Bluetooth Software Update Manual for Windows 7

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Bluetooth Software Update Manual for Windows 7"

Transkript

1 Bluetooth Software Update Manual for Windows 7 Applicable from 2012 products CDE-13xBT & CDE-W235BT & CDA-137BTi Tento manuál popisuje kroky potřebné pro update hlavní jednotky Bluetooth firmware. Přečtěte si všechna varování a kroky pečlivě před tím než začnete s updatem.

2 Požadavky Počítač s Windows 7 a bluetooth připojením. To zahrnuje vestavěný Bluetooth adaptér nebo externí USB Bluetooth adaptéry. Bluetooth adaptér musí podporovat File Transfer Profile (FTP). Bluetooth firmware aktualizační soubor (součástí dodávky od Alpine). Internetové připojení během procesu (automatické stahování ovladačů). Varování NEINSTALUJTE Bluetooth firmware během jízdy. NEVYPÍNEJTE motor u vozidla nebo neodpojujte Hlavní jednotku z napájení během aktualizace. Update by neproběhl v pořádku a Hlavní jednotka by se mohla poškodit. Poznámka Update vymaže všechny uživatelské informace, uživatelské nastavení, zpárované zařízení a telefonní kontakty. Prosím kontaktujte Alpine Technickou podporu ve vaší zemi ohledně otázek o aktualizaci. Bluetooth Firmware Update Instrukce Bluetooth firmware update je procedůra používající funkci Bluetooth známý jako File Transfer Profile (FTP), který bezdrátově přenáší aktualizační soubory z vašeho počítače do Hlavní jednotky. Tento manuál popisuje aktualizační proces, který používá Windows 7 operační systém (Broadcom Bluetooth Stack and Microsoft Bluetooth Enumerator). Stahování Bluetooth Firmware Jděte na domovské stránky Alpine abyste mohli stáhnout Bluetooth firmware update soubor do vašeho počítače, ketrý potřebujete k aktualizaci. Soubor naleznete na:

3 Ilustrace tlačítek na hlavní jednotce Ilustrace ukazuje tlačítka, která budou při procesu používána. Tato ilustrace je na základě modelu CDE-133BT. Umístění tlačítek bude jíné na jiných modelech. Přesné umístění tlačítek vašeho modelu naleznete ve vašem manuálu. 1. Příprava na připojení UPOZORNĚNÍ neprovádějtte aktualizaci Bluetooth firmware během jízdy nebo řízení! Zapněte hlavní jednotku, automobil nechte v (ACC) pozici (to znamená že motor neběží, ale rádio ano). Ujistěte se, že Bluetooth Hands-free a Audio Streaming jsou povoleny. a) Zapněte Hands-free podržením tlačítka AUDIO/SETUP nejméně na 2 vteřiny. b) Pomocí otočného tkačítka (ROTARY VOLUME na obrázku) vyberte "BLUETOOTH > ENTER > "BT IN" > ENTER >"HFP" > ENTER >"ON" > ENTER (Fig. 1). Hlavní jednotka se vrátí k "HFP" (Fig. 2). (Fig. 1). (Fig. 2) c) Povolte Audio Streaming pomocí otočněho tlačítka a vyberte "AUDIO" > ENTER > "ON" > ENTER (Fig.3). Hlavní jednotka se vrátí k "Audio" (Fig. 4). (Fig. 3) (Fig. 4) d) Zmáčkněte abyste se vrátili do nastavení, kde se vám zobrazí "BT IN" (Fig. 5) (Fig. 5)

4 Ujistěte se, že Bluetooth visible mode je ON (zapnutý). a) Pomocí otočného tlačítka vyberte "VISIBLE M" > ENTER > "VISI M ON" > ENTER (Fig. 6). Hlavní jednotka se vrátí k "VISIBLE M" (Fig. 7). (Fig. 6) (Fig. 7) Ujistěte se, že nejsou připojena žádná zřízení. a) Pomocí otočného tlačítka vyberte "PAIRED DEV" > ENTER (Fig.8) (Fig. 8) b) Pomocí otočného tlačítka vyberte PAIRED DEVICE potom zmáčkněte ENTER > "CLEAR" > ENTER (Fig. 9). Na této ukázce je zpárované zařízení ALPINE. (Fig. 9) "NO DEV" se zobrazí, když nejsou připojena žádná zařízení (Fig 10). c) Zopakujte krok 4 abyste odstranili další připojená zařízení. Vypněte Hlavní jednotu a pak znova zapněte pomocí nastartování automobilu a dejte zpět do (ACC) pozice. Zapněte váš počítač. (Fig. 10) Ujistěte se, že Bluetooh je zapnutý na vašem počítači. Bluetooth ikona nebo podobná upozornění by měli být zobrazeny v ZOBRAZIT SKRYTÉ IKONY dole v pravém rohu (Fig. 11). (Fig. 11)

5 2. Vytváření Bluetooth spojení mezi PC a Hlavní jednotkou Zmáčkněte tlačítko "Start" > Zařízení a tiskárny" (Fig. 12). (Fig. 12) Vyberte Přidat zařízení" (Fig. 13). (Fig. 13) Zobrazí se vám okno, kde Windows bude vyhledávat dostupná zařízení (Fig. 14). Vyberte zařízení "Alpine CD Receiver" (Fig. 14). (Fig. 14) Zmáčkněte Další" a Windows se začne připojovat k zařízení (Fig. 14).

6 Hlavní jednotka ihned zobrazí "PAIRING" potom "PAIR NO" (Fig. 15). (Fig. 15) Pomocí otočného tlačítka vyberte "PAIR YES" a potom zmáčkněte ENTER (Fig. 16). "CONNECTING" začně blikat na displeji (Fig. 17). (Fig. 16) (Fig. 17) Vydržte pár vteřin dokuď se nezobrazí "CONNECTED" na Hlavní jednotce (Fig. 18). To znamená, že propojení pomocí Bluetooth proběhlo správně. (Fig. 18) Klikněte na Zavřít v okně Přidat zařízení" (Fig. 19). Vraťte se do " Zařízení a tiskárny ". (Fig. 19)

7 Klikněte pravým tlačítkem na "Alpine CD Receiver" a vyberte Vlastnosti (Fig. 20) (Fig. 20) Otevře se okno s vlastnostmi zařízení Alpine CD Receiver (Fig. 21). Vyberte Služby" (Fig. 21). (Fig. 21) Potvrďte, že "Headset service" není zaškrtnut a ostatní zařízení jsou. Jako je zobrazeno na obrázku. (Fig. 22). Klikněte na "OK" abyste potvrdili změny (Fig. 22). (Fig. 22)

8 2. Aktualizace Bluetooth Firmware Upozornění Nevypínejte motor ani neodpojujte Hlavní jednotku od napájení během aktualizace. Aktualizace by neproběhla v pořádku a Hlavní jednotka by se mohla poškodit. Klikněte 2x na "Alpine CD Receiver" v Zařízení a tiskárny" abyste otevřeli Bluetooth Device Control menu (Fig. 23). (Fig. 23) Klikněte na Alpine CD Receiver headset ikonu v Operace a nastavení zařízení Bluetooth. (Fig. 24) (Fig. 24) Otevře se okno s dvěma soubory "recorder" a "update" (Fig. 25). 2x klikněte na "update". (Fig. 25) Na hlavní jednotce zmáčkněte tlačítko AUDIO/SETUP nejméně na 2 vteřiny, tím otevřete setup menu.

9 Pomocí otočného tlačítka vyberte "BLUETOOTH" > ENTER > "FW UPDATE" > ENTER (Fig 26). "UPDATE NO" se zobrazí na displeji (Fig. 27) (Fig. 26) (Fig. 27) Otočte otočným tlačítkem a vyberte "UPDATE YES" potom zmáčkněte ENTER (Fig. 28). "WAITING" se zobrazí na displeji (Fig. 29). (Fig. 28) (Fig. 29) Na počítači otevřete složku obsahující Bluetooth update firmware (named FC6000S_ plf). Přetáhněte update firmware file (pojmenovaný: FC6000S_ plf) do "update" složky, (kterou otvíráte v kroku 3) (Fig. 30). (Fig. 30) Update se nyní bude kopírovat do Hlavní jednotky. Poznámka: Proces bude trvat zhruba 30 sekund. (Fig. 31) Ujistěte se, že soubor byl zkopírován celý pomocí zobrazení procesové lišty na všem počítači. (Fig. 31) Jestli soubor nebyl zkopírován celý, prosím obraťte se na stranu 10 v tomto manuálu, v části "4. V případě problému...".

10 Hlabní jednotka zobrazí "FIRMWARE UPDATE DON T TOUCH ANY BUTTON" když se Firmware aktualizuje. I když procesová lišta je na konci po 30 vteřinách, update může trvat až 5 minut. Prosíme abyste nepřarušovali proces. Po uspěšné aktualizaci, Hlavní jednotka zobrazí "FIRMWARE UPDATED PLEASE PRESS ANY BUTTON". Zmáčkněte pro výstup z Update mode. Zavřete Bluetooth Device Control menu na vašem počítači. Vypněte Hlavní jednotku tím, že vypnete motor a potom opět nastartujte. Toto dokončí proces aktualizace. 3. Potvrzení aktualizace Na Hlavní jednotce zmáčkněte a držte tlačítko AUDIO/SETUP nejméně na 2 vteřiny. Pomocí otočného tlačítka vyberte "BLUETOOTH" > ENTER > "FW VERSION" > ENTER (Fig. 32). (Fig. 32) Potvrďte, že vaše verze je " " (Fig. 32). 4. V případě problému... Tato alternativní metoda může být zbytečná pokuď predešlé kroky nefungovali. Následující případy můžou být ten problém: Soubor s aktualizací nemusel být zkopírován celý Soubor s aktualizací byl zkopírován příliš rychle (obvykle 2-5 vteřin) Text FIRMWARE UPDATE DON T TOUCH ANY BUTTON nikdy nezmizí Po skončení aktualizace, BT Verze je stále stará Znova propojte Hlavní jednotku a počítač, dodržujte všechny instrukce do strany 7, krok 13

11 4. V případě problému... Klikněte 2x na "Alpine CD Receiver" v Zařízení a tiskárny" abyste otevřeli Bluetooth Device Control menu (Fig. 33). (Fig. 33) Klikněte na Alpine CD Receiver headset ikonu v Bluetooth Device Control (Fig. 34). (Fig. 34) Otevře se okno s dvěma soubory "recorder" a "update (Fig. 35). (Fig. 35) Otevřete "update" složku.

12 4. V případě problému... Vyberte Odpojit v Bluetooth Device Control menu (Fig. 36). (Fig. 36) "(Odpojeno)" se zobrazí pod Alpine CD Receiver (Fig. 37). (Fig. 37) Na Hlavní jednotce zmáčkněte a držte AUDIO/SETUP nejméně 2 vteřiny abyste otevřeli setup menu. Pomocí otočného tlačítka vyberte "BLUETOOTH" > ENTER > "FW UPDATE" > ENTER (Fig. 38). "UPDATE NO" se zobrazí na Hlavní jednotce (Fig. 39) (Fig. 38) (Fig. 39) Otočte otočné tlačítko a vyberte "UPDATE YES" a potom ENTER (Fig. 40). "WAITING" se objeví na displeji (Fig. 41). (Fig. 40) (Fig. 41) Na počítači stiskněte Připojit" v Operace a nastavení zařízení Bluetooth (Fig. 44). Nyní dodržujte instrukce v manuálu od strany 9 krok 8.

Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery. Tisk

Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery. Tisk Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery Tisk 2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění

Více

Lenovo IdeaPad Flex 10

Lenovo IdeaPad Flex 10 Lenovo IdeaPad Flex 10 Uživatelská příručka Než začnete používat počítač, přečtěte si bezpečnostní poznámky a důležité rady, které naleznete v přiložených příručkách. Poznámky Před používáním produktu

Více

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A Toto zařízení lze nakonfigurovat pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 7.0 Než začnete AirPlus G 802.11g/2.4 GHz bezdrátový víceportový tiskový

Více

INSTALAČNÍ MANUÁL WINDOWS SERVER 2003 A WINDOWS XP PROFESSIONAL PRO ŠKOLY TYPU C, E NEPOKRAČUJÍCÍ V PROJEKTU INTERNET DO ŠKOL

INSTALAČNÍ MANUÁL WINDOWS SERVER 2003 A WINDOWS XP PROFESSIONAL PRO ŠKOLY TYPU C, E NEPOKRAČUJÍCÍ V PROJEKTU INTERNET DO ŠKOL INSTALAČNÍ MANUÁL WINDOWS SERVER 2003 A WINDOWS XP PROFESSIONAL PRO ŠKOLY TYPU C, E NEPOKRAČUJÍCÍ V PROJEKTU INTERNET DO ŠKOL MICROSOFT ČESKÁ REPUBLIKA ČERVENEC 2005 OBSAH Úvod a určení dokumentu...1 Koncepce

Více

FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka

FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka Uživatelská příručka k systému FreeAgent GoFlex?Home 2011 Seagate Technology LLC. Všechna práva vyhrazena. Seagate, Seagate Technology, logo Wave a FreeAgent

Více

Volání...13 Uskutečňování a přijímání hovorů...13 Kontakty...14 Rychlé vytáčení...17 Další funkce volání...17

Volání...13 Uskutečňování a přijímání hovorů...13 Kontakty...14 Rychlé vytáčení...17 Další funkce volání...17 Obsah Začínáme...3 Sestavení...3 Zapnutí telefonu...4 Nápověda...4 Nabíjení baterie...5 Přehled telefonu...6 Ikony na obrazovce...7 Přehled nabídek...8 Procházení nabídek...9 Paměť...10 Jazyk telefonu...11

Více

DNP DIGITÁLNÍ FOTOTISKÁRNA DP-DS620 DP-DS620 (A) Uživatelská příručka pro ovladač tiskárny Pro Windows Vista

DNP DIGITÁLNÍ FOTOTISKÁRNA DP-DS620 DP-DS620 (A) Uživatelská příručka pro ovladač tiskárny Pro Windows Vista DNP DIGITÁLNÍ FOTOTISKÁRNA DP-DS620 DP-DS620 (A) Uživatelská příručka pro ovladač tiskárny Pro Windows Vista Dai Nippon Printing Co., Ltd 27. února 2015 Ver. 1.0.1.0 Bezpečnostní opatření Před použitím

Více

Dell Venue Pro 11 5130 Příručka uživatele

Dell Venue Pro 11 5130 Příručka uživatele Dell Venue Pro 11 5130 Příručka uživatele Regulační model: T06G Regulační typ: T06G001 Poznámky, upozornění a varování POZNÁMKA: POZNÁMKA označuje důležité informace, které pomáhají lepšímu využití počítače.

Více

Síťový USB 2.0 server. Obj. č.: 97 21 61

Síťový USB 2.0 server. Obj. č.: 97 21 61 Síťový USB 2.0 server Obj. č.: 97 21 61 Rozsah dodávky Síťový USB server Síťový kabel kategorie 5 (CAT5) Napájecí adaptér Instalační CD Návod k použití Vlastnosti Jednoduše připojí k síti Vaši USB tiskárnu

Více

Lenovo. Uživatelská příručka. Před používáním počítače si přečtěte bezpečnostní upozornění a důležité rady v dodaných příručkách.

Lenovo. Uživatelská příručka. Před používáním počítače si přečtěte bezpečnostní upozornění a důležité rady v dodaných příručkách. Lenovo Uživatelská příručka Před používáním počítače si přečtěte bezpečnostní upozornění a důležité rady v dodaných příručkách. Poznámky Před používáním výrobku si přečtěte Příručka s bezpečnostními a

Více

myphone NEXT Návod myphone NEXT NÁVOD

myphone NEXT Návod myphone NEXT NÁVOD myphone NEXT NÁVOD Děkujeme za nákup chytrého mobilního telefonu myphone. Tento návod je určen pro základní seznámení se službami a funkcemi smartphonu myphone. Bez předchozího písemného souhlasu společnosti

Více

AMAZON KINDLE 4 český návod. Special Offers & Sponzorované spořiče... 4 Spořič... 4 Hlavní obrazovka... 4

AMAZON KINDLE 4 český návod. Special Offers & Sponzorované spořiče... 4 Spořič... 4 Hlavní obrazovka... 4 AMAZON KINDLE 4 český návod Manuál pro Kindle 4 1 Obsah Obsah Kapitola 1 - začínáme... 2 Ovládací prvky... 2 Nabíjení baterie... 3 Indikátory stavu... 3 Stav WiFi... 3 Stav baterie... 3 Indikátor aktivity...

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka Obsah BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ...4 VZHLED A OVLÁDÁNÍ...9 Pohled zepředu 9 Pohled z boku 10 TECHNICKÉ VLASTNOSTI...11 ZAČÍNÁME...12 Nabití baterie 12 Řízení spotřeby 13 Ukládání souborů

Více

LabelManager Wireless PnP

LabelManager Wireless PnP LabelManager Wireless PnP UŽIVATELSKÝ MANUÁL dymo.com Copyright 2013 Newell Rubbermaid Europe, LLC. Všechna práva vyhrazena. Žádná část tohoto dokumentu ani software nesmí být reprodukovány nebo přenášeny

Více

Průvodce nastavením Wi-Fi

Průvodce nastavením Wi-Fi Průvodce nastavením Wi-Fi uu Úvod Existují dva režimy bezdrátové sítě LAN: režim infrastruktura pro připojení přes přístupový bod a režim ad-hoc pro vytvoření přímého propojení se zařízením podporujícím

Více

Obsah 1 1 Obsah 1 Obsah...1-1 2 Nastavení ovladače tiskárny...2-3 2.1 Sada CD-ROM...2-3 CD-ROM...2-3 2.2 Dodávané ovladače tiskárny...2-4 Ovladače tiskárny a podporované operační systémy...2-4 Systémové

Více

Uživatelská příručka TOSHIBA AT100. computers.toshiba-europe.com

Uživatelská příručka TOSHIBA AT100. computers.toshiba-europe.com Uživatelská příručka TOSHIBA AT100 computers.toshiba-europe.com Obsah Kapitola 1 Kapitola 2 Kapitola 3 Kapitola 4 Kontrola součástí.......................................... iv Bezpečnostní pokyny.......................................

Více

GT-S7580. Uživatelská příručka. www.samsung.com

GT-S7580. Uživatelská příručka. www.samsung.com GT-S7580 Uživatelská příručka www.samsung.com www.sar-tick.com Tento výrobek splňuje platné národní limity SAR - 2,0 W/kg. Maximální hodnoty SAR naleznete v části Informace o certifikaci SAR (Specific

Více

Průvodce nastavením bezdrátového připojení

Průvodce nastavením bezdrátového připojení Průvodce nastavením bezdrátového připojení 2008 Lexmark International, Inc. Všechna práva vyhrazena. Upozornění ohledně vydání Červen 2008 Následující odstavec neplatí pro země, kde taková nařízení odporují

Více

PŘÍRUČKA K INSTALACI SOFTWARE

PŘÍRUČKA K INSTALACI SOFTWARE PŘÍRUČKA K INSTALACI SOFTWARE DIGITÁLNÍ MULTIFUNKČNÍ SYSTÉM ÚVODEM OBSAH INSTALACE SOFTWARE (DODANÉHO SE STROJEM) INSTALACE SOFTWARE (PRO PŘÍSLUŠENSTVÍ) ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ Strana............... 5 6 9 Prosím

Více

Nokia E7 00 - Uživatelská příručka

Nokia E7 00 - Uživatelská příručka Nokia E7 00 - Uživatelská příručka 2.0. vydání 2 Obsah Obsah Bezpečnost 5 Začínáme 6 Tlačítka a části 6 Změna hlasitosti telefonního hovoru, skladby nebo videoklipu 10 Zamknutí a odemknutí tlačítek a obrazovky

Více

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku.

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. Začněte zde Vyrovnání tiskových kazet bez počítače Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. 1 Zkontrolujte, zda je v

Více

B30 Uživatelská příručka

B30 Uživatelská příručka B30 Uživatelská příručka Obsah 1. Zabezpečení... 4 2. Začínáme... 6 2.1. Baterie... 6 2.1.1. Instalace a odinstalace baterie... 6 2.1.2. Nabíjení baterie... 6 2.1.3. Používání baterie... 7 2.1.4. Indikátor

Více

ČESKY. Návod k použití. Taking internet telephony a step further 3088. www.dualphone.cz

ČESKY. Návod k použití. Taking internet telephony a step further 3088. www.dualphone.cz Návod k použití Taking internet telephony a step further 3088 VOLÁNÍ ZDARMA ZAPOJ & VOLEJ Obsah Dear customer manuálu Jak duální telefon funguje... 3 Jak je tento manuál USPOŘÁDÁN... 5 Instalace a základní

Více

BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka

BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka Uživatelská příručka BlackArmor NAS 440/420 2009 Seagate Technology LLC. Všechna práva vyhrazena. Seagate, Seagate Technology, logo Wave a FreeAgent jsou obchodní

Více

Často kladené otázky Verze 1.1

Často kladené otázky Verze 1.1 Často kladené otázky Verze 1.1 www.bi-link.cz Page 1 of 14 Obsah 1. Co je Bi-LINK a jak ho používat... 3 2. Vytvoření uživatelského účtu... 5 3. Připojení vašeho přístroje s Bi-LINK... 6 4. Importování

Více

Sony Ericsson Spiro. Uživatelská příručka. This is the Internet version of the User guide. Print only for private use.

Sony Ericsson Spiro. Uživatelská příručka. This is the Internet version of the User guide. Print only for private use. Sony Ericsson Spiro Uživatelská příručka Důležité informace Před použitím mobilního telefonu si přečtěte část Důležité informace. Zažijte více. Zjistěte jak. Naplňte svůj život popem a rockem. Sdílejte

Více

Navigátor 10 Manuál. 2010... MapFactor s.r.o.

Navigátor 10 Manuál. 2010... MapFactor s.r.o. Navigátor 10 Manuál I Navigator 10 Obsah 0 Část I Úvod 4 Část II Instalace Pocket Navigátoru 6 1 Přehled... 6 Instalace aplikace... Pocket Navigátor 6 Instalace map... 11 Část III Instalace PC Navigátoru

Více

Návod k použití CECH-2104A CECH-2104B

Návod k použití CECH-2104A CECH-2104B CS Návod k použití Než začnete tento produkt používat, pečlivě si přečtěte veškerou dokumentaci, která k němu náleží, a uschovejte ji pro budoucí potřebu. CECH-2104A CECH-2104B 7015888 VÝSTRAHA 2 Neotvírejte

Více

IPCorder KRR-8016/24/32/40

IPCorder KRR-8016/24/32/40 IPCorder KRR-8016/24/32/40 Stručný průvodce instalací Děkujeme, že jste zakoupili výrobek společnosti KOUKAAM a.s. Před jeho prvním použitím si prosím pečlivě přečtěte tento krátký návod. Pro další informace

Více