Vzkaz od paní Bednářové

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Vzkaz od paní Bednářové"

Transkript

1

2 Slovo redakce: Vážení čtenáři, otevíráte březnové číslo školního časopisu. Za okny se nám začalo opět objevovat sluníčko, které jakoby nám oznamovalo brzký příchod jara. Jaro je podle meteorologů nejnestálejší roční období. Týden je teplo, týden zima, chvíli prší, potom svítí slunce. Podle astrologů je však jaro pro všechny znamení zvěrokruhu čas, kdy se probouzí nejen příroda, ale i člověk. Redakce školního časopisu vám všem přeje, ať se probudíte do co nevětší pohody a vykročíte do jara pravou nohou. Vaše redakce. Vzkaz od paní Bednářové SE USKUTEČNÍ FINÁLE LIGY VE VOLEYBALE V OBOU TĚLOCVIČNÁCH VÍTĚZ OBDRŽÍ PUTOVNÍ POHÁR A VLASTNORUČNĚ VYROBENÝ DORT PANÍ BEDNÁŘOVÉ. ZAČÁTEK VE 12:00! Mothers day A man stopped at a flower shop to order some flowers to be wired to his mother who lived two hundred miles away. As he got out of his car he noticed a young girl sitting on the curb sobbing. He asked her what was wrong and she replied, "I wanted to buy a red rose for my mother. But I only have seventy-five cents, and a rose costs two dollars." The man smiled and said, "Come on in with me. I'll buy you a rose." He bought the little girl her rose and ordered his own mother's flowers. As they were leaving he offered the girl a ride home. She said, "Yes, please! You can take me to my mother." She directed him to a cemetery, where she placed the rose on a freshly dug grave. The man returned to the flower shop, canceled the wire order, picked up a bouquet and drove the two hundred miles to his mother's house. (www..indianchild.com)

3 Asertivně do života? Pro ty, kteří ještě pojem asertivita neslyšeli nebo mu nerozumí : Asertivita je schopnost prosadit se, ale respektovat potřeby druhých Možná Vás zaujal tento název, možná také ne. Může vám připadat, že se snaží tvářit jako hodně odborný, naučný či nepochopitelný pro nás - obyčejné vrstevníky. Avšak opak je pravdou. Asertivita se týká totiž nás všech a je docela užitečné jí porozumět a snažit se ji naučit. Ptáte se proč? Protože Vám může v mnoha věcech pomoct. V jakých? Tak čtěte dál a třeba naleznete odpověď na tuto otázku. Cílem tohoto článku je zamyslet se nad tím, jak se chováme, jak žijeme a v neposlední řadě třeba nad tím, zda-li jsme se svým životem spokojeni. Asertivně do života je jen jedna z několika možností, jakým způsobem se můžeme chovat a je samozřejmě jen a jen na Vás, pro jaký způsob se rozhodneme. Já osobně nikoho nechci a ani nebudu přemlouvat, ale pokud Vás alespoň trošičku zajímá, jak jste na tom s asertivitou právě vy, vyzkoušejte si tento test a třeba přijdete té velké záhadě na kloub. TEST ASERTIVITY V životě se setkáváme se situacemi pro nás nepříjemnými Kdy po nás někdo chce, co nechceme my. Každý se snažíme je nějakým způsobem řešit. Zamyslete se nad sebou a zvažte následující tvrzení. Jak to děláte vy? Volte ze čtyř možností: 1... pokud tvrzení vaše chování vystihuje 2... když se podobně chováte sice ne vždy, ale často, nebo se tomuto způsobu blížíte 3... když vás tvrzení spíše nevystihuje, většinou to tak neděláte 4... jestliže tvrzení vaše chování nevystihuje v žádném případě, zcela je odmítáte 1. Když mne kolega požádá o půjčku, nedokážu mu odmítnout, i když na tom nejsem sám právě finančně dobře. 2. Neumím začít rozhovor s osobou, která je mi nesympatická. Čekám, až to udělá sama. 3. Když mne někdo někam pozve a já vidím, že mu na tom záleží, neumím odmítnout, i když se mi to vůbec nehodí. 4. Když mne někdo předběhne ve frontě, nedokážu se ohradit, i když mám sto chutí. 5. V různých debatách neumím druhým skočit do řeči i když je jasné, že už jen mlátí prázdnou slámu. 6. Mám-li v jakékoliv situace někomu na jeho žádost, prosbu říci ne, dělá mi to potíže, je mi trapně. 7. Neumím ukončit rozhovor, i když mě ani mluvčí ani téma vůbec nezajímá a třeba nemám čas. 8. Když s někým mluvím, nedokážu mu oponovat, i když si myslím, že můj vlastní názor je lepší. Raději ho ani nesdělím. 9. Je mi trapné zeptat se, když něčemu nerozumím (v práci, doma, na školení atp.). 10. Na schůzích a různých veřejných shromážděním nediskutuji. Připadal/a bych si hloupě. 11. Když někdo zruší setkání, které jsme měli domluvené, neumím nabídnout jiný termín. Čekám, že to udělá on. 12. Kdybych se pokusil druhým lidem přikazovat, dopadlo by to nejspíš podle rčení Přikaž a udělej sám. 13. Když mi někdo z blízkých lidí křivdí, nic nenamítám. Ovládám se, aby nepoznali mé rozladění.

4 14. Pozvat na schůzku osobu opačného pohlaví, o kterou mám zájem, je pro mě nadlidský výkon. 15. Pokud mě někdo chválí a dělá mi poklony, zrozpačitím, nevím, jak reagovat, nevím si rady sám se sebou. 16. Když přinesu ze samoobsluhy nazelenalý salám, raději ho vyhodím, než bych vyřizoval reklamaci. 17. Naskakuje mi husí kůže, když si představím, že bych se musel živit jako agent pojišťovny. 18. Mám-li hovořit o něčem důležitém, nebo s někým, na kom mi záleží, začnu mluvit nezřetelně, někdy se i zakoktám. 19. Je mi velmi nepříjemné, když musím v situaci nouze požádat cizího člověka třeba o lístek na autobus. 20. Je mi nepříjemné začít rozhovor s úředními nebo výše postavenými osobami, a to i když jim nutně potřebuji něco sdělit. Spočítejte si body. ŘEŠENÍ: Máte-li více než 70, nejásejte příliš. Je sice pravda, že nepatříte k lidem, kteří na sobě nechají dříví štípa. Ale pozor nejste někdy trochu agresivní? Jistě by vám neuškodilo přiučit se, jak zachovat vlastní tvář, aniž byste zasahovali do kruhů druhých, Ne vždy je sociálně úspěšný ten, kdo má široké lokty. Bývá spíše v nebezpečí, že se mu každý raději vyhne. Vyšlo vám bodů? Nemusíte se bát, vy se v životě neztratíte. Dosáhli jste bodů? Zdá se, že když vám jde o něco skutečně důležitého, nedáte se. Neupadejte na mysli, i když by to mohlo být lepší. Jak praví přísloví, i dobrý farář se musí do smrti učit. Získali jste méně než 30 bodů? Patříte k těm až moc slušným. Nepřehánějte to. Jste sice uchráněni pověsti hádavých lidí, ale není zase potřeba nechat s sebou zametat. Někdy tak nepřímo podporujete darebáky. To přec nechcete, že? Tak snad jste se dozvěděli něco, co je pro Vás užitečné a co Vás třeba i obohatilo. Doufám, že jste nalezli také odpovědi na dříve položené otázky. Přeji Vám, aby jste brali život s úsměvem. Protože si myslím, že s úsměvem jde všechno lépe. Lenka Rzepková (Použité zdroje: Capponi, Věra; Novák Tomáš. Asertivně do života. Praha. Grada ) Umíte najít kompromis mezi potřebami vašimi a ostatních?

5 Cizí jazyky Dnes už je angličtina povinná. Na naší škole se mimo jiné učí francouzština, němčina a ruština. Každý rok probíhají konverzační soutěže v těchto jazycích (kromě ruštiny). Naučit se cizí jazyk není těžké, důležité je, aby vás bavil. Francouzský jazyk Francouzština je zezačátku docela těžká, protože má mnoho pravidel. Intonace stoupá nahoru, takže je to spíše takový zpěvavý jazyk. Nevýhodou je, že se jinak píše a jinak vyslovuje. Francouzi ještě ke všemu většinou koncové hlásky polykají, takže je těžší jim porozumět. První ročník konverzační soutěže ve francouzštině se konal Z 26 studentů, kteří psali první hodinu test, postoupilo do ústní části 10 nejlepších. Z těchto lidí vzešli tři vítězové. 1. místo obsadila Petra Humpolíčková, 3. B 2. místo získala Veronika Novotná, 1. B 3. místo získala Michaela Rašnerová, 3. D Anglický jazyk Dnes si asi život bez angličtiny neumíme představit. Hodně slov v češtině je přejato z angličtiny, například management, spam, aerobic, snowboard a tak dále. Možná se zdá, že angličtina je nejpoužívanější jazyk, ale není tomu tak. Je totiž až na čtvrtém místě. Konverzační soutěž v angličtině se konala Soutěž probíhala podobně jako ve francouzštině. Všichni studenti psali na začátku test. 9 nejlepších postoupilo do ústní části. Nakonec vyhrála Hana Kuriplachová, 3. D. 2. místo získala Kristýna Obručová, 3. B. 3. místo vybojovala Michaela Rašnerová, 3. D.

6 Německý jazyk V Evropě je němčina druhým nejrozšířenějším jazykem (hned za ruštinou). Podstatná jména se píší velkými písmeny. Díky těsným historickým kontaktům s Německem je mnoho slov přejatých právě z němčiny (taška, brýle, šunka, taky nářečně šichta ) Dne se konala konverzační soutěž z německého jazyka. Zúčastnilo se jí celkem 13 studentek a studentů z ročníků. 1. místo - Eva Zientková, 3. C 2. místo - Pavel Vjatrák, 3. C 3. místo - Michal Kasztura, 1. C Jak se naučit cizí jazyk? Jelikož mi cizí jazyky jdou a taky mě hodně baví, rozhodla jsem se dát vám sem pár rad, jak se co nejlíp naučit cizí jazyk. U mě to funguje. Neučte se slovíčka, která spolu vůbec nesouvisí (např. Mléko, zdravotní sestra, pilný, skládat, časopis. ) Učte se slovíčka k danému tématu. Dělejte si poznámky. Ke všem slovíčkům si napište výslovnost! Ke slovíčkům, která neznáte, si napište překlad! Pokud se máte naučit delší předepsaný text, nikdy se ho neučte na slovíčka přesně. Celý text si nejdříve správně přeložte a pochopte, o co se jedná. Poté se naučte text. Sledujte filmy v určitém jazyce s českými titulky. Poslouchejte písničky v určitém jazyce s českým překladem (správným!) Tak doufám, že jsem vám aspoň trochu pomohla. A cizí jazyky vás snad začnou více či méně bavit. :) A jeden citát podle Vittorio de Sica italského herce a režiséra: Angličtinu potřebuji, abych mohl jednat s filmovými producenty, francouzštinu, abych se domluvil s krásnými ženami, a italštinu, když se ránu říznu při holení.

7 Putovní pohár ministra školství Koncem měsíce proběhl na naší škole zápis do mládežnického basketbalu, který vede PaedDr. Marie Bednářová. Do této ligy se přihlásili: Lucie Písková, Iveta Filipová, Michaela Mojžišková, Zuzka Kabatová, Monika Danihelová, Eva Glincová, Kateřina Gazdová, Lenka Urbišová. Tyto žákyně se také zúčastnily dne na Střední průmyslové škole, Obchodní akademii ve Frýdku- Místku okresního kola mládežnického basketbalu, do které se přihlásilo celkem 14 týmů z okresu Frýdku- Místku. Soutěžilo se v kategoriích, ve kterých byly studentky ročníku SŠ, kvinta až oktáva osmiletých gymnázií, tercie až sexta šestiletých gymnázií / ročníky nar /. Jednou z podmínek bylo, že družstvo tvoří studentky jedné školy, každé družstvo má maximálně 12 hráček, jednotné dresy s čísly a potvrzení ředitele školy. Systém celé soutěže je rozdělen na: Okresní kvalifikaci termín Eliminaci termín , které se hraje se na úrovni kraje. Top 10 Západ a Top 10 východ - termín konání v rozmezí , postupující týmy rozděleny na dvě části dle krajské příslušnosti. Velké finále termín konání v rozmezí Na okresním kole mládežnického basketbalu se utkaly: Gymnázium a střední odborná škola Frýdek -Místek Cihelní, Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Obchodní akademie Frýdek Místek a Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí Soutěž začínala nástupem družstev na hřiště, kde nás čekalo příjemné uvítání ředitele školy. Po laskavém a milém proslovu jsme vyčkávali, až dohrají první dva týmy utkání, po kterých jsme se vydaly bojovat proti obchodní akademii, se kterou jsme to sice prohrál, ale alespoň si dobře zahráli. Další utkání už byla pomaloučku únavnější, ale nakonec jsme to zvládly. Porazily jsme frýdlantské gymnázium a střední školu gastronomii a služeb. Hned po ukončení posledního utkání na nás čekalo vyhlášení míst, které dopadly takto: na 1. místě družstvo obchodní akademie 2. místě Gymnázium a střední odborná škola

8 3. místě Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí 4. místě Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb Bohužel se naše basketbalistky nedostaly do krajské kvalifikace, ale stejně obsadily krásné 2. místo. Gratulujeme obchodní akademii, která se umístila na 1. místě a postupuje do krajské kvalifikace. I když jsme nepoustoupili, aspoň jsme to 2. místo pořádně oslavily. Samozřejmě nechyběl ani přípitek z vyhraného poháru. Vyhlašovatelem projektu je Ministerstvo školství a tělovýchovy (dále jen MŠMT), pořadatelem soutěže je Asociace školních sportovních klubů České republiky (dále jen AŠSK) a Sport Bohemia a.s. (dále jen SB), mládežnický basketbal. Samozřejmě velké díky patří taky řediteli našeho gymnázia panu Ing. Jaroslavu Konečnému, ale hlavně nesmírné poděkování patří PaedDr. Marii Bednářové, bez které by se náš tým nedal dohromady a díky které jsme se mohli zúčastnit. NA PRODEJ stolní fotbálek ATLANTIS TOUR: (jde o fotbálek, který se nachází na soukromém gymnáziu) -tvrzené, kalené sklo -velmi stabilní, komerční fotbálek -bez zabudovaného osvětlení(možno doplnit) -výška 95cm -korpus z laťkovky o síle 24mm, masivní žel. nohy (možnost demontování) -mincovník na 10kč -10 míčků -staří 2 roky, stále v perfektním stavu Cena po dohodě V případě zájmu mě kontaktuje :

9 Chtěli bychom vám představit studentský projekt nazvaný Studentský web, jak už název napovídá, tato stránka je určena především pro studenty středních a vysokých škol. O co vlastně jde? Jde o webovou aplikaci kde si vytvoříte vlastní účet, přidáte se k určité škole a konkrétní třídě a poté vás bude čekat mnoho možností, viz. níže. Možnosti? Náš projekt vám nabízí především: Psaní zápisů z hodin online Psát své soukromé poznámky do kalendáře Psát termíny úkolů a testů pro celou třídu Stahování zápisů ve formátu PDF Přidávání se do školních nebo třídních skupin Jednorázový kredit 100 bodů, který se bude odečítat podle množství stažených souborů o Včetně psaní příspěvku na skupinové zdi Psát na třídní zeď Nahrávání vlastních souborů a přikládání k zápisům o Včetně sdílení souborů ve třídě o Váš prostor na disku bude 10Mb => udržovat svůj účet čistý Co to bude stát? Jelikož projekt vznikl na naší škole, všichni uživatelé této školy budou mít projekt zpřístupněn zdarma, verze zdarma s mnoha funkcemi, viz výše. Bude ovšem možnost svůj účet obohatit o tarif Prémium, který nabízí různé rozšíření a více možností. Tarify Tarif Premium Tarif Standard:Jako základní verzi budou mít všichni tarif Standart, který nabízí výše zmíněné funkce. Obsahuje nabídku tarifu Standard Prostor na disku 25Mb Nahlížení do zveřejněných zápisů ostatních žáků Stahování zveřejněných zápisů spolužáků Zobrazování zveřejněných zápisů na třídní zdi Kredit pro stahování 1000 bodů

10 Do budoucna Věříme ve slibnou budoucnost tohoto projektu, jelikož jsme přišli s takovou myšlenkou, která zatím nebyla nikde zrealizovaná a to pomoci studentům se sdílením svých školních zápisů a souborů. Verze, která vám byla popsána, je určena pro SŠ, připravujeme také verzi pro VŠ, kde jsme se více zaměřili na individualitu poskytovanou žákům. Žák VŠ bude mít také své sešity, ale zápisy si povede sám pro sebe, avšak bude se moct přidávat k oborům, do konkrétních předmětů a samozřejmě skupin. Máte zájem? Pokud máte zájem o zapojení do projektu, bude probíhat na naší škole několik školení, chcete-li přednášek, kde se dozvíte více informací, včetně tutoriálů používání aplikace. Kontakt na nás je (Josef Ryzí, 2.A) nebo (Tomáš Böhm, 3.A). Více info také na se na vaší spolupráci! S pozdravem, Tým studentského webu Opět zde máme příspěvek našeho bývalého spolužáka Jirky Liberdy. Dnes báseň Rozervaná srdce Rozervaná srdce Jiří Liberda Umřela duše, umřela fyzicky. Jenže komedie mění se v děj tragický!! Zbaběle utekl před problémem svým. Rozervaná srdce připravil nejmilovanějším!! To ona štěstí dala nitru, které zahořelo k ní. Její bytost byla jeho vzkříšením!!! V očích zoufalství nosil!! Zlomené srdce též. Přání měl jediné vrátit se k milované!!.

11 PLES Klubu rodičů 2012 Národní dům ve Frýdku-Místku se i letos stal místem, kde se konal tradiční školní ples naší školy. Zahájení bylo naplánováno na 19:00, ovšem již od šesti hodin zavládl neskutečný shon před Národním domem. Lidé se scházeli, někteří netrpělivě vyhlíželi své partnery, jiní se zase zbavovali nedostatků na své vizáži. Největší sklerotici hledali své vstupenky, nebo vyvolávali rodiče telefonem, aby jim zapomenutý lístek z domu dovezli. Uvnitř zavládl obdobný chaos. Občas se přede mnou mihlo pár učitelů, ať už učitelé v obleku nebo učitelky v šatech. Na čtvrťácích v převlecích byla vidět jistá nervozita, protože se blížilo jejich vystoupení. Sledovat vystresované tváře, mi v jistých okamžicích přišlo velmi směšné. Okolo sedmé hodiny se od pódia ozval známý hlas. Hlas pana učitele Kuběny, který zahajoval ples. Všechny srdečně přivítal i pan ředitel Ing. Jaroslav Konečný, po jehož skončení, začal program a vystoupení tříd maturitních ročníků. Předtančení zahájily dva páry tančící latinsko-americké tance. Všichni byli ohromeni dokonalou choreografií a pohyby všech čtyřech tanečníků. Oba páry sklidily zasloužený potlesk. Na řadu přišlo dlouho očekávané vystoupení našich přátel, žáků, spolužáků čtvrťáků. Vystoupení měly všechny třídy dokonalé připravené i natrénované. Mě osobně nejvíce zaujala vystoupení tříd 4.B a 4.D. Vystoupení 4.D mě zaujalo i tím, že se do něj zapojili i třídní učitelé pan Exner a pan Horut. Tato dvě čísla mi přišla nejzábavnější a nejkreativnější. Při vystoupení jsme mohli slyšet plno známých hitů jako I am sexy and i know it nebo Baby od Justina Biebra. Po vystoupení všech tříd, již následovala volná zábava a později tombola. Zatančit jsme si mohli jednak v hlavním sále, kde se hrály převážně taneční písně, ale také i v druhém sále, kde zněly nejznámější diskotékové hity. Ve 22:30 začala tombola s hodnotnými cenami. Hlavní výhrou byla 3D televize. Sebrala jsem svých 5 losů, se slovy, že bude moje. Nebyla. Risk je zisk. Já osobně ples hodnotím kladně. Myslím, že na plese si každý přišel na své. Milovníci tance si mohli zatancovat, jedlíci se mohli najíst a zapít to skvělým pitím, jak alkoholickým tak nealkoholickým. Už teď se těším na další plesovou sezónu. Doufám, že následující ples bude stejně tak skvělý, nebo ještě lepší! Katka Sztefková.

12

13

14

Navigace světem práce. Jak najít tu pravou?

Navigace světem práce. Jak najít tu pravou? Navigace světem práce Jak najít tu pravou? Evropská kontaktní skupina Dejvická 28, 160 00 Praha 6 www.ekscr.cz, info@ekscr.cz, facebook.com/ekscr Navigace světem práce. Jak najít tu pravou? Vydala: Evropská

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY Vážení čtenáři, již podruhé Vás oslovujeme ročenkou naší školy, abyste s námi mohli sdílet radosti i strasti uplynulého školního roku. Je toho opravdu hodně, co u nás, mimo

Více

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy Březen 2009. Kindlman Ples SSPŠ. Maturitní Ples. Ohlédnutí za mistrovstvím. Poděkování od AŠSK

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy Březen 2009. Kindlman Ples SSPŠ. Maturitní Ples. Ohlédnutí za mistrovstvím. Poděkování od AŠSK Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy Březen 2009 Maturitní Ples Kindlman Ples SSPŠ 5 6 25 Ohlédnutí za mistrovstvím Poděkování od AŠSK 22 Obsah: Audio video studio... 2 Dobrý den v březnu!... 3

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více

Experience Europe! Zkušenosti těch, kteří v zahraničí studovali, pracovali, cestovali, byli na stáži nebo jako dobrovolníci. Neboj se a vycestuj

Experience Europe! Zkušenosti těch, kteří v zahraničí studovali, pracovali, cestovali, byli na stáži nebo jako dobrovolníci. Neboj se a vycestuj Experience Europe! Zkušenosti těch, kteří v zahraničí studovali, pracovali, cestovali, byli na stáži nebo jako dobrovolníci. Neboj se a vycestuj Autorka: Anežka Novotná Autoři článků: Jan Janda, Tomáš

Více

Dobrovolnictví středoškoláků

Dobrovolnictví středoškoláků Dobrovolnictví středoškoláků Manuál pro učitele, zaměstnance neziskových organizací a volnočasových klubů a další zájemce o tom, jak udělat dobrovolnictví pro středoškoláky zajímavým. Michal Novotný (Hestia

Více

Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem

Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem +p 1 Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem Redakce: třída B3.I + B2.I + B1.I Počet výtisků:

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS JARNÍ VYDÁNÍ. S panem ředitelem. Rozhovor. Střední školy Téma. Côte d'ivoire. Poznávej svět

ŠKOLNÍ ČASOPIS JARNÍ VYDÁNÍ. S panem ředitelem. Rozhovor. Střední školy Téma. Côte d'ivoire. Poznávej svět ŠKOLNÍ ČASOPIS JARNÍ VYDÁNÍ S panem ředitelem Rozhovor Střední školy Téma Côte d'ivoire Poznávej svět ÚVODNÍK Poslední vydání časopisu Edisonka bylo výjimečné. Jak jistě víte, bylo to Valentýnské číslo.

Více

ročník XXV. květen 2015 číslo 5 U tišnovského kostela sv. Václava se probouzí jaro.

ročník XXV. květen 2015 číslo 5 U tišnovského kostela sv. Václava se probouzí jaro. ročník XXV. květen 2015 číslo 5 vyšlo 29. 4. 2015 www.tisnov.cz U tišnovského kostela sv. Václava se probouzí jaro. Foto: Miroslav Zavadil MOMENTKA Z VERNISÁŽE VÝSTAVY ANEŽKY TURKOVÉ Galerie Jamborův dům

Více

Letem světem Pracovní nabídky najdete na Facebooku Redakce portálu jdipracovat.cz přichází

Letem světem Pracovní nabídky najdete na Facebooku Redakce portálu jdipracovat.cz přichází ÚVODEM 2 Milí čtenáři, výrazy jako zajíc, zobák, ucho, bažant nejsou nic lichotivého, nicméně každý z nás už určitě někdy byl takovým benjamínkem. V prvním pracovním kolektivu je tento nováčkovský stav

Více

Veselé vánoce a hodně dárků pod stromečkem přeje redakce RYCHLE SERIÓZNĚ ADRESNĚ ROČNÍK II ČÍSLO 9 PROSINEC 1998 ZDARMA

Veselé vánoce a hodně dárků pod stromečkem přeje redakce RYCHLE SERIÓZNĚ ADRESNĚ ROČNÍK II ČÍSLO 9 PROSINEC 1998 ZDARMA RYCHLE SERIÓZNĚ ADRESNĚ ROČNÍK II ČÍSLO 9 PROSINEC 1998 ZDARMA Úvodní slovo prorektora pro rozvoj a organizaci str. 3 I každý z nás může výši kolejného ovlivnit str. 5 Aktivizace lidských zdrojů ALZ 98

Více

Mìstský zpravodaj 12/2014 ZASTUPITELSTVO MĚSTA KUNOVICE. Ing. Jiří Deml 74 let, kandidát NKK 1 108 hlasů. Radek Lůčný 36 let, kandidát NKK 884 hlasů

Mìstský zpravodaj 12/2014 ZASTUPITELSTVO MĚSTA KUNOVICE. Ing. Jiří Deml 74 let, kandidát NKK 1 108 hlasů. Radek Lůčný 36 let, kandidát NKK 884 hlasů Mìstský zpravodaj ROÈNÍK 25 12/2014 CENA 10 Kè ZASTUPITELSTVO MĚSTA KUNOVICE Ing. Pavel Vardan 44 let, kandidát NKK 1 256 hlasů Mgr. Ivana Majíčková, MBA 53 let, kandidátka NKK 1 142 hlasů Ing. Jiří Deml

Více

Posbíráno ze všech stran 5

Posbíráno ze všech stran 5 Úvodník Kouzelný dědeček. Nikdy nebyla prohra mého oblíbeného klubu tak krásná a poučná. Cestou ze zápasu jsem totiž potkal kouzelného dědečka, ale o tom až za chvíli. Šinu si to k tramvaji a po zjištění,

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Průvodce pro nezaměstnané v pokročilém středním věku Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Myš není pro kočku! Posílení šancí a motivace sociálně

Více

Jak koučovat debatní klub. Autor Matěj Pilát

Jak koučovat debatní klub. Autor Matěj Pilát Jak koučovat debatní klub Autor Matěj Pilát Obsah 1) Úvod... 3 Osoba kouče... 4 Role... 5 2) Jak založit klub... 5 3) Koučování ve dvojici... 5 Výhody koučování ve dvou... 6 Koho si vybrat do dvojice...

Více

Estéčko. zpravodaj společnosti ST Consult

Estéčko. zpravodaj společnosti ST Consult Estéčko zpravodaj společnosti ST Consult 1/2014 ÚVODNÍK Vážené kolegyně a kolegové, vážení obchodní partneři, dovolte, abych vám na úvod poděkoval za výbornou spolupráci v roce 2013 a do nového roku vám

Více

LÉTO 2015. Téma Novinka: Spustíme další online spolupráci s Porovnej24.cz. Tentokrát neživotní pojištění

LÉTO 2015. Téma Novinka: Spustíme další online spolupráci s Porovnej24.cz. Tentokrát neživotní pojištění LÉTO 2015 Téma Novinka: Spustíme další online spolupráci s Porovnej24.cz. Tentokrát neživotní pojištění Rozhovor Petr Borkovec a Martin Hrůša: nový systém servisu klientů Třicet. Pro někoho věk, kdy mu

Více

Pokud se na vyhlášených

Pokud se na vyhlášených TÝDENÍK 13 3. DUBNA 2013 XXI. ROČNÍK V tomto čísle najdete: Chcete si ověřit své jazykové znalosti? Víme, jak na to.... 3 Genetická metoda čtení... 5 Druhý český Digital Learning Day Den s panem Googlem...

Více

Jeden rok v nové zemi

Jeden rok v nové zemi Jeden rok v nové zemi Evropská kontaktní skupina v České republice Žitná 45, Praha 1, 110 00, tel./fax: +420 222 211 799 www.ekscr.cz, office@ecgnet.cz Jeden rok v nové zemi Vydala: Evropská kontaktní

Více

Jak na pomaturitní studium jazyka. Agentura VIKA Jazyková škola A! N! FR! IT! ŠP! RUŠ! NOR. www.vika.cz

Jak na pomaturitní studium jazyka. Agentura VIKA Jazyková škola A! N! FR! IT! ŠP! RUŠ! NOR. www.vika.cz KVĚTEN 2006» ROČNÍK 5 JAZYKOVÉ ŠKOLY Jazykové pobyty v ČR i v zahraničí Dětské jazykové tábory VŠ A VOŠ Vyšší odborné školy nabízejí druhou šanci KURZY Tipy na léto pro děti i dospělé Počítačové kurzy

Více

P. Jan Uhlíř Přehled pěti církevních přikázání najdete na straně 4 tohoto vydání Zpravodaje.

P. Jan Uhlíř Přehled pěti církevních přikázání najdete na straně 4 tohoto vydání Zpravodaje. 1/2013 únor Zpravodaj FARNOSTÍ KUTNÁ HORA, BYKÁŇ A TŘEBONÍN Milí farníci, vstupujeme do postní doby, ve které máme znovu intenzivněji usilovat o obrácení svého života ke Kristu, o návrat k Lásce (srov.

Více

Zpravodaj č. 11, duben 2015. Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV ČR

Zpravodaj č. 11, duben 2015. Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV ČR Zpravodaj č. 11, duben 2015 Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV ČR Vážení čtenáři, ráda bych Vám představila další, jedenácté číslo Zpravodaje. Tentokrát jsme zvolili jako hlavní téma Co dal

Více

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE Ve spolupráci zpracovaly AXIAL PERSONNEL AGENCY, s. r. o. & Fond dalšího vzdělávání, p. o. MPSV 2 OBSAH 1. ÚVOD...4 2. ZPŮSOBY HLEDÁNÍ

Více

dvouměsíčník YMCA v ČR, červenec - září 2007, ročník IX 15 Kč / 0,5 FOTO: J. V. HYNEK

dvouměsíčník YMCA v ČR, červenec - září 2007, ročník IX 15 Kč / 0,5 FOTO: J. V. HYNEK dvouměsíčník YMCA v ČR, červenec - září 2007, ročník IX 15 Kč / 0,5 YMCA & TS Festival aneb něco pro všechny Setkání seniorů YMCA na tábor spolu i po 70 letech YMCA o prázdninách zážitky, přátelství, poznávání...

Více

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce Anglie na vlastní oči Žáci hráli žákům Exkurze do Osvětimi Holky versus kluci Rozhovor s panem zástupcem Benešem Moji přátelé z pólů www.zsms.streliceubrna.cz

Více

Petrem Budinským. Finanční událost roku proběhla na VŠFS Controlling v malých a středních podnicích nejen o číslech

Petrem Budinským. Finanční událost roku proběhla na VŠFS Controlling v malých a středních podnicích nejen o číslech XADONIA OBČASNÍK STUDENTŮ, PEDAGOGŮ A PŘÍZNIVCŮ VYSOKÉ ŠKOLY FINANČNÍ A SPRÁVNÍ 02 2014 Den s Petrem Budinským prorektorem pro vzdělávací činnost a vnější vztahy Strana 04 Finanční událost roku proběhla

Více

JDU DO PRÁCE TENTO PROJEKT BYL PODPOŘEN Z EVROPSKÉHO SOCIÁLNÍHO FONDU, STÁTNÍHO ROZPOČTU ČESKÉ REPUBLIKY A ROZPOČTU HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY.

JDU DO PRÁCE TENTO PROJEKT BYL PODPOŘEN Z EVROPSKÉHO SOCIÁLNÍHO FONDU, STÁTNÍHO ROZPOČTU ČESKÉ REPUBLIKY A ROZPOČTU HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY. JDU DO PRÁCE TENTO PROJEKT BYL PODPOŘEN Z EVROPSKÉHO SOCIÁLNÍHO FONDU, STÁTNÍHO ROZPOČTU ČESKÉ REPUBLIKY A ROZPOČTU HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY. Asistence o.s., 2007 Illustrations Veronika Nesměráková, 2007 Jdu

Více

Výroční zpráva. Gymnázium a Střední odborná škola Hořice, Husova 1414

Výroční zpráva. Gymnázium a Střední odborná škola Hořice, Husova 1414 Výroční zpráva Gymnázium a Střední odborná škola Hořice, Husova 1414 XVII. výroční zpráva za školní rok 2005/2006 1 Výroční zpráva obsah Základní údaje o škole 3 Pracovníci školy 4 Další vzdělávání učitelů

Více

zaměstnávání osob se zdravotním postižením

zaměstnávání osob se zdravotním postižením 1 INSPIRUJ SE zaměstnávání osob se zdravotním postižením úvod 3 Držíte v rukou brožurku, kterou jsme věnovali tématu zaměstnávání osob s tělesným a kombinovaným postižením. Vznikla v rámci projektu Inspirace

Více

Krotitelé dluhů 3/09. Nejsme experti na dluhy, ale na to, jak jim předcházet. Naše sezení mají působit jako porada FBI.

Krotitelé dluhů 3/09. Nejsme experti na dluhy, ale na to, jak jim předcházet. Naše sezení mají působit jako porada FBI. www.jsmepartners.cz 3/09 Krotitelé dluhů Nejsme experti na dluhy, ale na to, jak jim předcházet. Naše sezení mají působit jako porada FBI. Pořad pomáhá získat důvěru klientů. 1 12 Myslel jsem, že některé

Více