Výroční zpráva. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. No man knows what he can do until he tries. Carter G. Woodson

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Výroční zpráva. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. No man knows what he can do until he tries. Carter G. Woodson"

Transkript

1 Výroční zpráva 2014 No man knows what he can do until he tries. Carter G. Woodson NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Telefon Strakonická Černošice

2 Str. 01 Když jsme před lety organizovali školní festival, netušili jsme, že za několik let budeme stát v čele festivalů s národním i mezinárodním významem. Slovo úvodem Vážení přátelé, nepřeháním, když si dovolím říci, že rok 2014 byl pro sdružení a jeho projekty rokem revolučním. Ve všech letech předchozích jsme dosahovali znamenitého pokroku, nicméně rok 2014 znamenal velký skok kupředu, jelikož došlo k naplnění některých dlouhodobých cílů, čímž se nám otevřely i nové obzory a cíle. Když jsme před 7 lety pořádali náš první festival, tehdy školní festival na našem gymnáziu, rozhodně jsme si ani v duchu nepředstavovali, že za několik let dosáhneme miliónových obratů a budeme stát v čele produkčních týmů hned několika festivalů s národním a dokonce i mezinárodním významem. V letošním roce se konaly bezpochyby nejúspěšnější ročníky festivalů, které pořádáme. V rámci festivalu Mladí Ladí Jazz navštívily Českou republiku hvězdy mezi nimi např. Hiromi, Robert Glasper, či V. Wooten, povedlo se nám významně rozšířit počet lidí především dobrovolníků, kteří se v našich projektech angažují a vznikly ucelenější týmy pracující na jednotlivých projektech. Naše akce navštívilo přes lidí a celkově naše projekty strhly pozornost desítek tisíc lidí, kteří sledují naše online profily a prezentace. Začali jsme připravovat rozsáhlý evropský mezinárodní projekt s partnery z Polska, Itálie a Řecka. Z těchto úspěchů i četných zkušeností pro nás vychází mnoho výzev spočívajících např. v nutnosti lepší organizace a distribuce práce, outsourcingu a profesionalizace některých časově náročných aktivit především z oblasti administrativy a tudíž i zajištění financování vícenákladů, které takto vzniknou. Vždy, když člověk jde za svým cílem a podaří se mu jej přes všechny překážky naplnit, otevírá se mu prostor ještě širší plný ještě rozmanitějších cílů, které však vyžadují nejen větší množství práce, ale též zcela nové kvality, jenž si musí každý člen týmu osvojit. Proto jsem jako úvodní slova celé zprávy zvolil právě uvedený citát. Naopak pak ten, kdo se nepokusí zdolat žádnou z výzev, jenž před ním stojí, či na své cestě podlehne nástrahám a dřině, které dnes snad ještě více než kdykoliv dříve lemují každou z těchto cest, nemusí v životě nalézt úspěchu a přirozeného uspokojení ze života. Jan Jelínek, jednatel Nerudný fest.cz o.s.

3 Str. 02 Profil organizce Sdružení Nerudný fest.cz bylo založeno podle zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů 14. listopadu 2008 od je Nerudný fest.cz o.s. spolkem registrovaným ve spolkovém rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl L, vložka Nerudný fest.cz, o.s. Strakonická 1601 Černošice, Česká republika IČ : , DIČ: CZ Cílem činnosti sdružení Nerudný fest.cz je realizace uměleckých projektů se zaměřením na projekty studentů a jiných mladých lidí a podpora s uměním souvisejících aktivit. Pořádáním hudebních a jiných uměleckých projektů pomáháme s uplatněním mladým umělcům v celé oblasti kultury (od hudby, přes malbu až po divadlo), což rozvíjí jejich schopnosti, představuje jejich talent veřejnosti a případně jim umožňuje nastartovat další kariéru. Předním cílem je motivovat mladé lidi ke kontaktu s kulturně-hodnotnou a intelektuálně stimulující tvorbou a rozšiřovaní obzorů široké veřejnosti.

4 Str. 03 Přehled hl. projektů v roce 2014 MLADÍ LADÍ JAZZ 5. ročník, Mezinárodní jazzový festival, který prezentuje prestižní zahraniční jazzové projekty po boku s českými nadějnými hudebníky. Hlavní myšlenkou je přilákat mladé lidi k jazzu nejen jako hudbě, ale též životnímu stylu. Součástí je též cena pro mladé jazzové projekty Jazz Fruit, prestižní ocenění s financemi na nahrání debutového alba či hudební workshopy pro umělce i širokou veřejnost. JAZZBIT (série) / / / / / / 2014 Projekt Jazzbit je dceřiným projektem Mladí Ladí Jazz, který usiluje o podporu a propagaci jazzové hudby v České republice. Nabízí po celý rok pravidelné tematicky rozmanité jazzové koncerty se sníženým vstupným do 26 let (pouze 60 Kč). Odehrává se každý měsíc s výjimkou období konání mezinárodního jazzového festivalu Mladí Ladí Jazz a letních prázdnin. LÉTO NA JUNGMAŇÁKU 2. ročník, Multižánrový open-air festival přímo v srdci Prahy na Jungmannově náměstí v Praze. Projekt má za cíl oživit přes léto centrum Prahy kvalitním hudebním programem. Od rodin s dětmi, přes mladé lidi až k seniorům, všichni se potkají na jednom místě. To je hlavní myšlenkou Léta na Jungmaňáku, oživit Prahu přes léto napříč generacemi. Šest čtvrtečních večerů v průběhu července a srpna se zde představují hudební hvězdy po boku mladých talentů. Vstupné je zdarma.

5 Str. 04 STUDENT FEST 6. ročník, Klubový festival Student Fest je zaměřen hlavně na mladé publikum a představuje veřejnosti mladé středoškolské umělce. Jeho hlavními cíli jsou tak podpora mladých nadějných umělců a podněcování mladých lidí k vlastní tvorbě. Probíhá najednou v několika klubech kolem Národní třídy, tak aby každý mohl přebíhat mezi kluby dle vlastní programové preference. Do organizace festivalu se zapojují každoročně sami studenti středních škol. KONEC POLOLETÍ 5. ročník, Jednodenní akce, která je sesterským projektem Student Festu, kdy se v den vysvědčení na středních školách schází studenti, aby za doprovodu mnoha studentských kapel a djs společně oslavili konec pololetí. Detailnější informace k jednotlivým projektům naleznete na našich webových stránkách:

6 Str. 05 Mladí Ladí Jazz se definitivně stává největším projektem sdružení a svou náročností začíná převyšovat celou zbylou agendu sdružení. Popis činnosti v roce 2014 MLADÍ LADÍ JAZZ Iniciativa Mladí Ladí Jazz propaguje jazzovou hudbu mezi mladými lidmi, podporuje rozvoj mladých hudebníků a celkově se snaží zpřístupňovat jazz posluchačům všech generací v duchu motta Jazz pro všechny generace. Pátý ročník festivalu nabídl 8 koncertních večerů, což je zatím největší počet v celé jeho historii. Tento ročník byl přelomový rovněž díky své dramaturgické koncepci. Dramaturgie festivalu představila tři držitele Grammy Awards. Zatímco programu obecně dominovalo premiérové sólové vystoupení jedné z nejlepších jazzmanek současnosti, japonské pianistky Hiromi, úvod festivalu patřil čerstvému držiteli tohoto prestižního ocenění, Robertu Glasperovi, jenž oceněné album přijel představit pražskému publiku. Závěr naproti tomu patřil mistru baskytary a pětinásobnému držiteli Grammy Awards, Victoru Wootenovi. Festival Mladí Ladí Jazz představuje unikát v tuzemských podmínkách. Svou tradicí v propagaci jazzové hudby a podpory mladých hudebníků je v českém prostředí ojedinělý. Opětovně rostoucí počet návštěvníků festivalu s důrazem na mladé do 26 let prokazuje pokračující trend návratu jazzu mezi českou populaci. S pokorou si dovolujeme tvrdit, že právě iniciativa Mladí Ladí Jazz má na tomto vývoji velkou roli. Již třetím rokem pokračujeme ve spolupráci s Konzervatoří Jaroslava Ježka. Její náplní není pouze zprostředkování hudebního zážitku, ale též výběr mladých interpretů, kteří se představují po boku svých hvězdných kolegů. S partnerem Era svět se nám podařilo posunout vzdělávací aktivity festivalu od tradičních hudebních workshopů na další úroveň, kdy jsme poprvé v historii festivalu organizovali workshop zaměřený na vizualizaci hudby. Již pátým rokem proběhla tradiční a velmi důležitá součást Mladí Ladí Jazz, soutěž Jazz Fruit. Cena má za cíl podpořit rozvoj mladých začínajících interpretů, přičemž vítězi poskytne finanční dotaci ve výši Kč na nahrání debutového alba. Vítězem soutěže se v konkurenci 27 dalších projektů stala úchvatná kapela Ostrich Quartet. Více informací na

7 Str. 06 Dramaturgický harmonogram: Palác Akropolis Pitch Bender Robert Glasper Experiment (USA) 4.4. Palác Akropolis Superpower Portico Quartet (UK) Jazzdock Vítěz Jazz Fruit Tingvall Trio (SWE/GE) David Helbock Solo (AU) Jazztime SIXIN 7.4. Pražská Křižovatka Matouš Hejl Hiromi Uehara (JAP) 2.5. Palác Akropolis, 19:30 Victor Wooten Band (US) Jazztime Finále soutěže Jazz Fruit Jazzpospolita (PL) 9.5. Palác Akropolis Fiordmoss Boska (NOR)

8 Str. 07

9 Str. 08 Léto na Jungmaňáku v roce 2014 přilákalo přes návštěvníků. LÉTO NA JUNGMAŇÁKŮ Multižánrový festival se skládá ze šesti koncertů umístěných open-air přímo v srdci Prahy na Jungmannově náměstí. Jungmannovo náměstí je zajímavé místo, i když přes něj denně proudí davy lidí, málokdo se zde zastaví. Proto jsme se rozhodli toto náměstí trochu oživit a zároveň využít jeho skvělé polohy a snadné dopravní dostupnosti. Ve spolupráci s generálním partnerem Era svět se nám daří zajistit velmi rozmanitý program pro všechny návštěvníky zdarma. Svěží atmosféru každému koncertu dodává mladá kapela, jako předskokan větším jménům. Cílem této snahy je podpora mladé hudební scény. Hlavní program je tvořen výběrem toho nejlepšího z české a nově i zahraniční scény. Festival přichází s bohatým programem paradoxně v době letních prázdnin, kdy mnoho klubů raději zavírá a pro Prahu začíná jakási kulturní okurková sezóna. Nejde o to, že by všichni lidé odjeli pryč z Prahy třeba na dovolenou nebo na velké open-air festivaly. Lidí v Praze zůstává dost, jen se jim nechce chodit nikam dovnitř. Pak se nenabízí nic lepšího než uspořádat open-air festival přímo v centru Prahy. Druhý ročník festivalu navázal na úvodní úspěch festivalu, a proto bylo možné v roce 2014 festival posunout o řád výše. Podařilo se nám zásadním způsobem vylepšit technické zajištění akce, což šlo ruku v ruce i s úspěchem vyjednávání na Praze 1, kde se nám podařilo vyjednat prostor pro pódium 6x4m. Právě tím byl naplněn předpoklad pro rozvoj dramaturgické stránky festivalu. Rozvoj po dramaturgické stránce byl znát na první pohled. Na Jungmannovo náměstí se nám podařilo dostat přední česká jména jako je Iva Bittová, Krausberry, Prago Union či The Tap Tap Orchestra. Nad to se nám povedlo do České republiky poprvé přivést inovativní electro-swingový projekt Dirty Honkers, který si okamžitě získal velkou pozornost českého publika. Tím jsme nastartovali trend, ve kterém bychom rádi pokračovali, kdy kromě známých českých interpretů na festivalu představíme i jeden zajímavý zahraniční projekt. Posun dramaturgie měl pak zásadní vliv na návštěvnost festival, která v roce 2014 přesáhla hranici lidí a každý z večerů bylo Jungmannovo náměstí zcela plné posluchačů. Festival rovněž zaznamenal velký ohlas v médiích i online. Více informací na

10 Str. 09

11 Str. 10 Udržení komunity posluchačů, ale i spolupráce s mladými hudebníky na scéně, to je role Jazzbitu v kontextu festivalu Mladí Ladí Jazz. Zároveň nosné i příjemné večery plné skvělé hudby. JAZZBIT Projekt Jazzbit svým obsahem i dobou trvání záměrně doplňuje iniciativu Mladí Ladí Jazz, dalo by se říci, že je její součástí. Jedná se o každý měsíc se opakující akci, která má za cíl nabízet pravidelně jazzové koncerty pražskému publiku Jazzbit se koná vždy po celý rok s výjimkou doby konání festivalu Mladí Ladí Jazz a letních prázdnin. Již čtvrtým rokem realizujeme tuto sérii koncertů, což je na návštěvnosti a oblíbenosti projektu silně znát. Za dobu své existence si dokázala vytvořit poměrně silnou návštěvnickou základnu. Každý měsíc nabízí jazzově laděné koncerty do 26 let pouze za 60Kč, pro ostatní za dvojnásobek. Úmysl je jasný: Umožnit co největšímu množství lidí poslouchat jazz pravidelně za přístupných podmínek. Projekt zpravidla představuje mladé a talentované formace z celé ČR, žánrově zejména z fusion jazzové oblasti. Letos poprvé na Jazzbitu vystoupil zahraniční interpret a držitel Grammy Award, americký klarinetista Oran Etkin. Každý koncert je věnován určitému tématu, což večery kompozičně uceluje a zároveň nabízí zajímavější zážitek svým návštěvníkům (od vánočního speciálu, přes balkánský večírek až k latinsko-americké vlně). V průběhu roku byl do organizace zapojen nový stážista Jonáš Herza, který dostal na starosti projekt za asistence týmu postupně produkčně zaštítit. Jonáš též začal večery Jazzbit moderovat. I další práce se chopili dobrovolníci z řad mladých lidí, ať už jde grafiku, roznos plakátů či výběr vstupného. Dale se nám v této sezóně podařilo zásadním způsobem posunout image akce za pomoci nových vizuálů, kterým nadále dominuje logo Jazzbitu, nicméně vždy odráží dané téma a celkově jsou atraktivnější. Velkým krokem bylo též vytvoření nové webové prezentace pro Jazzbit a vytvoření koncepce komunikace projektu na soc. síti Facebook Jazzbit v roce 2014 navštívilo téměř 700 návštěvníků. Více informací na

12 Str. 11

13 Str. 12 Není vždy poznat, když se projekt ubírá nesprávným směrem, když jde ale projekt směrem správným, poznáte to na první pohled a cítíte to při každém kroku. STUDENT FEST Student Fest je zaměřen hlavně na mladé publikum od 15 do 25 let, jeho hlavními cíli jsou podpora mladých nadějných umělců mezi jejich vrstevníky a kulturní rozvoj mladého publika. Jednodenní multižánrový hudební festival Student Fest je založený na ideji tzv. přebíhacího festivalu, podobně jako letní open-air festivaly Student Fest nabízí za jedno vstupné hned několik stageí s bohatým programem. Na rozdíl od open-air festivalů není situován na poli či louce, ale přímo v kulturním srdci Prahy, kde využívá blízké vzdálenosti klubů v kombinaci s jejich nenahraditelnou atmosférou. Festival si od svých začátků v roce 2009 vybudoval zvučné jméno a stabilní návštěvnickou základnu. Festival probíhá vždy ve středu před velikonočními prázdninami středních škol a každoročně ho navštěvuje zhruba 1500 návštěvníků během jednoho večera. V roce 2014 jsme navazovali na trendy nastartované v roce Podařilo se nám ještě více zapojit do dramaturgie, ale též i do samotné organizace studenty středních škol. Rok 2014 potvrdil správné směřování festivalu a jeho místo na scéně. I dramaturgicky jsme v roce 2014 postupovali stejnou cestou jako v předchozích ročnících, tj. zapojení řady středoškolských mladých umělců a uskupení, jež jsme doplnili o větší česká jména, ke kterým mladé publikum i vystupující mladí umělci vzhlíží. Z ekonomického pohledu se podařilo po několika finančně rozpačitých ročnících získat financování ze soukromého sektoru a zajistit tak udržitelnost projektu. Tímto ročníkem byla zároveň ukončena dvouletá stáž studenta Tashiho Ermla u nás v organizaci, který byl vybrán z řad studentů jako hlavní studentský organizátor. Po maturitě se, jak zmiňuje ve svém reportu, i díky zkušenostem v naší organizaci dostal na studium produkce na FAMU (Filmové a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze). V průběhu roku 2014 byli zároveň vytipováni možní stážisti pro další roky. Celkově lze tedy hodnotit rok 2014 jako velmi úspěšný ročník, který dovršil stabilizaci festivalu v jeho staro-nové podobě. Před námi se otevírají nové výzvy především v dalším rozšíření festivalu o mimo-hudební program a

14 Str. 13 v zintenzivnění spolupráce s komunitou tvořících a potenciálních produkčních středoškoláků, systematizace procesů a vedení. Více informací na PROGRAM FESTIVALU STUDENT FEST 2014 > ROCK CAFÉ HLAVNÍ STAGE - rock, indie, punk < 18:00-18:30 / Elephants 18:50-19:20 / GITS 19:40-20:10 / I Love You Honey Bunny 20:40-21:30 / Evelynne 22:00-22:50 / A Banquet 23:10-00:00 / Curlies 00:20-01:00 / Wosa > ROCK CAFÉ DRUHÁ STAGE - acustic, folk, pop < 18:00-18:30 / Wen Reif 18:40-19:10 / Bobby Píchač 19:30-20:10 / Jakub Ondra 20:30-21:10 / Vasilův Rubáš 21:20-22:00 / Kopec Šišek > VAGON - ska, reggae, pop punk < 18:30-19:00 / Punix96 19:20-19:50 / Steakhaus 20:20-21:00 / Kšandy Industry 21:30-22:20 / Chaotic 22:50-23:50 / Švihadlo 00:10-01:00 / V3SKA CHAPEAU ROUGE: > UNERGROUND-FLOOR - hip hop, bass, house, trap, < 20:30-21:00 / Sothick 21:00-21:45 / Zachy Arts 21:45-22:15 / Hlava 22:15-23:15 / Rest a Fatte 23:15-01:15 / Freezer 01:15-02:15 / Tuco 02:15-03:15 / Theya 03:15-04:15 / Sta > DANCE-FLOOR - drum and bass < 22:00-23:00 / Vorel 23:00-01:00 / Blofeld & Theya 01:00-02:00 / Rudeboy ft Procter 02:00-03:00 / Stantha 03:00-05:00 / Volume Plus & Skacko

15 Str. 14

16 Str. 15 Konec Pololetí je vzorovým příkladem toho, jak se ze spontánního koncertu několika studentských kapel může stát kultovní akce, na kterou rád zavzpomíná každý student. KONEC POLOLETÍ Pravidelný tradiční večer k oslavě konce prvního pololetí organizuje sdružení již od roku 2008, kdy středoškoláci poprvé doslova "napráskali" pražskou xtétrojku (dnes Fatal). Konec Pololetí je sesterský projekt Student Festu, který je komunikován společně a tvoří tak pro mladé umělce i návštěvníky tradiční programovou náplň školního roku. Akce probíhá vždy den před pololetními prázdninami a dává příležitost studentským kapelám i djs přičemž program večera se táhne pravidelně až do ranních hodin. Několikapatrové prostory klubu, kde akce probíhá, umožňují vytvořit hned několik scén a rozšířit tak dramaturgický rozsah i rozmanitost celé akce, cílovou skupinou jsou stejně jako u Student Fest především středoškoláci Hlavní výzvou pro rok 2014 bylo najít pro akci opět nový prostor, jelikož klub Hoodoo v průběhu roku 2013 zanikl. Podařilo se navázat na spolupráci s klubem Chapeau Rouge, který se svou lokací, technickou vybaveností i kapacitou ukázal být jako ideální. Také se nám podařilo opět výrazně posunout dramaturgii i celkovou image akce, což jistě ovlivnilo i návštěvnost akce, která se letos opět významně zvýšila na téměř 700 návštěvníků. Ti mohli přímo v místě akce kromě samotného hudebního zážitku např. hodnotit středoškolské kapely a djs či soutěžit v kultovní studentské hře, piškvorkách.

17 Str. 16 PROGRAM AKCE KONEC POLOLETÍ 2014 UNDERGROUND STAGE 18:00 - Make Them Scream. 19:00 - Ice-Scream 20:00 - I Love You Honey Bunny 21:00 - Kšandy Industry 22:00 - Green Småtroll 23:00 - Chaotic 00:00 - Theya ft. Vern / LiquidDnBCrew, 01:30 - Babe LN / Radio1, Bassistaz 03:00 - Blofeld / LiquidDnBCrew MIDDLE FLOOR STAGE 19:00 - Jindra Vosecký 19:45-20 minutes 20:45 - Jakub Ondra - official 21:30 - Nameless Brothers 22:30 - Chris Rockwood 00:00 - Tezet /BASS DROP/ 01:30 - Altec /VESTAX/FURIOUS FREAKS/BASS DROP/ BAR STAGE DJ Akrom

18 Str. 17 Zhodnocení výkonnosti sdružení Jak již bylo uvedeno výše, rok 2014 byl pro sdružení rokem skokových změn. Za skokovým posunem v dramaturgii, rozsahu i návštěvnosti akcí se však skrývá i mnoho změn, ke kterým za chodu muselo dojít ať už v oblasti personálního zajištění, řízení. Financování a administrativy. Z tohoto hlediska se vedle úspěchů, které rok přinesl, objevila i řada velkých rezerv, které nebude snadné vyplnit. Co se týče finanční stránky, rok 2014 se dá považovat za rok úspěšný. Přesto však nelze považovat finanční zajištění akcí za dostatečné. Některé kulturně vysoce hodnotné a společensky přínosné projekty dlouhodobě vykazují vysoké ztráty, které je nutné financovat z přebytků z ostatních projektů. To však brzdí potenciální investice do rozvoje projektů. Stále se nám navíc nedaří vytvořit dostatečné rezervy pro nastartování dalších ročníků projektů z ryze vlastních zdrojů. Kladný výsledek jen obtížně pokryje až příliš minimalizované nutné provozní výdaje sdružení. Chod sdružení vzhledem k přetěžování a nedostatečným kapacitám navíc musí projít zásadními změnami pro udržení činnosti (profesionální externí účetní, PR ). Jejich financování však zůstává velkým otazníkem a představuje tak vysoké riziko pro další existenci organizace. Velkým krokem pro sdružení by mohl být též zmíněný evropský projekt, který je ve stavu intenzivních připrav. Pokud by se pro něj podařilo zajistit dostatek zdrojů, znamenalo by to rozšíření činnosti sdružení o další klíčovou dimenzi. Celkově lze rok 2014 hodnotit jako nejúspěšnější rok v historii naší činnosti. Naše akce navštívilo v roce 2014 téměř lidí, což je téměř dvojnásobek předchozího roku a naše kampaně v zasáhly přes jeden milion lidí. Význam, rozsah i ohlas našich projektů dosáhl rekordní úrovně. Nesmíme se však nechat unést těmito úspěchy a musíme reagovat na problémy, na které jsme letos narazily i výzvy, které se před námi otevírají.

19 Str. 18 Na některé projekty se doslova skládají desítky organizací a institucí. Proto je pro nás udržení dobrého jména základní prioritou. Partneři a mediální spolupráce Našim partnerům patří velký díky za podporu, kterou nám projevili v uplynulém roce. Bez jejich podpory bychom nemohli uskutečnit naše projekty v daném rozsahu a za to jim patří více než velký dík! Hlavní partneři: Era Svět Bageterie Boulevard Hlavní město Praha Kytary.cz Komerční partneři: Yamaha Dorint Hotel Don Giovanni Prague Nahrávací studio 3bees Becherovka Lemond Ticketpro Partneři: Praha 3 Praha 1 British Council Konzervatoř Jaroslava Ježka Ministerstvo kultury České republiky Českoněmecký fond budoucnosti Polský institut v Praze British Council Rakouské kulturní fórum Nadace život umělce Jazz Dock Palác Akropolis FAMU Svaz autorů a intepretů Vize 97 Mediální partneři: Rádio 1 ČRo 3 Vltava a ČRo Jazz Aerofilms Xantypa Arktikl kulturní magazín A2 musicweb.cz

20 Str. 19 Záměry organizace na další rok Nerudný fest.cz o.s. se za 6 let existence z malé studentské iniciativy stal rozsáhlou platformou, která hraje má zásadní vliv na kulturní život a to nejen v lokálním, ale též národním a dnes již bezpochyby mezinárodním měřítku. Jsme si vědomi toho, že fascinující tempo růstu organizace i jednotlivých projektů přináší ohromná rizika. Klíčovým cílem organizace je proto v první řadě institucionalizace a stabilizace. Vytyčenými prioritami pro následující rok jsou především: - Posílení finanční stability sdružení o Zajištění prostředku pro chod sdružení (kancelář, účetní...) o Finanční autonomie jednotlivých projektů o Cílené investice pro úspory v dlouhém období - Institucionalizace a řízení procesů, zvýšení efektivity o Systematizace projektového řízení o Širší delegování odpovědnosti na jednotlivé pracovníky o Kvalitnější systém náboru pracovníků a dobrovolníků o Zavedení centrálního sdílení souborů, co-working sw a vytvoření jednoduché administrace online profilů - Posílení image organizace i jednotlivých projektů o Oslovující a srozumitelná motta a vize o Ustálení grafických motivů, ikon o Lepší komunikace vize ven i dovnitř týmů - Rozvoj vzdělávací role sdružení o Více prostoru pro kulturně-vzdělávací rovinu projektů (workshopy, práce s komunitou mladých) o Systematizace zapojení stážistů a dobrovolníků, širší zapojení potenciálních mladých potenciálních promotérů do projektů.

21 Str. 20 Orgány sdružení a jeho rozhodování Členové sdružení Členové sdružení se staly přirozenou základnou propojující všechny projekty, ačkoliv na jednotlivých projektech se podílí mnohačlenné týmy. Každý ze členů supervizuje dílčí projekty a oblasti, tak aby byla činnost konzistentní a odpovídala stanoveným cílům. Jan Jelínek o Odpovědnosti: vedoucí produkce, technické zajištění, rozpočtování a finanční plánování, tisková produkce, dramaturgie, informační technologie, online prezentace a profily o Supervize projektů: Student Fest, Konec Pololetí, Léto na Jungmaňáku, externí dodávky Jan Gregar o Odpovědnosti: komerční partnerství, public relations, dramaturgie, reklama, fundraising o Supervize projektů: Mladí Ladí Jazz, Jazzbit, připravovaný evropský projekt Bc. Tomáš Mudra o Odpovědnosti: právní zajištění, vztahy se státními a dalšími institucemi, fundraising, účetnictví, administrativa, autorské právo Jednateli sdružení jsou Jan Jelínek a Jan Gregar. Důležitým prvkem přijímání rozhodnutí je jednomyslnost členů sdružení. Aktivitu a činnost sdružení všichni členové konají nezištně s důrazem na kvalitu a dobrou věc. Seznam zaměstnanců a spolupracovníků Seznam klíčových spolupracovníků sdružení Natálie Krausová klíčová osobnost týmu Mladí Ladí Jazz, s kterou jsme navázali spolupráci v roce Natálie je pro nás nejen zkušenou, ale též extrémně talentovanou kolegyní, která na profesionální úrovni koordinuje řadu eventů a subprojektů Mladí Ladí Jazz. Nalezli jsme v ní rovněž přítele do nepohody, což je v produkci zásadní vlastností. Matěj Polák hlavní grafik sdružení, jehož práce v posledních letech tvoří image sdružení. Profesionální, přehledná a zároveň hravá grafika jeho vizuálů by často mohla sloužit jako ukázkový příklad. O jeho vizuály k

22 Str. 21 festivalu Student Fest dokonce projevil zájem ústav komeniologie AV ČR, který ji umístí do jedné ze svých publikací. Matěj je spolehlivý a přátelský člověk, jehož práce je pro nás zásadním přínosem. Kromě grafiky, kde působí též jako externí pracovník několika reklamních agentur se též věnuje natáčení a střihu. V roce 2014 jsme jeho schopnosti využili např. i při natáčení video-reportáže z Léta na Jungmaňáku. Hana Dočkalová hlavní grafička projektů Mladí Ladí Jazz a Léto na Jungmaňáku, která vnáší do propagace festivalu velmi zajímavé prvky a náměty. Její vizuály jsou velmi osobité, elegantní a neotřelé. Hanku obdivujeme za zvládnutí objemu grafiky, kterou je třeba pro tyto projekty vytvořit, což dokládá její trpělivost i flexibilitu, kdy plní práci i v šibeničních termínech. Její zkušenosti z různých oblastí i institucí souvisejících s výtvarným uměním přináší klíčové postřehy pro v přípravu reklamní kampaně či video-spotů. Tashi Erml stážista, velmi mladý začínající promotér z řad středoškoláků, který zaujal důležitou roli v organizaci festivalu Student Fest, kde se v rámci stáže ve sdružení stará o studentskou dramaturgii a hladký chod jinak po organizační stránce velmi složitého projektu. Tashiho dvouletá stáž byla rokem 2014 ukončena, od akademického roku 2014/2015 je studentem produkce na FAMU a věnuje se vlastním projektům v oblasti hudby, filmu i jejích průnikům. Lucie Nováková mladá absolventka Mensa gymnázia s ambicemi studovat divadelní produkci a několika menšími zkušenostmi v oblasti filmové produkce nám nabídla svou pomoc počátkem roku Díky svým skvělým komunikačním schopnostem a přátelskému přístupu si rychle našla místo v projektových týmech jako asistentka produkce. Lucie se díky své flexibilitě, odhodlanosti a spolehlivosti stala velkou oporou pro celý produkční tým. Martin Mudra velmi mladý a ne příliš zkušený gymnazista u nás již v minulosti působil jako brigádník v oblasti výběru vstupného a drobné produkční práce. V roce 2014 mu byla svěřena klíčová úloha hlavního vstupaře, což obnáší nelehkou práci se softwarem předprodejců, pořádek, připravenost a dochvilnost. Martin se nenechal odradit prvotními komplikacemi a především na festivalu Mladí Ladí Jazz ukázal své kvality. Tomáš Hejlek velmi talentovaný mladý fotograf a grafik, který s námi spolupracuje již několik let. Spolupráce s Tomášem se v roce 2014 stala natolik intenzivní, že se stal přirozenou součástí realizačních týmů projektů. Tomáš foto-dokumentuje veškerou aktivitu sdružení a jeho názory jsou klíčovou součástí širší debaty o profilech ( image ) jednotlivých akcí. Je pro nás též částo klíčovým reprezentantem cílové skupiny, do které nejen patří, ale především je s ní při své činnosti v intenzivním kontaktu. Často je tak schopen předat zajímavé momenty a postřehy z pozice návštěvníka akce, které ostatní členové týmu při své vytíženosti na akcích nezaznamenali.

23 Str. 22 Jonáš Herza absolvent FHS a člověk, který prošel mnoha neziskovými projekty se k nám připojil v druhém čtvrtletí roku Jonáš prokázal svou angažovanost i schopnosti v průběhu festivalu Mladí Ladí Jazz, kde se rychle zapojil do již rozjetého vlaku. Od podzimu postupně přebírá produkční agendu projektu Jazzbit, kterou by měl mít v rámci stáže od roku 2015 již plně na starosti.

24 Str. 23 Hospodaření sdružení v roce 2014 Zahajovací rozvaha 2014 AKTIVA PASIVA Drobný nehmotný 6000 Účet výsledku majetek hospodaření Oprávky k drobnému Neuhrazený zisk/ztráta nehmotnému majetku minulých let Nehmotný majetek 3000 Fond Jazz Fruit 1850 Dlouhodobý majetek 3000 Vlastní zdroje Materiál na skladě 4083 Zásoby 4083 Ostatní pohledávky Pohledávky za členy 4050 sdružení Pohledávky Pokladna Bankovní účty 5684 Krátkodobý finanční majetek Krátkodobý majetek Cizí zdroje 0 AKTIVA CELKEM PASIVA CELKEM Závěrečná rozvaha 2014 AKTIVA PASIVA Drobný nehmotný 6000 Účet výsledku majetek hospodaření Oprávky k drobnému Neuhrazený zisk/ztráta nehmotnému majetku minulých let Nehmotný majetek 0 Fond Jazz Fruit 1850 Dlouhodobý majetek 0 Vlastní zdroje Ostatní pohledávky Pohledávky za členy Ostatní závazky sdružení Pohledávky Pokladna Bankovní účty Krátkodobý finanční Krátkodobé závazky majetek Náklady příštích období 3529 Výdaje příštích období Jiná aktiva 3529 Jiná pasiva Krátkodobý majetek Cizí zdroje AKTIVA CELKEM PASIVA CELKEM

25 Str. 24 Výkaz zisku a ztráty 2014 Položka Hlavní činnost Hospodářská Celkem činnost NÁKLADY CELKEM Spotřebované nákupy Spotřeba materiálu Služby Cestovné Náklady na reprezentaci Ostatní služby Osobní náklady Mzdové náklady Dane a poplatky Ostatní daně a poplatky Ostatní náklady Úroky Poskytnuté příspěvky VÝNOSY CELKEM Tržby za vlastní výkony Tržby z prodeje služeb Ostatní výnosy Smluvní pokuty Přijaté příspěvky Přijaté příspěvky (dary) Provozní dotace Provozní dotace VÝSLEDEK HOSPODAŘENÍ PŘED DANÍ daň VÝSLEDEK HOSPODAŘENÍ

26 Str. 25 Informace o použitých účetních metodách, obecných účetních zásadách a způsobech oceňování. Občanské sdružení vede účetnictví v souladu s vyhláškou 504/2002 Sb. ve stávajícím znění, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č.563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, pro účetní jednotky, u kterých hlavním předmětem činnosti není podnikání, pokud účtují v soustavě podvojného účetnictví. II. Doplňující informace k rozvaze a výkazu zisků a ztrát Fondem Jazz Fruit se myslí v účetním období nevyčerpaný příspěvek na nahrání debutového alba podle podmínek soutěže Jazz Fruit. Příspěvek bude čerpán po předložení dokumentace výhercem v příštím účetním období. K rozvaze: Pohledávky v závěrečné rozvaze představují pohledávky za spolupracujícími subjekty v celkové výši 61028,-Kč, které vznikly v důsledku úhrady společně nesených nákladů v plné výše sdružením. V obou případech se jedná o právně dobře podložené nároky, které dlužníci začali v prvním čtvrtletí roku 2015 splácet. Zbývajících 30000,- Kč představuje bezúročná půjčka jednateli sdružení schválená valnou hromadou sdružení dne V daném účetním období byly občanskému sdružení poskytnuty tyto dotace z veřejných rozpočtů: Poskytovatel Projekt Částka Magistrát hl. m. Prahy Mladí Ladí Jazz Kč MČ Praha 3 Mladí Ladí Jazz Kč MČ Praha 1 Mladí Ladí Jazz Kč Výše uvedené dotace byly plně využity v souladu s vymezeným účelem. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Strakonická Černošice Telefon

Výroční zpráva 2012. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Špatné překonávat dobrým to není tak těžké, ale těžko je překonávat dobré lepším. Tomáš Garrigue Masaryk

Výroční zpráva 2012. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Špatné překonávat dobrým to není tak těžké, ale těžko je překonávat dobré lepším. Tomáš Garrigue Masaryk Výroční zpráva 2012 Špatné překonávat dobrým to není tak těžké, ale těžko je překonávat dobré lepším. Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Telefon 608 530 065 Strakonická

Více

Výroční zpráva. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Není třeba umění ze života a pro život, ale umění jakožto součást života. Karel Tiege, 1922

Výroční zpráva. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Není třeba umění ze života a pro život, ale umění jakožto součást života. Karel Tiege, 1922 Výroční zpráva 2013 Není třeba umění ze života a pro život, ale umění jakožto součást života. Karel Tiege, 1922 NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Te lefon 00 420 608 530 065 Strakonická 1601 252 28 Černošice www.nerudnyfest.cz

Více

Nerudný Fest.cz, o.s.

Nerudný Fest.cz, o.s. Nerudný Fest.cz, o.s. Slovo úvodem... Nejčastějšími jmenovateli roku 2011 byly slova krize a obnovy. Dva pojmy, jež se promítají do všech sfér života, včetně jeho složky kulturní. Navzdory tomuto vývoji

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 OBECNĚ PROSPĚŠNÁ SPOLEČNOST

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 OBECNĚ PROSPĚŠNÁ SPOLEČNOST VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 OBECNĚ PROSPĚŠNÁ SPOLEČNOST OBSAH ÚVODNÍ SLOVO PŘEDSEDY SPRÁVNÍ RADY 3 ZPRÁVA NEZÁVISLÉHO AUDITORA 4 ROZVAHA 6 AKTIVA 7 PASIVA 8 VÝKAZ ZISKU A ZTRÁTY 9 PŘÍLOHA ÚČETNÍ ZÁVĚRKY 11 CHARAKTERISTIKA

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o.

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. VÝROČNÍ ZPRÁVA společnosti NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. Čerchovská 1981/6, 120 00 Praha 2, Vinohrady IČO 264 31 017 2 0 1 1 Název účetní jednotky: Sídlo účetní jednotky: NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT

Více

Výroční zpráva. Obecně prospěšné společnosti za rok 2012 GROUP OF CREATIVE STUDIOS CZECH REPUBLIC. Nuart o.p.s. 2013

Výroční zpráva. Obecně prospěšné společnosti za rok 2012 GROUP OF CREATIVE STUDIOS CZECH REPUBLIC. Nuart o.p.s. 2013 Výroční zpráva Obecně prospěšné společnosti za rok 2012 GROUP OF CREATIVE STUDIOS CZECH REPUBLIC 1 Obsah Úvodní slovo 3 Poslání a cíle společnosti 4 Obecné informace o společnosti 5 Zpráva o činnosti 6

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o.

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. VÝROČNÍ ZPRÁVA společnosti NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. Čerchovská 1981/6, 120 00 Praha 2, Vinohrady IČO 264 31 017 2 0 1 2 Název účetní jednotky: NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. Sídlo účetní

Více

společnosti MO PARTNER a.s. za rok 2013

společnosti MO PARTNER a.s. za rok 2013 Strana 1/10 ZPRÁVA PŘEDSTAVENSTVA O PODNIKATELSKÉ ČINNOSTI, STAVU MAJETKU A ŘÁDNÉ ÚČETNÍ ZÁVĚRCE společnosti MO PARTNER a.s. za rok 2013 OBSAH: 1. Základní údaje 2. Zpráva o činnosti a společnosti za období

Více

MULTIŽÁNROVÝ KULTURNÍ FESTIVAL FESTIVAL, který kulturně a společensky spojí celou Vysočinu. Je to multižánrové setkání měst a obyvatel Kraje Vysočina. S přesahem do celé České republiky. 2 FESTIVAL, který

Více

Výroční zpráva 2007. Se sídlem: Na Valech 394 537 01 Chrudim IČ: 25977687

Výroční zpráva 2007. Se sídlem: Na Valech 394 537 01 Chrudim IČ: 25977687 Výroční zpráva 2007 Se sídlem: Na Valech 394 537 01 Chrudim IČ: 25977687 Obsah Obsah... 2 A. Úvodní slovo.........3 B. Základní údaje o společnosti:......... 4 C. Historie:......... 5 D. Infomace o vývoji

Více

Občanské sdružení Ekofilm

Občanské sdružení Ekofilm Občanské sdružení Ekofilm OS EKOFILM PROJEKTY ROKU 2013 Občanské sdružení EKOFILM se i v roce 2013 snažilo naplňovat své stanovy. Pracovalo na projektech, které podporují vzdělávání za pomocí filmů. Uspořádalo

Více

Sdružení přátel Gymnázia Most, o.p.s

Sdružení přátel Gymnázia Most, o.p.s Sdružení přátel Gymnázia Most, o.p.s Zpráva dozorčí rady o příjmech a výdajích Sdružení za rok 2006 Stav finančních prostředků k 1.1.2006 Peníze v pokladně: Peníze na běžném účtu: Celkem 29.444,00 Kč 109.059,11

Více

IMAGINE 2015 mezinárodní soutěž. Odbor obchodu

IMAGINE 2015 mezinárodní soutěž. Odbor obchodu IMAGINE 2015 mezinárodní soutěž Odbor obchodu 29.9.2014 IMAGINE IMAGINE je mezinárodní hudební soutěž pro mládež ve věku 13-20 let Hudební skupiny (až osm členů) nebo jednotlivci předvádí svou vlastní

Více

ROZVAHA A K T I V A. Výčet položek podle vyhlášky č. 504/2002 Sb. Název, sídlo a právní forma účetní jednotky. ke dni... ... ( v tisících Kč ) ...

ROZVAHA A K T I V A. Výčet položek podle vyhlášky č. 504/2002 Sb. Název, sídlo a právní forma účetní jednotky. ke dni... ... ( v tisících Kč ) ... Výčet položek podle vyhlášky č 504/2002 Sb ROZVAHA 3 1 1 2 2 0 1 4 ke dni ( v tisících Kč ) IČ 2 6 2 0 2 4 1 Název, sídlo a právní forma účetní jednotky VOLONTÉ CZECH ops Thámova 20/11 Praha 1000 A K T

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 EKONOMICKÁ ČÁST Výkaz zisku a ztráty NÁKLADY název ukazatele číslo hlavní hosp. I. Spotřebované nákupy celkem 02 1 404 01. Spotřeba materiálu 03 729 02. Spotřeba energie 04 675

Více

P Ř Í L O H A K R O Č N Í Ú Č E T N Í Z Á V Ě R C E V P L N É M R O Z S A H U. Sestavené k 31. 12. 2005

P Ř Í L O H A K R O Č N Í Ú Č E T N Í Z Á V Ě R C E V P L N É M R O Z S A H U. Sestavené k 31. 12. 2005 R E D A S H, a.s. Branická 43/26, PRAHA 4 IČO 44 01 20 80 P Ř Í L O H A K R O Č N Í Ú Č E T N Í Z Á V Ě R C E V P L N É M R O Z S A H U Sestavené k 31. 12. 2005 1. Obecné údaje Obchodní firma : R E D A

Více

Výroční zpráva společnosti ZONER software, s.r.o.

Výroční zpráva společnosti ZONER software, s.r.o. Výroční zpráva společnosti ZONER software, s.r.o. Za hospodářský rok 2007 (období od 01.09.2007 do 31.8.2008) Zpracoval: Milan Behro, jednatel společnosti V Brně dne 28.2. 2009 Obsah: 1. Základní identifikační

Více

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 1. Informace o společnosti Jméno: Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně Sídlo: Hlavní 47, 353 01 Mariánské Lázně Vznik: 9.

Více

ROZVAHA A K T I V A +164 +146 +8 +8 +8 +8 +581 +581 +581 +581. Výčet položek podle vyhlášky č. 504/2002 Sb.

ROZVAHA A K T I V A +164 +146 +8 +8 +8 +8 +581 +581 +581 +581. Výčet položek podle vyhlášky č. 504/2002 Sb. Výčet položek podle vyhlášky č 504/2002 Sb ROZVAHA 3 1 1 2 2 0 1 4 ke dni ( v tisících Kč ) IČ 0 0 5 4 0 7 0 Název, sídlo a právní forma účetní jednotky Česká rugbyová unie Zátopkova 100/2 Praha 1017 A

Více

Účtová skupina 03 Dlouhodobý hmotný majetek neodpisovaný 031 Pozemky 032 Umělecká díla a předměty

Účtová skupina 03 Dlouhodobý hmotný majetek neodpisovaný 031 Pozemky 032 Umělecká díla a předměty Směrná účtová osnova Příloha č. 4 vyhlášky č. 505/2002 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, pro účetní jednotky, které jsou územními

Více

Výroční zpráva Nadačního fondu Naděje pro Vaše srdce za účetní období od 1.1.2008 do 31.12.2008

Výroční zpráva Nadačního fondu Naděje pro Vaše srdce za účetní období od 1.1.2008 do 31.12.2008 Výroční zpráva Nadačního fondu Naděje pro Vaše srdce za účetní období od 1.1.2008 do 31.12.2008 Účetní jednotka Název : Nadační fond Naděje pro Vaše srdce Sídlo : Střimelická 2498 / 12, 141 00 Praha 4

Více

Poradna pro integraci

Poradna pro integraci Poradna pro integraci Účetní závěrka 2007 Rozvaha Aktiva Číslo Stav k prvnímu dni Stav k poslednímu dni k 31. 12. 2007 (v celých tis. Kč) řádku účetního období účetního období A. Dlouhodobý majetek ř.

Více

PŘÍLOHA K ROČNÍ ÚČETNÍ ZÁVĚRCE V PLNÉM ROZSAHU

PŘÍLOHA K ROČNÍ ÚČETNÍ ZÁVĚRCE V PLNÉM ROZSAHU REDASH, a.s. Branická 1881/187, PRAHA 4 - Krč IČ: 44 01 20 80 PŘÍLOHA K ROČNÍ ÚČETNÍ ZÁVĚRCE V PLNÉM ROZSAHU Sestavené k 31. 12. 2010 1. Obecné údaje Obchodní firma: REDASH, a.s. IČ: 44 01 20 80 Sídlo

Více

HREA Excellence Award 2013

HREA Excellence Award 2013 HREA Excellence Award 2013 I. Základní informace o projektu 2. kategorie společnost nad 500 zaměstnanců Název projektu: Kariérní plánování v centru sdílených služeb Siemens, s.r.o. Career@GSS Předkladatel

Více

řádná mimořádná mezitimní * typ závěrky označte X

řádná mimořádná mezitimní * typ závěrky označte X ÚČETNÍ ZÁVĚRKA neziskových organizací Období: 12 / 2014 IČO: 68308655 Název: Místo pro děti-spolek řádná mimořádná mezitimní * typ závěrky označte X Sestavená k rozvahovému dni 31.12.2014 Sídlo účetní

Více

ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ

ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ SKUPINY CITFIN 2009 ÚVODNÍ SLOVO ČLENA PŘEDSTAVENSTVA... str. 3 FILOSOFIE SKUPINY CITFIN... str. 4 VÝVOJ VYBRANÝCH EKONOMICKÝCH UKAZATELŮ... str. 5 NEJVÝZNAMNĚJŠÍ

Více

Výroční zpráva Obecně prospěšné společnosti Butterfly-Aid za rok 2011. Motto: Naděje má křídla

Výroční zpráva Obecně prospěšné společnosti Butterfly-Aid za rok 2011. Motto: Naděje má křídla Výroční zpráva Obecně prospěšné společnosti Butterfly-Aid za rok 2011 Motto: Naděje má křídla 1 Obsah 1. Úvod - Slovo ředitelky 3 2. Struktura o.p.s... 3-4 3. Poslání a cíle 4 4. Historie společnosti 4-5

Více

Příloha roční účetní závěrky za rok 2012 v plném rozsahu

Příloha roční účetní závěrky za rok 2012 v plném rozsahu Příloha roční účetní závěrky za rok 2012 v plném rozsahu Felina ČR s.r.o. I. Obecné informace 1) Popis účetní jednotky Obchodní firma: Felina ČR s.r.o. Sídlo: Korunovační 6, Praha 7, 170 00 IČ: 49615840

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 Pomáháme zrakově handicapovaným Obsah OBSAH 2 ÚVODNÍ SLOVO 3 ZÁKLADNÍ ÚDAJE 4 POSLÁNÍ A CÍLE 5 KALENDÁRIUM 2009 6 NAŠI LIDÉ 7 ODBORNÉ SOCIÁLNÍ PORADENSTVÍ 8 SOCIÁLNĚ AKTIVIZAČNÍ SLUŽBY

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 Arak o.p.s. SBORNÍK PROJEKTŮ www.arakops.cz

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 Arak o.p.s. SBORNÍK PROJEKTŮ www.arakops.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 Arak o.p.s. SBORNÍK PROJEKTŮ www.arakops.cz INVESTICE DO PREVENCE projekty Arak o.p.s. zařazeny mezi významné projekty Olomouckého kraje s finanční podporou v letech 2010-2013 Obsah

Více

Výroční zpráva 2003. Nadace České spořitelny

Výroční zpráva 2003. Nadace České spořitelny Výroční zpráva 2003 Nadace České spořitelny Výroční zpráva 2003 Obsah Úvodní slovo 3 Finanční zpráva za rok 2003 4 Majetek nadace k 31.12.2003 4 Finanční příspěvky poskytnuté nadací 5 Přijaté dary 6 Auditorská

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, o.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA. INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, o.s. Obsah 1. Slovo úvodem...3 2. Informační a vzdělávací centrum Plzeň...4 2.1. Občanské sdružení Informační a vzdělávací centrum Plzeň...4 2.2.

Více

Příloha k účetní závěrce za rok 2012 Společnost Waldorfské školy Příbram o.s.

Příloha k účetní závěrce za rok 2012 Společnost Waldorfské školy Příbram o.s. Příloha k účetní závěrce za rok 212 Společnost Waldorfské školy Příbram o.s. I. Obecné informace 1. Popis účetní jednotky Název: Společnost Waldorfské školy Příbram o.s. Sídlo: Hornická 327, 261 1 Příbram

Více

K&V ELEKTRO a.s. Výroční zpráva společnosti

K&V ELEKTRO a.s. Výroční zpráva společnosti K&V ELEKTRO a.s. Výroční zpráva společnosti za rok 2013 Výroční zpráva společnosti 2013 I. Úvod II. Textová část výroční zprávy společnosti 1. Údaje o společnosti 2. Údaje o činnosti společnosti 3. Údaje

Více

100% festival INTEGRACE 14.-16.3.2014. Ing. Michal Crhonek. koordinátor festivalu

100% festival INTEGRACE 14.-16.3.2014. Ing. Michal Crhonek. koordinátor festivalu festival 100% INTEGRACE 14.-16.3.2014 Ing. Michal Crhonek koordinátor festivalu tanecahandicap@gmail.com michal@michalcrhonek.cz tel: +420 603 284 760 www.tanecahandicap.cz O CO JDE? Projekt Tanec a handicap

Více

Výroční zpráva občanského sdružení NIKÉ za rok 2014 31. 12. 2014. Obsah:

Výroční zpráva občanského sdružení NIKÉ za rok 2014 31. 12. 2014. Obsah: Výroční zpráva občanského sdružení NIKÉ za rok 2014 31. 12. 2014 Obsah: 1. úvodní slovo 2. základní informace 3. organizace občanského sdružení 4. vymezení činnosti 5. činnost a aktivity občanského sdružení

Více

Bc. Barbora Kocianová Katedra produkce DAMU 22. 5. 2014. Dotazníkové šetření k Noci divadel 2013

Bc. Barbora Kocianová Katedra produkce DAMU 22. 5. 2014. Dotazníkové šetření k Noci divadel 2013 Bc. Barbora Kocianová Katedra produkce DAMU 22. 5. 2014 Dotazníkové šetření k Noci divadel 2013 Dotazníky k Noci divadel 2013 byly vytvořeny Annou Černou, absolventkou Katedry sociologie FF UK. Jejich

Více

Finanční zpráva České inovace, o.p.s.

Finanční zpráva České inovace, o.p.s. Finanční zpráva České inovace, o.p.s. Účetní závěrka (nekonsolidovaná) Rok končící 3. prosincem 23 Zde jsou uvedeny jen vybrané údaje z účetní závěrky 23, která byla zpracována v souladu s vyhláškou č.

Více

Výroční zpráva společnosti InHelp,o.p.s. za rok 2012

Výroční zpráva společnosti InHelp,o.p.s. za rok 2012 Výroční zpráva společnosti InHelp,o.p.s. za rok 2012 Identifikace organizace: InHelp, o.p.s. Sídlem: 5. Května 3, 289 23 Milovice IČ: 27923151 Tato zpráva zahrnuje popis činnosti společnosti InHelp, o.p.s.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2002

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2002 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2002 ELPIDA, nadační fond Bartolomějská 11 PRAHA 1 IČ 26705753 zapsaný v nadačním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddíle N, vložka 454 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2002 2 I.

Více

Zpráva o činnosti. Technické služby Kostelec nad Orlicí, s.r.o., vykázaly za rok 2008 hospodářský výsledek - ztrátu ve výši 579 829,55 Kč.

Zpráva o činnosti. Technické služby Kostelec nad Orlicí, s.r.o., vykázaly za rok 2008 hospodářský výsledek - ztrátu ve výši 579 829,55 Kč. Technické služby Kostelec nad Orlicí, s.r.o. Rudé armády 1458, 517 41 Kostelec nad Orlicí IČO: 26011247, DIČ: CZ26011247 zápis v OR KS v Hradci Králové oddíl C, vložka 19957 Zpráva o činnosti hospodářský

Více

OBSAH. 2 Výroční zpráva EMEA s.r.o. 2012 2

OBSAH. 2 Výroční zpráva EMEA s.r.o. 2012 2 2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA OBSAH 1. Úvodní slovo ředitele 3 2. Základní údaje společnosti 4 3. Představení společnosti 5 4. Divize společnosti 6 5. Významní partneři 7 6. Vybrané ekonomické ukazatele 8 7. Ostatní

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. Návraty Louny - centrum sociálních služeb, z. s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. Návraty Louny - centrum sociálních služeb, z. s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 Návraty Louny - centrum sociálních služeb, z. s. Organizace: Návraty Louny, centrum sociálních služeb, z. s. Adresa: Pod Nemocnicí 2380 440 01 Louny Identifikační údaje: IČ 26595249

Více

K ATALOG. www.all4bands.cz

K ATALOG. www.all4bands.cz K ATALOG verze 1.4, od 6. 4. 2015 PROMOTÉRSTR VÍ Prodej a propagace písní na platformě StarRizer Umístění písně na mezinárodní platformu StarRizer Propagace prodeje písně ZDARMA Máme licenci k nejrychlejší

Více

ROZVAHA A K T I V A +56 +42 +19 +18 +1 +37 +42 +8 +29 +42 +56 +42. Výčet položek podle vyhlášky č. 504/2002 Sb.

ROZVAHA A K T I V A +56 +42 +19 +18 +1 +37 +42 +8 +29 +42 +56 +42. Výčet položek podle vyhlášky č. 504/2002 Sb. Výčet položek podle vyhlášky č 504/2002 Sb ROZVAHA 31 12 2 0 1 3 ke dni ( v tisících Kč ) IČ 2 9 1 9 1 8 1 5 Název, sídlo a právní forma účetní jednotky Nadační PhDr Jiřinky Prekopové Trávníky 804/31 Brno

Více

ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ 2006 CITCO Finanční trhy a.s. Deviza pro Váš obchod

ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ 2006 CITCO Finanční trhy a.s. Deviza pro Váš obchod ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ 2006 Deviza pro Váš obchod Obsah Úvodní slovo výkonné ředitelky... 1 Profil společnosti... 2 Vývoj vybraných ekonomických ukazatelů... 4 Nejvýznamnější události roku 2006... 6 Hospodářské

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012. Občanského sdružení NÁVRATY Centra sociálního poradenství a sociálních služeb Louny

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012. Občanského sdružení NÁVRATY Centra sociálního poradenství a sociálních služeb Louny VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 Občanského sdružení NÁVRATY Centra sociálního poradenství a sociálních služeb Louny Organizace: Občanské sdružení Návraty centrum sociálního poradenství a sociálních služeb Adresa:

Více

Výroční zpráva 2010. Nadační fond Ledňáček 21. dubna 657 691 44 Lednice www.lednacek.cz

Výroční zpráva 2010. Nadační fond Ledňáček 21. dubna 657 691 44 Lednice www.lednacek.cz Výroční zpráva 2010 Nadační fond Ledňáček 21. dubna 657 691 44 Lednice www.lednacek.cz Posláním nadačního fondu Ledňáček je: - zřizování (budování) vícegeneračních systémů sídelní zeleně (veřejných parků

Více

Zpráva o hospodaření. Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě. za rok 2000

Zpráva o hospodaření. Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě. za rok 2000 Zpráva o hospodaření Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě za rok 2000 1. Úvod Matematický ústav Slezské univerzity v Opavě vykázal za rok 2000 zisk ve výši 37 tis. Kč. Jedná se o zisk, kterého

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 Občanské sdružení SPOLEČNÝ DEN Sídlo: Na Okraji 35, Praha 6, 162 00 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 HISTORIE 2006 2009 rozvíjení aktivit pro rodiny s nejmenšími dětmi (cvičení maminek s miminky, cvičení pro

Více

Moravská vysoká škola Olomouc, o.p.s.

Moravská vysoká škola Olomouc, o.p.s. Moravská vysoká škola Olomouc, o.p.s. Jeremenkova 1142/42, 772 00 Olomouc Tel./fax: +420 587 332 311, e-mail: mvso@mvso.cz, http://www.mvso.cz Moravská vysoká škola Olomouc, o.p.s. Výroční zpráva o hospodaření

Více

ROZVAHA (BILANCE) k 31.12.2008 (v celých tis. Kč)

ROZVAHA (BILANCE) k 31.12.2008 (v celých tis. Kč) Zpracováno v souladu s vyhláškou č. 504/2002 Sb. ve znění pozdějších předpisů ROZVAHA (BILANCE) k 31.12.2008 (v celých tis. Kč) Název účetní jednotky Poradna pro integraci IČO Senovážná 2 67362621 Praha

Více

Výroční zpráva Obecně prospěšné společnosti Butterfly-Aid za rok 2012. Motto: Naděje má křídla

Výroční zpráva Obecně prospěšné společnosti Butterfly-Aid za rok 2012. Motto: Naděje má křídla Výroční zpráva Obecně prospěšné společnosti Butterfly-Aid za rok 2012 Motto: Naděje má křídla 1 Obsah 1. Úvod - Slovo ředitelky 3 2. Struktura o.p.s. 3-4 3. Poslání a cíle. 4 4. Historie společnosti. 4-5

Více

Projekt. Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky,o.s.

Projekt. Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky,o.s. Projekt 2012 Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky,o.s. 1 Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky,o.s. Souhrnný projekt A) Mezinárodní soutěže, příprava, prezentace a

Více

Příloha k účetní závěrce

Příloha k účetní závěrce Příloha k účetní závěrce sestavené společností Praha 2 a.s. Křemencova 4/175, 11 Praha 1 ke dni 31.12.214 v tis. Kč Příloha k účetní závěrce za rok 214 1. Obecné vysvětlivky k rozvaze a výkazu zisku a

Více

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Institute of Technology And Business In České Budějovice

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Institute of Technology And Business In České Budějovice ÚČETNICTVÍ 3 10. KAPITOLA: ÚČETNÍ ZÁVĚRKA- ZVEŘEJŇOVÁNÍ A OVĚŘOVÁNÍ Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Institute of Technology And Business In České Budějovice Tento učební materiál

Více

Příloha k účetní závěrce k 31. prosinci 2007

Příloha k účetní závěrce k 31. prosinci 2007 Slovanský ústav AV ČR, v. v. i. Valentinská 91/1 110 00 Praha 1 Příloha č. 1 c Příloha k účetní závěrce k 31. prosinci 2007 Tato příloha je zpracována podle hlavy IV., druhé části Vyhlášky Ministerstva

Více

ROZVAHA (BILANCE) organizačních složek státu, územních samosprávných celků, příspěvkových organizací a regionálních rad (v tis. Kč na dvě desetinná místa) sestavená k 31.12.2009 IČO 00190543 Název nadřízeného

Více

A K T I V A. 3. Dlouhodobý hmotný majetek Pozemky (031) 16 Umělecká díla a předměty (032) 17 Stavby (021) 18 1 338 355,00 1 777 183,00

A K T I V A. 3. Dlouhodobý hmotný majetek Pozemky (031) 16 Umělecká díla a předměty (032) 17 Stavby (021) 18 1 338 355,00 1 777 183,00 Název nadřízeného orgánu: Obec Doudleby Název účetní jednotky: Základní škola a Mateřská škola Doudleby Sídlo: Doudleby 2 370 07 České Budějovice Právní forma: příspěvková organizace Předmět činnosti:

Více

Příloha k účetní závěrce společnosti VLTAVOTÝNSKÁ TEPLÁRENSKÁ a.s. k 31. 12. 2006

Příloha k účetní závěrce společnosti VLTAVOTÝNSKÁ TEPLÁRENSKÁ a.s. k 31. 12. 2006 k 31. 12. 2006 Příloha je zpracována v souladu s Vyhláškou č.500/2002 Sb., kterou se stanoví uspořádání a obsah účetní závěrky pro podnikatele. Údaje přílohy vycházejí z účetních písemností účetní jednotky

Více

ROZVAHA A K T I V A +42 +36 +42 +36 +42 +36 +42 +36. Výčet položek podle vyhlášky č. 504/2002 Sb. Název, sídlo a právní forma účetní jednotky...

ROZVAHA A K T I V A +42 +36 +42 +36 +42 +36 +42 +36. Výčet položek podle vyhlášky č. 504/2002 Sb. Název, sídlo a právní forma účetní jednotky... Výčet položek podle vyhlášky č 504/2002 Sb ROZVAHA Výkazy byly jako součást přiznání podány elektronicky dne: 1342015 Podací číslo: 1611283852 Heslo zjištění stavu: ec1152f0 Stav podání: vyřízeno 31 12

Více

Základní škola a Mateřská škola Rudná pod Pradědem, příspěvková organizace, Stará Rudná 121, 793 35 Rudná pod Pradědem IČ 73184934

Základní škola a Mateřská škola Rudná pod Pradědem, příspěvková organizace, Stará Rudná 121, 793 35 Rudná pod Pradědem IČ 73184934 Základní škola a Mateřská škola Rudná pod Pradědem, příspěvková organizace, Stará Rudná 121, 793 35 Rudná pod Pradědem IČ 73184934 VÝROČNÍ ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ ŠKOLY 2011 Příspěvková organizace rozpočtuje

Více

1. Hospodaření společnosti Intergram v roce 2013

1. Hospodaření společnosti Intergram v roce 2013 Zpráva o roční účetní závěrce společnosti Intergram za rok 2013, zprávě auditora a návrhu rozpočtu na rok 2014 pro 25. řádnou valnou hromadu, která se uskuteční dne 18.6.2014. 1. Hospodaření společnosti

Více

Litomyšl Streetball 2013

Litomyšl Streetball 2013 1 Litomyšl Streetball 2013 Informace o streetballovém turnaji: 1. O turnaji 2. Připravovaný ročník 2013 3. Nabídka spolupráce 4. Shrnutí 5. Kontakt 2 1. O turnaji Turnaj byl založen 9.9.2006 v Litomyšli.

Více

CEDR komunitní centrum, občanské sdružení VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010

CEDR komunitní centrum, občanské sdružení VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 VÝROČNÍ ZPRÁVA OBSAH 1. ÚVODNÍ SLOVO 2. ZÁKLADNÍ ÚDAJE 3. VZNIK A POSLÁNÍ 4. PROJEKTY 5. ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ 6. PODĚKOVÁNÍ 7. FINANČNÍ PODPORA 8. SPOLUPRÁCE A PODPORA 1. ÚVODNÍ SLOVO Vážené čtenářky,

Více

Obsah. Seznam zkratek některých použitých právních předpisů...xv Seznam ostatních použitých pojmů a zkratek... XVI Předmluva...

Obsah. Seznam zkratek některých použitých právních předpisů...xv Seznam ostatních použitých pojmů a zkratek... XVI Předmluva... Obsah Seznam zkratek některých použitých právních předpisů...................xv Seznam ostatních použitých pojmů a zkratek.......................... XVI Předmluva....................................................

Více

Konsolidované neauditované finanční výsledky za první čtvrtletí 2007

Konsolidované neauditované finanční výsledky za první čtvrtletí 2007 Konsolidované neauditované finanční výsledky za první čtvrtletí 2007 30. květen 2007 PEGAS NONWOVENS SA s potěšením oznamuje své konsolidované neauditované finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2007

Více

Příloha tvořící součást účetní závěrky k 31. prosinci 2014

Příloha tvořící součást účetní závěrky k 31. prosinci 2014 IN STORE MEDIA Praha a.s. Ke Krči 26 147 00 Praha 4 Braník DIČ CZ26177757 Příloha tvořící součást účetní závěrky k 31. prosinci 2014 Odesláno dne: Podpis statutárního orgánu Osoba odpovědná za účetnictví

Více

DON BOSKO HAVÍŘOV o. s. Následně byla tato změna povolena a vzata na vědomí Ministerstvem vnitra dne 15. 11.2012

DON BOSKO HAVÍŘOV o. s. Následně byla tato změna povolena a vzata na vědomí Ministerstvem vnitra dne 15. 11.2012 Název sdružení: Sdružení Laiků Don Boska Sídlo sdružení: Haškova 3, Havířov Město, 73601 IČO: 630 24 730 Změna názvu sdružení 2 Dne 3. října 2012 byla na členské schůzi SLDB schválena změna názvu sdružení

Více

Centrum komunitní práce Ústí nad Labem Nabídka akreditovaného vzdělávání

Centrum komunitní práce Ústí nad Labem Nabídka akreditovaného vzdělávání Centrum komunitní práce Ústí nad Labem Nabídka akreditovaného vzdělávání Organizace je držitelem certifikátu ČSN EN ISO 9001:2001. Manažer kvality Vzdělávací modul nabízí vzdělávání pro oblast managementu

Více

Příloha k účetní závěrce ke dni 31. 12. 2008

Příloha k účetní závěrce ke dni 31. 12. 2008 Collegium Marianum Týnská vyšší odborná škola, s.r.o. Melantrichova 971/19, 110 00 Praha 1 Příloha k účetní závěrce ke dni 31. 12. 2008 I. Obecné údaje Účetní jednotka: Collegium Marianum Týnská vyšší

Více

Převodový můstek - účetní jednotky účtující podle vyhlášky č. 504/2002 Sb.

Převodový můstek - účetní jednotky účtující podle vyhlášky č. 504/2002 Sb. Převodový můstek - účetní jednotky účtující podle vyhlášky č. 504/2002 Sb. Obsahové vymezení jednotlivých položek Pomocného konsolidačního přehledu je upraveno v 25 až 64 konsolidační vyhlášky státu Rozvaha

Více

Výroční zpráva 2014 Containall O. P. S.

Výroční zpráva 2014 Containall O. P. S. Výroční zpráva 2014 Containall O. P. S. Základní informace o organizaci: Containall o.p.s. Nad Dolíky 12, Praha 6, 106 00 IČ: 01343939 containall@senam.cz www.containall.cz www.facebook.com/containall

Více

Účetní osnova. Tisknuto dne: 05.10.2015 6:47. Stránka 1. demo. Platné v roce 2015. 062 Podíly v účetních jednotkách pod podstatným vlivem

Účetní osnova. Tisknuto dne: 05.10.2015 6:47. Stránka 1. demo. Platné v roce 2015. 062 Podíly v účetních jednotkách pod podstatným vlivem Platné v roce 2015 050 Poskytnuté zálohy na dlouhodobý majetek 051 Poskytnuté zálohy na dlouhodobý nehmotný majetek 052 Poskytnuté zálohy na dlouhodobý hmotný majetek 053 Poskytnuté zálohy na dlouhodobý

Více

INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ,

INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, o.s. 1 Obsah 1. Slovo úvodem... 3 2. Informační a vzdělávací centrum Plzeň... 4 2.1. Občanské sdružení Informační a vzdělávací centrum Plzeň...

Více

Sídlo: Statutární orgán: Personální zajištění: Historie: Cíle: Občanské sdružení Plán B Sídliště 1069/9 Praha 5 153 00

Sídlo: Statutární orgán: Personální zajištění: Historie: Cíle: Občanské sdružení Plán B Sídliště 1069/9 Praha 5 153 00 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 Sídlo: Občanské sdružení Plán B Sídliště 1069/9 Praha 5 153 00 Statutární orgán: Hana Ševčíková, Jaroslava Jones, Kryštof Koenigsmark Personální zajištění: výkonná ředitelka: Hana Ševčíková

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA HC ZNOJEMŠTÍ ORLI MLÁDEŽ ZA SEZONU 2011-2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA HC ZNOJEMŠTÍ ORLI MLÁDEŽ ZA SEZONU 2011-2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA HC ZNOJEMŠTÍ ORLI MLÁDEŽ ZA SEZONU 2011-2012 VÁŽENÍ PŘÁTELÉ ZNOJEMSKÉHO MLÁDEŽNICKÉHO HOKEJE Dovoluji si Vám předložit 1. výroční zprávu hokejového klubu HC Znojemští orli mládež za sezonu

Více

T-MOBILE CZECH REPUBLIC A.S. PRAHA, ČERVENEC 2004

T-MOBILE CZECH REPUBLIC A.S. PRAHA, ČERVENEC 2004 POPISNÁ ČÁST POLOLETNÍ ZPRÁVY EMITENTA REGISTROVANÝCH CENNÝCH PAPÍRŮ T-MOBILE CZECH REPUBLIC A.S. PRAHA, ČERVENEC 2004 PODLE ZÁKONA Č. 591/1992 SB., O CENNÝCH PAPÍRECH VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH PŘEDPISŮ Popisná

Více

SWEETSEN FEST 011 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA FRÝDEK-MÍSTEK SOBĚ 30/6 2/7/2011 WWW.SWEETSEN.CZ

SWEETSEN FEST 011 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA FRÝDEK-MÍSTEK SOBĚ 30/6 2/7/2011 WWW.SWEETSEN.CZ SWEETSEN FEST 011 FRÝDEK-MÍSTEK SOBĚ 30/6 2/7/2011 WWW.SWEETSEN.CZ ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Festival Sweetsen fest letos trhal rekordy. Jak v počtu návštěvníků, tak ve vybrané částce pro charitativní organizace.

Více

Pololetní zpráva investiční společnosti REICO investiční společnost České spořitelny, a. s. (sestavená dle 7 odst. 1 vyhlášky 603/2006 Sb.

Pololetní zpráva investiční společnosti REICO investiční společnost České spořitelny, a. s. (sestavená dle 7 odst. 1 vyhlášky 603/2006 Sb. Pololetní zpráva investiční společnosti REICO investiční společnost České spořitelny, a. s. (sestavená dle 7 odst. 1 vyhlášky 603/2006 Sb.) OBSAH a) údaje o fondech, které byly obhospodařovány investiční

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2014 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2014 Portedo o.p.s. 0 1) Historie společnosti Společnost Portedo o.p.s. byla založena zakládací smlouvou ze dne 19. července 2013 a zapsána do rejstříku obecně prospěšných společností

Více

řádná Imimořádná D Imezitimní D * typ závěrky označte X

řádná Imimořádná D Imezitimní D * typ závěrky označte X ÚČETNí ZÁVĚRKA neziskových organizací Obdobi: IČO: 12/2012 28274466 Název: Domov seniorů Stříbrné Terasy Jihlava o.p.s. I D řádná Imimořádná D Imezitimní D * typ závěrky označte X Sestavená k rozvahovému

Více

Výroční zpráva 2007. Elpida plus, o.p.s.

Výroční zpráva 2007. Elpida plus, o.p.s. Výroční zpráva 27 Elpida plus, o.p.s. Elpida plus, o.p.s. Bartolomějská 11 PRAHA 1 IČ 2794876 Zapsaná v rejstříku obecně prospěšných společností vedeného Městským soudem v Praze oddíl O, vložka 515 OBSAH

Více

Výroční zpráva Nadace Auxilia 2009 str. 1

Výroční zpráva Nadace Auxilia 2009 str. 1 Výroční zpráva Nadace Auxilia 2009 ÚVODNÍ SLOVO Vážené dámy a vážení pánové, nadešel čas poděkovat všem, kteří pomáhali Nadaci Auxilia naplňovat její poslání a sami se tak podíleli na rozvoji, stabilitě

Více

Výroční zpráva za rok 2013

Výroční zpráva za rok 2013 Výroční zpráva za rok 2013 o.s. Mosty sociálně psychologické centrum IČ: 26661306 Sídlo organizace: Most, J.Skupy 202/2303 Kontaktní místo pro klienty (provozovna) : Most, Business centrum, Budovatelů

Více

Výroční zpráva za rok 2007

Výroční zpráva za rok 2007 Výroční zpráva za rok ALFA HUMAN SERVICE, občanské sdružení pro pomoc pečujícím o děti se zdravotním postižením Biskupcova 84 130 00 Praha 3 1 číslo registrace:vs/1-1/44086/00-r IČO:70863059 Bankovní spojení:

Více

PŘEHLED TÉMAT K MATURITNÍ ZKOUŠCE

PŘEHLED TÉMAT K MATURITNÍ ZKOUŠCE Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s.r.o. Držitel certifikátu dle ISO 9001 PŘEHLED TÉMAT K MATURITNÍ ZKOUŠCE Předmět: ÚČETNICTVÍ Obor vzdělávání: 64-41-l/51 Podnikání - dálková forma

Více

Příloha k účetní závěrce společnosti Lesy-voda, s. r. o. P Ř Í L O H A k rozvaze a výkazu zisku a ztráty k rozvahovému dni 31. 12.

Příloha k účetní závěrce společnosti Lesy-voda, s. r. o. P Ř Í L O H A k rozvaze a výkazu zisku a ztráty k rozvahovému dni 31. 12. P Ř Í L O H A k rozvaze a výkazu zisku a ztráty k rozvahovému dni 31. 12. 2014 I. Základní údaje Obchodní firma: Sídlo: Identifikační číslo: Právní forma: Předmět podnikání: Datum vzniku: Lesy-voda, s.r.o.

Více

Příloha k účetní závěrce PRVNÍ TELEFONNÍ, a.s. k 30.9.2011

Příloha k účetní závěrce PRVNÍ TELEFONNÍ, a.s. k 30.9.2011 Příloha k účetní závěrce PRVNÍ TELEFONNÍ, a.s. k 30.9.2011 I. OBECNÉ ÚDAJE: 1. Popis účetní jednotky: Účetní jednotka: PRVNÍ TELEFONNÍ, a.s. IČO: 25527797 Sídlo: Českomoravská 35, 190 00 Praha 9 Právní

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012. Konzervatoř Olomouc o.p.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012. Konzervatoř Olomouc o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 Konzervatoř Olomouc o.p.s. Konzervatoř Olomouc o.p.s. 1 1) Historie společnosti Konzervatoř Olomouc o.p.s. byla založena zakladatelskou listinou ze dne 19. června 2012 a zapsána

Více

PLOVOUCÍ MULTIFUKČNÍ CENTRUM

PLOVOUCÍ MULTIFUKČNÍ CENTRUM PLOVOUCÍ MULTIFUKČNÍ CENTRUM OBSAH: PROVOZOVATEL_...3 ZÁMĚR_...4 CÍLE_...6 HARMONOGRAM_...7 FINANCOVÁNÍ PROJEKTU_...8 TECHNICKÝ POPIS_...9 VIZUALIZACE_... 10 DOKUMENTACE_... 13 PROJEKT PODPORUJÍ_... 15

Více

R O Z V A H A ( B I L A N C E )

R O Z V A H A ( B I L A N C E ) Příloha č. 1 k vyhlášce č. 505/2002 Sb. s účinností pro organizační složky státu, státní fondy, územní samosprávné celky a příspěvkové organizace R O Z V A H A ( B I L A N C E ) ( v tis. Kč na dvě desetinná

Více

Zpráva občanského sdružení České myelomové skupiny za rok 2007

Zpráva občanského sdružení České myelomové skupiny za rok 2007 Zpráva občanského sdružení České myelomové skupiny za rok 2007 Česká myelomová skupina je sdružení lékařů a dalších vědeckých a odborných pracovníků, jejichž cílem je výzkum, diagnostika a terapie nemoci

Více

Příloha č. 7. Účtová třída 0 - Dlouhodobý majetek. Účtová skupina 01 - Dlouhodobý nehmotný majetek

Příloha č. 7. Účtová třída 0 - Dlouhodobý majetek. Účtová skupina 01 - Dlouhodobý nehmotný majetek Příloha č. 7 k vyhlášce č. 410/2009 Sb. Směrná účtová osnova 2013 Účtová třída 0 - Dlouhodobý majetek Účtová skupina 01 - Dlouhodobý nehmotný majetek 012 - Nehmotné výsledky výzkumu a vývoje 013 - Software

Více

Příloha. ÚZEMNÍ SAMOSPRÁVNÉ CELKY, SVAZKY OBCÍ, REGIONÁLNÍ RADY REGIONŮ SOUDRŽNOSTI Účetní jednotka: Právní forma: obec Sídlo: Dražice

Příloha. ÚZEMNÍ SAMOSPRÁVNÉ CELKY, SVAZKY OBCÍ, REGIONÁLNÍ RADY REGIONŮ SOUDRŽNOSTI Účetní jednotka: Právní forma: obec Sídlo: Dražice A 1 Informace podle 7 odst. 3 zákona (TEXT) Nejsou informace o tom, že by byla porušena zásada nepřetržitého trvání účetní jednotky, žádná činnost není omezena. A 2 Informace podle 7 odst. 4 zákona (TEXT)

Více

o hospodaření společnosti COOPINVESTA spol. s.r.o. se sídlem ve Zlíně, Budovatelská 4821, PSČ 760 05, za rok 2 0 0 8

o hospodaření společnosti COOPINVESTA spol. s.r.o. se sídlem ve Zlíně, Budovatelská 4821, PSČ 760 05, za rok 2 0 0 8 COOPINVESTA spol. s r.o., Budovatelská 4821, Zlín, PSČ 760 05 ------------------------------------------------------------------------------------------ společnost zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném

Více

1. Hospodaření a individuální účetní závěrka za rok 2014 akciové společnosti. Roční účetní výkazy 2014

1. Hospodaření a individuální účetní závěrka za rok 2014 akciové společnosti. Roční účetní výkazy 2014 Zpráva o výsledcích hospodaření společnosti, řádné individuální účetní závěrce a konsolidované účetní závěrce za rok 2014, informace o výrocích auditora 1. Hospodaření a individuální účetní závěrka za

Více

...festival folkové hudby. 8. ročník

...festival folkové hudby. 8. ročník ...festival folkové hudby 8. ročník 2014 Vážení obchodní partneři, v sobotu 30. srpna 2014 se bude konat v Brně-Útěchově pod záštitou starosty městské části PhDr. Zdeňka Drahoše již osmý ročník festivalu

Více

Roční zpráva státní příspěvkové organizace za rok 2010

Roční zpráva státní příspěvkové organizace za rok 2010 Roční zpráva státní příspěvkové organizace za rok 2010 Název zpracovatele: Tiskárna Ministerstva vnitra, státní příspěvková organizace Adresa sídla: Bartůňkova 4/1159, 149 01 Praha 4 - Chodov IČ: 60498005

Více