Výroční zpráva. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. No man knows what he can do until he tries. Carter G. Woodson

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Výroční zpráva. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. No man knows what he can do until he tries. Carter G. Woodson"

Transkript

1 Výroční zpráva 2014 No man knows what he can do until he tries. Carter G. Woodson NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Telefon Strakonická Černošice

2 Str. 01 Když jsme před lety organizovali školní festival, netušili jsme, že za několik let budeme stát v čele festivalů s národním i mezinárodním významem. Slovo úvodem Vážení přátelé, nepřeháním, když si dovolím říci, že rok 2014 byl pro sdružení a jeho projekty rokem revolučním. Ve všech letech předchozích jsme dosahovali znamenitého pokroku, nicméně rok 2014 znamenal velký skok kupředu, jelikož došlo k naplnění některých dlouhodobých cílů, čímž se nám otevřely i nové obzory a cíle. Když jsme před 7 lety pořádali náš první festival, tehdy školní festival na našem gymnáziu, rozhodně jsme si ani v duchu nepředstavovali, že za několik let dosáhneme miliónových obratů a budeme stát v čele produkčních týmů hned několika festivalů s národním a dokonce i mezinárodním významem. V letošním roce se konaly bezpochyby nejúspěšnější ročníky festivalů, které pořádáme. V rámci festivalu Mladí Ladí Jazz navštívily Českou republiku hvězdy mezi nimi např. Hiromi, Robert Glasper, či V. Wooten, povedlo se nám významně rozšířit počet lidí především dobrovolníků, kteří se v našich projektech angažují a vznikly ucelenější týmy pracující na jednotlivých projektech. Naše akce navštívilo přes lidí a celkově naše projekty strhly pozornost desítek tisíc lidí, kteří sledují naše online profily a prezentace. Začali jsme připravovat rozsáhlý evropský mezinárodní projekt s partnery z Polska, Itálie a Řecka. Z těchto úspěchů i četných zkušeností pro nás vychází mnoho výzev spočívajících např. v nutnosti lepší organizace a distribuce práce, outsourcingu a profesionalizace některých časově náročných aktivit především z oblasti administrativy a tudíž i zajištění financování vícenákladů, které takto vzniknou. Vždy, když člověk jde za svým cílem a podaří se mu jej přes všechny překážky naplnit, otevírá se mu prostor ještě širší plný ještě rozmanitějších cílů, které však vyžadují nejen větší množství práce, ale též zcela nové kvality, jenž si musí každý člen týmu osvojit. Proto jsem jako úvodní slova celé zprávy zvolil právě uvedený citát. Naopak pak ten, kdo se nepokusí zdolat žádnou z výzev, jenž před ním stojí, či na své cestě podlehne nástrahám a dřině, které dnes snad ještě více než kdykoliv dříve lemují každou z těchto cest, nemusí v životě nalézt úspěchu a přirozeného uspokojení ze života. Jan Jelínek, jednatel Nerudný fest.cz o.s.

3 Str. 02 Profil organizce Sdružení Nerudný fest.cz bylo založeno podle zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů 14. listopadu 2008 od je Nerudný fest.cz o.s. spolkem registrovaným ve spolkovém rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl L, vložka Nerudný fest.cz, o.s. Strakonická 1601 Černošice, Česká republika IČ : , DIČ: CZ Cílem činnosti sdružení Nerudný fest.cz je realizace uměleckých projektů se zaměřením na projekty studentů a jiných mladých lidí a podpora s uměním souvisejících aktivit. Pořádáním hudebních a jiných uměleckých projektů pomáháme s uplatněním mladým umělcům v celé oblasti kultury (od hudby, přes malbu až po divadlo), což rozvíjí jejich schopnosti, představuje jejich talent veřejnosti a případně jim umožňuje nastartovat další kariéru. Předním cílem je motivovat mladé lidi ke kontaktu s kulturně-hodnotnou a intelektuálně stimulující tvorbou a rozšiřovaní obzorů široké veřejnosti.

4 Str. 03 Přehled hl. projektů v roce 2014 MLADÍ LADÍ JAZZ 5. ročník, Mezinárodní jazzový festival, který prezentuje prestižní zahraniční jazzové projekty po boku s českými nadějnými hudebníky. Hlavní myšlenkou je přilákat mladé lidi k jazzu nejen jako hudbě, ale též životnímu stylu. Součástí je též cena pro mladé jazzové projekty Jazz Fruit, prestižní ocenění s financemi na nahrání debutového alba či hudební workshopy pro umělce i širokou veřejnost. JAZZBIT (série) / / / / / / 2014 Projekt Jazzbit je dceřiným projektem Mladí Ladí Jazz, který usiluje o podporu a propagaci jazzové hudby v České republice. Nabízí po celý rok pravidelné tematicky rozmanité jazzové koncerty se sníženým vstupným do 26 let (pouze 60 Kč). Odehrává se každý měsíc s výjimkou období konání mezinárodního jazzového festivalu Mladí Ladí Jazz a letních prázdnin. LÉTO NA JUNGMAŇÁKU 2. ročník, Multižánrový open-air festival přímo v srdci Prahy na Jungmannově náměstí v Praze. Projekt má za cíl oživit přes léto centrum Prahy kvalitním hudebním programem. Od rodin s dětmi, přes mladé lidi až k seniorům, všichni se potkají na jednom místě. To je hlavní myšlenkou Léta na Jungmaňáku, oživit Prahu přes léto napříč generacemi. Šest čtvrtečních večerů v průběhu července a srpna se zde představují hudební hvězdy po boku mladých talentů. Vstupné je zdarma.

5 Str. 04 STUDENT FEST 6. ročník, Klubový festival Student Fest je zaměřen hlavně na mladé publikum a představuje veřejnosti mladé středoškolské umělce. Jeho hlavními cíli jsou tak podpora mladých nadějných umělců a podněcování mladých lidí k vlastní tvorbě. Probíhá najednou v několika klubech kolem Národní třídy, tak aby každý mohl přebíhat mezi kluby dle vlastní programové preference. Do organizace festivalu se zapojují každoročně sami studenti středních škol. KONEC POLOLETÍ 5. ročník, Jednodenní akce, která je sesterským projektem Student Festu, kdy se v den vysvědčení na středních školách schází studenti, aby za doprovodu mnoha studentských kapel a djs společně oslavili konec pololetí. Detailnější informace k jednotlivým projektům naleznete na našich webových stránkách:

6 Str. 05 Mladí Ladí Jazz se definitivně stává největším projektem sdružení a svou náročností začíná převyšovat celou zbylou agendu sdružení. Popis činnosti v roce 2014 MLADÍ LADÍ JAZZ Iniciativa Mladí Ladí Jazz propaguje jazzovou hudbu mezi mladými lidmi, podporuje rozvoj mladých hudebníků a celkově se snaží zpřístupňovat jazz posluchačům všech generací v duchu motta Jazz pro všechny generace. Pátý ročník festivalu nabídl 8 koncertních večerů, což je zatím největší počet v celé jeho historii. Tento ročník byl přelomový rovněž díky své dramaturgické koncepci. Dramaturgie festivalu představila tři držitele Grammy Awards. Zatímco programu obecně dominovalo premiérové sólové vystoupení jedné z nejlepších jazzmanek současnosti, japonské pianistky Hiromi, úvod festivalu patřil čerstvému držiteli tohoto prestižního ocenění, Robertu Glasperovi, jenž oceněné album přijel představit pražskému publiku. Závěr naproti tomu patřil mistru baskytary a pětinásobnému držiteli Grammy Awards, Victoru Wootenovi. Festival Mladí Ladí Jazz představuje unikát v tuzemských podmínkách. Svou tradicí v propagaci jazzové hudby a podpory mladých hudebníků je v českém prostředí ojedinělý. Opětovně rostoucí počet návštěvníků festivalu s důrazem na mladé do 26 let prokazuje pokračující trend návratu jazzu mezi českou populaci. S pokorou si dovolujeme tvrdit, že právě iniciativa Mladí Ladí Jazz má na tomto vývoji velkou roli. Již třetím rokem pokračujeme ve spolupráci s Konzervatoří Jaroslava Ježka. Její náplní není pouze zprostředkování hudebního zážitku, ale též výběr mladých interpretů, kteří se představují po boku svých hvězdných kolegů. S partnerem Era svět se nám podařilo posunout vzdělávací aktivity festivalu od tradičních hudebních workshopů na další úroveň, kdy jsme poprvé v historii festivalu organizovali workshop zaměřený na vizualizaci hudby. Již pátým rokem proběhla tradiční a velmi důležitá součást Mladí Ladí Jazz, soutěž Jazz Fruit. Cena má za cíl podpořit rozvoj mladých začínajících interpretů, přičemž vítězi poskytne finanční dotaci ve výši Kč na nahrání debutového alba. Vítězem soutěže se v konkurenci 27 dalších projektů stala úchvatná kapela Ostrich Quartet. Více informací na

7 Str. 06 Dramaturgický harmonogram: Palác Akropolis Pitch Bender Robert Glasper Experiment (USA) 4.4. Palác Akropolis Superpower Portico Quartet (UK) Jazzdock Vítěz Jazz Fruit Tingvall Trio (SWE/GE) David Helbock Solo (AU) Jazztime SIXIN 7.4. Pražská Křižovatka Matouš Hejl Hiromi Uehara (JAP) 2.5. Palác Akropolis, 19:30 Victor Wooten Band (US) Jazztime Finále soutěže Jazz Fruit Jazzpospolita (PL) 9.5. Palác Akropolis Fiordmoss Boska (NOR)

8 Str. 07

9 Str. 08 Léto na Jungmaňáku v roce 2014 přilákalo přes návštěvníků. LÉTO NA JUNGMAŇÁKŮ Multižánrový festival se skládá ze šesti koncertů umístěných open-air přímo v srdci Prahy na Jungmannově náměstí. Jungmannovo náměstí je zajímavé místo, i když přes něj denně proudí davy lidí, málokdo se zde zastaví. Proto jsme se rozhodli toto náměstí trochu oživit a zároveň využít jeho skvělé polohy a snadné dopravní dostupnosti. Ve spolupráci s generálním partnerem Era svět se nám daří zajistit velmi rozmanitý program pro všechny návštěvníky zdarma. Svěží atmosféru každému koncertu dodává mladá kapela, jako předskokan větším jménům. Cílem této snahy je podpora mladé hudební scény. Hlavní program je tvořen výběrem toho nejlepšího z české a nově i zahraniční scény. Festival přichází s bohatým programem paradoxně v době letních prázdnin, kdy mnoho klubů raději zavírá a pro Prahu začíná jakási kulturní okurková sezóna. Nejde o to, že by všichni lidé odjeli pryč z Prahy třeba na dovolenou nebo na velké open-air festivaly. Lidí v Praze zůstává dost, jen se jim nechce chodit nikam dovnitř. Pak se nenabízí nic lepšího než uspořádat open-air festival přímo v centru Prahy. Druhý ročník festivalu navázal na úvodní úspěch festivalu, a proto bylo možné v roce 2014 festival posunout o řád výše. Podařilo se nám zásadním způsobem vylepšit technické zajištění akce, což šlo ruku v ruce i s úspěchem vyjednávání na Praze 1, kde se nám podařilo vyjednat prostor pro pódium 6x4m. Právě tím byl naplněn předpoklad pro rozvoj dramaturgické stránky festivalu. Rozvoj po dramaturgické stránce byl znát na první pohled. Na Jungmannovo náměstí se nám podařilo dostat přední česká jména jako je Iva Bittová, Krausberry, Prago Union či The Tap Tap Orchestra. Nad to se nám povedlo do České republiky poprvé přivést inovativní electro-swingový projekt Dirty Honkers, který si okamžitě získal velkou pozornost českého publika. Tím jsme nastartovali trend, ve kterém bychom rádi pokračovali, kdy kromě známých českých interpretů na festivalu představíme i jeden zajímavý zahraniční projekt. Posun dramaturgie měl pak zásadní vliv na návštěvnost festival, která v roce 2014 přesáhla hranici lidí a každý z večerů bylo Jungmannovo náměstí zcela plné posluchačů. Festival rovněž zaznamenal velký ohlas v médiích i online. Více informací na

10 Str. 09

11 Str. 10 Udržení komunity posluchačů, ale i spolupráce s mladými hudebníky na scéně, to je role Jazzbitu v kontextu festivalu Mladí Ladí Jazz. Zároveň nosné i příjemné večery plné skvělé hudby. JAZZBIT Projekt Jazzbit svým obsahem i dobou trvání záměrně doplňuje iniciativu Mladí Ladí Jazz, dalo by se říci, že je její součástí. Jedná se o každý měsíc se opakující akci, která má za cíl nabízet pravidelně jazzové koncerty pražskému publiku Jazzbit se koná vždy po celý rok s výjimkou doby konání festivalu Mladí Ladí Jazz a letních prázdnin. Již čtvrtým rokem realizujeme tuto sérii koncertů, což je na návštěvnosti a oblíbenosti projektu silně znát. Za dobu své existence si dokázala vytvořit poměrně silnou návštěvnickou základnu. Každý měsíc nabízí jazzově laděné koncerty do 26 let pouze za 60Kč, pro ostatní za dvojnásobek. Úmysl je jasný: Umožnit co největšímu množství lidí poslouchat jazz pravidelně za přístupných podmínek. Projekt zpravidla představuje mladé a talentované formace z celé ČR, žánrově zejména z fusion jazzové oblasti. Letos poprvé na Jazzbitu vystoupil zahraniční interpret a držitel Grammy Award, americký klarinetista Oran Etkin. Každý koncert je věnován určitému tématu, což večery kompozičně uceluje a zároveň nabízí zajímavější zážitek svým návštěvníkům (od vánočního speciálu, přes balkánský večírek až k latinsko-americké vlně). V průběhu roku byl do organizace zapojen nový stážista Jonáš Herza, který dostal na starosti projekt za asistence týmu postupně produkčně zaštítit. Jonáš též začal večery Jazzbit moderovat. I další práce se chopili dobrovolníci z řad mladých lidí, ať už jde grafiku, roznos plakátů či výběr vstupného. Dale se nám v této sezóně podařilo zásadním způsobem posunout image akce za pomoci nových vizuálů, kterým nadále dominuje logo Jazzbitu, nicméně vždy odráží dané téma a celkově jsou atraktivnější. Velkým krokem bylo též vytvoření nové webové prezentace pro Jazzbit a vytvoření koncepce komunikace projektu na soc. síti Facebook Jazzbit v roce 2014 navštívilo téměř 700 návštěvníků. Více informací na

12 Str. 11

13 Str. 12 Není vždy poznat, když se projekt ubírá nesprávným směrem, když jde ale projekt směrem správným, poznáte to na první pohled a cítíte to při každém kroku. STUDENT FEST Student Fest je zaměřen hlavně na mladé publikum od 15 do 25 let, jeho hlavními cíli jsou podpora mladých nadějných umělců mezi jejich vrstevníky a kulturní rozvoj mladého publika. Jednodenní multižánrový hudební festival Student Fest je založený na ideji tzv. přebíhacího festivalu, podobně jako letní open-air festivaly Student Fest nabízí za jedno vstupné hned několik stageí s bohatým programem. Na rozdíl od open-air festivalů není situován na poli či louce, ale přímo v kulturním srdci Prahy, kde využívá blízké vzdálenosti klubů v kombinaci s jejich nenahraditelnou atmosférou. Festival si od svých začátků v roce 2009 vybudoval zvučné jméno a stabilní návštěvnickou základnu. Festival probíhá vždy ve středu před velikonočními prázdninami středních škol a každoročně ho navštěvuje zhruba 1500 návštěvníků během jednoho večera. V roce 2014 jsme navazovali na trendy nastartované v roce Podařilo se nám ještě více zapojit do dramaturgie, ale též i do samotné organizace studenty středních škol. Rok 2014 potvrdil správné směřování festivalu a jeho místo na scéně. I dramaturgicky jsme v roce 2014 postupovali stejnou cestou jako v předchozích ročnících, tj. zapojení řady středoškolských mladých umělců a uskupení, jež jsme doplnili o větší česká jména, ke kterým mladé publikum i vystupující mladí umělci vzhlíží. Z ekonomického pohledu se podařilo po několika finančně rozpačitých ročnících získat financování ze soukromého sektoru a zajistit tak udržitelnost projektu. Tímto ročníkem byla zároveň ukončena dvouletá stáž studenta Tashiho Ermla u nás v organizaci, který byl vybrán z řad studentů jako hlavní studentský organizátor. Po maturitě se, jak zmiňuje ve svém reportu, i díky zkušenostem v naší organizaci dostal na studium produkce na FAMU (Filmové a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze). V průběhu roku 2014 byli zároveň vytipováni možní stážisti pro další roky. Celkově lze tedy hodnotit rok 2014 jako velmi úspěšný ročník, který dovršil stabilizaci festivalu v jeho staro-nové podobě. Před námi se otevírají nové výzvy především v dalším rozšíření festivalu o mimo-hudební program a

14 Str. 13 v zintenzivnění spolupráce s komunitou tvořících a potenciálních produkčních středoškoláků, systematizace procesů a vedení. Více informací na PROGRAM FESTIVALU STUDENT FEST 2014 > ROCK CAFÉ HLAVNÍ STAGE - rock, indie, punk < 18:00-18:30 / Elephants 18:50-19:20 / GITS 19:40-20:10 / I Love You Honey Bunny 20:40-21:30 / Evelynne 22:00-22:50 / A Banquet 23:10-00:00 / Curlies 00:20-01:00 / Wosa > ROCK CAFÉ DRUHÁ STAGE - acustic, folk, pop < 18:00-18:30 / Wen Reif 18:40-19:10 / Bobby Píchač 19:30-20:10 / Jakub Ondra 20:30-21:10 / Vasilův Rubáš 21:20-22:00 / Kopec Šišek > VAGON - ska, reggae, pop punk < 18:30-19:00 / Punix96 19:20-19:50 / Steakhaus 20:20-21:00 / Kšandy Industry 21:30-22:20 / Chaotic 22:50-23:50 / Švihadlo 00:10-01:00 / V3SKA CHAPEAU ROUGE: > UNERGROUND-FLOOR - hip hop, bass, house, trap, < 20:30-21:00 / Sothick 21:00-21:45 / Zachy Arts 21:45-22:15 / Hlava 22:15-23:15 / Rest a Fatte 23:15-01:15 / Freezer 01:15-02:15 / Tuco 02:15-03:15 / Theya 03:15-04:15 / Sta > DANCE-FLOOR - drum and bass < 22:00-23:00 / Vorel 23:00-01:00 / Blofeld & Theya 01:00-02:00 / Rudeboy ft Procter 02:00-03:00 / Stantha 03:00-05:00 / Volume Plus & Skacko

15 Str. 14

16 Str. 15 Konec Pololetí je vzorovým příkladem toho, jak se ze spontánního koncertu několika studentských kapel může stát kultovní akce, na kterou rád zavzpomíná každý student. KONEC POLOLETÍ Pravidelný tradiční večer k oslavě konce prvního pololetí organizuje sdružení již od roku 2008, kdy středoškoláci poprvé doslova "napráskali" pražskou xtétrojku (dnes Fatal). Konec Pololetí je sesterský projekt Student Festu, který je komunikován společně a tvoří tak pro mladé umělce i návštěvníky tradiční programovou náplň školního roku. Akce probíhá vždy den před pololetními prázdninami a dává příležitost studentským kapelám i djs přičemž program večera se táhne pravidelně až do ranních hodin. Několikapatrové prostory klubu, kde akce probíhá, umožňují vytvořit hned několik scén a rozšířit tak dramaturgický rozsah i rozmanitost celé akce, cílovou skupinou jsou stejně jako u Student Fest především středoškoláci Hlavní výzvou pro rok 2014 bylo najít pro akci opět nový prostor, jelikož klub Hoodoo v průběhu roku 2013 zanikl. Podařilo se navázat na spolupráci s klubem Chapeau Rouge, který se svou lokací, technickou vybaveností i kapacitou ukázal být jako ideální. Také se nám podařilo opět výrazně posunout dramaturgii i celkovou image akce, což jistě ovlivnilo i návštěvnost akce, která se letos opět významně zvýšila na téměř 700 návštěvníků. Ti mohli přímo v místě akce kromě samotného hudebního zážitku např. hodnotit středoškolské kapely a djs či soutěžit v kultovní studentské hře, piškvorkách.

17 Str. 16 PROGRAM AKCE KONEC POLOLETÍ 2014 UNDERGROUND STAGE 18:00 - Make Them Scream. 19:00 - Ice-Scream 20:00 - I Love You Honey Bunny 21:00 - Kšandy Industry 22:00 - Green Småtroll 23:00 - Chaotic 00:00 - Theya ft. Vern / LiquidDnBCrew, 01:30 - Babe LN / Radio1, Bassistaz 03:00 - Blofeld / LiquidDnBCrew MIDDLE FLOOR STAGE 19:00 - Jindra Vosecký 19:45-20 minutes 20:45 - Jakub Ondra - official 21:30 - Nameless Brothers 22:30 - Chris Rockwood 00:00 - Tezet /BASS DROP/ 01:30 - Altec /VESTAX/FURIOUS FREAKS/BASS DROP/ BAR STAGE DJ Akrom

18 Str. 17 Zhodnocení výkonnosti sdružení Jak již bylo uvedeno výše, rok 2014 byl pro sdružení rokem skokových změn. Za skokovým posunem v dramaturgii, rozsahu i návštěvnosti akcí se však skrývá i mnoho změn, ke kterým za chodu muselo dojít ať už v oblasti personálního zajištění, řízení. Financování a administrativy. Z tohoto hlediska se vedle úspěchů, které rok přinesl, objevila i řada velkých rezerv, které nebude snadné vyplnit. Co se týče finanční stránky, rok 2014 se dá považovat za rok úspěšný. Přesto však nelze považovat finanční zajištění akcí za dostatečné. Některé kulturně vysoce hodnotné a společensky přínosné projekty dlouhodobě vykazují vysoké ztráty, které je nutné financovat z přebytků z ostatních projektů. To však brzdí potenciální investice do rozvoje projektů. Stále se nám navíc nedaří vytvořit dostatečné rezervy pro nastartování dalších ročníků projektů z ryze vlastních zdrojů. Kladný výsledek jen obtížně pokryje až příliš minimalizované nutné provozní výdaje sdružení. Chod sdružení vzhledem k přetěžování a nedostatečným kapacitám navíc musí projít zásadními změnami pro udržení činnosti (profesionální externí účetní, PR ). Jejich financování však zůstává velkým otazníkem a představuje tak vysoké riziko pro další existenci organizace. Velkým krokem pro sdružení by mohl být též zmíněný evropský projekt, který je ve stavu intenzivních připrav. Pokud by se pro něj podařilo zajistit dostatek zdrojů, znamenalo by to rozšíření činnosti sdružení o další klíčovou dimenzi. Celkově lze rok 2014 hodnotit jako nejúspěšnější rok v historii naší činnosti. Naše akce navštívilo v roce 2014 téměř lidí, což je téměř dvojnásobek předchozího roku a naše kampaně v zasáhly přes jeden milion lidí. Význam, rozsah i ohlas našich projektů dosáhl rekordní úrovně. Nesmíme se však nechat unést těmito úspěchy a musíme reagovat na problémy, na které jsme letos narazily i výzvy, které se před námi otevírají.

19 Str. 18 Na některé projekty se doslova skládají desítky organizací a institucí. Proto je pro nás udržení dobrého jména základní prioritou. Partneři a mediální spolupráce Našim partnerům patří velký díky za podporu, kterou nám projevili v uplynulém roce. Bez jejich podpory bychom nemohli uskutečnit naše projekty v daném rozsahu a za to jim patří více než velký dík! Hlavní partneři: Era Svět Bageterie Boulevard Hlavní město Praha Kytary.cz Komerční partneři: Yamaha Dorint Hotel Don Giovanni Prague Nahrávací studio 3bees Becherovka Lemond Ticketpro Partneři: Praha 3 Praha 1 British Council Konzervatoř Jaroslava Ježka Ministerstvo kultury České republiky Českoněmecký fond budoucnosti Polský institut v Praze British Council Rakouské kulturní fórum Nadace život umělce Jazz Dock Palác Akropolis FAMU Svaz autorů a intepretů Vize 97 Mediální partneři: Rádio 1 ČRo 3 Vltava a ČRo Jazz Aerofilms Xantypa Arktikl kulturní magazín A2 musicweb.cz

20 Str. 19 Záměry organizace na další rok Nerudný fest.cz o.s. se za 6 let existence z malé studentské iniciativy stal rozsáhlou platformou, která hraje má zásadní vliv na kulturní život a to nejen v lokálním, ale též národním a dnes již bezpochyby mezinárodním měřítku. Jsme si vědomi toho, že fascinující tempo růstu organizace i jednotlivých projektů přináší ohromná rizika. Klíčovým cílem organizace je proto v první řadě institucionalizace a stabilizace. Vytyčenými prioritami pro následující rok jsou především: - Posílení finanční stability sdružení o Zajištění prostředku pro chod sdružení (kancelář, účetní...) o Finanční autonomie jednotlivých projektů o Cílené investice pro úspory v dlouhém období - Institucionalizace a řízení procesů, zvýšení efektivity o Systematizace projektového řízení o Širší delegování odpovědnosti na jednotlivé pracovníky o Kvalitnější systém náboru pracovníků a dobrovolníků o Zavedení centrálního sdílení souborů, co-working sw a vytvoření jednoduché administrace online profilů - Posílení image organizace i jednotlivých projektů o Oslovující a srozumitelná motta a vize o Ustálení grafických motivů, ikon o Lepší komunikace vize ven i dovnitř týmů - Rozvoj vzdělávací role sdružení o Více prostoru pro kulturně-vzdělávací rovinu projektů (workshopy, práce s komunitou mladých) o Systematizace zapojení stážistů a dobrovolníků, širší zapojení potenciálních mladých potenciálních promotérů do projektů.

21 Str. 20 Orgány sdružení a jeho rozhodování Členové sdružení Členové sdružení se staly přirozenou základnou propojující všechny projekty, ačkoliv na jednotlivých projektech se podílí mnohačlenné týmy. Každý ze členů supervizuje dílčí projekty a oblasti, tak aby byla činnost konzistentní a odpovídala stanoveným cílům. Jan Jelínek o Odpovědnosti: vedoucí produkce, technické zajištění, rozpočtování a finanční plánování, tisková produkce, dramaturgie, informační technologie, online prezentace a profily o Supervize projektů: Student Fest, Konec Pololetí, Léto na Jungmaňáku, externí dodávky Jan Gregar o Odpovědnosti: komerční partnerství, public relations, dramaturgie, reklama, fundraising o Supervize projektů: Mladí Ladí Jazz, Jazzbit, připravovaný evropský projekt Bc. Tomáš Mudra o Odpovědnosti: právní zajištění, vztahy se státními a dalšími institucemi, fundraising, účetnictví, administrativa, autorské právo Jednateli sdružení jsou Jan Jelínek a Jan Gregar. Důležitým prvkem přijímání rozhodnutí je jednomyslnost členů sdružení. Aktivitu a činnost sdružení všichni členové konají nezištně s důrazem na kvalitu a dobrou věc. Seznam zaměstnanců a spolupracovníků Seznam klíčových spolupracovníků sdružení Natálie Krausová klíčová osobnost týmu Mladí Ladí Jazz, s kterou jsme navázali spolupráci v roce Natálie je pro nás nejen zkušenou, ale též extrémně talentovanou kolegyní, která na profesionální úrovni koordinuje řadu eventů a subprojektů Mladí Ladí Jazz. Nalezli jsme v ní rovněž přítele do nepohody, což je v produkci zásadní vlastností. Matěj Polák hlavní grafik sdružení, jehož práce v posledních letech tvoří image sdružení. Profesionální, přehledná a zároveň hravá grafika jeho vizuálů by často mohla sloužit jako ukázkový příklad. O jeho vizuály k

22 Str. 21 festivalu Student Fest dokonce projevil zájem ústav komeniologie AV ČR, který ji umístí do jedné ze svých publikací. Matěj je spolehlivý a přátelský člověk, jehož práce je pro nás zásadním přínosem. Kromě grafiky, kde působí též jako externí pracovník několika reklamních agentur se též věnuje natáčení a střihu. V roce 2014 jsme jeho schopnosti využili např. i při natáčení video-reportáže z Léta na Jungmaňáku. Hana Dočkalová hlavní grafička projektů Mladí Ladí Jazz a Léto na Jungmaňáku, která vnáší do propagace festivalu velmi zajímavé prvky a náměty. Její vizuály jsou velmi osobité, elegantní a neotřelé. Hanku obdivujeme za zvládnutí objemu grafiky, kterou je třeba pro tyto projekty vytvořit, což dokládá její trpělivost i flexibilitu, kdy plní práci i v šibeničních termínech. Její zkušenosti z různých oblastí i institucí souvisejících s výtvarným uměním přináší klíčové postřehy pro v přípravu reklamní kampaně či video-spotů. Tashi Erml stážista, velmi mladý začínající promotér z řad středoškoláků, který zaujal důležitou roli v organizaci festivalu Student Fest, kde se v rámci stáže ve sdružení stará o studentskou dramaturgii a hladký chod jinak po organizační stránce velmi složitého projektu. Tashiho dvouletá stáž byla rokem 2014 ukončena, od akademického roku 2014/2015 je studentem produkce na FAMU a věnuje se vlastním projektům v oblasti hudby, filmu i jejích průnikům. Lucie Nováková mladá absolventka Mensa gymnázia s ambicemi studovat divadelní produkci a několika menšími zkušenostmi v oblasti filmové produkce nám nabídla svou pomoc počátkem roku Díky svým skvělým komunikačním schopnostem a přátelskému přístupu si rychle našla místo v projektových týmech jako asistentka produkce. Lucie se díky své flexibilitě, odhodlanosti a spolehlivosti stala velkou oporou pro celý produkční tým. Martin Mudra velmi mladý a ne příliš zkušený gymnazista u nás již v minulosti působil jako brigádník v oblasti výběru vstupného a drobné produkční práce. V roce 2014 mu byla svěřena klíčová úloha hlavního vstupaře, což obnáší nelehkou práci se softwarem předprodejců, pořádek, připravenost a dochvilnost. Martin se nenechal odradit prvotními komplikacemi a především na festivalu Mladí Ladí Jazz ukázal své kvality. Tomáš Hejlek velmi talentovaný mladý fotograf a grafik, který s námi spolupracuje již několik let. Spolupráce s Tomášem se v roce 2014 stala natolik intenzivní, že se stal přirozenou součástí realizačních týmů projektů. Tomáš foto-dokumentuje veškerou aktivitu sdružení a jeho názory jsou klíčovou součástí širší debaty o profilech ( image ) jednotlivých akcí. Je pro nás též částo klíčovým reprezentantem cílové skupiny, do které nejen patří, ale především je s ní při své činnosti v intenzivním kontaktu. Často je tak schopen předat zajímavé momenty a postřehy z pozice návštěvníka akce, které ostatní členové týmu při své vytíženosti na akcích nezaznamenali.

23 Str. 22 Jonáš Herza absolvent FHS a člověk, který prošel mnoha neziskovými projekty se k nám připojil v druhém čtvrtletí roku Jonáš prokázal svou angažovanost i schopnosti v průběhu festivalu Mladí Ladí Jazz, kde se rychle zapojil do již rozjetého vlaku. Od podzimu postupně přebírá produkční agendu projektu Jazzbit, kterou by měl mít v rámci stáže od roku 2015 již plně na starosti.

24 Str. 23 Hospodaření sdružení v roce 2014 Zahajovací rozvaha 2014 AKTIVA PASIVA Drobný nehmotný 6000 Účet výsledku majetek hospodaření Oprávky k drobnému Neuhrazený zisk/ztráta nehmotnému majetku minulých let Nehmotný majetek 3000 Fond Jazz Fruit 1850 Dlouhodobý majetek 3000 Vlastní zdroje Materiál na skladě 4083 Zásoby 4083 Ostatní pohledávky Pohledávky za členy 4050 sdružení Pohledávky Pokladna Bankovní účty 5684 Krátkodobý finanční majetek Krátkodobý majetek Cizí zdroje 0 AKTIVA CELKEM PASIVA CELKEM Závěrečná rozvaha 2014 AKTIVA PASIVA Drobný nehmotný 6000 Účet výsledku majetek hospodaření Oprávky k drobnému Neuhrazený zisk/ztráta nehmotnému majetku minulých let Nehmotný majetek 0 Fond Jazz Fruit 1850 Dlouhodobý majetek 0 Vlastní zdroje Ostatní pohledávky Pohledávky za členy Ostatní závazky sdružení Pohledávky Pokladna Bankovní účty Krátkodobý finanční Krátkodobé závazky majetek Náklady příštích období 3529 Výdaje příštích období Jiná aktiva 3529 Jiná pasiva Krátkodobý majetek Cizí zdroje AKTIVA CELKEM PASIVA CELKEM

25 Str. 24 Výkaz zisku a ztráty 2014 Položka Hlavní činnost Hospodářská Celkem činnost NÁKLADY CELKEM Spotřebované nákupy Spotřeba materiálu Služby Cestovné Náklady na reprezentaci Ostatní služby Osobní náklady Mzdové náklady Dane a poplatky Ostatní daně a poplatky Ostatní náklady Úroky Poskytnuté příspěvky VÝNOSY CELKEM Tržby za vlastní výkony Tržby z prodeje služeb Ostatní výnosy Smluvní pokuty Přijaté příspěvky Přijaté příspěvky (dary) Provozní dotace Provozní dotace VÝSLEDEK HOSPODAŘENÍ PŘED DANÍ daň VÝSLEDEK HOSPODAŘENÍ

26 Str. 25 Informace o použitých účetních metodách, obecných účetních zásadách a způsobech oceňování. Občanské sdružení vede účetnictví v souladu s vyhláškou 504/2002 Sb. ve stávajícím znění, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č.563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, pro účetní jednotky, u kterých hlavním předmětem činnosti není podnikání, pokud účtují v soustavě podvojného účetnictví. II. Doplňující informace k rozvaze a výkazu zisků a ztrát Fondem Jazz Fruit se myslí v účetním období nevyčerpaný příspěvek na nahrání debutového alba podle podmínek soutěže Jazz Fruit. Příspěvek bude čerpán po předložení dokumentace výhercem v příštím účetním období. K rozvaze: Pohledávky v závěrečné rozvaze představují pohledávky za spolupracujícími subjekty v celkové výši 61028,-Kč, které vznikly v důsledku úhrady společně nesených nákladů v plné výše sdružením. V obou případech se jedná o právně dobře podložené nároky, které dlužníci začali v prvním čtvrtletí roku 2015 splácet. Zbývajících 30000,- Kč představuje bezúročná půjčka jednateli sdružení schválená valnou hromadou sdružení dne V daném účetním období byly občanskému sdružení poskytnuty tyto dotace z veřejných rozpočtů: Poskytovatel Projekt Částka Magistrát hl. m. Prahy Mladí Ladí Jazz Kč MČ Praha 3 Mladí Ladí Jazz Kč MČ Praha 1 Mladí Ladí Jazz Kč Výše uvedené dotace byly plně využity v souladu s vymezeným účelem. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Strakonická Černošice Telefon

Výroční zpráva 2012. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Špatné překonávat dobrým to není tak těžké, ale těžko je překonávat dobré lepším. Tomáš Garrigue Masaryk

Výroční zpráva 2012. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Špatné překonávat dobrým to není tak těžké, ale těžko je překonávat dobré lepším. Tomáš Garrigue Masaryk Výroční zpráva 2012 Špatné překonávat dobrým to není tak těžké, ale těžko je překonávat dobré lepším. Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Telefon 608 530 065 Strakonická

Více

ASOCIACE FINANČNÍCH ZPROSTŘEDKOVATELŮ A FINANČNÍCH PORADCŮ ČESKÉ REPUBLIKY, o.s.

ASOCIACE FINANČNÍCH ZPROSTŘEDKOVATELŮ A FINANČNÍCH PORADCŮ ČESKÉ REPUBLIKY, o.s. ASOCIACE FINANČNÍCH ZPROSTŘEDKOVATELŮ A FINANČNÍCH PORADCŮ ČESKÉ REPUBLIKY, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 OBSAH Úvodní slovo...3 Zpráva o činnosti Představenstva AFIZ...4 Zpráva o činnosti AFIZ...6 Zpráva o

Více

manuál sociálního podnikání

manuál sociálního podnikání podpora manuál sociálního podnikání Obsah 1 Úvod 4 2 Definice a charakteristika sociálního podnikání 6 3 Zakládáme sociální podnik 10 4 Význam spolupráce a síťování 14 5 Finanční zdroje pro sociální podnikání

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2011

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2011 KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2011 OBSAH Poslání organizace Základní informace Řídící orgány společnosti Ředitel společnosti

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 0 Obsah 1 Poslání organizace 4 2 Základní informace 5 Řídící orgány společnosti Ředitel společnosti 7 Zaměstnanci

Více

2Vydrží kultura (bez) plánování? zkušenosti ze strategického plánování Johan o.s.

2Vydrží kultura (bez) plánování? zkušenosti ze strategického plánování Johan o.s. 1 2 3 Úvod: Jsme organizace, která potřebuje strategicky plánovat? 5 1. Situace neziskového sektoru v České republice 6 Roman Černík / Neziskové organizace v kultuře 7 Stanislava Brejchová / Co znamená

Více

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Výroční zpráva za rok 2011 Obsah Obsah... 2 Poděkování... 4 Úvod... 5 1. Údaje o společnosti... 6 1.1. Kontaktní a identifikační data... 6 1.2. Struktura společnosti...

Více

Hypoteční specialisté v roce 2009

Hypoteční specialisté v roce 2009 Hypoteční specialisté v roce 2009 Hypoteční specialisté v roce 2009 1 Obsah OBSAH Poslání, vize, krédo, hodnoty 02 04 Profil 06 08 12 14 19 24 30 32 36 39 Rok ve zkratce Rozhovor s představenstvem Statutární

Více

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Výsledky byly schváleny Radou města Český Krumlov usnesením č. 70/5/2011 ze dne 14.2.2011 a Zastupitelstvem města

Více

Mlejn. VÝROČNÍ ZPRÁVA KD MLEJN, o.p.s. 2012 ANNUAL REPORT

Mlejn. VÝROČNÍ ZPRÁVA KD MLEJN, o.p.s. 2012 ANNUAL REPORT Mlejn VÝROČNÍ ZPRÁVA KD MLEJN, o.p.s. 2012 ANNUAL REPORT OBSAH ZÁKLADNÍ DATA SPOLEČNOSTI Z HISTORIE O SPOLEČNOSTI, POSLÁNÍ A CÍLE MÍSTO REALIZACE ČINNOSTI ORGANIZAČNÍ STRUKTURA MARKETING A PROPAGACE ČINNOSTI

Více

cesta k mobilitě neznají přesný cíl, proměňují sebe i každého, kdo se na ně vydá.

cesta k mobilitě neznají přesný cíl, proměňují sebe i každého, kdo se na ně vydá. výroční zpráva 2013 cesta k mobilitě Jsou cesty, na kterých jsme v cíli ještě dříve, než jsme vyjeli. Zatímco jsme tady, chceme už být tam. Cesta se stává otázkou času chceme být jinde co nejrychleji,

Více

Jasné odpovědi pro skutečné výhody. Výroční zpráva 2012

Jasné odpovědi pro skutečné výhody. Výroční zpráva 2012 Jasné odpovědi pro skutečné výhody Výroční zpráva 2012 Letošní výroční zprávu UniCredit Bank Czech Republic, a.s., provázejí pozitivní zpětné vazby od klientů, kterým den co den poskytujeme konkrétní

Více

život v umění, umění v životě

život v umění, umění v životě život v umění, umění v životě výroční zpráva 2013 1 výroční zpráva 2013 2 KOOPERATIVA POJIŠŤOVNA, A.S., VIENNA INSURANCE GROUP VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 3 Obsah Úvodní slovo předsedy dozorčí rady 9 Úvodní slovo

Více

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat Obsah Podpora podnikavosti inspiromat... 5 Systém publikace... 7 První oddíl Studentské firmy... 8 A. JA Firma... 8 Co je Junior Achievement...8 Úloha vyučujícího... 10

Více

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Výroční zpráva

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Výroční zpráva Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group Výroční zpráva 2009 2009 Zimní sportovní hry Pustevny 2009 Kapitálové životní pojištění HARMONIE Nejúspěšnější pojišťovnou v anketě makléřů Pojišťovna

Více

Koncepce rozvoje Moravské galerie v Brně na období 2014-2018. Moravská galerie v Brně. Husova 18, 662 Brno. Pražákův palác Jurkovičova vila

Koncepce rozvoje Moravské galerie v Brně na období 2014-2018. Moravská galerie v Brně. Husova 18, 662 Brno. Pražákův palác Jurkovičova vila Koncepce rozvoje Moravské galerie v Brně na období 2014-2018 Moravská galerie v Brně Husova 18, 662 Brno Pražákův palác Jurkovičova vila Rodný dům Josefa Hoffmanna Uměleckoprůmyslové muzeum Místodržitelský

Více

Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS

Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS No. 1 Obsah 8 Úvodní slovo předsedy představenstva 10 Sedmileté ohlédnutí 12 Rok 2003 plně v barvách T-Mobile

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 DŮM KULTURY V KROMĚŘÍŽI

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 DŮM KULTURY V KROMĚŘÍŽI VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 DŮM KULTURY V KROMĚŘÍŽI OBSAH VŠEOBECNÉ INFORMACE PLNĚNÍ KONCEPCE ORGANIZACE EKONOMIKA STATISTIKA ČINNOSTI HLAVNÍ I DOPLŇKOVÉ PŘÍLOHY (organizační struktura, rozbor nákladů a

Více

Projekt Blíže k zelenému stromu je pro VŠERS velkým přínosem

Projekt Blíže k zelenému stromu je pro VŠERS velkým přínosem Projekt Blíže k zelenému stromu je pro VŠERS velkým přínosem Vysoká škola evropských a regionálních studií je potěšena, že mohla stát u zrodu projektu Evropského sociálního fondu Blíže k zelenému stromu.

Více

Autorský tým: Petr Matějů (vedoucí projektu) František Ježek, Daniel Münich, Pavla Polechová, Jan Slovák, Jana Straková David Václavík, Simona

Autorský tým: Petr Matějů (vedoucí projektu) František Ježek, Daniel Münich, Pavla Polechová, Jan Slovák, Jana Straková David Václavík, Simona BÍLÁ KNIHA TERCIÁRNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ VERZE PROJEDNANÁ VLÁDOU DNE 26.1.2009 Autorský tým: Petr Matějů (vedoucí projektu) František Ježek, Daniel Münich, Pavla Polechová, Jan Slovák, Jana Straková David Václavík,

Více

BÍLÁ KNIHA TERCIÁRNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

BÍLÁ KNIHA TERCIÁRNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ BÍLÁ KNIHA TERCIÁRNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ Praha, leden 2009 Petr Matějů (vedoucí projektu), František Ježek, Daniel Münich, Jan Slovák, Jana Straková, David Václavík, Simona Weidnerová, Jan Zrzavý 2007 13 OP Vzdělávání

Více

Národní cena kariérového poradenství 2011. Sborník vítězných příspěvků

Národní cena kariérového poradenství 2011. Sborník vítězných příspěvků Národní cena kariérového poradenství 2011 Sborník vítězných příspěvků Národní cena kariérového poradenství 2011 Sborník vítězných příspěvků Obsah Úvodem... 4 Slavnostní vyhlášení Národní ceny kariérového

Více

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 www.pwc.cz/csr Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 Jak PwC Česká republika přispívá k rozvoji společnosti, v níž působí? foto Obsah Úvodní slovo Jiřího Mosera, řídícího

Více

Vyhlášena soutěž. Venkovské noviny. Výsledky z příjezdového cestovního ruchu za první pololetí 2007 (leden červen 2007)

Vyhlášena soutěž. Venkovské noviny. Výsledky z příjezdového cestovního ruchu za první pololetí 2007 (leden červen 2007) Jak hodnotí MZe mezinárodní konferenci o LEADERu Čtěte na stranách 4 a 5 Vyhlášena soutěž Čtěte na straně 2 16 stran Venkovské noviny Občasník pro venkov ČÍSLO 8/2007 SRPEN 2007 ZDARMA Výsledky z příjezdového

Více

Allianz pojišťovna, a. s. Výroční. S vámi od A do Z

Allianz pojišťovna, a. s. Výroční. S vámi od A do Z Allianz pojišťovna, a. s. Výroční zpráva 2012 S vámi od A do Z Základní ekonomické údaje Vybrané ukazatele (v mil. Kč) 2012 2011 Změna 2012/2011 Hrubé předepsané pojistné 11 568 11 044 4,7 % Životní pojištění

Více

Metodické doporučení Ministerstva kultury pro dobrovolnictví v kultuře a umění

Metodické doporučení Ministerstva kultury pro dobrovolnictví v kultuře a umění Metodické doporučení Ministerstva kultury pro dobrovolnictví v kultuře a umění Publikace vznikla za finanční podpory Ministerstva kultury. Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, Praha 2015

Více

Autorka: Ing. Pavla Petrová Rok dokončení: 2010

Autorka: Ing. Pavla Petrová Rok dokončení: 2010 Srovnání vybraných kapitol národních profilů Kompendia kulturních politik a trendů v Evropě: Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rakousko a Estonsko Autorka: Ing. Pavla Petrová Rok dokončení:

Více

výroční zpráva 2010 Když je někdo na vozíku, dělá při pohybu jiné stopy, než ostatní lidé. Stopy připomínající dvojici rovnoběžek, jedoucích vedle sebe bez možnosti vzdálit se či přiblížit jedna druhé.

Více

banky Výroční zpráva 2010 Komerční banka, a.s.

banky Výroční zpráva 2010 Komerční banka, a.s. banky am ac ms am hm mm rm vc ss pp lm mt op he af mt tt mp Výroční zpráva 2010 Komerční banka, a.s. charakteristika za období 2006 2010 Podle Mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) Konsolidované

Více

Česká pojišťovna a.s. Výroční zpráva 1999

Česká pojišťovna a.s. Výroční zpráva 1999 Česká pojišťovna a.s. Výroční zpráva 1999 Česká pojišťovna a.s. Centrála: Spálená 16 113 04 Praha 1 - Nové Město Česká republika Pracoviště centrály: Na Pankráci 121 140 00 Praha 4 Česká republika Telefon:

Více