AUKCE. čtvrtek 28. května 2015 Arthouse Hejtmánek, galerie a aukční dům Krupkovo náměstí 3, Praha 6 GALERIE A AUKČNÍ DŮM

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Download "AUKCE. čtvrtek 28. května 2015 Arthouse Hejtmánek, galerie a aukční dům Krupkovo náměstí 3, Praha 6 GALERIE A AUKČNÍ DŮM"

1 AUKCE čtvrtek 28. května 2015 Arthouse Hejtmánek, galerie a aukční dům Krupkovo náměstí 3, Praha 6 GALERIE A AUKČNÍ DŮM

2

3 VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI DESIGN století Z EVROPSKÝCH SBÍREK AUKCE SALE od vstup od MÍSTO KONÁNÍ LOCATION Galerie a ukční dům Arthouse Hejtmánek Krupkovo náměstí 3, Praha 6 vchod z ulice Goetheho 2 VÝSTAVA VIEWING , , Další fotografie všech předmětů uvedených v tomto katalogu najdete na našich webových stránkách Dotazy k draženým předmětům zasílejte na e mailovou adresu případně volejte Further detailed images and descriptions of all items presented in this catalog can be found on our website at Inquiries about the items in auction: or call KONCEPCE KATALOGU Tomáš a Marie Hejtmánkovi ODBORNÍ PORADCI / POSUDKY PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová PhDr. Eliška Fučíková, CSc. PhDr. Mahulena Nešlehová Dorothea Pechová akad. soch. Zdeněk Preclík Mgr. Vanda Skálová PhDr. Karel Srp Prof. PhDr. Tomáš Vlček, CSc. ARTHOUSE HEJTMÁNEK galerie a aukční dům Goetheho 2 Krupkovo náměstí 17/ Praha 6 REDAKCE Mgr. Ivana Kejvalová Ksenia Moreva Mgr. Barbara Svojanovská FOTOGRAFIE Oto Palán Ester Havlová Kristina Hrabětová Salim Issa GRAFICKÁ ÚPRAVA Běla Houdková, Graffitti Networks TISK INDIGOPRINT, s. r. o. Dražba se řídí aukčním řádem, který se nachází na konci tohoto katalogu ARTHOUSE HEJTMÁNEK galerie a aukční dům, s. r. o.

4 OBSAH Staré kresby a tisky 7 Výtvarné umění, starožitnosti století 20 Výtvarné umění, starožitnosti 18. století 35 Výtvarné umění, starožitnosti 19. století 51 Výtvarné umění, starožitnosti, design 20. století 76 Sbírka slovenských malířů , 144 Výtvarné umění, starožitnosti, design století 121 Umění, jen si to přiznejme, je v moderním světě hodně nedbalou věcí. Ale právě tak vysoce vzácnou, hodnou vysoké náruživosti. Josef Čapek

5 Staré kresby a tisky 1 NEZNÁMÝ ITALSKÝ MISTR POSLEDNÍ SOUD 2. pol. 16. století, Itálie Kvalitní dynamická kresba, nesoucí známky výrazného ovlivnění plastikou Michelangela Buonarroti. Levý dolní roh poškozen. Perokresba na pergamenu. 24,7 42 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 364 EUR 2 NEZNÁMÝ NĚMECKÝ MISTR DAVID A GOLIÁŠ Konec 16. století, Německo Perokresba na papíře. Přípravná kresba k většímu dílu zachycuje různé scény, z nichž ústřední je David a Goliáš. Mírně poškozeno, levý horní roh doplněn. 34,5 28,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 364 EUR 7

6 Staré kresby a tisky 4 NEZNÁMÝ ITALSKÝ MISTR NÁVRH NÁSTROPNÍ MALBY 2. polovina 18. století, Itálie Návrh nástropní malby s mytologickým námětem. Přípis tužkou: Giovanni Battista Tiepolo. Lavírovaná kresba ,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 291 EUR 3 GIOVANNI DA BOLOGNA ( ) NÁSLEDOVNÍK HERKULES 17. století, Itálie Kresba zachycuje nakročenou mužskou postavu zezadu, napřaženou k mocnému úderu. Síla a dynamika figury a její celkové pojetí odkazuje k pozdnímu dílu Giovanniho da Bologny, jakým je například sousoší Herkula zápasícího s Kentaurem Néssem. Jasnou spojitost lze vystopovat i s dílem Bolognova žáka Adriana de Vriese. Lazurovaná kresba tuší a bělobou na šedavém papíře cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 436 EUR 5 CLEMENS KOHL ( ) JAN EVANGELISTA Konec 18. století, Čechy Perokresba na papíře. Na zadní straně razítko Lannovy sbírky, další sběratelská razítka a přípisy cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 255 EUR 8 9

7 Staré kresby a tisky 6 ALBRECHT DÜRER ( ) PORTRÉT WILLIBALDA PIRCKHEIMERA 1524, Německo (Norimberk) Portrét významného učence, humanisty a Dürerova přítele Willibalda Pirckheimera, který tento svůj portrét dostal od autora darem, používal jej jako své exlibris. Značeno v pravém dolním rohu iniciálami AD. Mědiryt cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 582 EUR 7 PAOLO FARINATI ( ) VELKÁ JEZDECKÁ BITVA 1595, severní Itálie Manýristická grafika zachycující dynamickou vřavu jezdecké bitvy. Autor byl rovněž znám jako Paolo Farinato degli Uberti nebo Veronese. Signováno a datováno při dolním okraji: PAULUS. FA.V.I. HO. F.F ,5 55 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 364 EUR 8 REMBRANDT HARMENSZOON VAN RIJN ( ) MUŽ Z PROFILU / REMBRANDTŮV OTEC 1640, Holandsko Drobná grafika umělcova otce. Suchá jehla, značeno a datováno v levém horním rohu. Jeden stav. Publikováno v: The Complete Etchings of Rembrandt, Bounty Books, New York, str. 206, obr ,6 4,3 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 364 EUR 9 REMBRANDT HARMENSZOON VAN RIJN ( ) REMBRANDTOVA MATKA Kolem 1630, Holandsko Rozměry nevelká grafika umělcovy matky. Suchá jehla. Viz: The Complete Etchings of Rembrandt, Bounty Books, New York, str. 218, obr ,2 4,4 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 364 EUR 10 11

8 Staré kresby a tisky 10 REMBRANDT HARMENSZOON VAN RIJN ( ) ABRAHAM VYHÁNÍ HAGAR A IZMAELA 1637, Holandsko Grafický list, suchá jehla. Značeno a datováno v pravém horním rohu: Rembrandt Jeden stav. Publikováno v: The Complete Etchings of Rembrandt, Bounty Books, New York, str. 50, obr ,5 10 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 655 EUR 11 REMBRANDT HARMENSZOON VAN RIJN ( ) STĚTÍ JANA KŘTITELE 1640, Holandsko Grafický list,lept, suchá jehla. Vlevo dole značeno a datováno: Rembrandt Čtyři stavy. Publikováno v: The Complete Etchings of Rembrandt, Bounty Books, New York, str. 98, obr ,5 11 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 655 EUR 12 REMBRANDT HARMENSZOON VAN RIJN ( ) DIANA V LÁZNI Kolem 1631, Holandsko Grafický list, suchá jehla, lept. Jeden stav. Publikováno v: The Complete Etchings of Rembrandt, Bounty Books, New York, str. 152, obr ,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 909 EUR 12 13

9 Staré kresby a tisky 13 REMBRANDT HARMENSZOON VAN RIJN ( ) ŽENA PŘIPRAVUJÍCÍ LÍVANCE 1635, Holandsko Grafický list, suchá jehla. Při dolním okraji značeno a datováno: Rembrandt, Šest stavů. Publikováno v: The Complete Etchings of Rembrandt, Bounty Books, New York, str. 119, obr cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 545 EUR 15 MONOGRAMISTA AG VENUŠE DOPROVÁZENA AMOREM Konec 16., počátek 17. století, Německo Mědiryt, značeno vpravo dole monogramem GA. 17,3 12,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 182 EUR 14 REMBRANDT HARMENSZOON VAN RIJN ( ) POHLED NA AMSTERDAM Kolem 1640, Holandsko Grafický list, suchá jehla. Jeden stav. Vzadu značeno tužkou. Publikováno v: The Complete Etchings of Rembrandt, Bounty Books, New York, str. 158, obr ,6 16 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 727 EUR 16 JAN PIETERSZOON SAENREDAM ( ) VENUŠE S AMOREM Kolem 1595, Holandsko Drobná grafika holandského manýristického malíře, grafika a kartografa, náleží do skupiny alegorických výjevů, které jsou pro autora typické. Signováno v levém horním rohu. Mědiryt ,6 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 182 EUR 14 15

10 Staré kresby a tisky 17 ITINERARIUM SACRAE SCRIPTURAE 1598 a 1599, Německo (Magdeburg) Kniha sestává ze dvou dílů: díl první popisuje místa vztahující se ke Starému zákonu, druhý díl pak místa z Nového zákona. Chybí dvě mapy z prvního dílu. Celokožená vazba na čtyři pravé vazy, zdobená slepotiskem, dřevěné desky, mosazné kování, 3 ks mosazných rohů chybí. 33,5 21,5 5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 909 EUR 19 TRAKTÁT O MOSTECH 1716, Francie (Paříž) První vydání stěžejní příručky o stavbách mostů od francouzského inženýra Henri Gautiera ( ). Úplný exemplář v soudobé vazbě se zlaceným hřbetem. Paris, chez Andre Cailleau, P. 1: mědirytový frontispice a 26 skládacích příloh s vyobrazeními řady evropských mostů a s konstrukčními nákresy; P. 2: mědirytový frontispice a jedna mědirytová příloha. 19,4 13,3 3,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 545 EUR 18 POJEDNÁNÍ O UMĚLECKÝCH ŘEMESLECH 1698, Německo (Řezno) První vydání slavné a vzácné práce o řemeslech a dalších profesích od norimberského mědirytce a nakladatele Christopha Weigela ( ), zdobené 212 mědiryty. Velmi uznávaný ikonografický pramen, který měl čtenáře seznámit s podobou jednotlivých řemeslných dílen a technologiemi výroby. Pravděpodobně původní vazba se zlaceným hřbetem a červeně barvenou ořízkou. Regenspurg, ,5 7 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 20 OBECNÉ DĚJINY KYPERSKÉHO KRÁLOVSTVÍ, JERUZALÉMA, ARMÉNIE A EGYPTA 1747, Holandsko (Leiden) První vydání cenného díla, jež se zabývá historií křížových výprav a Osmanské říše až do bitvy u Lepanta roku Zachován jen první ze dvou dílů. Původní vazba se zlacenou výzdobou hřbetu a červenou ořízkou. Leiden, Jean Luzac, S mědirytovými portréty Marie Terezie a autora, který byl jejím poradcem, dále dvěma složenými mapami Kypru, Svaté země a plánem města Acre (Acon), které bylo posledním křižáckým městem ve Svaté zemi. 25,3 20,5 6 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 436 EUR 16 17

11 Staré kresby a tisky 21 SVĚTOVÝ ZEMĚPIS 1739, Francie (Paříž) Geografická učebnice popisující i nově objevené země, jejímž autorem je francouzský jezuita Claude Buffier ( ). Úplný exemplář v původní vazbě se zlaceným hřbetem a červenou ořízkou. Paris, Pierre François Giffart, skládacích mědirytových map. 17,4 10,5 3 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 164 EUR 23 HIPOLOGICKÁ PŘÍRUČKA O ANATOMII, DREZUŘE A LÉČBĚ KONÍ 1775, Německo (Göttingen) Hipologická, bohatě ilustrovaná příručka, pojednávající o anatomii, drezuře a léčbě koní. Úplný exemplář v původní vazbě se zlaceným hřbetem a červeně barvenou ořízkou. Göttingen, Johann Christian Dieterich Vevázáno 15 skládacích mědirytových vyobrazení koní ,5 7 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 509 EUR 22 PRŮVODCE PAŘÍŽÍ 1769, Francie (Paříž) Druhá část vynikajícího průvodce po Paříži a jednotlivých jejích čtvrtích. Exemplář v soudobé vazbě se zlaceným hřbetem a červenou ořízkou. Paris, Valleyre, Veuve Duchesne, Laurent Prault, Desaint, Delalain, Tome II. Skládací kolorovaný plán Paříže a 8 mědirytových plánů jednotlivých čtvrtí cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 164 EUR 24 UMĚNÍ KONSTRUKCE SLUNEČNÍCH HODIN 1778, Německo (Norimberk) Druhé vydání příručky německého architekta a matematika Johanna Jacoba Schüblera ( ) o konstrukci slunečních hodin. Úplný exemplář v původní brožované vazbě. Nürnberg, Christoph Weigel, skládacích mědirytových příloh s vyobrazeními různých typů slunečních hodin cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 164 EUR 18 19

12 Výtvarné umění, starožitnosti století 25 POZDNĚ GOTICKÁ PIETA Kolem 1470, střední Evropa Polychromované lipové dřevo. Zachovány části původní polychromie. Lipové dřevo, restaurováno. Restaurátorská zpráva Jana a Tomáš Záhořovi. Dílo pochází ze soukromé rakouské sbírky cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 26 JAKOB RUSS ( ) PŘIPSÁNO POZDNĚ GOTICKÉ PÁROVÉ SVÍCNY , Německo (Ravensburg) Párové svícny, dle posudku Dr. Albrechta Millera (ze dne ) připsáno Jakobu Russovi z Ravensburgu. Publikováno v: H. Schmitzlet, F. Volbach, P. Bloch: SKULPTUREN: ELFENBEIN PERLMUTTER STEIN HOLZ; EUROPÄISCHES MITTELALTER. Stuttgart 1964, obr. S 164. Lipové dřevo, původní polychromie, drobné opravy. Plastiky pochází ze soukromé rakouské sbírky. 48, cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 20 21

13 Výtvarné umění, starožitnosti století 27 NEZNÁMÝ NĚMECKÝ MISTR BIČOVÁNÍ KRISTA Kolem 1550, Německo Renesanční dřevěná polychromovaná reliéfní deska s vlivy pozdní gotiky. Dřevo, původní polychromie, pozdější rám. Předmět byl podle zákona č. 20/1987 Sb. prohlášen za kulturní památku ČR a nelze je tedy vyvézt mimo území ČR cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 28 GIROLAMO CAMPAGNA ( ) NEPTUN Kolem 1585, severní Itálie Mramorové sousoší Neptuna bylo italským historikem umění PhD. Alessandrem Delpriori zařazeno mezi díla významného severoitalského sochaře Girolama Campagny. Vzniklo nejspíše v letech sochařovy práce na výzdobě baziliky sv. Antonína v Padově nebo bezprostředně poté. Dle námětu i formy se lze domnívat, že se jedná o sousoší, které bylo součástí většího celku, pravděpodobně kašny. Posudek PhD. Alessandro Delpriori, Universita di Firenze cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 22 23

14 Výtvarné umění, starožitnosti století 30 DVĚ RELIÉFNÍ DESKY Konec 16. století, Francie Dvě dekorativní reliéfní desky, patrně ostění nebo součást nábytku. Dubové dřevo. 51,5 27,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 29 TRUHLA (CASSONE) 1. polovina 16. století, Itálie (Benátky) Ořechové dřevo, bohatě zdobeno figurálními a rostlinnými motivy, rodové erby původních majitelů, zbytky původního zlacení cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 31 KOVÁNÍ NA TRUHLU 1. polovina 16. století, Francie (Fontainebleau) Dvoudílné kování na truhlu se symetricky komponovanými dekorativními a figurálními motivy. Fontainebleauská škola z okruhu krále Františka I. Bronz zlacený v ohni. 21,8 17,3 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 24 25

15 Výtvarné umění, starožitnosti století 32 VĚČNÁ MALBA PÁROVÉ PORTRÉTNÍ MINIATURY , Itálie (Řím) Dvě párové miniatury zachycující polopostavy ženy a muže. Olejomalba na kameni lapis lazuli (rozměry kamenů: 3,9 3,4 cm), kamenné medailony zasazeny do rámečku z ebenového dřeva. 8 7 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 727 EUR 34 DANIEL FRÖSCHL ( ) MADONA S JEŽÍŠKEM A HROZNY První desetiletí 17. století, Čechy 33 DVOUDÍLNÝ VISACÍ ZÁMEK V PODOBĚ LVA 17. století, Španělsko Litý bronz, otvírací mechanismus původní. 8 16,5 3,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 727 EUR Obraz byl historičkou umění a specialistkou na rudolfínské malířství, Eliškou Fučíkovou, identifikován jako dílo Daniela Fröschla. Autor působil nejdříve ve službách Medicejů a od roku 1607 na dvoře Rudolfa II. jako správce Kunstkomory, kde měl možnost studovat práce německých malířů počátku 16. století. Nabízený obraz náleží do proudu tzv. dürerovské renesance. Kromě vlivu Dürera lze v díle zřetelně rozeznat také inspiraci madonami Lucase Cranacha. Olej na plátně, rentoilováno. Posudek PhDr. Eliška Fučíková CSc.; Rozbor barev Dorothea Pechová; Restaurátorský průzkum Martin Martan. 86,5 60 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 26 27

16 Výtvarné umění, starožitnosti století 36 MICHIEL JANSZOON VAN MIEREVELT ( ) PŘIPSÁNO PORTRÉT DÁMY Kolem 1640, Nizozemí Portrét dámy s velkým bílým límcem je připsán významnému nizozemskému portrétistovi Michelinu Janszoon van Miereveltovi. Olej na dřevěné desce cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 37 FERDINAND VOET ( ) PORTRÉT MARCANTONIA COLONNY 1679/1980, Itálie 35 FRANS II FRANCKEN ( ) POSLEDNÍ SOUD Po 1619, Belgie (Antverpy) Olej na dubové desce, která je zezadu značena vypálenou antverpskou značkou, která byla používána v Antverpách v letech pro kontrolu kvality malířských desek, a značkou výrobce dubových desek MV Michiela Vrienta. 54,5 38,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR Portrét mladého šlechtice Marcantonia Colonny, druhorozeného syna Lorenza Onofria a Marie Mancini v brokátovém domácím plášti, přibližně ve věku šestnácti let. Dílo pochází z římské sbírky kněžny Dory Colonny, jejíž inventarizaci v roce 1995 prováděl profesor Eduard A. Šafařík, jehož posudek přiložen. Olej na plátně. Neznačeno. 72,5 61 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 28 29

17 Výtvarné umění, starožitnosti století 39 STŘÍBRNÁ DÓZA S VÍKEM , Německo (Augsburg) Dóza z pozlaceného stříbra, s průběžným plastickým motivem srdcí, na třech kulových nožkách, s víkem. Zespodu puncovní značky. Váha 337 g, výška 7 cm, průměr 10 cm. VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 38 JAN DAVIDSZOON DE HEEM ( ) PŘIPSÁNO ZÁTIŠÍ S ÚSTŘICEMI Kolem 1650, Holandsko Námět zátiší, hladká struktura malby, barevnost, hra světla i jednotlivé detaily, jako jsou úponkovité rostliny, dovolují toto vysoce kvalitní dílo připsat holandskému malíři Janu Davidszoon de Heemovi. Olej na dřevěné desce. 34,5 46 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 40 STŘÍBRNÝ KORBEL 2. polovina 17. století, Německo (Norimberk) Korbel z pozlaceného stříbra, zdoben průběžným plastickým motivem tulipánů a karafiátů. Na víčku modelovaná makovice. Značeno zespodu mistrovskou značkou Johanna Höflera JH a značkou Norimberka N. Váha 534 g, výška 16 cm, průměr 12,5 cm. VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 30 31

18 Výtvarné umění, starožitnosti století 41 HALAPARTNA , střední Evropa Dřevo, železo, měsíčková sekera, hák a sekera zdobeny prosekávanými otvory, hrot čtvercový, ratiště hraněné, značeno na háku T., vystaveno na výstavě ROŽMBERKOVÉ ROD ČESKÝCH VELMOŽŮ A JEHO CESTA DĚJINAMI Valdštejnská jízdárna Praha ,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 691 EUR 42 HALAPARTNA , střední Evropa Dřevo, železo, měsíčková sekera, hák a sekera zdobeny prosekávanými otvory, hrot čtvercový, ratiště hraněné, vystaveno na výstavě ROŽMBERKOVÉ ROD ČESKÝCH VELMOŽŮ A JEHO CESTA DĚJINAMI Valdštejnská jízdárna Praha cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 655 EUR 43 JEZDECKÁ PŘILBA PAPPENHEIMKA , střední Evropa Železo, skládaný čtyřdílný lamelový zátylek (tzv. račí ocas), typická ukázka tohoto typu přilby, zvon je kulovitý se šesti kanelami, v přední části je upevněn sluneční štítek, přes který prochází pohyblivý nánosník. Na tomto exempláři schází pár zavěšených lícnic. V českém názvosloví bývá používán název podle císařského generála Gottfrieda von Pappenheim PAPPENHEIMKA, v zahraniční terminologii je nazývána jako šišák v různých mutacích cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 44 KYRYS PRSNÍ PLÁT Konec 17. století, střední Evropa Železo, malé otvory podél okraje, v ramenní části široký úzký otvor. Jedná se pravděpodobně o prsní jezdecký plát, který byl bez zádového plátu. Upevnění k tělu zajišťovaly široké řemeny v pase a na ramenou, malé otvory podél okraje sloužily k uchycení vnitřního čalounění. Podobné kyrysy používali i sapeři na přelomu století. 45,5 34,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 32 33

19 Výtvarné umění, starožitnosti 18. století 45 HABÁNSKÝ TALÍŘ 1678, západní Slovensko Fajáns, bílá glazura v barvách vysokého žáru s převládající kobaltovou modří, na dně v kruhovém orámování z dvojkružky stylizovaná kytice, na vrcholu okraje letopočet 1678, zelené palmové ratolesti rámující kartuši znaku s korunkou a iniciálami MA. Publikováno v časopise Dílo, 1. ročník Průměr 31,5 cm. VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR Skupina pestře zdobených majolik ze XVII. století. Z výstavy Národopisné. 46 ČTYŘBOKÁ HABÁNSKÁ LAHEV S CÍNOVÝM ŠROUBOVACÍM UZÁVĚREM 1702, Morava Fajáns, bílá glazura, malba v barvách vysokého žáru s převládající kobaltovou modří, dekor malovaný v kobaltové a žluté barvě s rostlinným motivem, ptáčky a jelenem. Výška 31 cm, průměr 18 cm. VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 34 35

20 47 HABÁNSKÝ TALÍŘ 1711, západní Slovensko Fajáns, bílá glazura, hluboký tvar s rovným okrajem, na okraji v zeleném věnci se žlutými bobulemi letopočet 1711 s písařským hadem a monogramem F:W, na vnitřním okraji dvojkružka provedena v modré barvě. Průměr 28,5 cm. VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 48 HOLÍČSKÁ KROPENKA Kolem 1770, Slovensko (Holíč) Kropenka sv. Veronika s Kristovou rouškou. Bíle polévaná keramika. Vzadu průvlak na zavěšení. Značeno vzadu podglazurní značkou H. 21,5 18 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 182 EUR 36

21 Výtvarné umění, starožitnosti 18. století ARTHOUSE HEJTMÁNEK Výtvarné umění, starožitnosti 18. století 51 WILLIAM HOGARTH ( ) OKRUH NA TRHU 2. polovina 18. století, Anglie Drobná olejomalba na dřevěné desce. 15,5 21 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 49 JAN RUDOLF BYS ( ) PŘIPSÁNO MEMENTO MORI Počátek 18. století, Čechy Malba je typickou ukázkou barokního zaujetí tématem smrti memento mori pamatuj, že zemřeš. Ikonografie představovaného obrazu odkazuje na pomíjivost lidského života i hmotných statků, kterou v obraze reprezentuje v levé části jasně ozářená architektura, i na lidskou smrtelnost, symbolizovanou lebkou, uvadajícími květy, pýrem a dalšími atributy. Je zde ale zachycen i moment naděje na vzkříšení, kterým je motiv otevřeného hrobu v pravé části malby. Olej na plátně. Restaurováno. Restaurátorská zpráva Jana a Tomáš Záhořovi; Rozbor barev Dorothea Pechová cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 50 JOHANN ADALBERT ANGERMEYER A DÍLNA ( ) PÁROVÁ ZÁTIŠÍ S KYTICÍ Kolem 1720, Čechy Párová kabinetní zatíší s kyticemi ve skleněné váze. Zobrazeny jsou pro Angermeyera typické kompozice květů - růže, tulipán, petrklíč, kalina, lobelka, mák a hrachor. Na zadní straně štítek s popiskou a s označením dřívější zámecké sbírky Goldrain v jižním Tyrolsku. Olej na desce z dubového dřeva. Posudek PhDr. Hana Seifertová cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 52 NEURČENÝ AUTOR MINIATURA S PSÍKEM 1757, Francie Olej na papíře. Na zadní staně přípis se vzpomínkou na milého společníka a datací 22. listopadu ,5 13,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 255 EUR

22 Výtvarné umění, starožitnosti 18. století 54 MICHAEL WENZEL HALBAX ( ) PŘIPSÁNO HLAVA STARCE Kolem 1700, Čechy Dle formátu se nejspíše jedná o studijní či přípravnou malbu k rozměrnějšímu obrazu. Olej na dřevěné desce, neznačeno. Rozbor barev Dorothea Pechová. 36,5 33,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 55 JOHANN MICHAEL ROTTMAYR ( ) OKRUH HLAVA STARCE Počátek 18. století, Rakousko 53 NEZNÁMÝ RAKOUSKÝ MISTR ARCHANDĚL MICHAEL BOJUJÍCÍ S ĎÁBLEM Počátek 18. století, Rakousko Návrh na nástropní malbu. Olej na plátně, rentoilováno. 59,5 43,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR Pravděpodobně se jedná o studijní malbu k většímu plátnu. Mohlo by se jednat o dílo z okruhu Johanna Michaela Rottmayera. Olej na plátně, neznačeno cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 40 41

23 Výtvarné umění, starožitnosti 18. století 56 KRAJINA S FIGURÁLNÍ STAFÁŽÍ I Počátek 18. století, Itálie Kvaš, tempera na papíře. 29,5 41,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 655 EUR 58 NEZNÁMÝ ITALSKÝ MISTR NOČNÍ KRAJINA S ARCHITEKTUROU Kolem 1750, Itálie Tempera na papíře, lepeno na dřevěné desce, lakováno. Neznačeno. 32,7 47,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 57 KRAJINA S FIGURÁLNÍ STAFÁŽÍ II Počátek 18. století, Itálie Kvaš, tempera na papíře. 29,5 41,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 655 EUR 59 NEZNÁMÝ MISTR ASIJSKÝ PŘÍSTAV Konec 18. století, pravděpodobně Holandsko Olej na plátně, lepeno na kartonu. Neznačeno. 22,5 30 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 42 43

24 Výtvarné umění, starožitnosti 18. století 60 ČERNĚ LAKOVANÝ SEKRETÁŘ S MOTIVY CHINOISERIÍ Polovina 18. století, Itálie (Lombardie) Černě lakovaný sekretář zdobený motivy chinoiserií, které zobrazují výpravné rustikální scény, bohaté florální, zvířecí a figurální motivy. Dřevo, kov, plastický lak, malba, inkrustace perletí. V dolní částí tři zásuvky, horní část vyklápěcí, uvnitř čtyři malé zásuvky ,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 61 HLAVA TURKA 1. polovina 18. století, střední Evropa Řezbovaná plastika hlavy Turka, patrně se jedná o část saní. Polychromované dřevo. 40, cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / 727 EUR 62 DĚTSKÉ BAROKNÍ SÁNĚ S HLAVOU KONĚ 1. polovina 18. století, Rakousko Barokní dětské sáně s bohatě řezbovanou florální a akantovou výzdovou a koňskou hlavou. Polychromie původní, nově čalouněno, pozdější podstavec z kovaného železa cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 44 45

25 Výtvarné umění, starožitnosti 18. století 63 HOLÍČSKÝ NÁSTOLEC S TRITONEM , Slovensko (Holíč) Holíčská fajáns, malba ve výrazných barvách červené, modré a zelené, značeno zespodu podglazurní kobaltovou značkou velkého písmene H, lehce poškozeno, praskliny. Publikováno v: Balla Gabriella: HOLICS, TATA ĚS BUDA KERÁMIAMÜVÉSZETE a 18. században, str ,5 20,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 64 HOLÍČSKÁ FAJÁNS , Slovensko (Holíč) Konvolut čtyř kruhových plochých talířů s prolamovanými okraji. V centrálních medailonech motivy chinoiserií, v křížových osách 4 kartuše s květinovými motivy. Keramika se žlutou polevou, značeno podglazurní značkou HH a HF. Tři talíře naprasklé, jeden lepený. Publikováno v: Balla Gabriella: HOLICS, TATA ĚS BUDA KERÁMIAMÜVÉSZETE a 18. században, str Průměr 23,9 24,2 cm. VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 46 47

26 Výtvarné umění, starožitnosti 18. století 65 HOLÍČSKÁ FAJÁNS , Slovensko (Holíč) Konvolut čtyř kruhových plochých talířů s prolamovanými okraji. V centrálních medailonech motivy chinoiserií, v křížových osách 4 kartuše s květinovými motivy. Keramika se žlutou polevou, značeno podglazurní značkou HH. Tři talíře naprasklé, jeden intaktní. Publikováno v: Balla Gabriella: HOLICS, TATA ĚS BUDA KERÁMIAMÜVÉSZETE a 18. században, str Průměr 23,8 24,4 cm. VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 66 HOLÍČSKÁ FAJÁNS , Slovensko (Holíč) Konvolut čtyř oválných talířů s prolamovanými okraji, tři velké, jeden malý. V centrálních medailonech motivy chinoiserií, v křížových osách 4 kartuše s květinovými motivy. Keramika se žlutou polevou, značeno podglazurní značkou HH a HF. Velké talíře naprasklé, malý intaktní. Publikováno v: Balla Gabriella: HOLICS, TATA ĚS BUDA KERÁMIAMÜVÉSZETE a 18. században, str ,6 24,4 30,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 48 49

27 Výtvarné umění, starožitnosti 19. století 68 JOSEF NAVRÁTIL ( ) ALPSKÁ KRAJINA SE STAVENÍM Po 1850, Čechy 67 KLASICISTNÍ STOLNÍ HODINY Z DÍLNY J. M. PLATZERA Konec 18. století, Čechy (Praha) Hodinový stroj se čtvrťovým bitím, bíle smaltovaný ciferník hodinový a kalendářní. Na vrcholu dvě řezbované labutě s florálními motivy, dole na soklu sedící ženská postava alegorie spravedlnosti. Ignác Michal Platzer ( ) patřil k hlavním reprezentantů českého sochařského klasicismu, ve sbírkách pražského UPM se dochovalo značné možství umělcových kreslených návrhů na nábytek a vnitřní zařízení. Zlacené dřevo a cín, kov, mosaz, smalt cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR Předkládaná krajina svým charakterem náleží do 50. let, kdy se Navrátilova tvorba ocitá na uměleckém vrcholu. Olejomalba komorních rozměrů, které jsou pro autora typické, v sobě spojuje dramatičnost krajiny skalnatého pohoří, zahalaného do mraků s idylou sluncem ozářeného stavení s dvojicí, stloukající na zápraží máslo. Podle názoru PhDr. Naděždy Blažíčkové- Horové se jedná o jeden z nejlepších příkladů autorovy osobité, suverenní a podmanivé malby. Olej na plátně, signováno vpravo dole: Jos. Nawratil. Posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová. 28,5 38,3 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 50 51

28 69 AUGUST BEDŘICH PIEPENHAGEN ( ) JEZERO MEZI HORAMI léta 19. století, Čechy Přestože je dílo nesignováno, jedná se, dle posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové, o nespornou práci Augusta Bedřicha Piepenhagena, která vznikla podle malířových vzorníků. Konkrétním námětem pro nabízenou krajinu byla kompozice ze vzorníků, které byly vystaveny na výstavě August Bedřich, Charlotta a Louisa Piepenhagenovi, NG, Praha Olej na plátně, lepeno na lepence. Posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 52

29 Výtvarné umění, starožitnosti 19. století ARTHOUSE HEJTMÁNEK Výtvarné umění, starožitnosti 19. století 70 ADOLF CHWALA ( ) KRAJINA S JEZEREM léta 19. století, Rakousko (Vídeň) Rozměrný obraz (s rámem 129,5x187,5 cm) Krajina s jezerem je nespornou a krásnou prací krajináře Adolfa Chwaly, malíře nadlouho zapomenutého a teprve v poslední době po zásluze připomenutého výstavou v pražské Národní galerii (2011). Chwala prošel na pražské Akademii ateliérem z mnichovské Akademie přišedšího Maxmiliana Haushofera, a byl představitelem romantické krajinomalby 2. poloviny 19. století. V roce 1864 odešel do Vídně, kde si svým dílem převážně dramatickými krajinomalbami získal věhlas, u některých svých děl pro velký zájem dokonce maloval autorské kopie. Citace z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Posudek přiložen. Olej na plátně, signováno vlevo dole: A. Chwala cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 71 JULIUS MAŘÁK ( ) LESNÍ CESTA 1. polovina 80. let 19. století, Rakousko Nabízený obraz Lesní cesta je typickou ukázkou Mařákovy tvorby, a to jak námětem lesa, tak zemitými barvami a hrou světel a stínů. Dílo pochází nejspíše z první poloviny 80. let, kdy se úhel Mařákova záběru stále více zužoval a zaostřoval se na menší a ohraničený prostor.... Citace z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Posudek přiložen. Olej na papíře, lepeno na plátně. Signováno vlevo dole: J. Mařák. 62,5 44 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 72 VÁCLAV BROŽÍK ( ) KOMTESA NA PROJÍŽĎCE Před 1900, Čechy Dražená komorní studie, i když nepodepsaná, je nepochybným dílem malíře Václava Brožíka. Vznikla nejspíše před rokem Brožík byl v té době nemocen a maloval jen menší formáty... Stranou oficiálního zájmu, jen pro své uspokojení, naskicoval nepřeberné množství figurálních a krajinářských studií... Předložená studie Komtesa na projížďce patří do tohoto výjimečného souboru drobných a příležitostnýc záznamů. Citace z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Posudek přiložen. Olejová studie na dřevě, neznačeno. Na zadní straně pečeť a štítek s názvem díla a popisem jeho původu ,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR

30 Výtvarné umění, starožitnosti 19. století Václav Brožík ve svém ateliéru v domě rytíře Jana Skramlíka na Eliščině třídě (dnes Revoluční), fotografie z roku VÁCLAV BROŽÍK ( ) JARO (U POTOKA) 1899, Čechy Nabízený obraz je protějškem obrazu Jaro (U plotu). Jedná se o idylické scény v duchu Goethova románu Utrpení mladého Werthera, které vznikly před rokem Oba stejně rámované protějšky jsou zachyceny na fotografii z roku 1899, představující Václava Brožíka v jeho pražském ateliéru... Obrazy byly krátce po svém dokončení publikovány, v katalogu poslední Brožíkovy výstavy v roce 2003 v Národní galerii jsou v soupise oba uvedeny jako nezvěstné. Citace z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Posudek přiložen. Publikováno v: Naděžda Blažíčková-Horová: Václav Brožík ( ), Katalog NG v Praze, Praha 2003, kat.č. a obr Obraz pochází z významné pražské sbírky J. Plexidera (od roku 1903). Olej na plátně, signováno vlevo dole V Brožík ,5 cm VYVOLÁVACÍ CENA Kč / EUR 56 57

vzniká koncem 19. století a trvá do konce 1. svět. války měla být východiskem z krize, ve které se ocitla architektura v období historismu reakce

vzniká koncem 19. století a trvá do konce 1. svět. války měla být východiskem z krize, ve které se ocitla architektura v období historismu reakce vzniká koncem 19. století a trvá do konce 1. svět. války měla být východiskem z krize, ve které se ocitla architektura v období historismu reakce proti průmyslové civilizaci Secesi charakterizuje přesycenost

Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Varianta A Jméno uchazeče datum narození..... Bydliště (vč.psč)...... Absolvoval střední

Test kulturně historických znalostí. pro učební umělecké obory

Test kulturně historických znalostí. pro učební umělecké obory Celé jméno uchazeče: Test kulturně historických znalostí pro učební umělecké obory 1. Do kterého uměleckého oboru patří stavba chrám sv. Barbory v Kutné Hoře? a) užité umění b) architektura c) malířství

Zkrácený obsah učiva a hodinová dotace

Zkrácený obsah učiva a hodinová dotace Prima A 2 hodiny týdně Zkrácený obsah učiva a hodinová dotace Jmenovka linie, bod, plocha, písmo Portrét kresba, šrafování, kánon lidské hlavy Keramika modelování základních tvarů, lepení, glazování; plastika

CZ.1.07/1.5.00/34.0301

CZ.1.07/1.5.00/34.0301 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Písek Pracovní list DUMu v rámci projektu Evropské peníze pro Obchodní akademii Písek", reg. č. CZ.1.07/1.5.00/34.0301 Kultura raného

CZ.1.07/1.4.00/21.2490 VY_32_INOVACE_117_VV8 RENESANCE. Základní škola a Mateřská škola Nikolčice, příspěvková organizace

CZ.1.07/1.4.00/21.2490 VY_32_INOVACE_117_VV8 RENESANCE. Základní škola a Mateřská škola Nikolčice, příspěvková organizace CZ.1.07/1.4.00/21.2490 VY_32_INOVACE_117_VV8 RENESANCE Základní škola a Mateřská škola Nikolčice, příspěvková organizace Mgr. Andrea Slavíková RENESANCE Renesance znamená znovuzrození římské antiky, ne

Bohumír Matal Červenec, 1945

Bohumír Matal Červenec, 1945 Bohumír Matal Červenec, 1945 Bohumír Matal (1922-1988) Červenec, 1945 olej, 24 x 41,5 cm sign. PD Matal 45, na rubu BMATAL ČERVENEC S.1945 BÍLOVICE vystaveno Skupina 42, Síň Jaroslava Krále, Dům umění

Jméno autora: Mgr. Věra Kocmanová Datum vytvoření: 8.1.2013 Číslo DUMu: VY_12_INOVACE_09_CJ_NP1

Jméno autora: Mgr. Věra Kocmanová Datum vytvoření: 8.1.2013 Číslo DUMu: VY_12_INOVACE_09_CJ_NP1 Jméno autora: Mgr. Věra Kocmanová Datum vytvoření: 8.1.2013 Číslo DUMu: VY_12_INOVACE_09_CJ_NP1 Ročník: I. Český jazyk a literatura Vzdělávací oblast: Jazykové vzdělávání a komunikace, Estetické vzdělávání

Obrazová dokumentace. Vypracoval Mgr. David Mikoláš 28. února 2010

Obrazová dokumentace. Vypracoval Mgr. David Mikoláš 28. února 2010 Obrazová dokumentace Vypracoval Mgr. David Mikoláš 28. února 2010 Seznam Braniborská brána v Berlíně (klasicismus) Budova Kapitolu ve Washingtonu DC (klasicismus) Stavovské divadlo v Praze (klasicismus)

RENESANCE V ČECHÁCH. mecenáš umění rudolfínská doba

RENESANCE V ČECHÁCH. mecenáš umění rudolfínská doba RENESANCE V ČECHÁCH U nás tento sloh nebyl nadlouho, pouze v 16.st za vlády Ferdinanda Habsburského, který povolal na přestavbu Pražského hradu italské umělce a pak především za Rudolfa II. mecenáš umění

TECHNICKÉ ÚDAJE. Rozměry H x L x D x Ø (cm) Obrázek Kód Název Kategorie, Barva, Doplňky. Povrchová úprava, Popis INTERIÉROVÝ NÁBYTEK 20-1001 DVORAK Konferenč.stolek - rám, Grafit Deska - dřevo VIVA 18-6000, MARIA 18-6001 H:42 L:72,5 D:72,5 Interierová úprava. 20-1002 DVORAK Jídelní stůl - rám čtvercový, Grafit Deska

FRANC R&I s.r.o. Nabízíme komplexní servis od návrhu vašeho loveckého pokoje až po jeho plné vybavení v loveckém stylu. Nabízíme kvalitu a účelnost!

FRANC R&I s.r.o. Nabízíme komplexní servis od návrhu vašeho loveckého pokoje až po jeho plné vybavení v loveckém stylu. Nabízíme kvalitu a účelnost! FRANC R&I s.r.o. preparace loveckých trofejí návrhy loveckých interiérů výroba loveckého nábytku z paroží a doplňků Vážení přátelé lovu a myslivosti, dovolte abychom Vám v krátkosti představili náš výrobní

Učební plán předmětu. Průřezová témata

Učební plán předmětu. Průřezová témata Výtvarná výchova (Umění a kultura) Učební plán předmětu Ročník 8 Dotace 1 Povinnost povinný (skupina) Dotace skupiny Vzdělávací předmět jako celek pokrývá následující PT: ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA: - Lidské

Sochařský cyklus Bolestného růžence v Olomouci Iva Orálková

Sochařský cyklus Bolestného růžence v Olomouci Iva Orálková Sochařský cyklus Bolestného růžence v Olomouci Iva Orálková Celkový pohled na současné umístění Bolestného růžence při kostele sv. Michala v Olomouci Socha Krista na Hoře Olivetské, socha Bolestného Krista,

Tab. 6. Veduta města Kroměříž se zámkem a Podzámeckou zahradou, detail. Detail Tab. 5., výřez; stavba v místě zahradníkova domu.

Tab. 6. Veduta města Kroměříž se zámkem a Podzámeckou zahradou, detail. Detail Tab. 5., výřez; stavba v místě zahradníkova domu. Seznam příloh Tab. 1. Celkový pohled na Libosad Justus van den Nypoort podle předlohy G. M. Vischera, Celkový pohled na Libosad, výřez s pohledem na město, zámek a Podzámeckou zahradu, 1691. In: Zatloukal,

Jméno autora: Mgr. Věra Kocmanová Datum vytvoření: 8. 10. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE _17_CJL_3

Jméno autora: Mgr. Věra Kocmanová Datum vytvoření: 8. 10. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE _17_CJL_3 Jméno autora: Mgr. Věra Kocmanová Datum vytvoření: 8. 10. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE _17_CJL_3 Ročník: II. Český jazyk a literatura Vzdělávací oblast: Jazykové vzdělávání a komunikace, Estetické vzdělávání

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea. Ing. dr. Josef Rybák

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea. Ing. dr. Josef Rybák Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea Ing. dr. Josef Rybák (1885-1938) INVENTÁŘ NAD č. 700 evidenční pomůcka č. 257 Miroslav Balcar Praha 2004 Ing. dr. Josef Rybák Od roku 1904 vrchní

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc tř.17. listopadu 49. Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výuka moderně

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc tř.17. listopadu 49. Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výuka moderně Střední průmyslová škola strojnická Olomouc tř.17. listopadu 49 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výuka moderně Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0205 Šablona: III/2 Český jazyk,

Anton Petter, 1844. II. etapa. Zavraždění svatého Václava AUTOR: Anton Petter DATACE: 1844 TECHNIKA. olejomalba na plátně ROZMĚRY

Anton Petter, 1844. II. etapa. Zavraždění svatého Václava AUTOR: Anton Petter DATACE: 1844 TECHNIKA. olejomalba na plátně ROZMĚRY ZAVRAŽDĚNÍ SV. VÁCLAVA Anton Petter, 1844 II. etapa NÁZEV: Zavraždění svatého Václava AUTOR: Anton Petter DATACE: 1844 TECHNIKA olejomalba na plátně ROZMĚRY 825 x 490 cm MAJITEL: Arcibiskupství Olomoucké

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34. Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.0774 ANOTACE Číslo a název šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce MARKÉTA KOREČKOVÁ Chrudim Narodila se v roce 1975 v Chrudimi. V letech 1989-1992 studovala na SPŠKS v Hořicích, poté v letech 1992-1999 na AVU v Praze, a to intermediální tvorbu u Milana Knížáka a sochařství

Brázda Petr SO i NE 9-18 MALÍŘ Cejnková A. Dana SO i NE 10-16 MALÍŘKA Dobiáš Josef SO i NE 13-17 MALÍŘ Dobrovolný Martin SO i NE 9-12, 13-17 FOTO

Brázda Petr SO i NE 9-18 MALÍŘ Cejnková A. Dana SO i NE 10-16 MALÍŘKA Dobiáš Josef SO i NE 13-17 MALÍŘ Dobrovolný Martin SO i NE 9-12, 13-17 FOTO 120. Brázda Petr SO i NE 9-18 MALÍŘ Ukázky malířské autorské tvorby pedagoga a designéra. Práce se dřevem, design dřevěných hraček. Autor dále nabízí zájemcům navštěvovat po domluvě ateliér tvůrčí kresby,

Závěs z bílého, žlutého a červeného zlata z kolekce VIVA VISION SMALL PLANETS I. Ruční práce. Design: JITKA MLYNARČÍK KUDLÁČKOVÁ

Závěs z bílého, žlutého a červeného zlata z kolekce VIVA VISION SMALL PLANETS I. Ruční práce. Design: JITKA MLYNARČÍK KUDLÁČKOVÁ Závěs z bílého, žlutého a červeného zlata z kolekce VIVA VISION SMALL PLANETS I. Ruční práce. Design: JITKA MLYNARČÍK KUDLÁČKOVÁ Kvalita je krásná a oduševnělá. Radost je inspirace, vytváří hojnost a trvalou

Kultura v 2. polovině 19. století

Kultura v 2. polovině 19. století Kultura v 2. polovině 19. století AUTOR Mgr. Jana Hrubá OČEKÁVANÝ VÝSTUP popíše situaci v 2. polovině 19. století v české kultuře a umění, práce s textem čtení s porozuměním FORMA VZDĚLÁVACÍHO MATERIÁLU

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA Wichterlovo gymnázium, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA 1. Pravěké umění rozdělení na Paleolit, Mezolit a Neolit; malířství, sochařství, keramika, megalitické

VY_32_INOVACE_06.5b 1/28 3.2.06.05b Riskuj NÁRODNÍ OBROZENÍ NÁRODNÍ OBROZENÍ

VY_32_INOVACE_06.5b 1/28 3.2.06.05b Riskuj NÁRODNÍ OBROZENÍ NÁRODNÍ OBROZENÍ VY_32_INOVACE_06.5b 1/28 3.2.06.05b Riskuj NÁRODNÍ OBROZENÍ NÁRODNÍ OBROZENÍ OSOBNOSTI 1 Jak se jmenoval český jazykovědec, autor první české mluvnice, který svá díla psal německy a latinsky a nevěřil

STUDIJNÍ OPORA PRO STUDENTY 1. ROČNÍKU MATURITNÍHO PŘEDMĚTU KNIHOVNICTVÍ

STUDIJNÍ OPORA PRO STUDENTY 1. ROČNÍKU MATURITNÍHO PŘEDMĚTU KNIHOVNICTVÍ GALERIE STUDIJNÍ OPORA PRO STUDENTY 1. ROČNÍKU MATURITNÍHO PŘEDMĚTU KNIHOVNICTVÍ GALERIE Existují různé významy pojmu galerie: 1. Dlouhá chodba na ochoz zevně nebo uvnitř budovy ve výši patra, v renesančních

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc, tř.17. listopadu 49

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc, tř.17. listopadu 49 Střední průmyslová škola strojnická Olomouc, tř.17. listopadu 49 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výuka moderně Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0205 Šablona: III/2 Český jazyk,

Výtvarná výchova Ročník TÉMA

Výtvarná výchova Ročník TÉMA Výtvarná výchova Ročník TÉMA 1. 2. Výtvarná výchova Vlastní tvorba Metodika emocionalní Vlastní tvorba Metodika popíše vhodné společenské chování v dané situaci; dokáže projevit kladné vztahy k umění,

David Mikoláš (2013)

David Mikoláš (2013) David Mikoláš (2013) Typologie pramenů 1. Písemné prameny 2. Kartografické prameny 3. Ikonografické prameny 4. Plány 5. Hmotné prameny 6. Další informativní prameny 2 1. Písemné prameny 1. 1 Prameny diplomatického

Výroční zpráva předmětové komise výtvarné výchovy za školní rok 204-15

Výroční zpráva předmětové komise výtvarné výchovy za školní rok 204-15 Výroční zpráva předmětové komise výtvarné výchovy za školní rok 204-15 Ve školním roce 2014-15 probíhala výuka výtvarné výuky v časových dotacích: Prima celá třída, 2 hodiny týdně Sekunda celá třída, 2

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

medievum market nabídka dárkových předmětů: http://market.medievum.cz

medievum market nabídka dárkových předmětů: http://market.medievum.cz nabídka dárkových předmětů: http://.medievum.cz 1. historická keramika: Keramika má velmi dobré termoizolační vlastnosti. Nápoj si v ní uchová dlouho svou teplotu. produkt: Pohár katalogové číslo: KE001

VÝTVARNÁ KULTURA. 11. Baroko. 9-Výtvarná kultura. Vytvořil: Lenka Tichá. www.isspolygr.cz. DUM číslo: 11 Baroko Strana: 1

VÝTVARNÁ KULTURA. 11. Baroko. 9-Výtvarná kultura. Vytvořil: Lenka Tichá. www.isspolygr.cz. DUM číslo: 11 Baroko Strana: 1 VÝTVARNÁ KULTURA 11. www.isspolygr.cz Vytvořil: Lenka Tichá Strana: 1 Škola Ročník Název projektu Číslo projektu Číslo a název šablony Autor Tematická oblast Název DUM 1. ročník (SOŠ, SOU) Interaktivní

Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2015/2016

Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2015/2016 Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2015/2016 (část školy Husova 10) Ředitel Střední školy umění a designu a Vyšší odborné školy Brno, příspěvková organizace v souladu se zákonem 561/2004

KAPLE SVATÝCH CYRILA A METODĚJE VALAŠSKÉ KLOBOUKY

KAPLE SVATÝCH CYRILA A METODĚJE VALAŠSKÉ KLOBOUKY KAPLE SVATÝCH CYRILA A METODĚJE VALAŠSKÉ KLOBOUKY Jedna z nejvýznamnějších sakrálních památek jižního Valašska je zasvěcená naším národním patronům apoštolům svatému Cyrilu a Metoději. Průvodcovská služba:

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea. Paulus Jan (13. 5. 1855 8. 2. 1922)

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea. Paulus Jan (13. 5. 1855 8. 2. 1922) Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea Paulus Jan (13. 5. 1855 8. 2. 1922) (1865-1921 [1977]) INVENTÁŘ NAD č. 756 evidenční pomůcka č. 306 PhDr. Zdeněk Vácha Praha 2008-2009 Obsah:

Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2014/2015

Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2014/2015 Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2014/2015 (část školy Husova 10) Ředitel Střední školy umění a designu, stylu a módy a Vyšší odborné školy Brno, Husova 10 v souladu se zákonem 561/2004

Pro školní rok 2013/14 vyhlašuji následující témata povinné a nepovinné profilové části maturitní zkoušky jarního a podzimního zkušebního období:

Pro školní rok 2013/14 vyhlašuji následující témata povinné a nepovinné profilové části maturitní zkoušky jarního a podzimního zkušebního období: Pro školní rok 2013/14 vyhlašuji následující témata povinné a nepovinné profilové části maturitní zkoušky jarního a podzimního zkušebního období: Termíny konání profilových zkoušek jarního období 1. 4.

HLADÍK Karel. sochař, rodák z Královy Lhoty

HLADÍK Karel. sochař, rodák z Královy Lhoty HLADÍK Karel sochař, rodák z Královy Lhoty OBEC KRÁLOVA LHOTA Vydáno obcí u příležitosti 100. výročí narození Karla Hladíka Vydavatelství Mgr. Petr Prášil; Zimní 1580, 253 01 Hostivice; tel: +420 603 551

GRAFIKA & ART KOŠULIČ. www.fanynart.cz FRANTISEK

GRAFIKA & ART KOŠULIČ. www.fanynart.cz FRANTISEK GRAFIKA & ART FRANTISEK KOŠULIČ www.fanynart.cz OBSAH 01. ILUSTRACE A IKONY str. 3 02. KARIKATURY str. 4 03. POZADÍ - BACKGROUND str. 6 04. WEBGRAFIKA str. 8 05. CORPORATE IDENTITY, LOGOTYP str. 9 06.

Školní vzdělávací program

Školní vzdělávací program Školní vzdělávací program Obor: 7941 K / 81, Gymnázium 8-leté Učební osnovy pro nižší stupeň vzdělávání Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Umění a kultura Výtvarná výchova 2. verze UČEBNÍ OSNOVY V Ý T

IX/7 Tobias Lindner ( 1611) Sochy z hlavního oltáře zámecké kaple v Krásném Březně

IX/7 Tobias Lindner ( 1611) Sochy z hlavního oltáře zámecké kaple v Krásném Březně IX/7 Tobias Lindner ( 1611) Sochy z hlavního oltáře zámecké kaple v Krásném Březně 1605 mramor, pískovec, alabastr se zbytky polychromie Zámecká kaple (později kostel sv. Floriána) v Krásném Březně (Ústí

Očekávaný výstup: Žáci si uvědomí, že člověk během staletí vybudoval množství krásných architektonických objektů. Zopakují si a doplní hlavní znaky

Očekávaný výstup: Žáci si uvědomí, že člověk během staletí vybudoval množství krásných architektonických objektů. Zopakují si a doplní hlavní znaky České památky v UNESCU Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice Projekt č. CZ. 1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Č. Dumu: VY_32_INOVACE_15_18 Tematický celek: Umění a kultura Autor: PaedDr.

REALIZACE ALABASTROVÝCH KOPIÍ PAŠIJOVÉHO CYKLU

REALIZACE ALABASTROVÝCH KOPIÍ PAŠIJOVÉHO CYKLU REALIZACE ALABASTROVÝCH KOPIÍ PAŠIJOVÉHO CYKLU Na počátku roku 2014 byla započata spolupráce SPŠKS v Hořicích s NPÚ v Ústí nad Labem, jejímž cílem je vytvoření věrných kamenosochařských kopií 17 alabastrových

D R A Ž E B N Í V Y H L Á Š K A

D R A Ž E B N Í V Y H L Á Š K A číslo jednací: 125 EX 697/09-71 D R A Ž E B N Í V Y H L Á Š K A Soudní exekutor JUDr. Marek Frank, Exekutorský úřad Český Krumlov, pověřený provedením exekuce usnesením ze dne 6.8.2009, č.j.: 17Nc 2637/2009-3,

větší pozornost návštěvníků však přitahují například metopy s motivy kentauromachie

větší pozornost návštěvníků však přitahují například metopy s motivy kentauromachie ŘECKÉ UMĚNÍ umění řecké antiky ve sbírkách Britského muzea vrcholí v sále se sochařskou kolekcí, pocházející z athénského Parthenonu vraťme se však k počátkům vlevo detail jednoho z kykladských idolů rané

CZ.1.07/1.5.00/34.0378 Zefektivnění výuky prostřednictvím ICT technologií III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

CZ.1.07/1.5.00/34.0378 Zefektivnění výuky prostřednictvím ICT technologií III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Autor: Mgr. Alena Hynčicová Tematický celek: Středověk Cílová skupina: první ročník studijních oborů SŠ Anotace: Materiál má podobu pracovního listu s úlohami, pomocí nichž se žáci seznámí s osobností

EVIDENCE VÝUKOVÝCH MATERIÁLŮ - Výtvarný obor (VO)

EVIDENCE VÝUKOVÝCH MATERIÁLŮ - Výtvarný obor (VO) VO 1 Antika - řecká architektura *prezentace + výukový plán VO - Základy dějin umění Mgr. Edita Macků 25.9.2013 FM, YŽ, EM, SH VO 2 Antika - řecká architektura **pracovní list + metodika VO - Základy dějin

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace Výtvarná výchova - 6. ročník prvky kresebného vyjádření světlo, stín, polostín textura, měkká modelace a šrafura jejich uspořádání v ploše a prostoru základní kresebné techniky např. kresebné studie, figurální

Učební plán předmětu. Průřezová témata Výtvarná výchova (Umění a kultura) Učební plán předmětu Ročník 7 Dotace 2 Povinnost povinný (skupina) Dotace skupiny Vzdělávací předmět jako celek pokrývá následující PT: ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA: - Lidské

obrázky dětských autorů

obrázky dětských autorů obrázky dětských autorů 1.Barevné ladění 2. Drak 3.Duha 4. Jablko 5. Den s beruškou 6. Koník 7. Magický strom 8. Pejsek 9. Podzim 10. Podzimní skřítek 11. Rukavice 12.Slunce v duze 13. Duhové srdce 14.

Příloha č. 24 VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Příloha č. 24 VÝTVARNÁ VÝCHOVA Příloha č. VÝTVARNÁ VÝCHOVA Zná a dodržuje zásady bezpečného chování, hygieny v ách VV. Vybírá, vytváří, pojmenovává škálu vizuálně obrazných vyjádření a jejich vztahů, uplatňuje je pro vyjádření vlastních

ŽIVOTOPIS. Mateřská škola, Základní škola a Dětský domov, Ivančice. Autor: PaedDr. Miroslava Křupalová

ŽIVOTOPIS. Mateřská škola, Základní škola a Dětský domov, Ivančice. Autor: PaedDr. Miroslava Křupalová ŽIVOTOPIS Mateřská škola, Základní škola a Dětský domov, Ivančice Autor: PaedDr. Miroslava Křupalová III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea Kadeřávek František, prof. Ing. Dr. (1920-1960) Prozatímní inventární seznam NAD č. 465 evidenční pomůcka č. 172 Honzáková Valerie Praha 1971

Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola

Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola Žižkovo náměstí 1300/1 130 00 Praha 3 Povinné a nepovinné zkoušky profilové části maturitní zkoušky pro školní rok 2010/2011 Termíny

RENESANCE ZROZENÍ V ITÁLII

RENESANCE ZROZENÍ V ITÁLII RENESANCE ZROZENÍ V ITÁLII 1 NÁZEV RENESANCE - znovuzrození antického umění v západní Evropě 15. a 16. století. Změny ve společnosti. Rozvoj obchodu, měst a řemesel. Zájem vzdělané elity o antickou kulturu,

1.1. Informace o přijímacích zkouškách a konání přijímacího řízení

1.1. Informace o přijímacích zkouškách a konání přijímacího řízení Zpráva o průběhu přijímacího řízení na Fakultu restaurování Litomyšl 2013/2014 Příloha č. 1/I 1.1. Informace o přijímacích zkouškách a konání přijímacího řízení a)číslo a název studijního programu: 8206R

Krajina v historickém kontextu byla vždy kategorií, kde se nejpříměji rozvíjel vztah člověka k univerzu. ZS, 1986

Krajina v historickém kontextu byla vždy kategorií, kde se nejpříměji rozvíjel vztah člověka k univerzu. ZS, 1986 Ohře, 1953, olej / plátno, 74 98 cm, soukromá sbírka Krajina v historickém kontextu byla vždy kategorií, kde se nejpříměji rozvíjel vztah člověka k univerzu. ZS, 1986 ( 8 ) Setkání s krajinou (1950 1960)

Projekt IMPLEMENTACE ŠVP. Druhy druzích a prostředcích. zaměřením na dějiny užitého umění a na. schopen pracovat s informacemi.

Projekt IMPLEMENTACE ŠVP. Druhy druzích a prostředcích. zaměřením na dějiny užitého umění a na. schopen pracovat s informacemi. Střední škola umělecká a řemeslná Evropský sociální fond "Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti" Projekt IMPLEMENTACE ŠVP Evaluace a aktualizace metodiky předmětu Dějiny umění Druhy výtvarného umění

Pracovní list k exkurzi. Královská cesta + fotodokumentace

Pracovní list k exkurzi. Královská cesta + fotodokumentace Pracovní list k exkurzi Královská cesta + fotodokumentace Čp 07/04 Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Cílová skupina: Klíčová slova: Očekávaný výstup: Člověk a svět práce Pracovní činnosti

Výtvarná výchova - 1. ročník

Výtvarná výchova - 1. ročník Výtvarná výchova - 1. ročník rozpoznává a pojmenovává prvky vizuálně obrazného vyjádření /linie, tvary, objemy, barvy, objekty dokáže uspořádat, střídat nebo kombinovat jednoduché prvky interpretuje různá

PŘEDMĚT: VÝTVARNÁ VÝCHOVA ROČNÍK: PRIMA

PŘEDMĚT: VÝTVARNÁ VÝCHOVA ROČNÍK: PRIMA PŘEDMĚT: VÝTVARNÁ VÝCHOVA ROČNÍK: PRIMA Žák rozliší a pojmenuje prvky architektury, malířství a sochařství daných uměleckých epoch uplatní tyto prvky pro vyjádření vlastních zkušeností, vjemů a představ

Kultura a umění - Výtvarná výchova

Kultura a umění - Výtvarná výchova Hlavní okruhy komunikačních účinků odůvodnění odlišných vysvětlování a obhájení Hlavní kompetence Očekávané výstupy dle RVP ZV Kultura a umění - Výtvarná výchova Učivo Metody práce (praktická cvičení)

8.NÁRODNÍ OBROZENÍ U NÁS. 4.část

8.NÁRODNÍ OBROZENÍ U NÁS. 4.část 8.NÁRODNÍ OBROZENÍ U NÁS 4.část Božena Němcová (1820 1862) *Vídeň narodila se jako dcera panského kočího Němce Jana Pankla a české služky Terezie Novotné dětství prožila v ratibořickém údolí u České Skalice

Edukační programy pro základní školy II. stupeň (11 15 let)

Edukační programy pro základní školy II. stupeň (11 15 let) Edukační programy pro základní školy II. stupeň (11 15 let)... Užité umění a design stálá expozice Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14 Expozice představuje nejvýznačnější díla uměleckého řemesla a užitého

LEDEN 2015 FILMOVÉ TIPY

LEDEN 2015 FILMOVÉ TIPY ! LEDEN 2015 FILMOVÉ TIPY !! DAVIS CUP 1980 ATENTÁTY Finále Davisova poháru - v Praze 1980. Dokument zachycuje klíčové momenty vítězství Československa v čele s legendárním Ivanem Lendlem v prestižní tenisové

Střední škola designu a módy, Prostějov

Střední škola designu a módy, Prostějov Střední škola designu a módy, Prostějov Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2014/2015 Ředitelka Střední školy designu a módy, Prostějov vyhlašuje v souladu se zákonem 561/2004 Sb. o předškolním,

Zámek Mnichovo Hradiště

Zámek Mnichovo Hradiště Zámek Mnichovo Hradiště Rozsáhlý areál barokního valdštejnského zámku nalezneme v severní části Mnichova Hradiště. Státní zámek Mnichovo Hradiště je dnes Národní kulturní památkou a patří k němu i bývalý

Dějepis 1. Historie a historiografie 2. Prehistorické období dějin lidstva 3. Starověké východní civilizace 4. Starověké Řecko a Řím

Dějepis 1. Historie a historiografie 2. Prehistorické období dějin lidstva 3. Starověké východní civilizace 4. Starověké Řecko a Řím Dějepis 1. Historie a historiografie Pojmy, význam a úloha historie Pomocné vědy historické Periodizace dějin Světová historiografie Česká historiografie 2. Prehistorické období dějin lidstva Archeologie

Registr sbírek výtvarného umění a Muzejní autority Připravily: Vlaďka Mazačová Jarmila Podolníková

Registr sbírek výtvarného umění a Muzejní autority Připravily: Vlaďka Mazačová Jarmila Podolníková Registr sbírek výtvarného umění a Muzejní autority Připravily: Vlaďka Mazačová Jarmila Podolníková Archivy, knihovny, muzea v digitálním světě Praha, 27. - 28. 11. 2013 Obsah O Radě galerií České republiky

Rainer Kreissl a Rakovnické Sudety. pohled na Děkov od hřbitova (podzim 2015)

Rainer Kreissl a Rakovnické Sudety. pohled na Děkov od hřbitova (podzim 2015) Rainer Kreissl a Rakovnické Sudety pohled na Děkov od hřbitova (podzim 2015) Rainer Kreissl (13. 4. 1924 Děkov 23. 6. 2005 Mnichov) Syn německého statkáře a obchodníka s chmelem z Děkova. Absolvent hospodářské

Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975 ČSSR, 1990 ČSFR, 1993 přešla úmluva na ČR Hlavním posláním Úmluvy je povinnost smluvního

Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975 ČSSR, 1990 ČSFR, 1993 přešla úmluva na ČR Hlavním posláním Úmluvy je povinnost smluvního Úmluva o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví The Convention concerning the Protection of World Cultural and Natural Heritage. Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975

Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, náměstí Svobody 318. Profilová část maturitní zkoušky. Dané téma obsahuje učivo předmětu.

Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, náměstí Svobody 318. Profilová část maturitní zkoušky. Dané téma obsahuje učivo předmětu. Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, náměstí Svobody 318 Obor: 82-51 - L/02 Uměleckořemeslné zpracování dřeva Třída: EU4A Období: jaro 2014 Profilová část maturitní zkoušky 1. povinná

Galerie a muzea... tipy pro váš Londýnský program

Galerie a muzea... tipy pro váš Londýnský program Galerie a muzea... tipy pro váš Londýnský program Galerie Tate Modern Tate Modern je galerií moderního umění, nachází se v budově původní elektrárny Bankside. Turbínová hala, kde se nacházel elektrický

Erbovní sešity 1968 1971

Erbovní sešity 1968 1971 Erbovní sešity 1968 1971 Erbovní sešit č. 1, srpen 1968 Praha Žižkov, U Památníku 2. Redakční rada: Dr. František Beneš, Adolf F. J. Karlovský, Dr. Zdeněk Mareš, Josef Milde, Dr. Alois Přibyl, CSc., Dr.

nástavbové studium 1. ročník čtyřletý obor 1. ročník

nástavbové studium 1. ročník čtyřletý obor 1. ročník BAROKO Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Kholová. Dostupné z Metodického portálu www.sstrnb.cz/sablony, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno

Ročník IX. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed.

Ročník IX. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed. IX. Portrét a jeho proměny Nejslavnější portréty beseda (pracovní sešit, reprodukce obrazů) Hlava spolužáka kresba tužkou, rudkou Seznámí se s podobiznou královny Nofretete, s bystou P. Parléře, připomenou

Věra VOŇKOVÁ. Věra VOŇKOVÁ: Renesance - Obrazová příloha k zápisu. Titulní strana: Zámek Červená Lhota

Věra VOŇKOVÁ. Věra VOŇKOVÁ: Renesance - Obrazová příloha k zápisu. Titulní strana: Zámek Červená Lhota Věra VOŇKOVÁ 2013 Titulní strana: Zámek Červená Lhota Zadní strana: Detail z tzv. zpívající fontány, která se nachází před letohrádkem Belveder Strana 2 z 20 Obsah OBSAH 3 SOCHAŘSTVÍ 5 Obrázek 1: Socha

marek trizuljak sklokrajina

marek trizuljak sklokrajina marek trizuljak sklokrajina 21. 9. 22. 11. 2013 moře II., tavená skleněná plastika marek trizuljak sklokrajina s markem trizuljakem jsem se seznámil (dnes se tomu nechce věřit) před více než dvaceti lety.

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Potvrzení o účasti na dnech otevřených dveří získají návštěvníci u přednášejících

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Potvrzení o účasti na dnech otevřených dveří získají návštěvníci u přednášejících DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Katedra dějin umění Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci nabízí ve dnech 18. - 21. 11. 2014 všem zájemcům o studium dějin umění volný vstup do přednášek, seminářů a

Klasické náměty ve výtvarném umění

Klasické náměty ve výtvarném umění Narození Ježíše Krista VV-1 Náměty DUM č. 3 tercie osmiletého studia Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Gymnázium Sušice - Brána vzdělávání II Mgr. B. Skrbková Gymnázium Sušice Narození Ježíše

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA KLECANY okres Praha-východ DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL TÉMA: Symboly EU VZDĚLÁVACÍ OBLAST: Člověk a společnost VZDĚLÁVACÍ OBOR: Výchova k občanství TEMATICKÝ OKRUH: Mezinárodní

Datum: 17. 5. 2013 Projekt: Využití ICT techniky především v uměleckém vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.

Datum: 17. 5. 2013 Projekt: Využití ICT techniky především v uměleckém vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34. Datum: 17. 5. 2013 Projekt: Využití ICT techniky především v uměleckém vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.1013 Číslo DUM: VY_32_INOVACE_350 Škola: Akademie VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou

VILA TUGENDHAT VÝSTAVA

VILA TUGENDHAT VÝSTAVA VILA TUGENDHAT VÝSTAVA E-MAIL: INFO@TUGENDHAT.EU TELEFON: +420 515 511 015 / 016 ČERNOPOLNÍ 45, BRNO OBSAH Vila Tugendhat výstava 3 Technické parametry 4 Vizualizace výstavy 5 2 velkosti výstavních panelů

VY_32_INOVACE_Sukovy Křečovice 3.-5. ročník

VY_32_INOVACE_Sukovy Křečovice 3.-5. ročník VY_32_INOVACE_Sukovy Křečovice 3.-5. ročník Název školy Základní škola Josefa Suka a mateřská škola Křečovice Název klíčové aktivity: Číslo klíčové aktivity : Výstup klíčové aktivity : Inovace a zkvalitnění

VY_32_INOVACE_20_Cestovní ruch_11

VY_32_INOVACE_20_Cestovní ruch_11 VY_32_INOVACE_20_Cestovní ruch_11 AUTOR: VĚRA JANSKÁ ŠKOLA: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu: Zkvalitnění ICT ve slušovské škole Datum: březen 2013 Číslo projektu:

Akademie výtvarných umění v Praze

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

TECHNICKÁ SPECIFIKACE Příloha č. 2 c zadávací dokumentace TECHNICKÁ SPECIFIKACE Název veřejné zakázky Dodávka zařízení a vybavení odborných učeben Registrační číslo projektu CZ 1.11/3.3.00/36.01564 Část veřejné zakázky 3 -

léto 2015 Propagační předměty UNIVERZITY KARLOVY

léto 2015 Propagační předměty UNIVERZITY KARLOVY léto 2015 Propagační předměty UNIVERZITY KARLOVY Charles University POINT Charles University POINT Celetná 14, Praha I Tel.: 224 491 842 point@cuni.cz http://point.cuni.cz http://www.facebook.com/ukpoint

EMISNÍ PLÁN PAMĚTNÍCH MINCÍ NA LÉTA 2016-2020. Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014

EMISNÍ PLÁN PAMĚTNÍCH MINCÍ NA LÉTA 2016-2020. Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014 Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014 Legislativa Na základě zákona má Česká národní banka výhradní právo vydávat bankovky, oběžné mince i mince pamětní. Pamětní mince jsou

Volitelné dějiny umění

Volitelné dějiny umění školní vzdělávací program ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM DR. J. PEKAŘE V MLADÉ BOLESLAVI PLACE HERE ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM DR. J. PEKAŘE V MLADÉ BOLESLAVI Název školy Adresa Palackého 211, Mladá Boleslav

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea. Vetter Quido, prof.

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea. Vetter Quido, prof. Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea Vetter Quido, prof. (1910-1960) Prozatímní inventární seznam NAD č. 577 evidenční pomůcka č. 215 Honzáková Valerie Praha 1971 Prof. Quido Vetter

OKRUHY KE STÁTNÍ ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠCE. Studijní obor HISTORIE PAMÁTKOVÁ PÉČE (bc.) Státnicový předmět: Historie

OKRUHY KE STÁTNÍ ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠCE. Studijní obor HISTORIE PAMÁTKOVÁ PÉČE (bc.) Státnicový předmět: Historie OKRUHY KE STÁTNÍ ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠCE Studijní obor HISTORIE PAMÁTKOVÁ PÉČE (bc.) Státnicový předmět: Historie České dějiny 1. Český stát do vymření Přemyslovců 2. Český stát v době vrcholného a pozdního