Víkendové výtvarné dílny pro rodiče a děti v Národní galerii září 2014 / leden 2015

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Víkendové výtvarné dílny pro rodiče a děti v Národní galerii září 2014 / leden 2015"

Transkript

1 Víkendové výtvarné dílny pro rodiče a děti v Národní galerii září 2014 / leden 2015 Zveme vás do světa umění! Výtvarné dílny umožňují výjimečná setkání s originálními díly českého, evropského a asijského umění od starověku po současnost a nabízejí nejen inspiraci k přemýšlení, ale i zážitek z vlastní tvorby. V ceně je zahrnuto vstupné, poplatek za lektorské služby a veškerý výtvarný materiál, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena. Upozorňujeme, že akce lektorského oddělení se dokumentují. Fotografie pořízené na těchto akcích LO mohou být použity pro propagaci Národní galerie. Pokud nesouhlasíte s fotografováním, upozorněte prosím zástupce LO NG. NE (děti 6 9 let) a (děti 9 13 let) ve Schwarzenberském paláci Jak tančí barvy Pojďte s námi oživit malbu kroky barokního tance a naopak barvy z obrazů barokních mistrů dosadit do soudobé taneční choreografie. V prostorech Schwarzenberského paláce dáme vzniknout experimentálnímu dílu překračujícímu hranice obou druhů umění tance a malby.

2 SO ve Veletržním paláci Hudba a tvar Jaký je vztah mezi hudbou a tvarem? Jak byste vytvořili svůj vlastní nástroj? Co všechno okolo vás zvuk vyluzuje? Jaký zvuk je pro vás příjemný a jaký již ne? Přijďte se s námi podělit o své zážitky. Čeká nás tvorba nástroje neobvyklé velikosti, zároveň si zkusíme rozehrát zrníčka mouky a vyrobíme si i svůj vlastní hudební nástroj na cesty. Ateliér se váže k výstavě Vivat musica! Rezervace není nutná, ateliér navštivte kdykoliv během konání dílny. Cena: zdarma. SO (děti od 6 let a dospělí) v paláci Kinských Drak se probudil Sestavíme tradičného asijského papírového draka, kterého vyzdobíme motivy východoasijské popkultury. Rezervace nutná na nebo na čísle V případě účasti dětí je doprovod dospělé osoby nutný. Cena: 250 Kč za osobu (v ceně je zahrnuto vstupné na výstavu Drak se probouzí i do stálé expozice). Místo setkání: pokladna paláce Kinských. NE (děti 6 9 let) a (děti 9 13 let) ve Schwarzenberském paláci Oslněni Michelangelem Michelangelo Buonarroti byl jedním z nejslavnějších umělců všech dob, který zapůsobil na mnoho svých vrstevníků i následovníků. Národní galerie má ve svých sbírkách řadu grafických listů, které jsou ovlivněny Michelangelovými známými díly (Stvoření Adama, Poslední soud, náhrobek papeže Julia II. ad.). Na výstavě v grafickém kabinetu Schwarzenberského paláce si je prohlédneme a necháme se jimi inspirovat pro vlastní grafický list.

3 SO a NE Zahradní plenér ve Šternberském paláci pro mládež od 13 let a dospělé Dvoudenní plenérový workshop určený těm, co se chtějí od základu seznámit s technickým postupem malíře: sobota sestavení napínacích rámů, napnutí plátna, šepsování. Výběr motivu, skica; neděle ukázka holandské krajinomalby v expozici, práce na vlastním obraze, podmalba, kompozice atd. pod vedením lektorů z AVU. V ceně: napínací rámy /50 x 70/, plátno, šeps, polní stojany, tempery, základní akrylové barvy, rudky, uhel, inkoust, tuš, papíry na skici. Maximální počet zúčastněných 12, minimální počet 8. Rezervace nutná minimálně 14 dní předem na nebo na čísle Pro rezervaci prosíme o tyto údaje: jméno a rok narození, telefon. Cena: 600 Kč za osobu včetně veškerého materiálu. Jeden rodič jako doprovod bez poplatku. Místo setkání: vestibul Šternberského paláce. NE ve Veletržním paláci Otisk do prostoru Architektura pro všechny. Otevřený workshop pro rodiny s dětmi i širokou veřejnost k objektu Zdeňka Fránka. Dílnu realizuje NG ve spolupráci s o.s. KRUH při příležitosti Dne architektury. Rezervace není nutná, ateliér navštivte kdykoliv během konání dílny. Cena: zdarma. Místo setkání: Malá dvorana. SO ve Veletržním paláci Fluxus Akce! Může být slovo, zvuk či tělo také výtvarným dílem? Stejně jako umělci hnutí Fluxus se budeme pohybovat na hraně umění a života. Zjistíme, jaké to je dílo cítit, slyšet či jej prozkoumat po hmatu. Vytvoříme si záhadný Flux-box s překvapením uvnitř a pustíme se do společného akčního experimentu. Ateliér se váže k výstavě Fluxus.

4 SO (mládež od 12 let a dospělí) v paláci Kinských Japonské cukroví wagashi Představíme si tradici a výrobu japonského cukroví s Darjou Kawasumi, která v roce 1995 založila japonskou restauraci Miyabi. Rezervace nutná na nebo na čísle Cena: 350 Kč za osobu(v ceně je zahrnut jeden kus exkluzivního cukroví z restaurace Miyabi). Místo setkání: pokladna paláce Kinských. SO (mládež od 12 let a dospělí) ve Schwarzenberském paláci Jak tančí barvy aneb v pohybu barev tanec zřím Pojďte s námi oživit malbu kroky barokního tance a naopak barvy z obrazů barokních mistrů dosadit do soudobé taneční choreografie. V prostorách Schwarzenberského paláce dáme vzniknout experimentálnímu dílu překračujícímu hranice obou druhů umění tance a malby (721). Pro rezervaci prosíme o tyto údaje: jméno účastníka a telefon. NE (děti 6 9 let) a (děti 9 13 let) ve Schwarzenberském paláci Neplecha na plechu V co všechno lze proměnit kousek plechu? V obraz, šperk či sochu? Je plech chladný či teplý? Jemný nebo tvrdý? Přijďte si hrát s plechy, plíšky a dráty. Část expozice věnovaná textilu a exponáty v Císařské zbrojnici nám pomohou objevit nečekané možnosti zpracování. SO a (pro děti 7 14 let) v klášteře sv. Anežky České Vítejte ve světě dávné poezie! Zažili jste někdy pocit, že při pohledu na obraz slyšíte hudbu? Nebo že poslech hudby Vám evokuje barevné obrazy? V říjnové dílně se pokusíme zrakové a

5 sluchové vnímání propojit. Poslechneme si středověké básně a písně, recitované i zhudebněné a pokusíme se o vlastní básnickou tvorbu. Zápisník, deník či zpěvník, který budeme k našim literárním pokusům potřebovat, si vytvoříme v ateliéru. Dílna je otevřená pro děti od sedmi let, které již dobře čtou i píšou. Rezervace nutná 14 dní předem či po obdržení pozvánky na nebo na číslech (216, 237). Pro rezervaci prosíme o tyto údaje: jméno a rok narození dítěte, jméno rodiče, ovou adresu a telefon. Cena: 90 Kč za osobu. Místo setkání: pokladna Anežského kláštera. SO (děti od 5 let a dospělí) v paláci Kinských Den s japonskou POPkulturou Přijďte se seznámit s tradiční i netradiční tváří Japonska. Takovou, jakou ji představuje mladá generace po celém světě. Program: Dopolední otevřená dílna tvorba origami a japonských papírových hraček pro děti i dospělé. V případě účasti dětí je doprovod dospělé osoby nutný. Odpolední program od 14 hod.: cosplay divadlo, fashion přehlídka, veřejné čtení současných japonských hororových příběhů, přednáška o japonských populárních filmech. Další program: otevřená čítárna japonských manga, ukázky z japonských anime, japonské hudební hry, JAPpop bazar a další. Občerstvení: Vítek Kawasumi restaurace Miyabi Informace na nebo na čísle Cena za celodenní program: základní 170 Kč, snížená 100 Kč, rodinná 220 Kč. Místo setkání: pokladna paláce Kinských. SO ve Veletržním paláci Pidikousek Pomocí lupy, kukátek i malých rámečků budeme zkoumat a následně fotit detaily zajímavé, ale i zcela obyčejné. Seznámíme se s makrofotografií i vybavením fotoateliéru, se stativem, reflektory i barevnými filtry. Ateliér se váže k festivalu Fotograf.

6 SO (mládež od 12 let a dospělí) ve Veletržním paláci Barokroky Hudba a pohyb ve výtvarném umění bude inspirací pro výtvarně taneční dílnu, která vás seznámí se základy barokního tance. Dílna se koná na výstavě Vivat musica! Rezervace nutná na čísle nejpozději do Cena: 250 Kč / 180 Kč (studenti, pedagogové, senioři a členové SPNG). Místo setkání: přízemí u pokladen Veletržního paláce. SO ve Veletržním paláci Otevřený ateliér k výstavě Finalisté ceny Jindřicha Chalupeckého 2014 (Martin Kohout, Richard Loskot, Lucia Sceranková, Roman Štětina a Tereza Velíková). SO (mládež od 12 let a dospělí) v paláci Kinských Komiks s Mr. Citrem Pod vedením vizuálního umělce Petra Bařinky vytvoříme originální díla inspirovaná japonským komiksem. Rezervace nutná na nebo na čísle Cena: 180 Kč za osobu (v ceně je zahrnuto vstupné na výstavu Drak se probouzí i do stálé expozice). Místo setkání: pokladna paláce Kinských. NE (děti 6 9 let) a (děti 9 13 let) ve Šternberském paláci Návrat Rembrandta Ve Šternberském paláci si prohlédneme dva obrazy. Jsou nainstalovány proti sobě. Mají stejný formát, ale jeden pochází z roku 1634, druhý z roku Co tato díla zavěšená proti sobě spojuje, co je odlišuje? Co se v obrazech odehrává a co se odehrává v prostoru mezi obrazy? (721). Pro rezervaci prosíme o tyto údaje: jméno a rok narození dítěte, jméno rodiče, telefon. Cena: 90 Kč za osobu. Místo setkání: vestibul Šternberského paláce.

7 SO (mládež od 12 let a dospělí) ve Schwarzenberském paláci Pohlednice Pohled z okna vlaku zachytí vždy jen prchavý okamžik, ale přece stojí za to. Na cestě míváme nebývalý klid k pozorování. Zkusme zachytit zážitek z cestování a z krajiny kolem do obrazové miniatury pohlednice. Inspirací nám budou krajinomalby i bravurní skici z doby barokní (721). Pro rezervaci prosíme o tyto údaje: jméno účastníka a telefon. NE (děti 6 9 let) a (děti 9 13 let) ve Šternberském paláci Biblické příběhy Biblické příběhy byly napínavé a oslovovaly umělce v mnohých dobách. Některé z nich si přiblížíme na obrazech v expozici evropského umění ve Šternberském paláci. V ateliéru nás čeká detektivní práce i malířská technika. Cena: 90 Kč za osobu. Místo setkání: vestibul Šternberského paláce. SO a NE a (děti 6 14 let) ve Valdštejnské jízdárně k výstavě Otevři zahradu rajskou. Benediktini v srdci Evropy Kámen ke kameni Kámen je nepoddajný materiál, přesto se našly ruce, které mu dokázaly vdechnout život. Kamenné stěny benediktinských klášterů vypráví prastaré příběhy. Andělské bytosti i bájní tvorové osídlili nadpraží portálů, hlavice sloupů i záklenky arkád ne nadarmo byly kláštery přirovnávány k rajské zahradě. Za její bránu nahlédneme v průběhu výtvarné dílny. Seznámíme se nejenom s životem ve středověkém klášteře, ale poznáme i bohatství a nápaditost jeho výzdoby, které se nám stanou inspirací k výtvarnému tvoření. Rezervace nutná 14 dní předem či po obdržení pozvánky na nebo na číslech (216, 237). Pro rezervaci prosíme o tyto údaje: jméno a rok narození dítěte, jméno rodiče, ovou adresu a telefon. Cena: 120 Kč za osobu (v ceně je zahrnuto vstupné na výstavu, odborné vedení a výtvarný materiál). Místo setkání: pokladna Valdštejnské jízdárny.

8 SO v Salmovském paláci Andělské hemžení Vydejme se spolu s malířem Josefem Führichem na cestu a hledejme nadpozemské bytosti všude kolem nás. Pomocí průsvitných materiálů a světla vytvoříme panoráma naší krajiny, do níž v předvánočním čase sestupuje roj andělů. Najdeme anděla ve městě, v kuchyni nebo na tramvajové zastávce? Jak váš andělíček strážníček vlastně vypadá? Ateliér se váže k výstavě Josefa Führicha. Místo setkání: ateliér ve 2. patře. NE (děti od 10 let a dospělí) v paláci Kinských Japonské hračky Představíme si historii i současnost japonských hraček a různých společenských her. V rámci výtvarné dílny si vyzkoušíme tradiční postupy výroby japonských hraček pod vedením sochařky Anny Hulačové. Rezervace nutná na nebo na čísle Cena: 250 Kč za osobu (v ceně je zahrnuto vstupné na výstavu Drak se probouzí i do stálé expozice). Místo setkání: pokladna paláce Kinských. SO ve Veletržním paláci Ledové království Půjdeme do země ledu, kde budeme hledat divutvorné skleněné předměty a objevovat barevné rampouchy předního českého skláře René Roubíčka. Využijeme různé druhy papíru a budeme tvarovat trojrozměrné objekty. Průzračné stavby následně prozáříme různobarevnými světly. Ateliér se váže k dílu Reného Roubíčka.

9 NE (děti 6 9 let) a (děti 9 13 let) ve Schwarzenberském paláci V temnotě Prohlíželi jste si nějakou výstavu poslepu? Přijďte to zkusit do Schwarzenberského paláce! Hmatové zážitky budou vodítkem pro techniku slepotisku. Odvahu a šátky na zavázání očí s sebou. SO a (děti 6 14 let) ve Valdštejnské jízdárně k výstavě Otevři zahradu rajskou. Benediktini v srdci Evropy Až oči přecházejí Pokladnice v dávných dobách středověku ukrývaly nevídané bohatství. Co všechno bychom v nich spatřili? Že by snad šperky, mince nebo drahocenné látky? I v pokladnicích benediktinských klášterů nás obklopí oslnivá záře drahých kamenů, lesk zlata, stříbra a jiných vzácných materiálů, jejich obsah však možná překvapí. Středověké mistry zlatníky se pokusíme napodobit při výtvarné práci v ateliéru, během které si vytvoříme další do sbírky našich domácích pokladů. Rezervace nutná 14 dní předem či po obdržení pozvánky na nebo na číslech (216, 237). Pro rezervaci prosíme o tyto údaje: jméno a rok narození dítěte, jméno rodiče, ovou adresu a telefon. Cena: 120 Kč za osobu (v ceně je zahrnuto vstupné na výstavu, odborné vedení a výtvarný materiál). Místo setkání: pokladna Valdštejnské jízdárny. NE (děti 6 9 let) a (děti 9 13 let) v klášteře sv. Anežky České Obrazy v pohybu Před Vánocemi vás v Anežském klášteře uvítáme mezi díly vyprávějícími příběh o narození Ježíška. Budeme-li se dobře dívat, možná zjistíme, že postavy před našimi zraky mohou vystoupit z obrazů. Překročí rám... a na nás už bude, abychom jim v ateliéru vdechli život. Kresbou a animací tak opět rozehrajeme prastarý vánoční příběh. Rezervace nutná 14 dní předem či po obdržení pozvánky. Pro rezervaci a zasílání pozvánek prosíme o tyto údaje: jméno a rok narození dítěte, jméno rodiče, e- mailovou adresu, telefon. Cena: 90 Kč / 1 osoba. Místo setkání: pokladna Anežského kláštera. Informace na nebo na číslech (216, 237).

10 SO ve Veletržním paláci Variace prostoru V tvorbě Jiřího Sozanského se prolínají různé umělecké prostředky, jimiž reaguje na konkrétní prostředí. I my se budeme inspirovat atmosférou prostoru a dojem z něj pak zpracujeme kresbou, vytvořením objektu, instalací nebo dokonce jejich propojením. Ateliér se váže k výstavě Jiřího Sozanského. NE (děti 6 9 let) a (děti 9 13 let) ve Schwarzenberském paláci Zakletí v kameni Naši předkové uměli vytvářet mistrovská díla z tvrdého kamene a sestavovat z nich pozoruhodné mozaiky. Také horský křišťál byl lákavým, i když velmi křehkým materiálem, který si za vlády císaře Rudolfa II. umělci oblíbili. Prohlédneme si jejich skvostné poháry a mísy, také nahlédneme do dílny mistra řezače drahých kamenů Miseroniho. To vše bude inspirací pro naše novodobé výtvory. SO a NE a (děti 6 14 let) ve Valdštejnské jízdárně k výstavě Otevři zahradu rajskou. Benediktini v srdci Evropy Jak zachytit slovo Jak zachytit slova, věty, myšlenky? Po staletí byla hlavním a téměř jediným prostředkem ručně psaná kniha. Psaní a opisování knih bylo důležitým zaměstnáním mnichů a benediktinské kláštery záhy po svém vzniku převzaly roli center vzdělání a výchovy. Každý klášter měl mít svoji školu a v klášterních knihovnách bylo shromážděno veškeré dobové vědění. V lednové dílně pro děti a rodiče si ukážeme, jak vypadala klášterní skriptoria, jak vznikal středověký kodex a zkusíme si namáhavou práci písaře a iluminátora. Dílna je vhodná pro děti, které již umí psát. Rezervace nutná 14 dní předem či po obdržení pozvánky na nebo na číslech (216, 237). Pro rezervaci prosíme o tyto údaje: jméno a rok narození dítěte, jméno rodiče, ovou adresu a telefon.

11 Cena: 120 Kč za osobu (v ceně je zahrnuto vstupné na výstavu, odborné vedení a výtvarný materiál). Místo setkání: pokladna Valdštejnské jízdárny.

Nabídka programů Lektorského oddělení Musea Kampa

Nabídka programů Lektorského oddělení Musea Kampa " V y d r ž í - I i k u l t u r a, p ř e ž i j e n á r o d " " I f a n a t i o n ' s c u l t u r e s u r v i v e s, t h e n s o t o o d o e s t h e n a t i o n. " J a n M l á d e k Nabídka programů Lektorského

Více

Táhneme za jeden provaz!

Táhneme za jeden provaz! program 2014 10. 3. pondělí Táhneme za jeden provaz! Pátý ročník Týdne výtvarné kultury doprovází nádech (in-spirare) spolupráce a vzájemné podpory umělců, uměleckých institucí i všech milovníků a konzumentů

Více

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY 17. 25. května 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA A TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ AMATÉRSKÉ TVORBY 1 Úvod Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je týdnem občanské

Více

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ. Sborník dobré praxe

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ. Sborník dobré praxe EVROPSKÁ UNIE INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ Sborník dobré praxe Projekt: Animace nová výuková metoda pro školy Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.03/01.0026 OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Více

Červenec/Srpen 2011 1

Červenec/Srpen 2011 1 Červenec/Srpen 2011 1 I TENTO ROK BEZ ALKOHOLU A DROG 2 LÉTO NA DLANI 3X JINAK 3 Z MLADÉ BOLESLAVI DO PERU 4 PRÁZDNINOVÉ VÝSTAVY KULTURY MĚSTA MLADÁ BOLESLAV 5 OKURKOVÁ SEZÓNA 6 BĚLÁ, BĚLÁ TAM POD BEZDĚZEM

Více

Ročník XXV. č. 9 30. dubna 2015 5 Kč, Univerzita třetího věku a možnost studia vysoké školy v Kadani má za cíl podpořit zvýšení úrovně vzdělanosti

Ročník XXV. č. 9 30. dubna 2015 5 Kč, Univerzita třetího věku a možnost studia vysoké školy v Kadani má za cíl podpořit zvýšení úrovně vzdělanosti Tisíc motorkářů v Kadani...... na 6. straně Pozvánka Kam za kulturou... 3. strana ČTRNÁCTIDENÍK KADAŇSKÝCH OBČANŮ Ročník XXV. č. 9 30. dubna 2015 5 Kč, Příští KN Uzávěrka příspěvků a inzerátů je ve středu

Více

Biosférická rezervace Šumava. Dobrá adresa pro život. Více se dočtete na stranách 4 a 5.

Biosférická rezervace Šumava. Dobrá adresa pro život. Více se dočtete na stranách 4 a 5. Zima 2013 číslo 13 ZDARMA Biosférická rezervace Šumava Dobrá adresa pro život. Více se dočtete na stranách 4 a 5. Výrobky, řemesla, lidé Značkou ŠUMAVA originální produkt se pyšní již 80 výrobců. Nováčky

Více

Regionální měsíčník pro Dobříš a okolí

Regionální měsíčník pro Dobříš a okolí 01 2014 Regionální měsíčník pro Dobříš a okolí zdarma BENEFICE 2014 aneb Kdo potřebuje pomoc? Pod rozsvíceným vánočním stromkem, v rámci tradiční městské akce Setkání s Mikulášem, předali zástupci firmy

Více

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Výsledky byly schváleny Radou města Český Krumlov usnesením č. 70/5/2011 ze dne 14.2.2011 a Zastupitelstvem města

Více

Negrelliho viadukt 19. Palác Langhans 19. Palác Lucerna 20. Palác Metro 20. Parní mlýny 21 PORT#58 21. Port X 22. Tančící dům 23.

Negrelliho viadukt 19. Palác Langhans 19. Palác Lucerna 20. Palác Metro 20. Parní mlýny 21 PORT#58 21. Port X 22. Tančící dům 23. PROGRAM 16. 17. 5. 2015 Obsah Úvodní slovo 3 Festival ve světě 4 Záštity 5 Jak si Open House užít 6 ArtGen 9 Danube House 9 Dům odborových svazů 10 Dům U Dvou zlatých medvědů 10 Elektrárna Štvanice 11

Více

07 08/2014. mč Praha 7. Narozeninové oslavy Prahy 7. Představujeme: kam v létě na pivo? Nulová tolerance hernám Profil: Radomíra Sedláková

07 08/2014. mč Praha 7. Narozeninové oslavy Prahy 7. Představujeme: kam v létě na pivo? Nulová tolerance hernám Profil: Radomíra Sedláková 07 08/2014 Časopis o životě na Sedmičce Zdarma, vydává mč Praha 7 Narozeninové oslavy Prahy 7 Představujeme: kam v létě na pivo? Nulová tolerance hernám Profil: Radomíra Sedláková inzerce Hledáte nového

Více

Letní lounské vábení

Letní lounské vábení srpen 2015 kulturní a sportovní MĚSÍČNÍK KL O U N S K Ý M Ě S Í Č N Í LOUNSKÝ Všeobecný měsíční přehled kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných v Lounech a okolí. Kino Svět Louny - dětská

Více

Praha zblízka. Školní výlety. Exkurze. Zahraničí. Ozdravné pobyty. Mateřské školky

Praha zblízka. Školní výlety. Exkurze. Zahraničí. Ozdravné pobyty. Mateřské školky Praha zblízka Školní výlety Exkurze Zahraničí Ozdravné pobyty Mateřské školky Praha zblízka Praha je čítankou historických slohů. Najdeme tu románskou rotundu, gotickou katedrálu, souhvězdí barokních

Více

VELEHRAD 2009. Dny lidí dobré vůle

VELEHRAD 2009. Dny lidí dobré vůle BULL_09:BULL_09 30.6.2009 14:48 Stránka 1 Dny lidí dobré vůle VELEHRAD 2009 Pod záštitou: Livie Klausové, manželky prezidenta České republiky, Mons. Jana Graubnera, olomouckého arcibiskupa, Jána Figeľa,

Více

RadniÇní list. Školka zahájí Dnem otevřených dveří

RadniÇní list. Školka zahájí Dnem otevřených dveří RadniÇní list 8 2010 měsíčník Královského města Berouna VIII. ročník srpen zdarma Školka zahájí Dnem otevřených dveří Berounská radnice zvažuje do budoucna vybudování modulární mateřinky Poslední den prázdnin,

Více

Vybíráme z obsahu. Cena města... 2 Cyklobus... 5 Výzkum mumií... 7 Sportovní pozvánka cyklistika... 12 Bramborák... vkladný list

Vybíráme z obsahu. Cena města... 2 Cyklobus... 5 Výzkum mumií... 7 Sportovní pozvánka cyklistika... 12 Bramborák... vkladný list Č E R V E N E C 2 0 0 9 č í s l o 7 V I I. r o č n í k Město musí díky dopadům finanční krize upravit rozpočet na rok 2009 Dopady hospodářské krize se promítají i do rozpočtu měst a obcí. Jednou z nejvýznamnějších

Více

15. DŮM UMĚNÍ PŘEDSTAVUJE MALÍŘE KRÁSNÉHO SLOHU STR. 8 9. DPMB: Co letos čeká brněnskou dopravu. Ladislav Frej: O medicíně jsem nikdy neuvažoval

15. DŮM UMĚNÍ PŘEDSTAVUJE MALÍŘE KRÁSNÉHO SLOHU STR. 8 9. DPMB: Co letos čeká brněnskou dopravu. Ladislav Frej: O medicíně jsem nikdy neuvažoval 2 I 2015 15. www.salina-brno.cz DŮM UMĚNÍ PŘEDSTAVUJE MALÍŘE KRÁSNÉHO SLOHU MĚSÍČNÍK JAKO BRNO! ZDARMA STR. 8 9 DPMB: Co letos čeká brněnskou dopravu Ladislav Frej: O medicíně jsem nikdy neuvažoval Hvězdárna

Více

MĚSÍČNÍK HUSOVY LOUNY 2015. červenec 2015. kulturní a sportovní 3. 4. 7. 11. 7. SÝKOROVY POČEDĚLICE (GAML otevřena od 11.00 do 19.

MĚSÍČNÍK HUSOVY LOUNY 2015. červenec 2015. kulturní a sportovní 3. 4. 7. 11. 7. SÝKOROVY POČEDĚLICE (GAML otevřena od 11.00 do 19. červenec 2015 KL O U N S K Ý M Ě S Í Č N ÍLOUNSKÝ kulturní a sportovní KL O U N S K Ý M Ě S Í Č N Í MĚSÍČNÍK Všeobecný měsíční přehled kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných v Lounech

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY Vážení čtenáři, již podruhé Vás oslovujeme ročenkou naší školy, abyste s námi mohli sdílet radosti i strasti uplynulého školního roku. Je toho opravdu hodně, co u nás, mimo

Více

Jan Světlík. Dan Balabán. Alexandra Koláčková. JakoJá.cz. listopad2013. Víno a umění vinoaumeni.cz. strojírenství a umění. a jeho žáci...

Jan Světlík. Dan Balabán. Alexandra Koláčková. JakoJá.cz. listopad2013. Víno a umění vinoaumeni.cz. strojírenství a umění. a jeho žáci... listopad2013 Víno a umění vinoaumeni.cz Jan Světlík strojírenství a umění Dan Balabán a jeho žáci... Alexandra Koláčková umění, které si vás najde JakoJá.cz o životě jaký je Obsah Je to každý rok stejné

Více

str. 8 Trutnově str. 8

str. 8 Trutnově str. 8 2 2007 informační bulletin pro amatérské divadlo V tomto čísle d ARTAMAna naleznete: g Program Divadelního Děčína / Divadelní Třebíče 2007 str. 4 g Pozvání na Mezinárodní divadelní festival Setkání 2007

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Šance pro každého, kdo chce zazářit. Přihlásit se lze do konce června

Šance pro každého, kdo chce zazářit. Přihlásit se lze do konce června Ročník XV., číslo 2/2014 Vydává Česká abilympijská asociace, o.s. Den plný zábavy Ojedinělé putování úplnou tmou Pozvání na výstavu o světě nevidomých Šance pro každého, kdo chce zazářit Přihlásit se lze

Více

požadovaná částka v Kč využití prostředků přínos pro občany Prahy 1

požadovaná částka v Kč využití prostředků přínos pro občany Prahy 1 Přidělení finančních prostředků - "Granty v oblasti kultury pro rok 2015" rozpočet = 4.100.000 Kč číslo předkladatel, sídlo jméno, e-mail, IČ název a popis projektu/ termín a místo konání celk. náklady

Více

OSTROVSKÝ TRADIČNÍ VÁNOČNÍ PROGRAM MĚSÍČNÍK V DOMĚ KULTURY A KLÁŠTEŘE. Strana č. 3 Strana č. 5 Strana č. 14 Strana č. 18 Radní uctili den veteránů

OSTROVSKÝ TRADIČNÍ VÁNOČNÍ PROGRAM MĚSÍČNÍK V DOMĚ KULTURY A KLÁŠTEŘE. Strana č. 3 Strana č. 5 Strana č. 14 Strana č. 18 Radní uctili den veteránů OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK ZDARMA 12 2014 TRADIČNÍ VÁNOČNÍ PROGRAM V DOMĚ KULTURY A KLÁŠTEŘE Strana č. 3 Strana č. 5 Strana č. 14 Strana č. 18 Radní uctili den veteránů Školení zdravotních sester Skupina Roháči

Více

ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 3/2014

ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 3/2014 ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 3/2014 HORKÁ AKTUALITA Pražská informační služba vydává brožuru Informace pro průvodce na sezónu 2014 Tak jako v minulých letech jsme pro Vás připravili

Více

Koncert v Malé královopolské galerii DUBEN 2011 ČÍSLO 4 KRÁLOVOPOLSKÉ LISTY 4/2011 1

Koncert v Malé královopolské galerii DUBEN 2011 ČÍSLO 4 KRÁLOVOPOLSKÉ LISTY 4/2011 1 DUBEN 2011 ČÍSLO 4 strana 2 strana 3 strana 5 strana 8 Ze zasedání Rady městské části Ujíždění Každý z nás v sobě chová lásku k něčemu, co když může, velmi rád činí. Zkrátka na tom ujíždí. Jsou dámy, které

Více

http://poradna.ub.cz > Podadna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji

http://poradna.ub.cz > Podadna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji http://poradna.ub.cz > Podadna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji V y d á v á m ě s t o U h e r s k ý B r o d k v ě t e n 2 0 0 9 č í s l o 5 Z D A R M A w w w. u b. c z BRODSKÝ

Více

Červen 2015 / www.svitavy.cz PŘEHLÍDKA DĚTSKÁ SCÉNA. Úspěšný hudební festival Hřebečský slunovrat již počtvrté

Červen 2015 / www.svitavy.cz PŘEHLÍDKA DĚTSKÁ SCÉNA. Úspěšný hudební festival Hřebečský slunovrat již počtvrté Červen 2015 / www.svitavy.cz CYKLISTICKÁ DISCIPLÍNA PUMPTRACK 5 TÝDEN ČTENÍ DĚTEM V KNIHOVNĚ PŘEHLÍDKA 12 13 DĚTSKÁ SCÉNA KOUPALIŠTĚ SE OTEVŘE KONCEM ČERVNA 15 Úspěšný hudební festival Hřebečský slunovrat

Více

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE CHRUDIM HRAJE 2010 XiII. ROČNÍK MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE www.chrudim-city.cz, www.chrudim.eu turistický portál: www.navstevnik.cz LISTOPAD 2010 Složení nového Zastupitelstva města Chrudim Bude v listopadu

Více