Regionální potravina Tradiční chuť z našich krajů

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Regionální potravina Tradiční chuť z našich krajů"

Transkript

1 Regionální potravina Regionální potravina Tradiční chuť z našich krajů

2 Regionální potravina tradiční chuť z našich krajů Značku Regionální potravina uděluje pátým rokem Ministerstvo zemědělství ČR nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Cílem je podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech obchodů, na farmářských trzích či přímo u výrobců. Soutěže o značku Regionální potravina se vyhlašují jednou ročně v každém ze 13 krajů České republiky. Přihlášený produkt musí být vyroben na území kraje, ve kterém bylo ocenění uděleno, a ze surovin dané oblasti nebo, pokud je to z objektivních důvodů nutné, z tuzemských surovin. Toto prestižní ocenění je garancí původu surovin, kvality a poctivé výroby. V roce přihlásilo v jednotlivých regionech 433 výrobců dohromady 1294 potravinářských výrobků. Značku Regionální potravina nově získalo 106 výrobků, které mohou čtyři roky zdarma užívat logo na obalech výrobků. Spotřebitelé mohou v současné době vybírat z celkem 475 produktů. Součástí projektu je také celostátní informační kampaň, jejímž cílem je seznámit spotřebitele s oceněnými regionálními potravinami a podpořit tak malé a střední producenty z regionů. Hlavním smyslem je prosadit na tuzemském trhu opravdu kvalitní, chutné, tradiční či speciální produkty. Díky krátkým distribučním cestám jsou tyto potraviny čerstvější a chutnější. Čím blíže jsou ke spotřebiteli, tím méně je zatíženo životní prostředí při jejich dopravě. Velmi významným aspektem, proč dát přednost regionálním potravinám, je také podpora zaměstnanosti v regionech. Na projektu se podílejí také Agrární komora ČR a Potravinářská komora České republiky. Podrobné informace o značce Regionální potravina, přehled oceněných potravin a akce, na kterých je můžete ochutnat, najdete na.

3 Proč kupovat Regionální potraviny? jsou zkrátka jiné než globální potraviny: tradiční, originální a z místních surovin vyrábějí se výhradně v českých podmínkách, takže je mají spotřebitelé i kontrola mnohem více na očích díky kratší distribuci jsou čerstvější a chutnější než potraviny putující z dálky jejich nákupem podporují spotřebitelé místní výrobce a zaměstnanost v regionu Značka Regionální potravina byla v roce udělena v následujících kategoriích: 1. Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas 2. Masné výrobky trvanlivé 3. Sýry včetně tvarohu 4. Mléčné výrobky ostatní 5. Pekařské výrobky včetně těstovin 6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek 7. Alkoholické a nealkoholické nápoje s výjimkou vína z hroznů vinné révy 8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě 9. Ostatní

4 Jihočeský kraj Jihočeský kraj Volarský bok dekor Hlubocká klobása Farmářský tvaroh Jogurt bílý ječné perly, skořice, rozinky Štrycle 900 g Kremeš Kněžínek 14 světlý, medový speciál Džem lesní směs Českokrumlovský karamel od Vaška 2013 Pečený bůček Volarská pikantní klobása Gouda zrající pod mazem Jihočeský zákys jahoda Vločkové oválky Strážská černá Paní 38 % Jihočeské JERKY z Třeboňského kapra, natur 2012 Krkovička uzená z komína Salám lovecký Jihočeský kozí přírodní sýr Bio Jogurt bílý s ovocnou složkou višeň Krumlovský koláč Karamelový větrník Lhenická ovocná šťáva jablko-rakytník Kysané klokotské zelí Med medovicový z Třeboňska 2011 Mauzů farmářská paštika Agroláček s želé kuličkami Tutti-Frutti Chléb podmáslový Lhenické jablko ve vanilce Hruškovice Kysané zelí bílé Tolstolobik obecný uzený, porcovaný 2010 Mauzů myslivecká paštika Zlatá niva Boubín žitno-pšeničný chléb bez éček Lhenická ovocná šťáva jablko-jahoda Kysané zelí červené Kapr uzený porcovaný Volarský bok dekor Volarský bok dekor je vyroben z čistého, velmi kvalitního vepřového masa, které pochází od místních chovatelů. Jemně je dochuceno aromatickým kořením drceným kmínem, sladkou paprikou a hrubě drceným pepřem čtyř druhů. Neobsahuje žádné náhražky, ani komponenty z obilovin. Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas ZEFA Volary s.r.o. Společnost ZEFA Volary navazuje na proslulé volarské řezníky a uzenáře. Rekonstrukcí provozu Jatek ve Volarech Stögrově Huti vznikla s podporou Evropské unie moderní porážka hovězího skotu s místní malovýrobou tradičních specialit. Firma je držitelem certifikátu Regionální potravina ZEFA Volary s.r.o. Pivovarská Prachatice tel.: , Hlubocká klobása Výrobek obsahuje pouze vepřové maso, fermentační kultury určené ke zrání výrobku, chuťové přísady a konzervační látky. Vepřové maso utočené na kousky 3 mm společně s přísadami se plní do vepřových zdíraných střev. Kategorie: Masné výrobky trvanlivé MAUZ výroba s.r.o. Českobudějovická firma Mauz čerpá z odkazu řeznických a uzenářských mistrů s jednoznačnou orientací na vysokou kvalitu a plnou chuť. Do svých výrobků zpracovává suroviny z místních zdrojů nejen od farmářů a chovatelů, ale i od jihočeských myslivců. Firma je držitelem certifikátu Regionální potravina 2010 a MAUZ výroba s.r.o. J. Dobrovského 557/ České Budějovice tel.:

5 Jihočeský kraj Jihočeský kraj Farmářský tvaroh Jde o ojedinělý výrobek tohoto typu. Farmářský tvaroh je plnotučný, lahodný, smetanové barvy, nadýchaný, krémovitý a dobře použitelný na další zpracování. Mléko, ze kterého se vyrábí, je do mlékárny dodáváno přímo z vlastní farmy. Kategorie: Sýry včetně tvarohu Jaroslav Auský Malou moderní mlékárnu vybudoval farmář Jaroslav Auský v návaznosti na rodinné zemědělské hospodářství, které zahrnuje zhruba 900 hektarů pozemků a 600 kusů krav. V jejím provozu a za pultem sousední prodejny lze zakoupit více než 30 originálních výrobků, zejména přírodní i ochucené tvarohy, sýry, jogurty a zákysy. Jaroslav Auský Nádražní Lomnice nad Lužnicí tel.: Štrycle 900 g Štrycle je téměř zapomenutý krajový výraz pro podlouhlý chléb. Je vyráběn ručně, dle tradiční české receptury z chlebové mouky pšeničné a žitné. Má specifickou chuť, výjimečnou trvanlivost a příjemnou vůni. Po zakrojení vznikne malý krajíc chleba vhodný především na svačiny pro malé děti i k letnímu grilování. ČEBIŠ ŘEHÁČEK komanditní společnost Firma Čebiš-Řeháček k. s., je známá jako Pekařství Chyšky. Společnost byla založena roku 1991 pány Čebišem a Řeháčkem, jako jedna z prvních soukromých pekáren v regionu. Pekařství je dynamicky se rozvíjející společností. Snaží se přizpůsobit současným trendům, ale zároveň zachovat tradici v původních recepturách a výrobě. ČEBIŠ ŘEHÁČEK komanditní společnost Chyšky Písek tel.: Jogurt bílý ječné perly, skořice, rozinky Jogurt je vyroben z mléka krav plemene česká straka z vlastního chovu, které jsou šlechtěné na produkci mléka. Krávy jsou krmeny výhradně travními pícninami ze šumavských luk a v létě se volně pasou. Speciální přísadou jsou ochucené ječné perly s rozinkami a skořicí. Kategorie: Mléčné výrobky ostatní Ladislav Hošna Farmář Ladislav Hošna v rodinné mlékárně v osadě Vlčí Jámy na Prachaticku vyrábí v současné době 40 druhů mléčných výrobků. Sortiment tvoří jogurty, čerstvé a ochucené sýry, tvaroh a tvarohové krémy, polotvrdé a tvrdé sýry a tekuté mléčné výrobky. Firma je držitelem certifikátu Regionální potravina Ladislav Hošna Nová kolonie Volary tel.: Kremeš Kremeš je cukrářský řez obdélníkového tvaru. Pláty z odpalovaného těsta jsou naplněny lehkým vanilkovým pudinkovým krémem a šlehačkou. Kremeš je tradiční zákusek vyráběný v Čechách již počátkem minulého století. Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek POLANSKÝCH, s.r.o. Společnost Polanských, s.r.o., je na trhu již dvacet let a sídlí od počátku v Protivíně. Rodinná firma se původně zabývala pekařskou výrobou a maloobchodním prodejem ve dvou vlastních provozovnách a u několika zákazníků z okolí. Postupně otevřela další tři prodejny a činnost rozšířila o cukrářskou výrobu. V současné době zásobuje svými pekařskými a cukrářskými výrobky kromě svých prodejen dalších dvě stě padesát odběratelů převážně z jižních Čech. POLANSKÝCH, s.r.o. Mírová 146, Protivín Divize KLAS pekárna/cukrárna Protivín Jiráskova 112, Protivín tel.:

6 Jihočeský kraj Jihočeský kraj Kněžínek 14 světlý, medový speciál Jde o pivo českého typu, kvašené klasickou dvoufázovou technologií pomocí spodních kulturních pivovarských kvasinek. Výrábí se ze tří druhů ječných sladů a Žateckého chmelu. Podává se nefiltrované a nepasterizované, čímž si uchová prospěšné látky. Pivo se vyznačuje plnou chutí s doznívajícími tóny lesního medu a bohatou hustou pěnou. PRECIS HOLDING s.r.o. Společnost založila první českobudějovický mini pivovar, kde mění vodu, chmel a český slad v prvotřídní zlatavý mok. Vyrábí kvalitní kvasnicová piva tradičním způsobem, které lze ochutnat ve stylovém prostředí mini pivovaru. PRECIS HOLDING s.r.o. Haklovy Dvory České Budějovice tel.: Džem lesní směs Jde o tradiční přímou ruční výrobu a zpracovávané ovoce je českého původu, s výjimkou citrusů od dodavatelů bio ovoce. Džem obsahuje z 1/3 jahody, 1/3 borůvky, 1/3 maliny, cukr, citronovou šťávu a neobsahuje žádné konzervanty, barviva ani zahušťovadla. Má výraznou ovocnou chuť i vůni. Šárka Dvořáková Šárka Dvořáková vyrábí džemy v malé provozovně v Nových Hradech. Sama vše ručně zpracovává s důrazem na kvalitu. Kontroluje každý kus ovoce a zeleniny a při výrobě nepoužívá žádné konzervanty ani ochucovadla. Do některých druhů přidává k zahuštění čistý pektin. Velký důraz klade na poctivý přístup k práci. Šárka Dvořáková Pod Zámeckým Nové Hrady tel.: Českokrumlovský karamel od Vaška Tekutý karamel je skvělý k oslazení kávy, čaje, grogu, pudinku, zmrzlinových a ovocných pohárů, na palačinky, pečené banány, šišky s mákem, pro křupavější kůrku při dopékání masa, jako základ do červeného zelí, do boršče, různých polévek a omáček včetně svíčkové. Procesem karamelizace dochází k naštěpení cukru a karamel je tak skvělé alternativní sladidlo i pro ty, kteří klasický cukr nemohou konzumovat. Irena Kalkušová Irena a Václav Kalkušovi si splnili svůj sen. Při hledání, jak žít lépe, přišli na nápad začít doma vařit tekutý karamel. Dnes s ním sklízejí úspěchy, jejich karamel obdržel Certifikát Šumava originální produkt. Václav Kalkuš vyladil proces karamelizace tak, že jeho karamely jsou opravdu kulinářské zážitky. Proto má i název Českokrumlovský karamel od Vaška. Irena Kalkušová T. G. Masaryka Český Krumlov tel.:

7 Jihočeský kraj 2013 Jihočeský kraj 2013 Pečený bůček Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas LIBOR NOVÁK s.r.o. Ing. Bc. Zbyněk Vaněk Jižní 70, Hlincova Hora-Kodetka, Rudolfov tel.: , Vločkové oválky Pekařství NODES, spol. s r. o. Budějovická 21, Český Krumlov tel.: Volarská pikantní klobása Kategorie: Masné výrobky trvanlivé ZEFA Volary s.r.o. Pivovarská 197, Prachatice tel.: , Strážská černá paní 38 % Hill s Liquere s.r.o. Tomáš Hill Mlýnská 121/III, Jindřichův Hradec tel.: Gouda zrající pod mazem Kategorie: Sýry včetně tvarohu STATEK HORNÍ DVORCE s.r.o Zahrádky-Horní Dvorce 22 tel.: Jihočeský zákys jahoda Kategorie: Mléčné výrobky ostatní AGRO-LA, spol. s r.o. Jiráskovo předměstí 630, Jindřichův Hradec tel.: Jihočeské JERKY z Třeboňského kapra, natur CORAX Trading s.r.o. Mládežnická 1948/1, Dobrá Voda u Českých Budějovic tel.:

8 Jihočeský kraj 2012 Jihočeský kraj 2012 Krkovička uzená z komína Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas LIBOR NOVÁK s.r.o. Ing. Bc. Zbyněk Vaněk Jižní 70, Hlincova Hora-Kodetka, Rudolfov tel.: , Krumlovský koláč Pekařství NODES, spol. s r. o. Budějovická 21, Český Krumlov tel.: Salám lovecký Kategorie: Masné výrobky trvanlivé ANTONI CZ s.r.o. Dolní Třebonín 194, Dolní Třebonín tel.: Karamelový větrník Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek OPEKO spol. s r.o. Choustník 22, Choustník tel.: Jihočeský kozí přírodní sýr Bio Kategorie: Sýry včetně tvarohu Kozí farma Jakub Špatný Bílsko 25, Bavorov tel.: Lhenická ovocná šťáva jablko-rakytník Karel Gregora Krumlovská 94, Lhenice tel.: Jogurt bílý s ovocnou složkou višeň Kategorie: Mléčné výrobky ostatní Ladislav Hošna Nová kolonie 106, Volary tel.: Kysané klokotské zelí ZAS Dražice, a. s. Radkov 89, Tábor-Radkov tel.:

9 Jihočeský kraj 2012 Jihočeský kraj 2011 Med medovicový z Třeboňska Ing. Petr Sedláček Sídliště 666/II, Třeboň tel.: Chléb podmáslový Pekařství MPM Marek Baštýř Budějovická 118, Lomnice nad Lužnicí tel.: Jihočeský kraj 2011 Lhenické jablko ve vanilce Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek POLANSKÝCH, s.r.o. Jiráskova 112, Protivín tel.: Mauzů farmářská paštika Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas MAUZ výroba s.r.o. J. Dobrovského 557/27, České Budějovice tel.: Hruškovice Lihovar Lžín, spol. s r. o. Lžín 57, Soběslav tel.: Agroláček s želé kuličkami Tutti-Frutti Kategorie: Mléčné výrobky ostatní AGRO-LA, spol. s r.o. Jiráskovo předměstí 630/III, Jindřichův Hradec tel.: Kysané zelí bílé Zemědělský podnik Malše a. s. Roudenská 98, Roudné tel.:

10 Jihočeský kraj 2011 Jihočeský kraj 2010 Jihočeský kraj 2010 Tolstolobik obecný uzený, porcovaný Blatenská ryba, spol. s r.o. Na Příkopech 747, Blatná tel.: Boubín žitno-pšeničný chléb bez éček Kategorie: Pekařské a cukrářské výrobky Pekařství Vladimír Cais Sídliště 385, Vlachovo Březí tel.: Lhenická ovocná šťáva jablko-jahoda Karel Gregora Krumlovská 94, Lhenice tel.: Mauzů myslivecká paštika Kategorie: Masné výrobky MAUZ výroba s.r.o. J. Dobrovského 557/27, České Budějovice tel.: Kysané zelí červené Zemědělský podnik Malše a. s. Roudenská 98, Roudné tel.: Zlatá niva Kategorie: Mléko a mléčné výrobky MADETA a. s. Rudolfovská tř. 246/83, České Budějovice Kapr uzený porcovaný Blatenská ryba, spol. s r. o. Na Příkopech 747, Blatná tel.:

11 Jihomoravský kraj Jihomoravský kraj Hadačova nožka Rostěnický Divočák Kozí tvarohové žervé Sedlák Horácké máslo 250 g Kloboucký rohlík Hoblinka Višňové Horňácké patizonky Pstruh duhový uzený 2013 Vepřové ve vlastní šťávě 250 g Židlochovická specialita z roštěnky Čtyřchuťový kozí sýr Sedlák Rašnerův chléb Smetanový dezert Pivo 13% Vísecká pšenka Hroznové želé Hraška Vanilka 2012 Zavařené uzené maso Židlochovický Jihomoravák Kozí sýr Sedlák archivní sýr eidamového typu Újezdský šáteček s náplní ROBI pikant Perníkový řez Vyškovský Březňák Tuřanské kysané zelí ve slaném nálevu Moravský Podplameník Hrušák 2011 Židlochovická zlatá paštika Židlochovák Dezertní sýr Koláč velký Malinový řez Kvasar speciální světlé nefiltrované pivo s přídavkem medu Cibule z Bořitova HONEY VIT (mateří kašička a pyl) 2010 Židlochovický pršut z kotlety Kozí brynza Sedlák Jogurtový dort Jubiler 1680 Česnek z Bořitova Ovoce s medem višeň Hadačova nožka Jde o klobásu s vysokým obsahem pečlivě vytříděné suroviny z prasat českého původu, porážených na menších jatkách, kde je na prvním místě kvalita suroviny. Pro dochucení tohoto výrobku je použita směs přírodního koření vlastní skladby. Klobása je jemné, vyvážené chuti, přiměřeně slaná. Hodí se dobře k ohřívání, grilování i douzování. Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas Hadač a Zapletal s.r.o. Hadač a Zapletal je menší regionální výrobce, zakládající si především na kvalitě svých více než 150 výrobků. K výrobě používá maso pocházející z chovů na jižní Moravě a Vysočině. Své výrobky zaváží nejen do Brna, kde mají na ulici Horova 36 podnikovou prodejnu, ale i do celého Jihomoravského kraje. HADAČ a ZAPLETAL, s.r.o., výroba masa a masných výrobků Na Mýtě Rosice u Brna tel.: Rostěnický Divočák Jde o tradiční trvanlivou klobásu, která je výjimečná svou chutí po mase, paprice a kouři. Klobása je příjemně kořeněná, mírně pikantní. Výborná je k vínu či pivu při posezení s přáteli. Vzhledově je odlišná a výjimečná tím, že je uzavřena špejlí. Kategorie: Masné výrobky trvanlivé ROSTĚNICE, a.s. Firma je na trhu s masem a masnými výrobky již od roku Vyrábí výrobky bez použití separátu a sóji. Řada výrobků se může pyšnit oceněním: Zlaté plody jižní Moravy (2008), Žarošická klobása ( 2. místo), Řeznická prodejna roku 2009 (Krajské i celostátní kolo 1. místo), Řeznická prodejna roku 2010 (Krajské kolo 1. místo) ROSTĚNICE, a.s. Rostěnice Vyškov Masná výroba: Rostěnice 140, Vyškov tel.:

12 Jihomoravský kraj Jihomoravský kraj Kozí tvarohové žervé Sedlák Kozí tvarohové žervé je vyrobeno z jemného plnotučného tvarohu. Ten je získáván z mléka koz pasoucích se v Moravském krasu. Má jemnou našlehanou vláčnou strukturu, velmi příjemnou, lehce nakyslou smetanovou chuť s nepatrným podtónem kozího buketu. Maximální péče je věnována celému procesu výroby s vyšším podílem ruční práce. Kategorie: Sýry včetně tvarohu Eva Sedláková Výrobky z kozího mléka se ve faremní mlékárně Šošůvka vyrábí již přes dvacet let. Samotné zemědělství sedlačení již téměř dvě sta let. Mimo výrobků z tvarohu nabízí sýry v šesti příchutích, mléko, syrovátku, brynzu, Archivní sýr eidamského typu nebo kefírové mléko. Jak hospodaření, tak sýraření je založeno na práci tzv. rodinného podniku. Eva Sedláková Faremní mlékárna Šošůvka Šošůvka 45, Šošůvka tel.: Kloboucký rohlík Rohlík má jemnou, klasicky rohlíkovou chuť díky vlastnímu kvásku a vyzrálému těstu. Je upečený z pečlivě vybrané jihomoravské mouky a přidává se do něj vepřové sádlo. Pečlivý tvar Klobouckého rohlíku tvoří zkušení pekaři ručně a opatrné zacházení jej provází celou cestu k zákazníkovi. Křupavost, přirozenou vůni i šťavnatou střídku rohlík získává díky pečení sálavým teplem. Pekařství Křižák s.r.o. Pekařství Křižák používá tradiční receptury našich babiček. Vybírá si kvalitní mouky z jižní Moravy, zpracovává do náplní zdejší ovoce z vlastních sadů i od drobných pěstitelů. Pro různé typy pečiva vyvinuli v Pekařství Křižák domácí kvásky, které dodávají vynikající chuťové přirozené konzervační vlastnosti. Pekařství Křižák s.r.o. Boleradice Boleradice 18 Horácké máslo 250 g Horácké máslo je vyrobeno z pasterované smetany získané z kravského mléka nakupovaného od zemědělců v nejméně ekologicky zatížených okresech v ČR. Díky kvalitnímu zpracování jsou zaručeny jeho jedinečné senzorické vlastnosti výrazná, charakteristická máslová chuť a vůně a zároveň dlouhá trvanlivost. Kategorie: Mléčné výrobky ostatní Mlékárna Olešnice, RMD Mlékárna Olešnice, RMD, je tradičním českým výrobcem mléčných výrobků od roku V současné době patří Mlékárna Olešnice k významným výrobcům másla, tvarohů, bílých sýrů, čerstvých sýrů, sýrů zrajících pod mrazem a čerstvého mléka, bílé sýry tvoří také rozhodující podíl z realizovaných exportů. Mlékárna Olešnice je držitelem certifikátů BRC a IFS. Mlékárna Olešnice, RMD Tržní Olešnice na Moravě tel.: Hoblinka Hoblinka je moderní cukrářský dezert podle vlastní receptury. Kakaový korpus je zalévaný máslem, lahodný kakaový krém ze šlehačky, jogurtu a kakaa je mírně oslazen. Tvar výrobku je záměrně jednoduchý, usnadňuje výrobu podle poptávky. Boční strany jsou obaleny praženými mandlemi, povrch je ozdoben hoblinami z bílé čokolády. Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek Ing. Václav Labský Cukrárna U Čtyř Mamlasů na náměstí Svobody v Brně již od roku 1991 připravuje pro své zákazníky výrobky podle tradičních receptur a na jejich výrobu používá nejkvalitnější tradiční suroviny. Firma je držitelem certifikátu Regionální potravina Jihomoravského kraje a ZLATÁ Chuť jižní Moravy a Chuť jižní Moravy. Ing. Václav Labský nám. Svobody Brno 19

13 Jihomoravský kraj Jihomoravský kraj Višňové Višňové je tradiční ovocné víno vyrobené nejmodernější vinařskou technologií s vysokým podílem višní. Tmavá červená barva i výrazná vůně zralých višní svědčí o vyzrálosti použité suroviny. Harmonicky sladěný vyšší zbytkový cukr s jemnou kyselinou a nižším alkoholem doplňují plnost a bohatost chuti, připomínající chuť pečeného vánočního cukroví. Ovocné víno získalo řadu ocenění. VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE VALTICKÉ PODZEMÍ získalo mnoho prestižních ocenění. Je pokračovatelem slavné vinařské tradice v Lednici na jihu Moravy. Spolupracuje s Mendelovou univerzitou v Brně. Nabízí úspěšná vína Lednicko-valtického areálu. VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE a.s. Nejdecká 714, Lednice tel.: , Horňácké patizonky Podstatnou složku produktu tvoří bio patizonky, které pro vás vypěstovali v panenské přírodě Bílých Karpat. Patizonky sbírají ve třetím dnu jejich růstu a nakládají je do sladkokyselého nálevu. Vynikají jedinečnou chutí a křupavostí. Lze je konzumovat jako samostatnou pochutinu či přílohu k masům. Vzhledově jsou patizonky velmi dekorativní. Horňácká farma s.r.o. Horňácká farma s.r.o. je ekologickou farmou. Kromě pěstování bio ovoce a zeleniny a jejich zpracování se věnuje ekologickému chovu zvířat, a to skotu, prasat, ovcí, koz, hus, kachen a perliček. Zároveň je producentem bio vajec. Farma provozuje agroturistiku, poskytuje možnost ubytování, zapůjčení kol a nabízí projížďky na koních. Farma je držitelem známky Tradice Bílých Karpat. Horňácká farma s.r.o. Hrubá Vrbka 120, Hrubá Vrbka tel.: Pstruh duhový uzený Punkevní pstruh duhový uzený je specialita z Rybářství Skalní mlýn. Má mimořádné chuťové vlastnosti. K ochutnání vybízí již vůně čerstvě vyuzené ryby. Uzený pstruh má zlatavou barvu, maso je velmi jemné, vynikající lahodné chuti. Hodí se ke konzumaci jak ve studeném, tak teplém provedení. Výborné je i použití do pomazánek. Uzený pstruh je atraktivní součástí rautových občerstvení. Ryby nejsou skladovány ani zamrazovány, jsou ihned připravené k expedici. S.M.K., a.s. S.M.K., a.s. provozuje Rybářství Skalní mlýn, které má již téměř padesátiletou tradici. Nachází se v čistém přírodním prostředí CHKO Moravský kras na řece Punkvě a zabývá se chovem pstruha duhového a sivena amerického. Rybářství má i vlastní líheň vybavenou nejmodernější technologií (kolaudace březen ). Rybářství Skalní mlýn Miroslav Fanta Lažánky Blansko tel.:

14 Jihomoravský kraj 2013 Jihomoravský kraj 2013 Vepřové ve vlastní šťávě 250 g Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas MASPRO, s.r.o. Jan Ševela Křičkova 3867/28, Hodonín tel.: Smetanový dezert Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek Cukrárna U Bílků Bc. Pavla Růžičková Brněnská 138, Křenovice u Slavkova tel.: , Židlochovická specialita z roštěnky Kategorie: Masné výrobky trvanlivé František Janíček náměstí Míru 26, Židlochovice tel.: Pivo 13 Vísecká pšenka Vesnický pivovar OHRADA s.r.o Karel Kamba Vísky 100, Vísky tel.: Čtyřchuťový kozí sýr Sedlák Kategorie: Sýry včetně tvarohu Eva Sedláková Faremní mlékárna Šošůvka Šošůvka 45, Šošůvka tel.: Hroznové želé Pavel Karlík Šardice 265, Šardice tel.: Rašnerův chleba Rašnerova pekárna s.r.o. PaedDr. Zdeněk Talaš Sušilova 39/6, Vyškov tel.: , Hraška Vanilka CERIA, s.r.o. Ing. Eliška Škvařilová Heinrichova 49, Brno tel.:

15 Jihomoravský kraj 2012 Jihomoravský kraj 2012 Zavařené uzené maso Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas MASPRO, s.r.o. Jan Ševela Křičkova 3867/28, Hodonín tel.: Perníkový řez Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek Cukrářství, perníkářství PUSINKA Ing. Jarmila Křížová majitelka Palackého tř. 97, Brno-Král. Pole tel.: Židlochovický Jihomoravák Kategorie: Masné výrobky trvanlivé František Janíček náměstí Míru 26, Židlochovice tel.: Vyškovský Březňák CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY a.s. náměstí Čsl. armády 116/4, Vyškov tel.: Kozí sýr SEDLÁK archivní sýr eidamového typu Kategorie: Sýry včetně tvarohu Eva Sedláková Faremní mlékárna Šošůvka Šošůvka 45, Šošůvka tel.: Újezdský šáteček s náplní ROBI pikant EUROBI spol. s r.o. Nádražní 371, Újezd u Brna tel.: , Tuřanské kysané zelí ve slaném nálevu AGRO Brno-Tuřany, a.s. Ing. Barbora Havlíčková Dvorecká 363/31, Brno-Tuřany tel.: , Moravský Podplameník Hrušák Vlastimil Valášek Flamescook group 9. května 200, Veverská Bítýška tel.:

16 Jihomoravský kraj 2011 Jihomoravský kraj 2011 Židlochovická zlatá paštika Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas František Janíček náměstí Míru 26, Židlochovice tel.: Malinový řez Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek Ing. Václav Labský nám. Svobody 10, Brno Židlochovák Kategorie: Masné výrobky trvanlivé František Janíček náměstí Míru 26, Židlochovice tel.: Dezertní sýr Kategorie: Sýry včetně tvarohu Mlékárna Olešnice, RMD Tržní 376, Olešnice na Moravě tel.: Kvasar speciální světlé nefiltrované pivo s přídavkem medu PIVO KVASAR s.r.o. Sentice 13, Tišnov tel.: Cibule z Bořitova Jaroslav Crhák náměstí U Václava 48, Bořitov tel.: Koláč velký ZEMSPOL a.s. Sloup Sloup 221, Sloup tel.: HONEY VIT (mateří kašička a pyl) Včelpo, spol. s r.o. Obora 108, Skalice nad Svitavou tel.:

17 Jihomoravský kraj 2010 Jihomoravský kraj 2010 Židlochovický pršut z kotlety Kategorie: Masné výrobky František Janíček náměstí Míru 26, Židlochovice tel.: Česnek z Bořitova Jaroslav Crhák náměstí U Václava 48, Bořitov tel.: Kozí brynza Sedlák Kategorie: Mléko a mléčné výrobky Eva Sedláková Faremní mlékárna Šošůvka Šošůvka 45, Šošůvka tel.: Ovoce s medem višeň VČELAPRODUKT Vavřinec Turčín Poštovní 157, Dolní Dunajovice tel.: Jogurtový dort Kategorie: Pekařské a cukrářské výrobky Ing. Václav Labský nám. Svobody 10, Brno Jubiler 1680 CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY a.s. náměstí Čsl. armády 116/4, Vyškov tel.:

18 Karlovarský kraj Karlovarský kraj Hroznětínská šunka krůtí Chebský kabanos Ovčí sýr Arnika Sladký tvarohový krém s čokoládou Chléb Boží Dar Bečovské oplatky Polotmavý 12 ležák Sušené višně Krásenské čajování švestkové Hroznětínská šunka krůtí Uzenářská specialita se vyrábí ze dvou druhů krůtího masa. Po zauzení má výrobek jemnou chuť a lehkou vůni. Kategorie: Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas Ladislav Zdeněk Rodinné řeznictví se zabývá prodejem masa a výrobou mnoha uzenářských výrobků dle tradičních receptur. Výroba uzenářských výrobků probíhá na zakázku v provozovně v Hroznětíně. Distribuce je možná přímo z výrobny, tzv. ze dvora, nebo ve vlastní maloobchodní prodejně v Ostrově na Hlavní ulici. Ladislav Zdeněk Potoční Hroznětín tel.: , Myslivecká klobása Ořechový salám Farmářský kozí sýr Děpoltovické máslo Karlovarské trubičky Kynšperský zajíc 12 světlý ležák Kolekce medů z Karlovarského kraje smíšený med Žitný chléb 2012 Hovězí maso ve vlastní šťávě Nakládaný kozí sýr Jogurt borůvka Bečovský chléb Karlovarské kapky Pivo Permon, světlé 11, nepasterované Med z doupovských lesů smíšený 2011 Doupovská uzená kýta klasik Nežichovský zrající sýr BIO selský jogurt bílý Pivovarský chléb Chyše Pralinka Varyáda Golf bylinná hořká Český med krémový pastový 2010 Doupovská klobása Kozí sýr Barbora Chléb DOKTOR vícezrnný Madam bylinný likér Chebský kabanos Chebský kabanos je jemnozrnná fermentovaná klobása s podílem hovězího a vepřového masa. Vyrábí se studenou cestou, doba zrání je deset dní. Stejně jako další produkty řeznictví je označen originální etiketou. Kategorie: Masné výrobky trvanlivé Roman Jelen Rodinné řeznictví se zabývá prodejem masa a výrobou řady vlastních polotovarů a masných výrobků podle tradičních receptur z místního regionu. Distribuce produktů probíhá v obchodech v Chebu a Františkových Lázních, kde je možné zakoupit také další regionální výrobky z okolních pekařských provozů. Roman Jelen Školní 219/ Františkovy Lázně tel.:

19 Karlovarský kraj Karlovarský kraj Ovčí sýr Arnika Polotvrdý plnotučný zrající sýr z ovčího biomléka z vlastní farmy zraje dva až šest měsíců. Je stejně jako ostatní mléčné výrobky vyráběn v malé sýrárně v Krušných horách. Sýr s charakteristickou chutí byl oceněn jako Česká biopotravina roku Kategorie: Sýry včetně tvarohu Horský statek Abertamy s.r.o. Ekologická farma v Krušných horách se zabývá výrobou mléčných produktů z kravského, kozího i ovčího mléka. Kromě sýrů jsou ve vlastních prodejnách v závislosti na sezoně k prodeji také jogurty, kefíry, máslo nebo čerstvé kozí či kravské mléko. Horský statek Abertamy s.r.o. Rybniční Abertamy tel.: Chléb Boží Dar Jde o žitnopšeničný chléb vyráběný tradičním způsobem za pomoci třístupňově vyváděného přírodního žitného kvasu. Díky prokvašení žitné mouky je méně zatíženo trávicí ústrojí, chléb je lépe stravitelný. Chléb se vyznačuje lahodnou chutí a dlouhou čerstvostí. Karlovarská pekárna TREND s. r. o. Karlovarská pekárna vyrábí 35 druhů slaného i sladkého pečiva se specializací na tradiční regionální výrobky, které dodává do maloobchodních prodejen, zároveň však zajišťuje zásobování hotelů a lázeňských domů. Výrobky jsou vyhledávané také mimo region. Část sortimentu je označena známkou Chráněné označení původu. Karlovarská pekárna TREND s. r. o. Slepá 517/ Karlovy Vary Rybáře tel.: Sladký tvarohový krém s čokoládou Sladký plnotučný tvaroh, do kterého je přidávána kvalitní čokoláda, je plněný do praktických kelímků a je určený pro okamžitou spotřebu. Jogurt je vyráběný tradiční ruční metodou v malé mlékárně a sýrárně přímo v areálu rodinné ekofarmy. Použité mléko pochází z vlastního chovu. Spolu s dalšími produkty z farmy je distribuován zejména ze dvora a na farmářských trzích v Plzni. Kategorie: Mléčné výrobky ostatní Belina s.r.o. Farma Belina hospodaří od roku Hlavním zaměřením je chov skotu a ovcí. Od roku 2009 je v provozu mini mlékárna, ve které se vyrábí široká škála mléčných výrobků. Farma se nachází v klidném a příjemném prostředí Toužimska a nabízí také možnost ubytování. Belina s.r.o. Nežichov 8, Toužim tel.: Bečovské oplatky Bečovské oplatky jsou ručně spékané lísko-oříškové lázeňské oplatky, tradiční pro region západočeského lázeňského trojúhelníku. Oplatky se vyrábějí s vlastním vzorem vycházejícím z architektury historického městečka. Kategorie: Cukrářské výrobky včetně cukrovinek Stanislav Pytlík Rodinné pekařství a cukrářství bylo založeno v roce 2003 v Bečově nad Teplou, kde se přímo na náměstí v blízkosti zámku nachází výrobna s vlastní prodejnou. Firma se specializuje na výrobu cukrářských a pekařských výrobků. Stanislav Pytlík Chodov Chodov tel.:

20 Karlovarský kraj Karlovarský kraj Polotmavý 12 ležák Polotmavý ležák z hanáckého sladu a žateckého chmele je vařený klasickou metodou. Pivo je kvašené v otevřených kádích a dlouhodobě leží v tancích, což zajišťuje dokonalý říz a vyrovnanou chuť. Pivo je stáčeno do lahví vyráběných v regionu, ve Starém Sedle. Pivovar PERMON s.r.o. Výroba piva na Sokolovsku byla obnovena po padesátileté přestávce. Od roku 2011 se moderní pivovar nachází v historických prostorách kláštera sv. Antonína Paduánského. Pivovar PERMON nabízí široký sortiment filtrovaných i nefiltrovaných, lehkých i těžších druhů piv, včetně oblíbených nepasterovaných pivních speciálů, ošetřených membránovou mikro filtrací. Pivovar PERMON s.r.o. Komenského Sokolov tel.: Krásenské čajování švestkové Ovocný čaj s převažující chutí a vůní použitých švestek. Směs je smíchána z různých druhů sušeného ovoce bez použití ibišku. Neobsahuje konzervační látky, sladidla a přídavná barviva. Po zalití se rozvine typická vůně a lahodná chuť použitého ovoce. Nápoj se pije teplý i studený a může se použít jako základ pro míchané nápoje. Jitka Šimůnková Firma je zaměřená na ovocné a bylinné čaje, sušené nesířené a neproslazované ovoce, sušenou nesířenou zeleninu včetně koření a kořenicích směsí. Jitka Šimůnková Mírová Krásno tel.: , Sušené višně Vypeckované čerstvé višně vypěstované v České republice nejsou dále proslazované a tím jsou unikátní. Višně jsou vysušené horkým vzduchem a potom balené. Mají přirozenou vůni bez chemických přídavků. REGENT PLUS Žlutice spol. s r.o. Sušárna ovoce je od roku 2011 součástí rodinné ekologické farmy. Kromě sušeného ovoce se farma zabývá i živočišnou výrobou s vlastními jatky, dále zpracováním zvěřiny, rostlinnou výrobou, má posklizňovou linku a kompostárnu. Pro případné zájemce je v nabídce i prohlídka farmy s ubytováním v rodinném penzionu a pro myslivce je k dispozici rodinná lovecká honitba Diana. REGENT PLUS Žlutice spol. s r.o. Zahradní 999, Unhošť Provozovna a prodejna: Žižkov 13, Žlutice tel.: ,

KATALOG DRŽITELŮ ZNAČKY ČESKÝ VÝROBEK GARANTOVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČR

KATALOG DRŽITELŮ ZNAČKY ČESKÝ VÝROBEK GARANTOVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČR KATALOG DRŽITELŮ ZNAČKY ČESKÝ VÝROBEK GARANTOVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČR Najdi si svého výrobce www.vyrobci.foodnet.cz Najdi si svého výrobce www.vyrobci.foodnet.cz Kvalita potravin je téma, které poslední

Více

Oceněné výrobky ze soutěže

Oceněné výrobky ze soutěže Oceněné výrobky ze soutěže Regionální potravina Moravskoslezský kraj 2011 a 2010 Trefilova masopustní klobása Při její výrobě je použito vepřové maso a přírodní koření. Následně jsou klobásy dlouhodobě

Více

Zelenina čerstvá nebo mražená?

Zelenina čerstvá nebo mražená? PODPOROVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČESKÉ REPUBLIKY TESTOVALI JSME MAJONÉZY 09/12 ZÁŘÍ 2012 Zelenina čerstvá nebo mražená? strana 16 cena 29 Kč (str. 11) Děti a svačiny Ve znamení hub Klasa září 2012 Červi

Více

Adresář ekologických zemědělců

Adresář ekologických zemědělců Adresář ekologických zemědělců Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.

Více

Co vlastně jíme? Kde se vzaly chlebíčky? Strašák obezita. eidamy. 12 jarních receptů Klasa. Jak nakupovat kvalitní jídlo radí JAROSLAV SAPÍK

Co vlastně jíme? Kde se vzaly chlebíčky? Strašák obezita. eidamy. 12 jarních receptů Klasa. Jak nakupovat kvalitní jídlo radí JAROSLAV SAPÍK PODPOROVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČESKÉ REPUBLIKY pro váš zdravý stůl 05/13 KVětEN 2013 TESTOVALI JSME eidamy strana 18 cena 29 Kč Co vlastně jíme? Kde se vzaly chlebíčky? Strašák obezita květen 2013

Více

10 největších mýtů o pečivu

10 největších mýtů o pečivu PODPOROVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČESKÉ REPUBLIKY 07/14 29 Kč Červenec 2014 10 největších mýtů o pečivu Jak jíst správně v létě Co číhá na madlech nákupních vozíků? Tipy na zpracování ovoce Chutě jižní

Více

BIOSPOTŘEBITEL bulletin pro-bio ligy

BIOSPOTŘEBITEL bulletin pro-bio ligy BIOSPOTŘEBITEL bulletin pro-bio ligy Č.2/2007 Směsné biobrambory? Naši milí biospotřebitelé, členové PRO-BIO LIGY, jak jste jistě zaregistrovali do světa bio vtrhla nová vlna nákupních možností v podobě

Více

FLORA OLOMOUC 2013 PODZIMNÍ ETAPA 18. ročník výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků OLIMA 2013 PODZIMNÍ ZAHRADNICKÉ TRHY 2013

FLORA OLOMOUC 2013 PODZIMNÍ ETAPA 18. ročník výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků OLIMA 2013 PODZIMNÍ ZAHRADNICKÉ TRHY 2013 FLORA OLOMOUC 2013 PODZIMNÍ ETAPA 18. ročník výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků OLIMA 2013 18. ročník festivalu gastronomie a nápojů PODZIMNÍ ZAHRADNICKÉ TRHY 2013 24. ročník trhů květin,

Více

STUDIE PROVEDITELNOSTI

STUDIE PROVEDITELNOSTI STUDIE PROVEDITELNOSTI Central Markets- Revitalsinig and Promoting Traditional Markets in Central Europe v rámci programu Central Europe Oficiální heslo projektu: Znovu přivést trhy do center našich měst!

Více

SKVĚLÉ RECEPTY Uvařte si chutná a zdravá jídla s příchutí jara

SKVĚLÉ RECEPTY Uvařte si chutná a zdravá jídla s příchutí jara číslo 8 jaro 2015 zdarma ROZHOVOR se slavným českým šéfkuchařem Jaroslavem Sapíkem SKVĚLÉ RECEPTY Uvařte si chutná a zdravá jídla s příchutí jara ŠKOLA VAŘENÍ Jedinečný kořenící elixír balsamico Přivítejte

Více

Med je sladké pokušení

Med je sladké pokušení PODPOROVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČESKÉ REPUBLIKY Tradiční recepty na Velikonoce 04/15 29 Kč Duben 2015 Med je sladké pokušení i trpká nástraha Nenechte se v obchodě okrádat Mouka nemusí být jen bílá

Více

Levný sekt má ke hvězdám daleko

Levný sekt má ke hvězdám daleko PODPOROVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČESKÉ REPUBLIKY společenské akce konference a semináře výstavní expozice podpora prodeje akce pro děti Veteran Rallye a Srpnové hodování a mnoho dalších... www.dedeman.cz

Více

ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick dostupná sympatická sauvignon lná ryzlink rýnský sympatická c

ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick dostupná sympatická sauvignon lná ryzlink rýnský sympatická c typická současná delikátní aromati jedinečná elegantní charakteristick dostupná sympatická sauvignon ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick lná ryzlink rýnský sympatická c

Více

FARMÁŘSKÁ VÝROBA SÝRŮ A KYSANÝCH MLÉČNÝCH VÝROBKŮ VIII.

FARMÁŘSKÁ VÝROBA SÝRŮ A KYSANÝCH MLÉČNÝCH VÝROBKŮ VIII. MENDELOVA UNIVERZITA V BRNĚ ÚSTAV TECHNOLOGIE POTRAVIN ÚSTAV CHOVU A ŠLECHTĚNÍ ZVÍŘAT FARMÁŘSKÁ VÝROBA SÝRŮ A KYSANÝCH MLÉČNÝCH VÝROBKŮ VIII. Sborník referátů ze semináře s mezinárodní účastí. 19. 5. 2011

Více

ČASOPIS ZÁKAZNÍKŮ PRODEJEN COOP 1/2015 ZDARMA RÁDCE

ČASOPIS ZÁKAZNÍKŮ PRODEJEN COOP 1/2015 ZDARMA RÁDCE ČASOPIS ZÁKAZNÍKŮ PRODEJEN COOP 1/2015 ZDARMA RÁDCE Vybíráme z březnové nabídky 9, 90 PODĚBRADKA Citron, Pomeranč, Lesní plody 1,5 l cena za 1 l 6,60 Kč PDB_inz_193x74_TISK.indd 1 21.1.15 9:16 14, 90 Na

Více

Jak poznáme kvalitu? Mléko a mléčné výrobky

Jak poznáme kvalitu? Mléko a mléčné výrobky Jak poznáme kvalitu? Mléko a mléčné výrobky Jak poznáme kvalitu? Mléko a mléčné výrobky Ing. Jiří Kopáček, CSc. OBSAH PŘEDMLUVA 1 ÚVOD 2 MLÉKO A ZDRAVÍ VÝZNAM MLÉKA Z HLEDISKA VÝŽIVY 3 Složení a vlastnosti

Více

JIP východočeská, a.s.,

JIP východočeská, a.s., 1 2 3 V ážení zákazníci, teplých letních dnů pomalu ubývá a těch chladnějších přibývá. Ano, blíží se podzim, ve všech svých barvách, provoněný úžasnými vůněmi. Nástup chladných dnů jsme se pro vás rozhodli

Více

Výživa při nádorovém onemocnění

Výživa při nádorovém onemocnění Výživa při nádorovém onemocnění Praktická příručka pro pacienty Kolektiv autorů www.vyzivavnemoci.cz www.nutridrink.cz infolinka: 800 110 001 Výživa při nádorovém onemocnění Praktická příručka pro pacienty

Více

Rádce. jižní čechy. křížem krážem. jak ušetřit při vaření k červnu patří jahody 2/2011

Rádce. jižní čechy. křížem krážem. jak ušetřit při vaření k červnu patří jahody 2/2011 č a s o p i s z á k a z n í k ů p r o d e j e n c o o p 2/2011 křížem krážem jižní čechy jak ušetřit při vaření k červnu patří jahody Vybíráme z červnové nabídky SUPER CENA 14, 90 INSPIRED Vlhčené ubrousky

Více

Bio Obchod. Drogerie Rossmann zavádí vlastní řadu biopotravin enerbio. Značka Penam přichází na trh s novou řadou biopečiva. Obsah

Bio Obchod. Drogerie Rossmann zavádí vlastní řadu biopotravin enerbio. Značka Penam přichází na trh s novou řadou biopečiva. Obsah Informační měsíčník pro prodej biopotravin v České republice Bio Obchod Září 2008 Obsah Bio potraviny již od kojeneckého věku str. 4 Vánoční figurky v biokvalitě od české firmy str. 5 Zemědělská inspekce

Více

ZDARMA. magazín pro zákazníky supermarketů a hypermarketů Albert / únor 2013. Máslové loupáky. Jak voní Asie? Skvěle. I chutná! Napečeno!

ZDARMA. magazín pro zákazníky supermarketů a hypermarketů Albert / únor 2013. Máslové loupáky. Jak voní Asie? Skvěle. I chutná! Napečeno! ZDARMA magazín pro zákazníky supermarketů a hypermarketů Albert / únor 2013 Máslové loupáky s mandlemi (st r.3 7) Jak voní Asie? Skvěle. I chutná! Napečeno! Recepty z kynu tého těsta od nejlepších pekařů

Více

Jak se stravovat při diabetu 2. typu

Jak se stravovat při diabetu 2. typu Jak se stravovat při diabetu 2. typu Diabetes mellitus Diabetes mellitus (cukrovka) je metabolická porucha, projevující se zvýšenou hladinou cukru v krvi. Jde o onemocnění, při kterém je relativní nebo

Více

sýry Platnost: 29. 8. 25. 9. 2012 /

sýry Platnost: 29. 8. 25. 9. 2012 / sýry Platnost: 29. 8. 25. 9. 2012 / Osobní odběr Co možná o sýrech nevíte... Sýr se vyrábí především z kravského, kozího a ovčího mléka. Tím je nabídka v našich obchodech v podstatě vyčerpána. Sýr z mléka

Více

Jak poznáme kvalitu? SÝRY A TVAROHY

Jak poznáme kvalitu? SÝRY A TVAROHY Jak poznáme kvalitu? SÝRY A TVAROHY Jak poznáme kvalitu? Sýry a tvarohy Ing. Oldřich Obermaier, CSc. Ing. Vladimír Čejna, Ph.D. OBSAH Předmluva 1 Úvod 2 Zásady zdravé výživy 2 Bezpečné potraviny 2 Kvalita

Více

1/2011 ročník IV. Petr Kadeřábek, Mistr kávy 2010 UNOX SEZONA LEDU ZAČÍNÁ HOTEL & RESTAURANT QUALITY

1/2011 ročník IV. Petr Kadeřábek, Mistr kávy 2010 UNOX SEZONA LEDU ZAČÍNÁ HOTEL & RESTAURANT QUALITY 1/2011 ročník IV. NEODVÁDÍM POZORNOST OD PODSTATY KÁVY KÁ VY Petr Kadeřábek, Mistr kávy 2010 ný ověře nákla d OHLÉDNUTÍ ZA ÚSPĚCHEM ODBORNÝCH GASTRONOMICKÝCH PREZENTACÍ VAŘÍME V KONVEKTOMATU UNOX ATRAKTIVNÍ

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 PLZEŇSKÝ KRAJ STŘEDOČESKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ HLAVNÍ MĚSTO PRAHA KARLOVARSKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 PLZEŇSKÝ KRAJ STŘEDOČESKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ HLAVNÍ MĚSTO PRAHA KARLOVARSKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ STŘEDOČESKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ HLAVNÍ MĚSTO PRAHA KARLOVARSKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRAJ VYSOČINA JIHOMORAVSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ

Více

Šumavská značka slaví 5 let

Šumavská značka slaví 5 let Léto 0 číslo ZDARMA Výrobky, řemesla a lidé Již 0 výrobců se pyšní značkou Šumava originální produkt. Nováčky vám představujeme na straně. Koupání na Šumavě V horkých letních dnech jistě oceníte příjemné

Více

Nechte se svést růžovým! RŮŽOVÝ MÁJ 2014. Degustační festival růžových vín

Nechte se svést růžovým! RŮŽOVÝ MÁJ 2014. Degustační festival růžových vín Nechte se svést růžovým! RŮŽOVÝ MÁJ 2014 Degustační festival růžových vín Pražská paroplavební společnost na nebo nás navštivte ve vinotéce, která se nachází 150 m od Flory S námi poznáte Vltavu od Slap

Více

Co se událo Reportáže Téma čísla Kalendář akcí

Co se událo Reportáže Téma čísla Kalendář akcí ČASOPIS SMA ČR 3 červen 2015 Co se událo Reportáže Téma čísla Kalendář akcí Reportáže: MendelGrass 2015 Exkurze na farmy na Pardubicku a Jihlavsku Téma čísla: Podpora Zahájení činnosti mladých zemědělců

Více

SAMOSTATNÁ ODBORNÁ PRÁCE. Téma: GASTRONOMIE 3. TISÍCILETÍ. Makromolekulární kuchyně. J a n N o v á k

SAMOSTATNÁ ODBORNÁ PRÁCE. Téma: GASTRONOMIE 3. TISÍCILETÍ. Makromolekulární kuchyně. J a n N o v á k Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. SAMOSTATNÁ ODBORNÁ PRÁCE Téma: GASTRONOMIE 3. TISÍCILETÍ Makromolekulární kuchyně J a n N o v á k obor

Více