Genium. AeroLink System. C-Brace. Časopis pro ortotiky-protetiky, lékaře a terapeuty. Lipsko 2012 Speciál květen 2012

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Genium. AeroLink System. C-Brace. Časopis pro ortotiky-protetiky, lékaře a terapeuty. Lipsko 2012 Speciál květen 2012"

Transkript

1 Dialog Časopis pro ortotiky-protetiky, lékaře a terapeuty Lipsko 2012 Speciál květen 2012 Genium Další generace protéz dolních končetin AeroLink System Pro aktivní život C-Brace Váš první krok si budete pamatovat

2 2 Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál Protetika Obsah 4 Ruka Michelangelo Systém Axon-Bus a ruka Michelangelo jsou zcela nové technologie pro transradiální vybavení, které vyvinul Ottobock a kterými stanovil nový standard založený na mimořádné funkčnosti a co nejpřirozenějším vzhledu. 22 Podpora paralympijských her Déle než dvě desetiletí je Ottobock oficiálním poskytovatelem servisu pomůcek hendikepovaných sportovců během paralympijských her. Stejnou podporu pocítí i více než atletů z celého světa na přelomu srpna a září v Londýně. 8 Genium Nejnovější technologie v oblasti mikroprocesorů, čidel a regulace přispěly k dosažení epochálního pokroku v oblasti protetiky dolních končetin a vybavení pro amputované ve stehně. 24 C-Brace S ortotickým systémem C-Brace lze poprvé dynamicky řídit celý cyklus chůze v reálném čase. Systém zajišťuje bezpečnou regulaci stojné a švihové fáze. 12 Triton Ve spolupráci s uživateli vyvinul nyní Ottobock produktovou řadu vycházející z protézového chodidla Triton, která je optimálně uzpůsobena různorodým požadavkům aktivního života amputovaných. 28 Ortézy Aqualine Systémové klouby CarbonIQ Ottobock pro kolenní a hlezenní klouby spojují osvědčenou funkci a inovativní nové materiály. Oba klouby jsou výjimečné svou extrémní lehkostí a zároveň vysokou odolností i proti vodě. 18 AeroLink První podtlakové vybavení bez nákolenky a lineru v oblasti kolene. 30 Kimba Neo Rehabilitační kočárek Kimba Neo nabízí maximální funkčnost, splňuje nejvyšší estetické požadavky a poskytuje celou řadu možností individuální nastavení.

3 Úvodní slovo Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál 3 Vážení čtenáři, dovolte mi, abych Vás při příležitosti veletrhu Orthopedie + Reha-Technik 2012 v Lipsku přivítal na našem stánku. V tomto Dialogu najdete hlavní informace o tom, co je v popředí zájmu naší firmy a na co klademe důraz v nadcházející době. Technický pokrok provází veškeré naše aktivity při obnovování mobility našich hendikepovaných spoluobčanů. Tato skutečnost na nás klade vysokou zodpovědnost a jsme si vědomi toho, že naše společnost musí vynakládat velké finanční prostředky na poskytování zdravotnické péče. Optimální využívání tohoto potenciálu je hlavním bodem pro příští období. Současně chceme poukázat na to, že rozvoj našeho odvětví plně konkuruje ostatním lékařským oborům. Dnes jsme opravdu partnery pro naše pacienty a naše registrované specializace jsou výsledkem dlouhodobé koncepce vzdělávání v oboru ortotik-protetik. Je teď na nás, abychom náš obor zakotvili v komoře zdravotnických pracovníků, která v nejbližší době vznikne, a tím ukončili dlouholetou snahu o akceptaci naší zdravotnické práce. Firma Ottobock je Vám velkým partnerem a pomocníkem při uskutečňování společných cílů. Víme všichni, že naše zdravotnictví chce už znovu projít novými reorganizacemi. Toto téma je bodem všech nových vlád. Chraňme a opatrujme si náš obor před nesystémovými změnami, před znedostupněním péče a vytvářením bariér pro naše hendikepované spoluobčany. Toto by neměl být cíl našeho zdravotnictví. Užijte si pár dnů ve veletržní atmosféře v Lipsku, neboť doba tuzemských veletrhů již nenávratně skončila. Ještě jednou Vám přeji příjemný profesionální zážitek z novinek tohoto veletrhu a mnoho kreativních podnětů do Vaší práce. Ing. Václav Svrček jednatel společnosti Otto Bock ČR s.r.o.

4 Rozmanitý úchop, rozmanitý život

5 Protetika Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál 5 Jedinečné možnosti úchopu, přirozený vzhled Srdcem systému Axon-Bus je ruka Michelangelo Systém Axon-Bus a ruka Michelangelo jsou zcela nové technologie pro transradiální vybavení, které vyvinul Ottobock a kterými stanovil nový standard založený na mimořádné funkčnosti a co nejpřirozenějším vzhledu. Nejmodernější technologie, anatomický design a přesvědčivá funkčnost to jsou základní prvky nové generace myoelektricky řízených protéz horních končetin. Díky čtyřem pohyblivým prstům a palci, který lze nezávisle polohovat, nabízí ruka Michelangelo zcela nové a dosud nevídané možnosti úchopu. Pro dosažení přirozeného pohybu je ruka vybavená dvěma pohony. Hlavní pohon zajišťuje úchopový pohyb a sílu a pohon palce umožňuje opoziční nebo laterální mód a vzájemnými kombinacemi nabízí ruka sedm různých poloh. Aktivně poháněné jsou palec, ukazovák a prostředník, prsteník se pohybuje současně s malíčkem. Mechanické zápěstí AxonWrist umožňuje pronaci a supinaci a také flexi a extenzi extenze je poprvé v módu volného pohybu. Další charakteristický znak produktu je přirozený design. Například prsty jsou vyrobené jak z měkkých, tak tvrdých materiálů. Detaily jsou propracované podle přirozeného modelu a ruka Michelangelo je díky tomu amputovanými velmi dobře přijímána. Pro každodenní používání jsou na výběr kosmetické rukavice z PVC v šesti různých barevných odstínech. Na veletrhu v Lipsku budou představeny dvě další varianty rukavic: AxonSKin Visual a AxonSKin Silicone. Nastavení ruky Michelangelo lze provést pomocí softwaru AxonSoft a přenosu dat přes Bluetooth. Energii celému systému dodává výkonný napájecí systém AxonEnergy Integral. Axon je zkratkou anglického názvu adaptivní výměny dat ovládání nervových funkcí Adaptive exchange Of Neuroplacement Data. Vlastní Axon-Bus je nově vyvinutý systém Ottobock pro oblast exoskeletální protetiky. Je založen na sběrnicových systémech využívaných v leteckém a automobilovém průmyslu a je naprostou novinkou oddělení výzkumu a vývoje. Výhodou je, že je takto utvořen optimalizovaný a soběstačný systém přenosu dat. Jednotlivé komponenty spolu vzájemně dokonale komunikují, takže nedochází k žádným ztrátám dat nebo změnám rychlosti či funkčnosti. V porovnání s běžnými systémy je zde také výrazně vyšší odolnost vůči vnějším vlivům. Uživateli to vše přináší jak vyšší bezpečnost, tak spolehlivost.

6 6 Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál Protetika Druhy úchopů ruky Michelangelo Hlavní pohon Hlavní pohon slouží pro ovládání úchopového pohybu a vytváření úchopové síly. Aktivně poháněnými elementy jsou palec, ukazovák a prostředník, prsteník se pohybuje současně s malíčkem. Oválné zápěstí Oválné připojení ruky působí velmi přirozeně. Pomocí dvou spojených modulů lze provádět flexi a extenzi a také pronaci a supinaci. Měkké polštářky prstů Prsty jsou vytvořené podle přirozeného vzoru, tvrdá konstrukce je obalena měkkými materiály. Zvlášť pohyblivý palec Pohon palce umožňuje elektronické polohování. Zevní rotací palce vznikne plocha ruky a vytvoří se další možnosti úchopu. Ruka Michelangelo Ruka Michelangelo se vyznačuje komplexní kinematikou úchopu, přirozeně anatomickým vzhledem a nízkou hmotností. Tvoří základ nového protézového systému. 1. Neutrální poloha 2. Abdukce/addkuce prstů 3. Otevřená dlaň Přirozeně vypadající klidová poloha a fyziologický vzhled. Roztažením a stažením prstů se mezi ně může uchopit několik plochých a tenkých předmětů. Při otevřené dlani je palec polohován palmárně daleko, čímž se vytvoří plošná poloha ruky. 4. Laterální silový úchop 5.Laterální sevření 6. Opoziční silový úchop 7. Špetkové sevření Palec se pohybuje do strany k ukazováčku, čímž se bočně uchopují předměty střední velikosti. Palec se pohybuje stranou k ukazováčku, čímž se stranově uchopují ploché předměty. Velikost otevření ruky umožňuje držení válcových předmětů o velkém půměru. Palec vytváří společně s prostředníčkem a ukazováčkem tříbodovou oporu, čímž se bezpečně uchopují malé předměty.

7 Protetika Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál 7 Druhy úchopů ruky Michelangelo 1 Oválné zápěstí Oválné připojení ruky působí velmi přirozeně. Pomocí dvou spojených modulů lze provádět flexi a extenzi a také pronaci a supinaci Ruka Michelangelo Ruka Michelangelo se vyznačuje komplexní kinematikou úchopu, přirozeně anatomickým vzhledem a nízkou hmotností. Tvoří základ nového protézového systému. 2 3 Zvlášť pohyblivý palec Pohon palce umožňuje elektronické polohování. Zevní rotací palce vznikne plocha ruky a vytvoří se další možnosti úchopu. 3 4 Měkké polštářky prstů Prsty jsou vytvořené podle přirozeného vzoru, tvrdá konstrukce je obalena měkkými materiály. 4 5 Hlavní pohon Hlavní pohon slouží pro ovládání úchopového pohybu a vytváření úchopové síly. Aktivně poháněnými elementy jsou palec, ukazovák a prostředník, prsteník se pohybuje současně s malíčkem. 1. Neutrální poloha 2. Abdukce/addukce prstů 3. Otevřená dlaň Přirozeně vypadající klidová poloha a fyziologický vzhled. Roztažením a stažením prstů se mezi ně může uchopit několik plochých a tenkých předmětů. Při otevřené dlani je palec polohován palmárně daleko, čímž se vytvoří plošná poloha ruky. 4. Laterální silový úchop 5.Laterální sevření 6. Opoziční silový úchop 7. Špetkové sevření Palec se pohybuje do strany k ukazováčku, čímž se bočně uchopují předměty střední velikosti. Palec se pohybuje stranou k ukazováčku, čímž se stranově uchopují ploché předměty. Velikost otevření ruky umožňuje držení válcových předmětů o velkém půměru. Palec vytváří společně s prostředníčkem a ukazováčkem tříbodovou oporu, čímž se bezpečně uchopují malé předměty.

8 Genium Stačí prostě jít.

9 Protetika Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál 9 Genium nová generace protézových systémů dolních končetin Nejnovější technologie v oblasti mikroprocesorů, čidel a regulace přispěly k dosažení epochálního pokroku v oblasti protetiky dolních končetin a vybavení pro amputované ve stehně. Díky inovativní koncepci OPG (optimalizovaná fyziologická chůze) s četnými podružnými funkcemi podporuje Genium přirozený průběh pohybů až do detailu. Při dopadu paty na podložku se kolenní kloub lehce ohne, takže se protézové chodidlo dostane rychleji do plného kontaktu s podložkou (PreFlex). Následné další ohýbání kolene probíhá regulovaně v závislosti na síle působící na protézu (adaptivní kontrola yieldingu). Obě tyto funkce redukují reakční síly od podložky a minimalizují nebezpečí sekundárních ortopedických poškození. Spotřeba sil a potřeba koordinace pohybů při chůzi, zejména při stoupání, spádech nebo chůzi na nerovném terénu jsou pro uživatele znatelně zredukovány. Dynamická kontrola stability (DSC) přizpůsobuje systém každé situaci pohybu. Pomocí patentovaného postupu vypočítává optimální okamžik pro přepnutí mezi stojnou a švihovou fází. Pro uživatele to znamená zvýšenou bezpečnost a to i při chůzi pozpátku nebo při prudkých výpadech. Adaptivní kontrola švihové fáze reguluje přesné kyvadlové pohyby bérce nezávisle na tempu a délce kroku, oděvu nebo obuvi. Genium umožňuje střídavou chůzi do schodů. Umožňuje tím řešení, které se dosud zdálo u protéz bez motorického pohybu nemožné. I překračování obrubníků nebo jiné každodenní překážky představující potenciální nebezpečí klopýtnutí lze zvládnout mnohem přirozenějším pohybem a bezpečněji. Nový seřizovací software X-Soft vypočítává a vizualizuje síly působící na protézu a dává doporučení pro individuálně přizpůsobené polohování komponentů protéz. Tato inovace udává směr dalšího vývoje, poněvadž stavba a provedení lůžka mají největší vliv na funkci protézy. Další přínos pro každodenní používání protézy představují vylepšení jako např. induktivní nabíjení baterie, interaktivní dálkové ovládání, pět nastavitelných přídavných módů a provozní doba akumulátoru 5 dní. 65 PreFlex PreFlex Úhel ohybu kolene 17 4 DSC 0 PreFlexe Elektronicky řízená fyziologická preflexe kolenního kloubu v úhlu 4 při kontaktu paty s podložkou zajišťuje rychlejší plný kontakt protézového chodidla. Adaptivní řízení funkce yieldingu Inteligentní regulace flexe kolene (max. 17 ) v závislosti na silách, které působí na protézu. Amputovaný musí kontrolovat protézu výrazně méně a používá ji intuitivně. Dynamická kontrola stability (DSC) Inovativní a patentovaná metoda sledování všech fází pohybu. Soustavným snímáním a vyhodnocováním šesti parametrů se vždy optimálně a bezpečně určí bod přepnutí mezi stojnou a švihovou fází. Adaptivní řízení švihové fáze Přesné vymezování kyvného pohybu bérce na flexi 65 - nezávisle na rychlosti chůze. Řízení švihové fáze navíc podstatně pomáhá bránit pádu v kritické situaci.

10 10 Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál Protetika Genium jako prvovybavení příspěvek Michaela Kramera Čtyřiatřicetiletý Timo Nitsche přišel o levou nohu při havárii na motocyklu. Díky mnoha šťastným okolnostem se po akutní fázi léčby dostal do dobrých rukou. Michael Schmitz, jednatel fyzioterapeutické praxe ve Wuppertalu "Das Physioteam Rehazentrum GmbH", se zkontaktoval s protetickou firmou Sanitätshaus Beuthel z Wuppertalu a zajistil ambulantní rehabilitaci a terapii. Vaše pojišťovna vám schválila jako prvovybavení Genium. Věděl jste, že toto schválení bylo něčím mimořádným? Timo Nitsche Upřímě řečeno ne, protože jsem ani neměl s čím porovnávat. Byl jsem si ale vědom toho, že mám velmi vstřícnou zdravotní pojišťovnu a že jsem kariéru amputáře začínal ve velmi přátelském prostředí. S jakými největšími problémy jste se u prvních kroků s protézou potýkal? Timo Nitsche Chyběla mi zcela jednoduše síla a vytrvalost. Musel jsem si také zvyknout na časté výkyvy fyzické kondice. Znamená to, že bolesti nepředstavovaly skutečný problém a také přechody mezi etapami léčby, tedy z akutní léčby na klinice na stacionární rehabilitaci a pak ambulantní rehabilitaci, byly plynulé? Timo Nitsche Nemusel jsem procházet žádnou stacionární rehabilitací díky tomu, jak rychle jsem se s protézou sžil. Bolesti jsou i zde ale závislé na fyzické kondici, v jaké zrovna ten který den jsem. Jako prvovybavení schválila privátní zdravotní pojišťovna kolenní kloub Genium. Poradce pro amputované a specialista na nácvik chůze pro amputované, Michael Kramer (Kramer Consult, Dortmund) se sešel k rozovoru s Timo Nitschem, vedoucím orototikem-protetikem Michaelem Klüsnerem a hlavní fyzioterapeutkou Claudií Heilovou. "Nemusel jsem procházet žádnou stacionární rehabilitací díky tomu, jak rychle jsem se s protézou sžil. Timo Nitsche Pane Nitsche, jak byste popsal proces vybavování a začátky terapie, které jste podstoupil po těžké nehodě? Timo Nitsche Můj dobrý přítel Michael Schmitz mne nejprve zkontaktoval s vedoucím ortotikem-protetikem a oba mi ihned začali pomáhat. Léčba u mě probíhala naštěstí bez komplikací a již po 6 týdnech jsem byl připravený na první protézu. Měl jsem také štěstí v tom, že mě přátelé i rodina velmi podporovali. Dodávalo mi to sílu a naději. Popište prosím v krátkosti vaše první dojmy s Geniem. Timo Nitsche Nejprve jsem byl plný očekávání a zároveň rozčarovaný, protože spoustu věcí v první fázi nefungovalo. Ale technický servis firmy Ottobock a vy jste mi ukázali několik jednoduchých, ale mimořádně důležitých věcí, díky kterým jsem také pochopil ovládání protézy. Jak dlouho trvalo, než jste se cítil při chůzi s protézou bezpečně? Byly při tom nějaké zvláštní momenty? Timo Nitsche Potřeboval jsem pět dní na to, abych se dokázal bez příliš velkých potíží s Geniem pohybovat. Vlastní vrcholný okamžik ale pro mě představovalo předání protézy. Moje maminka a přítelkyně zorganizovaly malou párty a já jsem byl opravdu moc pyšný na to, že se mi podařilo překvapit mé nejbližší přátele a udělat s protézou bez použití pomůcek pět kroků. To mi udělalo opravdu velkou radost. Pracujete jako vývojový inženýr ve firmě, která vyrábí autodíly. Od kdy opět pracujete? Timo Nitsche Začátkem února jsem nastoupil opět do práce a pracoval jsem podle hamburského modelu na zkrácenou pracovní dobu. To znamená, že jsem 4 a půl měsíce po úrazu opět mohl vykonávat svou práci. Jaké cíle máte nyní? Timo Nitsche Jezdit na lyžích a rozšířit si případně také svou stávající licenci lyžařského instruktora, abych mohl přiblížit lyžování také ostatním amputovaným. Chci si založit rodinu, postavit si vlastní dům a také bych chtěl ve své práci opět bez omezení jezdit na služební cesty do zahraničí.

11 Protetika Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál 11 Pane Klüsenere, vy jste ortotik-protetik a nechal jste se certifikovat pro vybavení kloubem Genium. Jaké máte zkušenosti s tímto kolenním kloubem po provedení prvních vybavení? Michael Klüsener Moji klienti byli úplně unešení. S takovým nadšením jsem se dosud mezi amputovanými nesetkal. Pan Nitsche byl vaším prvním klientem, který dostal schválený kloub Genium jako prvovybavení. Jaký vliv mělo toto schválení podle vašeho názoru na "kariéru amputáře"? Michael Klüsener Schválení mělo velký vliv. Kdybychom bývali začínali s něčím jednodušším, tak by pan Nitsche jistě velmi rychle poznal omezení tohoto systému a pak by zcela sám přišel na to, že potřebuje něco lepšího. Tím bychom ale ztratili spoustu času. Ani cenový aspekt by se neměl podceňovat. Určitě by se celkově vynaložilo na několik takto vyrobených protéz více prostředků. Také by se znásobily veškeré diskuze ohledně schvalování. Takto jsme zrealizovali vybavení již předem na tak vysoké úrovni. Zároveň jsme se přiblížili chůzi na úrovni velmi podobné jako u zdravého člověka a zároveň můžeme s jistotou říci, že pan Nitsche dosáhl takto vysoké úrovně během rehabilitace trvající mnohem méně než půl roku. Jak hodnotíte použití Genium jako prvovybavení nebo interim vybavení všeobecně? Michael Klüsener Přirozeně, že v takovém případě stojí vybavení na začátku více peněz, ale zároveň se tím ušetří velmi rychle náklady na alternativní protézové systémy a související náklady na dlouhou dobu rehabilitace. Lidé jsou v takovém případě také schopní rychleji nastoupit zpět do zaměstnání. Do té míry mohu Genium jako "interim" vybavení jen doporučit. Vaše práce s kolenním kloubem Genium se liší od práce s jinými systémy kloubů. Mohl byste popsat, o jaké rozdíly jde? Michael Klüsener Jedná se o velmi precizní práci. Musím si sice vzít na pomoc různé přístroje, ale tím má práce také smysl. Pro práci s moderními klouby je zapotřebí používat něco více než jen olovnici pro stavbu a zrak pro zaměřování. Zato je pak ale výsledek s Geniem také mimořádný. Paní Heilová, vy jako fyzioterapeutka jste pomáhala při rehabilitaci pana Nitscheho. Pobíhal trénink pana Nitscheho jinak než u amputovaných vybavovaných konvenčními protézami? Klaudia Heilová Věnovala jsem se panu Nitscheovi od okamžiku jeho propuštění z nemocnice. Začátek probíhal stejně jako u všech ostatních - stabilizace od A až do Z, zredukování fantómových bolestí pomocí zrcadlové terapie, posilování a rozpohybování pahýlu. Díky jeho tělesné konstituci to byl také velmi vděčný pacient. Projevovaly se u něj ale také obvyklé kompenzační chyby jako např. cirkumdukce a Duchenneův příznak. Přesto ale velmi rychle akceptoval protézu díky své vlastní iniciativě, motivaci a důvěře v protézu. "Dosáhl značně rychlejšího vývoje, než amputovaní s podobným klinickým obrazem onemocnění; dokázal velmi rychle chodit bez pomůcek." Klaudia Heilová Jak hodnotíte vývoj rehabilitace u pana Nitscheho z pohledu fyzioterapeutky? Klaudia Heilová Rehabilitace byla velmi rychlá. Doby mezi jednotlivými úseky terapie byly krátké a skoky velké. Pro pana Nitscheho bylo rozhodnutí pro absolvování ambulantní rehabilitace důležité. Problémy s krevním oběhem a zatížitelností sice nějaké byly, ale ty jsme zvládli. Terapii bylo možné provádět v závislosti na denní formě a podle toho ji bylo nutné flexibilně upravovat. Považujete nasazení elektronické protézy dolních končetin v interim fázi za účelné? Klaudia Heilová To ano. Amputovaní se mohou přímo přizpůsobit protéze, kterou tak jako tak po určité době dostanou a odstraní se tak problémy spojené s přecházením na jiné systémy. To umožňuje dosáhnout jednoduše větší efektivity práce.

12 Váš život. Vaše dobrodružství.

13 Protetika Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál 13 Rodina chodidel Triton se rozrůstá Chodidlo 1C60 Triton bylo uvedeno na trh v polovině roku 2011 a setkalo se s mimořádně pozitivním ohlasem ze strany uživatelů a techniků. Excelentní dynamika a flexibilita karbonového chodidla Triton umožňují mimořádně široké spektrum použití od každodenních aktivit až po rekreační sport. Ve spolupráci s uživateli vyvinul nyní Ottobock produktovou řadu, která je optimálně uzpůsobena různorodým požadavkům aktivního života amputovaných.

14 Produktová řada Triton - mobilita na vysoké úrovni Při zatěžování paty disponují pružiny protézových chodidel Triton dostatečně velkou dráhou ohybu k tomu, aby efektivně utlumily rázová zatížení. Mírné zkrácení délky páky na patě podporuje uživatele při kontrolovaném a bezpečném ohybu kolene. Průběh charakteristiky chodidel v této fázi chůze umožňuje její individuální přizpůsobení pomocí dodaných patních klínů. Výhody propojeného pružinového systému se projeví zejména při odvalu. Chodidla Triton jsou vyrobena z několika karbonových pružin, které jsou vzájemné spojené a se základní pružinou z vysoce výkonného polymeru tvoří ucelený systém. Celá konstrukce tak působí jako flexibilní jednotka a umožňuje mimořádně hladkou charakteristiku odvalu. Kromě toho je i přes vysokou pohyblivost systému stále dosažena vysoká míra stability - při chůzi, ale především také ve stoji. Kromě toho má základní pružina speciálně vytvarovanou oblast přednoží, čímž je nosná délka chodidla prodloužena až do oblasti palce. Díky tomu amputovaný s jistotou přejde do švihové fáze a je mu umožněna velmi variabilní délka kroku. Dělená oblast přednoží přitom poskytuje potřebnou kontrolu na nerovném terénu a při rychlých změnách směru chůze. Maximální hmotnost uživatele chodidel Triton je 150 kg. Podle klasifikačního systému aktivity Ottobock MOBIS jsou doporučena pro stupně aktivity 3 a 4 - neomezená chůze v exteriérech a neomezená chůze v exteriérech s mimořádně vysokými požadavky. 1C61 Triton Vertical Shock U chodidla Triton Vertical Shock byla dále rozvinuta inovativní konstrukce Tritonu. Navíc obsahuje integrovaný funkční kroužek, který zajišťuje zvýšené tlumení rázů a schopnost torze. Tyto přídavné funkce umožňují ještě lepší přizpůsobení nerovnostem povrchu. Vertikální a torzní síly jsou efektivně zredukovány a pahýl uživatele je citelně odlehčen. Triton Vertical Shock je proto vhodný zvláště pro vysoce aktivní uživatele a sportovní aktivity.

15 Protetika Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál 15 Silné spojení Active Concept Ottobock pro vybavení po bércové amputaci 1C62 Triton Harmony Také Triton Harmony je založen na základní konstrukci Tritonu. Vysoce funkční a kompaktní systém chodidla má navíc k dispozici integrovanou pumpu Harmony. V kombinaci s inovativním Anatomic 3D PUR linerem a nákolenkou Derma Proflex představuje Triton Harmony možnost vybavení optimálně sladěným systémem. "Tímto krokem jsme se již hodně přiblížili našemu cíli - vytvoření vzájemné provázanosti našich produktů a možnosti nabídnout ucelené koncepty vybavení," říká Roger Rost, vedoucí market managementu pro oblast protetiky. Systém sjednocuje "Jednotlivé vysoce kvalitní produkty tak vytvářejí perfektní symbiózu." Roger Rost vynikající biomechanické vlastnosti karbonového chodidla Triton s výhodami podtlakového systému Harmony, anatomického tvaru lůžka, anatomicky vytvarovaného lineru s preflexí a nákolenkou, která je rovněž vyráběna v preflexi pro příjemný pocit při nošení. Systém Harmony: Systém Harmony umožňuje stavbu systému pahýlového lůžka se zvýšeným podtlakem, který podporuje stabilizaci objemu pahýlu. Je zde zajištěno lepší ulpění mezi pahýlem a protézou. Zvýšená propriocepce, které je takto dosaženo, představuje dodatečnou výhodu z hlediska bezpečnosti při dynamickém průběhu pohybu jako např. při sportovních aktivitách. Zlepšeným tlumením rázů a schopností torze se sníží negativní vlivy působení vertikálních a střihových sil na pahýl. Oproti použití individuálních komponentů má Triton Harmony menší hmotnost a nižší stavební výšku. Tím pádem mohou těžit z kombinace vlastností Tritonu a podtlakové technologie Harmony také uživatelé s delším bércovým pahýlem. Anatomic 3D PUR liner: Liner s preflexí má různé tloušťky stěny. Díky inovativní technice ASG (anatomicky specifická geometrie) kopíruje liner vytvarovaný ve 3D anatomii bérce. Zvýšená flexe kolene (20 ) usnadňuje flexi kolene. Díky různé tloušťce stěn je materiál na citlivých místech tlustější pro zajištění ochrany a v jiných oblastech tenčí pro zvýšení flexibility. 1C61 Triton Vertical Shock 1C62 Triton Harmony

16 16 Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál Protetika Technologie SKINGUARD: Anatomic 3D PUR liner existuje také ve spojení s technologií SKINGUARD. Během nošení se může pahýl rychle zpotit. A to je také příčina nepříjemného odéru, neboť pot vytváří ideální živnou půdu pro růst bakterií. V gelu antibakteriální přísady SKINGUARD Technology jsou obsaženy ionty stříbra, které se aktivují, když např. bakterie proniknou přes pot do materiálu. Uvolněné ionty stříbra reagují s bakteriemi v potu a prokazatelně zabrání jejich růstu v lineru. To zabraňuje vzniku nepříjemných pachů a zlepšuje se tím hygiena. Přitom nedochází ke kontaktu iontů stříbra s pokožkou. K odstranění iontů při čištění lineru dojít nemůže, takže účinnost lineru zůstane dlouho zachována. Technologie SKINGUARD kromě toho chrání materiál lineru a má regenerační účinek i na citlivou pokožku. Nákolenka DermaFlex: Nákolenka DermaFlex je velmi elastická a rovněž v preflexi (15 ). To do značné míry usnadňuje ohýbání kolene a umožňuje větší volnost pohybu. Svým kónickým tvarem se dobře přizpůsobí anatomickým podmínkám. "Koncept Triton Harmony nabízí velmi dobré řešení pro vybavení aktivních amputovaných po amputaci v bérci." 1C63 Triton Low Profile S chodidlem Triton Low Profile je vynikající funkčnost chodidla 1C60 Triton k dispozici také uživatelům, kteří mají pouze omezený prostor pro stavbu. Kombinace flexibilních kompozitních karbonových materiálů a základní pružiny z vysoce výkonného polymeru zajišťuje i v oblasti vybavení s nízkou stavební výškou mimořádnou dynamiku a flexibilitu. Toho amputovaný využívá zejména při chůzi na nerovném terénu. Chodidlo zajišťuje bezpečnost a stabilitu i při rekreačním sportu. Díky širokému spektru použití a velké zatížitelnosti je Triton Low Profile nejvhodnější pro použití v kombinaci s klouby C-Leg a Genium. Adaptér chodidla Triton sestává z vysoce jakostního titanu, takže je velmi robustní, zatížitelný a odolný vůči vodě. Triton Low Profile je vhodný pro uživatele třídy aktivity 3 a 4 o hmotnosti do 150 kg. Oficiální uvedení na trh je plánováno na 3. čtvrtletí C64 Triton Heavy Duty Stejně jako u ostatních chodidel řady Triton je Triton Heavy Duty založen na základní konstrukci 1C60. Díky použití titanového adaptéru je mimořádně robustní a vhodný pro uživatele třídy aktivity 3 a 4 o hmotnosti do 150 kg. Triton Heavy Duty bude výhledově k dispozici na trhu ve 3. čtvrtletí Roger Rost 1C63 Triton Low Profile 1C64 Triton Heavy Duty

17 Protetika Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál 17

18 18 Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál Protetika AeroLink System: Pro život v pohybu První podtlakové vybavení bez nákolenky a lineru v oblasti kolene

19 Protetika Ottobock Dialog Lipsko 2012 Speciál 19 Úplná volnost pohybu v koleni, podstatně menší podráždění na pokožce a decentní kosmetický vzhled - to jsou vlastnosti, kterými se vyznačuje inovativní AeroLink System. Vývoj byl zaměřen zejména na splnění požadavku uživatelů a dosažení větší volnosti pohybu. Funkční systém, který se doporučuje pro uživatele stupně aktivity 2 až 4, vytváří pasivní podtlak - umožňuje však také použití pro aktivní podtlakový systém Harmony. "Při vývoji jsou u nás na prvním místě požadavky uživatelů," říká Stefan Schulz, viceprezident Socket Technologies (Ottobock). "Jsme hrdí na to, že se nám se systémem AeroLink podařilo splnit hlavní požadavek - zajistit větší volnost pohybu, takže se kvalita života uživatelů trvale zlepší." AeroLink System však nenabízí celou řadu výhod jen pro uživatele, z této inovace těží i technici - AeroLink System nabízí například možnost velmi individuálního návrhu pahýlového lůžka, což technikovi umožňuje jej individuálně přizpůsobit anatomii amputovaných. Termoplastická tvarovatelnost vnitřního lůžka z ThermoLynu kromě toho umožňuje použít lůžko jako zkušební i jako definitivní, čímž se ušetří často velmi těsně vyměřovaný pracovní čas. Další výhodou systému AeroLink je to, že technik může u pacienta bez velké pracnosti předělat pasivní vytváření podtlaku na aktivní - na zkoušku i po dokončení. "K tomu je zapotřebí pouze připojit pumpu Harmony k fitinku AeroLink Lock, který je již k dispozici, aniž by se muselo pahýlové lůžko nějak zvlášť předělávat," vysvětluje Frederik Thiede. "Zejména kombinace výhod systému AeroLink a charakteristických výhod systému Harmony - zvýšený podtlak, lepší vnímání podložky a aktivní vyrovnávání kolísání objemu pahýlu - přispívá významnou měrou k větší spokojenosti uživatelů. Tato spokojenost se bezprostředně přenese i na technika a jeho reputaci u zákazníků." Stefan Schulz Nejpřesvědčivějším argumentem pro AeroLink System je bezpochyby nový druh volnosti pohybu, kterou uživatelé poprvé zažijí. Díky nové konstrukci bez manžety a lineru v oblasti kolene mohou amputovaní opět provádět činnosti, které se vyskytují každý den a které dosud nezvládli nebo je zvládli jen s vynaložením velkého úsilí - jít do dřepu, aniž by museli nohu natáhnout do strany, jezdit na kole, uvolněně sedět v kanceláři, sedět v autě na zadních sedadlech nebo v letadle se silně ohnutýma nohama či sedět s nohama přes sebe: "Často jsou to maličkosti, které jsou důležité pro pocit volnosti, a tudíž nadchnou nejvíce," říká Frederik Thiede, certifikovaný ortotik-protetik (Ottobock). "Z mnoha rozhovorů vím, že hodně amputovaných zatěžuje to, že jsou i přes velmi kvalitní vybavení po každodenních činnostech na hranicích svých sil. Proto mnozí z nich vítají AeroLink System jako opravdový přínos." Konstrukce tohoto systému se ale projeví pozitivně na kvalitě života uživatelů i z jiných důvodů: odstranění lineru vede ke snížení výskytu podráždění pokožky. A díky speciálnímu provedení okraje pahýlového lůžka není lůžko prakticky patrné ani při nošení obtažených džín.

20 20 Inovativní: Komponenty systému AeroLink Systém AeroLink se skládá ze tří nově vyvinutých komponentů, které jsou však založeny na již osvědčených dílech. Jsou vzájemně optimálně sladěné a jejich funkce je v perfektní harmonii. Rovněž známá a osvědčená je stavba pahýlového lůžka. Hybridní liner AeroLink Se systémem AeroLink přichází Ottobock se svým prvním hybridním linerem. Spojením dvou materiálů speciálním postupem jsou kombinovány jeho pozitivní funkce. Na vnitřní straně se nachází osvědčený polyuretanový materiál, který chrání pahýl svými vlastnostmi a tlumí rázy. Materiál chrání mimořádně dobře zejména kostěné struktury rozložením tlaku - jak při vybavení podtlakem tak při vybavení systémem Harmony. Vnější strana sestává ze silikonu - tento materiál se vyznačuje velkou odolností při každodenním nošení. Přínosný je zejména tehdy, když se liner ohrnuje přes okraj lůžka, aby utěsnil systém vůči lůžku vnitřnímu. Zámek AeroLink Lock AeroLink Lock přebírá uvnitř systému dvě funkce: nejenže vzájemně spojuje vnitřní a vnější lůžko, ale zejména ventil integrovaný v trnu vyvíjí podtlak ve vnitřním lůžku. Zámek AeroLink nabízí ještě další inteligentní řešení - umožňuje snadnou montáž elektronické nebo mechanické pumpy Harmony. Posuvný adaptér AeroLink Pro správnou stavbu protézy je k dispozici nastavitelný posuvný adaptér AeroLink. Jeho subtilní konstrukce a nízká stavební výška současně zaručují dobrý vzhled. Stavba pahýlového lůžka Pahýlové lůžko systému AeroLink sestává z vnitřního lůžka, které je spojené integrovaným trnem s vnějším lůžkem. Díky podtlakové technologii ve vnitřním lůžku se snižují pohyby na minimum. Tvarové zachycení mezi vnitřním a vnějším lůžkem zabraňuje rotaci.

NOVÝ Zpětný ventil. Typ 561 a 562. www.titan-plastimex.cz

NOVÝ Zpětný ventil. Typ 561 a 562. www.titan-plastimex.cz NOVÝ Zpětný ventil Typ 561 a 562 www.titan-plastimex.cz VÝHODY Nové zpětné ventily jsou maximálně spolehlivé a výkonné díky optimalizované geometrii proudění vede k vašemu prospěchu a vyššímu zisku. Zpětné

Více

EVVA. Mechanické a elektronické uzamykací systémy

EVVA. Mechanické a elektronické uzamykací systémy EVVA Mechanické a elektronické uzamykací systémy Mechanika EVVA prověřená bezpečnost Každý mechanický systém je jedinečný svým technickým provedení i funkcí. Společná je jim nejvyšší úroveň kvality a výborná

Více

HSW EASY SAFE - BEZPEČNÉ UCHYCENÍ I PRO LEPENÉ BEZPEČNOSTNÍ SKLO (VSG)

HSW EASY SAFE - BEZPEČNÉ UCHYCENÍ I PRO LEPENÉ BEZPEČNOSTNÍ SKLO (VSG) HSW EASY SAFE - BEZPEČNÉ UCHYCENÍ I PRO LEPENÉ BEZPEČNOSTNÍ SKLO (VSG) Nové horizontálně posuvné dělící stěny díky technologii Clamp & Glue používají lepené bezpečnostní sklo pro bezpečnost a snadnější

Více

SHRNOVAČE ŘADY V RAPTOR PRO DOMINATOR PRO 2 MILLENNIUM PRO

SHRNOVAČE ŘADY V RAPTOR PRO DOMINATOR PRO 2 MILLENNIUM PRO SHRNOVAČE ŘADY V RAPTOR PRO DOMINATOR PRO 2 MILLENNIUM PRO 6 dobrých důvodů pro zakoupení shrnovače Tonutti Nízké náklady na údržbu jednoduchá konstrukce žádný hnací hřídel žádné mechanické převody Vysoká

Více

a znovuobjevte správné drženi těla při sezeni

a znovuobjevte správné drženi těla při sezeni Rovnovážné sezení - aktivní sezení a držení těla Způsob sezení, na který jsme si zvykli, nás nutí sedět staticky a pasivně. Krk, záda a krční páteř tímto způsobem velmi trpí. a znovuobjevte správné drženi

Více

Cvičební řád metodický list č. 5/VÝŠ 1

Cvičební řád metodický list č. 5/VÝŠ 1 Ministerstvo vnitra generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky Cvičební řád jednotek požární ochrany technický výcvik Název: Jištění další osoby Metodický list číslo 5 VÝŠ Vydáno

Více

tradice a kvalita PLOŠINOVÉ VOZÍKY AKU ET AKUMULÁTOROVÉ

tradice a kvalita PLOŠINOVÉ VOZÍKY AKU ET AKUMULÁTOROVÉ tradice a kvalita PLOŠINOVÉ VOZÍKY AKUMULÁTOROVÉ AKU ET Snem každého kouče je mít ve svém týmu spolehlivého hráče, který tým podrží ve chvílích, kdy se zrovna nedaří, můžeme se o něho opřít a za jeho výsledky

Více

Geniální přepravní řešení

Geniální přepravní řešení Geniální přepravní řešení IN MADE GERMANY s jedinečným pohonným systémem Jednoduše uchopte a jede se! touchmove Chytrý Přepravní přístroje, které jsou již v provozu nebo které jsou koncipovány ve spolupráci

Více

LED LENSER * LED LENSER * P2 BM. Malá svítilna s rychlým zaostřením. Creating New Worlds of Light

LED LENSER * LED LENSER * P2 BM. Malá svítilna s rychlým zaostřením. Creating New Worlds of Light LENSER * Creating New Worlds of Light LENSER * P2 BM Malá svítilna s rychlým zaostřením Délka Hmotnost Světelný tok Baterie Kapacita baterie Doba svícení High End 103 mm 36 g 16 lm* 1 x AAA 1,5 V 1,8 Wh***

Více

Nyní také v provedení. Kompakt u všech. vícedeskových. otopných těles. Otopná tělesa pro úsporu energie - nyní kompletní řada.

Nyní také v provedení. Kompakt u všech. vícedeskových. otopných těles. Otopná tělesa pro úsporu energie - nyní kompletní řada. Nyní také v provedení Kompakt u všech vícedeskových otopných těles. Otopná tělesa pro úsporu energie - nyní kompletní řada. Úspora energie. Bezproblémový provoz. Úspora času. Therm X2 - inovace v oblasti

Více

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2015 Nadhazovači a poziční hráči 16-21 1. 2. týden 1. týden tempo 1:0:1 sec odpočinek 1 min mezi okruhy počet opakování : 2 Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle

Více

Posaďte se, prosím. MUDr. Vlasta Rudolfová

Posaďte se, prosím. MUDr. Vlasta Rudolfová Posaďte se, prosím. MUDr. Vlasta Rudolfová Současná civilizace je charakteristická nedostatečnou pohybovou aktivitou. ICHS obesita DM hemoroidy ICHDK bolesti zad stoupá počet profesí se sedavým charakterem

Více

Problémy vytvořené velkou rozmanitosti monitorování tlaku v pneumatikách.

Problémy vytvořené velkou rozmanitosti monitorování tlaku v pneumatikách. ALLIGATOR sens.it Programovatelný senzor tlaku v pneumatikách. Evropská komise se rozhodla zavést monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS), ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, stejně jako ke snížení

Více

Teleskopické lišty 415

Teleskopické lišty 415 Teleskopické lišty 415 416 Přehled výrobků Teleskopické lišty částečné vysunutí, nosnost do 15 kg K0536 částečné vysunutí, nosnost do 35 kg K0537 Strana 419 plné vysunutí, dělitelné, nosnost do 52 kg K0538

Více

Mechanické vozíky KURY pro český trh

Mechanické vozíky KURY pro český trh MECHANICKÉ VOZÍKY Společnost KURY s r.o. působí v České republice jako dlouholetý původní výrobce mechanických vozíků pro tělesně postižené. Naše produkce je založena na dlouholeté tradici vlastního vývoje

Více

Prvotřídní vlastnosti. Snadné použití jednoduchá údržba RANGER

Prvotřídní vlastnosti. Snadné použití jednoduchá údržba RANGER Prvotřídní vlastnosti Snadné použití jednoduchá údržba RANGER RANGER 2500 Nádrž: Rám: Membránové čerpadlo: Řídící jednotka: 2500 l, vyvinuta pro optimální stabilitu a nižší rezidua. Vysoká průjezdní světlost.

Více

Krátké diskové brány Rubin 12

Krátké diskové brány Rubin 12 Krátké diskové brány Rubin 12 1 Hlouběji, rychleji, intenzivněji: Rubin 12 2 Dosud zajišťovaly krátké diskové brány intenzivní a rovnoměrné promísení půdy a organické hmoty až do pracovní hloubky přibližně

Více

Sněhové řetězy pro osobní vozy SUV, 4x4 a dodávková vozidla

Sněhové řetězy pro osobní vozy SUV, 4x4 a dodávková vozidla Sněhové řetězy pro osobní vozy SUV, 4x4 a dodávková vozidla Přehled výrobků 17 Sportovní. Inovativní.. Ideální konstrukce a vysoce tichý chod. Nové sněhové řetězy pro 4x4 zvládnou každou situaci v běžném

Více

Sněhové řetězy pro autobusy a užitková vozidla. Nabídka

Sněhové řetězy pro autobusy a užitková vozidla. Nabídka Sněhové řetězy pro autobusy a užitková vozidla Nabídka omnimat ring Osvědčený řetěz s rychlou montáží s pevným kruhem Řetěz speciálně pro autobusy a lehké nákladní vozy Pokud se musí jet rychle dál, je

Více

trak systems Systémy trakční energie

trak systems Systémy trakční energie trak systems trak systems Systémy trakční energie trak Hoppecke - systémy trakční energie Žádný pohyb není možné uskutečnit bez energie. Materiál je třeba přepravovat z místa A do místa B. Trh vyžaduje

Více

Katalog výrobků Ortopedické protetiky

Katalog výrobků Ortopedické protetiky Katalog výrobků Ortopedické protetiky Trupové ortézy Končetinové ortézy Vertikalizační stojan Ortopedické vložky Protézy horních a dolních končetin Úpravy a opravy ortéz a protéz Protetické úpravy a opravy

Více

SYSTÉM KOVÁNÍ PATIO PATIO

SYSTÉM KOVÁNÍ PATIO PATIO SYSTÉM KOVÁNÍ PATIO PATIO Bezpečnost a kvalita pro posuvné prvky ze dřeva, plastu a hliníku KOMPLETNÍ SYSTÉM Kompetence stavebního kování firmy ROTO: Firma ROTO nabízí obsáhlý program techniky kování a

Více

MEAMAX. Prosvětlení a provětrání sklepních prostor. Mimořádně flexibilní sklepní světlík. Mimořádn. www.ronn.cz

MEAMAX. Prosvětlení a provětrání sklepních prostor. Mimořádně flexibilní sklepní světlík. Mimořádn. www.ronn.cz MEAMAX Prosvětlení a provětrání sklepních prostor Mimořádně flexibilní sklepní světlík www.ronn.cz Mimořádn flexibilní sk Maximální spolehlivost plánování, flexibilita a hospodárnost Vnesení světla a komfortu

Více

PhD. Přední výrobce ponožek vyráběných nejnovější technologií od roku 1994

PhD. Přední výrobce ponožek vyráběných nejnovější technologií od roku 1994 PhD Přední výrobce ponožek vyráběných nejnovější technologií od roku 1994 PŘEDSTAVUJEME VÁM Nové ponožky SmartWool PhD Performance s technologií 4Degree Elite Fit a ReliaWool. ZARUČENÉ POHODLÍ A PROKAZATELNÁ

Více

MaxiFlex. prorange TM. Elite TM. Tloušťka v dlani 0,75 mm Bez silikonu. Komfort a výkon pro jedinečné pracovní nástroje.

MaxiFlex. prorange TM. Elite TM. Tloušťka v dlani 0,75 mm Bez silikonu. Komfort a výkon pro jedinečné pracovní nástroje. Elite TM MaxiFlex Elite Rukavice MaxiFlex Elite, vyvíjené od konstrukčního záměru jako nejlehčí rukavice s prodyšným nánosem, naprosto mění oborová pravidla. Oproti tradičnímu modelu MaxiFlex Elite z pěněného

Více

Freeliftsedačky. Schodišťové sedačky zakřivené

Freeliftsedačky. Schodišťové sedačky zakřivené Freeliftsedačky Schodišťové sedačky zakřivené s v ě t b e z b a r i é r Výhody schodišťových sedaček Freelift společnosti Handicare Je bezpečná, hezká a dokonce se hodí do mého interiéru Schodišťová sedačka

Více

Vyžádejte si od nás tuto šikovnou pomůcku, která Vám usnadní výběr jednorázových ochranných oděvů.

Vyžádejte si od nás tuto šikovnou pomůcku, která Vám usnadní výběr jednorázových ochranných oděvů. Vyžádejte si od nás tuto šikovnou pomůcku, která Vám usnadní výběr jednorázových ochranných oděvů. Na adrese oop.cz@mmm.com, nebo telefonicky na: +420 261 380 111 Nebo navštivte náš web: www.3m.cz/oopp,

Více

dokonalý koncept energie systém posuvně-zdvihacích dveří geneo. www.rehau.cz Stavebnictví Automotive Průmysl

dokonalý koncept energie systém posuvně-zdvihacích dveří geneo. www.rehau.cz Stavebnictví Automotive Průmysl dokonalý koncept energie systém posuvně-zdvihacích dveří geneo. www.rehau.cz Stavebnictví Automotive Průmysl 1 systémová rodina se rozšiřuje systém posuvně-zdvihacích dveří geneo. Posuvně-zdvihací systém

Více

REHABILITACE NA ORTOPEDICKÉM ODDĚLENÍ. Mgr. Michaela Veselá KTLR FNUSA

REHABILITACE NA ORTOPEDICKÉM ODDĚLENÍ. Mgr. Michaela Veselá KTLR FNUSA REHABILITACE NA ORTOPEDICKÉM ODDĚLENÍ Mgr. Michaela Veselá KTLR FNUSA Definice rehabilitace Dle WHO: RHB zahrnuje všechny prostředky, směřující ke zmírnění tíže omezujících a znevýhodňujících stavů a umožňuje

Více

SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT. Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů

SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT. Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů ogimat SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů Výhody Skladovací věž LogiMat Ergonomický a výkonný systém pro skladování a vychystávání drobných dílů LogiMat

Více

TÉMA 4. Projekt: Téma: Ročník: 3. Zpracoval(a): Pavel Urbánek

TÉMA 4. Projekt: Téma: Ročník: 3. Zpracoval(a): Pavel Urbánek Projekt: Téma: TÉMA 4 Montáž základních druhů rozebíratelných spojení, montáž šroubovitých a kolíkových spojů, montáž mechanismů a potrubí Obor: Zámečník Ročník: 3. Zpracoval(a): Pavel Urbánek Střední

Více

10 pravidel pro správné sezení

10 pravidel pro správné sezení Ergonomie sezení Řada z nás tráví v zaměstnání většinu pracovní doby vsedě. Připočteme-li navíc dobu strávenou vsedě u jídla, v dopravních prostředcích nebo televize, prosedíme neuvěřitelných 80 000 hodin

Více

Jednonádržová myčka s automatickým posuvem košů STR 110. Velká síla na nejmenším prostoru

Jednonádržová myčka s automatickým posuvem košů STR 110. Velká síla na nejmenším prostoru Jednonádržová myčka s automatickým posuvem košů STR 110 Velká síla na nejmenším prostoru Optimální mycí výsledky STR 110 vysoký výkon a flexibilita Winterhalter specialista na inovativní řešení mytí +

Více

MaxiFlex. prorange TM. Ultimate TM. MaxiFlex Ultimate

MaxiFlex. prorange TM. Ultimate TM. MaxiFlex Ultimate Ultimate TM MaxiFlex Ultimate Rukavice MaxiFlex Ultimate jsou navrženy a vyvinuty jako prodyšné a staly měřítkem pro precizní manipulaci v suchých prostředích. Řada MaxiFlex Ultimate je dostupná v 7 velikostech

Více

Zvedací příslušenství

Zvedací příslušenství Zvedací příslušenství Pacientské závěsy pro dospělé Začalo to jedním závěsným vakem vyrobeným výhradně z textilu, v tom čase revoluční řešení. Dnes má Liko největší výběr závěsných vaků a ostatního příslušenství

Více

www.rehabilitacenj.wz.cz

www.rehabilitacenj.wz.cz Co mohou mít společné bolesti hlavy, šíje, bederní páteře, bolesti kolen nebo kyčlí, křeče lýtek a chodidel, otoky nohou, deformity chodidel jako vbočený palec či kladívkové prsty? Špatně zvolená obuv,

Více

Unlimited Polymer Solutions. vchodové DVeře REHAU Brillant-Design Atraktivní výrobek se stabilní hodnotou. Stavebnictví Automotive Průmysl

Unlimited Polymer Solutions. vchodové DVeře REHAU Brillant-Design Atraktivní výrobek se stabilní hodnotou. Stavebnictví Automotive Průmysl Unlimited Polymer Solutions vchodové DVeře REHAU Brillant-Design Atraktivní výrobek se stabilní hodnotou www.rehau.cz Stavebnictví Automotive Průmysl dlouhodobě v nejlepší formě Vchodové dveře REHAU Brillant-Design

Více

S 9000 zdvižně posuvné dveře S 9000. + + funkční + + orientované na design + + mnohostranné + + šetřící energii INOVACE SE SYSTÉMEM

S 9000 zdvižně posuvné dveře S 9000. + + funkční + + orientované na design + + mnohostranné + + šetřící energii INOVACE SE SYSTÉMEM S 9000 zdvižně posuvné dveře + + funkční + + orientované na design + + mnohostranné + + šetřící energii S 9000 INOVACE SE SYSTÉMEM Všestranně použitelné Moderní vzhled bez omezení Posuvné elementy jsou

Více

AUTOSEDAČKY A KOČÁRKY

AUTOSEDAČKY A KOČÁRKY AUTOSEDAČKY A KOČÁRKY KOLEKCE 2015 CBX nabízí bezpečné, funkční a stylové dětské autosedačky a kočárky, za přijatelnou cenu. Od našich CBX by CYBEX dětských autosedaček můžete očekávat vítěznou bezpečnost,

Více

Ergonomické požadavky na pracovní stoly určen zobrazovacími jednotkami

Ergonomické požadavky na pracovní stoly určen zobrazovacími jednotkami Ergonomické požadavky na pracovní stoly určen ené pro práci se zobrazovacími jednotkami Petr Skřehot Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v.v.i. Základní legislativa Směrnice Rady 90/270/EHS ze dne 29. května

Více

posuvně-zdvihací dveře REHAU brillant-design mimořádný komfort bydlení www.rehau.cz Stavebnictví Automotive Průmysl

posuvně-zdvihací dveře REHAU brillant-design mimořádný komfort bydlení www.rehau.cz Stavebnictví Automotive Průmysl posuvně-zdvihací dveře REHAU brillant-design mimořádný komfort bydlení www.rehau.cz Stavebnictví Automotive Průmysl krásný výhled posuvně-zdvihací dveře REHAU Brillant-Design Vysokojakostní zpracování

Více

Manipulační technika. Dřevo je samovolně se obnovující zdroj

Manipulační technika. Dřevo je samovolně se obnovující zdroj Manipulační technika Dřevo je samovolně se obnovující zdroj surovin s mnohostrannými možnostmi využití a s mnoha přednostmi pro naše životní prostředí. Proto jsou efektivita a flexibilita důležitými argumenty

Více

Inovační technologie lepení pro Vaše okna

Inovační technologie lepení pro Vaše okna Inovační technologie lepení pro Vaše okna Technologie lepení oken nejnovější generace Používání inovačních technologií zlepšuje mnoho oblastí našeho života. Nové postupy a pokrok se nezastaví ani před

Více

www.datex.com DATEX - ochranné potahy pro ALFA ROMEO s jistotou chrání - šetří náklady - zlepšují image

www.datex.com DATEX - ochranné potahy pro ALFA ROMEO s jistotou chrání - šetří náklady - zlepšují image www.datex.com DATEX - ochranné potahy pro ALFA ROMEO s jistotou chrání - šetří náklady - zlepšují image Postranní ochranné potahy pro ALFA ROMEO obj. č. D-AR 95 Postranní ochranné potahy chrání přední

Více

Procvičování kloubů CX - 01

Procvičování kloubů CX - 01 Procvičování kloubů CX - 01 Typ produktu: Cvičení a relaxace Funkce: Posilování, rozvoj a zlepšování svalů ramen. Zlepšuje celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Použití: Přidržte

Více

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM CERTIFIKOVANÉHO KURZU

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM CERTIFIKOVANÉHO KURZU VZDĚLÁVACÍ PROGRAM CERTIFIKOVANÉHO KURZU Cílem 1. části je pochopení teoretických východisek pro úspěšnou aplikaci principů metody v praxi. Znát všechny facilitační prvky (procedury) a jejich praktické

Více

Vzdělávací oblast: Člověk a zdraví Vzdělávací obor: Člověk a zdraví Vyučovací předmět: Tělesná výchova. Ročník: 5. Očekávané výstupy:

Vzdělávací oblast: Člověk a zdraví Vzdělávací obor: Člověk a zdraví Vyučovací předmět: Tělesná výchova. Ročník: 5. Očekávané výstupy: Vzdělávací oblast: Člověk a zdraví Vzdělávací obor: Člověk a zdraví Vyučovací předmět: Tělesná výchova Ročník: 5 Očekávané výstupy: Žák by měl: - zařazovat do pohybového režimu korektivní cvičení v souvislosti

Více

tradice a kvalita AKU zet čelní VysokozdVižné Vozíky akumulátorové

tradice a kvalita AKU zet čelní VysokozdVižné Vozíky akumulátorové tradice a kvalita čelní VysokozdVižné Vozíky akumulátorové AKU zet Snem každého kouče je mít ve svém týmu spolehlivého hráče, který tým podrží ve chvílích, kdy se zrovna nedaří, můžeme se o něho opřít

Více

- 1. VOTUM s.r.o., Jindřišská 939/20, 110 00 Praha 1 info@votum.cz. www.votum.cz

- 1. VOTUM s.r.o., Jindřišská 939/20, 110 00 Praha 1 info@votum.cz. www.votum.cz - architekti energie SolarEdge vyrábí nejpokročilejší generaci invertorů, které účinně eliminují známá omezení ve světě fotovoltaiky. Chytrá DC ASIC technologie a aktivní elektronika umožňuje zvýšit výrobu

Více

Akumulátorový - Vrtací šroubovák Vrtací příklepový šroubovák

Akumulátorový - Vrtací šroubovák Vrtací příklepový šroubovák Akumulátorový - Vrtací šroubovák Vrtací příklepový šroubovák A10 M A18 M bl ASB18 M bl Dobré zakázky nejsou jen práce - ale zábava. BEZUHLÍKOVÝ MOTOR - KOMPAKTNÍ A ODOLNÝ Výkonný akumulátorový vrtací šroubovák

Více

Original GARDENA Cleansystém. Perfektní péče na mokro, která má systém. Silný sortiment pro všechny čisticí úkoly kolem domu a na zahradě.

Original GARDENA Cleansystém. Perfektní péče na mokro, která má systém. Silný sortiment pro všechny čisticí úkoly kolem domu a na zahradě. Perfektní péče na mokro, která má systém Silný sortiment pro všechny čisticí úkoly kolem domu a na zahradě. Čisticí systém s přívodem vody a přípojkami GARDENA systému. Jednoduše kombinovatelný Ideální

Více

energetická hospodárnost v souladu s designem

energetická hospodárnost v souladu s designem energetická hospodárnost v souladu s designem vchodové dveře GENEO www.rehau.cz Stavebnictví Automotive Průmysl vchodové dveře GENEO vchodové dveře z profilového systému GENEO a výjimečného materiálu rau-fipro

Více

Sentida. nízké pečovatelské lůžko PROGRAM PRO PEČOVATELSTVÍ

Sentida. nízké pečovatelské lůžko PROGRAM PRO PEČOVATELSTVÍ Sentida PROGRAM PRO PEČOVATELSTVÍ Sentida Bezpečí, komfort a prevence pádů Nízké lůžko Sentida je určeno pro obyvatele domovů důchodců, ústavů sociální péče i pro ošetřování v domácí péči. Vyznačuje se

Více

Objednávejte prostřednictvím Autocora Online, Autocora E-shop, Autocora App, u vašeho obchodního zástupce nebo na pobočkách Autocora.

Objednávejte prostřednictvím Autocora Online, Autocora E-shop, Autocora App, u vašeho obchodního zástupce nebo na pobočkách Autocora. Nabídka nosičů jízdních kol značek: Objednávejte prostřednictvím Autocora Online, Autocora E-shop, Autocora App, u vašeho obchodního zástupce nebo na pobočkách Autocora. 10287119 THULE EuroClassic G6 LED

Více

h a n d b o o k A L F A 5 0 0

h a n d b o o k A L F A 5 0 0 handbook A LFA 500 úvod Variabilní Alfa 500 s velmi funkčním designem má široké uplatnění. Je vhodný pro vybavení referentských pracovišť, kanceláří mana ge mentu, jednacích místností, aj. Výškové moduly

Více

tradice a kvalita ČELNÍ VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY MOTOROVÉ

tradice a kvalita ČELNÍ VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY MOTOROVÉ tradice a kvalita ČELNÍ VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY MOTOROVÉ SL Snem každého kouče je mít ve svém týmu spolehlivého hráče, který tým podrží ve chvílích, kdy se zrovna nedaří, můžeme se o něho opřít a za jeho

Více

Faměrovo náměstí 29, 618 00 Brno d r ž i t e l c e r t i f i k á t u I S O 9 0 0 1

Faměrovo náměstí 29, 618 00 Brno d r ž i t e l c e r t i f i k á t u I S O 9 0 0 1 FLORA SERVIS Faměrovo náměstí 29, 618 00 Brno d r ž i t e l c e r t i f i k á t u I S O 9 0 0 1 venkovní FItnESS zařízení ObSAH: FITneSS zařízení SkuPIna 1.............. 4-11 FITneSS zařízení SkuPIna 2...............

Více

1277 Bunda dámská Soft Shell malířská, str. 98 1275 Bunda Soft Shell malířská, str. 98 3275 Kalhoty malířské s HP, str. 96

1277 Bunda dámská Soft Shell malířská, str. 98 1275 Bunda Soft Shell malířská, str. 98 3275 Kalhoty malířské s HP, str. 96 94 1277 Bunda dámská Soft Shell malířská, str. 98 1275 Bunda Soft Shell malířská, str. 98 3275 Kalhoty malířské s HP, str. 96 SVOBODA PŘI PRÁCI. KOLEKCE PRO MALÍŘE ÚŽASNÝ KOMFORT, KTERÝ PERFEKTNĚ PADNE

Více

M114 Aerodynamika, konstrukce a systémy letounů (RB1)

M114 Aerodynamika, konstrukce a systémy letounů (RB1) M114 Aerodynamika, konstrukce a systémy letounů (RB1) úroveň 114.1 Teorie letu (11.1) 114.1a Aerodynamika letounu a řízení letu Činnost a účinek řízení: příčného náklonu křidélka a spoilery; podélného

Více

SERVISNÍ JEDNOTKY PRO SÁNÍ A ČIŠTĚNÍ PŘENOSNÝCH MOBILNÍCH TOALET WWW.ROMBV.COM WWW.EUROM.CZ

SERVISNÍ JEDNOTKY PRO SÁNÍ A ČIŠTĚNÍ PŘENOSNÝCH MOBILNÍCH TOALET WWW.ROMBV.COM WWW.EUROM.CZ SERVISNÍ JEDNOTKY PRO SÁNÍ A ČIŠTĚNÍ PŘENOSNÝCH MOBILNÍCH TOALET WWW.EUROM.CZ WWW.ROMBV.COM EUROM... VÍCE NEŽ JEN STROJE Používáno vice jak 1350 uživateli denně Velmi snadná obsluha díky ergonomii Vyčištění

Více

Novinka firmy. Roto. se ozve, když je na správném místě!

Novinka firmy. Roto. se ozve, když je na správném místě! Novinka firmy Roto se ozve, když je na správném místě! Roto german made Společnost Roto Frank AG se sídlem v Leinfelden- Echterdingenu u Stuttgartu je německá skupina podniků. Firma Roto se stabilně rozrostla

Více

Pusťte se. správně! Udělejte to. do toho.

Pusťte se. správně! Udělejte to. do toho. Pusťte se do toho. Udělejte to správně! NOVINKA! Akumulátorové vrtací šroubováky PSR 14,4 LI-2 a PSR 18 LI-2 s funkcí Bosch PowerControl. Vrtání a šroubování ještě nikdy nebylo tak komfortní a jednoduché.

Více

Hákové nosiče kontejnerů

Hákové nosiče kontejnerů Hákové nosiče kontejnerů 2 Všestranný a flexibilní agroliner Návěs s hákovým nosičem Zjistili jsem, že všestrannost hákového nosiče můžeme také uplatnit v zemědělství, proto jsme vytvořily tento návěs,

Více

NEMOA CAST - rigidní (tuhá) fixace končetin (náhrada klasické sádry) Test komprese (kgf/10,1 cm)

NEMOA CAST - rigidní (tuhá) fixace končetin (náhrada klasické sádry) Test komprese (kgf/10,1 cm) NEMOA CAST - rigidní (tuhá) fixace končetin (náhrada klasické sádry) NEMOA CAST je ortopedická bandáž zhotovená ze 100% polyesterového vlákna, což zajišťuje vysokou trvanlivost, lze ji snadno formovat

Více

pro ruční svařování MIG/MAG v průmyslu i v řemeslech

pro ruční svařování MIG/MAG v průmyslu i v řemeslech pro ruční svařování MIG/MAG v průmyslu i v řemeslech Žárovka Thomase Alva Edisona nebyla první na trhu. Ale byla tou, která s konečnou platnos pomohla elektřině k průlomu. Stále znovu mění vynálezy svět.

Více

+++ winterhalter celkový program +++ winterhalter

+++ winterhalter celkový program +++ winterhalter +++ winterhalter celkový program +++ winterhalter +++ Winterhalter +++ Řešení se systémem Již mnoho let je značka Winterhalter ve svém oboru pojmem. S inovativními řešeními mytí je firma Winterhalter jedním

Více

solutions BITO PROflow active Inteligentní skladování Světová novinka - inteligentní válec BITO

solutions BITO PROflow active Inteligentní skladování Světová novinka - inteligentní válec BITO solutions BITO PROflow active Inteligentní skladování Světová novinka - inteligentní válec BITO BITO PROflow - a běží a běží... BITO PROflow: Dynamické skladování v celé své kráse! PROflow je název řady

Více

ServoFit planetové převodovky PHQ/ PHQA. Quattro pohony s největším výkonem v nejmenším provedení

ServoFit planetové převodovky PHQ/ PHQA. Quattro pohony s největším výkonem v nejmenším provedení ServoFit planetové převodovky PHQ/ PHQA Quattro pohony s největším výkonem v nejmenším provedení Mílové kroky pro pohony obráběcích strojů V součtu inovací nepřekonatelný Velikost 7 Velikost 8 Velikost

Více

kód ZP 04/0011647 - plně hrazeno Anatomicky tvarovaný krční límec vyrobený z dostatečně tuhé pěnové hmoty, potažený bavlněným úpletem.

kód ZP 04/0011647 - plně hrazeno Anatomicky tvarovaný krční límec vyrobený z dostatečně tuhé pěnové hmoty, potažený bavlněným úpletem. PAN 1.01 - límec krční kód ZP 04/0011647 - plně hrazeno Anatomicky tvarovaný krční límec vyrobený z dostatečně tuhé pěnové hmoty, potažený bavlněným úpletem. Výška límce 8 a 10 cm lehké případy tortikolis

Více

Dyna-Sys: 10-rychlostní řadicí systém Nová generace značky SHIMANO pro MTB kola

Dyna-Sys: 10-rychlostní řadicí systém Nová generace značky SHIMANO pro MTB kola Dyna-Sys: 10-rychlostní řadicí systém Nová generace značky SHIMANO pro MTB kola Shimano představuje zcela novou technologii řadicího systému pro MTB kola. Tento revolulční systém je odlišný od předchozích

Více

Efektivní využití obnovitelných zdrojů pro Váš maximální komfort

Efektivní využití obnovitelných zdrojů pro Váš maximální komfort NOVINKA Buderus Tepelná čerpadla vzduch/voda IP inside Light Comfort Efektivní využití obnovitelných zdrojů pro Váš maximální komfort Teplo je náš živel Nová generace tepelných čerpadel vzduch/voda Nová

Více

polyuretanové výrobky Polyuretanové desky Speciální profily Zábrany proti najetí Polyuretanové ochrany na vidle

polyuretanové výrobky Polyuretanové desky Speciální profily Zábrany proti najetí Polyuretanové ochrany na vidle (PU) je všestranně použitelný materiál Má výborné vlastnosti v oblasti mechanické odolnosti a pružnosti obře se opracovává Odolává oděru Má výborné adhezní vlastnosti a dlouhou životnost Je možné ho použít

Více

PROFESIONÁLNÍ NÁŘADÍ A PŘÍSLUŠENSTVÍ 2014

PROFESIONÁLNÍ NÁŘADÍ A PŘÍSLUŠENSTVÍ 2014 PROFESIONÁLNÍ NÁŘADÍ A PŘÍSLUŠENSTVÍ 2014 otor a příslušenství prodávány odděleně. EVO SYSTE GENERÁTOR EVO SYSTE OTOR 6399 Kč s EVO SYSTE TLAKOVÝ ČISTIČ 6399 Kč s EVO SYSTE ČERPADLO 6399 Kč s 15999 Kč

Více

Tlakové hadice, balancéry a spojovací materiál

Tlakové hadice, balancéry a spojovací materiál Tlakové hadice, balancéry a spojovací materiál Praktičtí a nezbytní pomocníci. Pro pořádek na pracovišti a ke každému nářadí. Program spojovacího materiálu, balancérů, odolných elastických hadic z PVC

Více

ROSTOUCÍ PSACÍ STOLY YOUNG COLLEGE ROSTOUCÍ ŽIDLE ROCKING

ROSTOUCÍ PSACÍ STOLY YOUNG COLLEGE ROSTOUCÍ ŽIDLE ROCKING ROSTOUCÍ PSACÍ STOLY YOUNG COLLEGE ROSTOUCÍ ŽIDLE ROCKING CHCETE-LI MÍT CHYTRÉ DÍTĚ, KUPTE MU HOUPACÍ ŽIDLI! Chcete-li mít chytré a šikovné dítě, kupte mu houpací židli! Pohyb a neklidné aktivní dynamické

Více

Přizpůsobivé vnitřní uspořádání

Přizpůsobivé vnitřní uspořádání Dílenské skříně Přizpůsobivé vnitřní uspořádání Pevná ocelová konstrukce Různé provedení pro každé použití Dobrá stabilita dveří díky středovému vyztužení Zvýšené povolené zatížení polic (70 kg).80,- Skříně

Více

Transportní lehátko pro pacienty a stretcher

Transportní lehátko pro pacienty a stretcher Transportní lehátko pro pacienty a stretcher Konstrukce vychází z komplexního výzkumu zaměřeného na funkci a ergonomii transportních lehátek a stretcherů Transportní lehátko Transportní lehátko pro pacienty

Více

Směrové řízení vozidla. Ing. Pavel Brabec, Ph.D. Ing. Robert Voženílek, Ph.D.

Směrové řízení vozidla. Ing. Pavel Brabec, Ph.D. Ing. Robert Voženílek, Ph.D. Ing. Pavel Brabec, Ph.D. Ing. Robert Voženílek, Ph.D. Možnosti směrového řízení u vozidel - zatáčející kola přední nápravy (klasická koncepce u rychle jedoucích vozidel) Možnosti směrového řízení u vozidel

Více

Akumulátory Bosch pro osobní vozidla

Akumulátory Bosch pro osobní vozidla Akumulátory Bosch pro osobní vozidla Perfektní energie pro každé osobní vozidlo Akumulátory Bosch v přehledu V moderních osobních vozidlech je stále více komponentů, které spotřebovávají elektrickou energii.

Více

43 47, N 6 515. Zásobení plynem: bez omezení, bez přestávky, bez námahy Originální tlakové regulátory plynu Truma

43 47, N 6 515. Zásobení plynem: bez omezení, bez přestávky, bez námahy Originální tlakové regulátory plynu Truma Zásobení plynem: bez omezení, bez přestávky, bez námahy Originální tlakové regulátory plynu Truma 43 47, N 6 515 BEZPEČNÉ ZÁSOBENÍ PLYNEM? KDEKOLI SI PŘEJETE. MonoControl CS a DuoControl CS bezpečnostní

Více

www.datex.com DATEX - ochranné potahy pro ŠKODA s jistotou chrání - šetří náklady - zlepšují image

www.datex.com DATEX - ochranné potahy pro ŠKODA s jistotou chrání - šetří náklady - zlepšují image www.datex.com DATEX - ochranné potahy pro ŠKODA s jistotou chrání - šetří náklady - zlepšují image NOVINKA Postranní ochranné potahy pro ŠKODA Referenční číslo Volkswagen: VAS 871005 * (ASE 87100500000)

Více

Odstraňování zubního kamene nebylo nikdy tak pohodlné a jednoduché

Odstraňování zubního kamene nebylo nikdy tak pohodlné a jednoduché Odstraňování zubního kamene nebylo nikdy tak pohodlné a jednoduché Ultimativní technologie Piezo scaleru Nový Tigon+ S Tigon+/Tigon vyvinula W&H nesrovnatelný piezo scaler. Jeho unikátní vlastnosti významně

Více

Přehled produktů Alfa Laval pro přenos tepla

Přehled produktů Alfa Laval pro přenos tepla Díky více než 125 letům věnovaným výzkumu a vývoji a miliónům instalací v oblasti vytápění a chlazení po celém světě pro nás neexistují žádné hranice, žádná omezení. Kompaktní předávací stanice Alfa Laval

Více

Řada motorů Euro 6 od společnosti Scania: Osvědčená technologie a řešení pro každou potřebu

Řada motorů Euro 6 od společnosti Scania: Osvědčená technologie a řešení pro každou potřebu 18. listopadu 2013 Řada motorů Euro 6 od společnosti Scania: Osvědčená technologie a řešení pro každou potřebu Scania nyní nabízí jedenáct motorů Euro 6, od 250 hp do 730 hp. Zákazníci z celé Evropy, kteří

Více

PŘÍPADOVÉ STUDIE. AGADOS, s.r.o. Situace: Výchozí stav: Obchodní cíle: Řešení mygem :

PŘÍPADOVÉ STUDIE. AGADOS, s.r.o. Situace: Výchozí stav: Obchodní cíle: Řešení mygem : PŘÍPADOVÉ STUDIE AGADOS, s.r.o. AGADOS s.r.o. je společnost, která vyrábí vysoce spolehlivé výrobky. Jednou z priorit firmy je kvalita vyráběných přívěsů. Jejich dlouhověkost je zajištěna kvalitním designérským,

Více

Profesionální nářadí a příslušenství

Profesionální nářadí a příslušenství Profesionální nářadí a příslušenství Jeden motor. Ruzne pouziti. otor a příslušenství prodávány odděleně. EVO SYSTE generátor EVO SYSTE motor 6037,90 Kč s EVO SYSTE tlakový čistič 6037,90 Kč s EVO SYSTE

Více

Clino Guard Bezpečnost bez omezení

Clino Guard Bezpečnost bez omezení Clino Guard Bezpečnost bez omezení Systémy péče o osoby se ztrátou orientace 02 03 Ochrana osob se ztrátou orientace Systém péče o osoby se ztrátou orientace Clino Guard od firmy Ackermann podstatně usnadňuje

Více

Excentrická bruska EVA 150 E

Excentrická bruska EVA 150 E Excentrická bruska EVA 150 E EVA 150 E: Síla a bezpečnost. Made in Germany Nízké vibrace vysoký úběr EVA 150 E je určena především pro dlouhodobé použití. Absorbér vibrací odděluje držadlo, tak aby se

Více

osobní vozy fiat. stačí si jen vybrat.

osobní vozy fiat. stačí si jen vybrat. osobní vozy fiat. stačí si jen vybrat. MNOHÉ MALÉ VĚCI JSOU JEDINEČNÉ. Vidět všechny veselé barevné 500, jak se ženou ulicemi měst, je prostě velkolepé. 500 budí pozornost kdekoli. Drzá barevná maličkost

Více

Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector.

Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector. Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector. LEHKÉ A JEDNODUCHÉ Je vašim cílem udržení stálé teploty na dlouhé vzdálenosti s maximálním užitečným zatížením a minimálním prostojem? Jednotka Vector 1350 v sobě

Více

Cyklopack, spol. s r.o. SMB Schwede Maschinenbau GmbH Páskovací technika pro keramický průmysl

Cyklopack, spol. s r.o. SMB Schwede Maschinenbau GmbH Páskovací technika pro keramický průmysl Cyklopack, spol. s r.o. SMB Schwede Maschinenbau GmbH Páskovací technika pro keramický průmysl My o nás SMB Schwede Maschinenbau GmbH je jeden z vedoucích výrobců vysoko výkonných páskovacích strojů a

Více

Bolid Handwear System je tvůrcem a producentem špičkových rukavic.

Bolid Handwear System je tvůrcem a producentem špičkových rukavic. Společnost Bolid Handwear System je tvůrcem a producentem špičkových rukavic. Bolid Handwear System vyvíjí sportovní doplňky v úzké spolupráci se svými zákazníky a špičkovými sportovci. Značka BOLID se

Více

Návaznost a koordinovanost aktivit ucelené podpory návratu osob po CMP do aktivního a pracovního života

Návaznost a koordinovanost aktivit ucelené podpory návratu osob po CMP do aktivního a pracovního života Návaznost a koordinovanost aktivit ucelené podpory návratu osob po CMP do aktivního a pracovního života Metodika Obsah Úvod... 3 Současná situace... 4 Ucelená podpora osob po CMP a její podstata... 4 Proces

Více

Mnohostranné bezpečnostní řešení

Mnohostranné bezpečnostní řešení Mnohostranné bezpečnostní řešení Xesar Uzamykací systém pro komplexní použití Mnohostranné bezpečnostní řešení pro profesionální použití Systém Xesar je další inovací v nabídce společnosti EVVA. Tento

Více

Michelin XHA2. Nový silný hnací motor, který zlepší produktivitu stavebních firem a důlních společností. Tiskový balíček Leden 2009

Michelin XHA2. Nový silný hnací motor, který zlepší produktivitu stavebních firem a důlních společností. Tiskový balíček Leden 2009 Michelin XHA2 Nový silný hnací motor, který zlepší produktivitu stavebních firem a důlních společností Tiskový balíček Leden 2009 Kontakt pro média: + 33 1 45 66 22 22 Obsah Souhrnná tisková zpráva Michelin

Více

DVEŘNÍ ZAVÍRAČE ECO. Na základě certifikačních zkoušek popsaných v této EN je každý dveřní zavírač charakterizován 6-ti místným klasifikačním číslem.

DVEŘNÍ ZAVÍRAČE ECO. Na základě certifikačních zkoušek popsaných v této EN je každý dveřní zavírač charakterizován 6-ti místným klasifikačním číslem. 1154 zavírače s řízeným průběhem zavírání DVEŘNÍ ZAVÍRAČE ECO Na základě certifikačních zkoušek popsaných v této je každý dveřní zavírač charakterizován 6-ti místným klasifikačním číslem. Příklad: ZAVÍRAČ

Více

dopravníkové systémy ENGEL

dopravníkové systémy ENGEL dopravníkové systémy ENGEL připraveny na efektivní dopravu be the first. Celek znamená mnohem víc než jen soubor jednotlivých dílů. Společnost ENGEL, jako poskytovatel systémů a jednička na celosvětovém

Více

Continental Comfort Kontinentální postele

Continental Comfort Kontinentální postele Continental Comfort Kontinentální postele Continental Comfort Original Box Bed by Tropico KRÁLOVSKÝ SPÁNEK Po náročném dni, často plném rychlosti, stresu, fyzické a psychické aktivity, je dobré pečovat

Více

Časopis pro karosárny a lakovny

Časopis pro karosárny a lakovny pole position Časopis pro karosárny a lakovny Jaro 2015 Bezpečně do HODNOTA Investice, které se vyplatí VYTRVALOST Efektivní demontáž a montáž díky neúnavné nové generaci akumulátorů RENTABILITA Vyplatí

Více

Kardex Remstar v technologickém svazku se společností Intertex Systémy skladování a vychystávání pro extrémní požadavky u těžkého a dlouhého zboží

Kardex Remstar v technologickém svazku se společností Intertex Systémy skladování a vychystávání pro extrémní požadavky u těžkého a dlouhého zboží Kardex Remstar by Intertex Kardex Remstar v technologickém svazku se společností Intertex Systémy skladování a vychystávání pro extrémní požadavky u těžkého a dlouhého zboží Standard Solution Vertical

Více