Měsíční soutěž na webu, 1. kolo

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Měsíční soutěž na webu, 1. kolo"

Transkript

1 Měsíční soutěž na webu, kolo Operační program lidské zdroje a zaměstnanost Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ), který je financovaný Evropským sociálním fondem (ESF), pomáhá konkrétním lidem pomocí konkrétních projektů získat větší šanci najít práci. Tyto projekty jsou zaměřené různými směry: na podporu profesního vzdělávání, poskytování rekvalifikací, začleňování do společnosti atd. Na stránce naleznete informace o realizovaných projektech, ale také rady při hledání zaměstnání, a to jak pro konkrétní skupiny lidí, tak rady obecně platné pro všechny. Podrobnější informace jsou v sekci Rady a tipy, jak získat zaměstnání. Co můžeme udělat pro výběr té nejvhodnější práce? Nabídek práce jsou na trhu tisíce. Ovšem ne jen tak nějaká je vhodná právě pro nás. Některé nabídky dokážeme selektovat okamžitě, o jiných můžeme uvažovat, i když se nemusí stoprocentně potkávat s našimi očekáváními a dovednostmi. Co pro výběr té nejvhodnější práce můžeme udělat? Sestavit si profil ideálního zaměstnání, který nám pomůže utřídit si myšlenky a lépe posoudit schopnosti a dovednosti, kterými disponujeme. Tipy, jak si vybrat tu správnou práci V profilu ideálního zaměstnání si musíme ujasnit několik záležitostí. Co nás baví co je nám nejbližší a v čem vynikáme? Na druhou stranu si musíme položit i otázku, co nám opravdu nejde a pravdivě si ji zodpovědět. Můžeme se tak vyhnout mno hým zklamáním jak při odmítnutí na pracovním pohovoru, tak posléze při výkonu práce, která nám nepůjde a nebude nás bavit. Dalšími důležitými otázkami jsou: Kolik času chci trávit v nové práci? Jaké pracovní prostředí mi vyhovuje či jakou výši platu od nového zaměstnání očekávám? Více informací se dočtete v článku 10 tipů, jak si vybrat tu správnou práci. Nejžádanější pracovní pozice A jaké pracovní pozice jsou nejžádanější? Na Úřadech práce se sbíhají pracovní nabídky od nejrůznějších zaměstnavatelů. Na základě těchto informací má Úřad práce přehled o tom, jaké profese se hledají nejvíce. V současné době je ze strany zaměstnavatelů největší zájem o lidi s obchodním duchem, tedy o obchodní zástupce/kyně, ale také o pracovníky/ice ve strojírenství a ve stavebnictví a o řidiče/ky. Naopak ze strany uchazečů o zaměstnání jsou nejpoptávanější pozice asistent/ka nebo recepční, finanční kontrolor/ka, marketingový manažer/ka či operátor/ka call centra. Nejlépe placené pozice Jak jsme již zmiňovali, jedním z kritérií pro výběr zaměstnání je i nabízená mzda. Portál zveřejňuje žebříčky nejlépe a nejhůře placených profesí. Nejlépe placení jsou podle něj zaměstnanci kvalifikovaní, s výraznou odpovědností na pracovní pozici. Patří mezi ně řídicí pracovníci/ice letového provozu, řídicí pracovníci/ice v oblasti finančních služeb, piloti/tky či ekonomičtí a finanční ředitelé/ky. Nejhůře placené pozice jsou potom uklízeči/ky, pomocníci/ice v kuchyni či číšníci a servírky.

2 6. Žebříček nejšťastnějších povolání Někdy je ale potřeba odklonit se od materiálních hodnot a soustředit se na to, co nás udělá šťastným/šťastnou, co nás bude naplňovat. Vzhledem k tomu, že v práci trávíme asi jednu třetinu všedního dne, nutně se naše pracovní rozpoložení odráží i v osobním životě. Chicagská univerzita sestavila žebříček nejšťastnějších povolání. Do první pětice patří duchovní, hasič, fyzioterapeut, spisovatel či speciální pedagog. Opakem těchto nejšťastnějších povolání jsou technické profese či pozice vrcholových manažerů. Více informací se dočtete v článku NEJ práce.

3 OTÁZKY K čemu slouží Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost? a) Finančně pomáhá nezaměstnaným, než si sami zajistí práci a výdělek b) Pomocí projektů financovaných Evropským sociálním fondem pomáhá lidem získat větší šanci najít práci c) Dohlíží na správnou realizaci všech projektů v České republice, které vznikly na základě iniciativ dobročinných organizací d) Nic takového jako Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost neexistuje, správný název operačního programu je Zaměstnanost sociálně vyloučených skupin obyvatel Jaký je nejvhodnější postup, když si chceme utřídit myšlenky při výběru zaměstnání? a) Sestavit si profil ideálního zaměstnání b) Jediná důležitá věc je mzda, vybíráme tedy jen nadprůměrně placenou práci c) Nejlepší je na nějakou dobu úplně vypnout, např. odjet na dovolenou a nad novou prací vůbec nepřemýšlet d) Žádný vhodný postup není, člověk by měl zkrátka obejít všechno Co nejdůležitějšího si při výběru práce musíme ujasnit: a) Co mě baví a co mi naopak nejde? b) Jaké oblečení je na pracovišti vyžadováno? c) Co říkají o podniku známí? d) Je tato práce dostatečně prestižní? Mezi nejžádanější pracovní pozice v České republice z pohledu uchazečů o zaměstnání patří: a) Zedník/ice, účetní, řidič/ka b) Voják/vojačka z povolání, finanční kontrolor/ka, trafikant/ka c) Asistent/ka nebo recepční, finanční kontrolor/ka, operátor/ka call centra d) Pošťák/pošťačka, pracovník/ice ostrahy, kadeřník/kadeřnice Jaké pracovní pozice patří mezi nejlépe placené v České republice? a) Finanční ředitel/ka b) Lékař/ka c) Pracovník/ice v zásobování d) Pracovník/ice Policie ČR 6. Jací lidé jsou v zaměstnání nejšťastnější? a) Duchovní, hasič/ka, spisovatel/ka b) Voják/vojačka, policista/tka, kadeřník/ice c) Finanční ředitel/ka, potapěč/ka d) Politik/ička, archeolog/archeoložka

4 Měsíční soutěž na webu, kolo Operační program lidské zdroje a zaměstnanost Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ), financovaný Evropským sociálním fondem (ESF), pomáhá lidem pomocí nejrůznějších projektů získat větší šanci najít práci. Mimo těchto projektů poskytujeme lidem praktické informace, které jim mohou napomoci při hledání uplatnění na trhu práce. K nalezení jsou na této stránce v sekci Rady a tipy, jak získat zaměstnání. Jak se písemně ucházet o volné místo? Na každý zveřejněný inzerát dostanou personalisté zpravidla desítky, někdy až stovky životopisů, proto je důležité umět na první pohled zaujmout, nebo alespoň neodradit od jeho dalšího prostudování. Životopis společně s motivačním dopisem mají za úkol přesvědčit personalistu či osobu zodpovědnou za výběr vhodných kandidátů o tom, že právě Vy jste pro tuto pracovní pozici ten pravý/pravá. Jak napsat životopis? Životopis by se měl vejít na dvě stránky, uchazeč tedy vyplňuje jen podstatné a relevantní informace. Rozepsat se je vhodné pouze u pracovní náplně předchozích zaměstnání, podle které může potenciální zaměstnavatel nejlépe určit vhodnost uchazeče pro dané pracovní místo. Kromě názvu pozice podrobně popište vykonávané činnosti, zodpovědnost a kompetence. Důležité je uvádět informace, které zaujmou, ovšem ještě důležitější je za žádnou cenu si nevymýšlet! Více informací o tom, jak napsat životopis, naleznete v části Jak si zvětšit šanci v sekci Rady a tipy, jak získat zaměstnání. Nejčastější chyby v životopisech Často se stává, že zaměstnavatel na zaslaný životopis nereaguje, přestože máte pocit, že požadavky splňujete. Chybou může být už jen kvalita životopisu či motivačního dopisu. Uchazeči často nemají potřebu popsat dostatečně předchozí pracovní náplň, je proto potřeba zkušenosti popisovat konkrétněji. Kandidáti také často nevyzdvihnou či vůbec nezmíní přítomnost vlastností, které jsou zaměstnavatelem v inzerátu požadovány, což je může automaticky vyřadit. Podobně může odradit nezajímavý životopis či očividné přehánění. Jak napsat motivační dopis? Personalisté vybírají do dalšího kola výběrového řízení uchazeče, kteří je okamžitě zaujmou. Motivační dopis by proto měl vypovídat o tom, kdo jste, co děláte, proč se ucházíte o tuto pracovní pozici, proč by si měl zaměstnavatel vybrat právě Vás. Z motivačního dopisu by mělo vyplývat především nadšení pro danou pracovní pozici, tedy ona motivace. Dále přínos pro zaměstnavatele, kde vyzdvihněte 2-3 vlastnosti, které se pro pracovní místo nejvíce hodí. Ze souvislého textu také lépe vyplynou Vaše vyjadřovací schopnosti (formulace textu, stylistické schopnosti, gramatika). Dobře napsaný motivační dopis je první krok k úspěchu.

5 6. Nejčastější chyby v motivačních dopisech Jednou z forem, jak na první pohled zaujmout, je stručný motivační dopis přímo v těle u. I tam se ale dělají chyby, především nejasné uvedení pracovní pozice, na kterou se uchazeč hlásí. Často je také zaměňován průvodní dopis, který jen několika větami popisuje důvod, proč na inzerát reagujeme, a kde jsme se o něm dozvěděli. Jedním z kamenů úrazu je také přílišná subjektivita. Uchazeči chybí objektivnější nadhled, zdravý odstup, který ale mají například přátelé. Ti mohou odhalit případné chyby v motivačním dopisu, stejně jako vlastnosti uchazeče, které zůstaly nevyřčeny a které je zrovna vhodné zmínit. Více informací o motivačních dopisech včetně vzoru naleznete v části Jak si zvětšit šanci v sekci Rady a tipy, jak získat zaměstnání. 7. Co je důležité si vždy ujasnit? Předtím, než životopis a motivační dopis odešlete, ujistěte se, že jste si vybral/a pracovní místo, o které skutečně stojíte. Důležité je zodpovědět si otázky typu: Bude mě práce bavit?, Půjde mi to, mám pro tuto práci předpoklady?, Není pro mě toto místo časově příliš náročné? Budu dělat skutečně to, co si pod touto pozicí představuji? a další, o kterých se opět dozvíte více v části Jak si zvětšit šanci v sekci Rady a tipy, jak získat zaměstnání.

6 OTÁZKY Jaká je hlavní úloha životopisu a motivačního dopisu? a) přesvědčit o vhodnosti kandidáta pro inzerovanou pracovní pozici b) především informovat o zájmech a vzhledu uchazeče c) zajišťovat statistické informace o struktuře uchazečů o zaměstnání d) především informovat o vzdělání uchazeče Co je u životopisu to nejdůležitější? a) rozpis kurzů, které jste v rámci svého vzdělání od základní až po vysokou školu absolvovali b) rozpis předešlých pracovních pozic včetně popisu náplně práce, zodpovědnosti a kompetencí c) vybrat pěknou fotografii, která potenciálního zaměstnavatele přesvědčí d) uvést zajímavé informace o pracovních zážitcích (cestování, významná setkání atd.) Jaké jsou nejčastější chyby v životopisech? a) nedostatečně rozepsaná předchozí pracovní náplň, přehánění či lži b) špatně seřazené vzdělání, které uchazeče okamžitě z předvýběru vyřadí c) nedostatečná kvalita fotografie d) nedostatečný rozpis absolvovaných kurzů O čem má motivační dopis vypovídat? a) o tom, co se Vám nelíbilo u předchozího zaměstnavatele a proč jste odešli b) jde hlavně o to zopakovat údaje v životopise c) především má vysvětlit Vaši motivaci, přínos Vaší práce pro zaměstnavatele d) o tom, zda perfektně zvládáte gramatiku Jakých chyb se dopouštějí uchazeči o zaměstnání v motivačních dopisech? a) nejasné uvedení pracovní pozice, na kterou se uchazeč hlásí, chyby a nedostatečné informace o svých přednostech b) motivační dopis je příliš dlouhý c) motivační dopis je příliš agresivní/vtíravý d) motivační dopis není v u přiložen 6. Co je důležité udělat před tím, než odešlu životopis a motivační dopis? a) v případě, že znám další uchazeče, měl/a bych se pokusit je odradit b) zodpovědět si otázky týkající se toho, zda o pracovní pozici opravdu stojím a zda budu spokojen/a, pokud budu přijat/a c) zajít na procházku či na kávu s přáteli, pročistit si hlavu a na práci chvíli vůbec nemyslet d) písemnosti nechat zkontrolovat Úřadem práce, specialistou pro kontrolu životopisů a motivačních dopisů

7 Měsíční soutěž na webu, kolo Operační program lidské zdroje a zaměstnanost Prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ), financovaného Evropským sociálním fondem (ESF), pomáháme lidem pomocí nejrůznějších projektů získat větší šanci najít práci. Mimo těchto projektů poskytujeme i praktické informace, které mohou napomoci při hledání uplatnění na trhu práce. Najdete je v sekci Rady a tipy, jak získat zaměstnání. První kolo soutěže se týkalo výběru nejvhodnějšího pracovního místa. Druhé kolo bylo zaměřeno na správné zpracování životopisu a motivačního dopisu. Tentokrát se soustředíme na základní pravidla, jak zvládnout pracovní pohovor či rozjezd podnikání. Jak se připravit na pracovní pohovor? Pozvání na pracovní pohovor je důkazem, že uchazeč potenciálního zaměstnavatele zaujal, a proto mu nabízí prostor pro osobní prezentaci. Přípravu na něj tedy není radno podcenit. Nejde jen o to, abyste přesně znali adresu a termín setkání či se vhodně oblékli. Doporučujeme zjistit si informace o zaměstnavateli a oboru jeho působení a připravit si odpovědi na možné otázky. Více se dočtete v článku Jak se připravit na pracovní pohovor v sekci Jak si zvětšit šanci. Jak udělat dobrý dojem? U pracovního pohovoru platí, že pozitivní dojem musí uchazeč vzbudit na první dobrou. Mezi obecně platné předpoklady vyvolání dobrého dojmu patří dochvilnost, vypnutý telefon, pevný stisk ruky, neusedat bez vyzvání, udržovat oční kontakt, jasná mluva, umění naslouchat a důstojný odchod. Musím odpovídat na každou otázku? Během pracovního pohovoru mohou být položeny otázky, které nám ale nemá právo nikdo pokládat. Mezi takové nevhodné otázky patří například dotazy na plánování rodiny (dětí), dotazy na náboženské vyznání, politické názory a podobně. Nesouvisí totiž s výkonem práce, proto je možné jejich zodpovězení odmítnout. Co je to Assessment centrum? Assessment centrum je jednou z moderních výběrových metod, se kterými se při hledání práce můžete setkat. Sezváno je obvykle 5-10 uchazečů, kteří během několika hodin až celého dne dostávají různé úkoly a podstupují psychodiagnostické testy. Své dovednosti prokazují zejména při plnění úkolů, během nichž jsou často vystavováni stresu a je očekávána rychlá a originální reakce na možné situace. Více najdete v článku Jak na Assessment centrum v sekci Jak si zvětšit šanci.

8 6. Jak a v čem začít podnikat? Podnikání je o tom mít vizi a proměnit ji v něco konkrétního. Problémy, se kterými se lidé před začátkem podnikání potýkají, jsou většinou dvojího rázu: nevědí, zda se na podnikání vůbec hodí, a dále nevědí, zda se podnikáním uživí. V prvním případě je dobrým pomocníkem test podnikatelských kompetencí. V druhém případě jde zkrátka o to trochu riskovat a věřit, že dobře odvedená práce ponese ovoce. Už proto, že v současné době se vyplatí zaměřit se například na zdravé potraviny či zdravý životní styl. Více informací hledejte v článku Jak a v čem začít podnikat v sekci Jak si zvětšit šanci. 7. Co je to podnikatelský plán a jak na něj? Pokud přemýšlíte o podnikání, nezapomínejte na podnikatelský plán. Pomáhá utřídit si myšlenky o vlastním podnikání a zároveň by měl přesvědčit potenciální investory k případným investicím. Vyplývá z něj, co chceme dělat, k čemu je to dobré, zda máme šanci na úspěch, co k tomu budeme potřebovat, jaká jsou rizika a jak vypadá konkurence. Při tvorbě podnikatelského plánu je proto třeba zodpovědět si základní otázky: Co chci dělat? Pro koho? Proti komu? Jak svůj nápad prodám? Za kolik? Jaká bude organizační struktura firmy? Jaká jsou rizika? Jaký je harmonogram rozjezdu mého podnikání? Více se dozvíte v článku Jak na podnikatelský plán v sekci Jak si zvětšit šanci.

9 OTÁZKY Co je při přípravě na pracovní pohovor důležité? a) Zajít se podívat na sídlo zaměstnavatele, jestli se nám bude líbit prostředí, ve kterém se nachází b) Osvěžit si počítačové dovednosti, protože zkouška z nich je v dnešní době povinnou součástí všech pohovorů c) Seznámit se s podrobnostmi o zaměstnavateli a připravit se na možné otázky d) Nachystat si pěkné fotky zachycující naši rodinu, koníčky a podobně, které na pohovoru všem ukážeme Jak se má uchazeč chovat při pracovním pohovoru, aby udělal dobrý dojem? a) Uchazeč by měl během pohovoru vyřídit pár telefonátů, aby ukázal, že je schopný a práce je pro něj na prvním místě b) Uchazeč by měl především vtipkovat a sršet humorem, důležité jsou totiž lidské vlastnosti c) Základem je dochvilnost, vypnutý telefon, pevný stisk ruky, oční kontakt a jasná mluva d) Nic nevzbudí lepší dojem než oznámení, že někdo z mých blízkých pracuje ve vedení, a to i v případě, že to není pravda Na jaké otázky nemá potenciální zaměstnavatel právo se zeptat? a) Na to, zdá máme rodinu či děti b) Na důvody odchodu z bývalé práce c) Na vzdělání a důvody výběru oboru d) Na představu o budoucím platu Co je pro Assessment centrum typické? a) Uchazeč je sám uzavřen do místnosti a tajně sledován hodnotící komisí b) Skupina uchazečů plní delší dobu různé úkoly a podstupuje psychodiagnostické testy c) Účastníci jsou testování bez větší vazby na pracovní pozici a jsou vybízeni vyjádřit názor na hodnotící komisi i ostatní uchazeče d) Assessment centrum se v ČR vůbec nevyužívá, takže těžko soudit V jakých oblastech se v současnosti vyplatí podnikat? a) Jednoznačně stavebnictví, stavebních firem je totiž velmi málo b) Zdravý životní styl a zdravé potraviny, to je dnes v kurzu c) Výroba textilu, konkurovat tržnicím a velkým řetězcům je hračka d) Dřevozpracující průmysl, dřeva je v lesích hodně a výrobků permanentní nedostatek 6. K čemu slouží podnikatelský plán? a) Podnikatelský plán zasíláme na příslušné státní instituce, které nám ho musí schválit, než začneme podnikat b) Podnikatelský plán není k ničemu, lepší je se do podnikání vhrnout po hlavě c) Podnikatelský plán se zveřejňuje se na internetu, abychom konkurenčním firmám umožnili připravit se na novou firmu v oboru d) Podnikatelský plán pomáhá utřídit si myšlenky o vlastním podnikání a přesvědčuje potenciální investory, aby nám pomohli v začátcích podnikání

10 Měsíční soutěž na webu, kolo Operační program lidské zdroje a zaměstnanost Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) pomáhá lidem zvětšit si šanci najít práci. Program je financovaný Evropským sociálním fondem (ESF). Pomocí nejrůznějších projektů pomáhá lidem například rozjet své vlastní podnikání, což bylo i jedním z témat minulé soutěže. Tentokrát se zaměříme na téma osobního a profesního rozvoje a cestu za vysněným povoláním. Kromě projektů (v sekcích Projekty a Příběhy ) na těchto stránkách najdete i rady o tom, jak si zvětšit šanci získat práci. Tyto rady najdete v sekci Semináře a Rady a tipy, jak si zvětšit šanci. Jak na osobní a profesní rozvoj? Občas v životě přijdou chvíle, kdy se člověk začne sám sebe ptát, co vlastně od života chce, co je pro něj důležité. Zkrátka ujasnit si své cíle. Někomu v těchto krizích může pomoci změna zaměstnání či profese. Vhodným způsobem, jak takovou situaci zvládnout, je udělat si osobní audit a v něm si ujasnit své kvality i případné nedostatky. Od toho se potom odrazit ve svém dalším přemýšlení, co se svým životem. Důležité je i přijmout odpovědnost za své myšlení a jednání a nevymlouvat se na to, co po nás chtějí ostatní. Jaké mám schopnosti? Schopností existuje celá řada: řídicí, komunikační, přesvědčovací, kreativní, technické, jazykové, sociální a další. Ne každý však má jasnou představu, kterými disponuje právě on. Jak si utřídit myšlenky, když zvažujeme, že se budeme ucházet o nové místo? Dobrým cvičením je vypsat schopnosti důležité pro danou pozici a pak je známkovat je jako ve škole 1 5 podle toho, jak si myslíte, že v nich jste dobří. Možná Vás výsledek příjemně překvapí, a pokud ne, budete aspoň vědět, v čem se můžete zdokonalit. Jak na změnu po padesátce? Lidé po padesátce, kteří ztratili práci, často propadají beznaději, že další již nenajdou. Často ale zapomínají na to, že disponují něčím, co budou potenciální zaměstnavatelé u mladších lidí hledat jen těžko dlouholeté zkušenosti a životní nadhled. Při hledání práce je důležité se soustředit právě na to a dobře popsat, co můžete nabídnout. Stejně tak by se člověk neměl při hledání omezovat na pozici, kterou vykonával do té doby. Důležité je se nad svým potenciálem zamyslet ze široka a zvážit, na co všechno dalšího máme schopnosti. Důležité je se vzdělávat! Doba, kdy je člověk bez práce, by měla být co nejlépe využita k osobnímu rozvoji, doplnění znalostí, schopností a dovedností. Ale i ti, kdo jsou zaměstnaní, by na sobě měli neustále pracovat. Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost proto financuje rekvalifikační kurzy, individuální poradenství nebo další profesní vzdělávání, aby měli lidé na pracovním trhu ČR větší šanci si práci najít, udržet nebo změnit. Podstatou projektů je vybavit je potřebnými znalostmi a dovednostmi, zajistit jim odbornou praxi, poradit jim v řešení jejich situace a podobně.

11 6. Cesta k vysněnému povolání Jednou z těch, komu projekt OP LZZ pomohl, je paní Jana. Ta vždy toužila po tom být masérkou, bývalý režim jí to ale neumožnil. O to těžší vše bylo, že Jana téměř nevidí. 20 let proto pracovala na telefonní ústředně a až v devadesátých letech nastoupila do vysněného masérského kurzu. Do něj se ale dostala jen díky pomoci ministerstvu práce a připsané finanční podpoře. Po jeho absolvování hledala práci a nakonec si udělala živnostenský list a praxi provozovala na několika masérských místech. 7. Cesta k vysněnému povolání V roce 2012 se Jana dozvěděla o místě v sociálním podniku Jitro, které vzniklo díky podpoře OP LZZ a které zaměstnává více než 40 % hendikepovaných osob a osob, které pečují o závislé členy své rodiny. Dnes už má Jana tolik klientů, že je musí objednávat na měsíc dopředu. I proto si myslí, že v takových projektech by se mělo pokračovat, dodávají totiž lidem sebedůvěru a pocit potřebnosti.

12 OTÁZKY Kdy by měl člověk začít přemýšlet nad osobním rozvojem? a) Pokud cítí, že na něj v tomto ohledu okolí tlačí (zaměstnavatel, partner) b) Pokud vidí, že se zvyšuje procento nezaměstnanosti a s ním i možnost, že o zaměstnání přijde i on c) Když sám cítí, že neví, co od života vlastně chce a co je pro něj důležité d) Nejlepší je nic neřešit, ono to nějak dopadne Jakým způsobem si mohu jednoduše utřídit, jestli disponuji schopnostmi, které vyžaduje určitá práce, pozice? a) Jednoduchým způsobem takové věci zjišťovat nelze, člověk se musí nechat kvalifikovaně otestovat, a to nejlépe v Asociaci odborníků pracovních schopností b) Sám si něco takového utřídím těžko, pomoci mi může jedině můj nadřízený, který o mně ví vše c) Jednou z možností je vypsat schopnosti, které daná práce vyžaduje, a oznámkovat si svou úroveň jako ve škole d) Proč si něco třídit, to jsou hlouposti, bez kterých se normální člověk obejde Jaká je hlavní přednost zaměstnanců nad padesát let? a) Vychovali spousty dětí, takže mají přirozenou autoritu b) Stihli procestovat svět, takže už si neberou dovolenou c) Mají dlouholeté pracovní zkušenosti a životní nadhled d) Proč si něco třídit, to jsou hlouposti, bez kterých se normální člověk obejde Jaký smysl mají projekty Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost? a) Pomoci lidem mít větší šanci na trhu práce b) Vyškolit odborníky na otázky trhu práce c) Zajistit lidem práci v zahraničí d) Propagovat obory, které mají nedostatek studentů a odborníků Co Janě usnadnilo dostat se k vysněnému povolání? a) Státní finanční podpora, která jí umožnila absolvovat masérský kurz b) Byl to Janin soused, který ji přesvědčil, že v oboru se dají vydělat velké peníze c) Jana vystudovala střední zdravotnickou školu a jako masérka se začala živit již po škole d) Být masérkou nebyl Jany sen, k tomuto povolání se dostala úplnou náhodou 6. V jakém podniku v současnosti Jana pracuje? a) V centru thajských masáží na recepci b) V kosmetickém salónu, kde dělá především masáže dekoltu a hlavy c) Pracuje na živnostenský list a pracovištěm je její byt d) V sociálním podniku, který zaměstnává hendikepované osoby

Centrum služeb pro podnikání s.r.o. Kurz: PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ POHOVOR. 2013, I. verze (LP)

Centrum služeb pro podnikání s.r.o. Kurz: PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ POHOVOR. 2013, I. verze (LP) PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ POHOVOR Centrum služeb pro podnikání s.r.o. 2013, I. verze (LP) 1 OBSAH 1. ÚVOD 3 2. SLEDOVÁNÍ NABÍDEK ZAMĚSTNÁNÍ 4 3. MOTIVAČNÍ DOPIS..5 4. JAK NAPSAT ŽIVOTOPIS 7 5. ČEHO SE VYVAROVAT

Více

Personální písemnosti žádost o místo

Personální písemnosti žádost o místo Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborná škola ekonomická Zlín Modernizace výuky prostřednictvím ICT registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0505 Personální písemnosti žádost o místo VY_32_INOVACE_ITP.3.13

Více

reg. číslocz.1.07/1.1.32/01.0004 JAK SPRÁVNĚ NAPSAT ŽIVOTOPIS A MOTIVAČNÍ DOPIS ANEB JAK USPĚT U VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ?

reg. číslocz.1.07/1.1.32/01.0004 JAK SPRÁVNĚ NAPSAT ŽIVOTOPIS A MOTIVAČNÍ DOPIS ANEB JAK USPĚT U VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ? reg. číslocz.1.07/1.1.32/01.0004 JAK SPRÁVNĚ NAPSAT ŽIVOTOPIS A MOTIVAČNÍ DOPIS ANEB JAK USPĚT U VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ? 1. ŽIVOTOPIS Správně napsaný životopis je klíčem k překročení prahu dveří oslovené společnosti

Více

PŘIJÍMACÍ (VÝBĚROVÝ) POHOVOR. Ing. Kateřina Šugárová

PŘIJÍMACÍ (VÝBĚROVÝ) POHOVOR. Ing. Kateřina Šugárová PŘIJÍMACÍ (VÝBĚROVÝ) POHOVOR Ing. Kateřina Šugárová Úvod Nervozita Stres Strach Nejistota Pohovor Tréma Úzkost Neznámo Rozrušení Typy přijímacích pohovorů Neformální (příjemná atmosféra, všeobecné otázky,

Více

Počítačová služba s.r.o.

Počítačová služba s.r.o. Jeden z největších národních projektů v Olomouckém kraji Dodavatel: Stupkova 413/1a, Olomouc Najdi si práci v Olomouckém kraji Termín realizace: od 1. 7. 2006 do 31. 5. 2008 CÍLE PROJEKTU Cílem je přispět

Více

http://sim.samostatnyabsolvent.cz/

http://sim.samostatnyabsolvent.cz/ http://simsamostatnyabsolventcz/ do interaktivního simulačního softwaru Vytváření úkolů do simulačního softwaru Zadávání úkolů do simulačního softwaru Nově zaregistrovat Interaktivní simulační software

Více

Motivační dopis O čem je motivační dopis a jakou má strukturu? Náměty, jak motivační dopis uvést a ukončit

Motivační dopis O čem je motivační dopis a jakou má strukturu? Náměty, jak motivační dopis uvést a ukončit Motivační dopis Forma: Aktuální (datum a místo vyhotovení), S vlastní adresou i adresou potenciálního zaměstnavatele, S titulkem (například přihláška o zaměstnání), Napsaný na počítači (nejlépe ve Wordu

Více

Vedení lidí v praxi. Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci. PER Personální management. Kratochvílová Soňa 3.4.2013

Vedení lidí v praxi. Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci. PER Personální management. Kratochvílová Soňa 3.4.2013 Vedení lidí v praxi PER Personální management Kratochvílová Soňa 3.4.2013 Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci OBSAH ÚVOD... 3 1. Výběr správných pracovníků... 3 2. Spolupráce a poslušnost podřízených...

Více

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1. Prava a povinnosti cizinců na českém Motivační pracovním dopis trhu NÁCVIKOVÁ WORKSHOP LEKCE pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351)

Více

Přijímací pohovor. - Pokud jste pozváni na přijímací pohovor, znamená to, že máte pro danou práci - pozici předpoklady

Přijímací pohovor. - Pokud jste pozváni na přijímací pohovor, znamená to, že máte pro danou práci - pozici předpoklady - Pokud jste pozváni na přijímací pohovor, znamená to, že máte pro danou práci - pozici předpoklady - Pečlivě se připravte na přijímací pohovor - Zhodnoťte své možnosti pro danou práci (porovnávejte je

Více

Motivační dopis a životopis. Praktické školení

Motivační dopis a životopis. Praktické školení Motivační dopis a životopis Praktické školení 6 x Jak? Jak a kde hledat zaměstnání Jak sestavit motivační dopis Jak správně sestavit životopis Jak komunikovat se zaměstnavatelem a další otázky, které vás

Více

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Jitka Machátová Název materiálu: Motivační dopis Označení materiálu: Datum vytvoření: 10. 11. 2013 Vzdělávací

Více

CO POSUZUJE VÝBĚR PRACOVNÍKA?

CO POSUZUJE VÝBĚR PRACOVNÍKA? VÝBĚR ZAMĚSTNANCŮ CO POSUZUJE VÝBĚR PRACOVNÍKA? Odborné znalosti Osobnostní charakteristiky Potenciál pracovníka Nutné stanovit si kritéria Prověřit jejich validitu a spolehlivost Zvolit vhodné metody

Více

Příprava na přijímací pohovor

Příprava na přijímací pohovor JAZYKOVÁ LEKCE pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351) Jazyková lekce 3 Obsah pracovních listů Úkoly a cvičení 2-5 Důležité fráze a

Více

Žádost o zaměstnání (průvodní, motivační, spekulativní dopis)

Žádost o zaměstnání (průvodní, motivační, spekulativní dopis) ÚŘAD PRÁCE ČESKÉ REPUBLIKY Krajská pobočka v Olomouci Vejdovského č. p. 988/4 779 00 Olomouc 9 Hodolany Žádost o zaměstnání (průvodní, motivační, spekulativní dopis) Účelem žádosti o zaměstnání je získat

Více

ZÍSKEJ NOVOU PROFESI! CZ.1.04/2.1.01/44.00039

ZÍSKEJ NOVOU PROFESI! CZ.1.04/2.1.01/44.00039 ZÍSKEJ NOVOU PROFESI! CZ.1.04/2.1.01/44.00039 Operační program Prioritní osa: Oblast podpory Lidské zdroje a zaměstnanost 4.2a Aktivní politiky trhu práce (Konvergence) 4.2a.1 Posílení aktivních politik

Více

SLOHOVÁ VÝCHOVA Mgr. Soňa Bečičková

SLOHOVÁ VÝCHOVA Mgr. Soňa Bečičková SLOHOVÁ VÝCHOVA Mgr. Soňa Bečičková MOTIVAČNÍ DOPIS VY_32_INOVACE_CJ_2_13 OPVK 1.5 EU peníze středním školám CZ.1.07/1.500/34.0116 Modernizace výuky na učilišti MOTIVAČNÍ DOPIS Definice, funkce, užití

Více

Výběrové řízení v praxi PER Personální management

Výběrové řízení v praxi PER Personální management Výběrové řízení v praxi PER Personální management Bc. DRÁBEK Drahomír 5.4.2013 Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci OBSAH Úvod 1. Nábor pracovníků. 3 1.1. Výběr zdrojů náboru a komunikačních

Více

Příklad dobré praxe VII

Příklad dobré praxe VII Projekt Další vzdělávání pedagogických pracovníků středních škol v oblasti kariérového poradenství CZ 1.07/1.3.00/08.0181 Příklad dobré praxe VII z realizace kariérového poradenství Mgr. Václav Štrof 2010

Více

Konečně vím, jak najít práci, do které půjdu s chutí. e-book..cz

Konečně vím, jak najít práci, do které půjdu s chutí. e-book..cz Konečně vím, jak najít práci, do které půjdu s chutí e-book.cz Obsah 2 3 5 8 9 11 12 Úvod Jakým způsobem najít práci Jak napsat životopis Jak napsat motivační dopis Chci uspět na pohovoru Zkušební doba

Více

Univerzita Palackého v Olomouci

Univerzita Palackého v Olomouci Univerzita Palackého v Olomouci Psychologie a výběr pracovníků PhDr. Matúš Šucha, Ph. D., Katedra psychologie Lekce I Přehled Získávání a výběr zaměstnanců Hledáme někoho? Koho hledáme? Firemní kultura

Více

Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 9. Průvodní dopis. Mgr. Zuzana Válková

Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 9. Průvodní dopis. Mgr. Zuzana Válková Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 9. Průvodní dopis Mgr. Zuzana Válková Dopis: je písemná zpráva s aktuálním obsahem odeslaná od jedné osoby (odesílatele) k druhé osobě či instituci (adresátovi). Průvodní

Více

XD16MPS Manažerská psychologie pro kombinované studium Životopis Vedení výběrového pohovoru Assessment Centrum Psychodiagnostika

XD16MPS Manažerská psychologie pro kombinované studium Životopis Vedení výběrového pohovoru Assessment Centrum Psychodiagnostika XD16MPS Manažerská psychologie pro kombinované studium Životopis Vedení výběrového pohovoru Assessment Centrum Psychodiagnostika Mgr. Petra Halířová ZS 2009/10 Literatura Armstrong: Řízení lidských zdrojů,

Více

JAKÉ PŘEDSTAVY MAJÍ ZAMĚSTNANCI?

JAKÉ PŘEDSTAVY MAJÍ ZAMĚSTNANCI? Co můžete očekávat od outplacementu? Outplacement - podpora odcházejících zaměstnanců - se stal běžně dostupnou službou, kterou může zaměstnavatel využít pro zmírnění dopadů propouštění. Z pohledu firem-zaměstnavatelů

Více

CZ.1.07/1.5.00/34.0527

CZ.1.07/1.5.00/34.0527 Projekt: Příjemce: Digitální učební materiály ve škole, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0527 Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Husova 3, 371 60 České Budějovice

Více

Člověk a společnost. 14. Člověk ve sféře práce. Člověk ve sféře práce. Vytvořil: PhDr. Andrea Kousalová. www.isspolygr.cz.

Člověk a společnost. 14. Člověk ve sféře práce. Člověk ve sféře práce. Vytvořil: PhDr. Andrea Kousalová. www.isspolygr.cz. Člověk a společnost 14. www.isspolygr.cz Vytvořil: PhDr. Andrea Kousalová Strana: 1 Škola Ročník Název projektu Číslo projektu Číslo a název šablony Autor Tematická oblast Název DUM Pořadové číslo DUM

Více

Zaručený návod, jak mít

Zaručený návod, jak mít Zaručený návod, jak mít jistou práci a mzdu Rady k nezaplacení 1. Jak získat práci a začít vydělávat peníze 2. Že vám agentura práce najde práci za vás 3. Co říkají lidé, kteří pracují pro agenturu práce

Více

JAK SI NAJÍT PRÁCI???

JAK SI NAJÍT PRÁCI??? Informační příručka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 JAK SI NAJÍT PRÁCI??? Projekt "Podpora uživatelů drog při uplatnění na trhu práce" Tento projekt je financován Evropským sociálním fondem prostřednictvím OP LZZ

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0802 Název projektu Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Číslo a název šablony klíčové aktivity III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím

Více

ÚSPĚŠNÝ START S NÁMI

ÚSPĚŠNÝ START S NÁMI ÚSPĚŠNÝ START S NÁMI Registrační číslo: CZ.1.04/2.1.01/74.00006 Občanské sdružení Za kulturní Třinecko, o.s. realizátor projektu Operační program: Lidské zdroje a zaměstnanost Prioritní osa: 2. Aktivní

Více

EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND "PRAHA & EU": INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI" Personalistika I. Řízení lidských zdrojů ve vzdělávacích institucích

EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND PRAHA & EU: INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI Personalistika I. Řízení lidských zdrojů ve vzdělávacích institucích EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND "PRAHA & EU": INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI" Personalistika I. Řízení lidských zdrojů ve vzdělávacích institucích Nábor pracovníků 3 typy náboru: Z vnitřních zdrojů Vnější Kombinovaný

Více

Dobrý den, S pozdravem. Lucie Pondělíková

Dobrý den, S pozdravem. Lucie Pondělíková v loňském roce jsem se zúčastnila projektu "ŠANCE PRO DĚČÍNSKO", který měl zvýšit možnosti mého uplatnění na trhu práce. Po úspěšném ukončení dvou vzdělávacích modulů tohoto projektu jsem získala certifikáty

Více

Přijímací pohovor Per - Personální management

Přijímací pohovor Per - Personální management Přijímací pohovor Per - Personální management Kubů Barbora 1.4.2013 Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci OBSAH Úvod... 3 Tvorba nabídky ze strany zaměstnavatele... 4 Definice pracovního místa...

Více

ZAMĚSTNANOST V ČR A EU

ZAMĚSTNANOST V ČR A EU ZAMĚSTNANOST V ČR A EU Mgr. Ing. Šárka Dytková Střední škola, Havířov-Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizace Tento výukový materiál byl zpracován v rámci akce EU peníze středním školám - OP VK

Více

Jak uspět při hledání práce? Tereza Langová Pracovní portál Profesia.cz

Jak uspět při hledání práce? Tereza Langová Pracovní portál Profesia.cz Jak uspět při hledání práce? Tereza Langová Pracovní portál Profesia.cz 7. 5. 2015 Obsah Budování osobní značky Životopis Motivační dopis Pohovor Každý den můžete udělat něco pro svou budoucnost Reference

Více

Co mohu nabídnout WORKSHOP. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.

Co mohu nabídnout WORKSHOP. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1. WORKSHOP pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351) - Pracovní listy V dnešní lekci se dozvíte: Jaké máte silné stránky a jak je můžete

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Projekt: Digitální učební materiály ve škole, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0527 Příjemce: Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Husova

Více

Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 6. Pracovní pohovor. Mgr. Zuzana Válková

Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 6. Pracovní pohovor. Mgr. Zuzana Válková Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 6. Pracovní pohovor Mgr. Zuzana Válková Co je pracovní pohovor a kdy nás čeká? Pracovní pohovor je událost, při které náš potenciální zaměstnavatel zjišťuje všechny potřebné

Více

Výběr kandidátů na finanční pozice z pohledu personalistů

Výběr kandidátů na finanční pozice z pohledu personalistů Výběr kandidátů na finanční pozice z pohledu personalistů Vytvořil Distribuce dokumentu Datum Česká asociace pro finanční řízení Elektronicky na členy asociace a vybrané personalisty 1. 8. 2013 30. 8.

Více

Příloha č. 1: Příklady aktivit a jejich rozdělení do tematických okruhů. Tematické oblasti aktivit

Příloha č. 1: Příklady aktivit a jejich rozdělení do tematických okruhů. Tematické oblasti aktivit 1 Přílohy Příloha č. 1: Příklady aktivit a jejich rozdělení do tematických okruhů Č. Aktivita / Použitá zkratka v příloze č. 2 Tematické oblasti aktivit (1) Hledání (2) Profesní / odborný (3) Zahájení

Více

Je třeba být pouze připravený! Posilte svoji mysl - ale své nervy nechte doma

Je třeba být pouze připravený! Posilte svoji mysl - ale své nervy nechte doma Článek pro Pharmbusiness Magazine Je třeba být pouze připravený! Posilte svoji mysl - ale své nervy nechte doma Doba, kdy se nábor nových pracovníků prováděl pouze prostřednictvím pohovorů, je pryč. Ctirad

Více

Střední škola, Nové Město nad Metují, Husovo nám. 1218. Strategie kariérového poradenství při Střední škole Nové Město nad Metují

Střední škola, Nové Město nad Metují, Husovo nám. 1218. Strategie kariérového poradenství při Střední škole Nové Město nad Metují Strategie kariérového poradenství při Střední škole Nové Město nad Metují Cíl 1) Pomáhat žákům orientovat se ve světě práce a vzdělávacích příležitostí a vytvářet si představu o nabídce profesních a vzdělávacích

Více

Střední škola obchodní, Belgická 250/29, Praha 2 P O D N I K Á N Í

Střední škola obchodní, Belgická 250/29, Praha 2 P O D N I K Á N Í Střední škola obchodní, Belgická 250/29, Praha 2 P O D N I K Á N Í Školní vzdělávací program PODNIKÁNÍ 1 P O D N I K Á N Í... 1 IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE... 3 PROFIL ABSOLVENTA... 4 CHARAKTERISTIKA ŠKOLNÍHO

Více

Charakteristika předmětu

Charakteristika předmětu Vzdělávací oblast : Vyučovací předmět: Člověk a svět práce Člověk a svět práce - Svět práce Charakteristika předmětu Vzdělávací obsah: Základem vzdělávacího obsahu předmětu Svět práce je vzdělávací obsah

Více

Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání

Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání IPS poskytuje informace o: - síti středních, vyšších odborných a vysokých škol v Praze a v celé ČR - možnostech uplatnění absolventů škol v

Více

Než zaklepete u zaměstnavatele

Než zaklepete u zaměstnavatele Než zaklepete u zaměstnavatele Úřad práce v Pardubicích Mgr. Lucie Tvarůžková Informační den o práci a podnikání, 24. 9. 2009 Informační centrum Pardubice Region Tourism Hlavníčinnosti a služby ÚP Poskytují

Více

VY_32_INOVACE_D 10 14

VY_32_INOVACE_D 10 14 Název a adresa školy: Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 746 01 Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory

Více

Výběr kandidátů na finanční pozice (dotazníkové šetření)

Výběr kandidátů na finanční pozice (dotazníkové šetření) Výběr kandidátů na finanční pozice (dotazníkové šetření) Vytvořil: Distribuce dokumentu: Česká asociace pro finanční řízení elektronicky na členy asociace a vybrané manažery Datum: 7. 12. 2012 31. 1. 2013

Více

CV & INTERVIEW SURVEY VÝSLEDKY STUDIE

CV & INTERVIEW SURVEY VÝSLEDKY STUDIE CV & INTERVIEW SURVEY VÝSLEDKY STUDIE ÚVOD V posledních letech je trh práce ovlivněn ekonomickou nestabilitou a zvyšující se konkurencí mezi uchazeči o práci. V takovém prostředí je pro uchazeče důležité

Více

1)Kde a jak hledat práci 2) osobní dokumentace. 2. setkání

1)Kde a jak hledat práci 2) osobní dokumentace. 2. setkání 1)Kde a jak hledat práci 2) osobní dokumentace 2. setkání Obecné rady, než začnete hledat zaměstnání Co chcete dělat, jaké místo hledáte? Situace v oboru Dokumentace Vytvoření pracovního místa Připravování

Více

Životopis (Curriculum vitae CV)

Životopis (Curriculum vitae CV) Mgr. Zuzana Válková Životopis (Curriculum vitae CV) Jedná se o dokument, který obsahuje přehled vzdělání, dosavadní práce, znalosti a zájmy Většinou je psán z důvodu nalezení vhodného zaměstnání Životopis

Více

CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ VŠEM V ROCE 2014

CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ VŠEM V ROCE 2014 CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ VŠEM V ROCE 2014 v roce 2014 je informačně-poradenské centrum Jihomoravského kraje. Jeho cílem je zvyšovat zájem obyvatel regionu o další vzdělávání a rozvíjet jejich konkurenceschopnost

Více

Informace pro uchazeče o práci

Informace pro uchazeče o práci Informace pro uchazeče o práci Práva a povinnosti uchazeče o práci jsou v zákoně o zaměstnanosti číslo 435/2004 Sbírky Těžké slovo: uchazeč o práci Těžké slovo: práva Těžké slovo: povinnosti Těžké slovo:

Více

Hospodářská komora České republiky

Hospodářská komora České republiky Hospodářská komora České republiky Proč a jak zaměstnávat OZP, kde hledat motivované pracovníky Michal Vokurka Cíl prezentace Uvedení souvislostí zaměstnávání OZP Rekapitulace důvodů proč zaměstnávat OZP

Více

Nábor a výběr zaměstnanců

Nábor a výběr zaměstnanců Zefektivnění přechodu absolventů UPOL do praxe, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0049 Nábor a výběr zaměstnanců PhDr. Matúš Šucha, Ph. D., Katedra psychologie Co to znamená být dobrým zaměstnancem? 1. Life-work

Více

POŢADOVANÉ DOKUMENTY. Ing. Kateřina Šugárová

POŢADOVANÉ DOKUMENTY. Ing. Kateřina Šugárová POŢADOVANÉ DOKUMENTY Ing. Kateřina Šugárová Dokumenty Ţivotopis Motivační (průvodní) dopis Osobní dotazník (Pomáhá zjistit konkrétní informace o uchazeči) 1. Ţivotopis neboli CV (z lat. Curriculum Vitae)

Více

WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán. Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora.

WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán. Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora. WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora. Co je podnikatelský plán? Specifikace podnikatelského plánu

Více

VIRTUÁLNÍ AC. www.motivp.com

VIRTUÁLNÍ AC. www.motivp.com VIRTUÁLNÍ AC www.motivp.com PROČ VIRTUÁLNÍ AC? Firmy chtějí dosahovat efektivních výsledků, proto potřebují mít správné lidi na správných místech. Pomocí spolehlivých metod tak můžeme zjišťovat potenciál

Více

JAK NA PRÁCI PŘÍRUČKA PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM CZ.1.04/3.3.05/68.00163

JAK NA PRÁCI PŘÍRUČKA PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM CZ.1.04/3.3.05/68.00163 JAK NA PRÁCI PŘÍRUČKA PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM Jak na práci, příručka pro osoby se zdravotním postižením Mgr. Marta Říhová Jan Hanzálek Martin Švec Mgr. Lenka Cole Graficky zpracovala: Mgr. Marta

Více

Vzděláváním ke konkurenceschopnosti chemického průmyslu v ČR

Vzděláváním ke konkurenceschopnosti chemického průmyslu v ČR Vzděláváním ke konkurenceschopnosti chemického průmyslu v ČR Společnost TEMPO byla založena na podzim roku 1996 v Ostravě. V roce 1998 jsme začali působit v Praze. Nyní školíme po celé ČR. Nabízíme vám

Více

Pracovní síla v Jihomoravském kraji

Pracovní síla v Jihomoravském kraji Pracovní síla v Jihomoravském kraji 15.9.2015 Úřad práce ČR krajská pobočka v Brně Ing. Josef Bürger Josef.Burger@bm.mpsv.cz Základní charakteristiky trhu práce Zaměstnaní v NH: 557,5 tis. (2.čtvrtletí

Více

Doktorát. Studovat ve Francii. Podmínky pro podání. žádosti. [Stipendium na doktorandské studium pod dvojím vedením] Rok 2015

Doktorát. Studovat ve Francii. Podmínky pro podání. žádosti. [Stipendium na doktorandské studium pod dvojím vedením] Rok 2015 Francouzský institut v Praze Vědecká a univerzitní sekce Studovat ve Francii [Stipendium na doktorandské studium pod dvojím vedením] Podmínky pro podání Rok 2015 žádosti Doktorát Prezentace projektu projektu

Více

Zadání tohoto úkolu, jeho potřebnost a jeho důležitost vyplývají ze stavu: probíhající reformy veřejného sektoru, což je jistě závislé na odborné

Zadání tohoto úkolu, jeho potřebnost a jeho důležitost vyplývají ze stavu: probíhající reformy veřejného sektoru, což je jistě závislé na odborné HODNOCENÍ KVALITY VZDĚLÁVÁNÍ PRACOVNÍKŮ VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ MANUÁL PRO LEKTORY VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ v rámci projektu OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost CZ.1.07/3.2.07/01.0069 Tvorba vzdělávacích programů

Více

Základy podnikání I. Vytváření zaměstnaneckých družstev na venkově jako nástroj boje proti hospodářské krizi

Základy podnikání I. Vytváření zaměstnaneckých družstev na venkově jako nástroj boje proti hospodářské krizi Základy podnikání I. Vytváření zaměstnaneckých družstev na venkově jako nástroj boje proti hospodářské krizi Obsah 1. Úvod 2. Podnikání jako výzva - mám k tomu předpoklady? 3. Plánování jako nástroj k

Více

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE?

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE? LINKED AKADEMIE Informace pro partnery PROČ LINKED AKADEMIE? LinkedIn je nejrychleji rostoucí profesní sociální síť Je efektivním nástrojem k k budování expertní značky hledání práce získávání nových klientů

Více

Univerzita Palackého v Olomouci

Univerzita Palackého v Olomouci Univerzita Palackého v Olomouci Psychologie a výběr pracovníků II PhDr. Matúš Šucha, Ph. D., Katedra psychologie FF UP Volba metod získávání pracovníků Při volbě vhodné metody získávání pracovníků hledáme

Více

Projekt realizuje ASISTA, s. r. o.

Projekt realizuje ASISTA, s. r. o. Projekt realizuje ASISTA, s. r. o. Jaké bariéry chceme odstranit Především na první pohled neviditelné bariéry: Snížená ochota zaměstnavatelů zdravotně postižené občany zaměstnávat a dát jim šanci Překážky

Více

JAK ZVLÁDNOUT TELEFONNÍ POHOVOR???

JAK ZVLÁDNOUT TELEFONNÍ POHOVOR??? Informační příručka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 JAK ZVLÁDNOUT TELEFONNÍ POHOVOR??? Projekt "Podpora uživatelů drog při uplatnění na trhu práce" Tento projekt je financován Evropským sociálním fondem - Operačním

Více

Moderní vzdělávání dospělých

Moderní vzdělávání dospělých Moderní vzdělávání dospělých Záměrem společnosti Bravona je vzdělávání, přístupné jakékoli věkové kategorii, zájmům a potřebám klientů. Nabízíme kvalifikační kurzy uplatnitelné na trhu práce, dále vyhledávané,

Více

Národní soustava povolání

Národní soustava povolání OP RLZ, Opatření 3.3 Rozvoj dalšího profesního vzdělávání Systémový projekt Národní soustava povolání Ing. Michaela NAVRÁTILOVÁ Ministerstvo práce a sociálních věcíčr, Odbor 35, Odbor implementace programů

Více

UČEBNÍ OSNOVY ZŠ M. Alše Mirotice

UČEBNÍ OSNOVY ZŠ M. Alše Mirotice UČEBNÍ OSNOVY ZŠ M. Alše Mirotice Vzdělávací oblast: Člověk a svět práce Vyučovací předmět: Volba povolání Období: 3. období Počet hodin ročník: 0 0 33 33 Učební texty: 1 3. období A) Cíle vzdělávací oblasti

Více

SOCIÁLNÍ FIRMA nový model zaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce

SOCIÁLNÍ FIRMA nový model zaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce SOCIÁLNÍ FIRMA nový model zaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce výstup projektu Rozvoj sociální firmy Výroční konference CIP Equal Praha, 22.-23.4.2008 Ing. Markéta Würtherlová, Fokus Praha, o.s.

Více

praha a brno červenec prosinec 2009

praha a brno červenec prosinec 2009 profesní semináře praha a brno červenec prosinec 2009 budete vynikat Proč Tutor? Široká nabídka seminářů Veřejné nebo zakázkové firemní kurzy Kvalitní a profesionální lektorský tým Moderní učebny v centru

Více

Kurz Sociální a komunikační dovednosti

Kurz Sociální a komunikační dovednosti Kurz Sociální a komunikační dovednosti Lektorka, autorka materiálů: Mgr. Kateřina Obsah kurzu: 1. Pravidla a cíle kurzu 2. Seznamovací rozhovory teorie a nácvik, témata vhodná k vedení rozhovoru seznamovacího,

Více

Studie č. 13. Žádoucí změny v systému vzdělávání v odvětví textilního a oděvního průmyslu, s důrazem na rovnováhu

Studie č. 13. Žádoucí změny v systému vzdělávání v odvětví textilního a oděvního průmyslu, s důrazem na rovnováhu Žádoucí změny v systému vzdělávání v odvětví textilního a oděvního průmyslu, s důrazem na rovnováhu mezi konkurenceschopností a sociální soudržností Vytvořeno pro: Projekt reg.č.: Název projektu: Objednatel:

Více

Název lekce: Pracovní smlouva

Název lekce: Pracovní smlouva Název lekce: Pracovní smlouva Cíl: Seznámit se s pracovní smlouvou a jejími náležitostmi. Časová dotace: Věková kategorie: 1 vyučovací hodina 9. ročník Pomůcky: pracovní list První zaměstnání (2ks), příběh

Více

FLEXIBILNÍ PRÁCE - ŠANCE PRO ROZVOJ FIREM I ZAMĚSTNANCŮ

FLEXIBILNÍ PRÁCE - ŠANCE PRO ROZVOJ FIREM I ZAMĚSTNANCŮ FLEXIBILNÍ PRÁCE - ŠANCE PRO ROZVOJ FIREM I ZAMĚSTNANCŮ PROJEKT METR (Sdílení pracovních míst jako forma podpory mezigeneračního transferu kompetencí mezi pracovníky CZ.1.04/2.2.00/11.00024) Konference

Více

Vzdělávací kurz pro přípravu vůdčích osobností

Vzdělávací kurz pro přípravu vůdčích osobností Vzdělávací kurz pro přípravu vůdčích osobností Plánování zaměřené na člověka 3. část 10. listopadu 2013 Obsah kurzu Co jsme se naučili u domácích úkolů? Nástroje plánování zaměřeného na člověka: Příběh,

Více

JOB CLUB. v Terapeutické komunitě. Projekt realizovaný v Terapeutické komunitě Podcestný mlýn v období leden 2013- duben 2015

JOB CLUB. v Terapeutické komunitě. Projekt realizovaný v Terapeutické komunitě Podcestný mlýn v období leden 2013- duben 2015 JOB CLUB v Terapeutické komunitě Projekt realizovaný v Terapeutické komunitě Podcestný mlýn v období leden 2013- duben 2015 Cíle projektu: Navyknout klienta pravidelné práci, naučit ho pracovním návykům

Více

Systém CPA (Care Programme Approach, Programový přístup k péči)

Systém CPA (Care Programme Approach, Programový přístup k péči) Systém CPA (Care Programme Approach, Programový přístup k péči) care plan Co je systém CPA? Systém CPA Plan Programovému přístupu k péči se jinak říká také systém CPA. Systém CPA se stará o to, abyste

Více

Příklad dobré praxe IXX

Příklad dobré praxe IXX Projekt Další vzdělávání pedagogických pracovníků středních škol v oblasti kariérového poradenství CZ 1.07/1.3.00/08.0181 Příklad dobré praxe IXX pro průřezové téma Člověk a svět práce Milan Adamec 2010

Více

Nižší a střední management

Nižší a střední management Další vzdělávání nižšího a středního managementu firem CZ.1.07/3.2.13/04.0021 VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Nižší a střední management MODUL 2 Obchodní korespondence v českém a anglickém jazyce 1 2013 Obsah 1 IDENTIFIKAČNÍ

Více

Průzkum ManpowerGroup

Průzkum ManpowerGroup Průzkum ManpowerGroup Praha, 9. června 2015 Společnost ManpowerGroup dnes zveřejnila výsledky 10. ročníku každoročního průzkumu ManpowerGroup Nedostatek lidí s potřebnou kvalifikací, který se zaměřuje

Více

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 1. lekce Doporučení => nejlepší zdroj nových zakázek Malé a střední firmy dennodenně hledají ať už nové nebo staré, osvědčené marketingové taktiky

Více

Výroční zpráva společnosti InHelp,o.p.s. za rok 2012

Výroční zpráva společnosti InHelp,o.p.s. za rok 2012 Výroční zpráva společnosti InHelp,o.p.s. za rok 2012 Identifikace organizace: InHelp, o.p.s. Sídlem: 5. Května 3, 289 23 Milovice IČ: 27923151 Tato zpráva zahrnuje popis činnosti společnosti InHelp, o.p.s.

Více

PERSONÁLNÍ MANAGEMENT

PERSONÁLNÍ MANAGEMENT PERSONÁLNÍ MANAGEMENT Úkolem manažera nebo personálního oddělení, které nové zaměstnance vybírá, je rozpoznat, který z uchazečů o práci v podniku bude pravděpodobně nejlépe vyhovovat nejen požadavkům příslušného

Více

Jednání se zúčastnili: Centrum vizualizace a interaktivity vzdělávání, s.r.o. Tomáš Sokolovský Pavel Löffelmann Martina Brinzíková

Jednání se zúčastnili: Centrum vizualizace a interaktivity vzdělávání, s.r.o. Tomáš Sokolovský Pavel Löffelmann Martina Brinzíková ZÁPIS ZE SCHŮZKY konané v rámci projektu Sociální pilíř konceptu společenské odpovědnosti firem (CSR), ve vztahu k zaměstnanosti OZP na volném trhu práce, OP LZZ registrační číslo projektu: CZ.1.04/5.1.01/77.00003

Více

pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351)

pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351) Prava Nácvik a povinnosti pracovního cizinců pohovoru na českém a na pracovním si dát trhu pozor NÁCVIKOVÁ WORKSHOP LEKCE pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg.

Více

MÍSTO, KDE ŽIJEME (2015 2016)

MÍSTO, KDE ŽIJEME (2015 2016) MÍSTO, KDE ŽIJEME (2015 2016) UZÁVĚRKA: 30. ČERVNA 2015. Nadace VIA vyhlašuje 10. ročník programu Místo, kde žijeme. Generálním partnerem je společnost NET4GAS, s. r. o., partnerem je skupina Hornbach.

Více

Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání

Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání Představení projektu Fond dalšího vzdělávání Příspěvková organizace MPSV Hlavní poslání FDV realizace a koordinace aktivit v oblasti dalšího vzdělávání FDV napomáhá

Více

PROČ POTŘEBUJETE NEJLEPŠÍHO PRACOVNÍKA 7 Úvod 7 Váš úspěch závisí na vašich lidech 8 Přijetí kvalitních lidí něco stojí 8

PROČ POTŘEBUJETE NEJLEPŠÍHO PRACOVNÍKA 7 Úvod 7 Váš úspěch závisí na vašich lidech 8 Přijetí kvalitních lidí něco stojí 8 OBSAH ÚVOD 1 Poznámky ke kapitole 5 Kapitola 1 PROČ POTŘEBUJETE NEJLEPŠÍHO PRACOVNÍKA 7 Úvod 7 Váš úspěch závisí na vašich lidech 8 Přijetí kvalitních lidí něco stojí 8 Víte, co potřebujete? 9 Zaměřte

Více

Jak napsat motivační dopis. Kateřina Polreichová

Jak napsat motivační dopis. Kateřina Polreichová Jak napsat motivační dopis Kateřina Polreichová K čemu slouží? přehledný a pokud možno i zajímavý informuje, o jaký obor se zajímáte vysvětluje důvody vašeho zájmu nastiňuje vaše předpoklady ke studiu

Více

Budoucnost přinese více úspěchů! Spojte svoji budoucnost s kariérou u E&S Investments Czech Republic, s.r.o. (dále jen E&S )!

Budoucnost přinese více úspěchů! Spojte svoji budoucnost s kariérou u E&S Investments Czech Republic, s.r.o. (dále jen E&S )! Budoucnost přinese více úspěchů! Spojte svoji budoucnost s kariérou u E&S Investments Czech Republic, s.r.o. (dále jen E&S )! Investiční poradce: povolání s budoucností Povolání investičního poradce Vám

Více

Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 18. Dílčí kvalifikace stavební obory. Mgr. Zuzana Válková

Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 18. Dílčí kvalifikace stavební obory. Mgr. Zuzana Válková Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 18. Dílčí kvalifikace stavební obory Mgr. Zuzana Válková V České republice vzniká Národní soustava kvalifikací (NSK), která přehledně popíše jednotlivé kvalifikace tak,

Více

S námi na trh práce CZ.1.04/3.3.05/96.00079 Doba realizace projektu od 1. 4. 2013 do 31. 3. 2015

S námi na trh práce CZ.1.04/3.3.05/96.00079 Doba realizace projektu od 1. 4. 2013 do 31. 3. 2015 S námi na trh práce CZ.1.04/3.3.05/96.00079 Doba realizace projektu od 1. 4. 2013 do 31. 3. 2015 Příjemce: Kvalifikační a personální agentura, o.p.s. (Závodní 815, Třinec) KaPA, o.p.s. byla založena v

Více

Střední školy a internetový marketing. Studie občanského sdružení Než zazvoní

Střední školy a internetový marketing. Studie občanského sdružení Než zazvoní Střední školy a internetový marketing Studie občanského sdružení Než zazvoní 2. ledna 2015 Tento dokument shrnuje výsledky průzkumu mezi českými středními školami. Cílem šetření bylo zjistit, jaké nástroje

Více

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Každý úspěšný člověk, jestliže chce dosáhnout svého cíle, se musí věnovat své práci na 100%. Náš cíl je jasný. Vydělávat snadno, rychle a neomezené

Více

VÝUKOVÝ MODUL VI/2 VYTVÁŘENÍ PODMÍNEK PRO ROZVOJ ZNALOSTÍ, SCHOPNOSTÍ A DOVEDNOSTÍ V OBLASTI FINANČNÍ GRAMOTNOSTI

VÝUKOVÝ MODUL VI/2 VYTVÁŘENÍ PODMÍNEK PRO ROZVOJ ZNALOSTÍ, SCHOPNOSTÍ A DOVEDNOSTÍ V OBLASTI FINANČNÍ GRAMOTNOSTI VÝUKOVÝ MODUL VI/2 VYTVÁŘENÍ PODMÍNEK PRO ROZVOJ ZNALOSTÍ, SCHOPNOSTÍ A DOVEDNOSTÍ V OBLASTI FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Téma VI.2.4. Práce a vzdělávání 19. Dílčí kvalifikace dřevařské obory Mgr. Zuzana Válková

Více

Charakteristika podnikatele a výběr společníka

Charakteristika podnikatele a výběr společníka Charakteristika podnikatele a výběr společníka Obsah Podnikání Faktory ovlivňující podnikání Podnikání v číslech Kdo je podnikatel? Typicky český podnikatel Podnikatel vs. zaměstnanec Výhody a nevýhody

Více