Kulturní kalendář Srpen 2014

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kulturní kalendář Srpen 2014"

Transkript

1 Kulturní kalendář Srpen 2014 R Ů Z N É PROHLÍDKY MĚSTEM S PRŮVODCEM Začátek ve Vlašském dvoře Každý všední den v 11:00 hod. v českém jazyce, ve 13:00 hod. v anglickém jazyce. Doba trvání: 1,5 hod. Vstupné: 90,- Kč (č.j.), 120,- Kč (a.j.); minimálně 2 účastníci :00 hod. DAČIČTÍ Z HESLOVA A DALŠÍ KUTNOHORSKÉ RODY Sraz ve Vlašském dvoře Vydáme se po stopách významných kutnohorských rodů. Doba trvání: 1, 5 hod. Vstupné: 120,- Kč :00 17:00 hod. KAŇKOVSKÝ HORNICKÝ JARMARK 7. ROČNÍK Trh v prostoru pod kostelem sv. Vavřince na Kaňku, výstavy v Mozaice, občerstvení, hudba, atrakce a představení pro děti, mimořádně otevřen kostel sv. Vavřince, expozice Hornického spolku v areálu Rudných dolů na Kaňku. Vstupné: 20,- Kč, děti do 12 let zdarma VETERAN RALLYE & SRPNOVÉ HODOVÁNÍ KUTNÁ HORA Palackého náměstí Mezinárodní závod historických vozidel do roku výroby 1936 s kulturním programem a bohatou nabídkou jídla a pití. V sobotu 1. a 2. kolo závodu, v neděli 3. a 4. kolo vždy od 10:00 do 12:00 hod. z Lorecké ulice na Kaňk. Program na Palackého náměstí vždy od 10:00 hod. Vystoupí JANEK LEDECKÝ & BAND, YO YO BAND, KAŠPÁREK V ROHLÍKU a další. V sobotu a neděli celodenní stánkový prodej od 10:00 hod., dětský koutek, celodenní aktivity pro děti v sobotu od 10:00 hod., otočný simulátor Generali v neděli od 10:00 hod., prezentace Hasičského záchranného sboru Kutná Hora. Změna programu vyhrazena. Vstupné: zdarma Celý program na: :00 hod. Z POVĚSTÍ KUTNOHORSKÝCH Rodinné centrum Špalíček, Česká 235 Divadélko Kůzle a přátelé Délka představení cca 50 minut Vstupné: 90,- Kč / osoba, rodinné vstupné (2+2): 220,- Kč; předprodej 70,- Kč (Katka Špalková, tel.: ) TYJÁTRFEST Domácí amfiteátr, Kaňk letní multižánrový festival s neopakovatelnou domácí atmosférou nabízí čtyřdenní program pro všechny generace. Přehlídku divadel malých forem doplní hudební, kejklířská, taneční a jiná umělecká vystoupení a noční promítání filmů pod širým nebem. Těšit se můžete například na divadla Do Houslí, Tyjátro namolo, Jesličky J. Tejkla, na kejklíře Vojtu Vrtka, klauna Roberta, mistryni v pool dance Štěpánku Šaškovičovou, orientální tanečnici s hady, na Kůzle Hu.Sou, Marcela Kříže, Cimbálovou muziku, Terezii Bergmannovou, flašinetáře, zpěvačku Marcelu Březinovou, kapely Forbidden fruit, Dark Spell, bubenickou show Tam Tam Orchestra & Batucada i carvingovou show. Nebe rozzáří ohňostroj a na nočním plátně budou k vidění filmy Requel, Guga, DěSnění, Child Beer Challenge a další. Více o představeních a účinkujících najdete na a na facebooku.

2 :00 hod. PROCHÁZKA ÚDOLÍM VRCHLICE Začátek ve Vlašském dvoře Procházka místy po stopách kutnohorských havířů, nejdůležitějšího povolání ve středověké Kutné Hoře. Doba trvání: cca 2,5 hod. Vstupné: 100,- Kč :00 hod. BUBNOVÁNÍ U MENHIRŮ Park U Tří pávů :00 hod. ODPOLEDNÍ POSEZENÍ V PARKU U TŘÍ PÁVŮ Tentokrát s harmonikou Pepina Matury Pouze za příznivého počasí 8., 15., :00 a 20:00 hod. DIVADÉLKO KŮZLE A PŘÁTELÉ: Z POVĚSTÍ KUTNOHORSKÝCH Autorské, hudebně dramatické představení pro celou rodinu Délka představení cca 50 minut Vstupné: 90,- Kč / osoba, rodinné vstupné (2+2): 220,- Kč; předprodej 70,- Kč (Katka Špalková, tel.: ) :00 hod. ODPOLEDNÍ POSEZENÍ V PARKU U TŘÍ PÁVŮ Tentokrát s Pavlem Krulišem Pouze za příznivého počasí :00 16:00 hod. BLEŠÍ TRH Máte nepotřebné věci, které byste chtěli poslat dál? Neváhejte a přijďte jimi někomu dalšímu udělat radost :00 hod. DIVADÉLKO KŮZLE A KAPELA STARTER Koncert pro dospělé :00 hod. ODPOLEDNÍ POSEZENÍ V PARKU U TŘÍ PÁVŮ Tentokrát s harmonikou Tomáše Duspivy Pouze za příznivého počasí 24., 25., 26., :30 hod. LETNÍ KINO / BIOGRAF 16 RETROPROJEKCE 16 MM KOPIÍ Svatba jako řemen Všichni dobří rodáci Ukradená vzducholoď Bílá paní Podrobně v sekci Kino Modrý kříž Vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí projekce přesunuta do kina Modrý kříž. Pořadatel: Kutnohorsko o. p. s. ve spolupráci s kinem Modrý kříž :00 hod. ODPOLEDNÍ POSEZENÍ V PARKU U TŘÍ PÁVŮ Tentokrát s harmonikou Pepina Matury Pouze za příznivého počasí SUPŠ A VOŠ TURNOV V KUTNÉ HOŘE V prostorách parku U Tří pávů můžete zhlédnout již 4. přehlídku exponátů Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy v Turnově (zaměření umělecký kovář a zámečník, spolu se zaměřením umělecké odlévání).

3 V Ý S T A V Y / 100 LET OD VYPUKNUTÍ I. SVĚTOVÉ VÁLKY Sankturinovský dům výstavní sál v 1. patře Fotografie a dokumenty z archivů a soukromých sbírek a modely letadel z I. světové války ze sbírky pana Jiřího Hodana Kurátor výstavy: Jaromír Procházka FELIX JENEWEIN ( ) STUDIE A DEFINITIVY Galerie Felixe Jeneweina JAROSLAV KUNDRÁT SE ZVÍŘÁTKY DO POHÁDKY Spolkový dům Výstava dřevěných sošek a reliéfů VÝSTAVA K 20. VÝROČÍ ZALOŽENÍ OBLASTNÍ CHARITY KUTNÁ HORA Spolkový dům Historie charity, činnost středisek, fotografie, výrobky, almanach k 20. výročí a mnoho dalšího Vstupné: dobrovolné Vernisáž: od 15:00 hod. v atriu Spolkového domu Doprovodná akce: Divadlo Víti Marčíka pohádka Bajaja od 14:00 hod. na zahradě Církevního gymnázia Kutná Hora (v případě nepříznivého počasí v budově Církevního gymnázia) České muzeum stříbra MODERNÍ ZIMBABWSKÉ UMĚNÍ Hrádek Sochy a obrazy nejlepších současných zimbabwských umělců ŠEVCOVSKÉ ŘEMESLO Kamenný dům Výstava ze sbírek muzea připomene toto tradiční řemeslo v Kutné Hoře. Výstavu provází interaktivní program pro školy ČTYŘMA RUKAMA Tylův dům Výstava představí práci dvou umělců. Dřevořezby Michaely Vrbové Trypsové, kterou mnozí návštěvníci znají z historické slavnosti Královské stříbření Kutné Hory jako tanečnici skupiny Hortus Gratiae. Spolu s ní bude vystavovat své historické hudební nástroje Jan Klíma, který je mimo jiné členem známé české hudební skupiny Ecce Krless, která hraje evropskou hudbu vrcholného středověku. Galerie Středočeského kraje STAVY MYSLI ZA OBRAZEM Nová stálá expozice GASK To nejlepší ze sbírkového fondu GASK. Vedoucí kurátor Richard Drury představuje nový pohled na tvorbu stálé expozice. Expozice obývá původní prostor v 1. patře, zároveň je rozšířena i do levého křídla výstavních prostor ve 2. patře. Nové pojetí se výrazně liší od tradičních postupů při tvorbě stálé expozice, které mapují postupné historické budování sbírky. Oproti zmíněným postupům je nová stálá expozice založena na jednotlivých okruzích, odpovídajících konkrétnímu úseku citového či myšlenkového rozpoložení člověka, který stojí u zrodu představených děl (například úzkost, touha, radost). Místo uskupení děl v expozici čistě podle časové či slohové vzájemnosti počítá nová expozice s konfrontováním děl, která mají společný uchopitelný rozměr vnitřního života.

4 JAKUB RUSEK - HLAVA NEHLAVA Café Fatal Jakub Rusek, mladý kolínský autor a čerstvý absolvent FUD UJEP v Ústí nad Labem, představí v Café Fatal průřez svou aktuální tvorbou nepřehlédnutelně inspirovanou komiksovým žánrem. Součástí výstavy je také série kreseb vzniklých k básnické knize Michala Němce Bastien JAN MĚŘIČKA GALERIJNÍ CYKLUS PŘESAHY GRAFIKY Galerie III, střední křídlo, konferenční sál, chodba Výstava Jana Měřičky v GASK je první projekt z cyklu Přesahy grafiky, který divákům představí experimentální podoby současné grafiky, v nichž tvůrci zkoumají možnosti vyjadřování mimo rámec klasických postupů JAN KONŮPEK - PRÁCE NA PAPÍŘE ZE SBÍRKY GASK Blackbox Kresby a grafiky symbolisty, mystika a vizionáře Jana Konůpka ( ) z první poloviny 20. století VĚRA NOVÁKOVÁ KAMPAK A ODKUD? Galerie IV, pravé křídlo Chceme představit výbor z celoživotního díla malířky. Kresby z 50. let a malby z 90. let a současnosti, které k sobě tematicky patří. Ústředním tématem je portrét. Ne retrospektiva, ale výběr z nejlepšího podle jednoho klíče: duchovní zrání přemýšlivé a citlivé bytosti GERTRUDA GOEPFERTOVÁ, KVĚTOŠ VAŠÍČEK - JINÝ KYJOV Galerie IV, část Galerie V Společná kompozice obrazů Gertrudy Gruberové - Goepfertové, artefaktů Květoše Vašíčka, 3 obrazů Miroslava Tichého má jediné téma život s krajním nárokem ONDŘEJ KOPAL SPACE SHUTTLES IN MY BLOOD Projectroom Obrazy Ondřeje Kopala jsou výpovědí hyperaktivního věku, který jako první v lidských dějinách má možnost instantního záběru celé vizuální skutečnosti BARBORA BARONOVÁ, JANA THÁLOVÁ - DRESS CODE BOOK Whitebox Poprvé ve WHITEBOXu GASK dostane prostor volná a přesto nositelná textilní tvorba. Jana Thálová uvede v originálním koncepčním řešení limitovanou kolekci čtecích šatů Yinothay, jež vychází ze sedmi autentických příběhů bezdětných, svobodných žen literárně zpracovaných v knize Slečny Barbory Baronové. Tento textilně-literární projekt doplní dokumentární snímky protagonistek knihy fotografky Dity Pepe. od VSTUP DO ZÁKONA ALEŠ VESELÝ Socha před galerií K O N C E R T Y A F E S T I V A L Y :30 hod. KORJEN Hostinec Dačický od 13:00 hod. KUTNOHORSKÁ KOCÁBKA Park pod Vlašským dvorem Festival - folk, country, bluegrass a trampská hudba. Vstupné: 150,- Kč v předprodeji (Infocentrum, Palackého nám. 377); 180,- Kč na místě Více na:

5 :00 a 16:00 hod. KONCERT JAPONSKÝCH HOSTŮ Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci Pěvecké sbory Sylphied a Mozart Chamber Chorus; Yukari Ueda - klavír Dirigent: Tsutomu Masuko (Japonsko) Více na: :00 hod. SLAVNOSTNÍ ZÁVĚREČNÝ KONCERT FESTIVALU PRAHA, KLASIKA.. Chrám sv. Barbory G. Fauré Cantique de Jean Racine; W. A. Mozart Velká mše C moll, KV 427 Účinkují: Festivalový orchestr Academia filhramonica Bohemia, dirigent Tsutomu Masuko (Japonsko); spojené sbory - Sylphied a Mozart Chamber Chorus Ósaka (Japonsko), Pražští pěvci, Zpěvácký spolek Hlahol Praha, USPS Tyl Kutná Hora, sbormistr - Stanislav Mistr Sólisté: Noriko Kimura a Mikiko Akita - soprán (Japonsko), Zdeněk Licek tenor, Pavel Klečka bas Vstupné: 300,- Kč Více na: od 13:00 hod. RAMBAJSFEST Areál bývalého pivovaru Lorec Hip hop, house, d n b, reggae, jungle K U T N O H O R S K É L É T O červen září Pondělí 4., 11., 18., :00 hod. NOČNÍ PROHLÍDKA SEDLECKÉ KOSTNICE Most do minulosti či pozvánka za hranice všedních dní, s mnichy kostýmovanými průvodci uprostřed hřbitova, za svitu svíček, na závěr s hudbou a zpěvy. Doba trvání: cca 1 1,5 hodiny; max. kapacita 60 osob Vstupné: dospělí 140,- Kč; snížené (studenti do 26 let, držitelé ZTP) 95,- Kč; děti do 6 let zdarma Úterý 5., 12., 19., :00 15:30 hod. GASK DĚTEM Tvořivé dílny pro malé umělce od 6 do 13 let. Děti se hravou formou seznamují s uměleckými díly a s výtvarnými technikami. Rezervace nutná na: kapacita 15 osob Cena: 60,- Kč / dítě (cena zahrnuje materiál a odborné vedení) 5., 12., 19., :00 hod. NOČNÍ PROHLÍDKA SEDLECKÉ KATEDRÁLY Monumentální zážitek v úchvatném prostoru nejstarší katedrály střední Evropy za svitu svíček s mnichy kostýmovanými průvodci, varhanní hudbou a zpěvy, od podlahy až pod střechu. Doba trvání cca 1,5 2 hodiny; max. kapacita 80 osob Vstupné: dospělí 170,- Kč; studenti do 26 let, držitelé ZTP 125,- Kč; děti do 6 let zdarma 12., :00 hod. JEZUITSKÁ KOLEJ JAKO MÍSTO SETKÁNÍ KLASICKÉ VZDĚLANOSTIA MODERNÍHO UMĚNÍ Projděte si noční Jezuitskou kolej. Zjistěte více o klasické vzdělanosti jezuitů a spojení jejich spirituality a moderního umění. Přijďte se podívat, jak tajuplně vypadá galerie v noci! Doba trvání cca 50 minut; max. kapacita 35 osob Vstupné: dospělí 80,- Kč; senioři, ZTP, studenti do 26 let 50,- Kč; pouze se vstupenkou zakoupenou předem (prodej vstupenek končí 2 hodiny před produkcí) Středa 6., 13., 20., :00 a 16:00 hod. KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA K NOVÉ STÁLÉ EXPOZICI GASK

6 Nová stálá expozice GASK je založena na jednotlivých okruzích odpovídajících konkrétnímu úseku citového či myšlenkového rozpoložení člověka, který stojí u zrodu představených děl. Doba trvání cca 40 minut; počet návštěvníků produkce neomezen Vstupné: zdarma ke vstupence do expozice 6., 13., 20., :00 hod. NOČNÍ PROHLÍDKA CHRÁMU SV. BARBORY A KOSTELA SV. JAKUBA Přijměte pozvání k nezapomenutelnému zážitku a nechte se uchvátit atmosférou pozdního letního večera ve společnosti hned dvou skvostů kutnohorské sakrální architektury. Doba trvání cca 2,5 hodiny; max. kapacita 80 osob Vstupné: dospělí a senioři 190,- Kč, studenti do 26 let a děti od 6 let 100,- Kč Čtvrtek 7., 14., 21., :00 hod. ODPOLEDNÍ POSEZENÍ S HUDBOU V PARKU U TŘÍ PÁVŮ Odpolední posezení probíhají pouze za příznivého počasí. Doba trvání cca 3 hodiny Program najdete v sekci Park U Tří pávů 7., 14., 21., :00 hod. TAJEMNÉ KUTNOHORSKÉ POVĚSTI OŽÍVAJÍ Vydejte se od hotelu U Kata na noční putování mystickými uličkami historické Kutné Hory s ponocným, kdy se za svitu svící a ohňů zjevují tajemné postavy z kutnohorských pověstí. Doba trvání cca 1,5 hodiny; počet návštěvníků produkce neomezen Vstupné: základní 150,- Kč, snížené 100,- Kč, rodinné 400,- Kč, děti do 6 let zdarma Pátek 1., 8., 15., 22., :00 hod. NETRADIČNÍ PROHLÍDKA KLÁŠTERA SV. VORŠILY S OCHUTNÁVKOU VÍN Přijďte ochutnat víno z kutnohorských vinic a poslechnout si něco o historii řádu sv. Voršily. Dozvíte se také o tom, jak úzce je víno spojeno s proslulou těžbou stříbra na Kutnohorsku. Doba trvání cca 2 hodiny; max. kapacita 65 osob Vstupné: základní 200,- Kč, snížené (děti do 18 let) 100,- Kč 1., 8., 15., 22., :00 hod. VEČERNÍ PROHLÍDKA VLAŠSKÉHO DVORA Vydejte se spolu s kostýmovanými průvodci na prohlídku české centrální banky středověku a sídla českých králů ve Vlašském dvoře a vyzkoušejte mučící nástroje v muzeu Odhalení tajemné tváře Kutné Hory. Doba trvání cca 1,5 hodiny; maximální kapacita 40 osob Vstupné: základní 190,- Kč, snížené 120,- Kč (důchodci, děti, studenti) Kombinované vstupné s prohlídkou Kutná Hora nestoudná: základní 300,- Kč, snížené 150,- Kč (důchodci, děti, studenti) Sobota 2., 9., 16., 23., :00 hod. KAMENNÝ DŮM - LAPIDÁRIUM: UMĚNÍ KAMENÍKŮ STŘEDOVĚKÉ KUTNÉ HORY Nabízíme Vám prohlídku unikátních prostor středověkých dvoupatrových sklepů. Expozicí Vás provedou průvodci v kostýmech, kteří Vám přiblíží nejen práci kutnohorských kameníků. Doba trvání cca 1 hodina včetně prohlídky sezónní výstavy; max. kapacita 20 osob Vstupné: základní 45,- Kč, děti a senioři 25,- Kč 2., 9., 16., 23., :00 hod. VEČERNÍ PROHLÍDKA S KONCERTEM V CHRÁMU SVATÉHO JAKUBA Vydejte se na podvečerní cestu po nejstarším kamenném chrámu Kutné Hory, nechte se oslovit kulturním i duchovním dědictvím, jenž tento kostel střeží již po celá staletí. Doba trvání cca 1,5 hod.; max. kapacita 40 osob Vstupné: dospělí a senioři 120,- Kč, studenti do 26 let a děti od 6 let 80,- Kč

7 9., 16., 23., :00 hod. VEČERNÍ PROHLÍDKA MĚSTA NA TÉMA KUTNÁ HORA NESTOUDNÁ Vydejte se na prohlídku města s bekyní a lehkými ženami. Cestou se dozvíte, jak se žilo na Horách Kutných v nočních hodinách i jak se nezřízený život trestal. Doba trvání cca 1,5 hod.; max. kapacita 50 osob Vstupné: základní 190,- Kč, snížené 120,- Kč (důchodci, děti, studenti) Kombinované vstupné s večerní prohlídkou Vlašského dvora: základní 300,- Kč, snížené 150,- Kč (důchodci, děti, studenti) 2. a :00 hod. POSLEDNÍ ČÍŠE PANA MIKULÁŠE Divadelní představení na nádvoří Vlašského dvora na motivy hry Ladislava Stroupežnického Paní Mincmistrová. Příběh připomínající legendární historickou postavu Mikuláše Dačického v atmosféře Kutné Hory 17. století v podání Ochotnického spolku Tyl v Kutné Hoře. Doba trvání 1,5 hod.; max. kapacita 60 osob Vstupné: základní 120,- Kč, snížené 80,- Kč (senioři, studenti, děti) 2., 9., 16., 23., :00 hod. OŽIVLÁ KAČINA Večerní zámek i zahrady ožívají a hrabě Chotek se služebnictvem se těší na příjezd vzácných hostů, které přijme ve svém panství. Doba trvání cca 1,5 hod.; max. kapacita cca 50 osob (zámecký park je návštěvníkům produkce zpřístupněn zdarma již od 18:00 hodin) Vstupné: základní - 180,- Kč; snížené - 120,- Kč; rodinné - 480,- Kč; děti do 6 let zdarma Sobota - neděle: 2., 3., 9., 10., 16., 17., 23., 24., 30., :00 hod. RINGELLAND ZOO HABRKOVICE Vydejte se každou sobotu a v neděli ve 14:00 hodin na představení se zvířaty a poznejte zblízka největší kočkovité šelmy světa, třítunového hrocha Davídka a spoustu dalších zvířat. Doba trvání: 40 minut Vstupné na představení: dospělí 100,- Kč, děti od 3 let 50,- Kč Park je otevřený každý den od dubna do září 9:00 do 18:00 hodin, vstupné do parku mimo představení je dobrovolný příspěvek na zvířata. Pro skupiny od 15 osob je možné představení objednat i na jiný den a čas. K I N O M O D R Ý K Ř Í Ž :00 hod. HERCULES, 3D USA, dobrodružný, 95 min., vstupné 150,- Kč, do 15 let nevhodný, český dabing Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno... Hrají: Dwayne Johnson, Aksel Hennie, Rebecca Ferguson, Ian McShane, John Hurt, Rufus Sewell, Joseph Fiennes, Ingrid Bolsø Berdal, Reece Ritchie, Irina Shayk Režie: Brett Ratner :00 hod. ZLOBA: KRÁLOVNA ČERNÉ MAGIE, 3D USA, dobrodružný, 97 min., vstupné 130,- Kč, pro děti, český dabing Příběh Zloby Královny černé magie, zpracovaný na motivy známé pohádky Šípková Růženka, seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Její touha po pomstě a snaha udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Hrají: Angelina Jolie, Juno Temple, Elle Fanning, Sharlto Copley, India Eisley, Peter Capaldi Režie: Robert Stromberg :00 hod. TRANSFORMERS: ZÁNIK, 3D USA, akční, 165 min., vstupné 140,- Kč, mládeži přístupný, český dabing Další díl se zlověstným podtitulem Zánik" je sice přímým pokračováním úspěšném série, v mnoha ohledech ale bude úplně

8 jiný než předchozí části. Především se proměnili jeho lidští hrdinové. Místo zápolení mladého Sama Witwickyho s Transformery a životem vůbec budeme sledovat automechanika Cadea, který žije sám s dospívající dcerou na farmě v Texasu, kde se snaží opravovat nepojízdné vraky a po opravě je prodávat. Jeho život se změní ve chvíli, kdy se z hromady šrotu, kterou si přiveze do dílny, vyklube Transformer. Hrají: Mark Wahlberg, Jack Reynor, Nicola Peltz, Stanley Tucci, Kelsey Grammer Režie: Michael Bay :00 hod. DÍRA U HANUŠOVIC ČR, komedie, 102 min., vstupné 110,- Kč, do 15 let nevhodný Učitelka němčiny Maruna, toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl se s chutí otočí za každou sukní. Když Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v Díře" s matkou a nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události... Hrají: Tatiana Vilhelmová, Lenka Krobotová, Johanna Tesařová, Ivan Trojan, Jaroslav Plesl, Simona Babčáková, Hynek Čermák, David Novotný, Lukáš Latinák Režie: Miroslav Krobot :00 hod. PARÁDNĚ POKECAL ČR, komedie, 75 min., vstupné 70,- Kč, mládeži přístupný Hrdinou je pětadvacetiletý Štěpán sympaťák, ale také trochu budižkničemu, který při práci v call centru naváže kontakt s tajemnou a vyrovnaně působící Marií. Hravě pojatý snímek se točí okolo mladých hrdinů plných nejistoty, kteří se však snaží dostat z ubíjejících stereotypů. V nezvyklé herecké poloze se mimo jiné objeví i herec Václav Vydra. Hrají: Jenovéfa Boková, Václav Vydra nejml., Aneta Krejčíková, Vladimír Polívka, Matěj Ruppert, Marie Doležalová, Lukáš Pavlásek, Jana Pehrová-Krausová Režie: Tomáš Pavlíček :00 hod. OČISTA: ANARCHIE USA, horor, 98 min., vstupné 110,- Kč, do 15 let nevhodný, s titulky Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení... Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. Hrají: Frank Grillo, Michael Kenneth Williams, Zach Gilford, Kiele Sanchez, Edwin Hodge, Carmen Ejogo, Keith Stanfield, Nicholas Gonzalez, Zoë Soul, Amy Paffrath Režie: James DeMonaco :00 hod. JAK VYCVIČIT DRAKA 2, 3D USA, animovaný, 105 min., vstupné 130,- Kč, pro děti, český dabing Od prvního dílu uběhly 4 roky a Škyťák s Bezzubkou jsou zpět. Celá vesnice již přivykla drakům a ti se stali nepostradatelnou součástí jejich životů. Vikingové vymysleli i nový a oblíbený sport - dračí závody. Když je jedno z jejich dobrodružství zavede k ledové jeskyni, objeví nejen stovky nových divokých draků, ale také tajemného Dračího jezdce. Najednou se ocitnou uprostřed bitvy a oba jsou nuceni zajistit mír. V českém znění: Matouš Ruml, Simona Postlerová, Jiří Schwarz, Terezie Taberyová, Jiří Krejčí, Zbyšek Horák, Libor Terš, Jana Páleníčková :00 hod. LEGO PŘÍBĚH, 3D USA, animovaný, 100 min., vstupné 60,- Kč, pro děti, český dabing Příběh natočený pomocí počítačové animace sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné minifigurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven :00 hod. STRÁŽCI GALAXIE, 3D USA, akční, sci-fi, 122 min., vstupné 150,- Kč, do 12 let nevhodný, český dabing V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Hrají: Chris Pratt, Zoe Saldana, Bradley Cooper, Vin Diesel, Dave Bautista, John C. Reilly, Karen Gillan, Benicio Del Toro, Lee Pace, Laura Haddock, Michael Rooker Režie: James Gunn :00 hod. ZEJTRA NAPOŘÁD ČR, komedie, 98 min., vstupné 100,- Kč, do 12 let nevhodný Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z nich.

9 Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Po návratu vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Příběh o přátelství a setkáních, o svobodě a touze cestovat s vědomím, že se máme kam vrátit. Hrají: Pavel Batěk, Vica Kerekes, Filip Blažek, Jiří Lábus, Klára Issová, Jan Přeučil, Michal Kavalčík, Ladislav Županič, Anna Kulovaná, Petr Batěk, Karel Zima Režie: Rudolf Havlík :00 hod. VŠIVÁCI ČR, drama, 98 min., vstupné 90,- Kč, do 12 let nevhodný Všiváci jsou příběhem rodiny Rohanů. Mikuláš, špičkový neurochirurg, se utápí v bludném kruhu milostných dobrodružství, avantýr a alkoholu. Jeho horkokrevný bratr Richard, veterán z české mise v Afghánistánu, prohrává svůj boj s dluhy. Spory bratrů Rohanů se točí kolem událostí z dětství, které je bolestně rozdělily a stále ovlivňují jejich život. Hrají: Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Kryštof Hádek, Jiří Langmajer, Ondřej Vetchý, Iva Janžurová, Marek Taclík, Andrea Kerestešová, Tatiana Vilhelmová Režie: Roman Kašparovský :00 hod. LETADLA 2: HASIČI A ZÁCHRANÁŘI, 3D USA, animovaný, 90 min., vstupné 130,- Kč, pro děti, český dabing Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň a vrhá se do světa vzdušného boje s požáry. Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou, a s jeho odvážným týmem, jehož členy jsou mimo jiné odvážná hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani. V českém znění: Kryštof Hádek, Jaromír Meduna, Hana Vagnerová, Martin Stránský Otakar Brousek ml., Miloš Hlavica, Zdeněk Maryška, Tomáš Racek, Martina Šťastná :00 hod. KRÁSKA A ZVÍŘE Francie, romantický, 112 min., vstupné 60,- Kč, mládeži přístupný, český dabing Psal se rok Poté, co ztratil své štěstí na moři, je zdrcený obchodník nucen odejít na venkov se svými šesti dětmi. Mezi nimi je i Kráska, jeho nejmladší dcera, která je velmi milá a veselá. Jednoho dne narazí obchodník na magickou říši Zvířete, který ho vyzve ke smrti za krádež jeho růže. Kráska, která se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí, se proto rozhodne obětovat svůj život místo svého otce. Nicméně, to není smrt, která čeká Krásku v hradu Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Hrají: Léa Seydoux, Eduardo Noriega, Vincent Cassel, André Dussollier, Audrey Lamy Režie: Christophe Gans :00 hod. V OKU TORNÁDA USA, akční, 90 min., vstupné 100,- Kč, do 12 let nevhodný, s titulky Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád a vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím. Podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Hrají: Richard Armitage, Sarah Wayne Callies, Jeremy Sumpter, Matt Walsh, Nathan Kress, Arlen Escarpeta, Ron Causey Režie: Steven Quale :00 hod. ÚSVIT PLANETY OPIC, 3D USA, sci-fi, 130 min., vstupné 140,- Kč, do 12 let nevhodný, s titulky Vznikající a sílící národ geneticky vyvinutých lidoopů v čele s Caesarem je ohrožován skupinou lidí, kteří před deseti lety přežili epidemii smrtelného viru. Obě strany sice dosáhnou křehkého smíru, ale jen nakrátko. Nakonec se stejně ocitají na pokraji války, která rozhodne o tom, kdo se stane dominantním živočišným druhem na Zemi. Hrají: Gary Oldman, Toby Kebbell, Judy Greer, Keri Russell, Andy Serkis, Kodi Smit-McPhee, Jason Clarke, Kirk Acevedo, Keir O'Donnell, Enrique Murciano Režie: Matt Reeves :00 hod. LUCY USA, akční, vstupné,- 120 Kč, do 15 let nevhodný, s titulky V Brutální Nikitě a Pátem elementu vytvořil režisér a scenárista Luc Besson jedny z nejslavnějších akčních hrdinek filmové historie. Nyní Luc Besson obsadil Scarlett Johansson do filmu Lucy, akčního thrilleru o ženě náhodně zapletené do špinavého kšeftu, který ji změní v nelítostného bojovníka pohybujícího se zcela mimo lidské chápání. Hrají: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi, Amr Waked, Analeigh Tipton, Johan Philip Asbæk, Mason Lee, Claire Tran Režie: Luc Besson :00 hod. NA HRANĚ ZÍTŘKA, 3D USA, sci-fi, 114 min., vstupné 100,- Kč, do 12 let nevhodný, s titulky Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage, který nikdy

10 nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne Hrají: Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton, Jeremy Piven, Lara Pulver, Charlotte Riley Režie: Doug Liman Kutnohorsko o.p.s. ve spolupráci s kinem Modrý kříž pořádají LETNÍ KINO V PARKU U TŘÍ PÁVŮ / BIOGRAF 16 retroprojekce 16mm kopií srpna 2014 vždy od 20:30 hodin SVATBA JAKO ŘEMEN Československo, z roku 1967, komedie, 94 min. Jedna z nejúspěšnějších "trezorových" komedií konce 60tých let. Příběh z malého města, který se odehraje v rozmezí necelých 24 hodin. Pod vlivem alkoholu se tři smutní hrdinové dostanou do podezření, že znásilnili mladou prodavačku. Domněle znásilněná dívka odvolává své obvinění, učiněné tak trochu z nerozumu, tak trochu ze msty a koneckonců i z vypočítavosti. Obviněný mladík se může konečně oženit a může začít svatba jako řemen. Hrají: Iva Janžurová, Vladimír Pucholt, Jan Vostrčil, František Filipovský, Stella Zázvorková VŠICHNI DOBŘÍ RODÁCI Československo, z roku 1968, drama/komedie, 115 min. Téměř už legendární film režiséra Vojtěcha Jasného začíná v jedné malebné moravské vesnici v květnu Lidé tady prožívají nejkrásnější dny svého života, večer se všichni scházejí v hospodě U Vola při vínku a muzice, kde hlavní prim vede bezstarostný piják Zášínek. Přichází však únor Vesnice se rozděluje na dva nesmiřitelné tábory. Poklidné časy rodáků končí... Hrají: Radoslav Brzobohatý, Věra Galatíková, Vlastimil Brodský, Waldemar Matuška UKRADENÁ VZDUCHOLOĎ Československo, z roku 1966, rodinný, 88 min. Děj začíná na pražské Jubilejní výstavě roku Pět pražských kluků se schází na pražském Výstavišti, kde vidí fantastický zázrak řiditelnou vzducholoď podnikatele Findejse. Kvůli reklamě nabízí chlapcům let zdarma, ale když se hlásí platící zájemci, chce je vyhnat. Kluci se nedají ze vzducholodi vypudit a najednou se ocitají nad městem. Ovšem vzducholoď řiditelná není! Hrají: Michal Pospíšil, Hanuš Bor, Jan Čízek, Josef Stráník, Jan Malát BÍLÁ PANÍ Československo, z roku 1965, komedie, 91 min. Ve vsi Komonice, ležící pod stejnojmenným hradem, dojde k zázraku. Krásná Perchta zvaná Bílá paní komonická vystoupí jednoho dne z obrazu, vyhoví prosbám výměnkářky Blažkové a zařídí jí v chalupě vodovod. Té noci totiž navštívila hrad skupina místních trochu podnapilých občanů, kteří vedli právě spor o to, zda Bílá paní opravdu za úplňkových nocích chodí po hradě. Kastelán Pupenec vyluštil nápis na obraze "Věř, ale komu věříš, měř" a formulku vyslovil nahlas. Jako jediný pak byl svědkem Perchtina počínání. Hrají: Vlastimil Brodský, Rudolf Hrušínský, Miloš Kopecký, Irena Kačírková, Jiřina Bohdalová Vstupné: dobrovolné V případě nepříznivého počasí bude projekce přesunuta do kina Modrý kříž :00 hod. MONTY PYTHON ŽIVĚ (PŘEVÁŽNĚ) Záznam přímého přenosu z Velká Británie, komedie, 180 min., vstupné 200,- Kč, mládeži přístupný, s titulky Unikátní záznam přímého přenosu přichází do kin a tak se můžete těšit na poslední legrační, bouřlivé i skandální vystoupení pěti zbývajících Pythonů, jejichž vtipy se chystají odejít do důchodu. Na velkém plátně a jak již fanouškům členové Monty Python dříve předeslali, poslední show bude obsahovat trochu humoru, hodně patosu, hudbu a špetku starověkého sexu. Hrají: John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palinov :00 hod. SEX TAPE USA, komedie, 95 min., vstupné 130,- Kč, do 15 let nevhodný, s titulky Když se Jay a Annie poprvé poznali, byly jejich vzájemné city opravdu velice silné ale po deseti letech by jejich láska potřebovala povzbudit. Aby obnovili svou vášeň, rozhodnou se natočit si video, ve kterém během natáčení vyzkoušejí všechny pozice z knihy o sexu. Zdá se to jako skvělý nápad než zjistí, že jejich nejsoukromější nahrávka už není soukromá. V sázce je jejich pověst a velice dobře si uvědomují, že stačí jediné kliknutí a budou obnaženi před celým světem a to doslova. Hrají: Jason Segel, Cameron Diaz, Jack Black, Rob Corddry, Rob Lowe, Ellie Kemper, Jolene Blalock Režie: Jake Kasdan

11 :00 hod. ŽELVY NINJA, 3D USA, akční, 98 min., vstupné 150,- Kč, mládeži přístupný, český dabing Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři obojživelníci s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April, kterou si zahrála Megan Fox. Hrají: Megan Fox, Will Arnett, Jesse McCartney, Whoopi Goldberg, Jason Marsden, Greg Cipes, Alan Ritchson, Noel Fisher, William Fichtner, Johnny Knoxville Režie: Jonathan Liebesman :00 hod. RIO 2, 3D USA, animovaný, 101 min., vstupné 100,- Kč, pro děti, český dabing Vzácní modří papoušci Blu, Perla a jejich tři děti se ocitnou v džungli, když se odvážili opustit své kouzelné město Rio a odletět do divoké Amazonie, aby se tam setkali se svými příbuznými. Blu se v zemi, kterou nezná, necítí zrovna moc jistě. Jednak zde musí čelit svému nejobávanějšímu protivníkovi tchánovi a zároveň se vyhnout ďábelským plánům na odplatu, které pro něj zosnoval padoušský a mstivý kakadu Nigel. V českém znění: Michal Holán, Jolana Smyčková, Petr Rychlý, Zbyšek Pantůček, Jan Vondráček, Filip Jančík Změna programu vyhrazena. REZERVUJTE VSTUPENKY ON-LINE NA WEBU K L U B Č E S K Á KYSLAH 30 YEARS EDITION B-Day Funky Crazy Shitz hip hop, house, drum n bass, funk Vstupné: 50 Kč DJ UNCLE WILLY reggae & rocksteady party Vstupné: ZDARMA ECHOES OF PINK FLOYD revival ikon art-rocku více: Vstupné: 80 Kč Program se neustále aktualizuje, sledujte prosím: R E S T A U R A C E P A L M A Hudební večery pro všechny věkové kategorie ve stylu hitů 80., 90. a současných let. Vstup zdarma :30 hod. DJ Tony :30 hod. DJ Mirek Kulhánek :30 hod. DJ Martinez :30 hod. DJ Jožka Nowok :30 hod. DJ Tony :30 hod. DJ Jožka Nowok :30 hod. DJ Jožka Nowok :30 hod. DJ Mirek Kulhánek :30 hod. DJ Tony :30 hod. DJ Tony Rezervace míst:

12 S P O R T od 10:00 hod. BĚH DAČICKÉHO 12 Park pod Vlašským dvorem Doprovodný program pro děti, divadlo, kapely Propozice a další informace na od 10:00 hod. KUTNOHORSKÁ TOUR Rozhledna Kaňk Více na: Kulturní kalendář sestavilo Informační centrum Města Kutná Hora informační portál

PROGRAM KINA CENTRUM BRUNTÁL SRPEN 2014

PROGRAM KINA CENTRUM BRUNTÁL SRPEN 2014 PROGRAM KINA CENTRUM BRUNTÁL SRPEN 2014 1. 3. 8. 15.30 VS 90 Kč MIKULÁŠOVY PATÁLIE NA PRÁZDNINÁCH Rodinný, komedie, Francie, 95, dabing, premiéra Je tu konec školního roku a dlouho očekávané prázdniny

Více

ČERVENEC 2014 HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY

ČERVENEC 2014 HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY ČERVENEC 2014 HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY Středa 9. 7. 20:00 hod. USA, drama, 125 min., vstupné 110 Kč, do 12 let nevhodný, s titulky Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání

Více

Jeseník. a další. měsíční zpravodaj 7/2014. město a lázně. kulturní přehled. Devatero pohádek Karla Čapka. Cena 12 Kč

Jeseník. a další. měsíční zpravodaj 7/2014. město a lázně. kulturní přehled. Devatero pohádek Karla Čapka. Cena 12 Kč měsíční zpravodaj Jeseník město a lázně 7/2014 Devatero pohádek Karla Čapka V Jeseníku zahraje famózní Demeterová Prázdniny s Brontosaurem kulturní přehled Cena 12 Kč a další Obsah Matrika...2 Stomatologická

Více

Zpravodaj města Chodova

Zpravodaj města Chodova 6 Červen 2014 Letní kino 13. 21. června KASS Chodov Chodovský svátek hudby 13. června 2014 Staroměstská ulice Školní akademie 3. ZŠ 23. června 2014 KASS Chodov Zpravodaj města Chodova Výtisk zdarma CHODOV

Více

ČERVENEC 2014 KULTURNÍ A INFORMAČNÍ SLUŽBY MĚSTA PRACHATICE

ČERVENEC 2014 KULTURNÍ A INFORMAČNÍ SLUŽBY MĚSTA PRACHATICE KULTURNÍ A INFORMAČNÍ SLUŽBY MĚSTA PRACHATICE ČERVENEC 2014 5.6.-27.8. VÝSTAVA Michal Gabriel - SOCHY (pořádá KIS) Prof. akademický sochař Michal Gabriel patří v současnosti k nejvýraznějším českým výtvarníkům,

Více

Kulturní kalendář Únor 2015

Kulturní kalendář Únor 2015 Kulturní kalendář Únor 2015 R Ů Z N É 6. 2. 11:00 18:00 hod. LISOVÁNÍ SLÁMOVÉHO VÍNA Vinné sklepy Kutná Hora, klášter řádu sv. Voršily Přijďte si vyzkoušet lisování slámového vína na vřetenovém lisu jako

Více

Změna daně z nemovitosti

Změna daně z nemovitosti Pomník židovským obětem holocaustu historické souvislosti: Do konce války nacisté ukradli 1 564 Tór, jež se již nikdy nenavrátily do původních komunit, ale byly roku 1963 získány od Československé vlády

Více

PŮJČKY HYPOTÉKY EXEKUCE DRAŽBY ODDLUŽENÍ REALITY

PŮJČKY HYPOTÉKY EXEKUCE DRAŽBY ODDLUŽENÍ REALITY Rastislav zve na galakoncert: Carl Orff Carmina Burana str. 2 Kuželkářky završily úspěšně sezonu str. 7 Blanenští slavili Den dětí str. 4 Dotace na sociální služby str. 2 Blansko královstvím streetballu

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Výběr účinkujících pro slavnosti záleží na financích. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 6 (červen 2015)

Radniční list. Starostův sloupek. Výběr účinkujících pro slavnosti záleží na financích. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 6 (červen 2015) Radniční list Měsíčník Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 6 (červen 2015) Starostův sloupek V květnu letošního roku byly dokončeny rekonstrukce dvou základních škol v našem městě ZŠ Národní a ZŠ Zlatá

Více

Z RADY MĚSTA. zařízení v 1. a 2. nadzemním podlaží v pavilonu U 12 na 4. základní škole Vajgar

Z RADY MĚSTA. zařízení v 1. a 2. nadzemním podlaží v pavilonu U 12 na 4. základní škole Vajgar strana 1 Jindřichohradecký zpravodaj 7/2005 Obsah Informace z Rady města Město J. Hrade odbor správy majetku města Výběr z událostí městské policie Zachyceno kamerou Společenská kronika Městská knihovna

Více

NOVINY. Pelhřimovské PELHŘIMOVSKÉ DOŽÍNKY

NOVINY. Pelhřimovské PELHŘIMOVSKÉ DOŽÍNKY Číslo 14 Ročník XIV Zdarma 24. srpna 2012 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 565/322 123, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

Letní lounské vábení

Letní lounské vábení srpen 2015 kulturní a sportovní MĚSÍČNÍK KL O U N S K Ý M Ě S Í Č N Í LOUNSKÝ Všeobecný měsíční přehled kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných v Lounech a okolí. Kino Svět Louny - dětská

Více

Červenec/Srpen 2011 1

Červenec/Srpen 2011 1 Červenec/Srpen 2011 1 I TENTO ROK BEZ ALKOHOLU A DROG 2 LÉTO NA DLANI 3X JINAK 3 Z MLADÉ BOLESLAVI DO PERU 4 PRÁZDNINOVÉ VÝSTAVY KULTURY MĚSTA MLADÁ BOLESLAV 5 OKURKOVÁ SEZÓNA 6 BĚLÁ, BĚLÁ TAM POD BEZDĚZEM

Více

MĚSÍČNÍK HUSOVY LOUNY 2015. červenec 2015. kulturní a sportovní 3. 4. 7. 11. 7. SÝKOROVY POČEDĚLICE (GAML otevřena od 11.00 do 19.

MĚSÍČNÍK HUSOVY LOUNY 2015. červenec 2015. kulturní a sportovní 3. 4. 7. 11. 7. SÝKOROVY POČEDĚLICE (GAML otevřena od 11.00 do 19. červenec 2015 KL O U N S K Ý M Ě S Í Č N ÍLOUNSKÝ kulturní a sportovní KL O U N S K Ý M Ě S Í Č N Í MĚSÍČNÍK Všeobecný měsíční přehled kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných v Lounech

Více

RadniÇní list. Školka zahájí Dnem otevřených dveří

RadniÇní list. Školka zahájí Dnem otevřených dveří RadniÇní list 8 2010 měsíčník Královského města Berouna VIII. ročník srpen zdarma Školka zahájí Dnem otevřených dveří Berounská radnice zvažuje do budoucna vybudování modulární mateřinky Poslední den prázdnin,

Více

Duben 2010. www.i-lipa.cz. Foto: www.fanpop.com. Industriál. Underground. Program. Jaro je tady!

Duben 2010. www.i-lipa.cz. Foto: www.fanpop.com. Industriál. Underground. Program. Jaro je tady! Duben 2010 www.i-lipa.cz Foto: www.fanpop.com Industriál Underground Program Jaro je tady! WEBOVÉ STRÁNKY NA MÍRU OČNÍ OPTIKA Moskevská 11 Česká Lípa Tel.: 487 520 281 Mob.: 603 812 005 čiré uvnitř ČoČky

Více

charlie straight Věci říkáme tak, jak je cítíme www.bvv.cz/msv www.bvv.cz/imt září 2010 ročník 12 zdarma 10 13. 17. 9. 2010 Brno Výstaviště

charlie straight Věci říkáme tak, jak je cítíme www.bvv.cz/msv www.bvv.cz/imt září 2010 ročník 12 zdarma 10 13. 17. 9. 2010 Brno Výstaviště MSV 2010 52. mezinárodní strojírenský veletrh www.bvv.cz/msv 7. mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů www.bvv.cz/imt 10 13. 17. 9. 2010 Brno Výstaviště září 2010 ročník 12 9 zdarma rozhovor

Více

Aktuality z regionu Zajímavosti a postřehy Kulturní akce Křížovka o cenu Sport

Aktuality z regionu Zajímavosti a postřehy Kulturní akce Křížovka o cenu Sport Nová MŠ v Drásově Čas pro sebe Letní tábory Lucie Bílá v Tišnově Skleněnka Spirituál kvintet Vavřinecké kolečko Svratecký maraton Grand Prix Gold Banana nám. Komenského 146 Tišnov 7. 8. 27. 8. 2014 Číslo

Více

Listopad 2009. www.i-lipa.cz. Industriál. Rozhovor. Foto: Lukáš Pelech. Program. Výstava fotografií Lukáše Pelecha

Listopad 2009. www.i-lipa.cz. Industriál. Rozhovor. Foto: Lukáš Pelech. Program. Výstava fotografií Lukáše Pelecha Listopad 2009 www.i-lipa.cz Industriál Rozhovor Program Foto: Lukáš Pelech Výstava fotografií Lukáše Pelecha OČNÍ OPTIKA Moskevská 11 Česká Lípa Tel.: 487 520 281 Mob.: 603 812 005 TrávíTe mnoho času před

Více

Aktuality str. 4. Nedostavěný bývalý Kulturní dům železničářů přestane hyzdit město. Přestavba na bytový dům začne v nejbližší době.

Aktuality str. 4. Nedostavěný bývalý Kulturní dům železničářů přestane hyzdit město. Přestavba na bytový dům začne v nejbližší době. Městský zpravodaj Informační měsíčník XXX Červen 2011 2013 ZDARMA Nymburk Aktuality str. 3 Nymburk získal dotaci na druhou etapu revitalizace ulice Letců R. A. F. V létě se začne pracovat, hotovo bude

Více

Nejisté počasí a později vytrvalý déšť se nepříznivě podepsaly na programu oslav stého výročí letu průkopníka české aviatiky Jana Kašpara.

Nejisté počasí a později vytrvalý déšť se nepříznivě podepsaly na programu oslav stého výročí letu průkopníka české aviatiky Jana Kašpara. 2 Nejisté počasí a později vytrvalý déšť se nepříznivě podepsaly na programu oslav stého výročí letu průkopníka české aviatiky Jana Kašpara. Replika historického letadla Blériot XI se veřejnosti představila

Více

obsah > obsah > MUZEA 111 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST Vážení a milí čtenáři,

obsah > obsah > MUZEA 111 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST Vážení a milí čtenáři, Vážení a milí čtenáři, čas opravdu nezadržitelně utíká, jaro se neodbytně hlásí se svými právy a my jsme pro vás připravili další vydání našeho měsíčníku. Můžete se opět zahloubat do výročí v kalendáriu,

Více

Půvabná maminka Tereza Kostková potkává rodiče i před kamerou

Půvabná maminka Tereza Kostková potkává rodiče i před kamerou 4. října 2012 Ročník 21 Číslo 20 Cena 9 Kč Vylepšený skatepark Areál u Ostende sloužící milovníkům skateboardů a in-line bruslí prošel podstatnými úpravami. 2 soutěž Vyhrajte lístky na Budaře! Soutěžte

Více

Otevření galerie se zúčastnil i ministr!

Otevření galerie se zúčastnil i ministr! IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII KULTURA SPORT Graffovy smyčce zahrály Brandýsu i Janáčka str. 4 Labe Cup 2007 fotbalový pohár letos žákům do Staré Boleslavi str. 11 15. 11. 2006 18.

Více

MILEVSKÝ. www.milevsko-mesto.cz

MILEVSKÝ. www.milevsko-mesto.cz Milevský zpravodaj 12 2014 MILEVSKÝ str. 1 www.milevsko-mesto.cz prosinec ZPRAVODAJ 2014 www.milevsko-mesto.cz V á ž e n í spoluobčané, milí přátelé dovolte mi, abych Vám jménem všech zaměstnanců městského

Více

INFORMAČNÍ ČTRNÁCTIDENÍK ZDARMA WWW.BLANSKO.CZ 10. KVĚTEN 2010 ČÍSLO 9

INFORMAČNÍ ČTRNÁCTIDENÍK ZDARMA WWW.BLANSKO.CZ 10. KVĚTEN 2010 ČÍSLO 9 Volby do PS PČR 2010 seznam volebních okrsků str. 3 Soutěž neprofesionálních filmů Zlaté slunce 2010 Dvě výročí Společnosti Katolického domu str. 4 str. 8 Historický jarmark nabídne zábavu pro děti i dospělé

Více

Vybíráme z obsahu. Cena města... 2 Cyklobus... 5 Výzkum mumií... 7 Sportovní pozvánka cyklistika... 12 Bramborák... vkladný list

Vybíráme z obsahu. Cena města... 2 Cyklobus... 5 Výzkum mumií... 7 Sportovní pozvánka cyklistika... 12 Bramborák... vkladný list Č E R V E N E C 2 0 0 9 č í s l o 7 V I I. r o č n í k Město musí díky dopadům finanční krize upravit rozpočet na rok 2009 Dopady hospodářské krize se promítají i do rozpočtu měst a obcí. Jednou z nejvýznamnějších

Více

Ročník XXV. č. 9 30. dubna 2015 5 Kč, Univerzita třetího věku a možnost studia vysoké školy v Kadani má za cíl podpořit zvýšení úrovně vzdělanosti

Ročník XXV. č. 9 30. dubna 2015 5 Kč, Univerzita třetího věku a možnost studia vysoké školy v Kadani má za cíl podpořit zvýšení úrovně vzdělanosti Tisíc motorkářů v Kadani...... na 6. straně Pozvánka Kam za kulturou... 3. strana ČTRNÁCTIDENÍK KADAŇSKÝCH OBČANŮ Ročník XXV. č. 9 30. dubna 2015 5 Kč, Příští KN Uzávěrka příspěvků a inzerátů je ve středu

Více

pro vás charlie straight CESTOVÁNÍ PO CELÉ ČR ZA SKVĚLOU CENU ROMAN VEHOVSKÝ

pro vás charlie straight CESTOVÁNÍ PO CELÉ ČR ZA SKVĚLOU CENU ROMAN VEHOVSKÝ pro vás reklamní magazín českých drah 7/2012 ročník 3 zdarma LETNÍ JÍZDENKA CESTOVÁNÍ PO CELÉ ČR ZA SKVĚLOU CENU ROMAN VEHOVSKÝ NA MOŘI MEZI MALAJSIÍ A THAJSKEM charlie straight albert černý IKONA NADĚJNÉ

Více

KAM. Za jaro dám na zvonění. po Česku ZDARMA. Turistická sezona je tu. Ve znamení drakobijce. Do pohádky i do pedálů

KAM. Za jaro dám na zvonění. po Česku ZDARMA. Turistická sezona je tu. Ve znamení drakobijce. Do pohádky i do pedálů Turistický magazín KAM ročník VII., duben 2013 po Česku ZDARMA Za jaro dám na zvonění Turistická sezona je tu Ve znamení drakobijce Do pohádky i do pedálů www.kampocesku.cz KAM na výlet KAM pro děti KAM

Více