, proč s ním tak rychle točíš, vždyť se neopeče!" "Když on nám žere ty brambory." 12. Blondýnka jede po silnici a poslouchá rádio. Hlasatel vypráví vtipy o blondýnkách, až to tuhle blondýnku tak vytočilo, že rádio vypnula. O chvilku později jela kolem kukuřičného pole a viděla tam blondýnku, jak vesluje v člunu. Zastavila, vyklonila se z okýnka a křičí: "Ty slepice! Přesně takové jako ty způsobují, že se nám lidé smějí. Kdybych uměla plavat, dala bych ti co proto!"

14 13. ROZHOVORY REDAKCE: Kdyby si měl jedno přání co by to bylo? JIRKA: Mít víc přání REDAKCE: Na jakou školu chceš jít? JIRKA: Na Střední průmyslovou školu strojnickou v Olomouci REDAKCE: Co jsi chtěl dělat jako malý...? JIRKA: Jako malý jsem chtěl jezdit s hovnocucem REDAKCE: Co si dostal na Vánoce? JIRKA: Televizi REDAKCE: Jaké lidi na škole řadíš mezi své nejoblíbenější.? JIRKA: Mišana Králika REDAKCE: Jaký film máš nejraději? JIRKA: Nejraději mám Prci prci prcičky REDAKCE: Co by si změnil na škole..? JIRKA: Obložení, abych si neroztrhával trička o hřebíky..

15 Redakce: Nela Vydrželová a Kamila Piterková Kontakty:

VĚTRÁK PROSINEC 2009

VĚTRÁK PROSINEC 2009 VĚTRÁK PROSINEC 2009 OBSAH ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ 2 ZKOUŠKA RYBOVKY 3 RŮŽENČINA ZAHRÁDKA 5 CESTA VLAKEM 5 PŘEKVAPENÍ U VLTAVY 7 PODEJ RUKU ZEMI 8 ROZHOVOR S VĚTRÁKEM 9 DOPIS NA ROZLOUČENOU 10 VÁNOCE, SKAUTI

Více

Grafik: Renáta Davidová. Korektoři: Eliška Galambicová Renáta Davidová Veronika Urbánková

Grafik: Renáta Davidová. Korektoři: Eliška Galambicová Renáta Davidová Veronika Urbánková Říjen 2014 číslo 2 Akademická aliance strana 3 Jsme součástí nového konceptu vzdělávání od prvních krůčků až po vstup do pracovního života. Státní vlajka, 17. listopad strana 4 Jak je to s těmi barvami

Více

Jaroškov, Šebestov, Úbislav, Jáchymov, Krousov, Chalupy, Michalov, Kůsov, Říhov, Lesní Chalupy, Zadov, Jirkalov, Bláhov, Churáňov, Vyšehrad

Jaroškov, Šebestov, Úbislav, Jáchymov, Krousov, Chalupy, Michalov, Kůsov, Říhov, Lesní Chalupy, Zadov, Jirkalov, Bláhov, Churáňov, Vyšehrad Jaroškov, Šebestov, Úbislav, Jáchymov, Krousov, Chalupy, Michalov, Kůsov, Říhov, Lesní Chalupy, Zadov, Jirkalov, Bláhov, Churáňov, Vyšehrad VYDÁVÁ OBECNÍ ÚŘAD STACHY ADVENTNÍ ČÍSLO PROSINEC 2013 SLOVO

Více

Irena Eliášová LISTOPAD

Irena Eliášová LISTOPAD Irena Eliášová LISTOPAD 1 Irena Eliášová LISTOPAD KHER www.kher.cz ISBN 978-80-87780-03-9 Tato kniha vznikla bez vynaložení jakýchkoliv finančních prostředků. Nakladatelství KHER z celého srdce děkuje

Více

MÚZOVÁNÍ. Tanec uprostřed betonu. Jak se vaří Superstar. Upíři - fakta nebo fikce? květen 2011 2. ročník 7. číslo. téma čísla MULTIKULTURNÍ MLÁDEŽ

MÚZOVÁNÍ. Tanec uprostřed betonu. Jak se vaří Superstar. Upíři - fakta nebo fikce? květen 2011 2. ročník 7. číslo. téma čísla MULTIKULTURNÍ MLÁDEŽ květen 2011 2. ročník 7. číslo Jak se vaří Superstar Tanec uprostřed betonu Upíři - fakta nebo fikce? téma čísla MÚZOVÁNÍ ČASOPIS PRO MULTIKULTURNÍ MLÁDEŽ Milý čtenáři, jaro pomalu finišuje, voda v rybníce

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ZŠ TGM Dolní Bousov Číslo 1 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 obrázek Matěj Říha Blíží se 24. prosince a všichni se začínají těšit na Vánoce. Před pár týdny jsem se koukala na jedno video. Video

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více

Sborník nejlepších literárních prací

Sborník nejlepších literárních prací Tajuplná Litovel Sborník nejlepších literárních prací O CENU JOSEFA JUNGMANNA 1. ročník 2012 Eva Nováková, 9.A Tajuplná Litovel svou minulost skrývá, odvál ji čas, v jejím nitru však stále přebývá.. Ivana

Více

Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem

Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem +p 1 Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem Redakce: třída B3.I + B2.I + B1.I Počet výtisků:

Více

VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA ZDRAVOTNICKÁ A STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA TRUTNOV POSLEDNÍ K R V I N K A ROKU 2009

VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA ZDRAVOTNICKÁ A STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA TRUTNOV POSLEDNÍ K R V I N K A ROKU 2009 VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA ZDRAVOTNICKÁ A STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA TRUTNOV POSLEDNÍ K R V I N K A ROKU 2009 ŠKOLNÍ ČASOPIS Č. 57 ze DNE 18. PROSINCE 2009 ROČNÍK XIII. 1 Sedmapadesáté číslo KRVINKY obsahuje:

Více

ul.8.května 63, Šumperk

ul.8.května 63, Šumperk ALF časopis III.ZŠ ul.8.května 63, Šumperk NZ jaro 2008 5 Kč s.1-4 - Zájezd do Anglie+fotoalbum s.4 5 Bylo Nebylo s.5 Zájezd na operu do Brna s.7 8 Rozhovor s praktikantkami s.8 9 Výchova a tresty anketa

Více

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT Petra Harazímová www Blahopřeji Vám a zároveň děkuji! Je úžasné, že se zajímáte o rozvoj své osobnosti, že jste se rozhodli udělat něco sami

Více

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm Prázdniny den nultý Vyjdu ze školy a konečně se nadechnu prázdninového vzduchu. Večer si zajdem na večeři a pohár, ať je vysvědčení jakékoliv. Po vysvědčení půjdu na oběd. Jako vždycky asi bude segedínský

Více

KRAJEM svatého ANTONÍNKA

KRAJEM svatého ANTONÍNKA KRAJEM svatého ANTONÍNKA ČASOPIS OSTROŽSKA A HORŇÁCKA Cena 20 Kč LISTOPAD - PROSINEC 2009 UVNITŘ: PODROBNÝ PŘEHLED AKCÍ AŽ DO VÁNOC UVNITŘ: PODROBNÝ PŘEHLED AKCÍ AŽ DO VÁNOC VESELÍ NAD MORAVOU VELKÁ NAD

Více

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4 Uvnitř čísla: Úvodník 2 Ze života školy 3-4 PLÁTEK Rozhovory 5 Turistický kroužek 6 Rok 2011 Číslo 1 Adapťáky 7-12 Sport 13 Příběh 14 Křížovka 15 Zookoutek 16 Slunce svítí na noviny. Co to asi znamená?

Více

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2014/15 Jaký by měl být učitel? Slohová práce úvaha Učitelská profese je sama o sobě dosti komplikovaná. Vždy jsem obdivovala, jak někteří učitelé

Více

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce Anglie na vlastní oči Žáci hráli žákům Exkurze do Osvětimi Holky versus kluci Rozhovor s panem zástupcem Benešem Moji přátelé z pólů www.zsms.streliceubrna.cz

Více

SteinmaSslová. Sedm let smůly je pryč. podzimní. Milena. Grand. Tony Bennett Konečně opět v Praze. Cestovatel Miroslav Zikmund. tatry.

SteinmaSslová. Sedm let smůly je pryč. podzimní. Milena. Grand. Tony Bennett Konečně opět v Praze. Cestovatel Miroslav Zikmund. tatry. Časopis nejen pro ty, kteří překročili padesátku Grand Vysoké tatry Deset let od katastrofy Tony Bennett Konečně opět v Praze Cestovatel Miroslav Zikmund V 95 letech stále tak trochu klukem 6x podzimní

Více

KRAJEM svatého ANTONÍNKA

KRAJEM svatého ANTONÍNKA KRAJEM svatého ANTONÍNKA ČASOPIS OSTROŽSKA A HORŇÁCKA Cena 20 Kč KVĚTEN - ČERVEN 2010 VELKÁ NAD VELIČKOU UHERSKÝ OSTROH BLATNICE POD SVATÝM ANTONÍNKEM HLUK BLATNIČKA BORŠICE U BLATNICE OSTROŽSKÁ LHOTA

Více

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 Současná redakce Školáka Náš časopis Školák získal druhé místo! V letošním roce jsme se s naším školním časopisem Školák zúčastnili soutěže Školní časopis

Více

obsah kamínky 1+2/2006 editorial rozhovor s Markem Ebenem Na růžích ustláno

obsah kamínky 1+2/2006 editorial rozhovor s Markem Ebenem Na růžích ustláno obsah 2 4 5 10 11-13 14 15 16 17 18 19 20 24 25 26 27 28 rozhovor s Markem Ebenem Na růžích ustláno téma závažná nemoc v rodině žijeme a jsme spolu šance pro postižené a jejich rodiny neklidné stránky

Více

Číslo 1. prosinec 2010 Ročník 2. Časopis žáků ZŠ TGM ve Frýdlantu nad Ostravicí

Číslo 1. prosinec 2010 Ročník 2. Časopis žáků ZŠ TGM ve Frýdlantu nad Ostravicí Číslo 1. prosinec 2010 Ročník 2. Časopis žáků ZŠ TGM ve Frýdlantu nad Ostravicí Ahojda! Tamtam je zpět! Po několika měsících, kdy se vám po nás jistě stýskalo, jsme se vrátili v plné síle, se spoustou

Více

Rozhovor: Magdalena Kožená: Srdcem jsem Moravanka. Moudré pojištění: Životní pojištění chrání vás a vaše blízké před nepřízní osudu.

Rozhovor: Magdalena Kožená: Srdcem jsem Moravanka. Moudré pojištění: Životní pojištění chrání vás a vaše blízké před nepřízní osudu. 02 2013 Magazín klientů Modré pyramidy www.modrapyramida.cz Rozhovor: Magdalena Kožená: Srdcem jsem Moravanka. Moudré pojištění: Životní pojištění chrání vás a vaše blízké před nepřízní osudu. Aplikace

Více

O věku nepřemýšlím. Iva Bittová: 2 / 2013. Když funguje dobře rodina, klape i podnikání. Hodnoťte lidi podle toho, jestli jsou produktivní

O věku nepřemýšlím. Iva Bittová: 2 / 2013. Když funguje dobře rodina, klape i podnikání. Hodnoťte lidi podle toho, jestli jsou produktivní 2 / 2013 Iva Bittová: O věku nepřemýšlím 6 Česká vláda reaguje na demografické změny 12 Hodnoťte lidi podle toho, jestli jsou produktivní 22 Když funguje dobře rodina, klape i podnikání Pomozte zajistit

Více

Jana Krausová je skvělá herečka i výtvarnice. Trvale obývá s Rodenem zámek ve Skrýšově

Jana Krausová je skvělá herečka i výtvarnice. Trvale obývá s Rodenem zámek ve Skrýšově Číslo 47/Ročník 20 9/12/2009 Cena 10 Kč Jana Krausová je skvělá herečka i výtvarnice. Trvale obývá s Rodenem zámek ve Skrýšově SEDLČANY - Jana vá je nejen životní kou Karla Rodena a herečkou, ale také

Více

Vztahový labyrint v náhradní rodině. Vlastní rodina přijatých dětí. Mgr. Veronika Uhlířová

Vztahový labyrint v náhradní rodině. Vlastní rodina přijatých dětí. Mgr. Veronika Uhlířová Vztahový labyrint v náhradní rodině Vlastní rodina přijatých dětí Mgr. Veronika Uhlířová Příručka vznikla za podpory Nadace Terezy Maxové dětem. Vydalo: Občanské sdružení Rozum a Cit, 2012 Kontaktní adresa:

Více

Pohoda. Kouzlo Mrtvého moře. Lázeňská. Podrobně na stranách 14 15 WELLNESS MASÁŽE V BERTINÝCH LÁZNÍCH:

Pohoda. Kouzlo Mrtvého moře. Lázeňská. Podrobně na stranách 14 15 WELLNESS MASÁŽE V BERTINÝCH LÁZNÍCH: OSLAVA: Restaurace Adéla slaví 10. výročí str. 2 NOVINKA: Internetové rezervace pobytů str. 10-11 ROZHOVOR: Olympionička Kateřina Emmons str. 16-18 Lázeňská Pohoda MĚSÍČNÍ Í ZPRAVODAJ MĚSTSKÝCH S SLATINNÝCH

Více

zpravodaj obèanù Boleradic

zpravodaj obèanù Boleradic bøezen 2009 èíslo I. zpravodaj obèanù Boleradic Jarní básnička Barunka Pacáková Květinky už vláhu mají, včeličky se probouzí, mají práci hned, jak vstanou, hmyz si létá na mezi. Vlaštovky se vrací k nám,

Více

Krotitelé dluhů 3/09. Nejsme experti na dluhy, ale na to, jak jim předcházet. Naše sezení mají působit jako porada FBI.

Krotitelé dluhů 3/09. Nejsme experti na dluhy, ale na to, jak jim předcházet. Naše sezení mají působit jako porada FBI. www.jsmepartners.cz 3/09 Krotitelé dluhů Nejsme experti na dluhy, ale na to, jak jim předcházet. Naše sezení mají působit jako porada FBI. Pořad pomáhá získat důvěru klientů. 1 12 Myslel jsem, že některé

Více