1/2013. Vytvoření vlastních webových stránek nebylo nikdy snazší

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "1/2013. Vytvoření vlastních webových stránek nebylo nikdy snazší"

Transkript

1 1/2013 Vydáno Vytvoření vlastních webových stránek nebylo nikdy snazší Kvalitní firemní webové stránky jsou alfou a omegou podnikání. Zákazník při výběru produktů a služeb na internetu upřednostňuje firmy, které se na internetu prezentují kvalitně a přehledně. Optimálně zpracovaný web působí profesionálně a vzbuzuje důvěru. Přesto až 40 % českých firem vlastní webové stránky nemá. Seznam.cz právě pro ně připravil službu Stránky+. Stránky+ jsou produkt, který umožňuje vytvořit a jednoduše spravovat webové stránky. Součástí nabídky je vytvoření jednoduchých webových stránek dle podkladů klienta, nákup domény, hosting (pronájem serveru, kde jsou stránky uloženy), přístup k editoru stránek a klientský servis. Webové stránky vytvořené v rámci této služby mají uživatelsky přívětivý editor, který umožní zákazníkům Seznam.cz jednoduše upravit cokoliv na vlastní internetové stránce dle potřeby. Bez jakýchkoliv programátorských znalostí mohou upravovat grafiku, měnit jednotlivé prvky na webu a spravovat textový obsah. Zvládne to opravdu každý. Největším přínosem služby Stránky+ pro klienty je, že mohou okamžitě reagovat na potřeby svých zákazníků a aktuální situaci na trhu. Operativnost v sebeprezentaci na webu umožňuje mnohem efektivnější předvedení vlastních produktů a služeb. K dispozici je také nástroj pro posílání hromadných direct ů o slevových či promo akcích, novinkách apod. Tomáš Přibyl Regionální manažer V Seznam.cz působí od roku Začínal na pozici manažera služby Firmy.cz, následně se stal manažerem obchodního týmu ve východních Čechách. V současné době vede tým padesáti obchodníků, manažerů obchodních týmů a optimalizátorů služeb Sklik a Zboží.cz v Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji.

2 Ukázka toho, jak mohou také vypadat Stránky+ Co musíte udělat, pokud chcete službu Stránky+ využít? Je to velmi snadné. Jakmile klient kontaktuje regionálního account managera Seznam.cz, smluví si s ním schůzku, na které mu bude představen funkční návrh webových stránek. Slouží především k tomu, aby si každý klient udělal jasnou představu toho, jak mohou jeho stránky vypadat. Následně je web upravován specialisty tak, aby naplnil potřeby a očekávání zákazníka. Zároveň je dbáno i na správné zobrazování stránek ve výsledcích vyhledávání formou základní SEO optimalizace. Od klientova rozhodnutí pro vytvoření vlastního webu v rámci Stránky+ až po finální produkt dostupný na internetu mohou uběhnout jen tři dny. Account manager samozřejmě pomůže zákazníkovi i s výběrem vhodných reklamních formátů pro podporu jeho podnikání. Konkrétní nabídka je vždy ušita na míru pro dosažení co nejlepšího výsledku a užitku pro klienta. Nový i stávající zákazník získá při zakoupení produktu Stránky + bonus na další produkty Firmy.cz.

3 Kvalita inzerátů v Skliku nyní ještě více rozhoduje o jejich úspěchu Úspěšnost inzerátu v reklamním systému Sklik ovlivňuje mnoho faktorů. Tím zřejmě nejzásadnějším je přímá souvislost inzerátu s výsledky vyhledávání. Pokud takový inzerát vytvoříte, přeměníte uživatele vyhledávání ve svého zákazníka. Vaše inzeráty se tak dostanou na nejvyšší pozice. K rozpoznání úspěšných inzerátů jsme zavedli novou hodnotu, COEC. Co to je a jaký to může mít vliv na úspěch vašich kampaní? Zkratka COEC zastupuje anglické spojení clicks over expected clics, volně přeloženo počet kliků oproti očekávanému počtu kliků. Znamená to, že pro každou inzertní pozici v systému Sklik (3 nahoře a 5 po straně) je známa průměrná hodnota, jak na ni uživatelé klikají. Podle toho, zdali se konkrétní inzerát pohybuje nad nebo pod tímto průměrem, lze určit, nakolik je pro uživatele zajímavý. Zohledňování této hodnoty je přínosné jak pro inzerenty, tak pro Seznam.cz. Podle lednových statistik, kde jsme zaznamenávali souběh původního i vylepšeného řazení inzerátů, je patrné, že došlo k výraznému zvýšení efektivity na stejné množství zobrazení inzerátu získají klienti více návštěvníků své stránky (to vyjadřuje hodnota, která se nazývá CTR). Přínosem pro Seznam.cz je, že našim uživatelům nenabízíme nerelevantní nabídky k dotazům, které zadali do vyhledávače. Uživatelé totiž vnímají výsledky reklamního systému Sklik jako součást výsledků vyhledávání a nesouvisející výsledky chápou jako chybu vyhledávání. Tomáš Přibyl Regionální manažer V Seznam.cz působí od roku Začínal na pozici manažera služby Firmy.cz, následně se stal manažerem obchodního týmu ve východních Čechách. V současné době vede tým padesáti obchodníků, manažerů obchodních týmů a optimalizátorů služeb Sklik a Zboží.cz v Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji. Červená linka ukazuje, jak vzrostly počet prokliků vzhledem k zobrazení inzerátu v období po nasazení COEC Pro správce kampaní je nespornou výhodou, že systém dokáže velmi rychle rozpoznat kvalitu jejich inzerátů, a tak je mnohem snazší nastartovat novou kampaň a dostat se rychle na vyšší pozice. Podmínkou ale samozřejmě je, že jsou inzeráty skutečně kvalitní a pro uživatele

4 zajímavé. Pokud tomu tak není, může dojít i k tomu, že se inzerát nebude zobrazovat vůbec. Správné nastavení kampaně je dlouhodobý a nikdy nekončící proces. Abyste v tom nebyli sami, neváhejte využít služeb našich optimalizátorů, kteří vám pomohou kampaň vyladit a dosáhnout tak co nejvyššího účinku vašich inzerátů. S podrobnostmi na založení a správu sklikové kampaně se obraťte na svého account managera Seznam.cz.

5 Sport.cz představil světově a finančně úspěšnou Fantasy ligu Jakub Šumanský Se začátkem podzimní části fotbalové Gambrinus ligy představil internetový zpravodajský server Sport.cz svým čtenářům nový způsob, jak se při čtení fotbalových výsledků zabavit. Jedná se o internetovou hru Fantasy liga, která po celém světě získala miliony nadšených fanoušků. Zajímavá je ale i pro inzerenty. Oblíbenost Fantasy ligy (http://fantasy.sport.cz/) spočívá v propojení on-line a off-line světa. Princip je velmi jednoduchý soutěžící zaregistrovaný do této soutěže si každý týden vybere jedenáct fotbalistů z kompletního seznamu skutečných hráčů české Gambrinus ligy do svého týmu. To, co se poté odehraje v reálné fotbalové lize, přímo ovlivňuje výsledky soutěžících Fantasy ligy. Dostane-li nějaký fotbalista z jeho týmu v reálném zápase žlutou kartu, vstřelí gól nebo se zraní, promítne se to v počtu bodů, které získá jeho vybraná jedenáctka. Aby se ve hře projevila i taktická schopnost jednotlivých hráčů Sport.cz Fantasy ligy (http://fantasy.sport.cz/), má každý fotbalista podle svých kvalit určitou finanční hodnotu. Uživatelé mají na nákup hráčů předem daný rozpočet, což je nutí přemýšlet, koho si vyberou, aby se vešli do svého rozpočtu a zároveň nebrali levné a nevýrazné hráče, kteří jim nepřinesou žádné body. Fantasy liga je na Sport.cz provozovaná zcela zdarma, což je rozdíl oproti zahraničí. Tam se tato zábava stala fenoménem, a v důsledku toho i velice výnosným obchodem. Za účet v lize se platí měsíční poplatky, jako je tomu například u internetových videopůjčoven. Pokud se podíváme na několik čísel, zjistíme, že Fantasy liga nedělá radost jen sportovním nadšencům, ale hlavně jejím provozovatelům. Podle dat z konce roku 2012 hraje některou z Fantasy lig v Severní Americe okolo 32 milionů uživatelů internetu starších 12 let. To může ročně přinést výdělek až 800 milionů dolarů ročně ( milionů Kč). Průměrná roční útrata jednoho uživatele činí necelých Kč.

6 Mezi nejpopulárnější servery provozující Fantasy ligy v zahraničí patří Yahoo! Sports s 14,9 miliony unikátních hráčů měsíčně či ESPN Digital Network, která má unikátních návštěv o 5 milionů méně. Nejoblíbenějším sportem v USA je samozřejmě americký fotbal. Vytvářením sestav na zápasy amerického fotbalu věnují tamní uživatelé (z 96 % muži) až 9 hodin týdně. Nejvíce hráčů pochází ze státu Severní Dakota, Delaware a Indiana. I v České republice už si ale Fantasy liga našla své příznivce. Nasvědčuje tomu fakt, že během prvního měsíce od jejího spuštění na serveru Sport.cz se zaregistrovalo přes uživatelů, kteří pravidelně dokončují sestavy. Pokud budou uživatelé přibývat, rozroste se na Sport.cz i nabídka Fantasy lig o další sportovní odvětví a tím vzroste šance pro inzerenty.

7 Co se děje v Seznamu Výběr automobilu na Sauto.cz je zase o něco bezpečnější Server Sauto.cz (http://www.sauto.cz/) přichází se dvěma novými funkcionalitami, které se dotknou jak inzerentů, tak i nakupujících uživatelů. Inzerentům jsme na Sauto.cz usnadnili práci tím, že jakmile zadají VIN kód nabízeného vozu, automaticky jim do inzerátu doplníme položky (značka a model vozidla, druh karoserie, druh paliva, objem a výkon motoru a průměrná spotřeba), které lze z VIN kódu vyčíst. To vše díky spolupráci se společností Cebia. Spustili jsme nový Sbazar.cz Seznam.cz spustil inovovanou verzi oblíbeného inzertního serveru. Sbazar.cz (http://www.sbazar.cz) má nyní mnohem jednodušší a pro uživatele přehlednější podobu. Stává se z něj ryze nabídkový web. Každý registrovaný uživatel služeb Seznam.cz (tedy každý, kdo má na Seznam.cz svoji ovou adresu či registraci do nějaké ze služeb) tam může velice snadno během několika minut vložit inzerát na věc či službu, které chce nabídnout. Vložení inzerátu je zcela zdarma. Pokud má uživatel zájem o zviditelnění inzerátu, může si jej zakoupit za několik korun. Stream.cz si na jaro připravil deset nových pořadů Internetová televize Stream.cz na jarní sezónu připravila pro své diváky deset nových vlastních pořadů. Dále přitom pokračuje s úspěšnými pořady jako například Slavné dny, Peklo na talíři nebo A DOST!. Stream.cz na jaře rozšiřuje množství pořadů z vlastní dílny. K novým, již tradičním pořadům přidá dalších deset nových pořadů. Postupně se jejich díly začnou během jara objevovat na stránkách Stream.cz i na domovské stránce Seznam.cz. Jsou mezi nimi pořady zábavné i poučné (http://www.stream.cz/seznam/ stream-jaro-2013). Na Mapy.cz přibyde Panorama a 3D vizualizace měst

8 Seznam.cz letos přinese velké novinky na oblíbené Mapy.cz. Nově budou mít Mapy.cz své Panorama i 3D vizualizace měst. K leteckým a šikmým snímkům letos přibydou 3D mapy, a to konkrétně u 180 měst, které mají v současné době šikmé snímky. 3D mapy totiž Seznam.cz vyrábí z kombinace leteckých a šikmých snímků. Každé místo si tak budou moci lidé prohlédnout a otočit z kterékoliv strany. Seznam.cz dále představí novinku nazvanou Panorama. Ta rozšíří možnosti různých pohledů, které Mapy.cz v současnosti nabízí. Půjde o reálný pohled, který vychází z toho, co vidí chodci. Panorama samozřejmě umožní průchod vybranou trasou a pohledy na dané místo z různých stran. Seznam.cz Newsletter prošel redesignem. Dostáváte správnou verzi? Seznam.cz připravil kompletní redesign portálu Seznam.cz Newsletteru určeného především pro klienty, a to jak velké, tak malé. Portál je ve své nové podobě rozdělen na dvě verze odbornější, která je určena klientům a čtenářům s pokročilými znalostmi on-line světa a marketingu, a srozumitelnější (pod názvem Seznam.cz Věstník) pro lidi s menšími zkušenostmi v prezentaci na internetu. Na nové číslo, které bude vycházet každé dva měsíce, bude odběratele vždy upozorňovat direct mail. Většina odběratelů dostane v první vlně do svých schránek srozumitelnější verzi newsletteru a je pouze na jejich rozhodnutí, zdali se po prvním pročtení rozhodnou pro odebírání této, či odbornější verze.

9 1/2013 Vydáno Seznam.cz jasně vede i na mobilním webu NetMonitor začal od 26. února měřit přístupy na weby z mobilních zařízení. Ukázalo se tak nejen to, že jsou to čísla velice zajímavá, ale také to, že i na mobilech je českou internetovou jedničkou Seznam.cz Určitě tedy není vhodné se mobilní reklamě zcela vyhýbat. Na celkovém počtu mobilních zařízení se jeho služby podílí 83 %. Z TOP 10 nejnavštěvovanějších českých stránek jich patří hned 8 společnosti Seznam.cz. Jasně nejnavštěvovanější mobilní stránkou českého internetu je domovská stránka Seznam.cz, která se blíží překročení hranice jednoho milionu reálných uživatelů (RU) měsíčně. Příliš pozadu nezůstávají ani Novinky.cz s téměř reálných uživatelů měsíčně a Super.cz, atakující hranici půl milionů RU za měsíc. Přehled deseti nejnavštěvovanějších mobilních stránek najdete níže, červeně vyznačené služby provozuje Seznam.cz: David Lorenc Manažer Smobil Manažer služby Smobil.cz. Do Seznam.cz přišel v roce 2012 s cílem vybudovat obchodní tým pro prodej mobilní reklamy. Dříve působil v digitální agentuře Mather Adventures, kde se věnoval kampaním velkých klientů v mobilních službách a sociálních médií.

10 Po zhlédnutí těchto čísel je zřejmě každému marketérovi jasné, jak je čím dál důležitější myslet ve svých kampaních právě i na mobilní zařízení. Ty je samozřejmě možné využít i na službách Seznam.cz. Nyní jsme navíc připravili i několik nových formátů reklamy na mobilech. Snažíme se tak co nejvíce pokrýt potřeby inzerentů ať už se jedná o mnohem větší prostor pro kreativitu, který poskytne možnost v mobilních kampaních využívat HTML5 bannery, nebo první výkonnostní formát v podobě produktové plachty na mobilní verzi serveru Super.cz Technologický rozvoj chytrých telefonů a jejich čím dál tím větší rozšíření umožňuje mnohem zajímavější využívání reklamních formátů. Díky technologii HTML5 už nemusí být mobilní bannery pouze statické obrázky, jak tomu bylo doposud. HTML5 umožňuje používat podobné animace jako u klasických webových bannerů i na mobilních zařízeních. Tím se stává mnohem jednodušší zaujmout a zapojit uživatele různými interaktivními prvky a kladou se opět o něco menší hranice kreativitě kampaní. HTML5 bannery by se v mobilní reklamě brzy měly stát standardem, který nahradí stávající GIFové obrázky. I proto je používání HTML5 bannerů bez jakéhokoliv příplatku. Video (http://www.stream.cz/object/ html5-banner)

11 Stále rostoucí podíl mobilních přístupů na celkové návštěvnosti webu se samozřejmě dotýká i e- shopů. Právě jim je na míru připraven nový formát na mobilní verzi Super.cz z velkého webu známá produktová plachta. Uživatel se po kliknutí na ni dostane přímo na stránku produktu na mobilní verzi e-shopu. Proto je jasné, že pro tento reklmení formát je optimalizace pro mobilní zařízení podmínkou. Formát by měl být inzerentům k dispozici začátkem dubna 2013.

12 Co přináší COEC, hodnota ovlivňující řazení inzerátů v systému Sklik? Úspěšnost inzerátu v rámci Skliku ovlivňuje mnoho faktorů. Jedním z těch nejdůležitějších je však míra relevance inzerátů k tomu, co uživatelé hledají. Jelikož chceme, aby se na všech pozicích objevovaly skutečně jen kvalitní inzeráty, začali jsme nově zohledňovat hodnotu COEC. Co to přinese inzerentům a co uživatelům? Pokud se na dotaz dovolená na kole zobrazuje inzerát propagující vodovodní čerpadlo, žádná ze stran není spokojená. Uživatel vidí nerelevantní výsledek vyhledávání, inzerent nezíská zákazníka, jelikož netrefil cílovou skupinu, a konkurenční inzerenti na danou pozici jsou naštvaní. Bezesporu největší sklikovou událostí v novém roce bylo spuštění vylepšeného řazení inzerátů zohledňující hodnotu COEC. Jedná se o zkratku z anglického clicks over expected clics, volně přeloženo počet kliků oproti očekávanému počtu kliků. Nejprve jsme novinku nasadili pouze u části výsledků vyhledávání a ukázalo se, že funguje velmi dobře. Proto je tato hodnota nyní zohledňována u všech inzerátů v Skliku. David Velechovský Key account manager David je key account managerem reklamního systému Sklik. V Seznam.cz působí od roku 2011 a zastřešuje zde péči o největší klienty a agentury inzerující v Skliku. PPC reklamě se věnuje od roku Dříve působil v agentuře H1. Ve volném čase rád cestuje. Situace, kdy se zobrazovaly nerelevantní inzeráty Proč jsme upravovali něco, co zdánlivě fungovalo bezchybně? Co se změnilo pro uživatele a

13 k jakým konkrétním změnám došlo? Seznam.cz Vyhledávání chce svým uživatelům nabídnout co nejpřesnější výsledky na jejich dotazy. Člověk sedící u počítače očekává, že odpověď na svůj dotaz nalezne ideálně hned v prvním odkazu na stránce s výsledky vyhledávání. Kromě přirozených výsledků se na ní ale nachází i inzeráty Skliku. Pro ty platí stejné nároky na relevanci jako u přirozených výsledků. Pokud nejsou zajímavé pro naše uživatele, nechceme jim je ukazovat. Díky nové hodnotě, která ovlivňuje řazení inzerátů, dokáže systém velmi rychle a spolehlivě zjistit zpětnou vazbu od uživatelů na inzerát oproti globálnímu průměru na konkrétní pozici (tedy např. první pozici vpravo). Pokud se tedy míra proklikovosti pohybuje podstatně níže, než jaký je průměr dané pozice v Skliku, klesá na méně významnou a tím i viditelnou pozici. COEC totiž dokáže velmi efektivně ukázat zajímavost inzerátu pro uživatele a může ho dokonce i zcela pozastavit, pokud vyhodnotí, že by nikoho nezajímal. Pro inzerenty je důležité, že COEC viditelně zvyšuje CTR všech inzerátů. Důkazem budiž graf z našich interních statistik, který zaznamenává souběh původního i vylepšeného řazení inzerátů v lednu: Co přinesla úprava správcům kampaní v Skliku? Ti ji přivítají hlavně při spouštění nových kampaní nebo zkoušení nových klíčových slov v kampaních stávajících. Tím, že systém dokáže výrazně rychleji zjistit zpětnou vazbu od uživatelů, nemusí správce kampaní tak dlouho čekat, než se jeho pečlivě připravené inzeráty probojují na vyšší pozice. Podmínkou samozřejmě je, že si to inzerát dle svého CTR zaslouží. Slabina starého řazení inzerátů byla právě delší reakční doba u nových kampaní. A na tom jsme teď zapracovali. Nový systém pracuje lépe s dosavadními statistikami z sklikového účtu inzerenta. Pokud už tedy ve svém účtu některé z klíčových slov použil, umí nový systém na dosavadní výkon klíčového slova z velké části navázat. Inzerent tak nepozná žádné výraznější výkony v novém inzerátu. Měl by se objevit na podobné pozici a průměrná cena za proklik by měla být také podobná. Troufám si říct, že změnu pozitivně vnímají jak uživatelé vyhledávače Seznam.cz, tak správci PPC kampaní. Za což jsme rádi a můj velký díky patří všem, kteří se na systému nového řazení inzerátů několik měsíců podíleli, především poté Zdeňkovi Philippovi.

14 Sport.cz představil světově a finančně úspěšnou Fantasy ligu Jakub Šumanský Se začátkem podzimní části fotbalové Gambrinus ligy představil internetový zpravodajský server Sport.cz svým čtenářům nový způsob, jak se při čtení fotbalových výsledků zabavit. Jedná se o internetovou hru Fantasy liga, která po celém světě získala miliony nadšených fanoušků. Zajímavá je ale i pro inzerenty. Oblíbenost Fantasy ligy (http://fantasy.sport.cz/) spočívá v propojení on-line a off-line světa. Princip je velmi jednoduchý soutěžící zaregistrovaný do této soutěže si každý týden vybere jedenáct fotbalistů z kompletního seznamu skutečných hráčů české Gambrinus ligy do svého týmu. To, co se poté odehraje v reálné fotbalové lize, přímo ovlivňuje výsledky soutěžících Fantasy ligy. Dostane-li nějaký fotbalista z jeho týmu v reálném zápase žlutou kartu, vstřelí gól nebo se zraní, promítne se to v počtu bodů, které získá jeho vybraná jedenáctka. Aby se ve hře projevila i taktická schopnost jednotlivých hráčů Sport.cz Fantasy ligy (http://fantasy.sport.cz/), má každý fotbalista podle svých kvalit určitou finanční hodnotu. Uživatelé mají na nákup hráčů předem daný rozpočet, což je nutí přemýšlet, koho si vyberou, aby se vešli do svého rozpočtu a zároveň nebrali levné a nevýrazné hráče, kteří jim nepřinesou žádné body. Infografika představující ekonomické okolnosti Fantasy ligy v USA Fantasy liga je na Sport.cz provozovaná zcela zdarma, což je rozdíl oproti zahraničí. Tam se tato zábava stala fenoménem, a v důsledku toho i velice výnosným obchodem. Za účet v lize se platí měsíční poplatky, jako je tomu například u internetových videopůjčoven. Pokud se podíváme na několik čísel, zjistíme, že Fantasy liga nedělá radost jen sportovním nadšencům, ale hlavně jejím provozovatelům. Podle dat z konce roku 2012 hraje některou z Fantasy lig v Severní Americe okolo 32 milionů uživatelů internetu starších 12 let. To může ročně přinést výdělek až 800 milionů dolarů ročně ( milionů Kč). Průměrná roční útrata jednoho uživatele činí necelých

15 9 120 Kč. Mezi nejpopulárnější servery provozující Fantasy ligy v zahraničí patří Yahoo! Sports s 14,9 miliony unikátních hráčů měsíčně či ESPN Digital Network, která má unikátních návštěv o 5 milionů méně. Nejoblíbenějším sportem v USA je samozřejmě americký fotbal. Vytvářením sestav na zápasy amerického fotbalu věnují tamní uživatelé (z 96 % muži) až 9 hodin týdně. Nejvíce hráčů pochází ze státu Severní Dakota, Delaware a Indiana. I v České republice už si ale Fantasy liga našla své příznivce. Nasvědčuje tomu fakt, že během prvního měsíce od jejího spuštění na serveru Sport.cz se zaregistrovalo přes uživatelů, kteří pravidelně dokončují sestavy. Pokud budou uživatelé přibývat, rozroste se na Sport.cz i nabídka Fantasy lig o další sportovní odvětví a tím vzroste šance pro inzerenty.

16 Co se děje v Seznamu Výběr automobilu na Sauto.cz je zase o něco bezpečnější Server Sauto.cz (http://www.sauto.cz/) přichází se dvěma novými funkcionalitami, které se dotknou jak inzerentů, tak i nakupujících uživatelů. Inzerentům jsme na Sauto.cz usnadnili práci tím, že jakmile zadají VIN kód nabízeného vozu, automaticky jim do inzerátu doplníme položky (značka a model vozidla, druh karoserie, druh paliva, objem a výkon motoru a průměrná spotřeba), které lze z VIN kódu vyčíst. To vše díky spolupráci se společností Cebia. Spustili jsme nový Sbazar.cz Seznam.cz spustil inovovanou verzi oblíbeného inzertního serveru. Sbazar.cz (http://www.sbazar.cz) má nyní mnohem jednodušší a pro uživatele přehlednější podobu. Stává se z něj ryze nabídkový web. Každý registrovaný uživatel služeb Seznam.cz (tedy každý, kdo má na Seznam.cz svoji ovou adresu či registraci do nějaké ze služeb) tam může velice snadno během několika minut vložit inzerát na věc či službu, které chce nabídnout. Vložení inzerátu je zcela zdarma. Pokud má uživatel zájem o zviditelnění inzerátu, může si jej zakoupit za několik korun. Stream.cz si na jaro připravil deset nových pořadů Internetová televize Stream.cz na jarní sezónu připravila pro své diváky deset nových vlastních pořadů. Dále přitom pokračuje s úspěšnými pořady jako například Slavné dny, Peklo na talíři nebo A DOST!. Stream.cz na jaře rozšiřuje množství pořadů z vlastní dílny. K novým, již tradičním pořadům přidá dalších deset nových pořadů. Postupně se jejich díly začnou během jara objevovat na stránkách Stream.cz i na domovské stránce Seznam.cz. Jsou mezi nimi pořady zábavné i poučné (http://www.stream.cz/seznam/ stream-jaro-2013). Na Mapy.cz přibyde Panorama a 3D vizualizace měst Seznam.cz letos přinese velké novinky na oblíbené Mapy.cz. Nově budou mít Mapy.cz své Panorama i 3D vizualizace měst. K leteckým a šikmým snímkům letos přibydou 3D mapy, a to

17 konkrétně u 180 měst, které mají v současné době šikmé snímky. 3D mapy totiž Seznam.cz vyrábí z kombinace leteckých a šikmých snímků. Každé místo si tak budou moci lidé prohlédnout a otočit z kterékoliv strany. Seznam.cz dále představí novinku nazvanou Panorama. Ta rozšíří možnosti různých pohledů, které Mapy.cz v současnosti nabízí. Půjde o reálný pohled, který vychází z toho, co vidí chodci. Panorama samozřejmě umožní průchod vybranou trasou a pohledy na dané místo z různých stran. Seznam.cz Newsletter prošel redesignem. Dostáváte správnou verzi? Seznam.cz připravil kompletní redesign portálu Seznam.cz Newsletteru určeného především pro klienty, a to jak velké, tak malé. Portál je ve své nové podobě rozdělen na dvě verze odbornější, která je určena klientům a čtenářům s pokročilými znalostmi on-line světa a marketingu, a srozumitelnější (pod názvem Seznam.cz Věstník) pro lidi s menšími zkušenostmi v prezentaci na internetu. Na nové číslo, které bude vycházet každé dva měsíce, bude odběratele vždy upozorňovat direct mail. Většina odběratelů dostane v první vlně do svých schránek srozumitelnější verzi newsletteru a je pouze na jejich rozhodnutí, zdali se po prvním pročtení rozhodnou pro odebírání této, či odbornější verze.

2/2014. Pohled na čísla: Rich media udrží déle pozornost lidí

2/2014. Pohled na čísla: Rich media udrží déle pozornost lidí 2/2014 Vydáno 21. 3. Pohled na čísla: Rich media udrží déle pozornost lidí Bannerové formáty reklam prošly v posledních letech obrovským vývojem. Inzerenti se již dávno nemusí spokojit ve svých kampaních

Více

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích 7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích Miroslav Král Managing Partner společnosti market UP 1 Obsah Předmluva... 3 Webové stránky jako základ (nejen) online marketingu... 5 Správná homepage...

Více

Jak využít nových ukazatelů v Skliku pro zvýšení výkonu kampaní?

Jak využít nových ukazatelů v Skliku pro zvýšení výkonu kampaní? 4/2014 Vydáno 11. 7. Jak využít nových ukazatelů v Skliku pro zvýšení výkonu kampaní? Na začátku června jsme všem inzerentům v Skliku zpřístupnili množství nových dat, která odhalují větší podrobnosti

Více

Tři novinky v Skliku, díky kterým získáte přehled o tom, jak si vedete. časové omezení kampaně, které zabránilo zobrazení inzerátu v určitou hodinu;

Tři novinky v Skliku, díky kterým získáte přehled o tom, jak si vedete. časové omezení kampaně, které zabránilo zobrazení inzerátu v určitou hodinu; 4/2014 Vydáno 11. 7. Tři novinky v Skliku, díky kterým získáte přehled o tom, jak si vedete Jedním z nejúčinnějších reklamních kanálů současnosti je PPC. Inzerenti v aukci bojují o to, aby se jejich nabídka

Více

Reklamy na Facebooku

Reklamy na Facebooku Reklamy na Facebooku Účet uživatelský účet, v kterém jsou vytvářeny a spravovány jednotlivé kampaně. Kampaň všechny inzeráty, které byly od založení kampaně vytvořeny. Sestava Inzeráty, které byly za zvolené

Více

MODERNÍ PŘÍSTUP K ELEKTRONICKÉMU OBCHODU

MODERNÍ PŘÍSTUP K ELEKTRONICKÉMU OBCHODU VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE INFORMATICS MODERNÍ PŘÍSTUP K ELEKTRONICKÉMU OBCHODU MODERN

Více

INTERNETOVÝ MARKETING

INTERNETOVÝ MARKETING INTERNETOVÝ MARKETING Marketing department Handbook Vysoká škola ekonomická v Praze Náměstí Winstona Churchilla 3 Praha E: jiri.markvart@gmail.com AUTOŘI: Bohdana Ivanytsya Viktor Smolík Radka Bělohradová

Více

Internetový marketing

Internetový marketing Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra podnikání a oceňování Internetový marketing Bakalářská práce Autor: Andrea Rabiencná Ekonomie a management malých a středních podniků Vedoucí práce: Doc. Ing.

Více

BUĎTE VIDĚT Inbound marketing pohledem H1.cz. Tomáš Vyskočil, Lucie Palkosková a kol.

BUĎTE VIDĚT Inbound marketing pohledem H1.cz. Tomáš Vyskočil, Lucie Palkosková a kol. BUĎTE VIDĚT Inbound marketing pohledem H1.cz Tomáš Vyskočil, Lucie Palkosková a kol. Obsah I. Slovo úvodem...3 II. Minimum z nutné teorie...4 1. Strategie inbound marketingu...4 2. Vztah SEO a inbound

Více

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S.R.O.

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S.R.O. VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S.R.O. Analýza hotelové internetové prezentace s implementací změn a následným vyhodnocením Bakalářská práce Autor: Lenka Suchomelová, DiS. Studijní obor: Hotelnictví

Více

1. Úvod, bez kterého to nejde... 3

1. Úvod, bez kterého to nejde... 3 J AK... PROVOZOVATÚSPĚŠNÝE SHOP Ana l y z uj t et r h Obj ev t ev a š es i l nés t r á nk y Pr opa guj t ev á šes hop Zí s k ej t ez á k a z ní k y Vy děl á v ej t e! Obsah 1. Úvod, bez kterého to nejde.......................

Více

OPTIMALIZACE WEBOVÝCH STRÁNEK PRO VYHLEDÁVAČE S VYUŢITÍM METOD SEO A SEM

OPTIMALIZACE WEBOVÝCH STRÁNEK PRO VYHLEDÁVAČE S VYUŢITÍM METOD SEO A SEM SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO s.r.o. Bakalářský studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: Účetnictví a finanční řízení podniku OPTIMALIZACE WEBOVÝCH STRÁNEK PRO VYHLEDÁVAČE S VYUŢITÍM

Více

Principy webové analytiky

Principy webové analytiky Principy webové analytiky Web Analytics Principles Bc. Jaroslav Janéska Diplomová práce 2013 I. ABSTRAKT Diplomová práce je zaměřena na principy a aplikaci webové analytiky. Práce se dělí na teoretickou

Více

SEO manuál pro uživatele systému FastCentrik

SEO manuál pro uživatele systému FastCentrik SEO manuál pro uživatele systému FastCentrik Vytvořil: Antonín Cicvárek Strana 1 (celkem 57) Datum: 12. října 2010 Obsah 1. Předmluva... 4 1.1 Co je SEO... 4 1.2 Vyhledávače v ČR...5 1.3 Jak vyhledávače

Více

Rychlokurz PPC reklamy

Rychlokurz PPC reklamy Rychlokurz PPC reklamy Obsah 1 Úvod do PPC reklamy... 3 1.1 Jak PPC reklama funguje a kde mohu inzerovat?... 3 1.2 PPC systémy v ČR... 3 1.3 Zahraniční PPC systémy... 3 1.4 Princip aukce... 4 1.5 Kolik

Více

ÚČINNOST A ÚČELNOST ONLINE MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE

ÚČINNOST A ÚČELNOST ONLINE MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE Masarykova univerzita Ekonomicko-správní fakulta Studijní obor: Podniková informatika ÚČINNOST A ÚČELNOST ONLINE MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE Efficiency and effectiveness of online marketing communication Bakalářská

Více

Jaroslav Veselý. Bakalářská práce

Jaroslav Veselý. Bakalářská práce Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Jaroslav Veselý Podnikatelský záměr a marketingová strategie pro internetový obchod s oblečením

Více

Studijní obor: Management

Studijní obor: Management Masarykova univerzita Ekonomicko-správní fakulta Studijní obor: Management METODY SEO (SEARCH ENGINE OPTIMISATION) A SEM (SEARCH ENGINE MARKETING) A JEJICH POUŽITÍ V ČESKÉM ONLINE PROSTŘEDÍ Methods of

Více

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9 Chtěl bych poděkovat všem lidem v mém okolí, kteří mě svým přístupem k práci i životu pohánějí k lepším výsledkům a větší efektivitě. I díky nim můžu dělat a zdokonalovat se v tom, co mě baví budování

Více

ANALÝZA A NÁVRH ŘEŠENÍ INTERNETOVÉHO OBCHODU

ANALÝZA A NÁVRH ŘEŠENÍ INTERNETOVÉHO OBCHODU VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE OF INFORMATICS ANALÝZA A NÁVRH ŘEŠENÍ INTERNETOVÉHO OBCHODU

Více

Vysoká škola ekonomická v Praze

Vysoká škola ekonomická v Praze Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Katedra informačních technologií Student Vedoucí bakalářské práce Recenzent bakalářské práce : Jana Šindelářová : Prof. Ing. Jaroslav Jandoš,

Více

Analytika Facebooku KAPITOLA 9. Sledování vývoje pomocí metrik a monitoringu

Analytika Facebooku KAPITOLA 9. Sledování vývoje pomocí metrik a monitoringu Analytika Facebooku KAPITOLA 9 Obsah kapitoly: Sledování vývoje pomocí metrik a monitoringu Návratnost investic na Facebooku a Mayo Medical School Měření zapojení pomocí Přehledů na Facebooku Když Facebook

Více

E-marketing internetového obchodu moravskazahrada.cz. Martin Šoula

E-marketing internetového obchodu moravskazahrada.cz. Martin Šoula E-marketing internetového obchodu moravskazahrada.cz Martin Šoula Bakalářská práce 2014 PROHLÁŠENÍ AUTORA BAKALÁŘSKÉ PRÁCE Beru na vědomí, že: odevzdáním bakalářské práce souhlasím se zveřejněním své

Více

Role textu na webových stránkách. Eva Lhoťanová

Role textu na webových stránkách. Eva Lhoťanová Role textu na webových stránkách Eva Lhoťanová Bakalářská práce 2012 ABSTRAKT Práce zkoumá roli textu na webových stránkách prostřednictvím osmi verzí účelově vytvořené firemní internetové prezentace.

Více

Webové stránky 5* hotelů v Praze a Moskvě: komparativní analýza

Webové stránky 5* hotelů v Praze a Moskvě: komparativní analýza Webové stránky 5* hotelů v Praze a Moskvě: komparativní analýza Bakalářská práce Albina Kupaeva Vysoká škola hotelová v Praze 8, s.r.o. Katedra hotelnictví Studijní obor: Hotelnictví Vedoucí bakalářské

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Diplomová práce Podnikatelský plán internetového startupu a jeho realizace Internet startup business plan and its implementation Roman Sterly Plzeň 2013

Více

Webová stránka. Dokumentu poskytuje informace o tom, proč je dobré webovou stránku mít, jak je možné jí získat a co na ní nesmí chybět.

Webová stránka. Dokumentu poskytuje informace o tom, proč je dobré webovou stránku mít, jak je možné jí získat a co na ní nesmí chybět. ! Vlastí WEB pdf! Webová stránka Dokumentu poskytuje informace o tom, proč je dobré webovou stránku mít, jak je možné jí získat a co na ní nesmí chybět. www.bohatycech.cz Tento dokument je možné dále šířit

Více

PARTNERSKÉ WEBOVÉ STRÁNKY BOHATÝ ČECH 26. 5. 2015

PARTNERSKÉ WEBOVÉ STRÁNKY BOHATÝ ČECH 26. 5. 2015 26. 5. 2015 BOHATÝ ČECH PARTNERSKÉ WEBOVÉ STRÁNKY Seznamte se blíže s filozofií a praxí partnerských webových stránek, kterou Vám představujeme v tomto E-booku. Ing. Karel Staněk / Ceo Robert Malý Žijeme

Více

Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA VÝPOČETNÍ A DIDAKTICKÉ TECHNIKY

Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA VÝPOČETNÍ A DIDAKTICKÉ TECHNIKY Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA VÝPOČETNÍ A DIDAKTICKÉ TECHNIKY PROBLEMATIKA OPTIMALIZACE PRO INTERNETOVÉ VYHLEDÁVÁNÍ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Filip Heidenreich Přírodovědná studia,

Více