POMOC V NEPŘÍZNIVÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍCH PRO OBČANY NA OTROKOVICKU

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "POMOC V NEPŘÍZNIVÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍCH PRO OBČANY NA OTROKOVICKU"

Transkript

1 odbor sociální oddělení sociálních služeb Město Otrokovice vydává informativní brožuru POMOC V NEPŘÍZNIVÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍCH PRO OBČANY NA OTROKOVICKU Vydáno v rámci realizace projektu Podpora trvalé udržitelnosti, dostupnosti a zkvalitňování sociálních služeb na Otrokovicku

2 Obsah KRIZOVÉ LINKY... 4 Bezplatné linky:... 4 Zpoplatněné linky:... 4 SENIOŘI... 5 Babička (dědeček...) se o sebe nepostará, potřebuje celodenní péči v domově pro seniory... 5 Babička (dědeček...) se o sebe nepostará, potřebuje dovézt jídlo a pomoc s hygienou, úklidem... 5 Zemřel mi manžel, zůstala jsem sama ve velkém bytě, situaci finančně nezvládnu 7 Pečuji o staré rodiče, ale musím na operaci (jedeme na dovolenou)... 7 Maminka má alzheimera, péči doma už nezvládáme... 8 Už na všechno nestačím, chci zůstat doma, ale potřebuji pomoc jiné osoby... 9 Potřebuji zavézt k doktorovi, do školy a potřebuji doprovod asistenta Cítím se osamělý, potřeboval bych společnost Mladí utrácí můj důchod, nemám, kdo by se mě zastal Potřebuji doma píchnout inzulín, převázat nohu apod Jsem nemocný, nemůžu si sám vyzvedávat důchod na poště a chci, aby jej vyzvedával příbuzný Dědeček už si sám nic nevyřídí Utratím hodně peněz za bydlení a na jídlo a léky už mi důchod pomalu nestačí Mám osobní (rodinný) problém a nevím, kam se mám obrátit o radu Rád bych se scházel s ostatními seniory Nepotřebuji nic od pečovatelské služby, chtěl bych jen obědy Potřebuji pomoc jen přes den (večer za mnou chodí dcera) Maminka nemůže být přes den sama doma, večer se o ni postaráme Potřebuji mít jistotu, že se rychle dovolám pomoci, když mi půjde o život Potřebujeme pro tatínka polohovací postel, sluchadla apod Tatínek umírá, ale přeje si zůstat doma s rodinou Tatínek umírá, nechceme ho dát do nemocnice, ale u nás být bohužel nemůže Rád bych se scházel s ostatními seniory, rehabilitoval a zapojil se do aktivního způsobu života ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÍ Narodilo se nám dítě s postižením Naši malou (s postižením) nechtějí vzít do normální školky, školy Mám dítě s postižením, ale chtěla bych chodit do práce Mám postižené dítě, velmi šikovné a zručné, chce být v kolektivu Mám zdravotní postižení (máme dítě s postižením) a potřebuji pomoc Potřebuji na pomůcky a na péči čím dál víc peněz, důchod mi nestačí Potřebuji pomoc jen přes den (večer za mnou chodí dcera) Maminka nemůže být přes den sama doma, večer se o ni postaráme Potřebuji si vyřídit úřední záležitosti v centru Zlína, ale mám dítě s postižením Potřebuji si vyřídit úřední záležitosti v centru Zlína, ale jsem maminka se zdravotním postižením Potřebujeme zapůjčit invalidní vozík Rád bych se scházel s ostatními tělesně postiženými lidmi a rehabilitoval Mám sluchové postižení RODINY S DĚTMI Naší rodině nestačí výplata na jídlo, bydlení a na všechno, co se musí zaplatit Naše rodina má spoustu dluhů, nevíme, jak z toho ven Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 2 (celkem 45)

3 Mám malé děti, muž mě bije, nemám kam jít Nezvládáme výchovu dětí (přípravu do školy, hospodaření ) Rádi bychom docházeli se svými dětmi do komunitního nebo mateřského centra 32 Vyhrožuje mi rozvodem a syna prý už neuvidím Náš kluk se po škole fláká s divnou partou Naše holka (asi) bere drogy Syn nechce chodit do školy, máme podezření na šikanu Brzy porodím, dítě nechci, nikdo o tom nesmí vědět OSOBY PO NÁVRATU Z VÝKONU TRESTU, BEZDOMOVCI Přišel jsem o střechu nad hlavou, nemám peníze Nemám peníze na oblečení Mám spoustu dluhů, nevím, jak z toho ven Vracím se z výkonu trestu odnětí svobody, byl mi uložen dohled Hledám si práci, ale nechci spoléhat jen na úřad práce Nemám dost peněz na podnájem LÉKAŘSKÁ SLUŽBA PRVNÍ POMOCI (LSPP) LÉKÁRENSKÁ POHOTOVOSTNÍ SLUŽBA Obce spadající do obvodu Obce s rozšířenou působností Otrokovice: Otrokovice, Bělov, Tlumačov, Napajedla, Halenkovice, Komárov, Oldřichovice, Pohořelice, Spytihněv, Žlutava Obce POÚ Napajedla: Napajedla, Halenkovice, Komárov, Oldřichovice, Pohořelice, Spytihněv, Žlutava Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 3 (celkem 45)

4 KRIZOVÉ LINKY Integrovaný záchranný systém 112 Hasiči 150 Zdravotnická záchranná služba 155 Policie ČR 158 Zlatá linka seniorů Senior telefon Bezplatné linky: Linka bezpečí pro děti (celoevropské číslo) Krizová linka - STOP násilí na dětech Linka vzkaz domů Prosaz, krizová pomoc a poradenství pro osoby se zdravotním postižením Poradna při finanční tísni Linka proti rakovině prsu Městská policie Otrokovice , Městská policie Napajedla , Linka SOS Zlín Linka psychopomoci Linka důvěry Kroměříž Linka důvěry Uherské Hradiště Rodičovská linka Rodinné koučinkové centrum Centrum poradenství pro rodinné a partnerské vztahy, příspěvková organizace ONYX Zlín drogové poradenství Drop in linka pro ohrožené drogou Zpoplatněné linky: Poradenská linka k-centra Linka pro ženy a dívky Anabell anorexie a bulimie Poradna pro ženy Zlín Anonymní porody Občanská poradna STROP Zlín Intervenční centrum Zlín - pro osoby ohrožené domácím násilím , Dona linka, pomoc obětem domácího násilí Probační a mediační služba Zlín Linka SOS - prevence obchodu s lidmi Projekt Šance program pro komerčně sexuálně zneužívané děti a mládež HORKÁ LINKA Pomoc v nouzi od pondělí do pátku 10:00 18:00 hod NONSTOP Záznamník Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 4 (celkem 45)

5 SENIOŘI Babička (dědeček...) se o sebe nepostará, potřebuje celodenní péči v domově pro seniory Pobytová služba domov pro seniory: SENIOR BUDOVA B Adresa: Budova B, K. Čapka 1615, Otrokovice Sociální pracovnice: Mgr. Jarmila Bochezová Telefon: , , mobil: Web: SENIOR BUDOVA C Adresa: Budova C, tř. Spojenců 1840, Otrokovice Sociální pracovnice: Bc. Alena Dušková Telefon: , mobil: Web: Charitní domov Otrokovice Adresa: Na Uličce 1617, Otrokovice Vedoucí: Mgr. Zdeňka Vlčková Telefon: , mobil: Sociální pracovnice: Mgr. Veronika Cívelová, Mgr. Jitka Barboříková Telefon: , Web: Domov pro seniory Napajedla Adresa: Husova 1165, Napajedla Ředitel organizace: Bc. David Libiger Telefon: , Sociální pracovnice: Bc. Zdeňka Kolečkářová Sociální pracovnice: Bc. Simona Mlýnková Web: Babička (dědeček...) se o sebe nepostará, potřebuje dovézt jídlo a pomoc s hygienou, úklidem Terénní a ambulantní služby pečovatelská služba, domy s pečovatelskou službou (DPS): Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 5 (celkem 45)

6 Pečovatelská služba SENIOR Otrokovice sídlo na DPS Nivy 283 Adresa: Nivy 283, Otrokovice Vedoucí: Magdalena Řezníčková (kontaktní osoba pro žadatele) Telefon: , mobil: Web: Domy s pečovatelskou službou v Otrokovicích DPS Hlavní 1161, DPS Nivy 283 Přidělení bytu v DPS vyřizuje (kontaktní osoby pro žadatele): Kontaktní osoba: Ivana Pallová, DiS. Adresa: MěÚ Otrokovice, sociální odbor, nám. 3. května, Otrokovice Telefon: Charitní pečovatelská služba Adresa: Na Uličce 1617, Otrokovice Vedoucí: Ing. Pavla Nesrstová Telefon: , mobil: E- mail: Web: Pečovatelská služba Napajedla Adresa: Pod Kalvárií 90, Napajedla Vedoucí zařízení: Bc. David Libiger, kontaktní osoba: Jaroslava Dvorníková Telefon: , mobil: Web: Domy s pečovatelskou službou v Napajedlích DPS Pod Kalvárií 90, Sadová 1554 Přidělení bytu v DPS vyřizuje (kontaktní osoba pro žadatele): Vedoucí odboru sociálních věcí: Alena Kašná Adresa: MěÚ Napajedla, odbor sociálních věcí, Masarykovo nám. 87 (budova spořitelny), Napajedla Telefon: Web: Pečovatelská služba Spytihněv Adresa: Spytihněv 577, Spytihněv Vedoucí zařízení: Mgr. Hana Kolaříková,DiS. Telefon: , mobil: Web: Dům s pečovatelskou službou Spytihněv Adresa: Spytihněv 577, Spytihněv Vedoucí zařízení: Mgr. Hana Kolaříková,DiS. Telefon: , mobil: Web: Pečovatelská služba Pohořelice Adresa: Náves 39, Pohořelice, Napajedla Vedoucí: Mgr. Jarmila Černá, DiS. Telefon: , Web: (odkaz DPS a PS) Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 6 (celkem 45)

7 Domov pokojného stáří Pohořelice Adresa: Náves 39, Pohořelice, Napajedla Vedoucí: Mgr. Jarmila Černá, DiS. Telefon: , Web: (odkaz DPS a PS) Pečovatelská služba Tlumačov Pečovatelská služba Kroměříž, o. p. s. Adresa: Nitranská 4092, Kroměříž Sociální pracovnice: Mgr. Renata Juříčková Telefon: , Web: Dům s pečovatelskou službou Tlumačov Adresa: nám. Komenského 848, Tlumačov Telefon: Přidělení bytu v DPS vyřizuje (kontaktní osoba pro žadatele): Kontaktní osoba: Ladislava Vránová Adresa: Obecní úřad Tlumačov, Nádražní 440, Tlumačov Telefon: Zemřel mi manžel, zůstala jsem sama ve velkém bytě, situaci finančně nezvládnu Byty určené k pronajímání zejména pro seniory: Byty na ulici Školní 1299 určené k pronajímání zejména pro seniory, osoby se zdravotním postižením, osoby chronicky nemocné, včetně rodin s nezletilými dětmi se zdravotním postižením a včetně osob s omezenou soběstačností, které však nevyžadují péči v sociálním zařízení pobytových sociálních služeb Přidělení bytu vyřizuje (kontaktní osoby pro žadatele): Kontaktní osoba: Ivana Pallová, DiS. Adresa: MěÚ Otrokovice, sociální odbor, nám. 3. května, Otrokovice Telefon: Pečuji o staré rodiče, ale musím na operaci (jedeme na dovolenou) Odlehčovací služby (pobytové): SENIOR BUDOVA B Adresa: Budova B, K. Čapka 1615, Otrokovice Sociální pracovnice: Mgr. Jarmila Bochezová Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 7 (celkem 45)

8 Telefon: , , mobil: Web: SENIOR BUDOVA C Adresa: Budova C, tř. Spojenců 1840, Otrokovice Sociální pracovnice: Bc. Alena Dušková Telefon: , mobil: Web: Charitní domov Otrokovice Odlehčovací služba Adresa: Na Uličce 1617, Otrokovice Vedoucí: Mgr. Zdeňka Vlčková Telefon: , mobil: Sociální pracovnice: Mgr. Veronika Cívelová, Mgr. Jitka Barboříková Telefon: , Web: Maminka má alzheimera, péči doma už nezvládáme Pobytová služba - domov se zvláštním režimem (pro nemocné Alzheimerovou chorobou a jinými typy demencí): SENIOR BUDOVA C Adresa: Budova C, tř. Spojenců 1840, Otrokovice Sociální pracovnice: Bc. Alena Dušková Telefon: , mobil: Web: Domov se zvláštním režimem Buchlovice Adresa: U Domova 470, Buchlovice Vedoucí: Mgr. Antonín Gajdoš Telefon: , Web: Domov se zvláštním režimem Lukov Adresa: Hradská 82, Lukov u Zlína Sociální pracovnice: Alena Mikulková Telefon: Web: Seniorcentrum, středisko Domov seniorů Adresa: Sokolovská 967, Zlín - Malenovice Sociální pracovnice: Mgr. Alice Kalivodová Telefon: , mobil: Web: Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 8 (celkem 45)

9 Domov se zvláštním režimem Naděje, o. s. Adresa: Okružní 5550, Zlín Vedoucí pracovník: Bc. Jana Chovancová Telefon: , mobil: Web: Domov se zvláštním režimem Strom života Sociální služby města Kroměříže Adresa: Purkyňova 2781, Kroměříž Sociální pracovnice: Markéta Vaculíková, DiS. Telefon: Web: Pobytová služba - domov se zvláštním režimem (pro chronicky duševně nemocné): Domov se zvláštním režimem Kvasice Adresa: Parková 21, Kvasice Sociální pracovnice: Pospíšilová Marta Telefon: , Web: Už na všechno nestačím, chci zůstat doma, ale potřebuji pomoc jiné osoby Pečovatelská služba: Pečovatelská služba SENIOR Otrokovice sídlo na DPS Nivy 283 Adresa: Nivy 283, Otrokovice Vedoucí: Magdalena Řezníčková (kontaktní osoba pro žadatele) Telefon: , mobil: Web: Charitní pečovatelská služba Adresa: Na Uličce 1617, Otrokovice Vedoucí: Ing. Pavla Nesrstová Telefon: , mobil: Web: Oblastní spolek ČČK Zlín Adresa: Potoky 3314, Zlín Statutární zástupkyně: Anna Vařáková Ředitelka: Michaela Stýblová, DiS. Telefon: , E- mail: Web: Pečovatelská služba Napajedla Adresa: Pod Kalvárií 90, Napajedla Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 9 (celkem 45)

10 Vedoucí zařízení: Bc. David Libiger, kontaktní osoba: Jaroslava Dvorníková Telefon: , mobil: Web: Pečovatelská služba Pohořelice Adresa: Náves 39, Pohořelice, Napajedla Vedoucí: Mgr. Jarmila Černá, DiS. Telefon: , Web: (odkaz DPS a PS) Pečovatelská služba Spytihněv Adresa: Spytihněv 577, Spytihněv Vedoucí zařízení: Mgr. Hana Kolaříková,DiS. Telefon: , mobil: Web: Pečovatelská služba Tlumačov Pečovatelská služba Kroměříž, o. p. s. Adresa: Nitranská 4092, Kroměříž Sociální pracovnice: Mgr. Renata Juříčková Telefon: , Web: Podané ruce, o. s. - Projekt OsA Adresa : Polišenského 3/4467, Prostějov Kontaktní osoba: Mgr. Marie Chlopčíková Telefon: , Web: Osobní asistence: Potřebuji zavézt k doktorovi, do školy a potřebuji doprovod asistenta HANDICAP(?) ZLÍN Adresa: Padělky 1367, Zlín Vedoucí: Mgr. Aleš Chudárek Telefon: , mobil: Web: Doprava s osobní asistencí: Pečovatelská služba Napajedla Adresa: Pod Kalvárií 90, Napajedla Vedoucí zařízení: Bc. David Libiger, kontaktní osoba: Jaroslava Dvorníková Telefon: , mobil: Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 10 (celkem 45)

11 Web: Pozn. Pro občany Napajedel a spádových obcí, doprovod pečovatelky Cítím se osamělý, potřeboval bych společnost Dobrovolnická služba: Maltézská pomoc, o.p.s. CENTRUM MALTÉZSKÉ POMOCI OTROKOVICE Adresa: nám. 3. května 166, Otrokovice ( v prostorách farnosti ) Koordinátorka centra: Mgr. Monika Matějíčková Telefon: Web: ADRA, o. s., pobočka Zlín Dobrovolnické centrum ADRA Zlín Adresa: Burešov 4886, Zlín Koordinátorka centra: Mgr. Pavlína Pejlová Telefon: Web: Samari, o. s., Dobrovolnické centrum Samari Adresa: Burešov 4886, Zlín Koordinátorka DC Samari: Ing. Johana Ajglová Telefon: Web: Mladí utrácí můj důchod, nemám, kdo by se mě zastal Odborné sociální poradenství: Centrum poradenství pro rodinné a partnerské vztahy Poradenské centrum Adresa: U Náhonu 5208, Zlín Telefon: Web: Centrum poradenství pro rodinné a partnerské vztahy Intervenční centrum pro osoby ohrožené domácím násilím Adresa: U Náhonu 5208, Zlín Telefon: , mobil: Web: Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 11 (celkem 45)

12 Centrum poradenství pro rodinné a partnerské vztahy Centrum mediace poskytování odborné pomoci osobám, které nejsou schopny vlastními silami řešit konfliktní životní situace Adresa: U Náhonu 5208, Zlín Telefon: Web: Informační a poradenské místo v Otrokovicích Poradna Centra pro zdravotně postižené Zlínského kraje Adresa: MěÚ Otrokovice, budova č. 2, zasedací místnost, nám. 3. května 1340, Otrokovice Každý 1. a 3. pracovní čtvrtek v měsíci od 14:00 do 16:00 MěÚ Otrokovice, sociální odbor, oddělení sociálních pomoci Adresa: MěÚ Otrokovice, sociální odbor, nám. 3. května 1340, Otrokovice Web: Vedoucí oddělení: Hric Kamil, DiS. Telefon: Kateřina Bednaříková, DiS., Telefon: Ivana Pallová, DiS. Telefon: Dudová Jana Telefon: Mgr. Žáková Kristýna Telefon: Mühlbergerová Alice Gabriela Telefon: MěÚ Napajedla Adresa: MěÚ Napajedla, odbor sociálních věcí, Masarykovo nám. 87 (budova spořitelny), Napajedla Vedoucí odboru: Alena Kašná Telefon: Web: Potřebuji doma píchnout inzulín, převázat nohu apod. Oblastní spolek ČČK Zlín Adresa: Potoky 3314, Zlín Statutární zástupkyně: Anna Vařáková Ředitelka: Michaela Stýblová, DiS. Telefon: , E- mail: Web: Domácí ošetřovatelská péče: Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 12 (celkem 45)

13 Jsem nemocný, nemůžu si sám vyzvedávat důchod na poště a chci, aby jej vyzvedával příbuzný Obecní úřad v místě trvalého bydliště důchodce Ustanovení zvláštního příjemce důchodu: MěÚ Otrokovice, sociální odbor, oddělení sociálních pomoci Adresa: MěÚ Otrokovice, sociální odbor, nám. 3. května 1340, Otrokovice Web: Vedoucí oddělení: Hric Kamil, DiS. Telefon: Kateřina Bednaříková, DiS., Telefon: Ivana Pallová, DiS. Telefon: Dudová Jana Telefon: Mgr. Žáková Kristýna Telefon: Mühlbergerová Alice Gabriela Telefon: MěÚ Napajedla Adresa: MěÚ Napajedla, odbor sociálních věcí, Masarykovo nám. 87 (budova spořitelny), Napajedla Vedoucí odboru: Alena Kašná Telefon: Web: Dědeček už si sám nic nevyřídí Okresní soud ve Zlíně Adresa: Dlouhé díly 351, Zlín - Louky Telefon: Web: Ustanovení opatrovníka: Poradenství v opatrovnictví: MěÚ Otrokovice, sociální odbor, oddělení sociálních pomoci Adresa: MěÚ Otrokovice, sociální odbor, nám. 3. května 1340, Otrokovice Web: Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 13 (celkem 45)

14 Vedoucí oddělení: Hric Kamil, DiS. Telefon: Kateřina Bednaříková, DiS., Telefon: Ivana Pallová, DiS. Telefon: Dudová Jana Telefon: Mgr. Žáková Kristýna Telefon: Mühlbergerová Alice Gabriela Telefon: MěÚ Napajedla Adresa: MěÚ Napajedla, odbor sociálních věcí, Masarykovo nám. 87 (budova spořitelny), Napajedla Vedoucí odboru: Alena Kašná Telefon: Web: Utratím hodně peněz za bydlení a na jídlo a léky už mi důchod pomalu nestačí Nepojistné sociální dávky: Úřad práce ČR, krajská pobočka Zlín, kontaktní pracoviště Otrokovice Adresa: Městská poliklinika, tř. Osvobození 1388, Otrokovice Ředitelka kontaktního pracoviště: Mgr. Hábová Andrea Vedoucí referátu nepojistných sociálních dávek: Mgr. Staňková Ivana Telefon: Hmotná nouze Kontaktní osoba: Hašová Ivana Telefon: Kontaktní osoba: Švecová Blanka Telefon: Kontaktní osoba: Mgr. Košárková Zuzana Telefon: Kontaktní osoba: Bc. Hubáčková Světana Telefon: Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 14 (celkem 45)

15 Dávky pro osoby se zdravotním postižením a příspěvek na péči Kontaktní osoba: Hybnerová Vlasta Telefon: Kontaktní osoba: Prostředníková Zlatuše Telefon: Kontaktní osoba: Mgr. Staňková Ivana Telefon: Kontaktní osoba: Polame Zuzana, DiS. Telefon: Dávky státní sociální podpory Kontaktní osoba: Lenka Kotková Telefon: Kontaktní osoba: Janíková Jana Telefon: Kontaktní osoba: Machálková Marta Telefon: Kontaktní osoba: Gerychová Zdeňka Telefon: Koordinátor Skarty, sociální pracovník OZP Kontaktní osoba: Bc.Hřibová Nikola Telefon: Odborné sociální poradenství: MěÚ Otrokovice, sociální odbor, oddělení sociálních pomoci Adresa: MěÚ Otrokovice, sociální odbor, nám. 3. května 1340, Otrokovice Web: Vedoucí oddělení: Hric Kamil, DiS. Telefon: Kateřina Bednaříková, DiS., Telefon: Ivana Pallová, DiS. Telefon: Dudová Jana Telefon: Mgr. Žáková Kristýna Telefon: Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 15 (celkem 45)

16 Mühlbergerová Alice Gabriela Telefon: Mám osobní (rodinný) problém a nevím, kam se mám obrátit o radu Sociální poradenství: MěÚ Otrokovice Adresa: MěÚ Otrokovice, sociální odbor, nám. 3. května 1340, Otrokovice Web: Vedoucí odboru: Mgr. Horáková Květoslava Telefon: Vedoucí oddělení sociálních služeb: Ing. Alena Havlíková Telefon: Vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany: Radomíra Králová Telefon: Vedoucí oddělení sociální pomoci: Hric Kamil, DiS. Telefon: Kateřina Bednaříková, DiS., Telefon: Ivana Pallová, DiS. Telefon: Dudová Jana Telefon: Mgr. Žáková Kristýna Telefon: Mühlbergerová Alice Gabriela Telefon: MěÚ Napajedla Adresa: MěÚ Napajedla, odbor sociálních věcí, Masarykovo nám. 87 (budova spořitelny), Napajedla Vedoucí odboru: Alena Kašná Telefon: Jaroslava Brázdilová Telefon: Web: Rád bych se scházel s ostatními seniory Kluby důchodců: Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 16 (celkem 45)

17 Klub důchodců Trávníky Adresa: ul. Hlavní 1161, Otrokovice Předsedkyně klubu: Jarmila Kovalová Telefon: Klub důchodců Baťov Adresa: ul. Školní 1299, Otrokovice Předsedkyně klubu: Zdenka Šicová Telefon: Klub důchodců Kvítkovice Adresa: K. H. Máchy 271, Otrokovice Předsedkyně klubu: Františka Močičková Telefon: Klub důchodců Napajedla Adresa: MěÚ Napajedla, odbor sociálních věcí, Masarykovo nám. 87, Napajedla Web: Kontaktní osoba: Alena Kašná Telefon: Klub seniorů Oldřichovice Kontaktní osoba: Zdeňka Jursíková Telefon: Klub seniorů Tlumačov Kontaktní osoba: p. Šoltysová Telefon: Klub seniorů Žlutava Kontaktní osoba: p. Špetlová telefon: p. Kolář telefon: Klub seniorů Halenkovice Kontaktní osoba: p. Chytilová Telefon: Klub seniorů Pohořelice Kontaktní osoba: Jarmila Frkalová Telefon: Nepotřebuji nic od pečovatelské služby, chtěl bych jen obědy Firma DooT Hulín Adresa: Nádražní 737, Hulín Kontakt: Ing. Dočkal Telefon: , E- mail: Web: Firma Excellent Tečovice Adresa: Tečovice 45, Tečovice Kontakt: pí Kopčilová Rozvoz obědů: Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 17 (celkem 45)

18 Telefon: , , mobil: E- mail: Restaurace Zubr, Malenovice Adresa: Malenovice 323, Zlín - Malenovice Telefon: E- mail: Web: Potřebuji pomoc jen přes den (večer za mnou chodí dcera). Maminka nemůže být přes den sama doma, večer se o ni postaráme. Centrum denních služeb SENIOR Otrokovice Adresa: Hlavní 1161, Otrokovice Vedoucí: Magdalena Řezníčková Telefon: , mobil: Web: Domovinka centrum denních služeb: Potřebuji mít jistotu, že se rychle dovolám pomoci, když mi půjde o život Tísňové volání: MěÚ Otrokovice, sociální odbor, oddělení sociální pomoci Adresa: MěÚ Otrokovice, sociální odbor, nám. 3. května 1340, Otrokovice Web: Kontaktní osoba: Ivana Pallová, DiS. Telefon: Pozn.: pouze pro občany Otrokovic Potřebujeme pro tatínka polohovací postel, sluchadla apod. Půjčovny kompenzačních pomůcek: Svaz tělesně postižených v České republice, o. s. okresní organizace Zlín Půjčovna kompenzačních pomůcek Adresa: Podlesí IV 5348/B, Zlín Jižní Svahy Kontaktní osoba: Alena Merhautová Telefon: , mobil: Web: Půjčovna kompenzačních a zdravotních pomůcek Adresa: Na Uličce 1617, Otrokovice Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 18 (celkem 45)

19 Kontaktní osoba: Ing. Pavla Nesrstová Telefon: , mobil: Web: Svaz neslyšících a nedoslýchavých v ČR Poradenské centrum pro sluchově postižené Adresa: Školní 492, Zlín Ředitelka: Martina Kuldová Kontaktní osoba: Martina Kuldová Telefon: , Web: HANDICAP(?) Zlín Adresa: Padělky VI 1367, Zlín Informace:Mgr. Aleš Chudárek Telefon: , Web: Tatínek umírá, ale přeje si zůstat doma s rodinou Domácí hospicová péče: Nestátní zdravotnické zařízení, středisko Domácí péče Adresa: Zarámí 4077, Zlín Kontaktní osoba: Drahomíra Páníková Telefon: , E- mail: Web: Tatínek umírá, nechceme ho dát do nemocnice, ale u nás být bohužel nemůže Hospic: Nestátní zdravotnické zařízení, středisko Hospic Hvězda Adresa: Sokolovská 967, Zlín - Malenovice Kontaktní osoba: Bc. Jana Mošťková Telefon: E- mail: Web: Diakonie Českobratrské církve evangelické - hospic Citadela Adresa: Žerotínova 1421, Valašské Meziříčí Kontaktní osoba: Ruth Kopecká, Bc. Vojtěška Gregorková Telefon: , , E- mail: Web: Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 19 (celkem 45)

20 Rád bych se scházel s ostatními seniory, rehabilitoval a zapojil se do aktivního způsobu života Svaz tělesně postižených: Svaz tělesně postižených v České republice, o. s. okresní organizace Zlín Sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením Adresa: Podlesí IV 5348/B, Zlín Jižní Svahy Předsedkyně organizace: Milada Netroufalová Kontaktní adresa: tř. Svobody 918, Zlín Telefon: , Web: ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÍ Narodilo se nám dítě s postižením Raná péče: Educo Zlín, o. s. Středisko rané péče EDUCO Zlín o.s. Adresa: třída Tomáše Bati 385, Louky, Zlín 4 Vedoucí: Ing. Dagmar Machová Telefon: Web: Středisko rané péče Tamtam Olomouc Adresa: Jungmannova 25, Olomouc Vedoucí: Mgr. Anna Kučerová, Ph.D. Telefon: Web: Naši malou (s postižením) nechtějí vzít do normální školky, školy Mateřská škola Klubíčko Tlumačov, s.r.o. Adresa: U Trojice 336, Tlumačov Vedoucí: Bc. Ludmila Stodůlková Telefon: , mobil: Speciální MŠ a ZŠ: Městský úřad Otrokovice, odbor sociální, nám. 3. května 1340, Otrokovice Strana 20 (celkem 45)

KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRŮVODCE SOCIÁLNÍMI (a navazujícími) SLUŽBAMI VE ZLÍNĚ Aktualizovaný abecední rejstřík - leden 2012 1. Úvod Vážení občané, do ruky se Vám dostává již dvanácté vydání

Více

KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB MĚSTA (nejen)

KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB MĚSTA (nejen) KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB MĚSTA (nejen) TENTO PROJEKT Komunitní plán sociálního rozvoje města Kralupy nad Vltavou JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ Vážení spoluobčané, připravili jsme pro

Více

KATALOG. poskytovatelů sociálních služeb a doplňkových programů pro občany města Beroun 2013

KATALOG. poskytovatelů sociálních služeb a doplňkových programů pro občany města Beroun 2013 KATALOG poskytovatelů sociálních služeb a doplňkových programů pro občany města Beroun 2013 Tento přehled představuje poskytovatele, kteří zajišťují své služby ve městě Berouně. Přehled poskytovatelů je

Více

PRŮVODCE SOCIÁLNÍ OBLASTÍ města České Budějovice

PRŮVODCE SOCIÁLNÍ OBLASTÍ města České Budějovice PRŮVODCE SOCIÁLNÍ OBLASTÍ města České Budějovice 2 0 1 4 1 Vážení spoluobčané, jak je již několikaletou tradicí, se začátkem každého roku pro vás připravujeme vydání aktualizované brožurky Průvodce sociální

Více

Adresář poskytovatelů sociálních služeb a služeb souvisejících

Adresář poskytovatelů sociálních služeb a služeb souvisejících Adresář poskytovatelů sociálních služeb a služeb souvisejících Města Český Brod a okolí Základní informace o sociálních službách Sociální služby pomáhají lidem znevýhodněným v důsledku věku, zdravotního

Více

Katalog poskytovatelů sociálních služeb města Český Krumlov

Katalog poskytovatelů sociálních služeb města Český Krumlov Katalog poskytovatelů sociálních služeb města Český Krumlov Zpracovatel: Partner projektu: Jihočeská rozvojová o.p.s. Riegrova 1756/51, 370 01 Č. Budějovice www.jr-spolecnost.cz Město Český Krumlov Projekt

Více

dostává se Vám do rukou 1. vydání katalogu poskytovatelů sociálních a návazných služeb pro obyvatele Mimoně a okolí.

dostává se Vám do rukou 1. vydání katalogu poskytovatelů sociálních a návazných služeb pro obyvatele Mimoně a okolí. ÚVODNÍ SLOVO Vážení občané, dostává se Vám do rukou 1. vydání katalogu poskytovatelů sociálních a návazných služeb pro obyvatele Mimoně a okolí. Je to první výsledek pracovní skupiny pro komunitní plánování

Více

Michal Šmarda starosta

Michal Šmarda starosta V nouzi poznáš přítele. Nejvíc se o lidech ve svém okolí dozvíš, ve chvíli, kdy je ti nejhůř. To jsou pravdy, které platí po staletí. Každý z nás se může ze dne na den dostat do situace, kdy je odkázán

Více

Katalog poskytovatelů sociálních a doprovodných služeb na Třeboňsku

Katalog poskytovatelů sociálních a doprovodných služeb na Třeboňsku Katalog poskytovatelů sociálních a doprovodných služeb na Třeboňsku Zpracovatel: Partneři projektu: Jihočeská rozvojová o.p.s. Riegrova 1756/51, 370 01 Č. Budějovice www.jr-spolecnost.cz Centrum pro komunitní

Více

SOCÍK PRŮVODCE SOCIÁLNÍMI SLUŽBAMI MIKROREGIONU FRÝDLANTSKO. NEJEN PRO POTŘEBNÉ - III. vydání

SOCÍK PRŮVODCE SOCIÁLNÍMI SLUŽBAMI MIKROREGIONU FRÝDLANTSKO. NEJEN PRO POTŘEBNÉ - III. vydání SOCÍK PRŮVODCE SOCIÁLNÍMI SLUŽBAMI MIKROREGIONU FRÝDLANTSKO NEJEN PRO POTŘEBNÉ - III. vydání Obsah adresáře Služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením... 3 Služby pro zdravotně postižené... 9

Více

Průvodce sociálními službami

Průvodce sociálními službami Průvodce sociálními službami a nabídka volnočasových aktivit Komunitní plánování sociálních služeb v Příboře Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské

Více

Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji

Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČETEM ČR PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST Úvodní

Více

KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH A NÁVAZNÝCH SLUŽEB NA ÚZEMÍ PŘEŠTICKA

KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH A NÁVAZNÝCH SLUŽEB NA ÚZEMÍ PŘEŠTICKA KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH A NÁVAZNÝCH SLUŽEB NA ÚZEMÍ PŘEŠTICKA Obsah: KDE NAJDU, CO POTŘEBUJI 4 SLUŽBY PRO SENIORY A OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM 9 PEČOVATELSKÁ SLUŽBA PŘEŠTICE - Dům s pečovatelskou

Více

KATALOG POSKY TOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB S PŮSOBNOSTÍ PRO MĚSTO SOKOLOV

KATALOG POSKY TOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB S PŮSOBNOSTÍ PRO MĚSTO SOKOLOV KATALOG POSKY TOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB S PŮSOBNOSTÍ PRO MĚSTO SOKOLOV 2012 Úvodní slovo Vážení spoluobčané, právě otevíráte aktualizovaný katalog poskytovatelů sociálních služeb, které jsou dostupné

Více

KATALOG SOCIÁLNÍCH SLUŽEB MĚSTA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

KATALOG SOCIÁLNÍCH SLUŽEB MĚSTA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ KATALOG SOCIÁLNÍCH SLUŽEB MĚSTA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ ÚVODNÍ SLOVO Vážení spoluobčané, ne každé dítě má to štěstí žít v milující rodině ne každý člověk má to štěstí žít v láskyplném svazku ne každý senior

Více

Přátelé, v rukou držíte katalog, který si klade za cíl informovat o jednotlivých sociálních službách poskytovaných nejen ve městě Žďáru nad Sázavou,

Přátelé, v rukou držíte katalog, který si klade za cíl informovat o jednotlivých sociálních službách poskytovaných nejen ve městě Žďáru nad Sázavou, Přátelé, v rukou držíte katalog, který si klade za cíl informovat o jednotlivých sociálních službách poskytovaných nejen ve městě Žďáru nad Sázavou, ale v celém regionu. Katalog je pojat netradičně. Neobsahuje

Více

Mgr. Lenka Možná, krajský školský koordinátor, protidrogový koordinátor

Mgr. Lenka Možná, krajský školský koordinátor, protidrogový koordinátor Krajský úřad JMK / Odbor školství Oddělení prevence a volnočasových aktivit Mgr. Lucien Rozprým, vedoucí oddělení pracoviště: Cejl 73, 601 82 Brno telefon: 541 658 300 e-mail: rozprym.lucien@kr-jihomoravsky.cz

Více

KATALOG SOCIÁLNÍCH SLUŽEB A SLUŽEB NÁVAZNÝCH MĚSTA MLADÁ BOLESLAV

KATALOG SOCIÁLNÍCH SLUŽEB A SLUŽEB NÁVAZNÝCH MĚSTA MLADÁ BOLESLAV KATALOG SOCIÁLNÍCH SLUŽEB A SLUŽEB NÁVAZNÝCH MĚSTA MLADÁ BOLESLAV 2014/2015 Vážení spoluobčané, předkládáme Vám nově koncipované vydání katalogu sociálních služeb a služeb návazných, které jsou dostupné

Více

II. Průvodce sociálními službami a nabídka volnočasových aktivit

II. Průvodce sociálními službami a nabídka volnočasových aktivit II. Průvodce sociálními službami a nabídka volnočasových aktivit Komunitní plánování sociálních služeb v Příboře Domov seniorů v Příboře - podrobnosti na str. 7 Domy s pečovatelskou službou - podrobnosti

Více

SOCIÁLNÍ PRŮVODCE DĚČÍNSKA

SOCIÁLNÍ PRŮVODCE DĚČÍNSKA SOCIÁLNÍ PRŮVODCE DĚČÍNSKA INFORMAČNÍ KATALOG STATUTÁRNÍHO MĚSTA DĚČÍN Krizová telefonní čísla Hasiči... 150 Záchranná služba... 155 Městská policie... 156 Policie... 158 Úřady a instituce Magistrát města

Více

KATALOG SOCIÁLNÍCH A NÁVAZNÝCH SLUŽEB MĚSTO NYMBURK

KATALOG SOCIÁLNÍCH A NÁVAZNÝCH SLUŽEB MĚSTO NYMBURK KATALOG SOCIÁLNÍCH A NÁVAZNÝCH SLUŽEB MĚSTO NYMBURK 2012 1 Úvodní slovo Vážení spoluobčané, Obsah katalogu Obsah Katalogu sociálních a návazných služeb města Nymburk do rukou se Vám dostává Katalog sociálních

Více

SLOVO STAROSTY MĚSTA OSTROVA 2. Vážení spoluobčané,

SLOVO STAROSTY MĚSTA OSTROVA 2. Vážení spoluobčané, Vážení spoluobčané, v popředí zájmu vedení města je starost o naše seniory, osoby se zdravotním postižením, jejich rodiny a ostatní jinak sociálně oslabené občany. K péči o naše občany slouží poskytování

Více

Katalog poskytovatelů sociálních a doprovodných služeb na území ORP Prachatice

Katalog poskytovatelů sociálních a doprovodných služeb na území ORP Prachatice Katalog poskytovatelů sociálních a doprovodných služeb na území ORP Prachatice 1 Katalog je vydán v rámci realizace projektu Aktualizace komunitního plánování sociálních služeb ORP Prachatice reg.č. CZ.1.04/3.1.03/65.00008

Více

RNDr. Alena Rašková místostarostka Prostějova

RNDr. Alena Rašková místostarostka Prostějova Vážení spoluobčané. Katalog, který právě držíte v rukou, vznikl v rámci procesu Komunitního plánování sociálních služeb v ě. Je určen jak odborné, tak hlavně laické veřejnosti. Podává ucelený přehled a

Více

Katalog sociálních a prorodinných služeb pro občany městské části Praha 4. včetně přehledu církví působících v městské části Praha 4

Katalog sociálních a prorodinných služeb pro občany městské části Praha 4. včetně přehledu církví působících v městské části Praha 4 Katalog sociálních a prorodinných služeb pro občany městské části Praha 4 včetně přehledu církví působících v městské části Praha 4 Obsah: A. Přehled poskytovatelů sociálních služeb dle životních situací

Více

STATUTÁRNÍ MĚSTO OSTRAVA MAGISTRÁT ODBOR SOCIÁLNÍCH VĚCÍ A ZDRAVOTNICTVÍ. Katalog sociálních služeb a souvisejících aktivit ve městě Ostrava

STATUTÁRNÍ MĚSTO OSTRAVA MAGISTRÁT ODBOR SOCIÁLNÍCH VĚCÍ A ZDRAVOTNICTVÍ. Katalog sociálních služeb a souvisejících aktivit ve městě Ostrava STATUTÁRNÍ MĚSTO OSTRAVA MAGISTRÁT ODBOR SOCIÁLNÍCH VĚCÍ A ZDRAVOTNICTVÍ Katalog sociálních služeb a souvisejících aktivit ve městě Ostrava 2009 Úvodní slovo Sociální služby nejsou o průměrech, sociální

Více

Katalog sociálních služeb Města Krnov

Katalog sociálních služeb Města Krnov Katalog sociálních služeb Města Krnov 2007 Vážení občané, předkládáme Vám aktualizované a velmi potřebné údaje poskytovatelů sociálních služeb působících na území mikroregionu Krnovska. Vydání tohoto

Více

Mgr. Olga Kebrlová vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví města Hořovice tel.: 311 545 339 e-mail: social4@mesto-horovice.

Mgr. Olga Kebrlová vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví města Hořovice tel.: 311 545 339 e-mail: social4@mesto-horovice. Vážení občané, právě jste otevřeli katalog poskytovatelů sociálních a návazných služeb pro spádové území města Hořovice. Tyto informace byly shromážděny právě pro Vás, kteří hledáte pomoc v nepříznivé

Více

komunitn.qxd 12.5.2008 14:10 StrÆnka 1 PŘEHLED POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH A DOPROVODNÝCH SLUŽEB

komunitn.qxd 12.5.2008 14:10 StrÆnka 1 PŘEHLED POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH A DOPROVODNÝCH SLUŽEB komunitn.qxd 12.5.2008 14:10 StrÆnka 1 PŘEHLED POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH A DOPROVODNÝCH SLUŽEB Praha 2008 komunitn.qxd 12.5.2008 14:10 StrÆnka 2 NEPRODEJNÉ V roce 2008 pro MČ Praha 7 vydal Kulturní dům

Více

Vážení spoluobčané, uživatelé a poskytovatelé sociálních služeb a služeb souvisejících,

Vážení spoluobčané, uživatelé a poskytovatelé sociálních služeb a služeb souvisejících, Vážení spoluobčané, uživatelé a poskytovatelé sociálních služeb a služeb souvisejících, dovolujeme si Vám nabídnout Adresář poskytovatelů sociálních služeb a služeb souvisejících dále jen Adresář - ze

Více