GraphicMail. Komplexní nástroj pro a mobil marketing s propojením na sociální sítě Manuál

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "GraphicMail. Komplexní nástroj pro email a mobil marketing s propojením na sociální sítě Manuál"

Transkript

1 GraphicMail Komplexní nástroj pro a mobil marketing s propojením na sociální sítě Manuál

2 Obsah Začínáme... 3 Jak vytvořit ?... 5 Úprava u... 9 Správa kontaktů Vytvoření, změna názvu a odstranění seznamu, správa seznamů Blokované adresy Import seznamu Import datového souboru Personalizace Odesílání Nastavení paty a hlavičky u Přizpůsobení tlačítek v patě Nastavení hlavičky u Statistiky Integrace s Google Analytics Jak odeslat SMS Telefonní seznam Mobilní stránka Tipy pro vytváření HTML ů... 41

3 Začínáme Pro správné fungování GraphicMailu je potřebné, abyste pracovali v prohlížeči Mozilla Firefox nebo Internet Explorer. Po přihlášení do svého účtu se nacházíte v prostředí, které se skládá z expresního módu obsahující základní funkce, je v něm lehčí orientace a a je vhodný pro používání na začátku, a pokročilého módu obsahující všechny funkce, a Mobil módu na hromadné SMS. Po kliknutí na Pokročilý nebo Expresní mód se zobrazí dashboard, který uvidíte po přihlášení se do vašeho účtu jako úvodní stranu. Po kliknutí na Nastavení této strany si nastavíte jaké položky se budou zobrazovat na této úvodní stránce. Každé okno můžete jednoduchým kliknutím a táhnutím myší přemístit a tak si přizpůsobit rozložení jednotlivých položek na této stránce.

4 Jedním z oken je také Stav účtu. Po zaškrtnutí této položky budete vždy vidět Stav účtu na této úvodní straně. Stav účtu také zjistíte po kliknutí na Účet v pravém horním rohu. Pokud máte zkušební bezplatné konto, kredity si můžete koupit po kliknutí na červené tlačítko koupit kredity, které je umístěno vedle položky Účet. Po kliknutí na x se z účtu odhlásíte.

5 Jak vytvořit ? Nalevo se nachází rozklikatelné menu. Po kliknutí na každou položku, uvidíte jaké množství funkcí a úkonů každá položka obsahuje. V položce Newslettery si můžete: Vybrat šablonu - máte na výběr z velkého množství předpřipravených šablon k úpravě a editaci Vytvořit nový /newsletter musíte pojmenovat, uložit a přiřadit vámi zvolenou šablonu, pokud jste si nějakou vybrali

6 Upravit šablonu klikem na tlačítko Dále v přechozí kroku nebo na položku Upravit šablonu se dostanete do editoru, kde můžete svůj upravovat a editovat. Import/Export - pokud máte už vytvořenou vlastní šablonu, můžete jí importovat nebo v případě potřeby exportovat. můžete tedy vytvořit třemi následujícími způsoby: 1.) Použitím šablony - ve vašem účtě se nachází několik desítek vytvořených šablon. Vyberete si ji po kliknutí na Vybrat šablonu. 2.) Pokud chcete vytvořit designově jednoduchou a nenáročnou šablonu, použijte Drag and Drop Editor. Drag-and-drop editor Vám umožní vytvořit HTML y jednoduše a rychle. V tomto editoru se nachází několik druhů layoutů typů rozložení stránky a 16 stylů barevných kombinací. Newslettery/ y v Drag-and-drop editoru jsou vytvořené a editovatelné v blocích. Vyberte blok, který chcete editovat, a vložte do něj vytvořený obsah. Každý blok může být přemístěn, odstraněn, zkopírován nebo můžete vložit nové prvky do zvoleného bloku. Kliknutím můžete chytit, přesunout a vložit obsah, který potřebujete, na požadované místo v u. Každá šablona obsahuje místa vyhrazená pro obrázky. Ty můžete nahrát a uchovávat v knihovně obrázků. Následně vkládáte obrázky podle Vašeho vkusu. Ukázka Drag-and-Drop editoru:

7 3.) Pokud jste náročnější a chcete, aby byl váš na top úrovni, doporučujeme nechat si vytvořit šablony grafickým designérem a nechat si naprogramovat do HTML. HTML šablonu uložíte spolu s obrázky do ZIP souboru. HTML šablonu potom jednoduše importujete po kliknutí na Import/Export (1), klikněte na ZIP soubor (2), zvolte ZIP soubor ve Vašem PC, který chcete importovat (3) a vyberte do jaké složky v GraphicMail účtě budou uložené obrázky z u (4). Určíte kde bude uložený (5), napište název u (6) a klikněte na tlačítko import.(7). Následně můžete šablonu upravit tak, že v menu přejdete na Newslettery - Upravit.

8

9 Úprava u Pokud jste vytvářeli prostřednictvím Drag and Drop editoru, upravíte po kliknutí na Drag and Drop editor - Upravit. Pokud jste vytvářeli , importovali ho nebo si vybrali jednu z našich šablon, použijte HTML editor. Po kliknutí na Upravit šablonu a tlačítko Upraviť se otevře HTML editor. Pokud chcete posílat jen/i textovou verzi u, zaškrtněte pole Upravit text a klikněte na Upravit. Každý newsletter/ si můžete prohlédnout v online prostředí. Link daného u se vám zobrazí pod nadpisem Náhledová lišta. Tento odkaz zkopírujte a vložte do svého prohlížeče, aby se vám zobrazil. Po kliknutí na na tlačítko Upravit se otevře HTML editor. Nástroje na úpravu u se nacházejí v horní liště.

10 HTML kód u se zobrazí po kliknutí na HTML v dolní liště. Pokud jste zaškrtli možnost Upravit text před otevřením editoru, po skončení práce v HTML editoru a jeho zavřením, se otevře textový editor. Pokud chcete vložit text, ktetý se nachází v HTML u, klikněte na poslední ikonu v horní liště textového editoru. Proč vytvářet textovou verzi u? Při vytváření u, je třeba vycházet ze 3 předpokladů: 1. Ne všichni oví klienti zobrazují HTML y. 2. Někteří uživatelé mohou mít nastavené zobrazovaní jen textových ů.

11 3. Starší typy mobilních telefonů zobrazují jen textové y. Proto odesílejte y tak, aby v případě textového ového klienta příjemce dostal s linkem na HTML , který se otevře ve webovém rozhraní. Další možností je odesílání textové a HTML verze současně, jak vám to obsah a struktura u dovoluje. Co to znamená? GraphicMail odešle současně textovou a HTML verzi a doručí do schránky příjemce tu verzi, kterou ový klient akceptuje.

12 Správa kontaktů Seznamy příjemců spravujeme v položce Seznamy a kontakty po kliknutí na položku Spravovat. Kontakty můžeme importovat, doplňovat, přesouvat, odstraňovať, kopírovať. Správce kontaktů se skladá ze třech sloupců. 1.sloupec Seznamy : zobrazuje všechy současné seznamy kontaktů, které ve svém účtě máte. 2.sloupec Kontakty: seznam ových adres, které jsou v konkrétním seznamu. 3.sloupec Spravovat kontakty: dynamická položka, v které vykonáváte jednotlivé akce. Segmenty seznam segmentů. Vaše datové soubory můžete segmentovat na základě určitých Vámi zvolených kritérií a posílat kampaně jednotlivým segmentům. Blokované adresy seznam blokovaných adres, t.j. adres které se odhlásily z vaší předcházející ové kampaně, t. j. klikly na odkaz Odhlásit se a nepřejí si přijímat od vás další ové zprávy. Tyto adresy jsou systémem automaticky přidané do seznamu blokovaných adres. Pokud se ová adresa náhodou bude nacházet v seznamu příjemců, kam budete v budoucnosti posílat kampaně, systém neodešle na tuto adresu , protože je blokovaná. Tímto způsobem je proces automatizovaný.

13 Vytvoření, změna názvu a odstranění seznamu, správa seznamů Vytvoření seznamu: Kliknutím na zelené + ve sloupci Seznamy přidáte nový seznam příjemců. Po kliknutí na zelené + se otevře formulář k vyplnění ve třetím sloupci s názevem Nový seznam příjemců. Do volného pole vyplňte jeho název. Pokud chcete, aby se tento seznam příjemců zobrazoval také na přihlašovacím formuláři, zaškrtněte tuto možnost. Klikněte na Uložit. Změna názvu seznamu: Klikněte na ikonku Přejmenovat seznam příjemců (prostřední ikonka v prvním sloupci) a ve třetím sloupci se otevře okno, kde je třeba zadat nový název seznamu. Následně klikněte na Uložit. Odstranění seznamu: Pokud chcete odstranit seznam, klikněte na ikonku Koš v prvním sloupci.

14 Na podobném principu funguje správa samotných ových adres v seznamu. V druhém sloupci klikněte v sekci kontakty na zelené + a v třetím sloupci se zobrazí formulář k vyplnění údajů o novém kontaktu. Po kliknutí na ikonku Koš odstraníte zvolené ové adresy neboli kontakty. Po zaškrtnutí konkrétní ové adresy se ve třetím sloupci zobrazí všechny údaje o daném kontaktu, které můžete editovat po kliknutí na první ikonku Upravit údaje v horní části sloupce. Po editaci nezapomeňte kliknout na Uložit. Ve třetím sloupci jsou jednotlivé úkony, které můžete vykonat:

15 Přidat nový kontakt do seznamu příjemců Po kliknutí na tuto položku se otevře formulář, do kterého vyplníte údaje. Kontakt bude uložen v tom seznamu příjemců, který je zvolen v prvním sloupci. Přidejte ové adresy do seznamu příjemců Zkopírujte nebo vepište ové adresy do pole a následně klikněte na přidat. Tím rychle přidáte ovou adresu/y do seznamu vybraného v prvním sloupci. Exportovat tyto kontakty Po kliknutí na Exportovat kontakty, bude export zvolených kontaktů zaslán na váš . Můžete si zvolit export jen ových adres nebo ových adres i s ostatními údaji. Po kliknutí na Více možností - Kopírovat tyto kontakty do seznamu... překopírujete ové adresy definované v druhém sloupci do nového seznamu, jehož název zadáte. Na podobném principu funguje přesouvání kontaktů. Rozdíl spočívá v tom, že při kopírovaní zvolené adresy zůstávají i v původním seznamu, avšak při přesunu, v původním seznamu nezůstanou, ale přesunou se do nově zvoleného seznamu. V položce Odstranit tyto kontakty ze seznamu, můžete zvolené ové adresy odstranit z jednotlivých seznamů. Po kliknutí na položku Odstranit všechna data z datového souboru, které nejsou v žádném seznamu, budou vymazány ty kontakty z datových souborů, které se nenacházejí v žádném seznamu příjemců. Synchronizovat stav Stav ové adresy může být následující: OK ověřen HB odmítnuto S přihlášen U- odhlášen SP nepotvrzen - při double opt-in registraci- registrovanému je odeslaný potvrzující , který ještě nepotvrdil S2 potvrzen - při double opt-in registraci- registrovanému je odeslaný potvrzující , který už potvrdil

16 Pokud se ová adresa nachází v seznamu 1 i v seznamu 2 a na tyto seznamy byly poslané ové adresy, je možné, že adresa má rozdílné stavy. Proto je třeba synchronizace stavu.

17 Blokované adresy Blokované adresy seznam blokovaných adres, t.j. adres které se odhlásily z vaší předchozí ové kampaně, tzn. klikly na odkaz Odhlásit se, takže si nepřejí přijímat od vás další ové zprávy. Tyto adresy jsou systémem automaticky přidané do seznamu blokovaných adres. Pokud se daná ová adresa bude v budnoucnu opět nacházet v nějakém seznamu příjemců, systém na tuto adresu neodešle, protože je blokovaná. Příjemce by se musel znovu přihlásit. Po zaškrtnutí položky Seznam blokovaných adresy se v druhém sloupci zobrazí blokované adresy. V třetím sloupci je možné přidat adresu do seznamu blokovaných nebo importovat soubor s ovými adresami, které chcete přidat do seznamu blokovaných. Seznam blokovaných ových adres

18 Import seznamu Seznamy příjemců můžete importovat z excel souboru, cvs souboru, z ových účtů a kopírováním v položce Seznamy a kontakty Importovat. Po kliknutí na Importovat se otevře nové okno, ve kterém si můžete vybrat způsob, jakým chcete přidat kontakty. 1.) Přidejte kopírovaním nebo vepsáním. Zkopírujte a vložte nebo vepište adresy do spodního bloku a vyberte seznam, do kterého chcete adresy přidat. 2.) Importujte ze souboru Při importu je potřebné nejprve upravit nastavení importu a poté zvolit soubor z vašeho PC. Nezapomeňte zaškrtnout Souhlas s tím, že seznam příjemců obsahuje ové adresy užívatelů, kteří souhlasili s přijímáním ů a je v souladu s Anti-Spam pravidly. Nastavte do jakého seznamu příjemců, datového souboru a telefonního seznamu chcete importovat kontakty. Potom klikněte na tlačítko Pokračovat. Každé položce přiřaďte název. Standardně jsou předdefinované tyto položky: , Jméno, Příjmení, Kontaktní číslo, Země. Pokud se název položky neshoduje s žádnou předdefinovanou položkou, klikněte na Vytvořit nový sloupec a zadejte název. Takto je možné definovat 3 položky. Max. počet položek je 25. Pokud si chcete definovat víc než 3 vlastní položky, pracujte s datovými soubory (viz import datového souboru). Pokud jste přiřadili název k všem položkám a zaškrtli je, klikněte na Pokračovat.

19 V dalším kroku překontrolujte správnost v Náhledu importovaných dat. Pokud chcete vykonat další změny, klikněte na Mapování změn sloupců a tím se vrátíte do předchozího kroku. Pro dokončení importu klikněte na Ukončit.

20 Import větších souboru chvíli trvá. Po dokončení importu se zobrazí sumarizace. Pokud bude počet importovaných ových adres nižší než počet ových adres v souboru, který jste importovali, je to pravděpodobně tím, že neměly platný tvar nebo ová adresa byla v souboru vícekrát. Importované kontakty najdete ve správě kontaktů po kliknutí na Seznamy a kontakty Spravovat. 3.) Importujte z online účtu - zadejte adresu z jejíž adresáře chcete importovat kontakty a heslo k této schránce, zaškrtněte Umožnit náhled seznamu příjemců, pokud chcete seznam adres před importem vidět, a poté klikněte na Import. Jednotlivé adresy můžete upravovat (klik na Upravit adresu) nebo smazat (klik na Vymazat adresu).

21 Import datového souboru Pokud chcete importovat soubor s větším počtem vámi definovaných proměnných (max. 25), je potřeba vytvořit datový soubor. Pokud se v menu pod položkou Seznamy a kontakty nenachází položka Datové soubory, je třeba je aktivovat v Nastavení Všeobecné nastavení - Kontakty zaškrtnout Použijte položky Seznam příjemců a Soubory dat a klikněte Uložit. Poté znovu zaškrtněte Použijte položku Kontakty a klikněte Uložit. Přejděme k samotnému importu souboru dat. 1.) Vytvoříme seznam příjemců, kde se budou nacházet ové adresy z importovaného souboru dat. (Seznamy a kontakty Spravovat v prvním sloupci přidáte nový seznam příjemců)

22 2. Poté přejdeme do Nastavení nad prvním sloupcem a zaškrtneme Povolit víc databází pro vybraný seznam příjemců, a klikneme Uložit. 3. Vytvoříme soubor dat: Kontakty Nastavení souborů dat Vytvořit soubory dat

23 Zadáme název nového datového souboru a vepíšeme položky, které má datový soubor obsahovat. Tyto položky musí být shodné s položkami, které se nacházejí v excel souboru, který budeme importovat. 4. V části Mobil vytvoříme telefonní seznam obdobným způsobem jako jsme vytvořili nový seznam příjemců Telefonní seznam Spravovat Přidat nový seznam 5. Můžeme přistoupit k samotnému importu. Přejdeme v menu na Kontakty Importovat data. Klikněte na + Nastavení importu. Po nastavení jednotlivých položek nezapomeňte uložit změny klikem na Aplikovat změny.

24 Po nastavení vyberte soubor klikem na Browse. Poté vyberte, kam budou importovaná data uložena. Vyberte seznam příjemců, telefonní seznam a soubor dat, který jste v předchozích krocích vytvořili a klikněte na Pokračovat. 6. Následně přidělte k jednotlivým položkám správnou proměnnou. Položky nezapomeňte označit.

25 7. V dalším kroku překontrolujte správnost v Náhledu importovaných dat. Pokud chcete vykonat další změny, klikněte na Mapování změn sloupců a tím se vrátíte do předchozího kroku. Pro dokončení importu klikněte na Ukončit. Import větších souboru chvíli trvá. Po dokončení importu se zobrazí sumarizace.

26 Personalizace Pod pojmem personalizace rozumíme vložení variabilní proměnné do vytvářeného u Jméno, Příjmení, číslo objednávky atd. Před samotným vložením takové proměnné do u je třeba mít tyto data v datovém souboru. 1. Otevřete si HTML editor a klikněte na Insert personalization. Vyberte soubor a položku. Uložte. Pro vložení textovém editoru klikněte na tlačítko podtržené na obrázku níže. Otevře se nové okno. Vyberte soubor dat a u vybrané položky klikněte na link: Kopírovat do mailu. Některé prohlížeče tuto funkci nepodporují. V takovém případě kód zkopírujte a vložte do u ručně. Např.:<GM1287.2>Jméno</GM>

27 Odesílání K samotnému odeslání u v pokročilém módu přejděte v menu na Odesílání. Zde se kromě samotného poslání pomocí funkce Poslat seznamu příjemců nachází několik funkcí, které doporučujeme před odesláním využít ať už k otestování u pomocí funkce Poslat test (za testovací y se neodečítá kredit) nebo k zobrazení náhledu u pomocí funkce Náhled. V sekci Rozšířené možnosti odesílání se nachází další doporučené funkce, které je možné využít. Funkce TriggerMail slouží k předem nastavenému automatickému odesílání ů.

28 Kampaně je možné odesílat do více seznamů příjemců najednou nebo Poslat do segmentů dle vámi zadaných kritérií tak, aby vaše kampaně oslovily ty pravé příjemce. Jednotlivé segmenty je nutné předem vytvořit v menu Kontakty Segmentace Spravovat segmenty Přidat nový segment

29 A/B Testování Vytvořte několik verzí u (např. se změněným obsahem nebo jen předmětem u) a pošlete ho dvou stejně velkým skupinám příjemců, které náhodně vyberete. Dle výsledků uvidíte, který /newsletter dosáhl nejlepšího výsledku a ten pak použijete pro odeslání ostatním příjemcům. V A/B testu definujete parametr úspešnosti buď míru otevření nebo míru prokliků. Dále je nutné definovat procentuální podíl seznamu příjemců, který bude použitý pro test. Např. pokud zvolíte, že 10% vašeho seznamu příjemců bude použitý na testovaní, A bude pro 5% příjemců a také B bude pro 5 % příjemců. Poté, co zjistíte, který byl úspěšnější, ostatním 90% bude poslána vybraná vítězná verze. Systém je nastavený tak, že tento už automaticky nebude poslán příjemcům, kteří již obdrželi testovací , aby nedostali stejný dvakrát. Inbox Preview Různí oví klienti můžou zobrazovat váš HTML různým způsobem, protože každý ový klient má svoje specifika. K ověření, že se váš zobrazuje v nejrozšířenějších ových klientech správně slouží funkce Inbox preview. Ta vám vygeneruje náhledy ze 17 typů ových klientů, tzn. že uvidíte, jak bude vypadat po otevření v těchto 17 ových klientech.

30 Před samotným odesláním si ověřte také spam skóre, které detekuje míru pravděpodobnosti, že váš bude spamovými filtry identifikovaný jako SPAM. Spam skóre si prověříte kliknutím na Odesílání - Poslat seznamu příjemců - Zkontrolovat spam skóre Po několika minutách se zobrazí výsledek testu. Každému faktoru věnujte pozornost. Přesto, že Spamassassin tvrdí, že při skóre nižším než 5 obvykle není klasifikován jako spam, už při skóre nad 1 se mohou objevit problémy s doručitelností.

31 Nastavení paty a hlavičky u V menu přejděte na Nastavení - Nastavení hlavičky/paty. Uvidíte nasledující možnosti: Obecná nastavení Hlavička u Pata u V položce Obecná nastavení klikněte na Dále. Zde si můžete nastavit patičku a patu. Vyberte si logo, jaké bude zobrazované v patičce. Pokud chcete v patičce vlastní logo, kontaktujte nás. Po nastavení klikněte na Uložit jak u nastavení hlavičky tak u nastavení paty. Zobrazí se vám aktuální náhled.

32 Přizpůsobení tlačítek v patě Standardně můžete do patičky u přidat následující odkazy: Ty mohou být zobrazované buď jako text nebo HTML jako tlačítka. Pokud si zvolíte HTML patu, máte k dispozici tyto typy tlačítek:

33 Pokud zvolíte Použít textovou verzi, budete si moct nastavit font, velikost, typ a barvu písma. V současnosti jsou velmi velmi populární sociální sítě především Facebook a Twitter. Odkazy na tyto sítě je možné přidat defaultně do paty u. To umožní příjemci sdílet váš jednoduchým kliknutím na ikonku. V Nastavení hlavičky/paty Pata u zaškrtněte Přidat ke všem ům odkazy na sociální sítě. Obnovte náhled patička bude vypadat takto: Nastavení hlavičky u Ve stejné části jako nastavení paty u můžete nastavit také některé parametry hlavičky u.

34

35 Statistiky Pro úspešnost kampaně je důležité, aby byla měřitelná. To je možné díky statistikám, které GraphicMail poskytuje pro každou odeslanou kampaň. Statistiky nabízejí možnost sledovat počet doručených, nedoručených, otevřených, neotevřených ů, počet prokliků a přeposlání v čase. Veškeré statistiky dle různých kritérií naleznete v menu Reporty a statistiky: Po kliknutí na jednotlivé statistiky uvidíte seznam přesných adres, které danou akci provedly. Seznamy konkrétníchch ových adres, které nebyly doručené, jsou na vašem účtě přístupné měsíc. Proto po skončení kampaně a zkompletování reportů, odstraňte adresy označené jako neznámý uživatel nebo neznámá doména. Po kliknutí na konkrétní položku se vám zobrazí seznam ových adres. Ten je možné exportovat, vymazat ze seznamu příjemců nebo kopírovat do jiného seznamu příjemců.

36 Integrace s Google Analytics GraphicMail umožňuje integraci s Google Analytics. Google Analytics je bezplatná aplikace od společnosti Google, díky které můžete monitorovat návštěvnost a chování návštěvníků vašeho webu. Pokud už používáte Google Analytics na svých stránkách, můžete si nastavit, aby Google Analytics sledoval automaticky odkazy ve vašich ových kampaních vytvořených v GraphicMailu. Naše integrace s Google Analytics umožňuje zobrazit data o proklicích. Médium se zobrazí jako " ", jako zdroj Vaše uživatelské jméno a kampaň název u. Také vám zprostředkujeme název konkrétního linku a ové adresy, které klikli na konkrétní odkaz. Tak můžete sledovat celou cestu až po konverzi. Jaké kroky je potřeba udělat před aktivací integrace? V případě, že zatím nepoužíváte Google Analytics, vytvořte si účet na a implementujte systém Google Analytics na vaši webovou stránku. Další krok: V menu pokročilého módu přejděte na Newslettery Rozšířené - Odkazy Následně zadejte URL a název odkazu, který budete používat v u (odkaz, na který chcete, aby příjemce u klikl při čtení vašeho u) URL = název odkazu naše speciální nabídka. Zaškrtněte možnost Povolit Google Analytics a klikněte na Přidat. Následně uvidíte odkaz v přehledné tabulce. Odkaz můžete kdykoliv odstranit.

37 Poznámka: URL odkazu nastavte také ve Vašem účtě Google Analytics. Následně bude aplikovaný Google Analytics tracking kód ke každému takto definovanému odkazu automaticky. Předmět u bude označený jako název kampaně, a tak budete moct sledovat cíle/goaly každé kampaně. Nastavte si cíle/goaly Je důležité si nastavit goaly v Google Analytics, abyste mohli sledovat míru konverze. Návod jak si nastavit goaly najdete ZDE. Na základě integrace budete moct vidět míru konverze z vašich ových kampaní.

38 Jak odeslat SMS Pracujeme v módu Mobil. SMS vytvoříme klikem na Zprávy Vytvořit. V dalším kroku se dostanete do editoru SMS zprávy, který vám umožní konkrétní zprávu vytvořit.

39 Telefonní seznam Telefonní seznam spravujeme a importujeme stejným způsobem jako y v menu Telefonní seznam Spravovat/Importovat. Importovat můžeme excel nebo csv soubor. Importujte čísla ve tvaru 420 xxx xxx xxx, bez plus před 420. Standardně se odesílatel zobrazuje: +420 a číslo. To je možné změnit. V Nastavení a možnosti - Nastavení a možnosti SMS Nastavení SMS je položka Současné ID odesílatele: Předdefinovaná síť. Klikněte na tlačítko Změnit a uveďte telefonní číslo, které chcete mít jako číslo odesílatele. Na toto číslo vám přijde obratem ověřovací kód, který když zadáte do kolonky, která se vám zobrazí, tak se vám změní číslo odesílatele na to vámi požadované. Výsledkem je, že jako Současné ID odesílatele uvidíte vámi zadané číslo a místo Předdefinovaná síť, jak to bylo původně.

40 Mobilní stránka GraphicMail vyvinul velmi jednoduchý a intuitivní editor. Díky němu budete moct ve vašem GraphicMail účtu vytvořit vlastní mobilní stránku, hostovanou bezplatně u nás. Stránka je optimalizovaná pro správné zobrazování ve více než 5000 typů mobilních telefonů. Editor umožňuje vytvářet neomezené množství mobilních stránek. Pro samotnou mobilní stránku můžete také vytvorit neomezené množství podstránek. Takto si můžete vytvořit i firemní mobilní stránku. Také je možný sběr dat: vytvoření rezervačního formuláře, dotazníku a pod. Odešlete např. kupón nebo informaci o akci a získejte hneď zpětnou vazbu prostřednictvím potvrzení. Data vyplněná příjemci jsou uložené ve vašem GraphicMail účtě a můžete je exportovat do csv souboru. Následně je možné odeslat SMS s vygenerovaným linkem na tuto mobilní stránku. Ve statistikách následně uvidíte počet prokliků, které tel. čísla se na stránku podivaly a počet zobrazení stránky. Pro vytvoření mobilní stránky přejděte v sekci Mobil na Mobilní stránka Vytvořit. Pojmenuje novou stránku a uložte. Tím se dostanete do editoru mobilních stránek.

41 Tipy pro vytváření HTML ů Při vytváření a programovaní HTML šablon je potřebné dodržovat určitá pravidla týkající se struktury a obsahu, aby byly vaše HTML y zobrazované ve všech ových klientech správně. Pravidlo 1: Velikost HTML by měl mít max. Šířku 600 px tak, aby ho bylo možné vidět v náhledu v ových klientech. Velikost u by neměla přesahovat 150 KB včetně obrázků, jinak stahování u může trvat déle než je běžné. Pravidlo 2: Použijte tabulku pro uspořádání rozložení klienti jako Gmail a Outlook 2007 mají nedostatečnou podporu pro CSS vlastnosti jako float, margin a padding, a proto jsou tabulky nejlepším řešením pro uspořádání rozložení u. Pro dosažení nejlepších výsledků, dodržujte tyto zásady: Nastavte šířku každé buňky, ne tabuľky Pro nastavení barvy pozadí těla u použijte tabulku, která bude překrývať celé tělo u(<body><table width= 100% style= background:#fff; >...</table></body>). Vyhněte se zbytečným mezerám v buňkách tabulky. Pravidlo 3: CSS vlastnosti definujte v atributu style (inline CSS) a ne v externím souboru ani v HTML elementu <style>. CSS vlastnosti pro formátování textu zopakujte v každém HTML elementu, který obsahuje text. Toto pravidlo je potřeba používat kvůli Gmailu, protože Gmail z HTML dokumentu odstraňuje všechny CSS definice (všechny kromě inline CSS). Tento proces je možné nastavit i automaticky. Služby jako Pr er konvertují všechky CSS vlastnosti na inline CSS. Pokud použijete takovýto nástroj, můžete tento krok nechat na konec procesu programovaní a tak využít všechny přínosy CSS. Pravidlo 4: Snažte se vtěsnat nejpoutavější část u do horních 300 pixelů Náhled u ve většíně ových klientech je malý a vyžaduje, aby nejpodstatnější část byla v oblasti horních 300 pixelů. Pravidlo 5: Nepředpokládejte, že obrázky budou zobrazené

42 Mnoho ových klientů má zablokované zobrazování obrázků, a proto: Nastavte velikost obrázků tak, aby měl vhodné rozložení i pokud je zobrazování obrázků vypnuté. Nepoužívejte důležitý obsah jako obrázek: Nadpisy, linky, call-to-action, text Pro všechny obrázky definujte atributy alt, width a height. Tím zabezpečíte, že při nezobrazení obrázků se nezmění rozložení u. Testujte vzhled u v náhledu v úplném zobrazení, s vypnutými a zapnutými obrázky. Pravidlo 6: Vždy přikládejte i textovou verzi u Pomůže to doručitelnosti. Pokud posíláte HTML , pošlete současně textovou verzi, která se zobrazí v ových klientech, které neumí číst HTML. Nepoužívejte text jako součást obrázků. Důležitý je poměr obrázků a textu. Pokud je výrazný nepoměr a obsahuje jen obrázky, v kterých je zahrnutý text, odrazí se to na Spam skóre. Doručitelnost bude nižší. V případě, že používáte v u jen obrázky, Spamassasin to oskóruje nasledovně: 0.8 HTML_IMAGE_RATIO_02 BODY: HTML has a low ratio of text to image area 1.1 MIME_HTML_ONLY BODY: Message only has text/html MIME parts Tyto výstupy poukazují na nepoměr obrázků a textu. Po odstranění tohoto nepoměru se spam skóre sníží. Proto doporučujeme vytvářet textovou verzi u, která spam skóre výrazně snižuje. Systém automaticky doručí do ové schránky tu verzi, kterou daný ový klient podporuje. Další tipy Používejte obrázky ve formátu GIF nebo JPG (nikdy PNG) a definujte jejich výšku a šířku, aby velikost zůstala správná. Používejte alternativní text pro obrázky, aby příjemci nemuseli zapínat obrázky pro zobrazování chybějících částí, aby pochopili celkový kontext. Vždy uveďte rozměry obrázku. Pro všechny Gmail uživatele platí, že text, který se zobrazí v řádku za Předmětem, je začátek textu u. Pokud má na začátku obrázek, Gmail zobrazí alternativní text tohoto obrázku v řádku za předmětem. Použijte barvu pozadí také v těle u a v tabulce, aby se tato barva zobrazila ve všech ových klientech. Někteří klienti totiž nezobrazují barvu pozadí v těle u, ale jen barvu v tabulce. Outlook 2007 nepodporuje obrázky na pozadí (background-image). Pokud chcete použít obrázky na pozadí, použijte vždy také barvu pozadí, která bude v těchto klientech zobrazená místo obrázku. To řeší současně blokování obrázků a nezobrazování obrázků na pozadí v Outlooku 2007.

43 Nepoužívejte obrázkové mapy (image maps), klienti je nepodporují. HTML tipy Zkontrolujte HTML kód, zda je validní a všechny tagy jsou uzavřené. Nepoužívejte CSS, java, JavaScript, frames, ActiveX, ASP, PHP, cache busters, nebo dynamické HTML, mnoho klientů to nepodporuje. Nepoužívejte HTML formuláře. V některých ových klientech se nemusí zobrazit a stejně nebudou sbírat data. Nevkládejte Flash, videa ani jiná multimédia. Namísto toho přidejte odkaz na stránku s tímto obsahem. Použijte tagy <p></p> namísto <div></div> pro zarovnání a <br /> elementy pro oddělení odstavců od textu. Tag <body> může být ignorovaný nebo úplně odstraněný. Z kódu odstraňte elementy <meta />. Nejsou v ových klientech používané. Je to cizí kód, který je nepotřebný a měl by být odstraněn. Zkontrolujte HTML kód, zda tam výše uvedený kód. Programy jako Dreamweaver a jiné WYSIWYG editory mohou přidat extra kód do vašeho HTML a tím se může změnit zobrazení u. Zkontrolujte tagy pro personalizaci (oslovení Vážený pane/paní a konkrétně jméno) a jiný dynamický obsah, zda je kód správný. Pokud nebude správný, příjemce uvidí špatný obsah. Pro lepší čitelnost využijte HTML atribut title pro odkazy (HTML element <a></a>). Pokud chcete stránku zarovnat na střed, vložte jí např. do elementu <table></table>, kterým zabezpečíte zarovnání. Na zarovnání nepoužívejte element <body />, protože bude nahrazen jiným. Při elementech <td></td> nepoužívejte CSS vlastnost padding, protože může posunout celý řádek níž. Dědění CSS vlastností nefunguje tak jak má, proto je vždy uvádějte opakovaně (např. font-size a pod.). Pokud buňka tabulky (element <td />) obsahuje obrázek (element <img />), který má stejné rozměry jako buňka (obrázek má vyplnit celou buňku), nastavte mu CSS vlastnost display na block.

WR Web Web Revolution

WR Web Web Revolution WR Web Web Revolution Uživatelský manuál administračního rozhraní Web Revolution s.r.o. 2009 WR Web Administrace uživatelský manuál Praktický průvodce webové aplikace WR WEB seznamuje uživatele s prací

Více

Práce s těmito programy je snadná a brzy zjistíte, že se tvorba webových stránek stane spíše hrou než náročnou prací.

Práce s těmito programy je snadná a brzy zjistíte, že se tvorba webových stránek stane spíše hrou než náročnou prací. Úvod Děkujeme za důvěru v produkty firmy 3D3. Vybrali jste si jeden z nejjednodušších a nejsilnějších nástrojů pro tvorbu webových stránech a internetových obchodů. Vytvořené stránky mohou sloužit vám

Více

inpage vytváříme webové stránky

inpage vytváříme webové stránky inpage vytváříme webové stránky Stránka 1 inpage vytváříme webové stránky Úvod a poděkování Vítejte ve světě internetových stránek! Pokud jste si dodnes mysleli, že tajemství vytváření hezkých webových

Více

Moje stránky. Návod k použití. (nejčastější otázky)

Moje stránky. Návod k použití. (nejčastější otázky) Moje stránky Návod k použití (nejčastější otázky) 1 Obsah Co je to Widget?... 3 Jak přidám na stránku text?... 3 Jak přidám na stránku obrázek?... 3 Jak zkopíruji/zduplikuji stránku?... 3 Jak změním vzhled

Více

platnost od 10. 9. 2012

platnost od 10. 9. 2012 P latnost od 3. 9. 2012 platnost od 10. 9. 2012 Obsah Úvod...... 4 Průvodce nastavením e-shopu... 5 Výkladový slovník... 9 Přihlášení... 11 Odhlášení... 13 ThemeCentrik - objednávka grafické šablony...

Více

ZEBU webdesign s.r.o. Technologická 372/2 +420 597 305 937 70800 Ostrava Pustkovec info@zebu.cz

ZEBU webdesign s.r.o. Technologická 372/2 +420 597 305 937 70800 Ostrava Pustkovec info@zebu.cz DIČ: CZ24704091 Strana: 1 / 18 Obsah 1. Úvod... 3 2. Přihlášení... 4 2.1. Zapomenuté heslo... 4 3. Redakční systém... 5 3.1. Sekce Stránky... 5 3.1.1. Přidání přesměrování... 6 3.1.2. Přidání překladu...

Více

INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE -ADOBE DREAMWEAVER-

INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE -ADOBE DREAMWEAVER- Název projektu: Registrační číslo projektu: Zlepšení podmínek pro využívání ICT ve výuce CZ.1.07/1.1.02/01.0135 INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE -ADOBE DREAMWEAVER- Zpracoval: Ing. David Adamovský

Více

Základy práce s Sklikem TUTORIÁL

Základy práce s Sklikem TUTORIÁL Základy práce s Sklikem TUTORIÁL Obsah Obsah... 2 1 O Skliku... 4 1.1 Kde se inzeráty z Skliku zobrazují... 4 1.2 Proč právě Sklik?... 5 2 Založení účtu Skliku... 6 2.1 Registrace... 6 2.2 Přihlášení do

Více

MULTIFUNKČNÍ WEBOVÁ APLIKACE ČMI

MULTIFUNKČNÍ WEBOVÁ APLIKACE ČMI MULTIFUNKČNÍ WEBOVÁ APLIKACE ČMI uživatelská příručka Verze dokumentu: 1.0 Jazyk dokumentu: český Vytvořeno: Realizační team projektu Datum: 2. 12. 2014 Upraveno: Aktualizace URL Datum: 19. 1. 2015 e-business

Více

MyQ Eleven Free Instalační manuál

MyQ Eleven Free Instalační manuál MyQ Eleven Free Instalační manuál Revize 2 MyQ Server 4.3 Říjen 2013 Copyright 2006-2013 JANUS spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena. www.myq.cz Obsah Obsah 1. ZÁKLADNÍ INFORMACE 5 1.1. PŘEHLED DOKUMENTACE

Více

Marwel v2.5 redakční systém pro internetové prezentace

Marwel v2.5 redakční systém pro internetové prezentace Marwel v2.5 redakční systém pro internetové prezentace backendová redakce správa redakčního systému verze manuálu: 0.5 QCM, s. r. o., květen 2008 Podpora: e-mail: podpora@qcm.cz tel.: +420 538 702 705

Více

ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ Uživatelská příručka. Verze 4.1

ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ Uživatelská příručka. Verze 4.1 Uživatelská příručka Verze 4.1 Obsah dokumentu Obsah dokumentu... 2 Seznam obrázků... 5 1 ÚVOD... 8 1.1 Účel a rozsah dokumentu... 8 2 ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ ÚVODNÍ INFORMACE... 9 2.1 Jaké jsou rozdíly oproti

Více

Vkládání obsahu. Návrh obsahu. Kapitola 4. Sekce a kategorie systému Joomla

Vkládání obsahu. Návrh obsahu. Kapitola 4. Sekce a kategorie systému Joomla Kapitola 4 Vkládání obsahu Obsah je základem každého webu. Potřeba organizovat tento obsah je hnacím motorem širokého rozšíření systémů CMS jako je Joomla. Sami zjistíte, že přidáváním nového obsahu strávíte

Více

ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ Uživatelská příručka. Verze 4.1

ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ Uživatelská příručka. Verze 4.1 Uživatelská příručka Verze 4.1 Obsah dokumentu Obsah dokumentu... 2 Seznam obrázků... 5 1 ÚVOD... 8 1.1 Účel a rozsah dokumentu... 8 2 ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ ÚVODNÍ INFORMACE... 9 2.1 Jaké jsou rozdíly oproti

Více

Implementační manuál PayU pro e-shopy

Implementační manuál PayU pro e-shopy 2.2 Implementační manuál PayU pro e-shopy s využitím šablony www.payu.cz Obsah 1. Úvod 2. Od registrace po spuštění PayU 2.1 Obecné informace 2.2 Popis jednotlivých kroků 3. Implementace PayU 3.1 Obecné

Více

INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE -ADOBE DREAMWEAVER-

INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE -ADOBE DREAMWEAVER- Název projektu: Registrační číslo projektu: Zlepšení podmínek pro využívání ICT ve výuce CZ.1.07/1.1.02/01.0135 INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE -ADOBE DREAMWEAVER- Zpracoval: Ing. Zdeněk Železný Obsah:

Více

Technická dokumentace

Technická dokumentace Technická dokumentace Příloha č. 1 zadávací dokumentace veřejné zakázky Webový portál Plzeňského kraje 1. Úvod... 4 2. Stávající stav webového portálu... 5 2.1. Postup schvalování a publikování na portálu...

Více

NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY

NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY SAFESCAN TA-Software / TA -Software PROGRAM PRO ZÁZNAM DOCHÁZKY OBSAH ÚVOD A NÁVOD K POUŽITÍ 1. ZÁKLADY 1.1 Minimální požadavky

Více

Vodafone Smart II. společnosti Google Inc.

Vodafone Smart II. společnosti Google Inc. Některé služby a aplikace nemusí být dostupné ve všech zemích. Podrobnosti se dozvíte v prodejnách. Facebook je ochranná známka společnosti Facebook, Inc. Známky Twitter jsou ochranné známky společnosti

Více

příručka pro uživatele

příručka pro uživatele na internetu v pohodě příručka pro uživatele systému iprostor.cz Příručka pro uživatele Obsah O systému iprostor.cz 3 Pracovní prostředí 4 Tvorba www stránek 5 Struktura stránek 6 Seznam stránek 7 Nastavení

Více

Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7

Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7 Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7 Obsah 1 Jak vyplnit webovou žádost obecná část 3 1.1 Přístup a spuštění aplikace BENEFIT7 3

Více

Použití služby SharePoint se sadou Microsoft Office 2007

Použití služby SharePoint se sadou Microsoft Office 2007 Použití služby SharePoint se sadou Microsoft Office 2007 K A P I T O L A 4 Témata kapitoly: Otevírání a ukládání dokumentů knihovny Úpravy dokumentů v sadě Microsoft Office V kapitole 3 Použití integrovaných

Více

Kontakty...5. Manuál k aplikaci ShopSys...7 Stručný přehled rozdílů mezi jednotlivými verzemi...7

Kontakty...5. Manuál k aplikaci ShopSys...7 Stručný přehled rozdílů mezi jednotlivými verzemi...7 1 Kontakty...5 Manuál k aplikaci ShopSys...7 Stručný přehled rozdílů mezi jednotlivými verzemi...7 Popis nákupního prostředí...9 Frontend...9 Titulní strana...9 Výpis oddělení...10 Detail zboží...11 Panely...12

Více

Tvorba obsahu. Články, práce s editorem, galerie a krátké zprávy

Tvorba obsahu. Články, práce s editorem, galerie a krátké zprávy Články, práce s editorem, galerie a krátké zprávy abstract: Manuál slouží všem uživatelům systému Actavia, kteří v systému tvoří libovolné stránky nebo jejich fragmenty. Pro tvorbu stránek se používá editor

Více

WR Hotel & Pension. Web Revolution. Uživatelský manuál administračního rozhraní

WR Hotel & Pension. Web Revolution. Uživatelský manuál administračního rozhraní WR Hotel & Pension Web Revolution Uživatelský manuál administračního rozhraní Web Revolution s. r. o. 2010 WR Hotel & Pension Administrace uživatelský manuál Praktický průvodce administrací webové aplikace

Více

Print2PDF verze 9. Příručka uživatele

Print2PDF verze 9. Příručka uživatele Print2PDF verze 9 Příručka uživatele Obsah 1. Převod do formátu PDF... 6 1.1. PDF... 6 1.2. Print2PDF verze 9... 6 1.3. Bližší charakteristika základních komponent... 6 1.3.1. Tiskový ovladač Print2PDF...

Více

Počítačový program pro lékařské ambulance Začínáme s programem. Postupy a návody pro každý den

Počítačový program pro lékařské ambulance Začínáme s programem. Postupy a návody pro každý den Počítačový program pro lékařské ambulance Začínáme s programem Postupy a návody pro každý den HOTLINE 7:00 19:00 246 007 855 HOTLINE: 246 007 855 E-mail: amicus@cgm.cz Pracovní dny 7:00-19:00 hod. www.amicus.cz

Více

Uživatelská příručka aplikace. WebKlient klientská část

Uživatelská příručka aplikace. WebKlient klientská část Uživatelská příručka aplikace WebKlient klientská část Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. Jeruzalémská 964/4, 110 00 Praha 1 Tel.: +420 255 721 111 E-mail: info@cmzrb.cz www: http://www.cmzrb.cz

Více

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Vytvořeno v rámci projektu Dotkněte se inspirace Registrační číslo: CZ.1.0.7./1.3.00/51.0046 Autoři: Ludmila Klatovská Petr Kofroň Lenka Mandryszová

Více

S počítačem nejen k maturitě

S počítačem nejen k maturitě S počítačem nejen k maturitě 2. díl Pavel Navrátil Michal Jiříček Nakladatelství a vydavatelství R www.computermedia.cz Obsah Tematické rozdělení dílů knihy S počítačem nejen k maturitě Obsah prvního dílu

Více