2009/10 cena 5 Kč. Obsah. Úvodník

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "2009/10 cena 5 Kč. Obsah. www.4zskolin.cz. Úvodník"

Transkript

1 1 2009/10 cena 5 Kč Úvodník Obsah Naši prvňáčci a jejich vyučující Str. 02 Historie titulní stránky Str. 03 S úsměvem jde všechno líp Str. 04 Školákův den Str. 05 Proč žvýkám, Určitě se znovu pobavíme St Str. 06 Novinky na naší škole, Akce hudebníků St Str. 07 Murphyho zákony ve škole St Str. 08 Hříšní deváťáci St Str. 09 Jak si představujeme minulost 4St Str. 10 Letní jazykové soustředění, Klub mladého diváka 4St Str. 11 Zážitky Terezy Kalouskové z pobytu v USA 4St Str. 12 Milí čtenáři, jsme opětovně tu. Začali jsme poměrně brzy, přesto doufáme, že jsme nic neuspěchali a naše číslo se vám bude líbit. Tentokrát je naše práce původní pouze částečně některé příspěvky jsme převzali z čísel, která určitě nepamatujete. Byla by totiž škoda nechat některé perličky zapadnout. A navrch vždyť pořád kolem sebe slyšíme slovo RETRO. Zajímali jsme se, co to vlastně znamená. Po zalistování ve slovníku cizích slov jsme zjistili, že je to první část slov složených mající význam zpět, například časově. Tak jsme se tedy vrátili v čase a připravili jsme mix částečně retročíslo, částečně nové příspěvky. Co je retro, poznáte určitě i podle zpracování, neboť retropříspěvky jsou naskenované a leckdy malinko nakřivo, tak nám to, prosím, promiňte. Určitě si prohlédněte historii titulní stránky uvidíte, jak jsme se vyvíjeli. Školákův den je taky docela dobrý určitě se v něm 99% našich žáků pozná. Vzpomínky dnes už dospělých žáků pod vedením pana učitele Čábely aneb Hříšní deváťáci, perličky a postřehy ze školních lavic a dokonce představy o minulosti a úvaha Proč žvýkám vás určitě také osloví. Zbytek časopisu tvoří novinky, zprávy o akcích, které už proběhly a oznámení těch, které teprve přijdou. A abychom přinesli novinky v oblasti humoru, sáhli jsme po celostátním školním časopisu a přetiskli jsme z něj Murphyho zákony tedy zákony plné naschválů. Pamlskem nakonec je článek Terky Kalouskové z 8.A, která pobyla měsíc u babičky v USA a s námi se podělila o zážitky. Když to tedy všechno shrneme, desetina školního roku za námi, podzimní prázdniny před námi, úkoly se na nás hrnou ze všech stran. Proto seberme síly a hrr na ně!

2 Vzpomínáte si, jaké to bylo, když jste šli do školy poprvé? Každoročně je to stejné začátek školního roku je spojen s nervozitou, očekáváním, těšením se a někde možná ukápne i pár slziček (ať ze strany dětí či rodičů). Letošní školní rok na naší škole začal o něco později až , ale zase jsme pro naše prvňáčky připravili novinku do školního života je uvedli společně s jejich učitelkami i deváťáci (tedy ti, kteří naši školu znají nejlépe). Prvňáčci jim to na konci školního roku oplatí a odvedou je pro změnu na slavnostní vyřazení. Přejeme novým žáčkům, aby se jim na naší škole líbilo, našli si tu nové kamarády a hlavně aby jim školní práce šla od ruky. Slavnostní přivítání prvňáčků proběhlo 3. září v tělocvičně naší školy za přítomnosti ředitele Mgr.Bohumila Herčíka, místostarosty města Mgr. Romana Pekárka a zástupce ředitele Mgr.Petra Kesnera. Letošní prvňáčky budou prvními kroky školní docházky provázet: Mgr.Renata Němečková, Mgr.Hana Schifflerová a Mgr.Naděžda Eretová. Malé žáčky přivítali nejstarší žáci deváťáci. Po slavnostním uvítání usedli naši nejmenší do školních lavic ve svých krásně vyzdobených třídách, kde dostali pamětní listy a dárky, které pro ně připravily jejich třídní učitelky. I když jsme prvňáčky a ostatní žáky přivítali o dva dny později, školní rok 2009/2010 byl úspěšně zahájen. Renata Němečková

3 Školní časopis vychází už celou řádku let. Jeho podoba se postupně měnila a zdokonalovala. Podívejte se s námi, jak vypadaly titulní stránky, když se časopis ještě jmenoval Niky a jedním z jeho redaktorů byl i pan učitel Král, tehdy ovšem ještě jako žák naší školy.

4

5

6 Proč žvýkám? Jedna naše bývalá žákyně měla problémy se žvýkačkou téměř každou hodinu si odkládala žvejku do koše. Dostala tedy úkol napsat úvahu na téma PROČ ŽVÝKÁM? Takhle se zadaného tématu zhostila: Žvýkačka je jedna z věcí, bez kterých bych se asi neobešla- žvýkám všude na tréninku, ve škole, doma, v kině, v divadle, při nakupování i u televize. Co se týče značky, mám samozřejmě své favority, které mám ráda více. Jsou i obyčejné žvýkačky, ale ty žvýkám jen v případě nejvyšší nouze. Ptáte se, proč žvýkám při hodinách? Já si totiž o přestávce ve škole koupím nový balíček, který hned načnu a neuvědomím si, že za pár minut zvoní a začíná další hodina. No a uznejte, že je mi pak právem líto vyhodit čerstvou žvýkačku do koše, a tak si ji nechám v puse. Když ji totiž máte pod jazykem, tak se to ani nepozná, každopádně se dá zamaskovat lépe než bonbón. Hodněkrát vám to projde tak, že si toho nevšimne ani spolusedící v lavici, ale někdy vás učitel odhalí minutu po zvonění. Ale co je nejvíce k vzteku, když se prožvýkáte téměř celou hodinu a těsně PŘED zvoněním jste vyzvána, abyste si odložila. Žvýkám pro svěží dech v puse, který některé žvýkačky opravdu vyvolají a není to jen reklamní trik. Chápu, že některým kantorům to vadí, člověk u toho totiž divně kroutí pusou, když zapomene, že se má maskovat. Co ale vím jistě, je to, že se budu ze všech sil snažit nežvýkat při hodinách. A když už nějakou tu žvýkačku načnu těsně před zvoněním, tak ji chtě nechtě vyhodím, nebo nechám na přestávku. Naučil jsem se na jedničku a odpovídal tak na dvojku, ale učitelka mi řekla, že mi trojku nedá a napsala mi čtyřku. Závorky odstraníme gumováním. Nejméně toho dělá pan učitel. Jenom sedí, chodí a dívá se, jak my píšeme. Domácí úkol nemám napsaný, protože jsem přišel pozdě do školy. Naše učitelka se na všechno ptá a nakonec se ukáže, že všechno už znala líp. Vyzkoušejte si mne, prosím, hned, nebo to za chvíli zapomenu. Naše třída není jednotný kolektiv. Někteří se ulejvají víc. Probrané látce jsem rozuměl, jenom nevím, jestli jsem jí rozuměl dobře. Psal jsem nejkratší písemku ve svém životě. Jen jsem začal, už jsem byl v koncích. Zítra nepřijdu do školy. Naše učitelka řekla, že toho, kdo nebude umět básničku, nechce ani vidět. Sluch je nejdůležitější ve škole při napovídání. Nejlepším žákem ve třídě je Tomáš, poněvadž má v hlavě rozsvíceno..

7 Pochopitelně nemůžeme zachytit úplně všechny, ale alespoň nějaké: - Nová okna, zateplení budovy, fasáda - Noví vyučující paní učitelky Marie Jílková AJ Dana Stýblová ČJ,TV páni učitelé - Petr Skořepa Z,TV Jaroslav Nouza CH - Nová slečna vychovatelka Lucie Nedbalová - Anglický jazyk v 1. třídách - Druhý cizí jazyk v rámci volitelných předmětů v 8. třídách - Nové internetové stránky se spoustou informací mimo jiné jídelníčkem na celý týden, plánovanými školními akcemi. - Internetové žákovské knížky některým žákům prý tato novinky přivodila téměř kolapsový stav. Ty papírové žákajdy se totiž daly ztratit nebo zapomenout a tak. Někteří jedinci si dokonce pořídili dvě tu fajnovější pro pěkné známky a druhou pro případ nouze tu vytahovali v případě kalamit (nenadálé zkoušení, písemka atd.). Doma pak ukázali jednu nebo druhou to podle nálady rodičů. Ale znáte přísloví Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, Lež má krátké nohy. No tak právě na ně došlo. Ale my věříme, že to zvládnete. Vždyť přece: S pravdou nejdál dojdeš. Podzimní hudební soustředění Datum: 28. října listopadu 2009 Pro žáky prvního i druhého stupně ze tříd s rozšířenou hudební výchovou, ale i pro všechny ostatní, kteří rádi zpívají. Místem konání jsou Albrechtice v Jizerských horách, penzion Alpin. Cena činí 1700 Kč a je v ní započítáno ubytování, pobyt a doprava. Můžete se těšit na zpěv, texty, hru na nástroje, vycházky, sport, hry a soutěže. Přihlášky a bližší informace: Lenka Dvorníková Navazující akcí bude koncert ze soustředění Koňské písničky 17.00, hudebna natáčení Koňských písniček vystoupení pro MŠ a 1. třídy naší školy Další chystané akce: Vánoční koncert zpěváků a muzikantů 1. stupně Vánoční koncert zpěváků a muzikantů 2. stupně vánoční zpívání v kostele v Lošanech

8 Pro odlehčení si přečtěte výběr ze soupisu "zákonů schválností", které jistě dobře znáte z vlastního studia. My jsme čerpali ze zářijového čísla celostátního školního časopisu REDWAY, který vychází teprve druhým rokem. Jeho loňská čísla i to první letošní si můžete vypůjčit ve školní knihovně. Takže už jste pochopili, co jsou to Murphyho zákony? Ano, opravdu je to soupis různých schválností.

9 Už dávno vyšli, ale určitě patří mezi ty nezapomenutelné bývalí deváťáci kdysi takto shrnuli své působení na této škole: Mezi námi letošní deváťáci si určitě s autory této stránky nezadají.

10 Byl jednou jeden sloh v jakési šesté třídě

11 Datum: 17. srpna srpna 2009 V předposledním srpnovém týdnu prožili žáci druhých až sedmých ročníků 4. základní školy v Kolíně část prázdnin již na pátém jazykovém soustředění v Peci pod Sněžkou. Všichni byli ubytováni v penzionu Betyna, který se nachází na cestě do Obřího dolu. Ubytování bylo ve dvou až pětilůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Lovci pokladů - bylo hlavním tématem soustředění, na kterém se letos vyučovala angličtina. Úkolem táborníků bylo získat klíče od dopisu, který je dovedl k pokladu. Klíče se získávaly za plnění jednotliv ých úkolů, které byly v programu soustředění. Každé dopoledne probíhala jazyková výuka ve třech skupinách, do kterých byli žáci rozděleni podle svých dosavadních znalostí. Vyučovalo se formou her a soutěží. Všichni se naučili nová slovíčka, anglické věty a získali mnoho učebního materiálu, který jsme na konci tábora svázali do knížky, a každý obdržel jazykový certifikát. Kromě jazykového vyučování táborníci hráli turnaje v softbalu a ve vybíjené, překonali překážkovou dráhu při sportovní olympiádě, soutěžili v kuželkách, opékali špekáčky, koupali se v bazénu, skákali na velké trampolíně a nechyběla ani turistika. Vystoupali jsme na Růžohorky a Modrým dolem na Richterovy boudy, ze kterých jsme se vydali Zeleným údolím přes vodopády do Pece pod Sněžkou. Na konci soustředění táborníci složili dopis ze získaných klíčů a našli ukrytý poklad. Počasí nám přálo celý týden jsme si užívali sluníčka a vysokých teplot. Letní jazykové soustředění jsme opouštěli s prožitím mnoha zážitků a v dobré náladě. R. Němečková, J. Šimůnková, M. Suchá 12. listopadu pojede 46 členů KMD na první představení v tomto školním roce. Určitě se nám bude líbit a moc se zasmějeme. Jedeme totiž na SUGAR aneb Někdo to rád horké. Příběh dvou muzikantů, kteří jsou pronásledováni mafiánskými gangy a řešení je jediné převléknout se za dívky a vstoupit do vyloženě dívčí kapely. Jak to bude dál, uvidíme. Odjíždíme ve 12 hodin od školy.

12 Někteří naši žáci, lépe řečeno žákyně, jsou docela zdatnými světoběžníky. Co to znamená? Spousta z nás byla o prázdninách v Chorvatsku, Řecku, Egyptě, Itálii či jinde. Ale někteří se podívali ještě dál Tereza Kalousková z 8.A se dostala až do Spojených států amerických. Podělila se s námi o svoje zážitky. Pokud jste navštívili nějakou zajímavou zemi, napište nám, rádi váš příspěvek otiskneme. Teď už Terka a její zážitky: Putování začíná třináctihodinovou cestou přes Paříž přímo na letiště v Los Angeles. Začnu největšími zážitky, které jsem získala během pobytu u své babičky. Výlet do San Francisca autem se nezdařil, proto jsme si koupily letenky. Prošly jsme si čínskou čtvrť, podívaly na vězení Alcatraz, na kopcovité silnice a samozřejmě na Golden Gate. Později jsme si prošly část města a ještě ten samý den jsme jely zpět do Los Angeles. Viděla jsem např. Universal Studioszábavní park studií, kde se natáčely jedny z nejlepších filmů a filmových triků, a Sea World-plný nejrůznějších druhů ryb, jehož největší atrakcí jsou kosatky. Měsíc u babičky byl plný zážitků, ale přeci jen největší radost jsem měla z toho, že jsem viděla hvězdu Michaela Jacksona na chodníku slávy. Největší zástup lidí, co jsem kdy viděla, přes tisíc lidí, policie, lidé prodávající trička s jeho fotkami a na fotku jeho hvězdy jsme si v zástupu lidí musely počkat přes 45minut. Lidé k jeho hvězdě nosili dary, květiny a nejrůznější dárky. Po dnech odpočinku jsme autem vyrazili do Las Vegas, které jsem navštívila už podruhé. Každý hotel v tomto městě je navržen v jiném stylu-řeckém, francouzském apod. Po měsíci zábavy a každodenního nakupování jsme se vydaly zpět do České republiky. Největší změna byla zvyknout si na česky mluvící lidi, deštivé počasí a na co jsem si zvykla, je americká obsluha u pokladen, u které vám nákup namarkují a samy nastrkají do nákupních papírových tašek. Amerika je jedním slovem pohostinná, a já doufám, že se tam někdy znovu vrátím.

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2014/15 Jaký by měl být učitel? Slohová práce úvaha Učitelská profese je sama o sobě dosti komplikovaná. Vždy jsem obdivovala, jak někteří učitelé

Více

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm Prázdniny den nultý Vyjdu ze školy a konečně se nadechnu prázdninového vzduchu. Večer si zajdem na večeři a pohár, ať je vysvědčení jakékoliv. Po vysvědčení půjdu na oběd. Jako vždycky asi bude segedínský

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4 Uvnitř čísla: Úvodník 2 Ze života školy 3-4 PLÁTEK Rozhovory 5 Turistický kroužek 6 Rok 2011 Číslo 1 Adapťáky 7-12 Sport 13 Příběh 14 Křížovka 15 Zookoutek 16 Slunce svítí na noviny. Co to asi znamená?

Více

V ÈÍSLE... Ü Nový školní parlament

V ÈÍSLE... Ü Nový školní parlament Č. 120-10/2010 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Den D pro prvňáčky. 1. září 2010 bylo prvním dnem ve škole i pro šestnáct prvňáčků na Šumburku. Přejeme jim na jejich cestě za poznáním

Více

Výroční zpráva základní školy

Výroční zpráva základní školy 1. Základní údaje o škole 1.1 Škola Název školy Základní škola Český Těšín Slezská 1740 okres Karviná Adresa školy Slezská 1740, Český Těšín Právní forma příspěvková organizace IČO 48004685 IZO 048004685

Více

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce Anglie na vlastní oči Žáci hráli žákům Exkurze do Osvětimi Holky versus kluci Rozhovor s panem zástupcem Benešem Moji přátelé z pólů www.zsms.streliceubrna.cz

Více

Nový školní rok v mateřské škole

Nový školní rok v mateřské škole LEDEN 2010 Úvodník Vážení rodiče, milí čtenáři! První polovina školního roku 2009/2010 končí, žáci dostávají pololetní hodnocení a těší se na přicházející prázdniny. Většina žáků přistoupila ke školní

Více

Úvodník. Přivítání nových studentů

Úvodník. Přivítání nových studentů 7 8 PaedDr. Karel Kostka ředitel školy Úvodník Milí přátelé, stejně jako každý rok s pravidelnou nevyhnutelností přichází první měsíc školního roku září, tak se stejnou pravidelností vychází ve zmíněném

Více

Ahoj, čau a dobrý den, vážení čtenáři!

Ahoj, čau a dobrý den, vážení čtenáři! občasník jevíčské základky ROČNÍK XVI prosinec 2013 OBSAH Rozhovor 2 Za kulturou 3 Příroda a ekologie 5 Fotoreportáž 7 Poradna 9 Mladí spisovatelé 10 Z našeho města 12 Okénko školy 14 Horoskopy 18 Posilovna

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY Vážení čtenáři, již podruhé Vás oslovujeme ročenkou naší školy, abyste s námi mohli sdílet radosti i strasti uplynulého školního roku. Je toho opravdu hodně, co u nás, mimo

Více

školní časopis ZŠ a MŠ Tovačov

školní časopis ZŠ a MŠ Tovačov školní časopis ZŠ a MŠ Tovačov 9. číslo květen 2014 Úvod Vážení čtenáři, dovolte mi vás přivítat u dalšího Podlavičníku! V tomto květnovém čísle vás čekají opět známé a pravidelné rubriky, jako například

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 Z Mateřské školy Vlčnov Můj den se čtvrťáky Je pondělí 6. ledna. Po čtrnáctidenním volnu se již těším na moje děti ze čtvrté třídy mateřské

Více

Úvodník. Motýlková školička 2/2013

Úvodník. Motýlková školička 2/2013 Úvodník Jsme obec, kde se nic neděje? Milí obyvatelé obce, pořadatelé kulturních, společenských a sportovních akcí, když se podívám na internetové stránky naší hezké obce, musím si položit otázku: Proč

Více

Estraráda bude až v únoru.

Estraráda bude až v únoru. listopad prosinec 2011 Rozhovor s Pavlem Štrynclem účastníkem mistrovství světa AR XPD 2011 Tasmania Divadelní dílna Pozdrav z Aberdeenu Dementi PKTV Z jihu na sever a zase zpět Filmová noc Přací, aneb

Více

listopad 2014 listopad 2014 Speciální vydání třída oktáva

listopad 2014 listopad 2014 Speciální vydání třída oktáva Speciální vydání třída oktáva 1 ; Obsah Úvodník...str. 3 Praha ve střípcích i ve střepinách...str. 4 Strasti studentů......str. 5 Každodenní počty fejeton....str. 6 Životní styl maturanta......str. 7-8

Více

Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace ROČENKA XVII. 2013-2014. Komenského 754, 749 01 Vítkov

Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace ROČENKA XVII. 2013-2014. Komenského 754, 749 01 Vítkov Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace ROČENKA XVII. 2013-2014 Komenského 754, 749 01 Vítkov Obsah Úvod... 2 1 Seznam žáků... 4 2 Seznam pracovníků... 11 3 Kalendář akcí... 13 4 Klub

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS. Základní škola a Mateřská škola Vlčnov červen 2015. Aneta Svobodová, 7.A

ŠKOLNÍ ČASOPIS. Základní škola a Mateřská škola Vlčnov červen 2015. Aneta Svobodová, 7.A ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola červen 2015 Aneta Svobodová, 7.A Z Mateřské PŘEDŠKOLÁCI SE LOUČILI SE ŠKOLKOU NEBO ŠKOLKA S PŘEDŠKOLÁKY? Jak to vlastně je? V každém případě to bylo príma.

Více

do života farních společenství ve Šlapanicích, Podolí a Praci Ročník XIX, číslo 3 Vyšlo: 16.9.2007 Ukřižovaný

do života farních společenství ve Šlapanicích, Podolí a Praci Ročník XIX, číslo 3 Vyšlo: 16.9.2007 Ukřižovaný OoKoÉoNoKoO do života farních společenství ve Šlapanicích, Podolí a Praci Ročník XIX, číslo 3 Vyšlo: 16.9.2007 Ukřižovaný Promítat si do obrazu ukřižovaného Ježíše své viny, svá selhání, křivdy, kterých

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

ročník XXV. květen 2015 číslo 5 U tišnovského kostela sv. Václava se probouzí jaro.

ročník XXV. květen 2015 číslo 5 U tišnovského kostela sv. Václava se probouzí jaro. ročník XXV. květen 2015 číslo 5 vyšlo 29. 4. 2015 www.tisnov.cz U tišnovského kostela sv. Václava se probouzí jaro. Foto: Miroslav Zavadil MOMENTKA Z VERNISÁŽE VÝSTAVY ANEŽKY TURKOVÉ Galerie Jamborův dům

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu Milí čtenáři, sluníčko už nás všechny láká

Více

školní rok 2009/2010 č. 1, září 2009 Rozhovor s ředitelkou školy Mgr. Jiřinou Hereinovou

školní rok 2009/2010 č. 1, září 2009 Rozhovor s ředitelkou školy Mgr. Jiřinou Hereinovou Amos K časopis, který informuje o dění ve škole, představuje pedagogy z jiného úhlu pohledu, vyplňuje volný čas žáků... školní rok 2009/2010 č. 1, září 2009 Rozhovor s ředitelkou školy Mgr. Jiřinou Hereinovou

Více

zpravodaj obèanù Boleradic

zpravodaj obèanù Boleradic bøezen 2009 èíslo I. zpravodaj obèanù Boleradic Jarní básnička Barunka Pacáková Květinky už vláhu mají, včeličky se probouzí, mají práci hned, jak vstanou, hmyz si létá na mezi. Vlaštovky se vrací k nám,

Více

Letem světem Pracovní nabídky najdete na Facebooku Redakce portálu jdipracovat.cz přichází

Letem světem Pracovní nabídky najdete na Facebooku Redakce portálu jdipracovat.cz přichází ÚVODEM 2 Milí čtenáři, výrazy jako zajíc, zobák, ucho, bažant nejsou nic lichotivého, nicméně každý z nás už určitě někdy byl takovým benjamínkem. V prvním pracovním kolektivu je tento nováčkovský stav

Více

Hlavní úkoly školy 2007-2008

Hlavní úkoly školy 2007-2008 LEDEN 2008 Cílem a smyslem vzdělávání v dnešním pojetí je vybavit žáky tzv. souborem klíčových kompetencí, jež představují souhrn vědomostí, dovedností, schopností, postojů a hodnot. V etapě základního

Více

Horní Lhotka. Ropice Třanovice

Horní Lhotka. Ropice Třanovice Zpravodaj obcí sdružených v mikroregionu Dolní Tošanovice Horní Tošanovice Hnojník Komorní Lhotka Ropice Řeka Smilovice Střítež Vělopolí 2 / ročník XII. Editorial Vážení a milí čtenáři, druhé číslo mikroregionálního

Více

Motto: Vzorec na život z taháku nevyčteš

Motto: Vzorec na život z taháku nevyčteš Almanach? Má-li být almanach ukázkou toho nejtypičtějšího za uplynulé období, muselo by v něm být všechno, co se v této době povedlo a co vítězilo, ale také s čím se zápasilo a co někdy pokulhávalo. Jenže

Více

Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem

Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem +p 1 Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem Redakce: třída B3.I + B2.I + B1.I Počet výtisků:

Více