Regionální potravina Tradiční chuť z našich krajů

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Regionální potravina Tradiční chuť z našich krajů"

Transkript

1 Regionální potravina Regionální potravina Tradiční chuť z našich krajů

2 Regionální potravina tradiční chuť z našich krajů Značku Regionální potravina uděluje pátým rokem Ministerstvo zemědělství ČR nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Cílem je podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech obchodů, na farmářských trzích či přímo u výrobců. Soutěže o značku Regionální potravina se vyhlašují jednou ročně v každém ze 13 krajů České republiky. Přihlášený produkt musí být vyroben na území kraje, ve kterém bylo ocenění uděleno, a ze surovin dané oblasti nebo, pokud je to z objektivních důvodů nutné, z tuzemských surovin. Toto prestižní ocenění je garancí původu surovin, kvality a poctivé výroby. V roce přihlásilo v jednotlivých regionech 433 výrobců dohromady 1294 potravinářských výrobků. Značku Regionální potravina nově získalo 106 výrobků, které mohou čtyři roky zdarma užívat logo na obalech výrobků. Spotřebitelé mohou v současné době vybírat z celkem 475 produktů. Součástí projektu je také celostátní informační kampaň, jejímž cílem je seznámit spotřebitele s oceněnými regionálními potravinami a podpořit tak malé a střední producenty z regionů. Hlavním smyslem je prosadit na tuzemském trhu opravdu kvalitní, chutné, tradiční či speciální produkty. Díky krátkým distribučním cestám jsou tyto potraviny čerstvější a chutnější. Čím blíže jsou ke spotřebiteli, tím méně je zatíženo životní prostředí při jejich dopravě. Velmi významným aspektem, proč dát přednost regionálním potravinám, je také podpora zaměstnanosti v regionech. Na projektu se podílejí také Agrární komora ČR a Potravinářská komora České republiky. Podrobné informace o značce Regionální potravina, přehled oceněných potravin a akce, na kterých je můžete ochutnat, najdete na.

3 Proč kupovat Regionální potraviny? jsou zkrátka jiné než globální potraviny: tradiční, originální a z místních surovin vyrábějí se výhradně v českých podmínkách, takže je mají spotřebitelé i kontrola mnohem více na očích díky kratší distribuci jsou čerstvější a chutnější než potraviny putující z dálky jejich nákupem podporují spotřebitelé místní výrobce a zaměstnanost v regionu Značka Regionální potravina byla v roce udělena v následujících kategoriích: 1. Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas 2. Masné výrobky trvanlivé 3. Sýry včetně tvarohu 4. Mléčné výrobky ostatní 5. Pekařské výrobky včetně těstovin 6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek 7. Alkoholické a nealkoholické nápoje s výjimkou vína z hroznů vinné révy 8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě 9. Ostatní

4 Jihočeský kraj Jihočeský kraj Volarský bok dekor Hlubocká klobása Farmářský tvaroh Jogurt bílý ječné perly, skořice, rozinky Štrycle 900 g Kremeš Kněžínek 14 světlý, medový speciál Džem lesní směs Českokrumlovský karamel od Vaška 2013 Pečený bůček Volarská pikantní klobása Gouda zrající pod mazem Jihočeský zákys jahoda Vločkové oválky Strážská černá Paní 38 % Jihočeské JERKY z Třeboňského kapra, natur 2012 Krkovička uzená z komína Salám lovecký Jihočeský kozí přírodní sýr Bio Jogurt bílý s ovocnou složkou višeň Krumlovský koláč Karamelový větrník Lhenická ovocná šťáva jablko-rakytník Kysané klokotské zelí Med medovicový z Třeboňska 2011 Mauzů farmářská paštika Agroláček s želé kuličkami Tutti-Frutti Chléb podmáslový Lhenické jablko ve vanilce Hruškovice Kysané zelí bílé Tolstolobik obecný uzený, porcovaný 2010 Mauzů myslivecká paštika Zlatá niva Boubín žitno-pšeničný chléb bez éček Lhenická ovocná šťáva jablko-jahoda Kysané zelí červené Kapr uzený porcovaný Volarský bok dekor Volarský bok dekor je vyroben z čistého, velmi kvalitního vepřového masa, které pochází od místních chovatelů. Jemně je dochuceno aromatickým kořením drceným kmínem, sladkou paprikou a hrubě drceným pepřem čtyř druhů. Neobsahuje žádné náhražky, ani komponenty z obilovin. Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas ZEFA Volary s.r.o. Společnost ZEFA Volary navazuje na proslulé volarské řezníky a uzenáře. Rekonstrukcí provozu Jatek ve Volarech Stögrově Huti vznikla s podporou Evropské unie moderní porážka hovězího skotu s místní malovýrobou tradičních specialit. Firma je držitelem certifikátu Regionální potravina ZEFA Volary s.r.o. Pivovarská Prachatice tel.: , Hlubocká klobása Výrobek obsahuje pouze vepřové maso, fermentační kultury určené ke zrání výrobku, chuťové přísady a konzervační látky. Vepřové maso utočené na kousky 3 mm společně s přísadami se plní do vepřových zdíraných střev. Kategorie: Masné výrobky trvanlivé MAUZ výroba s.r.o. Českobudějovická firma Mauz čerpá z odkazu řeznických a uzenářských mistrů s jednoznačnou orientací na vysokou kvalitu a plnou chuť. Do svých výrobků zpracovává suroviny z místních zdrojů nejen od farmářů a chovatelů, ale i od jihočeských myslivců. Firma je držitelem certifikátu Regionální potravina 2010 a MAUZ výroba s.r.o. J. Dobrovského 557/ České Budějovice tel.:

5 Jihočeský kraj Jihočeský kraj Farmářský tvaroh Jde o ojedinělý výrobek tohoto typu. Farmářský tvaroh je plnotučný, lahodný, smetanové barvy, nadýchaný, krémovitý a dobře použitelný na další zpracování. Mléko, ze kterého se vyrábí, je do mlékárny dodáváno přímo z vlastní farmy. Kategorie: Sýry včetně tvarohu Jaroslav Auský Malou moderní mlékárnu vybudoval farmář Jaroslav Auský v návaznosti na rodinné zemědělské hospodářství, které zahrnuje zhruba 900 hektarů pozemků a 600 kusů krav. V jejím provozu a za pultem sousední prodejny lze zakoupit více než 30 originálních výrobků, zejména přírodní i ochucené tvarohy, sýry, jogurty a zákysy. Jaroslav Auský Nádražní Lomnice nad Lužnicí tel.: Štrycle 900 g Štrycle je téměř zapomenutý krajový výraz pro podlouhlý chléb. Je vyráběn ručně, dle tradiční české receptury z chlebové mouky pšeničné a žitné. Má specifickou chuť, výjimečnou trvanlivost a příjemnou vůni. Po zakrojení vznikne malý krajíc chleba vhodný především na svačiny pro malé děti i k letnímu grilování. ČEBIŠ ŘEHÁČEK komanditní společnost Firma Čebiš-Řeháček k. s., je známá jako Pekařství Chyšky. Společnost byla založena roku 1991 pány Čebišem a Řeháčkem, jako jedna z prvních soukromých pekáren v regionu. Pekařství je dynamicky se rozvíjející společností. Snaží se přizpůsobit současným trendům, ale zároveň zachovat tradici v původních recepturách a výrobě. ČEBIŠ ŘEHÁČEK komanditní společnost Chyšky Písek tel.: Jogurt bílý ječné perly, skořice, rozinky Jogurt je vyroben z mléka krav plemene česká straka z vlastního chovu, které jsou šlechtěné na produkci mléka. Krávy jsou krmeny výhradně travními pícninami ze šumavských luk a v létě se volně pasou. Speciální přísadou jsou ochucené ječné perly s rozinkami a skořicí. Kategorie: Mléčné výrobky ostatní Ladislav Hošna Farmář Ladislav Hošna v rodinné mlékárně v osadě Vlčí Jámy na Prachaticku vyrábí v současné době 40 druhů mléčných výrobků. Sortiment tvoří jogurty, čerstvé a ochucené sýry, tvaroh a tvarohové krémy, polotvrdé a tvrdé sýry a tekuté mléčné výrobky. Firma je držitelem certifikátu Regionální potravina Ladislav Hošna Nová kolonie Volary tel.: Kremeš Kremeš je cukrářský řez obdélníkového tvaru. Pláty z odpalovaného těsta jsou naplněny lehkým vanilkovým pudinkovým krémem a šlehačkou. Kremeš je tradiční zákusek vyráběný v Čechách již počátkem minulého století. Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek POLANSKÝCH, s.r.o. Společnost Polanských, s.r.o., je na trhu již dvacet let a sídlí od počátku v Protivíně. Rodinná firma se původně zabývala pekařskou výrobou a maloobchodním prodejem ve dvou vlastních provozovnách a u několika zákazníků z okolí. Postupně otevřela další tři prodejny a činnost rozšířila o cukrářskou výrobu. V současné době zásobuje svými pekařskými a cukrářskými výrobky kromě svých prodejen dalších dvě stě padesát odběratelů převážně z jižních Čech. POLANSKÝCH, s.r.o. Mírová 146, Protivín Divize KLAS pekárna/cukrárna Protivín Jiráskova 112, Protivín tel.:

6 Jihočeský kraj Jihočeský kraj Kněžínek 14 světlý, medový speciál Jde o pivo českého typu, kvašené klasickou dvoufázovou technologií pomocí spodních kulturních pivovarských kvasinek. Výrábí se ze tří druhů ječných sladů a Žateckého chmelu. Podává se nefiltrované a nepasterizované, čímž si uchová prospěšné látky. Pivo se vyznačuje plnou chutí s doznívajícími tóny lesního medu a bohatou hustou pěnou. PRECIS HOLDING s.r.o. Společnost založila první českobudějovický mini pivovar, kde mění vodu, chmel a český slad v prvotřídní zlatavý mok. Vyrábí kvalitní kvasnicová piva tradičním způsobem, které lze ochutnat ve stylovém prostředí mini pivovaru. PRECIS HOLDING s.r.o. Haklovy Dvory České Budějovice tel.: Džem lesní směs Jde o tradiční přímou ruční výrobu a zpracovávané ovoce je českého původu, s výjimkou citrusů od dodavatelů bio ovoce. Džem obsahuje z 1/3 jahody, 1/3 borůvky, 1/3 maliny, cukr, citronovou šťávu a neobsahuje žádné konzervanty, barviva ani zahušťovadla. Má výraznou ovocnou chuť i vůni. Šárka Dvořáková Šárka Dvořáková vyrábí džemy v malé provozovně v Nových Hradech. Sama vše ručně zpracovává s důrazem na kvalitu. Kontroluje každý kus ovoce a zeleniny a při výrobě nepoužívá žádné konzervanty ani ochucovadla. Do některých druhů přidává k zahuštění čistý pektin. Velký důraz klade na poctivý přístup k práci. Šárka Dvořáková Pod Zámeckým Nové Hrady tel.: Českokrumlovský karamel od Vaška Tekutý karamel je skvělý k oslazení kávy, čaje, grogu, pudinku, zmrzlinových a ovocných pohárů, na palačinky, pečené banány, šišky s mákem, pro křupavější kůrku při dopékání masa, jako základ do červeného zelí, do boršče, různých polévek a omáček včetně svíčkové. Procesem karamelizace dochází k naštěpení cukru a karamel je tak skvělé alternativní sladidlo i pro ty, kteří klasický cukr nemohou konzumovat. Irena Kalkušová Irena a Václav Kalkušovi si splnili svůj sen. Při hledání, jak žít lépe, přišli na nápad začít doma vařit tekutý karamel. Dnes s ním sklízejí úspěchy, jejich karamel obdržel Certifikát Šumava originální produkt. Václav Kalkuš vyladil proces karamelizace tak, že jeho karamely jsou opravdu kulinářské zážitky. Proto má i název Českokrumlovský karamel od Vaška. Irena Kalkušová T. G. Masaryka Český Krumlov tel.:

7 Jihočeský kraj 2013 Jihočeský kraj 2013 Pečený bůček Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas LIBOR NOVÁK s.r.o. Ing. Bc. Zbyněk Vaněk Jižní 70, Hlincova Hora-Kodetka, Rudolfov tel.: , Vločkové oválky Pekařství NODES, spol. s r. o. Budějovická 21, Český Krumlov tel.: Volarská pikantní klobása Kategorie: Masné výrobky trvanlivé ZEFA Volary s.r.o. Pivovarská 197, Prachatice tel.: , Strážská černá paní 38 % Hill s Liquere s.r.o. Tomáš Hill Mlýnská 121/III, Jindřichův Hradec tel.: Gouda zrající pod mazem Kategorie: Sýry včetně tvarohu STATEK HORNÍ DVORCE s.r.o Zahrádky-Horní Dvorce 22 tel.: Jihočeský zákys jahoda Kategorie: Mléčné výrobky ostatní AGRO-LA, spol. s r.o. Jiráskovo předměstí 630, Jindřichův Hradec tel.: Jihočeské JERKY z Třeboňského kapra, natur CORAX Trading s.r.o. Mládežnická 1948/1, Dobrá Voda u Českých Budějovic tel.:

8 Jihočeský kraj 2012 Jihočeský kraj 2012 Krkovička uzená z komína Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas LIBOR NOVÁK s.r.o. Ing. Bc. Zbyněk Vaněk Jižní 70, Hlincova Hora-Kodetka, Rudolfov tel.: , Krumlovský koláč Pekařství NODES, spol. s r. o. Budějovická 21, Český Krumlov tel.: Salám lovecký Kategorie: Masné výrobky trvanlivé ANTONI CZ s.r.o. Dolní Třebonín 194, Dolní Třebonín tel.: Karamelový větrník Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek OPEKO spol. s r.o. Choustník 22, Choustník tel.: Jihočeský kozí přírodní sýr Bio Kategorie: Sýry včetně tvarohu Kozí farma Jakub Špatný Bílsko 25, Bavorov tel.: Lhenická ovocná šťáva jablko-rakytník Karel Gregora Krumlovská 94, Lhenice tel.: Jogurt bílý s ovocnou složkou višeň Kategorie: Mléčné výrobky ostatní Ladislav Hošna Nová kolonie 106, Volary tel.: Kysané klokotské zelí ZAS Dražice, a. s. Radkov 89, Tábor-Radkov tel.:

9 Jihočeský kraj 2012 Jihočeský kraj 2011 Med medovicový z Třeboňska Ing. Petr Sedláček Sídliště 666/II, Třeboň tel.: Chléb podmáslový Pekařství MPM Marek Baštýř Budějovická 118, Lomnice nad Lužnicí tel.: Jihočeský kraj 2011 Lhenické jablko ve vanilce Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek POLANSKÝCH, s.r.o. Jiráskova 112, Protivín tel.: Mauzů farmářská paštika Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas MAUZ výroba s.r.o. J. Dobrovského 557/27, České Budějovice tel.: Hruškovice Lihovar Lžín, spol. s r. o. Lžín 57, Soběslav tel.: Agroláček s želé kuličkami Tutti-Frutti Kategorie: Mléčné výrobky ostatní AGRO-LA, spol. s r.o. Jiráskovo předměstí 630/III, Jindřichův Hradec tel.: Kysané zelí bílé Zemědělský podnik Malše a. s. Roudenská 98, Roudné tel.:

10 Jihočeský kraj 2011 Jihočeský kraj 2010 Jihočeský kraj 2010 Tolstolobik obecný uzený, porcovaný Blatenská ryba, spol. s r.o. Na Příkopech 747, Blatná tel.: Boubín žitno-pšeničný chléb bez éček Kategorie: Pekařské a cukrářské výrobky Pekařství Vladimír Cais Sídliště 385, Vlachovo Březí tel.: Lhenická ovocná šťáva jablko-jahoda Karel Gregora Krumlovská 94, Lhenice tel.: Mauzů myslivecká paštika Kategorie: Masné výrobky MAUZ výroba s.r.o. J. Dobrovského 557/27, České Budějovice tel.: Kysané zelí červené Zemědělský podnik Malše a. s. Roudenská 98, Roudné tel.: Zlatá niva Kategorie: Mléko a mléčné výrobky MADETA a. s. Rudolfovská tř. 246/83, České Budějovice Kapr uzený porcovaný Blatenská ryba, spol. s r. o. Na Příkopech 747, Blatná tel.:

11 Jihomoravský kraj Jihomoravský kraj Hadačova nožka Rostěnický Divočák Kozí tvarohové žervé Sedlák Horácké máslo 250 g Kloboucký rohlík Hoblinka Višňové Horňácké patizonky Pstruh duhový uzený 2013 Vepřové ve vlastní šťávě 250 g Židlochovická specialita z roštěnky Čtyřchuťový kozí sýr Sedlák Rašnerův chléb Smetanový dezert Pivo 13% Vísecká pšenka Hroznové želé Hraška Vanilka 2012 Zavařené uzené maso Židlochovický Jihomoravák Kozí sýr Sedlák archivní sýr eidamového typu Újezdský šáteček s náplní ROBI pikant Perníkový řez Vyškovský Březňák Tuřanské kysané zelí ve slaném nálevu Moravský Podplameník Hrušák 2011 Židlochovická zlatá paštika Židlochovák Dezertní sýr Koláč velký Malinový řez Kvasar speciální světlé nefiltrované pivo s přídavkem medu Cibule z Bořitova HONEY VIT (mateří kašička a pyl) 2010 Židlochovický pršut z kotlety Kozí brynza Sedlák Jogurtový dort Jubiler 1680 Česnek z Bořitova Ovoce s medem višeň Hadačova nožka Jde o klobásu s vysokým obsahem pečlivě vytříděné suroviny z prasat českého původu, porážených na menších jatkách, kde je na prvním místě kvalita suroviny. Pro dochucení tohoto výrobku je použita směs přírodního koření vlastní skladby. Klobása je jemné, vyvážené chuti, přiměřeně slaná. Hodí se dobře k ohřívání, grilování i douzování. Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas Hadač a Zapletal s.r.o. Hadač a Zapletal je menší regionální výrobce, zakládající si především na kvalitě svých více než 150 výrobků. K výrobě používá maso pocházející z chovů na jižní Moravě a Vysočině. Své výrobky zaváží nejen do Brna, kde mají na ulici Horova 36 podnikovou prodejnu, ale i do celého Jihomoravského kraje. HADAČ a ZAPLETAL, s.r.o., výroba masa a masných výrobků Na Mýtě Rosice u Brna tel.: Rostěnický Divočák Jde o tradiční trvanlivou klobásu, která je výjimečná svou chutí po mase, paprice a kouři. Klobása je příjemně kořeněná, mírně pikantní. Výborná je k vínu či pivu při posezení s přáteli. Vzhledově je odlišná a výjimečná tím, že je uzavřena špejlí. Kategorie: Masné výrobky trvanlivé ROSTĚNICE, a.s. Firma je na trhu s masem a masnými výrobky již od roku Vyrábí výrobky bez použití separátu a sóji. Řada výrobků se může pyšnit oceněním: Zlaté plody jižní Moravy (2008), Žarošická klobása ( 2. místo), Řeznická prodejna roku 2009 (Krajské i celostátní kolo 1. místo), Řeznická prodejna roku 2010 (Krajské kolo 1. místo) ROSTĚNICE, a.s. Rostěnice Vyškov Masná výroba: Rostěnice 140, Vyškov tel.:

12 Jihomoravský kraj Jihomoravský kraj Kozí tvarohové žervé Sedlák Kozí tvarohové žervé je vyrobeno z jemného plnotučného tvarohu. Ten je získáván z mléka koz pasoucích se v Moravském krasu. Má jemnou našlehanou vláčnou strukturu, velmi příjemnou, lehce nakyslou smetanovou chuť s nepatrným podtónem kozího buketu. Maximální péče je věnována celému procesu výroby s vyšším podílem ruční práce. Kategorie: Sýry včetně tvarohu Eva Sedláková Výrobky z kozího mléka se ve faremní mlékárně Šošůvka vyrábí již přes dvacet let. Samotné zemědělství sedlačení již téměř dvě sta let. Mimo výrobků z tvarohu nabízí sýry v šesti příchutích, mléko, syrovátku, brynzu, Archivní sýr eidamského typu nebo kefírové mléko. Jak hospodaření, tak sýraření je založeno na práci tzv. rodinného podniku. Eva Sedláková Faremní mlékárna Šošůvka Šošůvka 45, Šošůvka tel.: Kloboucký rohlík Rohlík má jemnou, klasicky rohlíkovou chuť díky vlastnímu kvásku a vyzrálému těstu. Je upečený z pečlivě vybrané jihomoravské mouky a přidává se do něj vepřové sádlo. Pečlivý tvar Klobouckého rohlíku tvoří zkušení pekaři ručně a opatrné zacházení jej provází celou cestu k zákazníkovi. Křupavost, přirozenou vůni i šťavnatou střídku rohlík získává díky pečení sálavým teplem. Pekařství Křižák s.r.o. Pekařství Křižák používá tradiční receptury našich babiček. Vybírá si kvalitní mouky z jižní Moravy, zpracovává do náplní zdejší ovoce z vlastních sadů i od drobných pěstitelů. Pro různé typy pečiva vyvinuli v Pekařství Křižák domácí kvásky, které dodávají vynikající chuťové přirozené konzervační vlastnosti. Pekařství Křižák s.r.o. Boleradice Boleradice 18 Horácké máslo 250 g Horácké máslo je vyrobeno z pasterované smetany získané z kravského mléka nakupovaného od zemědělců v nejméně ekologicky zatížených okresech v ČR. Díky kvalitnímu zpracování jsou zaručeny jeho jedinečné senzorické vlastnosti výrazná, charakteristická máslová chuť a vůně a zároveň dlouhá trvanlivost. Kategorie: Mléčné výrobky ostatní Mlékárna Olešnice, RMD Mlékárna Olešnice, RMD, je tradičním českým výrobcem mléčných výrobků od roku V současné době patří Mlékárna Olešnice k významným výrobcům másla, tvarohů, bílých sýrů, čerstvých sýrů, sýrů zrajících pod mrazem a čerstvého mléka, bílé sýry tvoří také rozhodující podíl z realizovaných exportů. Mlékárna Olešnice je držitelem certifikátů BRC a IFS. Mlékárna Olešnice, RMD Tržní Olešnice na Moravě tel.: Hoblinka Hoblinka je moderní cukrářský dezert podle vlastní receptury. Kakaový korpus je zalévaný máslem, lahodný kakaový krém ze šlehačky, jogurtu a kakaa je mírně oslazen. Tvar výrobku je záměrně jednoduchý, usnadňuje výrobu podle poptávky. Boční strany jsou obaleny praženými mandlemi, povrch je ozdoben hoblinami z bílé čokolády. Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek Ing. Václav Labský Cukrárna U Čtyř Mamlasů na náměstí Svobody v Brně již od roku 1991 připravuje pro své zákazníky výrobky podle tradičních receptur a na jejich výrobu používá nejkvalitnější tradiční suroviny. Firma je držitelem certifikátu Regionální potravina Jihomoravského kraje a ZLATÁ Chuť jižní Moravy a Chuť jižní Moravy. Ing. Václav Labský nám. Svobody Brno 19

13 Jihomoravský kraj Jihomoravský kraj Višňové Višňové je tradiční ovocné víno vyrobené nejmodernější vinařskou technologií s vysokým podílem višní. Tmavá červená barva i výrazná vůně zralých višní svědčí o vyzrálosti použité suroviny. Harmonicky sladěný vyšší zbytkový cukr s jemnou kyselinou a nižším alkoholem doplňují plnost a bohatost chuti, připomínající chuť pečeného vánočního cukroví. Ovocné víno získalo řadu ocenění. VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE VALTICKÉ PODZEMÍ získalo mnoho prestižních ocenění. Je pokračovatelem slavné vinařské tradice v Lednici na jihu Moravy. Spolupracuje s Mendelovou univerzitou v Brně. Nabízí úspěšná vína Lednicko-valtického areálu. VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE a.s. Nejdecká 714, Lednice tel.: , Horňácké patizonky Podstatnou složku produktu tvoří bio patizonky, které pro vás vypěstovali v panenské přírodě Bílých Karpat. Patizonky sbírají ve třetím dnu jejich růstu a nakládají je do sladkokyselého nálevu. Vynikají jedinečnou chutí a křupavostí. Lze je konzumovat jako samostatnou pochutinu či přílohu k masům. Vzhledově jsou patizonky velmi dekorativní. Horňácká farma s.r.o. Horňácká farma s.r.o. je ekologickou farmou. Kromě pěstování bio ovoce a zeleniny a jejich zpracování se věnuje ekologickému chovu zvířat, a to skotu, prasat, ovcí, koz, hus, kachen a perliček. Zároveň je producentem bio vajec. Farma provozuje agroturistiku, poskytuje možnost ubytování, zapůjčení kol a nabízí projížďky na koních. Farma je držitelem známky Tradice Bílých Karpat. Horňácká farma s.r.o. Hrubá Vrbka 120, Hrubá Vrbka tel.: Pstruh duhový uzený Punkevní pstruh duhový uzený je specialita z Rybářství Skalní mlýn. Má mimořádné chuťové vlastnosti. K ochutnání vybízí již vůně čerstvě vyuzené ryby. Uzený pstruh má zlatavou barvu, maso je velmi jemné, vynikající lahodné chuti. Hodí se ke konzumaci jak ve studeném, tak teplém provedení. Výborné je i použití do pomazánek. Uzený pstruh je atraktivní součástí rautových občerstvení. Ryby nejsou skladovány ani zamrazovány, jsou ihned připravené k expedici. S.M.K., a.s. S.M.K., a.s. provozuje Rybářství Skalní mlýn, které má již téměř padesátiletou tradici. Nachází se v čistém přírodním prostředí CHKO Moravský kras na řece Punkvě a zabývá se chovem pstruha duhového a sivena amerického. Rybářství má i vlastní líheň vybavenou nejmodernější technologií (kolaudace březen ). Rybářství Skalní mlýn Miroslav Fanta Lažánky Blansko tel.:

14 Jihomoravský kraj 2013 Jihomoravský kraj 2013 Vepřové ve vlastní šťávě 250 g Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas MASPRO, s.r.o. Jan Ševela Křičkova 3867/28, Hodonín tel.: Smetanový dezert Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek Cukrárna U Bílků Bc. Pavla Růžičková Brněnská 138, Křenovice u Slavkova tel.: , Židlochovická specialita z roštěnky Kategorie: Masné výrobky trvanlivé František Janíček náměstí Míru 26, Židlochovice tel.: Pivo 13 Vísecká pšenka Vesnický pivovar OHRADA s.r.o Karel Kamba Vísky 100, Vísky tel.: Čtyřchuťový kozí sýr Sedlák Kategorie: Sýry včetně tvarohu Eva Sedláková Faremní mlékárna Šošůvka Šošůvka 45, Šošůvka tel.: Hroznové želé Pavel Karlík Šardice 265, Šardice tel.: Rašnerův chleba Rašnerova pekárna s.r.o. PaedDr. Zdeněk Talaš Sušilova 39/6, Vyškov tel.: , Hraška Vanilka CERIA, s.r.o. Ing. Eliška Škvařilová Heinrichova 49, Brno tel.:

15 Jihomoravský kraj 2012 Jihomoravský kraj 2012 Zavařené uzené maso Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas MASPRO, s.r.o. Jan Ševela Křičkova 3867/28, Hodonín tel.: Perníkový řez Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek Cukrářství, perníkářství PUSINKA Ing. Jarmila Křížová majitelka Palackého tř. 97, Brno-Král. Pole tel.: Židlochovický Jihomoravák Kategorie: Masné výrobky trvanlivé František Janíček náměstí Míru 26, Židlochovice tel.: Vyškovský Březňák CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY a.s. náměstí Čsl. armády 116/4, Vyškov tel.: Kozí sýr SEDLÁK archivní sýr eidamového typu Kategorie: Sýry včetně tvarohu Eva Sedláková Faremní mlékárna Šošůvka Šošůvka 45, Šošůvka tel.: Újezdský šáteček s náplní ROBI pikant EUROBI spol. s r.o. Nádražní 371, Újezd u Brna tel.: , Tuřanské kysané zelí ve slaném nálevu AGRO Brno-Tuřany, a.s. Ing. Barbora Havlíčková Dvorecká 363/31, Brno-Tuřany tel.: , Moravský Podplameník Hrušák Vlastimil Valášek Flamescook group 9. května 200, Veverská Bítýška tel.:

16 Jihomoravský kraj 2011 Jihomoravský kraj 2011 Židlochovická zlatá paštika Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas František Janíček náměstí Míru 26, Židlochovice tel.: Malinový řez Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek Ing. Václav Labský nám. Svobody 10, Brno Židlochovák Kategorie: Masné výrobky trvanlivé František Janíček náměstí Míru 26, Židlochovice tel.: Dezertní sýr Kategorie: Sýry včetně tvarohu Mlékárna Olešnice, RMD Tržní 376, Olešnice na Moravě tel.: Kvasar speciální světlé nefiltrované pivo s přídavkem medu PIVO KVASAR s.r.o. Sentice 13, Tišnov tel.: Cibule z Bořitova Jaroslav Crhák náměstí U Václava 48, Bořitov tel.: Koláč velký ZEMSPOL a.s. Sloup Sloup 221, Sloup tel.: HONEY VIT (mateří kašička a pyl) Včelpo, spol. s r.o. Obora 108, Skalice nad Svitavou tel.:

17 Jihomoravský kraj 2010 Jihomoravský kraj 2010 Židlochovický pršut z kotlety Kategorie: Masné výrobky František Janíček náměstí Míru 26, Židlochovice tel.: Česnek z Bořitova Jaroslav Crhák náměstí U Václava 48, Bořitov tel.: Kozí brynza Sedlák Kategorie: Mléko a mléčné výrobky Eva Sedláková Faremní mlékárna Šošůvka Šošůvka 45, Šošůvka tel.: Ovoce s medem višeň VČELAPRODUKT Vavřinec Turčín Poštovní 157, Dolní Dunajovice tel.: Jogurtový dort Kategorie: Pekařské a cukrářské výrobky Ing. Václav Labský nám. Svobody 10, Brno Jubiler 1680 CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY a.s. náměstí Čsl. armády 116/4, Vyškov tel.:

18 Karlovarský kraj Karlovarský kraj Hroznětínská šunka krůtí Chebský kabanos Ovčí sýr Arnika Sladký tvarohový krém s čokoládou Chléb Boží Dar Bečovské oplatky Polotmavý 12 ležák Sušené višně Krásenské čajování švestkové Hroznětínská šunka krůtí Uzenářská specialita se vyrábí ze dvou druhů krůtího masa. Po zauzení má výrobek jemnou chuť a lehkou vůni. Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas Ladislav Zdeněk Rodinné řeznictví se zabývá prodejem masa a výrobou mnoha uzenářských výrobků dle tradičních receptur. Výroba uzenářských výrobků probíhá na zakázku v provozovně v Hroznětíně. Distribuce je možná přímo z výrobny, tzv. ze dvora, nebo ve vlastní maloobchodní prodejně v Ostrově na Hlavní ulici. Ladislav Zdeněk Potoční Hroznětín tel.: , Myslivecká klobása Ořechový salám Farmářský kozí sýr Děpoltovické máslo Karlovarské trubičky Kynšperský zajíc 12 světlý ležák Kolekce medů z Karlovarského kraje smíšený med Žitný chléb 2012 Hovězí maso ve vlastní šťávě Nakládaný kozí sýr Jogurt borůvka Bečovský chléb Karlovarské kapky Pivo Permon, světlé 11, nepasterované Med z doupovských lesů smíšený 2011 Doupovská uzená kýta klasik Nežichovský zrající sýr BIO selský jogurt bílý Pivovarský chléb Chyše Pralinka Varyáda Golf bylinná hořká Český med krémový pastový 2010 Doupovská klobása Kozí sýr Barbora Chléb DOKTOR vícezrnný Madam bylinný likér Chebský kabanos Chebský kabanos je jemnozrnná fermentovaná klobása s podílem hovězího a vepřového masa. Vyrábí se studenou cestou, doba zrání je deset dní. Stejně jako další produkty řeznictví je označen originální etiketou. Kategorie: Masné výrobky trvanlivé Roman Jelen Rodinné řeznictví se zabývá prodejem masa a výrobou řady vlastních polotovarů a masných výrobků podle tradičních receptur z místního regionu. Distribuce produktů probíhá v obchodech v Chebu a Františkových Lázních, kde je možné zakoupit také další regionální výrobky z okolních pekařských provozů. Roman Jelen Školní 219/ Františkovy Lázně tel.:

19 Karlovarský kraj Karlovarský kraj Ovčí sýr Arnika Polotvrdý plnotučný zrající sýr z ovčího biomléka z vlastní farmy zraje dva až šest měsíců. Je stejně jako ostatní mléčné výrobky vyráběn v malé sýrárně v Krušných horách. Sýr s charakteristickou chutí byl oceněn jako Česká biopotravina roku Kategorie: Sýry včetně tvarohu Horský statek Abertamy s.r.o. Ekologická farma v Krušných horách se zabývá výrobou mléčných produktů z kravského, kozího i ovčího mléka. Kromě sýrů jsou ve vlastních prodejnách v závislosti na sezoně k prodeji také jogurty, kefíry, máslo nebo čerstvé kozí či kravské mléko. Horský statek Abertamy s.r.o. Rybniční Abertamy tel.: Chléb Boží Dar Jde o žitnopšeničný chléb vyráběný tradičním způsobem za pomoci třístupňově vyváděného přírodního žitného kvasu. Díky prokvašení žitné mouky je méně zatíženo trávicí ústrojí, chléb je lépe stravitelný. Chléb se vyznačuje lahodnou chutí a dlouhou čerstvostí. Karlovarská pekárna TREND s. r. o. Karlovarská pekárna vyrábí 35 druhů slaného i sladkého pečiva se specializací na tradiční regionální výrobky, které dodává do maloobchodních prodejen, zároveň však zajišťuje zásobování hotelů a lázeňských domů. Výrobky jsou vyhledávané také mimo region. Část sortimentu je označena známkou Chráněné označení původu. Karlovarská pekárna TREND s. r. o. Slepá 517/ Karlovy Vary Rybáře tel.: Sladký tvarohový krém s čokoládou Sladký plnotučný tvaroh, do kterého je přidávána kvalitní čokoláda, je plněný do praktických kelímků a je určený pro okamžitou spotřebu. Jogurt je vyráběný tradiční ruční metodou v malé mlékárně a sýrárně přímo v areálu rodinné ekofarmy. Použité mléko pochází z vlastního chovu. Spolu s dalšími produkty z farmy je distribuován zejména ze dvora a na farmářských trzích v Plzni. Kategorie: Mléčné výrobky ostatní Belina s.r.o. Farma Belina hospodaří od roku Hlavním zaměřením je chov skotu a ovcí. Od roku 2009 je v provozu mini mlékárna, ve které se vyrábí široká škála mléčných výrobků. Farma se nachází v klidném a příjemném prostředí Toužimska a nabízí také možnost ubytování. Belina s.r.o. Nežichov 8, Toužim tel.: Bečovské oplatky Bečovské oplatky jsou ručně spékané lísko-oříškové lázeňské oplatky, tradiční pro region západočeského lázeňského trojúhelníku. Oplatky se vyrábějí s vlastním vzorem vycházejícím z architektury historického městečka. Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek Stanislav Pytlík Rodinné pekařství a cukrářství bylo založeno v roce 2003 v Bečově nad Teplou, kde se přímo na náměstí v blízkosti zámku nachází výrobna s vlastní prodejnou. Firma se specializuje na výrobu cukrářských a pekařských výrobků. Stanislav Pytlík Chodov Chodov tel.:

20 Karlovarský kraj Karlovarský kraj Polotmavý 12 ležák Polotmavý ležák z hanáckého sladu a žateckého chmele je vařený klasickou metodou. Pivo je kvašené v otevřených kádích a dlouhodobě leží v tancích, což zajišťuje dokonalý říz a vyrovnanou chuť. Pivo je stáčeno do lahví vyráběných v regionu, ve Starém Sedle. Pivovar PERMON s.r.o. Výroba piva na Sokolovsku byla obnovena po padesátileté přestávce. Od roku 2011 se moderní pivovar nachází v historických prostorách kláštera sv. Antonína Paduánského. Pivovar PERMON nabízí široký sortiment filtrovaných i nefiltrovaných, lehkých i těžších druhů piv, včetně oblíbených nepasterovaných pivních speciálů, ošetřených membránovou mikro filtrací. Pivovar PERMON s.r.o. Komenského Sokolov tel.: Krásenské čajování švestkové Ovocný čaj s převažující chutí a vůní použitých švestek. Směs je smíchána z různých druhů sušeného ovoce bez použití ibišku. Neobsahuje konzervační látky, sladidla a přídavná barviva. Po zalití se rozvine typická vůně a lahodná chuť použitého ovoce. Nápoj se pije teplý i studený a může se použít jako základ pro míchané nápoje. Jitka Šimůnková Firma je zaměřená na ovocné a bylinné čaje, sušené nesířené a neproslazované ovoce, sušenou nesířenou zeleninu včetně koření a kořenicích směsí. Jitka Šimůnková Mírová Krásno tel.: , Sušené višně Vypeckované čerstvé višně vypěstované v České republice nejsou dále proslazované a tím jsou unikátní. Višně jsou vysušené horkým vzduchem a potom balené. Mají přirozenou vůni bez chemických přídavků. REGENT PLUS Žlutice spol. s r.o. Sušárna ovoce je od roku 2011 součástí rodinné ekologické farmy. Kromě sušeného ovoce se farma zabývá i živočišnou výrobou s vlastními jatky, dále zpracováním zvěřiny, rostlinnou výrobou, má posklizňovou linku a kompostárnu. Pro případné zájemce je v nabídce i prohlídka farmy s ubytováním v rodinném penzionu a pro myslivce je k dispozici rodinná lovecká honitba Diana. REGENT PLUS Žlutice spol. s r.o. Zahradní 999, Unhošť Provozovna a prodejna: Žižkov 13, Žlutice tel.: ,

Regionální potravina 2015 Tradiční chuť z našich krajů

Regionální potravina 2015 Tradiční chuť z našich krajů Regionální potravina Tradiční chuť z našich krajů Obsah kraj Jihočeský kraj 4 Jihomoravský kraj 25 Karlovarský kraj 46 Královéhradecký kraj 66 Liberecký kraj 87 Moravskoslezský kraj 103 Olomoucký kraj

Více

Oceněné výrobky ze soutěže

Oceněné výrobky ze soutěže Oceněné výrobky ze soutěže Regionální potravina Moravskoslezský kraj 2010 Tvaroh měkký Je zpracován z kvalitní suroviny z podhůří Beskyd a vyráběn klasickou ruční metodou v tvarohářských vanách. Má specifické

Více

Naše nabídka. Cheesecake. Mrkvový dort. Tradiční americká receptura - sušenkový. z krémového. Philadelphia a vrstva zakysané smetany na povrchu.

Naše nabídka. Cheesecake. Mrkvový dort. Tradiční americká receptura - sušenkový. z krémového. Philadelphia a vrstva zakysané smetany na povrchu. Naše nabídka Cheesecake Tradiční americká receptura - sušenkový základ, náplň z krémového smetanového sýra Philadelphia a vrstva zakysané smetany na povrchu. 1 dort / 12-14 ks, 26cm průměr, váha - 1900g,

Více

krajská gastronomická soutěž VAŘÍME S REGIONÁLNÍ POTRAVINOU PŘÍLOHA: Kontakty na vítěze soutěže Regionální potravina v Plzeňském kraji 2010

krajská gastronomická soutěž VAŘÍME S REGIONÁLNÍ POTRAVINOU PŘÍLOHA: Kontakty na vítěze soutěže Regionální potravina v Plzeňském kraji 2010 krajská gastronomická soutěž VAŘÍME S REGIONÁLNÍ POTRAVINOU PŘÍLOHA: Kontakty na vítěze soutěže Regionální potravina v Plzeňském kraji 2010 Kategorie Firma Výrobek Kontakt Pekařské a cukrářské výrobky

Více

Název výrobku ( případně vžitý název) : Výrobce - název a adresa: Složení výrobku

Název výrobku ( případně vžitý název) : Výrobce - název a adresa: Složení výrobku Šumavské párky skop. střevo EAN/obj.číslo 10101 vepřové maso 34%, hovězí maso 10%, vepřové sádlo, voda, vepřové kůže, sója, solící směs ( jedlá sůl, konzervant E250, dextróza), bramborový škrob, stabilizátor

Více

t ,0 půlky nebo čtvrtky) Hovězí a telecí maso čerstvé nebo chlazené v jateční úpravě (vcelku,

t ,0 půlky nebo čtvrtky) Hovězí a telecí maso čerstvé nebo chlazené v jateční úpravě (vcelku, Oddíl 15 - Výroba potravinářských výrobků a nápojů 1510000011 Práce výrobní povahy ve výrobě masa a masných výrobků (kromě 1513900011) tis. Kč 77 098 81 189 95,0 1510000012 Práce ve mzdě ve výrobě masa

Více

ČESKÝ STATISTICKÝ ÚŘAD

ČESKÝ STATISTICKÝ ÚŘAD SPOTŘEBA POTRAVIN Jiří Hrbek Tisková konference,. prosince 21, ČSÚ Praha ČESKÝ STATISTICKÝ ÚŘAD Na padesátém 1, 1 2 Praha 1 www.czso.cz Spotřeba potravin v ČR v dlouhodobém srovnání 2 Celková spotřeba

Více

Prodej mléka, mléčných výrobků a masa přímo z farmy

Prodej mléka, mléčných výrobků a masa přímo z farmy Prodej mléka, mléčných výrobků a masa přímo z farmy Pasterizované mléko, sýry, tvaroh, jogurty, kefír a jogurtové nápoje. Vepřové a hovězí vakuované maso, klobásy, párky. Vše bez obsahu konzervantů. Objednávky

Více

Firemní katalog. Cukrářské a pekařské produkty

Firemní katalog. Cukrářské a pekařské produkty Firemní katalog Cukrářské a pekařské produkty Sestaven pro rok 2015 / 2016 Obsah Úvod... 3 O nás... 4 Seznam alergenů... 5 Pekařské produkty... 6 Chlebíčky... 7 Lahůdky... 10 Cukrářské produkty... 12 Muffiny...

Více

JAK NA POTRAVINOVOU SOBĚSTAČNOST?

JAK NA POTRAVINOVOU SOBĚSTAČNOST? JAK NA POTRAVINOVOU SOBĚSTAČNOST? ALENA SUCHÁNKOVÁ www.permanet.cz 21. 10. 2015, Ekologický institut Veronica, Brno PERMAKULTURA JAKO ZPŮSOB ŽIVOTA - ZDRAVÍ, JÍDLO, BYDLENÍ, VÝCHOVA 1990 - ÚPLNÝ KURZ PERMAKULTURNÍHO

Více

ČESKQ ANGLICKO NĚMECKÝ

ČESKQ ANGLICKO NĚMECKÝ Mirko Křivánek ČESKQ ANGLICKO NĚMECKÝ k RESTAURAČNÍM PROVOZEM LEDA 2004 OBSAH ÚVOD 14 POUŽITÉ ZKRATKY 15 1 TYPY STRAVOVACÍCH ZAŘÍZENÍ 16 1.1 Bar 16 1.2 Jídelna 17 1.3 Levné restaurace 17 1.4 Pivnice 19

Více

Katalog produktu a dárkových balení

Katalog produktu a dárkových balení kvalita, chut, tradice Katalog produktu a dárkových balení Svatojánské orechy Vítěz v soutěži veletrhu Tato zapomenutá moravská delikatesa je vyrobena podle původní, 100 let staré receptury. Mladé vlašské

Více

Originální dorty a dezerty pro každého!

Originální dorty a dezerty pro každého! Originální dorty a dezerty pro každého! Plánujete oslavu narozenin, svatbu, firemní večírek nebo třeba jen originální dar pro někoho ze svých blízkých? V CITYgastro Vám nabízíme fantastické dorty a dezerty

Více

KATALOG JAKOSTNÍCH VÍN. Víno s chutí tradice

KATALOG JAKOSTNÍCH VÍN. Víno s chutí tradice KATALOG JAKOSTNÍCH VÍN Jakostní vína Gold Premium Jedná se o jakostní vína, pocházející z hroznů vypěstovaných na místních vinicích. Vína pocházející z této krajiny jsou charakteristicky plné, osobité,

Více

2. - 6.6.2014. Pondělí. Úterý. Středa. Čtvrtek. Pátek

2. - 6.6.2014. Pondělí. Úterý. Středa. Čtvrtek. Pátek 2. - 6.6.2014 Přesnídávka : Mléčná rýže, kukuřičné lupínky Polévka : Rajská s těstovinami Hlavní chod : Zeleninové rizoto se sýrem, červená řepa Svačina : Rohlík s kuřecí pěnou, rajče Přesnídávka : Bábovka,

Více

Myslivecká restaurace - Vila Háj Třeština u Mohelnice

Myslivecká restaurace - Vila Háj Třeština u Mohelnice Studené předkrmy 0,33l Sklenička zvěřinové paštiky podávaná s chlebem (pro 2 aţ 3 osoby) (dle denní nabídky) 100g Obloţený talíř (50g eidam, 50g dušená šunka) Polévky 0,33l Myslivecká česnečka se sýrem

Více

sleva Platnost od pondělí 3. 9. do neděle 16. 9. 2012 www.billa.cz 20% Jogurt ovocný 200 g, více druhů Jablko Gala 600 g, Itálie 100 g = 8,95 Kč

sleva Platnost od pondělí 3. 9. do neděle 16. 9. 2012 www.billa.cz 20% Jogurt ovocný 200 g, více druhů Jablko Gala 600 g, Itálie 100 g = 8,95 Kč Platnost od pondělí 3. 9. do neděle 16. 9. 2012 www.billa.cz Na všechny výrobky z tohoto letáku 20% Jogurt ovocný 200 g, více druhů 17 90 100 g = 8,95 Kč Jablko Gala 600 g, Itálie 56 90 100 g = 9,48 Kč

Více

Jídelní lístek

Jídelní lístek 1. - 4. 3. 2016 Úterý Rohlík s máslem a džemem, kakao (1,7) Polévka z červené čočky (1,7,9) Zapečené rybí filé se sýrem, bramborová kaše, třešňový kompot, rybízový čaj (1,4,7) Toustový chléb s ledovým

Více

VILÉM spol. s r.o. Havlíčkův Brod Složení a záruky nebalených výrobků číslo Název výrobku Minimální

VILÉM spol. s r.o. Havlíčkův Brod Složení a záruky nebalených výrobků číslo Název výrobku Minimální Složení a záruky nebalených výrobků číslo Název výrobku Minimální Složení výrobku trvanlivost 2040 Chléb pšenično žitný 4 72 hodin voda,pšeničná mouka, žitná mouka, sůl,droždí, kmín, látka zlepš.mouku(

Více

Předkrmy 69,-- 79,-- 69,-- 75,-- 49,-- 69,--

Předkrmy 69,-- 79,-- 69,-- 75,-- 49,-- 69,-- Předkrmy 100g Pomazánka z vepřových výpečků s cibulkou, čerstvý chléb 90g Uzené pstruží filátko, bylinkové máslo, toast 120g Špízky z baby mozzarellky a cherry rajčátek na čerstvém salátu 150g Kuřecí ragů

Více

Speciality na Tandooru

Speciality na Tandooru Speciality na Tandooru ( připravené na tvrdém dřevě v tradiční kavkazské peci ) alergen váha cena 1 1 LOVECKÁ VEČEŘE (4 OSOBY) Kuřecí steak 400g, vepřový šašlik 400g, lovecká klobáska500g, podávané s brambory,

Více

CO JSME SNĚDLI ZA 61 LET?

CO JSME SNĚDLI ZA 61 LET? CO JSME SNĚDLI ZA 6 LET? Průměrný obyvatel České republiky spotřeboval za období let až celkem 7 35 obilovin v hodnotě mouky, z toho 4 rýže. Z mlýnských a pekárenských výrobků spotřeboval 3 76 chleba.

Více

Chov zvířat v ekologickém zemědělství. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta, Katedra zootechnických věd

Chov zvířat v ekologickém zemědělství. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta, Katedra zootechnických věd Chov zvířat v ekologickém zemědělství Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta, Katedra zootechnických věd Vývoj ekologického zemědělství v ČR ČR: -počet zem. podniků cca 47tis.

Více

Mlékárna na rozhraní Lužických hor a Českosaského Švýcarska. www.milko.cz

Mlékárna na rozhraní Lužických hor a Českosaského Švýcarska. www.milko.cz Mlékárna na rozhraní Lužických hor a Českosaského Švýcarska www.milko.cz úvodem Vážení přátelé a příznivci kvalitních potravin, Mlékárna ve Varnsdorfu byla založena v nelehké době roku 1943 a její život

Více

80g Zvěřinová paštika v uzené slanině s borůvkovou omáčkou. 100g Kachní jatýrka s višňovou omáčkou

80g Zvěřinová paštika v uzené slanině s borůvkovou omáčkou. 100g Kachní jatýrka s višňovou omáčkou Předkrmy 80g Zvěřinová paštika v uzené slanině s borůvkovou omáčkou 100g Kachní jatýrka s višňovou omáčkou 80g Zapečený kozí sýr s medovým pórkem a cherry rajčatkem 59 Kč 79 Kč 69Kč Polévky 0,33l Silný

Více

Speciality na Tandooru

Speciality na Tandooru Speciality na Tandooru ( připravené na tvrdém dřevě v tradiční kavkazské peci ) 1 1 LOVECKÁ VEČEŘE (4 OSOBY) Kuřecí steak 400g, vepřový šašlik 400g, lovecká klobáska500g, podávané s brambory, lilkem, žampiony,

Více

Informace o obsažených alergenech Vám poskytne obsluha na vyžádání. Předkrmy

Informace o obsažených alergenech Vám poskytne obsluha na vyžádání. Předkrmy Informace o obsažených alergenech Vám poskytne obsluha na vyžádání. Předkrmy Paštika z vepřových jater a líček s brusinkovým želé, šalotkovou marmeládou a topinkou ze selského chleba 70 Kč Námi zauzená

Více

Clarion Grandhotel Zlatý Lev****

Clarion Grandhotel Zlatý Lev**** Catering Coffee break Standard Ekonom Komfort Business Obchodní snídaně Clarion Konferenční menu 3chodové á 250 Kč 3chodové á 350 Kč Konferenční bufet od 450 Kč Večerní rauty od 500 Kč Coffee break Ekonom,

Více

Vyhodnocení soutěže Regionální potravina 2011 Plzeňského kraje

Vyhodnocení soutěže Regionální potravina 2011 Plzeňského kraje Vyhodnocení soutěže Regionální potravina 2011 Plzeňského kraje 1) Masné výrobky tepelně opracované, včetně uzených mas - Přešínský špekáček Přešínský špekáček patří k nejprodávanějším výrobkům naší firmy.

Více

Snídaně Přesnídávka Oběd Svačina Večeře Druhá večeře Varianta 1. Polévka krkonošská cibulačka (1, 3, 9),

Snídaně Přesnídávka Oběd Svačina Večeře Druhá večeře Varianta 1. Polévka krkonošská cibulačka (1, 3, 9), JÍDELNÍ LÍSTEK NA OBDOBÍ OD. 2. 26 DO 25. 2. 26 Po.2. 3 Káva (b, d),, Chléb ks (, Polévka krkonošská cibulačka (, 3, ), 7), Rohlík, Sýr Hovězí na houbách (a), Těstoviny (, 3), Štola (, 3, 5, 7,, žervé

Více

Pestrost chutí. produkty

Pestrost chutí. produkty Pestrost chutí produkty Kečupy KAND Základní surovinou pro výrobu kečupů je kvalitní rajčatový protlak. Přídavkem dalších vybraných složek vzniká několik variací kečupů: sladký, chilli a s česnekem. Oproti

Více

Regionální potravina Libereckého kraje

Regionální potravina Libereckého kraje Regionální potravina Libereckého kraje Katalog oceněných výrobků v letech 2010-2012 Regionální potravina Libereckého kraje Odpovědnost výrobců potravin za jejich kvalitu a ohleduplnost zemědělců ke krajině

Více

J í d e l n í l í s t e k

J í d e l n í l í s t e k Týden: 45. od: 2.11. do: 6.11. Po Polévka: Kuřecí vývar s pohankovými vločkami Rohlík Hlavní jídlo: Kuřecí perkelt Špecle (bramborové těstoviny) Út Smetanový krém Bobík Polévka: Z míchaných luštěnin Hlavní

Více

J Í D E L N Í Č E K. strava.: RACIONÁLNÍ na období od do

J Í D E L N Í Č E K. strava.: RACIONÁLNÍ na období od do Sociálná služby města Moravská Třebová Svitavská 8, 57101 Moravská Třebová IČ: 00194263, DIČ: J Í D E L N Í Č E K strava.: RACIONÁLNÍ na období od 01.11.2016 do 30.11.2016 Datum Pořadí jídla Druh jídla

Více

TEREŠOVSKÝ BUŘTY JEMNÉ PÁRKY GRILOVACÍ KLOBÁSY TEREŠOVSKÁ KLOBÁSA SELSKÝ SALÁM VYSOČINA TURISTICKÝ SALÁM

TEREŠOVSKÝ BUŘTY JEMNÉ PÁRKY GRILOVACÍ KLOBÁSY TEREŠOVSKÁ KLOBÁSA SELSKÝ SALÁM VYSOČINA TURISTICKÝ SALÁM TEREŠOVSKÝ BUŘTY JEMNÉ PÁRKY GRILOVACÍ KLOBÁSY GOTHAJSKÝ ŠUNKOVÝ LANDŠMÍD TEREŠOVSKÁ KLOBÁSA SELSKÝ VYSOČINA TURISTICKÝ ŠUNKA NEJVYŠŠÍ JAKOSTI DEBRECÍNKA BŮČKOVÁ ROLKA BUČKOVÁ ROLKA S CHILLI S ČESNEKEM

Více

od 01.10.2015 do 31.10.2015 Čtvrtek 1.10.2015 Pátek 2.10.2015

od 01.10.2015 do 31.10.2015 Čtvrtek 1.10.2015 Pátek 2.10.2015 od 01..2015 do 31..2015 Čtvrtek 1..2015 chléb kmínový, pomazánka cizrnová, zel. obloha, ovoce, kakao (obsahuje al. : 01,,, ) polévka bramboračka s houbami, kuřecí přírodní řízek, rýže hrášková, čaj ovocný,

Více

Rautové občerstvení B1

Rautové občerstvení B1 Rautové občerstvení B1 500,- Kč / os. Doporučený počet od 25 osob Saláty 100 g/os. Míchaný zeleninový salát s marinovaným sýrem Těstovinový salát s kukuřicí a olivami Domácí zelný salát s mrkví a křenem

Více

Občerstvení formou rautu:

Občerstvení formou rautu: Krakonošův raut: sortiment Občerstvení formou rautu: Okurkový řez se sýrovou pěnou s ořechy Plněné rajské jablíčko pěnou z modrého sýra Rostbífová rolka s pěnou ze žervé Kanapky s různými pěnami Sušená

Více

Dělnická Most Velebudice IČO: DIČ: CZ Bankovní spojení: KB, a.s. Most č.účtu: /010 VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Dělnická Most Velebudice IČO: DIČ: CZ Bankovní spojení: KB, a.s. Most č.účtu: /010 VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE ČESTNÁ UZNÁNÍ O nejlepší regionální výrobek Ústeckého kraje Kraje Přemysla Oráče za rok 2012 Výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích 14.9.2012 Projekt vznikl za finanční podpory Ústeckého

Více

Ing. Matěj Kužel, Na Truhlářce 2084/40, 180 00, Praha 8 Libeň, provozovna: Cukrárna Emil Gaigher, Tyršova 644/42, Písek

Ing. Matěj Kužel, Na Truhlářce 2084/40, 180 00, Praha 8 Libeň, provozovna: Cukrárna Emil Gaigher, Tyršova 644/42, Písek Ing. Matěj Kužel, Na Truhlářce 2084/40, 180 00, Praha 8 Libeň, provozovna: Cukrárna Emil Gaigher, Tyršova 644/42, Písek Výrobky s tukovou náplní: Pokud není uvedeno přímo ve složení výrobků, mohou výrobky

Více

Oceněné výrobky ze soutěže

Oceněné výrobky ze soutěže Oceněné výrobky ze soutěže Regionální potravina Moravskoslezský kraj 2011 a 2010 Trefilova masopustní klobása Při její výrobě je použito vepřové maso a přírodní koření. Následně jsou klobásy dlouhodobě

Více

Česneková s chlebovými krutony a sýrem dle denní nabídky

Česneková s chlebovými krutony a sýrem dle denní nabídky 10g 150g 80g 80g 80g PŘEDKRMY Domácí utopenec v zavařovačce, chléb Nakládaný hermelín s chilli a česnekem, chléb Grilovaná klobása s čerstvým křenem, chléb Carpaccio z hovězí svíčkové s bylinkovým pestem,

Více

Zdeněk Kobes. Tisková konference, 5. prosince 2013, Praha

Zdeněk Kobes. Tisková konference, 5. prosince 2013, Praha SPOTŘEBA POTRAVIN Jiří Hrbek Zdeněk Kobes Tisková konference,. prosince 201, Praha ČESKÝ STATISTICKÝ ÚŘAD Na padesátém 1, 0 2 Praha www.czso.cz 120 SPOTŘEBA OBILOVIN V HODNOTĚ MOUKY STRUKTURA SPOTŘEBY

Více

TISKOVÁ KONFERENCE 11. 6. 2013 KVALITNÍ EVROPSKÝ VÝROBEK

TISKOVÁ KONFERENCE 11. 6. 2013 KVALITNÍ EVROPSKÝ VÝROBEK TISKOVÁ KONFERENCE 11. 6. 2013 KVALITNÍ EVROPSKÝ VÝROBEK Ing. Miroslav Toman, CSc. Prezident Potravinářské komory ČR Ing. Miroslav Koberna, CSc. Ředitel pro programování a strategii PK ČR KVALITNÍ EVROPSKÝ

Více

Polévka risi bisi, Vepřové v mrkvi, brambory, čaj B. Polévka risi bisi, Vepřové v mrkvi, brambory, čaj B

Polévka risi bisi, Vepřové v mrkvi, brambory, čaj B. Polévka risi bisi, Vepřové v mrkvi, brambory, čaj B K iřičce 120 JÍDELNÍ LÍSTEK NA ODOÍ OD 2. 10. 2017 DO 2. 10. 2017 Po 2.10. Sýr trojúhelníček 2 ks, rama 20 Sýr trojúhelníček 2 ks, rama 20 Sýr trojúhelníček 2 ks, rama 20 Pomazánka sýrová S, Mléko, Chléb

Více

Speciality regionální kuchyně:

Speciality regionální kuchyně: 1 2 Studené předkrmy: 80 g Uzený pstruh servírovaný s křenovou pěnou, cibulkou, mladým citronem a toustem 80 g Domácí paštika z husích jater v jemné pepřové krustě, s brusinkami a čerstvým chlebem 78,-

Více

[OBJEVTE CHUŤ UPMADE]

[OBJEVTE CHUŤ UPMADE] [OBJEVTE CHUŤ UPMADE] nabídka našich dortů www.upmade.cz [Jahodový dort] Světlý piškotový korpus Náplň: smetanová s tvarohem a jahodami 23 cm / 391 Kč 26 cm / 587 Kč [mrkvový dort] Mrkvový korpus Náplň:

Více

SKVĚLÁ ČESKÁ ZMRZLINA KATALOG 2015

SKVĚLÁ ČESKÁ ZMRZLINA KATALOG 2015 SKVĚLÁ ČESKÁ ZMRZLINA KATALOG 2015 TOČENÁ A KOPEČKOVÁ ZMRZLINA LEDOVÉ TŘÍŠTĚ TOPPINGY www.toje.cz O NÁS Pod obchodní značkou TOJE vyrábí a dodává česká společnost FRUJO, a.s. špičkové produkty pro profesionální

Více

Česneková polévka s opečenou slaninou, sýrem a chlebovými krutony (1,3,7)

Česneková polévka s opečenou slaninou, sýrem a chlebovými krutony (1,3,7) P o l é v k y Česneková polévka s opečenou slaninou, sýrem a chlebovými krutony (1,3,7) Hovězí vývar (1,3,7) s masem a domácími nudlemi Jihočeská kulajda (1,3,7) s h o u b a m i P ř e d k r m y 20 Kč 25

Více

Jídelníček. od do Jedličkův úst.liberec. Den Snídaně Přesnídávka Oběd Svačina Večeře Út 1

Jídelníček. od do Jedličkův úst.liberec. Den Snídaně Přesnídávka Oběd Svačina Večeře Út 1 1 2 3 Káva bílá Čaj ledový 1-l. krupicová s vejcem Limo Guláš bramborový Chléb chlupatý Jablko 1-Jitrnicový prejt Rohlík s máslem Rohlík Houska 1-Brambory - příloha Čaj se sirupem Salám turistický,drůbeží,šunk.

Více

Polévka hovězí rychlá (3, 7, 9), Kuře pečené (1, 6, 7, 9, 10, 11, 1a), Brambory, Kompot dia, Čaj

Polévka hovězí rychlá (3, 7, 9), Kuře pečené (1, 6, 7, 9, 10, 11, 1a), Brambory, Kompot dia, Čaj JÍDELNÍ LÍSTEK NA OBDOBÍ OD 5. 2. 26 DO. 2. 26 Po 5.2. 3 Káva (b, d),, Chléb ks (, Polévka hovězí rychlá (3, 7, ), Kuře pečené 7), Rohlík, (, 6, 7,,,, a), Brambory, Kompot, Punč, Vánoční Guláš báb (, 6,

Více

Váha všech pokrmů v jídelním lístku je kalkulovaná v syrovém stavu. Dětská ½ porce je účtovaná 65% běžné ceny.

Váha všech pokrmů v jídelním lístku je kalkulovaná v syrovém stavu. Dětská ½ porce je účtovaná 65% běžné ceny. Dobrý den, vítáme Vás v rodinném resortu Losinka Rapotín, který se nachází u vstupní brány do druhých největších hor České republiky, Jeseníků. Přejeme Vám příjemný pobyt, výbornou zábavu, kvalitní služby

Více

TECHNOLOGICKÝ LIST Č.3

TECHNOLOGICKÝ LIST Č.3 TECHNOLOGICKÝ LIST Č.3 Výroba selského čerstvého sýru varianty: Gyros, Pepř, Sůl, Bylinky SLOŽENÍ čerstvé kravské mléko, mezofilní kultura, syřidlo, voda, chlorid vápenatý, jedlá sůl, koření, dle chuti

Více

POLABSKÉ MLÉKÁRNY a.s. Poděbrady

POLABSKÉ MLÉKÁRNY a.s. Poděbrady POLABSKÉ MLÉKÁRNY a.s. Poděbrady Skvělé pro studenou a teplou kuchyni! Dopřejte si bez výčitek MILKO tvaroh každý den! MILKO TVAROH je jedinečná kombinace čerstvého tvarohu, delikátní smetany, rozpustné

Více

SEZNAM ALERGENŮ dle směrnice 1169/2011 EU

SEZNAM ALERGENŮ dle směrnice 1169/2011 EU SEZNAM ALERGENŮ dle směrnice 1169/2011 EU číslo alergenu 1 Obiloviny obsahující lepek 2 Korýši a výrobky z nich 3 Vejce a výrobky z nich 4 Ryby a výrobky z nich 5 Jádra podzemnice olejné (arašídy) a výrobky

Více

Sokolovská 67, 136 00 Praha 8. Platný k 31.8.2012 Zdroj: Oficiální stránky restaurace Karlínský mlýn

Sokolovská 67, 136 00 Praha 8. Platný k 31.8.2012 Zdroj: Oficiální stránky restaurace Karlínský mlýn Sokolovská 67, 136 00 Praha 8 Platný k 31.8.2012 Zdroj: Oficiální stránky restaurace Karlínský mlýn Předkrmy 100g Buffalo Mozzarella Caprese 85,- Kč (Mozzarella, rajčata, bazalka, olivový olej) 100g Pikantní

Více

Doporučení pro zdravé stravování v mateřských a základních školách, zřizovaných městem Liberec

Doporučení pro zdravé stravování v mateřských a základních školách, zřizovaných městem Liberec Doporučení pro zdravé stravování v mateřských a základních školách, zřizovaných městem Liberec Čerstvé suroviny a potraviny ve školních stravovacích zařízeních Obecné doporučení: Statutární město Liberec

Více

Vážení hosté. Vítáme Vás V Pivovaru. V prostorách, kde právě jste, se vařilo pivo již od roku 1757. a jak se říká kde se pivo vaří, tam se dobře daří

Vážení hosté. Vítáme Vás V Pivovaru. V prostorách, kde právě jste, se vařilo pivo již od roku 1757. a jak se říká kde se pivo vaří, tam se dobře daří Vážení hosté Vítáme Vás V Pivovaru V prostorách, kde právě jste, se vařilo pivo již od roku 1757 a jak se říká kde se pivo vaří, tam se dobře daří Věříme, že rozmanitý výběr jídel z naší kuchyně a bohatě

Více

III. Ol ČTVRTEK Polévka: Bramborová I. Vepřová krkovička na žampionech, vařené brambory, okurkový salát PÁTEK

III. Ol ČTVRTEK Polévka: Bramborová I. Vepřová krkovička na žampionech, vařené brambory, okurkový salát PÁTEK J Í D E L N Í L Í S T E K od 1. - 5.9.2014 Hovězí vývar se zeleninou a těstovinami Přírodní vepřová kotleta, vařené brambory, míchaný zeleninový salát Ol Žampionová Srbské rizoto syp.sýrem, steril.okurek

Více

ZÁKLADNÍ ZEMĚDĚLSKÉ PRODUKTY

ZÁKLADNÍ ZEMĚDĚLSKÉ PRODUKTY L 289/II/1924 CS Úřední věstník Evropské unie 30.10.2008 PŘÍLOHA XIII protokolu I Produkty pocházející z Jihoafrické republiky, na které se ustanovení o kumulaci podle článku 4 vztahují po 31. prosinci

Více

Pod čísly u všech pokrmů obsažen seznam alergenů

Pod čísly u všech pokrmů obsažen seznam alergenů Předkrmy: (doba přípravy 20-25 min) 1011 100g Grilovaný hermelín s brusinkami a vlašskými ořechy, 99,- domácí pečivo (1,5,7,8) 2284 70g Kachní paštika s mandlemi na pomerančích, 99,- domácí pečivo (1,5,8)

Více

Svatováclavská menu 2005

Svatováclavská menu 2005 Svatováclavská menu 2005 Hotýlek u Malého Vítka Polévka Slepičí vývar s domácími nudlemi 25,- Kč Hlavní jídla ¼ Pečené kachny s medovou hruškou, karlovarský knedlík, kyselé zelí 139,- Kč Uzená krkovice,

Více

Studené předkrmy. 50 g Domácí zvěřinová paštika 55,- s brusinkovou omáčkou a opečeným toastem (alergeny obsažené v pokrmu: 1, 3, 7, 12)

Studené předkrmy. 50 g Domácí zvěřinová paštika 55,- s brusinkovou omáčkou a opečeným toastem (alergeny obsažené v pokrmu: 1, 3, 7, 12) Studené předkrmy 50 g Domácí zvěřinová paštika 55,- s brusinkovou omáčkou a opečeným toastem (alergeny obsažené v pokrmu: 1, 3, 7, 12) 50 g Šunkový závitek 45,- se štýrským křenem a šlehačkou 50 g Prosciutto

Více

Ceník r. 2014 EXPRES MENU, s.r.o. TRUTNOV HOTOVÉ JÍDLO STERILOVANÉ 5 porcí bez přílohy

Ceník r. 2014 EXPRES MENU, s.r.o. TRUTNOV HOTOVÉ JÍDLO STERILOVANÉ 5 porcí bez přílohy Ceník r. 2014 EXPRES MENU, s.r.o. TRUTNOV HOTOVÉ JÍDLO STERILOVANÉ 5 porcí bez přílohy Hlavní jídla Složení a charakteristika 100g masa/porce cena bez DPH 150 g/porce Maso kuřecí stehenní - kousky: Kuřecí

Více

Alergeny ve výrobcích - MADETA a.s.

Alergeny ve výrobcích - MADETA a.s. Alergeny ve výrobcích - MADETA a.s. č.a. Výrobek Balení Alergeny 18026 Jihočeský Nature bílý jogurt kelímek 150 g mléko, sušené mléko, jogurtová kultura 18027 Jihočeský Nature bílý jogurt kelímek 380 g

Více

KATALOG CHLAZENÝCH VÝROBKŮ

KATALOG CHLAZENÝCH VÝROBKŮ KATALOG CHLAZENÝCH VÝROBKŮ 2013 1 název výrobku čoko - kokos katalogové číslo výrobku obrázek výrobku EAN kód 50121 počet kusů v balení trvanlivost výrobku čoko - kokos 50121 meruňka 50122 višeň 50123

Více

Jídelní lístek Ovocný talíř, voda

Jídelní lístek Ovocný talíř, voda 3. - 7. 10. 2016 Pondělí Chléb s vaječnou pomazánkou, mléko (1,3,7) Polévka se sýrovým kapáním (1,3,7,9) Džuveč z vepřového masa, rohlík, ibiškový čaj s citrónem (1,3,7) Ovocný talíř, voda Úterý Houska

Více

Jídelní lístek Piškoty s ovocným pyré, čaj (1,3,7)

Jídelní lístek Piškoty s ovocným pyré, čaj (1,3,7) 2. - 6. 5. 2016 Pondělí Chléb s pomazánkou z nivy, mléko (1,7) Polévka se sýrovým kapáním (1,3,7,9) Džuveč z vepřového masa, rohlík, ibiškový čaj s citrónem (1,3,7) Piškoty s ovocným pyré, čaj (1,3,7)

Více

vodňansku (1, 7, 9, 10, 11, 1a), Brambory,

vodňansku (1, 7, 9, 10, 11, 1a), Brambory, JÍDELNÍ LÍSTEK NA OBDOBÍ OD.. 27 DO 5.. 27 Po.. S 2D / Káva (b, d),, Chléb ks (, Polévka kroupová (,, 6, 7,, b), Kuře po 7), Rohlík ks (,, 7, ), vodňansku (, 7,,,, a), Brambory, Máslo ks (7), Vejce vařené

Více

KATALOG POLOŽEK. Kód Foto Název gram. trvan. ks/bal. Sojové výrobky KALMA. vhodné pro alergiky na kravské mléko, s výjimkou striktních alergiků

KATALOG POLOŽEK. Kód Foto Název gram. trvan. ks/bal. Sojové výrobky KALMA. vhodné pro alergiky na kravské mléko, s výjimkou striktních alergiků Vitall s.r.o. Vitall@vitall.cz KATALOG POLOŽEK Sojagurt s müsli 2-103 vhodné pro alergiky na kravské mléko, s výjimkou striktních alergiků 200g 10 dní 12 Sojagurt s müsli MALINA 2-103 vhodné pro alergiky

Více

od do Čtvrtek Pátek

od do Čtvrtek Pátek Čtvrtek 1.9.2016 Pátek 2.9.2016 Ochucené mléko, Rohlík, Pomazánka celerová, čerstvá zelenina,09,10 Kapustová polévka s bramborama, Kuřecí plátek, Dušená rýže, Salát rajčatový s cibulí Chléb, Pomazánka

Více

Lázeňský hotel Jirásek

Lázeňský hotel Jirásek studené předkrmy Domácí zvěřinová paštika na jablkách s brusinkami 62,00 Capresse salát ze sýra mazzarella a rajčat 85,00 Koktejl ze sýra Camembert, šunky, ananasu a zeleniny polévky Slepičí polévka s

Více

Zelňák (1, 3, 7), Vepřová pečeně (1, 1a), Mrkev zadělávaná. Uzené moravské, vejce, hořčice 50g (1, 3, 6, 7, 10)

Zelňák (1, 3, 7), Vepřová pečeně (1, 1a), Mrkev zadělávaná. Uzené moravské, vejce, hořčice 50g (1, 3, 6, 7, 10) JÍDELNÍ LÍSTEK NA OBDOBÍ OD 26.. 26 DO 2.. 26 Po 26.. S Káva (b, d),, Chléb ks (, Polévka krupicová s vejcem (,, 7, ), 7), Houska ks (, 7), Paštika Zelňák (,, 7), Vepřová pečeně (, a), Mrkev zadělávaná

Více

Polévka risi bisi, Vepřové v mrkvi, Brambory, Čaj B. Polévka risi bisi, Vepřové v mrkvi, Brambory, Čaj B

Polévka risi bisi, Vepřové v mrkvi, Brambory, Čaj B. Polévka risi bisi, Vepřové v mrkvi, Brambory, Čaj B Domov U iřičky K iřičce 120 5000 Hradec Králové IČO: 00570 JÍDELNÍ LÍSTEK NA ODOÍ OD 1.. 2017 DO 1.. 2017 Po 1.. ZM Sýr trojúhelníček 2 ks, Máslo 20 g, Chléb 1ks, houska 1ks, Čaj A, Sýr trojúhelníček 2

Více

Studené předkrmy. Teplé předkrmy. Saláty. Chuťovky. Polévky. Bezmasá jídla

Studené předkrmy. Teplé předkrmy. Saláty. Chuťovky. Polévky. Bezmasá jídla Studené předkrmy 120g Domácí srnčí paštika s brusinkami, chléb 75,- 100g Uzený pstruh s lehkým bramborovým salátem 75,- Teplé předkrmy 120g Husí játra po myslivecku, česneková topinka 75,- Vaječná omeleta

Více

Soutěž byla organizována pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a s finanční podporou Ústeckého kraje.

Soutěž byla organizována pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a s finanční podporou Ústeckého kraje. TISKOVÁ ZPRÁVA ÚSTECKÝ KRAJ ZNÁ VÍTĚZE SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ POTRAVINÁŘSKÝ VÝROBEK ÚSTECKÉHO KRAJE - KRAJE PŘEMYSLA ORÁČE Litoměřice, 12.6.2014 V Litoměřicích na Zahradě Čech dne 12.6.2014 159 výrobků od

Více

Jídelníček. od do Jedličkův úst.liberec. Den Snídaně Přesnídávka Oběd Svačina Večeře So 1

Jídelníček. od do Jedličkův úst.liberec. Den Snídaně Přesnídávka Oběd Svačina Večeře So 1 1 2 3 Út 4 St 5 Čt 6 Pá 7 Čaj s citronem Ovoce 1-l. hovězí s kapáním Ovoce Vajíčkový salát Chléb s máslem 1-Vepřové žebírka přírodní Sušenka Brambory - příloha Džem 1-Rýže dušená Chléb s máslem 1-kompot

Více

J Í D E L N Í L Í S T E K

J Í D E L N Í L Í S T E K Zařízení: VLRZ, Magnitogorská 2, 0 00 Praha 0 VK Vyškov - středisko Moravská Třebová 26.0.205 2:0 Snídaně Přídavek J Í D E L N Í L Í S T E K Hlavní činnost - vzs - žáci na dny 2..205-3..205 Pondělí 2..205

Více

Dle denní nabídky 35.-

Dle denní nabídky 35.- Studené předkrmy: 100g Zvěřinová paštika s brusinkovou omáčkou, pomerančem a opečeným toastem 47.- 100g Tlačenka s cibulí 30.- 100g Niva s jablky a vlašskými ořechy 45.- Polévka: Dle denní nabídky 35.-

Více

Restaurace Na Svaté Svatá 31 Zdice 314/003 699

Restaurace Na Svaté Svatá 31 Zdice 314/003 699 Studené předkrmy: 100g Pikantní salátek z olomouckých tvarůžků, pečivo 65.- 100g Talíř sušené šunky 75.- 100g Variace sýrů- niva, hermelín, olomoucké tvarůžky, máslo, pečivo 85.- 1ks Domácí nakládaný hermelín,

Více

Potravinářský průmysl

Potravinářský průmysl Mgr. Josef Mareš POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL VY_32_INOVACE_673 Potravinářský průmysl Výchozími surovinami potravinářského průmyslu jsou především domácí zemědělské, lesní a vodní produkty+dovážené suroviny.

Více

SEZNAM RECEPTŮ OZDOBY A OBLOHY/ 9 POLOTOVARY OBLOŽENÉ CHLEBÍČKY A STUDENÉ TOASTY

SEZNAM RECEPTŮ OZDOBY A OBLOHY/ 9 POLOTOVARY OBLOŽENÉ CHLEBÍČKY A STUDENÉ TOASTY SEZNAM RECEPTŮ OZDOBY A OBLOHY/ 9 POLOTOVARY Aspik ze želatiny / 15 Přírodní aspik / 16 Ochucené aspiky! 16 Použití aspiku / 16 Uchování aspiku / 17 Rozehhvání tuhého aspiku / 17 B rio š k y /17 Domácí

Více

Dobroty pro vás tel.: 568 858 223. Dobroty pro vás. Katalog cukrářských výrobků a lahůdek. Katalog cukrářských výrobků a lahůdek www.jestreb.

Dobroty pro vás tel.: 568 858 223. Dobroty pro vás. Katalog cukrářských výrobků a lahůdek. Katalog cukrářských výrobků a lahůdek www.jestreb. Dobroty pro vás Katalog cukrářských výrobků a lahůdek Katalog cukrářských výrobků a lahůdek www.jestreb.cz 2 MINI zákusky 1008 Brambora modelovaná 20g 1010 Indiánek ovocný 20g 1012 Kornoutek ovocný 20g

Více

Restaurace Lovecká Bašta Jídelní lístek

Restaurace Lovecká Bašta Jídelní lístek Restaurace Lovecká Bašta Jídelní lístek PŘEDKRMY 100g Zvěřinová paštika se šalotkovo-brusinkovým čatní (alergen 3, 7, 12) 73 Kč 100g Filírované vlažné kachní prsíčko pečené do růžova na trhaném salátu

Více

Zborovecká 10, 678 01 Blansko IČO:27165906 DIČ:CZ27165906. Katalog výrobků. platný od 1. 11. 2014

Zborovecká 10, 678 01 Blansko IČO:27165906 DIČ:CZ27165906. Katalog výrobků. platný od 1. 11. 2014 Pekárny Blansko a. s. Zborovecká 10, 678 01 Blansko IČO:27165906 DIČ:CZ27165906 Katalog výrobků platný od 1. 11. 2014 Telefonní čísla pro vyřizování objednávek a jejich reklamací: objednávky pekařských

Více

JÍDELNÍ LÍSTEK Penzion Pod Rozhlednou

JÍDELNÍ LÍSTEK Penzion Pod Rozhlednou JÍDELNÍ LÍSTEK Penzion Pod Rozhlednou Studený předkrm: Cena Kč Utopenec, chléb 35,- Chléb se sádlem (cibule, okurek), pečivo 25,- Nakládaný Camembert, pečivo 39,- Talíř se třemi druhy sýrů, pečivo 49,-

Více

Studené předkrmy 50g Krabí koktejl (ananas, jablko, celer, majonéza) 48,- Kč

Studené předkrmy 50g Krabí koktejl (ananas, jablko, celer, majonéza) 48,- Kč Studené předkrmy 50g Krabí koktejl (ananas, jablko, celer, majonéza) 48,- Kč 50g 50g Kuřecí koktejl (mrkev, jablko, mandarinky, kys. Smetana) Kuřecí salát (kuřecí maso, hrášek, kukuřice, kapie, majonéza)

Více

150 g Obložený talíř šunka, sýr, herkules, máslo, okurka. 100 g Šunkové kornoutky šunka, tvaroh, okurka, cibule

150 g Obložený talíř šunka, sýr, herkules, máslo, okurka. 100 g Šunkové kornoutky šunka, tvaroh, okurka, cibule Studené předkrmy 100 g Nakládaný hermelín 50 Kč 150 g Obložený talíř 60 Kč šunka, sýr, herkules, máslo, okurka 100 g Šunkové kornoutky 50 Kč šunka, tvaroh, okurka, cibule Teplé předkrmy 120 g Opečená klobása

Více

Kalorické tabulky potravin

Kalorické tabulky potravin BMI, Body Mass Index - jednoduchým výpočtem zjistíte, jak jste na tom s vaší váhou. BMI = hmotnost (kg) / výška (m) 2 BMI je však pouhým statistickým nástrojem, u konkrétních osob se může klinický stav

Více

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek do Svátek práce.

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek do Svátek práce. .05.27 do 02..27 Pondělí 1.5.27 Úterý 2.5.27 Svátek práce Středa 3.5.27 Čtvrtek 4.5.27 Pátek 5.5.27 ovocný jogurt s drobením, ovocný čaj (A: ) Pol. krupicová s vejci, vepřové maso na kmíně, barevná vřetena,

Více

200 g Hemenex 70,00 Kč 120 g Míchaná vejce 50,00 Kč

200 g Hemenex 70,00 Kč 120 g Míchaná vejce 50,00 Kč Studené předkrmy 100 g Škvarky s chlebem, cibule 45,00 Kč 80 g Šunková rolka s křenem 50,00 Kč 200 g Sýrový mix (niva, eidam, hermelín, uzený sýr) 75,00 Kč 80 g Hovězí carpaccio 95,00 Kč Teplé předkrmy

Více

chléb pšenično-žitný

chléb pšenično-žitný chléb pšenično-žitný 11001 8594004250971 chléb blanenský 1100 1 po-ne 3 11002 8594004251084 chléb blanenský B, kr 1100 2 po-so 3 11003 8594004250988 chléb blanenský 800 1 po-so 3 11004 8594004251091 chléb

Více

Jídelníček. od do Jedličkův úst.liberec. Den Snídaně Přesnídávka Oběd Svačina Večeře Út 1

Jídelníček. od do Jedličkův úst.liberec. Den Snídaně Přesnídávka Oběd Svačina Večeře Út 1 1 2 3 4 5 6 Chléb chlupatý Ovoce 1-l. rajská Rohlík Brambor. šišky s mákem Káva bílá Džusy 1-Květák smažený Smetánek Kakao granko 1-Tatarská omáčka 1-Okurkový salát Chleby obložené se šunkou Jogurt ovocný

Více

JÍDELNÍ LÍSTEK NA OBDOBÍ OD DO

JÍDELNÍ LÍSTEK NA OBDOBÍ OD DO JÍDELNÍ LÍSTEK NA OBDOBÍ OD 15. 8. 2016 DO 4. 9. 2016 Den Snídaně Přesnídávka Oběd Svačina Večeře Druhá večeře Polévka bramborová (1, 3, 6, 7, 9, 13), 7), Zeleninové rizoto s kuřecím masem sypané sýrem

Více

JÍDELNÍ LÍSTEK. 200 g Vepřový závitek s uzeným sýrem v jemné KARI omáčce 139 Kč (1,7,9,10) 150 g Krkonošská bašta (1,3,7,9,10)

JÍDELNÍ LÍSTEK. 200 g Vepřový závitek s uzeným sýrem v jemné KARI omáčce 139 Kč (1,7,9,10) 150 g Krkonošská bašta (1,3,7,9,10) JÍDELNÍ LÍSTEK AKTUÁLNĚ VÁM NABÍZÍME: 400 g FLANK STEAK 319 Kč (hovězí steak z pupku) 200 g Smažená kapsa plná štěstí (1,3,7,9) 145 Kč (kuřecí prso, niva, šunka, kapie, pórek) 200 g Vepřový závitek s uzeným

Více

JÍDELNÍ LÍSTEK NA OBDOBÍ OD DO

JÍDELNÍ LÍSTEK NA OBDOBÍ OD DO JÍDELNÍ LÍSTEK NA OBDOBÍ OD 5. 9. 2016 DO 18. 9. 2016 Den Snídaně Přesnídávka Oběd Svačina Večeře Druhá večeře Polévka hovězí se zeleninovými nočky (1,, 6, 7, 9, 1), Mléko, Vejce vařené (), Koprová omáčka

Více

od do Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny

od do Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Pondělí 2.1.2017 Úterý 3.1.2017 2 Středa 4.1.2017 2 Čtvrtek 5.1.2017 2 Pátek 6.1.2017 2 Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Med, máslo, chléb, rohlík, kakao / čaj (A: 01,03,07,12) Kmínová s kapáním (A:

Více

Polévka couračka, Rizoto s vepřovým masem, Řepa červená, Čaj B. Polévka mrkvová, Rizoto s vepřovým masem, Řepa červená, Čaj B

Polévka couračka, Rizoto s vepřovým masem, Řepa červená, Čaj B. Polévka mrkvová, Rizoto s vepřovým masem, Řepa červená, Čaj B 5000 Hradec Králové JÍDELNÍ LÍSTEK NA OBDOBÍ OD 6. 2. 2017 DO 12. 2. 2017 Po 6.2. g, Chléb 1ks, houska 1ks, Čaj A, g, Chléb 1ks, houska 1ks, Čaj A, g, Chléb 1ks, houska 1ks, Čaj A, Tvaroh šlehaný S, Ovoce,zelenina

Více

Regionální výrobci potravin Blanenska

Regionální výrobci potravin Blanenska Regionální výrobci potravin Blanenska Zpracovali žáci VIII. a IX. třídy ZŠ a MŠ Benešov v projektu Máme na výběr, který je součástí celosvětového Týdne globálního vzdělávání. Do rukou se Vám dostala brožura,

Více

Domácí produkty VSTUPTE DO NAŠÍ KUCHYNĚ PLNÉ RADOSTÍ

Domácí produkty VSTUPTE DO NAŠÍ KUCHYNĚ PLNÉ RADOSTÍ Katalog pochutin Domácí produkty VSTUPTE DO NAŠÍ KUCHYNĚ PLNÉ RADOSTÍ V jedinečných prostorách starého mlýna uprostřed přírody vznikají venkovsky laděné domácí produkty, které jsou tvořeny s láskou k venkovu,

Více