Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Download "Doprodej k mimořádné aukci obrazů na Žofíně"

1

2 První aukce vynesla na projekt Nový start korun, díky doprodejům se částka zvýšila na korun V neděli se v rámci aukčního dne Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín na pražském Žofíně konala i charitativní aukce ve prospěch Konta BARIÉRY. Zájemci se mohli poprat o první stovku ze sbírky 300 uměleckých děl, které věnovala společnost ČEZ. Celkem bylo vydraženo 58 artefaktů v ceně korun. To překročilo vyvolávací cenu všech děl o více než 700 tisíc. Kupci si mohli dovolit přistoupit na o něco vyšší částky, k cenám obrazů totiž nejsou připočítávány aukční přirážky jako v obvyklých komerčních dražbách. Nejdražší vydraženou položkou se stal obraz Martina Benky Odpočinek. Po velké bitvě zaplatí kupec za olej na plátně 920 tisíc korun místo vyvolávací ceny 90 tisíc! Podobný obří skok potkal i plátno Slovenská krajina od Erdelyiho. Z vyvolávacích 40 tisíc se vyšplhal až na 465 tisíc. Nevydražená díla je možné zakoupit v kanceláři nadace za vyvolávací cenu navýšenou o 10%. Zbylé dvě stovky uměleckých děl ze sbírky budou vydraženy v rámci dvou aukcí v příštím roce. Utržené peníze půjdou do poslední koruny na projekt Konta BARIÉRY Nový start. Chystá se pomoci symbolické sedmičce lidí, kteří se na vozíku ocitli v průběhu posledního roku. Čekají je obrovské výdaje jako vozík, bezbariérová úprava bytu či auta, počítač... Pomoc s uhrazením těchto položek snad alespoň částečně přispěje i k překonání psychického náporu, který s sebou nová životní situace přinesla. Proto všem, kdo zakoupením díla na projekt přispěli, mockrát děkujeme. Doprodejem se částka určená na projekt Nový start zatím zvýšila na korun. Doprodej k mimořádné aukci obrazů na Žofíně 01 Adámek Rudolf Na podzim tempera, lepenka, rámováno, zaskleno, 31x43 cm, 02 Achrer Josef Pohár pro Gaudího kombinovaná technika, plátno, dat. 99, rámováno, 100x85 cm, sign. LD Prodejní cena: Kč

3 07 Bauer Jiří Blata olej, plátno, rámováno, 84x129 cm, Prodejní cena: Kč 08 Benedikt Václav Zvíře olej, plátno, dat. 77, rámováno, 100x75 cm, sign. UD Prodejní cena: Kč 09 Benedikt Václav Svěží krajina olej, plátno, dat. 94, rámováno, 62x85 cm, sign. LD Prodejní cena: Kč 12 Bílek František Květen ( 1945 ) plaketa, bronz, dřevo, deska, 20x46 cm, sign. LD 13 Bílková Marie Modrá zahrada koláž, rámováno, paspartováno, zaskleno, 25x20 cm, sign. PD Prodejní cena: Kč

4 14 Bílková Marie Hudební nabídka koláž, rámováno, paspartováno, zaskleno, 25x20 cm, nesign. Prodejní cena: Kč 15 Bílková Marie Zdenička koláž, rámováno, paspartováno, zaskleno, 27x20 cm, nesign. Prodejní cena: Kč 16 Bláha František Předjaří pod Homolkou akvarel, lepenka, dat. 50, rámováno, paspartováno, zaskleno, 35x61 cm, 24 Brožík Václav Portrét šlechtice olej, plátno, rámováno, 41x32 cm, nesign. Prodejní cena: Kč 25 Březina Jan Vesnička olej, sololit, rámováno, 26x32 cm, Prodejní cena: Kč

5 26 Bubeníček Ota Vožický hrad olej, plátno, rámováno, 59x70 cm, sign. LD Prodejní cena: Kč 28 Burda Václav Ohnivý keř barevná fotografie, deska, dat. 2001, rámováno, 51x75 cm, Prodejní cena: Kč 31 B. J. signatura J. B. Dr. Edvard Beneš plaketa, bronz, mramorový sokl, průměr 17 cm, sign. 32 Čihák Edvard Kairo olej, plátno, rámováno, 46x32 cm, sign. LD Prodejní cena: Kč 36 Dillinger Petr V háji suchá jehla, papír, dat. 29, rámováno, paspartováno, zaskleno, 16x21 cm, Prodejní cena: Kč

6 37 Dinele T. M. Nicola Tesla busta, bronz, výška 80 cm, sign. vpravo na rukávu Prodejní cena: Kč 38 Doležal Z cyklu o vodě kombinovaná technika, karton, dat. 99, rámováno, zaskleno, 65x65 cm, Prodejní cena: Kč 41 Duša Ferdiš Ružomberok dřevoryt, rámováno, paspartováno, zaskleno, 33,5x30 cm, Prodejní cena: Kč 42 Duša Ferdiš Krajina u Hlubočep dřevoryt, papír, rámováno, paspartováno, zaskleno, 24x36,5 cm, sign. LD Prodejní cena: Kč 43 Duša Ferdiš Strečno dřevoryt, papír, rámováno, paspartováno, zaskleno, 37x32 cm, Prodejní cena: Kč

7 48 Gabriel Karel Vltava od Baby olej, plátno, dat. 42, rámováno, 49x78 cm, sign. LD Prodejní cena: Kč 49 Grafnetr Ludvík Černínská ulice akvarel, papír, dat. 1950, rámováno, paspartováno, zaskleno, 41x34 cm, Prodejní cena: Kč 50 Halata Dobroslav Touhy acryl, plátno, dat. 97, rámováno, 55x40 cm, sign. LD Prodejní cena: Kč 51 Halata Dobroslav Budoár acryl, plátno, dat. 96, rámováno, 65x80 cm, sign. LD 52 Halata Dobroslav Figurální kompozice acryl, plátno, rámováno, 55x70 cm, sign. LD Prodejní cena: Kč

8 58 Halata Sylvestr Vrby uhel, papír, rámováno, paspartováno, zaskleno, 41x60 cm, Prodejní cena: Kč 59 Halata Sylvestr Sklizeň brambor lept, dat. 54, rámováno, paspartováno, zaskleno, 28x40 cm, Prodejní cena: Kč 67 Herbst Jaroslav Olše lavírovaná kresba, lepenka, dat. 30, rámováno, paspartováno, zaskleno, 60x47 cm, Prodejní cena: Kč 68 Heřmanská Eva Anděl blažené smrti smalt, rámováno, 50x50 cm, Prodejní cena: Kč 70 Hlávka Ladislav Riviéra olej, plátno, dat. 32, rámováno, 66x100 cm, Prodejní cena: Kč

9 74 Hovorka Krkonoše olej, deska, dat. 1938, rámováno, 39x50 cm, Prodejní cena: Kč 77 Hurt Josef Jaro pastel, velur, rámováno, paspartováno, zaskleno, 29x35 cm, Prodejní cena: Kč 81 Ivančevič T. Karel Baxa reliéf, bronz, 46x35 cm, sign. LD Prodejní cena: Kč 83 Jaroš Bohumil Krajina kvaš, lepenka, rámováno, zaskleno, 60x87 cm, sign. LD 87 Ježek Alois Cikánská ulička v bývalém ghetu perokresba, papír, dat. 1928, rámováno, paspartováno, zaskleno, 19,5x30 cm, sign. LD Prodejní cena: Kč

10 91 Jiránek Miloš Portrét Vrchlického pastel, velurový papír, rámováno, paspartováno, zaskleno, 34x42 cm, Prodejní cena: Kč 94 Justich Rainhold? Lesní veduta olej, plátno, rámováno, 68x78 cm, nečitelně

Doc. ak. mal. Vladimír Drápal, Červený kůň, 40 x 31 cm, malba na skle, 2003 Cena: 4000 AUKCE OBRAZŮ Vážení přátelé, nadační fond České myelomové skupiny podporuje boj odborníků i společnosti proti mnohočetnému myelomu, druhému nejčastějšímu krevnímu nádoru. Jedním z jeho klíčových poslání

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

Pořadatelé Aukčního dne: Aukční Galerie Kodl Aukční síň Vltavín Tisková zpráva 69. aukce Aukční Galerie Kodl a 107. aukce Aukční síně Vltavín, neděle 2. prosince 2012-13:00 hodin Palác Žofín - Slovanský ostrov Praha 1, Slovanský ostrov 226 Celkový počet položek: 477

Učební plán předmětu. Průřezová témata

Učební plán předmětu. Průřezová témata Výtvarná výchova (Umění a kultura) Učební plán předmětu Ročník 8 Dotace 1 Povinnost povinný (skupina) Dotace skupiny Vzdělávací předmět jako celek pokrývá následující PT: ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA: - Lidské

Příloha č. 9 VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Příloha č. 9 VÝTVARNÁ VÝCHOVA Žák při vlastních tvůrčích činnostech pojmenovává prvky vizuálně obrazného vyjádření (světlostní poměry, barevné kontrasty, proporční ) Žák využívá a kombinuje prvky vizuálně obrazného vyjádření ve vztahu

AUKČNÍ DEN. neděle 25. dubna 2010 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha. 55 Toyen (Marie Čermínová), Zbytek noci AUKČNÍ DEN 55 Toyen (Marie Čermínová), Zbytek noci 50 Vlaho Bukovac, Sedící ženský akt neděle 25. dubna 2010 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha 64. aukce Aukční Galerie Kodl a 83. aukce Aukční

Setkání na cestě Benefiční aukce pro Cestu domů Praha, hotel Adria, 30. 11. 2011

Setkání na cestě Benefiční aukce pro Cestu domů Praha, hotel Adria, 30. 11. 2011 Setkání na cestě Benefiční aukce pro Cestu domů Praha, hotel Adria, 30. 11. 2011 001 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014 015 016 017 018 019 020 021 022 023 024 025 026 027 028 029 030

nová trpělivost new patience

nová trpělivost new patience nová trpělivost new patience Aukční katalog PRAHA - MÁNES, neděle 4. 3. 2007 od 13:00 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 1. Karel Balcar (1966) Her last veil olej, plátno, 2006, 65 x 70 cm, žák prof. Zdeňka Berana

[Sklářský trh.] [Projektový management.] Karolína Borůvková. Rok 2009/10. Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1

[Sklářský trh.] [Projektový management.] Karolína Borůvková. Rok 2009/10. Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1 [Sklářský trh.] [Projektový management.] Karolína Borůvková Rok 2009/10 Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1 1. Projekt iniciace:... 3 2. Projekt plánování:... 3 2.1 Finance:... 3

DIVADLO BEZ HRANIC (Křesomyslova 14, Praha 4 Nusle)

DIVADLO BEZ HRANIC (Křesomyslova 14, Praha 4 Nusle) Apokalypsa 2009 (tempera, akryl, 60x42) 4000,- Kč Apokalypsa II. 2009 (tempera, akryl, 42x59) Bubák 2011 (akryl, 48x65) 7000,- Kč 4000,- Kč 5000,- Kč Člověk 2011 (kombinovaná technika, 58x84) Jádro 2009

Učební plán předmětu. Průřezová témata Výtvarná výchova (Umění a kultura) Učební plán předmětu Ročník 7 Dotace 2 Povinnost povinný (skupina) Dotace skupiny Vzdělávací předmět jako celek pokrývá následující PT: ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA: - Lidské

AUKČNÍ DEN. neděle 28. listopadu 2010 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha. 66 Jindřich Štyrský, Kompozice 88 Alois Wachsman, Námořník AUKČNÍ DEN 66 Jindřich Štyrský, Kompozice 88 Alois Wachsman, Námořník 23 Jakub Schikaneder, Kontemplace neděle 28. listopadu 2010 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha 65. aukce Aukční Galerie Kodl

Kultura a umění - Výtvarná výchova

Kultura a umění - Výtvarná výchova Hlavní okruhy komunikačních účinků odůvodnění odlišných vysvětlování a obhájení Hlavní kompetence Očekávané výstupy dle RVP ZV Kultura a umění - Výtvarná výchova Učivo Metody práce (praktická cvičení)

AUKČNÍ DEN. neděle 27. listopadu 2011 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. 55. Jindřich Štyrský - Černý pierot AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ DEN A U K Č N Í K A T A L O G 55. Jindřich Štyrský - Černý pierot 114. Jan Preisler - Studie k obrazu Koupání neděle 27. listopadu 2011 ve 13 hodin, Žofín

Zkrácený obsah učiva a hodinová dotace

Zkrácený obsah učiva a hodinová dotace Prima A 2 hodiny týdně Zkrácený obsah učiva a hodinová dotace Jmenovka linie, bod, plocha, písmo Portrét kresba, šrafování, kánon lidské hlavy Keramika modelování základních tvarů, lepení, glazování; plastika

KAMIONEM PO EVROPĚ "Kdo si hraje, nezlobí!" Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany

KAMIONEM PO EVROPĚ Kdo si hraje, nezlobí! Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany KAMIONEM PO EVROPĚ "Kdo si hraje, nezlobí!" Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany OBSAH HRY: 1. Herní plán 2. Kamiony z moduritu - 6 ks. 3. Karty

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Zkvalitnění a zefektivnění výuky (OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost)

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Zkvalitnění a zefektivnění výuky (OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost) Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Zkvalitnění a zefektivnění výuky (OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost) Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2327 Šablona: III/2 Sada: VY_32_INOVACE_vtv_2_01

280 281 N. Sudek, Josef (1896-1976) - okruh. Zátiší se sklenicemi na stole II (A still life with glasses on a table II)

280 281 N. Sudek, Josef (1896-1976) - okruh. Zátiší se sklenicemi na stole II (A still life with glasses on a table II) 36 269 N Souček, Václav (1887-1941) Mostecká věž v Praze (The Mostecká Tower in Prague) barevný lept, deska 23x16 cm, rámováno pod sklem, signováno vpravo dole, malíř a grafik v Praze, vyvolávací cena:

VY_32_INOVACE_17 B. Smetana : Vltava_37

VY_32_INOVACE_17 B. Smetana : Vltava_37 VY_32_INOVACE_17 B. Smetana : Vltava_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu :

SWEETSEN FEST 011 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA FRÝDEK-MÍSTEK SOBĚ 30/6 2/7/2011 WWW.SWEETSEN.CZ

SWEETSEN FEST 011 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA FRÝDEK-MÍSTEK SOBĚ 30/6 2/7/2011 WWW.SWEETSEN.CZ SWEETSEN FEST 011 FRÝDEK-MÍSTEK SOBĚ 30/6 2/7/2011 WWW.SWEETSEN.CZ ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Festival Sweetsen fest letos trhal rekordy. Jak v počtu návštěvníků, tak ve vybrané částce pro charitativní organizace.

Úvod. Obsah. Publikační činnost. Přírůstky za rok 2002 koupě převod z JO přílohy. Restaurování uměleckých děl. Zápůjčky ze sbírek ČMVU

Úvod. Obsah. Publikační činnost. Přírůstky za rok 2002 koupě převod z JO přílohy. Restaurování uměleckých děl. Zápůjčky ze sbírek ČMVU 1 Úvod Rok 2002 byl pro České muzeum výtvarných umění v Praze prvním rokem, kdy po změně zřizovatelské funkce k 1. 10. 2001 již plně pracovalo jako příspěvková organizace zřizovaná Středočeským krajem.

Charitativní výstup na Sněžku. III. ročník květen 2015

Charitativní výstup na Sněžku. III. ročník květen 2015 Charitativní výstup na Sněžku III. ročník květen 2015 Nadační fond Kateřiny Klasnové a Jaroslava Petrouše transparentní účet Nadačního fondu KlaPeto - 2200692979/2010 Nadační fond KlaPeto se věnuje: zlepšení

neděle 2. prosince 2012 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha

neděle 2. prosince 2012 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ DEN 21. Emil Filla - Tři Grácie 140. Kamil Lhoták - Velké reklamní jablko neděle 2. prosince 2012 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY,

VESELÝ SENIOR, NADAČNÍ

VESELÝ SENIOR, NADAČNÍ VESELÝ SENIOR, NADAČNÍ FOND STÁŘÍ JE ETAPOU ŽIVOTA, KTERÁ ČEKÁ KAŽDÉHO Z NÁS A PROTO BYCHOM JI NEMĚLI IGNOROVAT. VYBRANÉ AKTIVITY, AKCE VESELÉHO SENIORA 2006-2010 MALOVÁNÍ NA PALMOVCE 28. 10. 2006 Charitativní

Setkání na cestě 2. benefiční aukce pro Cestu domů Praha, hotel Adria, 22. 11. 2012

Setkání na cestě 2. benefiční aukce pro Cestu domů Praha, hotel Adria, 22. 11. 2012 Setkání na cestě 2. benefiční aukce pro Cestu domů Praha, hotel Adria, 22. 11. 2012 001 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014 015 016 017 018 019 020 021 022 023 024 025 026 027 028 029 030

V.7.2 Výtvarná výchova

V.7.2 Výtvarná výchova 1/7 V.7.2 Výtvarná výchova V.7.2.I 1. stupeň V.7.2.I. 1 Charakteristika předmětu Obsahové, časové a organizační vymezení Ve výtvarné výchově se žáci seznamují prostřednictvím činností s výrazovými prostředky

Aukce. www.artinprague.cz. výtvarného umění a starožitností SOBOTA, 13. listopadu 2010 od 18 hod. Luxusní centrum Blue Orange

Aukce. www.artinprague.cz. výtvarného umění a starožitností SOBOTA, 13. listopadu 2010 od 18 hod. Luxusní centrum Blue Orange Aukce výtvarného umění a starožitností SOBOTA, 13. listopadu 2010 od 18 hod. Místo konání aukce: Luxusní centrum Blue Orange Tupolevova 676 Praha 9 Letňany Více informací najdete na: www.artinprague.cz

ZŠ a MŠ pro tělesně postižené Liberec. Obrázky z depozitu. 1. veřejná aukce. Datum: 28.05.2015. Malé divadlo Liberec

ZŠ a MŠ pro tělesně postižené Liberec. Obrázky z depozitu. 1. veřejná aukce. Datum: 28.05.2015. Malé divadlo Liberec ZŠ a MŠ pro tělesně postižené Liberec Obrázky z depozitu 1. veřejná aukce Datum: 28.05.2015 Malé divadlo Liberec Obrázky z depozitu ZÁKLADNÍ VZDĚLÁNÍ S HANDICAPEM KDO JSME? Základní škola a Mateřská škola

PLÁNOVANÉ AKTIVITY KVĚTEN 2014. nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov

PLÁNOVANÉ AKTIVITY KVĚTEN 2014. nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov PLÁNOVANÉ AKTIVITY KVĚTEN 2014 nám. Přerovského povstání 1 750 02 Přerov tel. 581 204 437, mob. 777 929 215 e-mail: info.dusevnizdravi@gmail.com web: www.dusevnizdravi.com Ředitelka organizace: Bc. Kateřina

43. AUKCE Galerie Nová síň, Voršilská ul. 3 2. listopadu 2002 v 11 hodin

43. AUKCE Galerie Nová síň, Voršilská ul. 3 2. listopadu 2002 v 11 hodin R 43. AUKCE Galerie Nová síň, Voršilská ul. 3 2. listopadu 2002 v 11 hodin 16. Karel Černý Grafika, kresby 17. - 20. stol. Bibliofilie, knihy, podpisy 43. aukce výtvarného umění se koná v sobotu 2. listopadu

ZÁKLADNÍ ŠKOLA VERONSKÉ NÁMĚSTÍ

ZÁKLADNÍ ŠKOLA VERONSKÉ NÁMĚSTÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA VERONSKÉ NÁMĚSTÍ VÝTVARNÁ VÝCHOVA 2012/2013 Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce. Pablo Picasso

29.11.2014 od 13:30 hodin

29.11.2014 od 13:30 hodin EXKLUZIVNÍ AUKCE ČESKÉHO, SLOVENSKÉHO A EVROPSKÉHO VÝTVARNÉHO UMĚNÍ Filla Emil, č. 122 29.11.2014 od 13:30 hodin HOTEL HILTON PRAGUE, POBŘEŽNÍ 1, PRAHA 8 KRESBY A GRAFIKY PRÁCE NA PAPÍŘE 17 EXKLUZIVNÍ

hygiena a bezpečnost pomůcky

hygiena a bezpečnost pomůcky Estetická výchova 1.- 3.ročník str. učivo - témata kompetence žák vytváří jednoduché výrobky z papíru a kartonu hygiena a bezpečnost pomůcky pracuje podle zadaného postupu a využívá pomoc učitele udržuje

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ PORTUS PRAHA ZA ROK 2005

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ PORTUS PRAHA ZA ROK 2005 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ PORTUS PRAHA ZA ROK 2005 Vážení přátelé, rádi bychom Vám představili činnost našeho občanského sdružení v roce 2005. Jsme velmi rádi, že se nám činnost sdružení

KATALOG 88. AUKCE BRNO 15. 2. 2015 OBRAZY, PORCELÁN, KURIOZITY, STAROŽITNOSTI, UMĚLECKÉ PŘEDMĚTY. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno

KATALOG 88. AUKCE BRNO 15. 2. 2015 OBRAZY, PORCELÁN, KURIOZITY, STAROŽITNOSTI, UMĚLECKÉ PŘEDMĚTY. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno OBRAZY, PORCELÁN, KURIOZITY, STAROŽITNOSTI, UMĚLECKÉ PŘEDMĚTY AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG V NEDĚLI 15. ÚNORA 2015 OD 11 HODIN POŘÁDÁ

Občanské sdružení PROHANDICAP VÝROČNÍ ZPRÁVA

Občanské sdružení PROHANDICAP VÝROČNÍ ZPRÁVA Občanské sdružení PROHANDICAP VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 Název: Občanské sdružení ProHandicap Právní forma: občanské sdružení Adresa: U Dubu 1562, 431 11 Jirkov Tel. 474684 432 Fax: 474684 308 Email: o.s.prohandicap@gmail.com

Usnesení Zastupitelstva města Kralupy nad Vltavou z veřejného zasedání, konaného dne 16. 12. 2009

Usnesení Zastupitelstva města Kralupy nad Vltavou z veřejného zasedání, konaného dne 16. 12. 2009 Usnesení Zastupitelstva města Kralupy nad Vltavou z veřejného zasedání, konaného dne 16. 12. 2009 ZM schvaluje: odprodej části pozemku pp.168/5 o výměře cca 300 m 2 v k. ú. Mikovice Českému zahrádkářskému

OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. STOLETÍ

OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. STOLETÍ AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL A U K Č N Í D E N 8 6. J o s e f Š í m a - K r a j i n a v A u v e r g n e - P a y s a g e d A u v e r g n e ( t r i p t y c h ) 7 7. To y e n - Z t r o s k o t á

PORTFOLIO. Dita Klicnarová

PORTFOLIO. Dita Klicnarová PORTFOLIO Dita Klicnarová CV *3. 3. 1989 v Brně http://ditaklicnarova.blogspot.cz/ ditaklicnarova@gmail.com STUDIA 2011-2013 Fakulta výtvarných umění VUT v Brně, Ateliér Malířství 1 od 2011 Pedagogická

podporováno Swiss Life Select 1. pololetí 2015 Zpravodaj Nemůžeme vrátit to, co se stalo. Můžeme ale některým příběhům dopsat šťastné konce.

podporováno Swiss Life Select 1. pololetí 2015 Zpravodaj Nemůžeme vrátit to, co se stalo. Můžeme ale některým příběhům dopsat šťastné konce. 1. pololetí 2015 Zpravodaj Nemůžeme vrátit to, co se stalo. Můžeme ale některým příběhům dopsat šťastné konce. Resuscitační přístroje pro novorozence Nadační fond Děti na dlani pomáhá zlepšit zdravotní

Výtvarná výchova charakteristika předmětu

Výtvarná výchova charakteristika předmětu charakteristika předmětu Časové, obsahové a organizační vymezení Ročník prima sekunda tercie kvarta kvinta sexta septima oktáva Hodinová dotace 2 2 1 1 2 2 - - V rámci předmětu Výtvarná výchova RVP ZV

Novinky pro běžce dobré vůle č. 5/2014

Novinky pro běžce dobré vůle č. 5/2014 Novinky pro běžce dobré vůle č. 5/2014 Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové Vážení přátelé běžci dobré vůle, ani v těchto chladných zimních dnech naše spolupráce nepřestává. Ráda bych Vám poděkovala za

Ročník IX. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed.

Ročník IX. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed. IX. Portrét a jeho proměny Nejslavnější portréty beseda (pracovní sešit, reprodukce obrazů) Hlava spolužáka kresba tužkou, rudkou Seznámí se s podobiznou královny Nofretete, s bystou P. Parléře, připomenou

50. aukce Antikva Nova Kodl a 54. aukce Aukèní sínì Vltavín PRÙBÌH AUKCE

50. aukce Antikva Nova Kodl a 54. aukce Aukèní sínì Vltavín PRÙBÌH AUKCE 50. aukce Antikva Nova Kodl a 54. aukce Aukèní sínì Vltavín se koná v nedìli 16. kvìtna 2004 v 13.00 hodin Kulturní centrum Žofín - Slovanský ostrov Praha 1, Slovanský ostrov 226 Výstava aukèních dìl probìhne

AUKCE NOVINKY OD 1. LISTOPADU

AUKCE NOVINKY OD 1. LISTOPADU AUKCE NOVINKY OD 1. LISTOPADU ÚVOD Úvod Váženíobchodnípřátelé, rádi bychom Vás informovali o novinkách, které jsme pro Vás připravili na našich webových stránkách www.arvalauto.cz. Cílem těchto inovací

Zpráva o společenské odpovědnosti. Sberbank CZ, a.s.

Zpráva o společenské odpovědnosti. Sberbank CZ, a.s. Zpráva o společenské odpovědnosti 2013 Sberbank CZ, a.s. Ucelenou dlouhodobou strategii společenské odpovědnosti představila Sberbank CZ v roce 2012. V rámci ní byly zahájeny dva hlavní projekty charitativní

6.16 Výtvarná výchova

6.16 Výtvarná výchova 6.16 Výtvarná výchova 6.16.1 Charakteristika vyučovacího předmětu Obsahové vymezení předmětu: Vyučovací předmět výtvarná výchova realizuje vzdělávací obsah Výtvarného oboru ze vzdělávací oblasti Umění

Vyhodnocení Grantů v oblasti kultury pro rok 2007 I. kolo (rozpočet = 1.500.000,- Kč)

Vyhodnocení Grantů v oblasti kultury pro rok 2007 I. kolo (rozpočet = 1.500.000,- Kč) Příloha č. 1 k usnesení Rady MČ Praha 1 č.ur08_1168 ze dne 8.12.2008: Vyhodnocení Grantů v oblasti kultury pro rok I. kolo (rozpočet = 1.500.000,- Kč) č. Předkladatel, sídlo Název a popis projektu Celkový

VÝTVARNÁ AUKCE. KATALOG DRAŽENÝCH DĚL Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, 12. října 2012 od 17 hodin

VÝTVARNÁ AUKCE. KATALOG DRAŽENÝCH DĚL Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, 12. října 2012 od 17 hodin CHARITA FRÝDEK-MÍSTEK Velkých cílů je možné dosáhnout jedině, když se spojí mnoho lidí dohromady John C. Maxwell VÝTVARNÁ AUKCE CHARITY FRÝDEK-MÍSTEK Výtěžek aukce určen na provoz Oázy pokoje pro psychicky

Vyvolávací cena: 28.000.000,-Kč!!!

EXKLUZIVNÍ AUKCE. VÝTVARNÉHO UMĚNÍ v 2. ČÁSTI AUKCE. A VYBRANÁ DÍLA ZE SBÍREK NADACE ČESKÉHO VÝTVARNÉHO UMĚNÍ 1. a 3. ČÁST AUKCE INFORMACE / KONTAKT

EXKLUZIVNÍ AUKCE. VÝTVARNÉHO UMĚNÍ v 2. ČÁSTI AUKCE. A VYBRANÁ DÍLA ZE SBÍREK NADACE ČESKÉHO VÝTVARNÉHO UMĚNÍ 1. a 3. ČÁST AUKCE INFORMACE / KONTAKT EXKLUZIVNÍ AUKCE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ v 2. ČÁSTI AUKCE A VYBRANÁ DÍLA ZE SBÍREK NADACE ČESKÉHO VÝTVARNÉHO UMĚNÍ 1. a 3. ČÁST AUKCE INFORMACE / KONTAKT Tel.: +420 224 211 087 Mobil: +420 602 233 723 +420 606

obrázky dětských autorů

obrázky dětských autorů obrázky dětských autorů 1.Barevné ladění 2. Drak 3.Duha 4. Jablko 5. Den s beruškou 6. Koník 7. Magický strom 8. Pejsek 9. Podzim 10. Podzimní skřítek 11. Rukavice 12.Slunce v duze 13. Duhové srdce 14.

ZŠ BYSTŘICE N. P., NÁDRAŽNÍ 615 9. 1. 2009. Koordinátoři Ekoškoly: Mgr. Hana Kopecká, Mgr. Dagmar Pivková Technická podpora: Mgr.

ZŠ BYSTŘICE N. P., NÁDRAŽNÍ 615 9. 1. 2009. Koordinátoři Ekoškoly: Mgr. Hana Kopecká, Mgr. Dagmar Pivková Technická podpora: Mgr. ZŠ BYSTŘICE N. P., NÁDRAŽNÍ 615 9. 1. 2009 Koordinátoři Ekoškoly: Mgr. Hana Kopecká, Mgr. Dagmar Pivková Technická podpora: Mgr. Marie Slámová Tonda obal na cestách Beseda Dopoledne byla pro 6. a 7. třídy

FINANČNÍ PODPORA POHYBOVÉ REHABILITACE P12.helpnet.cz. Nový fond Nadace Olgy Havlové pomůže dětem s dětskou mozkovou obrnou

FINANČNÍ PODPORA POHYBOVÉ REHABILITACE P12.helpnet.cz. Nový fond Nadace Olgy Havlové pomůže dětem s dětskou mozkovou obrnou ZPRAVODAJ ÚNOR 2015 a k t u a l i t y FINANČNÍ PODPORA POHYBOVÉ REHABILITACE P12.helpnet.cz Nový fond Nadace Olgy Havlové pomůže dětem s dětskou mozkovou obrnou Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové (VDV)

Vobecký František, č. 225. Procházka Antonín, č. 190. 30. 5. 2014 od 13:30 hodin HOTEL HILTON PRAGUE, POBŘEŽNÍ 1, PRAHA 8

Vobecký František, č. 225. Procházka Antonín, č. 190. 30. 5. 2014 od 13:30 hodin HOTEL HILTON PRAGUE, POBŘEŽNÍ 1, PRAHA 8 Vobecký František, č. 225 Procházka Antonín, č. 190 30. 5. 2014 od 13:30 hodin HOTEL HILTON PRAGUE, POBŘEŽNÍ 1, PRAHA 8 EXKLUZIVNÍ AUKCE ČESKÉHO, SLOVENSKÉHO A EVROPSKÉHO VÝTVARNÉHO UMĚNÍ 30. 5. 2015 od

Dokument B: Podobizna Františka Kupky a paní Eugénie Kupkové olej, 1908)

Dokument B: Podobizna Františka Kupky a paní Eugénie Kupkové olej, 1908) FRANTIŠEK KUPKA ÚROVEŇ A I. Dvě vlasti Malíř František Kupka (1871-1957) pocházel z východních Čech. Dětství prožil v Dobrušce, kde se vyučil sedlářem. Díky svému výtvarnému talentu byl však doporučen

DANETA, SVÉPOMOCNÉ SDRUŽENÍ RODIČŮ A PŘÁTEL ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH DĚTÍ. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 www.daneta.cz

DANETA, SVÉPOMOCNÉ SDRUŽENÍ RODIČŮ A PŘÁTEL ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH DĚTÍ. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 www.daneta.cz DANETA, SVÉPOMOCNÉ SDRUŽENÍ RODIČŮ A PŘÁTEL ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH DĚTÍ VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 www.daneta.cz DANETA, SVÉPOMOCNÉ SDRUŽENÍ RODIČŮ A PŘÁTEL ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH DĚTÍ NERUDOVA 1180 500

Aukční katalog č. 44. Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015

Aukční katalog č. 44. Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015 Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015 Aukční katalog č. 44 44. výběrová aukce výtvarného umění, 28. února 2015 v Hotelu Malý pivovar, ul. Karla IV. č. 8, České Budějovice PROGRAM 44. AUKCE VÝTVARNÉHO

Aukční řád. Čl. 1 Úvodní ustanovení. Čl. 2 Aukce a předmět aukce

Aukční řád. Čl. 1 Úvodní ustanovení. Čl. 2 Aukce a předmět aukce Strana 1 Čl. 1 Úvodní ustanovení 1. se sídlem třída Kpt. Jaroše 1850/12, 602 00 Brno, IČ 04163893, zapsaná v OR vedeném KS v Brně, oddíl C, vložka 88523 (dále jen ETCETERA ) prodává svým jménem a na účet

Transparentnost při zpeněžování či pronájmu nemovitého majetku

Transparentnost při zpeněžování či pronájmu nemovitého majetku Transparentnost při zpeněžování či pronájmu nemovitého majetku. Série seminářů ve spolupráci s APUeN Cheb Praha Kladno Tábor Pardubice Brno Ostrava Ing. Dana Hunčovská Ředitelka společnosti CLANROY a.s.

5.2.3 Studijní zaměření: Multimediální tvorba

5.2.3 Studijní zaměření: Multimediální tvorba 5.2.3 Studijní zaměření: Multimediální tvorba Obsahem tohoto studijního zaměření je práce s digitálními technologiemi, které představují nástroj uměleckého vyjádření nahrazující staré řemeslné techniky.

Transparentnost při zpeněžování či pronájmu nemovitého majetku Transparentnost při zpeněžování či pronájmu nemovitého majetku. Klepnutím lze upravit styl předlohy podnadpisů. Série seminářů ve spolupráci s APUeN Cheb Praha Kladno Tábor Pardubice Brno Ostrava Ing.

č. j: 632/2013-A,OA Nemovitost je prodávána na základě pokynu insolvenčního správce.

č. j: 632/2013-A,OA Nemovitost je prodávána na základě pokynu insolvenčního správce. , Čimická 780/61, Čimice, 181 00 Praha 8 AUKČNÍ VYHLÁŠKA Prodej stavebních pozemků v obci Písek č. j: 632/2013-A,OA Bod 1. Touto Aukční vyhláškou se vyhlašuje konání opakované aukce. Den konání aukce se

KATALOG 101. AUKCE 4. 7. 2010 OSTRAVA. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 101. AUKCE 4. 7. 2010 OSTRAVA. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG Společnost AAA s.r.o. pořádá 101. aukci

VÝCHOVA A VZDĚLÁVÁNÍ NA ZŠ

VÝCHOVA A VZDĚLÁVÁNÍ NA ZŠ Projekt ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA A VZDĚLÁVÁNÍ NA ZŠ Základní škola, Městec Králové, Nám. Republiky 303 červen 2007 prosinec 2008 Základní škola, Městec Králové, Náměstí Republiky 303 ZŠ, Nám. Republiky

AUKCE VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI DESIGN

AUKCE VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI DESIGN AUKCE VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI DESIGN VEřEjNá DObROVOlNá SpOlEčNá DRAŽbA AUCTION ANTIQUE & DESIGN English version available at www.sypka.cz 20. 2. 2011 ve 13.30 hod. PALÁC ŽOFÍN PRAHA 1 SLOVANSKÝ OSTROV

OBECNĚ PROSPĚŠNÁ SPOLEČNOST RODIČŮ A PŘÍZNIVCŮ GYMNÁZIA ŠTERNBERK. Výroční zpráva O.p.s. rodičů a příznivců Gymnázia Šternberk za rok 2012

OBECNĚ PROSPĚŠNÁ SPOLEČNOST RODIČŮ A PŘÍZNIVCŮ GYMNÁZIA ŠTERNBERK. Výroční zpráva O.p.s. rodičů a příznivců Gymnázia Šternberk za rok 2012 OBECNĚ PROSPĚŠNÁ SPOLEČNOST RODIČŮ A PŘÍZNIVCŮ GYMNÁZIA ŠTERNBERK Horní náměstí č. 5, 785 01 Šternberk tel.: 588 001 080, Fax: 588 001 059 e-mail: visnovska@sternberk.cz, novakova@gymst.cz Bankovní spojení:

K 405 K 406 K 407 K 408

K 405 K 406 K 407 K 408 Výroční zpráva o činnosti za rok 2009 O 318 O 317 K 395 K 396 K 397 K 398 K 399 K 400 K 397 K 402 K 401 K 403 K 404 K 405 K 406 K 407 K 408 K 409 G 579 G 580 G 581 G 582 G 583 G 584 G 585 G 586 Plnění

KULTURNÍ KALENDÁŘ KRNOVA 2004 KULTURNÍ KALENDÁŘ KRNOVA 2004

KULTURNÍ KALENDÁŘ KRNOVA 2004 KULTURNÍ KALENDÁŘ KRNOVA 2004 L E D E N 1 1. 1. - 6. 2. G r a f i k a M a x Š v a b i n s k ý V ý s t a v n í s í ň 1 4. 1. M l s n á k o z a Z á v o d n í k l u b P e g a l o u t k o v á p o h á d k a 1 5. 1. V ý t v a r n á v ý s

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34. Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.0774 ANOTACE Číslo a název šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění

V Y K Ř I Č N Í K. Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7

V Y K Ř I Č N Í K. Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7 V Y K Ř I Č N Í K Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7 Dětský aquatlon Čáslav 2015 Ve čtvrtek 30. dubna 2015 se v Čáslavi konal 1. ročník plavecko-běžeckého poháru škol

OUTLET Bayerwald. Vchodové dveře i okna Bayerwald jsou vystaveny v Prodejní galerii ARNOLD v Českých Budějovicích a showroomu Praha.

OUTLET Bayerwald. Vchodové dveře i okna Bayerwald jsou vystaveny v Prodejní galerii ARNOLD v Českých Budějovicích a showroomu Praha. OUTLET Bayerwald vchodové dveře okna Vchodové dveře i okna Bayerwald jsou vystaveny v Prodejní galerii ARNOLD v Českých Budějovicích a showroomu Praha. Rezervace a informace u pana Lukáše Zýky - 777 911

Galerie právních služeb Galerie právních služeb

Galerie právních služeb Galerie právních služeb Galerie právních služeb Galerie právních služeb Stendhal Když nemůžu najít po ránu inspiraci, přečtu si jeden dva paragrafy z napoleonského Civil Code. Milan Chabera Snídaně v trávě kombinovaná technika

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Andělé bez křídel Výroční zpráva 2013

Andělé bez křídel Výroční zpráva 2013 Andělé bez křídel Výroční zpráva 2013 Andělé bez křídel jsou občanským sdružením, které vzniklo 21. března 2013 a soustředí se na pomoc hendikepovaným dětem a jejich rodinám. Vzniku předcházela dobrovolná

Výtvarná výchova - 1. ročník

Výtvarná výchova - 1. ročník Výtvarná výchova - 1. ročník rozpoznává a pojmenovává prvky vizuálně obrazného vyjádření /linie, tvary, objemy, barvy, objekty dokáže uspořádat, střídat nebo kombinovat jednoduché prvky interpretuje různá

Krajinou Rudolfa Gajdoše

Krajinou Rudolfa Gajdoše Ach, jižní Moravo, zem žárná, Ty má lásko! Petr Bezruč Krajinou Rudolfa Gajdoše Centrum ekologické výchovy Pálava ZO ČSOP 56/15 a Základní škola Mikulov, Valtická ul. 3 vyhlašují II. ročník výtvarné soutěže

ŠKOLNÍČEK MŠ NOVÝ HRÁDEK

ŠKOLNÍČEK MŠ NOVÝ HRÁDEK ŠKOLNÍČEK MŠ NOVÝ HRÁDEK PODZIM Vážení rodiče, v letošním školním roce Vám nabízíme, pro naši školku novou formu, předávání informací Vám, rodičům. K nástěnkám v šatně, informacím ve vývěsce na náměstí,

KATALOG K AUKCI VÝTVARNÝCH DĚL

KATALOG K AUKCI VÝTVARNÝCH DĚL CHARITA FRÝDEK-MÍSTEK KATALOG K AUKCI VÝTVARNÝCH DĚL Život měříme skutky a ne časem. Lucius Annaeus Seneca Výtěžek aukce je určen na pomoc seniorům, kteří využívají služeb Charity Frýdek-Místek. Muzeum

P E T R V Á Š A V I S U A L I

P E T R V Á Š A V I S U A L I P E T R V Á Š A V I S U A L I V I S U A L 1992 2008 PERSONAL Kniha I PERSONAL (ZAČÁTKY A POKROKY) 1992 2004 ÚPLNÉ ZAČÁTKY....................................................... 6 U MOŘE...............................................................

UMĚNÍ A KULTURA VÝTVARNÁ VÝCHOVA Charakteristika a cíl předmětu Výtvarná výchova Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu Výtvarná výchova

UMĚNÍ A KULTURA VÝTVARNÁ VÝCHOVA Charakteristika a cíl předmětu Výtvarná výchova Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu Výtvarná výchova Vzdělávací oblast: UMĚNÍ A KULTURA Vzdělávací oblast Umění a kultura zprostředkovává žákům racionální i umělecké poznávání okolního světa. Žáci nalézají prostředky pro vlastní vyjádření zapojení do uměleckého

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce MARKÉTA KOREČKOVÁ Chrudim Narodila se v roce 1975 v Chrudimi. V letech 1989-1992 studovala na SPŠKS v Hořicích, poté v letech 1992-1999 na AVU v Praze, a to intermediální tvorbu u Milana Knížáka a sochařství

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL CHARITA FRÝDEK-MÍSTEK Skutečná radost nepramení z bohatství ani z lidské chvály, ale z vykonání něčeho užitečného. W. T. Grenfell AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL Výtěžek aukce je určen na pomoc seniorům, kteří využívají

AUKCE 35 NEDĚLE 23. 2. 2014

AUKCE 35 NEDĚLE 23. 2. 2014 AUKCE 35 NEDĚLE 23. 2. 2014 VÝTVARNÉ UMĚNÍ, STAROŽITNOSTI, DESIGN A ČESKÉ UMĚLECKÉ SKLO AUKČNÍ DŮM SÝPKA Údolní 70, Brno Tržiště 3, Praha 1 www.sypka.cz AUKCE 35 NEDĚLE 23. 2. 2014 VÝTVARNÉ UMĚNÍ, STAROŽITNOSTI,