IP CCTV kamerové systémy 2010/2012 v souvislostech

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "IP CCTV kamerové systémy 2010/2012 v souvislostech"

Transkript

1 IP CCTV kamerové systémy 2010/2012 v souvislostech

2 Poplachové systémy pravidla, rámce, možnosti: IP CCTV - kamerové systémy v souvislostech Úvodní slovo (Michal Randa, ORSEC s.r.o.) Kulatý stůl: Kamerové systémy a ochrana osobních údajů (JUDr. Alena Kučerová / UOOU) Kamerové systémy a základní skladba bezpečnostních systémů (Michal Randa / ORSEC s.r.o.) IP CCTV v širších projekčně-návrhových souvislostech (Ing. Tomáš Mikula / TM-project) Strategie při návrhu IP CCTV (Dalibor Smažinka / AXIS Communications AB) Realizace s koncesní listinou, nebo s "volnou" živností (Zdeněk Veiner) Kamerové systémy ve vztahu k plnění povinností uložených zákonem o OOÚ (Mgr. Bc. David Burian / UOOU) Přestávka 11,10 11,30 hod. Obrazové senzory (Prof. Ing. Miloš Klíma CSc. / ČVÚT) Přepěťové ochrany z pohledu soudního znalce (Ing. Jiří Kutáč / Unie soudních znalců, o.s.) Technické požadavky na příslušenství a prvky kamerových systémů (Tomáš Metelka / METEL s.r.o.) Rekonstrukce analogového systému (Pavel Skřivánek / IPSECURITY, s.r.o.) Kapacitní možnosti HD rekordérů a zobrazovačů (Pavel Červenka / P.C.S. s r.o.) Videodohledový software a jeho úloha v kamerových systémech (Alexandr Němec / ATEAS CZ s.r.o.) Kamerové systémy a kritická infrastruktura (Tomáš Semerád ; Radek Zachoval / Siemens, s.r.o.) Přestávka 13,50 14,20 hod. Vyhodnocení dotazníků slosování vizitek 14,20 14,30 hod. Videoanalýza v asistivních technologiích (Ing. Stanislav Vítek, PhD / ČVÚT) Inteligence v kamerách a problematika přenosových tras (Miloš Kohout / AXIS Communications AB) Inteligentní videoanalýza a míra jejího praktického využití (Ing.Vlastimil Jurák / PROFIcomms s.r.o.)

3 Ohlédnutí - Od Chvalské tvrze 2010 k Chvalské tvrzi Chvalská tvrz ( Pravidla a limity kamerových systémů, aneb příště výhradně o IP ) / web ORSEC ( Fotíme s ORSEC(em) To jsme my ) ÚNMZ Biskupský dvůr ( Poplachové systémy: EZS nebo I&HAS ) FSDays ( Publikace Guideline IP CCTV Průvodce návrhem síťového videa ) ÚNMZ Biskupský dvůr ( Kulatý stůl Poplachové systémy ne zabezpečovačka ) AMPER ( Poplachové ( bezpečnostní ) systémy - Prostředí staveb a integrace ) ÚNMZ Biskupský dvůr ( Integrace poplachových systémů v rámci inteligentních budov ) ÚOOÚ ( Kamerové systémy a jejich provozování z pohledu ZOOÚ v teorii a praxi )

4 Doprovodný program konference Chvalská Tvrz - Viděno srdcem Sbohem, řekla liška. Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: To nejdůležitější člověk vidí srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné Co je důležité, je očím neviditelné, opakoval malý princ, aby si to zapamatoval. Antoine de Saint-Exupéry Malý princ Konto sbírky: /0100 SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na tel.číslo 87777

5 Vyhlášení soutěže Fotíme s ORSEC(em) To jsme my (4/2011) Doba trvání: Fotografie v galerii: 58 Galerii shlédlo: návštěvníků V soutěžní kategorie č.1 Pozitivní záběr jsou to fotografie: 4,42 - A jde to ( kabelová trase v souladu sčsn ) 4,35 - White Big Brother ( ani velký bratr nemusí být vždy strašákem ) 4,00 - Full HD ultra kompaktní kamera ( i speciální kamery lze nabízet s nadhledem ) 3,90 - Operační středisko ( o demontáži nerozhoduje vždy kvalita montáže ) 3,84 - Bezpečnostní posouzení ( jak vypadá bezpečnost za každou cenu ) 3,76 - Křivoruký Edvard ( i kamerová jednotka se může líbit ) 3,66 - Osobní strážce ( nejen technika může sloužit k ochraně ) 3,46 - Nenápadný strážce ( nejen reklama, ale i siréna má svůj význam ) 3,45 - Na odpočinku ( jak mohou vypadat sirény po splnění svého účelu ) 3,38 - Dokonalé ukotvení ( betonovat kvalitní základy pro ukotvení kamery lze i na střeše ) V soutěžní kategorie č.2 Negativní záběr jsou to fotografie: 4,79 - Kabelový management ( i v popelnici bývá větší pořádek ) 4,77 - wifi plyn blesk ( hádanka: kudy se asi dostane blesk do cíle nejrychleji ) 4,68 - Částečně venkovní prostředí ( ohýbání norem asi nemá hranic ) 4,53 - Serverovna jak má být ( aj ty jsi IT? Kolik vás je mezi námi ) 3,91 - Nadstavba ( rekonstrukce kamerového systému je tak jednoduchá věc ) 3,91 - Pavoučí sítě ( vypadá vaše instalace bezpečnostního systému podobně? ) 3,75 - Ústředna po Turecku ( ještě že pojišťovnám to je v běžném životě jedno ) 3,64 - Pasivní převodník ( co Čech, to výrobce ) 3,62 - EZS lanko se hodí i pro 230V ( aneb jak napojit 230V a nespálit se ) 3,53 - Analog vs. IP ( jak montovat analog nás učili, ale jak si bez školení poradit s tím IT? )

6 Kamerové ( bezpečnostní ) systémy 2011 Dostupné technologie / teorie & realita

7 Publikace Guideline IP CCTV - Průvodce návrhem síťového videa (9/2011)

8 Kulatý stůl Poplachové systémy - ne zabezpečovačka (2/2012) Cílem setkání byla diskuze o aktuálním stavu, ale také budoucnosti oboru Poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob. V rámci čtyřhodinové diskuse předních odborníků proběhla diskuze nad dotazy, které vzešly z diskuzních fór Technika, Trh a Realizace. Základem kvalifikace pro obor poplachových systémů by měla i nadále být koncesní listina - poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob a vyhláška o odborné způsobilosti v elektrotechnice I nadále je potřeba rozlišovat mezi bezpečnostním a informačním systémem Tahouny trhu směrem ke kvalitě nejsou oborová sdružení, ale jednotlivci Základem pro zlepšení stavu oboru je nepřetržitá relevantní osvěta Zákazníci = uživatelé čím dál tím více od bezpečnostních systémů očekávají skutečné bezpečí Pro firmy i zákazníky je čím dále složitější se zorientovat a odhalit skutečnou kvalitu Je znát nedostatečné vzdělání pracovních sil vstupujících do tohoto oboru Nejpodceňovanější fází výstavby poplachových systémů je bohužel již samotný záměr Oboru jako celku nejvíce škodí tlak na cenu zejména v oblasti stavebních zakázek a generálních dodavatelů v této oblasti Prostor pro nasazování kvalitních poplachových systémů na trhu stále je, vyžaduje ale od každého daleko lepší schopnosti, jak jej prosadit

9 Kulatý stůl Kamerové systémy a jejich provozování z pohledu zákona o ochraně osobních údajů v teorii a praxi (10/2012) Účastníci diskuse u kulatého stolu Kamerové systémy a jejich provozování z pohledu zákona o ochraně osobních údajů v teorii a praxi, který uspořádal Úřad pro ochranu osobních údajů a společnost ORSEC, se mj. vyjádřili k Úřadem připravené metodice Provozování kamerových systémů z hlediska zákona o ochraně osobních údajů. Připomínky diskutujících budou do připravené metodiky zapracovány a uvedená praktická pomůcka pro uživatele kamerových systémů bude ještě v tomto roce vydána a k dispozici zájemcům. Tříhodinová diskuse přinesla jak cenná vyjasnění některých problémů (využívání kamerových systémů v obytných domech a jejich okolí i využívání kamer v hromadné dopravě), tak pojmenování nově vznikajících komplikací s užitím kamerových systémů, například v soukromých vozidlech, kterými je třeba se z hlediska ochrany osobních údajů a ochrany soukromí zabývat. Úřad pro ochranu osobních údajů přikládá podobnému typu spolupráce a konzultací s odbornou veřejností velký význam pro své působení. Tisková zpráva ÚOOÚ / 17. října 2012

10 Poplachové systémy pravidla, rámce, možnosti: CCTV - kamerové systémy 1843/1952/ Uzavřený televizní okruh ( používán pojem Kamerový systém nebo Systém CCTV ) v jeho nejjednodušší formě, je prostředek umožňující zobrazovat obrazy snímané televizní kamerou na monitoru prostřednictvím vlastního přenosového systému. Počet kamer a monitorů, které mohou být použity v instalaci CCTV, není teoreticky limitován, ale v praxi bude limitován zvolenou konfigurací řídícího pracoviště a schopností obsluhy ( operátora ) tento systém řídit.

11 Poplachové systémy pravidla, rámce, možnosti: IP CCTV - kamerové systémy v souvislostech 1. Zachycení obrazu (image capturing); čl ; Přeměna obrazu z optického nebo skenovacího zařízení na videosignál nebo digitální formát dat. 2. Propojení (interconnections); čl ; Médium, prostřednictvím kterého jsou přenášeny zprávy a/nebo signály mezi prvky systému CCTV. 3. Zpracování obrazu (image processing); čl ; Metoda úpravy nebo analýzy (digitálních) obrazů prostřednictvím algoritmů nebo (softwarových) postupů ; Příklad: komprese a šifrování obrazů, metody analýzy obsahu obrazu. 4. Uživatelské rozhraní (user interface); čl ; Prostředky, kterými uživatel ovládá systém CCTV.

12 Poplachové systémy pravidla, rámce, možnosti: IP CCTV - kamerové systémy v souvislostech

13 Kulatý stůl: Kamerové systémy a ochrana osobních údajů JUDr. Alena Kučerová Náměstkyně předsedy Úřadu pro ochranu osobních údajů Vystudovala právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Profesním zaměřením je právo v oblasti informačních systémů veřejné správy. V posledních 15-ti letech se specializuje na ochranu osobních údajů v souvislosti s jejich zpracováním v informačních systémech veřejného i soukromého sektoru a věnuje se odborné publikační činnosti. Od roku 2000 pracuje v Úřadu pro ochranu osobních údajů, od roku 2005 na pracovní pozici náměstkyně předsedy ÚOOÚ se zaměřením na výkon dozorových agend úřadu. Anotace přednášky Kulatý stůl: Kamerové systémy a ochrana osobních údajů : Tématem vystoupení bude ohlédnutí se za průběhem akce, pořádané ÚOOÚ a společností ORSEC 16. října 2012 jako kulatý stůl - setkání expertů a odborníků na problematiku instalace a provozu kamerových systémů v obytných domech a v dopravě včetně dohledových dopravních systémů. Tato problematika je stále aktuální a rozvíjí základní zásady a přístupy v celém spektru technologií používaných pro monitorování prostředků a osob s cílem zajistit řádný provoz a minimalizovat možné škody na majetku a zdraví.

14 IP CCTV v širších projekčně-návrhových souvislostech Ing. Tomáš Mikula absolvent ČVUT FEL Praxe: v letech externí profesor na SPŠ strojírenské -obor Elektrotechnika v letech projektant a hlavní technik slaboproudých bezpečnostních systémů společnosti ELPIS ELEKTRO s.r.o. od dosud projekt slaboproudých bezpečnostních systémů AO -členské číslo ČKAIT: specifikace činnosti dle ČKAIT: specializace na slaboproud a koordinaci silno+slabo Anotace přednášky: IP CCTV v širších projekčně-návrhových souvislostech" Ovlivnění projektování, resp. návrhu kamerového systému z pohledu nových norem pro IP CCTV, zákona o veřejných zakázkách po novele vč. přidružených vyhlášek, ostatních právních předpisů a koordinace se silnoproudem vč. ochrany před bleskem a přepětím.

15 Dalibor Smažinka Key account manažerem pro ČR a SR Strategie při návrhu IP CCTV Od roku 2005 pracoval jako produktový manažer pro síťovou bezpečnost, aktivní prvky a IP kamery ve VAD divizi Azlan distributorské společnosti Tech Data. Zde se věnoval jak obchodním aktivitám, tak i produktovým a technickým školením Axis Academy, jejímž byl certifikovaným školitelem. Od července 2011 je prvním zaměstnancem nově založené české pobočky Axis Communications s.r.o. jako manažer pro významné zákazníky na českém a slovenském trhu. Anotace přednášky: Strategie při návrhu IP CCTV " Sdílení bezpečnostních a provozních zdrojů na IP platformě v rámci podniku nám umožňuje úspory a vylepšení na jedné straně, ale zároveň představuje větší nároky na kompetentnost projektanta. Nutností se stávají praktické nástroje pro pomoc při projektování CCTV systémů

16 Realizace s koncesní listinou, nebo s "volnou" živností Ing. Zdeněk Veiner Zaměstnání Vedoucí odd. zabezpečovacích a komunikačních technologií VS ČR Absolvent ČVUT FEL v Praze, obor telekomunikační technika. Do roku 1990 vedoucí speciální záchranářské techniky na HBZS Kladno. Následně pozice projektování a realizace poplachových systémů. Od roku 1999 působil v akreditovaných certifikačních orgánech na výrobkovou certifikaci poplachových systémů a certifikaci systémů řízení kvality. Od roku 2007 pracuje ve státním sektoru. Anotace přednášky: Realizace s koncesní listinou, nebo s "volnou" živností" Stručný přehled živností v oboru Požadavky investorů na kvalifikaci dodavatelů Odborná zdatnost firem s koncesí a bez. Srovnání s jinými státy ve světě

17 Kamerové systémy ve vztahu k plnění povinností uložených ZOOÚ Mgr. Bc. David Burian Ředitel registračního odboru ÚOOÚ Na ÚOOÚ začal pracovat od roku 2001 jako referent zahraničního odboru. V roce 2004 se stal vedoucím registračního oddělení. Do jeho kompetence spadá zejména odpovědnost za vedení registračních řízení a agenda předávání osobních údajů do zahraničí včetně vydávání povolení k takovému předávání. V rámci svěřených kompetencí řeší i problematiku zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerových systémů. Je spoluautorem knihy: Předávání osobních údajů do zahraničí česká a evropská právní úprava, otázky a odpovědi. Anotace přednášky Kamerové systémy ve vztahu k plnění povinností uložených ZOOÚ : Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů ukládá správcům osobních údajů, resp. provozovatelům kamerových systémů určité povinnosti. Příspěvek se zabývá praktickou stránkou (obsah, náležitosti a postupy) plnění některých povinností při zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerových systémů. Jedná se zejména o zpracování dokumentace technicko organizačních opatření, získávání a náležitosti souhlasu subjektů údajů se zpracováním jejich osobních údajů, označení prostor monitorovaných kamerovým systémem, podrobnou informaci poskytovanou o zpracování osobních údajů subjektům údajů a předávání záznamů z kamerových systémů.

18 Obrazové senzory Prof. Ing. Miloš Klíma, CSc. / ČVUT FEL Prof. Klíma absolvoval FEL ČVUT v roce 1974, dále CSc. 1978, Doc. 1982, Prof Od roku 1989 je vedoucím skupiny Multimediální techniky (MMTG) a od roku 2006 je vedoucím katedry radioelektroniky FEL ČVUT. Jeho odborné aktivity zahrnují oblast multimediální obrazové a televizní techniky obrazové senzory, komprese obrazu a obrazové fotoniky. Abstrakt: Aplikovaná obrazová technika tvoří mimořádně důležitou oblast bezpečnostní techniky. Příspěvek popisuje rychle se rozvíjející technologie obrazových senzorů a možnosti, které tyto technologie nabízejí. Hlavní část se poté týká shrnutí typů, parametrů a vlastností současné generace obrazových senzorů a kamer. Dále se věnuje přehledu aplikačních oblastí obrazových senzorů. Multimedia Technology Group, K13137, FEE CTU

19 Ochrana před bleskem pro systémy CCTV Ing. Jiří Kutáč předseda - Unie soudních znalců, o. s. - v r absolvoval VUT Brno, FEL - dne byl jmenován Krajským soudem v Ostravě znalcem, v oboru elektrotechnika, specializace ochrana před bleskem a přepětím člen: TNK 97 - Elektroenergetika, TNK 22 - Elektrotechnické předpisy - garant mezinárodní spolupráce: IEC TC 81, CLC TC 81X,Ochrana před bleskem - spoluautor odborné publikace: Ochrana před bleskem a přepětím z pohledu soudních znalců (SPBI Ostrava 2010), Hromosvody a zemniče (IN-EL Praha 2008) - spoluautorem překladu souboru českých tech.norem: ČSN EN Ochrana před bleskem (01/2006) - spoluautorem normy: PNE Umístění přepěťového ochranného zařízení SPD typu 1 (třídy požadavků B) v elektrických instalacích odběrných zařízení (01/2008) Anotace přednášky: Ochrana před bleskem pro systémy CCTV" - Příčiny a škody způsobené bleskem a přepětím na kamerových systémech. - Vyhodnocení rizik z pohledu soudního znalce. - Ochranná opatření před bleskem a přepětím pro systémy CCTV

20 Technické požadavky na příslušenství a prvky kamerových systémů Tomáš Metelka Technický ředitel METEL s.r.o. Tělem sportovec, duší technik pracuje v oblasti zabezpečovacích systémů od roku Nejprve jako výrobní technik ve v.d. STEZ. Po absolvování základní vojenské služby nastoupil v roce 1993 do pozice servisního technika fy. EXPERTA PRODUCTION s.r.o.. V roce 1996 Založil spolu s dalšími společníky sdružení fyzických osob METEL zaměřující na vývoj a výrobu přenosových zařízení. V roce 2002 firmu spolu s bratrem transformovali na METEL s.r.o., kde je v pozici technického ředitele zodpovědný za technický rozvoj firmy. Anotace přednášky: Technické požadavky na příslušenství a prvky kamerových systémů" Technické požadavky na komunikační zařízení z pohledu - Elektromagnetické kompatibility - Odolnost proti přepětí - Klimatická odolnost - Funkční testy

21 Rekonstrukce analogového systému Pavel Skřivánek Obchodní ředitel společnosti IPSECURITY s.r.o v oblasti telekomunikací se specializaci na telefonní ústředny, následně IP telefonii distribuční společnost AZLAN CZ s.r.o., pozice obchodní a technický manažer pro telefonní systémy ALCATEL, optické konvertory IMC NETWORKS, IP kamerové systémy AXIS Communications spoluzakladatel firmy IPSECURITY s.r.o. Zaměření firmy: IP kamerové systémy, videoanalýzy, servery atd Anotace přednášky: Rekonstrukce analogového systému" - Digitalizace kamerových systémů jednoduchý úkon, nebo komplikace pro všechny zúčastněné? - Jak se projeví tzv. Digilizace a nasazení encodérů při připojení stávajících kamer? - Je řešením HD-SDI? Jak se vyrovnat s HD rozlišením? - Je řešením přenos ethernetu po koaxiálním kabelu? - Jak jde pro IP řešení využít přenosových koaxiálních tras? - Plusy a mínusy jednotlivých řešení

22 Kapacitní možnosti HD rekordérů a zobrazovačů Pavel Červenka produktový manažer PCS, divize Security V oboru průmyslových kamerových systémů působí od roku 2006 Do společnosti PCS nastoupil v roce 2009 Ve své pozici je zodpovědný za kvalitativní výběr sortimentu a návrhy řešení Jeho úkolem je též jednat s jednotlivými výrobci systémů. Anotace přednášky: Kapacitní možnosti HD rekordérů a zobrazovačů V dnešní době se stále častěji setkáváme s požadavkem na IP kamerové systémy s vysokým rozlišením. Jak, ale takový systém správně navrhnout abychom vytvořili funkční a účelný celek? Jaké jsou současné reálné možnosti a limity systému s vysokým rozlišením? Na tyto a jiné otázky se budeme snažit zaměřit a ukázat hranice základních komponent systémů s vysokým rozlišením

23 Videodohledový software a jeho úloha v kamerových systémech Ing. Alexandr Němec Jednatel a technický ředitel společnosti ATEAS CZ s.r.o. Anotace přednášky: Videodohledový software a jeho úloha v kamerových systémech" Téma postihuje základní kritéria výběru videodohledové platformy a požadavky, které je nutné klást na aplikační software pro kamerové systémy, a to v rovině uživatelské, technické i licenční. Mezi tato kritéria patří hardwarová (ne)závislost, otevřenost, podpora standardů, integrační rozhraní či bezpečnost. Bezpečnost dat, jako jedno z hlavních kritérií, je nutné posuzovat v rámci všech prvků kamerového systému a vyžadovat od řešení konkrétní technologie a vlastnosti, které budou zmíněny

24 Kamerové systémy a kritická infrastruktura Tomáš Semerád vedoucí oddělení Security Solutions (SES) - divize SBT, Siemens a.s. V oboru požárních a zabezpečovacích systémů bezpečnosti pracuje od roku Prvním zaměstnavatelem firma Olympo Praha s. r. o., pozice obchodní a technický manažer pro systémy CCTV a systémy na ochranu zboží od světového výrobce firmy Sensormatic. Od roku 1998 zaměstnán ve švýcarské firmě Alarmcom, kde zastával funkci produktového manažera pro systémy CCTV. Od roku 2002 zaměstnán ve firmě Siemens, s.r.o., která koupila firmu Alarmcom. V současné době v pozici vedoucího oddělení Security Solutions (SES), které navrhuje a realizuje bezpečnostní systémy. Anotace přednášky: Kamerové systémy a kritická infrastruktura " Každý větší průmyslový areál má svou kritickou infrastrukturu. Jak může při on-line monitoringu jejích klíčových bodů pomoci kamerový systém? Postačí klasický záznam, nebo je nutná systémová provázanost všech bezpečnostních systémů? Jak může vypadat vrstvená integrace příklady z praxe nasazení platforem SiPass integrated, SiveillanceTM Fusion a Siveillance Vantage

25 Videoanalýza v asistivních technologiích Ing. Stanislav Vítek, PhD. / ČVUT FEL Ing. Vítek absolvoval FEL ČVUT v roce 2002, disertační práci obhájil v roce 2009 tamtéž. V letech pracoval v IAA CSIC ve Španělsku na vývoji sítě robotických dalekohledů. Od roku 2008 odborným asistentem na katedře radioelektroniky FEL ČVUT. Jeho odborné aktivity zahrnují oblast zpracování multimediální a vědeckých obrazových dat a asistivní technologie. Abstrakt: V relativně blízké budoucnosti významně vzroste podíl technických prostředků, tzv. asistivních technologií, na péči o nemocné či handicapované osoby a seniory. Tato skutečnost bude způsobena změnou rozložení populace, s rostoucím podílem skupiny seniorů. Přednáška rozebere možnosti, které pro oblast asistivních technologií nabízí současná videotechnika a metody zpracování obrazu, nabídne ukázku již existujících řešení a představí řešení nová, zpracovávaná v rámci Centra asistivních technologií (CAT) načvut FEL. Jedná se zejména o metody detekce a sledování osob v obrazeči detekce nestandardních stavů a chování (např. pády). Multimedia Technology Group, K13137, FEE CTU

26 Inteligence v kamerách a problematika přenosových tras Miloš Kohout sales engineer pro CEE Před Axis Communications v pozici produktového manažera divize ADT Security Projects. Dríve 3 roky ve společnosti ADI v pozicích od customer support a key account manager Jako sales engineer Axisu má na starosti : předprodejní a poprodejní podporu u vybraných projektů a zákazníků regionu CEE školení Axis Academy mimo ČR a SR péče o partnery typu ADP (Application Development Partner) a AVHS (Axis Video Hosting System). Anotace přednášky: Inteligence v kamerách a problematika přenosových tras" Současná úroveň využívaných detekčních metod a aplikací v kamerách, pokročilá událostní logika a vzájemná komunikace mezi IP kamerami. Rozdílné přístupy k aplikačnímu vybavení kamer

27 Inteligentní videoanalýza a míra jejího praktického využití Ing.Vlastimil Jurák CCTV Product Manager - PROFICOMMS s.r.o. Po mnohaleté obchodní praxi v několika firmách je od roku 2001 zaměstnán ve firmě Proficomms s.r.o., která působí na trhu jako distributor komunikačních technologií pro Českou republiku a Slovensko pro podnikové, metropolitní a telekomunikačních sítě a také pro průmyslové komunikace a kamerové systémy. Jako CCTV produktový manažer se zpočátku věnoval oblasti analogových a digitálních přenosů videosignálů, audiosignálů a sérových datových linek. V poslední době se věnuje zejména digitálním IP kamerovým systémům v moderních bezpečnostních systémech včetně využití automatické analýzy obrazu. Anotace přednášky: Inteligentní videoanalýza a míra jejího praktického využití " Využití počítačového vidění pro řízení a zabezpečení dopravy. Automatická analýza videoscény s detekcí nežádoucích událostí jako účinný prostředek pro zabezpečení objektů a areálů. Monitoring videosignálu jako nástroj pro jednodušší instalaci a nastavení kamerového systému a také pro zajištění kvality dohledového systému. Ukázky zajímavých videosekvencí z praxe.

28 Kamerové ( bezpečnostní ) systémy a jejich základní skladba Michal Randa ORSEC s.r.o. ( poradenství a přednášková činnost v rámci provozu portálu) TRIVIS, a.s. ( lektor vzdělávacího kurzu pro městské policie - Operátor kamerových systémů ) ÚNMZ ( Činnost v TNK124 Poplachové systémy ; Technická normalizace ; činnost v oblasti Centra technické normalizace Bezpečnostní služby. Specializace v rámci CEN/TC 325 Plánování městské výstavby a navrhování budov - TNK 148 ) TRIVIS, a.s. ( lektor vzdělávacího kurzu pro městské policie - Operátor kamerových systémů ) MVČR ( Oponent bezpečnostního výzkumu ; Spolupráce na projektu Bezpečná lokalita Bezpečné bydlení ; ve spolupráci s MVČR odborná garance za Asociaci technických bezpečnostních systémů Grémium Alarm ) z minulosti ( činnost v redakční rada časopisu Security magazín ; prezídium Asociace technických bezpečnostních systémů Grémium Alarm ; odborná komise kamerových systémů Asociace technických bezpečnostních systémů Grémium Alarm ) současnost KPKB ČR / ČABM / ASIS International Česká republika / ČVUT FEL / UTB Zlín / Ostatní ( 21 let činnosti na trhu poplachových systémů v pozicích: projektant / obchodní zástupce / realizátor / technický konzultant /. )

29 Poplachové systémy pravidla, rámce, možnosti: IP CCTV - kamerové systémy v souvislostech Úvodní slovo (Michal Randa, ORSEC s.r.o.) Kulatý stůl: Kamerové systémy a ochrana osobních údajů (JUDr. Alena Kučerová / UOOU) Kamerové systémy a jejich základní skladba (Michal Randa / ORSEC s.r.o.) IP CCTV v širších projekčně-návrhových souvislostech (Ing. Tomáš Mikula / TM-project) Strategie při návrhu IP CCTV (Dalibor Smažinka / AXIS Communications AB) Realizace s koncesní listinou, nebo s "volnou" živností (Zdeněk Veiner) Kamerové systémy ve vztahu k plnění povinností uložených ZOOÚ (Mgr. Bc. David Burian / UOOU) Přestávka 11,10 11,30 hod.

Výsledky 1. kola soutěže Fotíme s ORSEC(em) To jsme my

Výsledky 1. kola soutěže Fotíme s ORSEC(em) To jsme my Výsledky 1. kola soutěže Fotíme s ORSEC(em) To jsme my www.orsec.cz orsec@orsec.cz 5.4.2011 - Vyhlášení výsledků 1. kola soutěže Fotíme s ORSEC(em) To jsme my Doba trvání: 18.10.2010 31.1.2011 Fotografie

Více

B e z p e č n o s t n í s y s t é m y

B e z p e č n o s t n í s y s t é m y Vážení, Odborně - informační, bezpečnostní portál ORSEC si Vás dovoluje pozvat na odbornou konferenci B e z p e č n o s t n í s y s t é m y Datum a čas konání: 16.9.2010, od 08,45 hodin Místo konání: Chvalská

Více

K A M E R O V É S Y S T É M Y

K A M E R O V É S Y S T É M Y KAMEROVÉ SYSTÉMY V segmentu kamerových systémů jsme v roce 2012 udělali výrazný krok vpřed. Díky akvizici společnosti KH servis s více než 20 lety zkušeností jsme zkvalitnili služby a rozšířili své možnosti.

Více

ve spolupráci s pořádají 7. odbornou konferenci s mezinárodní účastí OD POŽADAVKŮ STAVEBNÍHO PRÁVA PO REALIZACI A UŽÍVÁNÍ STAVEB

ve spolupráci s pořádají 7. odbornou konferenci s mezinárodní účastí OD POŽADAVKŮ STAVEBNÍHO PRÁVA PO REALIZACI A UŽÍVÁNÍ STAVEB ve spolupráci s pořádají 7. odbornou konferenci s mezinárodní účastí APLIKACE PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ PRO POŽÁRNÍ BEZPEČNOST STAVEB, OD POŽADAVKŮ STAVEBNÍHO PRÁVA PO REALIZACI A UŽÍVÁNÍ STAVEB Konference se

Více

Integrace, inteligence a realita trhu teorie a praxe

Integrace, inteligence a realita trhu teorie a praxe Integrace, inteligence a realita trhu teorie a praxe www.orsec.cz orsec@orsec.cz Poplachové systémy a legislativa - základní rámec / zařazení Poplachové systémy a legislativa - základní rámec / zařazení

Více

Ing. Michael Ledvina. RNDr. Petr Beránek. Stanislava Fojtíková. Ing. Eleonora Herlíková

Ing. Michael Ledvina. RNDr. Petr Beránek. Stanislava Fojtíková. Ing. Eleonora Herlíková Ing. Michael Ledvina Působení ve Svazu účetních člen Metodické rady Svazu účetních pro podnikatele předseda Metodické rady Svazu účetních pro neziskové auditor, člen KA ČR člen Komory certifikovaných účetních

Více

Inteligentní zabezpečení budov Ing. Milan Stehlík

Inteligentní zabezpečení budov Ing. Milan Stehlík Inteligentní zabezpečení budov Ing. Milan Stehlík SBT Europe Regional Head Conference - November 2006 For internal use only / Siemens Switzerland Ltd 2006 Inteligentní zabezpečení budov Předpokládaná bezpečnostní

Více

SOUČASNÁ ÚLOHA KOORDINOVANÉHO ELEKTRO PROJEKTOVÁNÍ V PROSTŘEDÍ INTEGROVANÝCH A INTELIGENTNÍCH STAVEB

SOUČASNÁ ÚLOHA KOORDINOVANÉHO ELEKTRO PROJEKTOVÁNÍ V PROSTŘEDÍ INTEGROVANÝCH A INTELIGENTNÍCH STAVEB Prague Fire & Security Days 2012 SOUČASNÁ ÚLOHA KOORDINOVANÉHO ELEKTRO PROJEKTOVÁNÍ V PROSTŘEDÍ INTEGROVANÝCH A INTELIGENTNÍCH STAVEB Tomáš Mikula autorizovaný projektant elektro KOORDINACE NE na úrovni

Více

1. Pot eby uživatel 1. Pot eby uživatel - ti, i k te e í í p ra r cu c jí í s C CTV T V den e n n oper e á r to o i i od C CTV T V o o e

1. Pot eby uživatel 1. Pot eby uživatel - ti, i k te e í í p ra r cu c jí í s C CTV T V den e n n oper e á r to o i i od C CTV T V o o e KAMEROVÉ SYSTÉMY - CCTV Mgr. Zdeněk Štěpánek, PhD. Policejní akademie ČR POSOUZENÍ VHODNOSTI APLIKACE CCTV 1. Potřeby uživatelů - ti, kteří pracují s CCTV denně (operátoři)...od CCTV očekávají, že budou

Více

Řízení kvality, kontroling, rizika. Klíčová aktivita 2 Komplexní vzdělávání. Kateřina Hrazdilová Bočková Martina Polčáková Branislav Lacko

Řízení kvality, kontroling, rizika. Klíčová aktivita 2 Komplexní vzdělávání. Kateřina Hrazdilová Bočková Martina Polčáková Branislav Lacko Sylabus modulu G: Řízení kvality, kontroling, rizika Klíčová aktivita 2 Komplexní vzdělávání Kateřina Hrazdilová Bočková Martina Polčáková Branislav Lacko 6. 12. 2010 Cílem dokumentu je seznámit účastníky

Více

Bosch Video Management System Zabezpečení budoucnosti pomocí technologie IP

Bosch Video Management System Zabezpečení budoucnosti pomocí technologie IP Bosch Video Management System Zabezpečení budoucnosti pomocí technologie IP Zabezpečení videodat přes síť IP Spojení všech součástí Systém Bosch Video Management System (VMS) slouží ke správě IP a digitálních

Více

SW pro správu a řízení bezpečnosti

SW pro správu a řízení bezpečnosti Integrační bezpečnostní SW pro správu a řízení bezpečnosti Systém je vlastním produktem společnosti Integoo. Trvalý vývoj produktu reflektuje požadavky trhu a zákazníků. Ať už je velikost vaší organizace

Více

Komplexní řízení bezpečnostních, provozních, technologických systémů budov

Komplexní řízení bezpečnostních, provozních, technologických systémů budov Komplexní řízení bezpečnostních, provozních, technologických systémů budov Nadstavbový systém pro sledování, správu a vyhodnocování elektronických systémů budov a rozlehlých objektů. Umožňuje efektivně

Více

Rozvoj ehealth a Telefónica O2

Rozvoj ehealth a Telefónica O2 Rozvoj ehealth a Telefónica O2 INSPO Praha, 13.března 2010 Filip Linhart ehealth Project Manager Telefónica O2, Czech Republic Představení skupiny Telefónica založena v roce 1924 v současné době má zhruba

Více

Fyzická bezpečnost. Téma: Průmyslová televize - kamerové systémy. Ing. Kamil Halouzka, Ph.D. kamil.halouzka@unob.cz

Fyzická bezpečnost. Téma: Průmyslová televize - kamerové systémy. Ing. Kamil Halouzka, Ph.D. kamil.halouzka@unob.cz Fyzická bezpečnost Téma: Průmyslová televize - kamerové systémy Ing. Kamil Halouzka, Ph.D. kamil.halouzka@unob.cz Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt: Vzdělávání pro bezpečnostní

Více

ČD Telematika a.s. Efektivní správa infrastruktury. 11. května 2010. Konference FÓRUM e-time, Kongresové centrum Praha. Ing.

ČD Telematika a.s. Efektivní správa infrastruktury. 11. května 2010. Konference FÓRUM e-time, Kongresové centrum Praha. Ing. ČD Telematika a.s. Efektivní správa infrastruktury 11. května 2010 Konference FÓRUM e-time, Kongresové centrum Praha Ing. František Nedvěd Agenda O společnosti ČD Telematika a.s. Efektivní správa konfigurací

Více

OD Series www.orbiz.co.kr sales@orbiz.co.kr

OD Series www.orbiz.co.kr sales@orbiz.co.kr OD Series www.orbiz.co.kr sales@orbiz.co.kr I. HD-SDI Hybrid Porovnání rozlišení SD(Analog) a HD-SDI DVR SD DVR zobrazí maximálně rozlišení o velikosti D1 (720*576) což není mnoho. Ale HD-SDI (Serial Digital

Více

Ochrana osobních údajů při provozování kamerových systémů

Ochrana osobních údajů při provozování kamerových systémů Ochrana osobních údajů při provozování kamerových systémů Úřad pro ochranu osobních údajů JUDr. Alena Kučerová Konference IP CCTV kamerové systémy 2010/2012 v souvislostech dne 14. listopadu 2012 Kulatý

Více

Seminář VŠE, ČSSI a ICT UNIE 26.10.2011

Seminář VŠE, ČSSI a ICT UNIE 26.10.2011 Výsledky průzkumu nabídky a poptávky po IT profesích v ČR Seminář VŠE, ČSSI a ICT UNIE 26.10.2011 Výzkum Lidské zdroje v ICT vznikl za finanční podpory MŠMT ČR v rámci projektu Sociální síť v regionech

Více

3 PROFIL SPOLEČNOSTI

3 PROFIL SPOLEČNOSTI PROFIL SPOLEČNOSTI 3 2 Základní údaje: Generální ředitel a člen představenstva: Ing. Jindřich Špringl Sídlo společnosti: Rohan Business Centre (Budova A, 6.patro) Rohanské nábřeží 671/15 186 00 Praha -

Více

STRUČNÉ PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI A REFERENCE

STRUČNÉ PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI A REFERENCE STUČNÉ PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI A EFEENCE KONTAKT Stakohome Network s.r.o. Aloisovská 934/8, 198 00 Praha 9 Hloubětín Tel.: 226 517 522 Fax: 226 517 379 Mobil: 776 780373, 776 780378 E-mail: konopasek@stakohome.cz,

Více

Úvodní slovo prezidenta společností TELCOM

Úvodní slovo prezidenta společností TELCOM Vážení přátelé, zákazníci a obchodní partneři, akciová společnost ATS-TELCOM PRAHA, a. s., patří do rodiny telekomunikačních společností sjednocených obchodním názvem TELCOM. Tyto firmy představují samostatné,

Více

Kulatý stůl l expertů. Jihlava 20.června 2007

Kulatý stůl l expertů. Jihlava 20.června 2007 Kulatý stůl l expertů Jihlava 20.června 2007 Základní informace Systémový projekt OP RLZ 3.3 Realizátor projektu: MPSV ČR Dodavatel VZ: sdružení NVF, BIVŠ, KPMG Subdodavatelé: SST, AMSP, ČIA Doba realizace:

Více

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost EDUCA III Další profesní vzdělávání zaměstnanců společnosti T-MAPY spol. s r.o. 2013-2015 září 2013 - únor 2015 Charakteristika projektu Projekt je zaměřen

Více

Projekt č. TA02030435

Projekt č. TA02030435 Projekt č. TA02030435 Technická podpora a metody pro ověřování interoperability odbavovacích a informačních systémů ve veřejné dopravě Metody standardizace v oblasti informačních systémů Rok 2013 Ing.

Více

Bezpečnostní politika společnosti synlab czech s.r.o.

Bezpečnostní politika společnosti synlab czech s.r.o. Bezpečnostní politika společnosti synlab czech s.r.o. Platnost dokumentu: 14. ledna 2015 Datum vypracování: 8. ledna 2015 Datum schválení: 13. ledna 2015 Vypracoval: Schválil: Bc. Adéla Wosková, Ing. Jaroslav

Více

Jakým otázkám dnes čelí CIO? Otakar Školoud Chief Information Officer, ALTRON GROUP

Jakým otázkám dnes čelí CIO? Otakar Školoud Chief Information Officer, ALTRON GROUP Jakým otázkám dnes čelí CIO? Otakar Školoud Chief Information Officer, ALTRON GROUP Jakým otázkám dnes čelí CIO? Jaké jsou jejich řešení? Tlak na snižování nákladů Využití nových technologií a rostoucí

Více

Síťová bezpečnost v projektu státní maturity. GTS Managed Security

Síťová bezpečnost v projektu státní maturity. GTS Managed Security Síťová bezpečnost v projektu státní maturity GTS Managed Security Agenda Úvod a video SMS soutěž Základní požadavky na telekomunikace a síťovou bezpečnost Anonymizované schéma systému Datacentrum důležité

Více

MINISTERSTVO VNITRA generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR

MINISTERSTVO VNITRA generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR MINISTERSTVO VNITRA generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Č.j. MV-62401-1/PO-2009 KÓDOVÉ OZNAČENÍ: KIS P Praha 1. října 2009 listů: 8 S c h v a l u j e: genmjr. Ing. Miroslav Štěpán v.

Více

OPTICKÉ KOMUNIKACE 2013

OPTICKÉ KOMUNIKACE 2013 1. informace a pozvánka k aktivní účasti Česká a Slovenská společnost pro fotoniku ČVUT v Praze, fakulta elektrotechnická Československá sekce IEEE Agentura Action M Vás zvou na konferenci a výstavu OPTICKÉ

Více

Mobilní aplikace ve světě ERP. Asseco Solutions, a.s. a Simac Technik ČR, a.s.

Mobilní aplikace ve světě ERP. Asseco Solutions, a.s. a Simac Technik ČR, a.s. Mobilní aplikace ve světě ERP Michal Hanko Petr Kolda Asseco Solutions, a.s. a Simac Technik ČR, a.s. Skupina Asseco Solutions Asseco Solutions je průkopníkem a vizionářem na poli informačních systémů

Více

Systémová elektroinstalace základ inteligentní budovy

Systémová elektroinstalace základ inteligentní budovy Systémová elektroinstalace základ inteligentní budovy 25. dubna, Jan Průcha 2012 Insight Home, a.s. Osnova Představení společnosti Insight Home, a.s. Koncepty systémové elektroinstalace Hvězda / sběrnice

Více

URL veřejné zakázky v elektronickém nástroji zadavatele Plzeňského kraje v E-ZAK: Dodatečné informace č. 4

URL veřejné zakázky v elektronickém nástroji zadavatele Plzeňského kraje v E-ZAK: Dodatečné informace č. 4 Nadlimitní veřejná zakázka zadávaná v otevřeném zadávacím řízení s názvem Systém sběru informací o průjezdu a měření rychlosti vozidel na území Plzeňského kraje URL veřejné zakázky v elektronickém nástroji

Více

Co je doma, to se počítá, aneb Jak ušetřit na komunikaci. Petr SOLNAŘ / Liberecká IS, a.s. Michal NOVÁK / SOITRON CZ, s.r.o. 12.6.

Co je doma, to se počítá, aneb Jak ušetřit na komunikaci. Petr SOLNAŘ / Liberecká IS, a.s. Michal NOVÁK / SOITRON CZ, s.r.o. 12.6. Co je doma, to se počítá, aneb Jak ušetřit na komunikaci. Petr SOLNAŘ / Liberecká IS, a.s. Michal NOVÁK / SOITRON CZ, s.r.o. 12.6.2008 VoIP Liberec Proč by se o telefony mělo starat IT? Případová studie

Více

FISheye. Boxové. kompaktní. Domácí série. Dome PTZ. Profesionální switche. 6 a 12 MPx IR dosvit 10 metrů. od 2 do 12 MPx WDR. SD karta.

FISheye. Boxové. kompaktní. Domácí série. Dome PTZ. Profesionální switche. 6 a 12 MPx IR dosvit 10 metrů. od 2 do 12 MPx WDR. SD karta. IP kamery Boxové od 2 do 12 MPx WDR PoE napájení SD karta možnost inteligentních funkcí FISheye 6 a 12 MPx IR dosvit 10 metrů SD karta WDR zabudovaný mikrofon rozložení fisheye obrazu přímo v kameře Domácí

Více

Bankovní institut vysoká škola, a.s. Praha Karlovy Vary Písek Teplice Břeclav

Bankovní institut vysoká škola, a.s. Praha Karlovy Vary Písek Teplice Břeclav Bankovní institut vysoká škola, a.s. Kdo jsme? První soukromá vysoká škola Atraktivní studijní obory Univerzitní informační systém Skvělé zázemí a nejnovější technika Moderní bezbariérová budova Jsme součástí

Více

Komunikace Sestra-Pacient

Komunikace Sestra-Pacient Komunikace Sestra-Pacient Popis systému Systém Sestra-Pacient ALCAD je řešením pro komunikaci a řízení ošetřoven, který využívá technologii IP, a který pracuje jak po drátovém vedení, tak bezdrátově. Charakteristika

Více

Wi-Fi aplikace v důlním prostředí. Robert Sztabla

Wi-Fi aplikace v důlním prostředí. Robert Sztabla Robert Sztabla Robert Sztabla Program Páteřní síť Lokalizace objektů Hlasové přenosy Datové přenosy v reálném čase Bezpečnost Shrnutí Páteřní síť Wi-Fi aplikace v důlním prostředí Spolehlivé zasíťování

Více

Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar

Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar Obsah Co znamená být online ve škole? Rizika online přístupu Skryté náklady na straně školy Jak snížit rizika a náklady? Koncepce SaaS (Software as a Service)

Více

1.05 Informační systémy a technologie

1.05 Informační systémy a technologie Vypracoval Gestor Schválil Listů Příloh D. Marek(EOS/2) EOS VS 5 Směrnice platí pro všechny závody ŠKODA AUTO. Obsah: 1. Použité pojmy a zkratky 2. Plánování IT 3. Pořízení IT 4. Dodání IT 5. Provoz a

Více

Centrum informačních. informatiky Slavičín(CITAI) Investor: Regionální centrum kooperace a.s. Realizace: K-netTechnical InternationalGroup, s.r.o.

Centrum informačních. informatiky Slavičín(CITAI) Investor: Regionální centrum kooperace a.s. Realizace: K-netTechnical InternationalGroup, s.r.o. Centrum informačních technologií a aplikované informatiky Slavičín(CITAI) Investor: Regionální centrum kooperace a.s. Realizace: K-netTechnical InternationalGroup, s.r.o. AGENDA Představení společnosti

Více

POVINNÉ NÁLEŽITOSTI ZADÁVACÍ DOKUMENTACE

POVINNÉ NÁLEŽITOSTI ZADÁVACÍ DOKUMENTACE POVINNÉ NÁLEŽITOSTI ZADÁVACÍ DOKUMENTACE Název zakázky Zadavatel o Obchodní firma / název Vzdělávací centrum pro veřejnou správu o. p. s. o Právní forma Obecně prospěšná společnost o Osoba oprávněná jednat

Více

Ceník NetRex platný od 1. 2. 2009

Ceník NetRex platný od 1. 2. 2009 104-003 104-001 102-004 102-003 102-002 102-001 101-003 101-002 101-001 120-001 119-002 119-001 Ceník NetRex platný od 1. 2. 2009 AXIS kamery ID Název Popis Objektiv Vstup/ výstup AXIS M1011 Základní model

Více

Závěrečná zpráva projektu. Aprobační rozšiřující studium pro učitele základních a. v environmentálních, informačních, komunikačních

Závěrečná zpráva projektu. Aprobační rozšiřující studium pro učitele základních a. v environmentálních, informačních, komunikačních Závěrečná zpráva projektu s názvem Aprobační rozšiřující studium pro učitele základních a středních škol Moravskoslezského kéh kraje v environmentálních, informačních, komunikačních a strojírenských oborech

Více

Informační a poradenský systém ÚČETNÍ PORADCE. Odborný tým Svazu účetních

Informační a poradenský systém ÚČETNÍ PORADCE. Odborný tým Svazu účetních Informační a poradenský systém ÚČETNÍ PORADCE Metodická sekce Svazu účetních: Odborný tým Svazu účetních Ing. Jana Pilátová prezidentka Svazu účetních, šéfredaktorka časopisu Metodické aktuality Svazu

Více

Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická České Budějovice BEZPEČNOST ELEKTROTECHNICKÝCH ZAŘÍZENÍ A OCHRANA ZDRAVÍ

Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická České Budějovice BEZPEČNOST ELEKTROTECHNICKÝCH ZAŘÍZENÍ A OCHRANA ZDRAVÍ Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická České Budějovice BEZPEČNOST ELEKTROTECHNICKÝCH ZAŘÍZENÍ A 1. část Sestavil a zpracoval: Ing. Bohuslav Schandl 2. část Sestavila a zpracovala: Ing. Alena

Více

15:30 16:00 příchod hostů 16:00 17:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 17:00 19:00 raut a ochutnávka vína

15:30 16:00 příchod hostů 16:00 17:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 17:00 19:00 raut a ochutnávka vína 15:30 16:00 příchod hostů 16:00 17:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 17:00 19:00 raut a ochutnávka vína JIC, zájmové sdružení právnických osob Brno, U Vodárny 2, PSČ 616 00 tel. +420

Více

Odbor informatiky a provozu informačních technologií

Odbor informatiky a provozu informačních technologií POLICEJNÍ PREZIDIUM ČR Odbor informatiky a provozu informačních technologií Příloha č. 1 a) název zakázky, Technická podpora software pro systém NS-VIS a VISMAIL b) předmět a rozsah plnění veřejné zakázky

Více

Axis IP dohledové kamerové systémy. Nekonečné možnosti kamerového dohledu.

Axis IP dohledové kamerové systémy. Nekonečné možnosti kamerového dohledu. Axis IP dohledové kamerové systémy. Nekonečné možnosti kamerového dohledu. Trh IP kamer neustále roste hnán veřejnými i soukromými bezpečnostními zájmy, stejně jako aktuálně probíhajícím přesunem analogové

Více

Univerzitní informační systém

Univerzitní informační systém Univerzitní informační systém komplexní informační systém pro řízení studijního a vědecko-výzkumného procesu VŠ IS4U, s. r. o. info@is4u.cz Představení komplexní informační systém pro hlavní činnost univerzity

Více

Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti SOUHRNNÁ INFORMACE O REALIZOVANÉM PROJEKTU. Registrační číslo

Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti SOUHRNNÁ INFORMACE O REALIZOVANÉM PROJEKTU. Registrační číslo Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti SOUHRNNÁ INFORMACE O REALIZOVANÉM PROJEKTU Registrační číslo CZ.2.17/1.1.00/33093 Název projektu Odborné vzdělávání zaměstnanců společnosti

Více

SETKÁNÍ INTERNÍCH AUDITORŮ BRNO, 15. leden 2015 Dana Ratajská, Daniel Häusler

SETKÁNÍ INTERNÍCH AUDITORŮ BRNO, 15. leden 2015 Dana Ratajská, Daniel Häusler SETKÁNÍ INTERNÍCH AUDITORŮ BRNO, 15. leden 2015 Dana Ratajská, Daniel Häusler strana 2 strana 3 strana 4 strana 5 Obsah 1. Český institut interních auditorů 2. Základní činnosti 3. Členství 4. Co dělá

Více

BEZPEČNÁ SPRÁVA KLÍČŮ POMOCÍ HSM. Petr Dolejší Senior Solution Consultant

BEZPEČNÁ SPRÁVA KLÍČŮ POMOCÍ HSM. Petr Dolejší Senior Solution Consultant BEZPEČNÁ SPRÁVA KLÍČŮ POMOCÍ HSM Petr Dolejší Senior Solution Consultant OCHRANA KLÍČŮ A ZOKB Hlavní termín kryptografické prostředky Vyhláška 316/2014Sb. o kybernetické bezpečnosti zmiňuje: v 17 nástroj

Více

NETSPEC. e-learningové vzdělávání síťových specialistů. registrační číslo: CZ.04.1.03/3.3.09.3/0010

NETSPEC. e-learningové vzdělávání síťových specialistů. registrační číslo: CZ.04.1.03/3.3.09.3/0010 NETSPEC e-learningové vzdělávání síťových specialistů registrační číslo: CZ.04.1.03/3.3.09.3/0010 TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY Důvody

Více

Multimediální služby v taktických IP sítích

Multimediální služby v taktických IP sítích Cisco 2911 + UCS-E140 MCU CUCM CUP SX20 PC + Jabber PC + Jabber PC + Jabber Multimediální služby v taktických IP sítích 5. června 2014 O společnosti TTC TELEKOMUNIKACE,s.r.o. Tradiční český dodavatel komunikačních

Více

Prostředí pro spolupráci Multimédia

Prostředí pro spolupráci Multimédia Prostředí pro spolupráci Multimédia CESNET Days 20. 3. 2013 Jan Růžička oddělení multimédií CESNET, z.s.p.o Prostředí pro spolupráci Dílek skládačky e-infrastruktura CESNET Interaktivní spolupráce v reálném

Více

Prostředky spolupráce v reálném čase

Prostředky spolupráce v reálném čase Prostředky spolupráce v reálném čase Jan Růžička Služby e-infrastruktury CESNET Unikátnost našich služeb Společně budovaná infrastruktura Přidaná hodnota centrálních prvků Obsah tvoří koncové prvky Propojení

Více

ANF DATA spol. s r.o. a Siemens company. Den průmyslu na FIT 12. dubna 2012

ANF DATA spol. s r.o. a Siemens company. Den průmyslu na FIT 12. dubna 2012 ANF DATA spol. s r.o. a Siemens company Den průmyslu na FIT 12. dubna 2012 1. ANF DATA - základní údaje rok založení 1992 vlastník 100% Siemens AG Rakousko roční obrat 267 mil CZK (2010/2011) 220 zaměstanců

Více

E V R O P S K Ý F O R M U L Á Ř

E V R O P S K Ý F O R M U L Á Ř E V R O P S K Ý F O R M U L Á Ř Ž I V O T O P I S U OSOBNÍ INFORMACE Jméno VESELÝ, Pavel Adresa Štěpánovice 80, Klatovy, 339 01 Telefon Fax E-mail cv@cbradio.cz Národnost Česká Datum narození 30.12.1976

Více

16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 18:00 19:00 networking raut

16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 18:00 19:00 networking raut 16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 18:00 19:00 networking raut JIC, zájmové sdružení právnických osob Brno, U Vodárny 2, PSČ 616 00 tel. +420 511

Více

Zpráva o činnosti za rok 2011. Společnost pro projektové řízení, o. s. Zemědělská 5 613 00 Brno IČ: 47608749

Zpráva o činnosti za rok 2011. Společnost pro projektové řízení, o. s. Zemědělská 5 613 00 Brno IČ: 47608749 Zpráva o činnosti za rok 2011 Společnost pro projektové řízení, o. s. Zemědělská 5 613 00 Brno IČ: 47608749 OBSAH OBSAH... 2 1. O Společnosti... 3 2. Činnost SPŘ v roce 2011... 3 3. Aktivity sekcí... 4

Více

ROLE ICT VE ŠKOLE LIDSKÉ ZDROJE. duben 2012 (c) Radek Maca

ROLE ICT VE ŠKOLE LIDSKÉ ZDROJE. duben 2012 (c) Radek Maca ROLE ICT VE ŠKOLE LIDSKÉ ZDROJE duben 2012 (c) Radek Maca Ze Postavení procesu integrace ICT ve škole ředitel Užší vedení Zástupci, vých. poradce, koordinátoři ŠVP, ICT Vedoucí - metodici vzděl. oblastí

Více

VZDĚLÁVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ NA VUT V BRNĚ. 17. 9. 2009 / barokní aula VUT v Brně Vlastimil Bejček bejcek@cpp.vutbr.cz / 603 426 627

VZDĚLÁVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ NA VUT V BRNĚ. 17. 9. 2009 / barokní aula VUT v Brně Vlastimil Bejček bejcek@cpp.vutbr.cz / 603 426 627 VZDĚLÁVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ NA VUT V BRNĚ 17. 9. 2009 / barokní aula VUT v Brně Vlastimil Bejček bejcek@cpp.vutbr.cz / 603 426 627 PROGRAM 1. Informace o vzdělávání zaměstnanců na VUT v Brně 2. Mezinárodní

Více

Vypracoval Petr Novosad Vytvořeno z projektu EU Peníze středním školám

Vypracoval Petr Novosad Vytvořeno z projektu EU Peníze středním školám Vypracoval Petr Novosad Vytvořeno z projektu EU Peníze středním školám Použité zdroje Historie Dříve byly počítače příliš drahé a velké. Výpočetní jednotka existovala vždy jen jedna centrální. Každý uživatel

Více

Varovný systém ochrany obyvatel před povodněmi pro město Hrádek nad Nisou- digitální povodňový plán

Varovný systém ochrany obyvatel před povodněmi pro město Hrádek nad Nisou- digitální povodňový plán Příloha č. 3 Zadávací dokumentace: Technické požadavky na zpracování digitálního povodňového plánu v rámci veřejné zakázky: Varovný systém ochrany obyvatel před povodněmi pro město Hrádek nad Nisou- digitální

Více

CCS Monitor je vynikající řídící a kontrolní prostředek pro veškerá služební vozidla jak ve státní správě tak i v soukromém sektoru

CCS Monitor je vynikající řídící a kontrolní prostředek pro veškerá služební vozidla jak ve státní správě tak i v soukromém sektoru Obecný popis produktu CCS Monitor CCS Monitor je vynikající řídící a kontrolní prostředek pro veškerá služební vozidla jak ve státní správě tak i v soukromém sektoru systém je založen na využívání celosvětové

Více

ATEUS - OMEGA Komunikační řešení pro malé a střední firmy

ATEUS - OMEGA Komunikační řešení pro malé a střední firmy ATEUS - OMEGA Komunikační řešení pro malé a střední firmy 2 varianty: - ATEUS - OMEGA Business - ATEUS - OMEGA Basic Propojení všech telekomunikačních služeb firmy Přímé propojení do sítí ISDN, GSM a VoIP

Více

Outsourcing & Cloud. v českých firmách

Outsourcing & Cloud. v českých firmách Outsourcing & Cloud v českých firmách Už jste asi slyšeli: Firmy dnes dávají jen nanejvýš 30 % IT rozpočtu na podporu růstu společnosti a generovaní nového businessu. Bez potřebných investic do nových

Více

Technologická centra krajů a ORP

Technologická centra krajů a ORP Technologická centra krajů a ORP Přínosy TS krajů a TC ORP jako součásti egon center podstatně přispějí k zavedení automatizace a elektronizace výkonu státní správy i činností samosprávy vznikne zázemí

Více

Integrované bezpečnostní systémy

Integrované bezpečnostní systémy Integrované bezpečnostní systémy a možnosti jejich využití na úrovni měst a obcí Ing. Bedřich Dušek, CSc. 1 Johnson Controls Integrované bezpečnostní a řídicí systémy Soulad dlouhodobých potřeb s optimalizací

Více

Informa(ka*v*telemedicíně** FBMI*ČVUT*

Informa(ka*v*telemedicíně** FBMI*ČVUT* Informa(ka*v*telemedicíně** FBMI*ČVUT* Případové*studie* *příklady*použib*technologií*v*telemedicíně* Kolek(v*autorů:*Jiří*Brada,*Vladimír*Hrachovina,*Marie*Tichá,* Petr*Krajíček,*Vít*Janovsky,*Radek*Fiala,*Lukáš*Kučera*

Více

Operační program Praha Adaptabilita a zaměstnanost Přehled priorit a opatření

Operační program Praha Adaptabilita a zaměstnanost Přehled priorit a opatření Operační program Praha Adaptabilita a zaměstnanost Přehled priorit a opatření Duben 2007 Prioritní osy programu Prioritní osa 1 - Podpora rozvoje znalostní ekonomiky... 2 Prioritní osa 2 - Podpora vstupu

Více

AS-interface Česká republika 2005

AS-interface Česká republika 2005 Výroční zpráva zájmového sdružení právnických osob AS-interface Česká republika 2005 1 Akce 1.1 AMPER 2005 Ve dnech od 4. do 8. dubna 2005 se v Pražském veletržním areálu Letňany uskutečnil 13. ročník

Více

Někdo musí být první, tak proč bychom to neměli být právě my!

Někdo musí být první, tak proč bychom to neměli být právě my! 1. Ročník setkání uživatelů SAP Business One v České republice a na Slovensku Někdo musí být první, tak proč bychom to neměli být právě my! Ing. Petr Kelar jednatel a provozní ředitel společnosti ABIA

Více

Slaboproudé instalace

Slaboproudé instalace Projekt UNIV 2 KRAJE Proměna škol v centra celoživotního učení PROGRAM DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ Slaboproudé instalace Copyright: Ministerstvo školství, mládeţe a tělovýchovy ČR 2 Projekt UNIV 2 KRAJE Proměna

Více

Asistivní technologie v domácnostech osob se specifickými potřebami v České republice: současný stav a vybrané projekty

Asistivní technologie v domácnostech osob se specifickými potřebami v České republice: současný stav a vybrané projekty Asistivní technologie v domácnostech osob se specifickými potřebami v České republice: současný stav a vybrané projekty Jan Havlík Fakulta elektrotechnická, ČVUT v Praze xhavlikj@fel.cvut.cz Obsah domácí

Více

OTIDEA a.s. Experti, praktici, lidé

OTIDEA a.s. Experti, praktici, lidé OTIDEA a.s. Experti, praktici, lidé Kdo jsme? Přední společnost v administraci a v právním poradenství v oblasti veřejných zakázek Poskytovatel a správce profilů zadavatele Správce portálu E-zakazky Poskytovatel

Více

63. 6 000 12. ročník časopisu měsíční náklad vydání ročně veletržní čísla 9 000 ks

63. 6 000 12. ročník časopisu měsíční náklad vydání ročně veletržní čísla 9 000 ks MEDIADATA 2015 KDO JSME Nakladatelství Sdělovací technika vydává stejnojmenný odborný časopis, provozuje portál www.stech.cz a pořádá konference. Už více než šedesát let je časopis Sdělovací technika zdrojem

Více

RSK Královéhradeckého kraje PS Vzdělávání 10:00

RSK Královéhradeckého kraje PS Vzdělávání 10:00 RSK Královéhradeckého kraje PS Vzdělávání 10:00 Program Shrnutí výstup jednání PS vzdělávání Aktuální stav přípravy KAP v Královéhradeckém kraji Aktuální informace ke KAP - MŠMT Ing. Barbořáková Diskuze

Více

Moderní telefonní ústředna

Moderní telefonní ústředna Moderní telefonní ústředna ATEUS Omega - Profesionální - Efektivní - Dostupné ATEUS Omega Business Komunikační řešení pro malé a střední firmy Propojení všech telekomunikačních služeb firmy Přímé připojení

Více

Moderní multimediální elektronika (U3V)

Moderní multimediální elektronika (U3V) Moderní multimediální elektronika (U3V) Prezentace č. 4 Interaktivní služby DVB-T MHP Prof. Ing. Václav Říčný, CSc. Ústav radioelektroniky, FEKT VUT v Brně Interaktivní služby DVB-T T MHP (Multimedia Home

Více

Bezpečnostní systémy ve 21.století

Bezpečnostní systémy ve 21.století Děkuji za pozornost Bezpečnostní systémy ve 21.století Radek Zachoval Siemens, s.r.o. Industry sector Divize Building Technologies Fire Security Products Siemensova 1 155 00 Praha 13 Tomáš Semerád Siemens,

Více

Benešov, 22. září 2011 PORTÁL LIDSKÝCH ZDROJŮ

Benešov, 22. září 2011 PORTÁL LIDSKÝCH ZDROJŮ Benešov, 22. září 2011 PORTÁL LIDSKÝCH ZDROJŮ ZÁKLADNÍ PARAMETRY PROJEKTU Portálové řešení cílem projektu je vytvoření portálu lidských zdroj sdružující data a informace o rozvoji lidských zdrojů ve veřejné

Více

Infrastruktura jako služba

Infrastruktura jako služba Infrastruktura jako služba Pavel Řezníček #19198 Jiří Šolc ICZ a. s. 20.9.2011 1 Agenda Outsourcing infrastruktury IaaS projekty Společná diskuze 2 Pavel Řezníček OUTSOURCING INFRASTRUKTURY 3 ICZ Plný

Více

Operační program Podnikání a inovace

Operační program Podnikání a inovace Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014-20200 JUDr. Ing. Tomáš Novotný, Ph.D. náměstek ministra pro oblast fondů EU, výzkumu a vývoje, MPO 10. září 2014 Kohezní politika 2014+

Více

MODUL MANAGEMENT KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI V PODMÍNKÁCH UNIVERZITY OBRANY

MODUL MANAGEMENT KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI V PODMÍNKÁCH UNIVERZITY OBRANY Petr HRŮZA 1 MODUL MANAGEMENT KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI V PODMÍNKÁCH UNIVERZITY OBRANY Abstract: The article introduces the module cyber security at the University of Defence. This is a new module. University

Více

Alternativy k SAP HANA appliance? Představení možnosti TDI a cloudové infrastruktury

Alternativy k SAP HANA appliance? Představení možnosti TDI a cloudové infrastruktury Alternativy k SAP HANA appliance? Představení možnosti TDI a cloudové infrastruktury Jiří Vrbický Senior Architekt 10. září 2015 Infrastruktura pro SAP HANA Možnosti zajištění infrastruktury pro SAP HANA:

Více

Budova teoretického vyučování a sídlo školy Školní 101

Budova teoretického vyučování a sídlo školy Školní 101 Budova teoretického vyučování a sídlo školy Školní 101 Budova teoretického vyučování Horská 618 Budova teoretického vyučování Horská 59 Budova praktického vyučování Mladé Buky 5/6 Studijní obory Elektronické

Více

Alcatel Lucent. Prezentace společnosti. Daniel Tureček, Josef Málek

Alcatel Lucent. Prezentace společnosti. Daniel Tureček, Josef Málek České vysoké učení technické v Praze Fakulta elektrotechnická Studijní plán: Elektronika a sdělovací technika Předmět: X32 Základy a management komunikační techniky Prezentace společnosti Alcatel Lucent

Více

STRATEGIE A PROJEKTY ODBORU INFORMATIKY MHMP

STRATEGIE A PROJEKTY ODBORU INFORMATIKY MHMP STRATEGIE A PROJEKTY ODBORU INFORMATIKY MHMP Ing. Ivan Seyček Vedoucí oddělení realizace řešení a provozu Odbor informatiky MHMP 1 / 30. dubna 2009 AGENDA PREZENTACE 1. Strategie Odboru informatiky MHMP

Více

Komunikační zařízení. s rozhraním ethernet. Řešení založená na technologii Ethernet. Rozšiřte svoji průmyslovou síť.

Komunikační zařízení. s rozhraním ethernet. Řešení založená na technologii Ethernet. Rozšiřte svoji průmyslovou síť. Komunikační zařízení s rozhraním ethernet Řešení založená na technologii Ethernet. Rozšiřte svoji průmyslovou síť. Neustále se rozšiřující řada výrobků pro datovou komunikaci založenou na technologii Ethernet

Více

Aktivní bezpečnost sítě

Aktivní bezpečnost sítě Aktivní bezpečnost sítě Jindřich Šavel 27/11/2014 NOVICOM s.r.o. 2012 2014 Novicom All rights s.r.o. reserved. All rights reserved www.novicom.cz, sales@novicom.cz Program prezentace Představení společnosti

Více

OBSAH. Rozvaha Výkaz zisků a ztráty Příloha k účetní závěrce. Výroční zpráva EMEA s.r.o. 2013 2

OBSAH. Rozvaha Výkaz zisků a ztráty Příloha k účetní závěrce. Výroční zpráva EMEA s.r.o. 2013 2 Výroční zpráva 2013 OBSAH 1. Úvodní slovo ředitele 3 2. Základní údaje společnosti 4 3. Představení společnosti 5 4. Služby společnosti 6 5. Významní partneři 7 6. Vybrané ekonomické ukazatele 8 7. Ostatní

Více

Návrh vyhlášky k zákonu o kybernetické bezpečnosti. Přemysl Pazderka NCKB

Návrh vyhlášky k zákonu o kybernetické bezpečnosti. Přemysl Pazderka NCKB Návrh vyhlášky k zákonu o kybernetické bezpečnosti Přemysl Pazderka NCKB Východiska ISO/IEC 27001:2005 Systémy řízení bezpečnosti informací Požadavky ISO/IEC 27002:2005 Soubor postupů pro management bezpečnosti

Více

Vývoj moderních technologií při vyhledávání. Patrik Plachý SEFIRA spol. s.r.o. plachy@sefira.cz

Vývoj moderních technologií při vyhledávání. Patrik Plachý SEFIRA spol. s.r.o. plachy@sefira.cz Vývoj moderních technologií při vyhledávání Patrik Plachý SEFIRA spol. s.r.o. plachy@sefira.cz INFORUM 2007: 13. konference o profesionálních informačních zdrojích Praha, 22. - 24.5. 2007 Abstrakt Vzhledem

Více

Organizační řád CIT Základní účel existence CIT Článek 1 Úvodní ustanovení Článek 2 Základní ustanovení Článek 3 Náplň činnosti

Organizační řád CIT Základní účel existence CIT Článek 1 Úvodní ustanovení Článek 2 Základní ustanovení Článek 3 Náplň činnosti Organizační řád CIT Základní účel existence CIT Být partnerem poskytujícím komplexní informační podporu, informační systémy a infrastrukturu s cílem zajistit realizaci strategických cílů Ostravské univerzity.

Více

STRATEGIE ROZVOJE SLUŽEB ICT VE ŠKOLE

STRATEGIE ROZVOJE SLUŽEB ICT VE ŠKOLE STRATEGIE ROZVOJE SLUŽEB ICT VE ŠKOLE LIDSKÉ ZDROJE (c) Radek Maca rama@inforama.cz Postavení procesu integrace ICT ve škole ředitel Zástupci, vých. poradce, koordinátoři ŠVP, ICT Vedoucí -metodici vzděl.

Více

ICT plán školy. Základní škola profesora Zdeňka Matějčka v Mostě 2014-2015. ICT koordinátor: Mgr. Anita Pohlová

ICT plán školy. Základní škola profesora Zdeňka Matějčka v Mostě 2014-2015. ICT koordinátor: Mgr. Anita Pohlová ICT plán školy 2014-2015 ICT plán školy popisuje stávající stav, cíle, kterých chce škola v oblasti ICT vybavení dosáhnout v souladu s dokumentem ICT standardy organizací zřizovaných krajským úřadem, a

Více

Kamerový systém Security Center OMNICAST

Kamerový systém Security Center OMNICAST Kamerový systém Security Center OMNICAST Security Center Omnicast je dlouhodobou investicí do bezpečnosti vaší firmy. Díky maximální flexibilitě, otevřené architektuře a pravidelně uváděným aktualizacím

Více

VIZE INFORMATIKY V PRAZE

VIZE INFORMATIKY V PRAZE VIZE INFORMATIKY V PRAZE Václav Kraus, ŘED INF MHMP 1 / 30. 4. 2009 PRAHA MĚSTO PRO ŽIVOT Město mezinárodně uznávané, ekonomicky prosperující a úspěšné. Město bezpečné a přívětivé, město sebevědomých a

Více